Coroczne objawienie Matki Bożej Mirjanie, 18 marca 2020

Mirjana during an apparition,,Drogie dzieci! Mój Syn jako Bóg zawsze patrzył ponad czasami. Ja, jako Jego Matka poprzez Niego widzę w czasie. Widzę piękne i bolesne rzeczy. Ale widzę, że jest jeszcze miłość i że trzeba sprawić, by została poznana. Dzieci moje, nie możecie być szczęśliwi, jeśli wzajemnie się nie miłujecie, jeśli nie macie miłości w każdej sytuacji i w każdej chwili swego życia. I ja jako Matka przychodzę do was przez miłość, by wam pomóc, abyście poznali prawdziwą miłość i byście poznali mego Syna. Dlatego was wzywam, abyście ciągle od nowa coraz bardziej pragnęli miłości, wiary i nadziei. Jedynym źródłem z którego możecie pić jest zaufanie Bogu, memu Synowi. Dzieci moje w chwilach niepokoju i wyrzeczeń szukajcie tylko oblicza mego Syna. Żyjcie Jego słowami i nie lękajcie się. Módlcie się i kochajcie prawdziwymi uczuciami, dobrymi uczynkami i pomóżcie, aby świat się zmienił i moje serce zwyciężyło. [Tak] jak mój Syn mówię wam, abyście się wzajemnie miłowali, bo bez miłości nie ma zbawienia. Dziękuję wam dzieci moje.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

87 odpowiedzi na „Coroczne objawienie Matki Bożej Mirjanie, 18 marca 2020

 1. Adrian pisze:

  Matka Zbawienia: Obrażacie Mojego Syna, kiedy przyjmujecie Najświętszą Eucharystię na rękę
  KSIĘGA PRAWDY
  Sroda, 18 stycznia 2012 roku, godz. 9.50
  Moje dziecko, wszystkie dzieci Boże potrzebują wytrwałości w tym czasie odstępstwa na świecie. Tak niewielu wierzy w swojego Boskiego Stwórcę, Mojego Ojca, Boga Najwyższego. Wkrótce ujrzą Prawdę, ale wielu nadal będzie utrzymywać, że nie ma Boga. Potrzeba teraz wiele modlitwy, dzieci…..Nikczemna sekta spiskuje przeciwko papieżowi Benedyktowi XVI w jego własnych korytarzach. Wyświęceni słudzy z Watykanu wiedzą o istnieniu tej sekty, ale są bezsilni wobec tej złej grupy, która przez wieki przenikała do Kościoła katolickiego. Oni są odpowiedzialni za przeinaczanie prawdy Nauczania Mojego Syna. Tak niewiele wiadomo o nich albo o ich niecnych dziełach. Wypierają oni prawdziwą doktrynę z Kościoła katolickiego, a w jej miejsce przez ostatnie czterdzieści lat na siłę wciskają katolikom letnią, rozwodnioną wersję. Tak wiele zamieszania zostało wprowadzone przez tę nikczemną, lecz ukrywającą się sektę, że Moje dzieci odchodzą od prawdziwego Kościoła…….
  Obrażacie Mojego Syna, kiedy przyjmujecie Najświętszą Eucharystię na rękę. To było ich działanie. Obrażacie Mojego Syna, kiedy nie zabiegacie o prawdziwe sakramenty. Jednak ci, na których polegacie w tych rzeczach, nie zapewniają wam duchowego dobra, ponieważ nie umożliwiają tego, aby sakramenty były dostępne dla wszystkich.

  Moje dziecko, wielkie zło ukryte przez wieki w korytarzach Stolicy Apostolskiej wkrótce się ujawni, tak że świat je zobaczy. Te z Moich dzieci, które są osłonięte Duchem Świętym, ujrzą prawdę, gdy nikczemne kłamstwo zostanie przedstawione światu. Pozostali pójdą ślepo ciemną uliczką.
  Nastąpi wielki podział w szeregach kapłanów, biskupów, arcybiskupów i kardynałów, jedna strona przeciw drugiej. Prawdziwi uczniowie będą musieli się ukrywać i nauczać nieoficjalnie, inaczej zostaną zabici. Prawdziwy Kościół będzie tak ukryty, że prawdziwi wierzący będą musieli się łączyć, by praktykować wierność Mojemu Ojcu Przedwiecznemu. Ziemia zadrży w każdym zakątku na skutek Gniewu Mojego Ojca Niebieskiego przeciwko tej parodii.
  http://ostrzezenie.net/

  Polubienie

 2. Adrian pisze:

  Maryja w objawieniach w Trevignano Romano mówi nam o tym, że czas, w którym żyjemy, jest już czasem Apokalipsy. Matka Boża mówi o znakach, jakie zobaczymy. To one mają bezpośrednio poprzedzać nadejście Jej Syna. „Mój Syn przyspieszył swój powrót, jest bardzo zmęczony zachowaniem ludzi, żyjecie jak w Sodomie i Gomorze (22 listopada 2016); „Jesteście tak przyzwyczajeni do zła, że nie widzicie otaczających was demonów, nie jesteście w stanie dostrzec Antychrysta, który znajduje się wśród was (22 kwietnia 2017); a w innym miejscu czytamy: „Umiłowane dzieci, wkrótce zobaczycie znaki z nieba” (7 sierpnia 2018); Ogień oczyszczenia nadejdzie z nieba” (22 lipca 2017); „Nadeszły dni Ostrzeżenia, wkrótce zobaczycie mojego Syna przychodzącego z nieba na obłoku, a potężny huk sprawi, że ziemia zadrży. Wielkim znakiem tego zdarzenia będzie krzyż widoczny na całym świecie (22 września 2016).
  ========================
  Carbonia 17.03.2020 – 17.10 godzin
  Odejdź, Boże, chorobę, która niszczy ludzkość.
  Podobnie jak w czasach Noego „ historia się powtarza”, człowiek pije się głupotą i niegodziwością. Ludzkość jest gorsza niż Sodomy i Gomory. Bóg patrzy na człowieka z wielką bezbożnością i nieposłuszeństwem wobec samego siebie.
  Proszę was o nawrócenie, ludzie, nie bądźcie głupi, burza wkrótce wybuchnie na Ziemi, a wasz ból będzie wielki.
  Ludzie bez wiary, debiutujcie na nowo, proście Jezusa, aby pomógł wam odkryć wiarę w Niego; nawet jeśli jesteście niegodni, stańcie przed nim, żądni jego przebaczenia…..
  Niedługo nastąpi ta część świętej Ewangelii: „… zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym i ogniem”….Teraz biorę te dzieci za rękę i błagam o ich błogosławieństwo i ochronę.
  Kłaniają się przed Tobą, prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem ».
  Chodźcie, moje dzieci, chodźcie coraz liczniej po mojej stronie, abym ja, Matka Jezusa i wasza Matka, miał okazję przyprowadzić was wszystkich świętych i niepokalanych przed Bogiem! …
  https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=it&u=https://colledelbuonpastore.eu/&prev=search

  Polubienie

 3. Adrian pisze:

  W sobotę 14 marca 2020 r. Obudziłem się w środku nocy z okropnego snu. Nie zamierzałem się nim dzielić, ale ten sen był tak jasny, tak niezwykły i od kilku dni powrócił mi do głowy, że czuję, że muszę się nim wszystkim podzielić.

  Jak zawsze, tylko dla twojego rozeznania. To może być tylko sen, ale z drugiej strony …

  We śnie znalazłem moją żonę i siedzę w czymś, co wyglądało na dawny kościół. Może to był zamknięty kościół, nie jestem pewien. Ściany były białe, a my siedzieliśmy z tyłu i patrzyliśmy, jak inni siedzą w ławkach, zanim wstajemy w małych grupach i idziemy do przodu. Wyglądało na to, że szykują się do otrzymania obowiązkowej szczepionki, a my byliśmy tam z tego samego powodu. Wszyscy wiedzieliśmy, że bez tej szczepionki nie moglibyśmy uczestniczyć w żadnych działaniach w naszej społeczności, takich jak zakupy lub podróże.

  Czekając na swoją kolej, przeniosłem wzrok w prawo i zauważyłem mały szklany kawałek świecący na podłodze. Podnosząc go, szybko zdałem sobie sprawę, co to jest, szklany mikroczip wielkości ziarna ryżu, wystarczająco mały, aby go wstrzyknąć. Widziałem wcześniej zdjęcie tego urządzenia, ale wiedziałem, że jest to bardziej nowoczesna wersja. Był dwa razy cieńszy niż poprzednie wersje wielkości ryżu, które widzieliśmy na początku 2000 roku, i widziałem w nim bardzo małą cewkę. Intuicyjnie wiedziałem, że jest to o wiele bardziej wyrafinowane niż poprzednie modele, które czytałem wiele lat wcześniej, z większą ilością technologii, niż byłem świadomy.

  The Chip

  Moja kolej przyszła, by wstać i kontynuować. Gdy patrzyłem na tych, którzy byli zaszczepieni, wiedziałem, że dostają również ten chip. Ogarnęło mnie przerażenie, gdy przypomniałem sobie biblijny werset ostrzegający, że każdy, kto przyjmie znak bestii, zostanie potępiony. Zaprotestowałem przeciwko mojej żonie i szybko odwróciłem się, wracając do mojej ławki, aby poczekać na moją żonę, która wciąż idzie na szczepionkę.

  Usiadłem z głową nisko wiszącą w obawie o moją żonę. Potem, ku mojemu zaskoczeniu, wróciła, chcąc mnie posłuchać, a nie kontynuować. Byliśmy przestraszeni, nie wiedząc, co nas czeka, ale przynajmniej byliśmy razem i nie mogliśmy się oberwać.

  Potem się obudziłem, moje serce waliło mi do ucha.

  Modlę się, aby to był tylko sen, ale jak powiedziałem, wciąż powtarzał się w mojej głowie, niepokojąc moje serce, dopóki go nie spisałem i nie podzieliłem. Nigdy wcześniej nie marzyłem o znaku, ani nie myślałem, że bardziej nowoczesna wersja wszczepialnego mikroczipu będzie cieńsza i bardziej wyrafinowana. To było dla mnie zupełnie niezwykłe, więc przekazuję wam to wszystko dla waszego rozeznania.

  Niech Bóg błogosławi, a Pan niech zlituje się nad nami dzisiaj i w nadchodzących dniach.
  http://afterthewarning.com/messages-from-heaven/miscellaneous-messages/2020/march/18/dream-of-the-mark-of-the-beast

  Polubienie

 4. Adrian pisze:

  Rosja: mimo pandemii armia ćwiczy przed defiladą z okazji Dnia Zwycięstwa

  W rosyjskiej armii trwają przygotowania do defilady, jaka ma odbyć się na Placu Czerwonym w Moskwie 9 maja z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej; udział w przygotowaniach biorą tysiące żołnierzy – pisze dziś „Niezawisimaja Gazieta”.
  =========
  NASA znowu ostrzega, że potencjalnie niebezpieczna asteroida zbliża się do Ziemi
  Według NASA, 29 kwietnia 2020 r. potencjalnie niebezpieczna asteroida OR2 przejdzie blisko, ale w bezpiecznej odległości od Ziemi. Od nas będzie dzielić go odległość około 6,3 miliona km. Ze względu na swój rozmiar asteroida będzie dość wyraźnie widoczna nawet dla prostych teleskopów.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nasa-znowu-ostrzega-ze-potencjalnie-niebezpieczna-asteroida-zbliza-sie-do-ziemi
  =========
  Koronawirus ośmieszył Unię Europejską i udowodnił jak ważne są państwa narodowe
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/koronawirus-osmieszyl-unie-europejska-i-udowodnil-jak-wazne-sa-panstwa-narodowe
  =========
  Proboszcz w Sokółce codziennie przemieszcza się z Najświętszym Sakramentem…

  https://gloria.tv/post/KtqRJ4UATD7k36xo1VfzjvkBE

  Polubienie

 5. Szafirek pisze:

  19 marca
  Święty Józef
  Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

  W sprawie szczegółów życia św. Józefa musimy polegać na tym, co przekazały o nim Ewangelie. Poświęcają mu one łącznie 26 wierszy, a jego imię wymieniają 14 razy. Osobą św. Józefa zajmują się wprawdzie bardzo żywo także apokryfy: Protoewangelia Jakuba (z w. II), Ewangelia Pseudo-Mateusza (w. VI), Ewangelia Narodzenia Maryi (w. IX), Ewangelia Tomasza (w. II) i Historia Józefa Cieśli (w. IV), opowiadając o rodzinie Józefa, jego małżeństwie, pracy i śmierci; zbyt wiele w nich jednak legend, by można je było traktować poważnie. Niewiele mówią one także o latach dzieciństwa i wczesnej młodości Józefa.
  Józef pochodził z rodu króla Dawida. Wykazuje to św. Mateusz w genealogii przodków św. Józefa. Genealogię przytacza również św. Łukasz. Ta jednak różni się zasadniczo od tej, którą nam przekazuje św. Mateusz. Już Julian Afrykański (w. III) wyraża zdanie, że jest to genealogia Najświętszej Maryi Panny. Św. Łukasz, który podał nam tak wiele szczegółów z Jej życia, mógł nam przekazać i Jej rodowód. Na mocy prawa lewiratu św. Józef mógł być synem Jakuba, a równocześnie adoptowanym synem Helego, noszącego także w tradycji chrześcijańskiej imię Joachima, który był ojcem Najświętszej Panny. Tak więc genealogia przytoczona przez św. Łukasza wyliczałaby przodków Maryi rzeczywistych, a odnośnie do Józefa – jego przodków zalegalizowanych. Taka jest dzisiaj opinia przyjęta przez wielu biblistów.
  Mimo wysokiego pochodzenia Józef nie posiadał żadnego majątku. Na życie zarabiał stolarstwem i pracą jako cieśla. Zdaniem św. Justyna (ok. 100 – ok. 166), który żył bardzo blisko czasów Apostołów, Józef wykonywał sochy drewniane i jarzma na woły. Przygotowywał więc narzędzia gospodarcze i rolnicze. Autor Pseudoewangelii Filipa (w. III) nazywa Józefa stolarzem.
  Zaręczony z Maryją, Józef stanął przed tajemnicą cudownego poczęcia. Nie był według ciała ojcem Chrystusa. Był nim jednak według prawa żydowskiego jako prawomocny małżonek Maryi. Chociaż więc Maryja porodziła Pana Jezusa dziewiczo, to jednak wobec prawa żydowskiego i otoczenia Józef był uważany za ojca Pana Jezusa. Tak go też nazywają Ewangelie. W takiej sytuacji trzeba było wykazać, że Józef pochodził w prostej linii od króla Dawida, jak to zapowiadali prorocy.

