Nowenna do św. Józefa

Święty Józef powinien być znany wszystkim zakochanym, poszukującym i małżonkom. To patron na każde czasy, wstawia się za rodzinami, a szczególnie za ojcami. 9 dni przed 19 marca zapraszamy do podjęcia Nowenny do tego Świętego!

Modlitwa wstępna

K.: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

W.: Amen.

O chwalebny Święty Józefie, przybrany ojcze Pana Naszego Jezusa Chrystusa i przeczysty Oblubieńcze Niepokalanej Dziewicy Maryi, oto ja, niegodny Twój czciciel, oddaję się Tobie w opiekę i obieram sobie Ciebie za mego szczególnego patrona, opiekuna, wspomożyciela i orędownika u Boga. Wyjednaj mi łaskę dobrego życia i szczęśliwej śmierci wraz z dobrodziejstwem, o które dzisiaj proszę Cię w tej nowennie w sposób szczególny…DZIEŃ 1. (10 marca)

Potężny Patriarcho, jak w Starym Testamencie Józef, syn Jakuba, z woli Bożej został rządcą w Egipcie dla ratowania ludzi od śmierci, tak w Nowym Testamencie Ty zostałeś panem i zarządcą tych skarbów, które nam są potrzebne do życia nadprzyrodzonego. Z wielką przeto czcią i ufnością pragniemy zwracać się do Ciebie we wszytkich naszych potrzebach tak doczesnych, jak i duchowych, pewni że Twój Syn, który zawsze był Ci posłuszny na ziemi, wysłucha Cię także w niebie.

 

Modlitwa do św. Józefa

Do Ciebie, Święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które zagrażało Jego życiu, tak teraz broń Świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

 

Litania do Świętego Józefa

Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison.
Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Maryjo, módl się za nami.

Święty Józefie, módl się za nami.
Przesławny Potomku Dawida, módl się za nami.
Światło Patriarchów, módl się za nami.
Oblubieńcze Bogarodzicy, módl się za nami.
Przeczysty Stróżu Dziewicy, módl się za nami.
Żywicielu Syna Bożego, módl się za nami.
Troskliwy Obrońco Chrystusa, módl się za nami.
Głowo Najświętszej Rodziny, módl się za nami.
Józefie najsprawiedliwszy, módl się za nami.
Józefie najczystszy, módl się za nami
Józefie najroztropniejszy, módl się za nami.
Józefie najmężniejszy, módl się za nami.
Józefie najposłuszniejszy, módl się za nami.
Józefie najwierniejszy, módl się za nami.
Zwierciadło cierpliwości, módl się za nami.
Miłośniku ubóstwa, módl się za nami.
Wzorze pracujących, módl się za nami.
Ozdobo życia rodzinnego, módl się za nami.
Opiekunie dziewic, módl się za nami.
Podporo rodzin, módl się za nami.
Pociecho nieszczęśliwych, módl się za nami.
Nadziejo chorych, módl się za nami.
Patronie umierających, módl się za nami.
Postrachu duchów piekielnych, módl się za nami.
Opiekunie Kościoła Świętego, módl się za nami.

JEZU KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
JEZU KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
JEZU KÓLU, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.DZIEŃ 2. (11 marca)

Chwalebny Święty Józefie, Ojciec Niebieski nie wahał się oddać Tobie w opiekę Jednorodzonego Syna Swojego. Przyjąłeś Go z miłością, żywiłeś, piastowałeś i strzegłeś z ojcowską pieczołowitością. Garniemy się do Ciebie z dziecięcą ufnością i prosimy, abyś po ojcowsku wysłuchał naszych próśb, które do Ciebie zanosimy, i chronił nas od wszelkiego zła.

Modlitwa do św. Józefa

Litania do św. JózefaDZIEŃ 3. (12 marca)

Święty Józefie, Twoja wyjątkowa godność, prawość i chwała mają swoje źródło w Chrystusie, z którym na co dzień przebywałeś, z którym rozmawiałeś i pracowałeś. Dopomóż nam Święty nasz Opiekunie, abyśmy również potrafili na co dzień z Chrystusem rozmawiać, pracować, przebywać, a w blaskach Jego Obecności uświęcać siebie i wszystkie zajęcia.

Modlitwa do św. Józefa

Litania do św. JózefaDZIEŃ 4. (13 marca)

Józefie Święty, pod opieką Twoją rósł chleb żywota z nieba dany. Tyś Go w ziarnie pielęgnował, by nakarmił ludzki głód. Uproś nam łaskę odczuwania głodu eucharystycznego, aby Komunia Święta była dla nas źródłem pokoju i zadatkiem chwalebnego zmartwychwstania.

Modlitwa do św. Józefa

Litania do św. JózefaDZIEŃ 5. (14 marca)

Potężny nasz Patronie, zło z ogromną siłą wciska się w nasze życie, powodując zamęt w sumieniu i całym życiu chrześcijańskim. Zarówno “marności światowe”, jak i “szatańskie najazdy” nie ustają w uwodzeniu do zła. Wspomagaj nas Swoją potężną opieką, abyśmy pomocą Twą wsparci mogli żyć pobożnie, święcie umierać i osiągnąć szczęście wieczne.

Modlitwa do św. Józefa

Litania do św. JózefaDZIEŃ 6. (15 marca)

Głowo Najświętszej Rodziny razem z Najświętszą Maryją Panną i Zbawicielem jesteście niedościgłym wzorem życia rodzinnego i wszelkich cnót domowych. Uproś naszym rodzinom łaskę wpatrywania się w Twoją Rodzinę Nazaretańską dla uczenia się życia rodzinnego w pokoju i szczęściu.DZIEŃ 7. (16 marca)

Święty Józefie, Kościół czci Ciebie jako Swojego Patrona, Opiekuna i Obrońcę, licząc słusznie na potężną Twoją pomoc ponieważ jako opiekun, ojciec i żywiciel Chrystusa na ziemi, nadal pozostałeś opiekunem Jego Mistycznego Ciała, czyli Kościoła. Wypraszaj przeto wszystkim członkom Kościoła łaskę wierności Chrystusowi, Jego Krzyżowi i Ewangelii.

Modlitwa do św. Józefa

Litania do św. JózefaDZIEŃ 8. (17 marca)

Święty Józefie, Potężny nasz Patronie ! Kiedyś Józef, syn Jakuba, z woli Bożej stał się przyczyną błogosławieństwa dla umęczonego Egiptu i krajów pogranicznych. Prosimy cię usilnie, aby Twoja obecność czczona w Polsce od stuleci, zaowocowała w tych trudnych dniach błogosławieństwem Bożym dla nas i naszych sąsiadów.

Modlitwa do św. Józefa

Litania do św. JózefaDZIEŃ 9. (18 marca)

Święty Józefie, Patronie dobrej śmierci, przy Twoim zgonie obecny był Zbawiciel i Twoja Przeczysta Oblubienica. Uproś nam tę łaskę, abyśmy mogli odejść z tego świata w obecności Jezusa i Jego Niepokalanej Matki.

Modlitwa do św. Józefa

Litania do św. Józefa

 

https://stacja7.pl/modlitwa/dzis-zaczyna-sie-nowenna-sw-jozefa/

 

Znalezione obrazy dla zapytania 9 dniowa nowenna do sw jozefa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

102 odpowiedzi na „Nowenna do św. Józefa

 1. Gosia 3 pisze:

  5. 03.2019 r.

  Polubienie

 2. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 3. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 4. Gosia 3 pisze:

  NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS I MARYJA NAJCZULSZA MATKA NIEPOKALANEGO POCZĘCIA.

  TAK JAK WCZEŚNIEJ WSPOMNIAŁAM PO ROZMOWIE Z KAPŁANEM PRZECHODZIŁAM ROZDARCIE DUCHOWE CHOCIAŻ SAMA WSTAWIAŁAM WAM PRZESŁANIE O POTRZEBIE OGŁOSZENIA V DOGMATU MARYJNEGO O WSPÓŁODKUPICIELCE , POŚREDNICZCE I ORĘDOWNICZCE.
  PROSIŁAM PANA JEZUSA ABY TO WYJAŚNIŁ I DŁUGO NIE CZEKAŁAM. TO WYDARZYŁO SIĘ 5 MARCA 2019 ROKU W DOMU U MOJEJ CÓRKI. DZIEŃ BARDZO WYJĄTKOWY BO WIGILIA WIELKIEGO POSTU.
  DZIECIACZKI Z MAMĄ A MOJĄ CÓRKĄ PRZED WYJŚCIEM Z DOMU DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA MODLĄ SIĘ PRZED IKONĄ MATKI BOŻEJ CZUŁEJ , KTÓRĄ ” WIELKI CZWARTEK” ( POZWALAM SOBIE GO TAK NAZYWAĆ BO NIE CHCĘ PODAWAĆ JEGO IMIENIA A URODZIŁ SIĘ FAKTYCZNIE W WIELKI CZWARTEK) OTRZYMAŁ JAKO PREZENT W DNIU CHRZTU OD MAMY CHRZESTNEJ. I WŁAŚNIE W TEN OSTATNI WTOREK W TYM DNIU MOJA CÓRKA ZAUWAŻYŁA ŻE IKONA WISI KRZYWO – PODESZŁA WIĘC DO NIEJ ABY JĄ POPRAWIĆ I WTEDY Z DŁONI MATKI BOŻEJ ODPRYSŁ SPORY KAWAŁEK FARBY. ZAUWAŻYŁA TEŻ NA PRAWEJ RĄCZCE MAŁEGO JEZUSKA RÓWNIEŻ NIEWIELKI ODPRYSK. TEGO DNIA RANO JA NIE BYŁAM DOSTĘPNA DLA MOJEJ CÓRKI WIĘC NAJPIERW OPOWIEDZIAŁA O TYM MOJEMU MĘŻOWI W ROZMOWIE TELEFONICZNEJ. MOJA CÓRKA ZNAŁA MOJĄ ROZMOWĘ ZE STARSZYM KAPŁANEM I OPOWIADAJĄC O TYM MOJEMU MĘŻOWI ZASUGEROWAŁA MU ŻE CHYBA WIE O CO CHODZI, ŻE MATKA BOŻA POKAZAŁA JAK BARDZO CIERPIAŁA GDY KRZYŻOWANO JEJ SYNA I NALEŻY JEJ SIĘ TEN TYTUŁ WSPÓŁODKUPICIELKI.
  PIERWSZĄ WIADOMOŚC O TYM CO WYDARZYŁO SIĘ U MOJEJ CÓRKI OTRZYMAŁĄM OD MOJEGO MĘŻA, JEDNAK ON PRZEDSTAWIŁ MI FAKTY BEZ INTERPRETACJI MOJEJ CÓRKI. A DLACZEGO BO MUSZĘ WAM NAPISAĆ, ŻE MÓJ MĄŻ AŻ TAK NIE ZAGŁĘBIA SIĘ W SPRAWY WIARY CZEGO BARDZO ŻAŁUJĘ. MÓJ MĄŻ MODLI SIĘ Z NAMI W NP I NAWET JEDNĄ DZIESIĄTKĄ W SPRAWIE DOGMATU ALE ON NIE DOCIEKA LECZ UFA MI ŻE JA JEŚLI CHODZI O SPRAWY WIARY WIEM TROCHĘ WIĘCEJ CO NIE OZNACZA ZE W OCZACH BOGA JESTEM LEPSZA OD NIEGO. GDY PRZEDSTAWIŁ MI TE FAKTY NATYCHMIAST POMYŚLAŁAM TO SAMO CO MOJA CÓRKA LECZ WTEDY JESZCZE NIE WIEDZIAŁAM, ŻE ONA TO JAKOŚ INTERPRETOWAŁA.
  POSTANOWIŁAM DO NIEJ ZADZWONIĆ PONIEWAŻ MÓJ MĄŻ JEST BARDZO OGLĘDNY I SKRÓTOWY W PRZEKAZYWANIU WIADOMOŚCI. I ONA MI TAK OPOWIADAŁA A JA JEJ WESZŁAM W SŁOWO I ŻE JA SIĘ DOMYŚLAM O CO TO CHODZI, ŻE TO SIĘ WYDARZYŁO. A ONA NA TO :POWTÓRZYŁ CI TATA.? A JA JEJ MÓWIĘ: CO TY TO NIE ZNASZ TATY. I WTEDY ODKRYŁYŚMY ŻE TO SAMO POMYŚLAŁYŚMY DLACZEGO BÓG ODKRYŁ JAKBY RANĘ NA DŁONI MARYI.
  RANY JEZUSA PODCZAS MĘKI PAŃSKIEJ BYŁY RANAMI DUSZY MARYI JEDNAK BÓG POKAZAŁ TO TAK CZYTELNIE ŻE INACZEJ NIE DA SIĘ TEGO WYTŁUMACZYĆ I POKAZAĆ BO DUSZY NIE DA SIĘ ZOBACZYĆ A WIĘC TAKŻE I RANY NA TEJ DUSZY . MOJA CÓRKA POWIEDZIAŁA MI JESZCZE COŚ CIEKAWEGO A MAMA TY WIESZ ŻE TY NOSISZ W SOBIE KOD DNA MÓJ I MOJEGO RODZEŃSTWA I TO JEST UDOWODNIONE ŻE OPRÓCZ WŁASNEGO KODU KAŻDA MATKA MA WPISANY KOD KAŻDEGO SWOJEGO DZIECKA. TEGO NIE WIEDZIAŁAM I NIE MIAŁAM CZASU SPRAWDZIĆ ŻE TAK JEST ALE W TAKIM RAZIE MATKA BOŻA MA TEŻ OPRÓCZ WŁASNEGO KODU KOD GENETYCZNY JEZUSA. TO ZROZUMIAŁE ŻE MATKI TAK BARDZO KOCHAJĄ SWOJE DZIECI I TAK CIERPIĄ GDY ONE TEŻ CIERPIĄ. MÓWIĘ TUTAJ O TYCH RELACJACH U DZIECI BOŻYCH.
  POZOSTAŁO MI TYLKO WAM POKAZAĆ TĘ IKONĘ , KTÓRA JEST STOSUNKOWO NOWA BO MA OKOŁO 1 ROK I 7 MIESIĘCY I TO CHYBA NAWET RÓWNO PRAWIE CO DO DNIA. PISZĄC TO ODKRYŁAM GDY LICZYŁAM OD DATY CHRZTU.
  PYTAM WAS CZY TO PRZYPADEK ŻE TA FARBA TAK ODPRYSŁA? U MOJEJ CÓRKI JEST SUCHO W MIESZKANIU , NIE MA WILGOCI A WIĘC DLACZEGO TAK SIĘ STAŁO? NIE WIEM CZY WAS TO PRZEKONUJE ALE NAPISAŁAM WAM PRAWDĘ I NIKT BY SIĘ NIE WAŻYŁ NISZCZYĆ TAK PIĘKNEJ ŚWIĘTEJ IKONY.
  JAKĄ WIELKĄ CIERPLIWOŚĆ OKAZUJE JEZUS W STOSUNKU DO MOJEJ OSOBY AZ MI WSTYD ŻE CIĄGLE GO PROSZĘ O WYJAŚNIENIE CZEGOŚ CO MAM WĄTPLIWOŚCI. ALE JEZUS JEST TAK CIERPLIWY I KOCHANY DLA MNIE I DLA WAS BO PEWNIE CHCIAŁ ABYM WAM TO POKAZAŁA I PRAGNĄŁ ROZWIAĆ NASZE WĄTPLIWOŚCI.
  JEZU PRZEPRASZAM ZA TE MOJE WĄTPLIWOŚCI ALE JA WCIĄŻ UWAŻAM KAPŁANÓW ZA NIESKAZITELNYCH BO TAK NAUCZYŁA MNIE KIEDYŚ MOJA MAMA. i TRUDNO ZMIENIĆ TEN PUNKT WIDZENIA.

