Matka Boża z Medjugorje, Orędzie dla Świata; 25.10.2019

Marija during an apparitionDrogie dzieci!

Dziś wzywam was do modlitwy. Niech modlitwa będzie ukojeniem waszej duszy, bo owocem modlitwy jest radość, darowanie, [dawanie] świadectwa o Bogu poprzez wasze życie. Dziatki, w pełnym oddaniu Bogu, On będzie się troszczył o wszystkich i będzie błogosławił was, a wasze ofiary będą miały sens. Jestem z wami i wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławieństwem.

Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

53 odpowiedzi na „Matka Boża z Medjugorje, Orędzie dla Świata; 25.10.2019

 1. Mateusz pisze:

  Z ewangelii z przekładu ks. Wujka:

  A potem wyszedł i ujrzał celnika, imieniem Lewi, siedzącego na cle i rzekł mu: Pójdź za mną. [61]
  28 A opuściwszy wszystko, wstawszy szedł za nim.
  29 I uczynił mu Lewi wielką ucztę w domu swoim: i była wielka rzesza celników i innych, którzy z nimi siedzieli.
  30 I szemrali Pharyzeuszowie i Doktorowie ich, mówiąc do uczniów jego: Czemu z celniki i z grzeszniki jecie i pijecie? [62]
  31 A Jezus odpowiedziawszy, rzekł do nich: Nie potrzebują, którzy zdrowi są, lekarza, ale którzy się źle mają.
  32 Nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, ale grzesznych ku[63] pokucie. [64]

  I tu pojawia się kłamstwo modernistów i Franciszka żeby chodzić do grzeszników i ich nie nawracać. Pan Jezusa chodził do nich ale wzywał „ku pokucie” ale to słowo usunięto z dzisiejszych tłumaczeń a ma to kluczowe znaczenie!

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   O TAK MATEUSZU! ZOSTALIŚMY BARDZO OSZUKANI BO NAWET EWANGELIE NAM POZMIENIANO JUŻ DAWNO. TO SŁOWO KU POKUCIE MA WIELKIE ZNACZENIE W NAWRACANIU LUDZI.

   Polubienie

  • Leszek pisze:

   Mateuszu są rożne tłumaczenia Pisma Świętego/słów Pana Jezusa. Ten przytoczony przez ciebie fragment pochodzi z Łk 5,27-32. I rzeczywiście w tłumaczenia Pisma Św. wydan. przez Pallottinum na końcu wiersz 32-go znajduje się słowo nawrócenie. Ale i w tym wypadku nie trzeba się aż do przekładu x. Wujka (choć nie mówię, że to jest niewłaściwe, bo sam mam wydanie Biblii Łacińsko-Polskiej z tłumaczeniem X. J. Wujka z r. 1864r.), bowiem korzystam też w lekturze Pisma Św. np. z b. dobrego przekładu z języka greck. Pisma Św. NT ks. prof. dr Seweryna Kowalskiego (Instytut Wydawniczy PAX W-wa 1983), gdzie na str. 120 tegoż przekładu, czytamy tak przetłumaczony ten 32 wiersz:
   „Nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, lecz grzeszników, aby zwrócili się do pokuty”.

   … wzywać do pokuty… – tak jest tez przetłumaczone w na str. 206 Pisma Św. NT w przekładzie z Wulgaty z komentarzem ks. Eugeniusza Dąbrowskiego dr św. teologii i nauk biblijnych (Księgarnia św. Wojciecha, Poznań 1966, z Nihil Obstat i Imprimatur z r. 1946 oraz Reimprimatur z r. 1958) czy też np. „Ewangelie i Dzieje Apostolskie” w przekladzie polskim o. J. Wujka TJ na str.184 (wydanie drugie; Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy, księża Jezuici, Kraków 1938).
   W tłumaczeniach zaś protestanckich jest użyte słowo „wzywać do opamiętania”.

   Polubienie

 2. Mariusz pisze:

  Czy dokumenty posynodalne trafią nad Wisłę

  Polubienie

 3. Slawek pisze:

  Az mnie serco rozbolalo widzac to. Oto kim jest bogini Pachamama:

  On the high mountain tops, the Inka sacrificed children. Sacrificing the life of a child, according to Inka religion, would bring honor to the parents and a blissful afterlife to the child. The children were selected for sacrifice based on their beauty and purity. In the Capacocha ceremony, children were sacrificed to to the fertility goddess Pachamama which provided abundant harvests in the following year.

  Polubienie

  • Leszek pisze:

   Dokladne tłumaczenie:
   Na szczytach wysokich gór, Indianie Inka składali w ofierze dzieci. Ofiary z życia dzieci, wg wierzeń religii Inków miały przynosić honor dla rodziców i rajskie życie dla ich dzieci. Dzieci były starannie dobierane do ofiary, stosownie do ich
   piękna i czystości. W ceremonii Capacocha ofiarowywane były dzieci bożkowi płodności Pachanama, który miał zapewniać
   hojne i obfite zbiory w następnym roku.

   Polubienie

 4. Adrian pisze:

  Msza święta i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie – 26.10.2019

  Polubienie

 5. Gosia 3 pisze:

  tłumaczenie powyższego wpisu:
  „Na wysokich szczytach górskich Inka poświęciła dzieci. Poświęcenie życia dziecka, zgodnie z religią Inki, przyniosłoby rodzicom cześć i błogie życie pozagrobowe. Dzieci zostały wybrane do poświęcenia na podstawie ich piękna i czystości. Podczas ceremonii Capacocha dzieci zostały poświęcone bogini płodności Pachamama, która zapewniła obfite żniwo w następnym roku.”
  troszkę to dla mnie nie zrozumiałe bo nie wiem co Ty widziałeś Slawku! Opisz nam to.
  Serdecznie pozdrawiam.

  Polubienie

 6. Slawek pisze:

  Gosiu
  Zaczelem troche szukac w internecie o tej bogini Pachamama, o ktroje Franciszek mowil, a ktora to reprezentuje ten amazonski synod jako Matka Nature… I takie artykuly pojawily sie, ze faktycznie ludnosc zabijala i ofiarowala jej dzieci za chec dobrych urodzajow, albo usmierzenia kataklizmow, np trzesien ziemi. Nawet wikipedia opisuje ja jaka boginie terroru ktora pragnie nasycic sie ofiarami…

  Tak sie wiec pytam samego siebie czyz to nie jest ohyda spustoszenia? Czyz to nie jest Anty-Maryja . Czy wprowadzanie tego bozka do Bazyliki sw Piotra i Pawla w ktorej to tylu swietych pochowano wraz Sw Jan Pawlem II oraz samym sw Piotrem Apostolem nie jest apostazja i zbezczeszczeniem miejsca swietego. Czyz biskupi nie powinni zaczac odprawiac nabozenstw expiracyjnych za zniewage wyrzadzona samemu Bogu?

  I jeszcze jedna mysl przyszla mi do glowy. Sluchajac o.Pelanowskiego jesli obecnie znajdujemy sie w momencie zdrady Judasza . Pan Jezus powiedzial do niego „co masz czynic czyn predzej”
  Wydaje mi sie ze teraz bedziemy swiadkami szybkich wydarzen…i moze nawet ten czas jaki pragniemy uzurpowac sobie zwiastuje to co ma nadejsc.

  Polubienie

 7. Gosia 3 pisze:

  Sławku! bardzo Ci dziękuję za wytłumaczenie a ja kilka dni temu miałam wizję góry jednak nie zapamiętałam jej nazwy. „Na wysokich szczytach górskich Inka poświęciła dzieci.”
  To straszne. O mój Boże!

  Polubienie

 8. Gosia 3 pisze:

  25.X.2019 r. piątek
  PRZECHODZENIE PRZEZ BRAMĘ TRZECH RADOŚCI.

  Polubienie

 9. Mateusz pisze:

  Synod poprosił papieża o możliwość wyświęcania żonatych

  Stało się – większość ojców synodalnych kończącego się właśnie Synodu ds. Amazonii poparło rewolucyjny punkt dokumentu końcowego. Mówi on o możliwości wyświęcenia na kapłana mężczyzny, który jest żonaty – tzw. viri probati. Jeśli papież się na to zgodzi, będzie to koniec celibatu jaki znamy w Kościele rzymsko-katolickim. I to nie tylko w Amazonii.

