14 Nowenna Pompejańska, start

Kochane Boże i Maryjne Dzieci!
Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!
dzisiaj i do 19 stycznia składajmy jeszcze dziękczynienie w 13 Nowennie Pompejańskiej a naprawdę mamy za co bo nasze modlitwy zostały po części wysłuchane i  19 listopada 2016 roku odbyła się wymuszona przez ludzi świeckich pierwsza Intronizacja jednak wg mnie niepełna bo zabrakło w niej pełnego uczestnictwa publicznego Pana Prezydenta oraz Rządu. Pan Prezydent odmówił ten akt tak po prostu tak jak każdy z nas jednak zabrakło jego wystąpienia publicznego jako głowy Państwa Polskiego.Sadzę że pan Prezydent miał własne przemyślenia i jest doskonale zorientowany czego oczekuje od nas Pan Bóg co do Aktu Intronizacji. I tak wg mnie ma brzmieć jego nazwa AKT INTRONIZACJI JEZUSA CHRYSTUSA NA KRÓLA POLSKI  a nie JUBILEUSZOWY BO INTRONIZACJA JEZUSA MA BYĆ PONAD WSZELKIE NASZE JUBILEUSZE I JAKO NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE . Dlatego musimy nadal się modlić aby wola Pana Boga została do końca wypełniona.  A wiemy , że Pan Jezus mówiąc do Rozalii oczekiwał czegoś więcej aby wszystkie stany w narodzie polskim tego dokonały i aby było to w miejscu jak określił Jezus a mianowicie na Jasnej Górze w Częstochowie. Dlatego trwajmy w tej modlitwie aby się dokonało to co zaoferowało nam Niebo . Przedstawiam przypomnienie, jak modlić się Nowenną Pompejańską. Wiem, że większość z Was to wie, ale to dla osób, które modlą się z nami po raz pierwszy.Kochani! Zobaczcie jak długo już wypełniamy wolę Jezusa. 18 lutego 2017 minie 2 lata jak bez przerwy modlimy się  a rozpoczęliśmy na prośbę Jezusa w środę popielcową 18 lutego 2015 roku. Bądźmy nadal wytrwali w tej modlitwie Różańcowej, bo właśnie ta Nowenna Pompejańska mogła nas zjednoczyć łańcuszkiem koralików dziesiątek naszej miłości i zaufania Maryi. Wielu modli się ze mną od początku a jeszcze więcej odeszło. Nie muszą się ze mną modlić bo i tak Niebo łączy wszystkie wspólnoty modlitewne w jeden wielki hymn prośby o jak najszybszą i zgodną z planem Bożym pełną Intronizację Jezusa na Króla narodu polskiego. Za nami inni przyjdą i ogłoszą i uznają go królem swoich narodów. I wtedy Jezus wybierze te 12 narodów.

Zaczynamy nową Nowennę Pompejańską 20 stycznia 2017  roku w dniu, kiedy Kościół Święty modli się tajemnicami bolesnymi. Jest to 14 przeze mnie tworzona Nowenna Pompejańska na prośbę Jezusa w przesłaniach do mojej znajomej. Jezus w ostatnim przesłaniu z 16 września 2016 nadal o to prosi i mówi abyśmy teraz stali z Maryją pod Krzyżem i ocierali mu łzy. A we w wcześniejszym przesłaniu powiedział tak: DZIĘKI MOJEJ MAMIE MARYI A WASZEJ KRÓLOWEJ ZALICZAM WAS DO TYCH (12) NARODÓW. „ Jest to Żywe Słowo z Nieba, dlatego proszę, odpowiedzcie Jezusowi i Maryi – Matce Boga . Potrzebna jest modlitwa za Polaków inaczej myślących niż my, a nie słowa nienawiści. Jednak Różaniec Święty będzie łagodzić te spory i jest bronią nie do pokonania. Ale Chrystus Król, uznany przez władze państwowe i kościelne, przyniósł by naszej Ojczyźnie największą ochronę i Boże błogosławieństwo aby Polska rosła w Chwale Boga.

INTENCJA: O JAK NAJSZYBSZE I ZGODNE Z TYM CO POWIEDZIAŁ PAN JEZUS DO ROZALII CELAK, PRZEPROWADZENIE AKTU INTRONIZACJI JEZUSA CHRYSTUSA NA KRÓLA POLSKI.

Wspominajmy w innych naszych modlitwach o Światło Ducha Świętego i odwagę dla kapłanów polskich oraz Światło Ducha Św dla naszego Prezydenta i nasz nowy Rząd, bo to o nich zależy zwieńczenie dzieła Intronizacji. Módlmy się również o nasze granice, aby były bezpieczne, a szczególnie o jak najszybszą Intronizację.

