3.12.2020 r. czwartek, godz. 19:45

ŚWIATŁO DUCHA ŚWIĘTEGO

TE SŁOWA USŁYSZAŁAŚ RÓWNO 7 LAT TEMU,BO W TEN SPOSÓB ZAZNACZYŁEM CIĘ ABY TO ŚWIATŁO NA CIEBIE SŁYNĘŁO I ZAWISŁO NAD TOBĄ AŻ DO CZASU OSTATECZNEGO .DUCH ŚWIĘTY OŚWIECA TWOJE MYŚLI,UCZYNKI I WSZELKIE TWOJE ROZEZNANIA,KTÓRE CI PRZEKAZUJĘ. TO ŚWIATŁO JEST WIDOCZNE DLA MOICH KAPŁANÓW GDY PODCZAS EUCHARYSTII JESTEŚ MOCNO ZANURZONA WE MNIE PODCZAS KOMUNII ŚWIĘTEJ.
ZARAZ PO TYM 7 GRUDNIA 2013 ROKU MIAŁAŚ SPOTKANIE Z KAPŁANEM,KTÓRY POŚWIĘCIŁ CI PIECZĘCIE BOGA ŻYWEGO I ZABRAŁAŚ ZE SOBĄ TĄ FIGURKĘ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ ABY CI JĄ POBŁOGOSŁAWIŁ.
TO BYŁ ZNACZĄCY DZIEŃ -1 SOBOTA MIESIĄCA TUŻ PRZED ŚWIĘTEM NIEPOKALANEGO POCZĘCIA MARYI. PAMIĘTAJCIE DROGIE DZIECI! O OBCHODZENIU 1 SOBÓT MIESIĄCA BO O TO WAS PROSIŁA MATKA BOŻA W FATIMIE ABY WYNAGRADZAĆ JEJ ZA WSZYSTKIE GRZECHY JAKIE POPEŁNIA ŚWIAT PRZECIWKO MOJEJ NAJŚWIĘTSZEJ MATCE BOŻEJ. TO NIE TYLKO MAJĄ BYĆ TE SOBOTY MIESIĘCY ,W KTÓRYCH MOJA MATKA UKAZYWAŁA SIĘ W FATIMIE,LECZ WSZYSTKIE PIERWSZE SOBOTY MIESIĘCY KALENDARZOWYCH SĄ PRZEZNACZONE DLA UCZCZENIA MOJEJ NIEPOKALANEJ MATKI. WYNAGRADZAJCIE DZIECI BOŻE KIEDY JESZCZE MOŻECIE,ABY KARA,KTÓRA JEST PRZEZNACZONA DLA POSZCZEGÓLNYCH NARODÓW MOGŁA BYĆ PRZEZ WASZĄ MODLITWĘ POMNIEJSZONA.

DZIECI JESTEŚCIE ZNIECIERPLIWIONE,ALE FAKTYCZNIE WASZ CZAS ZOSTAŁ SKRÓCONY ,ŻE WASZA DOBA NIE TRWA JUŻ 24 GODZINY. WASZ CZAS ŚWIATOWY BĘDZIE BIEGŁ ZWYCZAJNIE ALE W CIĄGU DNIA BĘDZIECIE MOGLI WYKONAĆ DUŻO MNIEJ CZYNNOŚCI NIŻ WCZEŚNIEJ I W TYM TO ROZPOZNACIE.
GDYBY TEN CZAS NIE ZOSTAŁ SKRÓCONY TO NIE ZNALAZŁBYM JUŻ PRAWIE ŻADNEJ WIERNEJ OWCY,KTÓRA WYCZEKUJE MOJEGO PRZYJŚCIA.
ZNAM WASZE MYŚLI I WASZE ZNIECIERPLIWIENIE ALE NIEWIELE JESZCZE ZAZNALIŚCIE UTRAPIENIA,GORYCZY UCISKU ,KTÓRY MUSI SIĘ WYPEŁNIĆ BY ZAMKNĘŁA SIĘ KSIĘGA APOKALIPSY.
MAJĄ BYĆ PLAGI INNE ZARAZY,ROZPAD UNII EUROPEJSKIEJ I WOJNA A NA RAZIE TO JEST POCZĄTEK WASZEJ BOLEŚCI.
DAŁEM WAM CZAS NA ROZEZNANIE CZASU OSTATECZNEGO I KTO SZUKAŁ W TYM CZASIE BOGA TO GO ZNALAZŁ I ROZPOZNAŁ CZYM JEST CZAS W KTÓRYM CHCE ZAPANOWAĆ NAD WAMI ANTYCHRYST. TO JEGO WSZECHOBECNA PYCHA KAŻE WAS TAK ZNIEWOLIĆ I UZALEŻNIĆ OD SIEBIE CZYLI OD ZŁA.
KTO W WAS WSPÓŁDZIAŁAŁ W TYM CZASIE Z ŁASKĄ DANĄ Z NIEBA ROZPOZNAŁ CZYM SĄ SZCZEPIONKI,KTÓRYMI CHCĄ WAS ZASZCZEPIĆ. NIE PRZEMAWIAJĄ DO WAS W DUCHU PRAWDY I MIŁOŚCI I NIE NAZYWAJĄ WAS DZIEĆMI BOŻYMI A NAWET NIE LUDŹMI LECZ JESTEŚCIE DLA NICH JEDNĄ MASĄ-POPULACJĄ,KTÓRĄ NALEŻY WYSZCZEPIĆ (Słownik języka polskiego PWN

wszczepienie «zabieg polegający na wprowadzeniu na stałe do organizmu tkanki, narządu, protezy lub stymulatora»)

