28.02.2020 r piątek w godzinę śmierci Pana Jezusa 15:00

DZIĘKUJĘ WAM ZA WASZE MODLITWY.
MINĘŁO JUŻ 5 LAT JAK SIĘ MODLICIE DROGIE DZIECI A ZACZĘLIŚCIE JUŻ 6 ROK MODLITWY I JA JEZUS CHRYSTUS BARDZO WAM ZA TO DZIĘKUJĘ. BĄDŹCIE DZIECI PEWNE , ŻE TO NIE SĄ ZMARNOWANE MODLITWY LECZ BĘDĄ WAM POLICZONE W CHWILI KIEDY JA POWRÓCĘ. ODPOWIEDZIELIŚCIE NA WEZWANIE SAMEGO NIEBA I BEZ WAS RESZTY KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO NA ZIEMI TRUDNO BY BYŁO PRZYGOTOWAĆ MOJE SZYBKIE NADEJŚCIE DO WAS.
TRWAJCIE DZIECI W TEJ MODLITWIE BO NIEBO WAS Z WIELKĄ POWAGĄ WYSŁUCHUJE I PRZYGLĄDA SIĘ NA WASZE ZAANGAŻOWANIE W OBRONIE WIARY NA WASZEJ ZIEMI.
MARTWIĄ MNIE JEDNAK WASI NIEKTÓRZY KAPŁANI. DZISIAJ W KOŚCIELE ZŁOŻYŁAŚ INTENCJĘ ABY MOJA MAMA – WASZA MATKA BOŻA MARYJA KRÓLOWA POLSKI OSŁONIŁA WAS SWOIM NIEBIESKIM PŁASZCZEM PRZED KORONAWIRUSEM  I PRZYNIOSŁA TĄ PROŚBĘ DO MNIE JEZUSA CHRYSTUSA. JEDNAK KAPŁAN W TWOIM KOŚCIELE POMINĄŁ TĄ INTENCJĘ KORONAWIRUSA A TYLKO OGÓLNIE SIĘ POMODLIŁ ZA WASZĄ OJCZYZNĘ. JA ZNAM WASZE SERCA I WASZE PRAGNIENIA ( i Twoją intencję przyjąłem i jest Apel od Maryi Królowej Polski z Częstochowy ) , JEDNAK GDY KAPŁAN POMIJA DANĄ PROŚBĘ ONA W CZASIE TEJ EUCHARYSTII OD NIEGO NIE DOTARŁA DO NAS.
PAN BÓG ZAWSZE UWAŻNIE SŁUCHA I WSŁUCHUJE SIĘ W MODLITWY BŁAGALNE KAPŁANA PRZEWODZĄCEGO EUCHARYSTII I ZAWSZE PRAGNIE ABY PROŚBY BYŁY DOKŁADNIE SPRECYZOWANE. NIE MOŻNA TAK SIĘ OGÓLNIE MODLIĆ ZA OJCZYZNĘ BO ZNACIE JEJ NAGLĄCE POTRZEBY I POWINNIŚCIE TROSZCZYĆ SIĘ O NIĄ JAK O SWOJE DZIECI.
GDY WASZEMU DZIECKU ZAGRAŻA CHOROBA LUB JEST CHORE TO PROSICIE O JEGO UZDROWIENIE A GDY W WASZYM KRAJU SĄ DOPUSZCZANE ABORCJE ,ZABIJANIE MOICH DZIECI TO TRZEBA MODLIĆ SIĘ W TEJ KONKRETNEJ INTENCJI.
TO JEST MAŁA TROSKA KAPŁANA O SWOJĄ OJCZYZNĘ GDY WYPOWIADA OGÓLNĄ INTENCJĘ BEZ SPRECYZOWANIA ZAGROŻENIA JAKIE ZBLIŻA SIĘ DO WAS W TYM MOMENCIE.
W TEJ CHWILI WZYWAM KAPŁANÓW NA CAŁYM ŚWIECIE ABY ODPRAWIALI MSZE ŚW BŁAGALNE O OCHRONĘ  ŻYCIA DLA WAS OD KORONAWIRUSA PRZED WYSTAWIONYM NA STOLE LITURGICZNYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM . ( przed II Soborem Watykańskim msze św były sprawowane przed NS w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego i do tego wzywa nas Pan Jezus w tym przesłaniu i wzywa emerytowany Papież Benedykt XVI, jednak tam gdzie nie jest możliwe odprawienie takiej mszy Panu Jezusowi będzie bardzo miłe śpiewnie suplikacji przed NS bezpośrednio po mszy św lub procesje z NS ze stosownymi modlitwami  )
KLĘKAJCIE NARODY I BŁAGAJCIE OJCA PRZEDWIECZNEGO O ZLITOWANIE SIĘ NAD WAMI I ZELŻENIE KARY DLA ŚWIATA BO NADCHODZĄ WIELKIE ZARAZY , SZARAŃCZE I IDĄCY ZA TYM GŁÓD DLA ŚWIATA NA NIESPOTYKANĄ SKALĘ. PAN BÓG JEST CIERPLIWY ALE ZAWSZE SPRAWIEDLIWY W WASZYCH POCZYNANIACH, MOI KAPŁANI.
NIE ZAMYKAJCIE MOICH KOŚCIOŁÓW BO ZAMYKACIE SAMEGO BOGA W OŁTARZU I KTO WAM POMOŻE W UTRAPIENIACH ŚWIATA.
I TO ZIEMIA NA KTÓREJ TRON PIOTROWY STAJE SIĘ PUSTYNIĄ DLA BOGA . STAMTĄD IDZIE WZÓR DLA ŚWIATA W ZWYCIĘSTWIE SZATANA NAD WASZYMI ŚWIĄTYNIAMI. NIE CZYŃCIE TEGO BO ZABRANIACIE MOIM DZIECIOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE. ZŁOWIESZCZE WASZE POMYSŁY W OBRAŻANIU CAŁEJ TRÓJCY ŚWIĘTEJ I MOJEJ MATKI , KTÓRA MOŻE WAM POMÓC W TYCH CZASACH.
SZATAN SIĘ CIESZY GDY WIDZI POZAMYKANE ŚWIĄTYNIE BO MOJE DZIECI STAJĄ SIĘ BEZBRONNE BEZ SPRAWOWANIA CODZIENNEJ EUCHARYSTII. W OBECNEJ CHWILI WASI WŁADCY KOŚCIOŁA POWINNI NAWOŁYWAĆ DO MODLITWY BŁAGALNEJ I WYNAGRADZAJĄCEJ ZA GRZECHY OBRAŻANIA MOJEJ MATKI NA ZIEMI I MNIE JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO WYRZUCANEGO Z OŁTARZA W MARNE MIEJSCA.
PAN BÓG TO WIDZI I NIE POZWOLI NA TO DŁUŻEJ  ABY JEGO SYN I MATKA JEGO MARYJA BYLI TAK BARDZO PONIEWIERANI.
ZNAKI CZASU NA ŚWIECIE POKAZUJĄ WAM JAK TEN ŚWIAT NISKO UPADŁ A WŁAŚNIE W TRUDNYCH SPRAWACH WASI PROBOSZCZOWIE WINNI WAS NAWOŁYWAĆ DO MODLITWY. ŚWIĄTYNIE POWINNY BYĆ ZAPEŁNIONE A TYMCZASEM SIĘ JE ZAMYKA.
MÓWIŁEM WAM , ŻE DO TEGO DOJDZIE , ŻE ODCZUJECIE BRAK MNIE – WASZEGO JEZUSA I TE DNI WŁAŚNIE NADCHODZĄ GDZIE DZIECI BĘDĄ SZUKAĆ MIEJSCA SPOWIEDZI I JEGO NIE ZNAJDĄ. WIDZIAŁEM MOJE KOCHANE DZIECI , KTÓRE NA PÓŁNOCY WŁOCH W ŚRODĘ POPIELCOWĄ SZUKAŁY TYCH MIEJSC DAREMNIE I ROZPACZAŁY Z TEGO POWODU. WYGLĄDAŁY JAK ROZPROSZONE OWCE , KTÓRE NIE MIAŁY PASTERZA A JA PATRZYŁEM NA NIE I PŁAKAŁEM, ŻE TĘSKNIĄ ZA MNĄ I NIC NIE MOGĄ PORADZIĆ ABY OTWORZYĆ ZAMKNIĘTE KOŚCIOŁY.
CI , KTÓRZY Z TAKIM ZAPAŁEM SZUKALI MNIE A NIE ZNALEŹLI POWIADAM WAM WASZE GRZECHY SĄ WAM ODPUSZCZONE Z MOJEJ WYSOKOŚCI KRZYŻA.
BĘDĄ CORAZ BARDZIEJ TRUDNE DNI DLA WAS MOJE DZIECI , ALE PAMIĘTAJCIE MOJA MATKA W RÓŻAŃCU ŚWIĘTYM JEST Z WAMI I TAK BLISKO, ŻE NA DOTYK DŁONI. GDY JEJ ZAUFACIE TO NA PEWNO ZAPROWADZI WAS DO MNIE DO MOJEGO SCHRONIENIA W BOGU MIŁYCH KAPŁANACH. KAŻDEGO Z WAS WEŹMIE ZA RĘKĘ I POKAŻE DROGĘ GDZIE MACIE PÓJŚĆ. PAN BÓG WYŚLE WAM BOŻYCH ANIOŁÓW , KTÓRZY BĘDĄ SIĘ WAMI OPIEKOWALI I WSKAZYWALI TO CO MACIE ROBIĆ W CHWILI ZAGUBIENIA I ODCZUCIA MEGO BRAKU.
ROZUMIECIE DZIECI CO WAM TERAZ POWIEDZIAŁEM?
NIE LĘKAJCIE SIĘ BO MY WAS WSPIERAMY I TRWAMY Z WAMI W TYCH DNIACH DZIEJOWYCH ŚWIATA.
WASZ JEZUS , KTÓRY PODAJE WAM RĘKĘ ABYŚCIE SIĘ NIE ZGUBILI MOJE KOCHANE CZĘSTO ROZPROSZONE OWCE.
CZEKAM NA WAS I WAM BŁOGOSŁAWIĘ : W IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘTEGO. AMEN.

 

Uwaga: zachęca się do rozpowszechniania powyższych Przesłań łącznie z tą uwagą oraz źródłem pochodzenia, jednak z zastrzeżeniem do dokonywania samowolnych, jakichkolwiek zmian w treści oraz usuwania fragmentów treści Przesłania. Niech Trójca Święta błogosławi, a Matka Boża strzeże każdej osoby, która z wiarą tego dokona!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

98 odpowiedzi na „28.02.2020 r piątek w godzinę śmierci Pana Jezusa 15:00

 1. Gosia 3 pisze:

  Mariuszku! brakuje tekstu w przesłaniu, sprawdzę dlaczego tak się stało i wyślę Ci jeszcze raz .

  Polubienie

 2. Szafirek pisze:

  4 marca
  Święty Kazimierz, królewicz

  Kazimierz urodził się 3 października 1458 r. w Krakowie na Wawelu. Był drugim z kolei spośród sześciu synów Kazimierza Jagiellończyka. Jego matką była Elżbieta, córka cesarza Niemiec, Albrechta II. Pod jej opieką Kazimierz pozostawał do dziewiątego roku życia. W 1467 r. król powołał na pierwszego wychowawcę i nauczyciela swoich synów księdza Jana Długosza, kanonika krakowskiego, który aż do XIX w. był najwybitniejszym historykiem Polski. „Był młodzieńcem szlachetnym, rzadkich zdolności i godnego pamięci rozumu” – zapisał Długosz o Kazimierzu. W 1475 r. do grona nauczycieli synów królewskich dołączył znany humanista, Kallimach (Filip Buonacorsi). Król bowiem chciał, by jego synowie otrzymali wszechstronne wykształcenie. Ochmistrz królewski zaprawiał ich również w sztuce wojennej.
  W 1471 r. brat Kazimierza, Władysław, został koronowany na króla czeskiego. W tym samym czasie na Węgrzech wybuchł bunt przeciwko tamtejszemu królowi Marcinowi Korwinowi. Na tron zaproszono Kazimierza. Jego ojciec chętnie przystał na tę propozycję. Kazimierz wyruszył razem z 12 tysiącami wojska, by poprzeć zbuntowanych magnatów. Ci jednak ostatecznie wycofali swe poparcie i Kazimierz wrócił do Polski bez korony węgierskiej. Ten zawód dał mu wiele do myślenia.
  Po powrocie do kraju królewicz nie przestał interesować się sprawami publicznymi, wręcz przeciwnie, został prawą ręką ojca, który upatrywał w nim swego następcę i wciągał go powoli do współrządzenia. Podczas dwuletniego pobytu ojca na Litwie Kazimierz jako namiestnik rządził w Koronie. Obowiązki państwowe umiał pogodzić z bogatym życiem duchowym. Wezwany przez ojca w 1483 r. do Wilna, umarł w drodze z powodu trapiącej go gruźlicy. Na wieść o pogorszeniu się zdrowia Kazimierza, król przybył do Grodna. Właśnie tam, „opowiedziawszy dzień śmierci swej tym, którzy mu w niemocy służyli […], ducha Panu Bogu poleciwszy wypuścił 4 dnia marca R.P. 1484, lat mając 26” – napisał ks. Piotr Skarga. Pochowano go w katedrze wileńskiej, w kaplicy Najświętszej Maryi Panny, która od tej pory stała się miejscem pielgrzymek. W 1518 król Zygmunt I Stary, rodzony brat Kazimierza, wysłał przez prymasa do Rzymu prośbę o kanonizację królewicza. Leon X na początku 1520 r. wysłał w tej sprawie do Polski swojego legata. Ten, ujęty kultem, jaki tu zastał, sam ułożył ku czci Kazimierza łaciński hymn i napisał jego żywot. Na podstawie zeznań legata Leon X w 1521 r. wydał bullę kanonizacyjną i wręczył ją przebywającemu wówczas w Rzymie biskupowi płockiemu, Erazmowi Ciołkowi. Ten jednak zmarł jeszcze we Włoszech i wszystkie jego dokumenty w 1522 r. zaginęły. Król Zygmunt III wznowił więc starania, uwieńczone nową bullą wydaną przez Klemensa VIII 7 listopada 1602 r. w oparciu o poprzedni dokument Leona X, którego kopia zachowała się w watykańskim archiwum.
  Święty KazimierzKiedy w 1602 r. z okazji kanonizacji otwarto grób Kazimierza, jego ciało znaleziono nienaruszone mimo bardzo dużej wilgotności grobowca. Przy głowie Kazimierza zachował się tekst hymnu ku czci Maryi Omni die dic Mariæ (Dnia każdego sław Maryję), którego autorstwo przypisuje się św. Bernardowi (+ 1153). Wydaje się prawdopodobne, że Kazimierz złożył ślub dozgonnej czystości. Miał też odrzucić proponowane mu zaszczytne małżeństwo z córką cesarza niemieckiego, Fryderyka III.
  Uroczystości kanonizacyjne odbyły się w 1604 r. w katedrze wileńskiej. W 1636 r. przeniesiono uroczyście relikwie Kazimierza do nowej kaplicy, ufundowanej przez Zygmunta III i Władysława IV. W 1953 r. przeniesiono je z katedry wileńskiej do kościoła świętych Piotra i Pawła. Obecnie czczony jest ponownie w katedrze.
  Św. Kazimierz jest jednym z najbardziej popularnych polskich świętych. Jest także głównym patronem Litwy. W diecezji wileńskiej do dziś zachował się zwyczaj, że w dniu św. Kazimierza sprzedaje się obwarzanki, pierniki i palmy; niegdyś sprzedawano także lecznicze zioła (odpustowy jarmark zwany Kaziukami). W 1948 r. w Rzymie powstało Kolegium Litewskie pod wezwaniem św. Kazimierza. W tym samym roku Pius XII ogłosił św. Kazimierza głównym patronem młodzieży litewskiej. W 1960 r. Kawalerowie Maltańscy obrali św. Kazimierza za swojego głównego patrona; otrzymali wówczas część relikwii Świętego.

