18.X.2019 r.; PIĄTEK, GODZ. 15:16

ZŁOTA JUTRZENKA NIEDŁUGO POJAWI SIĘ NA NIEBIE

DZISIAJ W TWOJEJ RODZINIE SZATAN ATAKUJE WAS Z OGROMNĄ WŚCIEKŁOŚCIĄ,  BO NIE CHCE DOPUŚCIĆ, ABYŚ NADAL PRZEKAZYWAŁA ODE MNIE PRAWDĘ BOŻA. TWOJE CIERPIENIE OSIĄGNĘŁO ZENIT, I TWOJA ROZPACZ I TWOJEGO MĘŻA MAŁO NIE DOPROWADZIŁA DO WYPADKU DROGOWEGO. WRACALIŚCIE W WIELKIM WASZYM OSOBISTYM KRZYŻU, ALE JA WAS DOPROWADZIŁEM SZCZĘŚLIWIE DO DOMU. JADĄC MYŚLAŁAŚ: „JUŻ NIE CHCĘ TEGO OTRZYMYWAĆ OD PANA JEZUSA, BO NIE MAM SIŁY ZNOSIĆ TYCH ATAKÓW W MOJEJ RODZINIE. ODPOCZNĘ SOBIE I NIE BĘDĘ DZISIAJ PISAŁA.” ALE SIŁA WIARY DAJE CI TĘ MOC I SIŁĘ,  I JA TO BARDZO DOCENIAM. TO JEST TWOJA PRÓBA WIARY, NA KTÓRĄ WYSTAWILIŚMY CIEBIE TEGO DNIA.

DROGIE DZIECKO! DZISIAJ WYDAJE CI SIĘ TO NIE DO UNIESIENIA, ALE PROSZĘ – PRZYLGNIJ DO MOJEGO KRZYŻA I WEJDŹ W MOJE RAMIONA, KTÓRE ZNOWU SĄ ROZPOSTARTE NA KRZYŻU. WIDZISZ SAMA, JAK CIERPIĘ, GDY JA I MOJA MATKA JESTEŚMY OBRAŻANI, A NAWET WASZ ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II (zbiorowisko grupy LGBT pod oknem Papieskim w Krakowie). PODARUJ MI, DROGIE DZIECKO, SWOJE CIERPIENIE I ZŁĄCZ JE Z MOIM. NIE SŁUCHAJ PODSZEPTÓW SZATANA, BO ON ZA WSZELKĄ CENĘ BĘDZIE CHCIAŁ ZNISZCZYĆ TO MOJE DZIEŁO NASZEGO ZJEDNOCZENIA. MUSISZ BYĆ SILNA I NIE SŁUCHAJ TEGO, CO MÓWIĄ CI CZŁONKOWIE TWOJEJ RODZINY. GDYBYŚ NIE MIAŁA TYCH UDRĘK, NIE BYŁABYŚ MOIM DZIECKIEM, PRZEZ KTÓRE PRAGNĘ DO WAS MÓWIĆ. 

A TERAZ ZAPOWIADAM TEN WIELKI ZNAK NA NIEBIE – NIEWIASTY OBLECZONEJ W SŁOŃCE I KSIĘŻYC POD JEJ STOPAMI, A NA JEJ GŁOWIE WIENIEC GWIAZD DWUNASTU. MÓWIŁEM JUŻ DO CIEBIE O TYM WCZEŚNIEJ, ALE TERAZ PRZYSZEDŁ NA TO CZAS DLA WAS. BÓG ZAPOWIADA WSZYSTKO DUŻO WCZEŚNIEJ, ABY JEGO DZIECI MIAŁY CZAS NA TO PRZYGOTOWANIE. BĄDŹCIE WIĘC, DZIECI, W ŁASCE UŚWIĘCAJĄCEJ I OCZEKUJCIE TEGO ZNAKU. NIEWIASTA ZABIERZE WAS NA PUSTYNIĘ, I TAM SPĘDZICIE Z NIĄ PEWIEN KRÓTKI CZAS, BO MÓJ KOŚCIÓŁ ZOSTAŁ ZNISZCZONY. MOJE OŁTARZE ZAMIENIŁY SIĘ W PUSTKOWIA, NA KTÓRYCH W CENTRALNYM MIEJSCU RZADKO KIEDY JEST TABERNAKULUM Z MOIM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM. ZOSTAŁY WYRZUCONE OBOK LUB PONIŻEJ PRZYBYTKU PANA, LUB DO BOCZNYCH KAPLIC, A CZASAMI JESZCZE DALEJ. ZNACIE TEŻ KOŚCIOŁY, GDZIE SĄ DWA TABERNAKULA I W TYCH MIEJSCACH, ZAPEWNIAM WAS, ŻE KREW MOJA SPŁYWA Z OŁTARZA NA POSADZKĘ, BO MOJE SERCE JEST TAM PĘKNIĘTE I ROZDARTE. MOJE DZIECI PRZYCHODZĄ DO KOŚCIOŁA I NAWET NIE WIDZĄ, GDZIE JEST  TO MIEJSCE PRZENAJŚWIĘTSZE, BO CZASAMI TABERNAKULUM JEST W OGÓLE NIE WIDOCZNE NA PIERWSZY RZUT OKA, A CZASAMI WYRZUCONE PRZED OŁTARZ JAKO SKRZYNKA MARNEGO WYGLĄDU. PATRZYMY NA TO I NIE DOWIERZAMY, JAK DO TEGO DOSZŁO W WASZEJ KATOLICKIEJ POLSCE. ŚW. JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO WAS Z GIEWONTU: „W GÓRĘ SERCA”  (wznosimy je do Pana), A WY NIEKTÓRZY MNIE OBRAŻACIE I SERCA MACIE ZAJĘTE CZYM INNYM, A PODNOSICIE TYLKO BRUDNE RĘCE, I WYDAJE SIĘ WAM, ŻE TYM GESTEM MNIE UWIELBIACIE. JA PROSZĘ, ABYŚCIE DO BOGA WZNOSILI WASZE CZYSTE, PEŁNE MIŁOŚCI I NIE SKALANE GRZECHAMI DUSZE. MUSICIE, DZIECI, TO ZROZUMIEĆ, ŻE GDYBY WASZE SERCA BYŁY POKORNE, TO WSPÓŁGRAŁY BY Z WASZYMI CZŁONKAMI. ALE CZĘSTO WASZE SERCA SĄ PYSZNE, I WASZE UWIELBIENIE JEST TYLKO  W GESTACH I NA WARGACH, A W WASZEJ DUSZY UWIELBIENIE JEDYNIE SIEBIE.

MOJA MATKA MARYJA JEST JUTRZENKĄ ZŁOTĄ – TAK JAK POWIEDZIAŁEM NA POCZĄTKU. TAK JAK TEŻ WCZEŚNIEJ POWIEDZIAŁEM, ŻE ARKA PRZYMIERZA ZNAJDUJE SIĘ W WASZYM KRAJU, A TO DLATEGO, ŻE JESTEŚCIE JEDYNYM KRAJEM, KTÓRY OBRAŁ I UZNAŁ MOJĄ MATKĘ JAKO KRÓLOWĄ WASZĄ. POSIADACIE OGROMNY SKARB NA ZIEMI POLSKIEJ – GWIAZDĘ ZARANNĄ, KTÓRA ŚWIECI NA NIEBIE ZANIM POJAWI SIĘ SŁOŃCE.  ŚWIECI TEŻ DLA KAŻDEGO DZIECKA: I TEGO W IZRAELU Z MOJEGO ŻYDOWSKIEGO POKOLENIA, I DLA GREKA, I DLA POLAKA, I DLA SYRYJCZYKA…  JA PRZYSZEDŁEM I UMARŁEM NA KRZYŻU NIE TYLKO DLA CHRZEŚCIJAN, ALE PRZEDE WSZYSTKIM DLA POGAN, ABY INNI MNIE POZNALI I BYLI ZBAWIENI. TEN SKARB MÓJ DROGI JUTRZENKI ZŁOTEJ ZOSTAWIŁEM WAM NA WASZEJ ZIEMI, ALE GDY WIDZĘ TO WIELKIE JEJ OBRAŻANIE, TO MOJE RANY ZNOWU KRWAWIĄ I BOLEŚCI POTĘGUJĄ MOJE CZŁONKI.

