24.01.2020 r. piątek, godz. 16:05

ZŁOTE RUNA JUŻ NIE DŁUGO ODKRYJĄ SIĘ PRZED WAMI.
DROGIE DZIECKO! TY NIE ZWAŻAJ NA TYCH LUDZI , KTÓRZY CHCĄ ZNISZCZYĆ TO DZIEŁO OD PANA BOGA. IDŹ ZE MNĄ NAPRZÓD ABYŚMY MAŁĄ TRZÓDKĘ PRZYGOTOWALI NA TO CO MA NADEJŚĆ. TRZYMAM CIĘ MOCNO ZA RĘKĘ BO TY JESTEŚ TEŻ MOCNO WYTRWAŁA W TYM CO POWIERZYŁ CI PAN BÓG. TWOJE OSTATNIE DZIEWIĘĆ LAT ŻYCIA POŚWIĘCIŁAŚ SPRAWOM BOŻYM I PRZY TYM NIE ZANIEDBUJESZ RODZINY. GDY BYŁAŚ W SZPITALU W NOCY ZE SWOIM WNUCZKIEM JA BYŁEM TEŻ Z TOBĄ. POŚWIĘCASZ SWOJE ŻYCIE BLIŹNIM I TAK TRZEBA WŁAŚNIE ŻYĆ. NIE OGLĄDAJ SIĘ W OGÓLE WSTECZ LECZ NADAL PRACUJ DLA NIEBA I CHWAŁY BOŻEJ.
WIEM,ŻE SĄ CIĘŻKIE CHWILE I NIE DO UDŹWIGNIĘCIA CZASAMI DLA CIEBIE ALE GDY JEST CI TAK CIĘŻKO TO POMYŚL JAKI CIĘŻKI BYŁ MÓJ KRZYŻ , KTÓRY NIOSŁEM NA KALWARIĘ. MOJE PRAWE RAMIĘ BYŁO BOLESNE A TY OSTATNIO CODZIENNIE W MODLITWIE GO WSPOMINASZ. KRZYŻ OBTARŁ MI TO RAMIE DO ŻYWEJ KOŚCI I TO DZIĘKI MOJEJ MIŁOŚCI DO WAS MIAŁEM SIŁĘ GO NIEŚĆ NA TYM  BROCZĄCYM KRWIĄ RAMIENIU.  NA TYM PRAWYM RAMIENIU NIOSŁEM WASZE GRZECHY DROGIE DZIECI! A BYŁO ICH I JEST BARDZO WIELE. WIELU LUDZI ZAPOMNIAŁO O TYM, ŻE MOJEJ PRZELANEJ KRWI I ŚMIERCI ZAWDZIĘCZAJĄ ODPUSZCZENIE TYCH GRZECHÓW.
CHRZEST ŚWIĘTY OBMYWA GRZECH PIERWORODNY KAŻDEGO Z WAS. I DROGIE DZIECI BOŻE! NIE WIERZCIE W TO A BĘDĄ WAM TO WMAWIAĆ , ŻE NAJLEPIEJ OCHRZCIĆ SIĘ W TYM CZASIE CO JA JEZUS CHRYSTUS JAK WSZEDŁEM DO JORDANU JAKO DOROSŁY CZŁOWIEK. GDYBYŚCIE CZEKALI NA TEN MOMENT AŻ DO DOJRZAŁOŚCI WASZEJ TO WIELU Z WAS NIE MIAŁOBY SZANSY NA ZBAWIENIE ( nagła śmierć , łatwiejszy dostęp szatana do Was nie dałoby potem Wam szansy na poznanie prawdy objawienia i zbawienie).
MOI RODZICE PRZYNIEŚLI MNIE DO ŚWIĄTYNI PO RAZ PIERWSZY JAKO NIEMOWLĘ I WY MACIE PODOBNIE POSTĘPOWAĆ , BO OD TEJ PORY JESTEŚCIE MOIMI DZIEĆMI GDY PRZYJMIECIE CHRZEST ŚWIĘTY.
MOJE ZANURZENIE W JORDANIE BYŁO USTANOWIENIEM SAKRAMENTU CHRZTU ŚWIĘTEGO A NIE ŻEBYŚCIE PRZECIĄGALI PIERWSZY CHRZEST ŚWIĘTY DO MOJEGO WIEKU – 30 LAT. WIELE WASZYCH WSPÓLNOT BŁĘDNIE TO ROZUMIE I WPROWADZA MOJE DZIECI W BŁĄD ABY NIE SPIESZYĆ SIĘ Z CHRZTEM ŚWIĘTYM TYLKO KAŻDEMU DZIECKU DAĆ WOLNY WYBÓR. A JA WAM POWIADAM CZYM GAŁĄZKA ZA MŁODU NIE NASIĄKNIE TO POTEM USCHNIE I NIE WYDA OWOCU. PODOBNIE JEST Z TYM SAKRAMENTEM ŚWIĘTYM I TRZEBA GO PRZYJĄĆ JAK NAJWCZEŚNIEJ I NIGDY NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ , ŻE TO PRAWO WYBORU CZŁOWIEKA. TO PAN BÓG USTANOWIŁ PRAWA DLA CHRZEŚCIJAN A NIE WY DZIECI MOŻECIE TE PRAWA ZMIENIAĆ.
BĘDĄ TAK CHCIELI WAS OSZUKAĆ I DLATEGO JA JEZUS CHRYSTUS WAS OSTRZEGAM.
MOJE BOŻE KOCHANE DZIECI! JAK WY BARDZO JESTEŚCIE OSZUKIWANE PRZEZ MEDIA I OGLĄDACIE JAKBY TEATR W TELEWIZJI GDY TERAZ POKAZALI WAM KRÓLA MOJEGO NARODU TUTAJ NA ZIEMI BLISKO KRÓLA NARODU ROSYJSKIEGO. STARAJĄ SIĘ WAM POKAZAĆ, ŻE ISTNIEJĄ DWA WIELKIE PRZECIWSTAWNE MOCARSTWA NA TEJ ZIEMI A TO JEST KŁAMSTWEM I W TO NIE WIERZCIE.  PRZECIEŻ DO TEJ PORY SŁYSZELIŚCIE I WIDZIELIŚCIE W MEDIACH ŻE MÓJ NARÓD , KTÓREGO WCZEŚNIEJ WYBRAŁEM JAKO TEN WYBRANY JEST W PRZYJAŹNI ZE STANAMI ZJEDNOCZONYMI A TERAZ WAM ODSŁONIĘTO ,DRUGĄ PRZYJAŹŃ Z NIBY PRZECIWNYM MOCARSTWEM. CZY WY DZIECI WIDZICIE TO STRASZNE ZAKŁAMANIE MOJEGO NARODU. PRZEZ SWOJE POSTĘPOWANIE SZYKUJE NA SIEBIE ON ZGUBĘ I WIELKIE OCZYSZCZENIE I TO JESZCZE WIĘKSZE NIŻ DOKONANO NA NIM W CZASIE 2 WOJNY ŚWIATOWEJ.
JA JUŻ WAM MÓWIŁEM WCZEŚNIEJ , ŻE TY POLSKO JESTEŚ CAŁY CZAS ROZGRYWANA MIĘDZY TYMI DWOMA MOCARSTWAMI ALE ŻADNE Z NICH NIE JEST CI PRAWDZIWYM PRZYJACIELEM ( chodzi o Wasze runa).
WASZ PREZYDENT MA BARDZO TRUDNY CZAS DO RZĄDZENIA WASZYM NARODEM BO JEST NACISKANY PRZEZ MOŻNYCH TEGO ŚWIATA I JEST BARDZO DLA NICH NIEWYGODNY. NIE SPEŁNIA ON JEDNAK MOICH PRÓŚB O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZYKAZAŃ BOŻYCH I PRZEZ TO ŚCIĄGA NA WASZ NARÓD WIELE CIERPIENIA. PODĄŻA ZA GŁOSAMI MOŻNYCH TEGO ŚWIATA I OSTATNIO MÓWIŁ  ŻE RÓŻNORODNOŚĆ RELIGII NA TERENIE POLSKI JEST CZYMŚ POZYTYWNYM. NIE DOPOWIEDZIAŁ JEDNAK, ŻE PRAGNĄŁBY ABY WSZYSCY ZBAWILI SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE W IMIENIU JEZUSA CHRYSTUSA.  ( ale pamiętajcie o tym, że jest przeze mnie namaszczony na Waszego Króla)
DROGIE DZIECI! OCZYSZCZENIE MUSI NA WAS PRZYJŚĆ BO WASI RZĄDZĄCY BRONIĄ JEDYNIE HISTORII I PAMIĘCI WASZYCH PRZODKÓW A NIE BRONIĄ MOJEJ HISTORII WASZEGO ZBAWIENIA.
TYLKO JA JEZUS CHRYSTUS UKRZYŻOWANY I ZMARTWYCHWSTAŁY MOGĘ WAM PRZYNIEŚĆ ŻYCIE WIECZNE. DZIECI TRWAJCIE W TEJ TRADYCJI KOŚCIOŁA JAKO JEZUSA NAZAREJCZYKA , KTÓRY UMARŁ NA KRZYŻU DLA WASZEGO ZBAWIENIA.

BŁOGOSŁAWIĘ CI POLSKO! I CAŁEMU ŚWIATU  – WASZ JEZUS.

Uwaga: zachęca się do rozpowszechniania powyższych Przesłań łącznie z tą uwagą oraz źródłem pochodzenia, jednak z zastrzeżeniem do dokonywania samowolnych, jakichkolwiek zmian w treści oraz usuwania fragmentów treści Przesłania. Niech Trójca Święta błogosławi, a Matka Boża strzeże każdej osoby, która z wiarą tego dokona!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

53 odpowiedzi na „24.01.2020 r. piątek, godz. 16:05

 1. elzbieta pisze:

  AMEN

  Polubienie

 2. Emila7740@wp.pl w dniu dzisiejszym świecie i nie wiem czy to jest to możliwe pisze:

  Msza dziękczynna do Jezus Chrystusa Króla Polski za przyjęcie intronizacji 8 luty godz 17.00 Parafia Św Jana Chrzciciela w Białogarda koło Łeby przyjeżdżajcie i zamawiajcie msze są wolne terminy na następne msze Zamawiajcie i uczestniczcie kto może

  Polubienie

 3. Adrian pisze:

  Zaraza rozprzestrzeni się nagle i dotknie znaczną część Ziemi.

