22 lutego 2018

22 lutego 2018 roku przypada 87. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie. To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 22 lutego 1931 roku.

Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

131 odpowiedzi na „22 lutego 2018

 1. Gosia 3 pisze:

  Kochany Mariuszku!
  Bardzo Ci dziękuję , że w chorobie poświeciłeś się dla Jezusa. Zobaczysz Skarbie , że teraz szybciej dojdziesz do zdrowia. Dzisiaj podczas Komunii Świętej prosiłam Jezusa o zdrowie dla Ciebie. Niech Ci Pan Bóg błogosławi! Ale Ty pewnie tego nie czytasz a może już jest dużo lepiej.? i czytasz.

  Polubienie

 2. Szafirek pisze:

  24 lutego – św. Marek Marconi, zakonnik
  24 lutego – św. Etelbert, król

  25 lutego – św. Cezary z Nazjanzu, pustelnik
  25 lutego – bł. Dominik Lentini, prezbiter
  25 lutego – św. Tarazjusz, patriarcha
  25 lutego – święci męczennicy Alojzy Versiglia, biskup, i Kalikst Caravario, prezbiter

  Polubienie

 3. Gosia 3 pisze:

  JEZUSIE, SYNU DAWIDA ULITUJ SIĘ NAD NAMI”

  BŁAGAMY O POKÓJ DLA NASZEJ OJCZYZNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  BOŻE OJCZE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ BŁAGAM CIEBIE I MARYJĘ O ZDROWIE DLA BENEDYKTA XVI!

  NAJŚWIĘTSZE SERCE JEZUSA PROSZĘ O ZDROWIE DLA MARIUSZA!

  JEZU NAJDROŻSZY TY WSZYTKO MOŻESZ POMÓŻ WIĘC W INTENCJI KTÓRĄ PRZEKAZAŁ MI KAPŁAN!

  JEZU UKOCHANY NIECH Z TWOJEGO MIŁOSIERNEGO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA TWOJEGO SPŁYNIE ŁASKA ZDROWIA DLA MARIUSZKA, SZAFIRKA, ANDRZEJA PO OPERACJI I DLA MOJEJ SIOSTRY ORAZ DLA MARII F I JEJ MĘŻA!

  NAJŚWIĘTSZE SERCE JEZUSA WYLEJ Z NIEGO STRUMIEŃ ŁASKI DLA ZDROWIA MAŁEJ MAŁGOSI!

  JEZU NAJDROŻSZY ZAOPIEKUJ SIĘ ŻONĄ MICHAŁA I JEGO MAŁYMI DZIEĆMI.

  KRÓLU NASZ I ZBAWICIELU- JEZU CHRYSTE PROSZĘ O ZDROWIE DLA MARTY I JEJ POCZĘTEGO DZIECIĄTKA. OSŁOŃ SWOJĄ RĘKĄ ŁONO MATKI I SPRAW ABY RODZICE I MY MOGLI RADOWAĆ SIĘ NARODZENIEM TEGO DZIECKA.

  PANIE JEZU PROSIMY TEŻ O RATOWANIE SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA MAGDALENY – SIOSTRY MATEUSZA . POBŁOGOSŁAW TEMU ZWIĄZKOWI I NIECH CAŁA TRÓJCA ŚWIĘTA OSŁONI TO MAŁŻEŃSTWO. BŁAGAMY.

  BOŻE OJCZE PRZEDWIECZNY! BŁAGAM CIĘ O ZDROWIE DLA KAPŁANA Z KANADY KS. PROBOSZCZA CZESŁAWA I MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA NIEGO BO JEST BARDZO POTRZEBNY W TEJ PARAFII. NIECH WOLA TWOJA SIĘ WYPEŁNI PANIE BOŻE WSZECHWIEDZĄCY I WSZECHMOCNY I MIŁOSIERNY.

  PANIE BOŻE! DLA BOLESNEJ MĘKI TWOJEGO SYNA JEZUSA CHRYSTUSA, MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA CHOREGO PRZEMKA- URATUJ JEGO DUSZĘ I ULECZ CHORE CIAŁO I ULITUJ SIĘ NAD JEGO NIESZCZĘŚCIEM ABY INNYM GRZESZNIKOM MÓGŁ DAĆ ŚWIADECTWO WIARY, JEŚLI TAKA TWOJA WOLA.

  PANIE BOŻE TERAZ SZCZEGÓLNIE ULITUJ SIĘ NAD MAŁYM DAWIDKIEM I FRANUSIEM, KTÓRZY SĄ BARDZO CIĘŻKO CHORZY ! , i O ZDROWIE DLA MOICH WNUKÓW I INNYCH DZIECI POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA MODLITEWNEGO.

  W TEJ GODZINIE MIŁOSIERDZIA BŁAGAM BOGA WSZECHMOGĄCEGO O ŁASKĘ NAWRÓCENIA DLA ŻONY MARIUSZA( KIELICHA) , SYNA MARII F, BRATA MARIUSZA – ANDRZEJA I MARTY – CÓRKI WANDZI Z ORAZ O POWRÓT DO BOGA OJCA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ DLA ANI. A TAKŻE ŁASKI NAWRÓCENIA DLA RODZINY MARCINA( ULOTNOŚĆ), W INTENCJI UDRĘCZONEGO POKUSAMI MARCINA I ANDRZEJA , ORAZ INNE OSOBY PRZEBYWAJĄCE NA BLOGU DOTKNIĘTE TYM GRZECHEM. PROSZĘ O WSZELKIE POTRZEBNE ŁASKI DLA POLAKÓW PRACUJĄCYCH POZA GRANICAMI NASZEGO KRAJU.
  O ŁASKĘ SIŁY NIESIENIA WŁASNEGO KRZYŻA DLA MARIUSZA, O ŁASKĘ ZDROWIA I NIESIENIA WŁASNYCH KRZYŻY DLA SZAFIRKA, O ZDROWIE DLA MONI , O ZDROWIE I SIŁY DO NIESIENIA KRZYŻA DLA MĘŻA HALINKI- RYSZARDA, O ŁASKI DLA SYNA HALINKI, O POTRZEBNE ŁASKI DLA TATY MATEUSZA, O URATOWANIE MAŁŻEŃSTWA O KTÓRE MARTWI SIĘ HALINKA, O NAWRÓCENIE NASZYCH BLISKICH ORAZ MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA NAS WSZYSTKICH TUTAJ SIĘ MODLĄCYCH :
  Barbary- mamy Mariusza , Millki, , Mateusza ( Mat) – o uzdrowienie dla jego taty , Mariusza( Kielicha),Halinki, , Małgosi MK, Małgosi 4, Piotra, , Basi i Beatki 1, Beatki2, Tereski, Krzysztofa , Bryzy, Zosi, Marii F i łaski dla jej bliskich, o uzdrowienie kręgosłupa Sławka i łaski dla jego rodziny, Aviso i jego mamy, Bożenki2, Asi i jej mamy , Moniki z T, Danuty, Marysi z Wrocławia, Małgosi N i jej córki Dorotki, Leszka, Hanny i wszystkich nowych uczestników NP, Bożenny oraz innych osób które wcześniej się z nami modliły a także dla innych tutaj zaglądających a potrzebujących dłoni Jezusa i opieki Maryi.
  BOŻE OJCZE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ SKŁADAM CI DZIĘKCZYNIENIE ZA TO ŻE WYSŁUCHAŁEŚ MOJEJ OSOBISTEJ MODLITWY. W TOBIE POKŁADAŁAM NADZIEJĘ I MOJA MODLITWA TRWAŁA PONAD 2 LATA A JA WCIĄŻ Z NADZIEJĄ BŁAGAŁAM A TU PANIE BOŻE MNIE W KOŃCU WYSŁUCHAŁEŚ. JEDNAK ZNOWU PRZYJDĄ W TEJ SPRAWIE TRUDY JEDNAK WIEM ŻE TY JESTEŚ ZE MNĄ I MNIE NIE OPUŚCISZ. JEZU UFAM TOBIE!!!

  JEZU MIŁOSIERNY SPÓJRZ NA NASZĄ MODLITWĘ BŁAGALNĄ I POMÓŻ WYCIĄGNĄĆ Z CZYŚĆCA ZMARŁYCH Z NASZYCH RODZIN. SZCZEGÓLNIE PROSZĘ CIĘ O BRATA I TATĘ MALGOSI4 , KTÓRZY ODESZLI i PROSIMY O ŻYCIE WIECZNE DLA NICH I ZMARŁEGO MICHAŁA, ŚP MARKA ORAZ HELENY – MAMY BASI Z KANADY. NIE DAWNO ZMARŁEGO JERZEGO ORAZ TRAGICZNIE ZMARŁEJ MŁODEJ AGNIESZKI – CÓRKI JOLI. PRZYJMIJ JOLI KOMUNIE ŚW JAKO POMOC W RATOWANIU DUSZY JEJ KOCHANEJ CÓRKI. A JEŚLI ONI SĄ W NIEBIE TO PRZEKAŻ NASZE MODLITWY INNYM POTRZEBUJĄCYM DUSZOM O KTÓRE NIE MA KTO SIĘ POMODLIĆ. AMEN.

  JEZU UFAM TOBIE!