WIDZIAŁAŚ DWA RAZY LICZBĘ 17 PODCZAS MODLITWY NA DWA DNI PRZED 41. ROCZNICĄ WYBORU WASZEGO JANA PAWŁA II NA PAPIEŻA. POWIEDZIAŁEM CI PRZEZ TO, ŻE WAS CZAS, KTÓRY ZMIENIACIE, NIE JEST NASZYM CZASEM. A WTEDY TEGO ROKU 1978 BYŁ TEN CZAS PRZEZ DZIECI ANTYCHRYSTA RÓWNIEŻ PRZESUNIĘTY. PONTYFIKAT JANA PAWŁA II BYŁ OGŁOSZONY O 17:17 WG NASZEGO BOSKIEGO STWORZENIA. DZISIAJ WIEM, ŻE BARDZO CIERPISZ, DLATEGO NA RAZIE TYLE CHCĘ PRZEZ CIEBIE PRZEKAZAĆ. PROSZĘ TERAZ: IDŹ, POMÓDL SIĘ I PODARUJ MI NAMIASTKĘ TEGO CIERPIENIA, ABYŚMY SIĘ ZJEDNOCZYLI DLA DOBRA NASZEGO KOŚCIOŁA, KTÓRY TAK BARDZO JEST ZNISZCZONY. OCIERAJ MI, DZIECKO MOJE RANY, KTÓRE BROCZĄ, I POCIESZ SWOJEGO JEZUSA, KTÓRY PONOWNE UMIERA.

JEZUS W AGONII BŁOGOSŁAWI POLSCE I ŚWIATU

Uwaga: zachęca się do rozpowszechniania powyższych Przesłań łącznie z tą uwagą oraz źródłem pochodzenia, jednak z zastrzeżeniem do dokonywania samowolnych, jakichkolwiek zmian w treści oraz usuwania fragmentów treści Przesłania. Niech Trójca Święta błogosławi, a Matka Boża strzeże każdej osoby, która z wiarą tego dokona!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

72 odpowiedzi na „18.X.2019 r.; PIĄTEK, GODZ. 15:16

 1. Gosia 3 pisze:

  WKLEJAM TO RÓWNIEŻ TUTAJ ŻEBY BYŁO WIADOMO O CO CHODZI ( a tam nie ma już miejsca na wpisie) A OSTATNIE ZDANIA KOMENTARZA DOTYCZĄ TEGO POWYŻSZEGO VIDEO, KTÓRE WCZORAJ OTRZYMAŁAM NA POCZTĘ. NA POCZĄTKU POWIEDZIAŁAM TEJ OSOBIE DAJ MI SPOKÓJ Z JAKIMIŚ NOWYMI ORĘDZIAMI A TA OSOBA POWIEDZIAŁA: WYDAJE MI SIĘ ŻE WIELE ZROZUMIESZ JAK JE WYSŁUCHASZ BO JAKBY BYŁY SKIEROWANE DO CIEBIE. UWIERZCIE BYŁY BALSAMEM NA MOJE OSTATNIE DNI GORYCZY I JESZCZE WCZORAJ DOSZŁO TO NA BLOGU.
  JAKI TEN PAN BÓG JEST WSPANIAŁY ŻE POSYŁA DO NAS ANIOŁÓW.

  Odpowiedz
  Gosia 3 pisze:
  22 października 2019 o 18:18

  Witaj Sławku!
  Faktycznie namnożyło się bardzo dużo nowych objawień i to w ostatnim czasie. Te nasze zaczęły się w lipcu 2013 roku i zanim opublikowaliśmy pierwsze to to trwało chyba do 2015 roku. Już dokładnie tego nie pamiętam kiedy ale najpierw były rozmowy z kapłanami , teologiem, i kilka razy spotkanie z egzorcystą zanim to umieściliśmy w internecie. A tutaj nikt nie podaje czy ktoś ma jakiegoś opiekuna duchowego , czy jest jakieś pozwolenie księży. Co prawda Leszek powołuje się na jakiś znajomych kapłanów a nawet na biskupa ale to nie są jego przesłania tylko z jakiegoś Domu modlitwy Jana Pawła II i on oraz Millka i Elżbieta są pewni że są prawdziwe. No po prostu brakuje słów do takiej frywolności duchowej dotyczącej tak ważnych spraw, choćby powołania konklawe wyboru nowego Papieża. No przecież jakby taki list trafił do rąk Prezydenta to dramat.
  Do czego jeszcze Ci ludzie posuną się aby zabić prawdę . Pytam do czego?
  Ale powiem Wam , że moja znajoma przysłała mi na pocieszenie przesłania nigdy nie publikowane i tak się złożyło że do mojej imienniczki. I gdy ja wczoraj włączyłam sobie tylko początek to były pocieszeniem dla niej i dla mnie bo ostatnie dni były w moim życiu zmasowanym atakiem na mnie i na nią. A najlepiej że przysłała mi to znajoma od której też miałam przez jakiś czas przykrości. Całego nie wysłuchałam bo nie miałam kiedy ale ten początek to czułam i czuję dosłownie to samo co ta kobieta. Te orędzia są na pewno prawdziwe bo mają imprimatur Kościoła.
  Tobie Sławku dziękuję i Mateuszowi oraz Szafirkowi i całe szczęście że słowa Millki okazały się fałszywe że wszyscy na tym blogu popierają ten pomysł Leszka.
  Zaraz wstawię te przesłania do Małgorzaty – posłuchajcie choć 10 min.

  Polubienie
  Odpowiedz

  Polubienie

 2. Gosia 3 pisze:

  MÓWIŁEM JUŻ DO CIEBIE „O TYM” WCZEŚNIEJ ALE TERAZ PRZYSZEDŁ NA TO CZAS DLA WAS.
  Mariuszku popraw to w przesłaniu.

  Polubienie

 3. Slawek pisze:

  Gosia,
  Znowu przeczytalem przeslanie tej Alicji od Apokalipsy tym razem z wieksza uwaga. To nie Maryja mowi przez nia ale demon… Jakie wybory papieskie w Licheniu,? Kto ma wybrac nowego papieza.? A o. Klimuszko to doprady nie slyszlem aby nauczal o Maryi, o milosci do Chrystusa o Eacharystii . Nie jest on dla mnie kims ktorym Maryja by wskazywala jako proroka naszych czasow…To doprawdy smutne, ze tyle osob lapie sie na te brednie.
  Tak sytuacja w jakiej znajduje sie kosciol Polska i swiat jest katostrofalna, kazdy z nas ma ta swiadomosc, ze wisimy na wlosku i w pewnym momencie wszysko sie zawali.Dlatego w pewnym sensie latwo jest uderzyc jakims przeslaniem , cos co z pozoru jawi sie jak dobro. Dziwie sie tylko naiwnoscia wielu, ktorzy zachowuja sie jak galezia drzewa smaganego wiatrem

  Polubienie

 4. Gosia 3 pisze:

  Sławku! ja też się dziwię że dosłownie kilka osób się wypowiedziało podobnie jak Ty.
  Pan Jezus tak bardzo pragnie pomóc światu aby go zbawić ale to naprawdę będzie tylko garstka , która stanie w jego obronie. Ja przez to wszystko nie mogłam dzisiaj zasnąć do 2 w nocy i widziałam gdy w końcu zasnęłam Ołtarz w Kościele gdzie tam rozstawione były różne instrumenty a jeden był jakby w laptopie i to były bębny. Z tych bębnów wydobywał się taki wielki Hałas i ja patrzałam na Jezusa jak on nie może tego szumu znieść. To chyba chodzi o tą sytuację wielkiego obrzydliwego Hałasu medialnego aby uciszyć prawdę którą nam niesie nasz Zbawiciel. Zresztą nie wiem na pewno co to miało oznaczać.
  Zostań z Panem Bogiem i z łaskami z Nieba oraz z moją modlitwą za Ciebie także.