  Święty Józef, oblubieniec MaryiKiedy Józef dowiedział się, że Maryja oczekuje dziecka, wiedząc, że nie jest to jego potomek, postanowił dyskretnie usunąć się z życia Maryi, by nie narazić Jej na zhańbienie i obmowy. Wprowadzony jednak przez anioła w tajemnicę, wziął Maryję do siebie, do domu (Mt 1-2; 13, 55; Łk 1-2). Podporządkowując się dekretowi o spisie ludności, udał się z Nią do Betlejem, gdzie urodził się Jezus. Po nadaniu Dziecku imienia i przedstawieniu Go w świątyni, w obliczu prześladowania, ucieka z Matką i Dzieckiem do Egiptu. Po śmierci Heroda udaje się do Nazaretu. Po raz ostatni Józef pojawia się na kartach Pisma Świętego podczas pielgrzymki z dwunastoletnim Jezusem do Jerozolimy. Przy wystąpieniu Jezusa w roli Nauczyciela nie ma już żadnej wzmianki o Józefie. Prawdopodobnie wtedy już nie żył. Miał najpiękniejszą śmierć i pogrzeb, jaki sobie można na ziemi wyobrazić, gdyż byli przy św. Józefie w ostatnich chwilach jego życia: Jezus i Maryja. Oni też urządzili mu pogrzeb. Może dlatego tradycja nazwała go patronem dobrej śmierci.
  Ikonografia zwykła przedstawiać Józefa jako starca. W rzeczywistości był on młodzieńcem w pełni męskiej urody i sił. Sztuka chrześcijańska zostawiła wiele tysięcy wizerunków Józefa w rzeźbie i w malarstwie.

  Ojcowie i pisarze Kościoła podkreślają, że do tak bliskiego życia z Jezusem i Maryją Opatrzność wybrała męża o niezwykłej cnocie. Dlatego Kościół słusznie stawia św. Józefa na czele wszystkich świętych i daje mu tak wyróżnione miejsce w hagiografii. O św. Józefie pierwszy pisał Orygenes, chwaląc go jako „męża sprawiedliwego”. Św. Jan Złotousty wspomina jego łzy i radości; św. Augustyn pisze o legalności jego małżeństwa z Maryją i o jego prawach ojcowskich; św. Grzegorz z Nazjanzu wynosi godność Józefa ponad wszystkich świętych; św. Hieronim wychwala jego dziewictwo. Z pisarzy późniejszych, piszących o Józefie, wypada wymienić: św. Damiana, św. Alberta Wielkiego, św. Tomasza z Akwinu, św. Bonawenturę, bł. Jana Dunsa Szkota i innych. Pierwszy specjalny Traktat o 12 wyróżnieniach św. Józefa zostawił słynny kanclerz Sorbony paryskiej, Jan Gerson (1416). Izydor z Isolani napisał o św. Józefie pierwszą Summę (ok. 1528). Godność św. Józefa wysławiali w kazaniach św. Bernard z Clairvaux (+ 1153), św. Wincenty Ferreriusz (+ 1419), bł. Bernardyn z Faltre (+ 1494), bł. Bernardyn z Busto (+ 1500). Św. Bernardyn ze Sieny (+ 1444) wprost wyrażał przekonanie, że Józef osobnym przywilejem Bożym, jak Matka Najświętsza, został wskrzeszony i z ciałem wzięty do nieba oraz że w łonie matki został oczyszczony z grzechu pierworodnego. Podobną opinię wyraża św. Franciszek Salezy. O dozgonnej dziewiczości św. Józefa piszą: św. Hieronim, Teodoret, św. Augustyn, św. Beda, św. Rupert, św. Piotr Damiani, Piotr Lombard, św. Albert Wielki, św. Tomasz z Akwinu i wielu innych.

  Święty Józef, Opiekun ZbawicielaNajwiększą jednak czcią do św. Józefa wyróżniała się św. Teresa z Avila, wielka reformatorka Karmelu (+ 1582). Twierdziła ona wprost, że o cokolwiek prosiła Pana Boga za jego przyczyną, zawsze otrzymała i nie była nigdy zawiedziona. Wszystkie swoje klasztory fundowała pod jego imieniem. Jego też obrała za głównego patrona swoich dzieł. Doroczną uroczystość św. Józefa obchodziła bardzo bogato, zapraszając najwybitniejszych kaznodziejów, orkiestrę i chóry, dekorując świątynię, wystawiając najbogatsze paramenty liturgiczne. Podobnie św. Wincenty a Paulo ustanowił św. Józefa patronem swojej kongregacji misyjnej, przed nim zaś uczynił to św. Franciszek Salezy.
  Do szczególnych czcicieli św. Józefa zaliczał się również św. Jan Bosko. Stawiał on Józefa za wzór swojej młodzieży rzemieślniczej. W roku 1859 do modlitewnika, który ułożył dla swoich synów duchowych i chłopców, dodał nabożeństwo do 7 boleści i do 7 radości św. Józefa; dodał również modlitwę do św. Józefa o łaskę cnoty czystości i dobrej śmierci; wreszcie dołączył pieśń do św. Józefa. Propagował nabożeństwo 7 niedzieli do uroczystości św. Józefa. W tym samym roku Jan Bosko założył wśród swojej młodzieży Stowarzyszenie pod wezwaniem św. Józefa. W roku 1868 wydał drukiem czytanki o św. Józefie. Miesiąc marzec co roku obchodził jako miesiąc św. Józefa, czcząc Go osobnym, codziennym nabożeństwem i specjalnymi czytankami. Św. Leonard Murialdo, przyjaciel św. Jana Bosko, założył zgromadzenie zakonne pod wezwaniem św. Józefa (józefici).
  Jan XXIII (Józef Roncalli) wpisał imię św. Józefa do Kanonu Rzymskiego (Pierwsza Modlitwa Eucharystyczna). Wydał także osobny list apostolski o odnowieniu nabożeństwa do niebiańskiego Patrona (1961). Św. Józefa uczynił patronem II Soboru Watykańskiego (1962-1965). Decyzją Benedykta XVI, ogłoszoną już za pontyfikatu papieża Franciszka, w 2013 r. imię św. Józefa włączono także do pozostałych modlitw eucharystycznych.

  Na Wschodzie po raz pierwszy spotykamy się ze wspomnieniem liturgicznym św. Józefa już w IV wieku w klasztorze św. Saby pod Jerozolimą. Na Zachodzie spotykamy się ze świętem znacznie później, bo dopiero w wieku VIII. W pewnym manuskrypcie z VIII wieku, znalezionym w Centralnej Bibliotece Zurichu, znajduje się wzmianka o pamiątce św. Józefa obchodzonej 20 marca. W martyrologiach z wieku X: z Fuldy, Ratisbony, Stavelot, Werden nad Ruhrą, w Raichenau i w Weronie jest wzmianka o święcie św. Józefa dnia 19 marca. Pierwsze pełne oficjum kanoniczne spotykamy w wieku XIII w klasztorze benedyktyńskim: w Liege i w Austrii w klasztorze św. Floriana (w. XIII). Z tego samego wieku również pochodzi pełny tekst Mszy świętej. Serwici na kapitule generalnej ustanowili w 1324 roku, że co roku będą obchodzić pamiątkę św. Józefa. Podobnie uchwalili franciszkanie (1399) i karmelici (koniec w. XIV). O święcie tym wspomina Jan Gerson w 1416 roku na soborze w Konstancji. Do brewiarza i mszału rzymskiego wprowadził to święto papież Sykstus IV w 1479 roku. Papież Grzegorz XV w 1621 roku rozszerzył je na cały Kościół. Potwierdził je papież Urban VIII w 1642 roku. W wieku XIX przełożeni generalni 43 zakonów wystosowali prośbę do papieża i ojców soboru o ogłoszenie św. Józefa patronem Kościoła. Papież Pius IX przychylił się do prośby i dekretem Quaemadmodum Deus z dnia 10 września 1847 roku wprowadził odrębne święto liturgiczne Opieki świętego Józefa. Wysłał też list do biskupów świata z wyjaśnieniem i uzasadnieniem, jakie pobudki skłoniły go do ustanowienia tego święta.

  Święty Józef, Opiekun ZbawicielaPapież wyznaczył to nowe święto na III Niedzielę Wielkanocy. To święto obchodzili już przedtem karmelici (od roku 1680), augustianie (od 1700), a potem dominikanie z oktawą (1721). Papież Pius X przeniósł to święto na drugą środę po Wielkanocy i podniósł ją do rangi pierwszej klasy. Zmienił jednocześnie nazwę święta na: świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Wyznawcy, Patrona Kościoła Powszechnego. Na dzień uroczystości wyznaczył tenże papież środę po drugiej niedzieli Wielkanocy. Papież Pius XII zniósł to święto, ale w jego miejsce w roku 1956 wprowadził nowe święto tej samej klasy: św. Józefa Pracownika (1 maja). Tak pozostało dotąd, z tym jednak, że ranga tego drugiego święta została obniżona do wspomnienia (1969). Tytuł zaś Patrona Kościoła Świętego Pius XII dołączył do święta 19 marca.
  Papież Benedykt XIII w roku 1726 włączył imię św. Józefa do litanii do Wszystkich Świętych. Benedykt XV włączył również wezwanie o św. Józefie do modlitw zaczynających się od słów: „Niech będzie Bóg uwielbiony” oraz włączył do Mszału osobną prefację o św. Józefie (1919). Papież Leon XIII wydał pierwszą w dziejach Kościoła encyklikę o św. Józefie: Quamquam pluries. Papież św. Pius X zatwierdził litanię do św. Józefa do publicznego odmawiania i dodał do niej wezwanie: „Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego”. Papież Leon XIII wprowadził do modlitw po Mszy świętej osobną modlitwę do św. Józefa (1884). Do dziś lokalnie bywa także obchodzone (w niektórych zakonach i miejscach) święto Zaślubin Maryi ze św. Józefem (23 stycznia).
  Apokryfy i pisma Ojców Kościoła wysławiają jego cnoty i niewysłowione powołanie – oblubieńca Maryi, żywiciela i wychowawcy Jezusa. Jest patronem Kościoła powszechnego, licznych zakonów, krajów, m.in. Austrii, Czech, Filipin, Hiszpanii, Kanady, Portugalii, Peru, wielu diecezji i miast oraz patronem małżonków i rodzin chrześcijańskich, ojców, sierot, a także cieśli, drwali, rękodzielników, robotników, rzemieślników, wszystkich pracujących i uciekinierów. Wzywany jest także jako patron dobrej śmierci.

  W ikonografii św. Józef przedstawiany jest z Dziecięciem Jezus na ręku, z lilią w dłoni. Jego atrybutami są m. in. narzędzia ciesielskie: piła, siekiera, warsztat stolarski; bukłak na wodę, kij wędrowca, kwitnąca różdżka (Jessego), miska z kaszą, lampa, winorośl.

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią encykliki św. Jana Pawła II o pracy ludzkiej Laborem exercens z 14 września 1981 r. oraz adhortacji apostolskiej Redemptoris custos o św. Józefie i jego posłannictwie w życiu Chrystusa i Kościoła. Oba dokumenty można pobrać klikając na odpowiedni link poniżej.

  POBIERZ PLIK:
  Kliknij tutajśw. Jan Paweł II
  Adhortacja apostolska Redemptoris custos o św. Józefie i jego posłannictwie w życiu Chrystusa i Kościoła – 1989 r.
  160 kB

  Kliknij tutajśw. Jan Paweł II
  Encyklika Laborem exercens o pracy ludzkiej – 1981 r.
  279 kB
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-19a.php3

  19 marca – bł. Marceli Callo, męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-19b.php3

  Polubienie

 6. Gosia 3 pisze:

  Podobnież wczoraj Matka Boża w Medjugorje powiedziała że nie będzie już objawień 2 każdego miesiąca do Miriany. Czy ktoś ma szersze na ten temat wiadomości

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   A może chodzi o to,że ostatnie czyli najnowsze? a nie,że ostatnie w ogóle.

   Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Jednak prawda 😦

   Z blogu Królowej Pokoju:

   Matka Boża 18 marca 2020 r. W Medjugorju ogłosiła wizjonerze Mirjanie, że objawienie 2. miesiąca każdego miesiąca się kończy.

   Wiadomość zaczęła krążyć dziś po godzinie 14:30, pod koniec nadzwyczajnego objawienia Mirjanie, które odbyło się wyjątkowo w domu z rodziną, również z powodu nieobecności pielgrzymów z powodu blokady granic przyczyną jest koronawirus.
   Sprawdziłem prawdziwość tych informacji, dzwoniąc przez telefon do kilku świeckich przewodników z parafii św. Jakuba w Medziugorju. Potwierdzili mi, że to oficjalna wiadomość.
   Matka Boża objawiła Mirjanie, że odtąd będzie się jej objawiać tylko raz w roku, 18 marca. Oficjalna informacja prasowa jest spodziewana w ciągu kilku najbliższych godzin. Wiedzieliśmy, że prędzej czy później tak się stanie, ale mieliśmy nadzieję, że tak późno, jak to możliwe. Teraz jest czas na modlitwę!”

   Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Dlaczego 18 marca…
    Mirjana Dragićević-Soldo codzienne objawienia miała od 24.6.1981 do 25.12.1982r. Tego dnia Matka Boża powiedziała:

    „Mirjano, wybrałam cię i powiedziałam ci wszystko, co było konieczne. Złożyłam na Twoje barki wiele lęków, które musisz nosić z godnością. Pomyśl o mnie i ile łez z tego powodu wylewam. Zawsze musisz być odważna. Szybko zrozumiałaś moje orędzia, więc musisz zrozumieć, że Ja muszę odejść. Bądź odważna…! ”

    Powierzywszy jej dziesiątą tajemnicę powiedziała, że przez całe życie będzie miała objawienie raz w roku – 18 marca.