  Carbonia 28.01.2020
  21:48

  Umiłowana córko, to przesłanie zostanie ujawnione światu.
  Przygotujcie się, moje dzieci, czas wielkich chorób spowodowanych w laboratorium przez człowieka daje rezultaty. … Uważaj na szczepionki!
  Moje dzieci, zasugerowałem, abyście dużo się modlili, aby oderwać się od spraw tego świata i żyć spokojnie w swoich domach, zjednoczeni w rodzinie.
  Potężni Ziemi zapewniają eksterminację Ludzkości, wypełniają swoje złe plany. Bóg, który widzi z wysokości swego nieba, prawdę mówi wam lub ludziom: Widziałem obrzydliwość, która jest w człowieku … Słyszałem wołanie moich dzieci, nie pozostanę obojętny na ich wołanie o pomoc.
  Chiny czekają na uruchomienie swojej energii jądrowej. Jego pragnienie jest u władzy. Spiskują przeciwko biednym ludziom, chowają się za fałszywymi światłami, ubierają się jak baranki, ale są drapieżnymi wilkami.
  Moja córko, chcę dziś dyktować moje przesłanie dla ludzkości, która wkrótce straci wolność.
  Moje dzieci, nadeszły czasy wielkiego bólu, wielu ludzi straci życie z powodu zła spowodowanego przez ręce złych ludzi.
  Zaraza rozprzestrzeni się nagle i dotknie znaczną część Ziemi. Będą liczne straty ludzkie z powodu konfliktów władzy. Narody pójdą na wojnę i nie będą już w stanie jej zatrzymać, … nadejdzie rozpacz i głód!
  Płakałam za tym ludem, oddałam Moje życie za zbawienie, ale zostałam postawiona na krzyżu, człowiek niegodziwy chciał mnie wyeliminować, aby mieć wolność! … Ach! Moje dzieci, jakiej wolności pragniecie? Wy jesteście ofiarami szatana i nie zdajecie sobie z tego sprawy, codziennie jesteście spalani i niczego nie zauważacie, wasze życie straciło z powodu waszej odległości ode Mnie, waszego Boga Miłości. Tylko we Mnie macie wolność lub ludzi, nie ma innego boga, który mógłby dać wam prawdziwą wolność. Jesteście niewolnikami lub ludźmi! … jesteś w ciemności! Nie rozumiem, dlaczego Szatan cię oślepił! Ach, co za przekleństwo w tobie lub w ludziach! Dajesz się uwieść diabłu, bez refleksji obejmowałeś śmierć! Oto jesteś dzisiaj przy showdown: … ile błędów! Ile rozczarowania i ile bólu! Ale to był twój wybór, sam siebie potępiłeś.
  Zegar już wybija czas końca, twoje życie jest w twoich rękach.
  Zaprawdę powiadam wam: miejcie pokutę za całe zło, które wyrządziliście sobie i braciom.
  Bądźcie w stanie pokłonić się Mnie i pokornie prosić Mnie o przebaczenie. Czy chcesz mieć możliwość wkroczenia do nowego świata, w którym miłość i radość będą ci towarzyszyć na zawsze? … To zależy od ciebie, jeszcze kilka sekund, a potem zegar uderzy w ostatni dzwonek, a ciemność zaatakuje Ziemię! Żałujcie szybko.
  https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=it&u=https://colledelbuonpastore.eu/&prev=search

  Polubienie

  • Adrian pisze:

   Fatima jest teraz w pełni wypełniona! Niebo ma ogrzać gniew Boga! Ogień zaraz uderzy w Ziemię!

   Carbonia 25-01-2020
   16,32

   Ja, Najświętsza Maryjo, witam was w moich Piersiach i prowadzę do końca tej walki z Szatanem, proszę o czystość serca i tyle modlitwy.
   Towarzysz Jezusowi i Maryi w tej bolesnej chwili dla utraty tak wielu dusz, które oddają się Szatanowi, którzy nie chcą słyszeć o Jezusie ani o Przykazaniach; dusze, które absolutnie nie chcą wrócić do Jezusa Chrystusa.
   Dzieci, jesteśmy zasmuceni wielkim nieładem, jaki istnieje na Ziemi, wielkimi katastrofami spowodowanymi niegodziwością człowieka: … bronią nuklearną, … niezdrową nauką! Pragnienie człowieka zwrócone jest na rzeczy tego świata, nie chce odejść od grzechu. Och, ludzie, wkrótce zostaniecie zmiażdżeni ciężarem swoich błędów, waszymi złymi wyborami, nie możecie liczyć na nowe życie, ponieważ wybraliście Szatana na swojego boga! Stracisz życie! Wasza dusza zostanie wessana do szatana, zatracicie się, wraz z nim wpadniecie w kłopoty i płomienie ognia wiecznego. ………….
   https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=it&u=https://colledelbuonpastore.eu/&prev=search

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   31.01.2020 r piątek
   …..
   ” TERAZ CODZIENNIE PIJCIE CHOĆ PARĘ KROPLI WODY EGZORCYZMOWANEJ LUB ŚWIĘCONEJ WODY ABY UCHRONIĆ SIĘ PRZED TĄ ” ŻÓŁTĄ ZARAZĄ ” . KTÓRĄ PAN BÓG DOPUŚCIŁ NAJPIERW NA CHINY A TERAZ NA CAŁY ŚWIAT.” ( kara za zabijanie niewiniątek )…..

   Polubienie

 4. Adrian pisze:


  Najważniejsza petycja w Waszym życiu

  Polubienie

 5. elzbieta pisze:

  www petycjeonline.com zlóz najwazniejszy podpis zycia to duchowy ratunek Polski

  Polubienie

 6. sayi pisze:

  Dziwie się, że kapłan przepuścił to „orędzie” z uwagi na taki wielki błąd teologiczny.

  „MOJE ZANURZENIE W JORDANIE BYŁO USTANOWIENIEM SAKRAMENTU CHRZTU ŚWIĘTEGO A NIE ŻEBYŚCIE..”

  Przecież to nie jest prawda, zanurzenie Jezusa w Jordanie nie było ustanowieniem sakramentu chrztu św, Chrzest Janowy miał znaczenie nawrócenia, a że Jezus nie potrzebował nawrócenia, było to w tamtejszych czasach „porzucenie” starego człowieka i rozpoczęcie nowej misji. Czyli Jezus odchodzi z domu, od pracy, wchodzi na drogę głoszenia i nawracania innych.
  https://www.niedziela.pl/artykul/19288/nd/Chrzest-Jezusa-w-Jordanie

  Kiedyś również był podpis: Jezus zrozpaczony.
  Tak mógłby się podpisać Jezus? Przecież rozpacz to grzech przeciw Duchowi Świętemu i tak niby miałby się podpisać Pan Jezus?

  Kolejna kwestia, co było pisane orędzie w kontekście Haliny.

  Pan Bóg by nigdy nie upokorzył czy wyśmiał kogoś przed „widownią”
  Upomnienie i karcenie – tak , ale nie poniżanie człowieka.

  Nie oceniam, zostawiam wam do rozeznania.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   DZIĘKUJĘ ZA UWAGI NA PEWNO SKONSULTUJĘ TO Z KSIĘDZEM ALE PRAGNĘ ZAUWAŻYĆ ŻE I TEOLODZY RÓWNIEŻ MOGĄ SIĘ MYLIĆ I NIE SĄ ZAWSZE BEZ GRZECHU GDY DOKONUJĄ ROZEZNANIA. WSZYSCY JESTEŚMY GRZESZNIKAMI A WSZYSTKO NAJLEPIEJ WIE PAN BÓG W TRÓJCY ŚWIĘTEJ.
   A JEŚLI TO POWAŻNY BŁĄD TEOLOGICZNY TO JUŻ NIE ZAMIESZCZĘ ŻADNEGO PRZESŁANIA.
   Z PANEM BOGIEM I Z MARYJĄ. ALE MODLITWY NIE PRZERWIEMY BO SZATAN BY SIĘ BARDZO UCIESZYŁ. NIE DAMY MU TEJ SATYSFAKCJI. PRZYNAJMNIEJ JA NIE DAM.
   POZDRAWIAM NOWEGO GOŚCIA – OBSERWATORA.

   Polubienie

   • elzbieta pisze:

    Gosiu nie zwracaj uwagi na obserwatorów rób nadal swoje zamieszczaj Przeslania to bardzo budujoce a modlitwy i tak nie przerwiemy to prawda pomózmy CHRYSTUSOWI zbawiac ten chory swiat i ludzi

    Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   NO JAK WIDAĆ Z TEGO ARTYKUŁU ZDANIA TEOLOGÓW SĄ PODZIELONE I NIE JEST TO W TAKIM RAZIE WIELKI BŁĄD TEOLOGICZNY CO CHCIAŁEŚ MNIE I JEZUSOWI UDOWODNIĆ:
   CYTUJĘ :
   „5. Ostateczne ustanowienie i obwieszczenie Sakramentu Chrztu Świętego

   „Nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je

   w imię Ojca i Syna i Ducha Św.” (Mt. 28, 19).

   Pan Jezus w rozmowie z Nikodemem wskazał na dwa konieczne środki prowadzące do udziału w jego Królestwie, a nimi są: chrzest i wiara. „Zaprawdę, zaprawdę powiadam tobie, jeśli się kto nie odrodzi z wody i z Ducha Świętego, nie może wnijść do królestwa Bożego” (Jan 3, 5). Niektórzy teologowie sądzą, że wówczas Pan Jezus ustanowił chrzest, atoli trudno się na to zgodzić, albowiem była to rozmowa prywatna, która nie zdaje się być odpowiednia do ustanowienia sakramentu. Toteż inni teologowie utrzymują, że Chrystus ustanowił chrzest, gdy sam był w Jordanie ochrzczony. (TOTEŻ INNI TEOLOGOWIE UTRZYMUJĄ , ZE CHRYSTUS USTANOWIŁ CHRZEST , GDY SAM BYŁ W JORDANIE OCHRZCZONY.) Być może, ale wówczas jeszcze chrzest nie obowiązywał wszystkich. Według św. Tomasza chrzest ustanowił Pan Jezus w czasie chrztu swego w Jordanie ( NO CHYBA NIE BĘDZIEMY PODWAŻAĆ TEGO CO POWIEDZIAŁ ŚW TOMASZ), a przynajmniej wskazał na wodę, jako na materię tego sakramentu i dał jej moc udzielenia łaski. Dlatego chrzest, którym chrzcili Apostołowie przed męką Pana Jezusa był chrztem prawdziwym, ale jeszcze nie obowiązywał wszystkich. Obwieszczenie chrztu jako środka koniecznego do zbawienia nastąpiło dopiero po zmartwychwstaniu Pana Jezusa, do którego upodabnia się chrzczony, gdy umiera grzechowi, a zaczyna nowe zupełnie życie nadprzyrodzone. Według innych znowu teologów Pan Jezus ustanowił chrzest przy ukazaniu się Apostołom na górze w Galilei, a przynajmniej uczynił go koniecznym warunkiem obywatelstwa w swoim Królestwie.
   CZY TO CI WYSTARCZY , CZY COŚ JESZCZE MASZ NAM DO ZARZUCENIA.?