  Polubienie

 4. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 5. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 6. Gosia 3 pisze:

  Moja taka prośba , żeby oszczędzać blog do dyskusji to oczywiście módlmy się wszystkimi modlitwami jednak nie wstawiajmy ich na tym wpisie bo nie wiadomo jak Mariuszek długo będzie jeszcze chory. Koronkę wstawiłam wyjątkowo bo nawet wpis główny tego jakby wymagał. Różaniec zamieszczę pod wpisem Słowo Boże 21 lutego 2018. Oczywiście modlitwę Koronki możemy deklarować tutaj. Przepraszam , że tak się rządzę ale chciałabym aby na razie nie zabrakło miejsca. A sen miałam dzisiaj wyjątkowy i później go opiszę jeśli oczywiście zechcecie.
  Błogosławionego Dnia Pańskiego! życzę wszystkim

  Polubienie

 7. Adrian pisze:

  módlmy się aby znalazł się oryginalny dzienniczek i został on szybko rozpowszechniony, za wszystkich polaków aby powrócili na czas do ojczyzny, abyśmy się stali krajem dla Boga i z Bogiem, nasza kostytucja oparta na 10 przykazaniach, ziemie powróciły na stary czas, a krew naszych przodów nie poszła na marnę, przez Marię do Boga, amen

  Polubienie

 8. Mateusz pisze:

  Ostrzeżenie będzie zwiastowało Wielki Cud. Datę Wielkiego Cudu, który ma się objawić w niespełna rok po Ostrzeżeniu można spróbować wyliczyć biorąc pod uwagę następujące wytyczne podane przez Matkę Bożą:
  – miedzy 8 a 16 dniem marca, kwietnia lub maja,
  – w czwartek o godzinie 20:30 czasu lokalnego w Hiszpanii,
  – w święto męczennika Eucharystii,
  – zbiegać się będzie z ważnym wydarzeniem w Kościele Katolickim, ale nie będzie to jakieś święto Maryjne,
  – dodatkowo Conchita na 8 dni przed Wielkim Cudem (czyli w środę) ma ogłosić światu datę Wielkiego Cudu w Garabandal. Conchita sama nie wiedziała w wywiadzie z lat 70tych jak przekaże to światu. Dziś można już się domyślić że może odbyć się to poprzez Internet, np. poprzez facebook’ową grupę o Garabandal.

  Polubienie

 9. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 10. Gosia 3 pisze:

  Amen.+++++
  Kochani! musiałam jednak tutaj zamieścić Różaniec Święty bo pod Słowem Bożym nie chciało mi wejść bo pokazywał mi się komunikat: że już raz to powiedziano. Ale to wspaniale , że Arka Przymierza jest z nami na nowym wpisie.

  Polubienie

 11. Gosia 3 pisze:

  Dzisiejszej nocy – nad ranem śniło mi się , że byłam na działce gdzie mam posadzony winogron. Jednak on znalazł się w innym miejscu gdzie mam faktycznie posadzony. Widziałam długi pęd bez liści w kształcie łuku taki długi wąs zakończony brązowym pąkiem wzniesionym w tym łuku ku górze.
  Podeszłam z sekatorem i obcięłam ten pęd i w tym momencie zauważyłam że na końcu tego pędu na tym pąku jest Twarz Jezusa Chrystusa w Koronie Królewskiej. Przeraziłam się co ja zrobiłam bo przecież tam jest Jezus.
  Jednak wytłumaczenie snu pomogła mi wyjaśnić Szafirek, która powiedziała że w Piśmie Świętym jest napisane że to Pan Bóg jest korzeniem krzewu winorośli a my tymi pędami. I Bóg ma poobcinać pędy nieużyteczne i wrzucić od ognia do spalenia. Ponieważ Jezus był w Koronie Chwały – Królewskiej to podejrzewamy że nie długo wszyscy co nie przyczynili się do prawidłowej Intronizacji będą odcięci i wrzuceni do ognia na spalenie wieczne. Jeszcze jest chwila czasu do tego naprawienia. Jeszcze chwila.
  Pozdrawiam.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Jeszcze może dodam ten pęd był jakby zeschnięty i dlatego postanowiłam go wyciąć a na końcu to nie wiem czy to był pąk – raczej coś brązowego również zeschniętego – tam była twarz Pana Jezusa. Ja zanim wycięłam jej nie widziałam. Na początku siebie obciążałam że jestem do odrzucenia i jestem tym pędem. Nawet się zamartwiałam rano nad sobą, że odcięłam się od Chrystusa. Zawsze surowo siebie osądzam ale Szafirek mi podpowiedziała , że to chodzi o Intronizację. Może Wy pomożecie mi wyjaśnić ten sen bo jestem trochę zmartwiona i nie chcę nikogo osądzać a wolę spojrzeć na siebie.
   Z drugiej strony analizuję gdyby Intronizacja odbyła by się zgodnie z wolą Boga Ojca to była zapowiedz dobrobytu w Polsce i spokoju. A co się dzieje sami widzicie.

   Polubienie

  • bozena2 pisze:

   Ten film o Izraelu jako krzewie winnym tez wiele wyjaśnia.

   PROROCTWA IZAJASZA – ANTYCHRYST KONTRA MESJASZ – IZRAEL SYRI

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Tak Bozenko2! wiele wyjaśnia ale te pędy do odcięcia nie są tylko w narodzie Izraela lecz w każdym narodzie.
    Czy możesz mi napisać z jakiego dnia jest orędzie MBM – to co zamieściłaś jako ostatnie na KP , to gdzie jest mowa o Współodkupcielce .
    Szczęść Boże!

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    09.04.2012

    Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   APOKALIPSA ŚWIĘTEGO JANA.
   „17 I wyszedł inny anioł ze świątyni, która jest w niebie,
   i on miał ostry sierp.
   18 I wyszedł inny anioł od ołtarza,
   mający władzę nad ogniem,
   i donośnie zawołał do mającego ostry sierp:
   „Zapuść twój ostry sierp
   i poobcinaj grona winorośli ziemi,
   bo jagody jej dojrzały!”
   19 I rzucił anioł swój sierp na ziemię,
   i obrał z gron winorośl ziemi,
   i wrzucił je do tłoczni Bożego gniewu – ogromnej.
   20 I wydeptano tłocznię poza miastem,
   a z tłoczni krew wytrysnęła aż po wędzidła koni,
   na tysiąc i sześćset stadiów. „

   Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Ewangelia według św. Jana (15,1-8)
    1 Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który [go] uprawia. 2 Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. 3 Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. 4 Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. 5 Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. 6 Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie.7 Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. 8 Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami.

    Polubienie

   • bozena2 pisze:

    http://www.duchprawdy.com/maryja_wspolodkupicielka_adam_czlowiek.htm

    Tylko to mi przychodzi na myśl, a resztę to nie pamiętam.

    Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Tak Kochany Szafirku! to o ten fragment mi chodziło.
   Bóg zapłać. To Jezus mówi o sobie, że jest tym krzewem winnym a my latoroślami.

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Bóg zapłać! Mateuszu , a to jest to samo , co Ty wtedy wstawiłeś co wtedy dyskutowaliśmy . Domyślasz się chyba o co mi chodzi.?.
   Serdecznie Cię pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. Niech Matka Boża opiekuje się Tobą , tego życzę Ci z całego serca. 🙂

   Polubienie

 12. Gosia 3 pisze:

  Strona główna Wiadomości Świat Bazylika Grobu Pańskiego zamknięta do odwołania. To protest przeciw nowym izraelskim podatkom

  Bazylika Grobu Pańskiego zamknięta do odwołania. To protest przeciw nowym izraelskim podatkom
  25.02.2018, 19:40 | Aktualizacja: 25.02.2018, 19:46

  Przedstawicie Kościołów w Jerozolimie zamknęli w niedzielę Bazylikę Grobu Pańskiego na znak bezprecedensowego protestu przeciwko podatkom i planowanej polityce wywłaszczania. Oskarżają Izrael o systematyczny atak na obecność chrześcijan w Ziemi Świętej.

  Przedstawiciele trzech wspólnot opiekujących się wspólnie Bazyliką Grobu Pańskiego: kustosz Ziemi Świętej franciszkanin ojciec Francesco Patton, zwierzchnik prawosławnego patriarchatu Jerozolimy Teofil III i patriarcha Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego Nurhan Manugian, poinformowali, że Bazylika Grobu Pańskiego pozostanie zamknięta aż do odwołania.

  Wystosowali oni oświadczenie w reakcji na projektowaną ustawę i decyzje władz Jerozolimy, które planują obciążenie wspólnot chrześcijańskich podatkiem od nieruchomości, z którego historycznie Kościoły były zwolnione, i na poczet niezapłaconych podatków chcą zajmować mienie kościelne, nieruchomości i rachunki bankowe.

  W oświadczeniu przedstawiciele chrześcijan przypominają, do tej pory respektowany i ceniony był wkład wspólnot chrześcijańskich w budowę szkół, szpitali i domów opieki w Ziemi Świętej, a prawa i przywileje tych wspólnot były gwarantowane porozumieniami międzynarodowymi.W związku z nową polityką podatkową gminy i proponowaną ustawą o wywłaszczeniu ziemi w Jerozolimie sprzedanej przez Kościoły od 2010 roku, opiekunowie Grobu Pańskiego we wspólnym oświadczeniu oskarżają Izrael o „systematyczny i bezprecedensowy atak na chrześcijan w Ziemi Świętej”.

  Teofil III określił nowe przepisy jako „dyskryminujące i rasistowskie”; jego zdaniem „przypominają ono prawa o podobnym charakterze zatwierdzane przeciwko Żydom w Europie w ciemnych okresach”.W zakończenie oświadczenia jego sygnatariusze poprosili o modlitwę o rozwiązanie tego bezprecedensowego kryzysu w Jerozolimie.

  Po ogłoszeniu protestu przez opiekunów Bazyliki ministerialna komisja Knesetu odłożyła do następnego tygodnia zaplanowaną na niedzielę debatę na temat ustawy.

