Rozpoczynamy 17 Nowennę Pompejańską

Witam Was bardzo serdecznie Kochani słowami:
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica, Ukochana nasza Matka Boża – Matka Zbawienia!
Następną już 17 Nowennę Pompejańską zaczynamy dokładnie:   1 lipca w Uroczystość Przenajdroższej Krwi Chrystusa  (dawniej obchodzone święto). Moja argumentacja aby dalej kontynuować  modlitwę Różańcową w sprawach Kościoła Świętego i własnej Ojczyzny nie zmieniła się moi Drodzy bracia i siostry w Chrystusie Panu.
Poniższy link sprzed prawie roku sygnalizuje nam, że o zwieńczenie Intronizacji i o miłosne jego brzmienie w ochach Pana Boga  trzeba nadal się modlić . Przytoczę może fragment tego linka, który świadczy, że nie błądzimy a wsłuchujemy się dokładnie co nam mówi Kościół w Polsce – nasi biskupi i księża z Hierarchii. Sam tytuł artykułu daje nam odpowiedz . Oto on: „Biskupi-orzekli-To-nie-bedzie-intronizacja-ale…..”

 

Oto cytat z artykułu gazety kościelnej:

 
„Mam nadzieję, że odmówienie Aktu w Krakowie-Łagiewnikach i na innych miejscach zapoczątkuje i wesprze tak bardzo dziś potrzebne dzieło odnowy wiary w Polsce i w narodzie polskim” – powiedział Biuru Prasowemu KEP przewodniczący Zespołu Episkopatu ds. Ruchów Intronizacyjnych.” 
 
Na pewno słowo zapoczątkuje nie świadczy o tym że Akt Intronizacyjny został zwieńczony. Dlatego módlmy się w tej intencji  nadal. Przeglądając przesłania zwróciłam uwagę w jednym z nich że Pan Jezus prosi o modlitwę w sprawie ogłoszenia V Dogmatu o jego Mamie Maryi jako uznanie jej jako Współodkupicielkę  naszych grzechów, Pośredniczkę w przekazywaniu naszych modlitw i Orędowniczkę na te czasy ostateczne.
 
W związku z powyższym ,że przeważnie modlimy się 3 Nowennami to proponuję aby 2 NP utworzyć w sprawie Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski a 1 w intencji ogłoszenia Dogmatu Maryjnego. 
Dlatego przy zgłoszeniach proszę zaznaczyć w której intencji chcecie się modlić 1 czy 2.
Kochane Boże i Maryjne Dzieci!
 

dzisiaj i do 30 czerwca składajmy jeszcze dziękczynienie w 16 Nowennie Pompejańskiej a naprawdę mamy za co bo nasze modlitwy zostały po części wysłuchane i  19 listopada 2016 roku zapoczątkowano Aktem Jubileuszowym Intronizację Pana Jezusa. Jednak nie odbyło to się zgodnie z tym czego sobie życzył Pan Jezus w objawieniach przekazanych Rozalii Celak i w tych przesłaniach do mojej znajomej. Pan Jezus określił inne miejsce oraz wskazał Rozalii kto ma uczestniczyć. To ma być miłosne i radosne wyznanie  narodu polskiego – Panu Jezusowi  Dlatego musimy nadal się modlić aby wola Pana Boga została do końca wypełniona.  A wiemy, że Pan Jezus mówiąc do Rozalii oczekiwał czegoś więcej aby wszystkie stany w narodzie polskim tego dokonały i aby było to w miejscu jak określił Jezus a mianowicie na Jasnej Górze w Częstochowie. To nie prawda, że natychmiast wszystkie prawa mają być dostosowane  do Przykazań Bożych. Ta przewrotność myślenia nigdy by nie doprowadziła do Intronizacji. To ten Cud Królowania Jezusa nad Polską spowoduje łaskę nawrócenia i zmiany prawa państwowego  Dlatego trwajmy w tej modlitwie aby się dokonało to co zaoferowało nam Niebo. Przedstawiam przypomnienie, jak modlić się Nowenną Pompejańską. Wiem, że większość z Was to wie, ale to dla osób, które modlą się z nami po raz pierwszy.Kochani! Zobaczcie jak długo już wypełniamy wolę Jezusa. 18 lutego 2017 minęło 2 lata jak bez przerwy modlimy się  a rozpoczęliśmy na prośbę Jezusa w środę popielcową 18 lutego 2015 roku. Bądźmy nadal wytrwali w tej modlitwie Różańcowej, bo właśnie ta Nowenna Pompejańska mogła nas zjednoczyć łańcuszkiem koralików dziesiątek naszej miłości i zaufania Maryi. Wielu modli się ze mną od początku a jeszcze więcej odeszło. Nie muszą się ze mną modlić bo i tak Niebo łączy wszystkie wspólnoty modlitewne w jeden wielki hymn prośby o jak najszybszą i zgodną z planem Bożym pełną Intronizację Jezusa na Króla narodu polskiego. Za nami inni przyjdą i ogłoszą i uznają go królem swoich narodów. I wtedy Jezus wybierze te 12 narodów.

Zaczynamy nową Nowennę Pompejańską 1 lipca 2017  roku w dniu, kiedy Kościół Święty modli się tajemnicami radosnymi a kiedyś obchodzono to wielkie Święto Najświętszej Krwi Pańskiej.

Jest to 17 przeze mnie tworzona Nowenna Pompejańska na prośbę Jezusa w przesłaniach do mojej znajomej. Jezus w ostatnim przesłaniu z 16 września 2016 nadal o to prosi i mówi abyśmy teraz stali z Maryją pod Krzyżem i ocierali mu łzy. A we w wcześniejszym przesłaniu powiedział tak: DZIĘKI MOJEJ MAMIE MARYI A WASZEJ KRÓLOWEJ ZALICZAM WAS DO TYCH (12) NARODÓW. „ Jest to Żywe Słowo z Nieba, dlatego proszę, odpowiedzcie Jezusowi i Maryi – Matce Boga . Potrzebna jest modlitwa za Polaków inaczej myślących niż my, a nie słowa nienawiści. Jednak Różaniec Święty będzie łagodzić te spory i jest bronią nie do pokonania. Ale Chrystus Król, uznany przez władze państwowe i kościelne, przyniósł by naszej Ojczyźnie największą ochronę i Boże błogosławieństwo aby Polska rosła w Chwale Boga.

Maryja także stała pod Krzyżem i zdajemy sobie z tego sprawę jak cierpiała gdy jej Dziecko umierało przybite do Krzyża. Przeszła z nim całą drogę i jej serce pękało z żalu gdy inni krzyczeli ”Ukrzyżuj go”.

Dlatego módlmy się także o jak najszybsze ogłoszenie V Dogmatu Maryjnego.

INTENCJA 1:

”BOŻE OJCZE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ BŁAGAM ZAWSZE Z MARYJĄ O ZWIEŃCZENIE AKTU INTRONIZACJI W TEN SPOSÓB JAKI POKAZAŁEŚ NAM POPRZEZ OBJAWIENIA I ABY W KOŃCU PADŁO MIŁOSNE WYZNANIE – JEZUS KRÓL POLSKI NASZYM NAJWAŻNIEJSZYM WŁADCĄ.”

INTENCJA 2:

”BOŻE OJCZE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ BŁAGAM O WYRÓŻNIENIE MARYI NASZEJ MATKI BOŻEJ POPRZEZ OGŁOSZENIE JAK NAJPILNIEJ V DOGMATU MARYJNEGO O WSPÓŁODKUPICIELCE, POŚREDNICZCE I ORĘDOWNICZCE.”

Wspominajmy w innych naszych modlitwach o Światło Ducha Świętego i odwagę dla kapłanów polskich oraz Światło Ducha Św dla naszego Prezydenta i nasz nowy Rząd, bo to o nich zależy zwieńczenie dzieła Intronizacji. Módlmy się również o nasze granice, aby były bezpieczne, a szczególnie o jak najszybszą Intronizację.

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami Światła. Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich czterech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni: od 1 lipca 2017 roku  do 27 lipca 2017 r. odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez następne 27 dni: od czyli od 28 lipca 2017 r. do 23 sierpnia 2017 roku tj  dnia – 150 rocznicy Ukoronowania obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy  odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Zgłoszenia do NP proszę kierować w komentarzach na tym blogu.  Ja postaram się przydzielić Wam tajemnice wg waszych pragnień serca. Bo zawsze w pierwszej kolejności będę chciała zamknąć 1 nowennę. Na końcu wyświetlę układ ułożonych Nowenn i wtedy możecie zgłosić gdy komuś nie będzie odpowiadała przydzielona tajemnica. Spróbuję coś temu zaradzić.

NIECH NAM PAN BÓG  W TRÓJCY ŚWIĘTEJ BŁOGOSŁAWI A MARYJA PRZYPROWADZA JESZCZE WIĘCEJ DZIECI DO MODLITWY.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

99 odpowiedzi na „Rozpoczynamy 17 Nowennę Pompejańską

 1. mariusz2015 pisze:

  Szczęść Boże Małgosiu, proszę Cię o 2x Tajemnicę Światła – dla mamy Barbary i dla mnie. Pozdrawiam w Jezusie i Maryi.

  Polubienie

 2. Gosia 3 pisze:

  Mariuszku! ale tylko w intencji Intronizacji ? czy tak jak poprzednio? Szczęść Boże!

  Polubienie

 3. Szafirek pisze:

  Gosiu,proszę przydziel mi i mężowi te same dziesiątki co poprzednio.
  Szczęść Boże!

  Polubienie

 4. KIELICH pisze:

  Gosiu. Proszę o jedną dziesiątkę za intronizację i jedną dziesiątkę za dogmat. Pozdrawiam . Z Panem Bogiem. 🙂

  Polubienie

 5. Gosia 3 pisze:

  Drogi Kieliszku! dla Ciebie Pan Jezus przygotował w intencji ogłoszenia V dogmatu Maryjnego – Dzwiganie Krzyża a w Intencji Intronizacji 5 chwalebną Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi w związku z zapowiedzią: ” Wielki znak ukazał się na Niebie Niewiasta Obleczona w Słońce i Księżyc pod jej stopami a na jej głowie Wieniec z Gwiazd Dwunastu. ( chyba że nie chcesz dodatkowej modlitwy ale ona jest piękna i krótka , ja teraz osobiście odmawiam ją 2 X w Nowennie naszej 16 bo komuś oddałam swoje a te mi pozostały i przyjęłam z radością bo uznałam że to Niebo tak chciało).
  Pozdrawiam. Z Panem Bogiem i z Maryją. 🙂
  Jak chcesz środkową to napisz i zmienię.