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami Światła. Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich czterech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni: od 20 stycznia 2017 roku  do 15 lutego 2017 r. odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez następne 27 dni: od Wigilii Bożego Narodzenia czyli od 16 lutego 2017 r. do 14 marca 2017 roku odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Zgłoszenia do NP proszę kierować w komentarzach na tym blogu.  Ja postaram się przydzielić Wam tajemnice wg waszych pragnień serca. Bo zawsze w pierwszej kolejności będę chciała zamknąć 1 nowennę. Na końcu wyświetlę układ ułożonych Nowenn i wtedy możecie zgłosić gdy komuś nie będzie odpowiadała przydzielona tajemnica. Spróbuję coś temu zaradzić.

NIECH NAM PAN BÓG BŁOGOSŁAWI A MARYJA PRZYPROWADZA DZIECI DO MODLITWY.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

81 odpowiedzi na „14 Nowenna Pompejańska, start

 1. Mariusz pisze:

  Szczęść Boże! Proszę o wszystkie Tajemnice Światła dla mojej mamy Barbary i dla mnie. Jeśli będzie 2 Nowenna to także rezerwujemy wszystkie Tajemnice Światła.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Witam Mariuszku! dobrze wg życzenia. Szczęść Boże!

   Polubienie

  • Mariusz pisze:

   Bóg zapłać Gosiu 🙂

   Polubienie

  • halina pisze:

   Gosiu proszę i II Tajemnicę Chwalebną- Wniebowstąpienie Pana Jezusa.
   Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i opieki Matki Boskiej.
   Szczęść Ci Boże Gosiu!

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Kochana Halinko! oczywiście dla Ciebie tajemnica chwalebna = Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Bóg zapłać za udział i za życzenia zdrowia. Również życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi dla Ciebie i Twojej Rodziny. Spróbuj przyprowadzić męża do 1 dziesiątki. Powiedz mu że bardzo go o to prosi Jezus. Szczęść Boże!

    Polubienie

   • halina pisze:

    Wiesz Gosiu myślałam o tym,ale codziennie odmawiamy przed Koronką do MB przed 15-tą Różaniec, potem przed 21-szą Koronkę do Miłosierdzia Bożego za Ojczyznę , uczestniczymy w Apelu Jasnogórskim z Częstochowy i widzę, że dla niego czasami jest trochę ciężko i niestety musi usiąść.
    Jeszcze trochę zaczekamy.Wiesz nie każdy mężczyzna jest chętny do modlitwy.
    Ja osobiście cieszę się z tego co już osiągnęłam.Mam ogromną chęć namówić go
    i będę to czynić otaczając go w moich modlitwach o większą gorliwość i przymnożenie w nim wiary.
    Serdecznie dziękuję Ci Gosiu ,że poruszyłaś ten temat.
    z Panem Bogiem!

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Halinko! to Twój mąż modli się dużo więcej niż mój tylko teraz jak by z tego jego pełnego Różańca uszczknąć tę 1 dziesiątkę dla Intronizacji Jezusa na Króla.
    Pamiętaj Halinko! nie można mężczyznom za dużo dawać tej modlitwy bo znam temat i mogą się zbuntować. Zresztą jak człowiek jest chory nie zawsze ma siłę do długiej modlitwy. A ponadto Bóg nie wymaga od nas długich modlitw. Bóg pragnie by nasze myśli były z nim zjednoczone w ciągu całego dnia. To mają być tego typu relacje. ” Panie Boże to dzisiaj dzięki Tobie wbiłem równo gwóżdz by powiesić nad łóżeczkiem dziecka Aniołka lub obrazek Świętej Rodziny. Dziękuję Ci za to. To jest modlitwa Itd. Są dni w naszym życiu na Akty Strzeliste i są dni na cały Różaniec. A teraz przyszedł czas na chociaż 1 dziesiątkę w intencji Intronizacji.
    I tak to trzeba rozumieć. Rozumiem Cię bardzo i nic na siłę.
    Serdecznie Cię pozdrawiam. Szczęść Boże!

    Polubienie

   • halina pisze:

    Gosiu,czy ja mogę odmawiać 1 dziesiątkę jako intencje od mojego męża?
    Jeżeli tak, to poproszę III Tajemnicę Chwalebną – Zesłanie Ducha Świętego.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Kochana Halinko! nie chciałabym cokolwiek na Tobie wymuszać.
    Ale dobrze dam Ci tajemnicę Zesłanie Ducha Św i możesz odmawiać za swojego męża. I może jak powiesz o tym swojemu mężowi to w jakiś cudowny sposób któregoś dnia od Ciebie przejmie. Szczęść Wam Boże na każdy dzień.
    Halinko! ja teraz jestem tak złamana chorobą , że popatrz zapomniałam wstawić Koronkę a modliłam się jak zwykle o 15 tylko zaraz po modlitwie poszłam spać tak jestem słaba po antybiotykach. I dopiero córka do mnie zadzwoniła i mi przypomniała. Strasznie się żle z tym czuję, że tak zapomniałam o Jezusie umieścić go na stronie. Panie Jezu wybacz mi!