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Gosia,czy jest w mieszkaniu wilgotno czy nie,czy też gdyby cokolwiek innego spowodowało odpryśnięcie farby,to nie ma i tak znaczenie,tak jak uważam.Bo nawet jeśli coś takiego jak wilgoć to sprawiło to i tak jest znaczące,tak miało być,że akurat w tych miejscach,a szczególnie u Matki Bożej na ręce odprysła farba.Dla mnie to jest bardzo znaczące i niezwykłe…
   Jezu,ufam Tobie!

   Polubienie

  • Mateusz pisze:

   Piękny znak

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   MUSZĘ SPROSTOWAĆ:
   CÓRKA POPRAWIAJĄC IKONĘ ZAUWAŻYŁA JUŻ TE ODPRYSKI FARBY A NIE ŻE W TYM MOMENCIE ODPADŁ KAWAŁEK FARBY. NAWET POTWIERDZIŁ TO MÓJ STARSZY WNUCZEK , KTÓRY BYŁ TEGO ŚWIADKIEM A U MNIE DZISIAJ SPĘDZIŁ CAŁY DZIEŃ , TAKŻE TO MOJE SPROSTOWANIE NA TEMAT TEGO ZDARZENIA.

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Drogi Szafirku! a zobacz Kochanie jaką Ty pieśń wstawiłaś 3 marca tuż przed tym zdarzeniem z dłonią Jezusa na której jest rana. Pan Bóg to wszytko przygotował na blogu abym to pokazała.

   Polubienie

   • Szafirek pisze:

    To moja ulubiona pieśń.Poza tym możecie nie wierzyć,ale ja nawet tak jakoś wtedy jak tą pieśń zamieściłam,to się chwilę zastanawiałam czemu ktoś akurat taki obrazek zamieścił,a nie jakiś z całą postacią Pana Jezusa,tak nie wiem skąd taka myśl mi przyszła.Nie wiem dlaczego,ale się tak właśnie nad tym zamyśliłam,nad tą dłonią zranioną Pana Jezusa,na prawdę…
    Szczęść Boże!

    Polubienie

 5. Gosia 3 pisze:

  I TERAZ JESZCZE GDY TAK SPOJRZAŁAM NA TĄ IKONĘ TO POMYŚLAŁAM ŻE PAN JEZUS NA IKONIE WSKAZUJE TĄ ZRANIONĄ RĄCZKĄ TYMI DWOMA PALUSZKAMI NA SERCE MARYI BO PRZECIEŻ CIERPIAŁO NIEPOKALANE SERCE MARYI .A TO CO W SERCU CZŁOWIEKA TO I JEST ODZWIERCIEDLENIEM NASZEJ DUSZY..
  PRZEPRASZAM ŻE TAK PÓŹNO WSTAWIŁAM DZISIAJ MODLITWY BO MAM MALEGO GOSCIA W DOMU I SZYKUJE MI SIĘ SPORY REMONT MIESZKANIA TO MI WYBACZCIE TEN I NASTĘPNE DNI.

  Polubienie

 6. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 7. Gosia 3 pisze:

  JA RÓWNIEŻ OTRZYMAŁAM TAKI ALERT NA KOMÓRKĘ ALE W OGÓLE U NAS NIE WIEJE A MOŻE WŁAŚNIE NADCHODZI TEN ZAPOWIEDZIANY HURAGAN:

  Uwaga! Dziś w nocy będzie bardzo groźna pogoda. Spodziewamy wiatr do 110 km/h, ulewny deszcz i burze. Zachowaj ostrożność!#SevereWheater #SevereWheaterOutbreak #niebezpieczeństwo #ostrzeżenie #pogoda #wiatr

  13:02 – 9 mar 2019

  Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Marcin Gołębiowski

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Bilans wichur w Polsce: Sześć osób rannych, zniszczone budynki, powalone drzewa
   Dzisiaj, 11 marca (10:51)
   Aktualizacja: 23 minuty temu

   12 osób zostało rannych w wichurach, które w nocy z niedzieli na poniedziałek, szalały nad Polską. Strażacy interweniowali tylko od północy ponad 6231 razy. Najwięcej pracy mieli w Małopolsce, na Opolszczyźnie, w Śląskiem oraz na Dolnym Śląsku.
   Na Śląsku wiało z prędkością 220 km/h?

   Wskaźnik stacji meteo Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach zanotował, że w nocy wiatr mógł wiać na Śląsku z prędkością ponad 220 km na godzinę. Problem w tym, że tego wskazania nie sposób teraz zweryfikować.
   61,7 m/s to ponad 22- km/h /Zrzut ekranu
   61,7 m/s to ponad 22- km/h
   /Zrzut ekranu

   Jeśli wiatr nie jest zbyt silny, wskazania tego czujnika są właściwe i nie odbiegają od normy – tłumaczy nam rzeczniczka Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach. Natomiast przy bardzo silnych podmuchach wiatru, te zapisy mogą być nieco zachwiane – dodaje.

   Jednocześnie jednak takiej prędkości wiatru jednoznacznie wykluczyć nie sposób.

   Z całą pewnością natomiast nocne podmuchy wiatru miały huraganową, niszczycielską siłę. Potwierdzają to mieszkańcy, którzy mówią, że z tak silnym wiatrem nie mieli jeszcze do czynienia.

   Pośrednio potwierdzają to też strażacy – wiatr musiał być niewiarygodnie silny, bo od dawna nie było sytuacji, kiedy to w ciągu zaledwie kilku godzin liczba strażackich interwencji wynosiłaby około tysiąca.
   Wiatr wyrządził duże szkody w zabytkowym parku Habsburgów

   Strażacy w woj. śląskim musieli od soboty interweniować około dwóch tysięcy razy. Huraganowy wiatr dał się we znaki mieszkańcom szczególnie w nocy z niedzieli na poniedziałek. W najgorszym momencie bez prądu w regionie było ponad sto tysięcy domów.

   Ponad 20 powalonych drzew na pewien czas zablokowało przejazd krajową „jedynką” w Kobiórze. Rano całkowicie wstrzymano też ruch pociągów na kilku trasach na południe od Katowic.

   Wichura wyrządziła duże szkody w zabytkowym parku Habsburgów w Żywcu. Przewróconych zostało 87 drzew, w tym pomnik przyrody. Lokalne władze apelują, żeby do czasu zakończenia porządkowania mieszkańcy i turyści nie wchodzili do parku.

   Park Habsburgów jest jedną z większych atrakcji Żywca. Najstarsze jego fragmenty pochodzą z XVIII w. Ma powierzchnię 26 ha. Znajduje się w centrum Żywca, obok starego zamku i pałacu Habsburgów.
   Ogromne straty w Małopolsce
   Zniszczenia po wichurach. Wyrwane drzewa, zerwane dachy (21 zdjęć)

   Zniszczenia po wichurach. Wyrwane drzewa, zerwane dachy
   Zniszczenia po wichurach. Wyrwane drzewa, zerwane dachy
   Zniszczenia po wichurach. Wyrwane drzewa, zerwane dachy
   Zniszczenia po wichurach. Wyrwane drzewa, zerwane dachy
   Zniszczenia po wichurach. Wyrwane drzewa, zerwane dachy
   + 17

   W Małopolsce w związku z wichurami strażacy interweniowali od północy 2,5 tys. razy. Dwie osoby: strażak i kierowca, który najechał na powalone drzewo, zostały poszkodowane. Ponad 960 budynków jest uszkodzonych, w czterech szkołach nie odbywają się lekcje, prądu nie ma jeszcze około 30 tys. odbiorców.