    Podczas jednego ze spotkań Mirjany z anglojęzycznymi grupami pielgrzymów na pytanie jednej z osób, która urodziła się w tym samym dniu co Mirjana, widząca odpowiedziała:

    „Wielcy ludzie urodzili się 18 marca, ale ja nie mam urodzin, bo w tym dniu mam objawienie Matki Bożej i wiele osób ma na ten temat fałszywe opinie. Myślą iż Matka Boża przychodzi do mnie 18 marca ponieważ to są moje urodziny. Ona z pewnością nie przychodzi z tego powodu, bo nigdy mi nie życzyła „Happy Birthday”. Kiedy wszystko się zacznie, wtedy będziecie zdolni zrozumieć, dlaczego 18 marca, dlaczego każdego 2-dnia miesiąca, dlaczego środy i piątki są dniami postu, wtedy wszystko będzie jasne”.
    https://medziugorje.blogspot.com/2010/03/dlaczego-18-marca.html

    Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Dlaczego 18 marca…
    Mirjana Dragićević-Soldo codzienne objawienia miała od 24.6.1981 do 25.12.1982r. Tego dnia Matka Boża powiedziała:

    „Mirjano, wybrałam cię i powiedziałam ci wszystko, co było konieczne. Złożyłam na Twoje barki wiele lęków, które musisz nosić z godnością. Pomyśl o mnie i ile łez z tego powodu wylewam. Zawsze musisz być odważna. Szybko zrozumiałaś moje orędzia, więc musisz zrozumieć, że Ja muszę odejść. Bądź odważna…! ”

    Powierzywszy jej dziesiątą tajemnicę powiedziała, że przez całe życie będzie miała objawienie raz w roku – 18 marca.

    Podczas jednego ze spotkań Mirjany z anglojęzycznymi grupami pielgrzymów na pytanie jednej z osób, która urodziła się w tym samym dniu co Mirjana, widząca odpowiedziała:

    „Wielcy ludzie urodzili się 18 marca, ale ja nie mam urodzin, bo w tym dniu mam objawienie Matki Bożej i wiele osób ma na ten temat fałszywe opinie. Myślą iż Matka Boża przychodzi do mnie 18 marca ponieważ to są moje urodziny. Ona z pewnością nie przychodzi z tego powodu, bo nigdy mi nie życzyła „Happy Birthday”. Kiedy wszystko się zacznie, wtedy będziecie zdolni zrozumieć, dlaczego 18 marca, dlaczego każdego 2-dnia miesiąca, dlaczego środy i piątki są dniami postu, wtedy wszystko będzie jasne”.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    SZAFIRKU! A TWOJA FIGURKA MATKI BOŻEJ Z LA SALETTE ODLAŁA SIĘ W DNIU OSTATNIEGO OBJAWIENIA DO MIRIANY 2 MARCA 2020 ROKU. A JEZUS POTWIERDZIŁ ŻE TO CZASY OSTATECZNE W PRZESŁANIU. WSZYSTKO SIĘ ZGADZA Z PLANEM BOŻYM.

    Polubienie

 7. Mateusz pisze:

  Protest w obronie abp Andrzeja Dzięgi podpisało już ponad 10 tys. osób!

  Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięgą został zaatakowany przez przedstawicieli „kościoła otwartego” z „Tygodnikiem Powszechnym” i Szymonem Hołownią na czele. Powód? Słowa o przyjmowaniu Komunii świętej na kolanach i do ust oraz korzystaniu z wody święconej. W obronie hierarchy powstał protest, który podpisało już ponad 10 tys. internautów. Ciągle można do nich dołączyć!

  https://www.protestuj.pl/kampanie/potwierdz/uid/d6ac9b6f610e39ac1b2844ace868e7ce

  Polubienie

 8. Mateusz pisze:

  Trevignano Romano 17 marca 2020 r
  Moje dzieci, dziękuję za przybycie na modlitwę. Dzieci, wiem, jak wiele cierpienia spadło na ludzkość, ale będę u waszego boku i zapytam was w tych trudnych chwilach, zastanówcie się i pomyślcie, że tylko Bóg może być waszą pomocą i pociechą, czas bitwy między dobrem a złem jest w działać. Zbliżcie się do modlitwy, tylko w ten sposób będziecie mogli pokonać zło, które was ogarnia. Przygotujcie się dzieci, ciężkie czasy nadejdą z powodu nowych pandemii, trzęsień ziemi i wiatrów wojny. Mimo wszystko wielu z was poczuje wielki pokój w swoich sercach, wiedząc, że to łaska niebios, nie lękajcie się, będę z wami. Teraz błogosławię was w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen ”.

  Polubienie

 9. Szafirek pisze:

  Jednoosobowa procesja ulicami Lublina. Proboszcz modlił się o „oddalenie zarazy”

  We wtorek 17 marca przez Lublin przeszła niezwykła, bo jednoosobowa procesja. W ten sposób ksiądz Mirosław Matuszny zamierzał roztoczyć nad miastem opiekę na czas pandemii koronawirusa.
  17 marca tuż po wieczornej mszy świętej proboszcz parafii Nawrócenia Św. Pawła w Lublinie wyszedł na ulice miasta w jednoosobowej procesji. Uzbrojony w relikwie św. Antoniego, patrona Lublina, modlił się o “oddalenie zarazy, która opanowała świat”, a dokładniej – jak informuje Radio Maryja – o ochronę mieszkańców przed epidemią koronawirusa i utratą wiary„. Aby jego modlitwa była skuteczniejsza, ksiądz Mirosław Matuszny poprosił mieszkańców o wystawienie w oknach obrazków i figurek świętego Antoniego z Padwy.
  Cała procesja transmitowana była w internecie, gdzie wyświetlono ją 68 tys. razy. Mszę udostępniono 324 razy i doczekała się ona 890 komentarzy oraz ponad tysiąca reakcji, głównie pozytywnych. Ksiądz zapowiedział, że zamierza codziennie około godziny 19:00 wyruszać na ulice Lublina z relikwiami. Wzywał też zamkniętych w domach mieszkańców do zjednoczenia się we wspólnej modlitwie i zawierzenia Bogu przez wstawiennictwo patrona miasta.

  https://zdrowie.wprost.pl/medycyna/choroby/10307710/jednoosobowa-procesja-ulicami-lublina-proboszcz-modlil-sie-o-oddalenie-zarazy.html

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Niestety,ale to już koniec 😦 można było się spodziewać,ze będzie atak na takich Bożych kapłanów…

   „Ks. Matuszny nie przejdzie z procesją. Arcybiskup zakazał mu chodzenia z relikwiami po ulicach
   W środę ks. Mirosław Matuszny po raz drugi, i ostatni, przeszedł z samotną procesją ulicami Lublina screen/Parafia pw. Nawrócenia Św. Pawła w Lublinie
   Ks. Mirosław Matuszny nie będzie się modlił na ulicach Lublina i chodził z relikwiami św. Antoniego. W czwartek miała się odbyć trzecia procesja z udziałem proboszcza i garstki wiernych, ale organizacji publicznego nabożeństwa zakazał mu abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski.
   W środę ks. Mirosław Matuszny po raz drugi, i ostatni, przeszedł z samotną procesją ulicami Lublina screen/Parafia pw. Nawrócenia Św. Pawła w Lublinie
   Ks. Mirosław Matuszny nie będzie się modlił na ulicach Lublina i chodził z relikwiami św. Antoniego. W czwartek miała się odbyć trzecia procesja z udziałem proboszcza i garstki wiernych, ale organizacji publicznego nabożeństwa zakazał mu abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

   W czwartek miał przejść m.in. ulicami Skłodowskiej, Obrońców Pokoju, Uniwersytecką, Grottgera, Solną, Konopnickiej, i Orlą. Dziś już wiemy, że tego planu nie zrealizuje.

   – Przed chwilą otrzymałem od ks. Arcybiskupa zakaz kontynuowania publicznego nabożeństwa po ulicach Parafii jak też jakichkolwiek innych publicznych inicjatyw. W pokorze przyjmuję decyzję, proszę o niekomentowanie ani na stronie Parafii na moich osobistych. Proszę o modlitwę. Nie będę udzielał w związku z tym wyjaśnień ani komentarzy – czytamy na Facebooku ks. Mirosława Matusznego.

   O skomentowanie sprawy zwróciliśmy się do lubelskiej kurii.

   – Proboszcz jest duszpasterzem i administratorem w parafii, którą powierza mu biskup. Jest on w parafii jego reprezentantem. Nie działa więc „na własną rękę”, ale pod zwierzchnictwem swojego przełożonego. Ks. Matuszny nie konsultował swoich działań z księdzem arcybiskupem. Należało zrobić to w sprawie, która związana jest ze szczególną sytuacją epidemiczną w naszym kraju. Modlitwa jest nam dzisiaj bardzo potrzebna, podobnie jak jedność i koordynacja działań duszpasterskich podejmowanych w parafiach przez poszczególnych księży – mówi ks. Adam Jaszcz, rzecznik prasowy archidiecezji.

   O akcji lubelskiego księdza napisały światowe media m.in. Reuters, Frankfurter Allgemeine Zeitung i Daily Mail. Duszpasterz podkreślał, że chodzi z relikwiami, żeby dać ludziom nadzieję.”

   Polubienie

   • Szafirek pisze:

    Przepraszam,ale muszę to powiedzieć.Jak dla mnie to jest nadużywanie „władzy” i chyba zazdrość,bo samemu się nic nie robi,a zazdrości,że ktoś ma odwagę.

    Polubienie

 10. Szafirek pisze:

  IV. Dźwiganie krzyża przez Pana Jezusa

  Matko Bolesna, Matko, stojąca tuż przy drodze, na której Syn Twój dźwigał krzyż – błagamy najpokorniej: ulituj się nad nami ! Jako słaba kobieta, w niczym nie mogłaś pomóc Mu, lecz dziś, gdy jesteś królową – Królową Nieba i Ziemi… Tą, w której ręce sam Bóg powierzył ogrom łask abyś je rozdzielała, na pewno wiele możesz… Przeto błagamy, szczególnie teraz, w obliczu kataklizmu, gdy trwoga obezwładnia nas, okaż nam łaski swoje !

  „Teraz i w godzinę śmierci polecamy się Twemu miłosierdziu.

  Teraz i w godzinę śmierci powołujemy się na Twoje zasługi.

  Teraz i w godzinę śmierci chronimy się do Twego Serca.

  Teraz i w godzinę śmierci zwróć na nas swoje oczy.

  Teraz i w godzinę śmierci zechciej osłaniać nas swoją niewinnością…” (wg o. Szymona Niezgody OP).

  „Matko Pomocy Nieustającej, wysłuchaj głosu dusz proszących. Ty możesz nas wesprzeć w każdej potrzebie, przeto z ufnością wołamy do Ciebie:

  Ty, o Maryjo, możesz nam pomóc,

  Ty, o Maryjo, chcesz nam pomóc

  Ty, o Maryjo nam pomożesz !” (wg Koronki do MB Nieustającej Pomocy)

  Proś, aby „dusze nasze strapione i duch nasz uniżony [za Twą przyczyną] znalazły u Boga upodobanie” (Dn 3,39). „On jest najwyższym Panem, a więc czyni, co chce. Daje nam, odbiera nam” (wg Blaise�a Pascala), bo „sprawiedliwy jest we wszystkim, co czyni, a wszystkie Jego czyny pełne prawdy, drogi zaś Jego proste i wszystkie wyroki pełne słuszności” (wg Dn 3,27). Dzisiaj już rozumiemy, że „skoro nasze oczy były tak zaślepione, iż tylko lęk pozwolił nam otworzyć je na Boga, przychodzimy do Niego w lęku i przerażeniu” (wg PJ do Anny Dąmbskiej). Dzisiaj już wiemy o tym, że „Jego surowość nie jest zemstą, lecz przede wszystkim ma charakter miłosierdzia, które strofując leczy, a wymierzając kary doczesne chroni od kary wiecznej” (bł.Michał Sopoćko), lecz mimo to błagamy Cię – Maryjo, ratuj nas.

  „Przybądź nam, miłościwa Pani, ku pomocy, a wyrwij nas z potężnych nieprzyjaciół mocy”… „Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko. Naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód – racz nas zawsze wybawiać, Panno Chwalebna i Błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza”… Błagamy – ratuj nas !

  Ojcze nasz… 10 Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… O mój Jezu…

  Polubienie

 11. Adrian pisze:

  COROCZNE OBJAWIENIE MATKI BOŻEJ DLA MIRJANY – 18 MARCA 2020 R.
  Koniec comiesięcznych objawień dla Mirjany Soldo
  Dzisiaj, podczas corocznego objawienia 18.03.2020 r. dla Mirjany Soldo Matka Boża powiedziała jej, że nie będzie się już jej więcej objawiać 2-giego dnia miesiąca. To koniec comiesięcznych objawień kiedy to wspólnie z Mijaną modliła się za tych, którzy nie poznali miłości Bożej.
  https://www.gloria.tv/post/siYkH4hGJGoc4BUEVbV81fDHA

  Matka Zbawienia: Wkrótce wielu światowych proroków, wizjonerów i widzących nie będzie już dłużej otrzymywać orędzi
  KSIĘGA PRAWDY
  poniedziałek, 13 sierpnia 2012 roku, godz. 19.45
  „Moje dziecko, wkrótce wielu światowych proroków, wizjonerów i widzących nie będzie już dłużej otrzymywać orędzi, aby przygotować drogę dla tych najważniejszych Orędzi. Wkrótce wiele Moich dzieł, dokonywanych poprzez wizjonerów, zostanie wstrzymanych, aby ustąpić miejsca Głosowi Ducha Świętego danemu tobie, prorokowi końca czasów.
  https://www.gloria.tv/post/fRr7k4GMz7hg2viDhV9Ay9HNo

  Polubienie

 12. Adrian pisze:

  Miasto nie nadąża też z pogrzebami. Kostnice są pełne. Otwarty na nowo kościół cmentarny zapełnia codziennie 40 trumien. Jak pisze dziennik Bergamonews chorzy umierają bez pożegnania i tak też, w pośpiechu i niemal potajemnie, są chowani. Jak mówi ks. Pezzoli jest to jeden z najboleśniejszych aspektów tej klęski. Bo nawet kapłanom nie wolno udzielać umierającym sakramentów
  https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2020-03/epidemia-bergamo-umieraja-bez-sakramentow-samotnosc.html
  ========================
  https://misyjne.pl/szkocja-episkopat-zawiesza-publiczne-sprawowanie-mszy-sw/
  ========================
  Fundacja „El manto” czyli „Płaszcz” przygotowała dla wszystkich chętnych 33 dniowy projekt okrycia duchowego naszej Ojczyzny Płaszczem NMP z Guadalupe. Dzielni rycerze Maryi Ewa i Marcin przygotowują kilkuminutowe filmiki które maja nas zachęcić do modlitwy różańcowej za Polskę.
  Fundacja ma na celu promowanie pierwszych sobót miesiąca wynagradzających Sercu Maryi i Apostolatu Różańca św. i Płaszcza NMP z Guadalupe.
  Cieszymy się z tej inicjatywy i faktu iż młodzież polska, młode pokolenie walczy o duchową odnowę narodu i rozpowszechnienie różańca św.
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2020/03/19/od-dzis-rusza-33-dniowe-przygotowanie-do-okrycia-duchowego-polski-plaszczem-nmp-z-guadalupe/