    Polubienie

   • halina pisze:

    Tak właśnie też pomyślałam,że tak zrobię,po prostu powiem ,weż odmów za mnie tę
    Tajemnicę bo ja akurat nie mam czasu i myślę ,że to może zadziałać.
    Gosiu nie miej wyrzutów ,że nie wstawiłaś Koronki do MB o 15-tej, też to zauważyłam i pomyślałam sobie,że jesteś chora i od razu pomodliłam się o Twoje zdrowie.Gosiu ,kto chciał pomodlić się Koronką o 15-tej to na pewno to uczynił.
    Kochana Gosiu bardzo współczuję Ci,wiem co to choroba i nie zawsze człowiek jest w stanie wykonać to co zaplanował i Pan Bóg to wie i na pewni już Ci wybaczył.
    Gosiu życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.
    Panie Boże błogosław Gosi i obdarz ją zdrowiem.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Jesteś taka dobra Halinko! Bóg zapłać za modlitwę. Ja wiem , że i tak kto ma się pomodlić Koronką to pamięta i nie trzeba mu tego przypominać. Nawet nie raz mój mąż mi tak powiedział że on i bez mojego wstawiania pamięta. Ale tam są nasze intencje i mnie się wydaje , że Pan Jezus się cieszy jak ja wstawię ten jego wizerunek , taka jestem trochę śmieszna z tym swoim dziecięcym rozumowaniem. Ale każda wstawiona modlitwa wg mnie ma sens i tak trzeba utrzymać dopóki trwamy.
    Wczoraj już 2 piątek jak nie byłam na Adoracji. Nie wiem czy ja dobrze zrobiłam. Kiedyś wydrukowałam sobie taki śliczny Najświętszy Sakrament i wczoraj go wyjęłam i zapaliłam świecę i przeniosłam się myślami przed NS tam gdzie Jezusa Adoruję. Odmówiłam sobie Koronkę Eucharystyczną i Modlitwę za Kościół Święty do ran Pana Jezusa – Marii Graf. Nie zastąpiło to mojej cotygodniowej Adoracji ale jakoś zrobiło mi się lżej.
    Wiem , że jestem śmieszna dla niektórych i kiedyś jakiś ks. słyszałam jak mówił że trzeba być dojrzałym w wierze , że trzeba wyrastać z tego Dziecięstwa i tak mi czasami głupio że ja wciąż nie mogę z tego wyrosnąć i pomimo swoich lat trwam w tej niedojrzałości, chociażby z tym co napisałam jak nie zamieściłam. Ja zawsze jestem obowiązkowa i jak zapomniałam to mi się wydaje że świat się zawalił bo szanuję wszystkie wasze prośby.
    Tak nie do końca zgadzałam się z tym co mówił ks. na rekolekcjach i byłam tak wewnętrznie zbuntowana i nie rozumiałam jak można z kogoś coś takiego na siłę wyrzucić i zmienić sposób czyjegoś myślenia na zupełnie inny. Ja po prostu wtedy go nie rozumiałam jak tego dokonać.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Jeszcze dodam , że wstawiłam Koronkę przed 18 z naszymi intencjami i już ponad godzinę czeka na moderację. I to mnie boli.

    Polubienie

 2. KIELICH pisze:

  Proszę o jedną tajemnicę Gosiu

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Witam Cię Drogi Kielichu! Proponuję Biczowanie Pana Jezusa.
   Niech Ci całe Niebo dopomaga w walce ze słabościami a rany Jezusa uświadamiają jak bardzo go kaleczymy my swoimi grzechami. Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę wielu łask Bożych i trwaniu w Arce z Maryją na czasy ostateczne.

   Polubienie

 3. Szafirek pisze:

  Gosia,proszę o dwie dziesiątki mogą być te same,czyli dla mnie Ukoronowanie NMP na Królową Nieba i ziemi i Dzwiganie Krzyża dla mojego męża.
  Szczęść Boże!

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Szafirku! tak Kochanie Tobie i Twojemu mężowi przydzieliłam te same dziesiątki Różańcowe. Wszyscy modląc się z Maryją jesteśmy bezpieczni i Maryja nas ochroni przed każdą zawieruchą i schroni w swojej Arce przed szatanem. Amen.

   Polubienie

 4. MariaF pisze:

  Gosiu ja proszę o 1 tajemnicę – radosną – Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni oraz 1 dziesiątkę dla Marysi z Wrocławia.
  Pozdrawiam.
  Szczęść Boże!

  Polubienie

 5. Gosia 3 pisze:

  Kochana MarioF! bardzo Ci dziękuję że przyprowadziłaś Marysię z Wrocławia. Maryja bardzo się ucieszyła. Kochani może każdy z Was niech spróbuje poszukać choć jednej osoby bo Arka jest duża i jeszcze wiele miejsc ocalenia czeka na was Kochani
  Dla Marysi z Wrocławia proponuję Zmartwychwstanie Pana Jezusa a dla Ciebie MarioF! tę radosna tajemnicę o którą prosiłaś. Niech Wam Pan Bóg błogosławi!