   Momentami wiatr wiał w Małopolsce z prędkością 115 km/h.

   Wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas briefingu prasowego mówił, że wiatr uderzył dwukrotnie: w nocy z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek. Podkreślił sprawne działanie służb – zwłaszcza Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach. Trwa usuwanie szkód, m.in. wiatrołomów. Mamy dużo budynków, w których zerwane zostały dachy. Intensywnie pracuje firma Tauron, aby przywrócić zasilanie – mówił Ćwik. Dodał, że do urzędów gmin wpływają już pierwsze wnioski od mieszkańców o wypłatę zasiłków celowych do 6 tys. zł.

   Bez prądu w najgorszym momencie było w całym województwie 154 tys. odbiorców, około południa liczba ta spadała do 36 tys. W czterech szkołach: w Zegartowicach, Zbydniowie, Zgłobicach i Męcinie nie odbywają się lekcje z powodu częściowego uszkodzenia dachów tych placówek.
   Najwięcej zgłoszeń strażacy otrzymali z powiatów: krakowskiego – 369, tarnowskiego – 327, oświęcimskiego – 252, wadowickiego – 251 i nowosądeckiego – 227. Wciąż trwają akcje w związku z ponad 500 zgłoszeniami.
   Silny wiatr na Podhalu

   W nocy z niedzieli na poniedziałek mocno wiało m.in. w okolicach Nowego Sącza. Podmuchy osiągały tam prędkość ponad 130 kilometrów na godzinę. W regionie uszkodzonych jest ponad 30 budynków. W rejonie Limanowej wiatr zerwał część dachu ze szkoły w Męcinie. Nie wiadomo, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do nauki.
   Uszkodzony dach szkoły w Męcinie koło Limanowej w Małopolsce (20 zdjęć)

   Uszkodzony dach szkoły w Męcinie koło Limanowej w Małopolsce
   Uszkodzony dach szkoły w Męcinie koło Limanowej w Małopolsce
   Uszkodzony dach szkoły w Męcinie koło Limanowej w Małopolsce
   Uszkodzony dach szkoły w Męcinie koło Limanowej w Małopolsce
   Uszkodzony dach szkoły w Męcinie koło Limanowej w Małopolsce
   + 16

   Również w Zbytniowie koło Bochni wiatr zerwał fragment dachu z budynku szkoły.

   Najwięcej pracy mieliśmy na drodze z Bukowiny Tatrzańskiej w kierunku na Łysą Polanę. Na pewnych fragmentach droga była nieprzejezdna. Bardzo duża ilość powalonych drzew, które utrudniały, a czasami uniemożliwiły przejazd drogą – opowiadał reporterowi RMF FM rzecznik zakopiańskiej Straży Pożarniej Andrzej Król-Łęgowski.
   Podkarpackie: Silny wiatr przewrócił drzewo na zbiorniki z gazem LPG

   Utrudnienia kolejowe. Pociągi mają opóźnienia, gdzieniegdzie przejazd jest zablokowany
   Utrudnienia kolejowe. Pociągi mają opóźnienia, gdzieniegdzie przejazd jest zablokowany
   W poniedziałek rano silny wiatr powalił drzewo na dwa zbiorniki z gazem LPG w Pilźnie koło Dębicy (Podkarpackie). Nikomu nic się nie stało – powiedział rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja. Silny podmuch wiatru powalił drzewo, które runęło na dwa zbiorniki z gazem LPG. Do zdarzenia doszło po godzinie szóstej rano – dodał. Zbiorniki nie zostały uszkodzone. Rozszczelniły się zawory przy zbiornikach i doszło do wycieku gazu. Od kilku godzin trwa uszczelnianie wycieku.

   Ewakuowano około 30 osób.
   Mazowieckie: Niemal 500 interwencji strażaków w weekend

   Prawie pół tysiąca razy interweniowali mazowieccy strażacy, usuwając skutki silnego wiatru. Uszkodzonych zostało około 47 budynków.

   Najwięcej, bo około 112 interwencji było w samej Warszawie. Około 50 akcji strażacy przeprowadzili w powiecie piaseczyńskim, 29 w powiecie grójeckim, 26 w powiecie płockim i tyle samo w powiecie pruszkowskim.

   Działania polegały głównie na usuwaniu powalonych drzew i połamanych gałęzi z ulic i chodników oraz usuwaniu fragmentów zniszczonych dachów z budynków.

   Od piątku do poniedziałku rano strażacy w całej Polsce interweniowali 5 582 razy.
   Gospodarstwa bez prądu

   Do 166 tys. zmniejszyła się liczba odbiorców pozbawionych dostaw energii elektrycznej – wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z godziny 10.30 w poniedziałek. Najwięcej gospodarstw bez prądu jest w Małopolsce i na Dolnym Śląsku.

   Według informacji, którą przekazała Bożena Wysocka z RCB, w Małopolsce prądu nie ma 62 tys. gospodarstw, a na Śląsku – 60 tys. Na Dolnym Śląsku energii elektrycznej pozbawionych jest 18 tys. odbiorców, a na Podkarpaciu – 15,5 tys.

   Jeszcze o godz. 6 w poniedziałek w całej Polsce prądu nie miało niemal 400 tys. gospodarstw.

   Co nas czeka w pogodzie?

   W ciągu dnia w poniedziałek siła wiatru znacznie już osłabła. Możliwe są przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami również śniegu. W południowej części Polski – burze. W Sudetach może spaść do 8 cm śniegu, w Tatrach i Beskidach około 5 cm. Temperatura maksymalna od 3°C na północnym wschodzie do 6°C miejscami na południu, na Podhalu około 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h w południowej połowie kraju, a na południowym wschodzie początkowo do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni.

   W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu, początkowo miejscami deszczu ze śniegiem. W Sudetach może spaść do 7 cm, w Tatrach i Beskidach do 8 cm. Temperatura minimalna od -4°C na północnym wschodzie do 1°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

   We wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C na północnym wschodzie, około 5°C w centrum, do 7°C miejscami na zachodzie, na Podhalu około 1°C. Wiatr na ogół umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich.

   Autorzy:
   Maciej Pałahicki,
   Marcin Buczek
   Opracowanie:
   Urszula Gwiazda

   Polubienie

   • Leszek pisze:

    … Wichura wyrządziła duże szkody w zabytkowym parku Habsburgów w Żywcu. Przewróconych zostało 87 drzew, w tym pomnik przyrody. Lokalne władze apelują, żeby do czasu zakończenia porządkowania mieszkańcy i turyści nie wchodzili do parku.
    Park Habsburgów jest jedną z większych atrakcji Żywca. Najstarsze jego fragmenty pochodzą z XVIII w. Ma powierzchnię 26 ha. Znajduje się w centrum Żywca, obok starego zamku i pałacu Habsburgów…
    A mimo dane tam, być 18 lipca ubr. w czasie mojego tygodniowego pobytu (15-22 lipca 2018r.) w Beskidzie Śląskim; miejsce stalego noclegu: zabytkowy pałac (XIV w.) w Dzięgielowie k/ Goleszewa, ok.10 km od Cieszyna.

    Polubienie

   • Leszek pisze:

    Wkradł się w moim wpisie literowy błąd, który poprawiam:
    miast: ‚A mimo dane tam być…; powinno być: ‚A mi, było tam z laski Bożej tam być…

    Polubienie

 8. Gosia 3 pisze:

  KAPLICA ŚW PAWŁA W WATYKANIE ZOSTAŁA ODNOWIONA I PONOWNIE KONSEKROWANA W 2009 ROKU PRZEZ PAPIEŻA BENEDYKTA XVI.
  WSTAWIAM BO TO WAŻNE:
  Usłyszymy to na początku video:

  Polubienie

 9. Gosia 3 pisze:

  A TUTAJ ODPOWIEDŹ DLACZEGO BENEDYKT XVI MIAŁ NATCHNIENIE DUCHA ŚW I KAPLICĘ ŚW PAWŁA PONOWNIE KONSEKROWAŁ.

  Polubienie

 10. Gosia 3 pisze:

  Glas o współczesnym bałwochwalstwie – wywiad w marcowym Miesięczniku Egzorcysta:
  „Wystarczy wszechpotężny dziś kult gadżetów
  i idoli. To, co dziś obserwujemy, jest jakimś szaleństwem. Ludzie
  zostają zniewoleni telefonami, cyberprzestrzenią. Młodzi ludzie
  nie mogą bez tego funkcjonować. Gadżety zastąpiły książkę,
  Biblię, dziewczynę, chłopaka, słowem wszystko. Mogę nawet powiedzieć, że samego Boga. On już nie jest potrzebny młodym.Świat się szybko zmienia, a my, chrześcijanie, pozostajemy w tyle. Poprzez te elektroniczne nośniki nie panujemy już nad źródłami informacji oraz formacji młodego
  pokolenia, tę przestrzeń zagospodarował ktoś inny. Poza tym urządzenia te stały się największymi złodziejami czasu, który raz
  stracony, nigdy się nie wróci. Ten czas dany przez Boga nie wróci do Niego w uwielbieniu i modlitwie, lecz zostaje zmarnowany na wieczność. To perfekcyjne współczesne
  bałwochwalstwo.”

  Polubienie

 11. Szafirek pisze:

  10 marca – św. Symplicjusz I, papież https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-10a.php3
  10 marca – świętych Czterdziestu Męczenników z Sebasty https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-10b.php3
  10 marca – św. Makary, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-10c.php3

  Polubienie

 12. Gosia 3 pisze:

  1 DZIEŃ NOWENNY.
  ŚWIĘTY JÓZEFIE OPIEKUNIE RODZIN MÓDL SIĘ ZA NAMI!
  AMEN.

  Polubienie

 13. Gosia 3 pisze:

  1 DZIEŃ NOWENNY.
  ŚWIĘTY JÓZEFIE PODPORO RODZIN MÓDL SIĘ ZA NAMI!
  AMEN.

  Polubienie

 14. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 15. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 16. Gosia 3 pisze:

  2 DZIEŃ NOWENNY DO ŚW JÓZEFA.
  Nadziejo chorych, módl się za nami.
  Amen.

  Polubienie

 17. Szafirek pisze:

  Kochani,przepraszam,że dopiero dziś,ale ciągle brak mi czasu jak na złość.Zdarzenie, o którym wspominałam na innym wpisie,miało miejsce w Środę Popielcową po mszy św..Miałam tego dnia zmartwienie.Po mszy tak jakoś podeszłam do półki gdzie mam prawie wszystkie obrazki święte,różańce,figurki Matki Bożej,m.in też te figurki odlane z wosku ze świec i tak stanęłam popatrzyłam na to wszystko,zamyśliłam się chwilę i zobaczyłam postać Maryi.Mam taki obrazek w folii z Ziemi Świętej,tam jest dodatkowo krzyżyk mały,ziemia i listek oliwny chyba.Kiedyś dostałam od jednej osoby ten obrazek.I na tej folii właśnie takie zagięcie się utworzyło,że jak pada światło to zobaczyłam postać Maryi.I ja tak wtedy akurat stanęłam,że tak akurat padało światło i zobaczyłam Maryję dokładnie pod tym krzyżykiem,bo on jest przyczepiony na górze tego obrazka.Światło tak pada,że wszystko wychodzi ciemne,a tylko ten zarys na folii błyszczy.Zrobiłam zdjęcia.To było wieczorem przy sztucznym świetle,ale w dzień też widać tylko patrząc pod innym kątem i w innym kolorze.
  A rzecz ,którą zauważyłam dodatkowo, to to,że Maryja ma wyciągniętą dłoń.Bo ta postać Maryi jak sami może zauważycie ma tak wyciągniętą dłoń do dołu,zależy jak się uchwyci ten cień.Pierwszego dnia tego nie zauważyłam,dopiero na drugi dzień.I w ogóle od tamtego dnia co spojrzę na ten cień to jakby więcej szczegółów się pojawiało.I też zauważyłam ,że w tej dłoni jest jakby dziurka i to o to mi chodziło,że ma to jakby związek z tym co u Gosi córki na ikonie się stało.Próbowałam to uchwycić na zdjęciu,ciężko było,ale wczoraj się udało.Wstawię kilka zdjęć,na każdym jest różnie uchwycony ten cień,bez dłoni,potem z dłonią i też w niedzielę tak się ułożył ten cień jakby Maryja trzymała na dłoni serce.
  Szczęść Boże!
  Jezu,ufam Tobie!

