15.X.2017; niedziela, g. 15:10


DZISIAJ ZNOWU OTWIERAM CI USTA NA TWOJE PROROKOWANIE.

OPIERASZ MI SIĘ DZIECKO DROGIE ! A JA CHCĘ MÓWIĆ PRZEZ CIEBIE DO TWOJEGO NARODU I CAŁEGO KOŚCIOŁA NA ŚWIECIE!
JUŻ W PIĄTEK CHCIAŁEM DAĆ CI PRZEKAZ LECZ TY BYŁAŚ ZALĘKNIONA, ŻE SOBIE COŚ WYMYŚLASZ.
NIE DROGIE DZIECKO! JA JEZUS ZNOWU PRAGNĘ DO CIEBIE MÓWIĆ, BO CZASU JEST TAK BARDZO MAŁO ABY WSZYSTKO SIĘ WYPEŁNIŁO.
PROSIŁAŚ O ZNAK I JA CI DZISIAJ DAŁEM – ZNAK W HOSTII ŚWIĘTEJ.PRZYSZŁAŚ DO DOMU ZE MNĄ BO JA CIĘ PODPROWADZIŁEM I CHCIAŁEM DAĆ CI TĘ PEWNOŚĆ, ŻE TRZYMAM CIĘ W MOICH OBJĘCIACH.
ZASMUCONE MOJE SERCE JEST W DALSZYM CIĄGU CO DO CZASÓW KIEDY MIELIŚCIE PRZYGOTOWAĆ PODNÓŻEK NA MOJE PRZYJŚCIE.
GDY BYŁAŚ NA JASNEJ GÓRZE, TO JA CIĘ TAM POSŁAŁEM ABYŚ ZAWIERZYŁA SIĘ MATCE BOŻEJ. MATKA BOŻA RÓWNIEŻ OPIEKUJE SIĘ TOBĄ BARDZO I NIE LĘKAJ SIĘ. CI WROGOWIE, KTÓRZY CIE ATAKUJĄ JUŻ WKRÓTCE POLEGNĄ I ZOBACZYSZ NAOCZNIE JAK JEZUS CHRYSTUS CIĘ WYBRONI OD ICH KRZYWDY CI ZADAWANEJ.
BĄDŹ ODWAŻNA BO JESTEŚ MI CENNA NA TE CZASY. JA JESZCZE WAM DUŻO MAM DO PRZEKAZANIA.

CO DO MOJEJ INTRONIZACJI TO JA OCZEKUJĘ TEGO CO TOBIE JUŻ WYPOWIEDZIAŁEM, TO MA BYĆ W CZĘSTOCHOWIE W BAZYLICE OBOK MOJEJ MATKI BOŻEJ I TAM MA BYĆ MOJE MIEJSCE NA OBRAZ CHRYSTUSA KRÓLA – WASZEGO ODKUPICIELA.
BĘDZIEMY OBOK SIEBIE RAZEM Z MOJA MAMĄ  I TEGO PRAGNIE MOJE SERCE. A MOJE SERCE JEST PRZENAJŚWIĘTSZE I NIECH NIKT NIE ZMIENIA MOICH MODLITW, KTÓRE PRZEKAZAŁEM ŚW FAUSTYNIE. W ORYGINALE DZIENNICZKA JEST INACZEJ I NIECH NIKT NIE PRÓBUJE OSZUKIWAĆ MOICH DZIECI.
……! DZISIAJ PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM NAMAŚCIŁEM CIĘ I POŁOŻYŁEM SWOJE DŁONIE NA TWOJEJ GŁOWIE ABY DUCH ŚWIĘTY WYLAŁ SIĘ NA CIEBIE ABYŚ DOBRZE PRZEKAZYWAŁA MOJE SŁOWO.
DZIECI! WY MUSICIE SIĘ W RODZINIE POPRAWIĆ BO CZASU JEST TAK MAŁO, KIEDY BÓG OJCIEC OPUŚCI SWĄ RĘKĘ NA ŚWIAT. JEŻELI INTRONIZACJA NIE DOKONA SIĘ W NAJBLIŻSZYM CZASIE TO NIESTETY POLSKA WIĘCEJ UCIERPI NIŹLI DO INTRONIZACJI BY DOSZŁO.
BARDZO UCIESZYLIŚMY SIĘ WASZYM ZRYWEM NARODOWYM W MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ, KTÓRĄ POPROWADZIŁY MOJE ŚWIECKIE DZIECI.
PAMIĘTASZ JAK POKAZAŁEM WAM  CYFRĘ 7 TO BYŁA ZAPOWIEDZ TEGO CO SIĘ DOKONAŁO 7 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU. NIEBO JUŻ WIEDZIAŁO I ZNAŁO WASZE ZAMIARY LUDU BOŻEGO I TEN CUD PULSUJĄCEGO SŁOŃCA TO  ZAPOWIEDZIANY  CUD PRZENIESIONY Z FATIMY DO POLSKI. ROZUMIECIE TO DZIECI?
WSZYSTKO MIAŁO SIĘ WYDARZYĆ W FATIMIE 25 MARCA 2016 ROKU O GODZ 17;17 JEDNAK WASI KAPŁANI SĄ TAK OCIĘŻALI ŻE NIE PRZYJĘLI TEGO CO PRZEZ CIEBIE PODAJĘ. JA DO FATIMY ZAPROSIŁEM PRZEDE WSZYSTKIM POLSKIE DZIECI I POLSKICH KAPŁANÓW, BO DO WAS TO MÓWIŁEM. JEDNAK POZA GARSTKĄ POLAKÓW NIKT Z HIERARCHII KOŚCIELNEJ W OGÓLE TEGO NIE PRZYJĄŁ. TO BÓG ZMIENIŁ DATĘ I WYZNACZYŁ INNY DZIEŃ ALE TYLKO I WYŁĄCZNIE ZE WZGLĘDU NA OWCE NARODU POLSKIEGO PRZEZ TEN PIĘKNY ŁAŃCUCH MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ.
PULSUJĄCE SŁOŃCE PRZYSŁANE BYŁO Z FATIMY DO WAS ABY POKAZAĆ WAM WASZE WYBRAŃSTWO NARODU. WY MACIE ZA ZADANIE POPROWADZIĆ KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY ABY NIE UPADŁ. BÓG ZAWARŁ Z WAMI PRZYMIERZE 7 PAŹDZIERNIKA ALE TERAZ OCZEKUJE CZEGOŚ WIĘCEJ. GDY BÓG WAS WYRÓŻNIŁ TO WY NIE MOŻECIE TEGO ZLEKCEWAŻYĆ. TERAZ OCZEKUJE DZIAŁANIA WASZEGO EPISKOPATU ABY JAK NAJPRĘDZEJ OGŁOSIŁ MNIE KRÓLEM WASZEGO NARODU I ODDAŁ MI WŁADZĘ NAD WASZYM PANOWANIEM. MACIE BARDZO MAŁO CZASU, POWINNO TO SIĘ DOKONAĆ W PRZECIĄGU NAJBLIŻSZYCH DNI.
GDY ZLEKCEWAŻYCIE TE SŁOWA, KARA BĘDZIE I DLA WAS SROGA. NIE BÓJCIE SIĘ JEDNAK CI CO TRZYMACIE W RĘKACH RÓŻANIEC BO MY TO WIDZIMY I WAS OSŁONIMY PRZED OGROMNĄ KARĄ, KTÓRA JEST JUŻ TUŻ, TUŻ.
KOMU WIĘCEJ SIĘ DAJE I UDZIELA ŁASK OD TEGO BÓG WIĘCEJ ŻĄDA. WY MACIE DAĆ WZÓR DLA ŚWIATA I POPROWADZIĆ DZIECI BOŻE DO OGLĄDANIA CHWAŁY.
BÓG NIE MA JUŻ GDZIE WYBIERAĆ I PROSI O WASZE DZIAŁANIE I ODPOWIEDZ NA NASZE OCZEKIWANIE. ŚPIESZCIE SIĘ KOCHANE DZIECI BO PAN BÓG JUŻ NIE MOŻE CZEKAĆ I TAK SIĘ PROSI O MIŁOŚĆ ,KTÓRA JEST MU NALEŻNA. STWORZYŁ ŚWIAT, PIĘKNĄ ZIEMIĘ DAŁ WAM MIŁOŚĆ I PRAWDĘ O STWORZENIU A WY WCIĄŻ JESTEŚCIE TACY NIEWDZIĘCZNI.
TAK BARDZO WAS KOCHAMY I PRAGNIEMY WASZEGO SZCZĘŚCIA A WY NIE POTRAFICIE SIĘ ODWDZIĘCZYĆ I ODDAĆ MU WŁADZĘ.
POLSKO! NIE CZEKAJ BO BÓG DAŁ CI TAK WIELE , DAŁ WAM MOJĄ MATKĘ JAKO KRÓLOWĄ A WY JEJ DZIECKO TAK OBRAŻACIE. CHRONIŁEM WAS PRZEZ DŁUGIE LATA , MIELIŚCIE TAK DUŻO SPOKOJU I ODDECHU OD WOJNY, MOJA MATKA WAS OSŁANIAŁA A WY SIĘ TAK NAM ODPŁACACIE. WY KOCHANE DZIECI CAŁYM SERCEM DO MNIE PRZYLGNĘLIŚCIE A MY MAMY NAJWIĘKSZY ŻAL DO WASZYCH WŁADZ. POTRAFILIŚCIE PIĘKNIE PRZYGOTOWAĆ ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY A DLA MNIE WASZEGO KRÓLA TAK NĘDZNIE MNIE OGŁOSILIŚCIE NIM I NIE CZUŁEM, ŻE JESTEM TYM, KTÓRY ODDAŁ ZA WAS ŻYCIE. PŁAKAŁEM PODCZAS „NIBY” INTRONIZACJI A MOJA MAMA OCIERAŁA MI ŁZY.
SYNU-POWIEDZIAŁA – ZOBACZ TYLU JEST POWOŁANYCH A JAK MAŁO WYBRANYCH. MY CHCIELIBYŚMY WAS WSZYSTKICH JEDNAK MUSIMY WYBRAĆ TYLKO TYCH CO KOCHAJĄ NAS BEZINTERESOWNIE W SWOIM CODZIENNYM ŻYCIU. NIE MA W TYM WASZYM WYBRAŃSTWIE TYCH WSZYSTKICH LETNICH. KOCHA SIĘ JEZUSA Z CAŁEGO SERCA I Z CAŁEJ DUSZY SWOJEJ BARDZO GORĄCO ALBO  W OGÓLE GO SIĘ NIE KOCHA.
POMIMO MOJEGO UNIŻENIA I TEGO MOJEGO ŻEBRACTWA  BO TA MOCNO WAS WSZYSTKICH UKOCHAŁEM BŁOGOSŁAWIĘ ŚWIATU I NARODOWI POLSKIEMU I CZEKAM NA WASZĄ PILNĄ ODPOWIEDŹ.

