Coroczne objawienie dane Mirjanie Soldo; 18.03.2019r.

180318a„Moje dzieci, jako matka, jako Królowa Pokoju wzywam was, abyście przyjęli mojego Syna, by mógł obdarzyć was pokojem duszy, aby mógł was obdarzyć tym, co jest sprawiedliwe, co jest dla was dobre. Moje dzieci, mój Syn was zna. On żył jak człowiek, a jednocześnie jak Bóg. Cudowne życie. Ludzkie ciało – Boski duch. Dlatego, moje dzieci, gdy mój Syn patrzy na was swoimi Bożymi oczami, przenika do waszych serc. Jego łagodne, ciepłe spojrzenie w waszym sercu szuka siebie. Czy może siebie odnaleźć, moje dzieci? Przyjmijcie Go, a momenty bólu i cierpienia staną się momentami błogości. Przyjmijcie Go i będziecie mieć pokój w duszy, będziecie go szerzyć wszystkim dookoła, a tego teraz najbardziej potrzebujecie. Posłuchajcie mnie, moje dzieci. Módlcie się za pasterzy, za tych, których ręce pobłogosławił mój Syn. Dziękuję wam”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

92 odpowiedzi na „Coroczne objawienie dane Mirjanie Soldo; 18.03.2019r.

 1. Gosia 3 pisze:

  O! MATKO BOŻA – NAJŚWIĘTSZA PANIENKO CO SCHODZISZ TAK BLISKO NAD ZIEMIĘ W MEDJUGORJE MY SPEŁNIAMY TWOJE ŻYCZENIE I MODLIMY SIĘ ZA KAPŁANÓW I ICH BŁOGOSŁAWIONE DŁONIE!
  BĄDŹ POZDROWIONA PRZEZ NAS UKOCHANA MATKO KOŚCIOŁA I DZIĘKUJEMY ŻE WCIĄŻ DO NAS MÓWISZ I WSKAZUJESZ NAM ABYŚMY W SWOICH SERCACH ZROBILI MIEJSCA DLA TWOJEGO SYNA.
  BŁAGAMY CIĘ WYSŁUCHAJ NASZEJ MODLITWY NA TYM BLOGU.

  Polubienie

 2. Gosia 3 pisze:

  KRÓLOWO POKOJU – MATKO BOLESNA MÓDL SIĘ ZA NAMI!

  Polubienie

 3. Szafirek pisze:

  „Psalm

  Ps 79, 8. 9. 11. 13

  Nie czyń nam, Panie, według naszych grzechów

  Nie pamiętaj nam win przodków naszych,
  niech szybko nas spotka Twoje miłosierdzie,
  bo bardzo jesteśmy słabi.
  Wspomóż nas, Boże nasz, Zbawco,
  dla chwały Twojego imienia nas wyzwól
  i odpuść nam grzechy przez wzgląd na swoje imię.”

  Polubienie

 4. elzbieta pisze:

  prosba MATKI BOZEJ to dla nas rozkaz Niech Tak Sie Stanie Amen

  Polubienie

 5. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 6. Gosia 3 pisze:

  DROGIEMU ADMINOWI – KOCHANEMU MARIUSZKOWI !
  Z OKAZJI KOLEJNYCH URODZIN (?)
  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO , DUŻO JAKŻE POTRZEBNEGO ZDROWIA , OPIEKI ŚWIĘTEGO JÓZEFA DO PRACY NA BLOGU A PRZEDE WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWIEŃSTWA
  CAŁEJ TRÓJCY ŚWIĘTEJ I OPIEKI MATKI BOŻEJ NA NASTĘPNE DŁUGIE LATA ŻYCIA – ŻYCZY NIEZNOŚNA GOSIA 3

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Dołączam się do życzeń.Mariuszu,wszystkiego najlepszego,zdrowia dużo,miłości,spełnienia wszystkich marzeń! Niech Pan Jezus i Matka Boża błogosławią Ci i obdarzają potrzebnymi łaskami!
   Pozdrawiam serdecznie 🙂
   Szczęść Boże!

   Polubienie

   • mariusz2015 pisze:

    Szafirku,
    Tobie równie serdeczne dzięki. Jak będzie mniej nieporozumień, a więcej miłości to będzie Nowa Ziemia już tu na tym blogu kochanie. Zdrowie też potrzebne i jak piszesz wiele Łask, niech spływają strumieniami na nas Wszystkich.
    Pa!
    Szczęść Boże!

    🙂

    Polubienie

  • Marcin pisze:

   Również dołączam się do życzeń jeśli dzisiaj są Twoje urodziny.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Polubienie

  • mariusz2015 pisze:

   Kochana Gosiu,

   Dziękuję za życzenia 5.. – ch urodzin, z pamięć. Bardzo mi miło, że ktoś na tym blogu jeszcze o mnie pamięta.
   Bóg Ci zapłać chuliganie!

   Dziękuję za upominek muzyczny.

   🙂 🙂

   Polubienie

  • Mateusz pisze:

   Mariuszu w dniu urodzin życzę Ci spełnienia marzeń, dużo zdrowia, wytrwałości i obfitości łask Bożych.Szczęść Boże!

   Polubienie

  • mariusz2015 pisze:

   Mateuszu,
   Dziękuję Ci za szczere życzenia urodzinowe, – niech Ci Pan Bóg błogosławi.
   Szczęść Boże!

   🙂

   Polubienie

   • Bryza pisze:

    Mariuszku, w dniu Twoich urodzin pragnę złożyć Ci życzenia, duuuuużo zdrowia, szczęścia , pomyślności spełnienia najskrytszych marzeń oraz deszczu Łask Bożych z Nieba ! Szczęść Boże!!!

    Polubienie

   • mariusz2015 pisze:

    Droga Bryzuniu,
    Najpierw to cieszę się, że się odezwałaś… Dziękuję Ci serdecznie za piękne życzenia, szczególnie utkwił mi ten ,,deszcz Łask”. Bardzo wymowne. Przepraszam, że piszę dopiero dzisiaj, ale wczoraj goście i mnóstwo telefonów.
    Pozdrawiam.
    Szczęść Boże!

    🙂

    Polubienie

   • MariaF pisze:

    Najserdeczniejsze życzenia z okazji ukończenia 50….. roku życia! To piękny, okrągły wiek, który świadczy o ogromnym doświadczeniu i sporej wiedzy. Życzę Ci miłego świętowania oraz ekscytujących wrażeń! Pięćdziesiąt lat to bardzo dużo, ale nie przejmuj się tym tak bardzo. Im więcej masz lat, tym dłużej żyjesz!
    Dziękuję Panu Bogu za wszystko co robisz dla nas na blogu. Niech Bóg błogosławi każdy dzień Twojego życia a Matka Boża chroni od wszystkiego złego i przytula do Swojego Niepokalanego Serca.
    Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za pamięć i modlitwę.
    Pozdrawiam serdecznie.
    MariaF
    Dołączam dwa upominki muzyczne.

    Polubienie

   • mariusz2015 pisze:

    MarioF,
    Dziękuję Ci za najpiękniejsze życzenia urodzinowe i super upominki muzyczne. Jestem mile zaskoczony, a życzenia piękne 🙂 Natomiast Ty kochana zdrowiej.
    Bóg zapłać serdeczne!

    🙂

    Polubienie

 7. Szafirek pisze:

  19 marca
  Święty Józef
  Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

  W sprawie szczegółów życia św. Józefa musimy polegać na tym, co przekazały o nim Ewangelie. Poświęcają mu one łącznie 26 wierszy, a jego imię wymieniają 14 razy. Osobą św. Józefa zajmują się wprawdzie bardzo żywo także apokryfy: Protoewangelia Jakuba (z w. II), Ewangelia Pseudo-Mateusza (w. VI), Ewangelia Narodzenia Maryi (w. IX), Ewangelia Tomasza (w. II) i Historia Józefa Cieśli (w. IV), opowiadając o rodzinie Józefa, jego małżeństwie, pracy i śmierci; zbyt wiele w nich jednak legend, by można je było traktować poważnie. Niewiele mówią one także o latach dzieciństwa i wczesnej młodości Józefa.
  Józef pochodził z rodu króla Dawida. Wykazuje to św. Mateusz w genealogii przodków św. Józefa. Genealogię przytacza również św. Łukasz. Ta jednak różni się zasadniczo od tej, którą nam przekazuje św. Mateusz. Już Julian Afrykański (w. III) wyraża zdanie, że jest to genealogia Najświętszej Maryi Panny. Św. Łukasz, który podał nam tak wiele szczegółów z Jej życia, mógł nam przekazać i Jej rodowód. Na mocy prawa lewiratu św. Józef mógł być synem Jakuba, a równocześnie adoptowanym synem Helego, noszącego także w tradycji chrześcijańskiej imię Joachima, który był ojcem Najświętszej Panny. Tak więc genealogia przytoczona przez św. Łukasza wyliczałaby przodków Maryi rzeczywistych, a odnośnie do Józefa – jego przodków zalegalizowanych. Taka jest dzisiaj opinia przyjęta przez wielu biblistów.
  Mimo wysokiego pochodzenia Józef nie posiadał żadnego majątku. Na życie zarabiał stolarstwem i pracą jako cieśla. Zdaniem św. Justyna (ok. 100 – ok. 166), który żył bardzo blisko czasów Apostołów, Józef wykonywał sochy drewniane i jarzma na woły. Przygotowywał więc narzędzia gospodarcze i rolnicze. Autor Pseudoewangelii Filipa (w. III) nazywa Józefa stolarzem.
  Zaręczony z Maryją, Józef stanął przed tajemnicą cudownego poczęcia. Nie był według ciała ojcem Chrystusa. Był nim jednak według prawa żydowskiego jako prawomocny małżonek Maryi. Chociaż więc Maryja porodziła Pana Jezusa dziewiczo, to jednak wobec prawa żydowskiego i otoczenia Józef był uważany za ojca Pana Jezusa. Tak go też nazywają Ewangelie. W takiej sytuacji trzeba było wykazać, że Józef pochodził w prostej linii od króla Dawida, jak to zapowiadali prorocy.