   Polubienie

   • teresi pisze:

    Faktycznie, ta kobieta Gosia chyba wszystko potrafi przekręcić tak zeby było na jej. Potrafi zdeptać, poniżyć drugiego tylko żeby wyszło na jej stronę.
    Nieładnie – Pan Bóg wszystko widzi.
    Czy sayi cokolwiek zarzucał?Czy odciągał od modlitwy? Zwykła uwaga napisana do rozeznania, zwykle watpliwosci.

    Ale podsumowują wszystko takie małe drobne rzeczy jak na przyklad
    „CO CHCIAŁEŚ MNIE I JEZUSOWI UDOWODNIĆ.”.
    Widać kogo na pierwszym miejscu stawia – siebie.
    Ciekawe ze nie odnioslas sie do rozpaczy i jak potraktowaliscie Haline
    Szkoda tu pisac i chciec porozmawiac bo zaraz przepedzi dyktatorka tego bloga.
    pozdrowienia dla czytajacych.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    JA PRZEDSTAWIŁAM DWIE RÓŻNE OPINIE TEOLOGÓW CZYLI PRAWDĘ A Sayi TYLKO JEDNĄ CZYLI PÓŁPRAWDĘ.
    W ODRÓŻNIENIU OD WAS NIKOGO NIE OSĄDZAM :
    „Dziwie się, że kapłan przepuścił to „orędzie” z uwagi na taki wielki błąd teologiczny.” – osądzenie księdza
    „kobieta Gosia chyba wszystko potrafi przekręcić tak zeby było na jej. Potrafi zdeptać, poniżyć drugiego” dyktatorka” – osądzanie mnie.
    WSZYSTKO PRZYJMUJĘ JAKO WYNAGRODZENIE MARYI ZA GRZECHY ŚWIATA ALE ZA OBRAŻENIE KSIĘDZA TO SAMA MUSISZ WYNAGRODZIĆ Sayi .
    PRZYPOMINAM PRZY OKAZJI DZISIAJ 1 SOBOTA WYNAGRADZAJĄCA , TAK JAK PROSIŁA MATKA BOŻE W FATIMIE.

    Polubienie

 7. Mateusz pisze:

  Prof. de Mattei: posynodalna adhortacja Franciszka zniesie celibat kapłański w Amazonii

  Jak informuje prof. Roberto de Mattei, adhortacja papieża Franciszka wydana po Synodzie Amazońskim, będzie faktycznie znosiła celibat kapłański. Ta nieoficjalna informacja miała zostać potwierdzona przez kilku biskupów, którzy otrzymali zarys papieskiej adhortacji.

  Informacja opublikowana przez włoskiego historyka Kościoła i filozofa może okazać się szokująca dla wiernych na całym świecie. Wiele wskazuje na to, że papież Franciszek zdecyduje się na zniesienie celibatu. Informacje docierające do nas z Rzymu wskazują na potwierdzenie zapisów zawartych w 111 paragrafie dokumentu końcowego Synodu.

  „Wiele wspólnot eklezjalnych na terytorium Amazonii ma ogromne trudności z dostępem do Eucharystii. Czasami mijają nie tylko miesiące, ale nawet wiele lat, zanim kapłan na nowo powróci do wspólnoty, aby celebrować Eucharystię, sprawować sakrament pojednania lub namaścić chorych danej wspólnoty” – czytamy w dokumencie końcowym Synodu Amazońskiego.

  Wybitny historyk Kościoła wskazuje na to, że „wyjątek” stworzony dla pewnych części Amazonii, będzie mógł zostać uwzględniony także w innych krajach. „Przejście jest otwarte. Nie ma powodu, aby w innych regionach świata uniemożliwiać to, co będzie dozwolone w niektórych obszarach Amazonii” – podaje prof. de Mattei. „Niemieccy biskupi nie tylko są gotowi rozszerzyć dostęp do kapłaństwa dla żonatych mężczyzn, uznanych za odpowiednich. To co zlikwidowano to nie tylko zmieniająca się dyscyplina kościelna, ale także prawo Kościoła oparte na nakazie bosko-apostolskiego pochodzenia” – wskazuje profesor.

  „Biorąc pod uwagę, że uzasadniona różnorodność nie narusza wspólnoty i jedności Kościoła, ale raczej manifestuje ją i jej służy (LG 13; OE 6), co wyraża się w wielości istniejących rytów i praktyk dyscyplinarnych, proponujemy, aby kompetentne władze opracowały kryteria i przepisy, w ramach Lumen Gentium 26, umożliwiające wyświęcanie na kapłanów odpowiednich mężczyzn, cieszących się dobrą opinią we wspólnocie, posiadających stały i owocny diakonat, którzy przeszli odpowiednią formację przygotowującą do prezbiteratu, żyjących w prawnie ukonstytuowanej i stałej rodzinie, tak aby mogli zagwarantować życie wspólnoty chrześcijańskiej poprzez głoszenie Słowa i celebrację Sakramentów w najbardziej oddalonych regionach Amazonii” – napisano w 111 punkcie dokumentu końcowego, przytaczanym przez prof. Roberto de Mattei. Według doniesień, fragment ten ma zostać uwzględniony w posynodalnej adhortacji.

  Na stronie internetowej corrispondenzaromana.it, de Mattei przypomina, że w 1969 roku na sympozjum biskupów europejskich w Chur, kard. Leo-Jospeh Suenens odczytał apel Hansa Kunga poświęcony „stłumieniu celibatu księży”. „Prośba ta była zgodna z rolą uznaną przez progresywną teologię seksualności. (…) Od tego czasu prośba ta poszerzyła się, towarzysząc procesowi sekularyzacji i samozniszczenia Koścoła” – pisze prof. Roberto de Mattei.

  „W rzeczywistości symonia i przekroczenie celibatu były wielkimi plagami, które zawsze nawiedzały Mistyczne Ciało Chrystusa w czasach kryzysu. A wezwanie do wstrzemięźliwości i ewangelicznego ubóstwa było sztandarem wielkich świętych. W nadchodzących dniach lutego antyreformator nie będzie, jak to często bywało, biskupem lub grupą biskupów, lecz następcą samego Świętego Piotra” – podkreśla zdecydowanie historyk. „Jak sobie wyobrazić, że katolicy mogą milczeć w obliczu tego skandalu” – pyta retorycznie prof. de Mattei.

  Polubienie

 8. Szafirek pisze:

  1 lutego – św. Brygida z Kildare, dziewica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-01a.php3
  1 lutego – św. Rajmund z Fitero, opat https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-01b.php3
  1 lutego – św. Weridiana https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-01c.php3
  1 lutego – bazylika prymasowska w Gnieźnie https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-01d.php3

  Polubienie

 9. Adrian pisze:

  Światowa gospodarka się skończyła, wszystko zawiedzie.

  Carbonia 29-01-2020
  16:41
  Wszystko się zaczęło, teraz Duch Boży zstąpi na jego dzieci.

  To jest czas łaski, jeszcze kilka chwil, a wtedy wasze spojrzenie będzie w pięknie mojego wszystkiego.
  Jestem z wami, moje umiłowane dzieci, jestem tutaj z wami, jestem z wami na tym Świętym Wzgórzu, jestem obecny tutaj pośród was, błogosławię was i daję wam siłę, abyście byli tymi kochanymi przeze mnie żołnierzami, tak kochanymi i pożądanymi…………
  https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=it&sp=nmt4&u=https://colledelbuonpastore.eu/&xid=25657,15700023,15700186,15700190,15700259,15700271&usg=ALkJrhgAHwg3QVZyRyPbNjcKFQ-zPBzWjQ

  Polubienie

 10. Szafirek pisze:

  Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi

  Najświętsza i Najdroższa Matko moja, Królowo Pokoju i Matko Miłosierdzia, ja, nędzny grzesznik, w uniżeniu najgłębszym, upadam przed Tobą i z miłością najgorętszą przepraszam Ciebie za grzechy swoje i za grzechy wszystkich grzeszników, że w takiej boleści pogrążaliśmy Twoje Niepokalane Serce. Ty się gniewać nie umiesz. Matko Najsłodsza, Ty kochać i cierpieć umiałaś, żyjąc na tej ziemi, a teraz, gdy królujesz w niebie, kochać i przebaczać umiesz. Więc przebacz nam, że tak okrutnie umęczyliśmy i tak strasznie ukrzyżowaliśmy Syna Twojego: przebacz nam, że dotąd grzechy nasze nieustannie Go na krzyż przybijają, przebacz, że tak znieważamy Jego łaski. Jego natchnienia, Jego słowa głoszone w Kościele i Jego święte Sakramenty. Przebacz wszystkie bluźnierstwa bezbożnych przeciw Tobie miotane. Przebacz nam wszystkie grzechy nasze: przebacz wszystkie zbrodnie całego świata, które ja, najniegodniejszy twój sługa, jako moje własne do Ciebie przynoszę. Zdejmij Je ze mnie, Matko Miłosierdzia, i rzuć w Rany Boskiego Syna Twojego, Przenajdroższą Krew Jego ofiarując za nas ojcu Przedwiecznemu, uproś łzy pokuty i zechciej od nas odwrócić straszne karanie, na które tak słusznie zasłużyliśmy. O Maryjo, Matko nasza, wszystkie krzywdy przez nas Twemu Niepokalanemu Sercu wyrządzone, nagradzamy Ci Przenajdroższym Sercem Jezusa, Jego miłość i błogosławieństwo ofiarując Tobie. O Maryjo, bądź za wszystko i bez końca uwielbiona! Niech będzie uwielbione Twoje Niepokalane Poczęcie, Twoje nienaruszone Dziewictwo, Twoje cudowne Wniebowzięcie, Twoje chwalebne królowanie nad niebem i ziemią. Twoje wszechmocne do Boga pośrednictwo, Twoje miłosierdzie bez granic, Twoje boleści na ziemi wycierpiane i wiekuiste radości Twoje. Cała i we wszystkim bądź pochwalona, o Maryjo wszelkiej chwały i miłości godna. Pozwól nam wielbić Ciebie nieustannie na tej ziemi i rozszerzać coraz więcej cześć ku Niepokalanemu Sercu Twojemu, a po śmierci zaprowadź nas do nieba, abyśmy z Tobą, o Matko Jezusa i Matko nasza. Trójcę Przenajświętszą po wszystkie wieki chwalili. Amen.

