31.01.2020 r. piątek, godz. 15:35

SERCE MOJE TAK BARDZO ZASMUCONE TYM CO DZIEJE SIĘ W WASZYM KRAJU.
MOJE DROGIE DZIECI! KIEDYŚ POWIEDZIAŁEM DO WAS , ŻE WASZE GRANICE BĘDĄ BEZPIECZNE I WRÓG ICH NIE POKONA. JEDNAK TO CO POWIEDZIAŁEM DO WAS BYŁO WARUNKOWE BO MOJE SERCE CZEKAŁO NA MOJĄ INTRONIZACJĘ NA JASNEJ GÓRZE. CZEKAŁEM NA TO, ŻE NAZWIECIE MNIE WYRAŹNIE SWOIM KRÓLEM POLSKI I UKORONUJECIE MNIE KORONĄ KRÓLEWSKĄ. DAREMNE MOJE OCZEKIWANIE NA TEN MOMENT.
JEDNAK MUSZE WAM POWIEDZIEĆ , ŻE DOJDZIE DO MOJEJ SZYBKIEJ INTRONIZACJI WTEDY , GDY WASZ WRÓG BĘDZIE JUŻ BLISKO WASZYCH GRANIC I WASZ KRÓL NARODU POLSKIEGO ZROZUMIE JAK BARDZO ZOSTAŁ OSZUKANY. TERAZ JESZCZE TEGO NIE ROZUMIE BO BLICHTR TEGO ŚWIATA ZASŁONIŁ MU JEGO OCZY A POKORA SERCA ZOSTAŁA POKONANA PRZEZ PYCHĘ WŁADZY.
PAN BÓG NAMASZCZAŁ WIELU KRÓLÓW PRZED WIEKAMI  I ONI POPEŁNIALI BŁĘDY A NAWET GRZECHY TAK JAK DAWID NP ZABIŁ MĘŻA SWOJEJ KOCHANKI. WASZA WOLNA WOLA NIE ZAWSZE CHCE WSPÓŁPRACOWAĆ Z NIEBEM I JEGO WEZWANIAMI I DLATEGO STAJECIE SIĘ ZWYKŁYMI GRZESZNIKAMI. ALE TERAZ WAM MÓWIĘ ŻE TYCH CO PAN BÓG WAM PRZEZNACZYŁ DO RZĄDZENIA WASZYM KRAJEM NIECH LUD NIE ZMARNUJE, JAK ZMIENICIE WASZE BRZEMIĘ BĘDZIE O WIELE CIĘŻSZE. TO WAM MÓWI PAN ZASTĘPÓW  CO STWORZYŁ NIEBO I ZIEMIĘ.
WASZE GDYBANIE I ROZUMOWANIE CZĘSTO JEST BŁĘDNE I WY NIE ZMIENIAJCIE SAMI WASZEJ DALSZEJ HISTORII BO POPEŁNICIE WIELKI BŁĄD.
POLSKO! JESTEŚ MI NARODEM WYBRANYM I SŁUCHAJ CO DO CIEBIE MÓWI PAN ZASTĘPÓW. WASZ WRÓG JEST JEDEN LECZ POCHODZI Z KILKU NARODÓW I NAWET TERAZ PRÓBUJE ZATRZEĆ WASZĄ HISTORIĘ – WASZEGO CIERPIENIA PODCZAS DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ . TO WASZ KRAJ ZOSTAŁ ZNISZCZONY I NA NIEGO SPADAŁY BOMBY I WASI PRZODKOWIE GINĘLI I GŁODOWALI NA TEJ ZIEMI ALE NA WASZEJ ZIEMI BYLI TEŻ MOI POTOMKOWIE NARODU ŻYDOWSKIEGO. WSPÓLNIE CIERPIELIŚCIE JEDNAK ICH ZIEMIA NIE ZOSTAŁA W TYM CZASIE TKNIĘTA A WASZA JEST PRZESIĄKNIĘTA KRWIĄ WASZA POLSKĄ , ŻYDOWSKĄ I INNYCH NARODÓW.
POLSKO! JESTEŚ TERAZ OPLUWANA, POGARDZANA I CIERPIĄCA. CIERPISZ I PŁACZESZ BO TO WŁAŚNIE WY POLACY JESTEŚCIE PONIŻANI JAK JA BYŁEM PONIŻANY PRZEZ MÓJ NARÓD WTEDY WYBRANY. ONI WYDALI MNIE NA ŚMIERĆ I NIE UZNALI JAKO MESJASZA. MÓWIĘ TERAZ NIE O CAŁYM MOIM NARODZIE LECZ O JEGO WIĘKSZOŚCI.
TEN SAM WRÓG I CIEBIE CIEMIĘŻY POLSKO LECZ JEST USADOWIONY W WIELU  NARODACH TEGO ŚWIATA.
ICH SPICHLERZE STAJĄ SIĘ  CORAZ BARDZIEJ PUSTE A BYŁY ZAPEŁNIONE I CHCĄ SIĘGNĄĆ PO TWÓJ.
TWOJE IMIĘ POLSKA JEST NA ARENIE CAŁEGO ŚWIATA BO PAN BÓG ZNALAZŁ SOBIE W TOBIE UPODOBANIE PRZEZ TĄ KREW NIEWINNE WYLANĄ NA TWOJEJ ZIEMI. ŻYJĄ TUTAJ JESZCZE KAPŁANI I DZIECI BOŻE,KTÓRE KOCHAJĄ MNIE I MOJĄ MATKĘ – WASZĄ ARKĘ PRZYMIERZA DO KTÓREJ POWINNIŚCIE WSZYSCY JAK NAJSZYBCIEJ SIĘ SCHRONIĆ.
JEST TYLE KRAJÓW NA ŚWIECIE A O TOBIE JEST CIĄGLE MOWA – MOJA CHRZEŚCIJAŃSKA POLSKO!, KTÓRA WYWYŻSZASZ MOJA MATKĘ – NAJŚWIĘTSZA MARYJĘ , KTÓRA JEST W CZĘSTOCHOWIE I STRZEŻE WASZEGO GŁÓWNEGO OŁTARZA.
PRZEMIERZAMY Z NIEBA NASZYM WZROKIEM CAŁY ŚWIAT I TAKIEGO WIELKIEGO KULTU MARYJNEGO NIE ZNAJDUJEMY JEDNAK NIGDZIE JAK U WAS. NIE JEST TO JEDNAK W KAŻDYM WASZYM MIEŚCIE ALE DZIECI SĄ POROZRZUCANE PO CAŁEJ ZIEMI POLSKIEJ. DZIECI! BROŃCIE WIARY DO KOŃCA I TRWAJCIE Z MARYJĄ JA DO WAS NIE DŁUGO POWRÓCĘ. JESTEM Z WAMI KAŻDEGO DNIA I NOCY I CAŁY CZAS WAS WSPOMAGAM BO SZATAN CHCE MI ODEBRAĆ OSTATNI BASTION WIARY I ZATACZA NAD WAMI WIELKI KRĄG ZŁA.
TERAZ CODZIENNIE PIJCIE CHOĆ PARĘ KROPLI WODY EGZORCYZMOWANEJ LUB ŚWIĘCONEJ ABY UCHRONIĆ SIĘ PRZED TĄ „ŻÓŁTĄ ZARAZĄ”, KTÓRĄ PAN BÓG NAJPIERW DOPUŚCIŁ NA CHINY A TERAZ NA CAŁY ŚWIAT.
PAN BÓG TAM GDZIE ZABIJANE SĄ JEGO NIEWINIĄTKA DOPUŚCIŁ ABY WRÓG UDERZYŁ W TEN KRAJ W KTÓRYM MASOWO ZABIJANE SĄ DZIECI NIENARODZONE. NIE STAŁO SIĘ TO JEDNAK Z WINY POCHODZĄCEJ Z TEGO KRAJU LECZ WROGA ZEWNĘTRZNEGO , KTÓRY CHCIAŁ ZNISZCZYĆ GOSPODARKĘ TEGO KRAJU. RZĄDZĄCY CHIN O TYM WIEDZĄ I PLANUJĄ JUŻ ODWET NA SWOJEGO WROGA.
OGŁOSZONY PLAN POKOJOWY DLA BLISKIEGO WSCHODU SPOWODUJE JEDEN ZAMĘT I CHAOS NA ŚWIECIE I WYWOŁA III WOJNĘ ŚWIATOWĄ. NIE JEST TEN PLAN SPRAWIEDLIWY BO TYLKO PLAN PANA BOGA JEST SPRAWIEDLIWY W SWOJEJ DOSKONAŁOŚCI.
MOŻNI ŚWIATA CHCĄ WAS WSZYSTKICH PORÓŻNIĆ I WYWOŁAĆ WIELKĄ NIENAWIŚĆ MIĘDZY NARODAMI, CO MOŻECIE ZOBACZYĆ NA PRZYKŁADZIE CHIN BO JUŻ MYŚLĄ O ODWECIE.
POLSKO! TY BARDZO UCIERPISZ BO U WAS JEST NAJWIĘCEJ CHRZEŚCIJAN I WRÓG WASZ O TYM WIE I PRAGNIE WAS RÓŻNYMI PODSTĘPNYMI SPOSOBAMI WYNISZCZYĆ ( SZCZEPIONKI, CHEMITRALIS, ŻYWNOŚĆ SPROWADZANA Z ZAGRANICY, NISZCZENIE WASZYCH ZASOBÓW ROLNYCH I ZWIERZĄT HODOWLANYCH , ZATRUTE LEKI ,TECHNOLOGIA 5G MOCNYCH PRZENIKAJĄCYCH WAS SZKODLIWYCH PROMIENI  INTERNETU ).
ALE ZWYCIĘSTWO BĘDZIE POCHODZIŁO OD MATKI BOŻEJ , KTÓRA POKONA TEGO SZATANA CO WAM ZAGRAŻA.
JA JEZUS CHRYSTUS – BARANEK BOŻY TEŻ NAD WAMI CZUWAM.
DZISIAJ PODCZAS ADORACJI WIDZIAŁAŚ MNIE Z ROZPIĘTYMI RAMIONAMI NA KRZYŻU BO WIDZĘ DROGIE DZIECKO! ŻE POMIMO ŻE WIDZĘ W WASZYM KRAJU WIELE DUSZ ODDANYCH MI TO WIDZĘ TEŻ ZMIENIONY KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY A W NIM ZMIENIONE OŁTARZE , KREW MOJĄ PŁYNĄCĄ OD PREZBITERIUM AŻ PO NAWY, MOJE USUNIĘTE NA BOK TABERNAKULA I WIELKIE MOJE PONIŻENIE.
PAMIĘTAM JEDNAK O KAŻDEJ MI ODDANEJ JEDNEJ OWCY , KTÓRĄ WIDZĘ I OPIEKUJĘ SIĘ NIEUSTANNIE.
WASZ ODDANY JEZUS – MESJASZ PRAWDZIWY NADAL ROZPOSTARTY NA KRZYŻU – RÓWNIEŻ W POLSCE.

MÓDLCIE SIĘ I NIE PRZERYWAJCIE MODLITWY A PRZYJDZIE WASZE OCALENIE KOCHANE MOJE DZIECI!

Uwaga: zachęca się do rozpowszechniania powyższych Przesłań łącznie z tą uwagą oraz źródłem pochodzenia, jednak z zastrzeżeniem do dokonywania samowolnych, jakichkolwiek zmian w treści oraz usuwania fragmentów treści Przesłania. Niech Trójca Święta błogosławi, a Matka Boża strzeże każdej osoby, która z wiarą tego dokona!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

74 odpowiedzi na „31.01.2020 r. piątek, godz. 15:35

 1. Gosia 3 pisze:

  Mariuszku! moja prośba czy Ty nie możesz przesłania zamiescić w formie tak jak Ci wysyłam. Tytuł oddzielony od dalszej treści . Teksty zawierające nową myśl również pooddzielane. Bo tak wygląda to fatalnie.
  Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

  Wysłałam Ci poprawione żeby tych podkreśleń nie było.

  Polubienie

 2. Adrian pisze:

  Nigeria: Nieznana choroba zabija chorych w ciągu 48 godzin

  Mieszkańcy stanu Benue, Nigeria zmagają się z nieznaną chorobą, która pustoszy niektóre społeczności w tym stanie, odnotowano 15 zgonów i 104 zakażonych od 29 stycznia 2020 r.
  http://www.wykop.pl/ramka/5328513/nigeria-nieznana-choroba-zabija-chorych-w-ciagu-48-godzin/
  =============================
  Wzrost występowania wirusa HIV Szwecji – migranci stanowią 77% STAN NA 9 lutego 2020
  https://gloria.tv/post/bp1LUPbcSQXK3JsNqFypmq6Xe

  Polubienie

 3. Adrian pisze:

  Moja córko, początek plagi* wkrótce będzie widoczny, gdy Mój Ojciec zrzuci na ziemię kary na te narody, które Go obrażają i które pozwalają na nikczemność i niesprawiedliwość zadawane biednym, niewinnym ludziom. Ta plaga będzie widoczna na twarzy i wrzód* nie zostanie uzdrowiony, dopóki Wielka Kara nie zostanie zakończona. Ta plaga będzie bardziej rozpowszechniona niż AIDS i będzie jedną z pierwszych oznak nadchodzącej kary. Po tym zapanuje głód na jednej trzeciej powierzchni ziemi, a dokona się to w czasie panowania antychrysta.

  Gdy rządy antychrysta rozprzestrzenią się jak pajęczyna, będzie temu towarzyszyć seria kar wylewanych na czterech rogach świata z Ręki Mojego Ojca. Boska Interwencja pomoże zatrzymać przechwytywanie dusz przez bestię dzięki mocy antychrysta.
  To ostrzeżenie jest dane tym, którzy wątpią w Moją Rękę Sprawiedliwości, aby w końcu zrozumieli, że ludzie będą cierpieć jak za dni Noego, jeśli odwrócą się od Boga.