  Polubienie

 6. Szafirek pisze:

  2017 rok i 17 blogowa Nowenna Pompejańska.Może coś się wydarzy 17.07.2017 w trakcie tej Nowenny?…

  Polubienie

  • Marcin pisze:

   Może 17.07.2017 papież będzie poza Rzymem albo będzie uciekał z Rzymu a dwa dni później 19.7.2017 Ostrzeżenie…

   Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Nie wiem Marcinie,ale już bym chciała chwilami żeby się ten swiat skończył,bo tak jak Kielich napisał na poprzednim wpisie to i ja osobiście mam tego świata dość.Może to trochę grzech tak mówić,staram sie szukać radosnych stron życia,tego co dobrego Bóg nam daje,ale niestety mało ich jest,co jest jakaś radość to zaraz ileś smutków spada i tak w kółko.Już nawet się błękitem nieba nie można cieszyć,bo całe zasnute niewiadomo czym przez te samoloty i może przez to tak ludzie chorują i potem tyle nieszczęść,jakies choroby nagle niewiadomo skąd 😦 Z drugiej strony osobiście nie czuje się za dobrze przygotowana aby stanąć z Jezusem twarzą w twarz,ale już naprawdę ciężko na tym świecie żyć…Mam jak każdy swoje wady,słabości i odczuwam czasem bardzo tą ostateczną walkę duchową,a też po osobach bliskich widzę jak szatan walczy i przez to samemu czasem ciężko stawiać opór złemu i to mnie denerwuje,bo czasem tak jakby nie było ludzi obok do współpracy w tej walce,tylko jeszcze jakby osłabiali…
    Pozdrawiam serdecznie.
    Szczęść Boże!

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    Pozdrawiam Szafirku.
    Szczęść Boże!

    Polubienie

 7. halina pisze:

  Szczęść Boże Gosiu!
  Ja tak z całą rodziną poproszę :
  I intencja Intronizacja Pana Jezusa:
  Halina- II tajemnica Radosna – Nawiedzenie św.Elżbiety
  Marlenka – III Tajemnica Bolesna – Cierniem Ukoronowanie

  II intencja -Ogłoszenie Dogmatu Maryjnego
  Ryszard – III tajemnica Radosna -Narodzenie Pana Jezusa

  Gosiu wybrałam takie tajemnice, gdyż są to kolejne tajemnice po tych które odmawiamy obecnie,jeżeli są wolne to właśnie o nie poproszę.

  z Panem Bogiem!

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Witaj Halinko!
   Wszystkie te tajemnice jakby czekały dla Waszej Rodziny i z przyjemnością je dla Was przydzielam.
   Bardzo się cieszę , że Marlenka po raz pierwszy z nami będzie się modliła. Bardzo ją serdecznie witam i pozdrawiam i zyczę dla Was wszystkich wiele łask z Nieba.
   Szczęść Boże!

   Polubienie

 8. Mateusz pisze:

  Pięknie że akurat 17 nowenna zaczyna się świętem Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa i dodatkowo to 1 Sobota miesiąca. Więc dzień Pana Jezusa I Maryi w jednym 🙂
  Proszę o część różańca do podziału w obu intencjach

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Kochany Mateuszu! Matka Boża i Jezus pragną byś się modlił częścią Radosną i tak pierwsze trzy tajemnice w intencji Intronizacji a 2 końcowe w intencji Dogmatu. Nie wiem dlaczego dzisiaj przy Koronce nagle zaczęłam modlić się za Tereskę.
   Pozdrawiam Was serdecznie. Niech cała Trójca Św Wam błogosławi.

   Polubienie

 9. Szczesc Boze Gosiu Tobie i wszystkim na blogu !!!
  Poprosze, tak jak zwykle, po jednej „dziesiatce” dla mnie i dla obydwu Beatek..
  Bog zaplac za kolejna Nowenne.. Niech Bog przyjmie te modlitwy !!!

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Droga Basieńko! z dalekiej Krainy.
   Witam Cię bardzo serdecznie i już Ci przekazuję 3 dziesiątki Różańca Świętego tylko nie napisałaś czy chcecie się modlić w intencji Intronizacji czy w intencji ogłoszenia V Dogmatu Maryjnego. Teraz przekażę Wam w intencji Intronizacji bo chyba tak ostatnio prosiłyście ale nie jestem pewna. Dla Beatek : dwie radosne: Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni – Beatka 1 , Odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni Beatka 2 oraz dla Ciebie Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu.
   Basiu! gdybyście chciały jeszcze po jednej 10 w intencji Dogmatu o Współodkupicielce, Orędowniczce i Pośredniczce Łask to Maryja w dniu jej wspomnienia liturgicznego jako Matka Boża Nieustającej Pomocy czeka na Was z przygarniającymi rękoma. To w jej sprawie ta modlitwa aby ją wywyższyć jeszcze bardziej. Ale decyzja należy do Was.
   Niech dobry Bóg Was ma w swojej opiece a Maryja wyprasza u niego dla Was łaski.
   Szczęść Boże! 🙂 🙂 🙂 dla każdej po jednym uśmiechu – sprawiedliwie.

   Polubienie

   • Kochana Gosiu, tak ladnie ujmujesz to wszystko, co piszesz 🙂 Bog Ci zaplac za zawsze dobre i madre slowo, ktore masz dla kazdego !!!
    Te tajemnice niech beda – tak, jak napisalas – w intencji Intronizacji… Z takim zamyslem o nie prosilam, tylko zapomnialam dopisac-przepraszam.
    Gosiu, wiem, ze Beatki prosily tylko w tej intencji.
    Ja natomiast moge rowniez odmawiac dziesiatke w intencji Dogmatu. Podaj mi prosze, ktora mam sie modlic tajemniczka.

    Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Basiu 🙂 ja właśnie miałam o tym samym napisać,że ja to nie wiem skąd Gosia te słowa dla każdego bierze…
    Pozdrawiam serdecznie.
    Szczęść Boże! Basiu 🙂

    Polubienie

   • Szafirku, widocznie Gosia ma taki dar od Boga, ze potrafi kazdemu cos madrego i stosownego napisac i zyczyc 🙂 Rowniez serdecznie pozdrawiam 🙂 Szczesc Boze !!!

    Gosiu, tak sobie mysle, ze nie doczytalas mojego wpisu…
    Poprosze dla mnie (tylko dla mnie) jedna tajemnice w intencji Dogmatu. Bog zaplac !

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Kochana Basiu!
    Doczytałam Skarbie ale tak się wstrzymywałam bo pomyślałam, że za bardzo się może narzucam. Ale teraz wiem już że wypływa to z Twojego Serduszka to z przyjemnością podaruję Ci ostatnią wolną tajemnicę w i intencji Dogmatu. Zwieńczysz więc 1 NP ułożoną dla Maryi bo dla Jezusa są już prawie 2.
    Niech raduje się serce Twoje z Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
    Miło mi usłyszeć z Waszych ust że podoba Wam się sposób mojego pisania ale ja czasami sama nie wiem skąd to mi przychodzi do głowy co do kogo napisać.
    Przy okazji jak poruszyłyście ten temat to opowiem Wam co mnie spotkało jak wychodziłam z Kościoła po mszy św Uroczystość: Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy wstąpiłam na adorację aby odmówić swoją pokutę przed NS. Kochani gdy już kończyłam złapał mnie taki kaszel ,że musiałam wyjść do przedsionka w Kościele. I wtedy klęczałam tam i kończyłam modlitwę gdy nagle podeszła do mnie starsza Pani i zapytała to Pani ustąpiła mi miejsce a ja mówię jej że nie bo sama nie miałam. A ona zaczęła do mnie mówić i nie odstępowała. Pomyślałam wstanę jak do mnie mówi staruszka i nachyla się nade mną ( miała tak gdzieś 75 lat – na oko) bo w takiej osobie to może przez nią mówić Jezus.. Wzięłam ją pod rękę i wyszłyszmy z Kościoła. Ona mnie zapytała czy ja jestem z Neokatechumenatu. Ja powiedziałam , że absolutnie i zaczęłam jej mówić swoje stanowisko odnośnie tej wspólnoty. Powiedziałam jej że tam są bardzo dobrzy ludzie wyprowadzeni z Kościoła ale Eucharystia jest żle sprawowana itd. i nie otrzymują łask.
    Tak w ogóle zaczęłam jej po krótce wiele rzeczy przekazywać. A ona wtedy wiecie co powiedziała. Ja jak panią słucham to jak Jeremiasza i widzę Panią jak Pani stronice Pisma Św przekłada. Oniemiałam. Wiecie co ta staruszka mi powiedziała że jej syn jest w Neokatechumenacie.
    Zrozumiałam , że ta kobieta nie była z tego zadowolona a Jezus ją przysłał do mnie aby ją w tym utwierdzić.
    Na koniec gdy się rozstawałyśmy to powiedziała mi że ma 92 lata – byłam w szoku ale i ona była w szoku gdy ja jej powiedziałam ile mam. Zaczęła dotykać moich włosów i tak mnie rozśmieszyła że powiedziała mi:” ja Panią obserwuję w Kościele Pani ma taki „elegancki nieład na głowie”. Zobaczcie Kochani taka staruszka i tak trendy do dzisiejszych czasów. Bo ja faktycznie potrafię sobie zrobić sama fryzurę jak od fryzjera ale ona to tak ujęła tak jak nie jakaś zmiażdżycowana staruszka a osoba w jeszcze sile wieku.
    Gdy się rozstawałyśmy mówi do mnie jak Pani mnie zobaczy to niech Pani zatrzyma się przy mnie i mówi do mnie.
    ” Kochani mam następne zadanie do wykonania”.
    Basiu Kochana ! przepraszam że musiałaś to czytać ale przy okazji usłyszeliscie moje krótkie prawdziwe świadectwo.
    Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, ściskam z całego serca i myślę że na pewno kiedyś się spotkamy na zielonych łąkach jako owce Pana Jezusa.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Basiu! tutaj muszę dodać że w ostatnim zdaniu ” na pewno ” wyrzucam bo to już zakrawa na pychę z mojej oczywiście strony. Nigdy nie wiadomo czy nie zaprzemy się Jezusa. Ja bardzo bym nie chciała, tego pragnie moje Serce ale jak będzie ciężko to kto wie co zrobimy?
    Błagam trwajmy w modlitwie!