  Punkt 111 dokumentu końcowego synodu wzbudził wśród ojców synodalnych najwięcej kontrowersji – głosowało przeciwko niemu 41 z nich, a poparło go 128. Punkt otrzymał zatem niezbędne poparcie 2/3 głosów.

  Ojcowie synodalni podkreślili wartość celibatu, powołując się na encyklikę Pawła VI Sacerdotalis Caelibatus, i nazywając celibat darem od Boga. Zadeklarowali również modlitwę w intencji licznych powołań do kapłańskiego życia w celibacie. Podkreślili jednak – w myśl dokumentów Soboru Watykańskiego II – że celibat jako kwestia dyscyplinarna „nie jest wymagana przez kapłaństwo z jego natury”.

  W dokumencie końcowym zwrócono również uwagę, że „wiele wspólnot kościelnych na terytorium Amazonii boryka się z ogromnymi trudnościami, aby uzyskać dostęp do Eucharystii. Czasami trwa nie tylko miesiące, ale nawet kilka lat zanim ksiądz może powrócić do wspólnoty by celebrować Eucharystię, ofiarować sakrament pojednania lub namaścić chorych”.

  W związku z tym ojcowie synodalni zaproponowali „ustanowienie kryteriów i przepisów ze strony właściwego organu”, aby „umożliwić wyświęcanie na kapłanów odpowiednich i sprawdzonych żonatych mężczyzn – członków ludu Bożego z danej wspólnoty”, oczywiście zapewniwszy im uprzednio odpowiednią formację.

  W myśl autorów dokumentu i ponad stu dwudziestu biskupów, którzy opowiedzieli się za nim w głosowaniu, propozycja ta „może podtrzymywać życie wspólnoty chrześcijańskiej poprzez głoszenie Słowa Bożego, sprawowanie sakramentów w najbardziej odległych rejonach regionu Amazonii”

  Najważniejsze jednak zdanie tego punktu to zdanie ostatnie, brzmiące: „niektórzy [ojcowie synodalni – przyp. PCh24.pl] opowiadali się za uniwersalnym podejściem do tego tematu”. Chodzi zatem o możliwość wyświęcania żonatych mężczyzn na kapłanów nie tylko w Amazonii, ale i w innych miejscach Kościoła powszechnego.

  Do tych propozycji ojców synodalnych w ciągu kilku tygodni ma odnieść się papież Franciszek. Watykan zapowiedział bowiem, że jeszcze przed końcem tego roku Ojciec Święty opublikuje posynodalną adhortację apostolską.

  Polubienie

 10. Gosia 3 pisze:

  Gosia 3 pisze:
  26 października 2019 o 14:03

  MARIUSZKU! CZYLI WRACAMY DO WŁAŚCIWEGO CZASU – CZASU STWÓRCY.\DLATEGO OD JUTRA NIE BĘDĘ WSTAWIAŁA TEJ MODLITWY.

  Polubienie
  Mariusz pisze:
  26 października 2019 o 14:09

  no właśnie tu mam także Gosiu problem bo wracamy do czasu zimowego i czy to czas Stwórcy; myślę że Niebo ma własny czas.

  MARIUSZKU! PRZENIOSŁAM BO DOPIERO TERAZ TO ZAUWAŻYŁAM CO NAPISAŁEŚ DO MNIE. OTÓŻ PISZĄC TO MIAŁAM NA MYŚLI WŁAŚCIWY CZAS ,KTÓRY PODAROWAŁ NAM PAN BÓG TUTAJ NA ZIEMI A CZAS STWÓRCY TO OCZYWIŚCIE ŻE ON NALEŻY TYLKO DO PANA BOGA I BIEGNIE SWOIM BOŻYM TOREM.
  TAKŻE PRZEPRASZAM ZA NIE PRECYZYJNE OKREŚLENIE.

  Polubienie

 11. Slawek pisze:

  Wcale bym sie nie zdziwil jakby jutro w niedziele bylo silne trzesienie ziemi. Nie wiem to takie odczucie.

  Polubienie

 12. Gosia 3 pisze:

  JUTRO 27 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU WG PROŚBY PANA JEZUSA POWINNO BYĆ ŚWIĘTO CHRYSTUSA KRÓLA – W KAŻDĄ OSTATNIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA PAŹDZIERNIKA. ROK LITURGICZNY W KOŚCIELE POWINIEN KOŃCZYĆ SIĘ TEGO WŁAŚNIE DNIA TUŻ PRZED 1 LISTOPADA JAK WYPADA ŚWIĘTO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH A NIE POD KONIEC LISTOPADA.
  WŁĄCZCIE SOBIE TO VIDEO CO ZAMIEŚCIŁAM NA POPRZEDNIM WPISIE – DZIENNICZEK MAŁGORZATY W 13 MIN . JESZCZE W 1965 ROKU TO ŚWIĘTO PRAWIDŁOWO BYŁO OBCHODZONE.

  Polubienie

 13. Mateusz pisze:

  Podczas obrad synodu amazońskiego wiele miejsca poświęcono roli kobiet. Ojcowie synodalni zwrócili na to uwagę również w dokumencie końcowym, przypominając propozycję utworzenia stałego diakonatu kobiet.

  Punkt 103. dokumentu podsumowującego synod poparło 137 ojców synodalnych, przeciw było 30. Jest to zatem drugi najbardziej kontrowersyjny punkt dokumentu, zaraz po punkcie proponującym wyświęcanie żonatych mężczyzn na kapłanów.

  Jak czytamy w dokumencie, „w wielu konsultacjach przeprowadzonych w regionie Amazonii podkreślano fundamentalną rolę kobiet zakonnych i świeckich w tamtejszym Kościele. Podczas wielu z tych konsultacji proszono o stały diakonat dla kobiet. Dlatego też temat ten był ważnym punktem obrad synodu”.

  Read more: http://www.pch24.pl/ojcowie-synodalni-czekaja-na-rozstrzygniecie-kwestii-diakonatu-kobiet,71736,i.html#ixzz63X71ezES

  Polubienie

 14. Mateusz pisze:

  Biskupi krajów Amazonii chcą stworzenia amazońskiego rytu Mszy Świętej. Synod zaproponował takie rozwiązanie postulując amazońską „inkulturację” katolickiej liturgii.

  Synod amazoński sugeruje daleko idące zmiany w katolickim obrządku. Ojcowie synodalni poświęcili temu zagadnieniu cztery punkty (116-119) dokumentu końcowego.

  W punkcie 116. czytamy, że „Sobór Watykański II otworzył przestrzenie dla pluralizmu liturgicznego dla wariacji i różnorodności”, oraz że „liturgia musi odpowiadać kulturze, aby mogła być źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego i aby związana była z cierpieniami i radościami ludu”. Wobec tego – czytamy dalej – „musimy dać autentycznie katolicką odpowiedź na prośbę amazońskich wspólnot by dostosować liturgię poprzez docenienie światopoglądu, tradycji, symboli i obrzędów obejmujących wymiar transcendentalny, wspólnotowy i ekologiczny”.

  W kolejnym punkcie podkreślono, że w „Kościele katolickim znajdują się 23 różne obrządki, co jest wyraźnym znakiem tradycji”. Cytując Katechizm napisano, iż „różne tradycje liturgiczne narodziły się ze względu na samo posłanie Kościoła. Kościoły tego samego obszaru geograficznego i kulturowego zaczęły celebrować misterium Chrystusa, stosując szczególne formy wyrazu, typowe dla danej kultury: w tradycji depozytu wiary, w symbolice liturgicznej, w organizowaniu wspólnoty braterskiej, w teologicznym rozumieniu misteriów i w różnych formach świętości”.

  A zatem, jak czytamy w punkcie 118, według ojców synodalnych „konieczne jest, aby Kościół, w swojej niestrudzonej pracy ewangelizacyjnej, działał w taki sposób, aby proces inkulturacji wiary wyrażał się w najbardziej spójnych formach, aby można również celebrować i żyć według języków narodów amazońskich. Istnieje pilna potrzeba utworzenia komitetów do spraw tłumaczenia i pisania tekstów biblijnych i liturgicznych w Amazonii, zachowując istotę sakramentów, nie tracąc z oczu tego, co istotne”.

  W następnym punkcie dokumentu napisano, że Kościół w Amazonii musi ustanowić właściwą komisję, która po przestudiowaniu materii przeprowadzi dialog z ludami amazońskimi, by opracować obrządek amazoński. Ma on wyrażać dziedzictwo liturgiczne, teologiczne, dyscyplinarne i duchowe tego regionu.

