Orędzie Matki Bożej z Medziugorje dla Mirjany; 2.04.2019r.

Mirjana during an apparition,,Drogie dzieci!

Jako Matka, która zna swoje dzieci, wiem, że wołacie do mojego Syna. Wiem, ze wołacie o prawdę, pokój, o to co czyste i nie zafałszowane. To dlatego ja, przez miłość Bożą, jako Matka, zwracam się do was i wzywam,  byście modlili się czystym  i otwartym sercem,  sami poznawali mojego Syna, Jego miłość i Jego miłosierne serce. Mój Syn widział piękno we wszystkich rzeczach. On szuka piękna we wszystkich duszach, nawet tego najmniejszego, trochę skrywanego, by wybaczyć zło. Dlatego więc wzywam was, moje dzieci, apostołów mojej miłości, byście Jego adorowali, byście Jemu nieustannie dziękowali i byli godnymi, gdyż On do was mówi boskie słowa, słowa Boga, słowa, które są dla wszystkich i na zawsze. Dlatego, moje dzieci żyjcie radośnie, pogodnie, w jedności i we wzajemnej miłości. To jest to, czego wam trzeba w dzisiejszym świecie. Tak żyjąc będziecie apostołami mojej miłości i będziecie właściwie świadczyć o moim Synu. Dziękuję wam.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

88 odpowiedzi na „Orędzie Matki Bożej z Medziugorje dla Mirjany; 2.04.2019r.

 1. Szafirek pisze:

  4 kwietnia
  Święty Izydor z Sewilli,
  biskup i doktor Kościoła https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-04.php3

  Polubienie

 2. Leszek pisze:

  Jednak muszę o tym wspomnieć. Otóż dzisiejszego ranka na Mszy Św. w Domu św. Marty, Franciszek komentując pierwsze dzisiejsze czytanie z Księgi Wyjścia 32,7-14 o modlitwie wstawienniczej za lud, który przez utworzenie sobie bałwochwalczy posąg złotego cielca, którym powiedział Aaron: „Izraelu,oto twój bóg, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej”, czym rozpalił gniew Jahwe, bo zamierzał On go wyniszczyć, o czym „powiadomił” Mojżesza (por. Am 3,7). Mojżesz wstawił się „skutecznie w błagalnej modlitwie do Jahwe z ten lud, tak , że Pan Bóg odstąpił od swego zamiaru. Jednym z jego argumentów było powołanie się na obietnice dane przez Jahwe patriarchom Izraela, więc jakby, Bogu Jahwe powiedział: „„Wejrzyj na obietnice dane przez Siebie i zaniechaj swego zamiaru wobec tego ludu…”.
  Dzisiejszego popołudnia zdarzyło się, ze słuchałem wiadomości Radia Watykańskiego w Radiu Maryja, a w nich było też wspomniane o tej homilii papieskiej na tej Mszy św, w trakcie której Franciszek użył, by nie powiedzieć mocniej tych „niefortunnych słów”: Mojżesz jak gdyby chciał powiedzieć: „Panie, nie kompromituj się, Ty to im obiecałeś”.
  Od razu zwróciłem uwagę na te słowa: „Panie, nie kompromituj się…”. Zatem innymi słowy, Mojżesz uratował Boga Jahwe, od kompromitacji, czyli narażenia się na wstyd, ośmieszenie, zaszkodzisz opinii o Sobie.
  Zob.: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2019-04/papiez-franciszek-msza-sw-marta-modlitwa-wstawiennicza.html
  W jakim duchu te słowa zostały wypowiedziane? Ano w podobnym duchu, jak to możemy przeczytać w św. Ewangelii wg św. Marka, gdy bliscy krewni Pana Jezusa, chcieli Go powstrzymać od tego, co czynił, słysząc co o Nim mówiono: „Odszedł od zmysłów” (Mk 3,21); w innym tłumacz.: „Rozpowiadano o Nim, że oszalał”; czyli innymi słowy:rozum mu odjęło, kompromituje siebie i swoja rodzinę, naraża się na wstyd, kompromitację itp.
  Takie są moje przemyślenia. A może jednak sprawa ma się zupełnie inaczej?

  Polubienie

 3. Gosia 3 pisze:

  Witaj Leszku! ja czytając wczorajsze Słowo Boże pomyślałam jaki ten Pan Bóg jest Miłosierny i litościwy jak człowiek modli się do niego z wiarą i to jeszcze nie w swojej sprawie a w sprawie bliźnich. Bo przecież Mojżesz modlił się nie za siebie lecz za swój lud.
  A żeby dojść do takiego wniosku że Pan Bóg miałby się niby skompromitować bo zmienił swoje zdanie i dał się ubłagać to trzeba mieć zaiste „podszepty złego ducha”. Inaczej nie da się tego skomentować.
  Pan Bóg ma prawo zmienić czas i swoje zamiary bo jest Bogiem i Władcą całego Wszechświata.
  Ostatnio zmienił czas pontyfikatu Franciszka i ja to zrozumiałam dlaczego mi pokazywał 6.
  Władza i czas jest w mocy Wszechwładnego Boga w Trójcy Św.

  Polubienie

 4. elzbieta pisze:

  Gosiu co masz na mysli zmienil czas pontyfikatu

  Polubienie

 5. Szafirek pisze:

  5 kwietnia – św. Wincenty Ferreriusz, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-05a.php3
  5 kwietnia – św. Maria Krescencja Höss, dziewica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-05b.php3
  5 kwietnia – św. Katarzyna Thomas, dziewica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-05c.php3
  5 kwietnia – bł. Julianna z Mont Cornillon, pustelnica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-05d.php3

  Polubienie

 6. KIELICH pisze:

  Coś może się jutro wydarzyć. Albo Interwencja Boża, albo dopust Boży. Po wpisaniu April 6th 2019 w googl ach pojawiaja się filmiki o interwencji Bożej na ten dzień, trzeba być gotowym i mieć lampę i oliwę. Ciekawe jest też to , że 40 dni od jutra minie 13 lat 13 miesięcy 13 dni 13 godzin od śmierci Jana Pawła ll a wiadomo jaki duży związek z liczbą 13 miał nasz Święty Papież. Żeby tylko wspomnieć że data jego śmierci suma to 13. Godzina jego śmierci suma to 13. I kilka jeszcze związków z 13tka. Ewangeliarz na trumnie Papierza zamknął się z hukiem. Jakieś znaki Papież Polak nam zostawił. 40 dni mieli mieszkańcy niniwy na pokutowac ie by nie było zapowiedziane przez Jonas kary Bożej. Lepiej być przygotowanym na jutro. No nie wiem. Jeszcze Gosia napisała że Pan pokazał Jej cyfrę 6.

  Polubienie

 7. Mateusz pisze:

  Ale to jest związane z kartami Tarota.Przecież to okultyzm jest

  Polubienie

 8. Marcin pisze:

  Może jest coś na rzeczy. Niewiadomo. ”April 6 2019 is Nissan 1 first day on Hebrew calendar”. 6 kwiecien 2019 to Nissan 1 dzień w kalanedarzu hebrajskim. Niektórzy myślą że Pan Jezus urodził się właśnie tego dnia.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Marcinie!
   a kto tak myśli że: cyt. „Niektórzy myślą że Pan Jezus urodził się właśnie tego dnia.”
   Podaj źródło.

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Gosiu,
    Ja nie wiem sam kiedy Pan Jezus tak naprawdę się urodził i nie chcę o niczym przesądzać. Może 25 grudnia jak obchodzimy św Bożego Narodzenia..nie wiem. Miałem na myśli m.in to video po angielsku poniżej tam jak ten pan przedstawia. Tam po prawej stronie jak jest wykaz innych video, tam ktoś inny po angielsku też o tym mówi.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    A mógłbyś wstawić to video bo mnie to zainteresowało, bo o tym jeszcze nie słyszałam.
    Pozdrawiam . 🙂
    Już utworzyłam NP i posłałam Mariuszkowi na pocztę, także odetchnęłam z ulgą.

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Marcinie! dzięki. Ja jak się pomodlę to jeszcze Wam coś ciekawego napiszę odnośnie jutrzejszego dnia. o czym powiedział mi mój mąż.

    Polubienie

 9. Marcin pisze:

  Niektórzy myślą że 6 kwiecień 2019 to Dzień Pochwycenia.

  Polubienie

 10. Marcin pisze:

  Nisan – żydowski Nowy Rok

  Polubienie

  • Marcin pisze:

   Według tego wideo, tam ten pan przedstawia wykres. Tam jest np, że Noe otworzył Arkę w pierwszy dzień pierwszego miesiąca kalendarza żydowskiego, czyli w 1. dzień Nisan, że w 1. dzień Nisan było stworzenie świata, że Jezus urodził się tego dnia..i też inne wydarzenia. np Obama w siedzibie szatana. Dzisiaj Barack Obama przyjechał do Berlina i spotkał się z A. Merkel i zostaje do jutra (według tego pana Berlin może być siedzibą szatana i rzeczywiście tutaj w tym mieście czuć smug szatana w powietrzu).