  Święty Józef, oblubieniec Maryi Kiedy Józef dowiedział się, że Maryja oczekuje dziecka, wiedząc, że nie jest to jego potomek, postanowił dyskretnie usunąć się z życia Maryi, by nie narazić Jej na zhańbienie i obmowy. Wprowadzony jednak przez anioła w tajemnicę, wziął Maryję do siebie, do domu (Mt 1-2; 13, 55; Łk 1-2). Podporządkowując się dekretowi o spisie ludności, udał się z Nią do Betlejem, gdzie urodził się Jezus. Po nadaniu Dziecku imienia i przedstawieniu Go w świątyni, w obliczu prześladowania, ucieka z Matką i Dzieckiem do Egiptu. Po śmierci Heroda udaje się do Nazaretu. Po raz ostatni Józef pojawia się na kartach Pisma Świętego podczas pielgrzymki z dwunastoletnim Jezusem do Jerozolimy. Przy wystąpieniu Jezusa w roli Nauczyciela nie ma już żadnej wzmianki o Józefie. Prawdopodobnie wtedy już nie żył. Miał najpiękniejszą śmierć i pogrzeb, jaki sobie można na ziemi wyobrazić, gdyż byli przy św. Józefie w ostatnich chwilach jego życia: Jezus i Maryja. Oni też urządzili mu pogrzeb. Może dlatego tradycja nazwała go patronem dobrej śmierci.
  Ikonografia zwykła przedstawiać Józefa jako starca. W rzeczywistości był on młodzieńcem w pełni męskiej urody i sił. Sztuka chrześcijańska zostawiła wiele tysięcy wizerunków Józefa w rzeźbie i w malarstwie.

  Ojcowie i pisarze Kościoła podkreślają, że do tak bliskiego życia z Jezusem i Maryją Opatrzność wybrała męża o niezwykłej cnocie. Dlatego Kościół słusznie stawia św. Józefa na czele wszystkich świętych i daje mu tak wyróżnione miejsce w hagiografii. O św. Józefie pierwszy pisał Orygenes, chwaląc go jako „męża sprawiedliwego”. Św. Jan Złotousty wspomina jego łzy i radości; św. Augustyn pisze o legalności jego małżeństwa z Maryją i o jego prawach ojcowskich; św. Grzegorz z Nazjanzu wynosi godność Józefa ponad wszystkich świętych; św. Hieronim wychwala jego dziewictwo. Z pisarzy późniejszych, piszących o Józefie, wypada wymienić: św. Damiana, św. Alberta Wielkiego, św. Tomasza z Akwinu, św. Bonawenturę, bł. Jana Dunsa Szkota i innych. Pierwszy specjalny Traktat o 12 wyróżnieniach św. Józefa zostawił słynny kanclerz Sorbony paryskiej, Jan Gerson (1416). Izydor z Isolani napisał o św. Józefie pierwszą Summę (ok. 1528). Godność św. Józefa wysławiali w kazaniach św. Bernard z Clairvaux (+ 1153), św. Wincenty Ferreriusz (+ 1419), bł. Bernardyn z Faltre (+ 1494), bł. Bernardyn z Busto (+ 1500). Św. Bernardyn ze Sieny (+ 1444) wprost wyrażał przekonanie, że Józef osobnym przywilejem Bożym, jak Matka Najświętsza, został wskrzeszony i z ciałem wzięty do nieba oraz że w łonie matki został oczyszczony z grzechu pierworodnego. Podobną opinię wyraża św. Franciszek Salezy. O dozgonnej dziewiczości św. Józefa piszą: św. Hieronim, Teodoret, św. Augustyn, św. Beda, św. Rupert, św. Piotr Damiani, Piotr Lombard, św. Albert Wielki, św. Tomasz z Akwinu i wielu innych.

  Święty Józef, Opiekun Zbawiciela Największą jednak czcią do św. Józefa wyróżniała się św. Teresa z Avila, wielka reformatorka Karmelu (+ 1582). Twierdziła ona wprost, że o cokolwiek prosiła Pana Boga za jego przyczyną, zawsze otrzymała i nie była nigdy zawiedziona. Wszystkie swoje klasztory fundowała pod jego imieniem. Jego też obrała za głównego patrona swoich dzieł. Doroczną uroczystość św. Józefa obchodziła bardzo bogato, zapraszając najwybitniejszych kaznodziejów, orkiestrę i chóry, dekorując świątynię, wystawiając najbogatsze paramenty liturgiczne. Podobnie św. Wincenty a Paulo ustanowił św. Józefa patronem swojej kongregacji misyjnej, przed nim zaś uczynił to św. Franciszek Salezy.
  Do szczególnych czcicieli św. Józefa zaliczał się również św. Jan Bosko. Stawiał on Józefa za wzór swojej młodzieży rzemieślniczej. W roku 1859 do modlitewnika, który ułożył dla swoich synów duchowych i chłopców, dodał nabożeństwo do 7 boleści i do 7 radości św. Józefa; dodał również modlitwę do św. Józefa o łaskę cnoty czystości i dobrej śmierci; wreszcie dołączył pieśń do św. Józefa. Propagował nabożeństwo 7 niedzieli do uroczystości św. Józefa. W tym samym roku Jan Bosko założył wśród swojej młodzieży Stowarzyszenie pod wezwaniem św. Józefa. W roku 1868 wydał drukiem czytanki o św. Józefie. Miesiąc marzec co roku obchodził jako miesiąc św. Józefa, czcząc Go osobnym, codziennym nabożeństwem i specjalnymi czytankami. Św. Leonard Murialdo, przyjaciel św. Jana Bosko, założył zgromadzenie zakonne pod wezwaniem św. Józefa (józefici).
  Jan XXIII (Józef Roncalli) wpisał imię św. Józefa do Kanonu Rzymskiego (Pierwsza Modlitwa Eucharystyczna). Wydał także osobny list apostolski o odnowieniu nabożeństwa do niebiańskiego Patrona (1961). Św. Józefa uczynił patronem II Soboru Watykańskiego (1962-1965). Decyzją Benedykta XVI, ogłoszoną już za pontyfikatu papieża Franciszka, w 2013 r. imię św. Józefa włączono także do pozostałych modlitw eucharystycznych.

  Na Wschodzie po raz pierwszy spotykamy się ze wspomnieniem liturgicznym św. Józefa już w IV wieku w klasztorze św. Saby pod Jerozolimą. Na Zachodzie spotykamy się ze świętem znacznie później, bo dopiero w wieku VIII. W pewnym manuskrypcie z VIII wieku, znalezionym w Centralnej Bibliotece Zurichu, znajduje się wzmianka o pamiątce św. Józefa obchodzonej 20 marca. W martyrologiach z wieku X: z Fuldy, Ratisbony, Stavelot, Werden nad Ruhrą, w Raichenau i w Weronie jest wzmianka o święcie św. Józefa dnia 19 marca. Pierwsze pełne oficjum kanoniczne spotykamy w wieku XIII w klasztorze benedyktyńskim: w Liege i w Austrii w klasztorze św. Floriana (w. XIII). Z tego samego wieku również pochodzi pełny tekst Mszy świętej. Serwici na kapitule generalnej ustanowili w 1324 roku, że co roku będą obchodzić pamiątkę św. Józefa. Podobnie uchwalili franciszkanie (1399) i karmelici (koniec w. XIV). O święcie tym wspomina Jan Gerson w 1416 roku na soborze w Konstancji. Do brewiarza i mszału rzymskiego wprowadził to święto papież Sykstus IV w 1479 roku. Papież Grzegorz XV w 1621 roku rozszerzył je na cały Kościół. Potwierdził je papież Urban VIII w 1642 roku. W wieku XIX przełożeni generalni 43 zakonów wystosowali prośbę do papieża i ojców soboru o ogłoszenie św. Józefa patronem Kościoła. Papież Pius IX przychylił się do prośby i dekretem Quaemadmodum Deus z dnia 10 września 1847 roku wprowadził odrębne święto liturgiczne Opieki świętego Józefa. Wysłał też list do biskupów świata z wyjaśnieniem i uzasadnieniem, jakie pobudki skłoniły go do ustanowienia tego święta.

  Święty Józef, Opiekun Zbawiciela Papież wyznaczył to nowe święto na III Niedzielę Wielkanocy. To święto obchodzili już przedtem karmelici (od roku 1680), augustianie (od 1700), a potem dominikanie z oktawą (1721). Papież Pius X przeniósł to święto na drugą środę po Wielkanocy i podniósł ją do rangi pierwszej klasy. Zmienił jednocześnie nazwę święta na: świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Wyznawcy, Patrona Kościoła Powszechnego. Na dzień uroczystości wyznaczył tenże papież środę po drugiej niedzieli Wielkanocy. Papież Pius XII zniósł to święto, ale w jego miejsce w roku 1956 wprowadził nowe święto tej samej klasy: św. Józefa Pracownika (1 maja). Tak pozostało dotąd, z tym jednak, że ranga tego drugiego święta została obniżona do wspomnienia (1969). Tytuł zaś Patrona Kościoła Świętego Pius XII dołączył do święta 19 marca.
  Papież Benedykt XIII w roku 1726 włączył imię św. Józefa do litanii do Wszystkich Świętych. Benedykt XV włączył również wezwanie o św. Józefie do modlitw zaczynających się od słów: „Niech będzie Bóg uwielbiony” oraz włączył do Mszału osobną prefację o św. Józefie (1919). Papież Leon XIII wydał pierwszą w dziejach Kościoła encyklikę o św. Józefie: Quamquam pluries. Papież św. Pius X zatwierdził litanię do św. Józefa do publicznego odmawiania i dodał do niej wezwanie: „Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego”. Papież Leon XIII wprowadził do modlitw po Mszy świętej osobną modlitwę do św. Józefa (1884). Do dziś lokalnie bywa także obchodzone (w niektórych zakonach i miejscach) święto Zaślubin Maryi ze św. Józefem (23 stycznia).
  Apokryfy i pisma Ojców Kościoła wysławiają jego cnoty i niewysłowione powołanie – oblubieńca Maryi, żywiciela i wychowawcy Jezusa. Jest patronem Kościoła powszechnego, licznych zakonów, krajów, m.in. Austrii, Czech, Filipin, Hiszpanii, Kanady, Portugalii, Peru, wielu diecezji i miast oraz patronem małżonków i rodzin chrześcijańskich, ojców, sierot, a także cieśli, drwali, rękodzielników, robotników, rzemieślników, wszystkich pracujących i uciekinierów. Wzywany jest także jako patron dobrej śmierci.

