Orędzie Matki Bożej z Medziugorje dla Mirjany; 2.05.2019r.

Mirjana during an apparition,,Drogie dzieci,
z macierzyńskiej miłości wzywam was, byście czystym i otwartym sercem, w pełnym zaufaniu, odpowiedzieli na wielką miłość mojego Syna. Ja znam wielkość Jego miłości. Ja nosiłam Go w sobie, (nosiłam) hostię w sercu, światłość i miłość świata. Moje dzieci, zwracanie się do was przeze mnie, też jest znakiem miłości i czułości Ojca Niebieskiego. To wielki uśmiech mojego Syna, pełen miłości, to jest zaproszenie do życia wiecznego. Krew mojego Syna z miłości została za was przelana. Ta drogocenna krew jest dla waszego zbawienia, na życie wieczne. Ojciec Niebieski stworzył człowieka do życia wiecznego. Nie jest bowiem możliwe, abyście umarli, wy, którzy poznaliście miłość mojego Syna i którzy Go naśladujecie. Życie zwyciężyło! Mój Syn żyje! Dlatego, moje dzieci, apostołowie mojej miłości, niech wam wskazuje drogę modlitwa, sposób życia mojego Syna, w jego najbardziej wzniosłej formie. Moje dzieci, wtedy gdy staracie się żyć słowami mojego Syna, też się modlicie. Gdy kochacie ludzi, których spotykacie, szerzycie miłość mojego Syna. To miłość otwiera wrota raju. Moje dzieci od początku modliłam się za Kościół, zatem i was, apostołów mojej miłości, wzywam do modlitwy za Kościół i jego sługi, za tych, których mój Syn powołał. Dziękuję wam.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Orędzie Matki Bożej z Medziugorje dla Mirjany; 2.05.2019r.

 1. Mateusz pisze:

  Oglądałem część mszy św za Ojczyznę. Wydaje mi się że Para Prezydencka przyjęła Komunię św na klęcząco, choć kamera była źle ustawiona więc mogę się mylić.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   🙂 Ja też obejrzałam część tej mszy św i Kardynał Nycz powiedział wyraźnie o Maryi jako Współodkupicielce. I wtedy zadzwoniłam natychmiast do mojej siostry bo ona przerwała NP w tej intencji i koniecznie muszę z kimś jeszcze na ten temat porozmawiać.
   Ale tego fragmentu Mateuszu niestety nie widziałam.
   Gdy siostrze o tym powiedziałam ona mi mówi że właściwie nie przerwała tylko tak po swojemu się modli tą 10. 😦 No to mam nadzieję że wszystko z NP jest w porządku.

   Polubienie

 2. Mateusz pisze:

  W Europie fala arktycznych chłodów, a na Syberii rekordowe upały. „Wszystko stanęło na głowie”
  dziś 0 komentarze

  Po wyjątkowo wczesnym, ciepłym i suchym początku wiosny, wraz z nadejściem maja, przyjdzie nam znosić nietypowe chłody, i to w całej Europie. Gorące masy powietrza znad Afryki będą płynąć tam, gdzie nie powinny, a więc na daleką Syberię.
  Skomentuj
  Anomalie temperatury powietrza 7 maja 2019 roku w Europie i Azji. Fot. wxcharts.eu

  Zapewne nie raz zdarzyło się Wam przyznać, że z pogodą ostatnio dzieje się coś niedobrego. Choć jej zmiany są w naszym klimacie czymś zupełnie normalnym, to jednak ich częstotliwość i gwałtowność można już uznać za anomalię, szczególnie, gdy zamiast zimy mamy wiosnę, a wiosną wraca zima.

  Ostatnio takie kaprysy aury musieli znosić Amerykanie. Gdy już cieszyli się nadejściem wiosny, nagle zrobiło się wyjątkowo zimno i spadł śnieg, miejscami w niespotykanych o tej porze roku ilościach od kiedy tylko prowadzi się pomiary meteorologiczne.

  Wszystko wskazuje na to, że właśnie stajemy się świadkami podobnej anomalii, tym razem w Europie, i to niemal całej. Z dalekiej północy zaczęło już spływać chłodne powietrze, które z każdym kolejnym dniem będzie przynosić nam coraz mniej przyjemne temperatury.

  Do końca tygodnia w Polsce termometry będą w najcieplejszym momencie dnia pokazywać zaledwie około 10 stopni, ale będą miejsca, gdzie w strugach deszczu nie odnotujemy więcej niż 5 stopni. W dodatku poranki miną pod znakiem przymrozków do minus 3 stopni na wysokości 2 metrów i nawet minus 6 stopni przy gruncie.