  Polubienie

 11. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 12. Adrian pisze:

  Prof. de Mattei: posynodalna adhortacja Franciszka zniesie celibat kapłański w Amazonii
  Jak informuje prof. Roberto de Mattei, adhortacja papieża Franciszka wydana po Synodzie Amazońskim, będzie faktycznie znosiła celibat kapłański. Ta nieoficjalna informacja miała zostać potwierdzona przez kilku biskupów, którzy otrzymali zarys papieskiej adhortacji.
  https://www.pch24.pl/prof–roberto-de-mattei–posynodalna-adhortacja-papieza-franciszka-zniesie-celibat-kaplanski,73710,i.html#ixzz6Ci0KUDWi

  Polubienie

 13. Gosia 3 pisze:

  Dialog Ojca Morelosa z Conchitą
  1 lutego, 2020/Dodaj komentarz

  IMG_1817

  (fot. kuchnia w domu Conchity w Garabandal)

  SANTIAGO LANUS PUBLIKOWAŁ W „PUEBLO DE MARIA” NASTĘPUJĄCY WYWIAD Z OJCEM MORELOSA.

  Ojciec Morelos był meksykańskim kapłanem i bliskim przyjacielem Conchity. To bardzo interesujący wywiad i chcę podkreślić zdanie Conchity, mówiąc, że będzie ona bardzo stara w czasie cudu.

  Opowiadam historię dialogu ojca Morelosa z Conchitą:

  Mój wujek nie raz odwiedził widzących chwilę po zakończeniu objawień i przed zaprzeczeniem.

  Podczas jednej z tych wizyt ojciec Morelos był w domu Conchity, a dokładniej w kuchni Conchity i byli sami.
  Mój wujek był bardzo obsesyjny, nieco kapryśny, ale z dużą wiarą.
  I powiedział Conchicie: „Jako kapłan rozkazuję, abyś podał mi datę Cudu.
  Conchita: „Ojcze, nie mogę, Dziewica zabroniła mi.
  Ks. Morelos: Ale ja jestem księdzem i musisz mi powiedzieć.
  Conchita: „Ojcze, nie mogę, tylko 8 dni, zanim będę mógł to powiedzieć”.
  Ks. Morelos: „Co jeśli zgaduję?
  Conchita: „Mimo to nie mogę ci powiedzieć”
  Ks. Morelos (trochę zirytowany) „Ach no Conchita! Dziewica nigdy nie powiedziała ci, że jeśli ktoś zgadnie, nie powiesz „tak”.
  Conchita: „Ale to ten sam Ojciec”
  Ks. Morelos: „To nie to samo, jestem kapłanem, znam teologię i mogę was zapewnić dla spokoju waszego sumienia, że ​​nie jest to grzech, że nie zabraknie niczego, co wam przykazała Dziewica.
  Conchita: „W porządku, Ojcze, powiedz mi datę”
  Ks. Morelos: „Musisz mi trochę pomóc, musisz tylko powiedzieć tak lub nie, to nie było zakazane przez dziewicę

  Tutaj zaczęły się pytania od ojca Morelosa:

  Czy to przez pierwsze 3 miesiące roku? Conchita nie tak łatwo odpowiedziała, a ojciec Morelos odpowiada: „jako kapłana, proszę cię”.
  Conchita: „Nie, ojcze”
  Ks. Morelos: „Czy to w pierwszej połowie roku czy w drugiej połowie?
  Conchita: „Na początku”

  Ks. Morelos: „Czy to miesiąc Jezusa?”
  Conchita: „Nie, ojcze”
  Ks. Morelos: „Czy to za miesiąc Marii?
  Conchita: „Bez ojca”
  Ks. Morelos: „Więc jest kwiecień, powiedz mi, czy będzie w kwietniu”
  Conchita: „Tak, ojcze!”
  Ks. Morelos: Teraz brakuje dnia i roku!
  Conchita uśmiechnęła się.
  Ks. Morelos: czy jest między 7 a 17?
  Conchita: „Tak, ojcze”.
  Ks. Morelos: „Czy czwartek przypada w Wielki Czwartek?
  Conchita: „Nie wiem Ojcze, czy w ten czwartek będzie Wielki Czwartek”.
  Ks. Morelos: „Ponieważ jeśli mówisz o Męczenniku Eucharystii, może to być Jezus”
  Conchita: „Święty nie jest Jezusem”
  Ks. Morelos: Czy widziałeś tego świętego w kalendarzu?
  Conchita „Tak, widziałem to, ale myślę, że to nie jest hiszpański, ponieważ ma bardzo dziwne imię, którego nigdy wcześniej nie słyszałem.
  Ks. Morelos: „Idziemy na rok (i mój wujek zaczął mówić z roku na rok…)
  Conchita: „Ojcze, lepiej idź 10 na 10, ponieważ zostało mi dużo czasu, pozwól mi sprawdzić, czy nie boję się ogłosić tego w radiu i telewizji * Będę bardzo stara! .
  Ks. Morelos: „To jest po 2000 roku?
  Conchita: „Tak, ojcze”
  Ks. Morelos: Nic więcej nie mów, lekarze nie dają mi więcej niż 70 lat życia…

  Polubienie

 14. Szafirek pisze:

  2 lutego
  Ofiarowanie Pańskie

  Fra Angelico: Ofiarowanie Chrystusa w świątyni
  Nazwa obchodzonego 2 lutego święta wywodzi się od dwóch terminów greckich: Hypapante oraz Heorte tou Katharismou, co oznacza święto spotkania i oczyszczenia. Oba te święta były głęboko zakorzenione w tradycji Starego Testamentu.
  Na pamiątkę ocalenia pierworodnych synów Izraela podczas niewoli egipskiej każdy pierworodny syn u Żydów był uważany za własność Boga. Dlatego czterdziestego dnia po jego urodzeniu należało zanieść syna do świątyni w Jerozolimie, złożyć go w ręce kapłana, a następnie wykupić za symboliczną opłatą 5 syklów. Równało się to zarobkowi 20 dni (1 sykl albo szekel to 4 denary lub drachmy, czyli zapłata za 4 dni pracy robotnika niewykwalifikowanego). Równocześnie z obrzędem ofiarowania i wykupu pierworodnego syna łączyła się ceremonia oczyszczenia matki dziecka. Z tej okazji matka była zobowiązana złożyć ofiarę z baranka, a jeśli jej na to nie pozwalało zbyt wielkie ubóstwo – przynajmniej ofiarę z dwóch synogarlic lub gołębi. Fakt, że Maryja i Józef złożyli synogarlicę, świadczy, że byli bardzo ubodzy.

  Święto Ofiarowania Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia.
  Kościół wszystkim ważniejszym wydarzeniom z życia Chrystusa daje w liturgii szczególnie uroczysty charakter. Święto Ofiarowania Pana Jezusa należy do najdawniejszych, gdyż było obchodzone w Jerozolimie już w IV w., a więc zaraz po ustaniu prześladowań. Dwa wieki później pojawiło się również w Kościele zachodnim.
  Tradycyjnie dzisiejszy dzień nazywa się dniem Matki Bożej Gromnicznej. W ten sposób uwypukla się fakt przyniesienia przez Maryję małego Jezusa do świątyni. Obchodom towarzyszyła procesja ze świecami. W czasie Ofiarowania starzec Symeon wziął na ręce swoje Pana Jezusa i wypowiedział prorocze słowa: „Światłość na oświecenie pogan i na chwałę Izraela” (Łk 2, 32). Według podania procesja z zapalonymi świecami była znana w Rzymie już w czasach papieża św. Gelazego w 492 r. Od X w. upowszechnił się obrzęd poświęcania świec, których płomień symbolizuje Jezusa – Światłość świata, Chrystusa, który uciszał burze, był, jest i na zawsze pozostanie Panem wszystkich praw natury. Momentem najuroczystszym apoteozy Chrystusa jako światła, który oświeca narody, jest podniosły obrzęd Wigilii Paschalnej – poświęcenie paschału i przepiękny hymn Exultet.
  W Kościele Wschodnim dzisiejsze święto (należące do 12 najważniejszych świąt) nazywane jest Spotkaniem Pańskim (Hypapante), co uwypukla jego wybitnie chrystologiczny charakter. Prawosławie zachowało również, przejęty z religii mojżeszowej, zwyczaj oczyszczenia matki po urodzeniu dziecka – po upływie 40 dni od porodu (czyli po okresie połogu) matka po raz pierwszy przychodzi do cerkwi, by w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Ślad tej tradycji był kultywowany w Kościele przedsoborowym – matka przychodziła „do wywodu” i otrzymywała specjalne błogosławieństwo; było to praktykowane zazwyczaj w dniu chrztu dziecka i – tak jak wówczas także chrzest – poza Mszą św. Zwyczaj ten opisał Reymont w „Chłopach”.
  W Polsce święto Ofiarowania Pana Jezusa ma nadal charakter wybitnie maryjny (do czasów posoborowej reformy Mszału w 1969 r. święto to nosiło nazwę „Oczyszczenia Maryi Panny” – „In purificatione Beatae Mariae Virginis”). Polacy widzą w Maryi Tę, która sprowadziła na ziemię niebiańskie Światło i która nas tym Światłem broni i osłania od wszelkiego zła. Dlatego często brano do ręki gromnice, zwłaszcza w niebezpieczeństwach wielkich klęsk i grożącej śmierci. Niegdyś wielkim wrogiem domów w Polsce były burze, a zwłaszcza pioruny, które zapalały i niszczyły domostwa, przeważnie wówczas drewniane. Właśnie od nich miała strzec domy świeca poświęcona w święto Ofiarowania Chrystusa. Zwykle była ona pięknie przystrajana i malowana. W czasie burzy zapalano ją i stawiano w oknach, by prosić Maryję o ochronę. Gromnicę wręczano również konającym, aby ochronić ich przed napaścią złych duchów.
  Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek – kończy się tradycyjny (a nie liturgiczny – ten skończył się świętem Chrztu Pańskiego) okres Bożego Narodzenia. Dzisiejsze święto zamyka więc cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Liturgia po raz ostatni w tym roku ukazuje nam Chrystusa-Dziecię.