  W ikonografii św. Józef przedstawiany jest z Dziecięciem Jezus na ręku, z lilią w dłoni. Jego atrybutami są m. in. narzędzia ciesielskie: piła, siekiera, warsztat stolarski; bukłak na wodę, kij wędrowca, kwitnąca różdżka (Jessego), miska z kaszą, lampa, winorośl.

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią encykliki św. Jana Pawła II o pracy ludzkiej Laborem exercens z 14 września 1981 r. oraz adhortacji apostolskiej Redemptoris custos o św. Józefie i jego posłannictwie w życiu Chrystusa i Kościoła. Oba dokumenty można pobrać klikając na odpowiedni link poniżej.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-19a.php3

  19 marca
  Błogosławiony Marceli Callo, męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-19b.php3

  Polubienie

 8. Szafirek pisze:

  PSALM 61

  Błaganie o litość

  61 Kierownikowi chóru. Na instrumenty strunowe. Na oktawę. Psalm. Dawidowy.
  2 Nie karć mnie, Panie, w swym gniewie
  i nie karz w swej zapalczywości.
  3 Zmiłuj się nade mną, Panie, bom słaby;
  ulecz mnie, Panie, bo kości2 moje strwożone
  4 i duszę moją ogarnia wielka trwoga;
  lecz Ty, o Panie, jakże długo jeszcze…?

  5 Zwróć się, o Panie, ocal moją duszę,
  wybaw mnie przez Twoje miłosierdzie,
  6 bo nikt po śmierci nie wspomni o Tobie:
  któż Cię wychwala w Szeolu?3
  7 Zmęczyłem się moim jękiem,
  płaczem obmywam co noc moje łoże,
  posłanie moje skrapiam łzami.
  8 Od smutku oko moje mgłą zachodzi,
  starzeję się4 z powodu wszystkich mych wrogów.

  9 Odstąpcie ode mnie wszyscy, którzy zło czynicie,
  bo Pan usłyszał głos mojego płaczu;
  10 Pan usłyszał moje błaganie,
  Pan przyjął moją modlitwę.
  11 Niech się wszyscy moi wrogowie zawstydzą i bardzo zatrwożą,
  niech odstąpią i niech się zawstydzą!

  Polubienie

 9. Mateusz pisze:

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   PROSZĘ POSŁUCHAJCIE KS. JOCHEMCZYKA OD 8 MIN.
   NIESTETY KS. CHYBA NIE WIE O TYM, ŻE WIELU POLAKÓW TUTAJ NA MIEJSCU W POLSCE WALCZY O JAK NAJSZYBSZĄ INTRONIZACJĘ PANA JEZUSA NA KRÓLA POLSKI MODLITWĄ I ROZPOWSZECHNIANIEM POTRZEBY RYCHŁEJ INTRONIZACJI. RADIO CHRYSTUSA KRÓLA W CHICAGO ISTNIEJE PONOĆ 5 LAT A NASZE OBJAWIENIA SĄ PRAWIE OD 6 LAT. A TAKICH RUCHÓW JAK NASZ W POLSCE JEST WIĘCEJ. DLATEGO NIE MOŻNA TAK MÓWIĆ ABY NAS PONIŻAĆ A POLONIĘ WYWYŻSZAĆ. WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI WOBEC JEZUSA KRÓLA I TO TYLKO JEZUS CHRYSTUS MOŻE OCENIAĆ KTO WALCZY O JEGO KRÓLOWANIE W NARODZIE POLSKIM SILNIEJ. OCZYWIŚCIE DOCENIAMY POLONIĘ I JEJ WKŁAD W SFINANSOWANIU I PRZYGOTOWANIU OBRAZU I INSYGNIÓW NA TE UROCZYSTOŚĆ ALE WSZELKIE PODZIAŁY A WIĘC WYRÓŻNIANIE JEST CZYMŚ CO PANY BOGU SIĘ NIE PODOBA. TEN ZRYW NARODU W POLSCE I POLONII JAKBY W JEDNYM CZASIE POCZUŁ DUCHA NOWEJ WALKI O KRÓLOWANIE JEZUSA.
   POZA TYM PAN PROWADZĄCY NA POCZĄTKU MÓWI ŻE KONFERENCJA W WARSZAWIE DOTYCZY RYCHLEJ INTRONIZACJI ALE JUŻ MOWA KAPŁANÓW TO RACZEJ NIE TAK SZYBKO BO I TERAZ KS JOCHEMCZYK WTÓRUJE PROF GUZOWI ŻE MY MUSIMY SIĘ ZMIENIĆ I ZASŁUŻYĆ NA KSIĄŻĘTA PANA JEZUSA KRÓLA. ALE TAK ZACNI KSIĘŻA ZAPOMINAJĄ CZYM JEST ” ŁASKA BOŻA ” , KTÓRA MOŻE ZMIENIĆ MYŚLENIE NARODU W JEDNEJ CHWILI. A Z CZEGO ONA MOŻE WYPŁYNĄĆ A WŁAŚNIE W SŁUCHANIU PANA JEZUSA O CO ON PROSI OD STU PRAWIE LAT I WYKONANIU POSŁUSZNIE JEGO PROŚBY.
   POSŁUSZEŃSTWO WOBEC BOGA JEST PIERWSZE I MY TO WŁAŚNIE ROBIMY BEZINTERESOWNIE NIE MAJĄC ŻADNYCH Z TEGO KORZYŚCI ANI NIKOGO NIE PROMUJĄC NA WYSOKIE STANOWISKA.
   NIEMNIEJ JESTEM BARDZO TYM PODBUDOWANA ,ŻE TAK WIELU ZACNYCH KAPŁANÓW POTWIERDZA ŻE NIE MODLIMY SIĘ NA DARMO W TEJ INTENCJI BO POTWIERDZAJĄ ŻE PRAWIDŁOWO ZWIEŃCZONEJ INTRONIZACJI TO JEDNAK NIE BYŁO.
   I TEGO KOCHANI SIĘ TRZYMAJMY I JEDNAK POTRZEBA DUŻO MODLITWY ZA KAPŁANÓW A MY TO TAKŻE CZYNIMY!
   SZCZĘŚĆ BOŻE!

   Polubienie

 10. Szafirek pisze:

  20 marca – św. Aleksandra, męczennica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-20a.php3
  20 marca – św. Maurycy Csak, męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-20b.php3
  20 marca – św. Herbert, pustelnik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-20c.php3
  20 marca – św. Wolfram, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-20d.php3

  Polubienie

 11. Mateusz pisze:

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   BARDZO SIĘ ZAWIODŁAM CO POWIEDZIAŁ PAN BRAUN ( PRZYKRO MI TERAZ NIE PAMIĘTAM W KTÓREJ MINUCIE) ŻE RZĄD JAKBY STOSOWAŁ ROZDAWNICTWO I ZADŁUŻAŁ DALEJ POLSKĘ.
   JA UWAŻAM ŻE NASZYM POLSKIM DZIECIOM TEŻ NALEŻĄ SIĘ ZASIŁKI 500 PLUS BO PRZECIEŻ W CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ SĄ OD DAWNA DZIECI OBJĘTE OCHRONĄ I TO DUŻO WIĘKSZĄ. PODOBNIE EMERYTOM SIĘ NALEŻY , KTÓRZY ZOSTALI OSZUKANI PRZEZ ODPROWADZANIE SKŁADEK DO II FILARU. MIELI JECHAĆ NA KARAIBY DZIĘKI II FILAROWI A LEDWO WIĄŻĄ KONIEC Z KOŃCEM BO IM TE PIENIĄDZE ODEBRANO.
   NO TO ŁADNIE JAK PAN BRAUN BĘDZIE TAKI OSZCZĘDNY CHYBA ŻE ON TEGO NIE MIAŁ NA MYŚLI ALE TO TAK BY NA TO WYGLĄDAŁO, ŻE JEDNAK O TO MU CHODZIŁO.
   PROSZĘ POPRAWCIE MNIE JAK NIE MAM RACJI.

   Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Jeśli chodzi o Grzegorza Brauna to lubię słuchać jak mówi na tematy religijne, ale jeśli chodzi o politykę to nie za bardzo go rozumiem. No bo jak można z jednej strony krytykować Pis a z drugiej strony iść do wyborów z JKM i Liroyem. Trzeba mieć swój rozum i rozeznawać co dobre a co złe. takie czasy, wszędzie zamęt.
    Jestem za 500 plus. Ludziom się to należy.

    Polubienie

 12. Mateusz pisze:

  Polubienie

 13. Mateusz pisze:

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   DZISIEJSZA EWANGELIA POTWIERDZA TO O CZYM MOWA W POWYŻSZYM VIDEO O TYM JAK PAN BÓG ODEBRAŁ WYBRAŃSTWO IZRAELA A PODAROWAŁ JE NARODOWI POLSKIEMU! WYDAJE MI SIĘ ŻE NIE JEST TO NASZA PYCHA O CZYM MÓWIMY ALE CZY MY TO USZANUJEMY – WCIĄŻ ODKŁADA SIĘ SPRAWĘ INTRONIZACJI. ALE MOŻE STAĆ SIĘ JESZCZE TAK ŻE TO INNY NARÓD PRZED POLSKĄ WCZEŚNIEJ NA TO ZASŁUŻY.
   ” Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda iego owoce”.