PONIŻONY JEZUS – PRZEZ WŁADZE POLSKIE: ŚWIECKIE I KOŚCIELNE.
BŁOGOSŁAWIĘ DZIECIOM BOŻYM, KTÓRE WCIĄŻ MODLĄ SIĘ NA RÓŻAŃCU: W IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘTEGO. AMEN.
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

108 odpowiedzi na „15.X.2017; niedziela, g. 15:10

 1. Marcin pisze:

  Millka pisze:
  23 października 2017 o 07:44
  Sądząc po zachowaniu naszego Episkopatu , szybko do intronizacji nie dojdzie. Nadzieja nasza jest w kolejnym marszu niepodległości – 11 listopada , który ma się odbyć pod hasłem ” My Chcemy Boga ” .
  Niestety do naszych księży w dalszym ciągu najwidoczniej nic nie dociera. Ich kazania oraz czytane listy są w zasadzie o niczym. Dzieci i młodzież ewidentnie okazują zniechęcenie dla tak odprawianych mszy. Starsi natomiast uczęszczają na msze ze względu na wiarę w Boga. Oni także są już znużeni tym co się w nich dzieje, tzn. znużeni brakiem dostojności sacrum. Ma się wrażenie , że księża – nie Kapłani , żyją własnym życiem : życiem oderwanym od najwyższych wartości tj. posłannictwa i wiary w Boga. Słuchając Radia Maryja czuje się, że obowiązuje ich także poprawność „polityczna „- ta franciszkowa. (mam tu na myśli:- nic nie mówią o jego heretyckich poczynaniach w sprawach doktrynalnych nazywając go przy tm -ojcem świętym ?. Do Boga Ojca – tez się zwracają Ojciec Święty .)
  Smutne to wszystko, W mojej ocenie : już tylko chłosta obiecana dla naszej ojczyzny, z karzącej ręki Boga, może zmienić światopogląd polityków, zwykłych zjadaczy chleba oraz kleru.
  Pozostańcie z Bogiem.

  Polubienie
  Odpowiedz
  Marcin pisze:
  23 października 2017 o 10:27
  Może do tego 11 listopada być już za późno. Teraz tak sobie pomyślałem po przeczytaniu powyższego przesłania Pana Jezusa do znajomej Gosi, gdzie Pan Jezus mówi: ” MACIE BARDZO MAŁO CZASU , POWINNO TO SIĘ DOKONAĆ W PRZECIĄGU NAJBLIŻSZYCH DNI.”
  Może dlatego to przesłanie jest takie pilne. Tak pomyślałem, ale to moje zdanie.

  Pozdrawiam.

  Polubienie

 2. Millka pisze:

  30 -go października będzie uroczystość 500-lecia reformacji Lutra.Wybiera się Pan Prezydent oraz przedstawiciele Episkopatu, w tym Kardynał Polak . Na stronie dzieckonmp jest piękna prelekcja księdza doktora T.Guzy o reformacji Lutra. Wyjaśnia dlaczego Luter został ekskomunikowany oraz dlaczego jest to istnie szatańskie wyznanie.
  Luter głosił że :
  -Bóg musiał się stać najpierw szatanem by zostać później Bogiem. Oznacza to , że Bóg żyje w czaso – przestrzeni tak jak ludzie.Ukazuje Boga jako proces w czasie, a przecież Bóg jest wieczny Ponieważ Bóg był grzesznikiem – tyranem, to skazał na śmierć krzyżową Jezusa za grzechy, które popełnił Bóg jako odkupienie -uwolnienie z tych grzechów. Ponieważ Bóg jest bytem który ma w sobie cząstkę dobrego i cząstkę złego , to ludzie będąc bytami po części dobrymi i po części złymi są równi Bogu.
  -Papież to antychryst i wcielony diabeł.
  -stworzył dogmat samo stwarzania się Boga.
  – nie ma sakramentów , bo dla ludzi-bogów są niepotrzebne.
  Proponuję wysłuchać całość – wiele się wyjaśni: dlaczego nie powinniśmy się bratać z protestantami .
  Po prostu czyste herezje, a nasi przewodnicy duchowi udają się na obchody 500-lecia szatańskich nauk i w cale się nie kryją. Uważam , że udział księży i osób świeckich w tych obchodach, w oczach Bożych będzie równoznaczne z odłączeniem od kościoła katolickiego.

  Polubienie

  • Marcin pisze:

   Tak właśnie. Przecież wystąpienie Marcina Lutra zapoczątkowało rozłam w Kościele i nic więcej. Od tamtego czasu powstawały różne gałęzie chrześcijaństwa które to w swoich odłamach hodowały i wypuszczały herezje na światło dzienne. A przecież Pan Jezus założył tylko JEDEN, święty, powszechny (czyli KATOLICKI) i Apostolski Kościół. Ciężko mi zrozumieć dlaczego Głowa Państwa – Pan Prezydent i Episkopat Polski wybierają się na tą uroczystość.

   Pozdrawiam.

   Polubienie

 3. Gosia 3 pisze:

  15 07.17 r – 7.10.17r

  Polubienie

 4. bozena2 pisze:

  Dobrze, Gosiu szukaj jak będziesz miała czas w oryginale o Arce przymierza, która ma się odnaleźć na ziemiach Polskich , bo tak może być. Na poparcie tego wklejam ten fragment z komentarza do wywiadu z p. Januszem Bieszkiem „Słowiańscy Królowie Lechii”
  W Biblii opisuje się naszych przodków jako Filistynów. Żeby nie być gołosłownym nie dawno w Południowym Izraelu odkryto cmentarzysko Filistynów. Ich szkielety mają w DNA genom R1A1H7. Mają ją tylko obecni Polacy i Serbowie. Wandalowie z Południa. Rdzenni Polacy wiedzą to od dawna……
  Magog był imperatorem Lechii i Polonorum Imperia. Od Magoga Wandy nazywano nas Wandalami. Obecna żydomasoneria nie pozwala zbadać jej kopca. Próbowali sprofanować grobowiec Magoga, ale spoczywa z wielką i szlachetną imperatorką o wielkiej wierze, w jej grobowcu Arka Przymierza z czasów Galilei. Nie darmo nasze ziemie opisywano nazwą „Tu mieszka Pan” i nie tyczyło się to tylko Panonii a Arki Przymierza. Kto ją ujrzy nie chybnie zginie i zginąć musi.

  Poza tym, jak wczoraj wyszukiwałam w tekście Pana Jezusa do twojej znajomej, chociaż mam nieodparte wrażenie że i do ciebie Gosiu, to pisało że z Ukrainy wyjdzie Antychryst. Dziś znalazłam tę wypowiedź, co diabelstwo robi na Ukrainie.

  Obrońca praw człowieka z Łotwy mówi prawdę o Ukrainie.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Droga Bożenko2! ja na pewno Ci to znajdę , jednak w przeciągu kilku dni będę musiała pozałatwiać swoje sprawy osobiste i dlatego będę prawie nieobecna na blogu. A może Pan Bóg da że wszytko pójdzie gładko i będę obecna.
   Wszystkim błogosławię i życzę wielu łask Bożych.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Bożenko2! nie życzę sobie tego abyś moje wpisy przenosiła i wklejała na blog KP. Jak ktoś chce to przeczyta u nas a jak nie to widocznie taka będzie wola Boża!
    Mnie jest to zupełnie nie potrzebne aby zaogniać jakiś konflikt między blogami.
    Ja np gdybym chciała coś takiego zrobić to bym zapytała Ciebie czy mogę to zrobić.
    Kto jak kto ale Pani psycholog powinna o tym wiedzieć.

    Polubienie

   • Millka pisze:

    Gosiu : A ja uważam , że Bożenka 2 robi świetną robotę przekazując przesłania na stronę dzieckonmp. Strona dzieckonmp czytana jest praktycznie przez Polaków zamieszkałych na całym świecie. Niestety nie wszyscy maja pojęcie i czas na przeszukiwanie internetu by doczytać o aktualnie trwających przekazach z Nieba ze strony Mariusza. Tym bardziej , że na stronie tej Królowej Pokoju ,skomasowane są przekazy z różnych stron świata – są dostępne w jednym miejscu.
    Przekazy od Twojej znajomej nie jednemu czytającemu zapadły w sercu i kropla , po kropli drążą, zmieniając duchowość,w tym podejście do Intronizacji. Przypomnę , że nastąpił rozłam na tych co uważają , że była to Intronizacja oraz na tych co uważają, że to była kpina , a nie Intronizacja. Do tych drugich zaliczam siebie.
    Dlatego Gosiu rozważ ten zakaz jeszcze raz, bo uważam , że nie wszyscy mają dar otrzymywania przesłań z Nieba, ale dostęp do nich powinien być jak najbardziej upubliczniany. Wszyscy jesteśmy równo traktowani przez Boga – jako Jego dzieci. Przesłania natomiast adresowane głównie do dzieci błądzących. Stąd pilność przekazów i potrzeba ich rozpowszechniania.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Millko!
    absolutnie nie chodzi mi o przesłania bo takiego prawa nie mam bo Jezus mówi do wszystkich lecz moją odpowiedź do Pana Bronka. To już jest moja w pewien sposób prywatność. Potrafisz to rozróżnić Millko?
    Pozdrawiam,

    Polubienie

   • Millka pisze:

    Gosiu mimo wszystko powinnaś być „powyżej animozji ” do P. Bronka. Proponuję przeczytać komentarze pod tym przesłaniem i odciąć się od świadomości, że dotyczą Ciebie. Najwyraźniej w świecie blogowicze całkowicie przyznają rację Tobie , a nie P.Bronkowi.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Millko! właśnie dlatego , że jestem daleka od animozji nie chciałam aby ten wpis został tam przeniesiony bo mnie zależało abyście Wy go przeczytali i wiedzieli że nikt przesłań nie wstawia bez zgody księdza, a przy okazji jakby u nas Pan Bronek przeczytał to też byłoby dobrze.
    Nie noszę w sercu żadnych urazów a za wrogów się modlę. To nie znaczy że Pana Bronka uważam za mojego wroga bo nie to miałam na myśli.
    Zastanawiam się tylko dlaczego Pan Bronek nic nie odpowiedział bo zazwyczaj jego musi być na wierzchu. 🙂
    A tak naprawdę mało mnie to już interesuje .

    Polubienie

   • bozena2 pisze:

    Gosia, że masz naturę popędliwą, to ja dobrze wiem ,ale ochłoń i pomyśl jeszcze raz. Jesteś osobą publiczną i światła nie trzyma się pod korcem.
    15 Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem 5, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. 16 Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248

    Polubienie

 5. Gosia 3 pisze:

  Mariuszku! napisz dlaczego nie chcesz spełniać mojej prośby , którą wysłałam Ci na pocztę. Uważam Cię za naszego przyjaciela i tak mnie to martwi, że zacząłeś działać już na własną rękę. Proszę uwolnij moje komentarze, które czekają na moderację. Proszę Cię przecież to są tylko dwa kliknięcia . Dwa razy prosiłam Cię o to na na poczcie. Proszę. Błagam.

  Polubienie

 6. Gosia 3 pisze:

  Dzieckonmp said
  23 października 2017 @ 19:55
  5 Votes

  Nawet człowiek prosty po przeczytaniu zorientuje się że to bajki.

  Polubienie

  • Marcin pisze:

   Na miejscu administratora blogu Dzieckonmp wolałbym już milczeć i nic nie pisać niż wypowiadać takie słowa jak teraz ten pan wypowiedział tam na blogu. Nie wiem czy teraz ten pan czyta ten komentarz, ale chciałem powiedzieć że to jest bardzo przykre co w tym momencie ten pan tam na swoim blogu napisał.

   Polubienie

 7. Gosia 3 pisze:

  Panie Bronku!
  te wg Pana bajki przeczytało 2 kapłanów : jeden młody, drugi bardzo doświadczony i prosili o publikację, To jeśli ich Pan nazywa prostakami to szczerze współczuję Pana osądów. Niech Pan Bóg będzie łaskawy dla pana za te słowa obrażające Boga, tych kapłanów i prostych ludzi jakże miłych Bogu.