    Polubienie

   • Bog zaplac Gosiu za tajemnice Wniebowstapienia Pana Jezusa. Ogromnie sie ciesze, ze w ten sposob jest utworzona cala Nowenna 🙂
    Na wieksza czesc i chwale Bogu w Trojcy Swietej Jedynemu i Matuchnie Najswietszej !!!

    Z przyjemnoscia przeczytalam Twoje swiadectwo.. Bog zaplac !

    Polubienie

 10. Marcin pisze:

  Gosiu,
  prosiłbym o jedną dziesiątkę w intencji Intronizacji i jedną dziesiątę w intencji ogłoszenia V Dogmatu Maryjnego.

  Szczęść Boże!

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Drogi memu sercu Marcinie!
   Tak mnie ucieszyłeś że tym razie sam zdecydowałeś o 2 dziesiątkach – jednej dla Jezusa a drugiej dla Maryi. Maryja na to czekała i gdy będziesz modlił się w intencji Dogmatu to rozważaj Biczowanie Jezusa. Stój tam z Maryją i pomyśl sobie jak ona cierpiała jak patrzała gdy katowano jej Syna. Serce jej pękało z żalu i pomyśl jak Tobie by ktoś krzywdę robił to co czułaby Twoja mama.
   W intencji Intronizacji odmawiaj Zmartwychwstanie Pana Jezusa w którym jest ta nadzieja dla nas wszystkich na życie wieczne.
   Niech Tobie i całej Rodzinie Bóg Wszechmogący błogosławi a Maryja odpędza od Ciebie szatana. Amen.

   Polubienie

 11. giovanna pisze:

  Gosiu ,proszę o dwie dziesiątki dla mnie i męża w intencji intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski.Z Panem Bogiem.

  Polubienie

 12. Gosia 3 pisze:

  Witam Cię Giovanno! bardzo nam Ciebie ostatnio brakowało . Już myślałam , że opuściłaś nas na zawsze. Ale Twoja nieobecność ma na pewno swoje uzasadnienie i ja nie muszę jego znać. Pan Jezus to wie i na pewno cieszy się teraz chcesz nadal modlić się w jego intencji. Tak naprawdę to my się modlimy dla nas i dla naszej Ojczyzny aby Dobry Bóg mógł nas wybrać i przygarnąć do tych 12 narodów aby mu przygotowały jego Przyjście. Dla Ciebie Wniebowstąpienie Pana Jezusa a dla Twojego męża Zesłanie Ducha Świętego. Niech Wam Cała Trójca Św błogosławi!

  Polubienie

 13. giovanna pisze:

  Dziękuję Gosiu .Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 14. Zofia pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Najświętsza Maryja Panna.
  Kochana Gosiu, poproszę o przydzielenie jednej dziesiątki Różańca Św. w intencji Intronizacji Jezusa Chrystusa i jednej w intencji ogłoszenia V Dogmatu Maryjnego.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Na Wieki Wieków Amen.
   Kochana Zosiu! Ty jesteś taka cicha i pokornego serca , przynajmniej ja to tak odbieram.
   Dla Ciebie w intencji Intronizacji Zwiastowanie NMP a w intencji Dogmatu Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu.
   Niech Twoje dni samotności wypełnia ta modlitwa i Jezus będzie najlepszym Przyjacielem a Maryja najlepszą Opiekunką Twojego życia. Nie wiem może się mylę bo jestem zwykłym narzędziem do układania modlitwy. Zostań z Panem Bogiem i Maryją. 🙂

   Polubienie

   • Zofia pisze:

    Droga Gosiu dziękuję za przydzielone do rozważania Tajemnice Różańca Świętego. w naszej Wspólnocie 🙂
    Co do wspomnianych cnót, to muszę przyznać, że są one u mnie od pewnego czasu w nieustannym szlifowaniu.Natomiast moja cichość na blogu wynika głównie z braku czasu – Rodzinka, praca zawodowa, no i sporo już lat :). Niestety jakoś tak się składa, że coraz mniej czasu mogę spędzić przy komputerze.Bardzo lubiłam poczytać bloga choćby i po północy, ale wtedy pisać nie da się, bo nie ma możliwości włączyć się w dyskusję, a odpisywanie na drugi dzień w zasadzie mija się z celem. Jednak w ostatnich miesiącach to już nawet nie nadążam przeczytać wszystkich komentarzy choć bardzo bym chciała, ale może będzie lepiej. Piszcie Kochani ile kto może, bo potrzeba jak najwięcej cennych źródeł pożytecznych informacji i mobilizacji do modlitwy. Niech Dobry Bóg w Trójcy Jedyny wynagrodzi Wszystkim zaangażowanie i Najświętsza Matka Maryja otacza czułą opieką..
    Szczęść Boże !

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Droga Zosiu!
    nawet jak ktoś odpowie na drugi dzień to zawsze ma sens. Gdybyśmy tak wszyscy do tego podchodzili to blog by nie istniał. Czasami trzeba z siebie coś trochę wykrzesać i kosztem własnego czasu coś pożytecznego utrzymać . Zawsze można wstawić własną modlitwę i podpisać się że też Koronką się modlę i za innych. Przy okazji piszę to do innych, aktywnych na blogu. Każde zaangażowanie w sprawy Boże jest miłe Bogu. Ale oczywiście nic nie wymuszam tylko czuję to jak dzielimy się nawzajem własnymi świadectwami to budujemy podnóżek dla Jezusa aby go powitać. Jak pewnie wiesz ja także mam Rodzinę i mnóstwo zajęć. Też jeszcze pracuję zawodowo i nie jestem młoda. Ale jeszcze raz podkreślam nic na siłę. Bóg zapłać, że się z nami modlisz. Pozdrawiam, szczęść Boże!

    Polubienie

 15. Aviso pisze:

  Gosiu, ja też proszę o jedną tajemnicę w intencji 1 i jedną w intencji 2. Mogą być te same co poprzednio lub też inne, wg Twojego uznania.Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Witaj Aviso!
   Kocham Was wszystkich bo Wy kochacie Jezusa i Maryję.
   W intencji Intronizacji Biczowanie Pana Jezusa a w intencji Dogmatu Maryjnego Nawiedzenie Św Elżbiety. A dzisiaj Jezus do Ciebie to chce powiedzieć :
   Mt.11 „Wezwanie do utrudzonych
   28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię ”
   Tak Aviso to Jezus kazał Ci przekazać, bo to usłyszałam jak do Ciebie pisałam. Niech Dobry Bóg Ci błogosławi.

   Polubienie

 16. małgosia MK pisze:

  Witaj Gosiu,Szczęść Boże
  Poproszę o część różańca św.obecnie zmawiam tajemnice swiatła,może pozostać bez zmian,ale ty kochana Gosiu zdecyduj.
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Moja Kochana MałgosiuMK!
   Ty mi cały czas chodzisz po głowie i nawet dzisiaj napisałam do Ciebie list ale muszę go przepisać bo mnie nie rozczytasz. Dzisiaj po pracy pojechałam na pocztę po kopertę. A wyobraż sobie. że widziałam się z siostrą dopiero w tą ostatnią niedzielę u tego nowo narodzonego mojego wnuczka. Siostra nie była zupełnie zdrowa a bała się iść do takiego malutkiego dziecka a tam wyznaczyłyśmy sobie spotkanie u mojej córki. I dlatego to się tak przeciągnęło. Jutro, najpóżniej pojutrze wysyłam – wiesz o co chodzi.
   Małgoniu Kochana! Dla Ciebie mój Skarbie cała Tajemnica Światła . Będziesz nam głosić Królestwo Boże i wzywać do nawrócenia w intencji Dogmatu a 4 pozostałe w intencji Intronizacji. Myślałam że zdążę Ci wysłać na rozpoczęcie 17NP ale chyba nie da rady bo dzisiaj jeszcze się nawet nie pomodliłam na Różańcu Św. Przepraszam.
   Niech Ci cała Trójca Św błogosławi a Maryja wyprasza łaski u swojego Syna. !

   Polubienie

   • małgosia MK pisze:

    Gosiu kochana,nic się nie martw,będzie kiedy będzie,spokojnie 🙂 Dziękuję za Tajemnice światła i za piękne słowa pociechy . 🙂
    Również niech Ci Trójca Święta błogosławi we wszystkim co robisz,a Maryja prowadzi, pociesza i rozdaje łaski dla ciebie i twojej rodziny.!!! 🙂

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Kochana MałgosiuMK!
    wysłałam wczoraj po 16 priorytetem poleconym. 🙂

    Polubienie

 17. bozena2 pisze:

  Witam Gosię, witam wszystkich. Ja też chcę trwać na modlitwie i proszę o dwie dowolne tajemnice. Rzeczywiście modlitwy, które sobie wyznaczyłam zajmują długie chwile, często się rozpraszam, a przede wszystkim modlę się w ruchu czy przy swoich obowiązkach, ale Bóg najlepiej zna moje serce i intencje. Pragnę każdym swoim wypowiedzianym czy w myślach czy szeptem czy na głos słowem przyczynić się do chwały Boga, Jezusa i Maryi , proszę o łaski dla ukochanej ojczyzny i potrzebujących ludzi, których Pan Bóg postawił na mojej drodze. W taki sposób obecnie czuję swoje powołanie. Pozdrawiam.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Kochana Bożenko2!
   przed chwilą zaczęłam pisać do Ciebie odpowiedz jednak szukając pewnej modlitwy skasował mi się rozpoczęty komentarz do Ciebie. Nawet przydzieliłam Ci 2 tajemnice ale pisałam że każdemu z nas ostatnio brakuje czasu na tę modlitwę.Przypomniałam sobie że jest taka modlitwa do Nieba aby znależć ten czas. Weszłam w drugą przeglądarkę zaczęłam się martwić jak ja spośród tylu modlitw krucjaty – Jezus dla ludzkości ją znajdę tak szybko. Wpisałam w Google : modlitwy krucjat Jezus dla ludzkości i tam wyświetlają się ponumerowane od 1 do …. Ale kursorem postanowiłam przejechać w dół i zatrzymać na chybił trafił bo może się uda. Wyoobrażcie sobie że dokładnie na tej modlitwie wyświetlił się ten cały wykaz. Wiem że dopomogła interwencja Pana Boga bo prosiłam go o to w myślach. Wyświetlam tę modlitwę do Matki Bożej – naszej Kochanej Matki Zbawienia.