A NIE ZASZCZEPIĆ.
Słownik języka polskiego PWN
zaszczepić — zaszczepiać
1. «wprowadzić do organizmu szczepionkę»
2. «uszlachetnić drzewa lub krzewy, osadzając na nich pędy lub pączki odmiany szlachetnej»
3. «rozwinąć w kimś jakieś cechy lub zainteresowania»

.
WIELU Z WAS SĄ TAK ZAŚLEPIONYMI,ŻE UWAŻAJĄ ,ŻE SZCZEPIONKI BĘDĄ WYBAWIENIEM OD ZARAZY JEDNAK ONE BĘDĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE PO TO ABY WAMI STEROWAĆ,ZNAĆ WASZE CHOROBY I MIEĆ WAS POD STAŁĄ KONTROLĄ. WSZYSCY ZASZCZEPIENI ZNAJDZIECIE SIĘ W JEDNEJ BAZIE DANYCH Z KTÓREJ NIGDY NIE BĘDZIECIE MOGLI SIĘ WYDOSTAĆ.

NARODZIE POLSKI!MÓWIĘ DO CIEBIE WASZE USTAWY Z TYM ZWIĄZANE NIE SĄ SPÓJNE Z ART 53 WASZEJ KONSTYTUCJI.

Art. 53. Zasada wolności sumienia

Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

( Jeżeli nasze sumienie i wiara nie pozwalają nam ingerować w DNA podarowane nam przez Pana Boga poprzez dodatek RNA zawartego w szczepionce lub inne nie znane nam do końca składniki jak np. składniki ciał abortowanych niewiniątek to nikt nas nie może nas do tego przymusić.

Ponadto zastąpienie słowa zaszczepienie wyszczepieniem wskazuje,że nie są to zwykłe szczepionki lecz zawierają stały dodatek)

MACIE WIĘC PODSTAWĘ ABY ZAWSZE TEMU SIĘ PRZECIWSTAWIAĆ ,JEDNAK INNE NARODY SĄ BARDZIEJ UWIKŁANE I BEZBRONNE. WIĘKSZOŚĆ WIADOMOŚCI WYSYŁANYCH POCZTĄ I-MAILOWĄ SĄ BLOKOWANE DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH I INNYCH KRAJÓW GDZIE MOGLIBYŚCIE ZANIEŚĆ EWANGELIĘ PRAWDY. TO DLATEGO TWOJE I-MAILE NIE DOSZŁY I ZOSTAŁY ZWRÓCONE ,DO TWOJEJ KUZYNKI W USA TAKŻE. WSZYSTKO ZACZYNA BYĆ BARDZIEJ KONTROLOWANE ABY DZIECI BOŻE NIE MOGŁY SIĘ KONTAKTOWAĆ.
WSZYSTKIE TE SZCZEPIENIA SĄ ŚMIERCIONOŚNE I ZMIENIĄ WASZĄ OSOBOWOŚĆ -WASZE DNA PODAROWANE WAM PRZEZ BOGA OJCA, WASZĄ ODPORNOŚĆ NATURALNĄ I WASZ MECHANIZM REALNEGO (TRZEŹWEGO) MYŚLENIA.
STANIECIE SIĘ PO NICH OTĘPIENI ,OBOJĘTNI I ULEGAJĄCY ŁATWEJ MANIPULACJI A CZASAMI AGRESYWNI WOBEC WŁASNEJ BEZSILNOŚCI ORAZ WOBEC SWOICH WSPÓŁBRACI.
LUDZIE ZACZNĄ JEDNAK OD RAZU PO NICH CHOROWAĆ I BĘDĄ MIELI PRETENSJĘ O TO NIE DO RZĄDZĄCYCH WŁADZ LECZ DO WAS,TYCH KTÓRZY SIĘ NIE ZASZCZEPILI. A TO MA DOPROWADZIĆ WAS DO TEGO ABY BRAT NIENAWIDZIŁ BRATA I W NIM SZUKAŁ PRZYCZYNY TEJ CHOROBY.
SIOSTRA PRZECIW SIOSTRZE,BRAT PRZECIW BRATU I WTEDY STEROWANIE WAMI JEST ŁATWE I NIE ZNAJDUJE PRAWDZIWEJ PRZYCZYNY TEGO ZŁA POCHODZĄCEGO OD ANTYCHRYSTA, DZIAŁAJĄCEGO ZA KURTYNĄ. TA ZARAZA CO POWSTANIE PO SZCZEPIENIACH BĘDZIE TEŻ ZARAZĄ NIENAWIŚCI DZIECI SZATANA WOBEC DZIECI ŚWIATŁA.

KATAKLIZMY WCIĄŻ SĄ NA ŚWIECIE: SARDYNIA ZALANA WODĄ I LAWINAMI ,SRI-LANKĘ NAWIEDZAJĄ CYKLONY,
OGIEŃ W KALIFORNII ALE ŚWIAT NA TO OBOJĘTNY BO I NIE WSZYSCY O TYM WIEDZĄ BO TERAZ MEDIA INFORMUJĄ WAS O TRWAJĄCEJ ZARAZIE I SZCZEPIENIACH MAJĄCYCH TEMU PRZECIWDZIAŁAĆ.
JAKIM TO JEST WIELKIM KŁAMSTWEM,ŻE TO MA WAM POMÓC I DLATEGO TAKIE DZISIAJ WAM DAJĘ OSTRZEŻENIE I INNEGO W TEJ CHWILI NIE OCZEKUJCIE.
WIELE CIERPIENIA PRZED WAMI-DROGIE DZIECI LECZ MÓWIĘ DO WAS BOŻE DZIECI,ODDANE NIEPOKALANEJ MATCE BOŻEJ,ŻE JESTEŚCIE W JEJ ŚWIĘTYCH DŁONIACH I NIC WAM NIE GROZI Z RĄK UKRYTEGO ANTYCHRYSTA-ABYŚCIE TYLKO WYTRWALI W WIERZE TO JESTEŚCIE ZASŁONIĘCI JEJ NIEBIESKIM PŁASZCZEM.