  Ofiarowanie Chrystusa w świątyni

  Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w podczas naszej dzisiejszej modlitwy na Eucharystii.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-02.php3

  Polubienie

 15. Szafirek pisze:

  2 lutego
  Ofiarowanie Pańskie

  Fra Angelico: Ofiarowanie Chrystusa w świątyni
  Nazwa obchodzonego 2 lutego święta wywodzi się od dwóch terminów greckich: Hypapante oraz Heorte tou Katharismou, co oznacza święto spotkania i oczyszczenia. Oba te święta były głęboko zakorzenione w tradycji Starego Testamentu.
  Na pamiątkę ocalenia pierworodnych synów Izraela podczas niewoli egipskiej każdy pierworodny syn u Żydów był uważany za własność Boga. Dlatego czterdziestego dnia po jego urodzeniu należało zanieść syna do świątyni w Jerozolimie, złożyć go w ręce kapłana, a następnie wykupić za symboliczną opłatą 5 syklów. Równało się to zarobkowi 20 dni (1 sykl albo szekel to 4 denary lub drachmy, czyli zapłata za 4 dni pracy robotnika niewykwalifikowanego). Równocześnie z obrzędem ofiarowania i wykupu pierworodnego syna łączyła się ceremonia oczyszczenia matki dziecka. Z tej okazji matka była zobowiązana złożyć ofiarę z baranka, a jeśli jej na to nie pozwalało zbyt wielkie ubóstwo – przynajmniej ofiarę z dwóch synogarlic lub gołębi. Fakt, że Maryja i Józef złożyli synogarlicę, świadczy, że byli bardzo ubodzy.

  Święto Ofiarowania Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia.
  Kościół wszystkim ważniejszym wydarzeniom z życia Chrystusa daje w liturgii szczególnie uroczysty charakter. Święto Ofiarowania Pana Jezusa należy do najdawniejszych, gdyż było obchodzone w Jerozolimie już w IV w., a więc zaraz po ustaniu prześladowań. Dwa wieki później pojawiło się również w Kościele zachodnim.
  Tradycyjnie dzisiejszy dzień nazywa się dniem Matki Bożej Gromnicznej. W ten sposób uwypukla się fakt przyniesienia przez Maryję małego Jezusa do świątyni. Obchodom towarzyszyła procesja ze świecami. W czasie Ofiarowania starzec Symeon wziął na ręce swoje Pana Jezusa i wypowiedział prorocze słowa: „Światłość na oświecenie pogan i na chwałę Izraela” (Łk 2, 32). Według podania procesja z zapalonymi świecami była znana w Rzymie już w czasach papieża św. Gelazego w 492 r. Od X w. upowszechnił się obrzęd poświęcania świec, których płomień symbolizuje Jezusa – Światłość świata, Chrystusa, który uciszał burze, był, jest i na zawsze pozostanie Panem wszystkich praw natury. Momentem najuroczystszym apoteozy Chrystusa jako światła, który oświeca narody, jest podniosły obrzęd Wigilii Paschalnej – poświęcenie paschału i przepiękny hymn Exultet.
  W Kościele Wschodnim dzisiejsze święto (należące do 12 najważniejszych świąt) nazywane jest Spotkaniem Pańskim (Hypapante), co uwypukla jego wybitnie chrystologiczny charakter. Prawosławie zachowało również, przejęty z religii mojżeszowej, zwyczaj oczyszczenia matki po urodzeniu dziecka – po upływie 40 dni od porodu (czyli po okresie połogu) matka po raz pierwszy przychodzi do cerkwi, by w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Ślad tej tradycji był kultywowany w Kościele przedsoborowym – matka przychodziła „do wywodu” i otrzymywała specjalne błogosławieństwo; było to praktykowane zazwyczaj w dniu chrztu dziecka i – tak jak wówczas także chrzest – poza Mszą św. Zwyczaj ten opisał Reymont w „Chłopach”.
  W Polsce święto Ofiarowania Pana Jezusa ma nadal charakter wybitnie maryjny (do czasów posoborowej reformy Mszału w 1969 r. święto to nosiło nazwę „Oczyszczenia Maryi Panny” – „In purificatione Beatae Mariae Virginis”). Polacy widzą w Maryi Tę, która sprowadziła na ziemię niebiańskie Światło i która nas tym Światłem broni i osłania od wszelkiego zła. Dlatego często brano do ręki gromnice, zwłaszcza w niebezpieczeństwach wielkich klęsk i grożącej śmierci. Niegdyś wielkim wrogiem domów w Polsce były burze, a zwłaszcza pioruny, które zapalały i niszczyły domostwa, przeważnie wówczas drewniane. Właśnie od nich miała strzec domy świeca poświęcona w święto Ofiarowania Chrystusa. Zwykle była ona pięknie przystrajana i malowana. W czasie burzy zapalano ją i stawiano w oknach, by prosić Maryję o ochronę. Gromnicę wręczano również konającym, aby ochronić ich przed napaścią złych duchów.
  Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek – kończy się tradycyjny (a nie liturgiczny – ten skończył się świętem Chrztu Pańskiego) okres Bożego Narodzenia. Dzisiejsze święto zamyka więc cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Liturgia po raz ostatni w tym roku ukazuje nam Chrystusa-Dziecię.

  Ofiarowanie Chrystusa w świątyni

  Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w podczas naszej dzisiejszej modlitwy na Eucharystii.

  Polubienie

 16. Mateusz pisze:

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   Po 8:20 Jan Paweł Lenga: ” Dzisiaj wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują że Ten Chrystus może przyjść bardzo prędko”

   Polubienie

 17. Leszek pisze:

  Przez kilka ostatnich dni nie zaglądałem z powodu pewnych zajęć na blog, ale wczoraj b. późnym wieczorem przeczytałem z dużym zainteresowanie treść tego Gł. wpisu, tj. słowa Pana Jezusa z 24 stycznia. Po jego przeczytaniu od razu, co do tego jego fragmentu: …CHRZEST ŚWIĘTY OBMYWA GRZECH PIERWORODNY KAŻDEGO Z WAS… przypomniało mi się, co ntt. mówił Pan Jezus Zmartwychwstały (przed swym Wniebowstąpieniem: wedle Dz 1,3) w Księdze VII/21 „Poematu Boga-Człowieka” M. Valtorty, mianowicie to:
  Jezus mówi do apostołów i uczni, co by się stało, gdyby był zstąpił z Krzyża:
  … Po dokonaniu ekspiacji i odkupienia, po trzydziestu trzech latach znojnego życia ukoronowanego Męką, po przelaniu całej Mojej Krwi za ludzkie grzechy, z umęczonego i wykrwawionego Ciała Męczennika wypłynęły te zbawienne wody, o których mówi Ezechiel (Ez 47,1-12), żeby zmyć Grzech Pierworodny. To przez dokonanie tej Ofiary odkupiłem was z tej zmazy. Zaprawdę powiadam wam, że g d y b y m na progu życia [wiecznego] dokonał Boskiego cudu i
  z s t ą p i ł z Krzyża (Mk 15,30), to dzięki przelaniu Krwi oczyściłbym [was z waszych] grzechów, a nie z Grzechu Pierworodnego. Zapłatą za niego miało być całkowite wyniszczenie…

  Przeglądając zaś wpisy blogowiczów pod tym Gł. Wpisem, moją uwagę zwróciła sprawa momentu, w którym Pan Jezus ustanowił Sakrament Chrztu Św. i w związku z tym pragnąłbym coś nie coś ntt. napisać, ale to może trochę później może jeszcze dzisiejszego dnia/wieczoru. A tymczasem więc do usłyszenia.

  Polubienie

  • Leszek pisze:

   Jeszcze może słowo komentarza św. Grzegorza Wielk. do wołania/pokusy Żydów, by Pan Jezus zstąpił z Krzyża:
   „Gdyby wtedy zstąpił z krzyża, ulegając tym, którzy natrząsali się z Niego, nie okazałby cnoty cierpliwości. Lecz znosił zniewagi (por. 1P 2,23), przyjmował szyderstwa, zachował cierpliwość, zrezygnował z wywołania podziwu i Ten, który nie chciał zstąpić z krzyża, zmartwychwstał z grobu. Większym zaś było wstać z grobu, niż zstąpić z krzyża. Większą było rzeczą zmartwychwstaniem śmierć pokonać, niż zachować życie przez zstąpienie z krzyża. Żydzi, widząc, iż pomimo ich szyderstw Jezus z krzyża nie schodzi, patrząc na Jego śmierć sądzili, że Go pokonali i cieszyli się, iż Jego imię jakby zniknęło. Lecz oto po śmierci Jego imię coraz bardziej zaczęło szerzyć się po świecie, choć niewierny tłum sądził, iż ono zniknie i jak przedtem cieszył się z Jego śmierci, tak teraz martwi się, bo poznaje, że Jezus przez mękę osiągnął swą chwałę…”.
   (źródło: św. Grzegorz Wielki „Homilie na Ewangelie”, z homilii XXI,7, str. 145; ATK, W-wa 1970)

   Polubienie

 18. Adrian pisze:

  Intronizacja Jezusa Chrystysa na Króla Polski. Petycje zalały samorządy

  Katolicka adwokatka rozesłała samorządom w całej Polsce petycję ws. intronizacji Jezusa na króla Polski. Samorządy musiały się nią zająć.
  Renata Sutor z Rabki-Zdroju sama przedstawia się jako katolicka adwokatka. Stworzyła petycję ws. pełnej intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Jak argumentuje, „mamy w Polsce Królową Maryję, ale Króla wciąż brakuje”.
  Apel rozesłała 6 grudnia ubiegłego roku do ponad 2 tys. samorządów w całej Polsce. – Jesteśmy krajem katolickim, dlatego ją napisałam – powiedziała w rozmowie z naTemat………..
  https://wiadomosci.wp.pl/intronizacja-jezusa-chrystysa-na-krola-polski-petycje-zalaly-samorzady-6473978580551809a

  Polubienie

 19. Gosia 3 pisze:

  KOCHANI OD DZISIAJ SIĘ ZACZYNA A JA NIE WIEM DLACZEGO MARIUSZ NIE WSTAWIŁ BO ZOSTAŁA MU NOWENNA PRZESŁANA DO WSTAWIENIA JUŻ 2 DNI TEMU.
  Nowenna do Matki Bożej z Lourdes w intencji chorych
  Rozpoczynamy 2 lutego

  NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
  Z LOURDES I ŚWIATOWYM DNIEM CHOREGO
  (codziennie można dodać własną intencję)

  Dzień pierwszy nowenny 2 lutego

  „Miłość do cierpiących jest znakiem i miarą poziomu cywilizacji i rozwoju narodu” (Jan Paweł II).
  O Pani nasza z Lourdes, która wzywana jesteś z wielką ufnością jako pośredniczka łask i miłosierdzia, uproś nam łaski, których potrzebujemy dla naszego uzdrowienia duchowego i fizycznego.