  Jak czytamy w synodalnym dokumencie, taki ruch „byłby dodatkiem do obrzędów już obecnych w Kościele, wzbogaceniem pracy ewangelizacyjnej, umożliwieniem wyrażania wiary we własnej kulturze oraz dodaniem poczucia decentralizacji i kolegialności”.

  Komisja mogłaby również zbadać i zaproponować, w jaki sposób można by wzbogacić obrzędy kościelne o sposoby, w jaki ludy Amazonii opiekują się swoim terytorium i odnoszą się do jego wód.

  Read more: http://www.pch24.pl/czy-po-synodzie-powstanie-amazonski-ryt-mszy-swietej-,71740,i.html#ixzz63X7kQSO9

  Polubienie

 15. Mateusz pisze:

  Święta Brygida: papież, który zniesie celibat, stanie się karmą dla piekielnych demonów

  Kiedy święta Brygida ze Szwecji (+1373) gościła w Neapolu jako doradca arcybiskupa Bernarda, rozmawiała z nim o księżach żyjących w konkubinatach. Bernardo dowodził, że gdyby był papieżem, zniósłby celibat, by uniknąć podobnych skandali.

  Św. Brygida odpowiedziała, że Matka Boska powiedziała jej (Objawienia, tom 7, rozdz. 10), że papież, który zniesie celibat duchownych, „będzie całkowicie pozbawiony przez Boga duchowego wzroku i słuchu”, a „jego mądrość duchowa zupełnie oziębnie”.

  Matka Boska powiedziała też,że „po jego śmierci jego dusza zostanie zesłana na wieczne tortury do piekła, gdzie stanie się karmą demonów na zawsze i bez końca”.

  Polubienie

 16. Szafirek pisze:

  27 października – święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-27a.php3
  27 października – św. Frumencjusz, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-27b.php3

  Polubienie

 17. Gosia 3 pisze:

  Wśród całej jego pozornej miłości do ludzkości i gładkiej mowy o wolności i równości, ukrywać będzie wielki sekret, którego nikomu nie zdradzi – nie będzie wierzył w Boga. Ponieważ jego religią będzie braterstwo bez ojcostwa Boga, oszuka nawet wybranych. Ustanowi antykościół, który będzie małpować Kościół, gdyż szatan jest małpą Boga. Będzie on posiadał wszystkie cechy Kościoła, ale w wypaczonej postaci, będzie wyzuty z Boskiej treści. Będzie mistycznym ciałem antychrysta, które z wyglądu będzie bardzo przypominać mistyczne Ciało Chrystusa.

  – Abp Fulton J. Sheen

  Polubienie

 18. Szafirek pisze:

  28 października
  Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz

  Święty Szymon Apostoł
  Ewangelie wymieniają św. Szymona w ścisłym gronie uczniów Pana Jezusa. Jest on chyba najmniej znanym spośród nich. Ewangelie wspominają o nim tylko trzy razy. Mateusz i Marek dają mu przydomek Kananejczyk (Mt 10, 4; Mk 3, 18). Dlatego niektórzy Ojcowie Kościoła przypuszczali, że pochodził on z Kany Galilejskiej i był panem młodym, na którego weselu Chrystus Pan uczynił pierwszy cud. Współczesna egzegeza dopatruje się jednak w słowie Kananejczyk raczej znaczenia „gorliwy”, gdyż tak je również można tłumaczyć. Łukasz wprost daje Szymonowi przydomek Zelotes, czyli gorliwy (Łk 6, 15). Specjalne podkreślenie w gronie Apostołów, że Szymon był gorliwy, może oznaczać, że faktycznie wyróżniał się wśród nich prawością i surowością w zachowywaniu prawa mojżeszowego i zwyczajów narodu.
  Szymon Kananejczyk jest we wszystkich czterech katalogach Apostołów wymieniany zawsze obok św. Jakuba i św. Judy Tadeusza, „braci” (stryjecznych albo ciotecznych) Chrystusa, czyli Jego kuzynów (Mt 10, 4; Mk 3, 18; Łk 6, 15; Dz 1, 13). Czy był nim także i Szymon? Według Ewangelii św. Mateusza wydaje się to być pewnym (Mt 13, 55). Także i w tradycji chrześcijańskiej mamy nikłe wiadomości o Szymonie. Miał być bratem Apostołów: Jakuba Młodszego i Judy Tadeusza. Będąc krewnym Pana Jezusa, miał według innych zasiąść na stolicy jerozolimskiej po Jakubie Starszym i Jakubie Młodszym jako trzeci biskup i tam ponieść śmierć za cesarza Trajana, kiedy miał już ponad sto lat.
  Są jednak pisarze, którzy twierdzą, że Szymon Apostoł nie był krewnym Jezusa i jest osobą zupełnie inną od Szymona, biskupa Jerozolimy, który poniósł śmierć męczeńską za panowania cesarza Trajana. Powołują się oni na to, że tradycja łączy go ze św. Judą Tadeuszem tylko dlatego, jakoby miał z nim głosić Ewangelię nad Morzem Czerwonym i w Babilonii, a nawet w Egipcie – i poza Palestyną razem z nim miał ponieść śmierć. Według tej tradycji obchodzi się ich święto tego samego dnia. Również ikonografia chrześcijańska dość często przedstawia razem obu Apostołów.
  O przecięciu Szymona piłą na pół, jak głosi legenda (a nawet – piłą drewnianą), dowiadujemy się z jego średniowiecznych żywotów. Ciało św. Szymona, według świadectwa mnicha Epifaniusza (w. IX), miało znajdować się w Nicopolis (północna Bułgaria), w kościele wystawionym ku czci Apostoła. W kaplicy świętych Szymona i Judy w bazylice św. Piotra, która obecnie jest także kaplicą Najświętszego Sakramentu, mają znajdować się relikwie obu Apostołów. Część relikwii ma posiadać również katedra w Tuluzie. Św. Szymon jest patronem diecezji siedleckiej oraz farbiarzy, garncarzy, grabarzy i spawaczy.

  W ikonografii św. Szymon w sztuce wschodniej przedstawiany jest z krótkimi włosami lub łysy, w sztuce zachodniej ma dłuższe włosy i kędzierzawą brodę. Jego atrybutami są: księga, kotwica, palma i piła (drewniana), którą miał być rozcięty, topór, włócznia.

  Święty Juda Tadeusz, ApostołO życiu św. Judy nie wiemy prawie nic. Miał przydomek Tadeusz, czyli „Odważny” (Mt 10, 3; Mk 3, 18). Nie wiemy, dlaczego Ewangeliści tak go nazywają. Był bratem św. Jakuba Młodszego, Apostoła (Mt 13, 55), dlatego bywa nazywany również Judą Jakubowym (Łk 6, 16; Dz 1, 13). Nie wiemy, dlaczego Orygenes, a za nim inni pisarze kościelni nazywają Judę Tadeusza także przydomkiem Lebbeusz. Mogłoby to mieć jakiś związek z sercem (hebrajski wyraz leb znaczy tyle, co serce) albo wywodzić się od pewnego wzgórza w Galilei, które miało nazwę Lebba. Był jednym z krewnych Jezusa. Prawdopodobnie jego matką była Maria Kleofasowa, o której wspominają Ewangelie.
  Imię Judy umieszczone na dalszym miejscu w katalogu Apostołów sugeruje jego późniejsze wejście do grona uczniów. To on przy Ostatniej Wieczerzy zapytał Jezusa: „Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?” Zasadne jest zatem przypuszczenie, że św. Juda, przystępując do grona Apostołów, kierował się na początku perspektywą zrobienia przy Chrystusie kariery.
  Juda jest autorem jednego z listów Nowego Testamentu. Sam w nim nazywa siebie bratem Jakuba (Jud 1). Z listu wynika, że prawdopodobnie był człowiekiem wykształconym. List ten napisał przed rokiem 67, gdyż zapożycza od niego pewne fragmenty i słowa nawet św. Piotr. Po Zesłaniu Ducha Świętego Juda głosił Ewangelię w Palestynie, Syrii, Egipcie i Mezopotamii; niektóre z wędrówek misyjnych odbył razem ze św. Szymonem. Część tradycji podaje, że razem ponieśli śmierć męczeńską. Inne mówią, że Szymon został zabity w Jerozolimie, a Juda Tadeusz prawdopodobnie w Libanie lub w Persji.
  Hegezyp, który żył w wieku II, pisał, że Juda był żonaty, kiedy wstąpił do grona Apostołów. Dlatego podejrzliwy na punkcie władzy cesarz Domicjan kazał wezwać do Rzymu wnuków św. Judy w obawie, aby oni – jako „krewni” Jezusa – nie chcieli kiedyś sięgnąć także po jego cesarską władzę. Kiedy jednak ujrzał ich i przekonał się, że są to ludzie prości, odesłał ich do domu.
  Kult św. Judy Tadeusza jest szczególnie żywy od XVIII w. w Austrii i w Polsce. Bardzo popularne jest w tych krajach nabożeństwo do św. Judy jako patrona od spraw beznadziejnych. Z tego powodu w wielu kościołach odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Czczone są także jego obrazy. Jest patronem diecezji siedleckiej i Magdeburga. Jest także patronem szpitali i personelu medycznego.