   Polubienie

 11. Gosia 3 pisze:

  Kochani ! wybaczcie mi że się nie włączam do waszej dyskusji ani nie odp na pytania ale próbuję utworzyć następną Nowennę ten przedstęp. Przepraszam że tak późno ale 2 kwietnia miałam ten zabieg i jak pisałam mam remont mieszkania. Ja już tak maksymalnie odciągałam ten remont ze względu na Ostrzeżenie ale w końcu można byłoby tak w nieskończoność. Pan Jezus mówił żeby żyć normalnie i nie zdziwiłabym się jakby zastało mnie to w wielkim bałaganie zewnętrznym ale najważniejsze jest przygotowanie naszego wnętrza.
  Co do daty 6 kwietnia to nic o tym nie słyszałam aby miało się coś wydarzyć poza tym że jest mi bardzo bliskie ze względu…… Cyfra 6 jest związana z czymś co napisałam powyżej ale teraz nie mam czasu o tym pisać. To było wcześniej z tym 6 a ostatnio jest cały czas 7. Gdy wczoraj chciałam odnaleźć to 7 z ostatnich dni nie mogłam bo pewnie wykasowałam ale Szafirek dzisiaj mi pokazała u siebie 7 ułożone z Różańca. Jest albo dzień tygodnia albo miesiąca . Ja skłaniam się do tego drugiego.
  Szczęść Boże ! Wracam do pracy .

  Polubienie

  • Marcin pisze:

   ”Szczególną rolę aniołowie odgrywają po otwarciu siódmej pieczęci (Ap 8, 1nn). Wówczas zapanowała w niebie „cisza” jakby na pół godziny (Ap 8, 1). Cisza ta jest zapowiedzią niepokojących i groźnych wydarzeń, które mają za chwilę nadejść („cisza przed burzą”). Po niej na scenie pojawiają się aniołowie, którym przekazano siedem trąb, by obwieszczali to, co nastąpi.”

   Polubienie

   • Leszek pisze:

    Matka boża 23.X.2012r. do już śp. Adma-Człowieka
    „Wizja trąb, Moje kochane dzieci, powinna napełnić wasze serca nadzieją, ponieważ dla wiernych dzieci Mojego Syna oznacza ona oczyszczenie a nie zagładę. Pamiętajcie, że te zmagania w rzeczywistości tego czasu – ery czasu ostatecznego – niosą wewnętrzne ukojenie. Starajcie się o to, abyście byli w stanie łaski uświęcającej i godni obietnic Chrystusa”.

    Polubienie

   • Leszek pisze:

    Matka Boża: «Pisz Człowiecze. Moje drogie dziecko i Moje drogie dzieci, ostatnio mówiłam wam o siedmiu Aniołach i ich trąbach. Dzisiaj pragnę wam wyjaśnić znaczenie czterech trąb, abyście jeszcze lepiej zrozumieli, w jakim czasie żyjecie. Nie obawiajcie się niczego, lecz całą ufność pokładajcie w Moim Boskim Synu i bądźcie cierpliwi, gdyż wasze świadectwo przypomina drzewo, które wolno rośnie, a odpowiednio pielęgnowane, przynosi owoce (por. Ps 1,3a). Im więcej ogrzewają je promienie słońca, tym bardziej owoce są dojrzałe.
    Moje dzieci, stworzenie z utęsknieniem i w bólach rodzenia wyczekuje objawienia chwały Mojego Boskiego Syna (por. Rz 8,19-22). Ten czas tęsknoty i wyczekiwania teraz przeżywacie wraz z całym stworzeniem. Czy tak głusi jesteście, że do tej pory nie usłyszeliście jeszcze głosu trąb siedmiu Aniołów? (Ap 8,2.6; por. Mt 24,31; Joz 6,13). Zauważcie, Moje kochane dzieci, że ziemia nie wydaje już takich plonów, a susza (por. Hi 12,15; Am 5,7; Ag 1,10-11) tak bardzo dokucza wielu narodom. Plony zostają zniszczone przez katastrofy, które coraz częściej nawiedzają ziemię. Gdy jedni wyrzucają i niszczą żywność, w innych krajach panuje głód.
    To właśnie zapowiedział pierwszy z siedmiu Aniołów (Ap 8,7).
    To samo zapowiedziałam wam w La Salette, że ludzkość nawiedzi plaga głodu (por. Rdz 41,56n; Ps105,16; Syr 39,29; Ez 14,13; Am 4,6; Mt 24,7; Łk 21,11; Dz 11,28).
    Spójrzcie także, Moje kochane dzieci, jak chciwość handlarzy spowodowała, że to, co spożywacie, niszczy wasze zdrowie i jest przyczyną tak wielu chorób. Ten stan jest konsekwencją waszego buntu i lekceważenia Bożych Praw.
    Człowiek w swojej pysze zaczął „ulepszać” stworzenie uważając, że ma nad nim władzę. Tym samym, Moje dzieci, człowiek zupełnie wypaczył nakaz, który Bóg skierował na początku, aby ludzie czynili sobie ziemię poddaną ze względu na Stworzyciela (Rdz 1,28). Przecież wszystko, co was otacza, jest darem Bożym dla was. Im bardziej jednak się buntujecie, tym bardziej odczuwacie tego skutki.

    Polubienie

   • Leszek pisze:

    Matka Boża 23.X.2012r. do już śp. Adama-Człowieka”:
    «Pisz Człowiecze. Moje drogie dziecko i Moje drogie dzieci, ostatnio mówiłam wam o siedmiu Aniołach i ich trąbach. Dzisiaj pragnę wam wyjaśnić znaczenie czterech trąb, abyście jeszcze lepiej zrozumieli, w jakim czasie żyjecie. Nie obawiajcie się niczego, lecz całą ufność pokładajcie w Moim Boskim Synu i bądźcie cierpliwi, gdyż wasze świadectwo przypomina drzewo, które wolno rośnie, a odpowiednio pielęgnowane, przynosi owoce (por. Ps 1,3a). Im więcej ogrzewają je promienie słońca, tym bardziej owoce są dojrzałe.
    Moje dzieci, stworzenie z utęsknieniem i w bólach rodzenia wyczekuje objawienia chwały Mojego Boskiego Syna (por. Rz 8,19-22). Ten czas tęsknoty i wyczekiwania teraz przeżywacie wraz z całym stworzeniem. Czy tak głusi jesteście, że do tej pory nie usłyszeliście jeszcze głosu trąb siedmiu Aniołów? (Ap 8,2.6; por. Mt 24,31; Joz 6,13). Zauważcie, Moje kochane dzieci, że ziemia nie wydaje już takich plonów, a susza (por. Hi 12,15; Am 5,7; Ag 1,10-11) tak bardzo dokucza wielu narodom. Plony zostają zniszczone przez katastrofy, które coraz częściej nawiedzają ziemię. Gdy jedni wyrzucają i niszczą żywność, w innych krajach panuje głód.
    To właśnie zapowiedział pierwszy z siedmiu Aniołów (Ap 8,7).
    To samo zapowiedziałam wam w La Salette, że ludzkość nawiedzi plaga głodu (por. Rdz 41,56n; Ps105,16; Syr 39,29; Ez 14,13; Am 4,6; Mt 24,7; Łk 21,11; Dz 11,28). Spójrzcie także, Moje kochane dzieci, jak chciwość handlarzy spowodowała, że to, co spożywacie, niszczy wasze zdrowie i jest przyczyną tak wielu chorób. Ten stan jest konsekwencją waszego buntu i lekceważenia Bożych Praw. Człowiek w swojej pysze zaczął „ulepszać” stworzenie uważając, że ma nad nim władzę. Tym samym, Moje dzieci, człowiek zupełnie wypaczył nakaz, który Bóg skierował na początku, aby ludzie czynili sobie ziemię poddaną ze względu na Stworzyciela (Rdz 1,28). Przecież wszystko, co was otacza, jest darem Bożym dla was. Im bardziej jednak się buntujecie, tym bardziej odczuwacie tego skutki.