  Każdego dnia nowenny:

  Miłosierny Boże, przyjdź z pomocą naszej słabości i spraw, abyśmy za wstawiennictwem Niepokalanej Rodzicielki Twojego Syna, której pamiątkę obchodzimy, dźwignęli się z naszych grzechów do nowego życia. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
  Boże, otacza mnie świat pełen egoizmu, pychy, indywidualizmu, obojętności. Trudno odnaleźć miłość, tę prawdziwą – Twoją. Ważniejsze staje się „mieć” niż „być”. Pragnę dziś wołać, bym potrafił zmieniać ten świat swoim świadectwem życia, bym niósł swoją postawą orędzie ratunku, uzdrowienia dla świata, bym był znakiem Twojej miłości.

  Maryjo, matko Boga i ludzi, módl się za nami.
  Święta Bernadetto, módl się za nami.
  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Modlitwa za chorych

  Boże, Twój Syn dźwigał nasze boleści
  i objawił nam wartość tajemnicy cierpienia,
  wysłuchaj nasze prośby zanoszone za chorych
  i spraw, aby pamiętali, że należą do tych,
  którym Ewangelia obiecuje pociechę,
  i aby czuli się zjednoczeni z Chrystusem cierpiącym
  za zbawienie świata.
  Przez Chrystusa Pana naszego.
  Amen.

  Polubienie

 20. Gosia 3 pisze:

  AMEN.

  Polubienie

 21. Adrian pisze:

  Szokujące wyniki badań zostały opublikowane w najbardziej prestiżowym czasopiśmie medycznym ”The Lancet Oncolog”, z których wynika że nie sam nowotwór ale chemioterapia zabija połowę chorych na raka.
  Po raz pierwszy naukowcy z Public Health England Cancer Research w Wielkiej Brytani zebrali dane dotyczące chorych na na nowotwory, którzy zmarli zaledwie w ciągu 30 dni od rozpoczęcia chemioterapii.
  Jak się okazało nawet 50% osób poddanych chemioterapii umiera nie z powodu raka ale samej terapii.
  Chemioterapia to inwazyjna i toksyczna metoda uśmiercania komórek nowotworowych.
  Niestety nie rozróżnia ona zmutowanych komórek od zdrowych.
  W efekcie zabija i jedne i drugie, przy czym w stadiach zaawansowanych tylko te zdrowe.
  Z tego powodu, że dojrzałe komórki rakowe zmieniają swój szlak metaboliczny, przestawiając się na pozyskiwanie energii z aerobowego na beztlenowe w procesie fermentacji.
  W czasie radio czy chemioterapii uśmiercane są komórki czerpiące energie ze spalania, a nie te w których zachodzi fermentacja, tak więc agresywne komórki mają dostęp do dodatkowej glukozy, z którą nie muszą już się dzielić się z innymi.
  Dodatkowo chemioterapia uszkadza system immunologiczny, a to sprawa że w czasie i po terapii pacjenci są osłabieni i poddani na infekcje, które mogą przyczyniać się do wysokiej śmiertelności…………..
  Źródło: http://www.telegraph.co.uk/science/2016/08/30/chemotherapy-warning-as-hundreds-die-from-cancer-fighting-drugs/

  Polubienie

 22. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 23. Szafirek pisze:

  Orędzie z Medziugorje- 02 luty 2020 (Medjugorie, 02 02 2020)

  „Drogie dzieci, na skutek Bożej decyzji i miłości zostałam wybrana, aby być Matką Boga i waszą Matką. Lecz także z mojej woli i dzięki mojej niezmierzonej miłości do Ojca Niebieskiego oraz mojej całkowitej ufności w Niego. Moje ciało było kielichem Boga-Człowieka. Służyłam prawdzie, miłości i zbawieniu. Tak jak teraz jestem między wami, by was, moje dzieci, apostołowie mojej miłości, wzywać, abyście nieśli [światu] prawdę, aby was wzywać, abyście z własnej woli i miłości do mojego Syna szerzyli Jego słowa – słowa zbawienia. Abyście swoimi uczynkami pokazali miłość mojego Syna tym wszystkim, którzy Go nie poznali. Siłę znajdziecie w Eucharystii, moim Synu, który karmi was swoim Ciałem i umacnia swoją Krwią. Moje dzieci, złóżcie ręce i patrzcie na krzyż w ciszy. W ten sposób czerpcie wiarę, by móc ją przekazywać, czerpcie prawdę, abyście potrafili dostrzegać różnice, czerpcie miłość, abyście potrafili prawdziwie kochać. Moje dzieci, apostołowie mojej miłości, złóżcie ręce, patrzcie na krzyż, tylko w krzyżu jest zbawienie. Dziękuję wam”.

  Polubienie

  • Halina pisze:

   KRZYŻ

   Gdy ujrzysz koło drogi stojący Krzyż w pobliżu,
   Pomyśl: jak w Męce srogiej umarł nasz Pan na Krzyżu.

   Jak strasznie Go bolały przebite stopy,dłonie
   a krople Krwi ściekały na poranione Skronie.

   Jak cierpiał by przebłagać za nas Ojca na niebie,
   Pomyśl:jak cierpiał za nas, i za mnie i za ciebie.

   Więc postanówmy sobie,gorąco ,najlepiej
   O Chryste nie chcę grzeszyć,abyś nie cierpiał więcej.

   Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Piękny wiersz.Pozdrawiam

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Halinko!
    bardzo ładny czy to Twoje dzieło?
    Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

   • Halina pisze:

    Cieszymy się kochani, że podobał się wiersz,to nie mój, ale lubię wiersze i modlitwy o Krzyżu naszego Pana i jak gdzieś znajdę to zamieszczam.Jest to wiersz ze starej książeczki mojego syna gdy przystępował do Komunii Świętej w 1981r.
    Pozdrawiam serdecznie

    Polubienie

 24. Szafirek pisze:

  3 lutego – św. Błażej, biskup i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-03a.php3
  3 lutego – św. Oskar, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-03b.php3
  3 lutego – św. Maria Klaudyna od św. Ignacego Thevenet, dziewica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-03c.php3

  Polubienie

 25. Leszek pisze:

  Trochę z opóźnieniem wracam do sprawy czasu ustanowienie sakramentu Chrztu św. przez Pana Jezusa. Po lekturze w tym temacie wypowiedzi Ojców Kościoła na Święto Chrztu Pańskiego w książkach „Karmię was tym, czy sam żyję”. Ojcowie Kościoła komentują Ewangelie niedzielne roku A, B i C (ATK, W-wa 1984), wynika, że jednak ten Sakrament został ustanowiony w czasie przyjęcia chrztu przez Pana Jezusa w Jordanie, tam był tego początek, niejako z wyprzedzeniem i zapowiedzią J 19,34 (zob. przypis u dołu Pisma Św., a także KKK, 1225)
  Świadczyłyby o tym, te np. fragmenty tychże komentarzy;
  – Roku A:
  1. św. Grzegorz z Nazjanzu (1330-1390, dr Kościoła)
  … Jan Chrzciciel chrzci, Chrystus przychodzi do niego, może aby uświęcić i Chrzciciela, z pewnością zaś, aby w wodzie pochować całego starego Adama; przedtem jednak i za względu na nich — dla uświęcenia Jordanu, aby jak (Chrystus) był duchem i ciałem,tak przez Ducha i wodę uświęcił.” … (str. 39/40
  2. św. Chromacjusz z Akwilei (+ ok. 408):
  … Ponieważ jednak Pan nasz przyszedł, aby dać nowy chrzest dla zabawienia rodzaju ludzkiego i na odpuszczenie wszystkich grzechów, raczył dać się ochrzcić,by … uświęcić wody chrztu dla zniszczenia wszystkich grzechów tych, którzy wierzą i aby zostali przez chrzest odrodzeni. Chrzest Jezusa jest obmyciem naszych win, jest odnowieniem życia prowadzącego ku zbawieniu. (…). w owym chrzcie Pan i Zbawie4ciel nasz oczyścił najpierw grzechy Jana, a następnie całego świata”. (s. 41/42)
  3. Nerses Sznorhali (1102-1173; patriarcha i wlk. pisarz Kościoła ormiańskiego):
  … Tyś obmył grzech Adama woda Jordana … (s. 43)
  – Roku B:
  4. św. Hieronim (347-420, dr Kościoła):
  … Pan nasz zapoczątkował chrzest wg Ewangelii… W chrzcie Zbawiciela zostają odpuszczone wszystkie grzechy. Lecz chrzest Zbawiciela jakby to poprzedza, bo prawdziwe odpuszczenie grzechów dzieje się poprzez krew Chrystusa i tajemnicę Trójcy Świętej… (s. 35)