BOŻE DZIECI! MÓDLCIE SIĘ, ŻYJCIE NAJŚWIĘTSZYMI SAKRAMENTAMI,WSPIERAJCIE SIĘ NAWZAJEM I NIE ZADAWAJCIE SIĘ W TYCH CZASACH Z POGANAMI BO ONI WAS ZDRADZĄ I WYDADZĄ DO WIĘZIEŃ,TAK JAK MNIE
ZDRADZILI I POSŁALI NA KRZYŻ.
UWAŻAJCIE WIĘC TERAZ CO DO KOGO MÓWICIE BO KAŻDY MIAŁ DANY CZAS NA NAWRÓCENIE I WYKORZYSTAŁ GO ALBO DOBRZE ALBO JEST NADAL W CIEMNOŚCIACH.
TAKIE DZISIAJ WAM DAJĘ OSTRZEŻENIE ABYŚCIE MOJE OWCE NIE ROZPROSZYŁY SIĘ BO NIE DŁUGO PO WAS PRZYJDĘ JAK PRZECIEŻ WAM OBIECAŁEM.

JEZUS ZE SWOIM MIŁOSIERDZIEM I OTWARTYM,KOCHAJĄCYM SERCEM DLA OWCZARNI.

Uwaga: zachęca się do rozpowszechniania powyższych Przesłań łącznie z tą uwagą oraz źródłem pochodzenia, jednak z zastrzeżeniem do dokonywania samowolnych, jakichkolwiek zmian w treści oraz usuwania fragmentów treści Przesłania. Niech Trójca Święta błogosławi, a Matka Boża strzeże każdej osoby, która z wiarą tego dokona.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

111 odpowiedzi na „3.12.2020 r. czwartek, godz. 19:45

 1. Szafirek pisze:

  „W Godzinie Łaski”
  Takie mam życzenie,Matko Łaski Bożej,
  byś wylała miłość w serca ludzkich stworzeń.
  Aby serce małe i duże,dzisiaj się ogrzało,
  i prawdziwie Boga,Jezusa pokochało.
  Aby serca oziębłe dziś się przebudziły,
  by Twojemu Sercu Matko,za grzech wynagrodziły.
  Daj nam pokój Matko,daj nam Jezus Dziecię,
  niech zapanuje dobro, na tym nędznym świecie.
  Niech Twe Niepokalane Serce, Matko zatriumfuje,
  i niech tylko Jezus Chrystus,nad nami króluje!
  08.12.2020r.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Gosia 3 pisze:

  PIĘKNY WIERSZ SZAFIRKU!
  CHCIAŁAM CIĘ ZAPYTAĆ CZY U CIEBIE TEŻ NIE WYŚWIETLA SIĘ CAŁE PRZESŁANIE OD PANA JEZUSA? A TYLKO MAŁY FRAGMENT. DZIWNY TEN NASZ MARIUSZEK,OD CZASU DO CZASU MA JAKIŚ PROBLEM.SĄDZIŁAM,ŻE NA POCZCIE ZNAJDĘ JAKIEŚ WYTŁUMACZENIE ALE NIESTETY NIC NIE MA.

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Chyba mały fragment jest z tego co widzę.Myślałam,że może takie krótkie jest przesłanie jest,nawet się zdziwiłam,ale wygląda na to, z tego co mówisz,że nie ma całości.

   Polubienie

 3. Gosia 3 pisze:

  MARIUSZ! CIEBIE TEŻ TO DOTYCZY CO JEST W UWADZE: zabrania się do dokonywania samowolnych, jakichkolwiek zmian w treści oraz usuwania fragmentów treści Przesłania.
  W TAKIM RAZIE PROSZĘ W OGÓLE NIE ZAMIESZCZAJ.
  Z PANEM BOGIEM.

  Polubienie

  • Mariusz pisze:

   Droga Gosiu,
   Otrzymałem taki materiał i taki wstawiłem. Był krótki. Od siebie dodałem to co zawsze
   Ty dodajesz przy przesłaniach bowiem było bez stopki. Proszę nie unoś się jak nie masz racji – zob. Twój email orginał.

   Polubienie

 4. Gosia 3 pisze:

  DROGI MARIUSZKU! SPRAWDZIŁAM W WYSŁANYCH JEST CAŁE TYLKO PO TYM TEKŚCIE JEST ODSTĘP W TEKŚCIE.SPRAWDŹ JESZCZE RAZ BO JEST WAŻNA INFORMACJA DO DZIECI BOŻYCH ODNOŚNIE SZCZEPIEŃ.
  I DOSŁOWNIE PAN JEZUS POWIEDZIAŁ W CZWARTEK TO SAMO CO MINISTER ZDROWIA DZISIAJ „REJESTR ZACZEPIONYCH” A PAN JEZUS NAZWAŁ „BAZĄ DANYCH”.