    Polubienie

   • Leszek pisze:

    Kiedy drugi Anioł zatrąbił (Ap 8,8n), nastąpił sąd nad wszelkimi wodami, które są kolejnym obszarem ludzkiej egzystencji. Wody mórz i oceanów zostały skażone. Człowiek w swojej zuchwałości doprowadził do ograniczenia wody i do jej zatrucia aż tak dalece, że giną ryby i zwierzęta morskie (por. Rdz 9,2; Ps 105,29; So 1,3). Woda jest, jak wiecie, Moje dzieci, symbolem życia i podtrzymuje je. Gdy w swojej zuchwałości przeciwstawiacie się życiu, sami stajecie się przyczyną klęsk i kar. Człowiek w swojej zarozumiałości sam niszczy życie. Czy nie dochodzi do waszych uszu głos trąby drugiego Anioła?

    Polubienie

   • Leszek pisze:

    Konsekwencją tej zuchwałości i grzechu jest kolejny głos trzeciej trąby, która ukazuje wam, że ludzkość odrzuciła błogosławieństwo Boga, którego udzielił podczas aktu stworzenia i sprowadziła na siebie przekleństwo, a życie stało się gorzkie jak piołun (Ap 8,10-11). Tym razem czytacie w Objawieniu Jana, że już nie góra płonąca ogniem została wrzucona w morze (por. Ps 46,3), lecz gwiazda jak pochodnia spadła na rzeki i ich źródła. To rozważcie, Moje kochane dzieci, że gdy Mój Boski Syn po raz pierwszy przyszedł na ziemię, zamienił gorycz potępienia w radość i słodycz zbawienia. Uczynił to poprzez swoją Ofiarę na krzyżu. Kiedy przybliża się objawienie Jego Chwały, już teraz ukazuje Mój Syn swój sąd nad światem poprzez gorycz grzechu (por. Lm 3,15.19n). Gorycz, udręka i cierpienia są rezultatem odstępstwa i bezbożności narodów, o czym mówili i co zapowiadali prawdziwi prorocy. (Jr 8,14: „Pan, Bóg każe nam zginąć, poi nas wodą zatrutą, bo przeciwko Panu zgrzeszyliśmy” i „Oto dam im piołun za pokarm” (Jr 23,15)

    Polubienie

 12. Leszek pisze:

  Konsekwencją tej zuchwałości i grzechu jest kolejny głos trzeciej trąby, która ukazuje wam, że ludzkość odrzuciła błogosławieństwo Boga, którego udzielił podczas aktu stworzenia i sprowadziła na siebie przekleństwo, a życie stało się gorzkie jak piołun (Ap 8,10-11).
  Tym razem czytacie w Objawieniu Jana, że już nie góra płonąca ogniem została wrzucona w morze (por. Ps 46,3), lecz gwiazda jak pochodnia spadła na rzeki i ich źródła. To rozważcie, Moje kochane dzieci, że gdy Mój Boski Syn po raz pierwszy przyszedł na ziemię, zamienił gorycz potępienia w radość i słodycz zbawienia. Uczynił to poprzez swoją Ofiarę na krzyżu. Kiedy przybliża się objawienie Jego Chwały, już teraz ukazuje Mój Syn swój sąd nad światem poprzez gorycz grzechu (por. Lm 3,15.19n). Gorycz, udręka i cierpienia są rezultatem odstępstwa i bezbożności narodów, o czym mówili i co zapowiadali prawdziwi prorocy („Pan, Bóg każe nam zginąć, poi nas wodą zatrutą, bo przeciwko Panu zgrzeszyliśmy” i „Oto dam im piołun za pokarm”: odpowiednio Jr 8,14 i 23,15)

  Polubienie

  • Leszek pisze:

   Anioł czwartej trąby ukazuje przede wszystkim, Moje kochane dzieci, moc, potęgę, wszechmoc i suwerenność Boga (Ap 8,12). Poza pierwszymi trzema trąbami, których głos już dawno zabrzmiał nad stworzeniem, Bóg posyła jeszcze jedno ostrzeżenie, które brzmi: potrójne „biada” dla mieszkańców ziemi (Ap 8,13). Człowiek poprzez swoje grzeszne postępowanie wprowadził chaos w stworzenie. Natomiast poprzez Ofiarę i cierpienie Mojego Boskiego powraca do jedności, lecz odbywa się to w Jego sprawiedliwości i w Jego wyrokach. Ciemności ogarniające słońce, księżyc i gwiazdy – to zaślepienie umysłów wobec Stwórcy, to ciemność spowodowana utratą Boga! Stworzenie cierpi z powodu obrzydliwości grzechu człowieka, a sąd nad narodami dokonuje się także poprzez przyrodę (por. Mdr 16,24!), która, jako pobłogosławione stworzenie, buntuje się przeciwko grzechowi. Potrójne biada ogłasza orzeł, który jest królem ptaków, podobnie jak lew – królem zwierząt. Orzeł symbolizuje głos samego Boga [Wj 19,4: „Wyście widzieli, co uczyniłem Egiptowi, jak niosłem was na skrzydłach orlich i przywiodłem was do Mnie”]– Jego słowo, które przekazuje swoim prorokom, aby je obwieścili ludziom. Takim prorokiem był między innymi Jan (Ap 4,7d), umiłowany uczeń Mojego Boskiego Syna.
   Zauważcie jednak, Moje kochane dzieci, że Jan opisuje sąd, który w swojej formie dotyka tylko jednej trzeciej części stworzenia – bo przecież nie wszyscy podlegają temu sądowi, chociaż wszyscy ponoszą skutki i konsekwencje grzechu. Jan opisuje, że wielu zmarło na skutek goryczy wód, a zatem nie wszyscy.
   Dlatego powtarzam wam: pokładajcie ufność w Moim Boskim Synu, poświęćcie się Mojemu Niepokalanemu Sercu, nawracajcie się i módlcie! Symboliczna liczba „jedna trzecia”, oznacza, że ten sąd nie jest jeszcze sądem ostatecznym, lecz dotyka stworzenia. Czterej Aniołowie oznajmiają, że środowisko, w którym żyje człowiek, zostało użyte jako narzędzie kary, a człowiek sam doświadcza tego sądu z powodu odrzucenia Boga.

   Polubienie

  • Leszek pisze:

   W tym czasie ostatecznym, w jego decydującym momencie, Moje dzieci, kiedy potrójne „Biada!” brzmi nad całą ludzkością, ukazany wam zostaje znak i klucz do zrozumienia Apokalipsy. To Bóg jest Panem dziejów i do Niego wszystko należy. Z jednej strony Baranek otwiera pieczęcie i słychać donośny głos: „Przyjdź!” [Ap rozdz. 6 – cztery zwierzęta wokół tronu wołają: „Przyjdź”], a z drugiej strony wznosi się błagalna i pełna tęsknoty modlitwa Ducha i Oblubienicy: „Przyjdź!” [Ap 22,17].
   Moje kochane dzieci, rozważajcie Moje słowa, a wtedy zrozumiecie lepiej czas w którym żyjecie, a diabeł nie będzie miał władzy nad wami, gdyż nie ulegniecie jego sztuczkom oraz fałszywym prorokom, którzy zwiastują koniec świata i wzbudzają w was strach. Jeszcze raz wam powtarzam: zaufajcie Bogu i nie lękajcie się niczego. Ja jestem z wami. Wizja trąb, Moje kochane dzieci, powinna jednak napełnić wasze serca nadzieją, ponieważ dla wiernych dzieci Mojego Syna oznacza ona oczyszczenie a nie zagładę. Pamiętajcie, że te zmagania w rzeczywistości tego czasu – ery czasu ostatecznego – niosą wewnętrzne ukojenie. Nie musicie fizycznie słyszeć głosu trąb, by wsłuchać się w ich głos i zrozumieć to, o czym wam mówię. Starajcie się o to, abyście byli w stanie łaski uświęcającej i godni obietnic Chrystusa, Mojego Boskiego Syna.
   Nic i nikt nie zwalnia was z pokuty i zadośćuczynienia Bogu. Wołanie Anioła: „Pokuty, pokuty, pokuty!” z Fatimy [Wołanie Anioła, znane z III Tajemnicy Fatimskiej. „Po dwóch częściach, które już przedstawiłam, zobaczyliśmy po lewej stronie Naszej Pani nieco wyżej Anioła trzymającego w lewej ręce ognisty miecz; iskrząc się wyrzucał języki ognia, które zdawało się, że podpalą świat; ale gasły one w zetknięciu z blaskiem, jaki promieniował z prawej ręki Naszej Pani w jego kierunku; Anioł wskazując prawą ręką ziemię, powiedział mocnym głosem: Pokuty, Pokuty, Pokuty!”. Potrójne wezwanie: „Pokuty!” przypomina potrójne apokaliptyczne „Biada!”] jest nadal aktualne. Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, gdyż Bóg nieustannie przypomina o rzeczywistości tego czasu ostatecznego, a chwila jest bliska.