  Polubienie

 13. Adrian pisze:

  Koronawirus „uziemił” Lecha Wałęsę. „Mam 6 tys zł emerytury i bankrutuję”
  Lech Wałęsa – jak sami mówi – za wykłady w zachodnich instytucjach i uczelniach otrzymywał dotąd bardzo wysokie wynagrodzenia: od 10 tys. euro do nawet dziesięć razy wyższych kwot. Jego plany na najbliższe tygodnie pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa.
  yły prezydent stwierdza, że nie będzie w stanie zabezpieczyć potrzeb żony i swoich. – Mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tys. miesięcznie – tłumaczy reporterom „SE”.
  https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-uziemil-lecha-walese-mam-6-tys-zl-emerytury-i-bankrutuje-6490508039419521a
  ===============================
  Złoty się załamał. Dolar, frank i euro drożeją w oczach
  Czwartkowy poranek przyniósł kontynuację wyprzedaży złotego. Euro jest już najdroższe od przeszło 8 lat.
  https://www.wykop.pl/link/5393793/zloty-sie-zalamal-dolar-frank-i-euro-drozeja-w-oczach/
  ===================================
  Rosja chce wykorzystać koronawirusa do budowy nowego ładu
  W obliczu pandemii Moskwa proponuje światowym graczom zresetowanie relacji. I zniesienie wszystkich sankcji. „W warunkach kryzysu światowego to bardzo mądra i słuszna propozycja. Rosja wyciąga rękę, teraz kolej na Zachód. Jeżeli Europa nadal będzie prowadzić politykę sankcji,europejska gosp. padnie”
  http://www.wykop.pl/ramka/5394103/rosja-chce-wykorzystac-koronawirusa-do-budowy-nowego-ladu/
  ===================================
  „Sytuacja robi się tragiczna”. W mazowieckim szpitalu nie ma kto zajmować się…
  pacjentami. „Za chwilę sytuacja będzie dramatyczna. Szukamy lekarzy gdzie się da i prosimy o pomoc” – to apel starosty grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka. W szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą nie ma kto zajmować się pacjentami, po tym, jak u 12 pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem.
  http://www.rmf24.pl
  ===================================
  Polacy przez koronawirusa wydali więcej, niż przed świętami Bożego Narodzenia

  Wzrost zachorowania na koronawirusa w Polsce spowodował szturm do sklepów. Jak wynika z danych analityków banku PKO BP, Polacy przed kwarantanną wydali więcej, niż przed świętami Bożego Narodzenia ubiegłego roku.
  https://www.wykop.pl/link/5393819/polacy-przez-koronawirusa-wydali-wiecej-niz-przed-swietami-bozego-narodzenia/
  =====================================
  Kłopoty największego producenta środków dezynfekcyjnych w Polsce

  Największy polski dostawca środków do dezynfekcji w szpitalach alarmuje, że zaczyna brakować alkoholu do produkcji płynów odkażających. Surowiec wyparował, bo kurek zakręcili zagraniczni dostawcy, a w Polsce za produkcję wzięły się duże firmy takie jak PKN Orlen, które są zwolnione z akcyzy.
  http://www.wykop.pl/ramka/5394405/klopoty-najwiekszego-producenta-srodkow-dezynfekcyjnych-w-polsce/

  Polubienie

 14. Adrian pisze:

  arbonia 18.03.2020 – 17.03 godzin

  Diabeł przygotowuje wejście Antychrysta.

  Będziesz tak piękny jak słońce, które pojawia się rano!

  Moje dzieci, wasze chodzenie jest zawsze we Mnie, nie poruszajcie się, gdy Ja, wasz Zbawiciel, nie nakazuje wam i nie wskazuje drogi. Ciemność już otacza świat, ale moja interwencja rozjaśni się, światło wejdzie, aby usunąć ciemność.

  Modlimy się na całym świecie, w tych godzinach pojawia się wielka reakcja na apele Nieba.
  Dzieci, jeśli będziecie nadal modlić się z zapałem, wkrótce znajdziecie się w stanie zbawienia.
  Wasze wykroczenia były wielkie, ludzie, teraz podejmujcie kroki, by wyznać swoje grzechy i prosić o przebaczenie od waszego Boga Miłości.

  Czerwony Smok zrealizował swój zły plan, oszuka świat. …..
  https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=it&u=https://colledelbuonpastore.eu/&prev=search

  Polubienie

 15. Szafirek pisze:

  Rozdział III (Wielka Tajemnica)

  Orędzie Matki Bożej, z La Salette – zwane również „Sekretem z La Salette” 1846 r.

  ?Melanio, to co ci teraz powiem, nie będzie zawsze tajemnicą; w roku 1858 będziesz mogła to opublikować.
  Księża, słudzy mego Syna, ci księża przez swoje haniebne życie, przez ich brak szacunku i ich brak pobożności przy celebrowaniu świętych tajemnic, przez ich miłość do pieniądza, przez ich skłonność do zaszczytów i przyjemności, tak, ci księża stali się dołami nieczystości. Tak, życie księży woła o pomstę, i pomsta wisi nad ich głowami. Biada księżom i innym osobom poświęconym Bogu, którzy przez swą niewierność i swoje złe życie na nowo krzyżują mego Syna! Grzechy ludzi poświęconych Bogu wołają do Nieba i wołają o pomstę, i już pomsta stoi przed ich drzwiami, gdyż nie ma już nikogo, aby wybłagać miłosierdzia i przebaczenia dla ludu; nie ma już szlachetnych dusz, nie ma już nikogo, kto byłby godzien złożyć Wiecznemu ofiarę nieskazitelnego baranka dla dobra świata.
  Bóg będzie karcił w bezprzykładny sposób.
  Biada mieszkańcom ziemi! Bóg wyleje swój cały gniew, i nikt nie będzie mógł ujść prze wieloma plagami.
  Głowy, przywódcy ludu Bożego, zaniedbali modlitwy i pokuty, i demon zaciemnił ich rozum. Stali się oni tymi błędnymi gwiazdami, które stary diabeł pociągnie swoim ogonem za sobą, aby je zniszczyć. Bóg pozwoli staremu wężowi, aby siał niezgodę między rządzących, we wszystkie społeczności i wszystkie rodziny. Będzie się cierpiało bóle cielesne i duchowe; Bóg pozostawi ludzi samych sobie i ześle kary, które będą po sobie następować przez trzydzieści pięć lat.
  Społeczeństwo jest u progu straszliwych plag i największych przemian; trzeba się przygotować na to, że będzie się rządzonym żelaznym batem i że się wypije kielich gniewu Bożego.
  Niech Wikariusz mego Syna, Suwerenny Papież Pius IX, nie opuszcza już Rzymu po roku 1859; ale niech będzie niewzruszony i wielkoduszny i niech walczy orężem wiary i miłości; ja będę z nim. Przed Napoleonem niech się ma na baczności. Jest on dwulicowy, i gdy pewnego dnia będzie chciał stać się papieżem i cesarzem, to Bóg się wnet od niego odwróci; jest on orłem, który chce się wnieść coraz to wyżej i spadnie na miecz, którym chciał się posłużyć aby zmusić narody do wzniesienia go.
  Włochy zostaną ukarane za swoje dążenie do zrzucenia jarzma Pana wszystkich panów; zostaną oddane wojnie i krew będzie wszędzie płynąć; kościoły będą zamykane lub bezczeszczone; księża i zakonnicy będą przepędzani; przeznaczy ich się na śmierć i okrutnie zabije. Wielu z nich zrezygnuje z wiary i ilość księży i zakonników, którzy odpadną od prawdziwej wiary, będzie wielka; między nimi będą nawet biskupi.
  Papież ma się mieć na baczności przed cudotwórcami; gdyż nadszedł czas, w którym będą następować najbardziej zadziwiające wydarzenia na ziemi i w powietrzu.
  W roku 1864 zostanie wypuszczony z piekła lucyfer wraz z dużą liczbą demonów. Demony będą podkopywać wiarę kawałek po kawałku, i to nawet u osób poświęconych Bogu, które oślepią w ten sposób, że osoby te przyjmą ducha tych złych aniołów, jeżeli nie otrzymają szczególnej łaski; wiele domów zakonnych straci zupełnie wiarę i pociągnie wiele dusz na zatracenie.
  Złych książek będzie na ziemi w nadmiarze i duchy ciemności będą wszędzie rozprzestrzeniać oziębłość wobec wszystkiego, co dotyczy służby Bogu; będą miały one wielką władzę nad naturą. Będą kościoły do służenia tym duchom.
  Ludzie będą przenoszeni z jednego miejsca na drugie przez te złe duchy, i nawet księża, ponieważ nie będą wiedzeni przez dobrego ducha Ewangelii, który jest duchem pokory, miłosierdzia i żarliwości na chwałę Bożą.
  Będzie się dokonywać zmartwychwstania zmarłych i sprawiedliwych [tzn. zmarli ci przyjmą postać dusz sprawiedliwych, które żyły na ziemi, aby móc lepiej zwieść ludzi. Ci tak zwani zmarli, pod których postacią ukrywają się tylko diabły, będą głosić inną ewangelię, przeciwną tej prawdziwego Jezusa Chrystusa, zaprzeczającą istnieniu Nieba i także dusz potępionych. Wszystkie te dusze będą wydawać się zjednoczone ze swoimi ciałami]. Wszędzie będą występować nadzwyczajne cuda, ponieważ prawdziwa wiara zgasła i fałszywe światło oświetla świat.
  Biada Książętom Kościoła, którzy są tylko tym zajęci, aby zbierać coraz więcej bogactw, zachować swoją władzę i rządzić w pysze!
  Wikariusz Mego Syna będzie dużo cierpiał, ponieważ przez pewien czas Kościół będzie wystawiony na ciężkie prześladowania: to będzie czas ciemności; Kościół będzie przeżywał straszliwy kryzys.
  Ponieważ święta wiara w Boga poszła w zapomnienie, każda jednostka będzie się chciała sama prowadzić, stać nad podobnymi sobie. Zostaną obalone władze cywilne i kościelne, wszelki porządek i wszelka sprawiedliwość zostaną podeptane; będzie się widzieć tylko zabójstwa, nienawiść, zazdrość, kłamstwo i niezgodę, bez miłości do ojczyzny i do rodziny.
  Ojciec święty będzie dużo cierpiał. Będę przy nim aż do końca, aby przyjąć jego ofiarę.
  Niegodziwcy będą wielokrotnie nastawać na jego życie, nie mogąc zaszkodzić jego dniom; lecz ani on ani jego następca [na marginesie swego egzemplarza z Lecce Melania napisała w nawiasie następujące słowa: ?który nie będzie długo rządził?] nie zobaczy triumfu Kościoła Bożego.
  Rządy cywilne będą wszystkie miały ten sam zamiar, którym będzie obalenie i zatarcie wszystkich zasad religijnych, aby zrobić miejsce dla materializmu, dla ateizmu, dla spirytyzmu i dla wszystkich rodzajów przywar.
  W roku 1865 będzie widać podłości w świętych miejscach; w domach zakonnych kwiaty Kościoła będą gniły a demon będzie udawał króla serc. Niech ci, którzy są głową wspólnot zakonnych, mają się na baczności wobec tych, których mają przyjąć, gdyż demon użyje całej swej przewrotności, aby do zakonów religijnych wprowadzić osoby oddane grzechowi, bo rozwiązłości i zamiłowanie do przyjemności cielesnych będą rozpowszechnione po całej ziemi.
  Francja, Włochy, Hiszpania i Anglia będą w stanie wojny; krew będzie płynąć ulicami; Francuz będzie walczyć z Francuzem, Włoch z Włochem; w końcu nastąpi ogólna wojna, która będzie straszliwa. Przez pewien czas Bóg nie wspomni ani Francji ani Włoch, gdyż Ewangelia Jezusa Chrystusa nie będzie już znana. Niegodziwcy rozwiną swą całą przewrotność; będzie się zabijać, będzie się masakrować nawzajem aż do wnętrza domów.
  Za pierwszym zamachem Jego błyskawicznego miecza góry i cała natura zadrżą z przerażenia, gdyż rozwiązłości i przestępstwa ludzi przenikną sklepienie Niebios. Paryż zostanie spalony a Marsylia pochłonięta (4, 1, 2, 3) [Melania powiedziała: ?Paryż zostanie spalony?. Interpretowano to w roku 1870: ?To będzie przez Prusaków?, na co Maximin odpowiedział: ?Nie, nie, to nie przez Prusaków Paryż zostanie spalony, lecz przez swój motłoch (canaille)? – przyp.tłum.]; (3) wiele wielkich miast zostanie wstrząśniętych i pochłoniętych przez trzęsienia ziemi; będzie się sądzić, że wszystko jest stracone; będzie widać tylko zabójstwa, będzie słychać tylko szczęk broni i bluźnierstwa.
  Sprawiedliwi będą dużo cierpieć; ich modlitwy, ich pokuta i ich łzy wzniosą się do Nieba i cały lud Boży będzie prosić o wybaczenie i miłosierdzie i będzie prosić o moją pomoc i wstawiennictwo. Wówczas Jezus Chrystus przez akt swej sprawiedliwości i swego wielkiego miłosierdzia dla sprawiedliwych, rozkaże swoim aniołom, aby wszyscy Jego wrogowie zostali zabici. Za jednym zamachem prześladowcy Kościoła Jezusa Chrystusa i wszyscy ludzie oddani grzechowi zginą i ziemia stanie się jak pustynia.
  Wówczas nastanie pokój, pojednanie Boga z ludźmi; Jezusowi Chrystusowi będzie się służyło, oddawało cześć i chwałę; dobroczynność wszędzie zakwitnie. Nowi królowie będą prawym ramieniem Kościoła Świętego, który będzie silny, pokorny, pobożny, biedny, żarliwy i naśladowcą cnót Jezusa Chrystusa.
  Ewangelia będzie głoszona wszędzie i ludzie poczynią duże postępy w wierze, ponieważ będzie jedność między robotnikami Jezusa Chrystusa i ludzie będą żyli w bojaźni Bożej.
  Ten pokój między ludźmi nie będzie długotrwały: dwadzieścia pięć lat obfitych żniw pozwolą im zapomnieć, że grzechy ludzkie są przyczyną wszystkich kar, które przychodzą na ziemię.
  Prekursor antychrysta, ze swymi oddziałami z kilku narodów, będzie walczył przeciwko prawdziwemu Chrystusowi, jedynemu Zbawcy świata; przeleje wiele krwi i Będzie chciał zniszczyć kult Boga, aby siebie kazać uważać za Boga.
  Ziemię uderzą wszelkie rodzaje plag [oprócz pomoru i głodu, które będą powszechne]; będą wojny aż do ostatniej wojny, która będzie prowadzona przez dziesięciu królów antychrysta, którzy to królowie będą mieli ten sam zamysł i będą jedynymi, którzy będą rządzić światem.
  Zanim to nastąpi, będzie pewnego rodzaju fałszywy pokój na świecie; nie będzie się myślało o niczym innym niż o rozrywce; źli oddadzą się wszelkiego rodzaju grzechom;
  ale dzieci Kościoła Świętego, dzieci wiary, moi prawdziwi naśladowcy, wzrosną w miłości do Boga i w cnotach, które są mi najbardziej drogie.
  Szczęśliwe są dusze pokorne, prowadzone przez Ducha Świętego! Będę walczyć razem z nimi aż do chwili, gdy dojdą do pełni wieku.
  Natura domaga się pomsty względem ludzi i drży ze zgrozy w oczekiwaniu tego, co musi przyjść na ziemię zbrukaną grzechami.
  Drżyjcie, ziemio, i wy, którzy zajmujecie się służeniem Jezusowi Chrystusowi a którzy wewnątrz wielbicie samych siebie, drżyjcie; gdyż Bóg wyda was swemu wrogowi, ponieważ miejsca święte są w zepsuciu; wiele zakonów nie jest już domami Bożymi, lecz pastwiskami asmodeusza i jego bliskich.
  Będzie to w tym czasie, gdy narodzi się antychryst z zakonnicy hebrajskiej, fałszywej dziewicy, która będzie miała łączność ze starym wężem, mistrzem nieczystości; jego ojcem będzie Biskup; rodząc się będzie pluł bluźnierstwa, będzie miał zęby; jednym słowem, będzie to diabeł wcielony; będzie wydawać straszliwe okrzyki, będzie czynił niezwykłe zjawiska, będzie się karmił tylko nieczystościami.
  Będzie miał braci, którzy, nie będąc wprawdzie jak on wcielonymi demonami, będą dziećmi złego; mając 12 lat, wyróżnią się swoimi dzielnymi zwycięstwami, które odniosą; wkrótce każdy z nich będzie na czele armii, wspomaganych przez legiony piekła.
  Pory roku się zmienią, ziemia będzie produkować tylko złe owoce, gwiazdy stracą swe prawidłowe ruchy, księżyc będzie odbijał tylko słabe czerwonawe światło; woda i ogień nadadzą kuli ziemskiej drgawkowe ruchy i straszliwe trzęsienia ziemi, które spowodują pochłonięcie gór, miast [itd.]
  Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą antychrysta.
  Demony powietrza będą czynić wraz z antychrystem wielkie niezwykłe zjawiska na ziemi i w powietrzu, i ludzie się coraz bardziej zepsują. Bóg będzie się troszczył o swoich wiernych sług i ludzi dobrej woli; Ewangelia będzie wszędzie głoszona , wszyscy ludzie i wszystkie narody będą wiedziały o prawdzie!
  Kieruję pilny apel do ziemi:
  wzywam prawdziwych uczniów Boga żywego i królującego w niebiosach; wzywam prawdziwych naśladowców Jezusa uczłowieczonego, jedynego i prawdziwego Zbawcy ludzkości; wzywam moje dzieci, moich prawdziwych pobożnych, tych, którzy są mi oddani, abym ich prowadziła do mojego Boskiego Syna, tych, których niosę, że tak powiem, w swych ramionach, tych, którzy żyli moim duchem;
  wreszcie wzywam Apostołów czasów ostatecznych, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa, którzy żyli w pogardzie dla świata i samych siebie, w ubóstwie i w pokorze, w czystości i w jedności z Bogiem, w cierpieniu i nieznani światu.
  Czas jest, aby ukazali się i przyszli oświecić świat. Chodźcie i okażcie się moimi drogimi dziećmi; jestem z wami i w was, oby tylko wasza wiara była światłem, które was oświeca w tych dniach nieszczęścia. Oby wasza żarliwość uczyniła was jakby zgłodniałych chwały i czci Jezusa Chrystusa. Walczcie, dzieci światła, wy, mała liczbo, którzy widzicie; gdyż to jest czas czasów, koniec końców.
  Kościół będzie zaćmiony, świat będzie w osłupieniu. Ale oto Henoch i Eliasz, przepełnieni duchem Bożym; oni będą głosić kazania z siłą Bożą i ludzie dobrej woli będą wierzyć w Boga i wiele dusz będzie pocieszonych, oni uczynią wielki postęp mocą Ducha Świętego i potępią błędy diabelskie antychrysta.
  Biada mieszkańcom ziemi! Będą krwawe wojny i głód; pomory i choroby zakaźne; będą okropne opady gradu ze zwierząt; grzmoty, które wstrząsną miastami; trzęsienia ziemi, które pochłoną kraje; będzie słychać głosy w powietrzu; ludzie będą uderzać głową o mury; będą wołać śmierci a śmierć będzie z innej strony zadawała swe męki; krew będzie płynąć ze wszystkich stron. Kto będzie mógł zwyciężyć, jeśli Bóg nie skróci czasu próby?
  Przez krew, łzy i modlitwę sprawiedliwych Bóg da się zmiękczyć; Henoch i Eliasz zostaną zabici; Rzym pogański zniknie; ogień z Nieba spadnie i strawi trzy miasta; cały świat będzie dotknięty, gdyż nie wielbili prawdziwego Chrystusa, żyjącego wśród nich. Już czas; słońce się zaćmiewa; sama wiara będzie żyć.
  Oto już czas; otchłań się otwiera.
  Oto król królów ciemności. Oto bestia ze swymi podwładnymi, nazywająca siebie zbawcą świata.
  Wzniesie się z pychą w przestworza aby dojść aż do Nieba; będzie uduszony przez tchnienie świętego Michała Archanioła. Spadnie, i ziemia, która od trzech dni będzie w ciągłych zmianach, otworzy swe łono pełne ognia; on będzie pogrążony na zawsze ze wszystkimi swymi w wiecznych otchłaniach piekła.
  Wówczas woda i ogień oczyszczą ziemię i strawią wszystkie dzieła pychy ludzkiej, i wszystko będzie odnowione: Bogu będzie się służyć i oddawać chwałę.? (4, 2, 1, 4)