  Ustawa ta pozwoliłaby państwu na wywłaszczenie w Jerozolimie gruntów sprzedanych od 2010 roku przez Kościoły anonimowym nabywcom. Zdaniem inicjatorki ustawy, Rachel Azarii, deputowanej z centrowej partii My Wszyscy, te niejasne akty sprzedaży pozbawiły tysiące mieszkańców Jerozolimy pewności co do warunków ich zamieszkania. Oficjalnie celem ustawy ma być ochrona właścicieli mieszkań przed ewentualną możliwością nieprzedłużenia dzierżawy gruntów.

  Kościoły należą do największych posiadaczy gruntów w mieście i ich jerozolimscy zwierzchnicy twierdzą, że ustawa utrudni im znalezienie nabywców na posiadane przez nich grunty, a nawet – jak napisano w oświadczeniu – może doprowadzić do wywłaszczeń.

  Hanan Aszrawi, członkini Komitetu Wykonawczego Organizacji Wyzwolenia Palestyny, przypomniała, że „Kościoły istniały na długo przed państwem Izrael”. „Chrześcijanie palestyńscy należą do najstarszej na świecie tradycji chrześcijańskiej o wielowiekowej ciągłej obecności w Palestynie” – dodała. Oskarżyła Izrael o „atakowanie Kościołów, kościelnych wspólnot, działaczy i kościelnej własności” na drodze „utrzymywania wyłączności żydowskiej kontroli” nad miastem.

  Burmistrz Jerozolimy Nir Barkat napisał na Twitterze, że to nielogiczne oczekiwać, by posiadane przez Kościół nieruchomości komercyjne, w tym hotele i sklepy detaliczne, nadal cieszyły się zwolnieniem podatkowym. Zaznaczył, że nie ma na myśli obiektów kultu.

  Polubienie

 13. Gosia 3 pisze:

  GDYBY KTOŚ CHCIAŁ ZAPRZECZYĆ ŻE MATKA BOŻA JEST ARKĄ PRZYMIERZA TO TUTAJ ZNAJDZIE ODPOWIEDZ – WERSET 38

  LITANIA LORETAŃSKA DO MATKI BOŻEJ!

  Kyrie, elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.
  Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
  Święta Maryjo, módl się za nami.
  Święta Boża Rodzicielko,
  Święta Panno nad pannami,
  Matko Chrystusowa,
  Matko Kościoła,
  Matko łaski Bożej,
  Matko nieskalana,
  Matko najczystsza,
  Matko dziewicza,
  Matko nienaruszona,
  Matko najmilsza,
  Matko przedziwna,
  Matko dobrej rady,
  Matko Stworzyciela,
  Matko Zbawiciela,
  Panno roztropna,
  Panno czcigodna,
  Panno wsławiona,
  Panno można,
  Panno łaskawa,
  Panno wierna,
  Zwierciadło sprawiedliwości,
  Stolico mądrości,
  Przyczyno naszej radości,
  Przybytku Ducha Świętego,
  Przybytku chwalebny,
  Przybytku sławny pobożności,
  Różo duchowna,
  Wieżo Dawidowa,
  Wieżo z kości słoniowej,
  Domie złoty,
  Arko przymierza,
  Bramo niebieska,
  Gwiazdo zaranna,
  Uzdrowienie chorych,
  Ucieczko grzesznych,
  Pocieszycielko strapionych,
  Wspomożenie wiernych,
  Królowo Aniołów,
  Królowo Patriarchów,
  Królowo Proroków,
  Królowo Apostołów,
  Królowo Męczenników,
  Królowo Wyznawców,
  Królowo Dziewic,
  Królowo wszystkich Świętych,
  Królowo bez zmazy pierworodnej poczęta,
  Królowo wniebowzięta,
  Królowo różańca świętego,
  Królowo rodziny,
  Królowo pokoju,
  Królowo Polski,
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

  K: Módl się za nami, Święta Boża Rodzicielko.
  W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się. Panie, nasz Boże, daj nam, sługom swoim, cieszyć się trwałym zdrowiem duszy i ciała, + i za wstawiennictwem Najświętszej Maryi, zawsze Dziewicy, * uwolnij nas od doczesnych utrapień i obdarz wieczną radością. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  Polubienie

 14. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 15. Szafirek pisze:

  26 lutego – św. Aleksander, biskup
  26 lutego – św. Paula Montal, dziewica

  Polubienie

 16. KIELICH pisze:

  „Drzwi Wieczności ”
  Doszedłem do ściany, są tu Drzwi zamknięte; Anioł jest u Bramy, Serce chce nietknięte.
  Uczyl choć na chwilę Drzwi te zastawione; Bóg mnie Krwią obmyje, weźmie moją stronę.
  Jego Miłosierdzie tak wielkie, bez granic; mam skruszone serce nie chcę Boga ranić.
  Ciężko na tym świecie pełnić Bożą Wolę; ciągle gubię drogę, gram nieznaną rolę.
  Wierzę, że doszedłem do Wieczności Bramy; Dalej tylko Jezus… Otwórz Mój Kochany.

  Polubienie

 17. Gosia 3 pisze:

  Witaj Kielichu!
  Jak zwykle piękny wiersz , tylko nie gub już tej drogi bo ją poznałeś dobrze. To samo mogę powiedzieć sobie bo nikt z nas nie jest doskonały.
  Pozdrawiam 🙂 Szczęść Boże!

  Polubienie

 18. Gosia 3 pisze:

  Kneset apeluje do władz. Polska gotowa, by rozmawiać z Izraelem na temat nowelizacji
  dzisiaj 20:09
  Jedna z komisji izraelskiego Knesetu wezwała dzisiaj polskie władze do cofnięcia nowelizacji ustawy o IPN – podał dziennik „Jerusalem Post” na stronie internetowej. Obecny na obradach ambasador RP zapewnił, że Warszawa jest gotowa na rozmowy z Izraelem.

  Członkowie komisji ds. imigracji, absorpcji i diaspory dyskutowali dzisiaj na temat pamięci o drugiej wojnie światowej. „Jerusalem Post” informuje, że na debacie obecny był ambasador RP Jacek Chodorowicz.

  REKLAMA
  Również dziennik „Haarec” pisze o dyskusji w komisji Knesetu. Według gazety w czasie posiedzenia Chodorowicz mówił, że Polska jest gotowa, by rozmawiać z Izraelem na temat nowelizacji. Dodał, że obie strony sporu mają poczucie, że o ustawie powiedziano już zbyt wiele oraz że nadszedł czas, by zasiąść do spokojnych rozmów – czytamy w „Haarecu”.

  Chodorowicz podkreślił, że oba państwa uzgodniły już, że ich przedstawiciele spotkają się na dyskusje o ustawie i historii. „Haarec” pisze jednocześnie, że polska delegacja w najbliższych dniach spotka się w tym celu z izraelską.

  Według relacji dziennika w czasie dyskusji w komisji członkini Knesetu Ksienija Swietłowa spytała Chodorowicza, czy może on zapewnić, że ocalali z Holokaustu nie będą ścigani na mocy nowej ustawy. Ambasador odparł, że prokuratura nie będzie nikogo ścigała, dopóki Trybunał Konstytucyjny nie wypowie się na temat nowelizacji.

  Z kolei inny izraelski deputowany Joel Razbuzow podkreślił, że „historia nie ma swoich wersji”. – Nie pozwolimy, by bezczeszczono pamięć o ofiarach Holokaustu i poległych w walce – mówił. „Naszym celem jest, by nie było możliwe wymazywanie historii. To, co dzieje się w Polsce, to hańba” – cytuje deputowanego „Haarec”.

  Misja ambasadora RP Jacka Chodorowicza zakończyła się z końcem grudnia 2017 r. Według informacji uzyskanych przez PAP jego obowiązki w Izraelu zostały jednak przedłużone co najmniej do końca marca br.
  Nowelizacja ustawy o IPN

  Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza przepisy, zgodnie z którymi każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni”.

  Nowela wywołała krytykę m.in. ze strony Izraela i USA.

  Prezydent Andrzej Duda skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej, czyli po podpisaniu. Wejdzie ona w życie 1 marca.