  Święty Kazimierz

  W ikonografii atrybutem Świętego jest mitra książęca. Przedstawiany także ze zwojem w dłoni, na którym są słowa łacińskiego hymnu Omni die dic Mariæ – ku czci Matki Bożej, do której św. Kazimierz miał wielkie nabożeństwo. Często przedstawia się go w stroju książęcym z lilią w ręku lub klęczącego nocą przed drzwiami katedry – dla podkreślenia jego gorącego nabożeństwa do Najświętszego Sakramentu.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-04a.php3

  4 marca
  Święty Jan Antoni Farina, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-04b.php3

  Polubienie

 3. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 3 marca 2020 r
  Drogie ukochane dzieci, dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie w swoim sercu. Umiłowani, ile cierpień trwa w waszym życiu! Dzieci, w tym okresie Wielkiego Postu, ofiarowują cały wasz ból Sercu Jezusa, który bardzo cierpi wraz z wami, dla Kościoła, dla konsekrowanych i dla was wiernych dzieci w Ewangelii i Słowie Bożym. dusze, wykorzystując ten moment zamieszania, ale Ja, jako Współodkupicielka ludzkości, przyprowadziłem was do stóp Krzyża i proszę o pomoc dla moich umiłowanych dzieci: pomóżcie mi przyprowadzić wiele dusz do Boga, abyście i wy mogli być współodkupicielami razem ze Mną i na końcu zwyciężyli ze Mną, moi maluczcy, nigdy nie bójcie się prawdy. Pamiętajcie, że Jezusie jest Życie, Prawda i Droga. Dzisiaj wiele łask przypadnie na was. Teraz daję wam moje macierzyńskie błogosławieństwo, w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen”. Następnie Matka Boża dodała: żyjcie Jego Męką ze mną i Jezusem. Dzisiaj Madonna była trochę smutna; nosił piękną długą białą sukienkę, a po lewej trzymał kryształowy różaniec; jego stopy spoczęły na świecie i zaprosił mnie do obejrzenia obrazów wojen i śmierci. Matka Boża zaprasza nas do nieustannej modlitwy.

  Polubienie

 4. Szafirek pisze:

  III. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa

  Jezu… Włożono Ci na głowę koronę z ostrych cierni by zadać ból Twojemu ciału (Mt 27,29), lecz gorszy ból odczułeś gdy raniły Twoją duszę. W ten sposób bowiem, człowiek, słaba i krucha istota – śmiał znęcać się nad swoim Bogiem; nad swoim Stwórcą, nad swoim Panem, nad swoim Zbawicielem… A mimo to, pełen godności przyjąłeś to upokorzenie… Proszę więc, wejrzyj na mój ból, na moje poniżenie, szczególnie przykre kiedy muszę prosić o podstawowe przysługi; gdy muszę uzewnętrzniać najbardziej ludzkie potrzeby… Gdy muszę znosić niechęć i złość, lekceważenie i odrazę nawet od tych, na których ciąży ten obowiązek, gdyż nie ma przy mnie nikogo, kto byłby mi życzliwy…

  Boże mój… Czymże są krzywdy cielesne w porównaniu z krzywdami duchowymi…? „Gdy przeżywam chwile załamania, gdy na usta cisną się bluźnierstwa i przekleństwa i mnożą się pokusy do grzechu, spraw, abym w Tobie miała oparcie, bo Ty mnie nigdy nie opuszczasz” (z „Modlitewnika dla chorych” ks.SAC)… „Już ta myśl, że nie cierpię samotnie, pociesza i pomaga mi. Mogę złączyć moje bóle z Twoimi. W ten sposób i moje cierpienia biorą udział w dziele zbawienia i nabierają nieskończonej wartości” (wg Misjonarzy Krwi Chrystusa) i jestem pewna, że Ty „w naszych wielkich potrzebach zsyłasz nam wielką pomoc. Bo „im bardziej brakuje nam ludzkiego wsparcia, tym bardziej Ty, o Boże, przychodzisz nam z pomocą” (wg św.Jana Bosco)…

  „Poznając coraz bardziej swoją ludzką słabość, coraz mniej ufam sobie, ale się staram coraz szerzej otwierać swoje serce na Twoje Boże działanie” (wg SAC). Ufam, że właśnie z Tobą pokonam wszelki ból i słabość, gdyż „dusza, która pragnie Cię kochać, dla Ciebie zniesie wszystkie męki, jakiekolwiek jej ześlesz i jakikolwiek będzie ich rodzaj” (PJ do św.Katarzyny ze Sieny). Ufam, że mnie nauczysz trudnej sztuki pokory i dopomożesz zdobyć szlify cierpliwości. Tyś bowiem sam obiecał „obdarzyć jeszcze większą miłością, Tych, co pomimo swoich cierpień, pozostają Ci wierni” (wg PJ do Małgorzaty Balhan).

  Nieraz „wydaje mi się, że ból bardziej dotyka mnie niż kogokolwiek innego. A przecież wiem, że cały świat jest pełen okrutnych cierpień, które obejmują wszystkich, i wszyscy w jakimś stopniu są godni współczucia i potrzebują Twego wsparcia” (z „Modlitewnika”jw.). Proszę Cię zatem, spraw, bym w najtrudniejszych sytuacjach mogła zachować godność ludzką, choćby mnie to bolało. „Daj mi się poznać, Miłości Nieskończona… Daj moc wytrwania przy Tobie w cierpieniu i osamotnieniu. Nie wątpię, iż miłość Twa uczyni, że jarzmo życia stanie się lekkie, a brzemiona będą słodkie. Chcę rozmiłować się w Tobie. Ogarnij mnie sobą, Miłości Nieskończona” (wg o.Łucjana Królikowskiego OFMConv). I pozwól mi pamiętać, że „kiedy Bóg skraca życie, to skraca także ból” (Tertulian)…

  Boże… który „najwznioślejsze wydarzenia w Dziele Zbawienia dokonałeś przez ludzi starych, chorych, słabych, niewykształconych, nisko przez otoczenie ocenianych, lekceważonych lub odrzucanych jako „grzesznych” (PJ do Anny Dąmbskiej) – przyjmij ofiarę mego cierpienia i uczyń z nią, co chcesz.

  Ojcze nasz… 10 Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… O mój Jezu…

  Polubienie

 5. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 6. Szafirek pisze:

  5 marca – św. Jan Józef od Krzyża, zakonnik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-05a.php3
  5 marca – św. Wirgiliusz z Arles, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-05b.php3

  Polubienie

 7. Szafirek pisze:

  IV. Dźwigane krzyża przez Pana Jezusa

  „Droga dźwigania krzyża… Ostatnia droga, a na jej końcu cierpliwie czeka śmierć… Każdy krok do niej przybliża. Każdy wysiłek ma ją u celu… Jest to odarty ze złudzeń, z upiększeń obraz ziemskiego losu” (Krzysztof Narutowicz)…

  O Chryste, „jakże często człowiek czuje się opuszczony w chwili największej udręki. Sam ze swym bólem, a znikąd pomocy; sam w cierpieniu ducha a inni tego nie rozumieją… I kiedy przyjdzie do nich ze swoją biedą, dają mu odczuć, jak bardzo jest im niewygodny” (ks.Romano Guardini) – jak Ty, o Panie, byłeś zawadą dla Cyrenejczyka… Wzywam więc Ciebie, Jezu Najdroższy, bo Ty najlepiej wiesz, jak „gorzkie jest uczucie osamotnienia na które jesteśmy skazani przez ludzi, gdy o nas nie myślą, do nas nie mówią, nie odwiedzają i nie liczą się z nami…

  Ty wiesz, że nigdy bardziej niż teraz nie było mi potrzeba przyjaźni ludzkiej natchnionej przez Twoją miłość. Nigdy nie dobijałam się o nią natarczywiej. Jakaż to jednak trudna do znalezienia perła, zwłaszcza wtedy, kiedy się jej szuka bez wytchnienia” (wg „Modlitewnika dla chorych” ks.SAC)… Ale, mój Boże, wiesz i to, że „tak mało ludzi potrafi wytrwać przy człowieku doświadczanym ! Tak niewielu wytrzyma do końca… że w takich sytuacjach poznaje się wartość człowieka” (wg Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego)… A jednak, mimo to…

  „Nie skarżę się, mój Boże, nie skarżę się, mój Panie,

  Że dałeś sercu memu to smutne miłowanie.

  Nie skarżę się, mój Ojcze, że tak samotnie chodzę,

  żem się znużyła wielce na tej ciernistej drodze…” (wg Juliana Tuwima)

  Ty, Panie Jezu, zapewniałeś, że „lubisz pocieszać cierpiących i że cierpisz z powodu ich obojętności” (do Małgorzaty Balhan) – proszę Cię zatem, „w takich chwilach racz zawsze przy mnie być. Pomóż, bym dała sobie radę z tą samotnością i nie zwątpiła… Bo nie powinnam zaraz biec do drugich, ale uczyć się jak z Tobą samym wytrwać. Każdy bowiem jest samotny ze swoją biedą i sam z nią musi się uporać. Wtedy, o Chryste, daj mi odczuć, że zawsze jesteś przy mnie” (wg ks.R.G.jw.)…

  „Udziel mi mocy swojego Krzyża, abym mogła wytrzymać mękę mojego codziennego życia aż do zbożnej śmierci. Zwracam się do Ciebie po pomoc i pociechę, bo u ludzi zdrowych, spokojnych, szczęśliwych nie znajduję zrozumienia w moim przykrym położeniu. Nieraz daremnie czekam na ich dobre słowo, życzliwy uśmiech, które upewniłyby mnie, że się w ich oczach jeszcze liczę i że jeszcze coś znaczę; że jeszcze się kołacze we mnie nieśmiertelny duch godny kochania. A wtedy naciera na mnie taka pokusa, aby się zamknąć w sobie, użalać się nad losem, popaść w odrętwienie i obojętność, wyobcować się z kręgu życia ludzi i stworzeń” (wg „Modlitewnika” jw.). Proszę więc, zechciej, właśnie teraz, umocnić moją wiarę.

  Proszę Cię, Chryste, pomóż przybliżyć się do Ciebie. „Prawdą jest bowiem, że zarówno choroba jak i bieda są takimi sytuacjami, w których możemy dojść do Boga, lecz tylko wtedy, gdy czynimy to z pełnym przekonaniem, ponieważ takie sytuacje mogą być również pożywką dla ateizmu” (o.Karl Rahner SJ). Bo tak już jest, że „nędza i ogołocenie, wiodą do zniechęcenia, buntu, nieufności”. A wtedy „na stokroć gorsze osamotnienie możemy skazać siebie, kiedy przez grzech zrywamy więzy, które nas łączą z Tobą” (z „Modlitewnika” jw.)…

  Pozwól mi spotkać na tej drodze Najświętszą Matkę Twoją, gdyż „po Bogu w Trójcy Świętej Jedynym nie mamy nikogo bliższego ponad Matkę Słowa Wcielonego. Gdy więc szukamy w naszych myślach modlitewnych, z kim mielibyśmy rozmawiać, komu mielibyśmy się zwierzyć, z kim naszą samotność dzielić, to chyba tylko z Nią” (Sługa Boży S.W.jw.)… „W Jej obecności nigdy nie będę czuła się samotna. Tym bardziej, jeśli idę do Ciebie przez Nią, przez Maryję, gdyż taka Matka jak Ona, nigdy mnie nie opuści” (wg św.Josemarii Escrivy de Balaguera).

  Ojcze nasz… 10 Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… O mój Jezu…

  Polubienie

 8. Mateusz pisze:

  Gosiu, znajoma mnie pytała odnośnie orędzia czemu jest napisane żeby odprawiać msze św przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Też się z tym nie spotkałem dlatego nie potrafiłem jej udzielić odpowiedzi dlaczego tak ma być. Dla mnie nie ma w tym nic dziwnego ale może kapłan albo Ty lub jeszcze ktoś inny udzieliłby jakiegoś wyjaśnienia. Pozdrawiam.

  Polubienie

 9. Gosia 3 pisze:

  Mateuszu! ja zrozumiałam ,że podczas mszy św powinna być wymieniona przez kapłana intencja błagalna a w końcowej części mszy św śpiewana Suplikacja “Święty Boże, Święty Mocny…. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jak to było praktykowane dotychczas.
  Jeśli chcesz to mogę jeszcze zapytać Kapłana ale myśmy to tak zrozumiały.
  Również Cię pozdrawiam

  Polubienie

 10. Gosia 3 pisze:

  Indywidualne Błogosławieństwo każdego z nas na każdej mszy Najświętszym Sakramentem na te czasy a przecież Błogosławieństwo jest częścią mszy św. i inne modlitwy , które śpiewa się przed wystawionym NS.
  Poza tym np po mszy św tej o 13 wystawienie NS do indywidualnej Adoracji aby modlić się o ochronę nas i naszych rodzin aż do mszy tej pierwszej poobiedniej.
  Przecież w 1 Niedzielę Miesiąca tak było praktykowane a u mnie to zlikwidowano a Pan Jezus prosi na każdej mszy św.

  Polubienie

 11. Gosia 3 pisze:

  To znaczy teraz zerknęłam że nie ma na każdej mszy św ale jak najczęściej a w niedzielę na pewno na każdej aby każde dziecko Boże uzyskało tą możliwość choć chwilowej Adoracji i wzywania błagalnego do Boga o ulitowanie się nad nami i Błogosławieństwa NS. Ja to tak zrozumiałam i wydawało mi się że to jest oczywiste bo Pan Jezus jakby coś nowego wprowadził to by to dokładniej przedstawił.

  Polubienie

 12. Mateusz pisze:

  Może po tym zdaniu „W TEJ CHWILI WZYWAM KAPŁANÓW NA CAŁYM ŚWIECIE ABY ODPRAWIALI MSZE ŚW BŁAGALNE O OCHRONĘ ŻYCIA DLA WAS OD KORONAWIRUSA…” powinna być Kropka i dalej…”PRZED WYSTAWIONYM NA STOLE LITURGICZNYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM …”

  Polubienie

 13. Gosia 3 pisze:

  Jutro to sprawdzę bo mam za sobą ciężkie dni , jestem bardzo przemęczona. Przesłane przepisywałam prędko bo wiedziałam , że czeka mnie obowiązek opieki nad wnuczką i może nastąpiła pomyłka.
  Ale dziwne jak CI chciałam odpisać natychmiast to nagle wyłączył mi się zupełnie komputer. i rozładowała zupełnie bateria bez sygnalizowania że za chwilę się wyłączy.
  Także proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
  Szczęść Boże! Błogosławionej nocy życzę wszystkim

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   MATEUSZU! WYJAŚNIENIE DLA TWOJEJ ZNAJOMEJ BĘDZIE DUŻYM ZASKOCZENIEM I TEN BŁĄD MIAŁ SIĘ POJAWIĆ Z DOPUSTU BOŻEGO.
   JESTEM W TRAKCIE KONSULTACJI Z BOŻYM KAPŁANEM I DLATEGO MUSICIE JESZCZE TROCHĘ POCZEKAĆ ABYM NAPISAŁA WIĘCEJ.

   Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Ok. Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Mateuszu! to prawda że wyjaśnienie dla Twojej znajomej będzie dużym zaskoczeniem , jednak nie będzie żadnej poprawki ani przesuwania kropek i w takiej formie przesłanie zostanie. Nie ma żadnego błędu a to co napisałam wczoraj że jest błąd to nie aktualne. Spieszyłam się z odp nie znając ostatniego zdania Kapłana – opiekuna za co Was przepraszam.
    Otóż przed II Soborem Watykańskim msze św były tak odprawiane i to ks. skonsultował z Księżmi Tradycjonalistami. Jezus upomina się więc wciąż o to co mu odebrano.
    Poza tym wstawiłam link dokument na ten temat z z 2011 roku z logo po prawej stronie u góry Joseph Aloisius Ratzingera – seniora Benedykta XVI . Nie wiem dlaczego Mariusz go jeszcze nie zaakceptował. To jest moje wyjaśnienie , które przyznam zajęło mi bardzo dużo cennego czasu.
    Szczęść Boże!

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    CELOWO NIE WSTAWIAŁAM NA RAZIE SKOPIOWANEGO DOKUMENTU ABYŚCIE TAM ZAJRZELI DO ORYGINAŁU JEDNAK LINK NADAL SIĘ NIE WYŚWIETLA..

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Bóg zapłać za odpowiedź

    Polubienie

 14. Szafirek pisze:

  6 marca – św. Olegariusz, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-06a.php3
  6 marca – św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-06b.php3

  Polubienie

 15. Szafirek pisze:

  V. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu

  Jezu, ja wiem, że „żaden ból nawet z daleka, nie był podobny do Twojej boleści” (PJ do Sługi Bożej Józefy Menéndez), a jednak „nie szukałeś ulgi, ani pociechy… Tyś bowiem konał sam, opuszczony przez Boga i przez ludzi… Ty sam cierpiałeś głód i pragnienie. Tyś sam był wyszydzony i poniewierany, by przed szyderstwem i poniewierką chronić tych, którzy na to zasłużyli – grzeszników – wszystkich nas… Ty sam poniosłeś nasze nieprawości na krzyż. Ty sam dźwigałeś brzemię grzechów jak cichy baranek skazany na rzeź” (wg ks.Franciszka Grudnioka)… Ty sam „doszedłeś aż do szczytu wszystkich cierpień… do szczytu niewypowiedzianej boleści, jakim była udręka samotności… duchowa tortura opuszczenia, kiedy to dusza nie znalazła pocieszenia w Bogu. I chociaż podczas męki nie rzekłeś ani słowa, teraz wydałeś z siebie przeszywający krzyk: „Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił ?” (Plinio Corr?a de Oliveira)…

  To jednak nie był wyraz Twojej totalnej klęski, bo właśnie „wtedy, kiedy już nie mogłeś nigdzie pójść, bo przybili Ci nogi gwoździami do drzewa… kiedy nie mogłeś działać rękami, bo także Twoje ręce przybili do drzewa – Tyś, o Chryste, dokonał najwięcej” (wg ks.Andrzeja Bonieckiego). Tyś bowiem „umarł za nasze grzechy aby zakończyć stan naszego wyobcowania i znowu przyprowadzić nas do Boga” (John Stott)…

  Chryste, Ty wiesz, że kiedy myślę o swojej śmierci w chorobie i opuszczeniu, zastanawiam się, czy potrafię tak jak Ty wznieść się ponad małoduszność, ponad zaborczą miłość własną, która czai się w zakątkach mego serca. Ty wiesz, jak bardzo, bardzo pragnę, „aby otaczali mnie ludzie zaprzyjaźnieni z Tobą, którzy z Ciebie czerpią dobroć, pociechę, podniesienie na duchu i radość; których miłość jest Twoim darem i przypomina, że jesteś przy mnie i będziesz, zwłaszcza w godzinie ciemności” (wg „Modlitewnika dla chorych” ks.SAC), mimo to, proszę, naucz mnie przebaczać i modlić się za tych, którzy o mnie zapomnieli, jak i za tych, co opuścili mnie w największej potrzebie. Pomóż mi pokochać złośliwych, nieprzychylnych i obłudnych, i spraw, bym póki czas pojednała się ze wszystkimi. „Trzeba bowiem być bardzo oględnym, nawet wśród największych udręk, by nic nie dotknęło miłości, którą Ty, mój Boże, żywisz w mojej duszy i którą zasiewasz w duszach „naszych winowajców” (wg Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego).

  „Nie zmniejszaj mojej męki w niczym, lecz daj mi tylko moc do zniesienia i uczyń ze mną, co Ci się podoba, Panie… Daj tylko tyle łaski, bym umiała Ciebie miłować w każdym wypadku i okoliczności. Nie zmniejszaj, Panie, kielicha goryczy, lecz daj mi tylko moc, bym go wychylić mogła” (św.Faustyna)…

  „Idę do Ciebie, Matko Bolesna, i wiem, że sama nie dorastam, ale we dwie – wytrwamy… Wierzę, że między wieczorem Wielkiego Piątku a porankiem wielkanocnym godzin zaledwie kilka – z Tobą więc staję przy krzyżu” (bł.Karol de Foucauld) Twojego Syna. „Ty, o Maryjo, znasz moje nędze, moje problemy i cierpienia. Znasz niepokoje duszy i ciała… Matko Pocieszycielko, dziękuję, że nie zostawiłaś mnie samą, dziękuję Ci, że jesteś ze mną w moich krzyżach i cierpieniach. Wyciągam do Ciebie ręce i poświęcam Ci moje życie, abym mogła pozostać przy Krzyżu Twego Syna. Matko Boża Bolesna, proszę Cię, uproś mi męstwo w cierpieniu” (wg o.Slavko Barbaricia OFM).

  „Niech Twoje ciche i czyste usposobienie, którego nie mąciła żadna niecierpliwość i nie osłabiało żadne szemranie, będzie i teraz przed moimi oczyma, abym mierzył jak Ty i cierpiał jak Ty. Niech się dzieje Boża Wola, nie moja. Ta Wola niech się liczy, żadna inna” (ks.bp Johanan Michael Sailer)… Moją „ostatnią godzinę przed pogrążeniem się w mroku śmierci, pomóż rozjaśnić, mocą wiary, błogością nadziei i potęgą miłości. Ufam mocno, że wraz z Jezusem odniosę ostateczne zwycięstwo nad grzechem i śmiercią.

  Prowadź mnie do Światłości Przedwiecznej, do pojedynku życia ze śmiercią bez cienia zwątpienia i rozpaczy. Wyrywam się tęsknotą do Ciebie… do Jezusa, bo wiem, że oczekuje mnie u progu wieczności… Przed domem królestwa Bożego, które będzie mym wiecznym mieszkaniem, rzucę się w Jego ramiona. Będę bezpieczna i już nigdy nie oddalę się od Niego… i będę wychwalała potęgę Jego łaski” (wg o.Łucjana Królikowskiego OFMConv).

  Ojcze nasz… 10 Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… O mój Jezu…

  Polubienie

 16. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 17. Mateusz pisze:

  Witold Gadowski: dzisiaj straszą koronawirusem, jutro zaczipują nas wszystkich

  „Na nasze ulice, lotniska i dworce wylegli ludzie w niepokojących maseczkach. Nagle w drogeriach i aptekach zabrakło środków dezynfekujących dłonie i płynów odkażających. Ludzie boją się podróżować, uciekają przed nieznajomymi i nieznanym. Zaledwie miesiąc wystarczył, aby na cały świat padł wielki strach”, pisze na łamach tygodnika „Niedziela” Witold Gadowski.

  W ocenie publicysty aktualny stan rzeczy to „zasługa” mediów, które perfekcyjnie wykonały swoją pracę, w efekcie której niepokój związany z koronawirusem został zasiany w mózgu każdego z nas. „Co bardziej operatywni i pozbawieni skrupułów wykupili w aptekach maseczki po 2 zł i sprzedają je teraz w serwisie Allegro po 150, a nawet 200 zł”, zauważa. A chętnych nie brakuje….

  „Największe epidemie wybuchły w Chinach i Iranie. Oczywiście, tylko przypadkiem są to kraje, które do tej pory były największymi konkurentami amerykańskiego porządku w świecie. Nasuwają się pytania: czy rozszerzająca się właśnie psychoza koronawirusa z Wuhan będzie skutkowała tym samym, czym skutkowały zamachy z 11 września 2001 roku? Czy teraz czeka nas podobna operacja odebrania nam kolejnych praw i swobód?”, pyta Gadowski.

  Dziennikarz zwraca uwagę, że póki co jesteśmy drobiazgowo wypytywani na lotniskach „o swoje ostatnie wojaże”, a specjaliści w białych kombinezonach mierzą nam temperaturę. Jego zdaniem na tym jednak się nie skończy. „To prosta droga, aby obowiązkowo wszczepić nam elektroniczne chipy monitorujące nasze procesy fizjologiczne”, podkreśla.

  Czy taki scenariusz jest możliwy? Według Witolda Gadowskiego jak najbardziej. „Często w wielkich operacjach przeprowadzanych przez służby specjalne tysiące ludzie wykonuje ściśle określone zadania, kompletnie nie zdając sobie sprawy z celu prowadzonych przez siebie operacji”, wskazuje.

  „Ludziom odbiera się samodzielność, pozbawia wolności, a ostatecznym etapem tego procesu jest odzieranie z godności: nadawanie im numerów i poruszanie nimi jak pinkami na wymyślnej szachownicy”, podsumowuje Gadowski.

  Polubienie

 18. Szafirek pisze:

  7 marca
  Święte męczennice Perpetua i Felicyta

  Święte Perpetua i Felicyta
  Perpetua i Felicyta żyły w II w. w starożytnym Thuburbo Minus, mieście położonym około 30 km od Kartaginy (dziś Teburbo w Tunisie). Perpetua w tajemnicy przed ojcem poganinem przyjęła wiarę chrześcijańską i zaczęła do niej przekonywać swych bliskich: brata Saturusa oraz niewolników – Felicytę, Rewokatusa, Sekundulusa i Saturninusa. Obie z Felicytą były młodymi mężatkami. Mąż Felicyty prawdopodobnie zginął razem z nią. Natomiast o mężu Perpetuy informacje są sprzeczne: raz czytamy, że był chrześcijaninem, w innych źródłach, że tak jak jej ojciec – poganinem.
  Oskarżone o bycie chrześcijankami, zostały pojmane i sprowadzone do Kartaginy. Perpetua miała malutkiego synka, w wieku niemowlęcym, którego przynoszono jej do karmienia. W tym samym czasie, będąca w ósmym miesiącu ciąży Felicyta, po ciężkim porodzie, przy wtórze grubiańskich uwag więziennego strażnika, powiła dziewczynkę, którą zaadoptował jeden z chrześcijan. Zgodnie bowiem z prawem rzymskim, matka, mająca w swoim łonie dziecię, nie mogła być stracona przed jego urodzeniem. Zachowały się autentyczne dokumenty, opisujące powyższe wydarzenia – pamiętnik pisany w więzieniu przez św. Perpetuę oraz relacja naocznego świadka. Mimo próśb ojca, który odwiedzał Perpetuę w więzieniu, kobieta nie wyrzekła się swojej wiary.
  Święte Perpetua i FelicytaPo krótkim procesie wszystkich więźniów skazano na rozszarpanie przez zwierzęta. Chwili triumfalnego wejścia na arenę nie dożył jedynie Sekundulus, który zmarł w więzieniu. Tuż przed męczeństwem Perpetua i Felicyta otrzymały chrzest, bowiem w czasie aresztowania były jeszcze katechumenkami. Męczennicy wymienili między sobą pocałunek pokoju. Na arenie wypuszczono na nie dzikie zwierzęta, które nie okazały się zbyt drapieżne. Jedynie dotkliwie poraniły kobiety. Gladiatorzy dobili je więc mieczami.
  Męczeństwo to stało się sławne w całym Kościele. Do dzisiaj liturgia przypomina imiona świętych „bohaterek wiary” Perpetuy i Felicyty w Kanonie Rzymskim (pierwszej Modlitwie Eucharystycznej), który jako jedyny był stosowany w każdej Mszy św. aż do 1969 r. (obecnie jest kilka modlitw eucharystycznych do wyboru). Imiona obu męczennic wymieniane są także w Litanii do Wszystkich Świętych. Późniejsza legenda uczyniła ze św. Felicyty matkę siedmiu synów, z którymi miała ponieść męczeństwo. Legenda ta wyraźnie nawiązuje do śmierci siedmiu braci machabejskich i ich bohaterskiej matki. Męczeńska śmierć miała miejsce 7 marca 202 lub 203 r.
  Perpetua i Felicyta są patronkami bezpłodnych kobiet.

  W ikonografii św. Perpetua przedstawiana jest w bogatym stroju patrycjuszki, z naszyjnikiem, welonem, zaś św. Felicyta – w skromnej sukni bez ozdób.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-07.php3

  Polubienie

 19. Szafirek pisze:

  Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi

  Najświętsza i Najdroższa Matko moja, Królowo Pokoju i Matko Miłosierdzia, ja, nędzny grzesznik, w uniżeniu najgłębszym, upadam przed Tobą i z miłością najgorętszą przepraszam Ciebie za grzechy swoje i za grzechy wszystkich grzeszników, że w takiej boleści pogrążaliśmy Twoje Niepokalane Serce. Ty się gniewać nie umiesz. Matko Najsłodsza, Ty kochać i cierpieć umiałaś, żyjąc na tej ziemi, a teraz, gdy królujesz w niebie, kochać i przebaczać umiesz. Więc przebacz nam, że tak okrutnie umęczyliśmy i tak strasznie ukrzyżowaliśmy Syna Twojego: przebacz nam, że dotąd grzechy nasze nieustannie Go na krzyż przybijają, przebacz, że tak znieważamy Jego łaski. Jego natchnienia, Jego słowa głoszone w Kościele i Jego święte Sakramenty. Przebacz wszystkie bluźnierstwa bezbożnych przeciw Tobie miotane. Przebacz nam wszystkie grzechy nasze: przebacz wszystkie zbrodnie całego świata, które ja, najniegodniejszy twój sługa, jako moje własne do Ciebie przynoszę. Zdejmij Je ze mnie, Matko Miłosierdzia, i rzuć w Rany Boskiego Syna Twojego, Przenajdroższą Krew Jego ofiarując za nas ojcu Przedwiecznemu, uproś łzy pokuty i zechciej od nas odwrócić straszne karanie, na które tak słusznie zasłużyliśmy. O Maryjo, Matko nasza, wszystkie krzywdy przez nas Twemu Niepokalanemu Sercu wyrządzone, nagradzamy Ci Przenajdroższym Sercem Jezusa, Jego miłość i błogosławieństwo ofiarując Tobie. O Maryjo, bądź za wszystko i bez końca uwielbiona! Niech będzie uwielbione Twoje Niepokalane Poczęcie, Twoje nienaruszone Dziewictwo, Twoje cudowne Wniebowzięcie, Twoje chwalebne królowanie nad niebem i ziemią. Twoje wszechmocne do Boga pośrednictwo, Twoje miłosierdzie bez granic, Twoje boleści na ziemi wycierpiane i wiekuiste radości Twoje. Cała i we wszystkim bądź pochwalona, o Maryjo wszelkiej chwały i miłości godna. Pozwól nam wielbić Ciebie nieustannie na tej ziemi i rozszerzać coraz więcej cześć ku Niepokalanemu Sercu Twojemu, a po śmierci zaprowadź nas do nieba, abyśmy z Tobą, o Matko Jezusa i Matko nasza. Trójcę Przenajświętszą po wszystkie wieki chwalili. Amen

  Polubienie

 20. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 6 marca 2020 r
  Przesłanie Najświętszej Współodkupicielki Maryi dla zbawienia ludzkości:
  Drogie dzieci, dziękuję wam, że byliście tutaj na modlitwie w tym kościele domowym, to jest moje pragnienie wspólnej modlitwy w pokoju z sercem zwróconym do Jezusa, dzieci, bądźcie pokorne i proszę was, abyście wybrali najwęższą drogę do waszej świętości i nie bez trudności, które prowadzą do zatracenia, pomyśl o swojej duszy. Módlcie się za Niemcy. Nie osądzajcie kapłanów, ponieważ wielu zostanie ciężko osądzonych przez Boga, jestem tu z wami, aby was pocieszyć i błogosławię w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen ”.
  Krótkie przesłanie Jezusa: Oto moja siostro, to jest chwila, w której oddzielę światło od ciemności.