  Polubienie

 8. Mateusz pisze:

  Cieszę się że znowu Pan Jezus zaczął przemawiać do nas po ponad rocznej przerwie. Potrzebne to żeby nie pobłądzić w tym dziwnym świecie na którym już prawie się nie da żyć. Niestety nie powiało optymizmem bo szanse na Intronizację na dzień dzisiejszy są prawie żadne i pewnie dopiero po dotkliwym oczyszczeniu Polski to się dokona.
  DZIĘKUJĘ CI JEZU ŻE TU JESTEŚ Z NAMI !!!

  Polubienie

 9. KIELICH pisze:

  Tylu jest Powołanych a jak mało Wybranych… te Słowa w ostatnim czasie nasilają się w moim życiu. I jeszcze: Posyłam cię do pogan…
  Dziękuję Gosiu że zamiescilas to Przesłanie. Szczęść Boże 🙂

  Polubienie

 10. Gosia 3 pisze:

  Bóg zapłać! Kielichu!
  trwaj z nami w modlitwie Kielichu! bo nawet o Tobie sobie któregoś dnia myślałam, a modlę się za Ciebie i Twoją żonę codziennie przy Koronce.Przy tym przesłaniu to miałam tak na przekór aby go szybko zamieścić wiele kłód pod nogi. Ale finalnie wyszło wszytko szczęśliwie bo dodatkowo bardzo Boży i doświadczony życiowo Kapłan go sprawdził. A młody ksiądz się odnalazł za co dziękuję Panu Bogu Najwyższemu i dzisiaj też napisał aby opublikować. Wczoraj napisał do mnie 3 razy i za każdym razem nam błogosławił, dziękował za przesłane przesłanie a dzisiaj to jeszcze na koniec napisał, bo pewnie zapomniał.
  Pozdrawiam Cię serdecznie.! 🙂

  Polubienie

 11. Gosia 3 pisze:

  Dzisiejsza Ewangelia jeszcze bardziej nam pokazuje że Uczta to będzie w Niebie, Przeczytajmy uważnie:
  „Jezus powiedział do swoich uczniów:
  „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi oczekujących powrotu swego pana z uczty weselnej, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze.
  Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie”.

  To sam Jezus Chrystus zaprosi nas na tą Ucztę gdy będziemy czuwali to znaczy trwali w łasce uświęcającej i wciąż go wypatrywali jak przyjdzie. Zaprosi nas do stołu i nawet powiedział że będzie nam usługiwał ale to wyrażenie zapewne oznacza nie to dosłownie ale że będziemy mogli z nim , w jego towarzystwie zasiąść przy stole. Obyśmy wszyscy tam się spotkali czego życzę Wam i sobie. To usługiwanie Pana Jezusa to pewnie chodzi o to że jednych przyjmie wcześniej o drugiej straży ( pewnie chodzi o kolejność zaproszenia ) czy o trzeciej straży przyjdzie aż wszystkie dzieci Boże zaprosi do siebie do Stołu Pańskiego. I ta usługa polega na tym że Jezus również będzie nad tą kolejnością czuwał aż wszystkich wybranych zabierze do siebie.
  ” Chwała Tobie Chryste” za te Słowo Boże!

  Polubienie

 12. Mateusz pisze:

  Papież skorygował kard. Saraha: tłumaczenia liturgiczne nie powinny być narzucane przez Watykan

  Papież Franciszek niespodziewanie natychmiast skorygował publicznie artykuł kardynała Roberta Saraha dotyczący motu proprio w sprawie tłumaczenia ksiąg liturgicznych podkreślając, że lokalne episkopaty będą decydować o wierności przekładów tekstów liturgicznych, a nie kongregacja watykańska.

  Papież wysłał list do prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kardynała Roberta Saraha z nakazem o zamieszczenie go na wszystkich stronach internetowych, na których pojawił się tekst duchownego w sprawie interpretacji ostatniego motu proprio „Magnum princpium”.

  W swoim liście Ojciec Święty skorygował wcześniejsze wypowiedzi prefekta, który podkreślił, ze motu proprio nic nie zmienia i że Watykan wciąż będzie miał ostatnie słowo w sprawie zatwierdzenia tłumaczeń tekstów liturgicznych zaproponowanych przez lokalne konferencje biskupów.

  Papież z kolei napisał, że Stolica Apostolska nie będzie już musiała poddawać szczegółowej analizie ​przekładów zaproponowanych przez biskupów z danych krajów.
  Franciszek stwierdził, że motu proprio „Magnum principium” („Wielka zasada”), wydane 9 września, „przyznaje konferencjom biskupim kompetencje oceniania wartości i spójności jednej czy drugiej frazy w tłumaczeniu z oryginału”.

  „Proces tłumaczenia istotnych tekstów liturgicznych na języki narodowe (…) nie może nieść ze sobą ducha narzucenia konferencjom biskupów tłumaczenia wydanego przez dykasterię, ponieważ mogłoby to naruszyć uprawnienia biskupów określone w prawie kanonicznym” – stwierdził papież.

  Polubienie

 13. bozena2 pisze:

  Przesłanie Pana naszego Jezusa Chrystusa, otrzymane przez Disciple 15 października 2017 r.

  Umiłowany Ludzkość, błogosławione dzieci mojego Serca, kocham cię i błogosławię.
  I daję przez mojego małego ucznia, błogosławieństwo i sił specjalnych cały mój poświęcony obronie prawdy o moim gospel, które nie ukrywają prawdę o znakach czasu, tych, którzy czytają, wierzą i zastosować w praktyce Moje ostrzeżenia. Ci, którzy biorą błędów i niewiedzy Moje małe dzieci, które powierzone im w duszpasterstwie.
  Ignorancja lub nieznajomość rzeczy, które wkrótce się wydarzy jest bronią mocą Mojego przeciwnika.
  A kapłani nie powinni zachowywać prawdy milczącej Mojemu. Moi kapłani muszą doprowadzić do błędów tych, którzy gardzą Moimi orędziami i ostrzeżeniami. Moi kapłani muszą przestrzegać czystości życia i świętości. Moi konsekrowani ludzie muszą mówić o końcowych czasach i świętości w Moim Domu. Moi kapłani muszą błagać Moją pomoc i ufność we Mnie. Musisz uklęknąć Mnie, bo jestem królem królów i Panem panów. Moje zwierzchnictwo musi być głoszone najsłabszym, ale także najbardziej uczonym i dowcipnym.

  Należy pozbyć się pychy intelektualnej i herezji, która jest modernizm i masoneria zostały wprowadzone w Moim Kościele usuwania go z jego czystości.
  My konsekrowane mają być jak ja, pokornymi pasterzami gotowy, aby pomóc duszom w codziennej walce ze złem i złem. Musisz dążyć do bycia bardzo prostym i posłusznym Mnie. W ten sposób zostanie zbudowany Mój Kościół wiernych Resztki bez miejsca lub zmarszczki.
  O Moi drodzy kapłani, nie zabijajcie nikogo, abym poświęcił się i wyznawał Moja Mroczną Krew. Promuj ten dar z czasów ostatecznych z wielką miłością i oddaniem, pokrywacie wasze dusze swoją Moją Zbawczą Krwią, która jest ostatnim darem ochrony tych apokaliptycznych czasów.

  Drogie moje dzieci, ostrzegam cię, abyś był przygotowany na poważny kryzys finansowy, który rozpoczyna się w tym miesiącu. Międzynarodowa wspólnota finansowa przygotowuje się do wyrzucenia jarzma i opresyjnej więzi na lud, właściciele bogactw tego świata, zainspirowani przez mojego przeciwnika, przygotowują ich złośliwe plany upadku światowego. Zbierały tak dużo złota i srebra, podczas gdy wiele moich dzieci na Ziemi żyje uciskiem i skrajnym ubóstwem.

  Głód przyjdzie na jałową ziemię, a ci, którzy sprawują kontrolę nad bogactwami świata, ustanowią prawa, aby mieć wszystko pod kontrolą. Siła masonerii kontrolująca gospodarkę światową wzrosła tak wiele, mnożonych i narzuconych warunków w nowym porządku światowym.
  Dla mnie Wierny Resztę to ostatnia walka z siłami, które kontrolują świat. Nowy porządek świata i ekonomiści zjednoczy się, ponieważ ten sam duch łączący ich jest ambicją. Wszystko rozwiązane za pomocą pieniędzy, uważanego za boga w tym świecie. Ale Moje ukochane dzieci, nie może służyć mi i pieniądze, nie będzie mieć dwom panom tylko jedno, Ja, Jezus z Nazaretu, którzy oddali swoją krew i życie za zbawienie. Ten, kto chce być moim sługą, który codziennie bierze swój krzyż, a także krzyż i przyjdzie za mną. Sprawię, że królować będzie ze mną w nowym niebie i na nowej ziemi, którą już przygotowuję.

  Mój Disciple mówi do ciebie o 1095 dniach testów, herezji, schizmy i odstępstwa. I tak będziecie wiedzieli od razu po wydarzeniach wewnątrz hierarchicznej kopuły Moich Kościołów. Wkrótce będzie słychać o nowym kościele i ekumenicznego i uniwersalnego humanisty, który przez fałszywego ekumenizmu narzucenia nowych przepisów.

  encumbrarán one fałszywe tacie, wilk w owce poddane wielu oszustwa i błędów. Hierarchie władzy i kontroli będą przedstawiać prawa sprzeczne z Bożymi prawami mojego kochającego Ojca.

  Najwyraźniej katolicki fałszywy ojciec wezwie religie światowe do jednoczenia się w jednym ciele; Moje ukochane dzieci nie wierzą w to oszustwo, ponieważ nie będzie moim mistycznym ciałem, lecz fałszywy kościół zakwaterowane do rozpusty i czuć świat.

  Dlatego moje dzieci, uprzejmi, modląc się zawsze, posiadają Moją pomoc, ufają Mnie, moich kapłanów. Ja jestem Jezus dobrym Pasterzem nadal będę mówił o tym temacie.
   Shalom.
  Ixtus. https://sagradoscorazones.wixsite.com/apostolado/2017-oct

  Polubienie

 14. Marcin pisze:

  „Prawdy życia”

  Ktoś najpiękniej kiedyś ujął,
  Ktoś powiedział kiedyś tak:
  Iż ostatni będą pierwsi,
  Pierwsi będą ostatnimi.

  Ktoś powiedział wieki temu:
  Ciesz się z tego, co posiadasz;
  Jeśli nie ma, co się kocha,
  To się kocha, co się ma.

  Kiedyś szepnął ktoś do ucha:
  Miłuj brata swego, miłuj;
  Bo pamiętaj bracie zawsze,
  Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

  Kiedyś spisał ktoś Mądrości,
  I Mądrości tak oznajmił:
  Módlcie się, miłujcie w Wierze,
  Słuchaj Głosu Pana szczerze.

  Polubienie

 15. Gosia 3 pisze:

  Witam Marcinie! bardzo ładny wiersz.
  Pozdrawiam serdecznie. 🙂 Niech Cię Pan Bóg ma w swojej opiece.

  Polubienie

 16. Gosia 3 pisze:

  Przenoszę spod dzisiejszej Ewangelii ( spod Słowa Bożego):
  Gosia 3 pisze:
  25 października 2017 o 11:27

  „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą».
  CHWAŁA TOBIE CHRYSTE!