  Polubienie

 19. Szafirek pisze:

  27 lutego

  Święty Gabriel od Matki Bożej Bolesnej, zakonnik

  Franciszek Possenti urodził się w Asyżu 1 marca 1838 r. Gdy miał 4 lata, zmarła jego matka. Jego ojciec piastował urząd gubernatora tego miasta i okolic z ramienia Stolicy Apostolskiej, gdyż obszar ten należał wówczas do Państwa Kościelnego.
  Pierwsze lata swojego życia Franciszek spędził w różnych miejscach, a to dlatego, że jego ojciec nie zdecydował się jeszcze, gdzie obrać sobie stałą rezydencję. W roku 1856 osiadł na stałe w Spoleto.
  Franciszek odbywał studia najpierw u Braci Szkół Chrześcijańskich, którzy pogłębili w nim zasady religijne, wyniesione już z domu. Od roku 1850 uczęszczał do kolegium jezuitów. Należał do najlepszych uczniów. Miał wówczas 12 lat. Sakrament bierzmowania przyjął z rąk arcybiskupa Jana Sabbioni. Dbał aż do przesady o swój wygląd zewnętrzny, lubił grę w karty, tańce, imprezy artystyczne, wieczorki towarzyskie, polowania.
  Po krótkim okresie zbyt swobodnej młodości 22 sierpnia 1856 r. wstąpił do klasztoru pasjonistów w Morovalle, gdzie przyjął imię zakonne Gabriel. Ojciec, który myślał o ożenieniu go z pewną panienką z dobrej rodziny, był stanowczo przeciwny, by jego syn szedł do zakonu – i to jednego z wówczas najsurowszych. Franciszek zdołał jednak przełamać opór ojca; jako 18-letni młodzieniec pożegnał bliskich i zapukał do bram nowicjatu. Obrał sobie zakon, którego celem było pogłębianie w sobie i szerzenie wśród otoczenia nabożeństwa do męki Pańskiej i do Matki Bożej Bolesnej. Te dwa nabożeństwa szczególnie przypadły mu bowiem do serca. One też uświęciły go tak dalece, że po niewielu latach wzniósł się aż na stopień heroiczny doskonałości chrześcijańskiej. Zachował się jego notatnik, w którym zapisywał postanowienia podejmowania coraz to nowych ofiar w duchu pokuty. Był gotów przyjąć wszystkie, choćby największe męki, byle tylko pocieszyć Serce Boże i Jego Matki.
  Zmarł na gruźlicę 27 lutego 1862 r., mając 24 lata, nie doczekawszy święceń kapłańskich. Włosi nazywają św. Gabriela Santo del sorriso – „Świętym uśmiechu”. Jest patronem kleryków i młodych zakonników. Papież św. Pius X ogłosił Gabriela błogosławionym (1908), a papież Benedykt XV wpisał go do katalogu świętych (1920). Papież Pius XI obrał św. Gabriela za patrona młodzieży włoskiej Akcji Katolickiej (1926). W roku 1953 papież Pius XII wyznaczył św. Gabriela na patrona diecezji Teramo i Atri na równi ze św. Bernardynem i św. Reparatą. Jego relikwie znajdują się w Sanktuarium św. Gabriela w Isola del Gran Sasso. Jest patronem studentów, działaczy Akcji Katolickiej oraz księży.

  Ksiądz Jan Twardowski napisał o nim krótki wiersz:

  O Gabrielu bledziutki,
  z bolesnym w ręku obrazkiem;
  jesteś mi cały – gdy kocham –
  Szczęśliwym wynalazkiem.

  27 lutego
  Święty Leander, biskup

  Polubienie

 20. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 21. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 22. Marcin pisze:

  Wczoraj miałem sen że widziałem z bliska jak jakiś wulkan wybuchł i jak ptaki z jakiegoś powodu zmieniły kierunek lotu i zamiast wzbijać się do góry w powietrze to leciały dziwnie w kierunku ziemi i uderzały w nią i aż strach było na zewnątrz gdziekolwiek przejść. I we mnie jeden ptak uderzył, jakiś ciemny kruk aż upadłem na ziemię. Na zewnątrz panowała ponura atmosfera. Może po prostu tak mi się przyśniło. Może wcześniej coś w internecie przeczytałem i potem mi się przyśniło. Ostatnio to mam takie jakby katastroficzne sny.

  Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Witaj Marcinie! może oglądałeś to video co wstawił Mateusz o wulkanie , który wybuch na Sumatrze. Czasami tak się coś przyśni. A może tak będzie… Kto to wie , jedynie Pan Bóg.
   Ja Ciebie również pozdrawiam. 🙂

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Tak, kilka dni temu oglądałem to video z wybuchem tego wulkanu na Sumatrze które Mateusz tutaj wstawił.
    Wszystko teraz możliwe.

    Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

 23. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 24. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 25. Mateusz pisze:

  Światu zostaną ukazane Moje nowe cuda
  sobota, 31 marca 2012 roku, godz. 11.00

  …Cuda, o których mówię, jest to najpierw Mój Przekaz do ciebie, Moja córko. Mój Głos jest słyszany, a nawrócenia się zwielokrotniają. Miliony dusz są teraz odzyskiwane przeze Mnie poprzez te Orędzia.

  Inne cuda, łącznie z wielkim Darem Mojego Miłosierdzia, przyniosę na świat wkrótce, kiedy nastąpi Ostrzeżenie.

  Po raz pierwszy każdy mężczyzna, kobieta i dziecko otrzymają dowód, że istnieje nie tylko Bóg, Ojciec, ale że istnieję również Ja, Jezus Chrystus, Jego Syn Jedyny.

  Oznacza to, że wszystkie te religie, włączając w to naród żydowski, Mój naród wybrany, z którego przyszedłem, uświadomią sobie Prawdę. Cud powszechnego nawrócenia rozzłości szatana, który nie podda się nawet na tym etapie. Tym biednym duszom, już w straszliwym grzechu, będzie bardzo trudno oderwać się od niego.

  Do pozostałych cudów zaliczać się będą globalne wydarzenia, wiążące się z cudami ekologicznymi, które zostaną dane przez Mojego Ojca z Jego Miłości do Jego Dwóch Świadków, chrześcijan i Żydów. Moc zostanie dana tym dwóm wiarom, gdy będą one prześladowane. Ich wrogowie będą cierpieć, kiedy będą zadawać im straszliwe kary.

  A potem nastąpi Moje Powtórne Przyjście, największy cud od Mojego Zmartwychwstania.

  To będzie Dzień, w którym przyjdę sądzić żywych i umarłych. To jest Dzień, kiedy przychodzę zgromadzić Moją rodzinę, abyśmy stali się jedno. Będzie to początek Mojego Panowania, gdy Niebo i ziemia się połączą, aby stać się jedno na tysiąc lat.

  W tym czasie wszyscy będą żyć według Boskiej Woli Mojego Ojca.

  Wasz umiłowany Jezus

  Polubienie

 26. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 27. Gosia 3 pisze:

  To powyżej dla osób sięgających po narkotyki. Podejrzewam że Pan Bóg dopuścił do niej te demony aby ją ratować.Widać jak duże spustoszenie w głowie robią narkotyki ale to wszytko wróci do normy z pomocą Bożą.Jezus kocha wszystkich jednakowo a wystarczy tylko się do niego zwrócić w pokorze.Pamiętam jak jakaś Ania poprosiła nas o nawrócenie i wpisaliśmy ją do intencji przy Koronce, ja modlę się o nią codziennie i zniknęła. Tak się składa że to też Ania. Ale to chyba inna Ania. Aniu odezwij się co u Ciebie słychać?

  Polubienie

 28. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 29. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Zachęcam wszystkich do wysłuchania ks. prof Guza. W powyższym video uzyskacie odpowiedź po 23 min, dlaczego Bóg w postaci widzialnej nie może zstąpić na Ziemię. Ponieważ my wszyscy jesteśmy powołani zamieszkać w Domu Bożym inaczej w Królestwie Bożym a Domem Boga jest Niebo. Raj też nie był miejscem naszego ostatecznego przeznaczenia bo gdy Adam i Ewa zgrzeszyli Bóg opuścił Raj.
   Tutaj też dowiecie się dokładniej kim była Matka Boża i szczególnie chciałabym to zakończenie video ( mowa o Maryi na samym końcu) dedykować Bożenie2 i Millce aby te ich ( jej ) wstawiane herezje uciąć raz na zawsze na naszym blogu.
   Wszystkich pozdrawiam bardzo serdecznie i przykro mi bardzo jak widzę rozbicie modlitwy na naszym blogu ale nic nie poradzimy na to że Mariusz wciąż choruje.
   Szczęść Boże!

   Polubienie

   • bozena2 pisze:

    Gosia osoba ludzka Maryja na ziemi owszem, ale ludzka Niepokalanie Poczęta, a to się już pogodzić nie da. Więc nie tylko ludzka, ale Niepokalanie Poczęta.
    Gosiu nie martw się i nie przeżywaj ,wszystko się odkryje, co jest teraz zakryte.

    http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl/2013/12/08/maryjajestem-niepokalanie-poczeta/