  Tylko Hiszpania i Portugalia unikną nietypowych chłodów. W pozostałych krajach średnia temperatura powietrza będzie przeszło o 5 stopni niższa wobec normy wieloletniej, a miejscami nawet o całe 10 stopni. Pod względem temperatur cofniemy się więc o miesiąc.

  To fatalna wiadomość dla europejskich rolników i sadowników, ponieważ to, co zdążyło wyjątkowo wcześnie zakwitnąć podczas bardzo ciepłego marca i kwietnia, w maju za sprawą chłodów i nadmiernych opadów może ulec wymrożeniu lub zgniciu.

  Niewykluczone, że taka nietypowa aura utrzyma się na większym obszarze kontynentu nawet przez całą pierwszą połowę maja. Podczas, gdy na nizinach trzeba będzie znosić chłody, deszcze i wichury, to na wyżej położonych obszarach będzie sypać śnieg.

  Rekordowo gorąca Syberia

  Co się stanie z gorącym powietrzem, które jeszcze nie tak dawno przyniosło nam niemal pierwszy w tym roku upał? Tym razem powędruje ono nie na północ, lecz północny wschód, najpierw nad kraje Bliskiego Wschodu, a następnie poprzez rejon Morza Kaspijskiego ku Syberii. Wszystko stanie na głowie.

  Im dalej na północ będzie zmierzać, tym większą anomalią będzie się odznaczać. Prognozy długoterminowe dla Moskwy, Nowosybirska czy Permu robią wrażenie. Zamiast typowych dla początku maja niecałych 15 stopni, będzie niemal 30 stopni w cieniu!

  W północnych zakątkach Syberii mieszkańcy przygotowują się na gwałtowne roztopy, które mogą doprowadzić do powodzi. Zazwyczaj na początku maja śniegi i lody puszczają tam z wolna, jednak teraz proces ten będzie przebiegać bardzo szybko i może się źle skończyć.

  Prognozy wskazują, że będzie to trwała anomalia i nie potrwa kilka dni, lecz nawet kilka tygodni. Może to oznaczać, że maj zapisze się na Syberii jako jeden z najcieplejszych w dziejach pomiarów. Choć po długiej zimie Rosjanie marzą o przyjemnym cieple, to jednak powtórki z 2010 roku, gdy upał i pożary lasów zabiły setki osób, nikt nie chce.

  My też nie chcemy, bo fale upałów w Rosji, podobne do tych sprzed 9 lat, oznaczają zazwyczaj bardzo duże ilości deszczu w Europie, które mogą grozić podtopieniami, a nawet powodziami. Znaczne sumy opadów, również w Polsce, wciąż przewijają się w prognozach. Mogą one oznaczać nagłe zakończenie suszy i przejście do jej odwrotności.

  Polubienie

 3. Mateusz pisze:

  Niemiecki biskup: „po Synodzie Amazonii nic nie będzie takie jak wcześniej”
  Październikowy Synod Amazonii będzie „przełomem” dla Kościoła katolickiego, twierdzi biskup Essen (Niemcy), Franz-Josef Overbeck, na spotkaniu z dziennikarzami 2 maja.

  „Nic nie będzie takie jak dawniej”, miał powiedzieć według katholisch.de.

  Overbeck myśli, że Synod „wystawi na próbę” moralność seksualną, porządek hierarchiczny, kapłaństwo i rolę kobiet.

  Polubienie

 4. Mateusz pisze:

  Roman Trevignano 3 maja 2019 r
  Drogie dzieci, dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszym sercu. Dzieci, cóż za radość widzę was zjednoczonych, lud Boży zebrał się jako bracia zakochani i uwielbieni dla Boga Dzieci, teraz nadszedł czas, Kościół odrzuca modlitwy i prawdziwą naukę wiary, szatan wierzy, że osiągnął jego cel, zniszczenie, co zostało stworzone z taką miłością, ale wiedzcie, że wkrótce moje Niepokalane Serce zatriumfuje i chcę, abyście byli współuczestnikiem tego Triumfu, nawróciliście się, czyniąc wielkie oczyszczenie pięknym wyznaniem, bądźcie misjonarzami pokoju, spokój i odwaga w wierze. Dzieci, wciąż tu jestem, aby was kochać i poddałem was wszystkim pod płaszcz Benedykta. Kochajcie Jezusa, bądźcie Mu wierni, a łaski będą obfite. Teraz błogosławię was w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, amen ”.