   Polubienie

 13. Leszek pisze:

  23.XI.2012r.
  «Głos piątej trąby i pierwsze „biada” jest znakiem i rzeczywistością demonicznego ataku, nie tylko przeciwko całej ziemi, lecz także przeciwko poszczególnym duszom. Bądźcie zatem czujne, Moje kochane dzieci».
  I piąty anioł zatrąbił… (Ap 9,1-12)
  Moje kochane dzieci, bądźcie żywymi pochodniami i prawdziwymi świadkami Miłości, szczególnie tej ukrzyżowanej! Świat znalazł się w ciemności: panuje nienawiść, zło, zdrada, bałwochwalstwo i wszelkie żądze ciała. Szatan zwodzi każdego dnia ogromną liczbę dusz. Spełniają się słowa o ohydzie spustoszenia i wielkim ucisku, gdyż to pokolenie zwróciło się przeciwko Bogu, przeciwko życiu, a skierowało się w stronę cywilizacji śmierci. Królestwo szatana na ziemi okazuje swoją moc i wściekłość. To głos piątej trąby! Dym pogaństwa, zgorszenia i grzechu zasłonił ożywcze światło Bożej Prawdy. Człowiek w swojej pysze (por. Syr 10,12n.18a) ponownie zapragnął zjeść z owocu Drzewa Życia (Rdz 2,17 i 3,1-5) i chce ustanowić siebie panem stworzenia!
  W swojej rozpaczy i duchowym rozdarciu niszczy cały porządek stworzenia, sam siebie chce nazwać stworzycielem, lecz tak naprawdę uległ „królowi czeluści”, który jest niszczycielem (Exterminatos, Ap 9,11).

  Polubienie

  • Leszek pisze:

   Trzy ostatnie trąby (Ap 9,13b) z siedmiu przedstawionych w Apokalipsie, Moje kochane dzieci, dotyczą bezpośrednio mieszkańców ziemi, którzy błądzą w ciemnościach. Musicie wiedzieć, Moje kochane ziemskie dzieci, że Bóg jest cierpliwy (por. Wj 34,6; Ne 9,17; Syr 18,11; Jn 4,2; 1P 3,9.20), ale także nieustępliwy w swoich sądach (Na 1,3). Mój Syn, który ma klucze, by otworzyć to, czego nikt nie zamknie i zamknąć to, czego nikt nie otworzy (Ap 3,7) poddał stworzenie próbie i zezwolił szatanowi, aby wyszedł z otchłani (por. Łk 8,31), by mógł dokonać się ostateczny podział. Ta otchłań została otwarta, aby w ostatecznej walce właśnie do niej został strącony książę ciemności Ap 20,13).
   I tutaj ukazuje się prawda, którą cała ludzkość przeżywa poprzez pokusy i dręczenia szatana: śmierć, choroby, tak częste opętania przez złego ducha są znakiem tej plagi. Gdyby tylko Moje dzieci słuchały Boga, nie odstępowały od Jego przykazań, nie musiałyby znosić tych szatańskich prześladowań.
   Jednakże pamiętajcie, Moje kochane dzieci, że Bóg jest Bogiem miłości i nie chce waszej śmierci. Przez cały czas sądu okazuje wam swoje niezgłębione miłosierdzie. Demoniczne działanie „skorpionów” jest ograniczone w czasie, ale także i w przestrzeni. To Bóg jest prawdziwym Panem i Stworzycielem. Szatan nie ma władzy nad tymi, którzy należą do Boga (por. 1J 5,18 i 3,9), którzy znoszą cierpliwie prześladowanie, którzy są ubodzy w duchu, którzy pragną pokoju i sprawiedliwości. To oni są naznaczeni pieczęcią przynależności do Boga. To są także Moje dzieci, które trwają przy krzyżu. To są wszyscy ci, którzy mają pokój w sercach oraz prawdziwą miłość do Boga i do bliźniego.

   Polubienie

   • Leszek pisze:

    Walka o Królestwo Boże, Moje kochane dzieci, wydaje się nierówna. Całe mnóstwo złych duchów rozpoczęło realizować swój plan na ziemi (podobnie jak szarańcza, której ilość zasłania promienie słoneczne) przeciwko nielicznej garstce sprawiedliwych, których Bóg wybrał. W całej swojej wściekłości pokazują swoje metody i styl działania: są jak konie gotowe do boju, pełne niespokojnych ruchów, uważają się już za zwycięzców ze złotymi koronami. Lecz ten symbol, Moje kochane dzieci, ma również kolejne znaczenie, gdyż oblicza ludzkie i włosy kobiece (Ap 9,7) oznaczają, że szatan działa przez człowieka, przez władców tego świata, w sposób bardzo przebiegły i pozornie niewinny, by dręczyć ludzkość.
    Jego metoda jest jak ogon skorpiona (9,10), by wszczepić truciznę kłamstwa i obłudy z taką mocą, z jaką zaciskają się zęby lwa. Sami widzicie, jak te symbole urzeczywistniają się w tym czasie. Szatan wpierw skusił ludzkość pychą techniki, a teraz wykorzystuje ją przeciwko człowiekowi. Stworzył ją sobie jakby pancerz, by poprzez hałas zagłuszyć Boży głos w ludzkich sercach i sumieniach.
    Jak widzicie, Moje dzieci, zdolność niszczenia i strategia waszego przeciwnika jest ogromna, dlatego musicie być czujni. Tak brzmi pierwsze „biada”, które ludzkość słyszy coraz wyraźniej. Cała taktyka szatana skupia się do stoczenia decydującej walki przeciwko Chrystusowi i przeciw wszystkiemu, co do Niego należy. Szatani gromadzą swoje siły wokół swojego króla – anioła czeluści, który ma wszystkie cechy antychrysta (por. 1J 2,18n.22 i 4,3).

    Polubienie

   • Leszek pisze:

    Moje wezwanie do wytrwałości, a przede wszystkim do pokuty i zadośćuczynienia Bogu, jest naglące. To jest naprawdę bardzo poważny czas, Moje dzieci. Bądźcie jednak spokojni w waszych sercach i trzymajcie się mocno krzyża Mojego Boskiego Syna oraz Mojego matczynego płaszcza. I chociaż teraz Europa doświadczy coraz więcej niepokoju i zamieszek, to wiedzcie, że gdy nadejdzie dzień sprawiedliwości, Bóg odda zapłatę każdemu (por. Iz 4o,10 i 62,11) i wynagrodzi ciemiężonych i prześladowanych.
    Ludzkość słyszy potrójne „biada” i odczuwa to zawołanie. Głos piątej trąby i pierwsze biada jest znakiem i rzeczywistością szatańskiego, demonicznego ataku, nie tylko przeciwko całej ziemi, lecz także przeciwko poszczególnym duszom. Bądźcie zatem czujne, Moje kochane dzieci. Nie lekceważcie sakramentalii i noście je z wiarą. Bądźcie dla siebie przykładem, aby nic ani nikt nie mógł oderwać was od Miłości Mojego Boskiego Syna (por. Rz 8,35.38n). Kocham was bardzo, Moje drogie dzieci, i posyłam wam Moje matczyne, pełne miłości błogosławieństwo. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

    Polubienie

 14. Leszek pisze:

  Nie mogę dalej kontynuować, bo znowu mój kolejny wpis się nie ukazał i muszę poczekać, kiedy się pojawi na blogu, a wtedy będzie cd.

  Polubienie

 15. Gosia 3 pisze:

  MOŻE TĄ CIEKAWOSTKĘ PRZEKAŻĘ TUTAJ. OTÓŻ DO FIRMY MOJEGO MĘŻA PRZYSZŁA WIADOMOŚĆ Z KANCELARII PREMIERA A DYREKTOR DALEJ PODAŁ NA PIŚMIE PRACOWNIKOM,ŻE MNIEJ WIĘCEJ OD DATY 6 KWIETNIA. BĘDĄ ZAKŁÓCENIA URZĄDZEŃ Z ODBIORNIKAMI GPS W TYM SMARTFONÓW, SYSTEMÓW MONITOROWANIA ITP. PROBLEM ZWIĄZANY JEST Z BUDOWĄ I ARCHITEKTURA GPS . A PRZYCZYNĄ TEGO JEST ŻE 10 BITOWY SYSTEM PRZEPEŁNI SIĘ I WYZERUJE I TO SIĘ POWTARZA CYKLICZNIE CO 19 LAT A OSTATNIO MIAŁO MIEJSCE 21 SIERPNIA 1999 ROKU. JA JUŻ MAM ZAKŁÓCENIA ŻE NIE MOGĘ DODZWONIĆ SIĘ OD WCZORAJ DO MĘŻA. I ON CO RAZ MUSI KOMÓRKĘ WYŁACZYĆ I OD NOWA JĄ WŁACZYĆ ŻEBY MIEĆ ZE MNĄ POŁĄCZENIE. WCZORAJ BYŁ PILNIE POTRZEBNY ABY DOKUPIĆ PEWNĄ RZECZ POTRZEBNĄ DO REMONTU W DOMU I JA DO NIEGO WYDZWANIAŁAM A FACHOWIEC BYŁ TA SYTUACJĄ ZNIECIERPLIWIONY.
  TO NA TYLE.
  DOBRANOC. JESZCZE 4 MINUTY DO PÓŁNOCY TO SIĘ WYJAŚNI CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO.