  Ostateczna zniewaga Mojego Ojca przez grzech wojny i aborcji sprowadzi na ludzkość Jego największą karę. Zabranie życia nienarodzonego dziecka, tak okrutnie i bez żalu, będzie karane śmiercią ciała i śmiercią duszy.
  http://jezusdoludzkosci.pl/2013-05-07-22-35-ta-plaga-bedzie-bardziej-rozpowszechniona-niz-aids
  =============================
  Sąd orzekł, że szczepionka Gardasil zabija ludzi

  W Polsce znana jest pod nazwą Silgard.
  https://wolnemedia.net/sad-orzekl-ze-szczepionka-gardasil-zabija-ludzi/

  Polubienie

 4. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 5. Gosia 3 pisze:

  przeklejam to tutaj bo to bardzo ważne!!!!
  KOCHANI POSŁUCHAJCIE KONIECZNIE JAKIE PYTANIE ZADAJE KS. GUZOWI JEDEN Z UCZESTNIKÓW TEGO SPOTKANIA. ( od ok 46 min)
  PRZYTACZA PRZEMÓWIENIE KARDYNAŁA SARAHA Z 5 LIPCA 2016 ROKU GDZIE ZWRACA SIĘ DO KAPŁANÓW ABY ZWRÓCILI SIĘ PODCZAS LITURGII W TYM SAMYM KIERUNKU CO I WIERNI ( PEWNIE PODCZAS PRZEISTOCZENIA) PRZODEM DO JEZUSA – DO TABERNAKULUM). PRZODEM DO WSCHODU BO TAK POWINNO BYĆ UMIEJSCOWIONE MIEJSCE PRZENAJŚWIĘTSZE GDZIE KIEDYŚ O TYM WAM PISAŁAM I PRZYTACZAŁAM ZALECENIA BUDOWANA ŚWIĄTYNI WG PISMA ŚWIĘTEGO. MÓWI DALEJ ABY BYŁA ZACHOWANA RÓWNOWAGA JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO I JĘZYKA NARODOWEGO. I TWIERDZI , ŻE PRZEPISY KOŚCIOŁA NA TO POZWALAJĄ. PAN MARIAN PYTA DLACZEGO NASI KAPŁANI W POLSCE NIE PODJĘLI TYCH KROKÓW. CHYBA JEDEN KAPŁAN PODJĄŁ TAKIE DZIAŁANIE I ZOSTAŁ ZA TO ZGANIONY.
  JA JESTEM POD WRAŻENIEM BO DOKŁADNIE O TYM PAN JEZUS POWIEDZIAŁ DO NAS W OSTATNICH PRZESŁANIACH CHYBA W 2019 ROKU A NIKT Z NAS NIE ZNAŁ TEGO PRZEMÓWIENIA KARDYNAŁA SARAHA.
  ŻYCZĘ BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI – DNIA PAŃSKIEGO.
  NIECH TAK SIĘ STANIE – AMEN.

  Polubienie

 6. Halina pisze:

  B0ŻE, gdy CIĘ odrzucą
  ja CIĘ będę niósł,
  MALEŃKIEGO jak ziarno
  ukryję w ręce,
  -bo wiem : to SIEW NAJWIĘKSZY
  i ON będzie rósł z każdym dniem
  ziemię pokrywając WIECEJ!

  módlmy się o jak najwięcej takich siewców
  Amen.

  Polubienie

 7. Mateusz pisze:

  Wczoraj byłem w księgarni i otworzyłem na przypadkowej stronie najnowszą książkę kardynała Saraha i pisał tam że światowe elity dążą do stworzenia jednej światowej religii. Tzn że jest bardzo dobrze zorientowany.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Mateuszu! a jaki tytuł tej książki i w jakiej Księgarni można ją kupić. To znaczy że jest już przetłumaczona?
   Pozdrawiam . Szczęść Boże!

   Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Chodziło mi o książkę KARD. ROBERT SARAH – WIECZÓR SIĘ ZBLIŻA I DZIEŃ JUŻ SIĘ CHYLI. Sprawdzalem w księgarni-sklepie z dewocjonaliami. Jest łatwo dostępna. Tej o która pytasz nie ma jeszcze w Polsce.

    Polubienie

 8. JezusJestKrólem pisze:

  PAN JEZUS o INTRONIZACJI głoszonej przez GRZEGORZA „wposłudze”.

  Panie Jezu sprawa Twojej Intronizacji na KRÓLA POLSKI trwa od 100 lat i jest nam ludziom świeckim bardzo przykro, że nie są zainteresowani Twoi wybrani Apostołowie a nasi pasterze z Episkopatu. Gdy kilku kapłanów podnosiło ten ważny temat, to Episkopat ich odpowiednio uciszył, czy oni są Twoimi? Dlaczego nie zależy Episkopatowi na POKOJU, a przecież znają Twoje Słowa które przekazywałeś do Rozalii Celakówny i znają efekt nieposłuszeństwa Tobie – okrutna II wojna światowa miliony zgonów Polaków poprzez męczeństwo. Zapowiedziałeś Panie Jezu, że nadal czekasz, ale przez nieposłuszeństwo Bogu dopuścisz trzecią wojnę światową i zginą prawie wszyscy ludzie poprzez wojny – głód – kataklizmy i choroby, bo już są zgony od chorób. Rządzący Twoim Kościołem nadal się nie przejmują sytuacją światową, a akceptującego wybuch wojny kard.A.Hlonda wyciągają z piekła do Ciebie do Nieba. Powiedziałeś także, że wszyscy, którzy nie chcą Ciebie Boga i Zbawiciela uznać KRÓLEM POLSKI będą potępieni, bo z nienawiści do Boga i ludzi przyczyniają się do wybuchu trzeciej wojny już ostatniej i wybierają piekło wieczne. Od jakiegoś czasu głosi Twoją Pełną Intronizację Grzegorz – „wposłudze”, ponieważ go wybrałeś do tej Misji. Dziękujemy Panu Bogu, że jeszcze więcej osób powołał do walki o panowanie miłością i prawdziwą sprawiedliwością w Polsce KRÓLA POLSKI. Grzegorz prosi, aby ludzie zamawiali Msze św. dziękczynne za dokonaną Intronizację i ponawia Apel, aby ludzie modlili się o pełną Twoją Intronizację oraz że jest Ona bardzo blisko. Polacy pragną Twojego panowania, bo kochamy pokój i spokój w państwie i między ludźmi. Czy powinniśmy słuchać Grzegorza i tak czynić według jego słów? My znamy inne warunki Intronizacji, że powinien brać w tym Dziele Rząd i Episkopat co uwiarygodnione będzie AKTAMI godne Króla i warunkami rządzenia Polską zgodnie z wolą Twoją. Powiedziałeś Królu, że będą mogli rządzić ci sami ludzie w Rządzie, lecz zmienisz ich serca na miłosierne.Takie zasady powiedziałeś Rozalii.

  PAN JEZUS:
  „Ja nie będę mówił przeciwko temu Grzegorzowi, oraz Michalinie lecz dowiedzą się w pewnym czasie o swojej winie. Dziwię się tylko, że on nie zna zasad Intronizacji Jezusa na KRÓLA POLSKI, bo przecież powinien być obecny Rząd i Episkopat i ustanawiać – zarządzać odpowiednie AKTY i wnioski. Nie może być przeprowadzona Intronizacja według Grzegorza pomysłów, ponieważ to Ja ustaliłem zasady uznania Mnie KRÓLEM POLSKI i tak powinno być i nie twórzcie jakieś swoje wnioski. Msze Święte mogą być, ale z prośbą o Jezusa Intronizację, a nie dziękczynne, a przy tym słyszę wasze owacje. Wszystkie Moje wymagania powiedziałem do Rozalii i w taki sposób powinna być jego realizacja. Gdy jeszcze kto co innego ustali, to nie jest Moja akceptacja. To jest smutne, że Michalina ma odwagę mówić kłamstwa o wybieraniu Andrzeja Dudy na prezydenta Polski, co nie jest zgodne z Wolą Boga Ojca. Ja wybieram osoby do przekazywania Moich Słów nie związane z żadną partią, więc nie twórzcie swoich wersji zasad przekazywania Moich Słów, aby nie był wybrany ponownie Andrzej Duda – Mój i wasz wróg. Przez niego i jego przyjaciół a Moich wrogów rządzenie do Polski przyjechali ludzie udekorowani diabelskimi rogami. Kto Mnie nienawidzi – nie może być Moim przyjacielem i spadnie do piekieł, bo jest mącicielem. Nie Błogosławę Moich wrogów, gdyż wszystko czynią przeciw Mojej Woli, a Polska jest atakowana i rozbierana powoli. Właściwie prezydent Andrzej Duda posługuje na swoją i Polski zgubę. Jeszcze Jestem Miłosierny dla Polaków niewiernych”.
  Zapisała Mieczysława przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie w Kapicy w Chicago – 8 luty 2020 r. o godz.6 rano.
  http://nachwaletrojcyswietej.com/2020/02/09/pan-jezus-o-intronizacji-gloszonej-przez-grzegorza-wposludze/

  Polubienie

 9. Gosia 3 pisze:

  ROZSZALAŁY ORKAN Ciara już nie tylko w UK! Huragan atakuje całą Europę – żywioł sieje spustoszenie!
  Utworzony: sobota, 08 lutego 2020 18:57
  ROZSZALAŁY ORKAN Ciara już nie tylko w UK! Huragan atakuje całą Europę – żywioł sieje spustoszenie! Rozszalały europejski huragan Ciara sieje spustoszenie już nie tylko w Wielkiej Brytanii. Ostrzegają przed nim także europejskie kraje – w Europie jest on pod nazwą Sabina. Orkany bywają niezwykle zdradliwe. Synoptycy apelują, aby przygotować się na niezwykle trudne warunki pogodowe.

  Polubienie

 10. Szafirek pisze:

  10 lutego
  Święta Scholastyka, dziewica

  Scholastyka pochodziła z Nursji (w środkowych Włoszech) i była siostrą bliźniaczką św. Benedykta. Na miejscu ich urodzenia stoi skromny kościół pw. św. Benedykta. W podziemiach kościoła pokazują część muru, który stanowił dom rodzinny Scholastyki i Benedykta.
  Scholastyka była niewątpliwie od dziecka pod urokiem św. Benedykta. Towarzyszyła też mu w jego podróżach i naśladowała jego tryb życia, poświęcony Panu Bogu. Kiedy Benedykt założył pierwszy klasztor w Subiaco, ona założyła podobny klasztor dla niewiast. Do dnia dzisiejszego istnieją tam dwa klasztory na pobliskich wzgórzach: w Subiaco męski klasztor św. Benedykta, a w Plombariola – żeński klasztor św. Scholastyki. Można także oglądać grotę, gdzie się spotykali na świętych rozmowach. Podobnie działo się na Monte Cassino.
  Kiedy spotkali się po raz ostatni na tej ziemi, ich rozmowa przedłużyła się do nocy. Benedykt chciał już odejść wraz ze swymi towarzyszami, ale siostra błagała go, by jeszcze pozostał. Kiedy ten jednak stanowczo się temu oparł i już zamierzał odejść, na prośbę Scholastyki zaczął padać tak silny deszcz, że zmusił go do pozostania całą noc. Święty brat uczynił swojej siostrze łagodną wymówkę: „Coś uczyniła, siostro moja? Nie mogę wrócić do braci, którzy dziwić się będą, że tak długo nie wracam”. Na to Święta: „Prosiłam cię, a ty mnie nie chciałeś wysłuchać. Zwróciłam się przeto do Boga i zostałam wysłuchana”. A potem ze słodką przekorą dodała: „Jeśli ci tak spieszno, to idź teraz”. Wypowiadała te słowa w czasie, kiedy ulewa szalała na zewnątrz.
  Scholastyka umarła trzy dni później, 10 lutego 547 r. Według relacji św. Grzegorza Wielkiego, zapisanej w jego „Dialogach”, trzeciego dnia po ostatnim spotkaniu, kiedy św. Benedykt patrzył ze swojej celi na świat i na klasztor, w którym żyła św. Scholastyka, ujrzał jej duszę w postaci białej gołąbki, unoszącej się do nieba. Posłał natychmiast braci po jej ciało i złożył je w grobie, który w kościele swego klasztoru przygotował dla siebie. Jej relikwie znajdowały się we Fleury, dokąd zostały przeniesione po najeździe Longobardów na klasztor na Monte Cassino i zniszczeniu go w roku 587. Obecnie są w Le Mans. Ich część otrzymało Monte Cassino.
  Scholastyka uważana jest za matkę duchową rodzin wszystkich benedyktynek. Czczona jest także jako patronka Le Mans i Subiaco.

  W ikonografii Święta przedstawiana jest z gołębiem. Sztuka religijna ukazuje św. Scholastykę w habicie benedyktyńskim. Jej atrybutami są: krzyż, księga, pastorał ksieni.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-10a.php3

  10 lutego
  Błogosławiony Alojzy Wiktor Stepinac, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-10b.php3

  Polubienie

 11. Mateusz pisze:

  Polubienie

 12. Gosia 3 pisze:

  No coś pięknego o czym mówi Ks. Dominik – po prostu uczta dla każdej duszy. Większość z nas już o tym wie ale jeszcze raz to usłyszeć to utrwalić sobie w zmysłach jeszcze usilniej jak przeżywać mszę św.
  PANIE BOŻE ZAPŁAĆ ZA TEGO KAPŁANA.