  Polubienie
  Odpowiedz
  Gosia 3 pisze:
  25 października 2017 o 11:30

  15 x 2017 R
  PAN JEZUS DO POLSKI:
  „KOMU WIĘCEJ SIĘ DAJE I UDZIELA ŁASK OD TEGO BÓG WIĘCEJ ŻĄDA. WY MACIE DAĆ WZÓR DLA ŚWIATA I POPROWADZIĆ DZIECI BOŻE DO OGLĄDANIA CHWAŁ

  Polubienie

 17. Gosia 3 pisze:

  Zapomniałam dodać: Ewangelia (Łk 12, 48)

  Polubienie

 18. Gosia 3 pisze:

  wg Wikipedii:
  „Wprowadzenie uroczystości

  Uroczystość tę wprowadził do liturgii Kościoła katolickiego papież Pius XI na zakończenie roku jubileuszowego dnia 11 grudnia 1925. Zostało wprowadzone w całym Kościele encykliką Quas Primas. Papież nakazał nadto, aby we wszystkich kościołach tego dnia po nabożeństwie głównym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówiono litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu. Początkowo święto obchodzone było w ostatnią niedzielę października. Reforma soborowa (1969) zmieniła nazwę święta (z Chrystusa Króla na Chrystusa Króla Wszechświata) oraz przeniosła święto na ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko, co rodzaj ludzki w nadprzyrodzonym i przyrodzonym porządku posiada i czego się spodziewa, ma swój początek i mieć będzie swój chwalebny koniec w Jezusie Chrystusie. Poprzednie umiejscowienie w kalendarzu wiązało się z podkreśleniem, że obchodzone 1 listopada święto wszystkich świętych jest konsekwencją społecznego królowania Chrystusa.

  Episkopat Polski, z okazji 50-lecia ustanowienia tego święta, wydał w roku 1975 List pasterski.

  Polubienie

 19. Gosia 3 pisze:

  Czyli po staremu Święto Chrystusa Króla w tym roku wypada 29 października 2017 roku.
  „Poprzednie umiejscowienie w kalendarzu wiązało się z podkreśleniem, że obchodzone 1 listopada święto wszystkich świętych jest konsekwencją społecznego królowania Chrystusa.”
  KRÓLUJ NAM CHRYSTE ZAWSZE I WSZĘDZIE!

  Polubienie

 20. Gosia 3 pisze:

  Wszystkich blogowiczów bardzo proszę o modlitwę za zdrowie Mariuszka!
  Matko Boża Nieustającej Pomocy módl się za nim i miej w swojej Matczynej opiece!

  Polubienie

 21. Szafirek pisze:

  Orędzie, 25. października 2017 Medziugorje

  „Drogie dzieci! Wzywam was, byście w tym czasie łaski byli
  modlitwą. Wszyscy macie swoje problemy, kłopoty, troski i niepokoje. Niech święci będą dla was wzorem i zachętą do świętości, Bóg będzie blisko was i doświadczycie odnowy w poszukiwaniu poprzez osobiste nawrócenie. Wiara będzie dla was nadzieją, a w waszych sercach zapanuje radość. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

  Polubienie

 22. Szafirek pisze:

  EPISKOPAT POLSKI na Konferencji prasowej OGŁASZA – Centralne obchody jubileuszu 500-lecia Reformacji odbędą się w Warszawie
  Centralne obchody jubileuszu 500-lecia Reformacji odbędą się w Warszawie

  Modlitwy, nabożeństwo, koncerty, wystawy, warsztaty, szlak ewangelicki, gra miejska, spotkania w parafiach, dyskusje, videomapping i wiele innych wydarzeń będzie towarzyszyło centralnym obchodom 500-lecia Reformacji w Warszawie. – W obchody włączyły się także instytucje spoza Kościoła ewangelicko-augsburskiego i innych Kościołów wywodzących się z tradycji reformacyjnych – mówił we wtorek podczas prezentacji programu obchodów bp Jerzy Samiec, zwierzchnik polskich luteran.

  Prezentacja programu centralnych obchodów reformacyjnego jubileuszu odbyła się na konferencji prasowej zorganizowanej w sekretariacie Episkopatu Polski. Poprzedziła ona prezentację Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego, który odbędzie się w dniach 29-31 października w Lublinie. (WIĘCEJ…)

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Centralne obchody jubileuszu 500 lat Reformacji odbędą się w dniach 26-29 października w Warszawie. Termin poprzedza symboliczną dla Kościołów ewangelickich datę 31 października 1517 r., która związana jest z ogłoszeniem w Wittenberdze przez teologa Marcina Lutra 95 tez.

   Do stolicy przyjadą goście z Polski, Europy i świata. Podczas uroczystej sesji na Zamku Królewskim swoją obecność zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda. Wykłady wygłoszą sekretarz Światowej Federacji Luterańskiej ks. dr Martin Junge oraz prof. Jerzy Buzek, najbardziej znany polski luteranin.

   Polubienie

   • Szafirek pisze:

    W Sejmie projekt uchwały upamiętniającej 500-lecie reformacji

    Posłowie Nowoczesnej zgłosili w Sejmie projekt uchwały upamiętniającej 500-lecie reformacji. Stwierdzają w niej m.in. potrzebę uznania wkładu środowisk protestanckich w „rozwój kultury, nauki, oświaty i gospodarki oraz zachowanie niepodległości naszej wspólnej Ojczyzny”.

    „W roku jubileuszu 500-lecia Reformacji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pragnie uhonorować ruch, który współkształtował oblicze religijne i kulturowe Europy, której integralną częścią była i jest Rzecz pospolita. Ta rocznica jest znakomitą okazją do wyrażenia szacunku i wdzięczności dla polskich protestantów za ich wkład w rozwój naszego państwa, a w szczególności jego kultury, języka, tradycji oraz duchowego oblicza” – brzmi fragment projektu uchwały Nowoczesnej.

    W projekcie przypomniani zostali m.in. także wybitni Polacy wyznania protestanckiego, jak poeta Mikołaj Rej, lingwista Samuel Linde, generałowie Józef Sowiński i Władysław Anders, czy b. premier Jerzy Buzek.

    (WIĘCEJ…)

    Polubienie

 23. Gosia 3 pisze:

  PILNE! Skradziono relikwie św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Złodzieje udawali turystów
  Bł. ks. Jerzy Popiełuszko i św. Jan Paweł II.
  Bł. ks. Jerzy Popiełuszko i św. Jan Paweł II.

  Z sanktuarium koło Brescii na północy Włoch skradziono relikwie świętego Jana Pawła II i błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – podały w środę miejscowe władze kościelne. Proboszcz apeluje o zwrot relikwii.

  Do kradzieży doszło w sanktuarium Montecastello w Tignale nad jeziorem Garda. Zniknęły stamtąd relikwia krwi papieża Polaka i fragment kości księdza Popiełuszki.

  Według lokalnych mediów z Brescii złodzieje udający turystów weszli do klasztoru i zabrali relikwie przechowywane przy ołtarzu.

  Proboszcz z Tignale, ksiądz Giuseppe Mattanza zaapelował o zwrot przedmiotów kultu, także – jak dodał – anonimowo.

  Podkreślił, że są one skatalogowane i nie mogą trafić do sprzedaży.

  Dochodzenie prowadzą karabinierzy. (PAP)

  Polubienie

  • Millka pisze:

   Gosiu : co do relikwii – tak generalnie, to czytałam , że jest to wymysł ludzki i raczej nagannie oceniane przez ” Niebo”. Czytałam kiedyś o tym, ale nie jestem w stanie podać źródła. Może opiszę w skrócie jak to było tłumaczone , na przykładzie Jana Pawła II.
   Otóż, w chwili obecnej relikwiami są części ciała, a w przypadku Jana Pawła II – krew. Ponoć tej krwi we fiolkach , które są na świecie jest więcej , niż można by było pobrać od zmarłego Jana Pawła II. Czyli jest sugestia jakiegoś biznesu .
   Ostatnio wędrowały po świecie doczesne szczątki Ojca Pio i wystawiane były na widok publiczny ( za zgodą Franciszka). W naszej kulturze szczątki zmarłych bez nadzwyczajnych przesłanek raczej się nie przenosi, a już z miejsca na miejsce jak przedmiot, jest raczej profanacją.
   W uzasadnieniu było napisane,że żaden święty nie przywiązywał zbytniej wagi do siebie samego, a raczej się uniżał: będąc prochem, największym grzesznikiem, niegodnym. Największą cześć i chwałę oddawali za życia Bogu Trójjedynemu i Matce Przenajświętszej. To dla nich żyli i ponosili niejednokrotnie męczeńską śmierć. Najzwyczajniej w świecie proszą o oddawanie czci Bogu i Jego Matce , a nie ich doczesnym szczątkom.
   Nasz obraz Pani Jasnogórskiej namalowany jest ponoć ( tak czytałam ) na fragmencie stołu przy, którym jadała święta rodzina. Czyż nie cudowna dla nas pamiątka ?. Tak samo jest z niektórymi kościołami , które posiadają fragmenty – drzazgi z krzyża, do którego był przybity Pan Jezus, Całun Turyński , prawdziwe oblicze Matki Bożej z Guadalupe, Cierpiące Oblicze Jezusa z Chusty Św. Weroniki – to są prawdziwe skarby dla nas katolików.
   Pozdrawiam serdecznie – z Panem Bogiem.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Millko! ja bym nie powiedziała że obraz Matki Bożej Jasnogórskiej namalowany na fragmencie stołu przy której jadała Święta Rodzina ( jak Ty twierdzisz, bo ja nie znam tej historii) jest zwykłą pamiątką lecz na pewno świętą relikwią. Raczej trzeba trzymać się tego co poniżej na ten temat wstawiła Szafirek.
    Co do tej relikwii krwi Św Jana Pawła II to słyszałam jak nią handlowano i jak biskup Dziwisz rozdawał w bardzo nieprzyzwoity sposób . Pamiętam taką sytuację jak dawał jakiemuś rajdowcowi – chyba Kubicy po wypadku ( na sposób ” przybij pionę ” a nie jako dar namaszczenia świętą relikwią.
    Co do przewożenia ciała Św Ojca Pio to dramat Kościoła. To w miejsce kultu Świętego należało się wybrać a nie kazać sobie przywozić.
    Pozdrawiam serdecznie. szczęść Boże!

    Polubienie

  • Szafirek pisze:

   z Wikipedii:

   „Relikwie (łac. reliquiae: pozostałości, resztki) – szczątki ciał osób świętych lub przedmioty z którymi te osoby miały związek w czasie życia, stanowiące przedmioty czci w wielu religiach (np. drewno lub drzazgi z krzyża na którym umarł Jezus). Są one szczególnie rozpowszechnione w katolicyzmie i prawosławiu, natomiast protestantyzm neguje kult relikwii[1].
   Klasyfikacja relikwii[edytuj]

   Relikwie mogą być I, II lub III stopnia[2]:
   Najważniejsze relikwie to relikwie I stopnia. Są to części, które pozostały z ciała świętego, na przykład krew świętego, jego kości, skóra, włosy, paznokcie.
   Drugi stopień stanowią przedmioty związane z osobą świętego za jego życia ziemskiego. Są to przedmioty, którymi posługiwał się dany święty: ubrania, rzeczy osobiste, rzeczy mające bezpośredni kontakt ze świętym – jego szaty, modlitewnik, różaniec i inne przedmioty codziennego użytku.
   Relikwie trzeciego stopnia to przedmioty, które stały się relikwiami poprzez dotknięcie właściwych relikwii, pierwszego lub drugiego stopnia. Mogą to być na przykład rzeczy potarte o część ciała zmarłego świętego lub dotknięte przez samego świętego w trakcie życia.