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   MarioF! przecież Marysia z Wrocławia modliła się już z nami. Przepraszam , że pomyliłam. Ale ta choroba to mnie wykończyła a szczególnie ten kaszel, który nie chce ustąpić. Wszystkim , którzy pomodlili się za mnie i jeszcze modlą serdeczne Bóg zapłać!

   Polubienie

 6. Bryza pisze:

  Gosiu , proszę o 3 dowolne tajemnice.Szczęść Boże!!!

  Polubienie

 7. Gosia 3 pisze:

  Witam! Droga Bryzuniu! dla Ciebie Jedna bolesna tajemnica: Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa i dwie radosne: Nawiedzenie Św Elżbiety i Narodzenie Pana Jezuska. Teraz sobie przypomniałam że przecież były Twoje Urodziny w Boże Narodzenie ale widzę że ze mną jest coraz gorzej że zapomniałam. Bardzo mi przykro Bryza ale my ludzie jesteśmy tak zawodni ale Bóg podarował Ci ten Dzień na cale życie i on na pewno nie zapomniał o Twoich Urodzinach. Wszystkiego co najlepsze Bryzuniu i wiele łask z Nieba. Niech Maryja pamięta o Tobie każdego dnia.

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Bryzo kochana,ode mnie również spóźnione ale szczere życzenia z okazji urodzin,zdrowia dużo! i niech Ci Pan Bóg w Trójcy Jedyny błogosławi i Mateńka Najświętsza przytula do Swego Serca każdego dnia.Spełnienia wszystkich marzeń.
   Serdecznie pozdrawiam.
   Szczęść Boże!

   Polubienie

  • Bryza pisze:

   Bóg zapłać za życzenia i za piękne dziesiątki , Szczęść Boże!!!

   Polubienie

 8. Mat pisze:

  Proszę o część bolesną różańca.
  Szczęść Boże!

  Polubienie

 9. Szczesc Boze !!!
  Prosze o przydzielenie dla mnie i dla obydwu Beatek po jednej tajemnicy. Najlepiej srodkowych.
  Bog zaplac za trud tworzenia kolejnej Nowenny… Niech Ci Gosiu Pan Bog wynagrodzi i Laskami szczodrze obdarza. Duzo zdrowia zycze 🙂

  Polubienie

 10. Gosia 3 pisze:

  Witaj Basieńko zza Oceanu! Twoje serce i Beatek należy do naszej Ojczyzny i Matka Boża nawet z dalekiego kraju przyprowadza swoje dzieci i wprowadza do Arki na czasy ostateczne. Należycie do Dzieci Niewiasty , która zaopiekuje się wami na ten czas i powierzy Wam w odpowiednim czasie role do spełnienia. Teraz mamy walczyć o pełną Intronizację i to robimy. Dla Was przygotowane 3 tajemnice chwalebne: Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Zesłanie Ducha Św i Wniebowzięcie NMP.
  Serdecznie pozdrawiam i Bóg zapłać za życzenie zdrowia bo dawno tak nie poległam w chorobie. Niech Wam Pan Bóg błogosławi i napełnia łaską nawracania innych. Szczęść Boże!!!

  Polubienie

 11. Gosia 3 pisze:

  Nowenna Nr 1

  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie MONI
  Nawiedzenie świętej Elżbiety BRYZA
  Narodzenie Pana Jezusa BRYZA
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni MARIA F
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni PIOTR

  Część druga — Tajemnice Światła (nieobowiązkowe)
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie MARIUSZ
  Cud w Kanie Galilejskiej MARIUSZ
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia MARIUSZ
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor MARIUSZ
  Ustanowienie Eucharystii MARIUSZ

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu KRZYSZTOF
  Biczowanie Pana Jezusa KIELICH
  Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa GOSIA 3
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię ANDRZEJ
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa BRYZA

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa MARYSIA Z WROCŁAWIA
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa BARBARA Z KANADY
  Zesłanie Ducha Świętego BEATKA 1
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny BEATKA 2
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi SZAFIREK

  Nowenna nr 2

  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  Nawiedzenie świętej Elżbiety
  Narodzenie Pana Jezusa
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

  Część druga — Tajemnice Światła (nieobowiązkowe)
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie BARBARA
  Cud w Kanie Galilejskiej BARBARA
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia BARBARA
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor BARBARA
  Ustanowienie Eucharystii BARBARA

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu MAT
  Biczowanie Pana Jezusa MAT
  Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa MAT
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię MAT
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa MAT

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa HALINA
  Zesłanie Ducha Świętego
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

  Polubienie

 12. małgosia MK pisze:

  Szczęść Boże,Gosiu proszę i dla mnie o przydzielenie Tajemnic różańca św.obecnie zmawiam:zmartwychwstanie Pana Jezusa,wniebowstąpienie i zesłanie Ducha świetego. Mogę zostac przy tych samych tajemnicach ,a jeśli chcesz to możesz dać mi nowe tajemnice,wedle woli Boga.
  Gosiu niech cię Bóg obsypuje łaskami,błogosławi a Maryja pociesza!