  Polubienie

 13. Szafirek pisze:

  11 lutego
  Najświętsza Maryja Panna z Lourdes

  W 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu przez Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża zjawiła się ubogiej pasterce, św. Bernadecie Soubirous, w Grocie Massabielskiej w Lourdes. Podczas osiemnastu zjawień (w okresie 11 lutego – 16 lipca) Maryja wzywała do modlitwy i pokuty.
  11 lutego 1858 r. Bernadetta Soubirous wraz z siostrą i przyjaciółką udała się w pobliże Starej Skały – Massabielle – na poszukiwanie suchych gałęzi, aby rozpalić ogień w domu. Gdy dziewczyna została sama, usłyszała dziwny dźwięk podobny do szumu wiatru i zobaczyła światłość, z której wyłoniła się postać „Pięknej Pani” z różańcem w ręku. Odtąd objawienia powtarzały się.
  Bernadetta opowiedziała o tym wydarzeniu koleżankom, te rozpowiedziały o tym sąsiadom. Rodzice strofowali Bernadettę, że rozpowiada plotki; zakazali jej chodzić do groty, w której miała jej się ukazać Matka Boża. Cofnęli jednak zakaz, gdy zobaczyli, że dziecko gaśnie na ich oczach z udręki. Dnia 14 lutego dziewczęta udały się najpierw do kościoła i wzięły ze sobą wodę święconą. Gdy przybyły do groty, było już po południu. Kiedy w czasie odmawiania różańca ponownie ukazała się Matka Boża, Bernadetta, idąc za radą towarzyszek, pokropiła tajemniczą zjawę i wypowiedziała słowa: „Jeśli przychodzisz od Boga, zbliż się; jeśli od szatana, idź precz!”. Pani, uśmiechając się, zbliżyła się aż do brzegu wylotu groty i odmawiała różaniec.
  18 lutego Bernadetta udała się w pobliże groty z dwiema znajomymi rodziny Soubirous. Przekonane, że może to jest jakaś dusza czyśćcowa, poradziły Bernadecie, aby poprosiła zjawę o napisanie życzenia na kartce papieru, którą ze sobą przyniosły. Pani odpowiedziała: „Pisanie tego, co ci chcę powiedzieć, jest niepotrzebne”. Matka Boża poleciła dziewczynce, aby przychodziła przez kolejnych 15 dni. Wiadomość o tym rozeszła się lotem błyskawicy po całym miasteczku. 21 lutego, w niedzielę, zjawiło się przy grocie skał massabielskich kilka tysięcy ludzi. Pełna smutku Matka Boża zachęcała Bernadettę, aby modliła się za grzeszników. Tego dnia, gdy Bernadetta wychodziła po południu z kościoła z Nieszporów, została zatrzymana przez komendanta miejscowej policji i poddana śledztwu. Kiedy dnia następnego dziewczynka udała się do szkoły, uczące ją siostry zaczęły ją karcić, że wprowadziła tyle zamieszania swoimi przywidzeniami.
  23 lutego Matka Boża ponownie zjawiła się i poleciła Bernadecie, aby udała się do miejscowego proboszcza i poprosiła go, aby tu wystawiono ku Jej czci kaplicę. Roztropny proboszcz, po pilnym przeegzaminowaniu 14-letniej dziewczynki, rzekł do Bernadetty: „Mówiłaś mi, że u stóp tej Pani, w miejscu, gdzie zwykła stawać, jest krzak dzikiej róży. Poproś Ją, aby kazała tej gałęzi rozkwitnąć”. Przy najbliższym zjawieniu się Matki Bożej Bernadetta powtórzyła słowa proboszcza. Pani odpowiedziała uśmiechem, a potem ze smutkiem wypowiedziała słowa: „Pokuty, pokuty, pokuty”.
  25 lutego w czasie ekstazy Bernadetta usłyszała polecenie: „A teraz idź do źródła, napij się z niego i obmyj się w nim”. Dziewczę skierowało swoje kroki do pobliskiej rzeki, ale usłyszało wtedy głos: „Nie w tę stronę! Nie mówiłam ci przecież, abyś piła wodę z rzeki, ale ze źródła. Ono jest tu”. Na kolanach Bernadetta podążyła więc ku wskazanemu w pobliżu groty miejscu. Gdy zaczęła grzebać, pokazała się woda. Na oczach śledzącego wszystko uważnie tłumu ukazało się źródło, którego dotąd nie było. Woda biła z niego coraz obficiej i szerokim strumieniem płynęła do rzeki. Okazało się rychło, że woda ta ma moc leczniczą. Następnego dnia posłał do źródła po wodę swoją córkę niejaki Bouriette, kamieniarz, rzeźbiarz nagrobków. Stracił prawe oko przy rozsadzaniu dynamitem bloków kamiennych. Także na lewe oko widział coraz słabiej. Po gorącej modlitwie począł przemywać sobie ową wodą oczy. Natychmiast odzyskał wzrok. Cud ten zapoczątkował cały szereg innych – tak dalece, że Lourdes zasłynęło z nich jako pierwsze wśród wszystkich sanktuariów chrześcijańskich.
  27 lutego Matka Boża ponowiła życzenie, aby na tym miejscu powstała kaplica. 1 marca 1858 roku poleciła Bernadecie, aby modliła się nadal na różańcu. 2 marca Matka Boża wyraziła życzenie, aby do groty urządzano procesje. Zawiadomiony o tym proboszcz odpowiedział, że będzie to mógł uczynić dopiero za pozwoleniem swojego biskupa. 4 marca na oczach ok. 20 tysięcy ludzi został cudownie uleczony przy źródle miejscowy restaurator, Maumus. Miał on na wierzchu dłoni wielką narośl. Lekarze orzekli, że jest to złośliwy rak i trzeba rękę amputować. Kiedy modlił się gorąco i polecał wstawiennictwu Bernadetty, zanurzył rękę w wodzie bijącej ze źródła i wyciągnął ją zupełnie zdrową, bez ropiejącej narośli. Poprzedniego dnia pewna matka doznała łaski nagłego uzdrowienia swojego dziecka, które zanurzyła całe w zimnej wodzie źródła, kiedy lekarze orzekli, że dni dziecka są już policzone.
  Nastąpiła dłuższa przerwa w objawieniach. Dopiero 25 marca, w uroczystość Zwiastowania, Bernadetta ponownie ujrzała Matkę Bożą. Kiedy zapytała Ją o imię, otrzymała odpowiedź: „Jam jest Niepokalane Poczęcie”. Były to bardzo ważne słowa, ponieważ mijały zaledwie 4 lata od ogłoszenia przez papieża Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi, który budził pewne kontrowersje. Warto zauważyć, że pojęcie to dla wiejskiej dziewczynki nie było ani zrozumiałe, ani nawet jej znane.
  Po dłuższej przerwie 7 kwietnia, w środę po Wielkanocy, Matka Boża ponownie objawiła się Bernadecie. Po rozejściu się tłumów policja pod pozorem troski o bezpieczeństwo publiczne i konieczności przeprowadzenia badań wody źródła, zamknęła dostęp do źródła i groty. Zabrano także do komisariatu liczne już złożone wota. Jednak Bernadetta uczęszczała tam nadal i klękając opodal modliła się. 16 lipca, w uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej, Matka Boża pojawiła się po raz ostatni.
  18 stycznia 1862 roku komisja biskupa z Targes po wielu badaniach ogłosiła dekret, że „można dać wiarę” zjawiskom, jakie się przydarzyły w Lourdes. W roku 1864 ks. proboszcz Peyramale przystąpił do budowy świątyni. W roku 1875 poświęcił ją uroczyście arcybiskup Paryża Guibert. W uroczystości tej wzięło udział: 35 arcybiskupów i biskupów, 3 tys. kapłanów i 100 tys. wiernych. W roku 1891 Leon XII ustanowił święto Objawienia się Matki Bożej w Lourdes, które św. Pius X w 1907 r. rozciągnął na cały Kościół. Lourdes jest obecnie słynnym miejscem pielgrzymkowym, do którego przybywają tysiące ludzi, by czcić Matkę Bożą jako Uzdrowienie Chorych.
  Bernadetta wstąpiła w 1866 roku do klasztoru Notre Dame de Nevers i tam zmarła na gruźlicę w 1879 r. w wieku 35 lat. Pius XI w roku 1925 uroczyście ją beatyfikował, a w roku 1933 – kanonizował. Jej wspomnienie obchodzone jest 16 kwietnia.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-11a.php3

  11 lutego – św. Grzegorz II, papież https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-11b.php3
  11 lutego – św. Benedykt z Anianu, opat https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-11c.php3
  11 lutego – św. Teodora II, cesarzowa https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-11d.php3

  Polubienie

  • Leszek pisze:

   Jest zasadnicza różnica między terminami: Niepokalanie Poczęta a Niepokalane Poczęcie!
   O tym już pisałem na blogu Mariusz2015 w Gł. Wpisie „06.12.2019 r. piątek, godz. 15:15”
   Opublikowano 13 grudnia 2019.
   Leszek pisze: 13 grudnia 2019 o 12:03
   Moja uwaga: Jest istotna różnica między treścią terminów/praw odnoszących się NMP: „Niepokalanie Poczęta” a „Jestem Niepokalane Poczęcie” i choć one są wzajemnie ze sobą powiązane, to nie można/nie powinno się/ ich zamiennie używać.
   Wielki czciciel i sługa Maryi św. M. Max. Kolbe pisał:
   ,,Niepokalana w objawieniu w Lourdes nie mówi: ‘Ja jestem Niepokalanie Poczęta’, lecz Jestem Niepokalane Poczęcie’. Tymi słowami określa nie tylko fakt Niepokalanego Poczęcia, lecz także sposób, w jaki ten przywilej Jej przysługuje. Ona sama jest Niepokalanym Poczęciem; a więc nie jest to jakaś przypadłość, lecz coś należącego do Jej natury”.
   Zaś w czasie konferencji 10 VIII 1937 r. jaśniej wyraził swą myśl:
   ,,Jaka różnica zachodzi między wyrazami: Niepokalane Poczęcie a Niepokalanie Poczęta? Różnica istnieje taka, jak na przykład między wyrażeniem biały i białość. Jeżeli coś jest białe, to może się pobrudzić; ale gdy jakaś rzecz jest samą białością, to już nie ulegnie żadnym zmianom”.
   M. Kolbe podjął się pracy wyjaśnienia istoty „Jestem Niepokalane Poczęcie”, ale tej pracy nie ukończył, z wiadomych wojennych powodów. Pan Jezus pewnej polskiej duszy przekazał w dyktandach z końcu lat 80-ych ub. wieku, to, czego nie ukończył św. M. Kolbe. Ntt. dokładnie pisałem swego czasu na blogu dzieckonmp w Gł. Wpisie:
   „Jestem Niepokalane Poczęcie” Posted by Dzieckonmp w dniu 11 lutego 2017

   Polubienie

 14. Mateusz pisze:

  Polubienie

 15. Adrian pisze:

  Piekło na ziemi zaraz się rozpęta!
  Carbonia 08-02-2020
  ………Dzieci, miejcie trochę więcej cierpliwości, doszliśmy do końca tej historii, plan Boży wkrótce się zakończy, Szatan liczy na chwile, wszystko się kończy…..Ten świat już się skończył, trwa wielka destrukcja, wielkie trzęsienie ziemi zniszczy Ziemię, która zostanie wstrząśnięta jak obrus, nie pozostanie plama grzechu. Interwencją Boga jest oczyszczenie Ziemi i ludzkości, która ją zawiera…..Dzieci, to są ostatnie chwile życia na tej ziemi grzechu, zegar uderza teraz ostatnie żniwo! Piekło wkrótce się rozpuści na Ziemi! Trwajcie mocno w wierze, stańcie w nieustannej modlitwie, nie patrzcie wstecz ani na bok, wasze oczy zwrócone są na Niebiański świat, gdzie Jezus oczekuje was, aby dać wam wieczne szczęście……Bądźcie gotowi dzieci, wkrótce usłyszycie w was głos Boga, On wezwie was po imieniu i każdemu z nich zostanie przydzielone określone zadanie….Ziemia wkrótce się odnowi, zobaczycie ją w cudach Nieba, ponieważ Niebo przyłączy się do Ziemi..

  Ewolucja bytu jest we Mnie, wkrótce zostanie przekształcona.
  Carbonia 08-02-2020
  ……(Jezus każe mi narysować dwa dzbany, jeden z oliwy, a drugi z wody).
  Przychodzę, aby oczyścić Ziemię i Ludzkość, przychodzę namaścić mój lud we Mnie, przychodzę, aby oznaczyć je we Mnie.
  Moje dzieci, wybrane przez waszego Ojca, dziś ogłaszam wam czas końca, ta Ziemia musi zostać oczyszczona, jej aspekt musi się zmienić, moje Światło musi w niej panować……..Wybrani z waszego Boga, przygotujcie się na opuszczenie tego nieczystego ciała, aby wejść do Niebiańskiej czystości.
  Dzieci, starajcie się, abyście zostali wyniesieni do nowego świata, módlcie się i pośćcie od rzeczy tej ziemi, abyście widzieli to w Bogu i tylko w Bogu. Porzućcie Go, bo On wzywa was do Siebie, aby dać wam Siebie…….Porzućcie swój dobytek, porzućcie posiadanie rzeczy na tej ziemi, nic nie pozostanie w waszej ręce, wielkie trzęsienie ziemi zabierze wszystko, co nie należy do Boga, pozostanie tylko dobra część, ta, którą Bóg zbawi przez swoich aniołów, którzy wyśle ​​ochronę swoim dzieciom……Zwróćcie uwagę na znaki, które będą się teraz manifestować zarówno w niebie, jak i na ziemi.
  Wielka katastrofa niedługo dotknie Europę!
  Przygotujcie swoje serce, pozostańcie w modlitwie i ufajcie tylko Słowu Bożemu, ogłaszajcie wszystkim, że ta historia się skończyła.
  Bóg się spieszy! amen
  https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=it&u=https://colledelbuonpastore.eu/&prev=search

  Polubienie

 16. Mateusz pisze:

  65

  [1936 r.] S. Leonia: W lutym bieżącego roku, w czasie Mszy św., po konsekracji, duszy mojej ukazała się obecność Trójcy Przenajświętszej na ołtarzu. Błagałam każdą z poszczególnych Osób o Komunię św., szczególnie najukochańszego Ojca niebieskiego. I nie zapomnę nigdy tej łaski – oto przez ręce kapłana sam Ojciec niebieski dał mi Jezusa.

  Na drugi dzień, po konsekracji, byłam świadkiem tej samej tajemnicy. Głos wewnętrzny, wychodzący z głębi duszy, a równocześnie płynący z ołtarza, odezwał się: Na ołtarzu dokonuje się codziennie tajemnica wiekuistego rodzenia Syna Bożego. Codziennie, w każdej Mszy św. odnawia się Tajemnica Wcielenia Syna Bożego – Jego narodzenia, życia, śmierci, wniebowstąpienia – a tak mało ludzi bierze udział w tych tajemnicach swego odkupienia. Kto rozumie te tajemnice, niech się stara innych pociągnąć do udziału we Mszy św., której wartość jest nieskończona nie tylko ze względu na nieskończoną chwałę, jaką oddaje Bogu, ale i ze względu na korzyść dusz. Gdyby się podwładni dowiedzieli, że ich król otwarł skarbiec niewyczerpany i sam własnoręcznie rozdaje klejnoty, i to w takiej mierze, ile kto unieść potrafi, zapewne nie znalazłby się nikt, kto by nie pospieszył do króla, wiedząc, że koszta podróży opłacą mu się stokrotnie. A czymże są owe skarby królewskie wobec dóbr duchowych jednej, jedynej Mszy św. ? Nikogo Jezus nie odprawi z próżnymi rękoma. Pójdźcie czerpać, ile zechcecie, skarbiec otwarty. Nie chciejcie być nędzarzami, bo skarbiec wystarczy na wszelkie ozdoby królewskie, a [144] dziećmi Króla jesteście. Tajemnice Jezusa są waszymi tajemnicami, ale tylko o tyle, o ile zechcecie dobrowolnie i z miłością z nich korzystać.

  Polubienie

 17. elzbieta pisze:

  Tak mi przyszlo na mysl aby blogoslawic po kazdej modlitwie rózancem caly swiat cztery razy albo nawet siedem razy jak to czynio biskupi na Apelu Jasnogórskim gdzies tez czytalam ze nalezy sie modlic tez za Prezydenta USA

  Polubienie

 18. Szafirek pisze:

  12 lutego – bł. Reginald z Orleanu, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-12a.php3
  12 lutego – bł. Humbelina, mniszka https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-12b.php3
  12 lutego – św. Melecjusz, patriarcha https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-12c.php3
  12 lutego – bł. Józef Eulalio Valdés, zakonnik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-12d.php3

  Polubienie

 19. Mateusz pisze:

  Jak adhortację Franciszka zinterpretują progresiści a jak konserwatyści?