  Polubienie

  • Marcin pisze:

   Może asteroida zbliża się w kierunku ziemi i dlatego te zakłucenia, albo szykowany jest na ten rok kryzys gospodarczy i będzie jak w Wenezueli ciemno, cicho, bez prądu, bankomaty będą nieczynne. Lepiej wybrać pieniądze z banku. Może to cisza przed burzą.

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Ja nie wierzę we wszystko co oni tam powiedzą. Ta wiadomość przyszła z samej Kancelarii Premiera, to znaczy że sam Premier musiał wcześniej odgórnie otrzymać tą wiadomość. Może to przyszło z Ameryki albo skądś indziej, z Rosji albo skądś, od ludzi którzy sterują wszystkim i możliwe że oni coś wiedzą ale nie chcą siać paniki itd.
    Mniej więcej od daty 6 kwietnia powiadasz…czyli od dnia dzisiejszego tak jakby zaczynało się odliczanie do jakiegoś niedobrego wydarzenia.

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    Pamiętam że Mariusz jakiś czas temu, kilka miesięcy temu ale już nie pamiętam czy to było na początku tego roku czy pod koniec zeszłego wstawił wiadomość z linkiem z internetu jak jakiś amerykański znawca, który przewiduje gospodarkę mówi że zostało jeszcze tylko kilka miesięcy do całkowitego załamania się gospodarki. On przewidział to na ten rok. Ale co wywoła to załamanie gospodarki to nie wiem.

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    …może pan Premier i Prezydent sami nie wiedzą o niczym. Ja też niczego nie wiem ale przyjmuję do wiadomości że coś większego może być na rzeczy. My tutaj czytami różne prognozy i przepowiednie co do Kościoła i świata, a myślę że pan Premier i Prezydent zbytnio albo w ogóle tym się nie interesują. Zaczną się interesować jak już będzie za późno albo w ostatniej sekundzie. Tak jak ma to mieć miejsce z Intonizacją Pana Jezusa na Króla Polski wg słów Rozalii Celakówny, że w ostatniej sekundzie będzie ten akt prawidłowo w Polsce dokonany.

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    Ale myślę że ten obecny rząd jest najlepszy. Bardzo dużo dobrego robi dla swoich obywateli. Odkąd żyję, mimo że polityką się nie interesuję i wiem tylko to co mam wiedzieć, to myślę że obecny rząd zrobił najwięcej dobrego dla swoich obywateli. Przez krótki czas był już PiS u władzy ale niestety wtedy źli ludzie pozbyli się Pana Prezydenta i jego pracowników aby obsadzić stołki swoimi ziomkami. Możliwe że teraz znów powtórzy się podobny scenariusz jak Mateusz kilka dni temu napisał w komentarzu. Albo może im się tym razem nie uda.

    Polubienie

 16. Gosia 3 pisze:

  Leszku Bóg zapłać!
  To z Twojego wpisu a dotyczy tych zakłóceń urządzeń.
  „Szatan wpierw skusił ludzkość pychą techniki, a teraz wykorzystuje ją przeciwko człowiekowi.”
  Sama prawda czego doświadczamy.

  Polubienie

  • Leszek pisze:

   W Księdze Apokalipsy św. Jan Apostoła, opisywany jest wygląd pierwszej Bestii apokaliptyczne [to jedno z dzisiejszych dwóch ujawnień szatana; drugim jest druga Bestia/masoneria kościelna (Ap 13,11n); przed samym końcem świata Apokalipsa zapowiada trzecie najgorsze jego ujawnienie na schyłku czasu nowego nieba i nowej ziemi (Ap 20,7-9)], która ma 7 głów, na których są imiona bluźniercze (na każdej z głów, jest jedno takie imię). Cała ziemia w swym podziwie wiedzie wzrokiem za ta Bestią, której mocy i wielkiej władzy udzielił Smok (Ap 13,1-3).
   W Orędziu nr 405 zatyt. ‚Bestia podobna do pantery”, do swych umiłowanych synów, Kapłanów, Matka Boża, to m.in. powiedziała:
   … Przeciwstawiając się przykazaniu Pańskiemu: «Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie», masoneria ustanawia fałszywe bożki, przed którymi wielu upada na twarz w adoracji. (czyli chodzi o bałwochwalstwo – dop. mój) (…).
   Człowiek stający się ofiarą siedmiu grzechów głównych stopniowo jest prowadzony do odrzucenia kultu należnego Bogu, by oddawać cześć fałszywym bożkom, będącym uosobieniem wszystkich tych wad. Na tym polega największe i najstraszniejsze bluźnierstwo. Dlatego właśnie na każdej głowie Bestii wypisane jest imię bluźniercze. Każda loża masońska ma za zadanie doprowadzenie do adorowania innego bożka.
   Pierwsza głowa nosi bluźniercze imię pychy. Wada ta przeciwstawia się cnocie wiary i prowadzi do oddawania czci bożkowi, którym staje się ludzki rozum, wyniosłość, nauka,
   t e c h n i k a i postęp (naukowy, technologiczny – dop. mój)… (3.06.1989). cdn

   Polubienie

   • Leszek pisze:

    W książce „Koniec Czasów” M. Valtorty, w dyktandzie zatyt. «Racjonalizm otwarł drzwi szatanowi», Pan Jezus powiedział:
    „Niewiele rzeczy potępiam tak surowo jak RACJONALIZM, który zadaje gwałt, bezcześci i zabija Wiarę. Mówię: Wiarę, z dużej litery, aby powiedzieć o Wierze prawdziwej, absolutnej, królewskiej. Potępiam racjonalizm, jako najemnego mordercę. To on Mnie zabija w sercach, to on przygotował i przygotowuje bardzo smutne czasy dla Kościoła i dla świata. Przekląłem inne sprawy, lecz żadnej nie potępiłem tak jak racjonalizmu. To ziarno, z którego wyszło tak wiele różnych trujących doktryn. To on, podstępny, otwarł drzwi nieprzyjacielowi. W rzeczywistości otwarł drzwi szatanowi, który – odkąd racjonalizm króluje – nigdy nie panował w takim stopniu. Powiedziano: „Kiedy Syn Człowieczy przyjdzie, nie znajdzie wiary w sercach”. Racjonalizm, bowiem dokonał swego dzieła. [Ale] Ja dokonam Mojego” (napis. 2.VIII.1943r.; str. 63/64),
    a także a dyktandzie zatyt. «Dwie Bestie»:
    … Wiedza, kiedy jest tylko ludzka, psuje bez wywoływania buntu i pociąga ku potępieniu niezliczoną liczbę wyznawców. Iluż błądzi z powodu wyniosłości umysłu, która każe im wzgardzić Wiarą i zabić duszę przez oddalającą od Boga pychę!… (napis. 22.VIII.1943r.).
    Matka Boża, powie jeszcze:
    „Mojemu przeciwnikowi udało się zwieść was przez pychę. Umiał przygotować wszystko w sposób bardzo inteligentny. Nagiął do swego planu wszystkie dziedziny nauki i techniki ludzkiej, nakazując wszystkiemu bunt przeciw Bogu. W jego rękach znajduje się już duża część ludzkości. Oszustwem umiał przyciągnąć do siebie uczonych, artystów, filozofów, erudytów i możnych. Zwiedzeni przez niego, oddali się dziś na jego służbę, by działać bez Boga i przeciw Bogu”. (z Orędzia zatyt. «Moja walka», 127cd, 18.05.1977)
    i
    „To jest godzina szatana i jego wielkiej mocy. To jest godzina ciemności! Ciemność rozeszła się po całym świecie. Ludzie wyobrażają sobie, że osiągnęli szczyt postępu, a tymczasem kroczą w najgłębszej ciemności”. (z Orędzia zatyt. «Godzina ciemności», 150d-f, 19.03.1978), a także: cdn

    Polubienie

   • Leszek pisze:

    „Dziś – kiedy przeżywacie wydarzenia przepowiedziane wam przeze Mnie w Fatimie – powtarzam: «podnieście oczy ku Niebu».
    Wznieście wasze oczy ponad świat, w którym żyjecie: ponad świat zepsuty i zimny z powodu egoizmu, nienawiści, grzechu i ogromu bezbożności. Wznieście wasze oczy ponad ludzkość zawładniętą przez Ducha Zła. Zbudowała ona cywilizację bez Boga i upada na twarz w adoracji przed fałszywymi bożkami pieniądza i przyjemności, pychy i wyniosłości…
    Nad waszym światem, nad ludzkością szatan ustanowił, w tych czasach, swoje królestwo i panuje jako pewny władca. Moce Zła – przy pomocy mrocznych potęg ateizmu i masonerii – osiągnęły zwycięstwo… (z Orędzia zatyt. «Podnieście oczy ku Niebu», 480bd, 13.10.1992)
    Ale, jest powiedziane w Piśmie Świętym, a konkretnie w 14-ym rozdz. Księgi Mądrości, o tym że:
    „12 Wymyślenie bożków to źródło wiarołomstwa, wynalezienie ich to zatrata życia.
    13 Nie było ich na początku i nie będą istniały na wieki:
    14 zjawiły się na świecie przez ludzką głupotę, dlatego sądzony im rychły koniec.
    27 Kult bożków, niegodnych nazwania – to początek, przyczyna i kres wszelkiego zła.
    30 Ale przyjdzie na nich kara słuszna za jedno i drugie, że źle myśleli o Bogu, trzymając się bożków.
    31 Bo nie potęga bóstw, wzywanych w przysiędze, lecz kara, grzesznikom należna, przychodzi zawsze po przestępstwie bezbożnych”.

    Polubienie

   • Leszek pisze:

    Znowu nie ukazały się chwilę temu wysł. moje dwa w cd. wpisy, ale mam nadzieję, że…

    Polubienie

 17. Szafirek pisze:

  6 kwietnia – św. Wilhelm z Paryża, opat https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-06a.php3
  6 kwietnia – św. Prudencjusz, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-06b.php3
  6 kwietnia – bł. Pierina Morosini, dziewica i męczennica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-06c.php3

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi

   Najświętsza i Najdroższa Matko moja, Królowo Pokoju i Matko Miłosierdzia, ja, nędzny grzesznik, w uniżeniu najgłębszym, upadam przed Tobą i z miłością najgorętszą przepraszam Ciebie za grzechy swoje i za grzechy wszystkich grzeszników, że w takiej boleści pogrążaliśmy Twoje Niepokalane Serce. Ty się gniewać nie umiesz. Matko Najsłodsza, Ty kochać i cierpieć umiałaś, żyjąc na tej ziemi, a teraz, gdy królujesz w niebie, kochać i przebaczać umiesz. Więc przebacz nam, że tak okrutnie umęczyliśmy i tak strasznie ukrzyżowaliśmy Syna Twojego: przebacz nam, że dotąd grzechy nasze nieustannie Go na krzyż przybijają, przebacz, że tak znieważamy Jego łaski. Jego natchnienia, Jego słowa głoszone w Kościele i Jego święte Sakramenty. Przebacz wszystkie bluźnierstwa bezbożnych przeciw Tobie miotane. Przebacz nam wszystkie grzechy nasze: przebacz wszystkie zbrodnie całego świata, które ja, najniegodniejszy twój sługa, jako moje własne do Ciebie przynoszę. Zdejmij Je ze mnie, Matko Miłosierdzia, i rzuć w Rany Boskiego Syna Twojego, Przenajdroższą Krew Jego ofiarując za nas ojcu Przedwiecznemu, uproś łzy pokuty i zechciej od nas odwrócić straszne karanie, na które tak słusznie zasłużyliśmy. O Maryjo, Matko nasza, wszystkie krzywdy przez nas Twemu Niepokalanemu Sercu wyrządzone, nagradzamy Ci Przenajdroższym Sercem Jezusa, Jego miłość i błogosławieństwo ofiarując Tobie. O Maryjo, bądź za wszystko i bez końca uwielbiona! Niech będzie uwielbione Twoje Niepokalane Poczęcie, Twoje nienaruszone Dziewictwo, Twoje cudowne Wniebowzięcie, Twoje chwalebne królowanie nad niebem i ziemią. Twoje wszechmocne do Boga pośrednictwo, Twoje miłosierdzie bez granic, Twoje boleści na ziemi wycierpiane i wiekuiste radości Twoje. Cała i we wszystkim bądź pochwalona, o Maryjo wszelkiej chwały i miłości godna. Pozwól nam wielbić Ciebie nieustannie na tej ziemi i rozszerzać coraz więcej cześć ku Niepokalanemu Sercu Twojemu, a po śmierci zaprowadź nas do nieba, abyśmy z Tobą, o Matko Jezusa i Matko nasza. Trójcę Przenajświętszą po wszystkie wieki chwalili. Amen.

   Polubienie

 18. Mateusz pisze:

  10 czerwca 1971 r. Pan Jezus do s. Madardy

  Dusze ofiarne! Wyjmijcie z rąk Moich miecz, abym nie karał świata. A możecie to uczynić przez Niepokalane Serce Matki Mojej, Matki Boga Człowieka, Matki Eucharystii.

  Polubienie

 19. Leszek pisze:

  Z bardzo interesującej Rozmowy z ks. abp Janem Pawłem Lengą, emerytowanym biskupem Karagandy w Kazachstanie, zamieszcz. w kwietniowym (nr 4/2019) m-czniku „Egzorcysta” (na str.17-26):
  ks. abp: …Jeszcze jednym problemem, jaki spostrzegam w Polsce i innych krajach Europy, są niewłaściwe powiązania hierarchii Kościoła z władzą publiczną. Kościół musi pozostawać ponad każda władzą, bo ma ją od Chrystusa. Kościół ma nauczać wszystkie narody, również rządzących i podwładnych, i z nikim się nie kumplować, bo takie kumplowanie szkodzi później nauczaniu Kościoła,ludziom i narodom, do których Chrystus jako Głowa tego Kościoła posyła swoich apostołów.
  – Czy Ksiądz Arcybiskup ma na myśli coś konkretnego?
  Każdy papież, biskup czy ksiądz powinien w porę i nie w porę głosić pełną naukę Chrystusa o zbawieniu. Jeżeli duchowni w swoich kazaniach bardziej skupiają się powitaniu obecnych na Mszy dostojników władzy, wyczytując całe litanie nazwisk, to nie postępują właściwie. Parafianom, którzy dają im codziennie środki na utrzymanie kościoła i ich samych, takich laudacji nie wygłaszają. Przecież każdy człowiek jest grzeszny. Jan chrzciciel nie wahał się wypomnieć królowi Herodowi, że nie godzi się jemu współżyć z żoną swego brata, chociaż to go kosztowało utratę głowy. Św. Stanisław, biskup Krakowa, nie wahał się sprzeciwić królowi za jego niewłaściwe postępowanie wobec poddanych oraz publiczne powodowanie zgorszenia. Niestety w naszych czasach większość duchowieństwa z najwyższych szczebli hierarchii straciło odwagę i męstwo, aby głosić taką prawdę, jaką głosili ich poprzednicy. I ten zamęt, który widzimy w świecie i Kościele, jest w znaczącej części winą milczącego kleru. Bo jeśli pasterze nie strzegą powierzonych im owiec, to wilki wkraczają do owczarni.

  Polubienie

 20. KIELICH pisze:

  Pewnie większości jest to znane ale mnie ten cytat poruszył podczas Drogi Krzyżowej śpiewanej wczoraj w moim Kościele.
  ” Stacja 10. Pan Jezus z szat obnazony.
  …wstydem okryte wobec ludzi stoi! –
  Pan wszechstworzenia, co dziewi kwiaty… -Stoi bez szaty.”
  Jak bardzo Bóg nas kocha,jak bardzo chce naszego zbawienia. Kocham Cię Jezu.

  Polubienie

  • KIELICH pisze:

   Pan wszechstworzenia co odziewa kwiaty – miało być.
   Z telefonu piszę.
   Szczęść Boże

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Kielichu! a czy u Was po Drodze Krzyżowej jest udzielana Komunia Św. Bo w moim Kościele tak. Ale ks. zawsze mówi , kto zostaje po Drodze Krzyżowej na mszy św niech nie przyjmuje Komunii Św. Co to oznacza a no to że dwa razy dziennie nie powinno się przyjmować Komunii Świętej. no bo jak to inaczej zrozumieć.
    Ale z kolei moja znajoma z tej Parafii powiedziała że jej ks na spowiedzi w tym Kościele powiedział że można dwa razy. No to teraz zrozumcie o co w tym wszystkim chodzi.
    jeden zamęt i mój lament.
    Uwielbiam ” Gorzkie żale” bo są przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i ostatnio tak współczułam Jezusowi i Maryi że nie mogłam powstrzymać łez. Jutro też się wybieram.
    Kielichu! mnie też poruszają takie słowa i czasami sobie myślę dlaczego tak późno włączyłam się w przeżywanie drogi Krzyżowej Jezusa. Co ja robiłam wcześniej. ? że nie mogłam się pozbierać. Przez długie lata nie mogłam pogodzić się z moim losem i byłam nieźle chłostana aż zrozumiałam że muszę pokochać mój Krzyż a nie z nim walczyć.
    Lepiej pokochać Krzyż Chrystusowy i razem z Jezusem cierpieć niż polegać na sobie – na własnych siłach. To zrozumiałam, że wtedy jest o wiele lżejszy do uniesienia.