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Wczoraj dopiero skojarzyłam pewną rzecz jeszcze.To zdjęcie, na którym wyszło na tym cieniu,że Maryja ma serce na dłoni,to jak ja to zobaczyłam to tak mi się zdawało,że takie coś już jakbym widziała,czyli Maryję z sercem na dłoni,ale nie mogłam sobie przypomnieć gdzie.I teraz przypomniało mi się,że kiedyś p.Bronek takie zdjęcie na wpisie na swoim blogu zamieścił i tam była figura Maryi w Medjugorje i tak ktoś uchwycił jakby miała słońce albo promienie słońca na dłoni i to wyszło jak serce.Nie mogłam znależć tego zdjęcia,ale się udało.Sami zobaczcie.
   Widzę ,że chyba wszyscy stąd odeszli,nie wiem o co chodzi,ale na koniec zamieszczam jeszcze to zdjęcie z Medjugorje i porównanie tych dwóch zdjęć.
   Szczęść Boże!

   Polubienie

  • Marcin pisze:

   Piękny znak.

   Polubienie

 18. Szafirek pisze:

  12 marca – św. Maksymilian, męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-12a.php3
  12 marca – św. Alojzy Orione, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-12b.php3
  12 marca – katedra polowa Wojska Polskiego w Warszawie https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-12c.php3

  Polubienie

 19. Gosia 3 pisze:

  Mariuszku!
  To jest moje pytanie , które muszę Ci zadać po raz kolejny po tym co napisałeś mi na prywatnej poczcie.
  Czy możesz zamieścić na wpisie głównym to zaległe przesłanie Pana Jezusa , które przepadło gdzieś w komentarzach.? Wtedy byłeś chory to rozumiałam że nie masz siły ale teraz też odpowiadasz wymijająco i np. tak: cyt : ” Wg mnie jest coraz mniej miejsca i są rzeczy ważne i mniej ( ważne?). …….a teraz co konkurencja wpisów. ”
  Drogi Bracie! w Chrystusie Panu co Ty w ogóle do mnie piszesz a jeśli pozwolisz to zamieszczę całą Twoją odpowiedż do mnie łącznie i z moim i-mailem do Ciebie. Wtedy każdy rozezna co Ty masz w głowie. Jeśli te przesłania są mało ważne i życzenia od, ks również to ja się Ciebie pytam w takim razie co kieruje Tobą że modlisz się z nami tak długo w NP. Przecież to Pan Jezus w przesłaniach o to prosił. Sam sobie odpowiedz.
  O jakiej Ty konkurencji piszesz przecież to nie są moje życzenia abym z Tobą konkurowała bo i po co miałabym to robić. Patrzę ,że nawstawiałeś tyle video ( to bardzo dobrze ale jakoś szczególnie dużo jednego dnia ) na wpisie głównym poniżej jak nigdy dotąd to chyba na Ciebie działa jakaś siła aby pokazać się lepszym ale od kogo nie ode mnie ale od księdza i od Słów Pana Jezusa. Rozmawiałam już z ks. na ten temat i teraz czekamy co zrobisz dalej. Jeżeli Ty dalej chcesz się ścigać z Panem Bogiem to ja w takim układzie odchodzę ale prosiłabym Cię abyś wstawiał codziennie choć za mnie Koronkę i Różaniec Święty i kontynuował tworzenie Nowenny Pompejańskiej.
  Pewnie w takim razie nie interesują Cię już te przesłania od Pana Jezusa bo masz odrębne zdanie ode mnie dlatego ja Ci daję już odpoczynek i święty spokój i zapewniam że nigdy nie chciałam na tym blogu dzielić lub rządzić o co mnie posądziłeś na prywatnej poczcie.
  Z moją gorącą modlitwą za Ciebie na Różańcu po łacinie.
  Bóg zapłać że tak długo pomagałeś mi na tym blogu i wstawiałeś to co chciał sam Pan Bóg ale teraz to nie rozumiem co się z Tobą dzieje Mariuszku.?
  Dłużej nie mogę milczeć co Ty do mnie wypisujesz. I jeszcze piszesz : wybaczam Ci wszytko,wybaczam.
  Ja Ci również wybaczam. ! i Ci ustępuję.
  Szczęść Boże!

  Polubienie

  • mariusz2015 pisze:

   Pokój z Tobą Siostro,
   Nadeślij mi to Przesłanie, a wstawię je natychmiast. Natomiast pisałem Ci, że co do tematów głównych zawsze można się dogadać, ale np. w Wielkim Poście jako temat główny nawet od Kapłana to tak na jeden dzień?
   Nie dodaję, że mieliśmy się wzajemnie miłować, a nie rozgrywać na blogu i to z prywatnej poczty to i owo. Jeśli taki jest Twój front to będę myślał czy także nie ustąpić i…
   Szczęść Boże!

   Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Mariuszu,naprawdę ja nie rozumiem co się dzieje!Kolejny raz był kłopot z wstawieniem na wpis główny życzeń od księdza.Ty twierdzisz,że to jednorazowe,jednodniowe życzenia.Nie wiem ja inaczej to odebrałam,czyli jako życzenia na każdy dzień.Może żle myślę,ale raczej nie.I myślę,ze wszystkie panie na blogu też odebrały życzenia od księdza inaczej niż Ty.
    Wszystko było gotowe do zamieszczenia razem z obrazkami,które były dodane do życzeń,tak jak przy każdej Nowennie którą ksiądz nam przesyła.A tu znów problem tak jak wtedy z życzeniami na Nowy Rok i obrazkiem Dzieciątka Jezus.Życzenia od kapłana uważasz za mało ważne,no to przepraszam,ale ja juz dalej komentować nie będę.Zaczął się Wielki Post,może to przez to znów zamieszanie,ale wtedy nie było Postu i tez był kłopot.Nie pojmuję.I Mariuszku,każdy widzi i oceni sam tą sytuację albo już ocenił i jest jak widać…

    Polubienie

   • Szafirek pisze:

    I jeszcze jedno,jeśli chodzi o mnie ja nic tu nie chce publicznie rozgrywać.Piszę tu na blogu w tej sprawie,bo na pocztę do Ciebie pisałam,ale Ty nie odpowiedziałeś i się nie mogłam z Tobą porozumieć w tym temacie.Ani się kłócić nie chcę,ani Tobie przykrości robić,nic takiego.Po prostu nie rozumiem,dlaczego znowu kłopot się zrobił z życzeniami od księdza, dla wszystkich kobiet,z błogosławieństwem.Uważam ,że ważne i warte zamieszczenia na wpis główny to było.Ale Ty tu rządzisz i Twoim zdaniem mniej ważne i dla mnie jest to niezrozumiałe.Tyle… 😦

    Polubienie

   • mariusz2015 pisze:

    Napisałem do Gosi w pokoju, że jeśli znajdzie Przesłanie to je nawet natychmiast opublikuję. W tej dyskusji i tym czasie potrzebny jest spokój i opanowanie, a nie emocje Szafirku. Szanuję Cię dlatego nie będę rozniecał ognia.
    Sama pamiętasz co było z życzeniami od Kapłana już raz. Nie chcę do tego wracać.
    Szczęść Boże!

    Polubienie

   • Szafirek pisze:

    No właśnie,co było? Nie ma życzeń i błogosławieństwa od kapłana na cały Nowy Rok na wpisie głównym.A chyba to bardzo ważne,czy nie? I kto w to uwierzy,że ich się nie dało zamieścić??? Ja nie.Było tak kombinowane,żeby tylko ich nie było widać,żeby były gdzieś tam w komentarzach.Tak ja to widzę.
    Wybacz Mariuszu,ale trudno nie mieć emocji w takich sytuacjach gdzie nie ma jasnego wytłumaczenia.
    Jezu,ufam Tobie!

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Witaj! Mariuszu!
    Sam doprowadziłeś do tego , ze nasza dyskusja przeniosła się na blog. Przecież prosiłam Cię o zamieszczenie tego przesłania a Ty nie reagowałeś. Gdybym otrzymywała od Ciebie czytelne odpowiedzi na poczcie nie przeniosłoby się to na blog. Nigdy nie wytłumaczyłeś dlaczego życzenia i błogosławieństwo od Księdza przysparza Ci tak dużo trudności w zamieszczeniu tego. Zabrakło miejsca ale jednego dnia zamieściłeś 16 video i to była odpowiedz na moją modlitwę że po prostu kłamiesz. Odrzucasz Błogosławieństwo to co przyjmujesz ……. . Wpisz sobie te słowa w Google to otrzymasz miejsce wykropkowane przeze mnie z Pisma Świętego. Przytaczam jedno zdanie odp. Księdza na zaistniałą sytuację na blogu: „MOŻE RZECZYWIŚCIE ZŁY SIĘ ZAKRADA
    JEŻELI JEST TO DOBRE DZIEŁO I OD PANA BOGA TO BĘDĄ PRZESZKODY ZAWSZE”
    To , że ja chcę odejść wcale nie musi oznaczać Twojego odejścia, walcz Bracie w Chrystusie Panu do końca o wiarę ale jak Ty mówisz że brakuje na moje wpisy ( chodzi o te , które Ci przesyłam przez Szafirka) miejsca to chcę abyś miał Ty wystarczająco dużo.
    Ja tutaj wcale nie jestem najważniejsza i sądziłam , że każdy coś od siebie napisze a tu ostatnio my we dwie z Szafirkiem na blogu.
    Ja ostatnio dużo modlę się w tej sprawie i na Adoracji modląc się do Ducha Świetego powierzę to jeszcze raz Panu Jezusowi i wtedy zadecyduję.
    Przesłanie Ci prześlę gdy będą kończyły się komentarze na ostatnim wpisie głównym bo chcę aby Nowenna do Św Józefa była prędko dostępna i aby nie przewijać strony.
    Modlitwy będę zamieszczała i modliła się nimi lecz nie zawsze się podpiszę w związku z tym utrudnieniem na blogu aby za każdym razem wpisać i-maila i podpis. To zajmuje mi tak dużo czasu i męczy oczy a ja nie będę kłaniać się szatanowi co to wymyślił. Nie podejrzewam Ciebie że to Twoja sprawa ale może kogoś kto chce tutaj wchodzić i szpiegować a nie chce być widoczny. Ale do końca nie wiem jak jest bo Twoje zachowanie już od dawna mnie zastanawia , jednak ja na to przymykałam oczy bo cel misji był ważniejszy.
    Mariuszku! mimo tego co zaistniało za wszystko Ci bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
    Z moja modlitwą.

    Polubienie

   • mariusz2015 pisze:

    Pamiętaj jednak Gosiu, że 18 marca jest coroczne Orędzie z Medziugorje i nikt z nas nie wie czy właśnie wtedy nie zostaną ujawnione Tajemnice dla całego Świata.
    Pozdrawiam.
    Z Panem Bogiem i Maryją

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    I dlatego może Mariuszku!
    Matka Boża z Medjugorje dała ten znak u Szafirka i odwróciła się przodem do swoich dzieci aby im to powiedzieć. Ale zobaczymy wszak to już wkrótce.
    Dlatego tym bardziej nie można lekceważyć Błogosławieństwa od Księdza Maryjnego bo to cała Trójca Święta błogosławi, kiedy łaski spływają w to miejsce na ten blog.