  Polubienie

 16. Szafirek pisze:

  słowa pieśni:
  Szczęśliwy kto sobie Patrona
  Józefa ma za Opiekuna;
  Niechaj się niczego nie boi,
  Gdy święty Józef przy nim stoi,
  Nie zginie.

  Idźcie precz marności światowe,
  Boście wy do zguby gotowe;
  Już ja mam nad kanar słodszego,
  Józefa Opiekuna mego,
  Przy sobie.

  Ustąpcie, szatańskie najazdy,
  Przyzna to zemną człowiek każdy,
  Że choćby i samo powstało,
  Piekło się na mnie zbuntowało,
  Nie zginę.

  Gdy mi jest Józef ulubiony,
  Obrońca od każdej złej strony;
  Onci mnie ze swojej opieki
  Nie puści, i zginąć na wieki
  Nie mogę.

  Przeto cię upraszam serdecznie,
  Józefie święty, bym bezpiecznie
  Mógł mieć zgon i lekkie konanie,
  I grzechów moich skasowanie,
  Przy śmierci.

  Gdy mi zaś przyjdzie przed Sędziego
  Stawić się, wielce straszliwego;
  Bądźźe mi Józefie przy sądzie,
  Kiedy mnie sądzić Bóg zasiądzie,
  Patronem.

  Odpędzaj precz nieprzyjaciela
  Duszy mej, spraw oskarżyciela;
  Kiedy mnie skarżyć, prześladować
  Będzie chciał, chciejże mnie ratować,
  O Święty!

  Józefie! oddal czarta złego,
  A Boga mnie zagniewanego
  Przejednaj, o co cię serdecznie
  Upraszam, bym mógł z tobą wiecznie
  Królować. Amen.

  Polubienie

 17. Szafirek pisze:

  20 marca – św. Aleksandra, męczennica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-20a.php3
  20 marca – św. Maurycy Csak, męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-20b.php3
  20 marca – św. Herbert, pustelnik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-20c.php3
  20 marca – św. Wolfram, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-20d.php3

  Polubienie

 18. Szafirek pisze:

  V. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu

  „Czymże jesteśmy, Panie Boże, przed Twoim obliczem ? Prochem i niczem !” (wg Adama Mickiewicza). Pomimo to, a może właśnie i dlatego – w obliczu kataklizmu wołamy dziś do Ciebie: „Boże w dobroci nigdy nie przebrany” – okaż nam swe miłosierdzie !

  „My, nieposłuszne dzieci Twoje,

  w szczęśliwe czasy swoje –

  rzadko Cię wspominamy” (Jan Kochanowski)…

  „Teraz zaś, [w dramatycznych chwilach] postępujemy za Tobą z całego serca… i odczuwamy lęk przed Tobą, szukając Twego oblicza” (wg Dn 3,41). Dopiero bowiem „klęski i nieszczęścia zwracają myśli nasze ku Tobie i przypominają, że ostatecznie Ty rządzisz światem, od olbrzymich globów powietrznych aż do maleńkiego ziarenka… że właśnie Ty, to wszystko trzymasz w swojej mocy…

  [Dzisiaj, w obliczu kataklizmu, bardziej niż dotąd wiemy, że] nie wystarczy nawet najlepsza ludzka przezorność, opatrzność, planowanie i przewidywanie, lecz trzeba wiary w Opatrzność Twoją. Nie wystarczy wzajemne do siebie wołanie aby nieść słuszną i tak potrzebną pomoc, ale trzeba wołać o pomoc do Ciebie, Boże nasz. Nie wystarczy patrzeć na ziemię, ale [koniecznie] trzeba jeszcze patrzeć w niebo” (Sługa Boży Stefan Wyszyński). A „kiedy grom się zbliża – pośpieszyć do Krzyża, by wsparł nas i ocalił”… I starać się odczytać, co przez te konkretne wydarzenia Ty chciałbyś nam powiedzieć. Zwłaszcza „wierzący winni odrzucić tak przeznaczenie, jak i przypadek” (Philippe Madre), i zastanowić się, dlaczego tak się stało…

  Dlaczego dopuściłeś na nas to, co się wydarzyło ? Tego, niestety, nie wie nikt, ale „może według sprawiedliwego wyroku sprowadziłeś to wszystko na nas z powodu naszych grzechów…? Tak, zgrzeszyliśmy popełniając liczne niewierności. Okazaliśmy się przewrotni we wszystkim, a przykazań Twoich nie słuchaliśmy. Nie zachowywaliśmy ani nie wypełnialiśmy tego, co nakazałeś nam, by dobrze nam się wiodło. Wszystko zatem, co na nas sprowadziłeś i wszystko, co nam uczyniłeś, na pewno uczyniłeś według sprawiedliwego sądu” (wg Dn 3,28-31). I tylko my ciągle „nie znamy dobra zamierzonego w Twoich Boskich wyrokach, które one niosą ze sobą dla wiecznej chwały w niebie”… Pomimo to, błagamy Cię, o Boże Wszechmogący, bądź łaskaw wreszcie ulżyć nam i nie sądź tak surowo za nasze niewierności, ale przez pamięć na Krzyż i mękę Twojego najmilszego Syna – okaż nam swoje miłosierdzie, teraz, w obliczu kataklizmu, kiedy bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy go. I racz umocnić ufność naszą, że ulitujesz się i powstrzymasz żywioły…

  A kiedy wszystko już szczęśliwie się zakończy, spraw, byśmy na zawsze, przez wszystkie pokolenia, wciąż pamiętali o tym, że i „katastrofy się zdarzają… Podlega się im, przeżywa się je, nie wiedząc za bardzo, dlaczego tak się dzieje… A przecież one nas wzywają do nawrócenia” (PJ do Małgorzaty Balhan). „Wszystko bowiem, co boli i co łzy wyciska, jest lekarstwem zbawiennym, które stosujesz wobec nas, Lekarzu nasz Niebieski, byśmy powstali z grobu grzechu” (wg bł.Michał Sopoćko). Dzisiaj już wiemy to…

  Ojcze nasz… 10 Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… O mój Jezu…

  Polubienie

 19. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 20. Gosia 3 pisze:

  I MY WYPEŁNIAMY PRZESŁANIE PREFEKTA KONGREGACJI KULTU BOŻEGO CODZIENNIE KARDYNAŁA SARAHA”:
  „Gosia 3 pisze:
  20 marca 2020 o 12:01

  MARYJO KRÓLOWO POLSKI MÓDL SIĘ ZA NAMI BO SIĘ DO CIEBIE UCIEKAMY I BŁAGAMY OCHRANIAJ NAS SWOIM NIEBIESKIM PŁASZCZEM OD KORONAWIRUSA I WSZELKIEJ ZARAZY.
  AMEN.
  BÓG ZAPŁAĆ!”

  Polubienie

 21. Mateusz pisze:

  Jak będzie wyglądała liturgia Wielkiego Tygodnia? Watykan wydał specjalne wytyczne

  W związku z pandemią koronawirusa Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret wyjaśniający zasady liturgiczne, jakie należy zachowywać celebrując najważniejsze tajemnice wiary. Dokument wydany na polecenie Ojca Świętego podpisał prefekt dykasterii, kard. Robert Sarah oraz jej sekretarz, abp Arthur Roche.