  Polubienie

 5. Mateusz pisze:

  Nie tylko Komunia. Synod Amazoński planuje wprowadzenie szafarzy chrztu i małżeństwa

  Nowe idee duszpasterskie w rzeczywistości amazońskiej w kontekście przygotowań do tegorocznego Synodu Biskupów przedstawił 3 maja przełożony prałatury terytorialnej Itaituba bp Wilmar Santin. W przemówieniu na 57. zebraniu ogólnym Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii (CNBB) poruszył on zagadnienia związane z Synodem o Amazonii, zwołanym przez Franciszka na październik br. Wezmą w nim udział przedstawiciele Kościoła z 9 krajów tworzących ten region oraz z Kurii Rzymskiej i inni delegaci.

  Biskup poruszył m.in. temat braku wyświęconych kapłanów w tym rozległym regionie geograficznym i o dużych odległościach między miejscowościami, zazwyczaj trudnych do przebycia. Zdaniem biskupa w tej sytuacji konieczni są świeccy ministrowie. Bp Santin przypomniał dokument CNBB nr 62 z 1999 roku „Misja i posługa chrześcijan świeckich”, mówiący o nowych formach działalności świeckich we współpracy z władzą kościelną.Według prefekta Itaituby istnieją cztery rodzaje planowanych posług: uznana, zaufana, ustanowiona i wyświęcona.

  Pierwszą grupę tworzą posługi, istniejące w danej wspólnocie, ale nie mające właściwego obrządku instytucjonalnego. Posługa zaufana to taka, w której istnieje prosty gest liturgiczny lub forma kanoniczna, np. nadzwyczajni szafarze Eucharystii, z oficjalnym mandatem, nadanym w czasie Mszy św.

  Urząd ustanowiony to funkcja nadana przez Kościół przez tzw. obrzęd instytucji, taki jak akolita czy lektor i wreszcie posługa wyświęcona to trzy stopnie przewidziane w sakramencie święceń: diakonat, kapłaństwo i biskupstwo.Z powodu dużych odległości i małej liczby księży istnieje potrzeba przygotowania ludzi świeckich, aby uczynić ich nadzwyczajnymi szafarzami nie tylko Eucharystii, ale także chrztu i małżeństwa.

  57. zebranie ogólne episkopatu Brazylii odbywa się od 1 do 10 maja w w Narodowym Sanktuarium Maryjnym w Aparecidzie. Zgodnie ze statutem CNBB bierze w nim udział 309 biskupów czynnych (z prawem głosu) i 171 biskupów emerytowanych, jak również administratorzy apostolscy oraz przedstawiciele organów i duszpasterstwa Kościoła.Uczestnicy obrad mają przede wszystkim uaktualnić Ogólne Wytyczne dla Akcji Ewangelizacyjnej Kościoła w Brazylii na lata 2019-23 oraz wybrać nowe Prezydium CNBB. 259 członków episkopatu (83 proc.) jest pochodzenia miejscowego, a 51 pochodzi z 12 innych krajów. Najwięcej, bo 21, biskupów to Włosi, a po 6 przybyło z Hiszpanii i Polski.

  Polubienie

 6. Mateusz pisze:

  Polubienie

 7. Gosia 3 pisze:

  Cyklon Fani sieje zniszczenie. „Ściany domów zawaliły się wokół nas”
  03-05-2019 16:52
  Gwałtowna pogoda w Indiach

  Cyklon Fani zostawił po sobie ogromne zniszczenia Foto: PAP/EPA/STR | Video: Reuters

  Cyklon Fani zostawił po sobie ogromne zniszczenia Cyklon Fani zostawił po sobie ogromne zniszczenia
  Cyklon Fani uderzy w Bangladesz Cyklon Fani uderzy w Bangladesz
  Przerażająca siła cyklonu Fani Przerażająca siła cyklonu Fani
  Cyklon Fani niesie zniszczenie Cyklon Fani niesie zniszczenie
  Cyklon Fani uchwycony na nagraniach Cyklon Fani uchwycony na nagraniach
  Cyklon Fani szaleje Cyklon Fani szaleje
  Gwałtowna pogoda w Indiach Gwałtowna pogoda w Indiach
  Porywy wiatru sięgają 200 kilometrów na godzinę Porywy wiatru sięgają 200 kilometrów na godzinę
  Cyklon Fani uderzył w Indie Cyklon Fani uderzył w Indie
  Cyklon w indyjskim Srikakulam Cyklon w indyjskim Srikakulam
  Cyklon Fani nadchodzi. Nagranie z Kolombo (Sri Lanka) Cyklon Fani nadchodzi. Nagranie z Kolombo (Sri Lanka)
  Zniszczenia po cyklonie Kenneth (wideo częściowo bez dźwięku) Zniszczenia po cyklonie Kenneth (wideo częściowo bez dźwięku)
  Powodzie, lawiny i ofiary śmiertelne. Mozambik po przejściu cyklonu Powodzie, lawiny i ofiary śmiertelne. Mozambik po przejściu cyklonu
  Powodzie po cyklonie Kenneth Powodzie po cyklonie Kenneth