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   O bębnach mówi Pan Jezus w tych orędziach do Małgorzaty w 46 minucie.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    WCZORAJ WIECZOREM GDY ZACZĘŁAM ODPISYWAĆ LESZKOWI NA JEGO PUNKTOWY WYWÓD NA POPRZEDNIM WPISIE W PEWNYM MOMENCIE USŁYSZAŁAM GŁOS BOGA. „A MIAŁAŚ DOKOŃCZYĆ OGLĄDANIE TEGO VIDEO CO SAMA ZAMIEŚCIŁAŚ. ”
    I POSTANOWIŁAM DŁUGĄ ALE JESZCZE NIESKOŃCZONĄ ODP DO LESZKA PRZENIEŚĆ DO NOTATNIKA ALE PRZENOSZĄC NAGLE WSZYSTKO UTRACIŁAM A ZOSTAŁO TYLKO OSTATNIE ZDANIE Z LISTU ZAMIESZCZONEGO PRZEZ BRYZĘ BO AKURAT TO ZACYTOWAŁAM. „To podpowiada Anioł AVE- Stróż Polski, przypomina też, by to konklawe w Licheniu zwołać i wybrać nowego Piotra, bo obecny biskup Rzymu – sam się tak nazywa – pobłądził. ”
    I WTEDY ZROZUMIAŁAM ŻE PAN JEZUS NIE CHCE ABYM ODPISYWAŁA LESZKOWI A NA DOWÓD ŻE JEDNAK PISZE NIEPRAWDĘ TO MU PRZEDSTAWIA ŻE JEDNAK TO W TYM LIŚCIE BYŁO.
    LESZKU WYBACZ MOJEJ ODPOWIEDZI NIE OTRZYMASZ.
    I OKOŁO 23:30 WŁĄCZYŁAM TO VIDEO BO ZOSTAŁO MI OK. 20 MIN DO ODSŁUCHANIA DO KOŃCA.
    BARDZO CIERPIAŁAM ATAKOWANA OD PIĄTKU PRZEZ WIELU LUDZI – ZAZNAŁAM TYLE CIERPIENIA A OTO MAM SEN – WIZJĘ KTÓRĄ ODSŁUCHUJĘ OD 46 MIN VIDEO ZAMIESZCZONEGO NA SAMEJ GÓRZE WPISU.

    OTO SŁOWA PANA JEZUSA DO MAŁGORZATY Z JEJ DZIENNICZKA:
    „Skupienia nie znajdziecie w hałasie ani przy dźwięku bębnów . ta muzyka jest światowa , powoduje moje żywe niezadowolenie . Otwieram oczy tylko w ciszy i w modlitwie. Któżby się odważył wyrwać Ciebie z rąk Twojego Boga. Zbliżaj się do niego ze czcią i z wielkim oddaniem . Niechaj Cię przeniknie nieskończoność Jego świętej obecności , jego dobroci, jego bezgranicznego Miłosierdzia.
    Moje ukochane dziecko tam pójdziesz dokąd Cię prowadzę. Chcę wszystkiego od mojej małej córki i to co dobre i to co złe. Jej ubóstwo przemienię w bogactwo . Dawanie jest moją radością. Wiedz moje dziecko, pokora otrzymuje ode mnie wszystko . Ja jestem dla Ciebie samą słabością. Nie pytaj dlaczego? Nie zrozumiałabyś tego.
    Korzystaj z czasu jaki jest Ci dany aby ratować dusze przez Twoją wierność i miłość ,którą mi sprawiasz. Dla Ciebie i tych których kochasz stanie się Błogosławieństwem. Bądź złączona ze mną żywą tęsknotą za miłością . Dawaj bez wyrachowania. Jezus”

    KTOŚ MOŻE POMYŚLEĆ ŻE OBEJRZAŁAM DO KOŃCA TO VIDEO I DLATEGO MIAŁAM TAKĄ SENNĄ WIZJĘ OŁTARZA Z BĘBNAMI I WIDZIAŁAM ZASMUCONEGO JEZUSA , KTÓREGO STARAŁAM SIĘ POCIESZYĆ. BAŁABYM SIĘ PANA BOGA TAK KŁAMAĆ.
    JEZU MÓJ DZIĘKUJĘ ŻE MNIE TAK POCIESZYŁEŚ !
    I JEST TO MOJA ODPOWIEDŹ DO LESZKA, ELŻBIETY I MILLKI A MOŻE I DO INNYCH OSÓB. TEGO NIE WIEM.
    W POWYŻSZYM KOMENTARZU DNIA 22.X. Z 20:31 NAPISAŁAM TAK:
    „Zresztą nie wiem na pewno co to miało oznaczać.” ta moja wizja senna w jednym bólu i cierpieniu od bliskich i od niektórych na blogu. ALE TERAZ JUŻ WIEM CO OZNACZAŁA MOJA WIZJA. TAK PANIE JEZU DAŁEŚ MI ODPOWIEDŹ I JAK ZWYKLE W CIERPIENIU I TYCH PRZYKROŚCIACH WZMOCNIŁEŚ I POCIESZYŁEŚ. DZIĘKUJĘ CI PANIE JEZU I MAM NADZIEJĘ ŻE NIE JEDNO BOŻE DZIECKO ODNIESIE TE TWOJE PIĘKNE SŁOWA DO SIEBIE.

    Polubienie

  • Millka pisze:

   Gosiu – nie gniewaj się , ale w mojej ocenie masz wyjątkową zdolność do robienia problemów sobie i innym. Dziwią mnie bardzo Twoje wypowiedzi o osobistych udręczeniach przez ludzi tu na blogu , czy to w najbliższym otoczeniu. Masz już swoje lata i wiesz , że ile osób – tyle jest opinii na ten sam temat. Każdy postrzega i wyciąga wnioski według swoich predyspozycji. Wymiana zdań nawet odmiennych nigdy nie powinna Ciebie prowokować do ciągłego poruszania ” w koło ” tego samego tematu i wywlekania go nieustannie przy kolejnych wpisach.
   Po prostu – ja mam swoje zdanie, Ty masz swoje – i tyle w temacie. Czas pokaże kto miał rację. Psucie relacji z kimkolwiek na blogu nie warte jest pustki i niesmaku jaki pozostaje w sercu. Przecież modlimy się o to samo – o Intronizację Pana Jezusa na Króla Polski. W czym widzisz problem, że popieramy każdą inicjatywę – przesłanie gdzie jest o tym mowa. Jakiej to herezji dopatrujesz się w słowach o zwołaniu konklawe. Przecież jak będzie dokonana Intronizacja to Duch Święty pokieruje wszystkim, tym bardziej, że było mówione w przekazach- nie pamiętam dokładnie ale chyba na stronie mirjan-miłosierdzie , że Intronizacja odbędzie się trzykrotnie ( jedna z nich w Krakowie ). Ta właściwa odbędzie się jako ostatnia na Jasnej Górze.
   Nie możesz wypowiadać się tak kategorycznie, przepędzając z blogu wartościowe osoby. Dziwię się Tobie i staram się zrozumieć, bo być może jesteś zbyt emocjonalna.
   Wszystkich czytających i Ciebie Gosiu pozdrawiam i to bez urazu w sercu. Z Panem Bogiem.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Witaj Milko!
    Ponieważ Mariusz! twierdzi że dzisiaj o 18:15 Pan Prezydent będzie w TV Trwam ( tel. Mariusz podał w komentarzu poniżej ) to liczę że Cię usłyszę, jak zadzwonisz i poprosisz Pana Prezydenta aby przeprowadził Intronizację jak najszybciej. Liczę że zadzwoni też Elżbieta i Leszek i inni z taką prośbą tylko że w Częstochowie i wg Listu do niego wysłanego w ubiegłym roku .
    Moje emocje były związane z tym że Wy chcieliście innego miejsca Intronizacji oraz ten tekst o konklawe ( to doprawdy żenada) i po co Prezydentowi mieszać w głowie. Prawda? I po co 3 Intronizacje jak jedna prawidłowa może wszystkiego dokonać.Nie ma już czasu na dwie Intronizacje.
    Ja nikogo nie przeganiam z blogu lecz Wasza połowiczność słuchania słów od Jezusa mnie niepokoi.
    Szczęść Boże!