  Polubienie

 13. Gosia 3 pisze:

  Kochana MałgosiuMK! tym razem proponuję 1 trzy tajemnice Radosne. Zaczniesz Małgosi 2NP Zwiastowaniem NMP, Nawiedzenie Św Elżbiety i Narodzenie Jezuska. Piękne tajemnice dla Ciebie. Bardzo Ci dziękuję za udział i za przysłane życzenia.
  Tobie i Twojej Rodzinie również niech dobry Bóg błogosławi i Maryja przytula do swojego serca.

  Polubienie

 14. małgosia MK pisze:

  Kochana Gosiu,bardzo dziękuję za tajemnice radosne,i piękne słowa życzeń.Zostań z Bogiem i Maryją!

  Polubienie

 15. Gosia 3 pisze:

  Już tylko jedna tajemnica została do rozdania w II NP

  Nowenna nr 2

  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie MAŁGOSIA MK
  Nawiedzenie świętej Elżbiety MAŁGOSIA MK
  Narodzenie Pana Jezusa MAŁGOSIA MK
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni ……
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni WIESIA

  Część druga — Tajemnice Światła (nieobowiązkowe)
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie BARBARA
  Cud w Kanie Galilejskiej BARBARA
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia BARBARA
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor BARBARA
  Ustanowienie Eucharystii BARBARA

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu MAT
  Biczowanie Pana Jezusa MAT
  Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa MAT
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię MAT
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa MAT

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa TERESKA
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa HALINKA
  Zesłanie Ducha Świętego HALINKA
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny MONIKA Z T
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi KATARZYNA

  Polubienie

 16. Gosia 3 pisze:

  Szafirku! Kochany Bóg zapłać. Także zwieńczyłaś swoją decyzją 2NP. Pan Jezus bardzo się ucieszył. Jedną tajemnicę masz dla Maryi a drogą dla Jezusa.
  Niech Jezus z Maryją każdego dnia Cię pocieszają. 🙂

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Przedwczoraj jak napisałam,że zostaje przy tajemnicy V Chwalebnej to potem jakos tak pomyslałam,że może mogłam jednak wybrać inną tym razem,a konkretnie IV Radosną właśnie,z tego powodu,ze wylosowałam za patrona św.Symeona,a tez jakoś lubię tą tajemnice szczególnie.Pomyslałam to w takim razie wezme jeszcze jedną,ale jak zajrzałam na blog to już MariaF. poprosiła o tę tajemnicę.Więc mysl przeszła,ze widocznie tak miało być,ale póżniej jednak pomyslałam,ze jak powstanie druga Nowenna i jak akurat ta zostanie może tajemnica na sam koniec i nikt sie nie zgłosi to wtedy wezmę tą tajemnice.I wczoraj wieczoraj patrze,a Ty Gosia piszesz,ze została jedna tajemnica i patrze,a tu akurat Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni 🙂
   Szczęść Boże! Wszystkim!

   Polubienie

 17. Aviso pisze:

  Proszę o 3 Tajemnicę Bolesną.

  Polubienie

 18. Gosia 3 pisze:

  Witam Cię Aviso! to w takim razie rozpoczynasz tworzenie 3NP. Bardzo bym pragnęła abyśmy ją ukończyli. Dlatego Aviso spróbuj przyprowadzić choć jedną osobę do modlitwy z kręgu rodziny lub znajomych. Dla Ciebie wg życzenia Cierniem Ukoronowanie Pana Jezusa w 3NP. Niech Ci Pan Bóg błogosławi.

  Polubienie

  • Aviso pisze:

   W takim razie poproszę jeszcze o 1 i 2 bolesną. Będę się modlił ze swoją Mamą, którą się opiekuję.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Aviso! to znaczy że oprócz tej jednej , którą Ci przydzieliłam chcesz jeszcze 2 tajemnice bolesne 1 i 2. To w takim razie dla Ciebie także Modlitwa w Ogrójcu i Biczowanie Pana Jezusa. Potwierdz tylko czy dobrze Cię zrozumiałam.
    Życzę Tobie i mamie dużo zdrowia i niech te tajemnice bolesne , które będziecie rozważać połączą własne cierpienia z cierpieniem Jezusa podczas Golgoty .
    Niech wam Pan Bóg błogosławi a Maryja będzie Pocieszycielką Dnia codziennego.

    Polubienie

   • Aviso pisze:

    Tak, Gosiu potwierdzam, dobrze zrozumialas. Dziękuję za życzenia i również życzę Ci zdrowia i opieki Matki Bożej.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Aviso Bóg zapłać za odpowiedż i za duży wkład modlitewny. Niech Wam Bóg błogosławi i pomaga Ci w opiece nad mamą.

    Polubienie

 19. małgosia MK pisze:

  Szczęść Boże,Gosiu proszę o przydzielenie tajemnicy różańca św. dla Marioli,ostatnio zmawiała ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa.