  W ikonografii św. Juda Tadeusz przedstawiany jest w długiej, czerwonej szacie lub w brązowo-czamym płaszczu. Trzyma mandylion z wizerunkiem Jezusa – według podania jako krewny Jezusa miał być do Niego bardzo podobny. Jego atrybutami są: barka rybacka, kamienie, krzyż, księga, laska, maczuga, miecz, pałki, którymi został zabity, topór.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-28.php3

  Polubienie

 19. Szafirek pisze:

  O.Tadeusz Rydzyk – Konfederacja Ojczyźnie po prostu szkodzi.

  O. Tadeusz Rydzyk skrytykował Konfederację. W rozmowie z tygodnikiem „Sieci” przyznał, że liczył na propolskość tej formacji. Teraz uznał jednak, że partia Ojczyźnie po prostu szkodzi.

  „Konfederacja – myślałem, że coś wartościowego z tego będzie. Ale jestem bardzo, bardzo rozczarowany. Sądziłem, że są bardziej za Polską, bardziej propolscy. A tu raz po raz widzę szkodzenie Polsce. Można napominać, można z miłością zwracać uwagę, ja też to często robię. Ale nie można szkodzić” – powiedział o. Rydzyk.

  Redemptorysta mówił też o PSL. Jak przyznał, miał nadzieję, że partia będzie bardziej patriotyczna. „Myślałem, że PSL jest bardziej propolskie. Nie może być tylko ja, za wszelką cenę. Nie może być, że na złość babci odmrożę sobie uszy” – wskazał.

  O. Rydzyk przyznał, że w wyborach zagłosował na PiS, bo nie widział innej opcji.

  „Głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość. A na kogo miałem głosować? Lecz nie na całą partię PiS, ale na ludzi, których jestem pewny, których znam, którzy byli na listach tej akurat partii. Tam też są różni ludzie, ale program ugrupowania jest najbliższy cywilizacji chrześcijańskiej. Duchowny ciepło wypowiedział się również o obecnym prezydencie. Będę głosował na prezydenta Andrzeja Dudę, nie mam już wątpliwości. W pewnym momencie byłem nawet trochę zaniepokojony… Ale powiedziałem mu to, jak miałem szczęście rozmawiać z panem prezydentem raz czy drugi. Uważam, że ten człowiek bardzo ciężko pracuje dla Polski każdego dnia” – powiedział.

  Duchowny wskazał ponadto na potężną falę zła, która atakuje dziś Polskę.

  ” To idą międzynarodowe siły, diabelskie. Robią wszystko, żeby zniszczyć rodzinę, zniszczyć człowieka, wiarę, Kościół. To jest ta nowa lewica, jak to niektórzy nazywają. W tym ideologia gender, bardzo niebezpieczna” – powiedział.

  „Musimy widzieć, jak ta propaganda idzie przez wszystkie media, uczelnię, sztukę itd. Tych prawicowych jest bardzo niewiele” – dodał.

  fronda.pl
  https://dzieckonmp.wordpress.com/2019/10/28/o-tadeusz-rydzyk-konfederacja-ojczyznie-po-prostu-szkodzi/#comments

  Polubienie

 20. Mateusz pisze:

  Ks. Dolindo: do Chrystusa tylko przez Maryję!

  Wypełnienie starotestamentowej figury odkupienia dokonuje się w Nowym Testamencie za sprawą Jezusa Chrystusa. Jest On zapowiedzianym Odkupicielem, Ofiarą, Barankiem Paschalnym. Dzięki Jego krwi, rozlanej na krzyżu, Szatan został pokonany, a człowiek – ocalony od śmierci wiecznej i wyzwolony do życia wiecznego. I tak powstał Kościół.

  Jaka jest w tym rola Maryi? Ksiądz Dolindo zauważał, że Maryja współpracowała z Chrystusem w dziele odkupienia: „Maryja została wybrana, żeby współpracować w odkupieniu rodzaju ludzkiego; była Ona niewzruszonym celem przedwiecznej myśli Boga, a cała Jej dusza żyła w radości z powodu tej misji: Exultavit spiritus meus in Deo salu­ tari meo”.

  Matka odkupionych

  Kapłan z Neapolu nazywał Maryję wprost Współodkupicielką. „Najświętsza Dziewica nie odczuła żadnego bólu, dziewiczo rodząc Odkupiciela, co więcej, poród odbył się w ekstazie niewymownej radości. Inaczej, jeśli chodzi o rodzenie Mistycznego Ciała Pana, które kosztowało Ją bóle kalwaryjskie nie do wypowiedzenia, ponieważ była współodkupicielką rodzaju ludzkiego. Kościół został ustanowiony przez wielkie bóle Jezusa i Maryi, a sam z kolei nigdy nie zrodził ani nie rodzi bezboleśnie ludu świętego, który jest królestwem Bożym. W czasach ostatecznych Kościół musi dać swojemu Królowi największych świętych i musi przygotować naród wybrany na wieczny tryumf, i dlatego bóle Kościoła wzrosną, aż staną się w czasie Antychrysta nad wyraz bolesną męką” – czytamy w jego pismach.

  Także w komentarzu do Ewangelii św. Jana ks. Dolindo stwierdzał, że Maryja stojąca pod krzyżem Jezusa była współodkupicielką, ponieważ łączyła się z ofiarą Syna. Równocześnie wyjednywała litość dla grzeszników. Jezus, zwracając się do Matki: „Niewiasto”, ustanowił Maryję Panią i Królową odkupionych. Kiedy stwierdził: „oto twój syn”, wskazując na umiłowanego ucznia, ustanowił Maryję Matką odkupionych.

  Do Jezusa przez Maryję

  Jezus na krzyżu ukształtował Kościół, który otrzymał życie z Jego serca otwartego włócznią. Maryja, która dała Jezusowi rzeczywiste ciało, miała dać Mu również Jego Ciało mistyczne, Kościół. Dlatego Jezus ustanowił Ją z krzyża Matką wszystkich odkupionych, Matką kapłaństwa i Matką Kościoła. Jezus, dając Maryi Jana za syna, powierzył Jej nie tylko osobę umiłowanego ucznia. Jan reprezentował pod krzyżem wszystkich odkupionych, stąd moment jego powierzenia Maryi był również aktem ustanowienia przez Jezusa powszechnego macierzyństwa Maryi. Wniosek ks. Dolindo jest prosty: zamiast ograniczać kult Maryi w Kościele pod pretekstem niedrażnienia heretyków, należy uznać, że nie można przyjść do Jezusa, jeśli nie przychodzi się do Maryi. Na koniec ks. Dolindo puentuje: „Świat nie odnajdzie pokoju i nie ujrzy pełnego zwycięstwa Jezusa dopóty, dopóki nie zobaczy naj‐ pierw zwycięstwa i królestwa Maryi”.

  Z tego, że Maryja jest współodkupicielką, wynika według ks. Dolindo następujący nakaz dla chrześcijan: „Naśladujmy św. Jana, który gdy otrzymał Maryję jako Matkę. Sprawmy, żeby zamieszkała w naszej duszy, uznajmy ją za Królową naszych aktywności, poświęćmy Jej nasze życie, żeby Ona je odnowiła i podarowała Panu nowe. Niech wszystko to, co jest nasze, przechodzi przez Jej ręce, żeby wszystko było poświęcone i pobłogosławione przez Nią i żebyśmy pod Jej matczynym płaszczem mogli stawić się przed tronem i trybunałem Jezusa Chrystusa z większą ufnością”.