  Na wstępnie zaznaczono, że ponieważ Wielkanoc stanowi centrum Roku Liturgicznego, związana jest z przygotowaniem wielkopostnym oraz uroczystością Zesłania Ducha Świętego, nie może być przeniesiona na inny termin. Natomiast biskup diecezjalny, oceniając konkretną sytuację może przełożyć na inny termin Mszę św. Krzyżma.

  W odniesieniu do Triduum Paschalnego w krajach, gdzie obowiązują restrykcje władz cywilnych, biskupi uzgodniwszy swe działania w ramach Konferencji Episkopatu, powinni sprawować liturgię w kościołach katedralnych, zaś proboszczowie w swoich parafiach bez udziału wiernych. Powinni im ogłosić godzinę, w której będzie sprawowana liturgia, tak aby mogli ją śledzić na żywo w swoich mieszkaniach za pośrednictwem mediów. Zachęcono Konferencje Episkopatów oraz parafie do zapewnienia wiernym pomocy w modlitwie osobistej bądź rodzinnej.

  W odniesieniu do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek kapłani mogą ją koncelebrować w kościołach katedralnych i parafialnych. Zezwala się również kapłanom tego wieczoru wyjątkowo na sprawowanie w stosownym miejscu Mszy św. bez udziału wiernych. Opuszcza się obmywanie stóp. Opuszcza się także na zakończenie Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Będzie on przechowywany w tabernakulum. Natomiast kapłani, którzy nie będą mieli możliwości sprawowania Mszy św. są zobowiązani do odmówienia tego wieczoru nieszporów.

  Także w Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana w katedrach i kościołach parafialnych przez biskupa oraz proboszcza. Zobowiązano biskupa diecezjalnego do określenia na ten wieczór specjalnej modlitwy za chorych, zmarłych, zagubionych.

  Liturgia Wigilii Paschalnej będzie sprawowana jedynie w katedrach i w kościołach parafialnych, zależnie od możliwości lokalnych. Zostanie opuszczone poświęcenie ognia na początku liturgii. Po zapaleniu paschału przejdzie się do odśpiewania hymnu Exsultet, po czym nastąpi Liturgia Słowa.

  Natomiast w Liturgii Chrzcielnej będzie miało miejsce jedynie ponowienie wyznania wiary, po czym nastąpi Liturgia Eucharystyczna. Duchowni, którzy nie będą mogli włączyć się w liturgię, mają obowiązek odmówienia Liturgii Czytań Niedzieli Wielkanocnej. W odniesieniu do liturgii w klasztorach, seminariach i wspólnotach zakonnych decyzję przekazano biskupom diecezjalnym.

  Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zaznacza, że jeśli chodzi o różne przejawy pobożności ludowej i procesje, można je przenieść, w zależności od oceny biskupa diecezjalnego, na inny termin, na przykład 14 i 15 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego i wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

  Polubienie

 22. Adrian pisze:

  Kochani Bracia i Siostry

  Stało się coś czego od dawna się obawialiśmy.

  Każdy z was na pewno słyszał o przepowiedni świętego Ojca Pio na temat trzech dni ciemności. Mrok nadchodzi, zaczął się w dwóch najważniejszych miejscach Kościoła Katolickiego:Rzym a dokładnie Watykan i nie wiem, czy jesteście świadomi, ale w Palestynie również jest zakaz sprawowania Najświętszej Eucharystii.

  Każda wizja i objawienie tak naprawdę są pełne symboli. Jezus nazwany jest światłem, więc nastała ciemność, odebrano nam światło Eucharystii i możliwość przyjęcia Ciała Pańskiego, szatan triumfuje, ale nie na długo, od dawna nasza niebiańska Matka o tym mówiła, prosiła o modlitwę różańcowa, nauczyła nas się modlić, przygotowywała na ten czas ciemności. Pan Jezus również o nim wspominał w Ewangelii. Czy to przypadek, że właśnie te słowa usłyszeliśmy w Piątek 28 lutego 2020 roku w Kościele? Oczywiście mszał jest stały i zawsze to jest, jednak w tej sytuacji stało się to bardzo wymowne.

  Słowa Ewangelii według świętego Mateusza:

  „Po powrocie Jezusa z krainy Gadareńczyków podeszli do Niego uczniowie Jana i zapytali: «Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?»

  Jezus im rzekł: «Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki oblubieniec jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im oblubieńca, a wtedy będą pościć».”

  Oto słowo Pańskie.

  Światłem życia każdego Chrześcijanina jest Eucharystia i możliwość przyjęcia Ciała Pana Jezusa. Mówił On jasno, kto nie spożywa mojego ciała i nie pije mojej krwi, nie wejdzie do królestwa Bożego,

  Szatan nienawidzi dwóch rzeczy: Eucharystii i wody świeconej, najpierw w kościołach zabrano nam wodę święconą, a obecnie także Eucharystie. To wielki triumf diabla. Został nam już tylko różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia.

  Szatan zarzucił Bogu, że jest złym władca i że ludzie potrafią się sami bez Boga rządzić, jak pamiętamy z Księgi Rodzaju.

  Kolej na nas, ludzi, którzy stoją twardo przy panu Jezusie i Jego Matce, pora na prawdziwy wielki Post i Modlitewny szturm do nieba, z prośba o to, by Bóg zrobił to, co uważa. Niech zgodnie z naszą modlitwą PRZYJDZ KROLESTWO TWOJE BĄDŹ WOLA TWOJA, JAK I NA ZIEMI TAK I NA NIEBIE, wróciła Boża władza na ziemi. Ludzie już udowodnili światu i Bogu, że nie potrafią się sami rządzić, Mieliśmy różne władze, monarchie i demokracje. Jednak każda władza zawsze była nieuczciwa, tylko Boskie rządy na ziemi zaprowadza Pokój i Sprawiedliwość.

  Ile jeszcze ostrzeżeń potrzebujemy, by zrozumieć, że Bóg przygotowuje nas na Koniec. Jednak to nie nastąpi tak szybko. Były trzęsienia ziemi, ogromne upały, epidemie, choroby, wojny i zawsze ludzie gromadzili się w kościołach i prosili o Pomoc. Zawsze tą pomoc otrzymywali. Teraz już nie wolno. Nikt nie chce zrozumieć, że Ciało samego Boga nie powoduje śmierci tylko uzdrowienie. Strach jest największym orężem szatana. Wystraszył tak bardzo ludzi, że aż odtrącił ich od Boga. Szkoda, że nasi przywódcy duchowi nie przeciwstawili się temu tylko tak łatwo się poddali. Pierwsi chrześcijanie z narażeniem życia uczestniczyli w Eucharystii. Księża w obozach koncentracyjnych swoja racje żywnościowa chleba zachowywali, by sprawować Eucharystie. W komunizmie księża potajemnie przedostawali się do zakładów, by na prośbę robotników odprawić im Mszę Świętą w czasie strajku.

  Proszę was o Modlitwę różańcowa, post w intencji powrotu Pana Jezusa na ziemie, ponieważ bez Niego nie dajemy sobie rady. W intencji wszystkich chorych. W intencji powrotu Eucharystii. I w intencji naszych kapłanów, by nie poddawali się i starali jak najszybciej przywrócić ludziom Eucharystie i kościół. Nie łudźmy się, że to tylko do niedzieli palmowej. Świat, który atakuje chrześcijaństwo już wie, że urzędowy zakaz zawsze będzie spełniony, byle by tylko był poparty jakimś powodem. Ateiści na całym świecie dostali potężną broń do ręki. Watykan w zagrożeniu życia wiernych przez epidemie zamknął kościoły, każdy kraj teraz może się tym podeprzeć, by zamknąć je u siebie, Rozmawiajmy z ludźmi, tłumaczmy im, nawracajmy, ale zawsze z uśmiechem. Skoro bronią diabla jest strach i panika, niech naszą będzie post modlitwa i uśmiech. Nie będzie łatwo, on tak łatwo nie odpuści, ale Jezus powiedział jasno. A kto wytrwa do końca będzie zbawiony.

  Z panem Bogiem.

  Panie Jezu, zjednoczeni jako bracia, modlimy się, aby dzięki Twojej łasce koronawirus nie mógł wejść do naszych domów.

  Połóż ścianę aniołów wokół każdej rodziny i pozwól, aby Twoje Słowo ożyło, o czym mówi Psalm 91.10:

  Ani zło, ani plaga nie przyjdą na wasze mieszkanie, ponieważ pośle wam aniołów, aby was strzegli na wszystkich waszych drogach.

  Polubienie

 23. Mateusz pisze:

  Polubienie

 24. Szafirek pisze:

  21 marca – św. Mikołaj z Flue, pustelnik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-21a.php3
  21 marca – św. Benedykta od Bożej Opatrzności Cambiagio Frassinello https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-21b.php3

  Polubienie

 25. Adrian pisze:

  Ks. Piotr Glas ,,W tym miejscu trzeba również zapytać: gdzie są ci wszyscy stadionowi uzdrowiciele, ci wszyscy uwodziciele, którzy roszczą sobie specjalne moce od Boga? Jeszcze kilka miesięcy temu trwała batalia o to, że są ośmieszani i próbuje się ograniczyć ich działania ewangelizacyjne. Gdzie oni teraz są ze wszystkimi swoimi rzekomymi mocami Ducha Świętego? Gdzie się pochowali? Dlaczego teraz nie uzdrawiają? Dlaczego dzisiaj nie przekazują ludziom na chusteczkach swojego „uzdrowicielskiego oddechu”? Wycofali się? Boją się? Przecież tym bardziej powinni stanąć na linii frontu i powiedzieć: „przyjdźcie do nas, my was wyleczymy, my zatrzymamy tę zarazę”. Aktualna sytuacja zweryfikowała, kim oni są i jakim mocom służą.”
  https://gloria.tv/post/VLXwStQWuwMH6fhKUJdt1UZQG

  Polubienie

 26. Adrian pisze:

  Bezprecedensowe zalecenia Watykanu ws. Wielkiego Tygodnia

  https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/koronawirus-swieta-wielkanocne-w-ustalonym-terminie-co-z-nabozenstwami/8ep9wqn
  ======================================
  Moja droga, umiłowana córko, wiele dusz staje się czujnych w tym czasie, gdyż są świadkami szybkich zmian, które teraz zaczynają się uwidaczniać w Moim Katolickim Kościele.

  Wszystkie znaki, które zapowiedziałem poprzez ciebie, zaczynają być już widoczne. Można zauważyć brak dostępnych Mszy. Nie jest już łatwo dostępna Najświętsza Eucharystia. W wielu Moich Kościołach ograniczony jest Sakrament Spowiedzi.

  Nie ma kapłanów w wielu Moich kościołach, aby nimi zarządzać. Jest tak wielu opuszczających Moje kościoły w tym czasie ucisku, że niedługo kościoły te zostaną przekazane dla komercyjnych firm.

  Ponieważ wiara Chrześcijan jest wypróbowywana, ważne jest zatem, aby w dalszym ciągu modlić się Moimi Modlitwami Krucjaty. Wkrótce do Katolickiego i innych Kościołów Chrześcijańskich wprowadzeni zostaną nowi słudzy.

  Najpierw, na krawędziach, rozmyte zostaną religijne różnice. Następnie, w krótkim czasie, nie rozpoznacie już Moich Nauk, ponieważ będą subtelnie usuwane. W ich miejsce zaistnieje seria niejasnych, ale poetyckich wypowiedzi, które promować będą tolerancję grzechu.

  Kłamstwa, przedstawiane niczego nie podejrzewającym osobom regularnie chodzącym do kościoła, nie zostaną początkowo zauważone. Później Moich wyznawców dręczyć będzie głęboko niepokojące uczucie, że coś jest nie tak.

  Ostatecznym oszustwem będzie to, kiedy Święte Sakramenty zastąpione zostaną przez pogańskie substytuty.

  Wszystko odbędzie się pod przewodnictwem fałszywego proroka, którzy stwierdzi, że jest arcykapłanem nad wszystkimi religiami, połączonymi w jedną. Ta nowa, jedna światowa religia, złoży hołd bestii.

  Wszyscy ci, którzy będą ślepo podążać, zostaną pożarci przez bestię i będą utraceni dla Mnie na zawsze.

  Szybkość, z jaką to się stanie, zaskoczy Moich wyznawców. Ten plan jest starannie zorganizowany. Kampania, aby zamienić wrogość Chrześcijan w akceptację świeckich praw, jest profesjonalnie sterowana.

  Jest to zaplanowane wśród wielu narodów przez jedną grupę, która, aby poprzeć swoje złe kłamstwa, wykorzystuje znane osobowości, gwiazdy i figurantów, z których wszyscy są przez większość uznawani.
  Uważajcie. Nie akceptujcie kłamstw. Nie dajcie się zaangażować w plan bezczeszczenia Mojego Świętego Imienia.

  Wasz Jezus
  Król i Odkupiciel całej ludzkości
  09 października 2012 , wtorek, 21:31
  http://ostrzezenie.net/

  Polubienie

 27. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 28. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 29. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 30. Adrian pisze:

  To może być największy spektakl na niebie od półwiecza. W kierunku Słońca leci kometa Atlas
  Uwalnianie olbrzymich ilości substancji lotnych sprawiło, że między początkiem lutego a połową marca kometa pojaśniała aż 4 tysiące razy. W związku z tym może być widoczna gołym okiem już na początku kwietnia. Jej przelot obok Słońca spodziewany jest 31 maja. Ze względu na niebywałą jasność zyskała ona przydomek Wielkiej Komety 1965 roku. Równała się ona tylko z Wielką Kometą 1884 roku, której trajektoria jest niemal identyczna do tej, którą porusza się pędząca w naszym kierunku kometa Atlas (C/2019 Y4).

  Wielkie komety za każdym razem były tak jasne, a ich ogon był tak długi, że były widoczne nawet w pełni dnia, rozciągając się na pół ziemskiego nieba. Dawniej uważane były one za zły omen, zwiastujący same nieszczęścia czekające mieszkańców Ziemi.
  http://www.twojapogoda.pl

  a co mówią nam Orędzia:
  środa, 2 kwietnia 2014, godz. 16.27
  Moje dziecko, nawrócenie, Obiecane przez Mojego Ojca, rozpocznie się w tym miesiącu i rozejdzie się po świecie za sprawą Mocy Ducha Świętego. (czy słowa „tego miesiąca” nie odnoszą się przypadkiem do miesiąca kwietnia?)