  Polubienie

 20. Gosia 3 pisze:

  Kochana Małgosiu MK! a czy Mariola mogła by zacząć 3 NP Zwiastowaniem NMP czy może dać jej jakąś środkową tajemnicę. Pozdrawiam serdecznie i cieszę się bardzo że Mariolka z nami się nadal modli. Pozdrawiam ją serdecznie. Niech wam Pan Bóg w Trójcy Św błogosławi, a Maryja osłania Płaszczem swoje dzieci aby były niewidoczne dla szatana.

  Polubienie

 21. Sławik pisze:

  Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica.
  Proszę o przydzielenie 1 dziesiątki dla mnie i 1 dziesiątki dla mojej żony.
  Zobowiązuję się do tego że jak braknie kogoś do zakończenia 3NP to domknę NP i przyjmę to co zostanie żeby zakończyć kolejną NP.
  Jest ciężko i będzie ciężko. Damy radę. Jak długo potrwa ta modlitwa nie wiem ale jedno jest pewne – miłe jest to Matce Przenajświętszej i jej Synowi.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Na wieki Wieków Amen. Kochany Sławiku! dla Ciebie dwie tajemnice światła: Chrzest Pana Jezusa w Jordanie i Głoszenie Królestwa i wzywanie do nawrócenia.
   Tak to miłe Matce Bożej i jej Synowi. Módlmy się więc z gorliwością i wytrwałością a przyjdzie Dzień dla nas Radosny Sławiku i zapomnimy o dniach ucisku.
   Niech Dobry Bóg błogosławi Tobie i Twojej Rodzinie a Maryja Was pociesza każdego dnia i okrywa Niebieskim Płaszczem od nieszczęść i niedobrych ludzi.

   Polubienie

 22. małgosia MK pisze:

  Kochana Gosiu,bardzo dziękuję w imieniu Mariolki niech będzie Zwiastowanie NMP.Pozdrawiam Cię serdecznie i Mariolka także,niech ci Bóg błogosławi!

  Polubienie

 23. Gosia 3 pisze:

  Bóg wam zapłać! Kochane Przyjaciółki od Różańca Świętego i nie tylko. 🙂 🙂

  Polubienie

 24. Zofia pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Najświętsza Maryja Panna.
  Droga Gosiu jeśli można to poproszę o 2 Tajemnice do rozważania:Wniebowstąpienie Pana Jezusa i Zesłanie Duch Świętego.

  Polubienie

 25. Gosia 3 pisze:

  Na wieki Wieków. Amen.
  Kochana Zosiu! tak się cieszę, że będziesz nadal się z nami modliła w tak pięknej Intencji. Na pewno nie mamy fanaberii i nie wymyślamy że niby była już pełna Intronizacja a my jeszcze nadal w tej intencji się modlimy. Jezus zasługuje na dużo więcej, aby jego Uroczystość była rozsławiona na cały nasz kraj od wschodu do zachodu , od morza do Tatr i aby Najświętsza Maryja Panna była tuż obok wywyższenia jej syna na Króla Polski i brała udział w tym Wielkim Wydarzeniu.
  Na pewno trzeba cieszyć się z tego co już się dokonało jednak nikt nie mówi że Akt Intronizacji został odczytany błędnie przez abp Gądeckiego i zabrakło przemówienia naszego Pana Prezydenta – a on potrafi pięknie i wzniośle przemówić i na to pewnie czekał Jezus a tego nie było. Nie było też pani premier i pewnie Pan Jezusowi było smutno z tego powodu. Ale dlaczego nas tak mało osób to widzi i niektórzy pozmieniali już swoje intencje i porzucili sprawę Intronizacji.
  Droga Zosiu! Bóg zapłać że Ty jesteś wśród nas i z wielką przyjemnością Jezus obdarowuje Cię dwoma tajemnicami o które prosisz. Szczęść Boże! i niech Dobra Matka Boża opiekuje się Tobą w każdy Dzień i każdą Noc.

  Polubienie

  • Millka pisze:

   Gosiu: proszę o 4 tajemnice – mogą być kończące.Pozdrawiam, z Panem Bogiem.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Witaj Millko! widzę że i Ty Skarbie jesteś z nami. Dla Ciebie mam 4 tajemnice radosne po kolei aby Ci się pięknie rozważało ten Cud Narodzenia Pańskiego. Zacznij od 2 tajemnicy Nawiedzenia Św Elżbiety , potem Narodzenie, Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni a na końcu Odnalezienie Jezusa w Świątyni. Tak się ułożyło że tylko te są 4 tajemnice razem a pozostałe już nie są po kolei. Dlatego tak Jezus z Maryją wybrali dla Ciebie i chyba najlepiej jak by chcieli dla Twojego serduszka.
    Pozdrawiam serdecznie i niech Cała Trójca Święta z Matką Bożą błogosławią Tobie i Twojej Rodzinie. Szczęść Boże!!!
    Załączam piosenkę.

    Polubienie

  • Zofia pisze:

   Dziękuję Gosiu.
   Niech Trójca Przenajświętsza błogosławi Ciebie i Matka Boża zawsze pociesza i otacza opieką.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Bóg zapłać Kochana Zosiu! Niech Ciebie także okrywa niebieski Płaszcz Maryi i Bóg Wszechmogący pomaga Ci w Twoim życiu.