  Polubienie

 21. Adrian pisze:

  Polubienie

 22. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 23. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 24. Mateusz pisze:

  USA: biskup zapowiedział odprawianie Mszy św. tylko Ad orientem

  Biskup James Wall z diecezji Gallup w Nowym Meksyku ogłosił, że rozpocznie celebrowanie regularnej niedzielnej Mszy św. w katedrze Ad orientem, stojąc w tym samym kierunku co wierni. Hierarcha dodał, że w ten sposób podczas Mszy św. chce zwracać się ku Bogu.

  Amerykański biskup James Wall poinformował o zmianach w formie odprawiania Mszy świętej w katedrze. Zgodnie z jego wolą, Msze św. będą od teraz odprawiane Ad orientem, to znaczy tyłem do wiernych, a zarazem przodem do Najświętszego Sakramentu. Biskup nie narzucił takiego rozwiązania parafiom znajdującym się w jego diecezji, ale zachęcił wszystkich księży do zmian i podobnej praktyki. Bp Wall zauważa, że celebracja Ad orientemprzypomina jaką rolę pełnimy podczas Mszy świętej.

  „Praktycznie rzecz biorąc, oznacza to, że sprawowanie Mszy będzie wyglądać nieco inaczej” – wyjaśnił biskup. „Podczas takich Mszy św., kapłan staje w tym samym kierunku co zgromadzeni wierni” – dodał.

  „Dokładniej mówiąc, zwracając się do Boga, na przykład podczas oracji i modlitwy eucharystycznej, staje on w tym samym kierunku, co ludzie, to znaczy do Boga (ad Deum)” – powiedział bp Wall. „Czyni to dosłownie używając wyrażenia drogiego św. Augustynowi, zwracając się do Pana obecnego w Najświętszym Sakramencie. Natomiast zwracając się do ludzi, odwraca się w ich stronę” – tłumaczy hierarcha.

  „Modlitwa i uwielbienie Ad orientemjest przede wszystkim prostym wyrazem patrzenia na Chrystusa jako miejsca spotkań Boga i człowieka” – powiedział bp Wall, powołując się na kardynała Josepha Ratzingera i jego myśl zawartą w „Duchu liturgii”. „Wyraża podstawową formę chrystologiczną naszej modlitwy. […] Modlenie się ku wschodowi oznacza spotkanie z przyszłym Chrystusem” – cytuje kard. Ratzingera.

  Biskup diecezji Gallup w Nowym Meksyku zwrócił uwagę, że sprawowanie Mszy św. Ad orientem jest w pełni zatwierdzone przez Kościół i jest praktykowane podczas sprawowania tzw. Mszy św. trydenckiej. „Jest to również praktyka, do której chciałbym zachęcić w całej diecezji” – powiedział. Hierarcha jest zdania, że ofiarowanie Mszy świętych Ad orientemjest duszpasterskie i dobre, m.in. ze względu na poznanie różnorodności i bogactwa Kościoła, a także jego modlitewnej historii”.

  W kontekście decyzji biskupa warto przypomnieć, że na konferencji liturgicznej w 2016 roku w Londynie, kardynał Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów poprosił wszystkich księży i ​​biskupów, aby podczas Mszy św. przyjęli postawę Ad orientemi zachęcali katolików do przyjmowania Komunii św. tylko klęcząc.

  – W czasie Liturgii Słowa czytający i słuchający powinni być zwróceni ku sobie – powiedział kard. Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. – Ale jak tylko osiągniemy moment od ofiarowania, kiedy kapłan sam zwraca się do Boga, jest konieczne, aby celebrans i wierni byli wspólnie zwróceni w kierunku wschodnim. To dokładnie odpowiada temu, czego chcieli ojcowie soborowi – mówił.

  Purpurat stanowczo odrzucił argument mówiący o tym, że kapłani celebrujący liturgię zgodnie z tradycją Kościoła… odwracają się od wiernych. Raczej, jak powiedział kard. Sarah, wszyscy wspólnie kapłan i wierni zwracają się w tym samym kierunku, „w stronę przychodzącego Pana”.

  Polubienie

 25. Mateusz pisze:

  Przodem czy tyłem? O kierunku modlitwy podczas Mszy świętej

  Zwróćmy się ponownie ku Panu – zaapelował kard. Robert Sarah w lipcu tego roku. Zaproponował, by od I niedzieli Adwentu kapłani celebrowali Msze święte zwróceni w tym samym kierunku co zgromadzeni wierni. Kto uczestniczył w liturgii w minioną niedzielę z pewnością zauważył, że kapłani sprawują liturgię nadal przodem do wiernych. Dlaczego apel kardynała spalił na panewce?

  Pochodzący z Gwinei kard. Robert Sarah jest prefektem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. W skrócie, odpowiada za właściwy kształt liturgii w Kościele. W ostatnim czasie kilka razy wypowiedział się na temat sposobu, w jaki w naszych kościołach sprawowana jest Msza św., formułując postulaty, które wywołały opór niektórych środowisk. Wśród tych postulatów jest ponowne zwrócenie kapłana w tym samym kierunku, w jakim zwrócone jest całe zgromadzenie liturgiczne. Ten postulat pierwszy raz bardzo wyraźnie kardynał sformułował w wywiadzie dla „L’Osservatore Romano” jeszcze w 2015 r. Powtórzył je potem w maju 2016 r. dla dziennika „Famille Chrétienne” i w lipcu podczas konferencji „Sacra Liturgia” w Londynie, podczas której gwinejski kardynał użył określenia „reforma reformy”. Terminem tym określa się te postulaty, które dążą do skorygowania pewnych zmian, jakie nastąpiły w liturgii po Soborze Watykańskim II. Dla wielu ojcem owej „reformy reformy” jest Benedykt XVI, który – nie tylko w kwestii liturgii, ale także przy okazji innych zagadnień nie raz wzywał, by wrócić do źródła, czyli tego, co napisali i czego chcieli ojcowie Soboru Watykańskiego II.

  Dla zrozumienia, co miałoby być główną osią idei „reformy reformy”, trzeba ogólnie przypomnieć jeszcze jeden fakt. Do 1970 r., gdy bł. Paweł VI ogłosił nowy mszał, wprowadzający istotne zmiany w liturgii, w Kościele obowiązywał mszał św. Piusa V. Z niewielkimi zmianami używany był w Kościele od 1570 r. Ostatniej zmiany dokonał w nim św. Jan XXIII, m.in. dodając do kanonu imię św. Józefa. Nowa Msza wprowadziła wiele zmian. Niektóre jednak weszły do niej bardziej przez praktykę powodowaną kreatywnością kapłanów niż zgodnie z literą dokumentów Kościoła i tego, czego faktycznie chcieli ojcowie zgromadzeni na soborze. Przykładem jest język liturgii. Sobór Watykański II podtrzymał zasadę, że językiem liturgii jest łacina, zezwalając wprawdzie na dopuszczenie języka narodowego w pewnych przestrzeniach, zwłaszcza w czytaniach i pouczeniach oraz niektórych modlitwach, co zresztą stosowano już przed reformą, jednak nie nakazując czy nawet nie sugerując, by w całości zastąpić łacinę językami narodowymi.

  Podobnie ma się rzecz z kierunkiem modlitwy kapłana, a właściwie należałoby powiedzieć: z kierunkiem modlitwy całego zgromadzenia liturgicznego. Dotychczas kapłan modlił się zwrócony w tym samym kierunku, co wierni. Złośliwi mówią: tyłem do wiernych. Odwrócenie kapłana przodem do ludzi nie jest propozycją nową, bo pojawiło się już na Soborze Trydenckim. Nie zdecydowano się jednak na takie rozwiązanie. Podobnie jak nie zdecydowano się na nie na Soborze Watykańskim II. Jeszcze niedawno w mszale rzymskim po złożeniu darów rubryki podawały: „kapłan, zwracając się do ludu, mówi…”. Co znaczyło, że nie stał zwrócony do niego! Być może dla wielu osób spór o to, czy ksiądz ma stać z tej czy tamtej strony ołtarza, wydaje się być sporem nic nieznaczącym. Po co kruszyć kopie o takie szczegóły? A jednak sprawa nie dotyczy niuansów, a istoty.

  „Niezależnie od wszelkich zmian, aż po początki drugiego tysiąclecia czymś oczywistym dla całego chrześcijaństwa jest modlitwa skierowana na Wschód” – pisze w „Duchu liturgii” kard. Joseph Ratzinger. Trzeba dodać, że nie był to tylko kierunek modlitwy jedynie kapłana. Całe zgromadzenie zwracało się w stronę Wschodu. Na Zachodzie, gdzie z różnych względów, przede wszystkim topograficznych, nie zawsze możliwe było usytuowanie kościoła pozwalające na celebrację w stronę Wschodu – przykładem jest tu bazylika św. Piotra w Rzymie – na początku liturgii kapłan stał przy ołtarzu zwrócony na Wschód, ludzie zaś w jego stronę; patrzyli więc na siebie, ale… tylko do pewnego momentu, gdy także i oni odwracali się w stronę Wschodu, stając tyłem do księdza!

  „Kierunek wschodni był łączony (…) ze „znakiem Syna Bożego”, z krzyżem, z powtórnym przyjściem Chrystusa. Tym samym Wschód był od początków związany ze znakiem krzyża. Tam, gdzie wspólne zwrócenie się na Wschód nie jest możliwe, tam jako Wschód duchowy służyć może krzyż. Powinien on stać na środku ołtarza oraz być punktem skupiającym wzrok kapłana i modlącego się zgromadzenia. W ten sposób postępujemy zgodnie z dawnym wezwaniem do modlitwy, znajdującym się na progu Eucharystii: Conversi ad Dominum – zwróćcie się do Pana.” Jako absurdalne kardynał Ratzinger uznał ustawienie krzyża obok ołtarza, by nie zasłaniał kapłana. Nie powinno więc dziwić, że charakterystycznym elementem liturgii sprawowanej przez Benedykta XVI był powrót krzyża na ołtarz.

  Wprawdzie Benedykt XVI nie zdecydował się na powrót do celebracji całego zgromadzenia ad orientem, ale usytuowanie krzyża w centrum było niewątpliwie krokiem w tę stronę. Kard. Sarah, jak się zdaje, próbuje postawić drugi krok. Jego zdaniem, usytuowanie kapłana przodem do wiernych zbytnio koncentruje ich uwagę na nim, zamiast na Chrystusie. Tu także widać echa myśli Benedykta XVI, dla którego taki układ jest przejawem niespotykanej dotąd klerykalizacji liturgii.

  „Zwrócenie się kapłana do ludu czyni ze wspólnoty zamknięty krąg. Wspólnota w swoim kształcie nie jest już otwarta ani do przodu, ani do góry, lecz zamyka się w sobie samej. Wspólne zwrócenie się na Wschód nie oznaczało ani tego, że „celebruje się do ściany”, ani tego, że kapłan „odwraca się plecami do ludu” (nie był on uważany za aż tak ważnego). Albowiem tak jak w synagodze wspólnie patrzono w stronę Jerozolimy, tak i tutaj wspólnie patrzy się „na Pana”. Ja wyraził to J.A. Jungmann, jeden z ojców Konstytucji o Liturgii Świętej Soboru Watykańskiego II, chodziło raczej o ten sam kierunek zwrócenia się kapłana i ludu, którzy wiedzieli, iż wspólnie zmierzają do Pana. Nie zamykają się w kręgu, nie przyglądają się sobie wzajemnie, lecz jako wędrujący lud Boży kierując się na Wschód, w stronę Chrystusa, który wychodzi nam naprzeciw”.

  Myśl Benedykta XVI, którą kontynuuje kard. Sarah, nie jest jedynie sentymentalnym i romantycznym spojrzeniem na dawną praktykę liturgiczną, ale próbą zwrócenia uwagi na istotę liturgii, która wyraża się także w znakach, symbolach i gestach. Wezwanie kardynała z Gwinei, który stoi na czele kongregacji zajmującej się liturgią, powinno zostać potraktowane – pozostając w klimacie Adwentu – jak głos wołającego na pustyni. Jak głos mówiący coś ważnego, a jednocześnie kierujący uwagę na Kogoś Ważnego.

  Niezwykle ważnym jest , by tak szybko jak to możliwe powrócono do wspólnego kierunku modlitwy – księża i wierni zwróceni razem w tym samym kierunku – ku Wschodowi lub przynajmniej w stronę absydy, w stronę Pana, który przychodzi, w tych częściach liturgicznych rytów, w których odnosimy się do Boga. Taka praktyka jest dozwolona przez obecnie obowiązujące przepisy. Jest w pełni legalna w nowym rycie. Uważam, że jest to bardzo ważny krok, który upewni nas, że w naszych celebracjach to Bóg jest prawdziwie w centrum. (…) Drodzy księża, powinniśmy ponownie posłuchać lamentu Boga przekazanego nam przez proroka Jeremiasza: Do mnie zaś plecami się odwracają, a nie twarzą” (Jr 2,27). Zwróćmy się ponownie ku Panu!

  Bo jak pisze w „Duchu liturgii” obecny papież senior: „Punktem odniesienia jest Pan. Jest On wschodzącym Słońcem historii”.

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   „Niezwykle ważnym jest , by tak szybko jak to możliwe powrócono do wspólnego kierunku modlitwy – księża i wierni zwróceni razem w tym samym kierunku – ku Wschodowi lub przynajmniej w stronę absydy, w stronę Pana, który przychodzi, w tych częściach liturgicznych rytów, w których odnosimy się do Boga. Taka praktyka jest dozwolona przez obecnie obowiązujące przepisy. Jest w pełni legalna w nowym rycie. „

   Polubienie

 26. Szafirek pisze:

  8 marca – św. Jan Boży, zakonnik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-08a.php3
  8 marca – św. Stefan z Obazine, opat https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-08b.php3
  8 marca – św. Beata, dziewica i męczennica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-08c.php3
  8 marca – bazylika katedralna w Pelplinie https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-08d.php3

  Polubienie

 27. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 7 marca 2020 r
  Moje dzieci, dziękuję wam, że jesteście tutaj na modlitwie, proszę was, abyście się wyspowiadali i oczyścili swoją duszę, postępujcie zgodnie z prawdą w tym czasie oczyszczenia. Teraz błogosławię was w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen ”.