  09.03.2013, 21:45 – Zanim nadejdzie Wielki Piątek (może mowa o tym Wielkim Piątku?) wiele dusz zrozumie, że Moje Ostrzeżenie dla ludzkości już wisi nad światem

  Polubienie

 31. Gosia 3 pisze:

  We wczorajszym przesłaniu Pan Jezus mówi :
  ‚MÓJ WIELKI CZWARTEK TO 2 KWIETNIA KIEDY USTANOWIŁEM NAJŚWIĘTSZE SAKRAMENTY I MODLIŁEM SIĘ W OGRÓJCU . W NOCY Z 2/3 KWIETNIA SPĘDZIŁEM W CIEMNICY O CZYM JUŻ WSPOMINAŁEM . 3 KWIETNIA BYŁ DNIEM MOJEGO UKRZYŻOWANIA. ” ( czyli logiczne, że 5 kwietnia było Zmartwychwstanie)
  Są utrudnienia ale nie z mojej winy z zamieszczeniem przedostatniego przesłania.
  I informuję że wczoraj było ostatnie ( jak na razie) przesłanie bo Pan Jezus to wytłumaczył i najlepiej zrozumiecie jak to przeczytacie. Ale wszytko po kolei bo jeszcze nie ma zgody na przedostatnie – bardzo mocne słowa do Kapłanów.

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   Ciekawe czy w związku z tym coś się wydarzy np 3 kwietnia bo akurat w tym, roku tak to wypada czyli 2 kwietnia to czwartek a 3 kwietnia piątek itd…

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    Ja to skojarzyłam jak Adrian to zamieścił. Cyt.:
    „środa, 2 kwietnia 2014, godz. 16.27
    Moje dziecko, nawrócenie, Obiecane przez Mojego Ojca, rozpocznie się w tym miesiącu i rozejdzie się po świecie za sprawą Mocy Ducha Świętego. (czy słowa „tego miesiąca” nie odnoszą się przypadkiem do miesiąca kwietnia?)”

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Możliwe było by to na ok. 10 dni przed św Zmartwychwstania a tyle właśnie ma być widoczny krzyż na niebie. Większość. ludzi jest zaopatrzonych w zapasy jedzenia, gorzej z przygotowaniem dusz.

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Papież jak na razie Rzymu jeszcze nie opuścił

    Polubienie

   • Adrian pisze:

    co do jedzenia Bóg nie raz mówił, że cudownie rozmnoży (a ja o zapasy się nie martwię), a co do papieża wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie….wszystko zostało przyspieszone…są znaki, ja wierzę i nie boję się śmierci, tylko boję się Boga (mamy teraz post, trzeba przygotowac się na spotkanie z Bogiem i go przyjąć, a nie panikować), patrzcie na media jeden tylko temat, a kościół prawie nic nie mówi o pukucie i worach pokutnych, ja staram się mieć zapalaną lampę, aby przywitać Boga żywego

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    A może to czas także na to proroctwo:
    ODRZUCILIŚCIE TE INSYGNIA ABY ZWIEŃCZYĆ MOJĄ INTRONIZACJĘ TO MACIE TERAZ „KORONA”WIRUSA , KTÓRY ROZSIEWA SIĘ NA CAŁY ŚWIAT.
    WY DZIECI BOŻE BĘDZIECIE BEZPIECZNE OD NIEGO BO PAN BÓG OCZYŚCI ŚWIAT W SPOSÓB JAKIEGO SIĘ NIE SPODZIEWACIE. WYPALI TO CO JEST KĄKOLEM A SNOPY PSZENICY ZWIĄŻE ABY BYŁY BEZPIECZNE

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Poprawka Krzyż na Niebie ma być widoczny 7 dni

    Polubienie

 32. Gosia 3 pisze:

  Mateuszu! nie pamiętasz jak brzmiał tytuł rozmowy ( chodzi mi o to video co rano wstawiłeś) Pani Krysi z ks. Murzinskim bo wysłałam córce a ona mówi że już wykasowane i nie może obejrzeć.

  Polubienie

 33. Szafirek pisze:

  Takie zdjęcie pojawiło się na jednej ze stron pewnej parafii w naszym mieście,a pod spodem zachęta do Komunii św. na rękę.
  Jak dla mnie to nie jest ręka Papieża,to wstrętny fotomontaż.

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   „Zachęcamy wiernych do przyjmowania Komunii św. na rękę, jako wyraz braterskiej miłości i rozsądku.

   By przyjąć Pana Jezusa, prosimy ustawić się procesyjnie na środku katedry.

   Dłonie składamy na krzyż – lewą dłoń na prawą, a potem prawą dłonią podnosimy Komunię świętą do swoich ust.

   Wcześniej dłonie należy zdezynfekować środkiem znajdującym się w kruchcie archikatedry.

   Wiernych, pomimo to, pragnących przyjąć Komunię św. do ust,

   prosimy o podejście do bocznych ołtarzy, tam kapłani podejdą,

   po uprzednim udzieleniu komunii św. osobom przyjmującym na rękę.”

   z resztą sami zobaczcie link poniżej,”aktualności” i trochę niżej powinno być.W jednym z kościołów u nas, sama wczoraj widziałam na transmisji, już to wprowadzili,też powiedzieli,że najpierw na rękę potem do ust.
   Czyli jesteśmy marginesem,my którzy do ust przyjmujemy.Chcą takich ludzi poniżyć, nie dość ,że samego Boga poniżają i może przestraszyć,bo jak nam będą dawać po tych co na rękę biorą to zarazki nam będą wkładać do ust i chcą żebyśmy się bali ,bo każdy ma jakieś swoje obawy i różne rzeczy mogą do głowy przychdzić.Ale nie poddawajmy się!
   http://archikatedra.kuria.lublin.pl/kategoria/aktualnosci

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   To jest niemożliwe aby była to ręka Benedykta XVI. To ręka szatana zrobiła ten fotomontaż aby zmylić dzieci Boże. Benedykt XVI który tak dużo zrobił aby powrócić do mszy Trydenckiej i który tuż przed abdykacją dążył do zmian w Eucharystii Noekatechumenatu nigdy by się do tego nie posunął. Wstrętne.

   Polubienie

 34. Adrian pisze:

  czy teraz nastąpi to?

  17.04.2013, 20:00 – Znaku, który będzie symbolizował Jedną Nową Światową Religię, nie należy mylić ze Znamieniem Bestii
  Moja szczerze umiłowana córko, ciężko Mi na Sercu, gdy muszę znosić niedolę i cierpienia, które cała ludzkość będzie musiała wycierpieć. Nie Moja Ręka to sprawiła, lecz przekleństwo szatana, gdyż jego duch błąka się i pożera dusze na swojej drodze. Dlatego ludzie, nie podejrzewając, że zło ma taki wpływ, obwiniają wszystko inne za swoje cierpienia. Za swoje trudności obwiniają innych i nie rozumieją, że to brak wiary w Boga jest powodem takiego spustoszenia w ich życiu.
  Gdy duch złego zapanuje nad ludzkością, Światło Boga zetrze się z nim w sposób, który zostanie potwierdzony przez wiele rzeczy.
  Nasilą się burze, a w wielu krajach będą odczuwalne wstrząsy. Zamieszki wystąpią w krajach, gdzie potęga rządów odbierze wolność ludziom, którzy są pod ich władzą. Potem kościoły, łącznie z tymi, które kochają Boga, jednego Boga w Trójcy, zaczną się wycofywać ze swojej służby i zamkną swoje drzwi.
  Liczba kościołów, które będą zamykane, będzie widoczna we wszystkich zachodnich krajach. Wkrótce znamię komunizmu będzie widoczne przez specjalny znak, który pojawi się w kościołach, które pozostaną otwarte, w mediach, na odzieży, w filmach, a także nosić go będą z dumą osoby na wysokich stanowiskach. Będzie on postrzegany jako oznaka honoru i członkowie hierarchii we wszystkich głównych kościołach i związkach wyznaniowych, będą się z nim obnosić. Zobaczycie ten symbol w miejscach publicznych; na ołtarzach, w portach lotniczych i na szatach noszonych przez przywódców kościołów.
  Znaku, który będzie symbolizował Jedną Nową Światową Religię, nie należy mylić ze Znamieniem Bestii. Osoby odpowiedzialne za to, nie będą się obawiały prezentowania swojego znaku, który jest symbolem władzy i wierności wobec bestii.
  Dzień, który będzie stanowił zakończenie codziennej Ofiary Mszy w takiej formie, w której musi być ona ofiarowana w Moje Święte Imię, nastąpi wtedy, gdy ten symbol pojawi się na ołtarzach i przed wszystkimi tabernakulami na świecie.
  Módlcie się, Moi umiłowani wyznawcy, abyście znaleźli pocieszenie w tych Moich wyświęconych sługach, którzy pozostaną Mi wierni, gdyż będziecie potrzebować podniesienia na duchu podczas tych prób. Zawsze będę was podnosił i nosił. Nigdy was nie opuszczę, ale nigdy nie możecie odejść od Mojego Nauczania ani przyjąć pogańskich praktyk jako substytut Prawdy.
  Wasz Jezus

  Polubienie

 35. Mateusz pisze:

  W Medjugorie od 21.03.2020 r. Msze św. bez udziału wiernych

  Polubienie

 36. Mateusz pisze:

  W niedzielę, 22 marca 1970 roku,
  Nowa Msza została siłą wprowadzona
  w całych Stanach Zjednoczonych.
  W niedzielę, 22 marca 2020 roku,
  nie będzie w całych Stanach Zjednoczonych
  żadnej publicznie sprawowanej Mszy.

  Polubienie

 37. Gosia 3 pisze:

  Ze strony Garabandal:
  „Kiedy Mszy Świętej nie można już odprawiać swobodnie
  5 marca, 2020/Dodaj komentarz
  IMG_5141
  Loli o komunizmie: pani [Christine] Bocabeille zapytała Mari Loli: „Jeśli nie pozwolisz mi powiedzieć dokładnego roku [Ostrzeżenia], być może mógłbyś mi powiedzieć w przybliżeniu, kiedy to nastąpi ?
  „Tak, to będzie czas, kiedy świat będzie go najbardziej potrzebował”.
  „Kiedy to jest?”
  „Kiedy Rosja niespodziewanie i nagle opanuje i ogarnie znaczną część wolnego świata. Bóg nie chce, aby stało się to tak szybko. W każdym razie nadejdzie Ostrzeżenie, kiedy zobaczysz, że Mszy Świętej nie można już odprawiać swobodnie; będzie, że świat najbardziej będzie potrzebował interwencji Boga.”
  Z książki:
  [CHCIAŁA SIĘ W GÓRĘ]

  Polubienie

 38. Mateusz pisze:

  Można na facebook obejrzeć film ks. Pawła Murzyńskiego

  Polubienie

 39. Mateusz pisze:

  Trzęsienie ziemi w Chorwacji 5.4

  Polubienie

 40. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 21 marca 2020 r
  Umiłowane drogie dzieci, dziękuję za przybycie na modlitwę. Moje umiłowane dzieci, jak bardzo boicie się wszystkiego, co się dzieje, ale dotknąłem ziemi, aby was ostrzec i przygotować na wszystko, co by się wydarzyło, a wielu, pomimo moich nieustannych apeli, nie słucha. Umiłowane dzieci, dajcie mi ręce, a poprowadzę was do wszystkiego, co będzie musiało się wydarzyć z wielką ochroną, pozostańcie obok mnie i mojego Jezusa i nic wam się nie stanie. Teraz błogosławię was w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen ”.

  Polubienie

 41. Gosia 3 pisze:

  U nas też w Polsce będzie kara jako dopust Boży za to ograniczenie do 50 osób podczas Eucharystii i wprowadzenie Komunii Św na rękę. Nie można praw Bożych dostosowywać do praw świeckich. I tak próba wiary na tych co pragną Jezusa w Najświętszym Sakramencie i nie mogą bez niego autentyczne żyć a tych którzy boją się bardziej zarazy sama by się uplasowała. i tak przychodzi garstka. Nie może być tak by Przykazanie Boże abyś dzień Święty Świecił było zmieniane przez władze Kościelne. To się Panu Jezusowi bardzo nie spodobało.
  Proszę przy Koronce pomódlcie się za mojego opiekuna duchowego abym miała z nim kontakt. Może ktoś blokuje mi pocztę.
  JEZUSIE SYNU DAWIDA ULITUJ SIĘ NAD KSIĘDZEM.

  Polubienie

 42. Gosia 3 pisze:

  MATEUSZU! BÓG ZAPŁAĆ !
  Dziękuję Ci również za to że wstawiłeś to video.

  Polubienie

 43. Mateusz pisze:

  Wielkie napięcie z powodu epidemii, a teraz jeszcze to! To nastrój, który panuje dziś w Zagrzebiu po trzęsieniu ziemi

  Jeden z obrazów, który wszyscy zapamiętają po tym wydarzeniu to obraz złamanej wieży na chorwackiej archikatedrze – budynku, który jest symbolem stolicy Chorwacji. Oprócz katedry wielkich zniszczeń doznała większość starszych kościołów w centrum miasta – bazylika jezuitów na Palmoticevej oraz kościół franciszkanów na Kaptolu, niedaleko archikatedry.

  Polubienie

 44. Adrian pisze:

  Carbonia 21.03.2020. – 20.12

  Przyjdę cię odwiedzić w środku nocy.
  Niedługo przyjdę cię odwiedzić, w środku nocy zostaniesz zabrany przeze Mnie.
  Dzieci Miłości, godzina radośnie nadchodzi dla was, oto wasz Bóg zbliża się do was, aby doprowadzić was do swoich niebiańskich siedzib.
  Wołanie jego wiernego ludu dociera do Nieba, tęskniąc za moją boską interwencją, ich oczy są wpatrzone we Mnie, ich serce należy do Mnie.
  Dzieci Jeruzalemskie, bądźcie gotowi, świt nadchodzi dla was nowy.
  Chodź, mój wierny ludu, chodź albo wy wysublimowani żołnierze Miłości, … 
tutaj wszystko jest gotowe 
mój głos wkrótce grzmi na niebie 
a moja Sprawiedliwość będzie wielka przeciwko zdrajcom.
  Trwa wielka bitwa, Demony starają się zabrać jak najwięcej dusz, ale znak, który ma się wydarzyć, jest wielki, to znak Syna Człowieczego! To król królów dotrzymuje obietnicy: … oto jestem, moje dzieci, wasz Bóg powraca do swojej nieskończonej chwały.
  Biedni ludzie lub wy, którzy szanowaliście naukę i kpiliście z moich apeli; albo wy, słudzy szatana, pójdziecie ze swoim godnym nauczycielem do ognia piekielnego.
  Góry są nowe, łąki są wypełnione świeżymi ziołami i kolorowymi kwiatami, w cudach Bożych wszystko nastąpi szybko! Bóg zaprojektuje nową Ziemię dla swoich dzieci, a woda zawsze tryska ze Źródła!
  Umiłowane dzieci lub wy, którzy wierzycie we Mnie, przygotujcie się, ponieważ grzmot będzie odczuwalny na całej Ziemi.
  Nieuczciwi, lichwiarze i przeklęte węże płaczą. Tobie, jadowite żmije, zostanie nałożona największa kara za utratę życia.
  Okrutne istoty zostają uwolnione, pokój i radość sprowadzone z powrotem na Ziemię.
  Nagle sytuacja się zmieni: dla dobra dzieci Bożych … 
w wiecznej karze za niegodziwców, zdrajców i czcicieli szatana.
  Pokój wam, moje dzieci, błogosławiony od Pana, pokój wam!