   Kościół katolicki starał się ograniczyć handel relikwiami, ustanawiając w 1215 na soborze laterańskim, że ważne są tylko relikwie zatwierdzone przez papieża. Było to spowodowane tym, iż w średniowieczu niekiedy dochodziło do nadużyć. Sprzedawano bowiem fałszywe relikwie. Dalsze uregulowanie spraw związanych z relikwiami nastąpiło na soborze trydenckim.

   Relikwie związane z Jezusem[edytuj]

   nazwa miejscetradycyjne pochodzenie

   Krzyż Prawdziwy obecnie wiele miejsc na świecie krzyż, na którym umarł Jezus
   Całun Turyński Turyn płótno, jakim okryto ciało Jezusa po śmierci
   Całun z Manoppello Manoppello płótno, jakim okryto twarz Jezusa po śmierci; utożsamiany z tzw. Chustą Św. Weroniki
   Święty Graal Walencja kielich, którego użył Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy
   Chusta z Oviedo Oviedo chusta (dokł. sudarium), w którą zawinięto głowę Jezusa po śmierci, aby zatamować krwotok i zachować krew zmarłego
   Tunika z Argenteuil Argenteuil sadin, tunika jaką Jezus nosił bezpośrednio na ciele
   Suknia z Trewiru Trewir tunika zakładana na sadin
   Titulus Crucis Rzym kawałek tabliczki INRI
   Święte Schody Rzym schody pałacu Piłata
   Włócznia Przeznaczenia Watykan włócznia, którą setnik przebił bok Jezusa
   Korona cierniowa Paryż korona, którą Piłat kazał nałożyć na głowę Jezusa
   Kolumna biczowania Rzym tradycja głosi, że to przy niej był biczowany Jezus „

   Polubienie

 24. Gosia 3 pisze:

  We Francji krzyż z pomnika Jana Pawła II ma zostać usunięty
  dzisiaj 15:40

  Krzyż z pomnika Jana Pawła II w mieście Ploërmel w Bretanii ma być definitywnie usunięty. Decyzję taką podjęła 25 października francuska Rada Stanu (najwyższy organ sądownictwa administracyjnego we Francji), potwierdzając tym samym werdykt sądu administracyjnego w Rennes z 2015 r., który powołał się na obowiązującą od 1905 r. ustawę o rozdziale Kościoła od państwa.
  Jan Paweł II pozdrawiający wiernych zebranych na mszy świętej we Frosinone – 2001 r. Foto: MAURIZIO BRAMBATTI / PAP
  Jan Paweł II pozdrawiający wiernych zebranych na mszy świętej we Frosinone – 2001 r.

  Tym samym ostatecznie zakończył się spór trwający od 2006 r., gdy monument został postawiony decyzją miejscowych władz. Przedmiotem kontrowersji nie jest sam pomnik papieża, lecz krzyż, który wieńczy łuk wznoszący się nad figurą Jana Pawła II. Na usunięcie krzyża władze mają sześć miesięcy.

  REKLAMA
  O usunięcie krzyża wnioskowało stowarzyszenie wolnomyślicieli w departamencie Morbihan (Libre Pensée du Morbihan). Krzyż, ze względu na to, że jest symbolem chrześcijańskim, jak i ze względu na rozmiary łuku, został uznany przez nie za „ostentacyjny symbol religijny”.

  Już w 2009 r. Libre Pensée du Morbihan, wspierane przez grupę mieszkańców miasta, doprowadziło do tego, że miasto musiało oddać 4500 euro subwencji z Rady Generalnej departamentu na budowę cokołu pomnika. Stowarzyszenie bezskutecznie domagało się też przeniesienia pomnika na teren niepubliczny.

  Mer Ploërmel, Patrick Le Diffon podkreśla, że Jan Paweł II został uczczony w przestrzeni publicznej nie jako człowiek Kościoła, lecz jako mąż stanu. Obawia się też, że gdyby zgodnie z wyrokiem usunął krzyż, który stanowi integralną część monumentu, może zostać pozwany przez autora pomnika. Dzieło rosyjskiego rzeźbiarza, pochodzącego z Gruzji, Zuraba Ceretelego jest bowiem chronione prawnie jako własność intelektualna autora, który już wcześniej sprzeciwił się jakimkolwiek zmianom w swoim dziele.

  Jeśli krzyż nie zostanie usunięty, to cały pomnik będzie musiał zniknąć z przestrzeni publicznej. Le Diffon rozważa też inne możliwe wyjście z sytuacji – zmianę klasyfikacji miejsca, w którym stoi monument tak, by nie było terenem publicznym. Wówczas pomnik stałby nadal tam, gdzie stoi – na placu św. Jana Pawła II.
  „My z radością znajdziemy dla niego miejsce w naszym mieście”

  Gdyby cały pomnik został usunięty, to chętnie zabiorą go do siebie władze węgierskiego miasta Tata. – Jeśli Francja, uważająca się za kraj wolności, nie chce pomnika Jana Pawła II, to my z radością znajdziemy dla niego miejsce w naszym mieście – napisał w 2015 r. burmistrz József Michl do swego francuskiego odpowiednika w Ploërmel. – Rzeczą skandaliczną jest, że podobne decyzje podejmowane są w XXI wieku – stwierdził w swym liście Michl. Jego zdaniem „Francja ma wyraźny problem z chrześcijańskimi korzeniami Europy”. Burmistrz zapewnił, że mieszkańcy jego miasta z radością powitają pomnik Jana Pawła II, który stanąłby na placu noszącym imię papieża Polaka.

  Polubienie

 25. Gosia 3 pisze:

  Pod powyższym linkiem ” jeśli się w ogóle ukaże” można zobaczyć ten Krzyż z wizerunkiem naszego Św Jana Pawła II.
  Wydaje mi się że o tym mówiło jakieś nasze przesłanie. 😦

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Kochani! \zwróciłam w tym powyższym nagraniu modlitwy ks. Natanka z Rycerzami Chrystusa Króla na szlaku Babiej Góry na coś ciekawego ( dlatego wstawiłam). Słońce ukazało się nie podczas Różańca ale w momencie kiedy zbliżyła się godzina Koronki. I zaczął się Cud Słońca. Gdy ja odmawiałam Różaniec 7 października 2017 roku z Radiem Maryja to pomyślałam, że pewnie Kościół przerwie ten Różaniec w godzinie Miłosierdzia – męki Pańskiej na Koronkę . Jednak tak się nie stało.
   I co jeszcze Cud zaczął się podczas tego nagrania ok 6 min z sekundami po 1 godz a podczas tego nagrania po raz ostatni zarejestrowano 1:22;48 . Ale podejrzewam że trwał chwilę dłużej tylko odjęto już jego rejestrowanie czyli 1:23: ….. Czyli jak od tej 23 min odejmiemy 6 min to da nam minut 17 a może jeszcze 17 sek. Czyli 17:17.
   Czyli podczas trwania Koronki i trochę dłużej jak rozpoczęto odmawiać 3 tajemnicę bolesną – Cierniem Ukoronowanie a więc męki pańskiej.
   Gdy w lecie byłam na działce to zauważyłam że gdy dni były pochmurne to o 15 bardzo często na czas Koronki wychodziło Słońce. Dobrze jest tak poobserwować naturę latem.
   Prawda?. 🙂

   Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Jak dla mnie to niesamowite… niby brak trochę,ale myślę,że to po to tak się stało żeby niektórzy mówili,że to naciągane i bajki.Fakty są takie,że cud słońca został uwieczniony w granicach 17 minut,mogło być przecież 10 minut albo 5 albo 8,a jest prawie 17.Gdyby Julcia nie rozrabiała to by było równo 17 🙂 tak myślę…
    Jezu,ufam Tobie!

    Polubienie

 26. KIELICH pisze:

  XIX nowenna – finał. Tak zatytułowany jest wpis z nowenna.
  Czyżby Mariusz zaprorokowal, że jest to finałowa nowenna przed Ostrzeżeniem? Niech nastąpi Intronizacja Jezusa na Króla Polski. Pozdrawiam Wszystkich. Szczęść Boże 🙂

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Też na to zwróciłam uwagę,ale bardziej wtedy przyszła mi myśl,że koniec bloga tylko,że nie dopuszczam takiej myśli i zapomniałam o tym,ale tak jak jest od kilku dni to nie wiem…
   Pozdrawiam Kielichu.
   Szczęść Boże!

   Polubienie

 27. Gosia 3 pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja nasza Oblubienica Ducha Świętego!

  Ja również zwróciłam na to uwagę i nawet byłam trochę niezadowolona że Mariusz tak napisał – finał. Mam nadzieję że nie było to jego zaplanowanym zamierzeniem aby blog już przestał istnieć. Bo najpierw był atak przez Kapłana z tymi obciążającymi nas fragmentami Pisma Świętego ( o fałszywych prorokach) i snami . Przedwczoraj rozmawiałam z nim przez komórkę chyba 1 godz i tak naprawdę nie wyczuwałam aby był dramat z jego zdrowiem, a dzisiaj zadzwoniłam do niego przed chwilą i trochę mnie dziwi że nie może wziąć laptopa do łóżka i choć skreślić do nas jednego zdania np:
  ” Kochani módlcie się za mnie bo jestem w bardzo złym stanie”. Ja bym szukała takiego ratunku. Bóg uwielbia w nas pokorę i uniżenie i jak sami prosimy. Rozumiem gdyby ze mną nie rozmawiał przez telefon to wtedy mój niepokój byłby ogromny. Chyba, że on nie ma siły wstać po tego laptopa a nie ma mu kto podać tego laptopa do łóżka ( ale wiem że mieszka z mamą). Jeśli lekarz zabronił używać laptopa bo oprócz przeziębienia istnieją zaburzenia neurologiczne no to nie powinien 1 godz rozmawiać ze mną przez komórkę tym bardziej. Nie wiem , nie wiem co się dzieje ale bardzo żal ,że tyle modlitwy zostało już utraconej . Marcin przestał zaglądać i zaczęłam się martwić , że ktoś chce rozproszyć owce. Bóg to wszytko widzi i on jedynie wie. Myślę że nam odpowie i to szybko.
  Bardzo mnie to wszytko smuci bo wiem po sobie co ja bym zrobiła. Miałabym zaufanie w Panu Bogu i choć na chwilę wstała i wstawiła choć Słowo Boże na dany dzień , i nic więcej bo wtedy byśmy to mogli zrozumieć i jeszcze goręcej modlili za naszego brata w Chrystusie Panu , za zdrowie Mariuszka. Prawda Kochani?
  Nie powinnam tak osądzać, ale mnie to bardzo zastanawia.
  Pozdrawiam wszystkich a najwięcej Mariuszka. 😦

  Polubienie

  • Marcin pisze:

   Na wieki wieków, Amen.

   Ja nie przestałem tutaj zaglądać. Ja jestem tutaj i też się modlę tylko jakoś dziwnie pusto na blogu się zrobiło. Mariusz nic się nie odzywa…

   Pozdrawiam Wszystkich.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Marcinie! to bardzo mnie ucieszyłeś , że nadal się modlisz i też to odczuwam że tak pusto. Ale jest kilka osób na których można polegać. Mariusz! powiedział mi przedwczoraj że zagląda do nas 1000 osób dziennie ale tak mało osób chce coś powiedzieć i powiedział ze ma zwolnienie na 8 dni. A czy można mieć zwolnienie od Boga , wydaje mi się że nie można. Ja próbowałam dzisiaj wstawić Różaniec Św jednak dostałam odpowiedz ,że nie mogę bo już jest duplikat. Nie przybywa nam świadectw i to mnie martwi a tyle osób ponoć czyta.
    Módlmy się zatem za Mariusza aby Dobry Bóg uleczył go na duszy i ciele i w końcu wstawił choć Słowo Boże!