  „Franciszek nie poluzował celibatu, ani nie dał zgody na święcenia kobiet – przekonują konserwatywni komentatorzy papieskiej adhortacji posynodalnej Querida Amazonia. Progresiści widzą to jednak zupełnie inaczej – i wszystko wskazuje na to, że mają wiele racji. Ojciec Święty nie zadekretował wprawdzie rewolucji, ale zostawił otwarte drzwi do bardzo głębokich zmian. Teraz Kościół katolicki czeka długa batalia o interpretację dokumentu. Pole manewru jest ogromne….

  ….Nie wydaje się jednak zasadne mieć nadzieję, że po Querida Amazonia wszystko zostanie po staremu. Bynajmniej. Można wręcz zaryzykować tezę odwrotną: że papieska adhortacja stanowi doskonały grunt do dalszej pracy środowisk modernistycznych. Jedni z czołowych przywódców europejskiego ruchu progresywnego, kardynałowie Reinhard Marx z Niemiec i Christoph Schönborn z Austrii, wyrazili po publikacji adhortacji głębokie zadowolenie. Marx wskazał, że tekst stanowi zachętę do dalszej debaty, także odnośnie zmian na Drodze Synodalnej w samych Niemczech. Jego zdaniem wszystko o czym dyskutowano, dalej leży na stole. Schönborn powiedział z kolei, że drzwi, które zostały otwarte, otwarte pozostają, a Querida Amazonia stanowi wielkie „tak” dla owoców Synodu Amazońskiego. Ocenę tekstu bardzo trafnie podsumował portal kolońskiego radia katedralnego Domradio.de. „Na razie bez poluzowania celibatu i święceń dla kobiet”. „Na razie” – to słowo klucz, które musi przyświecać nam podczas lektury dokumentu Ojca Świętego.

  Adhortacja i dokument finalny Synodu tworzą całość
  Querida Amazonia nie przynosi bowiem tak naprawdę żadnych rozstrzygnięć. Dokument wskazuje tylko pewne ramy dla dalszej debaty, jaka będzie toczyć się w Kościele nad efektami Synodu Amazońskiego. Papież Franciszek pisze wprost na samym początku swojej adhortacji:

  „Nie będę tutaj omawiał wszystkich zagadnień obficie wyłożonych w Dokumencie końcowym. Nie zamierzam go zastępować ani też powtarzać. […] Wolałem nie cytować tego Dokumentu w niniejszej adhortacji, ponieważ zapraszam do przeczytania go w całości” (QA 2-3).

  To niezwykle ważne słowa: Ojciec Święty wskazuje, że jego adhortację należy czytać razem z dokumentem końcowym Synodu; sama adhortacja jest tylko pewną ramową refleksją i w żaden sposób nie usuwa tego, co zapisano w synodalnym tekście. Kluczowy jest tu fakt, że dokument Synodu postulował zarówno wyświęcanie żonatych, jak i diakonat kobiet. Papież w Querida Amazonia w pierwszej sprawie nie zajął żadnego stanowiska (sic!), w drugiej wyraził sceptycyzm – ale nie powiedział kategorycznego „nie”. Ponadto w swojej adhortacji zaproponował zróżnicowanie przeżywania kapłaństwa w zależności od regionu oraz zupełnie nową rolę świeckich. A to oznacza, że prawdziwe efekty Querida Amazonia poznamy dopiero za kilka lat – bo wraz z publikacją dokumentu bitwa o kapłaństwo dopiero się zaczyna.

  Polubienie

 20. Mateusz pisze:

  Palestyńczycy przeciwni pokojowemu planowi Trumpa

  Tysiące Palestyńczyków wyszło na ulice Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy, aby protestować przeciw pokojowemu planowi, który został zaproponowany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych.

  Zdaniem wielu Palestyńczyków nie bierze on pod uwagę ich praw, a wyłącznie jednej strony – Izraela. O szczególnie dyskusyjnych punktach planu mówi dyrektor Włoskiego Centrum dla Pokoju na Bliskim Wschodzie Janiki Cingoli.

  Dyskusyjne punkty planu Trumpa

  „Są dwa szczególne punkty planu pokojowego Donalda Trumpa, które są dyskusyjne. Pierwszy dotyczy Wzgórza Świątynnego, na którym znajdują się święte dla muzułmanów: Kopuła na Skale i meczet Al-Aksa. Plan prezydenta USA przewiduje, że w tej sprawie zostanie zachowane status quo, ale jednocześnie mówi, że przedstawiciele wszystkich religii będą mogli się tam modlić. To jednak zmienia dotychczasowe status quo, gdyż do tej pory Żydzi mogli odwiedzać to miejsce, ale nie mogli się tam modlić. Jest to więc bardzo istotna zmiana, która może spowodować poważną konfrontację – powiedział w wywiadzie dla Radia Watykańskiego Janiki Cingoli. – Natomiast drugi punkt przewiduje możliwość przesunięcia tzw. Trójkąta Galilejskiego, który graniczy z Zachodnim Brzegiem i zamieszkuje go ponad 200 tys. Arabów-Palestyńczyków, w pełnym tego słowa znaczniu, obywateli Izraela. Plan Trumpa przewiduje, za zgodą obu stron, zmianę granic Izraela w taki sposób, że mieszkańcy Trójkąta staną się częścią państwa palestyńskiego, co wzbudziło reakcję reprezentantów tej grupy, także parlamentarzystów.“

  Polubienie

 21. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 11 lutego 2020 r
  Moi kochani, dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie w swoim sercu. Drogie dzieci, dziękuję wam, że jesteście w tym błogosławionym miejscu. Dzieci, pocieszycie moje serce, proszę was, zawsze bądźcie światłami na tym świecie, moi aniołowie rozpoznają was, a mój Pan przybędzie wcześniej, niż myślisz, proszę świeckich ludzi, a wy konsekrowani jesteście nadal solą dla tej ziemi grzeszcie, bądźcie blisko swoich braci, wszystko nadejdzie nagle, więc przygotujcie się. Moje dzieci, módlcie się, módlcie się, módlcie się dużo i pamiętajcie, że Kościół się załamie, ale nie upadnie, dopóki i wy nie usłyszymy waszych krzyków miłości, jesteście pobłogosławieni z nieba i wiele łask zstąpi na was dziś wieczorem. Teraz zostawiam was mym macierzyńskim błogosławieństwem, błogosławię wszystkich obecnych jeden po drugim w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen ”.

  Polubienie

 22. Michał pisze:

  Gosia dała ciekawy film z wizerunkiem Antychrysta.
  Liczba to bowiem człowieka – Jarred Kushner budynek o nazwie 666 w którym zajmują się czipami rfid i ten pokojowy plan 7 lat też zgodny z orędziami Ostrzeżenie .
  No to mamy już typ teraz czekać aż się oficjalnie ujawni bo narazie wije się jak wąż w ukryciu za Trumpem.
  Wrzucanie tu najnowsze orędzia i jakieś znaki na niebie jak zobaczycie:)

  Polubienie

 23. Gosia 3 pisze:

  w odp do Michała muszę zamieścić moją pewną uwagę. Otóż jak zamieszczam np video Brzytwa Pana Krajskiego gdzie występuje abp Lenga lub inny ksiądz nie oznacza że zgadzam się we wszystkim o czym mówi ten Pan a jedynie solidaryzuję się z zaproszonymi gośćmi, to samo to tyczy tego video z Mediów Narodowych którzy wiadomo kogo promują. Jedynie wypowiedź tego Gościa mnie zainteresowała.
  Dlaczego to piszę bo Pan Jezus w naszych przesłaniach mówi trochę inaczej i np obawiam się o abp Lengę aby nie został zmanipulowany jak stało się podobnie z ks. Międlarem.
  Trzeba wszystko przyjmować w odniesieniu do przesłań , które zamieszczam.
  Ale to tylko moja uwaga , która nie musi być przez każdego brana pod uwagę. Każdy ma wolną wolę i własny rozum.
  Błogosławionego dnia życzę wszystkim czytającym.

  Polubienie

 24. Szafirek pisze:

  13 lutego – bł. Jordan z Saksonii, zakonnik, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-13a.php3
  13 lutego – św. Eulogiusz, patriarcha https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-13b.php3

  Polubienie

 25. Mateusz pisze:

  Ks. Raymond J. de Souza: Querida Amazonia jest celowo niejasna i dwuznaczna

  „W Querida Amazonia, tak jak w poprzednich dokumentach, postawiono jasne pytania. Dano jednak dwuznaczne odpowiedzi, wymagające wyjaśnienia w nowatorskich zabiegach. Gdy idzie o magisterium papieża Franciszka nie chodzi tylko o to, czego naucza, ale także o to, jak to robi” – pisze na łamach „National Catholic Register” ks. Raymond J. de Souza.

  Ks. de Souza przypomina, że zarówno w przypadku adhortacji apostolskiej Amoris laetitia jak i w sprawie kary śmierci papież Franciszek zastosował nowy sposób tworzenia magisterium. Ten wzorzec został w jego ocenie wykorzystany w posynodalnej adhortacji Querida Amazonia.

  Kapłan wskazuje, że przed publikacją Amoris laetitia przez dwa ponad dwa lata toczono w Kościele spór o rozwodników w nowych związkach. Po dwóch synodach o rodzinie papież Franciszek zasugerował, że kolejny Synod Biskupów poświęcony będzie zagadnieniu kapłaństwa i celibatu. Na to nie zgodzili się jednak członkowie watykańskiej rady synodalnej, wybrani przez biskupów na synodzie w roku 2015. W efekcie w roku 2017 papież Franciszek zapowiedział Synod Amazoński, nadzwyczajne zgromadzenie, na którego organizację nie potrzebował żadnej akceptacji i którego członków mógł osobiście i w pełni swobodnie dobrać. To właśnie na tym synodzie zajęto się kapłaństwem – i po dwóch latach problem znalazł się na biurku papieża, oczekując na jego decyzję.

  W ocenie ks. de Souzy papież zachował się dwuznacznie. „Papież Franciszek wskazał na dwa kierunku bez udzielania jasnej odpowiedzi” – pisze. Następnie cytuje zdania z Querida Amazonia, które, jak sądzi, jest „wsparciem dla wyjątków od zasady” celibatu w Amazonii: „Sposób ukształtowania życia i wykonywania posługi kapłanów nie jest monolityczny i nabiera odmiennych odcieni w różnych miejscach ziemi” (QA 87).

  oraz

  „W szczególnych warunkach Amazonii, zwłaszcza w jej puszczach i miejscach bardziej odległych, musimy znaleźć sposób na zapewnienie posługi kapłańskiej” (QA 89).

  i dalej

  „[…] pilnie trzeba sprawić, aby ludy amazońskie nie były pozbawione tego pokarmu nowego życia i sakramentu przebaczenia” (tamże).

  Z drugiej strony, zwraca uwagę ks. de Souza, papież Franciszek zasugerował, że rozwiązaniem problemów Amazonii nie jest wyświęcanie żonatych, ale nowy zapał misjonarski.

  Ojciec Święty napisał:

  „Ta nagląca potrzeba skłania mnie do zachęcenia wszystkich biskupów, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, by nie tylko krzewili modlitwę o powołania kapłańskie, ale także byli bardziej szczodrymi, ukierunkowując tych, którzy okazują powołanie misyjne, do wyboru Amazonii” (QA 90).

  „Ojciec Święty tak to pozostawił, nie dając jasnego poparcia propozycji synodu” dotyczącej viri probati, komentuje kapłan.

  W jego ocenie może to jednak oznaczać „zgodę na propozycję poprzez tylne drzwi”.

  Ks. de Souza przypomina, że przed synodem o młodzieży w roku 2018 papież Franciszek ogłosił nową konstytucję apostolską o instytucji Synodu Biskupów, Episcopalis Communio. W dokumencie tym zaznaczył, że jeżeli dokument finalny Synodu Biskupów „jest wyraźnie zatwierdzony przez papieża” to uczestniczy „w zwykłym magisterium następcy Piotra”.

  „Niepapieski dokument może być ex post uznany za część papieskiego magisterium” – wskazuje kapłan.

  Zwraca następnie uwagę na to, co napisał papież Franciszek na początku Querida Amazonia.
  Ojciec Święty stwierdził mianowicie:

  „[C]hcę oficjalnie przedstawić ten Dokument, zawierający wnioski z Synodu, przy którym współpracowało wiele osób znających lepiej ode mnie i od Kurii Rzymskiej problematykę Amazonii, ponieważ w niej żyją, cierpią i namiętnie ją miłują. Wolałem nie cytować tego Dokumentu w niniejszej adhortacji, ponieważ zapraszam do przeczytania go w całości” (QA 3).

  Według ks. de Souzy pytanie brzmi: co tak naprawdę oznaczają słowa „oficjalnie przedstawić”? „Czy to oznacza, ze Ojciec Święty wyraźnie zatwierdził uczynienie z dokumentu finalnego synodu część magisterium? Czy zalecenie synodu dotyczące wyświęcania żonatych diakonów na księży staje się teraz decyzją z papieskim autorytetem?” – pyta.

  Według kapłana dopiero czas pokaże, czy niektórzy biskupi nie wykorzystają tej wielkiej dwuznaczności i niejasności papieskiego dokumentu na rzecz forsowania ordynacji żonatych.

  Ks. de Souza przypomina, że w adhortacji apostolskiej Amoris laetitia papież Franciszek ani razu wyraźnie nie wspomniał o udzielaniu Komunii świętej rozwodnikom w nowych związkach. Zawarł tam tylko dwuznaczny przypis, który mógł być różnie interpretowany przez biskupów. A jednak później Franciszek wysłał list do biskupów Buenos Aires, w którym stwierdził, że ich interpretacja jest „jedyną właściwą”; interpretacja ta tymczasem mówiła o dopuszczeniu rozwodników do Eucharystii nawet wówczas, gdy nie żyją wstrzemięźliwie. Po kilku miesiącach okazało się, że ów papieski list do biskupów Buenos Aires został włączony do papieskiego magisterium, co zapisano w oficjalnych dokumentach watykańskich.

  Według ks. de Souzy podobnie Franciszek uczynił w sprawie kary śmierci, dekretując zmianę w Katechizmie i opisując tę karę jako „niedopuszczalną”. „Niedopuszczalna” – to termin pozbawiony precyzyjnego znaczenia teologicznego, użyty celowo dla tej właśnie tylko sprawy.