    Sama zaś Maryja we współczesnych swych Orędziach, skierowanych do kapłanów poprzez włoskiego kapłana, Stefano Gobbi, o Sobie, tak mówi(ła): ,,Jestem Niepokalanie Poczęta! Przyszłam z Nieba, Moje dzieci i potwierdziłam w Lourdes prawdę, którą Kościół krótko przedtem oficjalnie zdefiniował. Dzięki wyjątkowej łasce, jestem w o l n ą od wszelkiego grzechu, nawet pierworodnego, który każdy z was zaciąga w momencie poczęcia (por. Ps 51,7). Zostałam uchroniona od grzechu, ponieważ we Mnie – pokornym stworzeniu – Trójca Przenajświętsza chciała odzwierciedlić Swój świetlisty obraz w sposób nienaruszony. Zostałam uchroniona od grzechu, napełniona ł a s k ą (Łk 1,28), ponieważ zostałam wybrana na Matkę Słowa i przeznaczona, aby dać wam Mojego Syna, Jezusa” (8.12.1975) i ,,Nigdy nie znałam grzechu. Mój Syn chciał, aby w ten sposób zajaśniał we Mnie pierwszy i najwspanialszy owoc Jego Odkupienia. Obdarzył Mnie przywilejem polegającym na tym, że od pierwszej chwili Mego poczęcia nigdy nie byłam skażona grzechem” ( 8.l2.1977) i ,,Wolność od wszelkiej zmazy grzechu, nawet pierworodnego pozwoliła: Mojej duszy – być całkowicie napełnioną życiem Bożym; Mojemu umysłowi – być wypełnionym duchem Mądrości (Mdr 1,4), który pozwolił Mi zrozumieć Boskie Słowo; Mojemu Sercu – otworzyć się na najdoskonalszą formę miłości; Mojemu Ciału – być ogarniętym niepokalaną jasnością dziewiczej czystości” ( 8.12.1988 ) i ,,Najświętsza Trójca udzieliła Mi szczególnego przywileju niepokalanego Poczęcia, ponieważ zostałam przeznaczona, by być Matką Słowa, które stało się człowiekiem w Moim najczystszym łonie. W przewidywaniu Mojego Boskiego Macierzyństwa zostałam zachowana od grzechu pierworodnego, od wszelkiego cienia i jakiegokolwiek grzechu osobistego. Zostałam napełniona łaską i świętością” ( 8.12.1994). Maryja powiedziała: …Zostałam uchroniona od grzechu, napełniona ł a s k ą… ,,Ł a s k a – to życie Samego Boga, które jest wam przekazywane. Rodzi się ona w łonie Ojca, a została wam wysłużona przez Słowo, które w Moim dziewiczym łonie stało się człowiekiem, aby dać wam przez Ducha Świętego udział w Jego własnym Boskim życiu” ( z Orędzia Maryi z dn. 16.07.1980 r.). Co to jest ł a s k a? – pyta Pan Jezus, Marię Valtortę i tak jej odpowiada: ,,Łaska to posiadanie w sobie światła, mocy, mądrości Bożej. Inaczej mówiąc jest to posiadanie podobieństwa duchowego do Boga – tego, co jest niepowtarzalnym znakiem waszego Boskiego synostwa.(…). Łaska to posiadanie Ojca, życie w Ojcu; łaska to posiadanie Syna, radowanie się nieskończonymi zasługami Syna; łaska to posiadanie Ducha Świętego, korzystanie z Jego siedmiu darów. Łaska zatem to posiadanie Nas, Boga w Trójcy Jedynego, i posiadanie wokół waszej śmiertelnej osoby zastępów aniołów, które adorują Nas w was. Dusza, która traci łaskę traci wszystko. Dla niej nadaremno Ojciec ją stworzył; niepotrzebnie Syn ją odkupił ; na próżno Duch Święty wlał w nią Swe dary; dla niej bezowocne są Sakramenty. Jest martwa(…). Grzech śmiertelny niszczy łaskę (Rz 6,23a), grzech powszedni ją kruszy, niedoskonałości ją osłabiają… – Maria Valtorta ,,Koniec Czasów”, Wyd., ’Vox Domini’ , Katowice 2005. cd(2)n

    Polubienie

   • Aviso pisze:

    W ostatnich oredziach przekazanych przez PZP Pan Jezus i Bóg Ojciec dokładnie mówią o roli i miejscu Matki Bożej w dziele zbawienia. Wszystko tam jest jasno powiedziane i wyjaśnione. Pozdrawiam wszystkich.

    Polubienie

 30. MariaF pisze:

  Na pewno wszyscy modlą się , tylko nie można wpisać Amen!
  To poniżej to o szczepieniach z dnia 27.02.18 /Jerzy Zięba/
  Pozdrawiam wszystkich blogowiczów i życzę zdrowia Mariuszowi. Uciekam do kościoła na różaniec.

  https://jerzyzieba.com/wwwicloudcom/iclouddrive/0q4vnddmmbuoxqikisjojoyfgjerzyziecca8baoniebezpieczencc81stwieszczepiencc81mp4/

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   MarioF! Bóg Ci zapłać za wstawienie.
   Przepraszam , że tak późno Ci dziękuję. Ten List zawiera wiele dobrej argumentacji art 39 Konstytucji RP a jeszcze dodałabym art 53.
   Szczęść Boże!

   Polubienie

 31. bozena2 pisze:

  Wklejam, bo bardzo ważne:
  O. Augustyn Pelanowski: Jeśli do Krwi Chrystusa się nie odwołamy, to inna krew nas zaleje!
  Opublikowano 27 lutego 2018 by wobroniewiary
  Cóż by powiedział nam dzisiaj Pan? Oto mówi Pan:

  Po co mnie ogłosiliście Królem? Skoro nie u Mnie, nie u Króla szukacie pomocy, lecz u mocarstw tego świata!
  Po co modliliście u granic Polski na różańcu – skoro zastanawiacie się nad wpuszczeniem do kraju inwazji Antychrysta!

  Oto zerwałem wszystkie wasze fałszywe układy międzynarodowe – ja Król! I zerwę wszystkie imitacje małżeństwa, wszystkie cudzołożne związki, wszystkie pary żyjące bez ślubu! Pokażę wam prawdę waszych grzechów, byście naprawdę mogli pożałować waszej niewiary i lekceważenia mnie – mówi Pan!

  Pokażę prawdę o waszych nieprawdziwych nadziejach, abyście zdążyli się nawrócić, zanim przyjdę! Bo przyjdę niebawem! A znakiem dla was Mojego nadejścia będzie ohyda spustoszenia – czyli eucharystia bez Mojej Obecności!
  Msza, która nie będzie już Mszą, tylko jej parodią. Kto ma uszy do słuchania – niechaj słucha!

  Chwila jest bliska! Dałem wam znak – w Legnicy i w Sokółce! Któż z was wie, dlaczego wam je dałem? Kto się tym przejął? Czy dalej wielu z was będzie przyjmować Komunię w stanie grzechu tylko ze względu na wstyd przed ludźmi? Czy ja kapłanom, klerykom pozwoliłem bez spowiedzi przyjmować Komunię? Czy pozwoliłem bez spowiedzi wam, dzieciom Kościoła iść do Komunii? Kto wam na to pozwala?

  Czy nie wiecie, że jeśli do Mojej Krwi się nie uciekniecie – wasza krew się poleje? SZANUJCIE EUCHARYSTIĘ. BROŃCIE JEJ – BO BLISKI JEST ZAMACH NA NIĄ. NIE ŚPIJCIE!!! Kiedy uczniowie spali w Ogrodzie Oliwnym, stracili mnie – i dopiero po zmartwychwstaniu zobaczyli! Czy wy też tak chcecie? Czy chcecie, bym odszedł od was, by Mnie wam zabrano? Okażcie przywiązanie do mnie.

  Czy tylko z nazwy jesteście Słowianami, czyli ludźmi słowa? Jakież przywiązanie wasze do Mojego Słowa? Czy tylko z nazwy jesteście Polakami? A nie dlatego, że na polu was znalazłem – we krwi i wygnaniu, okupacji i niewoli? Czemu szukacie nowych panów poza granicami swego królestwa? JA JESTEM WASZYM PANEM! Więc nie szukajcie panów, bo znowu staniecie się niewolnikami! – mówi Pan.

  Czy wasz prezydent nie nazwał Mnie Królem? To czemuż się lęka i uśmiecha do władców tego świata? Powinien płakać przede Mną, a wysłucham go! A nie uśmiechać się do władców zaprzedanych kłamstwu! Nie musi nikomu się podobać – tylko Mnie! A wzmocnię wasz kraj i wywyższę!

  Ja Krwią Swoją wybielam wszystko. Dałem wam znaki. I inne! Lecz dlaczego nie rozumiecie, po co uczyniłem te cuda eucharystyczne? – mówi Pan!

  (…) Ktoś, kto niszczy kapłaństwo – niszczy dzieło jednania z Bogiem! A niszczyć kapłaństwo – to niszczyć celibat, niszczyć sakrament pojednania, to bezcześcić Eucharystię pseudoekumenicznymi farsami. To do Swoich Uczniów Jezus powiedział, żeby działali w Jego Imię. Powiedział to do tych, których wybrał i których powołał.
  Jezus mówi dziś: „Moje Imię jest w kapłanach. Ale oto zamach na kapłaństwo się zbliża!
  Więc i wy, bracia i siostry, przybliżcie się do Chrystusa, bo gdy zabraknie kapłanów – zginiecie w swoich grzechach!

  Czy modlimy się za tych, którzy Chrystusową Krwią oczyszczają nas – jak folusznicy naszych sumień?
  Jeśli do Krwi Chrystusa się nie odwołamy – inna krew nas zaleje
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/02/27/a-pelanowski-jesli-do-krwi-chrystusa-sie-nie-odwolamy-to-inna-krew-nas-zaleje/

  Polubienie

 32. Szafirek pisze:

  28 lutego
  Święty Hilary I, papież

  Polubienie

 33. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 34. Szafirek pisze:

  Wczoraj w nocy miałam sen taki ładny,widziałam takiego Pana Jezusa jak na tym obrazku i,że komuś mówiłam (chociaż to nie ten wizerunek),że to jest Pan Jezus Miłosierny albo Boże Miłosierdzie,nie pamiętam dokładnie,ale taki wizerunek widziałam Pana Jezusa w śnie,z takimi rękami do nas wyciągniętymi jakby nas chciał przytulić do Serca.
  Szczęść Boże! Wszystkim.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Szafirku! to piękny sen , który jest całą prawdą bo Jezus wciąż z takim otwartym Najświętszym sercem czeka na każdego kto chce otworzyć do niego własne serce.
   Pozdrawiam serdecznie. Piękny ten wizerunek Pana Jezusa. Śliczny. 🙂

   Polubienie

  • BRYZA pisze:

   Szafirku przepiękny sen . Też miałam sen w Wigilię Bożego Narodzenia .Szłam z Panem Jezusem i rozmawialiśmy ja mało, raczej słuchałam i nic nie pamiętam . Uczucia jakie mi towarzyszyły spokój i pokój. Słowa wypowiadane przez Pana Jezusa z wielka miłością i łagodnością bez pośpiechu , mocne , wyraziste powiem było wspaniale , a ja chciałabym tak zostać na zawsze.