    Polubienie

  • bozena2 pisze:

   Gosiu w pokorze i cierpliwości czekaj , a czekanie jest dla ciebie chyba największym wyrzeczeniem, czekaj aż Pan da siłę swojemu ludowi,
   PSALM 29(28)1

   Majestat Boga wśród burzy

   291 Psalm. Dawidowy.
   Przyznajcie Panu, synowie Boży2,
   przyznajcie Panu chwałę i potęgę!
   2 Przyznajcie Panu chwałę Jego imienia,
   na świętym dziedzińcu3 uwielbiajcie Pana!
   3 Głos Pański4 ponad wodami,
   zagrzmiał Bóg majestatu:
   Pan ponad wodami niezmierzonymi!
   4 Głos Pana pełen potęgi!
   Głos Pana pełen dostojeństwa!
   5 Głos Pana łamie cedry,
   Pan łamie cedry Libanu5,
   6 sprawia, że Liban skacze niby cielec
   i Sirion niby młody bawół6.
   7 Głos Pana rozsiewa ogniste strzały,
   8 głos Pana wstrząsa pustynią,
   Pan wstrząsa pustynią Kadesz.
   9 Głos Pana zgina dęby,
   ogałaca lasy7:
   a w Jego pałacu wszystko woła: «Chwała!»
   10 Pan zasiadł [na tronie] nad potopem
   i Pan zasiada jako Król na wieki.
   11 Niech Pan udzieli mocy swojemu ludowi,
   niech Pan błogosławi swój lud, darząc go pokojem8.

   http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=862

   Polubienie

 28. Gosia 3 pisze:

  Jeszcze opiszę Wam co z samego rana dzisiaj przydarzyło się mojemu mężowi. Otóż z samego rana znalazł breloczek z wizerunkiem Matki Bożej. Był bardzo zadowolony bo ta Matka Boża wydawała mu się jakby w muszli. I pokazał mi to znalezisko – Kochani! jak zobaczyłam to od razu wiedziałam, że mam wynagradzać Matce Bożej jak bardzo ją obrażono. Otóż breloczek – w kształcie klapka – tzw. japonki. Na stopie wymalowana Piękna Matka Boża z La Salette a z tej stopy wychodzące dokładnie z korony Matki Bożej na głowie te paseczki klapka, które nakłada się między duży palec stopy i ten drugi. Tak ” depczmy Matkę Bożą ” . Modliłam się i wynagradzałam dzisiaj przed Najświętszym Sakramentem i mówiłam do Jezusa wybacz temu pomysłodawcy tego breloczka że tak bardzo obraził naszą Oblubienicę Ducha Św. Podejrzewam , że osoba która nabyła ten breloczek nie zdawała sobie z tego sprawy bo bardzo ładne wykonanie ale dzisiaj Matka Boża odczepiła się od kluczy bo może chciała ochronić tę osobę od nieszczęścia. Mój mąż też tego na początku nie zauważył , dopiero jak ja mu pokazałam to od razu załapał o co chodzi.
  Jak dla mnie to bardzo znaczące – Kara nadchodzi tak jak mówiła Matka Boża z La Salette. że ręka Boga jest bardzo ciężka i ona Maryja osłania nas przed tą karą. Ale jak Matkę Bożą z La Salette się obraża no to kto nas ochroni?
  Zrobiłam zdjęcie to Wam pokażę ale na razie nie ma szans, bo od kilku dni Mariusz nie uwalnia mnie z moderacji.

  Polubienie

 29. Gosia 3 pisze:

  Warszawa Jelonki, 26 październik 2017r. godz. 11:08 Przekaz 769

  Proszę o znaki – znaki otrzymałem.

  Bóg Ojciec.

  Jam Jest Który Jest, Bóg Ojciec, Pierwsza Osoba Trójcy Świętej. Kochane, umiłowane stworzenia, Kocham was niezmiernie Wielką Miłością, pragnę nieustannie się Nią dzielić z wami. Daję wam całą Moją Miłość i oczekuję waszej całej miłości, a otrzymuję od was jej niewielkie ochłapy.

  Całość miłości ofiarowują Mi pojedyncze osoby na świecie, które są pełne miłości, zrozumienia, wytrwałości i wyrozumiałości, tym samym realizują Bożą Wolę i wszystkie wskazówki jakie do was kieruję. Tym osobom wydaje się, że są złe, pełne wad, a Ja je widzę jako najpiękniejsze róże w Ogrodzie Maryi. Są to osoby, które codziennie mozolnie wypełniają to wszystko, co mają polecone. Same o sobie mają niskie mniemanie, to dobrze, bo choć to jest nieprawdą, to utrzymuje to te dusze w niezbędnej pokorze. Dusze te obdarzyłem specjalnym darem, dzięki któremu rozpoznają prawdę. Pocieszam je Słowami pozornie przypadkowo usłyszanymi, lecz to Ja Jestem, jestem dawcą tych Słów. Umacniam takie osoby Moją Miłością. Dary, które im ofiaruję trafiają wprost do serca ich duszy. Osoby te ze swojej natury są spokojne, pokorne, niepozorne. Choć mają swoje wady i ułomności to względem Woli Trójcy Świętej, gdy są tego świadome, sa Jej całkowicie podlegle, choć czasem bywa, że w sercu duszy tych osób powstaje chwilowy bunt. Daję takim duszom Łaskę zrozumienia Woli i Myśli Bożej, a wtedy pojmują czego pragnę i zaraz wykonują to co Ja chcę i pragnę.

  Dusze takie, które żyją w tym niełatwym czasie niewiedzą o swoim wybraniu, czasem się trochę domyślają, lecz jest im to trudno sobie uzmysłowić i przyjąć jako pewnik.

  Żywy Płomieniu, ty też jesteś jedną z takich dusz, lecz wiesz dobrze, ze oznacza to wiele, wiele cierpień z twojej strony. Inną duszą, którą bardzo sobie cenię, a która nie zdaje sobie sprawy z wartości którą przedstawia przed Moim Świetym Obliczem jest Miecz Pana. W wasze rece, oraz w rece wam podobnych osób, składam losy tego świata.

  Cenię sobie fakt oddania siebie, swojej wolnej woli i wszystkiego do dyspozycji Trójcy Świętej przez Niepokalaną. To sprawia,, że bez przeszkód mogę działać w was i poprzez was do woli. Mając świadomość Woli Bożej, zwiększa się w was poziom odpowiedzialności za losy innych osób, za losy świata. Przyjmuję twoje akty Żywy Płomieniu, lecz nie mogę zrealizować tego co one zakładają, gdyż żadna dusza po jej stworzeniu nie może być unicestwiona, cofnieta do niebytu. Uświadom sobie cenę i wagę swojej duszy.

  Podczas swoich narodzin umarłeś, bo byłes jeszcze w środku łona swojej mamy, gdy łożysko już się oderwało, a ty z powodu braku tlenu umarłeś i czysty przyszedłeś przed Mój Tron. Nie pozwoliłem ci jednak pozostać ze Mną, bo miałem co do ciebie inne plany. Rozkazałem twojej duszy powrót do twojego ciała, a ten fakt pozostał szczątkowo do dzisiaj w twojej pamięci. Pozwoliłem, by przywrócono cię do życia.

  Twoja mama wcześnie oddała cię w Niewolę Maryi, dlatego od początku mogła się tobą Maryja zaopiekować. Dość wcześnie sam oddałeś się w Niewolę Maryi i choć nie było to oddanie się w Niewolę Maryi przeprowadzone dokładnie według wskazań św. Ludwika de`Montfort, ale Trójca Święta przyjęła to oddanie się na prośbę Maryi, która darzy cię szczególną miłoscią. Chcesz dowodu? W 1993 roku dostałeś od Maryi czerwoną różę, za pośrednictwem Adama Człowieka, który dostał polecenie od Maryi, aby ci ją wręczył, gdy klęczałeś obok niego. W chwili odbierania róża ta zmaterializowała się, a ty odebrałeś ją przy wielu świadkach.

  O nic się nie zamartwiaj, wszystko jest w Moich Świętych Rękach, Rekach Bożej Opatrzności. Pragnę jeszcze posłużyć się tobą do realizacji Bożych Planów, niektóre z nich już poznałeś. Niczego się nie lękaj, ani nie obawiaj, bo Ja Sam czuwam nieustannie nad tobą. Twoim Aniołem Stróżem jest Archanioł Gabriel. Jest On jednym z Siedmiu, którzy stoją nieustannie w pogotowiu przed Moim Tronem. Poprosiłem Go o to, aby cię strzegł, dlatego to On pilnuje cię, a z Nim jesteś bezpieczny, nie masz się czego obawiać. Nie zamartwiaj się tym, że nie możesz utrzymać na swoim ręku Łańcucha Niewolników Maryi. Masz go nałożonego w sposób duchowy, jako pieczęć duszy, to musi ci wystarczyć. Twój Anioł niedługo wiele będzie ci pomagać zwłaszcza w tym, do czego cię przeznaczyłem. Chcę, abyś w Niebie był niedalego swojego Anioła Stróża. Pracuj więc usilnie nad sobą najlepiej, jak tylko potrafisz. Mimo wszystko błogosławię ci. †

  Kochane dziateczki miłe mojemu Świętemu Sercu, pragnę od was waszej miłości, cierpliwości, wyrozumiałości, zaangażowania w to wszystko co prowadzi dusze do Nieba. Cieszy Mnie fakt, że w miarę skrupulatnie wypełniacie Wolę Bożą. Pragnę, aby znalazła się grupa osób, która umie organizować i uaktywniać grupy ludzi i pomogła ci Żywy Płomieniu zorganizować opiekę duchową nad polskimi biskupami i kardynałami. Pragnę, aby na stałe trwał odmawiany nieustannie Rróżaniec i trwał post za każdego z nich (post minimum tysiąca osób za każdego biskupa). Opieka ta sprawi, że oddziaływanie złych duchów na ich osoby znacznie osłabnie.

  Mieczu Pana, ufaj Mi nadal pomimo licznych przeciwności i wielu nieporozumień. Błogosławię ci za twoje błogosławione decyzje, ty o nic się nie lękaj. Nieustannie codziennie wszystko Mi powierzaj, a Boża Opatrzność zaradzi wszystkiemu co konieczne, niezbędne dla ciebie i dla domu. Cieszą Mnie twoje modlitwy i ofiary, podoba się Mi milczenie w twoim domu, które stosujesz. Gwar i hałas zmęczy nawet wytrwałego człowieka. Gdy człowiek odda Mi swoją wolną wolę, mogę działać przez niego liczne cuda. Córeczko, niedługo nadejdą w twoim życiu kolejne zmiany. Nie wszystkie będą dobre, ale niczego nie obawiaj się na wyrost. Daj Mi swój czas i wieczność. Twoje oddanie się Trójcy Świętej poprzez Nipokalaną poskutkuje wieloma wielkimi, błogosławionymi łaskami. Obserwuj sama siebie, bo umykają ci jeszcze różne natchnienia. Bardziej ich słuchaj, bo nie wszystko jeszcze zauważasz. Nie skupiaj się za bardzo na sobie, bo to nie jest dobre. Błogosławię ci. †

  Kochane dzieci Boże, nigdy nie skupiajcie się na sobie samych, chcę, abyście się nauczyły dbac bardziej o inne osoby. Dzielcie się słowem, ale i materią, gdy zachodzi taka konieczność. Kto ma coś w nadmiarze, niechaj użyczy temu, który nie ma. Nie obawiajcie się dając, że wam zabraknie. Im chojniej będziecie ofiarowywać coś bliźniemu, tym obficiej do was to powróci wraz ze wzrostem Bożego Błogosławieństwa.