  Polubienie

 5. Mateusz pisze:

  Dziś rano otworzyłem książkę z objawieniami Matki Bożej do ks Gobbiego na przypadkowej stronie. Taki fragment:

  Mediolan, 31.12.1997, Ostatnia noc roku

  „..o Zapowiedziałam wam tryumf Mego Niepokalanego Serca w świecie. Na koniec Moje Niepokalane Serce zwycięży.

  p Dokona się to w największym tryumfie Jezusa, który przyniesie światu Swe chwalebne królestwo miłości, sprawiedliwości i pokoju oraz wszystko uczyni nowe.

  q Otwórzcie wasze serca na nadzieję. Otwórzcie szeroko drzwi Chrystusowi, który przychodzi do was w chwale. Przeżywajcie budzącą lęk godzinę drugiego Adwentu.

  r Stawajcie się odważnymi zwiastunami Jego tryumfu, bo wy – małe dzieci Mnie poświęcone, żyjące Moim duchem – jesteście Apostołami tych ostatnich czasów.

  s Żyjcie jako wierni uczniowie Jezusa, mając w pogardzie świat i samych siebie, w ubóstwie, pokorze, milczeniu, modlitwie, umartwieniu, miłości i zjednoczeniu z Bogiem, nieznani i pogardzani przez świat.

  t Nadszedł czas, byście wyszli z waszego ukrycia i oświecili ziemię.

  u Ukażcie się wszystkim jako Moje dzieci, bo Ja jestem zawsze z wami. Niech wiara będzie światłem, które was oświeca w tych dniach ciemności, i niech gorliwość dla czci i chwały Mego Syna będzie jedyną sprawą, jaka was pochłania.

  v Walczcie, dzieci Światłości, bo godzina Mojej walki już nadeszła. W surowości zimy wy jesteście pączkami kiełkującymi na Moim Niepokalanym Sercu. Ja umieszczam je na gałęziach Kościoła, aby wam powiedzieć, że właśnie ma nadejść jego najpiękniejsza wiosna.

  w To będzie dla niego Druga Pięćdziesiątnica. Dlatego właśnie zachęcam was do powtarzania często w Wieczernikach tej modlitwy, o którą prosiłam: «Przyjdź, Duchu Święty, przyjdź, dzięki potężnemu wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi, Twojej umiłowanej Oblubienicy.»

  x Z miłością Matki, której w tych latach słuchaliście, którą naśladowaliście i otaczaliście chwałą, błogosławię was w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.”

  Polubienie

 6. Gosia 3 pisze:

  I STOPKA NA KOŃCU TEŻ JEST.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   NO MARIUSZKU! NAWET NIE RACZYSZ ODPISAĆ CZY MASZ TO CZY JEDNAK NIE MASZ. JA SIĘ ŚPIESZĘ,PRZEKAZUJĘ KS DO SPRAWDZENIA A TY CAŁKOWITA OLEWKA. W TAKIM RAZIE WYSYŁAM CI TO JESZCZE RAZ ALE JEŚLI OSZUKUJESZ TO BARDZO NIEPOWAŻNIE POSTĘPUJESZ I OPÓŹNIASZ TEN PRZEKAZ OD PANA JEZUSA. JA BYM SIĘ BAŁA TAK POSTĘPOWAĆ BO TO PILNE BO W ANGLII JUŻ TRWAJĄ SZCZEPIENIA.
   ZASTANÓW SIĘ.
   JA JUŻ NIE BĘDĘ NALEGAŁA ANI CIĘ PROSIŁA. TO JUŻ TWOJA SPRAWA.
   JA JUŻ SWÓJ OBOWIĄZEK WYPEŁNIŁAM.

   Polubienie

  • Mariusz pisze:

   Gosiu, Ty nie szanujesz mojego czasu bowiem jak się spali silnik mojego laptopa
   to koniec… Odp. Przykro mi, ale nie ma nic dalej bo bym napisał, no co mi zależą
   dwa zdania więcej.
   Gosiu, ale zrozum, że nic dalej nie było. Pozdrawiam.

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    MÓJ SILNIK RÓWNIEŻ SIĘ GRZEJE I KLAWIATURA NADAL NIESPRAWNA ALE JAKOŚ DAJĘ RADĘ.
    WYSŁAŁAM CI PONOWNIE I MAM NADZIEJĘ,ŻE NIE BĘDZIESZ OPÓŹNIAŁ.
    RÓWNIEŻ CIĘ POZDRAWIAM.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    I CHCĘ CI POWIEDZIEĆ,ŻE TO NIE SĄ DWA ZDANIA A SKOPIOWAŁAM Z TWOJEJ POCZTY Z WYSŁANYCH. BARDZO TO DZIWNE,ŻE TY TEGO NIE OTRZYMAŁEŚ.

    Polubienie

 7. Adrian pisze:


  Los Polski wisi na włosku – Maciej Bodasiński

  Polubienie

 8. Mateusz pisze:

  MATKA ZBAWIENIA: Ja, wasza umiłowana Matka, Niepokalana Dziewica Maryja, Matka Boga, wręczam wam dziś specjalny Dar
  KSIĘGA PRAWDY

  poniedziałek, 8 grudnia 2014 roku, godz. 17.30

  Moje drogie dzieci, kiedy usłyszycie pogłoski o nowych wojnach w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, musicie mieć świadomość, że już bliski jest czas realizacji proroctw zawartych w Księdze Apokalipsy.

  Kiedy naturalny porządek na ziemi i zachowania ludzkie będą w czterech krańcach świata pogrążały się w chaosie, będzie to czas na przygotowanie się. Wszystkie te rzeczy muszą się wydarzyć w ostatnim bastionie przeciwko wszystkiemu, co jest złe, a co rodzi się z niegodziwej inwazji złego ducha.

  Człowiek zwróci się przeciwko człowiekowi, ludzie będą traktowali siebie nawzajem w okrutny sposób, bez najmniejszych wyrzutów sumienia i każdy zdradzi zaufanie drugiego. Taki jest skutek, kiedy miłość, która pochodzi od Boga, słabnie w sercach ludzi.

  Nawet ci, którzy wierzą w Mojego Syna, obrócą się przeciwko Jego Nauczaniu. Ci, którzy są Mu najbliżsi, choć Go kochają, zdradzą Go. Ci, którzy Go reprezentują, przekażą Go Jego wrogom, tak jak zrobił to Judasz.