  Nadto, gdy Pan poniósł śmierć męczeńska na Krzyżu i wylał swoją krew (J 1934), to już z Jego polecenia sami apostołowie udzielali chrztu chrystusowego (zob. J 3,22 i 4,2).
  Z komentarza do Biblii Łacińsko-Polskiej czyli Pisma Św. S i N Testamentu, z cz.1 „Cztery Ewangelie i Dzieje Apostolskie” (Wilno 1864; Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski, Komorów 1997) w komentarzu do J 3,22 tak czytamy:
  Dawni utrzymują, iż niektórych apostołów, a mianowicie św. Piotra sam Pan Jezus, własnymi rękami ochrzcił, chociaż więcej był zajęty nauczaniem, a udzielanie chrztu uczniom swoim polecił (o czym tez możemy przeczytać w cz.2 Księgi II/86 (s. 200/201) „Poematu Boga-Człowieka” M.Valtorty]. Chrzest ów nie był ten sam co chrzest Jana z wody ku pokucie, lecz z wody i Ducha Św., przez łaskę jako udzielony w imię Chrystusa (s. 273; por. Dz 2,38 i 19,3-5 – dop. mój).
  W dziele bł. A.K. Emmerich „Żywot bolesna męka Pana naszego Jezusa Chrystusa” jest też mowa np. w rozdz. ‚Jezus nakazuje chrzcić w Jordanie’, o uczniach, którzy udzielali chrztu św. w miejscu, w którym Sam Pan był ochrzczony [a było to samo miejsce, gdzie kiedyś stała Arka Przymierza przed przeprawą Izraelitów przez Jordan (Joz 3,14-17)], w Imię Trójcy Przenajświętszej

  W Księdze Apokalipsy św. Jana Apostoła/Ap 6,1n: pierwsze ze Zwierząt- to ewangelista Marek, Ewangelia wg. św. Marka; koń biały symbolizuje sakrament Chrztu św, zaś pierwsza z pieczęci otwarta przez Baranka zawiera wszystko to, co św. Jan usłyszał/zobaczył, co odnosiło się do tego Sakramentu, tj. o o jego ustanowieniu, o sposobie jego udzielania, o łaskach, jakich udziela, o korzyściach dla dusz, o ile wiernie współpracują z łaską Chrztu św,, a także o szkodach dla dusz wynikających z lekceważeniem w życiu tegoż Sakramentu, na przestrzeni całej historii Kościoła.

  O tym, ze Pan Jezus w czasie swego chrztu w Jordanie ustanowił Sakrament Chrztu św. świadczy również w książce S. Marii z Agredy „Mistyczne Miasto Boże” Wydawnictwo Michalineum, Kraków/Warszawa 1985(, gdzie w rozdz. XXXIII zat. „Chrzest Jezusa. Pobyt na pustyni…” jest napisane:
  … Ten akt pokory, którego dopełnił Zbawiciel przez przyjęcie postaci grzesznika i przyjęcie chrztu razem z tymi, którzy rzeczywiście byli grzesznikami, Jezus ofiarował odwiecznemu Ojcu razem ze swym posłuszeństwem; chciał w ten sposób uznać, że pod względem swej ludzkiej natury jest razem z innymi dziećmi Adama niższy od Ojca. Pragnął ustanowić zarazem sakrament chrztu, który
  na mocy Jego zasług miał odpuszczać i zmywać grzechy świata. Dzięki Bożemu oświeceniu Najświętsza Panna wiedziała jasno o wszystkim, co się zdarzyło. Wyraziła Ojcu Niebieskiemu i Jego Boskiemu Synowi najczulsze podziękowanie za ustanowienie Chrztu świętego. …(w książce: s. 201/202).
  To tyle pokrótce w temacie ustanowienia Chrztu św. przez Pana Jezusa, a w cd. będzie mowa o słowach „Jezus zrozpaczony”.

  Polubienie

  • Leszek pisze:

   Co zaś się tyczy spawy podpisu pod treścią tego Orędzia: „Jezus zrozpaczony”, podpisu, w którym słowo ‚zrozpaczony zostało usunięte, głównie następstwem tego podważenia przez wpis blogowicza/blogowiczki sayi z 31 stycznia 2020 o 21:47 :
   … Kiedyś również był podpis: Jezus zrozpaczony. Tak mógłby się podpisać Jezus? Przecież rozpacz to grzech przeciw Duchowi Świętemu i tak niby miałby się podpisać Pan Jezus? (…). Nie oceniam, zostawiam wam do rozeznania.
   Skoro mamy rozeznawać. Ja bym, tak odpowiedział w tej kwestii, sayi:
   Zaiste, masz rację niewątpliwie rację i z tym, oczywiście trzeba się zgodzić, bo tak się rzeczy mają, że rozpacz jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu [jak to też mówi Bóg Ojciec w „Dialogu o Bożej Opatrzności czyli Księdze Boskiej Nauki”, w rozdz. zatyt. „Nauka o Moście” (pkt XXXVII): … fałszywy sąd, który dusza wydała, uważając, że nędza jej jest większa, niż miłosierdzie Moje. Oto grzech niewybaczalny, ani w tym życiu, ani w przyszłym. Dusza odtrąciła miłosierdzie Moje, wzgardziła nim i grzech ten jest cięższy, niż wszystkie inne grzechy, które popełniła (por. Mt 12,31n). Toteż rozpacz Judasza była bardziej obraźliwa dla Mnie i boleśniejsza dla Syna Mojego, niż jego zdrada. …].

   Ja bym nie jednak pozostawił owe słowo ‚zrozpaczony”. Dlaczego? Już wyjaśniam.
   Otóż w „Małym słowniku języka polskiego” pod red. Pani prof. Zofii Łempickiej (PWN, W-wa 1968) owszem pod hasłem „zrozpaczony” czytamy: ogarnięty, przejęty rozpaczą, rozpaczający, wyrażający rozpacz (s. 1020), ale pod hasłem i znaczeniem słowa: „rozpaczać”, tak czytamy: być pogrążony w rozpaczy, być zdesperowanym (s. 710). Zaś idąc dalej „desperować’: to lamentować; a desperacja to: utrata nadziei, zmartwienie (s. 113). „Lamentować” zaś, to: owszem rozpaczać, ale też i ‚skarżyć się na co, boleć nad czymś, kimś ( s. 335). Biorąc pod uwagę całość treści tego Orędzia, jego przesłanie, to równie dobrze, biorąc pod uwagę jego znaczeniowy kontekst równie dobrze przez słowo „zrozpaczony”, można by rozumieć, takie znaczenie tego słowa, pamiętając, że Pana Jest jest Bogiem, ale też i Człowiekiem: mający, odczuwający (wielkie) zmartwienie, żalący się. bolejący nad…
   I w takim, jak przedstawiłem znaczeniu to słowo „zrozpaczony” nie jest już takie kontrowersyjne i nie mogłoby być tak jednoznacznie negatywnie odebrane, zrozumiane.
   W Piśmie Świętym – słowo „rozpacz” jest użyte w 4-cech miejscach, mianowicie w: Hi 6,14.26; Iz 15,5 i Sof 1,14; zaś slow „rozpaczać w 5-ciu miejscach, tj. w: 2Sm 19,2; 2Mch 9,22; Iz 19,8; Za 11,2 i 2Kor 4,8 [jest tez słowo „Rozpaczliwy” , w 2-ch miejscach: Wj 5,19 i 2Kor 2,7].
   W kontekście treści podpisu, Pana Jezusa pod treścią tego Orędzia o wymowie… b. interesujące i kontrastujące z tym jest sytuacja opisana na początku 2 Sm 19,1-3, gdzie mowa jest o reakcji, zachowaniu się króla Dawida, gdy dowiedział się o śmierci swego kochanego, Absaloma:
   „1Król zadrżał. Udał się do górnego pomieszczenia bramy i płakał. Chodząc tak mówił: «Synu mój, Absalomie! Absalomie, synu mój, synu mój! Kto by dał, bym ja umarł zamiast ciebie? Absalomie, mój synu, mój synu!» 2 Joabowi zaś doniesiono: «Król płacze.
   R o z p a c z a z powodu Absaloma». 3 Tak więc zwycięstwo zmieniło się w tym dniu w żałobę dla całego ludu. Posłyszał bowiem lud w tym dniu wiadomość: «Król m a r t w i się z powodu swego syna»”.
   Z kolei w 2Kor 4,8: św. Paweł apostoł mówi o swoim i jego towarzyszy w apostolstwie mówi, że w obliczu trudnych doświadczeń, udręk nie poddają się zwątpieniu, nie rozpaczają.
   cdn

   Polubienie

  • Leszek pisze:

   Dlaczego i z jakiego to powodu w swych podpisach pod blogowymi Orędziami Zmartwychwstały Pan Jezus podpisuje się z przymiotnikami wyrażającymi cechy cierpienia, bólu, smutku?
   W „Dialogu o Bożej Opatrzności czyli Księdze Boskiej Nauki” św. Katarzyny ze Sieny, w rozdz. «Nauka o Moście»( z p-ktu LXXXVIII), tak mówi(l) Bóg Ojciec, o swoim Synu:
   … Nieskalanym Baranek, Syn Mój, na krzyżu był szczęśliwy i smutny. Smutny był, kiedy dźwigał krzyż cielesny, znosząc męki, i krzyż pragnienia, aby odkupić winę rodzaju ludzkiego; i był szczęśliwy, gdyż natura boska, zjednoczona z naturą ludzką, nie była zdolna cierpieć i zawsze czyniła Jego duszę szczęśliwą, ukazując się jej bez zasłony. Tak był zarazem szczęśliwy i smutny. Cierpiał w swym ciele, lecz boskość Jego cierpieć nie mogła, ani też nie mogła cierpieć ta część Jego duszy, która jest ponad intelektem. …
   (s.136; wydawnictwo „W Drodze”, Poznań 1987)
   Powodem tego stanu rzeczy, że Pana Jezus tak się podpisuje jest ciągle trwający Jego krzyż pragnienia, o czym tak pisze w ‚Listach’ św. Katarzyna ze Sieny:
   „Do biskupa Angelo z Ricasoli” (ok. Wielkanocy 1377r.):
   … Drogi ojcze, widzisz dobrze, iż Boża Dobroć umieściła cię w Mistycznym Ciele Św. Kościoła, karmiąc cię piersią owej miłej Oblubienicy tylko po to, abyś mógł spożywać pokarm chwały Bożej i zbawienia dusz u stołu najśw. krzyża. Bóg nie chce, że byśmy pożywiali się gdzie indziej, jak tylko na krzyżu, znosząc fizyczne trudy oraz przeróżne gorące pragnienia tak, jak to czynił Syn Boży, który znosił udręki cielesne i mękę cierpienia. A krzyż pragnienia był większy niż krzyż cielesny. Pragnął On naszego zbawienia i chciał go dokonać w imię posłuszeństwa Ojcu Przedwiecznemu, ale dopóki nie zaspokoił owego pragnienia, cierpiał i męczył się. Co więcej, jako Mądrość Ojca Przedwiecznego widział tych, którzy przyjmują Jego Krew, oraz tych, którzy – z powodu swoich grzechów – nie przyjmują Jej. Krew została ofiarowana wszystkim, toteż cierpiał i smucił się niewiedzą tych, którzy nie chcieli Jej przyjąć. To było właśnie owo krzyżowe pragnienie, które towarzyszyło stale Chrystusowi. Gdy skończyła się Jego męka i cierpienia, została udręka owego pragnienia, która ciągle trwa. … (str. 191) cdn