  „Teraz ten wzorzec powraca w Querida Amazonia. Postawiono jasne pytania. Udzielono jednak dwuznacznych odpowiedzi, wymagających wyjaśnienia przez nowatorskie zabiegi” – puentuje ks. de Souza.

  Polubienie

 26. Szafirek pisze:

  Serduszko nie biło… | Cuda za wstawiennictwem świętych | dr Laura Grześkowiak

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Miłość życia
   Niedziela łódzka 37/2004

   Z Bronisławem Leszczyńskim rozmawiała Ewa Piątkowska

   Matko Boża! Przyjdź choć w jednym pantofelku do każdego z nas. Królowo nasza! Matko nasza! Wyproś u Boga odwagę mówienia „TAK” – Chrystusowi i odwagę mówienia „NIE” – szatanowi. Amen.
   Modlitwa Stanisławy Leszczyńskiej

   „Bohaterską położną z Auschwitz, swoją Matkę wspomina w rozmowie z Ewą Piątkowską dr Bronisław Leszczyński

   – Przyjęła na świat w obozie ponad 3 tys. niemowląt, bez żadnych powikłań. Z punktu widzenia medycznego jest to także zjawisko nadzwyczajne, wymykające się poznaniu naukowemu

   – Każdy poród rozpoczynała znakiem krzyża i modlitwą. Wszystkie dzieci przy niej rodziły się zdrowe i piękne, pomimo braku higieny, odżywiania, lekarstw, wszechobecnych insektów i szczurów. Mengele był wstrząśnięty, bo takich wyników nie było nawet w najlepszych klinikach niemieckich, tj. bez gorączki połogowej, bez śmierci matek. Potem kilkaset dzieci Niemcy wywieźli do Nakła celem wynarodowienia. Zanim to się stało Mama potrafiła je w tajemnicy przed Niemcami oznakować, w sposób znany tylko dla siebie i matkom, z narażeniem swojego życia. Pamiętam, że opowiadała o dramatycznym zdarzeniu z ostatnich dni przed wyzwoleniem obozu. 25 stycznia 1945 r. Niemcy zaczęli podpalać niektóre bloki między innymi ten, w którym Stanisława Leszczyńska odbierała poród razem ze swoją córką Sylwią. Od płonących desek musiała stale odsuwać rodzącą. W końcu chwyciła koc, owinęła w niego noworodka razem z matką i wyniosła na śnieg, aby następnie szybko ich ulokować w innym bloku. To był ostatni poród jaki odebrała za drutami. Ponieważ był rozkaz ewakuacji z baraków pod karą śmierci, mama ukryła się z córką między ciężko chorymi kobietami niezdolnymi do wymarszu, pozostała z matkami i noworodkami do końca. Służyła im nadal, w tym niedopalonym bloku, aż do momentu przybycia Czerwonego Krzyża.
   ….”

   Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Sługa Boża Stanisława Leszczyńska

    „Jak się człowiek przebudzi, to zwykle udaje mu się trafić nogą tylko do jednego pantofla” – mówi Bronisław Leszczyński, lekarz, syn Stanisławy Leszczyńskiej, położnej. „Mamę jak wzywano w nocy, to często właśnie w jednym pantoflu wybiegała. I tak się też modliła do Matki Bożej: załóż, chociaż jeden pantofelek, ale przybądź z pomocą. Mama mówiła, że się nigdy nie zawiodła”.

    Mateczka
    Niemiecki personel przychodził obserwować położną, przy której rodzące nigdy nie miały pęknięcia krocza ani nie było wypadków śmiertelnych wśród noworodków. Mengele pytał, ile dzieci zmarło zaraz po porodzie. Usłyszał, że żadne. Nie dowierzał, bo w najlepszych klinikach uniwersyteckich nie było takich przypadków. Pani Stanisława przed każdym porodem modliła się, potem dziękowała Bogu na szczęśliwe rozwiązanie. Następnie był chrzest. Często proszono ją, by była chrzestną. Odmawiała. Mówiła, że może nie przeżyć, a młodsze mają szansę.

    Anioł dobroci
    Kobieta, która znała panią Leszczyńską jeszcze przed wojną przysłała list, w którym napisała: „11 sierpnia 1933 urodziła się moja córka Julita, a poród odbierała wtedy Stanisława Leszczyńska. Gdy tylko weszła, przeżegnała się, a potem uczyniła znak krzyża nade mną. Urodzone dziecko wzięła na ręce i nad nim też uczyniła znak krzyża. Po czym powiedziała do mnie: „ma pani śliczną córkę”. Opiekowała się mną po porodzie, udzielała mi potrzebnych rad oraz wskazówek dotyczących karmienia i wychowania dziecka. Ta kobieta o matczynej dobroci, była niezwykle troskliwa i opiekuńcza. Odniosłam wrażenie, jakby anioł dobroci wstąpił do mojego domu, by okazywać pomoc mnie i mojemu dziecku w ważnej dla nas potrzebie. Teraz modlę się o jej rychłą beatyfikację”.
    „Jak pani widzi ludzie często o niej mówili, „anioł dobroci” stwierdza pan Henryk. „Mówiła, że jak brała dziecko na ręce, to miała wrażenie, że trzyma dzieciątko Jezus. I to Dzieciątko było z nią w Oświęcimiu i dlatego nic się jej nie mogło stać. Przed taką postawą nawet diabeł pierzcha”.

    cały artykuł:
    https://www.apostol.pl/czytelnia/swieci-blogoslawieni/s%C5%82uga-bo%C5%BCa-stanis%C5%82awa-leszczy%C5%84ska

    Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Mariuszku,jakbyś mógł to ten komentarz powyżej z godz. 17:37 usuń,bo tu słów brakuje,żle się skopiowało.Z góry dziękuję.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Polubienie

 27. Adrian pisze:


  Koronawirus w Mailu czy Smartfonie?? – Ewa Pawela

  Polubienie

 28. Adrian pisze:

  W Turcji po silnym trzęsieniu ziemi spłynęła rzeka krwi
  24 stycznia br. wschodnia Turcja była doświadczona trzęsieniem ziemi o sile 6,8 w skali Richtera. Zginęło 41 osób.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-turcji-po-silnym-trzesieniu-ziemi-splynela-rzeka-krwi
  ==================================================
  Jako Matka Ludzkości mam wezwanie do wszystkich bluźnierców i grzeszników; Małe dzieci, na co czekacie, aby się nawrócić i wrócić do Boga? Widzicie, wszystkie wydarzenia opisane w Piśmie Świętym zaczęły się wypełniać, a wy żyjecie zrelaksowani, jakby nic się wam nie stało.

  4 Luty godz. 12.30 – Pilny apel Marii Róży Mistycznej do ludzkości. Moje dzieci, anioły są już gotowe do rozpoczęcia koszenia i zbierania plonów, a
  moje matczyne serce zasmuca się, widząc tak wiele grzechów na tym świecie. Ogromna większość ludzkości idzie bez Boga i bez przykazań, wydają się być uduchowione, ale ich serca są dalekie od Boga; ta ludzkość odmawia niesienia krzyża ofiary, nazywa dobrem, co jest złe, a zło dobrem. Ich wiara jest słaba, mówią, że mają Boga w swoich sercach, ale bez żadnego zaangażowania; letniość ludzkości będzie jej zgubą.
  Małe dzieci, nowe stworzenie jest w bólach porodowych, a skurcze poruszają wszystko na tym świecie. Wkrótce jęki ludzkości będą słyszane ze wschodu na zachód i z północy na południe. Biada letnim i grzesznikom, którzy trwają w swej letniej postawie i grzechu, ponieważ jeśli nie wrócą do Boga tak szybko, jak to możliwe, ryzykują utratą duszy! Do ludzkości zbliża się wiele katastrof; żadne miejsce na ziemi nie będzie bezpieczne; kiedy stworzenie wejdzie w końcową fazę narodzin, ruchy na ziemi będą znacznie silniejsze. Wiele dusz umrze przez furię natury, śmierć zaskoczy ich, nie przygotowanymi.
  Moje dzieci, anioły są już gotowe do rozpoczęcia koszenia i zbierania plonów; plewy oddziela się od pszenicy, a wszystkie chwasty są wyrywane, suszone i wrzucane do ognia. Aż do ostatniej tysięcznej czasu miłosierdzia, Bóg czeka na nawrócenie ludzkości.
  Jako Matka Ludzkości mam wezwanie do wszystkich bluźnierców i grzeszników; Małe dzieci, na co czekacie, aby się nawrócić i wrócić do Boga? Widzicie, wszystkie wydarzenia opisane w Piśmie Świętym zaczęły się wypełniać, a wy żyjecie zrelaksowani, jakby nic się wam nie stało. Zobaczcie mnóstwo znaków i sygnałów, które wam dano w niebiosach i na ziemi; tak jasne wezwania wymagają nawrócenia a wy odmawiacie ich uznania. Zrozumcie małe dzieci, to, co niebo próbuje wam wszystkim przekazać, jest w trosce o wasze zbawienie. Nie bądźcie tak uparci i zbuntowani, myślcie i wyprostujcie bieg swojego życia tak szybko, jak to możliwe. Dni Boskiej Sprawiedliwości już się rozpoczęły, a jeśli nadal trwacie w swojej głuchocie i grzechu, najpewniejszą rzeczą jest to, że zginiecie na zawsze.
  Dziatki, w każdej chwili wzywajcie pomocy Przenajdroższej Krwi Mojego Syna i nie puszczajcie Mojego Różańca, bo moce zła już krążą po waszym świecie, szukają waszej zguby. Duchy mentalne sprawiły, że wielu traci głowę; te duchy mieszają umysł z wszelkimi rodzajami obskurnych myśli; szukają emocjonalnych ran z przeszłości, duchowych otwartych furtek grzechowych, przez które mogą was zaatakować. Mój przeciwnik ze swoimi duchami próbuje zabić lud Boży, aby porzucił modlitwę, popadł w rozpacz i nie walczył. Całe Niebo jest zaniepokojone, modląc się za te wierne dzieci, szczególnie za Moich proroków i za tych wszystkich, którzy mają misję ewangelizacji, aby mogli szerzyć nasiona zbawienia.
  Odmawiajcie modlitwę Mojego Świętego Różańca, małe dzieci, ponieważ on jest najpotężniejszą bronią, aby pokonać szatana i jego demony. Stwórzcie małe grupy modlitwy i rozszerzajcie je na cały świat, poświęcając je szczególnie tym grzesznikom, którzy najbardziej potrzebują miłosierdzia Bożego, aby Moja ochrona mogła do nich dotrzeć. Mój różaniec ma moc zburzyć fortece i pokonać siły zła; Mój różaniec przyniesie wam tryumf i wolność; Módlcie się łącząc się duchowo z waszymi braćmi i siostrami którzy są w kajdanach złego, a zobaczycie jak niszczę plany i przebiegłość mojego przeciwnika, który upadnie na ziemię.
  Dziatki, chodźcie do Moich świątyń, ponieważ obdarzę was obfitymi błogosławieństwami, łaskami i odpustami, które będą wam służyć do waszego zbawienia i duchowego umocnienia. Każda wizyta, którą mi złożycie w Moich świątyniach, będzie zapamiętana; nie wiecie, jak bardzo się cieszę, kiedy przychodzicie do Mnie w odwiedziny; W Moich sanktuariach napotykacie pokój, miłość i błogosławieństwo Naszych Dwóch Serc. Przyjdźcie więc, bo wiecie dobrze, że was kocham i daję wam więcej niż to, o co Mnie prosicie.
  Wasza matka, Maria Róża Mistyczna
  Przekaż moje przesłanie całej ludzkości, Moje umiłowane dzieci.
  https://gloria.tv/post/6g3VjwR49P4q2JLCDyrb68LzN

  Polubienie

 29. Mateusz pisze:

  Polubienie

 30. Mateusz pisze:

  WYJĄTKI Z PISM SIOSTRY MARII NATALII
  Wielkie światowe wydarzenie
  «Marie, Reine victorieuse du monde», str. 153-158.

  Wprowadzenie
  Przekazy tutaj wspomniane są spokrewnione z przesłaniami z La Salette, Fatimy, Garabandal i Medziugorja.
  Oto ich główne myśli:
  Kiedy ludzkość dojdzie do czasów ostatnich, Bóg objawi się w taki sposób, że każda ludzka istota będzie miała świadomość Jego istnienia. Skutkiem tej interwencji każda istota ludzka zostanie w sposób nieuchronny postawiona przed wyborem między Bogiem a szatanem. Inaczej mówiąc: przed Sądem Ostatecznym Bóg poruszy ludzi znakami, cudami, bolesnymi doświadczeniami. Oto decydujące elementy Boskiej interwencji:
  1. Matka Boża odegra podstawową rolę.
  2. Nastąpi oczyszczenie grzesznego świata.
  3. Kościół również zostanie oczyszczony i odnowiony.
  4. Epoka ta nie będzie erą niebiańskiego pokoju podobnego do nowego nieba, lecz epoką, w której cześć Maryi rozkwitnie w stopniu jeszcze nigdy nie osiągniętym. Kościół Święty doda do modlitw, aktów pokuty, postu i wynagradzania, ogłoszenie dogmatu o Maryi Współodkupicielce, Pośredniczce wszelkich łask i o Jej Wstawiennictwie.
  Jezus powiedział do s. Marii Natalii: «Przypominam wam: módlcie się, aby grzesznicy na świecie nawrócili się i powrócili do Boga. Módlcie się, aby przyjęli łaskę i zmienili życie przed nadejściem błogosławionego pokoju. Ci, którzy nie powrócą do Boga przedtem lub w tym momencie łaski będą musieli znosić wieczną śmierć.
  Wy, sprawiedliwi, nie lękajcie się niczego! Módlcie się i zawierzcie świętej sile modlitwy. Radujcie się, gdyż otrzymacie od Mojego Ojca przedwiecznego miłosierdzie. Cieszcie się, bo Moja Niepokalana Matka zaopatrzona w Swą moc królewską i pełna mocy łaski oraz wsparta zastępami anielskimi – unicestwi siły piekielne.»

  Zwycięski krzyk szatana
  Najświętsza Dziewica powiedziała mi: «Gdy szatan dojdzie wszędzie do władzy, gdy zawładnie większością dusz, kiedy jego nieogarniona pycha pozwoli mu sądzić, że może zniszczyć dobro, stworzenie i nawet dusze, kiedy prawdziwa wiara przetrwa zaledwie w kilku duszach, gdy światłość pozostanie w jednym lub dwóch ogniskach, gdyż wszyscy wahający się ulegną pokusom szatana, to wtedy dokona się ostateczne zwycięstwo Boskiego Miłosierdzia, które położy kres królowaniu kłamstwa i przygotuje drogę do powszechnego pokoju.
  W chwili, gdy szatan będzie sobie wyobrażał, że jest ‘panem świata’ i będzie się przygotowywał, aby zasiąść na tronie, wyrwę mu z ręki łup. Ostateczne zwycięstwo będzie należało do Mojego Boskiego Syna i do Mnie.»