    Polubienie

 26. Gosia 3 pisze:

  Przedstawię układ 3NP i jeszcze może w ten sposób komuś będzie łatwiej wybrać.

  Nowenna nr 3
  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie MARIOLA
  Nawiedzenie świętej Elżbiety MILLKA
  Narodzenie Pana Jezusa MILLKA
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni MILLKA
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni MILLKA

  Część druga — Tajemnice Światła
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie SŁAWIK
  Cud w Kanie Galilejskiej ….
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia ŻONA SŁAWIKA
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor ……
  Ustanowienie Eucharystii ……

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu mama AVISO
  Biczowanie Pana Jezusa AVISO
  Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa AVISO
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię ….
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa …..

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa …..
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa ZOSIA
  Zesłanie Ducha Świętego ZOSIA
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi ….
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi …..

  Tylko 8 wolnych tajemnic czeka na otwarte na modlitwę serca.

  Polubienie

 27. Małgosia 4 pisze:

  Gosiu 3! Proszę o przydzielenie mi tajemnicy 🙂

  Polubienie

 28. Gosia 3 pisze:

  Witam Cię Małgosiu 4! Tobie proponuję tym razem tajemnicę światła:
  Cud w Kanie Galilejskiej. To piękna tajemnica do rozważania kiedy podczas Sakramentu Małżeństwa Jezus na prośbę swojej mamy dokonuje Cudu rozmnożenia wina.
  Niech Matka Boża w Twoim życiu Małgosiu uprasza u swojego Syna dla Ciebie łaski potrzebne Ci do uświęcania i prowadzenia Cię do doskonałości. Szczęść Boże!!! 🙂

  Polubienie

 29. Millka pisze:

  Gosiu: Bóg zapłać, za pamięć w modlitwach, za piękną piosenkę, oraz za słowa otuchy dla każdego z nas, do którego kierujesz swoją odpowiedź. Też mam Ciebie w myślach każdego dnia. Z Panem Bogiem.

  Polubienie

 30. Gosia 3 pisze:

  Niech będzie uwielbione imię Jezus Chrystus i Maryja – Najświętsza Panienka – Matka Boga!

  Dzisiaj radosny dzień , bo do naszej 3 NP dołączyła Asia koleżanka ze studiów mojej córki oraz jej mama.
  Mama Asi musiała wyjechać do Niemiec do pracy. Tam od niedawna opiekuje się starszą kobietą – Niemką . Starsza pani cała w odleżynach , pozostawiona przez własne dzieci. Mama Asi bardzo jej w tym pomaga, jednak starsza pani jest czasami bardzo agresywna i krzyczy na mamę Asi. Dodatkowym utrudnieniem dla mamy Asi jest to że dom Niemki jest na przeciwko obozu dla uchodzców. Ona biedna szybko tylko po zakupy i cały dzień musi siedzieć w obecności tej pani bo normalnie boi się bliskiej obecności migrantów.
  W niedzielę doszło jeszcze jedno cierpienie. Ponieważ Asia i jej mama są osobami bardzo wierzącymi , mama Asi wybrała się na mszę św do pobliskiego niemieckiego Kościoła. Innego nie ma w okolicy. Doznała szoku- Komunia na stojąco, na rękę i od kobiety. Płakała i zadzwoniła do córki bo nie wiedziała co ma robić. Wyobrażcie sobie że prosiła by mnie o to zapytać. Kochani ja nie czuję się uprawniona aby w takich sytuacjach decydować , jednak ja nie przyjęłąbym takiej Komunii gdy Jezus Chrystus jest w trójnasób poniżony i krzyżowany.
  Błagam Was pomódlmy się o mamę Asi i inne osoby , które tak cierpią na Obczyżnie.
  Mamie Asi Jezus podarował tajemnicę światła – Ustanowienie Eucharystii jakby ta tajemnica czekała na nią do rozważania.
  Zobaczcie Kochani ! jak Jezus posyła do mojej Rodziny takich ludzi aby świadczyli o własnym życiu i cierpieniu gdy nie mogą karmić się Ciałem i Krwią naszego Zbawiciela.
  O Mój Boże ulituj się nad mamą Asi.
  W związku z powyższym zostało tylko 5 tajemnic do rozważania i podarowania i bardzo się cieszę że w naszej Nowennie znajdą się te kochane kobiety. Szczęść Boże!!!

  Polubienie

  • halina pisze:

   Gosiu,bardzo poruszyło mnie to co napisałaś o mamie Asi.
   Ofiaruję dzisiejszy Różaniec w jej intencji prosząc Pana Jezusa w Tajemnicach
   Bolesnych o pomoc w jej cierpieniach.
   Ukrzyżowany Jezu wspieraj ją.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Halinko! to szczera prawda, czasami zastanawiam się co dzieje w moim życiu , że Pan Bóg posyła do mnie takie osoby. Mnie od wczoraj już serce boli , bo wczoraj córka do mnie zadzwoniła i mi o tym opowiedziała. Bóg zapłać Halinko! za modlitwę.