  Pragnę, aby każda osoba uczyniła dokładny rachunek sumienia. Wychwyćcie to wszystko co jeszcze jest w was złe. Usuńcie wszelkie swoje złe nawyki i skłonności. Pomyśl człowiecze, co jeszcze należy uczynić, aby zakończyć to wszystko, co was jeszcze obciąża, ściągając w dół. Wiedząc to, o wiele łatwiej wam będzie podjąć odpowiednią decyzję, dzięki której będziecie mogli kroczyć dalej i głębiej na drodze, do świętości i doskonałości. Nie czyńcie dobrowolnie niczego, co ściąga was w dół, co powoduje, że zapadacie się w bagnie grzechowym.

  Umacniam was dzisiaj na dalszą, niełatwą drogę życia. Przytulam was dzisiaj do wnętrza Mojego Serca. Wszystkim czytającym i słuchającym błogosławię w Imię Ojca † i Syna † i Ducha Świętego. † Amen. †††

  Ufajcie Mi bezgranicznie, do końca, bez zastrzeżeń, do granic waszych możliwości! Nie zapadajcie się wewnętrznie, bo działa to destrukcyjnie na wasze dusze! Czy Mnie jeszcze kochacie? Jak to okażecie? Co Mam jeszcze uczynić, abyście chcieli pełnić Wolę Bożą? Pragnę od was waszej miłości, w zamian ofiaruję wam swoją, czy zechcecie Ją przyjąć? Co jeszcze powinienem uczynić, abyście pozwolili się zbawić? Niebawem nadejdą wielkie zmiany na całym świecie, ale niech nikt nie upada na duchu. Ja mimo wszystko was bardzo kocham.

  Bóg Ojciec.

  Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    I tutaj dalej do Miecza Pana! to jest kobieta.

    „Mieczu Pana, ufaj Mi nadal pomimo licznych przeciwności i wielu nieporozumień. Błogosławię ci za twoje błogosławione decyzje, ty o nic się nie lękaj. Nieustannie codziennie wszystko Mi powierzaj, a Boża Opatrzność zaradzi wszystkiemu co konieczne, niezbędne dla ciebie i dla domu. Cieszą Mnie twoje modlitwy i ofiary, podoba się Mi milczenie w twoim domu, które stosujesz. Gwar i hałas zmęczy nawet wytrwałego człowieka. Gdy człowiek odda Mi swoją wolną wolę, mogę działać przez niego liczne cuda. Córeczko, niedługo nadejdą w twoim życiu kolejne zmiany. Nie wszystkie będą dobre, ale niczego nie obawiaj się na wyrost. Daj Mi swój czas i wieczność. Twoje oddanie się Trójcy Świętej poprzez Nipokalaną poskutkuje wieloma wielkimi, błogosławionymi łaskami. Obserwuj sama siebie, bo umykają ci jeszcze różne natchnienia. Bardziej ich słuchaj, bo nie wszystko jeszcze zauważasz. Nie skupiaj się za bardzo na sobie, bo to nie jest dobre. Błogosławię ci. † „

    Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Oto fragment powyższego przesłania do Żywego Płomienia:
   „Żywy Płomieniu, ty też jesteś jedną z takich dusz, lecz wiesz dobrze, ze oznacza to wiele, wiele cierpień z twojej strony. Inną duszą, którą bardzo sobie cenię, a która nie zdaje sobie sprawy z wartości którą przedstawia przed Moim Świetym Obliczem jest Miecz Pana. W wasze rece, oraz w rece wam podobnych osób, składam losy tego świata.”
   KTO JEST MIECZEM PANA? – PYTAM BO DZISIAJ W PRZESŁANIU DO MOJEJ ZNAJOMEJ UŻYTE JEST TO OKREŚLENIE ALE NIE JAKO ZWROT DO ZNAJOMEJ”

   Polubienie

   • Millka pisze:

    Miecz Pana to osoba z grupy Żywego Płomienia, która uczestniczy w adoracji z wraz z pozostałymi przed Najświętszym Sakramentem. Od długiego czasu spotykają się ( chyba codziennie ) , by odmawiać cały różaniec. Swego czasu mieli założone przez Boga
    ” Świetliste Różańce ” . Jest w śród nich jeszcze kilka osób o nadanych „imionach”. Swego czasu , w przesłaniach do Żywego Płomienia były kierowane do nich słowa.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Millko! Bóg zapłać! widzę że Wy jesteście tak świetnie poinformowani , ja to taka mała przy Was. Jeszcze tak mało wiem.
    Pozdrawiam. 🙂 i życzę Błogosławieństwa Bożego!

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Z tego co słyszałem to ta Pani ma u siebie dom modlitewny od dawna i Żywy Płomień właśnie tam często otrzymuje przekazy.Pozdrawiam.

    Polubienie

 30. Marcin pisze:

  Może na ten rok szykuje się globalny kryzys finansowy. Ostatnio na niedzielnej mszy św. było czytanie z Ewangelii wg św Mateusza, że to co należy do cezara należy oddać cezarowi a to co należy do Boga należy oddać Bogu. Mnie z cezarem kojarzą się pieniądze i ogólnie wszelki dobrobyt i dostatek materialny. Za czasów Pana Jezusa na denarach czyli ówczesnych pieniądzach znajdował się wizerunek cezara. Może te wszystkie wydarzenia zapowiadane jakiś czas temu że nastąpi kompletne załamanie gospodarki są już u drzwi. Lepiej byłoby aby ci, którzy mają jakiekolwiek oszczędności na kontach w bankach wybrali je i trzymali przy sobie w domach. Ja, choć mam bardzo małe oszczędności to tak robię od około dwóch lat. Tak ogólnie to ja jestem już przyzwyczajony do biedy. Gorzej jest kiedy człowiek całe życie miał dostatek a teraz trzeba będzie zostać z niczym.

  Polubienie

 31. Marcin pisze:

  „Spowiedź u Boga”

  Ja i Ty wśród jednej ciszy,
  Tak zupełnie vis-a-vis,
  Ja bezsilny, Ty tak mocny,
  Ja tak mały, wielki Ty.

  Tyle mam do powiedzenia,
  Tobie tylko mogę zwierzyć
  Wielkie duszy ułomności,
  Spowiedź mą chcę Ci powierzyć.

  Jestem ja i jesteś Ty,
  Patrzysz na mnie szczerym wzrokiem,
  A przede mną droga prawd,
  Z Tobą tylko teraz trwać.

  Dłoń wyciągasz swą – ja swą,
  Uścisk rąk – czuję Twą miłość,
  Klęczę i pochylam głowę,
  Ja niegodzien, Panie, Tobie.

  To jest moja spowiedź, Ojcze,
  Spowiedź z życia, z ciała, z duszy,
  Czy otrzymam rozgrzeszenie?
  Czy się we mnie grzech rozkruszy?

  Polubienie

 32. Gosia 3 pisze:

  Marcinie! piękny wiersz! Moje gratulacje.
  Szczęść Boże!

  Polubienie

 33. Marcin pisze:

  Szczęść Boże!

  Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Andrzej Duda wziął udział w obchodach 500-lecia reformacji

    dodane 27.10.2017 16:04

    PAP |

    Rzeczpospolita była jest i będzie wspólnym dobrem wszystkich Polaków: katolików, ewangelików i wiernych wszystkich innych wyznań – powiedział w piątek podczas obchodów 500-lecia reformacji prezydent Andrzej Duda.
    Andrzej Duda wziął udział w obchodach 500-lecia reformacji

    PAP/Leszek Szymański Prezydent Andrzej Duda podczas sesji jubileuszowej w ramach Centralnych Obchodów 500-lecia Reformacji

    Centralne obchody jubileuszu odbywają się w Warszawie od czwartku do niedzieli. Termin uroczystości poprzedza, symboliczną dla Kościołów ewangelickich datę 31 października – tego dnia w 1517 r. Marcin Luter ogłosił w Wittenberdze 95 tez, które zapoczątkowały Reformację.

    „Rzeczpospolita była, jest i głęboko wierzę, że zawsze będzie wspólnym dobrem wszystkich Polaków: katolików, ewangelików i wiernych wszystkich innych wyznań” – mówił w okolicznościowym wystąpieniu prezydent Duda.

    Przypomniał, że fundamentem wspólnoty Polaków różnych wyznań była uchwalona przez Sejm w 1573 r. Konfederacja warszawska.

    „Ten historyczny akt niósł przez następne wieki zawsze aktualne przesłanie o jedności obywateli, razem współtworzących naród polityczny, współtworzących bez względu na dzielące ich różnice religijne, czy światopoglądowe” – mówił prezydent.

    Andrzej Duda przywołał też dekret prezydenta Ignacego Mościckiego o stosunku państwa do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wydany 25 listopada 1936 r. „Ten dokument określał status i organizację wspólnoty ewangelickiej w naszym kraju, ale przede wszystkim podkreślał ważne miejsce luteranów w odrodzonej wolnej Polsce” – wskazał prezydent.

    „Przychodzę zatem dziś na spotkanie z państwem właśnie tutaj – na Zamek Królewski, do dawnej siedziby władców Rzeczypospolitej, a także i prezydenta Mościckiego jako jego następca, jako głowa suwerennego państwa polskiego, przychodzę z radością, by świętować wspólnie z moimi rodakami tę jakże ważną rocznicę” – mówił prezydent.

    Przypomniał, że jubileusz 500-lecia Reformacji przypada w przededniu rozpoczęcia obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą i – jak mówił – jest to dobra okazja, by przypomnieć wkład ewangelików w odrodzenie wolnej Polski. „A wkład ten jest wkładem niemałym” – zaznaczył prezydent.

    Podkreślił, że „luteranie trwale wpisali się w historię państwa i narodu polskiego, która jest wspólną historią wszystkich nas Polaków”. Jak wskazał, wielu ewangelików „okryło się sławą jako uczestnicy powstań narodowych, czego przykładem jest choćby generał Józef Sowiński”.

    „Obywatele Rzeczypospolitej wyznania luterańskiego bronili ojczyzny w roku 1920 i 1939 jak choćby gen. Wiktor Thommee. Polscy luteranie ginęli w Katyniu, Palmirach, walczyli pod Monte Cassino, walczyli w Powstaniu Warszawskim, podczas okupacji niemieckiej wielu ewangelików zapłaciło najwyższą cenę za swój patriotyzm, za trwanie przy Polsce i przy polskości” – powiedział Andrzej Duda.

    Wśród zasłużonych dla Rzeczpospolitej postaci, prezydent wymienił m.in. zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce bp. Juliusza Burschego czy „ojca leksykografii polskiej” Samuela Bogumiła Lindego.

    „Polskimi luteranami byli sławni wydawcy Gebethner i Wolff, a także znakomici artyści jak malarz Wojciech Gerson, czy wcześniej wielcy polscy literaci, poeci jak Jan Kochanowski czy Mikołaj Rej, którzy przecież uważani są dzisiaj za twórców współczesnej polszczyzny” – powiedział prezydent.

    Wyliczając ewangelików zasłużonych dla polskiej gospodarki, wspomniał fabrykantów czekolady z rodziny Wedlów oraz browarników z rodziny Haberbusch i Schiele.