    Polubienie

  • mariusz2015 pisze:

   Gosiu,
   Osobiście niczego nie wykluczam, co może wydarzyć się 18 marca w Medziugorje, – nie jestem prorokiem tylko coś tak czuję w sercu, ale mogę się mylić.
   Co do życzeń od Kapłana są, ale nie w takiej formie jak chciałaś. Jednak ja nie ujawnię korespondencji z Szafirkiem tego dnia, o co ją poprosiłem, gdyż nie naruszam dóbr osobistych drugiej osoby bo uważam to za łamanie prawa oraz zachowanie naganne z punktu widzenia moralnego.

   Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Mariuszu,nie ma z czego robić tajemnicy.Poprosiłeś mnie o zrobienie obrazków i wstawienie ich tam gdzie Ty zamieściłeś życzenia od księdza.A ja odmówiłam z prostego powodu,ponieważ obrazki były gotowe do zamieszczenia tak, jak przy każdej nadesłanej Nowennie zamieszczasz.Więc nie widziałam powodu dla którego miałam ja robić linki i wstawiać obrazki,bo Ty miałeś wszystko gotowe jak zawsze.A dodatkowo miałam ciężki dzień i nie miałam czasu,więc to było zawracanie głowy mi bez powodu poważnego.
    Tak Mariuszku,tak było i ja nic strasznego nie zrobiłam,wszystko było gotowe na wpis.
    Szczęść Boże!

    Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Dziękuję przy okazji,że przypomniałeś o orędziu 18 marca.

    Polubienie

   • mariusz2015 pisze:

    Co do X Tajemnic Medjugorskich, znalazłem krótki materiał video – jak to będzie wyglądało. Opowiada o tym o. Slavko Barbarić. Warto posłuchać na stronie:
    https://medziugorje.blogspot.com/ Pozdrawiam.

    Polubienie

 20. Gosia 3 pisze:

  3 dzień Nowenny:
  PRZYKRO ŻE NIKT NIE DEKLARUJE MODLITWY – NOWENNY DO ŚW JÓZEFA.
  ALE MIMO TO UFAM , ŻE KTOŚ RÓWNIEŻ JĄ ODMAWIA.
  JA JUŻ DZISIAJ TEŻ OSTATNI DZIEŃ SIĘ POD NIĄ PODPISUJĘ , CHOĆ BĘDĘ MODLIŁA SIĘ NIĄ NADAL., TAK JAK I INNYMI MODLITWAMI , KTÓRE DO TEJ PORY ZAMIESZCZAŁAM.
  Postrachu duchów piekielnych, módl się za nami.
  Amen.

  Polubienie

 21. Szafirek pisze:

  13 marca – św. Krystyna, męczennica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-13a.php3
  13 marca – św. Patrycja z Nikomedii, męczennica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-13b.php3
  13 marca – św. Nicefor, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-13c.php3

  Polubienie

 22. Mateusz pisze:

  Trevignano Romano 12 marca 2019 r
  Umiłowane dzieci, dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszym sercu. Moje dzieci, nie bójcie się tego, co się wydarzy, kontynuujcie modlitwę, pokutę i ofiary podczas tego okresu wielkanocnego. Moi umiłowani, Pan Jezus Chrystus jako mój słodki Syn, nadal jest prześladowany, szczególnie przez ludzi Kościoła, za kłopoty, za 10 razy kłopoty, za tych, którzy są na szczycie Kościoła, mówię do biskupów i kardynałów, którzy korzystają z posłuszeństwa święte, aby prześladować świętych kapłanów i wiernych Ewangelii i którzy walczą o Prawdę i Słowo Boże, z tego powodu sprawiedliwość Boża będzie 10 razy gorsza. To, co zostało napisane, się spełni, kochajcie się jak bracia. Módlcie się za Rosję i Francję. Teraz zostawiam wam moje święte błogosławieństwo, w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen ”.

  Polubienie

 23. Marcin pisze:

  Gosiu,

  Czy mogłabyś również opublikować na blogu to zaległe przesłanie gdzie Pan Jezus mówi że p Franciszek umrze ale potem powstanie z martwych dzięki siłom ciemności. Wspominałaś jakiś czas temu że było właśnie takie jedno przesłanie do Twojej znajomej.
  Mam nadzieję że Mariusz się zgodzi.

  Pozdrawiam.

  Z Panem Bogiem.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Marcinie! jak tak Mariuszek wstrzymywał to ostatnie przesłanie to odłożyłam sprawę dalszej publikacji przesłań. Na pewno takie było ale w pierwszej kolejności chcę opublikować te związane w Wielkim Postem gdzie Jezus odkrywa swoje rany.
   Ale wszystko też się zatrzymało w związku z moimi kłopotami ze zdrowiem a zwłaszcza chorym kolanem. Jest to dla mnie przede wszystkim ogromne cierpienie duchowe gdy mam utrudnione klękanie do modlitwy. Wiem , że nie powinnam klękać bo to pogarsza sprawę ale ja jakoś nie potrafię się inaczej modlić.
   Nie martw się pamiętam o tym.
   Szczęść Boże!

   Polubienie

   • Leszek pisze:

    Moja rada: Chore kolano uniemożliwia Ci, Gosiu3 klękanie do modlitwy i przed NS, choć tego b. pragniesz. Pan Jezus, o tym wie. Zatem wykorzystaj to doświadczenie i ofiaruj swoje zdrowotne kłopoty i duchowe cierpienie jak piszesz z tego powodu, jako wynagrodzenie za te osoby (też i „turystów”), które będąc w kościele (np. przy przyjmowaniu Komunii św., czy też przechodząc k/Tabernakulum, bądź jeszcze w innych sytuacjach) nie poczuwają się do obowiązku klękania, przyklęknięcia (i nie robią tego, a wśród nich mogą być i kapłani, którzy powinni dawać w tym względzie wzór), by w ten sposób oddać Panu Jezusowi należną Mu cześć i chwałę. Tymczasem pozdr. w Panu

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Witam Cię Leszku!
    Tak staram się ostatnimi laty zawsze nie marnować ani cierpienia duchowego ani fizycznego bo Jezus od dawna obdarza mnie takimi prezentami :Krzyżykami przez całe moje życie. Prowadzi mnie po ciernistej drodze aby mnie naginać bo jestem ciężkim przypadkiem do osiągnięcia pełnej doskonałości.
    Dzisiaj usłyszałam od bliskiej mi osoby że mam z tym kolanem tak przez brak pokory bo ja często od wielu lat czasami jako jedyna klękałam gdy wszyscy szli na stojąco. Na Święty , Święty podobnie klęczę nadal przeważnie prawie sama ale nie robię tego aby robić widowisko lecz czuję w sercu że właśnie nadchodzi Wielki Król nad którym Piłat wydał wyrok i będzie przybity do Krzyża i będzie na nim wywyższony i da nam Swoje Ciało na Ołtarzu a potem wytryśnie z jego ran Krew i spłynie do Kielicha.
    Usłyszałam wiele przykrych słów i już sama uwierzyłam w to co mówiła i zaczęłam się obwiniać że wybiegałam przed szereg zamiast słuchać kapłanów którzy swoim postępowaniem wskazywali aby Hostię Św przyjmować na stojąco.
    Nawet ostatnio słyszałam w Dzienniczku Św Faustyny że najważniejsze posłuszeństwo wobec Kapłana ale przecież za czasów św Faustyny nikt nie ważyłby się tak obrażać Chrystusa i przyjmować Pana Jezusa na stojąco.
    Panie Boże w jakich ciężkich czasach przyszło nam żyć aby Cię przypadkiem nie obrazić.
    Panie Jezu ! kiedy Ty w końcu po nas przyjdziesz? abyśmy nie przechodzili takiej udręki.

    Polubienie

   • Halina pisze:

    Gosiu!
    Ja również mam poważne zastrzeżenia odnośnie zachowania się wiernych w czasie Mszy św.Np. w naszym kościele na Baranku Boży nie widzę aby ktoś klękał po za mną.
    Jeżeli zdarzy mi się być w ławce, to czasami ktoś uklęknie przy mnie , z czego jestem bardzo szczęśliwa,gdyż myślę sobie Panie Jezu jedna osoba więcej oddaje Ci pokłon w czasie Twojej śmierci.Tak czasami myślę sobie czy nasi kapłani nie powinni uświadomić nam co dzieje się w poszczególnych częściach Mszy św. i jakie powinno być nasze zachowanie w tym czasie.Uważam ,że odpowiednim takim czasem mogły by być rekolekcje Wielkopostne.
    Gosiu,ja tez mam chore kolana,ale staram się zawsze uklęknąć i będę to robić dopóki będę miała siły a póżniej , to trudno będzie tak jak Pan Bóg zezwoli.
    Pozdrawiam Cię Gosiu, z Panem Bogiem.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Janusz Korwin-Mikke jako jedyny broni wolności prasy w Polsce! „Nie rozumiem dlaczego w Sejmie można sprzedawać pisma antyniemieckie, antyrosyjskie i antypolskie – a antysemickich nie. P.Leszek Bubel wyzywa mnie od Żydów – ale nie chcę Go kneblować!”

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    To miało wkleić się pod video z dzisiejszej Konferencji gdzie Grzegorz Braun podarowuje książkę panu Leszkowi i go wyśmiewa. ( w sumie to pierwszy raz widzę tego Pana bo tak w ogóle mało mnie polityka interesuje).
    Czasami coś zauważę a przecież teraz Korwin Mikke jest razem w Drużynie Narodowców i z Panem Braunem bo chyba nie dawno dołączył.
    Korwin Mikke ? o nie daj Boże! Włączcie myślenie, czasami pobożni kapłani wykorzystywani są do niecnych zamiarów nie zdając sobie zupełnie sprawy w czym uczestniczą. I to nie ma co odkładać Intronizacji ale teraz to już Pan Bóg wszystko uporządkuje. Może się mylę a nie chciałabym ale ta nowa postać w tej partii rozjaśnia pewne niejasności.

    Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   A jeszcze dodam , że ta osoba do mnie zadzwoniła w chwili gdy właśnie wróciłam z Adoracji i jeszcze co innego mi zarzuciła ,że za bardzo przywiązuję wagę do słów , które słyszę itp i pewnych znaków. Ale jak mój opiekun duchowy powiedział że często tak jest jak coś pochodzi od Pana Boga to zły duch nie odpuszcza. To jedyne moje umocnienie bo gdyby nie ten ksiądz to bym nie raz „poległa” i oczywiście sam Jezus w Eucharystii mnie umacnia. Po tym mnie obrażaniu przez tel poszłam na Drogę Krzyżową i moje kolano już od 11 stacji było ofiarowane za tych jak to mówisz ” turystów” nie baczących na najświętsze miejsce TABERNAKULUM w którym mieszka nasz Pan Jezus – NAJWYŻSZY KAPŁAN I ZBAWICIEL , KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW. Ale może to tak nieskromnie o tym pisać tylko powinnam to zostawić dla mojego zjednoczenia z Chrystusem ale chciałam Ci po prostu odpowiedzieć ,że staram się coś z tym robić.
   Poza tym to Leszku! zapomniałam Cie pozdrowić – Bracie w Chrystusie Panu.
   Szczęść Boże!