  Bardzo niewielu jest na tyle silnych, aby powstać i głosić Prawdę świętego Słowa Bożego. Człowiek jest słaby i z powodu grzechu nie może odzyskać swojej pełni. Dopóki grzech nie zostanie wykorzeniony, będzie wiele bólu – aż do Powtórnego Przyjścia Mojego Syna.

  Do tego czasu modlitwa będzie waszą jedyną bronią w walce z mocą szatana. Módlcie się każdego dnia, zwłaszcza Moim najświętszym Różańcem, ponieważ posiada on moc osłabienia siły szatana i tych wszystkich, których prowadzi on w końcowej walce przeciwko Jezusowi Chrystusowi i Jego Kościołowi na ziemi.

  Powiem wam teraz, że ja, wasza umiłowana Matka, Niepokalana Dziewica Maryja, Matka Boga, wręczam wam dziś specjalny Dar. Otrzymałam Łaskę, by się stać opiekunką ludzkości. W czasach walki musicie uciekać się pod Moją obronę. Ochronię każdego z was, kto będzie Mnie wzywał wobec niegodziwości szatana. Pod Moją ochroną otrzymacie ulgi od ataków, jakich dopuści się on przeciw każdemu chrześcijaninowi, który będzie się starał pozostać wierny Mojemu Synowi w próbach stojących przed wami.

  Mój Syn przyznał Mi moc zmiażdżenia głowy węża, aby mógł przyprowadzić was bliżej Siebie. Gdy przyjmiecie Moją ochronę, odpowiem wszystkim, którzy proszą Mnie o pomoc.

  Moja powinność jest wobec Boga, a moja wierność – wobec Mojego ukochanego Syna, Jezusa Chrystusa, Który tak bardzo was wszystkich kocha. Nie ma niczego, czego bym nie zrobiła dla Mojego Syna, i nie ma niczego, czego On by nie zrobił, aby przynieść wam wolność od bólu i cierpienia.

  Dziękuję wam, drogie dzieci, za miłość, którą Mi okazujecie, ale wiedzcie, że biorę tę miłość, którą Mi dajecie, i ofiarowuję ją Mojemu Synowi dla Chwały Boga.

  Pozostaję pokorną służebnicą Bożą.

  Wasza umiłowana Matka
  Matka Zbawienia

  Polubienie

 9. Marcin pisze:

  Ostatnio się dowiedziałem że tutaj w Niemczech wszyscy pracownicy stacji benzynowej „Total” muszą zostać obowiązkowo w przyszłym roku zaszczepieni. Nie wiem czy to prawda. I nie wiem czy tak samo w Polsce.

  Polubienie

 10. Adrian pisze:

  Rząd brytyjski opublikował ulotki szczepionki Pfizer-BioNTech (jedną dla lekarzy, drugą dla pacjentów).
  Czego się dowiadujemy z ulotki dla lekarzy:
  – Nie badano interakcji szczepionki z innymi lekami (sic!).
  – Nie badano wpływu szczepionki na ciążę ani płodność.
  – Nie badano wpływu szczepionki podanej matce na zdrowie dziecka karmionego piersią.
  Czy w związku z tym zostało wydane wyraźne zalecenie, żeby szczepionki nie podawać osobom biorącym inne leki? Oczywiście nie…
  A przecież większość osób w grupach ryzyka (które mają być szczepione w pierwszej kolejności) – to osoby biorące inne leki!
  Tyle dobrego, że producent wyraźnie zalecił nieszczepienie dzieci poniżej 16. roku życia i kobiet w ciąży.
  I teraz ciekawostka – informacji o braku jakichkolwiek badań nad interakcjami z innymi lekami NIE ZNAJDZIEMY w ulotce dla pacjentów. Jest tam jedynie wskazówka, żeby poinformować lekarza o fakcie brania innych leków. Nie jestem może ekspertem od szczepionek, ale jestem prawnikiem – i w mojej ocenie to jest świadome wprowadzanie pacjentów w błąd.
  Widzimy wyraźnie, dlaczego proces testowania i dopuszczania szczepionki do obrotu to standardowo ok. 10 lat, a nie kilka miesięcy. To, co nam proponuje Pfizer, to po prostu niesprawdzony, potencjalnie niebezpieczny preparat. U innych producentów jest zapewne podobnie.
  Powtórzę po raz kolejny – nie jestem przeciwnikiem szczepionek tak w ogóle. Ale w tym wypadku uważam, że powinniśmy jako naród twardo stać na stanowisku dobrowolności szczepień na COVID-19, oraz stawić opór wszelkim próbom sankcjonowania osób niezaszczepionych (poprzez np. zakaz podróżowania).
  https://gloria.tv/post/Eu2AVjADMNv12gY8dkhHrT31x

  Polubienie

 11. Gosia 3 pisze:

  MARIUSZ!
  PONIEWAŻ W DALSZYM CIĄGU NIE WSTAWIŁEŚ PEŁNEGO PRZESŁANIA,PROSZĘ CIĘ O NATYCHMIASTOWE USUNIĘCIE JEGO ZE SWOJEGO WPISU NA BLOGU.
  DZIĘKUJĘ ZA DOTYCHCZASOWĄ WSPÓŁPRACĘ I POSTARAM SIĘ PÓŹNIEJ ODEZWAĆ SIĘ JESZCZE I PRZEKAZAĆ KILKA SŁÓW DO DZIECI BOŻYCH.

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Już chyba jest całe.

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Szafirku! nie dość że nie całe ale jeszcze pozmieniane.
   Po za tym nie wiem czy pamiętasz mój sen wizję jak wróciłam ostatnio sprzed Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus powiedział mi że jedna osoba na blogu,którą uważam za przyjaciela okaże się moim wrogiem. Aż mi się nie chce wierzyć że to właśnie ta osoba ale wszystko na to wskazuje.