  Polubienie

 28. Mateusz pisze:

  Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim blogowiczkom wszystkiego najlepszego 🙂 Szczęść Boże!

  Polubienie

 29. Gosia 3 pisze:

  Bardzo dziękuję Tobie Mateuszu!
  Serdeczne pozdrawiam.
  Błogosławionego Dnia Pańskiego ! dla Ciebie i dla znajomych.

  Polubienie

 30. Mariusz pisze:

  Polubienie

  • Mariusz pisze:

   Wszystkim Paniom Blogowiczkom i Czytelniczkom naszego bloga składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wiele dobrego by życzyć… ale niech Każda resztę dopisze sobie sama.

   Ps. Wyżej upominek muzyczny.

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Bardzo ładny ten upominek Mariuszku! za który serdecznie dziękuję.
   I za życzenia także!
   Szczęść Boże!

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    TEN RÓŻANIEC MĘŻCZYZN W LUBLINIE JEST DLA MNIE NAJWIĘKSZYM PREZENTEM NA DZIEŃ KOBIET!
    MARYJO KRÓLOWO POLSKI OSŁANIAJ NAS!
    NA 19 MARCA 2020 W ŚWIĘTO ŚW JÓZEFA 18:30 NASTĘPNY MARSZ ( RÓŻANIEC?) MĘŻCZYŹNI Z ŻONAMI I DZIEĆMI CZYLI CAŁE RODZINY.
    KOCHANI OSŁANIAJCIE SWOJE MIASTA TAKIMI MODLITWAMI.

    Polubienie

   • elzbieta pisze:

    To piekne w wielu miastach so takie rózance budzo sie sumienia Polaków moze cala Polska ruszy znów do rózanca

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW LUBLINA – SPROSTOWANIE.
    MARSZ – MODLITWA RÓŻAŃCOWA Z MARYJĄ SPOD PARAFII PW NAWRÓCENIA ŚWIĘTEGO PAWŁA W NASTĘPNĄ 1 SOBOTĘ MIESIĄCA TJ 04.04.2020 R GODZ 18;30.
    ZAŚ 19 MARCA 2020 W UROCZYSTOŚĆ ŚW JÓZEFA TYLKO MSZA ŚW W TYM KOŚCIELE RÓWNIEŻ O TEJ SAMEJ GODZINIE 18:30.
    MARYJO KRÓLOWO POLSKI MÓDL SIĘ ZA NAMI O OSŁANIAJ SWOIM NIEBIESKIM PŁASZCZEM.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    ELU! A GDZIE TY MIESZKASZ , OCZYWIŚCIE CHODZI MI O MIASTO A NIE PEŁNY ADRES. I CZY U WAS JUŻ TEŻ SIĘ ODBYŁ MARSZ.?
    POZDRAWIAM. 🙂

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    PROPONUJĘ TYM RAZEM PRZYJŚĆ NA TEN MARSZ Z LAMPIONAMI.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    JESZCZE JEDNO MOJE SPROSTOWANIE!
    04.O4.2020 TEN RÓŻANIEC ROZPOCZYNAJĄCY SIĘ MSZĄ ŚW O 18:30 TO RÓŻANIEC DLA MĘŻCZYZN ALE JAK PRZYJDZIE TROCHĘ KOBIET TO CHYBA NIE ZASZKODZI. NIECH KOBIETY NIE WCHODZĄ W TŁUM A IDĄ BRZEGIEM Z LAMPIONAMI ABY ICH OŚWIETLAĆ W MODLITWIE I ABY WIDAĆ BYŁO W MARSZU TĄ WIELKĄ WALKĘ DUCHOWĄ NASZYCH WSPANIAŁYCH WOJOWNIKÓW MARYI – NASZYCH MĘŻCZYZN
    TO BĘDZIE COŚ CUDOWNEGO NA ULICACH LUBLINA.
    Z PANEM BOGIEM I Z MARYJĄ.

    Polubienie

  • elzbieta pisze:

   mieszkam okolice Grudziodz taki marsz rózancowy byl teraz w sobote w kosciele u Marianów rozpoczol sie mszo sw

   Polubienie

 31. KIELICH pisze:

  Dołączam się do życzeń. Dla wszystkich Pań Błogosławieństwa Bożego życzę.

  Polubienie

 32. Gosia 3 pisze:

  Chciałam Was zapytać może ktoś pamięta czy ks Jechymczyk zbajduje się w tym najbardziej zagrożonym miejscu we Włoszech? Bo z tego co pamiętam to on chyba na północy Włoch posługuje.

  Polubienie

 33. Szafirek pisze:

  Mateuszu,Mariuszu,KIELICHU! Ja także bardzo Wam dziękuję za życzenia 🙂
  Pozdrawiam serdecznie.
  Z Panem Bogiem i Maryją!

  Polubienie

 34. Adrian pisze:

  PRZEKAZY PODPROGOWE W BAJKACH DISNEY’A – SEKSUALIZACJA, SPIRYTYZM, SATANIZM.

  W przypadku dziecka natomiast, zwłaszcza takiego od narodzin do 5.-6. roku życia, który to czas jest najważniejszym okresem rozwoju intelektualnego, w którym kształtowane są mózg, inteligencja i poziom naszej świadomości, umysł jest niczym wysuszona gąbka, w którą bezrefleksyjnie wsiąka dosłownie każdy bodziec z otoczenia. Jak mawiali jezuici, „dajcie mi dziecko do piątego roku życia, a zrobię z nim, co chcę„.
  https://globalna.info/2020/03/08/przekazy-podprogowe-w-bajkach-disneya-seksualizacja-spirytyzm-satanizm/

  Polubienie

 35. Adrian pisze:

  Carbonia 07.03.2020 11,07

  Za chwilę zostaniesz uderzony przez wielką plagę!

  Jezus was kocha lub kobietę, służcie mi nieustannie, wasz Bóg da wam Siebie.
  Umiłowane dzieci, to Jezus mówi do was, słuchajcie mego głosu i idźcie za mną zgodnie z moimi przykazaniami.
  Za chwilę zostaniesz uderzony przez wielką plagę!
  Ludzkość przejdzie wielki ból, jeśli nie wróci w pośpiechu do swego Stwórcy, jeśli nie klęka przed nią i prosi o wybaczenie ze skruszonym sercem za wszystkie popełnione grzechy.
  Smutek jest we Mnie, widzę ludzi pijanych kłamstwem, ludzi bez lęku przed Bogiem, … stają się piękni w oczach szatana i idą za nim zamiast mnie, ich serce wkrótce pęknie z bólu, ale kto nie chciał słuchać mojego apele nie mogą być uratowane, … ci, którzy dokonali wyborów w służbie szatana, nie mogą być moim synem.
  Moje dzieci, krzyż ma być objęty, bez Krzyża nie ma zbawienia. Jezus w swojej nieskończonej miłości uścisnął swój krzyż dla zbawienia swoich dzieci, aby mogły powstać do życia nowego i wiecznego.
  Grzech jest na świecie, ludzkość celebruje szatana zamiast Jezusa, swego Zbawiciela. Mężczyzna zachwyca się ucztą wroga i kpi z mojej miłości.
  Obudzę lud w nocy i włożę go we Mnie, w nim przyjdzie do Mnie, a jego serce wejdzie w wymiar Miłości, będzie żyć i cieszyć się wielkością w Bogu i będzie się radować na wieki u jego boku.
  Nadeszły czasy wielkiego smutku dla tej przewrotnej Ludzkości, wszystko, co teraz zobaczycie, to to, co zostało wam już objawione przez proroków w czasie. Tutaj burza przychodzi do wizji ludzkości.
  Słońce jest w ostatniej agonii,
  Ziemia już wymiotuje cały swój ból, rodzi zło wyrządzone przez człowieka i wyrzuca je na powierzchnię.
  Kaplica Sykstyńska zaraz się zawali, Bóg wybucha, by zademonstrować swoją moc! … drżenie lub człowiek, drżenie lub ty, który Mnie zdradziłeś, … drżenie, ponieważ teraz zobaczysz jego moc nad tobą, położy cię pod ziemią i nigdy więcej nie będziesz w stanie wyrządzić krzywdy jego dzieciom. Nadeszła godzina waszego końca, przedstawienie będzie krótkie, świątynia Boża zostanie uwolniona od zdrajców. Rzym będzie płakał, ponieważ nigdy nie płakał , jego ściany zawalą się, a jego wygląd będzie katastrofalny. Lekarze świątyni stracą życie, nie będą mogli się uratować, ponieważ walczyli przeciwko Bogu Stwórcy. Tutaj kończy się czas ich mocy, ich blask spadnie, wszystko zamieni się w pył.
  Umiłowane dzieci, to Bóg was wzywa … spieszcie się z powrotem do prawdy, nie marnujcie czasu, czas jest cenny dla waszego zbawienia, klękajcie w modlitwie do tego, który was ocalił i błagajcie o Jego miłosierdzie, trzymajcie Różaniec Święty między ręce i módlcie się nieustannie, pogrzeb wrogów Boga jest blisko.
  Umiłowana moja oblubienico, przychodzę wam powiedzieć, że wszystko jest nieuchronne, że burza już trwa, że ​​Niebo posuwa się naprzód w bitwie, zastęp Aniołów jest już na Ziemi, aby chronić dzieci Boże.
  https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=it&u=https://colledelbuonpastore.eu/&prev=search

  Polubienie

 36. Adrian pisze:

  Carbonia 29.02.2020 13,47
  Moje ukochane dzieci, wkrótce zostaniecie katapultowani w nowy wymiar. Bądź gotowy.

  Moje dzieci, przygotujcie się na to, co się wkrótce wydarzy: wasze serca są we Mnie.
  Za chwilę ujrzycie Moje oblicze, będziecie świadkami mojej manifestacji, … módlcie się, aby tak się stało, zanim wróg zabierze mój ukochany Kościół z gry. Bądź gotowy, mając buty na nogach, biodra przepasane, a kij w dłoni.
  Podobnie jak w czasach Mojżesza, moje dzieci zostaną zgromadzone w bezpiecznym miejscu, podczas gdy Anioł śmierci zbierze się do niewiernej Ludzkości, aby zabrać ze sobą wszystkich, którzy Mnie nie rozpoznali i nie uznali Mnie za swojego Odkupiciela, Jedynego i wyjątkowego prawdziwy Bóg Miłości. ………..Bóg wzywa swoje dzieci, wszystkich, którzy podążają za nim w wierności i miłości, aby przygotowały się na ostateczne wezwanie: …
  Usłyszysz mój głos w swoim sercu i usłyszysz, jak wypowiada się twoje imię,
  a skoczysz z radości i powiesz Mi, jako dobrym i wiernym żołnierzom i dzieciom Bożym:
  „Oto jestem, Panie, wasza święta będzie na mnie wykonana!
  Dziękuję za miłość do mnie, dziękuję za miłość.
  Teraz podniosę moje serce do Ciebie, abyś na zawsze posiadał je w Tobie ”.
  ====================================
  Carbonia 04-03-2020 16.45
  Jestem Tym, który nigdy nie zmieni swojego Słowa, to na zawsze!
  Jezus z tobą.
  Umiłowane dzieci, nadszedł czas, teraz objawię się ludzkości, pobłogosławię mojego umiłowanego ludu i wyrzucę zdrajców z mojego Domu.
  Nadejście komety będzie zapowiedzią mojego powrotu.
  Zaskoczę świat moją nagłą interwencją, uwięzię szatana.
  Tak jak wtedy, nawet dzisiaj: … historia się powtarza. …Drogie i umiłowane dzieci, jestem z wami, nie wahajcie się w sobie, bądźcie gotowi, ponieważ nadchodzi dźwięk trąby, Anioł przychodzi, aby wezwać wszystkie moje dzieci na zgromadzenie.
  Bądźcie gotowi, mając buty na nogach, przepasane biodra i kij w dłoni, trzymajcie tylko Słowo Boże w sobie i idźcie do Niego, aby wywrzeć na nim wrażenie w swoich sercach, … zapieczętować je na zawsze na Jego Prawdę.
  Ameryka wkrótce straci swój urok, wróg już przejmuje jego imperium!
  Obalę moc Ameryki za zwrócenie się przeciwko Mnie, Bogu Stwórcy.
  Chile będzie płakać łzami krwi.
  Włochy są już w żałobie.
  Wulkan terroru już trwa, Rzym straci swe piękno i zostanie oblegany przez wrogów.
  ====================================
  Carbonia 29-02-2020 Bis
  16.12 (Lokalizacja do 3. tajemnicy)
  Będzie wielki hałas, a potem wielka cisza.
  Moje dzieci, mój płaszcz już obejmuje was wszystkich, którzy odpowiedzieliście na wasze tak wierne waszemu Bogu … wy, którzy się upokorzyliście, … którzy ogołociliście się ze wszystkiego, co posiadacie, … którzy powiedzieliście wasze tak in totus tuus , … wy, którzy na tej Ziemi szukaliście tylko Słowa Bożego i Rzeczy Niebios.
  Prawda jest na świecie, moje dzieci!
  Za chwilę usłyszysz ostatni dzwonek zegara!
  … Nastąpi nagłe uwolnienie!
  … Będzie wielki hałas, a potem wielka cisza,
  … a Bóg dokona żniwa!
  Jezus ma zabrać swoje dzieci, aby umieściły je w bezpiecznym miejscu!
  Wielu będzie tymi, którzy pozostaną na Ziemi i przejdą ból wielkiego ucisku, który nastąpi: … chcieli zachować swoje dobra, chcieli pielęgnować swoje interesy, odrzucili Słowo Boże i zastąpili je swoim.
  https://colledelbuonpastore.eu/

  Polubienie

 37. Mateusz pisze:

  29 LUTEGO 2020
  do Luz de Maria

  Dzieci, nie panikujcie w obliczu pandemii, (1) bądźcie posłuszni i przygotujcie to, co wam dałem, aby z nimi walczyć (2), nie dajcie się zwieść i przygotujcie; ludzie nie będą mówić do nich z prawdą, ja to zrobię.

  NIE ZAPOMNIJ, ŻE MOJ SYN JEST DROGĄ DO ŻYCIA WIECZNEGO

  Polubienie

 38. Adrian pisze:

  Zbieżność dat Nowenny Zbawienia i MŚ w Katarze 2022

  Na wstępie wg mnie Nowenna Zbawienia ma trwać 9 lat. Wynika to ze słów Matki Zbawienia: Musicie ją (Nowennę) rozpocząć natychmiast oraz kontynuować, tak jak was pouczam, do końca czasu. Kluczowe jest tu słowo „jak was pouczam”, które się łączy „do końca czasu”. A więc logicznie to brzmi tak: Modlitwy mają trwać nowennę (od łac. novem – dziewięć) czyli do końca upłynięcia 9 lat. Nie chodzi tu więc o eschatologiczny koniec czasu .

  Jeśli więc by przyjąć, że Nowenna z Księgi Prawdy ma być odprawiana przez 9 lat to podczas, gdy się ona zaczęła w poniedziałek 02.12.2013 r. to powinna ona trwać do niedzieli 13 listopada 2022 r. Wtedy tylko tydzień dzieli zakończenie Nowenny Zbawienia tj. 14-20 listopada 2022 r. od rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Katarze w poniedziałek 21.11.2022 r. Boża precyzja jest niesamowita. Wynika z tego, że od tych mistrzostw świata poszczególne dusze, które się do tego czasu nie nawrócą nie będą już miały na to szansy z powodu uroku antychrysta aż do Ostrzeżenia. I to będą zdaje się szczególnie ci ludzie, którzy nie przeżyją Ostrzeżenia i tylko modlitwy innych będą mogły ich uratować.