   O pomoc w znalezieniu czasu na modlitwę

   „O Matko Zbawienia, przyjdź mi z pomocą, gdy walczę o znalezienie czasu na modlitwę.

   Pomóż mi podarować Twojemu umiłowanemu Synowi, Jezusowi Chrystusowi, czas, na jaki zasługuje, aby pokazać Mu, jak bardzo Go kocham.

   Proszę Cię, moja Najświętsza Matko Zbawienia, wypraszaj dla mnie Łaski, których potrzebuję, i proś Swojego Drogiego Syna o wszelką Łaskę i przychylność, aby mógł mnie ukryć we Wnętrzu Swojego Najświętszego Serca.

   Amen. ”
   Bożenko dla Ciebie w Intencji Intronizacji Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni a w Intencji Dogmatu Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
   Niech Ci Pan Bóg błogosławi! 🙂 i Matka Zbawienia pomnoży dla Ciebie i nas wszystkich ten czas na modlitwę.

   Polubienie

   • bozena2 pisze:

    Dziękuję za piękną modlitwę, która zawiera również prośbę o łaskę ukrycia przed złem w Najświętszym Sercu Pana Jezusa oraz Niepokalanym Sercu Maryi(aktualnie na bieżąco obchodzę pierwsze soboty i Nabożeństwa Fatimskie). Odczuwam taką nadzieję, że mam w arce tych Najświętszych Serc już swoje miejsce, ale będę prosić o ten dar i tymi słowami.

    Polubienie

 18. MariaF pisze:

  Witaj Gosiu3!
  Poproszę o „Przemienienie na Górze Tabor” w intencji Intronizacji.
  Szczęść Boże!

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Witaj MarioF!
   W tej chwili chcę ukończyć 3 rozpoczęte nowenny i dlatego na razie przydzielę Ci Odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni a jak zaczniemy tworzyć 4 to Cię tam przeniosę i podaruję Ci wg pragnienia serca.
   Dla Marysi z Wrocławia Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Pozdrawiam Mario! Szczęść Boże!

   Polubienie

 19. Gosia 3 pisze:

  Kochana Bożenko2 i Kochana MarioF! jutro wam przydzielę bo teraz muszę odejść do modlitwy Różańcowej. Wszystkich gorąco pozdrawiam i życzę błogosławionej nocy.

  Polubienie

 20. MariaF pisze:

  Gosiu, jeszcze dla Marysi z Wrocławia – 1 dziesiątkę w intencji Intronizacji.
  Też idę do modlitwy bo za chwilę już jutro. Niech Ci Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże!

  Polubienie

 21. Millka pisze:

  Gosiu: przydziel mi 1 część różańca – czyli 5 dziesiątek

  Polubienie

 22. Gosia 3 pisze:

  Kochana Millko! Pan Jezus pragnie abyś w modlitwie stała pod Krzyżem z Maryją podczas jego Śmierci na Krzyżu w intencji ogłoszenia Dogmatu a pierwsze cztery bolesne tajemnice odmawiaj w intencji Intronizacji.
  Niech Pan Jezus z Maryją będą każdego dnia i nocy blisko Ciebie a Duch Święty niech Ci podpowiada co masz mówić i robić w każdym czasie. Szczęść Boże!!!

  Polubienie

 23. Leszek pisze:

  Witaj Gosiu3! Jestem w trakcie rozmawiania z osobami, które zgłosiłem do poprzedniej XVI edycji NP w Intencji Intronizacji…, czy nie zechciałyby kontynuować modlitwę w 17 NP. Może znajdą się też nowe osoby. Zapytam też o modlitwę o 2-iej Intencji. Odezwę się w sprawie 17 NP jeszcze przed
  jej rozpoczęciem. Tymczasem pozdr. w Panu
  Ps. warto oglądnąć: http://podroze.onet.pl/ciekawe/shell-grotto-tajemnicza-grota-zbudowana-z-milionow-muszli/tbmlsx

  Polubienie

 24. Gosia 3 pisze:

  Witaj Leszku!
  Bóg zapłać ! a to Jezus z Maryją bardzo się ucieszą.
  Pozdrawiam serdecznie. Szczęść Boże!!!

  Polubienie

 25. MariaF pisze:

  Wita Gosiu3!
  Dziękuję za przydzielone tajemnice i niech już takie pozostaną. Niech Bóg Ci błogosławi i Matka Nieustającej Pomocy otacza swoją opieką. Pozdrawiam serdecznie. Bóg zapłać!

  Polubienie

 26. Mateusz pisze:

  Proszę o przydzielenie dla Tereski 1 dziesiątkę w intencji Intronizacji i
  jedna w intencji 5 dogmatu Maryjnego
  Dla Katarzyny 1 w intencji Intronizacji
  Szczęść Boże!

  Polubienie

 27. Gosia 3 pisze:

  Szczęść Boże!!! Mateuszu.
  Dla Tereski proponuję w intencji Intronizacji – Ukrzyżowanie i Śmierć Pana Jezusa a w intencji Dogmatu niech Tereska zacznie 2 NP w tej właśnie intencji. Zwiastowaniem NMP.
  A Kasia Wniebowstąpieniem Pana Jezusa własnie zakończy 2NP w intencji Intronizacji.
  Bóg Wam zapłać za udział w naszej wspólnej modlitwie i niech Miłosierny Jezus zsyła na was łaski .Pozdrawiam Was wszystkich. 🙂 🙂 🙂

  Polubienie

 28. Gosia 3 pisze:

  Nowenna nr 1 Intronizacja

  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie MATUSZ
  Nawiedzenie świętej Elżbiety HALINKA
  Narodzenie Pana Jezusa BRYZA
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni BEATKA1
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni BEATKA2

  Część druga — Tajemnice Światła (nieobowiązkowe)
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie MARIUSZ
  Cud w Kanie Galilejskiej MARIUSZ
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia MARIUSZ
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor BARBARA
  Ustanowienie Eucharystii BARBARA

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu BASIA Z KANADY
  Biczowanie Pana Jezusa AVISO
  Cierniem ukoronowanie MARLENKA
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię ANDRZEJ
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa BRYZA

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa MARCIN
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa GIOVANNA
  Zesłanie Ducha Świętego MĄŻ GIOVANNY
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny SZAFIREK
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi GOSIA 3

  Nowenna nr 2 Intronizacja
  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie ZOSIA
  Nawiedzenie świętej Elżbiety MATEUSZ
  Narodzenie Pana Jezusa MATEUSZ
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni BOŻENKA2
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni MARIAF

  Część druga — Tajemnice Światła (nieobowiązkowe)
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie MAŁGOSIA MK
  Cud w Kanie Galilejskiej MAŁGOSIA MK
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia BARBARA
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor MAŁGOSIA MK
  Ustanowienie Eucharystii MAŁGOSIA MK

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu MILLKA
  Biczowanie Pana Jezusa MILLKA
  Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa MILLKA
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię MILLKA
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa TERESKA

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa MARYSIA Z WROCŁAWIA
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa KATARZYNA
  Zesłanie Ducha Świętego KASIA
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny PIOTR
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi KIELICH

  Nowenna nr 3 Dogmat Maryjny

  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie BRYZA
  Nawiedzenie świętej Elżbiety AVISO
  Narodzenie Pana Jezusa RYSZARD
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni MATEUSZ
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni MATEUSZ

  Część druga — Tajemnice Światła
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie BARBARA
  Cud w Kanie Galilejskiej BARBARA
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia MAŁGOSIA MK
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor MARIUSZ
  Ustanowienie Eucharystii MARIUSZ

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu ZOSIA
  Biczowanie Pana Jezusa MARCIN
  Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa GOSIA 3
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię KIELICH
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa MILLKA

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa BOŻENA2
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa BASIA Z KANADY
  Zesłanie Ducha Świętego DANUTA
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi MONI
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi SZAFIREK

  Nowenna Nr 4 V Dogmat Maryjny
  Zwiastowanie NMP TERESKA
  ………………………………………….