   Polubione przez 1 osoba

   • Szafirek pisze:

    No to ja nie wiem,bo ja nie wiem jak jest w oryginale i co zostało zmienione.To może Gosiu wstaw w komentarzach na razie tak jak powinno być.

    Polubienie

  • Mariusz pisze:

   Przekazałem wszystko co od Ciebie otrzymałem. W dodatku chyba masz zbyt wielki szacunek z mojej strony bo mnie rugasz, a wszystko jest dobrze.
   Jak Gosiu Droga mam to wszystko skasować to dziś jest ostatni dzień na blogu. Dowidzenia.
   Z Panem Bogiem i Maryją

   Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Przestańcie już! Może to ktoś usunął „po drodze” jak szło do Mariusza?
   No wszystko możliwe,jak Pan Jezus mówi,że kontakty nam blokują to może i grzebią w wiadomościach ,mailach?

   Polubienie

 12. Szafirek pisze:

  9 grudnia – św. Leokadia, dziewica i męczennica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-09a.php3
  9 grudnia – św. Juan Diego https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-09b.php3
  9 grudnia – św. Piotr Fourier, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-09c.php3

  Polubienie

 13. Szafirek pisze:

  :…WIĘKSZOŚĆ WIADOMOŚCI WYSYŁANYCH POCZTĄ I-MAILOWĄ SĄ BLOKOWANE DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH I INNYCH KRAJÓW GDZIE MOGLIBYŚCIE ZANIEŚĆ EWANGELIĘ PRAWDY. TO DLATEGO TWOJE I-MAILE NIE DOSZŁY I ZOSTAŁY ZWRÓCONE ,DO TWOJEJ KUZYNKI W USA TAKŻE. WSZYSTKO ZACZYNA BYĆ BARDZIEJ KONTROLOWANE ABY DZIECI BOŻE NIE MOGŁY SIĘ KONTAKTOWAĆ. …”

  Tak sobie myślę,że coś chyba się dzieje co do tego co Pan Jezus tu mówi.Mi wczoraj zniknęły wszystkie wiadomości z komórki,dosłownie w jednej chwili z każdym z kim pisałam,a ja jedynie pisałam smsa akurat.Wiem,że nic nie nacisnęłam,a na pewno nie zaznaczyłam do usunięcia.
  Co mnie bardziej zdziwiło to dlatego,że jak chciałam jakiś czas temu usunąć wszystkie smsy z jedną osoba, z która miałam najwięcej,że już pisać nie mogłam do niej ani od niej do mnie nie dochodziły,to musiałam zrobić tyle kombinacji,nawet się modliłam żeby mi się to usunęło wszystko i dopiero się udało po wielu próbach,bo nie chciały się usunąć.A wczoraj nagle proszę, wszystkie w jednej chwili zniknęły ze wszystkimi odbiorcami.Dziwne to dla mnie.A ja niektóre smsy to tak nawet trzymałam,nie usuwałam,bo tak z sentymentu,życzenia czy coś…I się zdenerwowałam tym bardzo.
  A jedna osoba mi ostatnio mówiła,że jej znajomej osobie same zniknęły wszystkie kontakty,numery telefonów z komórki,że niektórych nie miała zapisanych nigdzie i miała kłopot.Może lepiej sobie pozapisujmy numery jeśli mamy tylko w komórkach?
  Pierwszy raz odkąd mam ten telefon takie coś mi się zdarzyło,nie raz miałam dużo smsów i nigdy takie coś się nie zrobiło żeby w jednej sekundzie zniknęło wszystko….

  Polubienie

 14. Gosia 3 pisze:

  OTO PRAWIDŁOWY PRZEKAZ :

  3.12.2020 r czwartek godz.19:45

  ŚWIATŁO DUCHA ŚWIĘTEGO

  TE SŁOWA USŁYSZAŁAŚ RÓWNO 7 LAT TEMU,BO W TEN SPOSÓB ZAZNACZYŁEM CIĘ ABY TO ŚWIATŁO NA CIEBIE SŁYNĘŁO I ZAWISŁO NAD TOBĄ AŻ DO CZASU OSTATECZNEGO .DUCH ŚWIĘTY OŚWIECA TWOJE MYŚLI,UCZYNKI I WSZELKIE TWOJE ROZEZNANIA,KTÓRE CI PRZEKAZUJĘ. TO ŚWIATŁO JEST WIDOCZNE DLA MOICH KAPŁANÓW GDY PODCZAS EUCHARYSTII JESTEŚ MOCNO ZANURZONA WE MNIE PODCZAS KOMUNII ŚWIĘTEJ.
  ZARAZ PO TYM 7 GRUDNIA 2013 ROKU MIAŁAŚ SPOTKANIE Z KAPŁANEM,KTÓRY POŚWIĘCIŁ CI PIECZĘCIE BOGA ŻYWEGO I ZABRAŁAŚ ZE SOBĄ TĄ FIGURKĘ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ ABY CI JĄ POBŁOGOSŁAWIŁ.
  TO BYŁ ZNACZĄCY DZIEŃ -1 SOBOTA MIESIĄCA TUŻ PRZED ŚWIĘTEM NIEPOKALANEGO POCZĘCIA MARYI. PAMIĘTAJCIE DROGIE DZIECI! O OBCHODZENIU 1 SOBÓT MIESIĄCA BO O TO WAS PROSIŁA MATKA BOŻA W FATIMIE ABY WYNAGRADZAĆ JEJ ZA WSZYSTKIE GRZECHY JAKIE POPEŁNIA ŚWIAT PRZECIWKO MOJEJ NAJŚWIĘTSZEJ MATCE BOŻEJ. TO NIE TYLKO MAJĄ BYĆ TE SOBOTY MIESIĘCY ,W KTÓRYCH MOJA MATKA UKAZYWAŁA SIĘ W FATIMIE,LECZ WSZYSTKIE PIERWSZE SOBOTY MIESIĘCY KALENDARZOWYCH SĄ PRZEZNACZONE DLA UCZCZENIA MOJEJ NIEPOKALANEJ MATKI. WYNAGRADZAJCIE DZIECI BOŻE KIEDY JESZCZE MOŻECIE,ABY KARA,KTÓRA JEST PRZEZNACZONA DLA POSZCZEGÓLNYCH NARODÓW MOGŁA BYĆ PRZEZ WASZĄ MODLITWĘ POMNIEJSZONA.