   ‚Mt 21, 33-43. 45-46 Przypowieść o dzierżawcach winnicy

   Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu:
   „Posłuchajcie innej przypowieści: Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznię, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał.
   Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś kamieniami obrzucili. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: «Uszanują mojego syna».
   Lecz rolnicy zobaczywszy syna mówili do siebie: «To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo». Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc właściciel winnicy przyjdzie, co uczyni z owymi rolnikami?”
   Rzekli Mu: „Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze”.
   Jezus im rzekł: „Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: «Kamień, który odrzucili budujący, ten stał się kamieniem węgielnym. Pan to sprawił i jest cudem w naszych oczach». DLATEGO POWIADAM WAM : KRÓLESTWO BOŻE BĘDZIE WAM ZABRANE , A DANE NARODOWI , KTÓRY WYDA JEGO OWOCE”
   Arcykapłani i faryzeusze słuchając Jego przypowieści poznali, że o nich mówi. Toteż starali się Go ująć, lecz bali się tłumów, ponieważ Go miały za proroka.

   Oto słowo Pańskie

   Polubienie

 14. Mateusz pisze:

  Roman Trevignano 19 marca 2019 r
  przesłanie Jezusa o 21.15
  Moje dzieci, Ja, Syn Ojca, proszę was w tym okresie Wielkiego Postu, składajcie dla mnie ofiary. Oh! ile razy udałem się do mego poświęconego, aby zapytać, gdzie są dusze, które mi przynosisz, a jednak nie ma nikogo, od ilu wybranych dzieci, które przeszedłem, aby zapytać o to samo i ile dusz odkryłem, że zbliżyli się do mego serca w mojej mamie. Dlatego wybieram na podstawie otwartych serc, które mają serca dzieci i dusz zwrócone do nieba, a nie tych, którzy piją kielich doczesności i doczesnych przyjemności. Bracia, chcę, żebyście byli jedną duszą z moimi. Córko i moja wybrana siostro, dziękuję ci za pokój, mimo wszystko znam twoje cierpienie, ale wiem, że ofiarowujesz mi wszystko, dlatego cię kocham, ile miłości czuję w twoim sercu dla mnie, ale powiedz mi, jak bardzo mnie kochasz? Ile chcesz dla mnie cierpieć? Tego właśnie chcę. Twoi bracia i twój umiłowany oblubieniec są dla mnie światłami i miodem za moje cierpienia. Kocham was wszystkich i chciałbym wam pokazać, jak wyjątkowi jesteście dla nieba. Błogosławię cię, twój drogi Jezu

  Polubienie

 15. Szafirek pisze:

  21 marca – św. Mikołaj z Flue, pustelnik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-21a.php3
  21 marca – św. Benedykta od Bożej Opatrzności Cambiagio Frassinello https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-21b.php3

  Polubienie

 16. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 17. Gosia 3 pisze:

  Matka Boża odmówiła pocałowania zdjęcia Fidela Castro ( wg powyższego linka)
  Marzec 19, 2019/Dodaj komentarz

  medalik

  (Poniższa historia przetłumaczyłam z portugalskiej książki, najlepiej jak potrafiłam).

  Z objawień Najświętszej Maryi Panny w Garabandal, w Hiszpanii, dzieci – Conchita Gonzalez, Mari Loli, Hiacynta i Mari Cruz – którzy mieli wizje i lokalizacje Matki Bożej między latami 1961 i 1965.
  W Dzienniczku Ojca Marichalara czytamy: „Stoły, na których kładziemy przedmioty do pocałunku, są zawsze pełne rzeczy, czasami w takiej ilości, że nie można ich policzyć, więc to ekscytujące widzieć, jak między nimi mówią ona tylko całuje tych, których prosi ich Matka Boska, kiedy zakładają łańcuchy lub wkładają je w swoje ręce, nigdy nie wiedzą do kogo, dostarczają je, podczas ekstazy nie widzą nikogo oprócz Dziewicy w jasności, która wydaje się być w świetle dziennym. „
  Rzeczywiście, nigdy ich nie widząc, przywołali swoje imię i nazwisko, a nawet z zawodu, ludzi obecnych. I ujawnili pewne szczegóły, które tylko oni wiedzieli. Czasem Koronki, łańcuchy medalowe i łańcuchy były zwinięte, ale to nie stanowiło problemu. W ekstazie zabrali przedmioty ze stołu, podnieśli je do pocałunku Dziewicy i odłączyli się łatwo na dotyk ich palców. Potem, zawsze z oczami utkwionymi w Wizji, przedzierali się przez tłum, dopóki nie znaleźli właściciela, bez względu na odległość. Stało się oczywiste, że Ktoś nimi kierował, nawet wskazując na ludzi, którzy zostali celowo schowani lub usunięci, aby sprawdzić zdolność dziewcząt do identyfikacji. Podniosło to również zręczność, z jaką umieścili je na palcach, małe ciasne pierścienie i łańcuchy, za które ledwo przechodzili nad głowami, a to bez otwierania zamków i bez patrzenia na przedmioty lub na tych, którzy je otrzymali. I nie stało się to ani razu, ani dwa razy. W sumie obiekty w ten sposób zwrócone z pewnością osiągną wiele tysięcy, co oznacza, że ​​doświadczenie zostało zrealizowane tysiące razy.
  Jeśli jednak wśród przedmiotów, które przedstawili pocałunkowi Dziewicy, był ten, który przed rokiem lub kilkoma miesiącami był już pocałowany, widzowie słyszeli:
  „Och, czy kiedykolwiek zostałeś pocałowany?”
  I zwróciły go, mówiąc:
  – Dziewica powiedziała, że ​​to już było !
  Innym razem odmowa pocałunku była z bardziej poważnych powodów. Jeden z przypadków miał miejsce w nocy 29 sierpnia 1961 roku. Wśród przedmiotów pozostawionych na stole nieznana osoba pozostawiła zdjęcie twarzy FIDELA CASTRO. Nie widząc niczego, Jacinta podniosła go do Matki Bożej która odmówiła pocałunku. skomentowała Loli:
  – OTRZYMALI, ŻE TA „OSOBA ZABIŁA, ZABIJA WSZYSTKICH RODZICÓW”.
  „I wszystkie mniszki” – powiedziała Hiacynta, która również musiała usłyszeć wyjaśnienia Dziewicy.

  Przy innej okazji umieścili wśród przedmiotów zabawkę przedstawiającą diabła. Mari Loli podniosła go, żeby go pocałować, ale natychmiast rzucił go na ziemię w gniewie.

  Tekst wyodrębniony z „Garabandal”: czas ostateczny. CESCA, Olivo. Editora Myrian, 1990. s. 65-67. (Z notatek księdza D. Marichalara). Tłumaczenie translator
  ————————————————– ————————
  NOWA INFORMACJA ! 23 lipca 2018 Zadzwoń do Conchity.
  Rozmawiałem dzisiaj z Conchitą i omawialiśmy powyższą historię nocy 29 sierpnia 1961 r., Kiedy ludzie zostawili przedmioty religijne, które miała pocałować Mary, wśród przedmiotów pozostawionych na stole, Mari Loli podarowała zdjęcie twarzy Fidela Castro, a Błogosławiona Matka odmówiła jej pocałunku. Nie mogła potwierdzić tej historii, ponieważ stało się tak z Jacintą i Mari Loli, a nie z nią, ale co ciekawe, powiedziała mi, że siostra Fidela Casstro, Juanita Castro, kilkakrotnie odwiedzała Garabandal, ponieważ mieszkała w sąsiednim mieście zwanym Asturią i zawsze ubrany na czarno, jako pokuta. Możemy tylko założyć, że to ona opuściła to zdjęcie. Poprosiła o modlitwę za swojego brata Fidela.

  Polubienie

 18. Mateusz pisze:

  Bp Athanasius Schneider: Co zrobić z papieżem-heretykiem?

  Co robić z papieżem-heretykiem? Franciszek głosi w sprawach rozwodników w nowych związkach, kary śmierci oraz równości religii poglądy niezgodne z katolickim nauczaniem. Nie jest jednak możliwe, by usunąć papieża-heretyka z urzędu. Poprzez fakt herezji papież nie traci władzy. Jest dalej papieżem. Kościół katolicki musi znosić ten krzyż, modlić się, upominać – i ufać, że Chrystus wspomoże swoich wiernych, pisze bp Athanasius Schneider.

  Artykuł na temat heretyckości papieża ukazał się pierwotnie na łamach anglojęzycznego portalu ,,Rorate coeli”. W Polsce jego tłumaczenie opublikował portal pch24.pl (TUTAJ).

  ,,W historii nie było przypadku papieża, który podczas pełnienia swojej posługi utraciłby urząd Piotrowy z powodu herezji lub oskarżenia o herezję” – przypomniał biskup.
  Rewolucja. Sześć lat pontyfikatu Franciszka Rewolucja. Sześć lat pontyfikatu Franciszka.

  Jak wskazał, był jednak przypadek ekskomunikowania papoieża Honoriusza I za jego wsparcie udzielone promotorom herezji monoteletyzmu. Jak to możliwe?