  żródło: https://logoschrist.wordpress.com/2020/03/08/zbieznosc-dat-nowenny-zbawienia-i-ms-w-katarze-2022/

  Polubienie

 39. Mateusz pisze:

  Biskup zdecydowanie przeciwny Komunii św. na rękę z powodu koronawirusa

  – Lepiej przyjąć Duchową Komunię, niż Komunię Świętę „na rękę” – powiedział bp Athanasius Schneider, komentując praktykę przyjmowania Najświętszego Sakramentu we Włoszech, gdzie panuje strach przez zarażeniem koronawirusem.

  W opinii bp. Schneidera istnieje możliwość przyjęcia Komunii Świętej inaczej niż bezpośrednio do ust. Chodzi o przyjęcie jej poprzez specjalną, czystą chusteczkę nazywaną puryfikatorem. Ten sposób udzielania Komunii nie jest jednak praktykowany przez zdecydowaną większość kapłanów. Jeśli Komunia nie jest udzielana do ust, zwykle księża udzielają jej na rękę. Tak dzieje się w wielu kościołach we Włoszech, co tłumaczy się potrzebą zachowania higieny i ochrony przed zarażeniem koronawirusem.

  Polubienie

 40. Gosia 3 pisze:

  STRACH SIĘ BAĆ TERAZ ZACHOROWAĆ NA ZWYKŁE WIOSENNE PRZEZIĘBIENIE.
  JAKAŚ PARANOJA.

  Katowice
  Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

  Katowice: pacjentka z podejrzeniem koronawirusa uciekła z przychodni! Personel zawiadomił policję
  Patryk Osadnik
  Patryk Osadnik8 marca
  Wideo
  zobacz galerię (5 zdjęć)
  Zdarzenie miało miejsce w Katowicach. Pacjentka w obawie o izolację z powodu koronawirusa uciekła z przychodni bez wiedzy lekarzy. O incydencie zawiadomiona została policja, która rozpoczęła poszukiwania. 21-latka po pewnym czasie sama zgłosiła się do sanepidu. Lekarze wstępnie wykluczyli u niej chorobę COVID-19. Mimo to kobieta pozostanie w tzw. domowej kwarantannie.
  reklama
  Pacjentka uciekła z przychodni w obawie przed izolacją z powodu koronawirusa. Powiadomiono policję

  W piątek, 6 marca, po godz. 13 do przychodni w centrum Katowic zgłosiła się 21-latka. Kobieta miała objawy przeziębienia i grypy.

  – Na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego zaszło podejrzenie, że 21-latka może zostać osadzona w izolatce – mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Ma to związek z epidemią koronawirusa.

  Wtedy, najprawdopodobniej przestraszona, mieszkanka Katowic samodzielnie, bez zgody lekarza, opuściła przychodnię. Personel nie wiedział, w jakim kierunku się udała, więc o całym zajściu powiadomił policję.

  Katowiczanka wróciła do domu i o swojej sytuacji poinformowała sanepid. Zalecono jej tzw. domową kwarantannę

  Polubienie

 41. Gosia 3 pisze:

  SZCZEGÓLNIE POLECAM !

  Polubienie

 42. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 43. Gosia 3 pisze:

  CHCĄ ŻEBYŚMY UMARLI ZE STRACHU! O KORONAWIRUSIE…

  Polubienie

 44. Szafirek pisze:

  Bezprecedensowa decyzja! Włoska Konferencja Biskupów akceptuje dekret rządu: Do 3 kwietnia bez Mszy świętych i pogrzebów
  https://wpolityce.pl/kosciol/490266-bezprecedensowa-decyzja-do-kwietnia-bez-mszy-we-wloszech

  Polubienie

 45. Szafirek pisze:

  W OBLICZU WYOBCOWANIA Z OTOCZENIA

  Część bolesna

  I. Modlitwa Pana Jezusa w ogrójcu

  Podczas udręki duchowej byłeś, o Chryste, całkiem osamotniony… Co prawda, trzej spomiędzy tych, którzy dopiero co dzielili z Tobą chleb i pili wino z jednego kielicha, byli nawet w pobliżu, ale Twoje przeżycia nie poruszyły ich… Zresztą… zapewne nie dostrzegli, co się z Tobą dzieje… Pozostali uczniowie odeszli też nie przejmując się…

  Jakże mój los podobny jest do Twojej sytuacji. Cóż z tego bowiem, że ludzie otaczają mnie, skoro się czuję osamotniona w obliczu zmowy milczenia… Nie mam się na kim oprzeć, nie mam się komu użalić… Nie mam się przed kim otworzyć, czy z kim wymienić myśli… I coraz częściej wyczuwam niechęć czy choćby tylko obojętność, które mnie bardzo bolą tym bardziej, że „milczenie bardzo krótko bywa obojętne. Szybko przeradza się w obcość, wrogość – do nienawiści włącznie, która rozgłasza wszelkie, nawet najmniejsze potknięcia i rozdmuchuje błędy, i przypisuje słowa, których nigdy nie powiedziano, niegodziwości, których nigdy się nie dopuszczono” (wg ks.Mieczysława Malińskiego)… I tego boję się…

  Ty, mimo wszystko, Panie Jezu, „miałeś do kogo się zwrócić. Ty miałeś kogo prosić o wsparcie, miałeś na kim polegać, bo Twój kielich goryczy był w rękach dobrego Ojca. Twoja samotność, ból i strach też były w rękach dobrego Ojca… Jedynie Ojciec mógł pocieszyć Syna. Jedynie Ojciec znał pełny sens cierpienia i potrzebę takiego aż uniżenia… Jedynie Ojciec mógł sprawić, że ufność Twoja była pełna” (wg ks.Andrzeja Bosowskiego)… Tak więc i Ojciec przysłał ci Anioła Pocieszenia, bo choć Cię ludzie zawiedli – to nie zawiódł Bóg… Ode mnie zaś „bracia uciekli, znajomi coraz bardziej stronią, najbliżsi mnie zawiedli, a także domownicy i zapomnieli o mnie goście mojego domu” (Job 19,13-14). Proszę Cię zatem, pozwól mi odzyskać pokój wewnętrzny…

  „Nie taki, który się pokłada w słowach ludzkich, albowiem czy dobrze, czy źle o mnie sądzić będą, nie stanę się przez to innym człowiekiem… ale prawdziwy pokój, który jest tylko w Tobie… Kto więc nie pragnie podobać się ludziom i ani się obawia nie podobać im… komu są obojętne pochwały i nagany ten – zapewniałeś – w obfity pokój opływać będzie” (wg Tomasz á Kempis). Takim pokojem zechciej mnie wypełnić, Boże mój ! A niezależnie od tego, proszę Cię, pozwól mi rozważyć: „Czy jestem człowiekiem pokoju, czy wojny ? Czy gdy wchodzę, ludzie spinają się, bo jestem wciąż nadąsana, naburmuszona, neurasteniczna, malkontentna, narzekająca na wszystko i wszystkich, wyszukująca dziury w całym, wściekły, kłębek nerwów, bo wciąż wywołuję kłótnie, awantury, doprowadzam do konfliktów, zadrażnień, sporów, intryg ?” (ks.M.M.jw.).

  Ojcze nasz… 10 Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… O mój Jezu…

  Polubienie

 46. Szafirek pisze:

  O przyjmowaniu Komunii Świętej w dobie koronawirusa – ks. Marcin Węcławski

  Polubienie

 47. Adrian pisze:

  Teflonowe patelnie i plastikowe pojemniki na żywność, mogą wywoływać raka
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/teflonowe-patelnie-i-plastikowe-pojemniki-na-zywnosc-moga-wywolywac-raka
  ============================
  Wojna cenowa spowodowała krach na rynku ropy naftowej. Baryłka surowca kosztowała dzisiaj najmniej od 1991 roku
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wojna-cenowa-spowodowala-krach-na-rynku-ropy-naftowej-barylka-surowca-kosztowala-dzisiaj
  ============================
  Ropa po 25 dolarów? Rosja: Przez najbliższe 10 lat możemy spać spokojnie.
  Ministerstwo Finansów Rosji zareagowało na spadek cen ropy, do jakiego doszło na tle braku porozumienia między państwami OPEC+. Światowe giełdy zaczęły poniedziałek 9 marca ogólnym spadkiem: rosyjski rubel stracił prawie 5%.
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/2020030912058701-ropa-po-25-dolarow-rosja-przez-najblizsze-10-lat-mozemy-spac-spokojnie-sputnik/

  W tej grze chodzi o łupki, opłacalność na łupkach zaczyna się powyżej 50 dol za baryłkę, przypomnę że łupki są wyceniane na WTI gdzie cena w tej chwili to 27 dol za baryłkę, a więc szykują się masowe bankructwa, Rosjanie mają rację, dalsze ograniczanie produkcji niczemu nie służy, oni ograniczają, a Amerykanie przy cenie powyżej 50 dol zwiększają produkcję, teraz wystarczy z rok lub dwa przyczymac ceny na ok 30 do 40 dol i jankes nie wytrzyma konkurencji, Rosja przez ostatnie lata zgromadziła ogromne rezerwy, oprócz FDN, są jeszcze rezerwy międzynarodowa, które w tej chwili dochodzą do 600 mld dol,patrząc jak szybko drożeje złoto, będą jeszcze większe, a kryzys światowy tuż, tuż, już w tej chwili kontenerowce które kursują z Chin do Ameryki czy Europy, pływają w połowie z pustymi kontenerami, powód, połowa fabryk w Chinach ma przestoje z powodu wirusa, jak tak dalej będzie, to krach na świecie będzie ogromny, żeby zbudować w Ameryce czy Europie jakiś produkt, wiele części musi dojechać z Azji, samoloty stoją, Rosjanie zamian uruchomili transport ciężarowy z Chin, ciężarówki jadą nawet do Niemiec,taka jest nagła sytuacja w biznesie, inaczej wszystko stanie.
  ============================
  SKANDAL! Rosja wywiezie mężczyznę zakażonego koronawirusem… na Ukrainę
  https://niezalezna.pl/315081-skandal-rosja-wywiezie-mezczyzne-zakazonego-koronawirusem-na-ukraine
  https://niezalezna.pl/315081-skandal-rosja-wywiezie-mezczyzne-zakazonego-koronawirusem-na-ukraine

  Polubienie

 48. Adrian pisze:

  Włochy: wszystkie Msze Święte, chrzty i pogrzeby „zawieszone” do 3 kwietnia
  Read more: http://www.pch24.pl/wlochy–wszystkie-msze-swiete–chrzty-i-pogrzeby-zawieszone-do-3-kwietnia,74513,i.html#ixzz6GBUvnx18
  ===========================
  Episkopat Włoch stchórzył jak pogańscy kapłani 2000 lat temu? Ks. Bortkiewicz dla PCh24.pl
  Read more: http://www.pch24.pl/episkopat-wloch-stchorzyl-jak-poganscy-kaplani-2000-lat-temu–ks–bortkiewicz-dla-pch24-pl,74517,i.html#ixzz6GBV4ppZY
  ===========================
  sobota, 9 marca 2013 roku, godz. 21.45
  Moja szczerze umiłowana córko, zanim nadejdzie Wielki Piątek, wiele dusz zrozumie, że Moje Ostrzeżenie dla ludzkości już zawisło nad światem. Gdy tylko nastanie obrzydliwość, Prawda tych Orędzi zostanie rzeczywiście zrozumiana.
  https://gloria.tv/post/tYq2yLvazni13SanHeBurhBNr
  ===========================
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/89108946_864757397328955_5778685846009937920_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=HDkAYtuUg7MAX8cRg-I&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=6963da272e3be5b8d10f298ec76e028f&oe=5E98C4B8
  19 listopada 1846 r. La Salette
  Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta.
  Matka Boża
  Komunizm, który wprowadzany jest obecnie m.in. poprzez zakazywanie publiczne odprawiania Mszy świętej i ogłoszona Wielka wojna mają sprawić, że ludzie będą poszukiwać ukojenia w czymkolwiek i w kimkolwiek, kto im je da. W międzyczasie w maju 2020 lub trochę później po spotkaniu edukacyjnym w Rzymie powinna być wydana książka z nr „1” a ona już przygotuje oficjalne wejście antychrysta. Przez tą książkę jak to pisał Albert Pike ludzie otrzymają czystą doktrynę Lucyfera, wystawioną w końcu na publiczny widok.

  Polubienie

 49. Adrian pisze:

  Sytuacja w Kościele we Włoszech i na świecie w świetle najnowszych orędzi z Trevignano Romano
  Włochy: do 3 kwietnia bez Mszy św. i pogrzebów

  Episkopat Włoch przyjął do wiadomości dekret prezydium Rady Ministrów zawieszający do piątku 3 kwietnia uroczystości cywilne i religijne, w tym pogrzebowe – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Włoską Konferencję Biskupów

  Nota Konferencji Episkopatu Włoch

  „Kościół który we Włoszech żyje, i przez diecezje i parafie jest blisko każdego człowieka, podziela wspólną troskę wobec sytuacji zagrożenia zdrowia, która dotyczy całego Kraju.

  W związku z tą sytuacją Episkopat, w ramach konfrontacji i współpracy – w ostatnich tygodniach przyjął i wdrożył własne środki, za pomocą których rząd stara się przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa ”.

  Dekret Rady Ministrów, który wszedł w życie w dniu dzisiejszym, zawiesza zapobiegawczo, do piątku 3 kwietnia, na całym terytorium kraju wszelkie „ceremonie cywilne i religijne, w tym pogrzeby”.

  Interpretacja dostarczona przez rząd rygorystycznie zalicza msze i obrzędy pogrzebowe do „ceremonii religijnych”. Jest to bardzo restrykcyjny krok, który wiąże się z cierpieniem i jest bardzo trudna dla duszpasterzy, kapłanów i wiernych. Przyjęcie dekretu wynika wyłącznie z pragnienia, aby również w tej sytuacji, wnieść swój wkład w ochronę zdrowia publicznego ”.

  Trevignano Romano 15 lutego 2020
  Orędzie Jezusa, godzina 18:00

  Moja ukochana córko, jakże silny jest ból, który odczuwam, siostro, moje serce krwawi z powodu cierpienia, które odczuwam, patrząc na ludzkość, która się ode mnie oddala. Módlcie się o świętych kapłanów, aby mogli was pocieszyć w chwili cierpienia i ucisku. Stopniowo ofiara mszy zniknie, a wy, bracia, co zrobicie, dokąd pójdziecie, jeśli nie zwrócicie się sercem ku mnie? Niech wasze spojrzenie i modlitwa skierowane będą do Boga, aby was pocieszał. Przywódcy i możni tego świata chcą jednej religii, chcą, protestantyzacji mojego Kościoła, ale wy bądźcie wojownikami Światłości, a ja liczę na was i moją małą garstkę wiernych, bardziej niż na niektóre rozproszone i modernistyczne osoby konsekrowane. Bracia, czas się zbliża, Bóg jest zmęczony, wszystko będzie wybaczone każdemu, kto prawdziwie i szczerze się nawróci. Będzie wiele nawróceń wśród tych, którzy otworzą choć odrobinę swoje serca, będę mógł wejść i pracować w nich. Teraz zostawiam was z moim Świętym błogosławieństwem w imię Ojca, w Imię Moje i Ducha Świętego. Amen ”.