  Polubienie

 21. Adrian pisze:

  Moje dzieci, wielki kryzys finansowy zbliża się, elity, które rządzą tym światem chcą zdestabilizować gospodarkę światową w celu obalenia papierowej waluty,
  Małe dzieci mojego serca, pokój mojego Pana niech będzie z wami wszystkimi.
  Niewielu, ludzi wie, co nadchodzi, ludzie kontynuują swoje codzienne życie i ich światowe aspiracje, zajęci tylko rzeczami tego świata. Kara się zbliża i wielu nie będzie gotowych na nią. Wszystko zmienia się w stworzeniu; pokój i spokój wkrótce zaginą, aby zrobić miejsce dla chaosu, ucisku, pragnienia, niepokoju, niepewności, strachu i innych ludzkich lęków.
  Dobrobyt i fałszywe bezpieczeństwo, jakie dają pieniądze i materialne rzeczy, wkrótce przeminą; ogromna większość ludzkości, która nadal odwraca się od Boga, będzie niezrównoważona i niechroniona, gdy ich bożkowie upadną. Kara jaka zbliża się nigdy nie była widziana na ziemi i będzie najgorszym koszmarem dla tej niewdzięcznej i grzesznej ludzkości. Biedne dusze, nie pokładają wiary, ufności i nadziei w Bogu, ale w dobrach materialnych tej ziemi i kiedy kara nadejdzie wraz z materialną i duchową ruiną, rezygnują! Arogancja ludzi będzie ukarana, zostaną pozbawieni tego, co dawało im bezpieczeństwo. Będą jak martwi ludzie w swoim życiu i zrozumieją, że pozbawieni władzy i pieniędzy pozostają jedynie słabi i bezradni; Taka jest natura ludzkiej kondycji, kiedy nie ma Boga przed sobą.
  Stado Mojego Syna, zbliżają się dni niepokoju, ale wy, nie lękajcie się; Miejcie wiarę, że Niebiosa nie opuszczą was, jeśli wasza wiara i ufność w Bogu będą trwałe. Teraz nadchodzą dni niedostatku, gdzie trzeba dzielić się wszystkim ze swoimi braćmi i siostrami, jeśli są zjednoczeni w wierze i miłości, można poradzić sobie ze zbliżającymi się cierpieniami. Tylko jeśli pozostaniecie silni w wierze i w jedności, możecie przejść tę próbę.
  Moje dzieci, wielki kryzys finansowy zbliża się, elity, które rządzą tym światem chcą zdestabilizować gospodarkę światową w celu obalenia papierowej waluty, a tym samym chcą wprowadzić erę mikroprocesora, znak bestii! Pamiętajcie, moje maleństwa, bez mikroczipa, nie będzie można korzystać z majątku materialnego, bo już wkrótce wszystko na tym świecie będzie opieczętowane znakiem bestii.
  Ludu Boży, strzeżcie się przed wszczepieniem mikroczipa, pamiętajcie, że jest to znak bestii, przed którym ostrzegam was od dawna; lepiej jest umrzeć i stracić wszystko, niż być oznaczonym! Świat materialny jest przejściowy i Bóg wynagrodzi was jutro, ale jeżeli się zachipujecie to stracicie wasze dusze na zawsze.
  Moje maleństwa, wszystkie te dusze, które mają wszczepiony mikroczip, będą cieszyć się swoimi dobrami materialnymi w czasie, gdy ostatnie panowanie Mojego przeciwnika będzie trwało 1290 dni. Później dowiedzą się, że pójdą na wieczną śmierć w otchłani, gdzie będą cierpieć straszliwe męki przez całą wieczność. Ci, którzy nie są zapisani w Księdze Życia, pobiegną, aby wszczepić mikroczip; więc wiedzcie, że nie są to owce ze stada Dobrego Pasterza. Ogłaszam to wam, moi malutcy, ponieważ wszystko jest gotowe na wprowadzenie znaku bestii, mikroczipa na całym świecie.
  Brakuje tylko krachu gospodarki, która jest już planowana przez elity, tak, że papierowe pieniądze znikną i wszystko na tym świecie zaczynie być płacone cyfrowymi pieniędzmi. Mikroczip będzie miał wszystko pod kontrolą, a ci, którzy go nie wszczepią, będą uważani za dezerterów; będą skazani, torturowani, uwięzieni i wywłaszczeni ze wszystkich swoich dóbr. Czeka was trudna próba, ale nie bójcie się, Niebo was ochroni, nakarmi i zaopiekuje się wami, jeśli staniecie mocno i pozostaniecie wierni Bogu. To będzie 3 ½ roku, które minie jak sen, kiedy wasza wiara i zaufanie zostaną utrwalone w Moim Panu. Wytrzymajcie zjednoczeni w miłości do Boga i miłośi do waszych braci i sióstr, to doprowadzi was bezpiecznie do drzwi Nowego Stworzenia, gdzie można oczekiwać wiecznego życia.
  Pokój mojego Pana, niech będzie z wami, moje umiłowane maluchy. Kocham was, wasza Matka, Maria Róża Mistyczna.
  Przekaż moje przesłania całej ludzkości, małym dzieciom mojego serca.
  https://gloria.tv/post/1ErueavKxhKm2aQKLU9ub9Gx6

  Polubienie

  • hallinna pisze:

   A co jest na krzyżu który nosi bp Lenga na szyi ?
   Dostałam oczopląsów ……
   Ja na szyi nosze krzyżyk z wizerunkiem Pana Jezusa .I nie wsstydze sie tego .
   Przez ten akt jednoczę sie z Nim , dziękuje Mu za to co uczynił dla człowieka ,.
   I dzięłuje Mu za to, że nadal chce rozwiązac wszystkie sprawy człowieka na Ziemi tak ,aby był osiagany cel Boga Ojca .I chcę Mu byc pomocna tutaj na Ziemi w realizacji Jego planów jakie ma, by odzyskac to ,na czym szatan sie podstępem uwłaszczył .
   Aby był wyrzuconym szatan z wymiaru człowieka tak jak był wyrzuconym z Nieba ,
   aby nastały na Ziemi takie same warunki do pełnienia Woli Boga jakie ma anioł w Niebie .By nikt i nic nie przeszkadzało , a wszystko wspomagało .
   I bedzie to możliwe wówczas, jeżeli królem bedzie Jezus Chrystus w pełnym tego słowa znaczeniu , wszystko bedzie rozpalone Płomieniem Miłosci Niepokalanego Serca Maryji i wypełnione Duchem św.. Bo tylko wtedy wszystko odnajdzie Boża droge zadanie i cel .
   I tylko wtedy Bóg Wszechmogący bedzie mógł otrzymywac od człowieka i swiata to czego pragnie i oczekuje .
   Tak bardzo pragne by ten cel został osiągniety .
   Wierze i ufam że z Boża pomoca zostanie osiagnięty .
   Dlatego niechaj pełni sie Wola Boża teraz i zawsze aż na wieki wieków .,Amen

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Jestem zbulwersowana tym jak prowadzący program manipuluje tą rozmową.
   Porównanie wypowiedzi ks. Pelanowskiego do całego narodu polskiego w tym dzieci Bożych do ‚b….lu” no to wielka obraza. 19 min.
   W 26 min twierdzi że nie było Intronizacji Matki Bożej . A potem że Matka Boża jest Królową Polski. To jest Królową? czy nie jest należało by temu Panu takie pytanie zadać.
   I dalej to już mówi abp Lenga, że Różaniec do Granic i Pokuta i modlitwa pod Krzyżem to mało trzeba stałej modlitwy a szkoda że nie wie o tym że trwa nasza stała modlitwa już 6 rok w tej intencji przez dzieci Boże.
   Przez tą manipulację jedne wypowiedzi zaprzeczają następnym . Raz że pilna potrzeba Intronizacji a raz że potrzeba długiego przygotowania. Raz że wszyscy muszą być nawróceni a potem że łaska wypłynie właśnie z Intronizacji. Że Ci co walczą o Intronizację powinni nie zapominać o Matce Bożej. No my nie zapominamy bo właśnie modlitwą Różańcową walczymy o Królowanie Jezusa.
   Reasumując to w takim razie wg tej prowadzonej rozmowy nigdy nie będziemy gotowi do przeprowadzenia Intronizacji bo wszyscy ludzie są grzesznikami i nie da się grzechu wyplenić do końca bo jedynie Pan Jezus jest bez grzechu. Nawet dzieci Boże zaraz po spowiedzi potrafią za chwilę zgrzeszyć np złą myślą .
   Po prostu czysta hipokryzja – jedno stwierdzenie zaprzecza drugiemu.
   To jak były składane śluby przez Jana Kazimierza to w Polsce nie było w ogóle ludzi grzesznych.? Oj nie dobrze , nie dobrze . Wszystko idzie w złym kierunku.
   Oczyszczenie podarowane nam z góry przez Pana Boga zmieni ten tok myślenia.
   Bo to będzie podarunek bo wtedy dopiero dojdzie do prawdziwej Intronizacji.
   Wiele osób można zmanipulować podsuwając taki tok prowadzenia rozmowy a w tym i nawet starszego arcybiskupa.
   Panie Jezu! trudna ta walka o Twoją Koronę w naszym kraju ale nie poddamy się w modlitwie. Zdaje się że i prowadzący rozmowę nie wierzy też w orędzia z Medjugorje a szkoda bo tam sama Matka Boża schodzi nad samą Ziemię . Jest tak blisko nas.