    Polubienie

 5. Szafirek pisze:

  23 października – św. Jan Kapistran, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-23a.php3
  23 października – św. Józef Bilczewski, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-23b.php3
  23 października – św. Seweryn Boecjusz https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-23c.php3

  Polubienie

 6. Gosia 3 pisze:

  Nietypowy widok przy ul. Tumidajskiego. Bocian wylądował na krzyżu (zdjęcia) 12:05 23-10-2019

  facebook
  twitter
  skomentuj

  Bocian o tej porze to już rzadki widok, jednak są osobniki, które z różnych powodów nie odleciały z Polski na zimę. W środę przed południem jeden z osobników tego gatunku wylądował na krzyżu przy ul. Tumidajskiego.

  O tym nietypowym widoku jak na obecną porę roku powiadomiła nas Czytelniczka. Na krzyżu w pobliżu parkingu przy ul. Tumidajskiego wylądował w środę przed południem bocian.

  Ptak miał problem z ustaniem na obu nogach, być może był zraniony lub było to spowodowane zabezpieczeniem krzyża ostrymi, metalowymi kolcami zamontowanymi, aby nie siadały na nim gołębie. Bocian kilkanaście minut stał na krzyżu, po czym odleciał.

  Osoby widzące ptaka powiadomiły o tym Eko Patrol straży miejskiej. Być może ptak jest ranny i będzie próbował wylądować w innym miejscu.

  Polubienie

 7. Gosia 3 pisze:

  NASA: Asteroida zbliża się do Ziemi z prędkością prawie 30 tys. km/h
  NASA ostrzega przed ogromną asteroidą, która zbliża się do Ziemi. Agencja poinformowała, że „asteroida o tych rozmiarach może stanowić poważne zagrożenie dla dużych zaludnionych obszarów Ziemi.”
  Asteroida zbliża się do Ziemi
  Asteroida zbliża się do Ziemi (iStock.com, Fot: RomoloTavani)

  Asteroida 2006 SF6 ma ponad 650 m długości i zbliża się do Ziemi z prędkością ponad 28 tys. km/h. Zdaniem NASA, jeżeli dojdzie do kolizji z tak dużą asteroidą na zaludnionym obszarze, to pomoże dojść do katastrofy.
  Koniec świata. Asteroida Bennu i przepowiednia królowej Saby

  Asteroida 2006 SF6 najbliżej naszej planety będzie 21 listopada, jednak już teraz NASA bacznie przygląda się kosmicznej skale, zaklasyfikowanej do grupy Apollo. Agencja poinformowała, że z racji działania Efektu Jarkowskiego, asteroida może znaleźć się bliżej naszej planety.

  Efekt Jarkowskiego jest siłą działającą na wirujące ciało w przestrzeni, powodowaną emisją fotonów termicznych. Jego wynikiem może być przesunięcie niewielkich ciał niebieskich (nie większych niż do 10 km średnicy) i zmiana ich orbity.

  Polubienie

 8. Gosia 3 pisze:

  DLACZEGO PAN BÓG WYBRAŁ NA PROROKA KOBIETĘ Z IRLANDII MARIĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA?. A NO DLATEGO. O TYM W VIDEO.

  Polubienie

 9. Gosia 3 pisze:

  Mariuszku! proszę usuń to ostatnie bo to jest to samo video. Dziękuję.

  Polubienie

 10. Szafirek pisze:

  24 października – św. Antoni Maria Claret, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-24a.php3
  24 października – Święty Alojzy Guanella, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-24e.php3
  24 października – bł. Jan Wojciech Balicki, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-24b.php3
  24 października – bł. Kontard Ferrini https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-24c.php3

  Polubienie

 11. Gosia 3 pisze:

  KONIECZNIE OBEJRZYJCIE TO VIDEO : Z WĄTKIEM O POLSCE NA SAMYM KOŃCU, O TYM O CZYM PISAŁAM WCZEŚNIEJ .
  POLSKA MUSI BYĆ SILNA W WIERZE ABY WZMOCNIĆ INNE NARODY.

  Polubienie

  • Slawek pisze:

   Chcialbym sie z Wami podzielic przwdziwa historia o tej klinice gdzie Abby Johnson pracowala i miala nawrocenie.
   W naszym sklepie moja dobra znajoma opowiadala mi,takie zdarzenie. Jej brat jest budowlanym kontraktorem w Texasie i do niego wlanie Planned Parenthood zwrocil sie ze zleceniem budowy kliniki aborcyjnej w ktorej wlanie Abby Johnson miala pracowac. Mojej znajomy brat, dlatego ze byl katolikiem pierwsza reakcja bylo nie, ale pozniej po konsultacji z ksiedzem, ktory powiedzial mu jezeli ty odmowisz oni zjada bez problemow drugiego kontraktora. Pan Bog jednak pragnie bys budujac w scianach tej kliniki umiescil modlac sie poswiecone medaliki Matki Bozej …I tak zrobil oraz wszytkie pieniadze z tej budowy przenaczyl dla ruchu Pro Life broniacego zycie. Ta klinika zostala zamknieta pozniej i to wlanie z tej kliniki Abby Johnson daje swiadectwo wiary..

   Polubienie

  • Slawek pisze:

   To prawda co Abby mowi o Polsce. Sledzac ostatnio sporo roznych stron informacyjnych z USA, czytajac komentarze ludzi, widze jak sporo ukazuje sie o Polsce, czy to o swietym Jerzym , czy o Janie Pawle, Faustynie teraz kard Wyszynskim, wczesniej rozancu do granic non stop jakis portal zamieszczal cos o Polsce.Takze w ostatnim czasie wielu Amerykanow wydalo sie na pielgrzymki do Polski, poniewaz prawie codziennie, ktos zawsze zagaduje mnie w sklepie o Polsce o wierze Polakow o tym ze chcialby zyc w Polsce.
   Szczegolnie w tym wielkim kryzysie w jakim znajduje sie kosciol oczy wierzacych ludzi wpatruja sie w duchowych synow i corek Jana Pawla II . Co na to kosciol w Polsce? Czy kosciol polski patepi franciszkowa herezje?W pewnym sensie wyczuwa sie takie napiecie czy Polacy obronia depozytu wiary? Czy dadza nam przyklad jak walczyc? lub czy schowaj glowy w piasek i beda milczec i dawc w ten spozob przyzwolenie na herezje i rozpuste?
   Dlaczego polskie duchowienstwo nalykalo sie wody w ust? W dobie Bergoglio arcybiskup Rys wydaje sie najpopularnieszym biskupem i bym sie wcale nie zdiwil jakby Franciszek zaliczyl go wkrotce do grona swych kardynalow promujacych ekologie i swiatowe braterstwo.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Sławku!
    ja dzisiaj oglądałam rozmowy niedokończone na TV Trwam z Panem Prezydentem i wiesz co on powiedział że modli się w Kaplicy w Pałacu Prezydenckim gdzie wiszą wizerunki Św Jana Pawła II i Benedykta XVI a tym samym dał nam pewien przekaz. Poza tym powiedział że jest całkowitym przeciwnikiem aborcji i czeka na ustawę którą mu przygotuje Rząd bo nawet dzieci z Daunem maja prawo do życia i jak ustawa będzie przygotowana to natychmiast ją podpisze. A tak go pewne grupy starają się za tą ustawę szkalować. Przecież on sam jeden nie naprawi Polski. Stara pajęczyna sieci wcześniej rządzących rozsiana jeszcze po całej Polsce w Sądach ,Uczelniach itd i w …….
    A i u nas na blogu też są tacy co starają się krytykować Pana Prezydenta. To niech nam przedstawią swoją kandydaturę , ciekawe czy znajdą lepszą. Ja też nie jestem zadowolona z tego co dzieje się w kraju bo u nas na osiedlu postawiono maszt tej nowej generacji R-5 czy jak tam to się nazywa. To wszytko już tak daleko zaszło, że jestem przerażona. Tylko Intronizacja może to zatrzymać. Codziennie na mój komputer wciska się stacja z promocją Ojca Szustaka i bp Rysia i inne tam ale ja to zamykam krzyżykiem i do widzenia mówię.
    Serdecznie pozdrawiam. 🙂