  ,,W liście do papieża Agatona (678-681), zawierającym prośbę o zaakceptowanie decyzji soborowych, Ojcowie Trzeciego Ekumenicznego Soboru Konstantynopolitańskiego piszą, że Rzym posiada wolną od błędu wiarę, która w sposób autorytatywny jest głoszona całemu Kościołowi przez biskupów Stolicy Apostolskiej, następców Piotra. Można zadać pytanie: Jakim sposobem Trzeci Ekumeniczny Sobór Konstantynopolitański mógł wystosować takie stwierdzenie i jednocześnie potępić papieża jako heretyka? Odpowiedź na to pytanie jest wystarczająco jasna. Papież Honoriusz I był omylny, mylił się, był heretykiem właśnie dlatego, że w sposób autorytatywny nie głosił tego, co powinien był głosić: Piotrowej tradycji Kościoła Rzymskiego. Nie odwołał się do tej tradycji, a jedynie zatwierdził błędną doktrynę i przyczynił się do jej szerzenia. Słowa papieża Honoriusza I, gdy tylko zostały zdezawuowane przez jego następców, stały się nieszkodliwe dla nieomylności w wierze Stolicy Apostolskiej. Zostały one sprowadzone do swojej prawdziwej wartości, czyli do zwyczajnej ekspresji osobistego poglądu papieża” – pisze bp Schneider.

  Jak dodaje hierarcha, ,,ostatnim przypadkiem heretyckiego lub półheretyckiego papieża był Jan XXII (1316-1334), który nauczał własnej teorii, zgodnie z którą święci mieliby dostąpić wizji uszczęśliwiającej dopiero po Sądzie Ostatecznym podczas Powtórnego Przyjścia Chrystusa”. Ostatecznie papież odwołał jednak swój błąd.

  Biskup wskazuje następnie, co musi czynić Kościół, jeżeli papież okazuje się być heretykiem.

  ,,Wystarczy, że będziemy mieli choćby kilku biskupów głoszących integralność nauki wiary i korygujących tym samym błędy heretyckiego papieża. Wystarczy, że biskupi pouczą i ochronią swą owczarnię od błędów heretyckiego papieża i że kapłani oraz rodzice w katolickich rodzinach uczynią to samo. Ponadto, ponieważ Kościół jest również rzeczywistością nadprzyrodzoną i misteryjną, wyjątkowym nadprzyrodzonym organizmem, Mistycznym Ciałem Chrystusa, biskupi, kapłani i wierni świeccy – oprócz korekt, apeli, aktów wyznania wiary i stawiania publicznego oporu – muszą również czynić akty zadośćuczynienia Boskiemu Majestatowi oraz akty pokuty za heretyckie czyny papieża” – pisze.

  ,,Kościół jest prawdziwie jednym organicznym ciałem i gdy dojdzie do osłabienia lub braków w głowie ciała (papież), reszta ciała (wierni) lub wyróżniające się części ciała (biskupi) uzupełniają tymczasowe błędy papieskie. Jeden z najsłynniejszych i najtragiczniejszych przykładów miał miejsce podczas kryzysu ariańskiego w IV wieku, gdy czystość wiary, jak zresztą trafnie określił to błogosławiony John Henry Newman, została zachowana nie tyle przez ecclesia docens (papież i episkopat), ile przez ecclesia docta (wierni)” – dodaje.

  Bp Schneider pisze, że nie jest katolickim poglądem twierdzenie, jakoby papież-heretyk ipso facto tracił swój urząd. To przekonanie rozpowszechniane od późnego średniowiecza aż po wiek XX, ale nie jest ono poparte żadną opinią teologiczną ani nauczaniem Kościoła. Tak, papież może być heretykiem – i pozostaje dalej papieżem; jego heretyckość Kościół wykazuje dopiero po jego śmierci, pisze hierarcha.

  ,,Teoria o zdetronizowaniu papieża-heretyka lub utracie przez niego urzędu ipso facto z powodu herezji jest jedynie opinią teologiczną, która nie spełnia niezbędnych teologicznych kryteriów: starożytności, powszechności i powszechnej zgody (semper, ubique, ad omnibus). Nie istnieją wypowiedzi powszechnego zwykłego magisterium ani magisterium papieskiego, które popierałyby teorie zdetronizowania papieża-heretyka lub utratę przez niego urzędu ipso facto z powodu herezji. Zgodnie ze średniowieczną tradycją kanoniczną, która później została zebrana w Corpus Iuris Canonici (prawo kanoniczne obowiązujące w Kościele łacińskim aż do 1918 r.), papież mógłby zostać osądzony w przypadku herezji: „Papa a nemine est iudicandus, nisi deprehendatur a fide devius”, co się tłumaczy: “papież nie może być sądzony przez nikogo, chyba że okazałoby się, iż odstąpił od wiary” (Decretum Gratiani, Prima Pars, dist. 40, c. 6, 3. pars). Jednakże Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917 r. usunął normę zawartą w Corpus Iuris Canonici, która mówiła o papieżu-heretyku. Również Kodeks Prawa Kanonicznego z 1983 r. nie zawiera takiej normy” – wskazuje biskup.

  Hierarcha dodaje, że nawet ekskomunikowany automatycznie heretyk z powodu formalnej herezji może sprawować ważne sakramenty. Takie jest nauczanie Kościoła. ,,Normy dotyczące wyboru papieża, które obowiązywały aż do pontyfikatu Pawła VI, pozwalały, aby nawet ekskomunikowany kardynał brał udział w konklawe i aby on sam został wybrany na papieża.

  „Żaden kardynał elektor nie może być pozbawiony czynnego i biernego prawa wyboru Najwyższego Pasterza z powodu lub pod pretekstem jakiejkolwiek ekskomuniki, suspensy, interdyktu lub innej kary kościelnej. Wszystkie te cenzury mają być uznane za zawieszone, jeśli chodzi o wybór papieża (Paul VI, Konstytucja Apostolska Romano Pontifice eligendo, nr 35). Ta zasada teologiczna musi znaleźć zastosowanie również do przypadku biskupa-heretyka lub papieża-heretyka, którzy mimo popadnięcia w herezję mogą w sposób ważny sprawować akty władzy kościelnej i dlatego nie tracą swego urzędu ipso facto z powodu herezji” – przypomina Schneider.

  Biskup dowodzi, że detronizacja papieża siłą rzeczy prowadziłaby do schizmy, tak, jak było to w Kościele katolickim na przełomie XIV i XV wieku.

  ,,Formalna schizma, z dwoma lub więcej kandydatami do papieskiego tronu – która zawsze będzie nieuniknioną konsekwencją zdetronizowania papieża, nawet jeśli deponowanie z urzędu Piotrowego byłoby przeprowadzone w sposób kanoniczny – siłą rzeczy wyrządzi więcej szkody Kościołowi jako organizmowi niż bardzo rzadki i stosunkowo krótki okres, w którym dany papież szerzy błędy doktrynalne lub herezje. Pontyfikat papieża-heretyka zawsze będzie stosunkowo krótki w porównaniu do dwóch tysięcy lat istnienia Kościoła. W tym rzadkim i delikatnym przypadku inicjatywę należy pozostawić w rękach Bożej Opatrzności” – tłumaczy biskup.
  Papież: W Wielkim Poście wychodzimy z Jezusem na górę! Papież: W Wielkim Poście wychodzimy z Jezusem na górę!

  Schneider dodaje, że Kościół musi znosić krzyż, jakim jest dla niego papież-heretyk. Nie ma innej drogi; postulat jego usunięcia jest czysto ludzkim, wręcz politycznym postulatem. Co więcej wielkie pragnienie usunięcia papieża-heretyka dowodzi też, że papieża utożsamia się z Kościołem. To błąd. ,,W historii Kościoła były okresy, kiedy przez dłuższy czas Stolica Piotrowa wakowała. Na przykład między 29 listopada 1268 r. a 1 września 1271 r. nie było papieża i nie było w tym okresie również antypapieża. Dlatego katolicy nie powinni czynić papieża i jego słów oraz czynów centralnym punktem swojego życia” – przypomina kazachski hierarcha.

  Biskup wskazuje na prawdę Ewangelii. Chrystus uratował tonącego Piotra. Wszyscy pasterze Kościoła muszą ufać, że Bóg zainterweniuje i że Chrystus ,,uspokoi szalejącą burzę, przywracając następcom Piotra, Jego wikariuszom na ziemi, siłę umacniania wszystkich pasterzy i wiernych w wierze katolickiej i apostolskiej”.

  Schneider zauważa, że dużym problemem jest papieski absolutyzm. ,,W ostatnich stu latach miało miejsce kilka przykładów swego rodzaju papieskiego absolutyzmu w kwestii zmian dotyczących liturgicznej tradycji Kościoła. W odniesieniu do lex orandi drastyczne zmiany zostały poczynione przez papieży Piusa X, Piusa XII i Pawła VI, natomiast w odniesieniu do lex credendi – przez papieża Franciszka” – pisze.

  ,,Dzięki Boskiej naturze Kościoła może on istnieć i żyć przez pewien czas bez względu na panującego papieża-heretyka właśnie z powodu prawdy, że papież nie jest synonimem Kościoła, nie jest z nim tożsamy. Boska natura Kościoła jest taka, że nawet papież-heretyk nie jest w stanie zniszczyć Kościoła, nawet jeśli w znacznym stopniu niszczy życie Kościoła; jego działania są ograniczone w czasie. Wiara całego Kościoła jest większa i silniejsza niż błędy papieża-heretyka i tej wiary nie może pokonać nawet papież-heretyk. Niezmienność całego Kościoła jest większa i bardziej trwała niż stosunkowo krótkookresowa katastrofa, jaką jest papież-heretyk. Prawdziwą skałą, na której wzniesiona jest niezniszczalność wiary Kościoła i świętości, jest sam Chrystus; papież jest jedynie jego narzędziem, podobnie jak każdy kapłan lub biskup jest jedynie narzędziem Chrystusa Najwyższego Kapłana” – wskazuje dalej biskup.