  Cyklon Fani, który w piątek uderzył w indyjskie wybrzeże, ranił 160 osób. Silny wiatr wyrywały drzewa z korzeniami, łamał gałęzie, zrywały linie energetyczne i niszczyły budynki. W Bangladeszu władze zarządziły ewakuację ponad dwóch milionów osób.

  Potężny cyklon Fani uderzy w Indie. Ewakuowanych ma być 800 tysięcy osób – 02-05-2019
  Potężny cyklon Fani uderzy w Indie. Ewakuowanych ma być 800 tysięcy osób

  Do Indii zbliża się potężny cyklon tropikalny Fani. Do tej pory ewakuowano 200 tysięcy osób z północno-wschodniego wybrzeża. Według synoptyków żywioł uderzy w piątek w stan Orisa.
  czytaj dalej
  Jak poinformowały indyjskie władze, cyklon Fani, który w piątek około godziny 8 uderzył w wybrzeże stanu Orisa w Indiach, osłabł po zejściu na ląd. 160 osób zostało rannych, nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

  Według Tropical Storm Risk, organizacji zajmującej się monitorowaniem zjawisk pogodowych na Atlantyku, Pacyfiku i Oceanie Indyjskim, siła Fani jest klasyfikowana na czwartą kategorię w rosnącej pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona.

  Wcześniejsze prognozy mówiły, że żywioł ma szansę przekroczyć linię brzegową dopiero w piątek wieczorem.
  Silny wiatr, ogromne opady

  Władze stanu Orisa poinformowały, że ewakuowano ponad milion osób z obszarów najbardziej narażonych na skutki gwałtownej pogody. Wśród nich jest około 600 ciężarnych kobiet, które zostały przetransportowane do bezpieczniejszych regionów. Dzięki postępowi technologicznemu, meteorolodzy mogli z dużym wyprzedzeniem przewidzieć warunki pogodowe.

  Cyklon przyniósł ze sobą porywy wiatru sięgające 200 kilometrów na godzinę. Wiatr łamał drzewa oraz zrywał linie energetyczne i dachy z budynków. Ulice opustoszałych miast Puri i Bhubaneswar pokryły się wodą z intensywnych opadów deszczu. – To był potężny cyklon. Nasz dom, tak jak wiele innych, został zalany. Ściany domów zawaliły się wokół nas, drzewa zostały wyrwane z korzeniami -powiedziała Anuradha Mohanty, mieszkanka miasta Bhubaneswar.

  Szkoły i uczelnie w stanie Orisa są zamknięte. Na zniszczenia narażony jest jeden z lokalnych szpitali, jednak – jak podały władze – zarówno pacjenci, jak i personel są bezpieczni. 242 placówki medyczne otrzymały pomoc techniczną.

  W piątek zamknięto również port lotniczy Bhubaneswar i lotnisko w Kalkucie. Nie funkcjonuje też kolej.