    Polubienie

 12. Mariusz pisze:

  Dzisiaj jest Prezydent Andrzej Duda o 18.15 w tv Trwam i potrzebna jest mobilizacja ludzi. Ty masz bloga to możesz zachęcić też aby dzwonili i pytali Dudę, że my oczekujemy Intronizację Jezusa na Króla Polski, pod koniec gdzieś 20.30 potem Apel Jasnogórski. Do Dudy aby koniecznie dokonał intronizacji w tym roku, aby się porozumieli np. z abp Jędraszewskim (ciąg dalszy w Radio Maryja). Otrzymałem mailem.

  tel. 56 610 72 58

  Polubienie

  • elzbieta pisze:

   O dobra inicjatywa

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Mariusz! nie wiem czy ja miałam jakiś oczopląs ale ten komentarz był wcześniej innej treści bo nawet były podane 2 nr tel. a nie jeden.
   Jak coś zmieniasz to nas informuj bo robisz tym zamieszanie. Ktoś może zapisał inny nr tel i się nie dodzwoni.
   A mam pytanie kto do Ciebie napisał z takim apelem, bo nie wiadomo o co chodzi.

   Polubienie

   • Mariusz pisze:

    Gosia, owszem to były tel. do Radia Maryja. Natomiast rozmowy w tv Trwam rozpoczęły się z wozu transmisyjnego tv gdzie nr tel. widniał przez kilka pierwszych minut.
    Napisała do mnie kumpela z Torunia, a chodziło o to by są osoby zainteresowane Intronizacją i czy on coś o tym wie skoro jest katolikiem.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Mariuszku! popraw to o co Cię prosiłam w przesłaniu. Ma tak być jak podyktował Pan Jezus ale widzę że moja 2 krotna prośba nie odniosła skutku. To proszę Cię po raz trzeci.
    Szczęść Boże!

    Polubienie

   • Mariusz pisze:

    Gosiu, wczoraj poprawiłem jak miałem zasugerowane.

    Polubienie

   • Mariusz pisze:

    Gosiu, jak ma coś być poprawione to z Twoim udziałem, dobrze?

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    TAK POPRAWNIE MA BRZMIEĆ TO ZDANIE:
    „Gosia 3 pisze:
    22 października 2019 o 18:39

    MÓWIŁEM JUŻ DO CIEBIE „O TYM” WCZEŚNIEJ ALE TERAZ PRZYSZEDŁ NA TO CZAS DLA WAS.
    Mariuszku popraw to w przesłaniu.
    A JEST WCZEŚNIEJ O TYM – KOLEJNOŚĆ WYRAZÓW!!!!!
    Mariuszku! przecież pisałam o tym na prywatną pocztę. Sam nie lubisz aby coś wyciągać na blogu. A więc wybacz, jestem zmuszona.

    Polubienie

 13. Gosia 3 pisze:

  Elu! wspaniały pomysł i liczę że usłyszę Twój głos w tv Trwam. Przeczytaj powyżej co napisałam do Millki.

  Polubienie

 14. elzbieta pisze:

  Bede próbowac dzwonic a moze ktos wazniejszy zadzwoni i bedzie wysluchany

  Polubienie

 15. Gosia 3 pisze:

  W tv podano prawidłowe nr tel:
  500-636-498
  500-636-643
  I takie Mariuszku podałeś pewnie wcześniej to skąd ta zmiana

  Polubienie

  • elzbieta pisze:

   Próbowalam sie dodzwonic ale jak na zloisc bez skutku zadnego slowa na ten temat pare dni temu wyslalam meila do P Prezydenta moze nie tylko ja zobaczymy

   Polubienie

   • Gosia pisze:

    Elu! a dlaczego bez skutku a może Pan Bóg tak pragnął abyś tak nie mieszała a może i ten list i-mailowy zatrzymał także. Szkoda , że chcesz to usunąć co napisałaś. Nie trzeba się wstydzić tego co się napisało, przynajmniej wiemy że nadal trwasz uparcie przy swoim.
    Teraz zrozumiałam że Wy nie chcecie zgody tylko wciąż prowokujecie i w związku z tym ja już na Wasze wpisy postaram się nie reagować. ‚RÓBTA CO CHCETA” .

    Polubienie

   • Leszek pisze:

    Przemogłem się żeby coś do Ciebie Pani Gosi-3 napisać.
    … Wy nie chcecie zgody tylko wciąż prowokujecie i w związku z tym … Ale masz wyobraźnię, tylko pozazdrościć.
    Wyślij e-maili podziękuj podziękuj Panu Prez. A. Dudzie za podpisanie 26.03.2019r. noweli Prawa telekomunikacyjnej, która usprawnić wprowadzenie zabójczej dla zdrowia technologii 5G w Polsce. Bez odpowiedzi.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Leszku! rozumiem że nie jestem już dla Ciebie siostrą w Chrystusie Panu, bo aż żeby teraz do mnie się tak zwrócić na” Pani Gosiu”. Ale nie wiem doprawdy czym Ci tak zawiniłam. Przypomina mi to sytuację jaka się zdarzyła ostatnio na Facebooku. Otóż moja znajoma należała do grupy osób wokół osoby p. K..rada ( nie wiem czy to poprawne imię) związanej z orędziami MBM Ostrzeżenie i tuż przed ostatnimi wyborami prowadzący bloga napisał i postawił ludziom taki warunek -” kto nie zagłosuje na Konfederację niech odejdzie natychmiast z bloga bo to jest jedyne ugrupowanie przeciwko aborcji” To ja się teraz zapytam w tym ugrupowaniu są osoby które nie szanują Sakramentu Małżeństwa i mają ileś tam żon i dzieci z różnych związków. To grzech cudzołóstwa nie przeszkadzał temu panu ale przecież też figuruje w 10 przykazaniach Bożych. Straszył ludzi ekskomuniką jeśli zagłosują inaczej. Moja znajoma i inne osoby natychmiast odeszły bo nikt nikogo nie będzie zmuszał do tego jak ma postąpić ze swoim sumieniem. Sam teraz widzisz ,że zarówno nie zabijaj jak i nie cudzołóż należy do grzechów ciężkich. A tym bardziej Pan Prezydent w pytaniach o ustawę o aborcji określił się jednoznacznie, lecz on nie pisze tych ustaw.
    Na naszym blogu nikt nikomu nie stawia warunków ani do niczego nie nakłania i nie po to tu jesteśmy aby zajmować się polityką. Ale Ty ostatnio wręcz prowokujesz co do naszego Pana Prezydenta. I nie wmawiaj mi że mam bujną wyobraźnie bo mogę te cytaty ci wypunktować jak zarzucasz coś p. Prezydentowi.
    Znasz dobrze Pismo Święte ale jakże mało ty go rozeznajesz prawidłowo. W historii świata Pan Bóg powoływał na urzędy różnych rządzących – sprawiedliwych i niesprawiedliwych królów. Gdy nie chcieli z nim współpracować i wypełniać woli Bożej to odsuwał ich od urzędu. I tak może się wydarzyć i tym razem bo chemitraliś, bo przymusowe szczepienia, bo G-5, bo nie zmieniona ustawa o aborcji itp, itd. I wg mnie to oczyszczenie narodu konieczne.
    Ale wg Pana Boga w tej chwili nie ma innej godniejszej osoby bo tak mówi Pan Bóg wierząc przesłaniom i ja podobnie to postrzegam. Skąd jesteś pewien że jednak nie dojdzie do Intronizacji ale może pierwszy krok to potrzebny dobry Pasterz co będzie chciał współpracować z Panem Prezydentem . Ty buntujesz się przeciwko woli Pana Boga bo czytasz te przesłania , nie raz byłeś pod wrażeniem a teraz już w nie nie wierzysz.
    Wycisz Leszku w sobie te negatywne emocje przeciwko Panu Prezydentowi i zacznij może z nami modlić się z o dobre natchnienia dla niego, wszak jedna osoba nie ogarnie wszystkiego i wokół niego też są wilki w owczych skórach.
    Ty nie chciałeś abym Ci odpowiedziała a ja zrobiłam to bo należało to wyjaśnić i chciałam zapytać czy też mam do Ciebie zwracać się per Panie Leszku? No bo nie wypada jak ktoś tak już zaczyna się do mnie inaczej zwracać.
    Szczęść Boże !