  Polubienie

 19. Mateusz pisze:

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   To coś wspaniałego że w Polsce jest Kapłan co pisze swoją pracę Doktorską na temat mszy Trydenckiej. Dołączmy modlitwę za tego kapłana ks. Dawida Pietrasa wtedy gdy modlimy się za kapłanów. Niech Pan Bóg w Trójcy Świętej błogosławi to dzieło.
   A tak mnie ciekawi czy wg tego rytu jutro 24 marca jest obchodzona Uroczystość Archanioła Gabriela na dzień przed Zwiastowaniem Najświętszej Maryi Pannie.
   Pamiętam że 3 lata temu w ten Dzień a był to również Wielki Czwartek a dawniej obchodzone Św Archanioła Gabriela wróciłam do domu z okruszkiem Hostii Św.
   JEZU UFAM TOBIE!

   Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Tak, według tego rytu jutro jest św. Gabriela Archanioła

    niedziela, 24 marca 2019-
    III Niedziela Wielkiego Postu (1 kl.) Św. Gabriela, Archanioła (3 kl.)

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Tak więc w rycie trydenckim Uroczystość Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa obchodzimy 1 lipca a np św. Chrystusa Króla Wszechświata w ostatnią niedzielę października.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    MARCINIE! TO BARDZO ZNACZĄCE ŻE WŁAŚNIE TEN KAPŁAN STANĄŁ NA TWOJEJ DRODZE ŻYCIA. I PISZESZ ŻE U NIEGO SIĘ SPOWIADAŁEŚ I NAWET Z NIM PISAŁEŚ. TO WSZYSTKO CO DZIEJE SIĘ NA NASZYM BLOGU WYDAJE MI SIĘ, ŻE ODGÓRNIE JEST STEROWANE.
    JA PRZED WYJAZDEM DO WĄWOLNICY NIE ZDĄŻYŁAM SIĘ WYSPOWIADAĆ W PARAFIALNYM KOŚCIELE I POMYŚLAŁAM ŻE ZROBIĘ TO W BAZYLICE.
    BAZYLIKA DUŻA I DUŻO W NIM KONFESJONAŁÓW I NA POCZĄTKU MSZY ŚW NIE BYŁO ŻADNEGO KS. KTÓRY BY SPOWIADAŁ AŻ TU NAGLE POJAWIŁ SIĘ TYLKO JEDEN I DO TEGO SAM KS. INFUŁAT – EGZORCYSTA I U NIEGO SIĘ SPOWIADAŁAM BO NAWET NIE MIAŁAM INNEGO WYBORU. SĄDZĘ ŻE TAK SOBIE PAN BÓG ZAPLANOWAŁ I TAK SIĘ STAŁO.
    MYŚLĘ ŻE NIE ZDRADZĘ TYM TAJEMNICY SPOWIEDZI BO Z TEGO PŁYNIE NAUKA ALE PAMIĘTAJCIE SPOWIADAJCIE SIĘ CO MIESIĄC I NAWET GDY WSTANIECIE RANO I NIE MACIE CZASU SIĘ POMODLIĆ TO PIERWSZE Z ŁÓŻKA TO UKLĘKNIECIE I CHOĆ JEDNO ZDANIE UWIELBIENIA DLA PANA BOGA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ A POTEM GDY ZNAJDZIECIE TEN CZAS TO DŁUŻSZA MODLITWA.
    I POWIEM ŻE BYŁAM ZDZIWIONA ŻE W SANKTUARIUM GDZIE TYLE ŁASK UZDROWIENIA TO KOMUNIA NA STOJĄCO A JA PRZYJĘŁAM NA KLĘCZĄCO NIE WIEM CZY JAKO JEDYNA ALE NIKOGO NIE ZAUWAŻYŁAM CHOĆ BAZYLIKA BARDZO DUŻA I MOŻE KTOŚ JEDNAK TAKŻE, W TAKIEJ POSTAWIE I NIE PATRZAŁAM NA TO, ŻE MAM NOWEGO LOKATORA NA KOLANIE W POSTACI SPOREGO GUZKA. ALE ON NAJBARDZIEJ PRZESZKADZA MI W DŁUGIEJ MODLITWIE I NIE POWINNAM GO UCISKAĆ I W TYM MOJE CIERPIENIE DUCHOWE A INACZEJ NIE POTRAFIĘ SIĘ MODLIĆ. KLĘCZĘ WIĘC TERAZ PRZEWAŻNIE NA JEDNYM KOLANIE A NIE JEST TO ŁATWE. ALE TAKA KRÓTKA CHWILA POKŁONU PRZED JEZUSEM TO NA PEWNO MI NIE ZASZKODZI.
    MARCINIE SERDECZNIE CIĘ POZDRAWIAM. 🙂

    Polubienie

  • Marcin pisze:

   Ten ks. Dawid Pietras był kiedyś jeden raz tutaj w tym mieście gdzie jestem za granicą. Prowadził rekolekcje Wielkopostne. To było chyba z pięć czy sześć lat temu. Jak jeszcze na bieżąco ukazywały się orędzia Marii Bożego Miłosierdzia. To było na samym początku jak jeszcze papież Benedykt XVI sprawował swój urząd. Nawet spowiadałem się wtedy u tego księdza. I pewnego razu wtedy znalazłem w internecie kontakt do niego, adres email. Napisałem mu o orędziach MBM, że ma być wybrany nowy papież itd. On wtedy odpisał że może to doprowadzić do herezji w Kościele. Nie wiem czy wtedy on wierzył w orędzia MBM. Już nie mam z nim kontaktu.

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Teraz sobie też przypomniałem że wtedy w mailu wspominał też coś o mszy trydenckiej, że szkoda że odeszło się od sprawowania mszy św w rycie trydenckim.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Wpis mój z 20:37 powinien pojawić się pod wpisem Marcina z wczorajszego dnia z 21:34.
    Nie wiem dlaczego tak inaczej to się wkleja , przecież dobrze wklejałam a nie robię tego pierwszy raz.

    Polubienie

 20. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 21. mariusz2015 pisze:

  Droga Krzyżowa z Medjugorje z rozważaniem

  Polubienie

 22. Mateusz pisze:

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   Krystyna Kiwacz (Radio Chrystusa Króla Chicago): – współczesny świat jest chory – lekarstwem jest Pan Jezus Chrystus! – naszym celem jest Intronizacja Jezusa Chrystusa jako Króla Polski! – Należy wrócić do Mszy św. Trydenckiej!

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Jakże to budujące co mówi Pani Krystyna: ( ok 22 min.) Niektórzy mówią że to jeszcze nie pora nie ten moment na dokonanie Intronizacji a ona twierdzi podobnie jak my, że to jest pilna sprawa. I że nawet Prymas Hlond już dawno powinien tego dokonać. I jakbym słyszała samą siebie że z tego wyjdzie łaska od Pana Boga aby zniszczyć pozostałości zła w Polsce i resztę sam Pan Bóg dokona.
   W tym momencie chciałabym pogratulować wszystkim , którzy od 18 lutego 2015 roku modlą się w Intencji Intronizacji. W tamtym czasie nikt z nas nie słyszał o Radio Chrystusa Króla w Chicago i o tych kongresach w sprawie Intronizacji. To ostatnio zostało tak nagłośnione i o tym słuchamy z wielką radością. Pani Krystyna mówi że dzięki Kongresom ludzie nabrali odwagi do tej walki – my po prostu zaufaliśmy Panu Jezusowi i przystąpiliśmy do modlitwy. A że teraz walka się jeszcze spotęguje to sama radość dla nas i widzimy że nasze modlitwy nie poszły na darmo. Nie każdy miał odwagę modlić się od razu w tej intencji tylko uogólniał i np modlił się za Ojczyznę . To też dobrze ale jakże to piękne że Wy Kochani! tak zaufaliście od razu.
   Sądzę że teraz więcej osób będzie się modliło w tej intencji bo walka się nie skończyła bo w tej kwestii jesteśmy nadal podzieleni . Jedni sądzą , że Intronizacja się dokonała a nawet po tej stronie jest prawie cały Episkopat a tylko niektórzy ( mała Trzódka) myślą podobnie jak my.
   A ciekawe czy na Królowej Pokoju Pan Zdravko wpisze tym razem sprecyzowaną i jakże miłą Panu Jezusowi intencję. Ciekawe?

   Polubienie

 23. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 24. Mateusz pisze:

  Polubienie

 25. Mateusz pisze:

  Trump znów za Izraelem: Nadszedł czas by uznać, że Wzgórza Golan należą do Izraela
  Z CYKLU: „POKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO”

  Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek, że nadszedł czas, by uznać, że Wzgórza Golan należą do Izraela; napisał na Twitterze, że ma to „kluczowe strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa Izraela i stabilności regionu!”.

  „Po 52 latach nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone w pełni uznały władzę Izraela nad Wzgórzami Golan” – napisał prezydent Trump.

  Trump udzielił w ten sposób politycznego poparcia premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu na cztery dni przed jego wizytą w Waszyngtonie i niespełna trzy tygodnie przez izraelskimi wyborami parlamentarnymi – komentuje AFP.

  „W czasach, gdy Iran dąży do wykorzystania Syrii jako platformy do niszczenia Izraela, prezydent Trump odważnie uznaje suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan. Dziękuję, Prezydencie Trump!” – napisał Netanjahu na Twitterze.

  Netanjahu przyjedzie do USA, by spotkać się z Trumpem i wystąpić przed Amerykańsko-Izraelskim Komitetem Spraw Publicznych (AIPAC).

  Izrael zajął Wzgórza Golan w wojnie sześciodniowej w 1967 roku; prawo do nich rości sobie Syria.

  W 2017 roku ONZ przyjęła rezolucję, w której Izrael został skrytykowany za okupację Wzgórz Golan.

  W trakcie kampanii wyborczej w Izraelu Netanjahu podkreśla swe bliskie związki z administracją Trumpa i przedstawia je jako źródło wielkich korzyści dla kraju i osobisty sukces – pisze AFP.

  Już podczas pierwszego spotkania z prezydentem Trumpem w lutym 2017 roku Netanjahu – jak podaje Reuters – zabiegał o to, by USA uznały Wzgórza Golan za terytorium izraelskie.