   Polubienie

 22. Szafirek pisze:

  29 października – św. Felicjan, męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-29a.php3
  29 października – bł. Michał Rua, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-29b.php3
  29 października – bazylika metropolitalna w Częstochowie https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-29c.php3

  Polubienie

 23. Slawek pisze:

  Ogladalem dzis ciekawy film na temat tego synodu amazonskiego i o tym jaki cel tego synodu faktycznie byl. Dlaczego goscmi tego synodu byli przedstawiciela ONZ, a w zasadzie autorzy planu zrownowazonego rozwoju 2030., ktorego Franciszek poparl w 2015 oraz zobowiazl, ze caly kosciol katolicki podporzadkuje sie tej agendzie Narodow Zjednoczonych. Ta zas agenda to nic innego jak komunistyczny manifest.Zobaczcie sami na niektore punkty bardzo inTeresujace:
  Cel 1: Wyeliminować ubóstwo we wszystkich jego formach na całym świecie
  Zadania (zamieszczone w Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030)
  1.1 Do 2030 roku wyeliminować skrajne ubóstwo na całym świecie aktualnie mierzone jako utrzymywanie się za mniej niż $1,25 dziennie.

  1.2 Do 2030 roku zmniejszyć przynajmniej o połowę odsetek mężczyzn, kobiet i dzieci, cierpiących z powodu ubóstwa, we wszystkich jego wymiarach oraz zgodnie z krajowymi politykami.

  1.3 Wdrożyć właściwe dla poszczególnych krajów systemy i mechanizmy ochrony socjalnej dla wszystkich ludzi, włączając w to najniższe klasy społeczne oraz do 2030 roku objąć nimi jak największą liczbę grup ubogich i wrażliwych.

  1.4 Do 2030 roku wszystkim kobietom i mężczyznom, w szczególności osobom ubogim i wrażliwym, zapewnić równe prawa w dostępie do zasobów ekonomicznych i naturalnych, podstawowych usług, prawa do własności i sprawowania kontroli nad gruntami i innym mieniem, dziedziczenia, właściwych nowych technologii oraz usług finansowych, w tym mikrofinansów.

  1.5 Do 2030 roku zbudować odporność osób ubogich i wrażliwych wobec zagrożeń, zmniejszyć ich ekspozycję i wrażliwość na ekstremalne zjawiska klimatyczne oraz wstrząsy gospodarcze, społeczne i środowiskowe, a także katastrofy naturalne.

  Cel 2: Wyeliminować głód, osiągnąć bezpieczeństwo żywnościowe
  i lepsze odżywianie oraz promować zrównoważone rolnictwo

  2.3 Do 2030 roku podwoić wydajność rolnictwa i dochody drobnych producentów żywności, w szczególności kobiet, ludności rdzennej, rodzin utrzymujących się z rolnictwa, pasterzy i rybaków. Zapewnić bezpieczny i równy dostępu do ziemi oraz innych zasobów i czynników produkcji, dostęp do wiedzy, usług finansowych i rynków oraz zwiększyć możliwości zatrudnienia poza sektorem rolniczym.

  2.4 Do 2030 roku utworzyć systemy zrównoważonej produkcji żywności oraz wdrożyć praktyki odpornego rolnictwa mające zwiększyć wydajność i produkcję, podtrzymywać ekosystemy, wzmocnić zdolność przystosowania się do zmian klimatycznych, ekstremalnych zjawisk pogodowych, suszy, powodzi i innych katastrof, a także mające stopniowo poprawiać jakość gleby i gruntów.

  2.5 Do 2020 roku zapewnić różnorodność genetyczną nasion, roślin uprawnych, zwierząt hodowlanych i udomowionych oraz powiązanych z nimi dzikich gatunków. Należy skutecznie zarządzać bankami nasion i roślin oraz różnorodnymi ich odmianami na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym, jak również promować dostęp do oraz uczciwy i sprawiedliwy podział korzyści płynących z eksploatacji zasobów genetycznych oraz związanej z nimi tradycyjnej wiedzy, zgodnie z ustaleniami na szczeblu międzynarodowym.

  Cel 3: Zapewnić wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowe życie oraz promować dobrobyt

  3.7 Do 2030 roku zapewnić powszechny dostęp do świadczeń z zakresu zdrowia seksualnego reprodukcyjnego, w tym planowania rodziny, informacji i edukacji oraz włączyć zdrowie reprodukcyjne do krajowych strategii i programów.

  Cel 4: Zapewnić wszystkim edukację wysokiej jakości oraz promować uczenie się przez całe życie

  ….

  Cel 10: Zmniejszyć nierówności w krajach i między krajami

  Cel 11: Uczynić miasta i osiedla ludzkie bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi
  oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu

  Poczytajcie to sobie i zobaczcie jak Bergoglio bedzie staral sie przygotowac kosciol do tego programu
  W tym synodzie bylo widac to co jest najwazniejsze: to nie gloszenie ewangelii ubogim Amazonczykom, nawracanie ich na chrzescijanstwo, ale raczej to kosciol powinien sie sam nawracac, dlatego trzeba wydobyc tzw sfere nowych grzechow ekologicznych tak by pozniej zharmonizowac sie z programem zrownowazonego rozwoju.- to nic innego jak program samego Antychrysta. Na pewno w tym celu trzeba bedzie szybko rozwinac siec 5G tak by moc konrolowac wszyskich

  Polubienie

  • hallinna pisze:

   Franciszek czyni podmianke Kościoła Chrystusowego ,
   bo zmienia jego zadanie dla których był powołany . Przeciez Chrystus Król powołał Kościół do tego ,aby trzymał ciało w ryzach Bozych przykazań i praw tak , aby duch miał dogodne warunki do realizacji zadania zleconego mu na czas pobytu na Ziemi.
   Spowodował to by w Jego Kosciele mieszkał Duch św i prowadził jego cłonków rtak aby tworzyli Mistyczne Ciało Chrystusa .
   Franciszek wprowadza szatańska zaraze w zdrowe komórki Mistycznego Ciała Chrystusowego ,czyni utrudnienia dla ducha .
   Czyni to, aby Kościół zajmował sie wygoda ciała i by sprawy i potrzeby ducha mu w tym nie przeszkadzały .
   Odkąd Franciszek zaczął sie zajmowac sprawami ciała w pierwszej kolejności , to od tej chwili zaczął budowac swój kościół w oderwaniu od Załozyciela .
   Zaczął odcinac Kościoł,od Załozyciela i wprowadzac go na błedna droge .
   A ta droga prowadzi na manowce .
   Do pułapki zastawionej przez szatana, by przez podstęp wszystkich wyłapać i wciagnąc do piekła.
   By uczynic to wcześniej niz sie zorientuja co jest grane .

   Rola Wojowników Modlitwy jest tym by przeszkodzic mu w tym procederze .
   By odebranym był szatanowi kazdy człowiek , nad którym podstępem chciał zapanowac .