    Polubienie

  • elzbieta pisze:

   Próbowalam sie dodzwonic na prawidlowy nr tel ale jak na zlosc bez skutku wyslalam meila do P Prezydenta moze nie tylko ja pare dni temu zobaczymy

   Polubienie

 16. Slawek pisze:

  Jeszcze jeden ciekawy artykul znalazlem i chcialbym sie z Wami podzielic. Jak ktos moze to niech przetlumaczy:

  The Synod of the Amazon is a sign of the times. So its Instrumentum laboris says. Who could disagree? And what times these are! Some are saying hopefully that the Synod of the Amazon will change the Church forever, that the Church will never be the same again. Others are saying that the Synod is an instrument of apostasy. In the grim humor of Dom Giulio Meiattini, “if there is still something Christian in this Instrumentum laboris, that is, a few words and expressions here and there, there is no need to worry: it is undoubtedly biodegradable!”

  Biodegradable Christianity—now there is a sign of the times, a sign of our times. For our times are times in which even the faith of the Catholic Church threatens to disappear into the wetlands of our own confused and decaying cultures. Our times are times when eco-theology in the Amazon basin and sexual theologies in the bowels of Europe can, with a “liberationist” flourish, flush the gospel of Jesus Christ down Leonardo Boff’s drain.

  The real problem here is not, as some suggest, the expensive German plumbers who, after all, are doing the flushing for free. The real problem is the Great Apostasy, now several centuries in the making, which has at last produced a global union of such plumbers—a union now so powerful that it can elect popes and conduct its dirty business in the name of the Church itself.

  The Amazon, we are told in the name of the Church, “is living a moment of grace, a kairos,” because it is “living the culture of encounter.” Encounter with the God and Father of Jesus Christ? No, encounter with itself and its own lands, peoples, and cultures, which are veritable sources of revelation. Encounter also with “the other,” with “love lived in any religion” and in every cultural space. Except that of the colonialists and neo-colonialists, of course, who do not know how to love.

  ………The first is that it is one thing to say with Thomas Aquinas that grace presupposes nature and quite another to say that, “as Pope Francis has affirmed, ‘Grace supposes culture’ (EG 115).”

  To say that grace presupposes nature is to say that the redemptive and perfective gifts of God, gratia sanans and gratia elevans, presuppose what Bernard of Clairvaux calls gratia creans. They presuppose the gift of creation, which already has its proper purposes and powers, its own order and goodness. It is in rescue of creation, which because of sin has been subjected to futility, and in realization of “the glorious liberty of the children of God,” that new graces are extended, word of which is given through the gospel.

  To say that grace presupposes culture, on the other hand, is not merely to say that it belongs to the human being, as a social animal, to have and to generate culture, and that the gospel comes to human beings as those who are already inculturated. It is not merely to say that the gospel can and should take hold of a culture, affirming in it what conforms to divine design, while contesting that which does not……

  “Grace supposes culture” means that the culture in question is somehow divinely authored and designed, therefore good and revelatory in itself.

  ……
  Let us notice that the maxim “grace supposes culture” is indeed a teaching of the current pontiff, a teaching that is being developed in this way, at this time, with his approval.

  The kairos, the culture of encounter, being lauded in the Pan-Amazon Synod is a Bergoglian kairos and culture. The church “called to be ever more synodal,” to be “made flesh” and “incarnated” in existing cultures, is a Bergoglian church. And this church, not to put too fine a point on it, is not the Catholic Church. It is a false church. It is a self-divinizing church. It is an antichristic church, a substitute for the Word-made-flesh to whom the Catholic Church actually belongs and to whom, as Cardinal Müller insists, it must always give witness if it means to be the Church.

  So where does that leave us? It leaves us, quite frankly, with the question of how both the true Church and the false can have the same pontiff, and what is to be done about that fact. Others are raising this very question in their own way. It is a most uncomfortable question, whether for the lowly layman or for the lofty cleric, against both of whom the Instrumentum takes aim if they give the least hint of petrification. I expect that it is a very uncomfortable question for the pontiff himself, who holds the office of Peter while using it to attack “petrification.” But it is the question raised by the Synod of the Amazon, which is indeed a sign of the times.

  Douglas Farrow is Professor of Theology and Christian Thought at McGill University and the author of Ascension Theology and Theological Negotiations.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   WG PROŚBY PRZETŁUMACZYŁAM:
   Synod Amazonki jest znakiem czasów. Tak mówi Instrumentum laboris. Kto mógłby się nie zgodzić? A które to są czasy! Niektórzy mówią, miejmy nadzieję, że Synod Amazonki na zawsze zmieni Kościół, że Kościół już nigdy nie będzie taki sam. Inni twierdzą, że Synod jest narzędziem apostazji. W ponurym humorze Dom Giulio Meiattini „jeśli w tym Instrumentum laboris jest jeszcze coś chrześcijańskiego, to znaczy kilka słów i wyrażeń tu i tam, nie trzeba się martwić: bez wątpienia ulega biodegradacji!”

   Biodegradowalne chrześcijaństwo – teraz jest znak czasu, znak naszych czasów. Nasze czasy to czasy, w których nawet wiara Kościoła katolickiego grozi zniknięciem w mokradłach naszych zagubionych i rozkładających się kultur. Nasze czasy to czasy, kiedy eko-teologia w dorzeczu Amazonki i teologie seksualne w trzewiach Europy mogą, dzięki „wyzwoleńczemu” rozkwitowi, spłynąć ewangelią Jezusa Chrystusa do kanionu Leonarda Boffa.

   3762/5000
   Prawdziwym problemem nie są, jak sugerują niektórzy, kosztowni niemieccy hydraulicy, którzy przecież robią spłukiwanie za darmo. Prawdziwym problemem jest Wielkie Apostazja, które powstało kilka stuleci, które w końcu stworzyło globalny związek takich hydraulików – związek tak potężny, że może wybierać papieży i prowadzić swój brudny interes w imieniu samego Kościoła.

   Amazonka, jak mówi się w imieniu Kościoła, „żyje chwilą łaski, kairos”, ponieważ „żyje kulturą spotkania”. Spotkać się z Bogiem i Ojcem Jezusa Chrystusa? Nie, spotkaj się z samym sobą i jego własnymi ziemiami, narodami i kulturami, które są prawdziwymi źródłami objawienia. Spotkaj się także z „drugim”, „miłością żyjącą w każdej religii” i w każdej przestrzeni kulturowej. Oczywiście z wyjątkiem kolonistów i neokolonialistów, którzy nie wiedzą, jak kochać.

   ……… Po pierwsze, jedną rzeczą jest powiedzieć Thomasowi z Akwinu, że łaska zakłada naturę, a drugą, że „jak potwierdził papież Franciszek,„ łaska zakłada kulturę ”(EG 115).”