  Niepokalana Moc
  Jezus mówi: «Świat pogrążył się w swoim zepsuciu. Im bardziej pogrąża się w zepsuciu, tym bardziej oddala się ode Mnie. Mimo to, nie może wymknąć się Mojej Miłości. Wyciągam do niego obie ręce. To równocześnie gest karania i miłosierdzia. Dla tych, którzy Mnie kochają, Moje dwie wyciągnięte ręce wyrażają miłosierdzie, lecz do bezbożnych wyciągam je, aby ich ukarać. Kiedy mówię do was, słyszycie głos tego, który jest ponad wszelkie rzeczy. Kiedy wyciągam rękę, widzicie, że natychmiast pojawia się Moja Matka, abyście uniknęli kary. Siła Mojej Matki jest tak wielka, że może Ona zatrzymać zawalenie się gór, powstrzymać fale powodzi, sprawić, że zamilknie rozszalałe morze. To Ona wam pomoże!»

  Wylanie Ducha Świętego
  Często widziałam Ducha Świętego, który okrywał ziemię jak pochłaniający ogień. Lecz ogień ten nie był ani pokojowy, ani miłosierny. Przeciwnie, karał z całą surowością, bez litości, przerażając. Tak daleko jak daleko sięgały te płonące języki ognia Ducha Świętego, widać było tysiące dusz śpieszących do piekła. Jezus patrzył na Swego przedwiecznego Ojca, który wciąż nie odsuwał ręki zbrojnej gniewem. Wtedy Najświętsza Dziewica zdjęła ze Swych ramion błękitny płaszcz pokoju, aby rozciągnąć go nad światem. Wszystkie krainy, które okrył Jej płaszcz ukazały się w lazurze pokoju i uniknęły kary, podczas gdy regiony, które nie zostały okryte Jej płaszczem, nie przestawały czerwienić się płomieniem gniewu. Zrozumiałam, że unikniemy zasłużonej kary, gdy ukryjemy się pod płaszczem Maryi i wzywając Jej matczynej pomocy.

  Modlitwa Jezusa
  Widziałam pewnego razu, jak Jezus błagał Ojca Przedwiecznego. Zapytałam dlaczego i za kogo tak się modli. Odpowiedział: «Moje dziecko, modlę się za tych, za których wy również się modlicie, za których powinniście się modlić. Błagajcie Ojca Niebieskiego, aby ostatecznie zakończyła się niegodziwość. Proście Go, aby święty niebiański pokój, który przyniosłem na ziemię, napełnił serca ludzkich istot i aby rozwinęła się w nich miłość i aby rozprzestrzeniła się wszędzie. Przez Moje błaganie otrzymałem od Niebieskiego Ojca bliski koniec waszych trosk i przyjście do was niebiańskiego Pokoju. Od dziś czekają was jeszcze ciężkie doświadczenia, lecz możecie je złagodzić poprzez modlitwę i wytrwałe akty wynagradzające. Zabierzcie się więc do dzieła pełni gorliwości i nadziei, aby aniołowie i święci niebiescy zjednoczeni ze Mną i Moją Niepokalaną Matką, mogli wyprosić miłosierdzie u Ojca Przedwiecznego. Bogu tak obrażanemu złóżcie ofiary wynagradzające, także za grzechy innych. To od tego zależy skuteczność łaski wielkiego cudu, którego nadejście jest bliskie.»

  Doświadczenia Kościoła Świętego
  Pan dał mi poznać, że w Świętym Kościele rozszaleje się wielki strach i wielki zamęt przed nadejściem powszechnego pokoju, przed wielkim światowym wydarzeniem. Punktem wyjścia tego zamętu jest przeniknięcie ateizmu aż do nienaruszalnego sanktuarium Kościoła, laicyzacja i odrzucenie świętej tradycji. Ten zamęt powstanie równolegle z podsycaniem międzynarodowych napięć, z powodu których rozpętają się nowe wojny. Dowiedziałam się też, że wielu zaatakuje liczącą prawie dwa tysiące lat budowlę Kościoła. Ich cel polega na oddaleniu wierzących od Kościoła, odebraniu im nadziei pokładanej w nim i oddanie ich w ręce szatana.

  Oczyszczony Kościół Święty
  Kościół Święty oczyszczony przez ciężkie doświadczenia zniesione wspólnie przez Jego członków, przyoblecze się w pierwotne ubóstwo, pokorę i prostotę. Już nie będzie w nim można przez faworyzowanie lub pieniądze zdobyć tytułu lub stanowiska. Duch Święty przeniknie Swą świętością każdego członka Kościoła. Kazanie na Górze stanie się regułą życia wiernych. Zrealizuje się i rozszerzy powrót do prostoty i praktykowanie życia w ubóstwie. Po wielkim światowym wydarzeniu nie będzie już budowy wielkich pałaców ani noszenia okazałych szat. Znikną tytuły. Każdy będzie wiedział, co ma do zrobienia. Konieczne jest, aby to wszystko nastąpiło, ponieważ bez tego nie ma miejsca na Królestwo Niebieskie i Jego chwalebny Pokój.

  Epoka Maryi – Współodkupicielki
  «Marie, Reine victorieuse du monde», str. 159-162.

  Widziałam Trójcę Przenajświętszą, jak zastanawiała się nad losem świata, który pogrążył się w grzechu. Cały Dwór Niebieski – aniołowie i święci – klęczeli przed Trójcą Przenajświętszą i adorowali Ją w głębokiej ciszy. Ojciec Przedwieczny powiedział:
  – Świat pogrążony w grzechu zgodnie ze sprawiedliwością powinien zostać zniszczony.
  Wtedy zobaczyłam Jezusa – Miłość Miłosierną. Skłonił się przed Ojcem Przedwiecznym i prosił o łaskę dla świata. Rzucił się do stóp Swego Ojca, bo chociaż tworzy z Nim jedno jest odrębną Osobą. Powiedział:
  – Ojcze, jestem Twoim Synem. To Ty chciałeś, abym umarł za świat.
  Równocześnie pokazał Mu Swe rozpalone rany. Potężna dłoń – już nie ojcowska, lecz sprawiedliwa i pragnąca zapłaty – ciążyła mocno nad ziemskim globem. Wtedy Jezus wsunął Swe okryte ranami dłonie pod rękę Ojca Przedwiecznego i prosił:
  – Miej litość nad nimi!
  Ręka Ojca Niebieskiego zaciążyła na rękach Jezusa, pokrytych promieniejącymi ranami.
  – Nie, Mój Synu – powiedział. – Grzech musi zostać unicestwiony!
  To był przerażający widok, gdyż wydawało mi się, że sprawiedliwość wzięła górę nad miłosierdziem. Wtedy Jezus spojrzał na Matkę i dał jej znak, aby przyszła Mu z pomocą, mówiąc:
  – Matko Moja Niepokalana, przyjdź pomóc Mi powstrzymać sprawiedliwą rękę Mojego Ojca, bo Moje ręce już nie wystarczają!
  Gdy tylko Najświętsza Panna podtrzymała ręce Jezusa, Przedwieczny Ojciec odjął rękę sprawiedliwości i powiedział:
  – Synu Mój, miłosierdzie zwyciężyło. Grzeszny świat doznał łaski dzięki modlitwom Niepokalanej Matki Boga. To Najświętszej Dziewicy powierzymy ocalenie świata. Zbawienie świata wymaga Mocy. Dlatego przyobleczemy Ją w Moc Królowej. Ona bowiem stała się Zwycięską Królową świata, Współodkupicielką świata pogrążonego w grzechu. Niech więc przez Nią ludzkość osiągnie łaskę i świętość! Jej rozkazom poddamy też zastępy anielskie.
  Kiedy Ojciec Przedwieczny wypowiedział te słowa, zastępy anielskie wyrażając radość, oddały cześć Maryi. Ukazała się Matka Boga przyozdobiona trzema największymi cnotami: Swoją niepokalaną czystością, Swoją gorejącą miłością i głęboką pokorą. Widziałam, że Bóg – choć Sam był źródłem tych cnót – podziwiał je wraz ze wszystkimi.
  Doświadczałam wielkiej radości widząc, że wypełniają się słowa wypowiedziane przez skromną Dziewicę z Nazaretu: «On wywyższa pokornych!» Potem Maryja otrzymała koronę królewską od Najświętszej Trójcy. Była to korona potrójna, która symbolizowała Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy przyniesiono Jej płaszcz królewski, ujrzałam, że w klamrze jakby tętniło życie. Był to symbol Jej związku z Trójcą Przenajświętszą – jako Córki Ojca, Matki Syna i Oblubienicy Ducha Świętego. Trzy Osoby Boskie działały w Błogosławionej Dziewicy. Na nowo Duch Święty osłaniał ją, by mogła dać światu Syna Jezusa. Ojciec Niebieski rozlewał nad Nią potok łask, a Syn promieniał radością, mówiąc:
  – Moja Niepokalana Matko, Zwycięska Królowo świata, okaż Swą potęgę! Odtąd będziesz ocalać grzeszną ludzkość. Ponieważ zgodnie z Moją wolą współuczestniczyłaś w odkupieniu ludzkości, daję Ci udział w Mojej mocy. Od tej chwili Tobie powierzam zbawienie ludzkości. Jako Królowa, możesz teraz posługiwać się tą mocą. Wszystko będę dzielił z Tobą, bo pragnę, byś we wszystkim była do Mnie podobna. Ty jesteś Współodkupicielką ludzkości.
  Widziałam płaszcz Maryi skąpany we krwi Jezusa i migocący szkarłatem i purpurą. Potem moją uwagę przyciągnęli aniołowie w szatach białych, czerwonych i czarnych, którzy ze czcią otoczyli swą Królową. Zrozumiałam symbol tych kolorów: biały oznaczał czystość przyszłego świata, czerwony – męczeństwo oczyszczenia, czarny – żałobę z powodu potępienia dusz. Potem Najświętsza Panna, krokiem spokojnym i pełnym dostojeństwa, skierowała się w stronę ziemi. Nie mogłam dojrzeć końca jej welonu, znajdował się zapewne przy Ojcu Przedwiecznym.
  Świat wydawał mi się ogromną kulą otoczoną cierniową koroną grzechów i kłębiącą się od wad. Szatan stroił na niej swe miny węża, kalając wszystko i rozsiewając ziarno grzechu. Matka Boga, jako Zwycięska Królowa, dominowała ponad ziemią Swą wysoką sylwetką i rozciągała nad nią Swój płaszcz zbroczony krwią Jezusa. Potem pobłogosławiła ziemię, dzięki czemu spłynęło błogosławieństwo Przenajświętszej Trójcy. Wtedy smok-szatan, rozwścieczony i nieustraszony, zaatakował Najświętszą Pannę. Jego gardziel wyrzucała płomienie. Bałam się, że szata Maryi spłonie. Płomienie jednak nie mogły Jej dosięgnąć. Najświętsza Panna zachowała spokój, tak jakby lekceważyła tę walkę. Spokojnie położyła Swą stopę na głowie smoka, który zionął ogniem nienawiści, lecz w niczym nie mógł Jej zaszkodzić. Z globu ziemskiego opadła korona cierniowa, a na jej miejscu zakwitła lilia. Widziałam, jak błogosławieństwo Maryi zstępuje na wszelkie ludy i narody. Miała Ona głos pełen majestatu, dostojeństwa i niewypowiedzianej słodyczy, kiedy powiedziała:
  – Przychodzę przynieść wam ratunek, przynoszę wam pokój, przychodzę udzielić wam pomocy.
  Jezus wyjaśnił, że Jego Niepokalana Matka dzięki Swej potędze Królowej zwycięża grzech i że lilia oznacza oczyszczenie świata, cudowną epokę w przyszłości, kiedy ludzkość nie będzie żyła w grzechu. Zapowiedział mi nowy świat, nadejście nowej epoki: tego czasu, który ludzie utracili w raju. Dodał: «Gdy Moja Matka postawi stopę na głowie smoka, zamkną się bramy piekielne. Do tej walki przyłączą się zastępy anielskie. Już oznaczyłem Moich…»

  Polubienie

 31. Mateusz pisze:

  W Turcji po silnym trzęsieniu ziemi spłynęła rzeka krwi

  24 stycznia br. wschodnia Turcja była doświadczona trzęsieniem ziemi o sile 6,8 w skali Richtera. Zginęło 41 osób.

  Niedługo potem w sieci pojawiło się wideo, które, jak mówią, zostało nakręcone zaraz po kataklizmie. Na filmie wszystko wygląda naprawdę przerażająco. W materiale filmowym, umieszczonym poniżej, widać krwisty czerwony strumień, który zamienia się w burzową rzekę pod mostem.

  Zszokowani widzowie w Reddit, gdzie pojawił się film, zaczęli spekulować na temat tego zjawiska. Prezentują kilka wersji, próbując znaleźć wyjaśnienie. Na przykład, że do wody dodano barwnik w celu wykrycia wycieku wody. Inni użytkownicy zastanawiają się, dlaczego ktoś musiał wykorzystać tak straszny kolor.

  Jeszcze inni sugerowali, że w rzeźni, zlokalizowanej nad brzegiem rzeki, doszło do jakiejś awarii. Są tacy, którzy z wielkim przekonaniem twierdzą, że ta krwawa rzeka jest znakiem zbliżającej się apokalipsy.