    Polubienie

   • KIELICH pisze:

    Gosiu. U mnie w jednym kosciele jest droga Krzyżowa przed Mszą Świętą i Komunia Święta jest tylko na Mszy Świętej. W drugim Kościele do którego chodzę Droga Krzyżowa jest po Mszy Świętej i Komunia jest podczas Mszy.
    Mam jednak problem na Gorzkich Zalach bo jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i podczas kazania pasyjnego wszyscy siedzą i myślę że to nie dobrze. Szczęść Boże Gosiu

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Kielichu!
    no to teraz mam pytanie następne do ks. opiekuna czy u mnie jest prawidłowo, ze udziela się Komunii Św na Nabożeństwie Drogi Krzyżowej gdzie nie ma sprawowanej Najświętszej Ofiary.
    Kielichu ! to Ty klęcz podczas kazania pasyjnego a u mnie takiego kazania nie ma.
    No załamać się można jak my jesteśmy prowadzeni.
    O mój Boże!
    Szczęść Boże ! serdecznie Cię pozdrawiam.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    No jestem teraz po Gorzkich żalach w niedzielę i doznałam znowu załamania bo ks Proboszcz w pewnym momencie modlitwy przed Najświętszym Sakramentem kazał powstać i na stojąco jedną część śpiewać. Ja się niestety nie posłuchałam ale gdy nie widziałam tekstu na ekranie to musiałam powstać za co Jezusa przeprosiłam. I czemu to miało służyć. Tydzień temu inny ks. prowadzący Gorzkie żale nie miał takiego pomysłu.
    To jest czas gdy zły duch coraz odważniej nawiedza miejsca święte.

    Polubienie

 21. Marcin pisze:

  Tym filmem Ameryka sama sobie zapisała scenariusz…i może nie tylko Ameryka.

  BLACKOUT!

  ”Marzenie o Kalifornii”

  Wszystkie liście są brązowe a niebo szare;
  Byłem na spacerze zimowego dnia;
  Czułbym się bezpiecznie i ciepło gdybym był w Los Angeles;
  Marzenie o Kalifornii w tak zimowy dzień.

  Po drodze zatrzymałem się w kościele,
  Upadłem na kolana i udawałem, że się modlę.
  Wiecie, pastor lubi zimno.
  Wie, że mam zamiar zostać.
  Marzenie o Kalifornii w taki zimowy dzień.

  Wszystkie liście są brązowe a niebo jest szare;
  Byłem na spacerze zimowego dnia;
  Gdybym jej nie powiedział, mógłbym odejść dziś .
  Marzenie o Kalifornii w taki zimowy dzień.
  Marzenie o Kalifornii w taki zimowy dzień.
  Marzenie o Kalifornii w taki zimowy dzień.

  Polubienie

 22. Mateusz pisze:

  EGZORCYZM, KTÓRY PODYKTOWAŁA MARYJA. 300 DNI ODPUSTU

  Pewna pobożna osoba, którą Najświętsza Maryja Panna darzyła swymi łaskami miała w roku 1853 widzenie i ujrzała szatanów rozproszonych po całej ziemi i czyniących na niej niewypowiedziane spustoszenia. Równocześnie wzniosła serce i myśli do Najświętszej Maryi Panny i usłyszała od Niej, że czas najwyższy wzywać Królową Aniołów, by posłała na ziemię Zastępy Niebieskie.

  „Matko Moja – zawołała owa osoba – Ty, która jesteś tak dobrą, czyżbyś nie mogła uczynić tego bez naszej prośby?

  Nie – odrzekła Najświętsza Panna – bowiem warunkiem postanowionym przez Samego Boga dla otrzymania łask jest modlitwa.

  Naucz mnie zatem, Matko Moja, jak mamy Cię prosić? – zawołała owa pobożna dusza i w tej samej chwili zdało się jej jakoby Najświętsza Panna nauczyła ją modlitwy „Potężna Niebios Królowo”.

  Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów,
  Ty, która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władzę,
  by zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie rozkaż Hufcom Anielskim,
  aby ścigały szatanów, stłumiły ich zuchwałość,
  a zwalczając ich wszędzie, strąciły do piekła. Amen.
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – brońcie nas i strzeżcie nas. Amen.

  Ta modlitwa rozszerzyła się bardzo prędko, uzyskała aprobatę wielu biskupów i arcybiskupów a Ojciec Św. Pius X reskryptem z 8.07.1908 r. nadał 300 dni odpustu dla tych, którzy ją pobożnie odmówią.

  Źródło: Dogmat świętych obcowanie zaniedbywanym i niewykorzystywanym skarbcem Kościoła. Teksty wybrane z objawień prywatnych Księdza Prałata Ottavio Michelini (zm. 15.10.1979) z książki „Confidenze di Gesu a un Sacerdote”

  Polubienie

 23. Mateusz pisze:

  Trevignano Romano 6 kwietnia 2019 r
  Moi umiłowani, jestem Niepokalanym Poczęciem, dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie w swoim sercu, jesteście tutaj na modlitwie w tym miejscu Benedykta, słucham waszych próśb i waszych próśb, ponieważ wiem, jak skruszone jest wasze serce, zawsze módlcie się Różaniec Święty, jeśli chcesz odeprzeć wojnę, która jest coraz bliższa. Wasza wiara da wam pokój i radość, módlcie się za młodych ludzi, którzy szaleją w ciemnościach. Dziękuję dzisiaj. Módlcie się, módlcie się, módlcie się z miłością, a ja poślę światło do waszych serc, otwierając je na łaskę. Teraz błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen ”.

  Polubienie

 24. Marcin pisze:

  Słońce – Bardzo aktywna plama zbliża się od wschodu, w sobotę 13 kwietnia znajdzie się na wprost Ziemi.

  Od wschodu tarczy Słońca zbliża się bardzo aktywna plama, która w pozycji na wprost Ziemi znajdzie się w okolicach soboty, 13 kwietnia.
  Aktualnie plama jest bardzo aktywna, a patrząc na magnetogram z SDO, widać, że jest to potężna struktura w strefie aktywnej magnetycznie. Wielkość tej struktury szacuję na jakieś 62 tysiące kilometrów.
  Na poniższym filmie widać dużo dżetów wylatujących pod dużym kątem na zachód, co oznacza, że aktywność plamy odczujemy jeszcze przed sobotą.

  Dżety, czyli szybkie wyrzuty strumieniowe plazmy wiążą się z mikro rozbłyskami, a to są impulsy magnetyczne.
  W pomiarach takie rozbłyski uwidoczniają się gwałtownymi (kilka mikro Tesli), ale bardzo krótkimi (kilka milisekund) skokami pola magnetycznego, a człowiek odczuwa to dość często w formie ukłuć w głowie – najczęściej w okolicach skroni. Więc jeśli w najbliższych kilku dniach pojawią się u Was takie ukłucia, to będziecie wiedzieli co je powoduje i dlaczego.

  Polubienie

 25. Marcin pisze:

  6 i 12 kwietnia wystąpią silne, ale krótkotrwałe zawirowania magnetyczne, które mogą spowodować wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej. Mogą w tym czasie wystąpić silne trzęsienia ziemi.