   Stwierdzenie, że łaska zakłada naturę, oznacza, że ​​odkupieńcze i doskonałe dary Boże, gratia sanans i gratia elevans, zakładają to, co Bernard z Clairvaux nazywa gratia creans. Zakładają dar stworzenia, który ma już swoje właściwe cele i moce, swój porządek i dobroć. To w ratowaniu stworzenia, które z powodu grzechu zostało poddane daremności, oraz w urzeczywistnianiu „chwalebnej wolności dzieci Bożych”, rozszerzane są nowe łaski, o których słowo jest dane przez ewangelię.

   Z drugiej strony stwierdzenie, że łaska zakłada kulturę, nie oznacza jedynie, że do człowieka, jako zwierzęcia społecznego, należy posiadanie i tworzenie kultury oraz że ewangelia przychodzi do ludzi, którzy już są inkulturować. Nie chodzi tylko o stwierdzenie, że ewangelia może i powinna przejąć kulturę, potwierdzając w niej to, co odpowiada boskiemu planowi, a jednocześnie kwestionując to, co…

   „Łaska zakłada kulturę” oznacza, że ​​kultura, o której mowa, jest w jakiś sposób stworzona i stworzona przez Boga, a zatem sama w sobie jest dobra i odkrywcza.

   ……
   Zauważmy, że maksyma „łaska zakłada kulturę” jest rzeczywiście nauczaniem obecnego papieża, nauczaniem rozwijanym w ten sposób, za jego zgodą.

   Kairos, kultura spotkania, wychwalana na Synodzie Panazjatyckim, to kairos i kultura bergogliańska. Kościół „powołany do bycia coraz bardziej synodalnym”, aby „stał się ciałem” i „wcielony” w istniejące kultury, jest kościołem bergoglińskim. A ten kościół, żeby nie powiedzieć zbyt dobrze, nie jest Kościołem katolickim. To jest fałszywy kościół. Jest to samozbawiający się kościół. Jest to kościół antychrystyczny, substytut Słowa wcielonego, do którego Kościół katolicki faktycznie należy, i do którego, jak podkreśla kardynał Müller, musi zawsze dawać świadectwo, jeśli chce być Kościołem.

   Więc gdzie nas to opuszcza? Pozostaje nam, szczerze mówiąc, pytanie, w jaki sposób zarówno prawdziwy Kościół, jak i fałsz mogą mieć tego samego papieża i co należy zrobić w tej sprawie. Inni podnoszą to pytanie na swój własny sposób. Jest to bardzo niewygodne pytanie, czy to dla zwykłego laika, czy dla wzniosłego duchownego, przeciwko którym oboje Instrumentum wyceluje, jeśli dadzą choć odrobinę skamieniałości. Oczekuję, że jest to bardzo niewygodne pytanie dla samego papieża, który sprawuje urząd Piotra, wykorzystując go do ataku na „petryfikację”. Ale jest to pytanie postawione przez Synod Amazonki, który jest rzeczywiście znakiem czasów .

   Douglas Farrow jest profesorem teologii i myśli chrześcijańskiej na uniwersytecie McGill oraz autorem teologii wniebowstąpienia i negocjacji teologicznych.

   Polubienie

 17. Szafirek pisze:

  25 października – święci męczennicy Chryzant i Daria https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-25a.php3
  25 października – św. Bernard Calvo, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-25b.php3
  25 października – kościół katedralny w Koszalinie https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-25c.php3

  Polubienie

 18. Szafirek pisze:

  Chcę Wam pokazać co mój mąż wczoraj znalazł.Szedł do pracy i w trawie coś się błysnęło.Okazało się ,że to zawieszka z Matką Bożą.Jest cała w takim nalocie jak rdza,ale koloru niebieskiego.Jedynie można powiedzieć,że widać postać Maryi,bo jedynie w tym miejscu jak sami możecie zobaczyć,jest najmniej tej rdzy,czy nie wiem co to.Nie da się nawet tego zeskrobać.Z resztą to ma taki ładny kolor błękitny,że ja bym tak zostawiła,bo podejrzewam,że czyszczenie i tak nie polepszy wyglądu zawieszki,bo to mocno zniszczone te miejsca z tym nalotem,ale mąż się upiera,że chciałby wyczyścił.Przy okazji może ktoś by doradził ,może ktoś z Was czyścił taką rzecz z takiego nalotu i wie czym najłatwiej by było ten nalot usunąć.  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   SZAFIRKU!
   JA JESTEM POD WRAŻENIEM CO ZNALAZŁ TWÓJ MĄŻ. WKLEJAM TO VIDEO ABYŚ POSŁUCHAŁA TAK OD 17 MIN.
   KIEDYŚ W POLSCE WIARA BYŁA DUŻO SILNIEJSZA NIŻ W TEJ CHWILI. W KAŻDYM DOMU BYŁ WIZERUNEK MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ I NAWET HUSARIA NOSIŁA MARYJNE RYNGRAFY ORAZ KONFEDERACI BARSCY.
   NIE WIEM JAKIM CUDEM TWÓJ MĄŻ ZNALAZŁ TAKI SKORODOWANY CZASEM RYNGRAF. PAN BÓG PORUSZYŁ PEWNIE ZIEMIĘ NASZĄ MATKĘ ABY NAM TO POKAZAĆ. TAKIEJ WIARY OCZEKUJE OD NAS PAN BÓG ABY TERAZ WOJSKO ZAOPATRZYŁO SIĘ W TAKIE RYNGRAFY I ODDAŁO OPIECE BOŻEJ A ZAWARTE SOJUSZE TO ZA MAŁO NIE ZAPEWNIĄ NAM NALEŻYTEGO BEZPIECZEŃSTWA.

   Polubienie

 19. Mateusz pisze:

  Trevignano Romano 23 października 2019 r
  Moja córko, dziękuję za modlitwy, nie martw się o rzeczy tego świata, ale kontynuuj modlitwę. Krzyczy światu, że ten, kto jest wierny Bogu, wkrótce odczuje radość, beztroskie serce, miłość, ale ten, kto odwróci się od wielbienia bogów lub w inny sposób, poczuje, że ich serca ciemnieją i poczuje rozpacz, rozpacz i smutek. Powrót Syna Bożego jest bliski, radujcie się i ogłaszajcie nowe Jeruzalem. Moja córko, jak bardzo odczuwam ból, ponieważ nie spełniłem mojej prośby o poświęcenie, przypomina tym, którzy nie chcą mnie słyszeć, że wiara jest także odwagą i świadectwem, Bóg wymiotuje letnim. Teraz zostawiam was z moim macierzyńskim błogosławieństwem, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen ”.

  Polubienie

 20. Mateusz pisze:

  Zmieniamy czas, który „do Niego należy”

  …Znamiona rzucania Stwórcy wyzwania ma również praktykowana i we współczesnej Polsce zmiana godzin w związku z rozpoczynającą się porą roku. Działanie takie rodzi błędne przekonanie o ludzkiej wszechmocy. Skoro bowiem możemy „przesuwać do przodu” bądź „cofać czas”, to stajemy się – oczywiście jedynie w naszym mniemaniu – panami czasu. Taki pogląd jest w sposób jednoznaczny emanacją głęboko rewolucyjnego nieposłuszeństwa wobec naturalnego porządku.

  Jednak to do Pana Jezusa należy czas i nie zmieni tego żadna administracyjna decyzja. „Chrystus wczoraj i dziś, początek i koniec, Alfa i Omega. Do Niego należy czas i wieczność, Jemu chwała i panowanie przez wszystkie wieki wieków. Amen” – mówi kapłan zapalając w Wielką Sobotę Paschał, symbol Zmartwychwstania.

  Już niedługo te słowa wybrzmią w świątyniach na całym świecie. Kapłani w obecności wiernych, całego Kościoła, przypomną nam Prawdę o tym, że to Jezus Chrystus jest królem świata i to do Niego należy czas.