  DZIECI JESTEŚCIE ZNIECIERPLIWIONE,ALE FAKTYCZNIE WASZ CZAS ZOSTAŁ SKRÓCONY ,ŻE WASZA DOBA NIE TRWA JUŻ 24 GODZINY. WASZ CZAS ŚWIATOWY BĘDZIE BIEGŁ ZWYCZAJNIE ALE W CIĄGU DNIA BĘDZIECIE MOGLI WYKONAĆ DUŻO MNIEJ CZYNNOŚCI NIŻ WCZEŚNIEJ I W TYM TO ROZPOZNACIE.
  GDYBY TEN CZAS NIE ZOSTAŁ SKRÓCONY TO NIE ZNALAZŁBYM JUŻ PRAWIE ŻADNEJ WIERNEJ OWCY,KTÓRA WYCZEKUJE MOJEGO PRZYJŚCIA.
  ZNAM WASZE MYŚLI I WASZE ZNIECIERPLIWIENIE ALE NIEWIELE JESZCZE ZAZNALIŚCIE UTRAPIENIA,GORYCZY UCISKU ,KTÓRY MUSI SIĘ WYPEŁNIĆ BY ZAMKNĘŁA SIĘ KSIĘGA APOKALIPSY.
  MAJĄ BYĆ PLAGI INNE ZARAZY,ROZPAD UNII EUROPEJSKIEJ I WOJNA A NA RAZIE TO JEST POCZĄTEK WASZEJ BOLEŚCI.
  DAŁEM WAM CZAS NA ROZEZNANIE CZASU OSTATECZNEGO I KTO SZUKAŁ W TYM CZASIE BOGA TO GO ZNALAZŁ I ROZPOZNAŁ CZYM JEST CZAS W KTÓRYM CHCE ZAPANOWAĆ NAD WAMI ANTYCHRYST. TO JEGO WSZECHOBECNA PYCHA KAŻE WAS TAK ZNIEWOLIĆ I UZALEŻNIĆ OD SIEBIE CZYLI OD ZŁA.
  KTO W WAS WSPÓŁDZIAŁAŁ W TYM CZASIE Z ŁASKĄ DANĄ Z NIEBA ROZPOZNAŁ CZYM SĄ SZCZEPIONKI,KTÓRYMI CHCĄ WAS ZASZCZEPIĆ. NIE PRZEMAWIAJĄ DO WAS W DUCHU PRAWDY I MIŁOŚCI I NIE NAZYWAJĄ WAS DZIEĆMI BOŻYMI A NAWET NIE LUDŹMI LECZ JESTEŚCIE DLA NICH JEDNĄ MASĄ-POPULACJĄ,KTÓRĄ NALEŻY WYSZCZEPIĆ (Słownik języka polskiego PWN

  wszczepienie «zabieg polegający na wprowadzeniu na stałe do organizmu tkanki, narządu, protezy lub stymulatora»)

  A NIE ZASZCZEPIĆ.
  Słownik języka polskiego PWN
  zaszczepić — zaszczepiać
  1. «wprowadzić do organizmu szczepionkę»
  2. «uszlachetnić drzewa lub krzewy, osadzając na nich pędy lub pączki odmiany szlachetnej»
  3. «rozwinąć w kimś jakieś cechy lub zainteresowania»

  .
  WIELU Z WAS SĄ TAK ZAŚLEPIONYMI,ŻE UWAŻAJĄ ,ŻE SZCZEPIONKI BĘDĄ WYBAWIENIEM OD ZARAZY JEDNAK ONE BĘDĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE PO TO ABY WAMI STEROWAĆ,ZNAĆ WASZE CHOROBY I MIEĆ WAS POD STAŁĄ KONTROLĄ. WSZYSCY ZASZCZEPIENI ZNAJDZIECIE SIĘ W JEDNEJ BAZIE DANYCH Z KTÓREJ NIGDY NIE BĘDZIECIE MOGLI SIĘ WYDOSTAĆ.

  NARODZIE POLSKI!MÓWIĘ DO CIEBIE WASZE USTAWY Z TYM ZWIĄZANE NIE SĄ SPÓJNE Z ART 53 WASZEJ KONSTYTUCJI.

  Art. 53. Zasada wolności sumienia

  Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

  1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

  ( Jeżeli nasze sumienie i wiara nie pozwalają nam ingerować w DNA podarowane nam przez Pana Boga poprzez dodatek RNA zawartego w szczepionce lub inne nie znane nam do końca składniki jak np. składniki ciał abortowanych niewiniątek to nikt nas nie może nas do tego przymusić.