   Polubienie

   • Leszek pisze:

    Wyjeżdżam zaraz pociągiem do Warszawy na konferencję:
    http://isidorium.blogspot.com/2019/03/zapraszamy-trzeba-bowiem-azeby-krolowa.html
    Pozdr. w Panu

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Leszku! pożyczyłabym Ci błogosławionej podróży ale niestety u mnie to się wyświetla z takim opóźnieniem i dopiero dzisiaj to przeczytałam.
    Wracaj więc szczęśliwie i proszę podziel się z nami nowymi wiadomościami z tej Konferencji. Gdyby nie Ty to bym nawet nie wiedziała że taka Konferencja ma dzisiaj miejsce w Warszawie.
    Szczęść Boże!

    .

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Zadałam sobie dużo trudu aby wysłuchać pierwsze 2 godz tego video z tej Konferencji.
    Przyznam ,że jestem trochę zawiedziona. Jedynie pocieszył mnie ks. Jochymczyk mówiąc o rychłej Intronizacji ale ks. Prof . Guzowi zadałabym takie pytanie:
    CZY WTEDY GDY MATKA BOŻA ZOSTAŁA KRÓLOWĄ POLSKI WSZYSTKIE DZIECI POLSKIE ZASŁUGIWAŁY BY BYĆ JEJ DZIEĆMI KRÓLEWSKIMI. ? ( 1:39 MIN)
    NIGDY NIE BĘDZIE TAKIEJ SYTUACJI ABY WSZYSCY ZASŁUGIWALI NA TYTUŁ KRÓLEWICZÓW KRÓLA JEZUSA CHRYSTUSA. CHYBA ŻE PO OCZYSZCZENIU NARODU PRZEZ PANA BOGA .
    PAN BÓG MÓWIĄC DO ROZALII CELAK NIE STAWIAŁ TAKIEGO WARUNKU LECZ PROSIŁ O INTRONIZACJĘ PANA JEZUSA W POLSCE.
    TAKIE ROZUMOWANIE TO TYLKO WSZYSTKO OPÓŹNI A MÓWIĄC ŻE TO PAN JEZUS OKREŚLI DATĘ INTRONIZACJI TO TEŻ NIE DO KOŃCA PRAWDA. BO PAN BÓG WZYWA NAS DO DZIAŁANIA, MODLITWY, POSTU A NIE BIERNOŚCI . ALBO TO ZAAKCEPTUJE ALBO NIE BO WIADOMO ŻE BEZ JEGO WOLI NIC SIĘ NIE DOKONA.
    PRZYZNAM , ZE ŁĄCZENIE POLITYKI Z TĄ JAKŻE WAŻNĄ SPRAWĄ INTRONIZACJI MNIE OSOBIŚCIE NIE ODPOWIADA. WYSUWANIE KANDYDATUR NA PREZYDENTA I PREMIERA TO PRZESADA W MOMENCIE GDY TOCZY SIĘ SPRAWA PANA JEZUSA NA KRÓLA POLSKI UGRYWA SIĘ PRZY TYM CO INNEGO. TO JEZUS CHRYSTUS NAMASZCZA OSOBĘ NA PREZYDENTA I PREMIERA.
    PAN POSEŁ WINNICKI CHCE PROSTOWAĆ CHARAKTERY MŁODYCH W SZKOŁACH Z INTERNATEM A PRZECIEŻ MĄDROŚĆ CZŁOWIEKA ZALEŻY OD ŁASKI PANA BOGA , KTÓRA SPŁYWA GDZIE CHCE I KIEDY CHCE. I TO ZADANIE PRZEDE WSZYSTKIM DLA RODZINY.
    Z TEGO CO ZROZUMIAŁAM TO MODLENIE SIĘ O RYCHŁĄ INTRONIZACJĘ JEST JAKBY NASZĄ NIEPRZYZWOITOŚCIĄ. PRZYZNAM , ŻE SIĘ ZAWIODŁAM.
    A MOŻE JA TO ŹLE ZROZUMIAŁAM. CZY KTOŚ MOŻE WYSŁUCHAŁ I ZROZUMIAŁ TO JEDNAK INACZEJ I MNIE POPRAWI TO BĘDĘ POCIESZONA.

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Zgadzam się. Byłem zawiedziony wypowiedzą Ks. Tadeusz Guza.
    I tak jak mówisz niektórzy by chcieli kampanię wyborczą robić na tej inicjatywie a jednocześnie startują razem z J. Korwinem-Mikke Żałosne.

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Polubienie

 24. Gosia 3 pisze:

  TO ŻE NASZEGO KOCHANEGO JANA PAWŁA II OPLUWAJĄ FRANCUZI TO MAŁO DZIWI ALE ŻEBY NASI RODACY I TO DO TEGO KSIĘŻA JAK NP KS. WOŹNIACKI TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA.

  Francuski „Le Monde” żąda dekanonizacji Jana Pawła II

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj
  autor: Fratria

  Stało się, to co zapowiadałem niedawno na łamach tygodnika „Sieci”. Faza ataków na św. Jana Pawła II weszła w nową fazę – pojawiło się żądanie dekanonizacji polskiego papieża, a postulat wysunięty został przez osoby publiczne związane z Kościołem katolickim.
  Reklama

  Polubienie

 25. Szafirek pisze:

  14 marca
  Święta Matylda

  Święta Matylda
  Matylda von Ringelheim (Matylda Westfalska) urodziła się w 895 r. w Westfalii. Była córką księcia saskiego Teodoryka (Dietricha) i Reinhildy – pochodzącej z duńskiego rodu królewskiego. Matylda kształciła się i młode lata spędziła w klasztorze benedyktynek w Herford pod okiem babki ze strony ojca, także Matyldy – ksieni klasztoru. Lata tu spędzone będzie zawsze zaliczać do najpiękniejszych w życiu. Tu także zasmakowała w modlitwie i w służbie Bożej.
  Mając 14 lat, w 909 r., poślubiła Henryka Ptasznika, który w trzy lata potem został księciem Saksonii, a w roku 919 królem Niemiec. Znany jest w historii pod imieniem Henryka I (919-936). Życie królowej upływało w spokoju. Mąż dał jej zupełnie wolną rękę w czynieniu dobra. Dla Bożej chwały i dla dobra ubogich nie żałowała pieniędzy. Św. Matylda dała Henrykowi I pięcioro dzieci: Jadwigę, przyszłą żonę księcia Paryża Hugona Wielkiego, matkę Hugona Kapeta; następcę tronu Ottona, późniejszego cesarza Niemiec (Otton I Wielki, 962-973); Gerbergę, która wyszła za księcia Lotaryngii, a potem za króla Francji, Ludwika IV; Henryka I, późniejszego księcia Bawarii oraz św. Brunona I, od roku 953 arcybiskupa Kolonii.
  Z mężem swoim Matylda przeżyła jako wzorowa małżonka 25 lat. Po śmierci męża (2 lipca 936 r.) musiała patrzeć na wojnę domową, jaka wybuchła o tron królewski pomiędzy jej synami: Ottonem i Henrykiem. Zwycięzcą został Otton, a Henryk jako rekompensatę otrzymał księstwo bawarskie. Nowy władca wiele przykrości wyrządził matce, oskarżając ją o to, że jest zbyt rozrzutna na cele religijne. Sam jednak szafował państwowym majątkiem bez miary, gdyż prowadził stale wojny: najpierw ze swoim bratem, Henrykiem, potem z papieżem, z królem Czech i ze Słowianami na Wschodzie.
  Matylda cierpiała nad tym wszystkim. Popierała jednak syna w założeniu metropolii w Magdeburgu w roku 960 i zależnych od niej biskupstw: w Braniborze (Brandenburg), w Hobolinie (Hawelbergu) i w Oldenburgu, które były położone między Łabą a Odrą na terenach słowiańskich. Cesarzowi przyświecała myśl polityczna, by po prostu biskupstwa te były ośrodkami germanizacji. Królowej natomiast przyświecała myśl pozyskania Słowian dla wiary.
  W 955 r. królowa Matylda przeżyła śmierć swojego najstarszego syna, Henryka, a dziesięć lat później – najmłodszego, św. Brunona, arcybiskupa. Pod koniec życia dotknęło ją jeszcze jedno bolesne przeżycie – śmierć wnuka, biskupa Wilhelma z Moguncji, którą sama przewidziała.
  W ostatnich latach życia Matylda oddała się wyłącznie modlitwie i uczynkom miłosierdzia. Codziennie przy swoim stole gościła ubogich, widząc w nich samego Pana Jezusa. Hojnie wspomagała kościoły i klasztory ze swoich osobistych majętności. Wystawiła dwa duże opactwa: benedyktynów w Northausen i benedyktynek w Kwedlinburgu. Dlatego ikonografia często przedstawia Świętą z kościołem i klasztorem w ręce. W opactwie w Kwedlinburgu spędziła końcowe lata życia. Tam też przeszła do wieczności 14 marca 968 roku w wieku 73 lat. Pochowano ją obok męża w Kwedlinburgu w kaplicy zamkowej. Od roku 1539 kościół ten jest w ręku protestantów. W roku 1858 katolicy wystawili ku czci św. Matyldy nowy kościół. Pierwszy życiorys królowej ukazał się już w wieku X – a więc tuż po śmierci Świętej. Drugi życiorys polecił napisać św. Henryk II, cesarz niemiecki. Jest patronką fałszywie oskarżonych, wdów, dużych rodzin, rodziców, którym zmarły dzieci.

  W ikonografii przedstawiana w stroju królowej. Jej atrybutami są: korona, budynek klasztoru, jałmużniczka.

  Polubienie

 26. Szafirek pisze:

  „6. Wezwania do Przenajświętszej Trójcy

  Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu.

  Samemu Bogu cześć i chwała.

  Błogosławmy Ojca i Syna z Duchem Świętym;

  chwalmy i wywyższajmy Go na wieki.

  Ciebie wzywamy, Ciebie wysławiamy, Ciebie wielbimy,

  o błogosławiona Trójco.

  Nasza nadziejo, nasze zbawienie, nasza chwało,

  o błogosławiona Trójco.

  Wybaw mnie, ocal mnie, obdarz mnie życiem,

  o błogosławiona Trójco.

  Święty, Święty, Święty, Święty Pan, Bóg wszechmogący,

  który był, który jest i który ma przyjść.

  Tobie cześć i panowanie, o błogosławiona Trójco, Tobie chwała i moc na wieki wieków.

  Tobie chwała, Tobie uwielbienie, Tobie dziękczynienie na wieki wieków, o błogosławiona Trójco.

  Święty Boże, Święty mocny, Święty i nieśmiertelny zmiłuj się nad nami.”

  Rytuał rzymski. Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne, Katowice 2002,

  Polubienie

 27. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 28. Szafirek pisze:

  15 marca – św. Klemens Maria Hofbauer, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-15a.php3
  15 marca – św. Ludwika de Marillac, zakonnica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-15b.php3
  15 marca – bł. Artemides Zatti, zakonnik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-15c.php3

  Polubienie

 29. Gosia 3 pisze:

  Cuda które czyni medalik z Garabandal
  Marzec 12, 2019/Dodaj komentarz

  Matka Boża podczas objawień w Garabandal całowała medaliki, różańce, modlitewniki.

  Mówiła, że poprzez ten znak będzie działać cuda ! Czy tak jest ? Dowodem na prawdziwość słów matki Bożej jest ten film nakręcony w 2004 r. na Ukrainie w kościele.

  Polubienie

 30. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 31. Gosia 3 pisze:

  Odkryto złoża bursztynu w Mierzei Wiślanej. Może być warty miliony
  md, ak 13.03.2019, 09:41 |aktualizacja: 10:13
  Udostępnij:
  Trzy lata temu wartość zalegających złóż bursztynu szacowano na 900 mln złotych (fot. Shutterstock/ntv)
  najnowsze

  Jak podaje portal gospodarczy wnp.pl, badania geologiczne przeprowadzone w miejscu planowanego przekopu Mierzei Wiślanej potwierdziły występowanie złóż bursztynu.
  „…..
  Wstępnie zlokalizowano dwa obszary, gdzie może znajdować się bursztyn. Wciąż nie wiadomo jednak, jak duże są złoża, a także czy możliwe będzie ich wydobycie.