  Polubienie

 8. Szafirek pisze:

  Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi

  Najświętsza i Najdroższa Matko moja, Królowo Pokoju i Matko Miłosierdzia, ja, nędzny grzesznik, w uniżeniu najgłębszym, upadam przed Tobą i z miłością najgorętszą przepraszam Ciebie za grzechy swoje i za grzechy wszystkich grzeszników, że w takiej boleści pogrążaliśmy Twoje Niepokalane Serce. Ty się gniewać nie umiesz. Matko Najsłodsza, Ty kochać i cierpieć umiałaś, żyjąc na tej ziemi, a teraz, gdy królujesz w niebie, kochać i przebaczać umiesz. Więc przebacz nam, że tak okrutnie umęczyliśmy i tak strasznie ukrzyżowaliśmy Syna Twojego: przebacz nam, że dotąd grzechy nasze nieustannie Go na krzyż przybijają, przebacz, że tak znieważamy Jego łaski. Jego natchnienia, Jego słowa głoszone w Kościele i Jego święte Sakramenty. Przebacz wszystkie bluźnierstwa bezbożnych przeciw Tobie miotane. Przebacz nam wszystkie grzechy nasze: przebacz wszystkie zbrodnie całego świata, które ja, najniegodniejszy twój sługa, jako moje własne do Ciebie przynoszę. Zdejmij Je ze mnie, Matko Miłosierdzia, i rzuć w Rany Boskiego Syna Twojego, Przenajdroższą Krew Jego ofiarując za nas ojcu Przedwiecznemu, uproś łzy pokuty i zechciej od nas odwrócić straszne karanie, na które tak słusznie zasłużyliśmy. O Maryjo, Matko nasza, wszystkie krzywdy przez nas Twemu Niepokalanemu Sercu wyrządzone, nagradzamy Ci Przenajdroższym Sercem Jezusa, Jego miłość i błogosławieństwo ofiarując Tobie. O Maryjo, bądź za wszystko i bez końca uwielbiona! Niech będzie uwielbione Twoje Niepokalane Poczęcie, Twoje nienaruszone Dziewictwo, Twoje cudowne Wniebowzięcie, Twoje chwalebne królowanie nad niebem i ziemią. Twoje wszechmocne do Boga pośrednictwo, Twoje miłosierdzie bez granic, Twoje boleści na ziemi wycierpiane i wiekuiste radości Twoje. Cała i we wszystkim bądź pochwalona, o Maryjo wszelkiej chwały i miłości godna. Pozwól nam wielbić Ciebie nieustannie na tej ziemi i rozszerzać coraz więcej cześć ku Niepokalanemu Sercu Twojemu, a po śmierci zaprowadź nas do nieba, abyśmy z Tobą, o Matko Jezusa i Matko nasza. Trójcę Przenajświętszą po wszystkie wieki chwalili. Amen.

  Polubienie

 9. Szafirek pisze:

  4 maja
  Święty Florian, żołnierz, męczennik

  Według żywotu z VIII w., Florian z Lauriacum urodził się ok. 250 roku w Zeiselmauer (Dolna Austria). W młodym wieku został dowódcą wojsk rzymskich, stacjonujących w Mantem, w pobliżu Krems (obecnie w północno-wschodniej Austrii). Podczas prześladowania chrześcijan przez Dioklecjana został aresztowany wraz z 40 żołnierzami i przymuszony do złożenia ofiary bogom. Wobec stanowczej odmowy wychłostano go i poddano torturom. Przywiedziono go do obozu rzymskiego w Lorch koło Wiednia. Namiestnik prowincji, Akwilin, starał się groźbami i obietnicami zmusić oficera rzymskiego do odstępstwa od wiary. Kiedy jednak te zawiodły, kazał go biczować, potem szarpać jego ciało żelaznymi hakami, wreszcie uwiązano kamień u jego szyi i zatopiono go w rzece Enns. Miało się to stać 4 maja 304 roku. Jego ciało odnalazła Waleria i ze czcią je pochowała. Nad jego grobem wystawiono z czasem klasztor i kościół benedyktynów, objęty potem przez kanoników laterańskich. Do dnia dzisiejszego St. Florian jest ośrodkiem życia religijnego w Górnej Austrii. Św. Florian jest patronem archidiecezji wiedeńskiej.
  W roku 1184 na prośbę księcia Kazimierza Sprawiedliwego, syna Bolesława Krzywoustego, Kraków otrzymał znaczną część relikwii św. Floriana. W delegacji odbierającej relikwie miał się znajdować także bł. Wincenty Kadłubek, późniejszy biskup krakowski. Ku ich czci wystawiono w dzielnicy miasta, zwanej Kleparzem, okazałą świątynię. Kiedy w 1528 r. pożar strawił tę część Krakowa, ocalała jedynie ta świątynia. Odtąd zaczęto św. Floriana czcić w całej Polsce jako patrona podczas klęsk pożaru, powodzi i sztormów. Kraków jeszcze dzisiaj obchodzi pamiątkę św. Floriana jako święto. Florian jest patronem Austrii i Bolonii oraz Chorzowa; ponadto hutników, strażaków i kominiarzy, a także garncarzy i piekarzy. W Warszawie pod wezwaniem św. Floriana jest katedra warszawsko-praska.

  W ikonografii św. Florian przedstawiany jest jako gaszący pożar oficer rzymski z naczyniem. Czasami jako książę. Bywa, że w ręku trzyma chorągiew. Jego atrybutami są: kamień młyński u szyi, kolczuga, krzyż, czerwony i biały krzyż, miecz, palma męczeńska, płonący dom, orzeł, tarcza, zbroja.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-04a.php3

  4 maja
  Święty Józef Maria Rubio Peralta, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-04b.php3

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s