   No i jestesmy w oku cyklonu .
   Szatan przy pomocy swoich marionetek zniewolonych ,chce ubezwłasnowolnić wszystkich i wciągnąc podstepem do piekłą ,
   Wojownicy Modlitwy prowadzeni przez Królowa Maryje robia wszystko co potrzebne ,aby to co Chrystus Król otoczył Miłościa i włączył w skład Królestwa swego
   było odciete od szatana , by było włączone w skład Królestwa Niebieskiego.
   By było prowadzone oświecane i wypełnione Duchem św .
   By na tym co jest własnościa Chrystusa Króla nie mógł uwłaszczyc sie przeklety szatan , bo wolna wola człowiekamówi mu NIE w całej rozciągłości .
   A Boża Sprawiedliwośc wyegzekwuje prawo .
   Bo skoro człowiek wierności dochowujacy Chrystusowi Królowi mówi mu NIE , to nie ma prawa tutaj przebywac .
   I przychodzący Prawowity Król dokona Dzieła swojego .
   Odzyska to ,co Jego jest , a co chciał MU ukraść podstępem szatan ..
   Bo wolna wola człowieka blokuje szatana , bo cały czas mówi mu NIE .
   A skoro mówi NIE to nie ma prawa przebywac w tym, co dał w posiadanie człowiekowi Bóg Wszechmogący ..
   I następuje koniec tego czasu, w którym mógł szatan przebywac i działac na Ziemi wbrew Woli Boga , bo wolna wola człowieka mu na to zezwalała .
   teraz Wojownicy Modlitwy mówia mu zdecydowane NIE .

   I dlatego wchodzimy w nowy czas ,w którym człowiek zyjący na Ziemi ma tylko jednego Prawowitego Króla i Królowa ,Jezusa i Maryje , a uzurpator podąża do piekła by tam ponieśc wine i kare za wszystko co było źle w człowieku i swiecie .
   Gdy szatan poniesie ta kare i wine z rąk Bożej Sprawiedliwości , to człowiek otrzyma pomoc i łaske aby wyjsc z tego w czym został pogrązony przez ingerencje szatana .
   A przez to wejśc na droge prawidłowej współpracy w sytuacji, gdy nikt i nic nie przeszkadza , a wszystko wspomaga i dopomaga .
   I bedzie kontynuowane to, co przerwała w Raju ingerencja szatana .
   Nastanie czas w którym człowiek zyjący an Ziemi bedzie służył Bożej radości i chwale tak jak czyni to Anioł w Niebie .
   Gdy to nastanie , wówczas będzie osiagniety Bozy cal . Bo zacznie sie budowac w materii to, co Bóg w Trójcy sw chce aby zbudowanym było .

   A szatan zostanie definitywnie pokonanym przez Boga Wszechmogącego .
   Jakie będą dalsze losy przeklętego szatana nie wiemy .
   Bo on przed Bogiem odpowiada za to co Mu i człowiekowi na Ziemi uczynił /….
   Człowiek prosi tylko o jedno , by drogi człowieka i szatana juz nigdy sie nie skrzyżowały .Bo spowodował on wielkie cierpienie człowiekowi i Bogu w Trójcy św oraz Maryji naszej Królowej .Dość cierpienia i łez .

   Niechaj go piekło pochłonie na zawsze juz, by juz nigdzie nigdy nie zrobił nikomu problemów w służeniu Bożej radości i chwale .Amen

   Polubienie

 24. Slawek pisze:

  Teraz tu zamieszcze Wam strone google ukazujaca co Franciszeka i ONZ 2030 laczy. Ciekawe, ze niewiele jest w jezyku polskim artykulow na ten temat zato w angielskim zobaczcie sami:

  Searches related to UN agenda 2030 and pope Francis

  Pope: Sustainable development rooted in ethical values …
  https://www.vaticannews.va › pope › news › pope-development-goals-root…
  Mar 8, 2019 – In 2015 Pope Francis addressed the UN General Assembly in New York shortly before member states unanimously adopted Agenda 2030 and …

  Francis urges personal conversion in implementing …
  https://www.catholicnewsagency.com › news › francis-urges-personal-con…
  Mar 8, 2019 – Pope Francis said Friday that global development goals need to be … The goals were set by the United Nations General Assembly in 2015 as a part … Friday, Pope Francis praised the SDGs and 2030 Agenda as “a great step …

  Pope calls on Member States to fulfill the promise of the 2030 …
  https://ensz-newyork.mfa.gov.hu › bio › news › pope-calls-on-member-sta…
  His Holiness, Pope Francis requested Heads of Governments and Heads of … up the agreement on the 2030 Sustainable Development Agenda with concrete … ever at the UN General Assembly, urging global action to protect the environment …

  Religions and the Sustainable Development Goals (SDGs
  w2.vatican.va › papa-francesco_20190308_religioni-svilupposostenibile
  Mar 8, 2019 – ADDRESS OF HIS HOLINESS POPE FRANCIS … In this respect, the United Nations 2030 Agenda proposes integrating all the goals through …

  Pope Francis Affirms Importance of Meeting Sustainable …
  https://zenit.org › articles › pope-francis-affirms-importance-of-meeting-su…
  Mar 8, 2019 – Pope Francis on March 8, 2019, affirmed the importance of meeting the …. In this respect, the United Nations 2030 Agenda proposes …

  In-depth analysis: Papal support for UN 2030 Agenda poses …
  voiceofthefamily.com › in-depth-analysis-papal-support-for-un-2030-agen…
  Feb 22, 2017 – In-depth analysis: Papal support for UN 2030 Agenda poses … to the UN agenda by Pope Francis and other representatives of the Holy See.
  Vatican Representative Endorses UN Sustainable …

  http://www.lepantoinstitute.org › vatican-representative-endorses-un-sustainable-…
  Vatican Representative Endorses UN Sustainable Development Goals, “Verbatim” … As an Apostolic Nuncio, the Archbishop represents Pope Francis himself and, … However, one of the objectives listed for achieving this goal is, “By 2030, …
  Faith-based organizations are “uniquely placed to support …

  https://www.lutheranworld.org › news › faith-based-organizations-are-uniq…
  Mar 7, 2019 – Junge spoke about the UN Agenda for the year 2030 with its slogan … Patriarch Bartholomew and Pope Francis, without whose encyclical …

  Vatican Urges Religions To Support UN’s Sustainable …
  http://www.fulcrum7.com › blog › vatican-urges-religions-to-support-uns-sustai…
  Mar 13, 2019 – Last October, Pope Francis endorsed the U.N.’s Agenda for … Pope Francis Calls For a Conversion Experience to Support Agenda 2030.
  Note of the Holy See on the First Anniversary of the Adoption …

  https://holyseemission.org › contents › statements
  Oct 18, 2016 – Part I sets out the key points contained in the address of Pope Francis to the United Nations as they relate to the 2030 Agenda. Part II considers …

  Pope Francis and the United Nations on the Environment
  https://holyseemission.org › contents › statements
  Mar 27, 2019 – When Pope Francis spoke to the United Nations General Assembly in … We see it in the 2030 Agenda for Sustainable Development. We see it …

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   PADAJĄ PIĘKNE SŁOWA.:
   NAJWIĘKSZYM DAREM CZŁOWIEKA JEST ROZUM OTWARTY NA PRAWDĘ JAK MÓWIŁ ŚW TOMASZ Z AKWINU. POTRZEBNE SĄ NAM WYSPY PRAWDY KTÓRĄ MOŻE STAĆ SIĘ POLSKA.
   KOŚCIÓŁ W POLSCE POPRZEZ SAKRAMENT OŁTARZA MA SZANSĘ DAĆ ŚWIADECTWO PRAWDY . ALE CZY TO SIĘ STANIE? OBY JAK NAJPRĘDZEJ.

   Polubienie

 25. Szafirek pisze:

  30 października – bł. Benwenuta Bojani https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-30a.php3
  30 października – bł. Dominik Collins, zakonnik i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-30b.php3
  30 października – kościół metropolitalny w Katowicach https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-30c.php3

  Polubienie

 26. Szafirek pisze:

  Chemtrails i smog: naczynia połączone – oraz jego przyczyny

  W kolejnym już artykule jaki napisałam do Wolnej Polski, pragnę zwrócić uwagę na obecnie „hitowy temat” smog nad Polską.

  Ale także nad wieloma krajami świata. W moich przemyśleniach postaram się wam udowodnić i pokazać, że prawda jest inna niż wam podają media. Myślcie sami, zastanówcie się nad treścią jaką teraz czytacie i jaką podają wam media zakłamujące rzeczywistość.

  Zanim zacznę temat, pragnę podkreślić dla tych wierzących i niewierzących, że Stwórca Pan Bóg tak wielkiego przeogromnego Wszechświata. Dał olbrzymią przestrzeń, że najlepszy na świecie teleskop nie sięga jego kresu, jeśli w ogóle jest jakiś gdzieś kres?