   Na mszy żałobnej 19,12, widziałam Hostię na Mszale , jasne bardzo białe światło a w środku Hostia myślałam że to widzą wszyscy , pytałam męża czy to widział, ale odpowiedział ,ze nie. Widocznie to ja miałam zobaczyć.
   Intencją moją było ofiarowanie komunii Świętej w intencji zmarłej osoby.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Bryzo! to piękne miałaś przeżycie a dopiero teraz nam o ty opowiadasz. Ale bardzo Cię rozumiem że byłaś z tym ostrożna. Sama wiem po sobie jak człowiek to bardzo przeżywa i nie wie czy to dla niego czy powinien dać świadectwo.
    Ja z 22 na 23 lutego 2008 roku miałam sen – wizję uśmiechnięte usta Matki Bożej na opłatku Komunii Świętej i to była już wtedy zapowiedź tego czego doznałam z Hostią Świętą o czym Wam już opowiadałam. A te usta były identyczne jak z tego obrazu co kiedyś Wam pokazywałam Matki Bożej Bolesnej tyle że nie smutne jak na obrazie a uśmiechnięte.
    Pozdrawiam serdecznie! Niech Ci Pan Bóg błogosławi Droga Bryzo! Ty chyba jesteś z nami od samego początku.

    Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Gosiu,Bryzo ,pozdrawiam Was serdecznie 🙂 🙂
   Bryzo,piękny sen miałaś,szkoda,że nie pamiętasz co mówił Pan Jezus,ale tak czasem jest,że się nie zapamięta wszystkiego.I to zdarzenie na mszy też niesamowite…

   Polubienie

 35. Szafirek pisze:

  29 lutego – św. Roman Jurajski, opat
  29 lutego – bł. Antonia z Florencji
  29 lutego – św. Oswald, biskup

  1 marca – św. Feliks III, papież
  1 marca – św. Albin, biskup

  Polubienie

 36. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 37. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 38. Gosia 3 pisze:

  Tylko na początku odrażające a dalej mówi ks. Dominik Chmielewski o Matce Bożej i jej Niepokalanym Sercu i jej pokorze i uniżeniu siebie aby wywyższyć Swojego Syna Jezusa Chrystusa.
  ” IM BARDZIEJ CZUJESZ SIĘ NIEGODNY TYM BARDZIEJ JESTEŚ WYBRANY”

  Polubienie

 39. Gosia 3 pisze:

  „NIE ROZPACZAJCIE! , NIE ROZPACZAJCIE! – BO MACIE MARYJĘ!” ostatnie słowa powyższego video.
  MARYJO KRÓLOWO POLSKI ! MÓDL SIĘ ZA NAMI BO SIĘ DO CIEBIE UCIEKAMY!

  Polubienie

 40. Gosia 3 pisze:

  Francja: zaaprobowano odstąpienie pomnika Jana Pawła II miejscowej diecezji
  dzisiaj 01:22

  Rada miejska Ploermel w Bretanii (zachodnia Francja) zaaprobowała wczoraj jednomyślnie odstąpienie pomnika papieża Jana Pawła II katolickiej diecezji Vannes, do której należy miasteczko, za sumę 20 tys. euro. W końcu ub. roku francuska Rada Stanu nakazała usunięcie krzyża z pomnika.

  Jak poinformował mer Ploermel, Patrick Le Diffon, stojący od 12 lat na publicznym parkingu pomnik Jana Pawła II ma zostać przeniesiony kilkanaście metrów dalej na teren pobliskiego prywatnego gimnazjum katolickiego Sacre Coeur, skąd będzie dobrze widoczny.

  REKLAMA
  Przeniesienie pomnika to konsekwencja decyzji Rady Stanu, będącej najwyższym we Francji sądem administracyjnym. Decyzja Rady Stanu opierała się na obowiązującej we Francji od 1905 roku ustawie o rozdziale Kościoła od państwa, która zabrania „stawiania lub umieszczania jakichkolwiek symboli religijnych na pomnikach, lub w miejscach publicznych”.

  Merostwo 9-tysięcznego Ploermel dostało wówczas pół roku na dopilnowanie, żeby wieńczący pomnik krzyż zniknął z monumentu. Jak przypomina AFP, polecenie to wzbudziło żywe reakcje i protesty wielu katolików oraz Polaków.

  Na ten temat wypowiadała się m.in. ówczesna premier Beata Szydło, która wspominała o ewentualnym przeniesieniu rzeźby do Polski.

  Spór „o krzyż” wieńczący pomnik papieża trwał od 2006 roku, kiedy monument został wzniesiony. Pomnik, autorstwa rosyjskiego rzeźbiarza gruzińskiego pochodzenia Zuraba Ceretelego, stanął w Ploermel w grudniu 2006 roku, w 101. rocznicę rozdziału Kościoła od państwa francuskiego.

  Rzeźba ukazuje papieża pod łukiem zwieńczonym krzyżem, co nawiązuje do łuku tęczowego (tęczy), oddzielającego w romańskich i gotyckich kościołach nawę główną od prezbiterium, najczęściej zwieńczonego krucyfiksem.
  DO CZEGO TO DOCHODZI ŻEBY NIE DOŚĆ ŻE TRZEBA PRZENOSIĆ, JESZCZE TRZEBA BĘDZIE ZA POMNIK ZAPŁACIĆ 20 TYS. EURO .

  Polubienie

 41. Szafirek pisze:

  2 marca – św. Agnieszka z Pragi, ksieni
  2 marca – bł. Karol, męczennik

  Polubienie

 42. Marcin pisze:

  Szczęść Boże,

  Chcę się z Wami czymś podzielić. Od kiedy Gosia ostatnio wstawiła fragment orędzia Pana Jezusa do swojej znajomej w którym Jezus mówił że rola Matki Bożej Fatimskiej w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna i żebyśmy modlili się w obecności figurki Matki Bożej Fatimskiej i abyśmy zaopatrzyli się w taką figurkę i modlili się przy niej bo to jest ważne, to ja dzisiaj postanowiłem kupić taką małą figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Ostatnio patrzyłem w internecie czy tutaj w mieście jest jakiś sklep z dewocjonaliami katolickimi i z takimi figurkami Matki Bożej z Fatimy. Znalazłem taki jeden sklep na drugim końcu miasta i dzisiaj tam pojechałem. Niedawno co wróciłem. Jak wszedłem do środka to okazało się że tam pracuje taka przemiła pani katoliczka z Włoch która mieszka tutaj od około czerdziestu lat. Jest tam w tym sklepie pełno różnych figurek świętych i różne dewocjonalia chrześcijańskie, katolickie. Kupiłem taką małą figurkę Matki Bożej Fatimskiej która jest sprowadzona z Portugalii z Fatimy. Tam też pod spodem na naklejce jest to napisane. Ta pani nawet obniżyła mi cenę i po połowie ceny sprzedała mi tą figurkę i na dodatek podarowała mi jeszcze figurkę Pana Jezusa która jest trochę podobna do tego wizerunku Jezusa, który ostatnio przyśnił się Szafirkowi, też z sercem Jezusowym na piersi i z takimi przygarniającymi otwartymi ramionami. Teraz właśnie co czytałem tutaj komentarze i widzę że Szafirek powyżej wstawiła dzisiaj wcześniej podobne zdjęcie z Jezusem u którego na piersi widnieje Serce Jezusowe z koroną cierniową i płomieniem który wyciąga do nas ramiona. Zrobię zdjęcie tych figurek i wstawię tutaj na blogu i zobaczycie. Może to nie przypadek. Już nie wiem. Może to jakiś znak.
  Ta pani podarowała mi oprócz tych figurek też Różaniec przywieziony z Jerozolimy i taką świeczkę wielkanocną ze znakiem Krzyża i znakiem Alfa i Omega i powiedziała żebym zapalił sobie tą świeczkę we Wielkanoc. Nie wcześniej ale we Wielkanoc. Mówiła że ta świeczka została poświęcona. I dała mi też taką bardzo cieniutką świeczkę też poświęconą i powiedziała żebym ją zapalił i zakreślił sobie znaki krzyża w mieszkaniu. Bardzo miła kobieta która może być w wieku mojej mamy. Powiedziała żebym na chwilę został i pogadaliśmy sobie przez jakiś czas. Bardzo dobrze wyrażała się o Polsce i Polakach. Pokazywała mi nawet zdjęcia swojego siostrzeńca z jego święceń na kapłana, z jego pierwszej mszy prymicyjnej we Włoszech którą odprawiał dwa lata temu. Na końcu zapytała czy może mnie uściskać. Jutro zrobię zdjęcie tych figurek i wstawię tutaj w komentarzu.
  Tak poza tym to trochę się zdziwiłem jak szukałem w internecie czy jest jakiś sklep z dewocjonaliami chrześcijańskimi i z figurkami Matki Bożej tutaj w mieście gdzie jestem i że taki sklep tutaj w mieście w ogóle się trzyma i że jeszcze nikt takiego sklepu ze świętymi obrazkami, figurkami Matki Bożej i Jezusa nikt nie zdemolował. Bo można powiedzieć że to miasto gdziej tutaj jestem to miasto grzechu, bez Boga i spora część ludzi tutaj jest wrogo nastawiona do wszystkiego co święte a tym bardziej jeszcze teraz jak tutaj w Niemczech coraz bardziej daje się we znaki ta okropna islamizacja tutejszego społeczeństwa. Ta kobieta jak byłem tam to mi powiedziała że jakiś czas temu przeniosła się do innego lokalu z tymi dewocjonaliami bo poprzedni właściciel nagle podwyższył jej kilkakrotnie czynsz za wynajmowanie tego sklepu i nie byłoby jej za bardzo na to stać. Mówiła że on to zrobił ze względów religijnych bo nie akceptował dłużej tego że ona jest wierzącą katoliczką i prowadzi taki sklep z dewocjonaliami. Po prostu zrobił jej na złość i przeniosła się ona gdzie indziej z tymi figurkami.