  Polubienie

 26. Szafirek pisze:

  7 kwietnia
  Święty Jan Chrzciciel de la Salle, prezbiter

  Święty Jan de la Salle
  Jan urodził się w Reims 30 kwietnia 1651 r. w podupadłej rodzinie książęcej jako najstarszy z jedenaściorga rodzeństwa. Straciwszy rodziców, przerwał studia na paryskim uniwersytecie i w seminarium, aby zająć się najbliższą rodziną. Po pewnym czasie kontynuował naukę. W wieku 27 lat przyjął święcenia kapłańskie. W trzy lata potem na uniwersytecie w Reims zdobył doktorat z teologii (1680). Zaraz po święceniach otrzymał probostwo. Powierzono mu także kierownictwo duchowe nad szkołą i sierocińcem, prowadzonym przez Siostry od Dzieciątka Jezus (terezjanki). Jan postarał się w Rzymie o zatwierdzenie zgromadzenia zakonnego tych sióstr. Bardzo bolał na widok setek sierot, pozbawionych zupełnie pomocy materialnej i duchowej. Gromadził ich na swej plebanii, której część zamienił na internat. Następnie na użytek biednych dzieci oddał swój rodzinny pałac.
  Ponieważ sam był zajęty duszpasterstwem, dlatego musiał szukać ochotników, by mu w tej pracy dopomogli. Oni to, pod kierunkiem Jana, zajmowali się wychowaniem i kształceniem dziatwy. Pobożne panie zajmowały się ich żywieniem. Kiedy ani plebania, ani dom rodzinny nie mogły pomieścić przygarniętych, ks. Jan za pieniądze parafialne i otrzymane od pewnej zamożnej kobiety zakupił osobny obszerny dom. Napisał też regulamin, by praca mogła iść sprawnie.
  Z tych ofiarnych pomocników wyłoniło się z czasem zgromadzenie zakonne pod nazwą Braci Szkół Chrześcijańskich (braci szkolnych). Za jego początek przyjmuje się dzień 24 czerwca 1684 roku. Jan miał wówczas zaledwie 31 lat. Stworzył wiele typów szkół – podstawowe, wieczorowe, niedzielne, zawodowe, średnie, seminaria nauczycielskie. Nauka w nich była bezpłatna. Na polu pedagogiki Jan zajmuje więc poczesne miejsce. W swoich szkołach wprowadził na pierwszym miejscu język ojczysty, podczas gdy dotychczas powszechnie uczono w języku łacińskim. Zniósł kary fizyczne, tak często stosowane w szkołach w tamtych czasach, a kary moralne ograniczył do minimum. Pierwszeństwo dał wychowaniu religijnemu, które oparł na chrześcijańskiej miłości i poszanowaniu godności człowieka, także dziecka.
  W roku 1681 powstała pierwsza szkoła założona przez Jana w Reims (1681), kolejna powstała w Paryżu (1688), potem także m.in. w Lyonie i w Rouen. W sto lat potem cała Francja była pokryta szkołami lasaleńskimi. Do rewolucji francuskiej (1789) w samej Francji zgromadzenie posiadało 126 szkół i ponad 1000 członków. Dzisiaj Bracia Szkolni mają swe szkoły w prawie 90 krajach.
  Jan de la Salle zostawił po sobie bezcenne pisma. Najwybitniejsze z nich to Zasady dobrego wychowania, które doczekało się ponad 200 wydań; nadto Rozmyślania, Wskazania, jak prowadzić szkoły i Obowiązki chrześcijanina. Bezcenne dla poznania ducha lasaleńskiego są także jego listy.
  Jan zmarł po krótkiej chorobie 7 kwietnia 1719 r. Pozostawił po sobie pisma, które przez długi okres należały do kanonu dydaktyki. Beatyfikował go Leon XIII w 1888 roku. On też wyniósł go uroczyście do chwały świętych w roku 1900. Pius XII ogłosił św. Jana de La Salle patronem nauczycieli katolickich (1950). Ciało św. Jana, zbezczeszczone w czasie rewolucji francuskiej w roku 1793, dla bezpieczeństwa przeniesiono do Belgii, a w roku 1937 złożono przy domu generalnym zakonu w Rzymie. Można tu również zobaczyć katedrę, z której wykładał Święty, jego strój, paramenty liturgiczne, przedmioty pokutnicze i rzeczy codziennego użytku.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-07.php3

  Polubienie

 27. Szafirek pisze:

  Mirjana powiedziała

  Przykro mi, że nie mogę podzielić się z wami więcej o tym, co ma się wydarzyć [w przyszłości], ale mogę powiedzieć jedno. Mamy ten czas, w którym żyjemy teraz i mamy czas triumfu serca Matki Bożej. Pomiędzy tymi dwoma czasami jest most, a ten most to nasi kapłani. Dlatego Matka Boża tak bardzo nalega, abyśmy się za nich modlili, ponieważ ten most musi być wystarczająco silny, aby każdy z nas mógł go przekroczyć – ponieważ Matka Boża powiedziała: „Wraz z nimi [kapłani] zatriumfuję”, oznacza, że ​​bez kapłanów nie ma
  triumfu serca Matki Bożej.

  Vicka zaś tak odpowiedziała na pytanie:

  Czy to prawda, że Matka Boża powiedziała, że jest to czas szczególnej łaski?

  To prawda, tak powiedziała.Wezwała nas też, abyśmy dobrze wykorzystali ten czas, kiedy jest wśród nas. Powiedziała, że daje nam tyle dobrego, lecz przez naszą wewnętrzną ślepotę nie dostrzegamy Jej darów i pozwalamy, by nas omijały. Musimy zacząć żyć prawdziwie w tym szczególnym okresie, ponieważ któregoś dnia będziemy żałowali tego, co nas ominęło.

  z blogu Królowa Pokoju

  Polubienie

 28. Szafirek pisze:

  8 kwietnia – św. Dionizy, biskup i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-08a.php3
  8 kwietnia – św. Walter z S. Martino di Pontoise, opat https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-08b.php3

  Polubienie

 29. Marcin pisze:

  Kryzys gospodarczy…jedna światowa waluta?

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   TĄ MODLITWĄ TEMU MOŻNA ZARADZIĆ I DLATEGO NIEBO NAM JĄ PRZYGOTOWAŁO. TERAZ W WIELKIM POŚCIE JEST NA TO CZAS.

   Modlitwa Krucjaty 42
   Modlitwa na post dla zablokowania jednej światowej waluty

   Matka Zbawienia: „Moje dziecko, poproś Moje dzieci, by pościły przez jeden dzień, w Wielki Piątek, aby zapobiec wprowadzeniu jednej światowej waluty.

   Wasze modlitwy i post mogą tego dokonać.

   Gdy tylko będziecie odmawiać tę Modlitwę w czasie waszego postu, Mój Ojciec Przedwieczny powstrzyma tych ludzi od narzucenia ograniczeń, które oni planują, by móc was kontrolować”.

   O Boże Najwyższy, ofiaruję Ci mój dar postu, abyś powstrzymał uścisk zła na świecie, planowany obecnie, aby pozbawić mój kraj pokarmu, łącznie z Chlebem Życia.

   Przyjmij moją ofiarę i wysłuchaj moich błagań za inne narody, by ochronić je przed cierpieniem, które jest teraz planowane przez antychrysta.

   Zachowaj nas, drogi Panie, od tej nikczemności i chroń naszą wiarę, abyśmy mogli Ciebie czcić w wolności, której potrzebujemy, by kochać Cię i wielbić na wieki wieków.

   Amen.

   Polubienie

 30. Marcin pisze:

  „Płodne nic wszystkości”

  A gdy tak zaginie czas,
  Gdy tak w ciemność przejdzie jasność,
  Gdy w niepamięć pośle nas
  Ręka Boga – świat Jego własność.

  Gdy nazajutrz zniknie przestrzeń,
  Słońca żar stanie się chłodem,
  Nicość wszystkim trwać będzie wiecznie,
  Wszystko wokół nicości płodem.

  Kiedy odejdą wspomnienia, myśli,
  Historia dłużej nie da znać o sobie,
  Nic więcej dla nas żywa noc nie wyśni,
  Nic więcej nam już nigdy nikt nie powie.

  Polubienie

  • Mariusz pisze:

   Witaj Marcinie,
   Tym razem napisałeś prozą (chyba, że się mylę) i po pierwszym przeczytaniu wydaje mi się mroczny to jednak jak czytałem drugi raz to miałem wrażenie tęsknoty za tym co było na bowiem utwór jest o Niebie. Mogę się oczywiście mylić, bo każdy artysta różnym środkiem wyrazu chce przekazać co innego.
   To tylko moje subiektywne odczucie, które pozwoliłem sobie wyrazić na piśmie.
   Szczęść Boże!

   Polubienie

  • KIELICH pisze:

   Marcinie. Piękny wiersz. Lecz mi na myśl przyszły takie Słowa z Ewangelii Jana 1 5-6. …
   … a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. ..
   Szczęść Boże.

   Polubienie

  • Marcin pisze:

   Mariuszu i Kielichu pozdrawiam.
   To jest wiersz jak by to powiedzieć – katastroficzny. Co by się stało gdyby nagle coś się wydarzyło…? Wszystko przeminie z hukiem. Pan Bóg zrobi co będzie chciał bo do Niego wszystko należy i On wydaje wszelkie wyroki. Ci którzy mają wiarę w Boga to zwrócą się do Niego a ci którzy w nic nie wierzą to dla nich wszystko w jednym momencie się skończy. Taki był zamiar od samego początku jak go pisałem. Pamiętam że kiedyś już wstawiłem tutaj ten wiersz.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s