  Polubienie

 29. Gosia 3 pisze:

  UWAGA! I PROŚBA!
  Ponieważ Mariusz od nie dawna zainstalował funkcję gwiazdek, proszę używajcie ich bo chcę na własne oczy zobaczyć frekwencję. Możecie minusować , mnie to zupełnie nie przeszkadza.
  Może ktoś z Was napisze instrukcję co oznacza jak się wciśnie 1 gwiazdkę itd…. , bo z tego co zrozumiałam jak na 5 gwiazdkę to najlepiej.
  Zróbcie to chociaż przez kilka dni nawet osoby , które tutaj nic się nie odzywają lecz obserwują.
  Domyślam się że niektórzy obserwatorzy na pewno tego nie uczynią.
  Wszystkim z góry dziękuję i pozdrawiam. 🙂

  Polubienie

 30. Leszek pisze:

  Witaj Gosiu3! W nawiązaniu do mojego wpisu z 28 czerwca 2017 o 13:23, treści:
  „Jestem w trakcie rozmawiania z osobami, które zgłosiłem do poprzedniej XVI edycji NP w Intencji Intronizacji…, czy nie zechciałyby kontynuować modlitwę w 17 NP. Może znajdą się też nowe osoby. Zapytam też o modlitwę o 2-iej Intencji. Odezwę się w sprawie 17 NP jeszcze przed jej rozpoczęciem”, informuję co następuje:
  Po zakończonych już rozmowach (nieraz negocjacjach) jak to było w przypadku poprzedniej edycji blogowej NP w intencji Intronizacji… (patrz: mój wpis z 7 maja w Gł. Wpisie «Kolejna 16 Nowenna Pompejańska» z 30 kwietnia 2017) poniżej podaję listę tych Osób, które gotowe są wsiąść do pociągu ruszającego w jutrzejszą sobotę, 1 lipca wraz z ważnym biletem/ rezerwacją w postaci 1-ej dziesiątki Różańca Świętego i odbyć drogę tej NP do 23 sierpnia AD 2017:
  Uwaga wstępna związana z oznaczeniami poszczególnych części Tajemnic Różańcowych:
  Tajemnice: radosne – R; światła – Ś; bolesne – B; chwalebne – C
  I. Osoby, które chciałyby odmawiać poniższe tajemnice:
  RADOSNE
  1. Maria M. – 1R
  2. Jolanta L. – 1R (poprzednio miała – 5Ś)
  3. Małgosia P – 2R
  4. Danuta R. – 3R
  5. Elżbieta S. – 3R (ewent. zmiana)
  6. Maria K. – 4R
  7. Irena K. – 5R

  ŚWIATŁA:
  8. Zbyszek – 1Ś
  9. Beata – 2Ś
  10. Henryka – 3
  11. Leszek H. – 3Ś
  12. Ja/Leszek – 3Ś
  13. Kazimierz – 4Ś
  14. Halina Ś. – 4Ś
  15. Irena G. – 4Ś
  16. Jolanta L. – 5Ś
  17. Basia N. – 5Ś
  18. Lidia D. – Ś

  BOLESNE
  19. Urszula – 1B
  20. Wiesław K. – 2B
  21. Grażyna Cz. – 3B
  22. Helena – 3B
  23. Grażyna K. – 4B
  24. Tadeusz F. – 4B
  25. Elżbieta R. – 5B

  CHWALEBNE
  26. Mirka – 1C
  27. Krystyna T. – 1C (nowa osoba)
  28. Janina K. – 2C
  29. Hanna – 3C
  30. Joanna P. – 4C
  31. Wanda – 4C

  II. Osoby gotowe przyjąć tajemnice dowolne/z przydziału, ale nie końcową 5C:
  32. Gienia B.
  33. Danuta L. (miała 1R, chce zmienić tajemnicę)
  34. Kazimiera Ch. – (miała 4R, chce zmienić tajemnicę)
  35. Piotr K.
  Nie wykluczam zgłoszenie jeszcze innych osób.

  III. Osoby, które wyraziły gotowość do udziału w 2-ej NP w intencji ogłoszenia V dogmatu Maryjnego…
  1. Irena K. – 1Ś.
  To na razie tyle wiadomości dla Ciebie, Gosiu3. Tymczasem pozdr. w Panu + Jud 24n (was/nas)

  Polubienie

 31. Szafirek pisze:

  🙂 Szczęść Boże! Leszku 🙂

  Polubienie

 32. Gosia 3 pisze:

  Kochany Leszku! właśnie wróciłam od Pana Jezusa w NS i co ja tu widzę. Niech Ci Bóg Wszechmogący w Trójcy Św błogosławi a Maryja trzyma mocno Cię za rękę. Szczęść Boże!!!!
  Zaraz to z pomocą Jezusa i Maryi poukładamy. 🙂 🙂 🙂

  Polubienie

  • Leszek pisze:

   Te wpisy umieściłem dzisiaj w temacie o burzach w Gł.Wpisie zatyt. ‚27.09.2013; piątek, g. 16:15, z 26 czerwca 2017:
   Egzorcyzm św. Antoniego z Padwy o uciszenie burzy:
   https://gloria.tv/article/u1jgvLQ1MBNm4rrp4nSeVBuwc
   oraz:
   Egzorcyzmem przeciwko gwałtownym burzom jest również Koronka do Miłosierdzia Bożego, jak o tym pisze w Dzienniczku” św. S. Faustyna:
   1. Dziś zbudziła mnie wielka burza; wicher szalał i deszcz, jakoby chmura była oberwana,
   co chwila uderzały pioruny. Zaczęłam się modlić, aby burza nie wyrządziła żadnej szkody; wtem usłyszałam te słowa: – Odmów tę koronkę, której cię nauczyłem, a burza ustanie. Zaraz zaczęłam odmawiać tę koroneczkę i nawet jej nie skończyłam, a burza nagle ustała i usłyszałam słowa: – przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą Moją. (Dz 1731)
   2. Gdy się zbliżała wielka burza, zaczęłam odmawiać tę koroneczkę. Wtem usłyszałam głos anioła: Nie mogę się zbliżać w (137) burzy, gdyż jasność wychodząca z ust jej odtrąca mnie i burzę — żalił się anioł Bogu. Wtem poznałam, jak wielkiego spustoszenia miał dokonać przez tę burzę, lecz również poznałam, że miła była Bogu modlitwa ta i jak wielka jest moc tej koroneczki. (Dz 1791)

   Polubienie

 33. Gosia 3 pisze:

  Leszku! żeby zwieńczyć Novenny a nie otwierać nowych proponuję dla Ewy w intencji Dogmatu tak jak pragnie a w intencji Intronizacji zamiast 4C, 2C. Dla Małgosi P , którą masz zawiadomić sms=em 5C.
  Tobie Leszku, Irenie G, i Lidii D proponuję wybrane przez Was tajemnice jednak dla Maryi w intencji Dogmatu.
  Dla tych osób przydzieliłam następujące:
  32. Gienia B. 2 radosna
  33. Danuta L. (miała 1R, chce zmienić tajemnicę) 1Światła
  34. Kazimiera Ch. – (miała 4R, chce zmienić tajemnicę) 2 Światła
  35. Piotr K. 4 Radosna
  Pozostałym osobom przydzieliłam wg ich pragnienia. Muszę podjąć takie działania bo w ten sposób naotwierałabym dużo nowenn i nie były by zamknięte. Ale jak bardzo tak jesteście przywiażani do tajemnic lub intencji to mi odpisz i zrobimy strażników. OK?
  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  • Leszek pisze:

   Gosiu3! Wiem,że to nie jest łatwo ułożyć (niczym łamigłówkę) układ osobowy nowenn, gdy co rusz zgłaszają się osoby i proszą o przydzielenie takiej czy też innej tajemnicy, gdy one np. już są wcześniej obsadzone. Co do więc ostatniego Twojego ostatniego Wpisu:
   1. Powiadomiłem osoby, którym przydzieliłaś tajemnice w poz. 32-35, z tym,że:
   prosiłem Kazimierę Ch. (z poz. 34, której przydzieliłaś 2Ś), by odmawiała 5C, którą przydzieliłaś Małgosi P. z Poznania (bo może jako „nowa” nie zechce odmawiać modlitw końcowych Nowenny), a Małgosię powiadomię by odmawiała 2Ś. Taka zamiana.
   2. Natomiast co osób, którym zaproponowałaś zmianę Intencji w Nowennie:
   Lidia D. i Ireną G. chcą odmawiać dziesiątkę w Intencji Intronizacji… (zgodnie z moim wykazem), mi natomiast możesz przydzielić w Intencji ogłosz. Dogmatu tajemnicę (np. 5B, która wpisuje się rola Maryi w dzieło odkupienia), a w Intencji Intronizacji i tak będę nadal odmawiał 3Ś.
   3. Nadto gotowość do modlitwy dziesiątką Różańca Św. w dowolnej przydzielonej tajemnicy (ale z wyjątkiem 5C) w Nowennie w intencji Dogmatu zgłasza wspominana już Kazimiera Ch.
   Na razie to tyle. Czekam na odpowiedź do p-ktu 3.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Leszku! w takim razie niech Lidia D i Irena G odmawiają wybrane przez siebie tajemnice, Ty także wg własnego wyboru a Kazimiera Ch niech rozważa jak Maryja współcierpiała patrząc jak jej syn ma nakładaną Cierniową Koronę i jak to go bardzo bolało. Miałam wielkie pragnienie ułożyć 2 NP w intencji ogłoszenia V Dogmatu Maryjnego dla Kochanej Matki Bożej ale się nie uda. Ale ja się pocieszam że będzie kilka dodatkowych dziesiątek w tym i Twoja które wesprą modlitwą tę jedną jedyną NP dla Mateńki Przenajświętszej.
    Bóg Ci zapłać za to zaangażowanie. Niech Bóg Najwyższy mocą swoją i siłą Ci błogosławi.

    Polubienie

 34. Gosia 3 pisze:

  Nowenna nr 5 Intronizacja

  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie MARIA M
  Nawiedzenie świętej Elżbiety MAŁGOSIA P
  Narodzenie Pana Jezusa DANUTA R
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni MARIA K
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni IRENA K

  Część druga — Tajemnice Światła (nieobowiązkowe)
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie ZBYSZEK
  Cud w Kanie Galilejskiej BEATA
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia HENRYKA
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor KAZIMIERZ
  Ustanowienie Eucharystii JOLANTA L

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu URSZULA
  Biczowanie Pana Jezusa WIESŁAW K
  Cierniem ukoronowanie GRAŻYNA CZ
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię TADEUSZ F
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa ELŻBIETA R

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa MIRKA
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa JANINA K
  Zesłanie Ducha Świętego HANNA
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny JOANNA F
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi MAŁGOSIA P

  Nowenna nr 6 Intronizacja
  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie JOLANTA L
  Nawiedzenie świętej Elżbiety GIENIA B
  Narodzenie Pana Jezusa ELŻBIETA S
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni PIOTR
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni ………

  Część druga — Tajemnice Światła (nieobowiązkowe)
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie DANUTA L
  Cud w Kanie Galilejskiej KAZIMIERA CH
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia LESZEK H
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor HALINA Ś
  Ustanowienie Eucharystii BASIA N

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu …..
  Biczowanie Pana Jezusa ……
  Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa HELENA
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię GRAŻYNA K
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa …….