  Polubienie

 26. Szafirek pisze:

  23 marca – św. Turybiusz z Mongrovejo, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-23a.php3
  23 marca – św. Józef Oriol, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-23b.php3
  23 marca – bł. Metody Dominik Trćka, prezbiter i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-23c.php3
  23 marca – św. Rafka, dziewica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-23d.php3

  Polubienie

 27. Mateusz pisze:

  Polubienie

 28. mariusz2015 pisze:

  A jak u nas? W Polsce nadal będziemy zmieniać czas. W tym roku zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi 31 marca. W tym dniu zegarki przestawimy z godziny 2 na 3 i tym samym będziemy spać o godzinę krócej.
  https://malydziennik.pl/czy-w-tym-roku-bedziemy-zmieniac-czas-na-wiosenny/

  Polubienie

 29. Mateusz pisze:

  Polubienie

 30. Marcin pisze:

  Czyżby niektóre ”gwiazdy” szukały Pana Boga w swoim życiu. Na swój sposób ale chyba Go niektóre z nich szukają. Może się nawracają.
  Zauważyłem że niektóre znane amerykańskie gwiazdy zostały wychowane w większości w rodzinach wierzących chrześcijan i też katolickich którzy po drodze potem w swoim dorosłym życiu pogubili się i dość często związali się z okultyzmem. Dlaczego akurat tak bardzo diabeł naciska i kusi ludzi z rodzin chrześcijańskich.
  Dziwię się tylko że wytwórnia z którą współpracuje ta piosenkarka pozwoliła na wypuszczenie w obieg na cały świat takiego teledysku który może wskazywać na poszukiwaniu Pana Boga w życiu tej kobiety. Wcześniej ona wypuszczała teledyski jedynie o tematyce okultystycznej. Chyba że może ona zmieniła wytwórnię.
  Chciałem powiedzieć od siebie że Pan Bóg każdemu daje szansę na nawrócenie, nawet najgorszemu grzesznikowi. Dopóki każdy żyje na tym świecie, do ostatniego tchnienia każdej pojedyńczej istoty na tym świecie Pan Bóg daje mu szansę na nawrócenie jeśli będzie żałował.

  Muszę powiedzieć że intro tej piosenki odzwierciedla właśnie to co ja odczuwam we własnej duszy.
  Mam wiele wyrzutów i czuję się jak rozbitek..krzyczę ale nikt mnie słyszy. Bynajmniej jak tak czuję że nikt mnie nie słyszy.

  Intro piosenki: ”Czy umarłam? Czy to tylko sen? Okropny sen.
  Wydaje się jakby trwał całą wieczność.
  Jeśli żyję, to dlaczego? Dlaczego??
  Czy istnieje Bóg albo cokolwiek? Gdziekolwiek?
  Dlaczego zostałam porzucona przez wszystkich i przez wszystko co od zawsze znałam, kochałam?
  Jaka jest tego lekcja? O co chodzi?
  Boże, daj mi znak abym się nie poddała! Już dłużej nie potrafię!
  Proszę, pozwól mi po prostu umrzeć. Będąc żywą zbyt bardzo boli”

  ”Modląc się”

  Cóż, prawie mnie zmyliłeś,
  Mówiłeś mi, że bez ciebie jestem nikim.
  Och, i po tym wszystkim, co zrobiłeś,
  Mogę ci tylko podziękować za to, jak silna się stałam.

  Wznieciłeś płomienie i zgotowałeś mi piekło,
  Musiałam nauczyć się walczyć o siebie.
  Oboje znamy całą prawdę, którą mogłabym powiedzieć.
  Powiem tylko, że życzę ci jak najlepiej, żegnaj.

  Mam nadzieję, że gdzieś tam się modlisz.
  Mam nadzieję, że twoja dusza zmienia się.
  Mam nadzieję, że znajdziesz swój spokój,
  Padając na kolana, modląc się.

  Jestem dumna z tego kim jestem.
  Koniec z potworami, mogę znów oddychać.
  Powiedziałeś, że byłam skończona.
  Cóż, myliłeś się i teraz najlepsze mam przed sobą.

  Bo potrafię radzić sobie sama,
  Nie potrzebuję cię, odnalazłam siłę, której nie znałam.
  Wywołam burze, wywołam deszcz,
  Kiedy skończę, oni nawet nie będą pamiętali twojego imienia.

  Wznieciłeś płomienie i zgotowałeś mi piekło,
  Musiałam nauczyć się walczyć o siebie.
  Oboje znamy całą prawdę, którą mogłabym powiedzieć.
  Powiem tylko, że życzę ci jak najlepiej, żegnaj.

  Mam nadzieję, że gdzieś tam się modlisz.
  Mam nadzieję, że twoja dusza zmienia się.
  Mam nadzieję, że znajdziesz swój spokój,
  Padając na kolana, modląc się.

  Oh, czasami modlę się za ciebie w nocy,
  Oh, byś któregoś dnia i ty zobaczył światło.
  Oh, niektórzy mówią, że w życiu dostaniesz to co dasz.
  Oh, ale niektóre rzeczy tylko Bóg może wybaczyć.

  Mam nadzieję, że gdzieś tam się modlisz.
  Mam nadzieję, że twoja dusza zmienia się.
  Mam nadzieję, że znajdziesz swój spokój,
  Padając na kolana, modląc się.

  Polubienie

 31. Mateusz pisze:

  INDIE: CUD PULSUJĄCEGO SŁOŃCA PODCZAS ODPRAWIANIA DROGI KRZYŻOWEJ (PIĄTEK, 22 MARCA 2019)
  ŚW.FILOMENA

  Polubienie

 32. Mateusz pisze:

  W stolicy Narodowy Marsz Życia

  Narodowy Marsz Życia wyruszył w niedzielę z placu Zamkowego w Warszawie. Postulaty uczestników to m.in. prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wsparcie dla naturalnej rodziny oraz prawo rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci.

  Narodowy Marsz Życia /Piotr Molecki /East News
  Narodowy Marsz Życia /Piotr Molecki /East News

  Jak poinformowali organizatorzy, uczestnicy marszu będą domagać się także jak najszybszego przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” oraz wypowiedzenia przez nasze państwo Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.
  Reklama

  „Wierzymy, że ten rok może być kluczowy dla realizacji postulatu ochrony życia od poczęcia, a szczególnie w przypadku eugenicznym. Rządzący dziś Polską mają wszystkie instrumenty, aby spełnić obietnicę, ale przede wszystkim realnie sprawić, by nasz świat stał się choć trochę lepszy. Mają większość w Sejmie i Senacie, mają większość przekonanych w sprawie ochrony życia posłów i senatorów, mają w Parlamencie gotowy do dalszego procedowania obywatelski projekt ustawy, mają gotowy projekt stanowiska w Trybunale Konstytucyjnym, mają media publiczne, które mogą być doskonałym forum prezentacji racji na rzecz życia i miejscem spokojnego dialogu z widzącymi to inaczej” – napisali organizatorzy na Facebooku.

  Wymarsz poprzedziła msza św. w stołecznym kościele Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Przed wyruszeniem odśpiewano hymn narodowy, po którym odczytany został list od prezydenta Andrzeja Dudy do uczestników marszu. Prezydent wyraził w nim przekonanie, że życie ludzkie będzie coraz bardziej chronione.

  Uczestnicy marszu niosą transparenty z napisami m.in. „Polska rodziną silna”; „głośmy radość życia”; „miłosierni za nienarodzonych”; „miłość zwycięży” czy też „Ruch Prawdziwa Europa za życiem”.

  Organizatorem marszu jest Chrześcijański Kongres Społeczny.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-w-stolicy-narodowy-marsz-zycia,nId,2900845#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   „(90) Napisz: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce moje, gdy oni wracają do mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili serce moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem moim, wpadną w sprawiedliwe ręce moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje, poczynam się gniewać (91) na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną.”
   Dz.(1728)

   Polubienie

 33. Szafirek pisze:

  24 marca
  Święta Katarzyna Szwedzka, zakonnica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-24.php3

  Polubienie

 34. Gosia 3 pisze:

  DZISIEJSZE CZYTANIA I EWANGELIĘ WYSŁUCHAŁAM W WĄWOLNICY W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KĘBELSKIEJ.
  POJECHAŁAM DO MATKI BOŻEJ Z BAGAŻEM PRÓŚB WŁASNYCH I ZA INNYCH I ZA NASZ CAŁY BLOG. W KAPLICY MATKI BOŻEJ Z CUDOWNĄ FIGURĄ ZOSTAWIŁAM W SKRZYNCE Z INTENCJAMI RÓWNIEZ MODLITWĘ W INTENCJI POWROTU DO ZDROWIA NASZEJ DROGIEJ SIOSTRY MARII , KTÓRA DOZNAŁA UDARU.
  GDY TAK SŁUCHAŁAM EWANGELII TO ZARAZ ZWRÓCIŁAM UWAGĘ NA TE SŁOWA :
  III Tydzień Wielkiego Post

  Ewangelia

  Łk 13, 1-9 Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie.
  ZARAZ PRZYPOMNIAŁY MI SIĘ SŁOWA KTÓRE USŁYSZAŁAM 3 SIERPNIA 2018 ROKU GDY W WIDZENIU SENNYM ZOBACZYŁAM JEZUSA NA OŁTARZU MOJEGO KOŚCIOŁA . STAŁ W KRÓTKIEJ SZKARŁATNEJ SZACIE I W KORONIE CIERNIOWEJ TAK PODOBNIE JAK Z TYCH OBJAWIEŃ 15 TORTUR CHRYSTUSA W CIEMNICY I Z KROPIELNICY POLEWAŁ MNIE WODĄ ŚWIĘCONĄ BARDZO OBFICIE I WTEDY RZEKŁ :
  Jeśli się nie nawrócicie nie zobaczycie Abrahama.
  PORÓWNAJCIE KOCHANI TE DWA ZDANIA WYPOWIEDZIANE PRZEZ JEZUSA ONE DOKŁADNIE TO SAMO OZNACZAJĄ.
  ABRAHAM NA PEWNO JEST W NIEBIE A WIĘC TO JEST ZAPOWIEDZ DLA NAS TAKA SAMA TYLKO ŁAGODNIEJ WYPOWIEDZIANA. DO NIEBA PO PROSTU NIE TRAFIMY.
  A W DZISIEJSZYM PIERWSZYM CZYTANIU JEST MOWA O ABRAHAMIE I ZNOWU SKOJARZYŁAM TO CO MNIE SPOTKAŁO W 1997 ROKU W MOIM KOŚCIELE GDY TEŻ OGŁOSZONO TAMTEN ROK ROKIEM DUCHA ŚWIĘTEGO. I TO BYŁ PIERWSZY DZIEŃ TEGO ROKU DUCHA ŚWIĘTEGO KIEDY Z PISMA ŚWIĘTEGO WIDZIAŁAM ŻYWY I PRAWDZIWY JĘZYK OGNIA JAKBYM TO DZISIAJ WIDZIAŁA. ON PŁONĄŁ A PISMO ŚWIĘTE ROZŁOŻONE NIE PALIŁO SIĘ . PRZECIERAŁAM OCZY I WCIĄŻ OBRAZ POZOSTAWAŁ TEN SAM.