  Polubienie

 32. Szafirek pisze:

  14 lutego
  Święci Cyryl, mnich, i Metody, biskup
  patroni Europy

  Cyryl urodził się w Tesalonikach w 826 r. jako siódme dziecko w rodzinie Leona, który był wyższym oficerem miejscowego garnizonu. Jego właściwe imię to Konstanty, imię Cyryl przyjął pod koniec życia, wstępując do zakonu. Po studiach w Konstantynopolu został bibliotekarzem przy kościele Hagia Sophia. Później usunął się na ubocze. Z czasem podjął w szkole cesarskiej wykłady z filozofii. Wkrótce potem, w 855 r. udał się na górę Olimp do klasztoru w Bitynii, gdzie przebywał już jego starszy brat – św. Metody.
  Na żądanie cesarza Michała III obaj wyruszyli do kraju Chazarów na Krym, aby rozwiązać spory religijne między chrześcijanami, Żydami i Saracenami. Cyryl przygotował się do tej misji bardzo starannie – nauczył się języka hebrajskiego (by dyskutować z Żydami) i syryjskiego (by prowadzić dialog z Arabami, przybyłymi z okolic Syrii). Po udanej misji został wysłany z bratem przez patriarchę św. Ignacego, aby nieść chrześcijaństwo Bułgarom. Pośród nich pracowali pięć lat. Następnie, na prośbę księcia Rościsława udali się z podobną misją na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Potem jeden z uczniów św. Metodego wprowadził do tego pisma majuskuły (duże litery) alfabetu greckiego. Pismo to nazwano cyrylicą. Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język starocerkiewno-słowiański. Inkulturacja chrześcijaństwa stała się przyczyną ich cierpień, a nawet prześladowań.
  Z Panonii (Węgier) bracia udali się do Wenecji, by tam dla swoich uczniów uzyskać święcenia kapłańskie. Jednak duchowieństwo tamtejsze przyjęło ich wrogo. Daremnie Cyryl przekonywał swoich przeciwników, że język nie powinien odgrywać warunku istotnego dla przyjęcia chrześcijaństwa. Bracia zostali oskarżeni w Rzymie przed papieżem św. Mikołajem I niemal o herezję. Posłuszni wezwaniu namiestnika Chrystusowego na ziemi, udali się do Rzymu. W tym jednak czasie zmarł papież św. Mikołaj I (+ 867), a po nim został wybrany Hadrian II. Ku radości misjonarzy nowy papież przyjął ich bardzo serdecznie, kazał wyświęcić ich uczniów na kapłanów, a ich słowiańskie księgi liturgiczne kazał uroczyście złożyć na ołtarzu w kościele Matki Bożej, zwanym Fatne.
  Wkrótce potem Cyryl wstąpił do jednego z greckich klasztorów, gdzie zmarł na rękach swego brata 14 lutego 869 r. Papież Hadrian (Adrian) urządził Cyrylowi uroczysty pogrzeb.

  Metody (jego imię chrzcielne – Michał) urodził się między 815 a 820 r. Ponieważ posiadał uzdolnienia wybitnie prawnicze, wstąpił na drogę kariery urzędniczej. W młodym wieku został archontem – zarządcą cesarskim w jednej ze słowiańskich prowincji. Zrezygnował z urzędu, wstępując do klasztoru w Bitynii, gdzie został przełożonym. Tam też przyjął imię Metody. Około 855 roku dołączył do niego jego młodszy brat, św. Cyryl. Odtąd bracia dzielą razem swój los w ziemi Chazarów, Bułgarów i na Morawach.
  Po śmierci Cyryla (w 869 r.) Hadrian II konsekrował Metodego na arcybiskupa Moraw i Panonii (Węgier) oraz dał mu uprawnienia legata. Jako biskup, Metody kontynuował rozpoczęte dzieło. Z powodu wprowadzenia obrządku słowiańskiego, mimo aprobaty Rzymu, był atakowany przez arcybiskupa Salzburga, który podczas synodu w Ratyzbonie uwięził go w jednym z bawarskich klasztorów. Spędził tam dwa lata (870-872). Interwencja papieża Jana VII przyniosła Metodemu utraconą wolność.
  Nękany przez kler niemiecki, Metody udał się ponownie do Rzymu. Papież Jan VIII przyjął go bardzo życzliwie i potwierdził wszystkie nadane mu przywileje. Aby jednak uspokoić kler niemiecki, dał Metodemu za sufragana biskupa Wickinga, który miał urzędować w Nitrze. W tym czasie doszło do pojednania Rzymu z Konstantynopolem. Metody udał się więc do patriarchy Focjusza, by mu zdać sprawę ze swojej działalności (881 lub 882). Został przyjęty uroczyście przez cesarza. Kiedy powracał, przyprowadził ze sobą liczny zastęp kapłanów. Powróciwszy na Morawy, umarł w Welehradzie 6 kwietnia 885 r.

  W roku 907 rozpadło się państwo wielkomorawskie, a z jego rozpadem został usunięty obrządek słowiański na rzecz łacińskiego. Mimo tego dzieło św. Cyryla i św. Metodego nie upadło. Ich językiem w liturgii nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci (nazywani Braćmi Sołuńskimi – od Sołunia, czyli obecnych Salonik w Grecji) są uważani za apostołów Słowian. W roku 1980 papież św. Jan Paweł II ogłosił ich – obok św. Benedykta – współpatronami Europy, tym samym podnosząc dotychczas obowiązujące wspomnienie do rangi święta.

  W ikonografii Bracia Sołuńscy przedstawiani są w stroju pontyfikalnym jako biskupi greccy lub łacińscy. Czasami trzymają w rękach model kościoła. Św. Cyryl ukazywany jest w todze profesora, w ręce ma księgę pisaną cyrylicą. Ich atrybutami są: krzyż, księga i kielich, rozwinięty zwój z alfabetem słowiańskim.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-14a.php3

  Polubienie

 33. Szafirek pisze:

  14 lutego
  Święty Walenty, biskup i męczennik

  Walenty był biskupem Terni w Umbrii. Wiadomości o nim są dość skąpe i niejednoznaczne. Żył w III w. i był kapłanem rzymskim. Tam w czasie prześladowań (Klaudiusza II Gota), wraz ze św. Mariuszem i krewnymi, asystował męczennikom w czasie ich procesów i egzekucji. Wkrótce sam został pojmany i doprowadzony do prefekta Rzymu, który przeprowadził rutynowy proces polegający na wymuszaniu odstępstwa od Chrystusa. W tym celu kazał użyć kijów. Ponieważ nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu, kazał ściąć Walentego. Stało się to 14 lutego 269 roku.
  Pochowano go w Rzymie przy via Flaminia. Brak bliższych wiadomości o nim nie przeszkodził w szybkim rozwoju jego kultu. Jego grób już w IV w. otoczony był szczególną czcią. Nad grobem papież Juliusz I wystawił bazylikę pod wezwaniem św. Walentego. Odnowił ją później papież Teodor I. Bazylika wraz z grobem św. Walentego stała się prawdziwym sanktuarium i jednym z pierwszych miejsc pielgrzymkowych. W ciągu średniowiecza kult Walentego objął całą niemal Europę.
  W średniowieczu na terenie niemieckim Święty był wzywany jako orędownik podczas ciężkich chorób, zwłaszcza nerwowych i epilepsji. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. W związku z tym dzień 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

  W ikonografii św. Walenty przedstawiany jest jako kapłan w ornacie, z kielichem w lewej ręce, a z mieczem w prawej, także w stroju biskupa uzdrawiającego chłopca z padaczki.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-14b.php3

  Polubienie

 34. Adrian pisze:

  6 lutego 2020 r. Pan Jezus…

  „Drogie dzieci! Wszystko jest już zaplanowane z góry. Wkrótce wybuchną chrześcijańskie prześladowania. Będzie tak wszechstronny i dokładny, że prawie nie pozostanie chrześcijaninem na ziemi. Gdybym nie troszczył się o ciebie, nie byłbyś nawet kaznodzieją. Duże cierpienie potrwa przez krótki czas. Pozwalam sobie oddzielić wiernych od niewiernych. Ci, którzy mnie kochają z zapałem, oddają za mnie życie, ale ci, którzy są letni, będą mnie wspierać.
  Drogie dzieci! Przygotuj się na wielki stres! Na świecie jest tak wielkie cierpienie, że nigdy wcześniej nie miał i nie będzie. Widzicie, skrócę czas moim wybranym, ponieważ nie pozostanie przy życiu żaden ocalały. Gdybym tego nie zrobił, szatan doprowadziłby nawet wybranych do piekła.
  Moje dzieci! Wypędź wszelki strach z serca! Nie bój się tych, którzy zabijają ciało, ale nie mogą zrobić nic innego! Zaufaj mi na czas nieokreślony! Jestem wszechmocny i kocham cię nieskończenie. Byłem również tego świadkiem, przelewając moją Krew. Trzymaj się mnie! Proście o ochronę mojej drogiej przelanej za was Świętej Krwi. Jeśli tak zrobicie, szatan będzie zawstydzony i ucieknie od was. Ponieważ moja krew płonie i ślepi. Moja krew świadczy o mojej delikatnej, oddanej miłości. O wielkiej ofierze, którą złożyłem dla waszego zbawienia. Nie chcę tylko jednego z was stracić. Pamiętajcie, co powiedziałem o Judaszu, który potępił: „Byłoby lepiej, gdybyś nigdy się nie narodził”.

  Moje dzieci! Zamień główne polecenie w działanie! Proś mnie o łaskę wiary i miłości do mnie tak żarliwie, że możesz oddać za mnie swoje życie. Rozumiem przez to nie tylko męczeństwo, ale oddaną, entuzjastyczną służbę, jakiej można oczekiwać od wszystkich, którzy pójdą za Mną.
  Proszę, kupuj niezbędne rzeczy: jedzenie, wodę i wszystko, czego potrzebujesz, ponieważ właśnie tam pojawia się wielki stres, gdy splądrują sklepy i nie mają gdzie tankować. Weź tyle, ile możesz, a jeśli będziesz go potrzebować, pomnożę twoje jedzenie. Widzisz, jak nagle przyszła ta epidemia. Niestety Węgry również potrzebują oczyszczenia, ponieważ tutaj także jest wiele grzechów. Módlcie się za swój kraj, złagodźcie plagi waszych modlitw.
  https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=hu&sp=nmt4&u=http://jezusuzenete.hu/2018-majus-17-itthon-az-ur-jezus/&xid=25657,15700023,15700124,15700149,15700168,15700186,15700190,15700201,15700205

  Polubienie

 35. Szafirek pisze:

  15 lutego – św. Klaudiusz de la Colombiere, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-15a.php3
  15 lutego – bł. Michał Sopoćko, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-15b.php3
  15 lutego – św. Zygfryd, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-15c.php3

  Polubienie

 36. Adrian pisze:

  Szwajcaria bezterminowo wstrzymuje wdrażanie sieci 5G

  Szwajcarska agencja ochrony środowiska Bundesamt für Umwelt (Bafu) wstrzymała bezterminowo wdrażanie sieci 5G w związku z potencjalnymi zagrożeniami dla zdrowia mieszkańców. Decyzja zapadła po tym, jak kilka kantonów wprowadziło własne zakazy z tych samych powodów.
  https://sekrety-zdrowia.org/szwajcaria-wstrzymuje-wdrazanie-5g-w-zwiazku-z-potencjalnym-ryzykiem/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=szwajcaria-wstrzymuje-wdrazanie-5g-w-zwiazku-z-potencjalnym-ryzykiem

  Polubienie

 37. Adrian pisze:

  SAN BONICO ITALY (TRANSLATOREM) luty 2020

  Madonna pojawia się, piękna, z nieba, jak zawsze, w wielkim świetle z założonymi rękami, z trzema zwykłymi aniołami w pobliżu, opuszcza uśmiech na polu, rozkłada ręce i mówi:

  „Dzieci, nawet dzisiaj jestem tutaj z wami, jestem tu dla was, dzieci, dla całego świata, jestem tutaj, aby prosić o modlitwę zawsze i mówić wam, abyście się nie bali, dzieci, niczego. Zawsze powierzajcie się Panu, polecam wam, pamiętajcie, że nadchodzi wielkie wydarzenie, dzieci, ale nie uciekajcie, polecam wam. Wierzcie tak bardzo w Pana, jestem tu po to, dzieci, aby wam powiedzieć, że Pan jest zawsze z wami i nigdy was nie opuszcza. Więc nie bój się niczego. Kiedy wydarzenie się wydarzy, dzieci będą miały wybór. Ludzie, którzy uciekną, ludzie, którzy wyskoczą z mostów i drapaczy chmur, ponieważ nie wierzą w Pana. Ale mówię, wierzcie w Pana, a to się nie stanie i tak się nie stanie, ponieważ Pan was utrzymuje i pomaga. Kontynuujcie post dzieci i zawsze umacniajcie wiarę, żyjcie dziećmi ewangelii, powróćcie pokorni Polecam wam. Módlcie się za kapłanów, za wszystkich konsekrowanych, ponieważ oni również muszą być pokorni, tak pokorni, aby pomóc całemu światu i pomóc tym, którzy nie wierzą, aby uwierzyli, potrzebują ich. Módlcie się, polecam wam dzieci.
  Wszystkich was błogosławię w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen. ”

  Matka Boża błogosławi, zamyka ręce, światło staje się bardziej intensywne, a Maryja schodzi do niego, aż pośród nas idą 3 zwykłe anioły, po czym znika.

  Polubienie

 38. Adrian pisze:

  Badania naukowe pokazują, że wirus CoVID-19 uszkadza układ moczowy i rozrodczy

  Kolejne tygodnie epidemii nowego, nieznanego wcześniej koronawirusa w Chinach, zaczynają owocować pozyskiwaniem większej ilości danych na jego temat. Nowe badania naukowe jednak nie napawają optymizmem.
  https://www.geekweek.pl/news/2020-02-15/badania-naukowe-pokazuja-ze-wirus-covid-19-uszkadza-uklad-moczowy-i-rozrodczy/
  Jeśli to byłaby prawda (na co póki co nie ma żadnych dowodów) to potwierdziłoby nienaturalne pochodzenie wirusa i celowe jego wypuszczenie w jednym z najbardziej przeludnionych krajów. Załóżmy na chwilę czapeczkę i zastanówmy się kto może zyskać na światowym kryzysie gospodarczym, utracie wiarygodności chińskich firm i rządu, sterylizacji Chinek i depopulacji tamtych rejonów, przeniesieniu i zdecentralizowaniu produkcji, przerwaniu bieżących dostaw, może nawet odwróceniu uwagi od czegoś innego, i innych blisko i dalekosiężnych skutkach choroby.
  ===============================================
  “teoria spiskowa” okazała się faktem – koronawirus zaklasyfikowany jako broń biologiczna.

  W 1981 roku w jednym z hrabstw na południu Ameryki zbudowano ogromny kamienny monolit znany jak Georgia Guidestones. Szereg stojących tablic zawiera dziesięć przykazań życia na planecie Ziemi, a pierwsze przykazanie podejrzanie odpowiada sytuacji która ma miejsce w obecnej chwili…
  1. Utrzymaj populację ludzkość poniżej 500 000 000 w ciągłej równowadze z naturą.

  https://marucha.wordpress.com/2020/02/15/teoria-spiskowa-okazala-sie-faktem-koronawirus-zaklasyfikowany-jako-bron-biologiczna/
  Skoro na tym ichniejszym sympozjum w Nowym Jorku w 2019 r, wyszło im z symulacji, że ten wirus przez 18 miesięcy zabije ok. 65 mln ludzi a teraz podają, że szczepionka będzie za 18 miesięcy, to wychodzi mi na to, że po tych 65 milionach, resztę mają zamiar „dobić” szczepionkami.
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/modlcie-sie-bracia-i-siostry-epidemia-w-chinach-wydaje-sie-byc-calkowicie-poza-kontrola-2020-02
  Komentarz pod artykułem dość wiarygodny:
  „13 lutego, 2020 o 23:30
  Fabryki w chinach i cała strefa shenzhen jest wyłączona do co najmniej 6 marca tego roku . Sytuacja jest o tyle niepokojąca że termin cały czas jest przesuwany i daty są coraz odleglejsze . Mało tego moi chińscy kontrahenci są coraz bardziej zesrani. Jeszcze miesiąc temu byłem pewien że to jakiś fakenews ten wirus teraz już nie jest mi do śmiechu patrząc na to co się dzieje . Nie wiem czy to g…. działa tak że przykleja się do danego genotypu czy nie ale sama sytuacja w chinach jeśli chodzi o ilość ofiar i zachorowań moim zdaniem jest zmanipulowana i to w olbrzymiej skali. Przestrzegam miejcie baczenie na to co się dzieje bo być może to plan.”