  Trevignano Romano 29 lutego 2020 r
  „Dzieci moje, dziękuję, że usłyszeliście w waszym sercu moje wezwanie. Dzieci moje, dlaczego czekacie aż stanie się coś strasznego, żeby zbliżyć się do Boga, a kiedy wszystko jest dobrze nie znacie swojego Zbawiciela? Dzieci moje, to nie będzie ostatni wirus, który przyjdzie z ziemi, ale spodziewajcie się innych rzeczy, trzęsienia ziemi i zarazy, świat jest tego pełny, a wielu, mimo tego wszystkiego, już oddało duszę diabłu. Dzieci, to jest czas nawrócenia, módlcie się i wierzcie w Ewangelię, ja obiecuję wam ochronę. Dzieci umiłowane, wielu z was prosi mojego Syna, aby szybko powrócił, i On przybędzie, ale dopiero gdy ujrzy jak obrzydliwość, grzech i bluźnierstwa rozprzestrzeniają się jeszcze bardziej, a zło sprawi, że nie będziecie już mieli sił powrócić do Boga, wówczas Jego przyjście będzie ostatnim aktem miłosierdzia. Moje umiłowane dzieci, módlcie się, módlcie się wiele, Ja jako Matka was wszystkich, będę was chroniła i będę przy was. Teraz zostawiam was z moim Świętym Błogosławieństwem, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”.

  Trevignano Romano 6.03.2020
  Orędzie Maryi Matki Najświętszej Współodkupicielki dla zbawienia ludzkości:
  Drogie dzieci, dziękuję wam, że jesteście tutaj na modlitwie w tym kościele domowym, to jest moje pragnienie, aby wspólnie się modlić w pokoju z sercem zwróconym do Jezusa. Dzieci, bądźcie pokorne i proszę was, abyście wybrali najwęższą drogę do waszej świętości, a nie tę bez trudności, która prowadzi do zatracenia, pomyślcie o swojej duszy. Módlcie się za Niemcy. Nie osądzajcie kapłanów, bo wielu zostanie ciężko osądzonych przez Boga. Jestem tu z wami, aby was pocieszyć i błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”.
  Krótkie przesłanie Jezusa: Oto moja siostro, to jest chwila, w której oddzielę światło od ciemności.

  Trevignano Romano 7.03.2020
  Moje dzieci, dziękuję wam, że jesteście tutaj na modlitwie, proszę was, abyście się wyspowiadali i oczyścili swoją duszę, postępujcie zgodnie z prawdą w tym czasie oczyszczenia. Teraz błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”.
  Tłumaczenie orędzi: tłumacz z Echo Medziugorja

  Polubienie

 50. Mateusz pisze:

  Włochy: Pozbawieni Mszy wierni jednoczą się na modlitwie różańcowej

  „Corona(anti)virus” – to internetowa sztafeta różańcowa, która ruszyła we Włoszech. Wobec braku możliwości wysłuchania Mszy Świętej wierni mobilizują się do całodobowej modlitwy.

  „Pomyśleliśmy o zacieśnieniu naszej wspólnoty Kościoła i kraju, Włoch, w objęciach modlitwy, która trwa bez przerwy w dzień i w nocy: o nieprzerwanej koronce, która może zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, a także uzyskać o wiele więcej dla życia wiecznego wszystkich” – piszą anonimowi twórcy inicjatywy „Corona(anti)virus”, która zdobywa popularność coraz większej liczby wiernych.

  Zasada jest prosta: na stronie internetowej podaje się imię, miasto, a także deklaruje półgodzinny „dyżur modlitewny” w specjalnie przygotowanym grafiku. W ten sposób powstaje nieprzerwana sztafeta modlitwy różańcowej, rozciągnięta na cały kraj, a wkrótce być może także poza granice Włoch. Internauci modlą się w intencji wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła epidemia koronawirusa bądź jej skutki i związane z nią zmiany w codziennym funkcjonowaniu.

  „Abyśmy umieli po chrześcijańsku przeżyć te trudności, ze wzrokiem skierowanym ku Niebu, jako okazja do nawrócenia, do patrzenia na życie zawsze jako na darmowy dar od Ojca, który wszystko czyni dobrym i niestrudzenie wzywa nas do siebie” – piszą pomysłodawcy.

  Do inicjatywy można dołączyć poprzez stronę internetową: http://www.recode.digital/corona-anti-virus. Umieszczony tam licznik pokazuje, jak wiele modlitw zostało już odmówionych. W poniedziałek w godzinach popołudniowych było ich już blisko 6 tysięcy.

  Read more: http://www.pch24.pl/wlochy–pozbawieni-mszy-wierni-jednocza-sie-na-modlitwie-rozancowej,74527,i.html#ixzz6GE3xUXJU

  Polubienie

 51. Mateusz pisze:

  Polubienie

 52. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 53. Adrian pisze:

  14 krajów afrykańskich nadal płaci francuski podatek kolonialny

  Czternaście krajów afrykańskich wciąż musi płacić francuskim instytucjom podatkowym za niewolnictwo i kolonizację.
  Osiem z dziesięciu krajów o najniższych wskaźnikach umiejętności czytania i pisania wśród dorosłych znajduje się w Afryce francuskojęzycznej. Mianowicie: Benin (40%), Burkina Faso (26%), Czad (34%), Wybrzeże Kości Słoniowej (49%), Gwinea (29%), Mali (23%), Niger (29%) i Senegal (42%).
  Ten „niesamowity” wynik został osiągnięty po ponad 150 latach kolonizacji francuskiej! Przez prawie 200 lat francuskiej kolonizacji w Afryce i Azji Francja zbudowała tylko jeden uniwersytet w swoich koloniach. Po 150 latach kolonizacji francuskiej w Republice Środkowoafrykańskiej obroniono tylko jeden doktorat, kiedy kraj uzyskał niepodległość w 1960 r.
  Jednak Francja nadal pobiera czynsze za budynki kolonialne pozostawione w tych krajach. Francuzi wciąż zmuszają czternaście krajów afrykańskich do płacenia podatku kolonialnego za „korzyści” wynikające z niewolnictwa i kolonizacji. Wyobraźmy sobie, że Stany Zjednoczone nadal płacą Brytyjczykom za wynajem Białego Domu.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/14-krajow-afrykanskich-nadal-placi-francuski-podatek-kolonialny
  =================================
  Trevignano Romano 10 marca 2020 r
  Moje dzieci, dziękuję za przybycie na modlitwę. Drogie dzieci, nie bójcie się wirusów, ale raczej pozostawcie bez chleba życia wiecznego. Umiłowani, bądźcie zjednoczeni, abyście zawsze mogli być światłością świata, nigdy nie wyłączajcie tego światła. Dzieci, każdy sposób wspólnej modlitwy jest przydatny. Dzieci modlą się za Rzym, ponieważ wypije gorzki kielich. Módlcie się za Rosję. Oh! Umiłowane dzieci, gdyby mnie słuchały! Teraz zostawiam wam pokój i błogosławię was w imię Ojca Syna i Ducha Świętego, Amen ”.
  =================================
  Karbonia 10.03.2020 – 10.10
  Odkryjesz teraz nieskończone Miłosierdzie Ojca i jego Sprawiedliwości.
  Zaraz spotkasz się ze swoim Stwórcą Bogiem, wkrótce zostaniesz osądzony lub ludzie,
  prawdę mówiąc, wiedzcie, że ten moment będzie zbawieniem lub potępieniem.
  Przygotujcie swoje dusze do zbawienia i zdecydujcie się na Boga, odejdźcie od świata i wyrzeknijcie się szatana.
  Dlaczego Bóg dopuszcza tę plagę?
  Czy zadałeś sobie pytanie zamiast przeklinać go?
  Czy postępowaliście zgodnie z zasadami, które wasz Ojciec nakazał wam przestrzegać? … nie!
  Wtedy twój Ojciec interweniuje, aby przywrócić cię na właściwe tory.
  Ta plaga jest jedną z wielu, które będą podążać jedna za drugą, aby spróbować, dopóki nie spojrzysz w górę do Nieba, uznając, że Ten, który cię stworzył, jest jedynym i prawdziwym Bogiem i nie ma innych takich jak On.
  Żałujcie szybko, wszystko już minęło, zapalił się bezpiecznik , jeśli nie uklękniesz przed Krucyfiksem i poprosisz o wybaczenie ze skruszonym sercem, nie będziesz w stanie się uratować, śmierć zabierze cię nagle.
  Moje ukochane dzieci, z tym moim apelem, tak naprawdę przybyłem, aby wam powiedzieć:
  Przygotuj się na spotkanie ze mną, nadszedł czas.
  Moja interwencja wyprze świat, ta niewierna Ludzkość stanie przed Mną
  i będą musieli zdecydować, czy być ze Mną, czy z Szatanem.
  Przyjmę we Mnie wszystkich, którzy padają na Mnie i błagają o moje miłosierdzie.
  Gdy wiatr, który szybko płynie, tak przyjdę, nagle znajdziecie się przede Mną.
  Bóg Ojciec
  https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=it&u=https://colledelbuonpastore.eu/&prev=search

  Polubienie

 54. Adrian pisze:

  Grecki Kościół Prawosławny ogłasza, że ​​koronawirus nie jest przekazywany przez komunię

  „Dla członków Kościoła, uczestniczących w Najświętszej Eucharystii… z pewnością nie może być przyczyną przenoszenia chorób” – oświadczył Święty Synod w swoim oświadczeniu.
  „Wierni w każdym wieku wiedzą, że przyjście na Komunię Świętą, nawet w trakcie pandemii, jest zarówno praktycznym potwierdzeniem poddania się Żywemu Bogu, jak i pozornym przejawem miłości” – powiedział Grecki Kościół Prawosławny. Oświadczenie niewątpliwie wywoła kolejny publiczny spór na ten temat.
  https://greece.greekreporter.com/author/nick/
  ========================================
  Sprzedaż ryżu wzrosła o 95%, mydła o 66% mąki o 84% W tydzień.

  Wartość całego koszyka wzrosła o 17 proc. Sprzedano 480 tys. sztuk żeli antybakteryjnych do rąk. Wzrosła sprzedaż środków czystości: mydła o 66 proc. i papieru toaletowego o 24 proc. Polacy kupowali również więcej suchych produktów spożywczych: mąki o 84 proc., ryżu o 95 proc., makaronu o 65 proc.
  http://www.wykop.pl/ramka/5374565/sprzedaz-ryzu-wzrosla-o-95-mydla-o-66-maki-o-84-w-tydzien/
  ps
  znajomu, który jest w Niemczech, to ludzie chodzą po galeriach, sa takie tłoki, że nie ma jak przejść
  ========================================
  Przejazd krótkim odcinkiem A2: 66 zł. Śmieci: 150 zł. ZUS: 1430 zł. Czy zarobki nadążą za kosztami życia?

  Od 1 marca za przejazd samochodem osobowym przez krótki, bo liczący zaledwie 150 kilometrów, odcinek autostrady A2 zapłacimy 66 zł. Nieco wcześniej przez całą Polskę przetoczyła się fala podwyżek za usługę wywozu śmieci. W niektórych miejscowościach opłaty wzrosły nawet o 200 – 300 proc.! Rosną także koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Ktoś, kto ma biznes, a nie kwalifikuje się już na żadne ulgi, musi co miesiąc oddawać do ZUS-u aż 1431,48 zł. To o 114,51 zł (+8,7 proc.) więcej niż w 2019 roku. O rachunkach za prąd czy żywność nawet nie wspominam.
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/Zarobki-Polakow-nie-nadazaja-za-kosztami-zycia.htm

  Polubienie

 55. Adrian pisze:

  Dziwi się dlaczego w Indiach problem z koronawirusem nie jest tak wielki jakby być powinien. Wielka ilość ludności. Bliskie kontakty z Chinami. Słaba higiena. A tu nic, jakoś ich nie powaliło. Zachorowań powinno być znacznie więcej niż jest. Chyba znalazłam odpowiedź na to pytanie. Wrzucę tu wam linka, bo warto to przeczytać i wiedzieć choćby dla swojej ochrony. Oni jedzą na potęgę przyprawy z kurkumą, a tu taka ciekawostka – https://www.kurkumina95.pl/info/wlasciwosci-przeciwwirusowe-kurkuminy.html

  Przecież to są bliscy sąsiedzi a tu i tak prawie nic!
  =======
  9Zbliża się fala bankructw i samobójstw. Zarówno samobójstw maklerów jak udziałowców spółek, którzy bez posiadania nie wyobrażają sobie życia. Straszna sytuacja na rynkach. Tym razem ameryka tego nie udźwignie. Całkowicie zmienią się zasady inwestowania, rewolucja.

  https://www.google.pl/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Koronawirusowa-panika-na-gieldach-trwa-7837341

  Zgodnie z prawem UE może zabrać oszczędności z Banku dla ratowania gospodarki…..

  Polubienie

 56. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 11 marca 2020 r. Przesłanie Jezus

  Umiłowani, moje serce krwawi, widząc was tak bezradnych i widzących, że zamiast modlić się do mego Ojca, zamykacie się w domach. To, czego nie widzisz, jest przerażające! Dlaczego mnie nie kochasz, kto jest blisko ciebie! Moja Matka, która z wielkim bólem mówi wam, co powinniście robić, nie jest słuchana, tylko modlitwa może was zbawić i nie wytrwać w pragnieniu zrozumienia, ponieważ dopóki nie uwierzycie, umysł tego, który doprowadzi was do zbawienia, nie może zostać oświecony. Małe trzodo, możesz wiele zrobić, modląc się do mego Ojca z otwartym sercem, powróć do odkrywania wiary, miłości do brata i odbudowywania pokoju między wami. Moi umiłowani, jak wiele bólu widzę was tak bezradnych i rannych, módlcie się z moją Matką, a ona będzie z wami na modlitwie, aby wznieść wasze wołanie do mojego Ojca, który nawet jeśli tak bardzo was kocha, nie może już patrzeć na swoje ulubione dzieci, które są zagubione i nie mają odwagi nieść Najświętszej Eucharystii nawet tym, którzy cierpią, ta próba jest silna. Chciałbym, aby każdy z was z miłością obejmował swój krzyż. Błogosławię was w imię Ojca w moim imieniu i Ducha Świętego, Amen ”.

  Polubienie

 57. Adrian pisze:

  WHO: ,,COVID-19 można scharakteryzować jako pandemię.” W tej sytuacji szczepionka będzie mogła być stosowana bez badań klinicznych.

  Polubienie

 58. Adrian pisze:

  Stowarzyszenie Ks. Skargi zaprasza na publiczny Rozaniec o Wielka Polske Katolicka i odnowe moralna narodu polskiego przesladowanych chrzescijan i o nawrocenie ich przesladowcow. Sobota, 14 marca 2020, godz. 16:00, Rynek we Wroclawiu pod pregierzem. Przekaz dalej!