  I to pomimo tego, że wielu z nas mawia: „mam czas”. Prawda jest bowiem zupełnie inna. Nie jesteśmy panami czasu. Nie dysponujemy nim. Nie mamy go. Czas nie jest nasz, gdyż to nie człowiek, a Pan Bóg go stworzył. Niejednemu „mającemu czas” o faktycznej marności przypomniał tragiczny wypadek, brutalnie pokazujący, że czas, który rzekomo „mieliśmy”, skończył się szybciej, niż planowaliśmy.

  Zwrot „mam czas” jest zmysłowi katolickiemu (łac. sensus catholicus) niezwykle odległy. Godna noszenia w pamięci jest natomiast średniowieczna formuła Memento mori – pamiętaj człowiecze o śmierci. Pamiętaj i bądź gotowy. To na nią bowiem przyjdzie czas, niezależnie czy zimowy, czy letni.

  Michał Wałach

  Polubienie

 21. Gosia 3 pisze:

  Mateuszu! to bardzo krzepiące słowa bo Pan Jezus nie raz o tym nam mówił. I mamy nawet swoją codzienną modlitwę w związku ze zmianą czasu. Ale mało kto się nią modli. Prawda?
  Bóg zapłać!

  Polubienie

 22. Slawek pisze:

  WAZNE

  NEWSCATHOLIC CHURCHFri Oct 25, 2019 – 1:56 pm EST

  Full transcript of the Pope’s comments on pagan ‘Pachamama’ statues
  Amazon Synod, Catholic, Pachamama, Pope Francis

  ROME, October 25, 2019 (LifeSiteNews) – In a statement issued today to participants at the Amazon Synod, and recorded by reporters, Pope Francis identifies the controversial statues used in the Synod as „Pachamama,” the Incan fertility goddess.

  The Vatican subsequently sent out a transcript to reporters, including LifeSite, of the Pope’s remarks. The text of the transcript below is a translation by LifeSite Rome correspondent Diane Montagna.

  Read more on this story here: Pope calls statues ‘Pachamamas’ and apologizes for their removal from church

  Full transcript of Pope’s remarks on ‚Pachamama’ statues
  Good afternoon, I would like to say a word about the pachamama statues that were removed from the Church at Traspontina, which were there without idolatrous intentions and were thrown into the Tiber.

  First of all, this happened in Rome and, as bishop of the diocese, I ask pardon of the people who were offended by this act.

  Then, I can inform you that the statues which created so much media clamor were found in the Tiber. The statues are not damaged.

  The Commander of the Carabinieri [Italian police] wished to inform us of the retrieval before the news becomes public. At the moment the news is confidential, and the statues are being kept in the office of the Commander of the Italian Carabinieri.

  The leadership of the Carabinieri will be very happy to follow any indication given on the method of making the news public, and regarding the other initiatives desired in its regard, for example, the commander said, “the display of the statues at the closing Mass of the Synod.” We’ll see.

  I delegate the Secretary of State to respond to this.

  This is good news, thank you.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   PRZETŁUMACZONE TRANSLATOREM

   NOWY KOŚCIÓŁ SZKATOLSKI pt. 25 października 2019 – 13:56 EST

   Pełny zapis komentarzy papieża na temat pogańskich posągów „Pachamama”
   Synod Amazonski, katolicki, Pachamama, papież Franciszek

   RZYM, 25 października 2019 r. (LifeSiteNews) – W oświadczeniu wydanym dzisiaj uczestnikom Synodu Amazon i nagranym przez reporterów papież Franciszek określa kontrowersyjne posągi użyte na Synodzie jako „Pachamama”, boginię płodności Inków.

   Watykan wysłał następnie zapis reporterom, w tym LifeSite, uwag papieża. Tekst transkrypcji poniżej jest tłumaczeniem Diane Montagna, korespondentki LifeSite Rome.

   Przeczytaj więcej o tej historii tutaj: Papież nazywa posągi „Pachamamas” i przeprasza za ich usunięcie z kościoła

   Pełny zapis uwag papieża na temat posągów „Pachamama”
   Dzień dobry chciałbym powiedzieć słowo o posągach pachamama, które zostały usunięte z Kościoła w Traspontinie, które były tam bez bałwochwalczych intencji i wrzucone do Tybru.

   Przede wszystkim stało się to w Rzymie i jako biskup diecezji proszę o wybaczenie ludziom, których obraził ten czyn.

   Następnie mogę poinformować, że posągi, które wywołały tyle szumu mediów, znaleziono w Tybrze. Posągi nie są uszkodzone.

   Dowódca Carabinieri [włoskiej policji] chciał nas poinformować o odzyskaniu, zanim wiadomość zostanie opublikowana. W tej chwili wiadomości są poufne, a posągi są przechowywane w biurze dowódcy włoskiego Carabinieri.

   Kierownictwo Carabinieri z przyjemnością zastosuje się do wszelkich wskazówek dotyczących metody upublicznienia wiadomości, a także w odniesieniu do innych pożądanych pod tym względem inicjatyw, na przykład, dowódca powiedział: „pokazanie posągów na mszy zamykającej Synodu. ”Zobaczymy.

   Deleguję sekretarza stanu, aby odpowiedział na to.

   To dobra wiadomość, dziękuję.
   Prześlij opinię
   Historia
   Zapisane

   Polubienie

 23. Mateusz pisze:

  Franciszek przeprosił „jako biskup Rzymu” wszystkich, którzy poczuli się dotknięci wrzuceniem do Tybru indiańskich figur przedstawiających kobiety w ciąży. Zapewnił, że figurki będą na Mszy świętej zamykającej Synod Amazoński.

  W poniedziałek 21. października z kościoła Santa Maria in Traspontina w Rzymie zabrano drewniane amazońskie figurki przedstawiające kobiety w ciąży. Wcześniej Indianie prezentowali je prawdopodobnie w ogrodach watykańskich, wnieśli na Mszę otwierającą Synod, a wreszcie przenosili ulicami Wiecznego Miasta w ramach swoistej okołosynodalnej drogi krzyżowej. Figurki wrzucono do Tybru; cała akcja została nagrana, a film opublikowano w internecie.

  Papież Franciszek odniósł się do tej sprawy otwierając popołudniową sesję Synodu Amazońskiego. Mówiąc, że przemawia jako „biskup Rzymu”, poprosił o wybaczenie wszystkich, którzy poczuli się dotknięci zabraniem figurek i wrzuceniem ich do rzeki. Poinformował, że funkcjonariusze policji znaleźli już te figurki. Zapewnił, że figurki będą obecne w niedzielę na Mszy świętej zamykającej Synod Amazoński.

  Polubienie

  • Slawek pisze:

   No I najwazniejsze-Nazwal te figurki Pachamama, czyli Inkow bogini plodnosci!!!!!!

   Polubienie

  • Leszek pisze:

   … przenosili ulicami Wiecznego Miasta w ramach swoistej okołosynodalnej drogi krzyżowej….
   Z 6-go rozdz. księgi proroka Barucha:
   „5 Kiedy zobaczycie tłum, który idąc przed i za nimi cześć oddawać im będzie, powiedzcie sobie w myśli: Tobie należy się cześć, o Panie! 50 Niech będzie wiadomo, że rzeczy drewniane, pozłacane i posrebrzane są oszustwem. Wszystkie narody i wszyscy królowie niech wiedzą, że nie są one bogami, ale dziełem rąk ludzkich i żadnego działania Bożego w nich nie ma. 72 Przeto lepszy jest człowiek sprawiedliwy, który nie posiada bożków, będzie bowiem daleko od hańby”.

   Polubienie

 24. Szafirek pisze:

  26 października – bł. Celina Borzęcka, zakonnica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-26a.php3
  26 października – święci męczennicy Lucjan i Marcjan https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-26b.php3
  26 października – bł. Bonawentura z Potenzy, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-26c.php3
  26 października – św. Fulcjusz z Pawii, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-26d.php3
  26 października – św. Dymitr z Salonik, męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-26e.php3

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s