  „Poczynając od lat 70 ubiegłego wieku w USA były prowadzone przyspieszone opracowania „broni etnicznej”. Do chwili obecnej wynaleziono nowe szczepy śmiertelnych wirusów, które mogą rozprzestrzeniać się tylko w określonym środowisku etnicznym. Tak więc „nietypowe zapalenie płuc” atakuje przede wszystkim Chińczyków i mieszkańców Azji Płd-Wschodniej, Ebola i AIDS – Afrykanów. Izraelscy naukowcy próbują stworzyć podobną broń biologiczną przeciwko Arabom (a może już mają, bo to z artykułu z 2015 r).
  Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne niedawno oświadczyło, że postępowy rozwój genetyki może już w przyszłości stać się przyczyną przeprowadzenia na niespotykaną skalę czystek etnicznych…”

  Polubienie

 39. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 15 lutego 2020 r
  Przesłanie Jezusa, 18:00
  Moja ukochana córko, ból, który odczuwam, jest silny, siostro, moje serce krwawi z cierpienia, które odczuwam, patrząc na ludzkość, która się ode mnie odwraca. Módlcie się za świętych kapłanów, aby mogli was pocieszyć w chwili cierpienia i ucisku. Stopniowo ofiara mszy zniknie, a wy, bracia, będziecie robić to, co uczynicie, dokąd pójdziecie, jeśli nie z sercem zwróconym ku mnie. Niech wasze spojrzenie i modlitwa skierowane są do Boga, aby was pocieszał. Przywódcy i potężni chcą jednej religii, chcą protestować przeciwko mojemu Kościołowi, ale wy jesteście wojownikami Światła, a ja liczę na was i moją małą wierną resztkę, bardziej niż na niektóre rozproszone i modernistyczne osoby konsekrowane. Bracia, czas się zbliża, Bóg jest zmęczony, wszystko będzie wybaczone za każde prawdziwe i szczere nawrócenie. Będzie wiele nawróceń dla tych, którzy otworzą spojrzenie jego serca, będę mógł wejść i pracować w nim. Teraz zostawiam was z moim Świętym błogosławieństwem w imię Ojca, w Moje Imię i Ducha Świętego, Amen ”.

  Polubienie

 40. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 41. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 42. Szafirek pisze:

  16 lutego – św. Daniel, męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-16a.php3
  16 lutego – św. Juliana, dziewica i męczennica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-16b.php3
  16 lutego – bł. Piotr z Castelnau, mnich i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-16c.php3

  Polubienie

 43. Mateusz pisze:

  Lubuskie: Odkryto wielkie złoża miedzi i srebra. Mogą przynieść 1,3 mld zł rocznie przychodów do budżetu
  Opublikowano dnia 16.02.2020 12:54

  – Zatwierdzone zasoby złoża szacowane są na 848 milionów ton rudy miedzi i srebra, 11 milionów ton miedzi oraz 36 tysięcy ton srebra – podaje portal wnp.pl.

  Firma Zielona Góra Copper otrzymała decyzję o zatwierdzeniu dokumentacji geologicznej nowego złoża rud miedzi i srebra „Nowa Sól”

  – informuje portal gospodarczy wnp.pl. Są to pierwsze od ponad 40 lat całkowicie nowo odkryte złoża w Polsce. Dokumentacja została (na poziomie C2) zatwierdzona przez Ministra Klimatu, dzięki czemu złoże wpisane zostanie do Bilansu Zasobów Kopalin Polskich i wzbogaci zasoby kraju.

  Złoże odkryto w województwie lubuskim, na terenie gmin Kolsko, Nowa Sól i Siedlisko. Wykonano 20 odwiertów, z czego aż 19 było pozytywnych.

  Z przygotowanych opracowań wynika, iż powstanie nowego kompleksu wydobywczego przyniesie ok 1,3 mld złotych rocznie dodatkowych przychodów do budżetu, a w wyniku realizacji inwestycji polskie PKB co roku będzie wzrastać o około 3,5 mld złotych. Ma się to też wiązać z utworzeniem 8,6 tysiąca miejsc pracy w regionie.

  Polubienie

 44. Szafirek pisze:

  17 lutego
  Siedmiu Świętych Założycieli
  Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-17.php3

  Polubienie

 45. Szafirek pisze:

  ŚWIADECTWO WIARY I WALKI DUCHOWEJ
  MARKA PIOTROWSKIEGO MISTRZA ŚWIATA W KICKBOXINGU

  Słowa Marka Piotrowskiego jak ktoś nie jest w stanie zrozumieć:

  Będę mówił. Uwaga. Słuchajcie – bardzo Wam dziękuję za możliwość bycia z Wami. Posłuchajcie. Będę próbował powiedzieć, jak najbardziej zrozumiale. To wszystko zaczęło się wiele lat temu. Wiele lat temu poprosiłem Boga o pomoc w pewnej sprawie. Modliłem się do Boga pod krzyżem. Czy to jest zrozumiałe co ja mówię? Wolałbym to powiedzieć sam. Powiedziałem Dominice dzisiaj, że zawalczę dziś. Spróbuję powiedzieć sam. W dniu, w którym prosiłem Boga pod krzyżem o pomoc. To było wiele lat temu: 95-96 rok. W dniu, w którym prosiłem Boga pod krzyżem o pomoc, to jakiej pomocy się spodziewałem? – pomocy krzyżowej. Parę lat temu byłem w Sokółce. Tam się pisało prośby, które się przyniosło przed ołtarz. Moja mama, mój ojczym myśleli, że będę prosił o zdrowie. Ja napisałem wtedy: proszę o moc wytrwania w tej próbie do końca. I chcę w niej wytrwać, cokolwiek ona przyniesie. Miejmy nadzieję, że będzie to zdrowie, może będzie to coś innego, ale chcę trwać na tej drodze, aż do samej mety. To co dziś tutaj się dzieje to jest dla mnie swoisty cud, to jest cud. Dominiku dziękuje Ci bardzo za możliwość uczestnictwa w tym co dzieje się tutaj dzisiaj. Dziękuję Wam jeszcze raz za to i życzę wytrwałości pod krzyżem. Dziękuję. -Ks.Dominik: Nie zapominimy o Tobie i możesz liczyć na każdego z nas. To są Twoi przyjaciele – fighterzy w największej walce. Trzymaj się. – Marek Piotrowski: A ja jestem Waszym przyjacielem i ja jestem z Wami. Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego. Ten różaniec dostałem 2 lata temu od Dominika.I wiecie co? – nie dałem go mamie. I ten (wskazując na różaniec Wojowników Maryi) zostaje u mnie. Miałem wcześniej różaniec, ciągle go mam, który dostałem od swojego przyjaciela. Został zrobiony z rośliny nazwanej ‚łzy Hioba’. I mówię: Dominiku, spójrz – to jest mój różaniec, był zrobiony z rośliny ‚łzy Hioba’, a on mi dał ten (wskazując na różaniec, który Marek otrzymał od Ks.Dominika z Medjugorje) i mówi: „Daję Ci ten. Zamień ‚łzy Hioba’ na miłość Maryi”. (…) Ostatnie słowo na pożegnanie – dziękuję i nich Was Bóg prowadzi. Szczęść Boże.

  Marek Piotrowski, były wielokrotny Mistrz Świata w kickboxingu ostatnimi laty podjął najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Walkę o wiarę i zdrowie z siłami ciemności, której areną jest jego serce i codzienność. Marek Piotrowski jest Honorowym Wojownikiem Maryi i ma w nas kompanów w walce duchowej.

  WARSZAWA 08.02.2020

  Polubienie

 46. Adrian pisze:

  Nie możemy pozwolić, aby ten sztuczny koronawirus rozprzestrzenił się na Polskę

  Jeśli pandemia koronawirus Wuhan (CoVid-19) rozpoczęła się od „przypadku”, to z pewnością był to szczęśliwy zbieg okoliczności dla globalistów. Wszystko, co pandemia przynosi, idealnie pasuje do najwyższych priorytetów agendy globalistycznej.

  Rozważ następujące myśli:
  – Pandemia koronawirus jest obecnie na drodze do zarażenia 60–80% światowej populacji i zabicia do 15% osób zakażonych. Zachowawczo, mogłoby to zabić do pół miliarda ludzi (500 milionów ludzi). Jeżeli tylko globaliści mają to w planie.

  – Wszystkie rządy na świecie ulegają globalistom, wykupując niebezpieczne szczepionki, dopłacając do niebezpiecznych leków itp. Zwalczanie osób starszych pomaga rządom zachować funkcjonalną wypłacalność. (Żaden rząd nie ma żadnego pożytku z emeryta. Jedynie oddawanie głosów na wybraną partię). Należy pamiętać, że ten wirus zabija osoby starsze, pozostawiając przy życiu obywateli w wieku produkcyjnym, aby mogli dalej prowadzić fabryki, płacić podatki i finansować „plantacje podatkowe”, które fiskalnie karmią rządy.

  – Pandemia pozwala rządom ogłosić stan wojenny, wprowadzając kwarantanny wymuszone bronią palną, obowiązkowe szczepienia i zabieranie dzieci od rodziców, którzy nie zgadzają się z tyranią medyczną. To spełnienie marzeń dla CDC i branży szczepionek.

  – Pandemia pozwala Big Tech usprawiedliwić całkowitą cenzurę tzw. „antyszczepionkowców”, którzy będą oczywiście natychmiast obwiniani za każdą infekcję i każdą śmierć.

  – Załamanie gospodarcze, które teraz jest nieuniknione ze względu na skutki pandemii w globalnym łańcuchu dostaw, zatuszuje wszystkie fałszywe pieniądze drukowane przez banki centralne i zrzuci winę za upadek gospodarczy na wirusa zamiast kłamliwej polityki pieniężnej. Globalna gospodarka zmierza w kierunku apokalipsy upadku długów, ale teraz rządy mogą twierdzić, że „wirus to zrobił”.

  – Jeśli zdołają sprawić, że wirus rozprzestrzeni się wystarczająco szybko, globaliści mogą nawet załamać gospodarkę USA, jak i gospodarkę każdego kraju.

  Nie popełnijcie błędu, ta epidemia koronawirus CoVid-19 Wuhan jest niemal idealną bronią przeciwko ludzkości, która utrzymuje globalistów u władzy, a nawet zwiększa ich tyranię w skali globalnej.

  Nie wolno doprowadzić do tego, aby warszawski rząd dostał możliwość takiej tyrani obywateli, jaką ma partia chińska w wielu miastach Chin.

  Na wielu wideach widzimy, dziwne grupy chodzące z bronią po wyludnionych miastach. Chińczycy są terroryzowani, mają zakaz poruszania się i wyjazdu z miasta.

  Nie możemy na to pozwolić, aby ten sztucznie wywołany scenariusz, rozprzestrzenił się na Polskę.

  Dobra informacja jest taka, że chiński rząd dopuścił tzw. amerykańskich naukowców. Prawdopodobnie jest to oznaka uspokojenia sytuacji.

  Równie dobrze, można wyobrazić sobie sytuację, że tego wirusa wywołały te same amerykańskie korporacje, które wdrażają system punktów (NWO) w Chinach. Być może testowali zachowania, system, formę zarządzania itd.
  Robert Brzoza
  https://gloria.tv/post/vjazBaL68C1X2S1o3tuRodWSs

  Polubienie

 47. Gosia 3 pisze:

  Mariuszku! wysłałam Ci przedostatnie przesłanie.
  Pozdrawiam Cię serdecznie.Szczęść Boże!

  Polubienie

  • Mariusz pisze:

   Gosiu, zauważyłem. Zaraz wstawię, ale jak już Cię informowałem nie mam wpływu na rozmieszczenie przesłania, np. brak podkreślenia i ogólnie automat.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    MARIUSZKU! TO WSTAW JAK MOŻESZ.
    PA 🙂 A JAK GDZIEŚ ZAUWAŻYSZ BRAK PRZECINKA LUB A ZAMIAST Ą TO TEŻ POPRAW. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

    Polubienie

 48. Gosia 3 pisze:

  18 lutego 2020 o 10:45

  DZISIAJ LAPTOP GRZEJE I SZUMI NIE DO WYTRZYMANIA I GDY WESZŁAM W SWOJE POŁĄCZENIE SIECIOWE TO MAM MIĘDZY INNYMI : multimedia_Michał .
  Ja bardzo proszę aby agent Michał opuścił mój laptop. Zrobiłam zdjęcie i mogę Wam to pokazać.

  Polubienie

 49. Gosia 3 pisze:

  SZAFIREK MI NAPISAŁA SMS , ŻE NIE MOŻE WEJŚĆ NA BLOGA. PRZYKRE TO JAK KTOŚ CHCE UKRYĆ PRAWDĘ. SIŁY ZŁA DZIAŁAJĄ NAMACALNIE ALE CZY PAN BÓG IM NA TO POZWOLI?.
  A WCZORAJ WYSŁAŁAM JEJ DWA ZDJĘCIA DO PRZYGOTOWANIA I U MNIE NA LAPTOPIE NA POCZCIE WYSKOCZYŁ W TYM MOMENCIE JAKIŚ DZIWNY I-MAIL ….. DEJMON CZY COŚ W TYM RODZAJU I TO NIE PIERWSZY RAZ TO JA GO ZARAZ KIERUJĘ DO KOSZA. JAK SIĘ JESZCZE POJAWI TO WAM PEŁNĄ NAZWĘ WYŚWIETLĘ I NIGDY TEGO NIE OTWIERAM I WY TEŻ NIE OTWIERAJCIE.
  I PRZESTAŁO SZUMIEĆ, TO DZIĘKI BOGU A OD RANA OKROPNIE , ŻE MODLITW NIE MIAŁAM SIŁY ZAMIEŚCIĆ.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s