  … Dzieci Miłości, godzina radośnie nadchodzi dla was, oto wasz Bóg zbliża się do was, aby doprowadzić was do swoich niebiańskich siedzib…
  Z Księgi proroka Izajasza:
  „I powiedzą w owym dniu: Oto nasz Bóg, Ten, któremuśmy zaufali, że nas wybawi; oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność: cieszmy się i radujmy z Jego zbawienia!” (25,9)

  Polubienie

 45. Mateusz pisze:

  Ciekawe że św Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia (z orędzi wiemy że to Wielki Czwartek) i prawie każdy zna dokładnie godzinę jego śmierci 21:37. Rzadko się zdarza żeby wspominać kogoś śmierć co do godziny i minuty. Może jest ona istotna w kontekście nadchodzących wydarzeń

  Polubienie

 46. Mateusz pisze:

  Komunikat Conchity z Garabandal

  Słowa Conchity o czasie, w którym żyjemy

  Zapytaliśmy Conchite, czy byłaby na tyle uprzejma, aby udzielić nam rad w tych trudnych czasach.

  Oto jego odpowiedź:

  „Bóg oddziela nas od wartości tego świata. W ciszy Kościoła lub w naszym domu możemy teraz dokonać rachunku sumienia w celu oczyszczenia tego, co uniemożliwia nam wyraźne usłyszenie Głosu Boga. Możemy szczerze zapytać Boże powiedz nam, czego chce od nas dzisiaj i rób to codziennie. I spędzaj jak najwięcej czasu z Bogiem w kościele, gdzieś w domu lub gdziekolwiek znajdziesz ciszę. To wszystko, czego potrzebujemy. ”

  Conchita

  Polubienie

 47. Adrian pisze:

  Chleb na śmietniku – pierwsze efekty zakupów na zapas

  Zdjęcia kontenera na śmieci wypełnionego bochenkami chleba pojawiło się na naszej facebookowej grupie Wrocław Podaj Dalej – Ciekawostki, Absurdy, Interwencje, Wypadki, Kolizje. Internauci nie mają wątpliwości. Tak kończy się szał zakupów na zapas w związku z epidemią.

  Proponuje Właścicieli śmietników obarczyć jakąś karą finansową to nauczą się chleba nie wyżucać do śmieci . Wstyd i hańba…

  Polubienie

 48. Gosia 3 pisze:

  Z OSTATNIEJ CHWILI:
  Pamiętacie Martę za której Dzieciątko się modliliśmy. Ona mieszka teraz na Śląsku i zawierzyli się z mężem Maryi . Mają dwie córeczki i synka za którego życie się modliliśmy. Teraz pół godziny temu całą rodziną samochodem wracali z mszy świętej, Zadzwoniła do mojej córki bo można powiedzieć że ona przyczyniła się do jej nawrócenia z wiadomością pełną emocji. Niebo zachmurzone i wyszło słońce w fioletowe obwódce i wyglądało jak Hostia Św. i zaczęło pulsować. Mam ten filmik. Niesamowite.
  Jak uda nam się to wrzucić na You tube to pokażemy Wam. Marta na filmiku mówi : ” Ono pulsuje, ono pulsuje , jak Hosta wygląda” . Zgadza się na opublikowanie bo zobaczcie , która jest godz i niebo całe zachmurzone. Wszystkie znaki na Niebie mówią nam że chyba coś się wydarzy.
  Ja już o tym nie pisałam bo zdjęcie wyszło mi kiepskie. 2 marca 2020 wietrzyłam pokój i było ok godz 24 a nawet już po 24 czyli 3 marca i tam gdzie zawsze widziałam zachód słońca pojawiło się pół Księżyca tak wyraźnej barwy krwisto-brązowej tuż nad Ziemią. Ja obserwuję przyrodę i jak żyję to on zawsze zaglądał mi do mieszkania o tej porze od południa i wysoko i tym razem mnie to zaskoczyło. A był to dzień ostatnich objawień do Miriany i dzień odlania się u Szafirka Matki Bożej z La Salette.

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Dla mnie to jest dodatkowo niesamowite,że akurat w ostatnie objawienie ta figurka się utworzyła,cały czas myślę teraz o tym…bardzo to przejmujące dla mnie.Nigdy nie byłam w Medjugorje,tak mi się jakoś nie ułożyło żeby tam pojechać.Ale zawsze czekałam na te orędzia,a tu już teraz 2 dzień miesiąca odpada.
   W ogóle to wobec tego co się dzieje ,to wcale bym się nie zdziwiła,gdyby Matka Boża teraz 25 dnia miesiąca powiedziała,że to już ostatnie orędzie też z tego dnia.Takie mam jakieś przeczucie,ale mam nadzieję,że złe,bo to już całkiem smutne będzie,bardzo…

   Polubienie

 49. Gosia 3 pisze:

  Zapytałam córki o której Marta to zobaczyła na Niebie ale córka mówi że natychmiast po jakimś krótkim czasie jak to zobaczyła to do niej natychmiast zadzwoniła. Czyżby była godz. 17:17?
  Ks odpowiedział ale widać jest zmartwiony tym co się dzieje i powierzył mi pewną tajemnicę jak zapytam czy mogę Wam przekazać i się zgodzi to Wam przekażę a właściwie wiecie to z przesłania i ks twierdzi że wszystko się sprawdza. Jest zgoda na publikację ale wiadomo że Mariusz dzisiaj tego nie wstawi., ale dzisiaj jeszcze mu wyślę .
  Pozdrawiam. i Tobie Mateuszu dziękuję za modlitwę a szkoda że tylko Tobie zależy na dalszych słowach od Pana Jezusa. Widocznie nie dla wszystkich mają dużą wartość a szkoda.

  Polubienie

 50. Gosia 3 pisze:

  Przepraszam tego nie dopisałam że Marta zadzwoniła do córki o 17:20 bo córka sprawdziła w komórce.

  Polubienie

 51. Mateusz pisze:

  Potężna plaga szarańczy niszczy uprawy w Afryce…

  Rolnicy w Afryce obawiają się o swoją przyszłość, ponieważ ich uprawy zaatakowała potężna plaga szarańczy. To bezprecedensowa skala, która wkrótce może skutkować radykalnym zmniejszeniem zbiorów i głodem mieszkańców. Tak dużej plagi nie odnotowano na Czarnym Lądzie od 70 lat.

  Liczba zakażeń koronawirusem na całym świecie, a także śmierci z jego powodu sprawia, że niektórzy coraz częściej myślą o tym zjawisku jako znaku przyjścia czasów ostatecznych. W tym kontekście ciekawie jawi się sytuacja w Afryce, gdzie potężna plaga szarańczy niszczy uprawy rolne i może pozbawić rolników wszelkich zbiorów i doprowadzić do klęski głodu.

  Jak informują media, szarańcza zaatakowała różne kraje w Afryce, ale szczególnie doświadczyła Kenię, Somalię i Etiopię. Po pewnym czasie plaga szarańczy przeniosła się do innych krajów we wschodniej Afryce. Doświadczyli jej mieszkańcy Somalii, Ugandy i Tanzanii.

  Portal twojapogoda.pl zwraca uwagę, że „szarańcza pożera to, czym rodziny rolników mają się żywić przez następne miesiące. To kukurydza, fasola, a nawet arbuzy”. „Szarańcza jest bardzo trudna do monitorowania, ponieważ potrafi bardzo szybko się przemieścić. Można ją śledzić za pomocą radarów meteorologicznych, ale nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w krajach ubogich, gdzie dominują pustkowia” – czytamy.

  „Zwykle świętowaliśmy, gdy pojawiła się szarańcza, bo to oznaczało deszcze. Jednak wiemy, że jeśli owady przetrwają dłużej niż deszcz, będziemy głodować” – powiedział w rozmowie z „Washington Post” Haphi Elema z Etiopii.

  Portal fakt.pl informuje o skali plagi, która zmierza do południowo-zachodniej części Azji. Z danych naukowych wynika, że przeciętnie w jednym stadzie szarańczy jest ok. 150 mln owadów. Obecnie jednak w samej Kenii jest od 100 do 200 miliardów sztuk owadów, które rozprzestrzeniły się na terytorium 2,4 tys. km kw. Co ciekawe, tak potężna plaga owadów jest w stanie każdego dnia zjeść tyle samo, co wszyscy mieszkańcy Kenii, w której żyje około 50 mln osób.

  Czy wobec wszechogarniającej świat pandemii koronawirusa oraz poważnej sytuacji w Afryce, dotkniętej plagami szarańczy, możemy już mówić o czasach ostatecznych? Warto zastanowić się nad tym pytaniem.

  Polubienie

 52. Mateusz pisze:

  Proroctwo o którym mówiła Mari Loli na temat Rosji właśnie się wypełnia:

  Rosja wysyłając do Włoch wojskowych lekarzy dokonuje ogromnego wyłomu w izolacji Moskwy na europejskiej scenie politycznej. Prawdopodobieństwo, iż Włochy poprą kolejne przedłużenie sankcji nałożonych na Rosję za napaść na Ukrainę maleje niemal do zera.

  Rosja podjęła decyzję o wysłaniu do Włoch dziewięciu ciężkich samolotów transportowych, które przewiozą osiem mobilnych brygad medycznych ze sprzętem i lekarzami. Mają oni pomóc Włochom w walce z epidemią koronawirusa.

  Cztery samoloty wyleciały z lotniska wojskowego Czkalowskij pod Moskwą już w połowie dnia w niedzielę i skierowały się do włoskiej bazy Pratica di Mare pod Rzymem. Decyzję o wysłaniu sprzętu i lekarzy podjął po sobotniej rozmowie z premierem Włoch Giuseppe Conte prezydent Władimir Putin, przy czym o pomoc zwróciły się wcześniej same Włochy.

  Zorganizowanie transportu w tak krótkim, nawet biorąc pod uwagę sprawność rosyjskich struktur siłowych, czasie świadczy o tym, że operacja była przygotowywana od co najmniej kilku dni. Świadczą o tym również takie detale jak oklejenie wszystkich wysyłanych paczek logo z rosyjską i włoską flagą i napisem „Z miłością z Rosji” co jest skądinąd zapewne nieprzypadkowym nawiązaniem do tytułu jednego z filmów o przygodach Jamesa Bonda.

  Działania Rosji, przy równoczesnym blokowaniu transportów przez Niemcy i Czechy oraz braku pomocy ze strony np. USA, które mają we Włoszech szereg baz wojskowych w tym ogromną bazę lotniczą w Aviano, są potężnym ciosem w wiarygodność struktur zachodnich, w tym UE i NATO.

  To, że UE nie ma zbyt wielu kompetencji w zakresie ochrony zdrowia i że wbrew opiniom wielu polityków Unia wiele robi np. w zakresie wsparcia finansowego, nie ma przy tym żadnego znaczenia – propagandowo Rosja odnosi ogromne zwycięstwo nad Zachodem. Zapewne skutkiem rosyjskiej operacji będzie też to, iż zagrożone będą przedłużone nie tak dawno temu sankcje na Rosję nałożone po zajęciu przez Rosjan Krymu i rozpętaniu wojny w Donbasie.

  Włochy były państwem, które od dłuższego już czasu kontestowały powyższe sankcje, a premier Conte wiele razy nawoływał do ich zniesienia. Trudno wyobrazić sobie, by Włochy poparły kolejne przedłużenie sankcji.

  Lekarzy wojskowych, a pomoc organizuje nie, jak to zazwyczaj ma miejsce w tego rodzaju przypadkach, Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, ale Ministerstwo Obrony. Pomoc koordynuje osobiście szef resortu Siergiej Szojgu, który dowodził rosyjskimi działaniami zbrojnymi na Ukrainie.

  Rosja celowo podkreśla też, że sprzęt dostarczany jest do Włoch przez samoloty wojskowe, a nie te należące do Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, które dysponuje przecież flotą 74 samolotów. Wśród samolotów tych są ciężkie transportowe Ił-76, tj. dokładnie takie samoloty, którymi Rosja wysyła pomoc do Włoch. Innymi słowy wybór samolotów wojskowych nie jest podyktowany ani ich zasięgiem, ani ładownością, ani miejscem bazowania. We wszystkich poprzednich przypadkach, gdy Moskwa wysyłała pomoc humanitarną do innych państw (Turcji, Grecji, Jemenu, Indonezji i innych) zawsze używano lotnictwa Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, a nie lotnictwa wojskowego.

  Wpływowy, nieformalnie doradzający Władimirowi Putinowi politolog Siergiej Markow na swoim profilu na Facebooku otwarcie napisał, że jednym z efektów rosyjskiej pomocy ma być zniesienie sankcji. Jeszcze wczoraj sugerował jednak coś znacznie dalej idącego, a mianowicie zaoferowanie Rzymowi wysłania do Włoch – członka NATO – regularnych rosyjskich jednostek wojskowych „do patrolowania ulic”.

  Rosja, która sama zmaga się z epidemią koronawirusa, nie rezygnuje z prowadzenia polityki. Nie po raz pierwszy jest przy tym bardzo skuteczna.

  Polubienie

 53. Mateusz pisze:

  Polubienie

 54. Szafirek pisze:

  23 marca – św. Turybiusz z Mongrovejo, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-23a.php3
  23 marca – św. Józef Oriol, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-23b.php3
  23 marca – bł. Metody Dominik Trćka, prezbiter i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-23c.php3
  23 marca – św. Rafka, dziewica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-23d.php3

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s