    „Wśród tych nazwisk współczesnych, o wielkich zasługach dla Rzeczpospolitej można dzisiaj nie tylko wspominać, ale wskazać na tej sali pana premiera Jerzego Buzka – jednego z najdłużej urzędujących premierów Polski odrodzonej po 1989 r.; naszego wspaniałego sportowca, wybitnego, rozsławiającego Polskę skoczka narciarskiego – pana Adama Małysza; pisarza – pana Jerzego Pilcha, czy wreszcie cenionego publicystę – pana Cezarego Gmyza” – mówił Andrzej Duda.

    Prezydent podkreślił, że obecnie, w wolnej Polsce, wspólnota ewangelicka i jej członkowie zajmują znaczące miejsce w życiu naszej ojczyzny.

    „W rodzinie, wśród bliskich świętuje się z radością i świętuje się razem. Dlatego chciałem być tutaj dzisiaj z państwem i bardzo zależy mi na tym, aby moja obecność była właśnie świadectwem wspólnoty, świadectwem bliskości i braterstwa. Braterstwa, które łączy wszystkich Polaków” – podkreślił prezydent.

    Kościół Ewangelicko-Augsburski należy do rodziny Kościołów luterańskich. W Polsce mieszka ok. 70 tys. luteran. Podstawą nauki Kościoła jest Pismo Święte oraz jego wykład zawarty w Księgach Wyznaniowych.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    ZA TO CO WYDARZYŁO SIĘ WCZORAJ W NASZYM KRAJU – JEZUS ZAPOWIEDZIAŁ KARĘ DLA POLSKI. ( przesłanie 27. X.17. ) MOŻE WŁAŚNIE NADCHODZI.
    DLATEGO MYŚLAŁAM, ŻE MOŻE MOJA ZNAJOMA JEST NAZWANA PRZE PANA BOGA MIECZEM BOGA BO ZAPOWIADA TEŻ TAKIE SMUTNE I STRASZNE RZECZY ALE TO TYLKO BYŁO MOJE GDYBANIE BO MI TO WYJAŚNILIŚCIE, ŻE JEST TO INNA OSOBA.
    BŁOGOSŁAWIONEJ NOCY.
    NIECHAJ BĘDZIE POCHWALONY PRZENAJŚWIĘTSZY SAKRAMENT – PRAWDZIWE CIAŁO I PRAWDZIWA KREW NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA.I NIECH BĘDZIE WYWYŻSZONA NAJŚWIĘTSZA MARYJA – ZAWSZE DZIEWICA – NASZA KRÓLOWA POLSKI I PANI WSZYSTKICH NARODÓW.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Do tego Pan Jezus również się odniósł:
    „Solidarność” wycofała swoje poparcie dla projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. – To nie jest już projekt obywatelski. To jest bubel prawny, on nie da niczego nowego dla pracowników – powiedział Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”, podczas wczorajszej konferencji w Gdańsku. Duda odniósł się w ten sposób do czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Komisja wprowadziła poprawkę do obywatelskiego projektu ustawy o wolnych niedzielach w handlu. Stanowi, że wszystkie sklepy będą mogły być czynne w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca. „Solidarność” postuluje zamykanie sklepów w każdą niedzielę, z pewnymi wyjątkami (handlowa byłaby niedziela przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą). Odrzucona została też poprawka, aby w ciągu dwóch następnych lat od wejścia w życie ustawy stopniowo rozciągany był zakaz otwierania placówek handlowych we wszystkie niedziele. – To nie jest kompromis, to jest kompromitacja – ocenił Duda. Ponadto komisja sejmowa rozszerzyła katalog sklepów detalicznych wyjętych całkowicie spod rygorów ustawy. Piotr Duda skrytykował najbardziej umożliwienie otwierania sklepów na dworcach kolejowych, bo w niektórych miastach powstały tam galerie handlowe i będą one nadal otwierane w niedzielę. Związek obawia się też, że supermarkety i galerie handlowe zaczną powstawać wokół stacji benzynowych, jeśli nie będzie limitu powierzchni dla sklepu przy stacji.

    Artykuł opublikowany na stronie: nasz dziennik…….

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Módlmy się dzisiaj podczas mszy świętej w Kościołach o złagodzenie kary!
    Błogosławionego Dnia Pańskiego dla wszystkich i dużo zdrowia dla Mariusza życzę!

    Polubienie

 34. Gosia 3 pisze:

  Nad Polskę nadciąga orkan Grzegorz. IMGW ogłasza stan alarmowy dla 11 województw
  PODZIEL SIĘ [94]  TWEETNIJ 💬 SKOMENTUJ
  Pogoda w najbliższych dniach znów nie będzie nas rozpieszczać.
  Pogoda w najbliższych dniach znów nie będzie nas rozpieszczać. • Kornelia Wolf/Agencja Gazeta
  Pogoda nie daje o sobie zapomnieć. Właśnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie aż dla 11 województw. Już w najbliższych godzinach należy się spodziewać bardzo silnego wiatru, który miejscami będzie dochodził nawet do 140 km/h.

  Polubienie

 35. Mateusz pisze:

  Dostałem dziś piękna książkę i polecam każdemu. Zawiera lekcje i modlitwy przekazane przez Matkę Bożą do odmawiania przez 31 dni. Otrzymała to mistyczka Luiza Piccarreta, tytuł to „Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej”(Posiada imprimatur). Można znaleźć w wersji pdf w internecie. Oto wstęp do książki zawierający słowa Matki Bożej do Luizy:

  MATCZYNY APEL KRÓLOWEJ NIEBA O WEJŚCIE DO
  KRÓLESTWA WOLI BOŻEJ
  Najdroższe dziecko, odczuwam nieodparte pragnienie zstąpienia z Nieba, i
  złożenia ci moich matczynych wizyt. Jeśli
  zapewnisz Mnie o swojej miłości dziecka,
  oraz o wierności, to Ja pozostanę na zawsze z tobą, w twojej duszy, aby być twoim
  nauczycielem, wzorem, przykładem i najczulszą Matką.
  Ja przychodzę, żeby zaprosić cię do wejścia do Królestwa twojej Mamy, to jest do
  Królestwa Woli Bożej i
  pukam do drzwi twojego serca, abyś Mi je otworzyła. Ty
  wiesz, że własnymi rękoma przynoszę ci tę książkę, jako prezent, ofiarowuję ci ją z
  matczyną pieczołowitością, abyś ty z kolei, czytając ją, mogła nauczyd się nie żyd
  już więcej życiem ziemi, ale życiem Nieba.
  TA KSIĄŻKA JEST ZE ZŁOTA, MOJE DZIECKO.
  Będzie ona pięknie
  kształtowała twoje duchowe bogactwo i twoje szczęście, również tu, na ziemi. W niej znajdziesz
  źródło wszelkiego dobra:, jeśli jesteś słaba, to odzyskasz siły, jeśl
  i jesteś kuszona,
  to osiągniesz zwycięstwo, jeśli popadłaś w grzech, to znajdziesz współczującą i
  silną rękę, która
  cię ponownie podniesie. Jeśli czujesz się zmartwiona, to
  znajdziesz spokój, jeśli zimna
  –najwłaściwszą drogę, żeby stad się gorącą. Jeśli
  jesteś głodna, to będziesz się radować przewybornym pożywieniem Woli Bożej. Z
  Nią nie będzie ci brakowało niczego, nie będziesz już nigdy samotna, ponieważ
  twoja Mama będzie ci dotrzymywać słodkiego towarzystwa i z całą Swoją
  matczyną troską spełni przyrzec
  zenie uczynienia cię szczęśliwą. Ja, Niebieska
  Władczyni, zatroszczę się o wszystkie twoje potrzeby, pod warunkiem, że zgodzisz
  się żyd w zjednoczeniu ze Mną.
  Jeślibyś znała moje tęsknoty, moje żarliwe westchnienia, jak również moje łzy,
  jakie wylewam z powodu moich dzieci! Gdybyś wiedziała, jak Ja płonę z pragnienia
  żebyś słuchała moich lekcji, całych o Niebie, i uczyła się żyd w Woli Bożej!
  W tej książce zobaczysz cuda, znajdziesz Mamę, która kocha cię tak bardzo, że aż
  do poświęcenia dla ciebie Swojego własnego ukochanego Syna, po to, żeby
  pozwolić ci żyć takim samym życiem, jakim Ona żyła na ziemi.
  Proszę, nie zadawaj Mi tego bólu
  –i nie odrzucaj Mnie. Zaakceptuj ten dar z Nieba,
  jaki Ci przynoszę, ciesz się z moich wizyt, i z moich lekcji. Wiedz, że przewędruję
  cały świat, pójdę do każdej osoby, do wszystkich rodzin, do zgromadzeń
  religijnych, do każdego narodu, do wszystkich ludzi, a jeśli zajdzie potrzeba, to
  będę szła poprzez całe stulecia, aż jako Królowa uformuję moich ludzi, a jako
  Matka, moje dzieci, które będą znały Wolę Bożą i doprowadzą, że będzie Ona
  rządziła wszędzie. To jest przyczyną tej książki. Ci, którzy przyjmą ją z miłością,
  będą pierwszymi szczęśliwymi dziećmi należącymi do Królestwa Bożego Fiat, a Ja
  złotymi literami wypiszę ich imiona w moim matczynym Sercu.
  Czy widzisz, moje dziecko? Ta sama nieskończona Miłość Boga, Który podczas
  Odkupienia chciał użyć Mnie, ażeby Słowo Przedwieczne zstąpiło na ziemię, teraz
  ponownie powołuje Mnie na stanowisko, powierzając Mi trudne zadanie,
  zaszczytny mandat uformowania na ziemi dzieci Królestwa Swojej Bożej Woli.
  Dlatego też, z matczyną troskliwością przystępuję do pracy, przygotowując dla
  ciebie drogę, która cię poprowadzi do tego szczęśliwego Królestwa. Dla tej
  przyczyny udzielę ci zaszczytnych i niebiańskich lekcji, aby na końcu nauczyć cię
  specjalnych i nowych modlitw, dzięki którym będziesz angażowała Niebo, słońce,
  stworzenie, moje własne życie i życie Mojego Syna, oraz wszystkie czyny świętych,
  aby w twoim imieniu upraszały Rządów godnej uwielbienia Woli Bożej. Te
  modlitwy posiadają największą siłę, ponieważ przywołują Boże działanie Samo w
  Sobie. Pod ich wpływem Bóg będzie się czuł rozbrojony i zwyciężony przez
  stworzenie. Zapewniona o tej pomocy, będziesz przyspieszała nadejście tego
  najszczęśliwszego Królestwa, i wraz ze Mną sprawisz, że Wola Boża będzie
  czyniona na ziemi, jako i w Niebie, zgodnie z pragnieniem Bożego Mistrza. Odwagi,
  moje dziecko, spraw mi tę radość, a Ja cię pobłogosławię.

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   „Zaakceptuj ten dar z Nieba,
   jaki Ci przynoszę, ciesz się z moich wizyt, i z moich lekcji. Wiedz, że przewędruję
   cały świat, pójdę do każdej osoby, do wszystkich rodzin, do zgromadzeń
   religijnych, do każdego narodu, do wszystkich ludzi, a jeśli zajdzie potrzeba, to
   będę szła poprzez całe stulecia, aż jako Królowa uformuję moich ludzi, a jako
   Matka, moje dzieci, które będą znały Wolę Bożą i doprowadzą, że będzie Ona
   rządziła wszędzie. To jest przyczyną tej książki. Ci, którzy przyjmą ją z miłością,
   będą pierwszymi szczęśliwymi dziećmi należącymi do Królestwa Bożego Fiat, a Ja
   złotymi literami wypiszę ich imiona w moim matczynym Sercu.”

   Piękne:)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s