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa KRYSTYNA T
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa EWA?
  Zesłanie Ducha Świętego ….
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny WANDA
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi …….

  Nowenna nr 4 Dogmat Maryjny

  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie TERESKA
  Nawiedzenie świętej Elżbiety …….
  Narodzenie Pana Jezusa …….
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni …..
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni …….

  Część druga — Tajemnice Światła
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie IRENA K
  Cud w Kanie Galilejskiej …….
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia LESZEK ?
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor IRENA G
  Ustanowienie Eucharystii LIDIA D

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu ………..
  Biczowanie Pana Jezusa …….
  Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa ………
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię ………….
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa ………

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa ……
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa ……
  Zesłanie Ducha Świętego ……
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi ……
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi EWA

  Polubienie

 35. Gosia 3 pisze:

  Leszku! jeśli chcecie Wy we trójkę modlić się koniecznie w intencji Intronizacji to możecie sobie wybrać tajemnice w 6NP bo jak widzisz są tam wolne miejsca. Z Panem Bogiem i Maryją.

  Polubienie

 36. Gosia 3 pisze:

  Aktualizacja.
  Nowenna nr 3 Dogmat Maryjny

  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie BRYZA ( TERESKA)
  Nawiedzenie świętej Elżbiety AVISO
  Narodzenie Pana Jezusa RYSZARD
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni MATEUSZ
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni MATEUSZ

  Część druga — Tajemnice Światła
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie BARBARA ( IRENA K)
  Cud w Kanie Galilejskiej BARBARA
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia MAŁGOSIA MK
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor MARIUSZ
  Ustanowienie Eucharystii MARIUSZ

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu ZOSIA
  Biczowanie Pana Jezusa MARCIN
  Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa GOSIA 3 ( KAZIMIERA CH)
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię KIELICH
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa MILLKA (LESZEK)

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa BOŻENA2
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa BASIA Z KANADY
  Zesłanie Ducha Świętego DANUTA
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi MONI
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi SZAFIREK (EWA)

  Polubienie

 37. Gosia 3 pisze:

  Aktualizacja:
  Nowenna nr 4 Intronizacja

  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie MARIA M ( JOLANTA L)
  Nawiedzenie świętej Elżbiety MAŁGOSIA P ( GIENIA B)
  Narodzenie Pana Jezusa DANUTA R ( ELŻBIETA S)
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni MARIA K ( PIOTR K)
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni IRENA K

  Część druga — Tajemnice Światła (nieobowiązkowe)
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie ZBYSZEK ( DANUTA L)
  Cud w Kanie Galilejskiej BEATA ( MAŁGOSIA P)
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia HENRYKA ( LESZEK H) ( LESZEK)
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor KAZIMIERZ ( HALINA Ś)
  Ustanowienie Eucharystii JOLANTA L ( BASIA N)

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu URSZULA
  Biczowanie Pana Jezusa WIESŁAW K
  Cierniem ukoronowanie GRAŻYNA CZ ( HELENA)
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię TADEUSZ F ( GRAŻYNA K)
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa ELŻBIETA R

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa MIRKA ( KRYSTYNA T)
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa JANINA K
  Zesłanie Ducha Świętego HANNA
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny JOANNA F ( WANDA), ( EWA)
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi KAZIMIERA CH

  Polubienie

 38. Gosia 3 pisze:

  Aktualizacja: JESZCZE RAZ BO ZAPOMNIAŁAM O PANI LIDII I IRENIE.
  Nowenna nr 4 Intronizacja

  Część pierwsza — Tajemnice Radosne
  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie MARIA M ( JOLANTA L)
  Nawiedzenie świętej Elżbiety MAŁGOSIA P ( GIENIA B)
  Narodzenie Pana Jezusa DANUTA R ( ELŻBIETA S)
  Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni MARIA K ( PIOTR K)
  Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni IRENA K

  Część druga — Tajemnice Światła (nieobowiązkowe)
  Chrzest Pana Jezusa w Jordanie ZBYSZEK ( DANUTA L)
  Cud w Kanie Galilejskiej BEATA ( MAŁGOSIA P)
  Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia HENRYKA ( LESZEK H) ( LESZEK)
  Przemienienie Pańskie na górze Tabor KAZIMIERZ ( HALINA Ś) (IRENA G)
  Ustanowienie Eucharystii JOLANTA L ( BASIA N) (LIDIA D)

  Część trzecia — Tajemnice Bolesne
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu URSZULA
  Biczowanie Pana Jezusa WIESŁAW K
  Cierniem ukoronowanie GRAŻYNA CZ ( HELENA)
  Dźwiganie krzyża na Kalwarię TADEUSZ F ( GRAŻYNA K)
  Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa ELŻBIETA R

  Część czwarta — Tajemnice Chwalebne
  Zmartwychwstanie Pana Jezusa MIRKA ( KRYSTYNA T)
  Wniebowstąpienie Pana Jezusa JANINA K
  Zesłanie Ducha Świętego HANNA
  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny JOANNA F ( WANDA), ( EWA)
  Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi KAZIMIERA CH

  Polubienie

 39. Gosia 3 pisze:

  Leszku! napiszę Ci że jeszcze nigdy tak ciężko nie tworzyło mi się Nowenny. Wyszła w tym ludzka pycha. Ja też mam swoje ulubione tajemnice ale powiem Ci że ostatnio oddałam je i 2 razy odmawiałam np Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi i Cierniem Ukoronowanie. I gdy musiałam oddać swoje Kochane Wniebowzięcie a przyjąć 2 x tą samą 5 chwalebną to z radości się mało nie popłakałam. To na ten czas tak ważna tajemnica ” Niewiasta Obleczona w Słońce i Księżyc pod jej stopami a na jej głowie Wieniec z gwiazd 12 ” a po tej tajemnicy tak krótka piękna modlitwa, która jest ciężarem dla niektórych. Muszę to napisać bo każda tajemnica jest na równi cenna i nie my decydujmy jak się mamy modlić lecz przyjmować z pokorą to co Jezus nam daje.
  Bardzo Ci dziękuję ale zobacz sam wyszła właściwie 1 NP więcej a tyle ludzi przyszło.
  Muszę tutaj podziękować moim stałym uczestnikom 3 Nowenn bo tworzymy je w 1 dzień i potrafimy przyjmować wszystko bez grymasu. Przepraszam , że to piszę.
  Leszku! musisz to powiedzieć ludziom swoim bo Jezus to widzi.
  Nie mniej bardzo Ci dziękuję. Szczęść Boże!!!

  Polubienie

 40. Gosia 3 pisze:

  Jeszcze Leszku! dodam Ewa może odmawiać 4C w intencji Intronizacji tak jak pragnęła bo to już nie ma znaczenia na ilości utworzonych pełnych Nowenn. I nie mam na myśli wszystkich uczestników, a szczególnie pozdrów ode mnie panią Kazimierę Ch. Błogosławionej nocy dla wszystkich uczestników 17 Nowenny Pompejańskiej.
  Z Panem Bogiem i Maryją.

  Polubienie

  • Leszek pisze:

   Przesyłam pewna moją sugestię/innowację w trakcie odmawiania blogowej NP, by nabrała ona większej mocy:
   Po znaku krzyża, gdy mówi sie słowa: Tą dziesiątkę Rożąńca św. (wymienia się jaką) w intencji Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski na Jasnej Górze: można dodać – ja to robię – w pierwszym dniu nowenny, raz na cały czas trwania Nowenny słowa: w łączności z braćmi i siostrami ze wspólnoty blogowej, a także z wszystkimi z kościoła walczącego ze społeczności polskiej, którzy modlą się w tej intencji, zapraszając do współmodlitwy braci i sióstr ze społeczności polskiej z Koscioła tryumfującego i cierpiącego, a także Anioła Stróża Polski, odmawiam na Twoją cześć Królowo Rożańca Św., Królowo Polski.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Leszku! Bóg zapłać!
    Na pewno uwzględnię podczas modlitwy ułożoną przez Ciebie modlitwę,
    Szczęść Boże!!! Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

   • Bryza pisze:

    Deklaruję ,że też będę zmawiać podaną przez Ciebie Leszku modlitwę .Bóg zapłać!