  Z Panem Bogiem i Maryją!

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Marcinie 🙂 wspaniałe co Ci się przydarzyło.Patrz ,chciałeś kupić tylko figurkę,a tyle prezentów dostałeś 🙂 Wspaniałe! Myślę,że to sama Matka Boża Cię tak obdarowała.No i to co piszesz,że akurat taki wizerunek Pana Jezusa jak na obrazku co zamieściłam,to ja myślę,że to nie przypadek,Pan Jezus jest z nami tutaj.I takie radosne,że poznałeś tak dobrą osobę.
   Czekam na zdjęcia.
   Pozdrawiam serdecznie.
   Szczęść Boże!

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Witaj Szafirku,

    Tak, ja chciałem kupić tylko tą figurkę Matki Boskiej Fatimskiej a ta kobieta podarowała mi jeszcze więcej. To bardzo miłe z jej strony. Bardzo miła kobieta.
    Jutro wstawię zdjęcia.

    Pozdrawiam serdecznie.

    Szczęść Boże!

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    🙂

    Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Kochany Marcinie!
   wstaw koniecznie te zdjęcia, a Ty nie widziałeś wcześniej tego wpisu Szafirka?, bo on co prawda wstawiony wczoraj ale wyświetlił się dopiero dzisiaj, ale Ty przed południem nie jesteś na blogu. Nie wiem czy słuchałeś tych rekolekcji Św Dominika ale on opowiedział coś co jeszcze bardziej upewniło mnie , że ta Figurka ma bardzo dużą moc ale pod warunkiem gdy w jej obecności się modlimy.
   Ks. Dominik opowiadał historię małżeństwa na Florydzie , które miało się już rozpaść. Jednak ktoś im doradził aby zakupili taką Figurkę i zaczęli odmawiać Różaniec w jej obecności i nawet dzieci z nimi się modliły. Małżeństwo zostało uratowane ale za jakiś czas usłyszeli że muszą się ewakuować bo nadchodzi huragan Irma. Spakowali się jak wszyscy i gdy huragan spustoszył ich miasteczko powrócili na to miejsce. I ku ich zdziwieniu i smutnemu obrazowi spustoszenia jaki narobił huragan okazało się że jedynym domem , który ocalał był ich dom. Gdy weszli do środka w salonie w tym samym miejscu stała Figurka Matki Bożej Fatimskiej i nawet jeden talerz nie został rozbity, wszytko było na swoim miejscu. Niesamowite , prawda. Ale dla mnie jest coś innego jeszcze niesamowite , że w momencie kiedy ja wstawiłam to przesłanie to właśnie zaraz po tym ks. Chmielewski o tym powiedział w czasie rekolekcji. Jakby to co powiedział do nas Jezus w lutym 2014 roku on potwierdził 4 lata póżniej i też w lutym. Przecież nikt tego nie zaplanował aby właśnie teraz zamieścić to przesłanie ale tym wszystkim na naszym blogu kieruje sam Bóg Najwyższy i Najdoskonalszy bo człowiek sam bez niego nic nie znaczy i nic nie może.
   BOŻE JAKI TY JESTEŚ DOSKONAŁY I PRZEWIDUJĄCY i TO WSZYSTKO SCALAJĄCY!

   Marcinie pozdrawiam Cię serdecznie. Czekamy na te zdjęcia.. 🙂

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Witaj Gosiu 🙂

    Nie widziałem wcześniej tego wpisu Szafirka. Dopiero później dzisiaj jak przyjechałem do domu już z tymi figurkami to przeczytałem. A wczoraj jak czytałem komentarze to ten wpis Szafirka nie był jeszcze wyświetlony.
    Słuchałem rekolekcji ks. Dominika Chmielewskiego lecz nie wszystkich i tego o czym piszesz o tym małżeństwie to jednak nie słuchałem.

    Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Wszystkich.

    Szczęść Boże!

    Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Marcinie!
   Szczęść Boże! 🙂

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Marcinie! wierzę Ci że nie widziałeś tego obrazu Jezusa z sercem co wstawiła Szafirek bo ona mi narzekała , że wstawiła wczoraj a jeszcze go nie ma. Także to naprawdę jakiś cudowny znak , że Jezus jest tutaj z nami.

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   A jeszcze zapomniałam dodać że dzisiaj jest Pierwszy Piątek miesiąca i znowu doznałam cudownego przełamania Hostii Św. w Kościele podczas mszy św i jest odmawiana przed Najświętszym Sakramentem Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i w taki oto dzień zakupiłeś te figurki. Jezus do nas wciąż mówi tak jak obiecywał lecz bardziej indywidualnie. 🙂

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Zapewne tak musiało już być z tym wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa 🙂
    To wszysto to są zapewne znaki dla nas.

    Szczęść Boże!

    Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Napisałam Św Dominika zamiast ks. Dominika. Czy to przypadek? bo ten ks. taką ma charyzmę mówienia pięknie o Matce Bożej , że ja go słucham z zapartym tchem. Być może w oczach Pana Boga jest już świętym Kapłanem. Tego nie wiemy.

   Polubienie

 43. Gosia 3 pisze:

  CHYBA 2 ,CZY 3 DNI TEMU JEZUS PROSIŁ ABY MODLIĆ SIĘ ZA STANY ZJEDNOCZONE. PAMIĘTACIE TO?
  Sztorm zbliża się do USA
  godzina temu IAR

  Silny sztorm zbliża się do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. W oczekiwaniu na nadejście żywiołu zamknięto szkoły i odwołano tysiące lotów. Silny wiatr już spowodował awarie prądu.

  Północną część wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych czekają intensywne opady deszczu, fala powodziowa i huraganowy wiatr. Według meteorologów, jego prędkość w porywach może dochodzić do 130 kilometrów na godzinę.

  Linie lotnicze odwołały prawie dwa i pół tysiąca lotów z Bostonu, Nowego Jorku, Waszyngtonu i innych miast. W Nowej Anglii pół miliona mieszkańców już nie ma w domach prądu. W wielu przybrzeżnych miejscowościach pozamykano szkoły i urzędy.

  Mieszkańców niżej położonych osiedli wezwano do ewakuacji. „To kwestia życia i śmierci” – ostrzegł krajowy meteorolog Benjamin Sipprell. Gubernator Massachusetts Charlie Baker postawił w stan gotowości Gwardię Narodową.

  Charlie Baker wezwał mieszkańców terenów zalewowych, by przenieśli się na wyżej położone tereny ostrzegając, że w czasie sztormu akcja ratownicza może być niemożliwa.

  Polubienie

 44. Gosia 3 pisze:

  Chodzi o Krucjatę modlitwy z orędzi MBM – to Jezus wybiera modlitwy! – pamiętajcie o tym.

  Polubienie

 45. Marcin pisze:

  Polubienie

 46. Marcin pisze:

  Polubienie

 47. Marcin pisze:

  Polubienie

 48. Marcin pisze:

  Właśnie powyżej wstawiełm trzy zdjęcia i czekają na moderację. Te dwa zdjęcia z Sercem Jezusa są odwrócone w prawą stronę i może Mariusz mógłby to poprawić jak będzie wiedział je odwrócić kiedy będzie zatwierdzał. Jak oczywiście da radę je odwrócić. Jakość tych zdjęć nie jest specjalnie najwyższa bo ja mam jeszcze trochę stary telefon kmórkowy i z niego robiełm te zdjęcia.
  Te dwa obrazki tam z Jezusem Miłosiernym i Maryją z Dzieciątkiem Jezus na ręce które są w ramce ja kiedyś kilka lat temu przyniosłem sobie tutaj z kościoła do domu. Pewien kapałan poświęcił mi też kiedyś te obrazki w kościele. Ja potem kupiłem takie ramki i oprawiłem w nie te obrazki. Tam jest też ten Różaniec który dostałem wczoraj od tej kobiety i te dwie świeczki. Widać też Krucjatę Modlitwy z modlitwami MBM i kawałem Pisma Świętego.

  Pozdrawiam.

  Polubienie

 49. Marcin pisze:

  Widzę że Mariusz już zatwierdził ale komentarze z tymi zdjęciami są puste. Ja skopiowałem linki do tych zdjęć i wkleiłem. Mariusz otrzymałeś te linki? Albo może próbujesz odwrócić te zdjęcia z tą figurką Jezusa?
  Jak jest coś nie tak to napisz, to wtedy wyślę jeszcze raz.

  Pozdrawiam.

  Polubienie

  • mariusz2015 pisze:

   Witaj Marcinie,
   Wkleiłem te linki tak jak otrzymałem, a czy jest jakiś kłopot?
   Pozdrawiam.

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Witaj Mariusz, bo u mnie na komputerze nie widać w ogóle tych zdjęć w tych trzech komentarzach i dlatego pytam czy coś nie tak z tymi linkami. A czy u Was u innych w komputerach widać te zdjęcia w komentarzach??

    Polubienie

   • mariusz2015 pisze:

    Przyjacielu, przyznam Ci się, że z rana akceptowałem od Ciebie 3 pliki, ale co dziwne one były zbyt lekkie (bowiem zaraz znikały ich nazwy) i to już nie trwało, a każdy nawet lekki plik podczas moderacji aby wszedł do komputera wymaga chwili czasu.

    Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Marcinie u mnie też nie widać zdjęć.
    Pozdrawiam.