  – Jeśli ta koncentracja bursztynu okaże się duża, to następnym krokiem będzie wydanie koncesji na wydobycie. Wiązać się to będzie też z odpowiednim „zabezpieczeniem” tego terenu – poinformował minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk w programie portalu wnp.pl.

  Trzy lata temu wartość zalegających złóż bursztynu szacowano na 900 mln złotych.

  Budowa drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym ma ruszyć jeszcze w tym roku. Dzięki niej swobodny dostęp do Bałtyku uzyska port w Elblągu, który dotychczas musiał korzystać z kontrolowanej przez Rosjan Cieśniny Piławskiej.

  Koszt inwestycji szacowany jest przez rząd na 880 mln złotych.

  Polubienie

 32. Gosia 3 pisze:

  WAŻNA INTENCJA MODLITEWNA:
  PANIE BOŻE BŁAGAMY! ODDAL OD NAS HURAGAN , PRZED KTÓRYM NAS OSTRZEGASZ OD 25 LUTEGO!!!
  AMEN.

  Polubienie

 33. Mateusz pisze:

  ZDJĘCIE DNIA 🙂 WIĘŹNIOWIE Z FILIPIN OTRZYMUJĄ PIECZĘĆ BOGA ŻYWEGO

  https://gloria.tv/article/pRxSJ4PfnCFy1jvnrRMhG2VYC

  Polubienie

 34. Mateusz pisze:

  UWAGA !!! ZAPOWIEDŹ ZMIENIONEJ EUCHARYSTII (NOWEJ ŚWIATOWEJ RELIGII)
  TŁUMACZONE TRANSLATOREM

  RZYM, 5 marca 2019 r. (LifeSiteNews) – Eksperci, w tym kardynał Raymond Burke i biskup Atanazy Schneider, niepokoją się szokującą propozycją Watykanu, aby rozważyć zmianę materii Eucharystii. Takie posunięcie, ostrzegają krytycy, unieważni Sakrament i stworzy w efekcie „nową religię”.

  Jezuicki teolog, ojciec Francisco Taborda, powiedział w zeszłym tygodniu, że nadchodzący Synod Amazoński, zaplanowany na październik, może rozważyć zmianę materii Eucharystii, pozwalając na użycie południowoamerykańskiego warzywa o nazwie maniok, zamiast chleba pszennego.

  O. Taborda powiedział Cruxowi 28 lutego, że kwestie klimatyczne i inkulturacja uzasadniają zmianę. Intensywna wilgotność podczas amazońskiej pory deszczowej zamienia pszeniczne pola w pastowatą papkę, dodając, że „w Amazonii chleb jest zrobiony z manioku”, warzywa pochodzącego z Ameryki Południowej, z którego pochodzi tapioka (tapioka powstaje ze skrobi manioku).

  O. Taborda, profesor teologii na jezuickim uniwersytecie w Belo Horizonte w Brazylii, był wykładowcą na seminarium naukowym w Watykanie 25-27 lutego w ramach przygotowań do październikowego synodu „Amazonia: Nowe ścieżki dla Kościoła” i dla Integralnej Ekologii. ”

  Kluczową postacią dwudniowego seminarium był włoski kardynał Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny Synodu Biskupów i brazylijski kardynał Claudio Hummes, główny orędownik zamężnych księży w obrządku łacińskim. Obecni byli również prezydenci konferencji pekińskich biskupów i innych „prałatów i ekspertów” z Amazonii i innych regionów geograficznych.

  Podczas gdy ks. Taborda przyznał, że zmiana materii Eucharystii jest „bardzo złożonym pytaniem”, powiedział, że uważa, że decyzję powinni podjąć lokalni biskupi.

  LifeSite zwrócił się do wielu wybitnych katolickich teologów i duchownych, aby zapytali ich, czy taka zmiana jest możliwa. Odpowiedzieli jednogłośnie i gwałtownie negatywnie.

  „Byłoby zupełnie niewłaściwe, gdyby Synod w Amazonii dyskutował o zmianie materii Najświętszej Eucharystii” – powiedział Kardynał Burke dla LifeSite. „Odejście od korzystania z tego, co zawsze było sprawą Najświętszej Eucharystii, ma najpoważniejsze konsekwencje” – powiedział.

  „Jest to całkowicie niemożliwe, ponieważ jest sprzeczne z boskim prawem, które dał nam Bóg”, biskup Atanazy Schneider, pomocnik Astany, zareagował na proponowaną zmianę. „Przyjmowanie Eucharystii z manioku oznaczałoby wprowadzenie nowej religii”.

  O. John Saward, starszy pracownik naukowy w Blackfriars Hall, University of Oxford, powiedział, że zastąpienie pieczywa pszennego maniokiem naruszyłoby świadectwo Tradycji, św. Tomasza z Akwinu i Kodeksu Prawa Kanonicznego.

  Inny wybitny teolog, mówiąc pod warunkiem anonimowości, powiedział LifeSite:

  Jeśli papież miałby naciskać na to zezwolenie na podstawie „rozwoju doktryny”, pomagając tym samym heterodoksyjnym teologom w Rzymie (lub Brazylii lub w Niemczech lub gdziekolwiek indziej), którzy je proponowali, wówczas zezwoliłby na zmianę istoty sakramentu określoną przez działanie Chrystusa, Pana naszego podczas Ostatniej Wieczerzy. „Msze” celebrowane chlebem „z manioki” nie byłyby Mszami; nie byłoby Prawdziwej Obecności, żadnej Ofiary.

  Po prostu niemożliwe

  Poprosiliśmy te władze o bardziej szczegółowe wyjaśnienie, dlaczego po prostu niemożliwe jest wystąpienie takiej zmiany.

  Kardynał Burke wyjaśnił, że „według wiary Kościoła rzymskiego, materią Najświętszej Eucharystii jest chleb pszenny i naturalne wino z winogron”.

  „Jeśli zostanie użyta jakakolwiek inna materia, sakrament Najświętszej Eucharystii nie jest ważnie uznany” – powiedział.

  Kardynał zauważył, że „starożytny zwyczaj Kościoła, zgodnie z którym tylko chleb pszenny może być użyty do Ofiary eucharystycznej, został potwierdzony na soborze we Florencji (Bull of Union with Orsians Exsultate Deo, 22 listopada 1439).”

  „Kwestia sakramentów szanuje to, czego naucza Pismo Święte” – wyjaśnił także kardynał Burke. „Opowiadanie o ustanowieniu Najświętszej Eucharystii mówi, że Chrystus wziął chleb pszeniczny, nie chleb jęczmienny lub jakąkolwiek inną formę chleba, podczas Ostatniej Wieczerzy i zmienił jej substancję w substancję Swego Ciała. Greckie słowo, artos, prawie zawsze oznacza pszenny chleb „.

  Biskup Atanazy Schneider zgodził się, mówiąc: „Nasz Pan Jezus Chrystus wziął chleb pszenny i naturalne wino z winogron, a Kościół stale i w tym samym sensie nauczał przez ponad dwa tysiące lat, że tylko chleb pszenny jest materią sakramentu Eucharystii. Jest to nieomylna nauka Uniwersalnego Magisterium Zwyczajnego. „

  Polubienie

 35. Mateusz pisze:

  KS. WŁODZIMIERZ MALOTA: Zauważyliśmy? Bo uważni obserwatorzy na świecie zauważyli, że nam się Sekretarz Stanu zwlókł do Polski. I co posiedzenie KEP, to wsparty przez nuncjusza, wygłasza do polskich biskupów tyrady o wierności Rzymowi (rozumianej jako ślepa potulność wobec obecnych lokatorów watykańskich, a nie jako wierność Piotrowi Apostołowi i głoszonej przez niego Ewangelii Chrystusowej).

  O cóż chodzi? O to, o czym pisaliśmy kilkadziesiąt godzin temu… O to, żeby się w sumieniach polskich biskupów nie zrodziły czasem jakieś katolickie pytania, a nawet jak się zrodzą, to żeby się zaspokoiły argentyńskimi odpowiedziami. O to, żeby się czasem coś katolickiego nie wydarzyło. Żeby się czasem jakiś drugi Arcybiskup Lenga nie znalazł. I tym razem już nie ktoś emerytowany przedwcześnie, ale czynny ordynariusz lub metropolita.

  Przypomnijmy, że z ostatniej tyrady Dyplomaty religii argentyńskiej, prawie rok temu, wspartej osobistymi rozmowami nuncjusza z najbardziej opornymi biskupami, zrodziły się „Wytyczne” do AL, które obrażają Pana Boga, oraz sumienia i rozum katolików w Polsce. Przegłosowane i ogłoszone, chyba jako jakieś szyderstwo w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jaka obraza boska wyniknie z tego wypadu Dyplomaty Arki Braterstwa do Polski?

  Domyślamy się, w sposób rozumnie i historycznie uzasadniony, że chodzi o czekającą za rogiem reformę Kurii Rzymskiej, czyli w istocie decentralizację doktrynalną Kościoła, czyli de facto… oficjalne rozwiązanie Kościoła Rzymsko-Katolickiego (!), i rozmienienie Go na jakąś federację „kościołów-lokalnie-katolickich”.

  Gorzkim paradoksem jest więc, że w takim kontekście, ktoś z Rzymu przyjeżdża i tyrady wygłasza o wierności (????) rzymskiej Centrali. O jaką wierność chodzi? O taką, żeby gdy już przyjdzie czas „kościołów-lokalnie-katolickich”, Kościół katolicki w Polsce, w swojej lokalności polskiej, nie był zbyt katolicki, a jak najbardziej jednak przypominał lokalność niemiecko-argentyńską.

  I co na to nasi biskupi? Czy najbardziej rozgarniętym biskupem w Polsce pozostanie dalej emerytowany Arcybiskup z Kazachstanu? A może wstałby jakiś Sapieha, jak 100 lat temu, i wyprosił gości z Rzymu, a de facto z Niemiec i Argentyny, z sali posiedzeń polskich biskupów, by o wiecznym losie polskich katolików mogli debatować i decydować po katolicku, katoliccy pasterze polskich katolików, a nie jacyś akwizytorzy argentyńskiej Arki Braterstwa.

  Gdyby Rzym był katolicki, należałoby mu być posłusznym. Gdy Rzym to właściwie Monachium, przemalowane na Buenos Aires, pachnące arabskim Abu-Dhabi, czas zacząć zadawać temu przebierańcowi pytania. Nie przy koniaku, w biskupich pałacach. Publicznie! Nie na kolanach przed dyplomatą. Na kolanach przed Chrystusem! Nie językiem dyplomatów i krętaczy. Językiem Ewangelii i prostego ludu!

  Tutaj zadajmy chociaż jedno takie pytanie, już zadane jakiś czas temu przez ś.p. Kardynała Caffarrę: „dlaczego to, co zawsze było grzechem, i co jeszcze jest grzechem po tej stronie rzeki Odry, nie jest już grzechem po tamtej stronie Odry?”

  Polubienie

 36. Szafirek pisze:

  16 marca – św. Gabriel Lalemant, zakonnik i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-16a.php3
  16 marca – św. Renat Goupil, prezbiter i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-16b.php3

  Polubienie

 37. Mateusz pisze:

  Wstawiłem link do dzisiejszej konferencji na temat Chrystusa Króla Polski na blogu dzieckonmp.
  Film nie przeszedł moderacji, administrator nie zaakceptował go. Z kim ten człowiek chce walczyć? Z Chrystusem Królem???