    Polubienie

 41. Leszek pisze:

  Na życzenie Gosi3 przenoszę mój w częściach wpis z wczorajszego dnia:
  Może parę słów powtórki do dzisiejszej (kiedy to teraz piszę już wczorajszej) św. Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego (mającego w sobie wiarę w Osobę Jezusa-Mesjasza) z nieuleczalnego trądu przez Pana Jezusa:
  W każdy piątek (jako echo Wielkiego Piątku) na myśl powinna nam przychodzić męka i śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa na drzewie Krzyża, gdzie finalnie dokonało się nasze zbawienie i odkupienie. Tak, finalne, bo tak np. o tym mówi Matka Boża w Orędziu nr 281, do swych umiłowanych synów, Kapłanów:
  … Jezus odkupił was na zawsze na Krzyżu, cierpiąc i umierając za was. Jego Ofiara ma nieskończoną i ponadczasową wartość. Jego Krew, Rany, bolesne konanie i okrutna śmierć na Krzyżu mają wartość zbawczą też dla waszego pokolenia, które bez Niego potępiłoby się. Jego Ofiara odnawia się mistycznie w czasie każdej celebrowanej Mszy Św.… (1.01.1984r.).
  Zapytajmy, czy ma – a jeśli tak, to co ma – coś wspólnego ta perykopa ewangeliczna z życia Pana Jezusa, w odniesieniu do wydarzeń z Wielkiego Piątku? Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że nic wspólnego z tym Piątkiem nie ma i trudno się dopatrzeć takiego związku. A jednak ma! Co takiego zatem ma wspólnego? Otóż PAN JEZUS WIDZIAŁ w osobie tego trędowatego A ów trędowaty jak to możemy przeczytać u św. Łukasza, był cały pokryty trądem, os stóp do głowy: Łk 5,12)
  SAMEGO SIEBIE (Iz 1,6)! WIDZIAŁ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ, GODZINĘ, NA KTÓRĄ BYŁ PRZYSZEDŁ NA TEN ŚWIAT (J 12,27), TO CO, GO NIEBAWEM MIAŁO CZEKAĆ w JEROZOLIMIE! (por. J 18,4), bo zabrana Mu została pociecha niewiedzy. Zatem zobaczmy, co takiego widział Pan Jezus o sobie w tym trędowatym i w jego uzdrowieniu, czyli jego całkowitym powrocie do zdrowia ze śmiertelnej choroby trądu (będącej rodzajem osobistej pokuty), będącej następstwem grzechu. Kluczem jest wygląd trędowatego, który by przyszedł do Jezusa, prosząc Go upadłszy na twarz o oczyszczenie z trądu.
  Otóż z lektury ”Poematu-Boga Człowieka” Marii Valtorty (z ksiąg 2,26 i 3,35), dowiadujemy się, że ów trędowaty (imieniem Abel) był w ostatnim stadium choroby trądu, był bardzo wyniszczony, wrak człowieka o strasznym wyglądzie, z nagim szkieletem, jego dłonie i stopy były powykrzywiane, zniekształcone. Tak jak o tym czytamy w Księdze Kapłańskiej:
  „Trędowaty, który podlega tej chorobie, będzie miał rozerwane szaty, włosy w nieładzie, brodę zasłoniętą. Przez cały czas trwania tej choroby będzie nieczysty. Będzie mieszał w odosobnieniu. Jego mieszkanie będzie poza obozem” (Kpł 13,45-46).
  Takim jak ów trędowaty, był po swym strasznym ubiczowaniu i na Krzyżu, Ten, Który był najpiękniejszy pośród synów ludzkich (Ps 45,3) nie przypominał z wyglądu postaci Człowieka, bo jak to zapowiedział już prorok Izajasz:
  „Nie miał On wdzięku ani blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu by się podobał. Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści, oswojony/zżyty z cierpieniem, jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa, wzgardzony tak, iż mieliśmy go za nic. Lecz On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści, a myśmy Go za skazańca (dosł. skaranego i dotkniętego przez Boga, jak trędowatego), chłostanego przez Boga i zdeptanego. Spadła nań chłosta zbawienna dla nas , a w jego ranach jest nasze zdrowie/ocalenie. … On poniósł grzechu wielu”. (Iz 53,2b-5.12c; por.1P 2,24a).
  Przy ukazanym V. Ryden, Swoim obrazie Biczowania w „Prawdziwym Życiu w Bogu” Pan Jezus, powiedział: …Byłem nie do poznania. Moje Ciało było rozdarte podobnie jak i Moje Serce… (9.11.1986; http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=5-6)
  W „Poemacie Boga- Człowieka” tak czytamy:
  „Gdybyś mogła teraz zobaczyć Moje Człowieczeństwo, tak jaśniejące, ujrzałabyś, że ta jasność pochodzi z tysiąca tysięcy ran, które okryły szatą żywej purpury Moje członki zranione, wykrwawione, uderzone, przebite z miłości ku wam. Teraz Moje Człowieczeństwo jaśnieje. Ale był dzień, gdy podobne było do TRĘDOWATEGO, tak było pokryte ranami i poniżone. Bóg-Człowiek, który był doskonale piękny jako Syn Boga i Niepokalanej, ukazał się wtedy oczom wszystkich – brzydki: był bowiem jak ‘robak’ (Ps 22,7)… wzgardzony od ludzi, odrzucony przez lud. Miłość ku Ojcu i ku stworzeniu Mojego Ojca doprowadziła Mnie do poddania Mego ciała uderzeniom, do poddania Mego oblicza policzkowaniu i opluciu. A tym, którzy sądzili, że dobrze czynią, pozwoliłem wyrywać Mi włosy, targać brodę, przebijać głowę cierniami. … Izajasz wyraża powód takiego bólu: “On naprawdę obarczył się naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści” (Iz 53,4; por. Mt 8,17).
  Nasze boleści! Tak, ze względu na was je dźwigał! Aby wasze cierpienia uczynić lżejszymi, łagodniejszymi, aby je usunąć, jeśli będziecie Mi wierni. Ale nie chcieliście być tacy. Cóż z tego miałem? “Patrzyliście na Mnie jak na TRĘDOWATEGO, jak na chłostanego przez Boga”. Tak, był na Mnie trąd waszych niezliczonych grzechów, był na Mnie jakby szata pokutna, niby włosiennica. Jak to się jednak [stało, że] nie potrafiliście ujrzeć Boga przebijającego się w Swojej nieskończonej miłości przez tę szatę narzuconą ze względu na was na Jego świętość? “Zraniony z powodu naszych nieprawości, przebity dla naszych niegodziwości” – mówi Izajasz, który prorockimi oczyma widział Syna Człowieczego będącego jednym sińcem, aby uleczyć ludzkie zranienia… (z Księgi 6,1 z rozdz. „Syn Boga i Niepokalanej, stał się jak robak”, str. 9/10; http://www.objawienia.pl/valtorta/valt/v-06-001.html).
  Św. S. Faustyna pisała w «Dzienniczku»:
  „Jezus mi powiedział, że najwięcej Mu się przypodobam przez rozważanie Jego Bolesnej Męki i przez to rozważanie wiele światła spływa na moją duszę. Kiedy rozważam Mękę Jezusa, to mi przychodzi jasne pojęcie wielu rzeczy, których przed tym zrozumieć nie mogłam. … Kocham Cię, Jezu do szaleństwa, Ciebie wyniszczonego, takiego, jakim Cię wskazuje prorok (Iz 53,2nn), jakby nie mógł w Tobie dostrzec postaci ludzkiej dla wielkich boleści. W takim stanie kocham cię Jezu do szaleństwa. Boże wiekuisty i niezmierzony, co uczyniła z Ciebie miłość?…” (Dz 267).
  W czasie egzorcyzmów opisanych w książce O. Bonawentury Meyera, to powiedział przy opisie Męki Chrystusa, upadły anioł z chóru Archaniołów, Belzebub:
  …Przez to (przez Jego mękę) będziecie mogli wy przeklęte brudne nicponie osiągnąć kiedyś niebo, które jest dla nas zamknięte (wścieka się). Później został Chrystus zmasakrowany: przy biczowaniu zrąbany biczami aż do kości (por. Ps 129,3; Iz 1,6 i 50,6a). Kiedy został ukrzyżowany nie miał ani połowy swych włosów. Prawie wszystkie zostały mu wyrwane, stało się jednak dobrze. Miał on kasztanowate włosy. Był on bardzo delikatnym typem i miał cudowne stopy. Ręce były bardzo delikatne (por. M. Valtorta „PB-C”, księga 6,35, str.410: …Jan osuwa się na kolana i mówi: To płaszcz Jezusa. Ale jest cały podarty i zakrwawiony. Ślady dłoni – to ślady rak Jezusa, bo On miał takie długie i delikatne dłonie…), o wiele za delikatne, aby nieść tak szalony krzyż (krzyczy). …
  Na krzyżu później, kiedy już wisiał na krzyżu, uczynił to dla was. Musiało to rozniecić wściekłość piekła, że uczynił to dla ludzi. Kiedy wisiał na krzyżu, wtedy był sam jako r o b a k, jak to już powiedział Akabor (demon z chóru Tronów), nie był podobny do człowieka… dla was. Dlaczego uczynił to dla was? Dla nas by tego nie uczynił (jęczy aż do szpiku kości). Robak (Ps 22,7)… nie był On już człowiekiem, został przez wszystkich zmiażdżony (plącze).
  Wydawało się jakby wziął na siebie winę całej ludzkości, zdawało mu się, że jest największym przestępcą. Miał wrażenie, że jest opuszczony przez Boga Ojca i odepchnięty. Przez swych oprawców został przecież zasztyletowany, posiekany, ubiczowany i pozostawiony we krwi (mruczy). Że On to dla was uczynił! Dlaczego nie mogliśmy temu przeszkodzić (wyje)? Jeżeli sam Pan uczynił dla was tak wiele, dlaczego nie powinniście wy o wiele więcej wzajemnie za siebie wynagradzać, aby inni ludzie nie przyszli do piekła. On, który był Bogiem i nie miał na sobie żadnej winy i dokonał tak wielkiego i szaleńczego (czynu) czego żaden człowiek nigdy nie dokona, gdy On tak straszne męki wziął na siebie, wtedy wy musielibyście całe wasze życie spędzić jakby pod męczeńskimi siekierami. Nie byłoby tego dla was, tego za wiele, mielibyście tylko to na co zasługujecie (zasłużyliście)…(str.113/114). cdn

  Polubienie

  • Leszek pisze:

   Jest powiedziane w Księdze Kapłańskiej o trędowatym, że jego mieszkanie będzie poza obozem (Kpł 13,46 i 16,27). Nawiązując do tego, Autor Listu do Hebrajczyków odnosi położenie owego trędowatego, do Osoby Zbawiciela, Pana Jezusa, tak się wyrażając:
   „12 Jezus, chcąc krwią swoją uświęcić lud, poniósł mękę/cierpiał poza miastem.
   13 Również i my wyjdźmy do Niego poza obóz, dzieląc z Nim Jego urągania/hańbę” (Hbr 13,12n).
   …Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony… (Mk 1,42)
   Jak ów trędowaty został uzdrowiony i jego ciało stało się jakby nowe, niepodobne do tego poranionego, zniekształcającego jego wygląd, pokrytego trądem, tak po swym Zmartwychwstaniu Pan Jezus miał już Ciało chwalebne (Flp 3,21), nie podlegającego już cierpieniu i uszkodzeniu, promieniejące światłością i blaskiem w miejscu zadanych Mu ran (Ha 3,4; Ps 104,1-2a).
   Św. Paweł w Liście do Filipian przypomina o prawdzie naszej wiary, o tym, że: „nasza prawdziwa ojczyzna jest w niebie, skąd też wyczekujemy Zbawiciela, Pana naszego Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować/poddać pod swoje panowanie” (Flp 3,20n).
   O tej prawdzie tak mówi, Bóg Ojciec w „Dialogu…Księdze Boskiej Nauki: św. Katarzynie ze Sieny, w rozdz. ‚Nauka o Moście’:
   XLI – O chwale błogosławionych.
   … Pragnieniem błogosławionych jest widzieć chwałę Moją w was podróżnych pielgrzymach, którzy zawsze biegniecie do kresu śmierci. Pragnąc chwały Mojej, pragną zbawienia waszego, przeto zawsze modlą się do Mnie za was. Pragnienie to spełniam, choć tam, gdzie wy ciemni nie wierzgacie przeciwko miłosierdziu Mojemu (Pwt 32,15; Dz 26,14).
   Pragną też odzyskać swe ciało. Choć nie posiadają go obecnie, nie martwią się tym; radują się z góry pewnością, że posiądą je kiedyś. To, że go obecnie nie posiadają, nie smuci ich i nie umniejsza ich szczęśliwości. Nie doznają z tego powodu cierpienia.
   Nie myśl, że szczęśliwość ciała po zmartwychwstaniu przysporzy szczęśliwości duszy. Wynikałoby z tego, że dopóki dusza jest oddzielona od ciała, posiada szczęśliwość niedoskonałą. To być nie może, gdyż nie brak jej niczego do doskonałości. Nie ciało czyni duszę szczęśliwą, lecz dusza darzy ciało szczęśliwością; ona wzbogaci je własną obfitością, gdy w ostatni dzień Sądu przyodzieje się własnym ciałem, które zrzuciła.
   Jak dusza jest nieśmiertelna, jak została utrwalona i ustalona we Mnie, tak ciało przez to zjednoczenie staje się nieśmiertelne; straciwszy swą ciężkość staje się subtelne i lekkie. Tedy wiedz, że ciało przyjęte do chwały przeszłoby poprzez mur; ani ogień, ani woda nie wyrządzi mu szkody; nie swą własną siłą, lecz siłą pochodzącą z duszy, będącą darem Mej łaski, udzielonym przez Mą niewysłowioną miłość, która kazała Mi ją stworzyć na obraz i podobieństwo Moje… http://sienenka.blogspot.com/2011/01/dialog-sw-katarzyny-xli.html
   Zatem, życzmy sobie, żebyśmy przeszli z tego świata do świata duchowego w wieczności i mogli przyoblec naszą szczęśliwą duszę w chwalebne ciało. Amen.

   Polubienie

  • Leszek pisze:

   Z komentarzy Ojców Kościoła:
   1. św. Jan Chryzostom (ok. 350-407)
   … A oto zbliżył się trędowaty, padł przed Nim na kolana i prosił Go: «Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić». Nie powiedział: «Panie, oczyść mnie», ale Jemu wszystko porucza, Jego robi Panem swego uzdrowienia. A Jezus nie powiedział: «Bądź oczyszczony», ale «Chcę, bądź oczyszczony»… Aby potwierdzić mniemanie całej rzeczy i trędowatego o swojej władzy dodał: «Chcę». I nie tylko powiedział, a nie uczynił, ale zaraz nastąpił czyn. Jeśliby niedobrze powiedział, a słowa byłyby bluźnierstwem, to nie nastąpiłby skutek. Tu zaś natura ustąpiła na rozkaz i to z niesłychaną szybkością. I nie tylko powiedział: «Chcę, bądź oczyszczony», ale także wyciągnąwszy rękę dotknął go. I nad trzeba się głęboko zastanowić. Dlaczego bowiem oczyszczając go wolą i słowem dotknął go jeszcze ręką? Mnie się zdaje, że nie z innej przyczyny, jak dlatego, by okazać, ze On nie jest pod Prawem, ale nad Prawem i że dla czystego nic nie jest nieczyste (Tt 1,15)…
   A więc Pan, aby okazać, że nie jako sługa, ale jako Pan go uzdrawia, dotyka chorego. Ręka Jego nie tylko nie zaraziła się trądem, ale ciało trędowatego stało się czyste od tej ręki. Przyszedł bowiem nie tylko po to, aby ciała uzdrawiać, ale również, by dusze przyprowadzić do wiary… Nauczając, że o duszę trzeba mieć przede wszystkim staranie, że trzeba j a oczyszczać i bać się jedynie grzechu, który jest trądem (duszy), a zaniechać zewnętrznych oczyszczeń – trąd nie przeszkadza, by człowiek był cnotliwy – On pierwszy dotyka trędowatego i nikt Mu tego nie bierze za złe. Sędziowie nie byli bowiem przekupieni, widzowie nie byli przejęci złością i dlatego nie czynili Mu wyrzutów, ale zdjęci podziwem dla cudu odeszli uwielbiając Jego niepojęta moc tak w mowie, jak i w czynie.
   2. św. Chromacjusz z Akwilei (+408, pisarz łaciński)
   Wielka była wiar trędowatego i doskonałe wyznania! Najpierw oddał cześć, a następnie rzekł: «Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić».
   Tym, że oddal cześć, wykazał, że uznaje Bogiem tego, którego uczcił, ponieważ Prawo nakazywało oddawać cześć jedynie Bogu.
   A następnie mówiąc: «Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić», blaga Jego wszechmoc, naturę o Boskiej mocy oraz Pana o skutecznej woli, aby On tylko zechciał. Wiedział bowiem, że potęga Boskiej mocy podlega Jego woli. A ponieważ uwierzył, że dla Syna Boga jedynie to, czego On chce, może się stać, a On może chcieć, dlatego mówi: «Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić».
   Słusznie więc Pan uznając oddanie i wierność ducha u trędowatego, który uwierzył, dla potwierdzenia jego wiary natychmiast wynagradza go zdrowiem mówiąc: «Chcę, bądź oczyszczony». Następnie «wyciągnąwszy rękę dotknął go. I natychmiast został oczyszczony z trądu». Przez te słowa Pan jawnie oświadczył, że jest Panem wszelkiej mocy wedle tego, w co uwierzył trędowaty. Natychmiast bowiem skoro tylko zechciał, moc wypełniła wolę Jego potęgi, i rzekł: «Chcę, bądź oczyszczony!» I natychmiast został oczyszczony ze swego trądu.
   «I rzekł do niego Jezus: Bacz, abyś nikomu nic nie mówił, ale idź pokaż się kapłanowi i ofiaruj dar za swe oczyszczenie ofiarę, który przepisał Mojżesz, na świadectwo im».
   Pan nakazuje temu, którego oczyścił z trądu, aby pokazał się kapłanowi i aby złożył za siebie ofiary przepisane przez Prawo. Chciał tym okazać, że tajemnice Prawa zostały przez Niego wypełnione i zganić niewierność kapłanów, bo przecież widzieli oczyszczenie trędowatego, którego ani Prawo, ani kapłani nie mogli oczyścić. Powinni więc byli uznać Go za Syna Bożego i za Pana Prawa lub też, jeśli nie chcieli tego uczynić, Jego sprawiedliwością, wiarą i samym świadectwem czynu przyjąć potępienie swojej niewierności. Kto bowiem mógł mocą własnej potęgi uzdrowić trędowatego, którego Prawo uzdrowić nie mogło, jak nie Ten, który jest Panem Prawa i Bogiem wszelkich mocy, o którym czytamy w Piśmie: «Pan mocy jest z nami, obrońca nasz, Jahwe Zastępów» (Ps 46,8). Bo ów trędowaty, nim jeszcze został uzdrowiony, przez wyznanie swej wiary uwierzył w Syna Bożego, Boga; kapłani natomiast nie chcieli uwierzyć, choć widzieli moc Bożego działania… Rozumiemy więc, że Pan dlatego nakazał uzdrowionemu z trądu złożenie za siebie ofiary przepisanej Prawem, aby przez to przekazać, ze jest Twórca nadanego przykazania i że przez Niego zostały dopełnione w prawdzie te tajemnice, które uprzednio zostały objawione w figurach.
   3. św. Hieronim (+420)
   «Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić». Ten, kto błaga wolę, nie wątpi o mocy.
   «I wyciągnąwszy rękę, dotknął go, mówiąc: chcę, bądź oczyszczony». … I rzekł mu: «idź pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich». Z powodu wielorakich przyczyn wysłał go do kapłana. Najpierw dla pokory, aby oddać cześć kapłanom. Prawo bowiem nakazywało, aby ci, który zostali oczyszczeni z trądu, złożyli dary kapłanom. Następnie, aby oni ujrzawszy, że trędowaty został uzdrowiony, uwierzyli Zbawcy albo nie uwierzyli: jeśliby uwierzyli, zostaliby zbawieni, jeśli zaś by nie uwierzyli, aby nie mieli usprawiedliwienia. I w końcu dlatego, aby – Co Mu bardzo często zarzucano – nie zdawało się, ze gwałci Prawo.
   (źródło: „Karmię was tym, czy sam żyję”. Ojcowie Kościoła komentują Ewangelie niedzielne Roku B w opracowaniu ks. Marka Starowieyskiego, str. 149-152; ATK, W-wa 1984)

   Polubienie

 42. Gosia 3 pisze:

  Leszku! serdeczne Bóg zapłać za przeniesienie. 🙂

  Polubienie

 43. Sławek pisze:

  Szczęść Boże,
  Poproszę jeśli są jeszcze wolne 2 dziesiątki.
  Jedna dla mnie druga dla mojej żony.

  Serdecznie pozdrawiam wszystkich blogowiczów.

  Polubienie

 44. Sławek pisze:

  zapomniałem i intencji : Intronizacja naszego Pana, Jezusa Chrystusa na Króla Narodów.

  Polubienie

 45. Gosia 3 pisze:

  Witaj Sławku!
  Dla Ciebie proponuję dwie bolesne tajemnice w intencji Intronizacji: dla żony : Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu a dla Ciebie Biczowanie Pana Jezusa. Dołączyła także Asia i mam jeszcze zgłoszenia także myślę, że wkrótce powstanie być może następna pełna Nowenna.
  Pozdrawiam serdecznie. Szczęść Boże!!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s