  Ilość Galaktyk i planet we wszechświecie jest nikomu całkowicie nieznana i zapewne nigdy nie zostanie dokładnie poznana. Bo co jakiś czas ciągle dowiadujemy się nowych informacji.

  Najdoskonalsza i najlepsza rakieta na świecie nie doleci do najdalszej galaktyki i najdalszej planety. Skoro tak ogromny jest wszechświat to jakim cudem pojawia się ten niby „smog”?

  W latach przed naszym tysiącleciem, ba, nawet wcześniej oraz do lat 50 palenie w kominkach, kuchniach węglowych, piecach, piecach kaflowych, i stałopalnych spalano to co służyło za opał. Czy wtedy był jakiś „smog”? Nie ma zdjęć, filmów, materiałów, które potwierdzały by taką sytuację. A ludzie dożywali ponad 100 lat. Czyżby dym był inny? Węgiel inny, koks inny? Pierwsza i druga wojna światowa, miliony lub więcej wystrzelonych pocisków, wybuchy milionów zrzuconych bomb różnego rodzaju, spalone całe wsie i miasta, syf i smród w powietrzu. Ogromna machina wojenna zarówno przeciwnika jak i broniących się. Czemu wtedy nie było żadnego jakiegoś „smogu”? Ponieważ wtedy nie było chemtrails i nikt nie rozpylał substancji ze składnikami metali ciężkich, nie powodował zawiesiny na wysokości od 3 do 6 km nad ziemią która działa jak folia i nie pozwala na wypływ gazów i zanieczyszczeń do wszechświata. Czy można takimi gazami zanieczyścić wszechświat ? To niemożliwe bo wszechświat jest niezmierzony, ogromny i niczym mu nie zaszkodzimy, a już na pewno nie żadnymi spalinami z pieców ogrzewania czy z silników samochodowych lub innych spalinowych. Raczej takimi urządzeniami jak HAARP w USA, „inna nazwa” – Rosja, na świecie jest około 30 takich urządzeń, wcześniej pracował nad tym wielki uczony N.Tesla. Są one straszną bronią i wspomagają miedzy innymi chemtrails (chemiczne smugi), aby przemieścić je nad dowolny kontynent lub kraj. Wymienione urządzenia są bardzo zaawansowane technologicznie i mają też za zadanie powodować różne dowolne zmiany pogodowe, temperatury, wiatry, kataklizmy, trzęsienia ziemi i wiele innych możliwości ciągle jest modyfikowane.

  Dla tych co wolno myślą i nie ogarniają tematu wyjaśnię inaczej. Rozłóżcie namiot okrągły w kształcie kopuły z grubej foli ogrodowej najlepiej nowej w której nie ma żadnych dziur i jest w miarę szczelna, a następnie rozpalcie w niej ognisko drzewem. Co wtedy się stanie ? Dym z ogniska nie mając ujścia spowoduje „smog” i ostrzegam wszystkich, że będąc w środku zatrujecie się śmiertelnie dymem z powodu braku powietrza. Dlatego nie polecam nikomu robić takie doświadczenie bo skończy się to waszą śmiercią. Kto wymyślił chemtrails ? Sprytna i przebiegła „finansjera masońska” by zarobić na waszej głupocie i niewiedzy.

  Ogólnie to temat chemtrails – geoinżynierii jest zakazany w mediach i nikt o tym w TV nie powie bo jest zakaz i koniec. Nawet partie opozycyjne nic o tym nie mówią a przecież mogliby traktować to jako broń na rządzących, ale nie mogą, zakaz to zakaz! Ludzi się ogłupia, a temat chemtrails próbuje się jedynie wyśmiewać. Ale mądrzy ludzie widzą co dzieje się na niebie. Kiedy niebo jest zabielone tą grubą z wielowarstwową folią chemtrails. Brak wypływu. Słonce nie dociera, nawet księżyca nie widać.

  W jaki sposób zarobić? Lista jest długa i ciągle się powiększa na czym zarabiają.

  Nikt nie dba o wasze zdrowie i nikogo to nie obchodzi liczy się strzyżenie was z kasy, jedni chorują inni umierają. To dla nich nieważne.
  Macie chorować i wasze dzieci, oni sprzedadzą leki które niekoniecznie leczą tak jak podobne homeopatyczne.
  Kiedy uznali że nie każdy kraj ma duże pokłady opału, węgiel, koks. Stali się właścicielami koncernów gazowych, paliw, energetyki.
  Jakie były wasze rachunki za gaz, duże? To dobrze, oto im chodziło, do wszystkich składowych składających się na końcowy wynik rachunku doliczony jest podatek VAT.
  Jakie są ich plany, macie kupować drogi gaz niekoniecznie wysokoenergetyczny.
  Macie kupować nowe samochody które kończą się po 5 latach i kupować znowu nowe. Zmusić was do pozbycia się przez was starszych samochodów. Bo za długo wam służyły 10, 15, 20 lat to za długo (pomimo, że są nadal bezpieczne i sprawne technicznie do jazdy) Ale oni muszą zarabiać więc zrobią wszystko byście nie mogli nimi już jeździć.
  Niedługo wymyśli ktoś opłaty za oddychanie i też się na to zgodzicie?
  Macie kupować wszystko nowe nowie piecyki gazowe, większość to niemieckie,
  Valiant, Bosh, itd. Nowy bajer piece kondensacyjne i cena też kosmiczna. Czy te piecyki 2 funkcyjne są ekonomiczne ? To dowiecie się przy rachunkach za zużycie gazu. Czy te piecyki działają kiedy nie ma prądu? Nie działają. Kto na tym zarobi?

  Wielkie koszty modernizacji ogrzewania w domu na gaz.

  Zakażą wam posiadania i używania kominków i opału drewnem.

  Zakażą używania jako opału – oleju opałowego.

  Macie używać gazu bo umowy na 30 lat podpisane z Rosją muszą dać dochody.

  Jak wcześniej pisałam – Zrobią z wami to co chcą, bo im na to pozwalacie.

  Kiedy skończą rozpylanie chemtrails – skończy się smog nad wami.

  Ale wy w to nie wierzycie to płacie za wasz rozum najwyższą cenę.

  Nowy sposób na wasze portfele „smog” już działa.

  Linki: Warto zobaczyć !

  Polubienie

 27. Gosia 3 pisze:

  No tak ja już wcześniej o tym rozmyślałam i tez to wiem i podejrzewam że nie ja jedna osoba bo naród polski jest bardzo inteligentnym narodem. Po prostu chce się wyeliminować opał węglem za wszelką cenę. To samo z wodą – woda jest darem od Pana Boga i powinniśmy płacić grosze jedynie za oczyszczanie i eksploatację. Kiedyś woda była bardzo tania. Ziemia jest darem od Pana Boga i nasza wspólną własnością i dlaczego my mamy płacić za miejsca parkingowe. Dzisiaj sprzątałam groby i musiałam zapłacić przy 2 cmentarzach prawie 20 zł 4zl/godz a w Święto Wszystkich Świętych ma kosztować 6zł/godz. Tak samo wywóz śmieci itd, itd. Za powietrze już płacimy bo oprócz opłaty za wczasy to nad morzem jest opłata dodatkowa za każdy dzień pobytu bo płacimy za ten zdrowy klimat co podarował nam sam Pan Bóg a nie właściciel Pensjonatu.
  Także my to wszystko wiemy ale gdzie się z tym zwrócić bo nas nikt nie chce słuchać. To walka z wiatrakami ale Pan Bóg jest sprawiedliwy i to wszystko widzi i za dobre wynagrodzi a za złe ukarze. Ale teraz nie modne jest być mądrym człowiekiem bo mądry to oszołom i twórca spisku a ci głupcy chcą byc po prostu trendy , na czasie i z daleka unikać ludzi myślących. Po co się stresować a niech nam tam podwyższają rachunki bo woda coraz lepsza i zdrowsza i dlatego trzeba za nią tak dużo płacić – tak sobie niektórzy tłumaczą że wymaga niebywałej produkcji a woda po prostu jest nam podarowana od Pana Boga jako skarb ziemi.
  W tym nasza wiara i nadzieja że Pan Bóg to wszystko sprawiedliwie rozsądzi. Amen.

  Polubienie

 28. Szafirek pisze:

  31 października – św. Alfons Rodriguez, zakonnik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-31a.php3
  31 października – bł. Anioł z Acri, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-31b.php3
  31 października – św. Wolfgang, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-31c.php3

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s