  Polubienie

 38. Gosia 3 pisze:

  Mateuszu! widzę , że nikt Ci nie odpowiedział to ja choć coś odpowiem.. To było do przewidzenia bo tam w Nowennach nie ma sprecyzowanych intencji . A Pan Jezus pragnie by odpowiadać na jego prośby. Uważam , że na tym blogu są przeważnie ludzie o poglądach , że Intronizacja już się odbyła. Ale wobec tego dlaczego nie spływa błogosławieństwo na Polskę to już takiego pytania sobie nie zadają. Przecież powinna zapanować miłość i zgoda w Ojczyźnie? Niestety tego nie ma bo w dalszym ciągu rządzący pokładają siły w sobie i w sojuszach a nie w Jezusie Królu Polski i na dodatek nie przestrzegają jego praw.

  Polubienie

 39. Gosia 3 pisze:

  KOCHANI W CHRYSTUSIE PANU WZYWAM WAS O NATYCHMIASTOWĄ MODLITWĘ W INTENCJI MARI F , KTÓRA MIAŁA WCZORAJ UDAR. TO PISAŁA JEJ CÓRKA A MYŚMY ZROZUMIELI ŻE TO CHODZI O JEJ MAMĘ STARUSZKĘ.
  KTÓRYŚ ZA NAS CIERPIAŁ RANY JEZU CHRYSTE ZMIŁUJ SIĘ NAD MARIĄ I TYŚ KTÓRA WSPÓŁCIERPIAŁA MATKO BOLESNA PRZYCZYŃ SIĘ ZA MARIĄ.
  BOŻE WSZECHMOGĄCY W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY ULITUJ SIĘ NAD NASZĄ SIOSTRĄ I PRZYWRÓĆ JEJ ZDROWIE.
  AMEN.

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   Amen

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Mateuszu! Drogi! jak możesz to wstawiaj przez 9 dni tę Nowennę pod modlitwami!
    Bardzo Ci dziękuję . Ja dodatkowo przy innych modlitwach będę błagała o jej zdrowie.
    MariaF to nasza kochana siostra w Chrystusie Panu. Nie możemy ją teraz opuścić gdy tak cierpi. Za naszego brata Leopolda też codziennie sie modlę i przy Koronce i za wstawiennictwem SW Ojca Pio.
    Bóg Ci zapłać!
    Zostań z Panem Bogiem i z Maryją.

    Polubienie

  • Mateusz pisze:

   Może rozpoczniemy 9 dniową nowennę do o. Wenantego Katarzyńca w intencji Marii ?

   Polubienie

  • Szafirek pisze:

   1. Módlmy się o uzdrowienie dla osób dorosłych z ich chorób,
   bądź fizycznych, bądź psychicznych, bądź moralnych:

   Panie, Ojcze Święty, Wszechmogący Wieczny Boże, który
   z nieprzebraną dobrocią ojcowską strzeżesz swoich stworzeń,
   przybądź łaskawie z pomocą na wezwanie Twojego Imienia.
   Uwolnij wspomniane sługi Twoje od chorób, które je dręczą
   i obdarz pełnym zdrowiem. Podźwignij ich swoją prawicą, utwierdź
   mocą; ochraniaj potęgą i przywróć ich Świętemu Kościołowi
   Twojemu w stanie upragnionej pełni sił. Przez Chrystusa, Pana
   naszego. Amen.

   Psalm 31
   Panie, do Ciebie się uciekam,
   niech nigdy nie doznam zawodu.
   Nakłoń ku mnie Twego ucha,
   pośpiesz, aby mnie ocalić!
   Bądź dla mnie skalą schronienia,
   warownią, która ocala.
   Ty bowiem jesteś moją twierdzą,
   kieruj mną i prowadź.
   Wydobądź z sieci zastawionej na mnie,
   bo Ty jesteś moją ucieczką.
   W ręce Twoje powierzam ducha mego,
   Ty mnie odkupisz, Panie, wierny Boże.
   Weselę się, boś wejrzał na moją nędzę,
   zrozumiałeś udrękę mej duszy.
   I nie oddałeś mnie w ręce nieprzyjaciół,
   postawiłeś me stopy na miejscu bezpiecznym.
   Chwała Ojcu i Synowi,
   i Duchowi Świętemu,
   Jak była na początku, teraz i zawsze,
   i na wieki wieków. Amen.

   – 7 –
   Pieśń:
   Pan jest mocą swojego ludu, pieśnią moją jest Pan.
   Moja tarcza i moja moc,
   On jest mym Bogiem, nie jestem sam,
   w Nim moja siła, nie jestem sam.

   Matko Boża,Królowo Kębelska,ulecz MarięF. !

   Polubienie

 40. Mateusz pisze:

  Prezes PiS na Jasnej Górze. „Jestem w ciągłym pośpiechu, ale dziś świetnie trafiłem”
  wczoraj 19:27

  Jarosław Kaczyński odwiedził dziś Jasną Górę, gdzie modlił się przez Cudownym Obrazem Matki Bożej. – Dla nas, Polaków, pewnie nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie lepiej można się modlić – powiedział w wywiadzie dla biura prasowego sanktuarium. – Mam nadzieję, że Bóg pozwoli, że będę tu jeszcze bardzo, bardzo wiele razy – dodał.

  „Prezes Kaczyński wraz z Jadwigą Wiśniewską, europosłanką PiS, zatrzymali się na chwilę modlitwy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w intencji Ojczyzny i zbliżających się wyborów do europarlamentu, w drodze powrotnej z konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach” – poinformowały służby prasowe jasnogórskiego klasztoru.

  W rozmowie z biurem prasowym sanktuarium prezes PiS powiedział, że Jasna Góra to dla niego bardzo ważne miejsce. – Jestem człowiekiem, który się co dzień modli, i to nawet dosyć długo, ale jeśli tylko mam okazję, żeby się pomodlić tutaj – a dzisiaj taka okazja akurat się nadarzyła – to oczywiście przyjeżdżam i modlę się. Ja jestem w ciągłym pośpiechu, więc na ogół nie trwa to długo, ale akurat dzisiaj świetnie trafiłem – powiedział Kaczyński.

  – Jestem bardzo szczęśliwy, że tu byłem, że dzięki dobroci ojców (paulinów – red.) mogłem się modlić pod samym obrazem i mam nadzieję, że Bóg pozwoli, że będę tu jeszcze bardzo, bardzo wiele razy. Tylko żeby Bóg pozwolił – zakończył prezes PiS.

  Jak podało biuro prasowe sanktuarium, polityk ofiarował Matce Bożej bukiet biało-czerwonych kwiatów. W jasnogórskiej zakrystii prezesa PiS witali podprzeor klasztoru o. Jan Poteralski oraz zastępca kustosza Jasnej Góry o. Michał Bortnik.

  Polubienie

 41. Mateusz pisze:

  Szok! Papież Franciszek uderza w Jana Pawła II. Czy pozbawi go świętości?

  Zdumiewający atak papieża Franciszka na Jana Pawła II sprzed kilku dni to nie przypadek. Argentyńczyk prowadzi „dwojtylizację” Watykanu. Dał nawet zielone światło dywagacjom czy przypadkiem Janowi Pawłowi II nie należałoby cofnąć uznania za świętego!

  Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu papież Franciszek publicznie oskarżył Jana Pawła II o świadome zatajenie informacji o nadużyciach seksualnych w jednej z instytucji kościelnych. Dane te miał mu dostarczyć ówczesny kardynał Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI, a polski Ojciec Święty miał nie nadać sprawie dalszego biegu. To publiczne oskarżenie było zdarzeniem bez precedensu, zwłaszcza, że nie było poparte żadnymi dowodami. Takie oskarżenie przez sprawującego urząd papieża jednego ze swych poprzedników nigdy wcześniej się nie zdarzyło. Dodatkowego smaczku tej historii dodaje fakt, że Franciszek stawiając tak poważne zarzuty zaznaczył, że to „anegdota”. Teraz okazuje się, że słowa Franciszka są fragmentem szerszego planu „dewojtylizacji” Watykanu prowadzonego dlatego, że tradycyjna wizja Kościoła Jana Pawła II nie odpowiada lewackim zapatrywaniom obecnego włodarza Stolicy Apostolskiej.

  Franciszek tak bardzo chce usunąć w cień Jana Pawła II, że dopuszcza do ważnych urzędów ludzi, którzy otwarcie kwestionują świętość polskiego papieża:

  Kilka miesięcy temu dwóch watykanistów Andrea Tornielli i i Gianni Valente opublikowało książkę „Dzień sądu”. W książce tej sformułowany jest zarzut, że najwięksi przestępcy seksualni w Kościele byli tolerowani, a czasem wynoszeni do najwyższych godności – poza obowiązującą procedurą – właśnie przez św. Jana Pawła II.

  To w tej książce pojawia się sugestia sekretarza Sygnatury Apostolskiej biskupa Giuseppe Sciacciego o dekanonizacji św. Jana Pawła II, gdyby udało się udowodnić, że nie praktykował on w stopniu heroicznym cnoty roztropności.

  Krótko po publikacji „Dnia sądu” współautor książki Andrea Tornielli został mianowany na stanowisko dyrektora programowego wszystkich mediów watykańskich. W największym skrócie oznacza to, że papież uczynił go autorem strategii informacyjnej papiestwa – napisał na stronie tygodnik.tvp.pl publicysta katolicki Tomasz Terlikowski. Terlikowski zaznacza, że proces dekanonizacji, czyli odwołania uznania świętości jest w Kościele możliwy, choć zapewne byłby trudny do przeprowadzenia. Jednak w sytuacji trwającej w Watykanie próby sił pomiędzy tradycjonalistami a lobby homoseksualnym każde rozwiązanie jest możliwe. Zwłaszcza, że Jan Paweł II jest przez homoseksualistów wyjątkowo znienawidzony za to, że podstawą jego teologi było sformułowanie „mężczyzną i niewiastą stworzył ich”.

  Polubienie

 42. Mateusz pisze:

  Polubienie

 43. Gosia 3 pisze:

  DROGI MARIUSZKU!
  NA POCZCIE MASZ DWA I-MAILE NA WPISY GŁÓWNE. NOWENNA ZACZYNA SIĘ JUŻ DZISIAJ TO JAKBYŚ TAK MÓGŁ JĄ DZISIAJ ZAMIEŚCIĆ TO BYŁOBY BARDZO DOBRZE.
  PRZEPRASZAM ŻE W OSTATNIEJ CHWILI ALE CHOROBA MARII MNIE TAK PRZYGNĘBIŁA ŻE BRAK MI SŁÓW.
  Z PANEM BOGIEM I Z MARYJĄ.

  Polubienie

 44. Mateusz pisze:

  Trevignano Romano 16 marca 2019 r
  Umiłowane dzieci, dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszym sercu. Moje dzieci, ile komfortu odczuwam w sercu, widząc was tutaj na modlitwie, to jest mój Kościół, znam wszystkie wasze cierpienia, ale proszę was, abyście powierzyli się mojemu Jezusowi, aby mógł dać wam wiele łask dla was wszystkich, dzisiaj będzie trochę uzdrowienia. Drogie dzieci, bądźcie blisko Boga z całego serca, czasy, które nadejdą, będą trudne. Dlaczego tak wiele moich dzieci decyduje się pozostać po stronie zła? Ci, którzy wierzą i patrzą na prawa Boże, nie muszą się niczego bać. Moje skarby, zmiłujcie się nad tymi, którzy się mylą, kochajcie ich. Bądźcie blisko Ewangelii i Słowa, szczególnie miłości, tak jak Bóg was kocha i przebaczcie tak, jak On przebacza, aby królestwo niebieskie mogło się otworzyć, aby cieszyć się tym, co jest dla was gotowe. Teraz zostawiam was z moim macierzyńskim błogosławieństwem, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen ”.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s