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    Dziękuję Mariusz za wyjaśnienie. Sam nie wiedziałem że to o to chodzi że trzeba czekać w zależności od tego jaki plik. Może za jakiś czas wyświetlą się te zdjęcia. Jeśli nie to spróbuję jeszcze raz dzisiaj wieczorem albo jutro.

    Pozdrawiam.

    Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Co to znaczy zbyt lekkie pliki Mariuszu? I w ogóle jakies to dziwne,jak jest link do zdjęcia to jest i albo się nie da wyświetlić i link sie tylko pokazuje albo sie wyświetlić musi ,coś mi tu nie pasuje.Komentarze są puste i moim zdaniem nic się nie zmieni.

    Marcinie a na jakiej stronie Ty robiłeś te linki?

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    Te linki robiłem na stronie: tinypic.com

    Polubienie

   • Szafirek pisze:

    To nie rozumiem dlaczego jest kłopot,bo ja na tej samej stronie często robię linki i przecież zdjęcia się wyświetlają…

    Polubienie

 50. Gosia 3 pisze:

  Kochani! nie denerwujcie się , bo ja wklejałam przed chwilą Koronkę i pierwsza wersja wkleiła się bez obrazków a teraz wkleiłam 2 raz i czeka na moderację. Zobaczymy czy się wklei prawidłowo jak będzie zdjęta moderacja. Być może mamy jakiegoś ” opiekuna ” który chce zniszczyć bloga.

  Polubienie

 51. Gosia 3 pisze:

  Bardzo chciałabym aby ukazały się te zdjęcia ale jak do tej pory ich nie ma.
  Dlaczego? Mariuszku! spróbuj jeszcze raz. Pozdrawiam.

  Polubienie

 52. Gosia 3 pisze:

  Marcinie ! mam prośbę przyślij mi na pocztę te zdjęcia.
  Pozdrawiam.

  Polubienie

 53. Marcin pisze:

  Ja na blogu w ogóle nie wstawiam zdjęć ale pamiętam że raz jeden wstawiłem tutaj kiedyś zdjęcie z tym krzyżem z napisem Maria, który znalazłem tutaj kiedyś na pobliskim cmentarzu. Wtedy od razu wyświetliło się to zdjęcie i linkt robiełm wtedy na tej samej stronie co dzisiaj. I zdjęcie robiłem wtedy też z tego samego telefonu.
  Może Gosia prześli te zdjęcia co Ci wysłałem Szafirkowi. Może ona znajdzie jakiś sposób albo może przez jakiś inny program. Ja się na tym za bardzo nie znam.

  Pozdrawiam.

  Polubienie

 54. Marcin pisze:

  Chciałbym jeszcze powiedzieć że panuje we mnie trochę dziwne uczucie bo inaczej by było gdybym te wszystki święte figurki i obrazki i Pismo Święte itd. miał w domu rodzinnym w Polsce. To chyba byłoby pewniejsze. A tak to ja mam je tutaj na obczyźnie, za granicą. Trochę panuje we mnie taka niepewność jak to będzie jak już coś niedobrego będzie się działo na świecie. Zawsze jak jechałem do domu na urlop to za każdym razem zabierałem ze sobą do walizki te grube Pismo Święte, kilka grubych poświęconych świec, wodę święconą z tutejszego kościoła w jednej albo dwóch butelkach, modlitewnik Krucjaty Modlitwy MBM, wszystkie święte obrazki które od początku pobytu tutaj udało mi się pozbierać z tutejszego kościoła. Zawsze te rzeczy zajmowały trochę miejsca w walizce ale zawsze zabierałem je ze sobą. Za każdym razem jak jechałem do Polski to myślałem że może coś niedobrego będzie się działo na świecie a ja może nie miałbym możliwości powrotu i zabierałem ze sobą te wszystkie rzeczy.
  Może ktoś pomyśleć że ze mną coś nie tak. No ale ja tak robiłem jak napisałem powyżej.

  Polubienie

 55. Gosia 3 pisze:

  Marcinie! właśnie tuż przed 12 zobaczyłam te zdjęcia. Jestem pod tak wielkim wrażeniem Twojego Ołtarzyka do modlitwy , że klęczałam teraz i dziękowałam Panu Bogu za Ciebie. Jesteś tak młodym człowiekiem z trudną przeszłością a teraz dajesz takie świadectwo wiary że jestem w szoku.
  Piękne te figurki i rzeczywiście to nie może być przypadkiem że dostałeś dodatkowo tego Jezusa z Przenajświętszym Sercem. Ja nie rozumiem dlaczego jest problem z wyświetleniem tych zdjęć.
  Po prostu takie same zdjęcia jak my wstawiamy z Szafirkiem i co to znaczy lekkie. Piękne te zdjęcia.
  Ostatnio ks. Chmielewski mówił na rekolekcjach o zazdrości łaski miłości Jezusa do danej osoby.
  Pamiętajmy o tym jest to wielki grzech , wielki bo Jezus rozdziela zawsze sprawiedliwie i wie najlepiej komu potrzebny jest lekarz duszy najbardziej i co ktoś zrobi z tą łaską. To tak ku przestrodze abyśmy mieli tego świadomość że jest to najgorsza z zazdrości.

  Polubienie

  • Marcin pisze:

   Bóg zapłać Gosiu za szczere i piękne słowa. Ja już dawno, prawie na samym początku kilka lat temu jak się tutaj wprowadziłem to zrobiłem tutaj sobie taki ołtarzyk. Na ścianie wisi jeszcze taki tochę większy wizerunek Matki Bożej Fatimskiej. Przyniosłem sobie kiedyś z kościoła taki większy obrazek z Matką Bożą Fatimską i też potem kupiłem taką jasną ramkę i oprawiłem i powiesiłem na ścianie. I też jeszcze powiesiłem krzyż nad drzwiami. Wiem że trzeba mieć oczywiście we własnym sercu Maryję i Pana Jezusa bo to jest najważniejsze.
   Ale tak sobie też myślę że to chyba tylko na chwilę stworzyłem tutaj sobie taką atmosferę religijną. Bo może przyjdzie mi wracać z powrotem do domu do Polski. Nie wiem jak to będzie. Czasami odzywają się myśli buntu we mnie bo ja już sam nie wiem gdzie jest moje miejsce na tej ziemi. Najpewniej to chyba będzie po tej drugiej stronie jak przejdziemy do wieczności. A może zastanie mnie tutaj jakiś kataklizm. Może ta Matka Boże ocali mnie. Już nie wiem. A nawet gdybym miał umrzeć to po prostu umrę. Będzie co ma być.
   Chyba trochę szkoda że te zdjęcia nie chcą się wyświetlić na blogu.

   Pozdrawiam.

   Polubienie

 56. Szafirek pisze:

  zdjęcia Marcina

  Polubienie

 57. Gosia 3 pisze:

  Kochani! prosiłabym by te zdjęcia ukazały się na tym wpisie i na następnym pod orędziem Matki Bożej z Medjugorje. Najlepiej aby Szafirek wstawiła też swój wpis ze snem. Mam bardzo ważne przemyślenia co do tego co pokazał nam Jezus. Nie bez powodu Pan Jezus zaakcentował swoje Najświętsze Serce i dał nam taki znak.
  Ale o tym póżniej napiszę jak zdjęcia się ukażą.

  Polubienie

 58. Szafirek pisze:

  Mariuszu,bardzo proszę abyś zatwierdził moje komentarze.
  Szczęść Boże!

  Polubienie

 59. Mateusz pisze:

  Kardynał Robert Sarah: Nowa zdrada Jezusa Chrystusa – i to w samym Kościele

  Wysokiej rangi prałaci chcący zmienić katolickie nauczanie na temat życia, małżeństwa i rodziny są winni ,,nowej zdrady” – ocenił kardynał Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

  Progresywni duchowni prący do zmiany ,,przyczyniają się do zniszczenia naturalnej instytucji małżeństwa oraz rodziny”, powiedział purpurat przemawiając na początku lutego w Belgii. Kardynał nie wymienił z nazwiska żadnych prałatów, ale wszyscy obserwatorzy życia kościelnego dobrze wiedzą, o jakich postaciach mowa.

  ,,Niektórzy wysocy rangą prałaci, przede wszystkim ci z bogatych krajów, działają na rzecz zmiany chrześcijańskiej moralności w obszarze absolutnego poszanowania życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, w obszarze rozwodników w nowych związkach i innych problematyczych sytuacji rodzinnych” – powiedział kardynał.

  ,,Kościół musi zwrócić się w kierunku Humanae vitae Pawła VI, a także w kierunku nauczania Jana Pawła II i Benedykta XVI” – podkreślił.

  ,,Kościół potrzebuje silnego, pozbawionego wszelkiej dwuznaczności potwierdzenia magisterialngo charakteru całego tego nauczania, podkreślenia ciągłości z Tradycją i ochrony tego skarbu przed drapeżnikami świata bez Boga, w którym żyjemy” – dodał purpurat.

  Kard. Sarah mówił o tym w belgijskim kościele pełnym słuchaczy, w tym prominentnych ludzi Kościoła katolickiego w Belgii, w tym kard. Jozefa de Kesela, arcybiskupa Mechelen-Brukseli, a także nuncjusza apostolskiego w Belgii.

  Purpurat podkreślił, że dziś także ludzie Kościoła zdają się tracić wiarę. Czarno rysował też przyszłość Europy. ,,Zachód nie tylko zatraca swoją duszę, ale popełnia też samobójstwo. Drzewo bez korzeni jest skazane na śmierć” – podkreślił.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s