   Polubienie

  • Leszek pisze:

   – ‘Do pewnego wielkiego prałata’ (pierwsza połowa 1378r.):
   …Wydaje się, że Nieskalany Baranek nawet na krzyżu czuje pragnienie i woła: «pić!» Przypuszczamy, że czuł On fizyczne pragnienie, ale większe było Jego święte pragnienie zbawienia dusz (J 19,28).
   O, niewysłowiona, najsłodsza Miłości, wydałaś się na taką udrękę i cierpienie! O, Chryste, Twe pragnienie zbawienia dusz było tak ogromne, że nie wystarczyła Ci męka na krzyżu, ale chciałeś oddać wszystko. Wcale się temu nie dziwię, bo miłość Twoja była nieskończona, a cierpienie skończone, toteż k r z y ż p r a g n i e n i a był większy niż krzyż cielesny. Przypominam sobie, że Chrystus objawił to kiedyś swojej służebnicy {z przypisu: Następuje tu opis mistycznej rozmowy Katarzyny z Chrystusem}. Widząc Jego krzyż pragnienia oraz krzyż cielesny, pytała ona:
   „Panie mój miły, co jest dla Ciebie większym cierpieniem: udręka fizyczna czy udręka pragnienia?”
   On zaś, odpowiadając, rzekł łagodnie i dobrotliwie:
   „Nie miej wątpliwości, Moja córko, bowiem zapewniam cię, że nie można porównywać rzeczy skończonej z rzeczą nieskończoną. Pomyśl tylko, cierpienie ciała kończy się, a święte pragnienie c i ą g l e t r w a. A Ja przecież dźwigałem krzyż świętego pragnienia. Czy pamiętasz, Moja córko, jak kiedyś ukazałem ci Moje narodziny i ujrzałaś Mnie jako maleńkie dziecko z krzyżem na szyi? Dałem ci przez to do zrozumienia, że w momencie, gdy począłem się w łonie Maryi, zrodziło się we Mnie krzyżowe pragnienie posłuszeństwa Ojcu i spełnienia się Jego woli w każdym człowieku. Pragnąłem, aby człowiek został przywrócony łasce i osiągnął cel, dla którego został stworzony. Ten właśnie krzyż był dla Mnie większym cierpieniem niż jakikolwiek ból fizyczny.
   Toteż gdy ujrzałem, że zbliżam się do kresu drogi, duch Mój napełnił się wielką radością. Szczególną radość czułem w czasie Ostatniej Wieczerzy. Powiedziałem wówczas, że gorąco pragnąłem spożyć tę paschę (Łk 22,15), tzn. złożyć Ojcu w ofierze Me ciało. Czułem ogromną radość i doznałem wielkiego ukojenia, gdy widziałem, ze nadszedł czas, kiedy z Moich ramion zdjęty zostanie ciężki krzyż pragnienia. Im bardziej biczowano i torturowano Moje Ciało, tym lżejsze stawało się Moje cierpienie. Udręki cielesne uśmierzały ból pragnienia, bowiem spełniało się to, czego pragnąłem”.
   Wysłuchawszy tego wszystkiego, służebnica powiedziała: „Panie mój miły, mówisz, że na krzyżu uwolniłeś się od męki krzyżowego pragnienia. Jakże się to stało? Czy przestałeś mnie pragnąć? [z przypisu: Inaczej: czy przestałeś pragnąć mego zbawienia?”]
   A Pan odpowiedział tak: „Nie, córko Moja. Gdy umarłem na Krzyżu, razem z życiem doczesnym skończyło się Moje cierpienie, ale n i e s k o ń c z y ł o się p r a g n i e n i e i łaknienie waszego zbawienia. Nie istnielibyście teraz, gdyby wtedy skończyła się i umarła Moja niewysłowiona miłość do ludzkiego rodu. Bowiem tak jak na początku miłość wydobyła was z wnętrzności Mego Ojca i stworzył On was z pomocą swojej mądrości, tak teraz miłość zachowuje was przy życiu. Żyjecie dzięki miłości. Gdyby Bóg z tą sama mocą i mądrością, z jaką was stworzył, schował z powrotem swoją miłość w swoim wnętrzu, nie moglibyście istnieć…”. (str. 255-257)

   Polubienie

 26. Gosia 3 pisze:

  ODP NA WIADOMOŚĆ LESZKA:

  W Ewangelii Marka 3:2 czytamy, że gdy pewnego dnia Jezus przyszedł do synagogi, Jego wrogowie byli tak rozgniewani na Niego, że “uważnie Go obserwowali”, aby znaleźć coś, za co mogli by Go skrytykować. Współcześni faryzeusze również bardzo uważnie obserwują życie porządnie żyjących wierzących, aby wypomnieć im jakiś ich błąd, za który mogliby ich skrytykować.

  Im bardziej jesteś na kogoś zły lub o niego zazdrosny, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz bacznie obserwować jego życie, aby wytknąć mu jakąś jego wadę. On może popełnić jakiś błąd w swoim życiu, życiu domowym lub rodzinnym (jak to zdarza się wszystkim ludziom). Bóg jednak używa tych banalnych błędów Swoich sług, aby za ich pomocą ujawnić niegodziwość tych, którzy ich osądzają.
  ( I MOIM BŁĘDEM BYŁO TO, ŻE W PODPISIE ZROZPACZONY JEZUS – W NAWISIE NIE DOPISAŁAM UCZUĆ JEZUSA TO ŻE ZROZPACZONY ZNACZY MARTWIĄCY SIĘ O DZISIEJSZĄ SYTUACJĘ W KOŚCIELE I NASZE ZBAWIENIE .JEZUS BARDZO MARTWI SIĘ. I W DNIU GDY OTRZYMAŁAM WIADOMOŚĆ OD LESZKA CZYTANIE Z TEGO DNIA DAŁO ODPOWIEDZIĄ CO OZNACZA TA ROZPACZ JEZUSA.

  „1. czytanie

  2 Sm 18, 9-10. 14b. 24-25a. 31 – 19, 3 Śmierć Absaloma

  .
  Król zadrżał. Udał się do górnego pomieszczenia bramy i płakał. Chodząc tak mówił: „Synu mój, Absalomie! Absalomie, synu mój, synu mój! Obym był umarł zamiast ciebie, Absalomie, mój synu, mój synu!”
  Joabowi zaś doniesiono: „Król płacze. ROZPACZA z powodu Absaloma”. = „Król MARTWI się z powodu swego syna”..

  Pan mówi: „Gdyż w moim ludzie są bezbożni, którzy rozstawiają sieci jak ptasznicy, zastawiają zgubne sidła, aby łapać ludzi. Jak klatka pełna jest ptaków, tak ich domy pełne są zrabowanego mienia; dlatego stali się możni i bogaci, Są otyli i opaśli, przekroczyli nawet miarę złego; nie dbają o prawo o sprawę sieroty, aby się jej dobrze wiodło, nie bronią prawa ubogich. Czy za to nie mam ich karać? – mówi Pan. Czy na takim narodzie nie mam się mścić?” (Jer.5: 26- 29).

  I DALEJ CO NAJWAŻNIEJSZE W PRZEDSTAWIONYM ZARZUCIE UŻYCIA SŁOWA „ZROZPACZONY” MÓWI NAM SŁOWO BOŻE!

  Pewnego razu Faryzeusze, “ Czyhali nań, by go przychwycić na jakimś jego SŁOWIE.” (Łk.11:54). Innym razem, „posłali do niego niektórych z faryzeuszów i Herodianów, aby go pochwycić w mowie.” (Mk.12:13). W dzisiejszych czasach jest bardzo wielu potomków tych faryzeuszy, “którzy bacznie obserwują innych” i natarczywie zasypują sługi Boże mnóstwem pytań (aby ich przyłapać). Musimy więc być “roztropni jak węże”, gdy poruszamy się pośród nich “jak owce między wilkami”. (Mt. 10:16).

  Jednym z najszybszych sposobów, aby stać się pierwszej klasy faryzeuszem, jest “uważne obserwowanie innych wierzących”. Unikaj stawania się faryzeuszem, albo raz na zawsze skończyć z tym nawykiem – ponieważ zachowanie faryzeusza nigdy nie ma nic dobrego na celu, nie służy ku pomocy innym ludziom, a tylko ku wytknięciu ludzkich błędów.

  Miłosierdzie jest wspaniałym antidotum na faryzeizm. Uczcie się więc być miłosierni dla innych, tak jak Bóg był dla was miłosierny. Kiedy Jezus chodził po tej ziemi, miłość, miłosierdzie i dobroć Boga objawiały się przez Jego życie.

  Dzisiaj także i my możemy być napełnieni Duchem Świętym (Duchem Chrystusowym), aby ta sama miłość, miłosierdzie i dobroć objawiały się także w naszym życiu (zgodnie z obietnicą z Listu do Rzymian 5:5).

  Niech tak się stanie. Amen

  PRZEPRASZAM , ŻE TAK DŁUGO MUSIAŁEŚ CZEKAĆ ALE JA RÓWNIEŻ MAM INNE ZAJĘCIA I WYJEŻDŻAŁAM W SPRAWACH DUCHOWYCH I NIE MOGŁAM TAK SZYBKO ODPOWIEDZIEĆ.
  SZCZĘŚĆ BOŻE!

  Polubienie

 27. Gosia 3 pisze:

  TE MĄDROŚCI ZACZERPNĘŁAM Z TEJ STRONY , KTÓRĄ PODSUNĄŁ MI PEWNIE SAM PAN JEZUS:
  http://uczenjezusa.pl/sekretne-mysli-serc-zostaly-ujawnione/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s