    Polubienie

 31. Gosia 3 pisze:

  Jeszcze Wam napiszę że gdy kończyłam pisać ten komentarz przed godziną – diabeł wziął mi usunął że musiałam jeszcze raz pisać od nowa. Kochani! to prawda – nagle treść cała zniknęła. JEZU UFAM TOBIE!

  Polubienie

 32. giovanna pisze:

  Droga Gosiu proszę o dwie dziesiątki dla mnie i dla męża.Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

  Polubienie

 33. Gosia 3 pisze:

  Witam Cię Droga Giovanno! trochę stęskniliśmy się za Tobą. Ale bardzo się cieszymy , że jesteś z nami i znowu będziemy się wspólnie modlili.
  Dla Ciebie i Twojego męża Pan Jezus przeznaczył dwie tajemnice chwalebne: Zmartwychwstanie Pana Jezusa i Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.
  Pierwsza chwalebna dla Twojego męża a ostatnia dla Ciebie Giovanno. Chyba że zdecydujecie inaczej .
  Bóg zapłać za życzenia zdrowia, już jest lepiej.
  Niech Cała Trójca Święta opiekuje się Wami i Maryja Królowa Nieba i Ziemi będzie dla was Pocieszycielką na każdy dzień troski. Szczęść Boże!!!

  Polubienie

 34. Alicja Gibas pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, witam cię Gosiu 3, poproszę o tajemnicę Dźwiganie Krzyża jeśli jest jeszcze wolna.

  Polubienie

 35. Gosia 3 pisze:

  Na wieki Wieków Amen. Tak Alicjo! tajemnica Dżwiganie Krzyża czekała właśnie dla Ciebie. Serdecznie Cię pozdrawiam i cieszę się że nadal będziesz z nami się modliła w tej szczytnej intencji. Niech ta tajemnica podczas rozważania pomaga Ci dzwigać własne Krzyże życia i pomagać w ten sposób dzwigać Jezusowi jego Krzyż gdy tak cierpi w Kościele na całym świecie. Niech Cała Trójca Święta Ci błogosławi a Maryja przytula do swojego Niepokalanego Serca. Czcijmy Maryję w pierwsze Soboty miesiąca podczas Eucharystii.!!!!

  Polubienie

 36. bozena2 pisze:

  Witam serdecznie wszystkich, proszę o dwie dowolne tajemnice. Dziękuję i pozdrawiam.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Witam Cię Bożenko2!
   Zostały ostatnie dwie tajemnice w 3NP. Jedna bolesna – Ukrzyżowanie i Śmierć Pana Jezusa i jedna chwalebna : Wniebowzięcie NMP . Przekazuję więc Ci je Bożenko z wielką radością do Twojego rozważania tych bardzo duchowych tajemnic i w ten sposób zakończyliśmy tworzenie 3NP. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za trwanie w modlitwie i jeśli Pan Bóg pozwoli to utworzymy 4NP a jeśli nie to złożymy dziękczynienie za to że zgromadził Bóg Wszechmogący i tak bardzo dużo dzieci do wspólnej modlitwy w walce o Jezusa Króla na ziemi- tej ziemi polskiej. Amen.

   Polubienie

 37. Gosia 3 pisze:

  Przedstawiam układ 3NP :

  Nowenna nr 3
  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie MARIOLA
  Nawiedzenie świętej Elżbiety MILLKA
  Narodzenie Pana Jezusa MILLKA
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni MILLKA
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni MILLKA

  Część druga — Tajemnice Światła
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie SŁAWIK
  Cud w Kanie Galilejskiej MAŁGOSIA 4
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia ŻONA SŁAWIKA
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor ASIA
  Ustanowienie Eucharystii MAMA ASI

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu mama AVISO
  Biczowanie Pana Jezusa AVISO
  Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa AVISO
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię ALICJA
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa BOŻENA 2

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa MĄŻ GIOVANNY
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa ZOSIA
  Zesłanie Ducha Świętego ZOSIA
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi BOŻENA2
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi GIOVANNA

  Polubienie

 38. Gosia 3 pisze:

  Zwracam się teraz do Mata!
  Właśnie zakończyliśmy tworzenie 3NP i w związku z powyższym , że obiecałam Teresce podarować tajemnicę Cierniem Ukoronowanie a w 3NP nie wyszło to powiadom ją, że mogę się z nią zamienić a przyjmę jej tajemnicę. Napisz czy wyraża na to zgodę.
  Serdecznie pozdrawiam Ciebie i Tereskę.

  Polubienie

 39. Mat pisze:

  Wyraża zgodę. Również pozdrawiam 🙂

  Polubienie

 40. Gosia 3 pisze:

  Bóg zapłać za odpowiedz. W wersji na stronę główną dokonam zmiany. Szczęść Boże! 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s