  Polubienie

 59. Adrian pisze:

  Nie wolno wam wstrzymać się od codziennej Ofiary

  Musicie nadal przyjmować Moją Komunię Świętą. Nie wolno wam wstrzymać się od codziennej Ofiary, ponieważ to nie wy będziecie tymi, na których będzie ciążyło podjęcie tej decyzji. Zostanie ogłoszone, że istnieje inny rodzaj Świętej Ofiary, a wy natychmiast dostrzeżecie, kiedy to się stanie, albowiem odprawianie Mszy Świętej zostanie przez fałszywego proroka powstrzymane.
  http://www.paruzja.info

  Polubienie

 60. Adrian pisze:

  Nie możecie dopuścić do tego, abyście byli traktowani jak niewolnicy

  Nie możecie dopuścić do tego, abyście byli traktowani jak niewolnicy. Nie wolno wam ulegać takim absurdalnym prawom, które odmawiają wam waszej wolnej woli. Nigdy nie zapomnijcie, że narodziliście się z darem wolnej woli — Darem od Boga. Każdy człowiek, który odbiera wam waszą wolną wolę, przeciwstawia się Bogu. Każdy rząd czy naród, który odmawia wam, aby z wolnej woli świadczyć o Bogu — jest kierowany przez szatana. Wy, Moi umiłowani wyznawcy, zostaliście ubezwłasnowolnieni przez szatańskie wpływy w tych narodach, które kontrolują wasze banki, wasze rządy i wasz dostęp do żywności.
  Nadejdzie czas, gdy spowodują oni nawet większe wasze cierpienia niż te obecne, ale nagle i nieoczekiwanie nadejdzie surowa kara, która obezwładni te rządy i ich władze. Interwencja Boża będzie błyskawiczna i one, z tych złych sekt, będą czołgać się na swoich kolanach, wrzeszcząc z przerażenia z powodu tej kary, która spadnie na nich za ich złe postępki.
  Wy, Moi drodzy wyznawcy, musicie ufać Mnie i pozostawać silni.
  http://www.paruzja.info/
  =================================
  W Austrii w nabożeństwach, odprawianych w zamkniętych pomieszczeniach, może uczestniczyć najwyżej sto osób, a na otwartych przestrzeniach maksymalnie 500 osób – powiedział przewodniczący episkopatu tego kraju kard. Christoph Schönborn. W Czechach rząd wprowadził całkowity zakaz wszelkich zgromadzeń z udziałem powyżej stu osób. Dotyczy to także nabożeństw i pielgrzymek – ogłosiła Czeska Konferencja Biskupia. Natomiast episkopat Słowacji wydał obowiązujący do 23 marca całkowity zakaz odprawiania Mszy świętych z udziałem wiernych

  http://www.pch24.pl/austria–czechy–slowacja–ograniczenia-i-zamykanie-mszy-dla-wiernych-z-powodu-wirusa-pch,74573,i.html
  =================================
  PANDEMIA OGŁOSZONA OFICJALNIE.
  Przed chwilą wreszcie, przemawiał Prezydent Trump o pomocy (w tym finansowej tym na kwarantannie, aby nie ukrywali, że „coś ich bierze” i aby nie chodzili chorzy do pracy) i wielkiej mobilizacji kraju na czas pandemii. Zapewnie już macie to w porannych wiadomościach o wstrzymaniu z Europą komunikacji i transportów (z wyjątkiem brytyjskich), na 30 dni poczynając od piątku.
  =================================
  Włochy zamykają prawie wszystkie sklepy i punkty usługowe, w ciągu doby 196 zgonów, 12 462 zarażonych – Liczba zarażonych we Francji wzrosła do 2281 osób – Słowacja wprowadziła stan nadzwyczajny – Nawet 70 procent populacji może zarazić się SARS-CoV-2
  https://losyziemi.pl/wlochy-zamykaja-prawie-wszystkie-sklepy-i-punkty-uslugowe-w-ciagu-doby-196-zgonow-12-462-zarazonych-liczba-zarazonych-we-francji-wzrosla-do-2281-osob-slowacja-wprowadzila-stan-nadzwyczajny-naw
  =================================
  W Polsce zmarła pierwsza pacjentka chora na COVID-19
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-polsce-zmarla-pierwsza-pacjentka-chora-na-covid-19
  =================================
  Coś wisi w powietrzu. Czy to już początek terroru?
  https://gloria.tv/post/XKadvvpfZUMY6bHArWLMTK4ER
  =================================
  JEZUS: Magazynujcie żywność … jak gdyby nadchodziła wojna
  piątek, 26 listopada 2010 roku, godz. 3.00
  Znaki
  Nie miej złudzeń, szykuje się zmiana i niedługo będzie tak wiele znaków, że będzie niewielu ludzi na tej ziemi, którzy ich nie dostrzegą. Znaki, o których mówię, są tymi, które są dawane poprzez Moich wizjonerów w objawieniach Mojej umiłowanej Matki Najświętszej w Europie…..
  Plan przygotowania wojny
  Istnieje podstępny plan, realizowany przez światowe siły, by przygotować wojnę – zamiarem jest zmniejszenie światowej populacji. ….
  Plany odsunięcia papieża Benedykta
  Podjęte są także plany przejęcia kościołów i różnych wyznań, łącznie z Watykanem……….
  Potajemne spotkania
  Mając obsesję na punkcie siebie samych, spotykają się potajemnie wewnątrz waszej własnej społeczności i są rozrzuceni po wszystkich pozycjach społecznych. Znajdziecie ich nie tylko na korytarzach waszych rządów, ale także w waszym wymiarze sprawiedliwości, w siłach policji, świecie biznesu, systemie edukacji i wojsku………
  Ostrzeżenie przed ogólnoświatowymi szczepieniami
  Po pierwsze, módlcie się w grupach. Módlcie się za tych ludzi, którzy są zagorzałymi poplecznikami szatana. Modlitwa pomoże wam zapobiec niektórym z tych katastrof. Strzeżcie się tych okropności, które będą chcieli narzucić poprzez szczepienia. Nie ufajcie żadnym nagłym globalnym inicjatywom szczepienia,……….
  Magazynujcie żywność
  Nie polegajcie na dostawcach żywności. Przygotowujcie się teraz na przyszłość. Zacznijcie gromadzić żywność i uprawiać swoją własną. Zaopatrzcie się, jak gdyby nadchodziła wojna. ………..
  Morderstwo światowych przywódców
  Będą propagować nienawiść między narodami, mordować światowych przywódców poprzez zamachy i odbierać ludziom woln……
  Kościoły zostaną zamknięte
  Wy, którzy się zbierzecie na odwagę, by wrócić do swojego kościoła, nigdy się nie lękajcie modlić i otwarcie okazywać swoją wiarę…….
  Ci z letnimi duszami
  Za Moje pozostałe dzieci, te z letnimi duszami, także się módlcie. Oni muszą powrócić do Mnie, i to wkrótce………..
  https://gloria.tv/post/hXBHnKLBeFU14v7TQVXtidtUc

  Polubienie

 61. Adrian pisze:

  https://wobroniewiaryitradycji.files.wordpress.com/2020/03/wenecja.jpg?w=639&h=592
  O. Leonardo z Villabate na Sycylii nie zapomina o wiernych i wychodzi na ulice z Najświętszym Sakramentem
  =============================
  Księża będą pościć o chlebie i wodzie

  Taką informację podali na FB parafii św. Józefa w Lublinie jej duszpasterze. Intencją jest oddalenie od wiernych choroby.
  Księża z parafii św. Józefa na lubelskim LSM zapowiedzieli na 13 marca (piątek) post o chlebie i wodzie. Wszystko po to, by umocnić w wierze swoich parafian i prosić Pana Boga o zachowanie ich od zarażenia siejącym postrach wirusem.
  Duszpasterze zapraszają także swoich wiernych do żarliwej modlitwy o oddalenie epidemii. Zachęcają do odmawiania Różańca oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  W kościele św. Józefa po każdej Eucharystii będzie także śpiewana suplikacja.
  https://lublin.gosc.pl/doc/6211506.Ksieza-beda-poscic-o-chlebie-i-wodzie
  ============================
  Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

  Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

  Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.

  1. Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 par. 1, 1245 i kan. 1248 par. 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:
  a. osobom w podeszłym wieku,
  b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
  c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
  d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

  Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

  2. W czasie liturgii do dnia 29 marca br. należy przestrzegać w kościołach następujących zasad:
  a. kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii powinni dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny,
  b. przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcamy,
  c. znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk,
  d. cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego,
  e. należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie,
  f. na kratki konfesjonałów należy nałożyć folie ochronne,
  g. rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

  3. W obecnej sytuacji przypominamy, że „tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach” (Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. S. Gądeckiego, 10.03.2020). W związku z tym zachęcamy wszystkich wiernych, aby poza liturgią nawiedzali kościoły na gorliwą modlitwę osobistą. Polecamy duszpasterzom:
  a. aby kościoły pozostawały otwarte w ciągu dnia,
  b. aby kapłani troszczyli się o dodatkowe okazje do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu,
  c. aby – przy zachowaniu należytych zasad higieny – kapłani i nadzwyczajni szafarze odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

  4. Jednocześnie informujemy, że do dnia 29 marca br.:
  a. liturgie z udzieleniem sakramentu bierzmowania przeniesione zostają na terminy późniejsze,
  b. zawieszone zostają pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę oraz rekolekcje szkolne organizowane przez parafie. Jednocześnie prosimy środki społecznego przekazu oraz duchownych o propozycje rekolekcji w internecie, które w ten sposób mogą być przeżywane w domu,
  c. sprawy rekolekcji dla dorosłych oraz organizację innych spotkań pozostawia się roztropnemu rozeznaniu księży proboszczów.

  Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Prosimy wszystkich ludzi wierzących o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcamy do śpiewania w naszych kościołach suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

  Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

  Warszawa, 12 marca 2020 r.

  Polubienie

 62. Adrian pisze:

  W USA w stan gotowości postawiono weteranów

  Chyba robi się grubo.
  =============================
  Trump uruchomi specjalny dekret „Katastrofy” po raz pierwszy od przeszło 50lat.

  Trump powoła do życia dekret który uaktywniany jest przez prezydenta USA w sytuacjach absolutnego kryzysu na skalę krajową. Pozwoli on na uruchomienie specjalnych rezerw federalnych oraz skupi władzę wykonawczą na Trumpie. Procedura ta uruchamiana była ostatni raz podczas Wojny w Wietnamie oraz IIWŚ
  http://www.wykop.pl/ramka/5378855/trump-uruchomi-specjalny-dekret-katastrofy-po-raz-pierwszy-od-przeszlo-50lat/
  =============================
  Carbonia 11.03.2020 – 17.01

  Uklęknijcie i módlcie się przed Krucyfiksem, plaga śmierci jest tuż za rogiem!

  Najświętsza Maryja Panna, Matka Jezusa i wasza Matka, rozkłada płaszcz, aby wziąć w swoje dzieci swoje dzieci.
  Umiłowane dzieci, Ziemię nawiedzają demony spragnione dusz! Módlcie się, małe dzieci, trzymajcie się z daleka od grzechu, załóżcie białą szatę i tymi słowami powiedzcie złemu wężowi: Jesteśmy dziećmi Maryi i dziećmi Jezusa, żadne zło nas nie dotknie, ponieważ w naszej wierności Bogu chodzimy.
  Sarkazm ludzi odległych od Boga doprowadzi do wielu cierpień, upadną w swoim dokuczaniu, ponieważ zostaną otuleni złem…..
  https://colledelbuonpastore.eu/

  Polubienie

 63. Adrian pisze:

  Św. Charbel i koronawirus

  Od 1 marca 2020, poprzez WhatsApp zaczęto rozpowszechniać nagranie, na którym ojciec Louis Matar z Sanktuarium św.Charbela w Annaya, potwierdza tę historię. W niedzielę rano, 1 marca, pewna dziewczyna z Bejrutu zgłosiła się do niego po pomoc. Powiedziała, że we śnie ukazał się jej Święty Charbel prosząc, by wzięła garść ziemi z miejsca pierwszego grobu św.Charbela i aby ją zagotowała w wodzie a następnie odcedziła i zaniosła tę „wodę” do Uniwersyteckiego Szpitala im. Rafika Al-Haririego.
  We śnie Święty Charbe wskazał na którym oddziale przebywają chorzy poddani kwarantannie z powodu koronawirusa oraz wskazał lekarza, z którym miała się skontaktować. Ojciec Louis pomógł jej w realizacji tego zadania. Dziewczyna udała się do szpitala, przekazała „wywar” lekarzowi odpowiedzialnemu za leczenie koronawirusa, a chorzy (nie tylko na koronawirusa), którzy z wiarą zażyli to lekarstwo, zostali cudownie uzdrowieni. Relację dla Telewizji OTV potwierdziła też strona „Głos Libanu z Dbajje”.
  MODLITWĘ DO ŚW. CHARBELA:
  „Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami.
  Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i umocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego. Pomagaj w wyborze dobra i unikaniu zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności.
  Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.
  Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli to będzie zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy. a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.”

  Polubienie

 64. Adrian pisze:

  https://warszawa.onet.pl/koronawirus-lewica-pisze-do-papieza-prosba-o-interwencje-w-sprawie-polskiego-kosciola/zpqmrfq
  ==================
  …………..Wasze życie na ziemi to po prostu pewien urywek czasu. Może być pełny miłości, radości, bólu, odrzucenia, strachu, złości, rozpaczy, frustracji i smutku. Ale tylko kiedy zwrócicie się do Mnie, wasz ból złagodnieje. Błogosławieni ci, którzy cierpią, zwłaszcza w Moim Imieniu, bo oni będą wychwalani w Niebie. Błogosławieni także ci, którzy powracają do Mnie, bo dzięki nim będzie wielka radość w Niebie.

  Będziecie wezwani do Mojego Nowego Raju. Módlcie się za was samych i za wasze rodziny. Ostrzeżenie nastąpi niebawem. Wtedy będziecie już znać prawdę. Będziecie mieli wtedy okazję zrehabilitować się w Moich oczach.

  Kocham Was wszystkich. Raduję się, bo wiem, że tak wiele Moich dzieci powróci do Mnie i do Mego Przedwiecznego Ojca, jako że czas zbliża się ku końcowi. Bądźcie przygotowani.
  http://ostrzezenie.net/wordpress/2011/01/12/ostrzezenie-bliskie-powtorne-przyjscie-szansa-zbawienia-waszych-dusz/
  Nadszedł czas, aby złamać Pieczęcie

  Nastał czas, Moje dzieci, na znaki, które zostały przepowiedziane, kiedy pieczęcie mają być złamane, a trąby mają zwiastować zmiany. Zło nie będzie tolerowane przez Boga, stworzyciela ludzkości, i zostanie zapieczętowane na świecie dla [jego] dobra. Żaden naśladowca złego, bez względu na stopień jego oddania szatanowi i jego pustym obietnicom, nie zostanie oszczędzony, chyba że okaże skruchę!
  http://ostrzezenie.net/wordpress/2011/01/11/2011-rok-oczyszczenia/

  Polubienie

 65. Adrian pisze:

  Komunizm

  ………Chiński Czerwony Smok rozpoczyna opanowywanie Europy komunizmem…………
  http://ostrzezenie.net/wordpress/2012/02/15/bog-ojciec-europa-bedzie-pierwszym-celem-czerwonego-smoka-a-nastepnym-usa/
  Lot czarterowy z dziewięcioosobowym chińskim zespołem pomocy, wraz z tonami materiałów medycznych, przybywa na lotnisko Fiumicino w Rzymie, w ramach działań Chin mających na celu pomoc Włochom w powstrzymaniu epidemii koronawirusa.
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1459605,wlochy-w-rzymie-wyladowal-samolot-z-pomoca-medyczna-z-chin.html
  za chwilę się okaże, że Chiny przejmą za bezcen strategiczne firmy w Europie i na świecie jeśli krach spustoszy wszystkich w około…..

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s