  III Tydzień Wielkiego Postu

  1. czytanie

  Wj 3, 1-8a. 13-15 Powołanie Mojżesza

  Mojżesz pasł owce teścia swego Jetry, kapłana Madianitów; zawiódł pewnego razu owce w głąb pustyni i przyszedł do góry Bożej Horeb. Wtedy ukazał mu się anioł Pana w płomieniu ognia w środku krzewu. Mojżesz widział, jak krzew płonął ogniem, a nie spłonął od niego.
  NIE SPŁONĄŁ OD TEGO OGNIA.

  A DO CZEGO ZMIERZAM ŻE GDY DUCH ŚWIĘTY PŁONIE NIGDY NIE MA MOCY NISZCZYCIELSKIEJ LECZ ZAWSZE OBDARZA NAS ŁASKAMI BO TAKI OGIEŃ POCHODZI OD PANA BOGA A NIE OD CZŁOWIEKA.

  i dalej w tym czytaniu:
  Rzekł wtedy Mojżesz: ”Zbliżę się, aby ujrzeć lepiej to niezwykłe zjawisko, dlaczego krzew się nie spala”. Gdy zaś Pan ujrzał, że Mojżesz się zbliżał, aby lepiej mógł ujrzeć, zawołał doń Bóg: ”Mojżeszu, Mojżeszu!”.
  On zaś odpowiedział: ”Oto jestem”.
  ….. Mówił dalej Bóg do Mojżesza: ”Tak powiesz synom Izraela: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba przysłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia”.

  TO BARDZO ZNACZĄCE SŁOWA :
  BÓG ABRAHAMA , BÓG IZAAKA, I BÓG JAKUBA PRZYSŁAŁ MNIE DO WAS:
  OTO JESTEM.
  „GDY SIĘ NIE NAWRÓCICIE NIE ZOBACZYCIE ABRAHAMA.” TO OSTATNIE ZDANIE ODNOSZĘ DO SIEBIE JAK NAJBARDZIEJ .
  BŁOGOSŁAWIONEGO DNIA PAŃSKIEGO WSZYSTKIM CZYTAJĄCYM ŻYCZĘ. 🙂

  Polubienie

 35. Gosia 3 pisze:

  I TO JESZCZE DODAJĘ BO BARDZO WAŻNE :
  To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia”.
  A nie wiem czy Marcin pamięta jak zawołał do niego Pan Bóg? gdy przekazał mu pewne słowa.

  Polubienie

 36. Szafirek pisze:

  Ze środy na czwartek miałam taki miły,radosny sen.Śniło mi się,że byłam w poprzednim mieszkaniu,tam zawsze przylatywały na balkon gołąbki,parka sierpówek.I śniło mi się,że siedzę na kanapie ,tak oparta i,że widzę te dwa gołąbki na balkonie,tak sobie chodziły,przytulały się.I nagle jeden z nich (wiedziałam ,że to samiczka),wleciał do pokoju,usiadł mi na lewym ramieniu,a właściwie tak bardziej niżej jakby na sercu,i się tak tulił,a ja go głaskałam.Nagle zobaczyłam,że on ma coś na szyi zawieszone,a tam był breloczek z wizerunkiem Matki Bożej,dokładnie Licheńskiej.
  Rano sobie przypomniałam,że ja mam taki breloczek,kiedyś dostałam,nosiłam przy kluczach jeszcze od domu rodzinnego,już jest zniszczony,ale go mam schowany.I wyjęłam go,a tam jest napisane,że to Matka Boża Świętokrzyska,ja byłam pewna ,że Licheńska,bo to ten sam wizerunek jest i byłam pewna,że on jest z Matką Bożą Licheńską,bo nawet ta osoba co mi go podarowała była akurat chyba wtedy w Licheniu.Nie wiem jak ja mogłam nie pamiętać,że to Matka Boża Świętokrzyska,trochę to dziwne.Miałam nie pisać o tym śnie,ale był tak bardzo miły,że jednak pomyślałam,że się z Wami nim podzielę…
  Szczęść Boże Wszystkim!

  Polubienie

 37. Gosia 3 pisze:

  PRZEKLEJĘ TO TUTAJ BO PRZED CHWILĄ TO DOPIERO ODCZYTAŁAM A ODPOWIEM BASI JUTRO.

  Odpowiedz
  Basia z Kanady pisze:
  24 marca 2019 o 15:41

  NIECH BEDZIE BOG UWIELBIONY !!!
  Przepraszam Kochani, ze nie czesto zagladam na blog, niezbyt czesto mam czas, aby tutaj zawitac..
  Nie mniej jednak musze podzielic sie z Wami, a w szczegolnosci serdecznie podziekowac Tobie Gosiu 3 i Tobie Mariuszu ( przy okazji wszystkiego najlepszego z okazji niezbyt odleglych Urodzin !!! Niech Bog Wszechmogacy udziela Ci wszelkich potrzebnych Lask w zyciu i pomaga pokonywac wszelkie przeciwnosci dnia codziennego !!! ) za cierpliwe zanoszenie modlitw w intencji naszego Ksiedza Proboszcza.. Bog jest litosciwy i wysluchuje pokornych blagan..!! Nasz Ksiadz mial 8 marca (piatek) operacje na usuniecie nerki z wielkim guzem.. przeslali to wszystko do badania.. W miniony piatek dowiedzial sie od prowadzacego Go lekarza, ze nie ma raka !!! 🙂
  Chwala i Czesc i Dziekczynienie dla Boga Najswietszego i Najlepszego !!!
  Dla Was Kochani rowniez serdeczne Bog zaplac !!! za modlitwe !!!
  Na pewno minie troszke czasu zanim Ksiadz dojdzie do pelni zdrowia, ale jest juz bardzo dobry poczatek w informacji, ze nie ma raka !!!
  Chcialam sie z Wami podzielic ta radoscia, ktora dzieli wraz ze mna bardzo wielu parafian 🙂 modlitwy byly wciaz zanoszone w intencji Ksiedza Czeslawa 🙂

  Polubienie
  Odpowiedz

  mariusz2015 pisze:
  24 marca 2019 o 15:56

  Witaj Basieńko – to najpierw razem westchnijmy:
  Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była teraz i zawsze i na wieki wieków.
  Amen.

  Polubienie
  mariusz2015 pisze:
  24 marca 2019 o 16:06

  Oczywiście dziękuję za życzenia. Ufam, że coś napisze Gosia.
  Pozdrawiam serdecznie.

  🙂

  Polubienie

 38. Gosia 3 pisze:

  Droga Basiu!
  Powtórzę za Tobą niech Bóg Wszechmogący w Trójcy Świętej będzie uwielbiony i Matka Boga Maryja również bo niejednokrotnie przez nią zanosimy nasze modlitwy do Jej Syna Jezusa Chrystusa – naszego Króla.
  Bardzo to dla nas również radosna nowina i składajmy dziękczynienie za ten Wielki Cud że to nie jest rak złośliwy . Na pewno potrzeba jeszcze wiele modlitwy bo życie z jedną nerką nie jest takie samo jak z dwoma.
  Ja mogę zapewnić Cię że codziennie modliłam się również na Różańcu w tej intencji za kapłanów właśnie za Waszego Proboszcza Czesława także i dlatego podkreśliłam tutaj zasługę Maryi jako Pośredniczki w zanoszeniu naszych próśb do Nieba.
  Nasza wspólna modlitwa została wysłuchana i cieszę się razem z Wami.
  Nie wiem czy wiesz że my teraz modlimy się za naszą siostrę w Chrystusie Panu aktywną na blogu , bo z nami się modliła i zamieszczała codziennie Pieczęć Boga Żywego. 9 dni temu przeszła udar ale do tej pory nie mamy żadnej wiadomości o jej stanie zdrowia. Raz pojawiła się jej córka z prośbą o modlitwę ale od tamtej pory już nic się nie odezwała. Wspomnijcie więc w swoich modlitwach o zdrowie dla Marii F aby mogła do nas wrócić.
  A propos chciałam się Basiu zapytać czy do Was w Kanadzie dociera Radio Chrystusa Króla które nadawane jest w Chicago przez Panią Krystynę.
  Pozdrawiam Cię serdecznie i Twojego Proboszcza oraz dwie Kochane Beatki .
  Szczęść Boże!
  Basiu! nie długo następna XXIX NP. Czekamy na Wasz udział. Pa. 🙂

  Polubienie

 39. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 40. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 41. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s