  Ponadto zastąpienie słowa zaszczepienie wyszczepieniem wskazuje,że nie są to zwykłe szczepionki lecz zawierają stały dodatek)

  MACIE WIĘC PODSTAWĘ ABY ZAWSZE TEMU SIĘ PRZECIWSTAWIAĆ ,JEDNAK INNE NARODY SĄ BARDZIEJ UWIKŁANE I BEZBRONNE. WIĘKSZOŚĆ WIADOMOŚCI WYSYŁANYCH POCZTĄ I-MAILOWĄ SĄ BLOKOWANE DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH I INNYCH KRAJÓW GDZIE MOGLIBYŚCIE ZANIEŚĆ EWANGELIĘ PRAWDY. TO DLATEGO TWOJE I-MAILE NIE DOSZŁY I ZOSTAŁY ZWRÓCONE ,DO TWOJEJ KUZYNKI W USA TAKŻE. WSZYSTKO ZACZYNA BYĆ BARDZIEJ KONTROLOWANE ABY DZIECI BOŻE NIE MOGŁY SIĘ KONTAKTOWAĆ.
  WSZYSTKIE TE SZCZEPIENIA SĄ ŚMIERCIONOŚNE I ZMIENIĄ WASZĄ OSOBOWOŚĆ -WASZE DNA PODAROWANE WAM PRZEZ BOGA OJCA, WASZĄ ODPORNOŚĆ NATURALNĄ I WASZ MECHANIZM REALNEGO (TRZEŹWEGO) MYŚLENIA.
  STANIECIE SIĘ PO NICH OTĘPIENI ,OBOJĘTNI I ULEGAJĄCY ŁATWEJ MANIPULACJI A CZASAMI AGRESYWNI WOBEC WŁASNEJ BEZSILNOŚCI ORAZ WOBEC SWOICH WSPÓŁBRACI.
  LUDZIE ZACZNĄ JEDNAK OD RAZU PO NICH CHOROWAĆ I BĘDĄ MIELI PRETENSJĘ O TO NIE DO RZĄDZĄCYCH WŁADZ LECZ DO WAS,TYCH KTÓRZY SIĘ NIE ZASZCZEPILI. A TO MA DOPROWADZIĆ WAS DO TEGO ABY BRAT NIENAWIDZIŁ BRATA I W NIM SZUKAŁ PRZYCZYNY TEJ CHOROBY.
  SIOSTRA PRZECIW SIOSTRZE,BRAT PRZECIW BRATU I WTEDY STEROWANIE WAMI JEST ŁATWE I NIE ZNAJDUJE PRAWDZIWEJ PRZYCZYNY TEGO ZŁA POCHODZĄCEGO OD ANTYCHRYSTA, DZIAŁAJĄCEGO ZA KURTYNĄ. TA ZARAZA CO POWSTANIE PO SZCZEPIENIACH BĘDZIE TEŻ ZARAZĄ NIENAWIŚCI DZIECI SZATANA WOBEC DZIECI ŚWIATŁA.

  KATAKLIZMY WCIĄŻ SĄ NA ŚWIECIE: SARDYNIA ZALANA WODĄ I LAWINAMI ,SRI-LANKĘ NAWIEDZAJĄ CYKLONY,
  OGIEŃ W KALIFORNII ALE ŚWIAT NA TO OBOJĘTNY BO I NIE WSZYSCY O TYM WIEDZĄ BO TERAZ MEDIA INFORMUJĄ WAS O TRWAJĄCEJ ZARAZIE I SZCZEPIENIACH MAJĄCYCH TEMU PRZECIWDZIAŁAĆ.
  JAKIM TO JEST WIELKIM KŁAMSTWEM,ŻE TO MA WAM POMÓC I DLATEGO TAKIE DZISIAJ WAM DAJĘ OSTRZEŻENIE I INNEGO W TEJ CHWILI NIE OCZEKUJCIE.
  WIELE CIERPIENIA PRZED WAMI-DROGIE DZIECI LECZ MÓWIĘ DO WAS BOŻE DZIECI,ODDANE NIEPOKALANEJ MATCE BOŻEJ,ŻE JESTEŚCIE W JEJ ŚWIĘTYCH DŁONIACH I NIC WAM NIE GROZI Z RĄK UKRYTEGO ANTYCHRYSTA-ABYŚCIE TYLKO WYTRWALI W WIERZE TO JESTEŚCIE ZASŁONIĘCI JEJ NIEBIESKIM PŁASZCZEM.

  BOŻE DZIECI! MÓDLCIE SIĘ, ŻYJCIE NAJŚWIĘTSZYMI SAKRAMENTAMI,WSPIERAJCIE SIĘ NAWZAJEM I NIE ZADAWAJCIE SIĘ W TYCH CZASACH Z POGANAMI BO ONI WAS ZDRADZĄ I WYDADZĄ DO WIĘZIEŃ,TAK JAK MNIE
  ZDRADZILI I POSŁALI NA KRZYŻ.
  UWAŻAJCIE WIĘC TERAZ CO DO KOGO MÓWICIE BO KAŻDY MIAŁ DANY CZAS NA NAWRÓCENIE I WYKORZYSTAŁ GO ALBO DOBRZE ALBO JEST NADAL W CIEMNOŚCIACH.
  TAKIE DZISIAJ WAM DAJĘ OSTRZEŻENIE ABYŚCIE MOJE OWCE NIE ROZPROSZYŁY SIĘ BO NIE DŁUGO PO WAS PRZYJDĘ JAK PRZECIEŻ WAM OBIECAŁEM.

  JEZUS ZE SWOIM MIŁOSIERDZIEM I OTWARTYM,KOCHAJĄCYM SERCEM DLA OWCZARNI.

  Uwaga: zachęca się do rozpowszechniania powyższych Przesłań łącznie z tą uwagą oraz źródłem pochodzenia, jednak z zastrzeżeniem do dokonywania samowolnych, jakichkolwiek zmian w treści oraz usuwania fragmentów treści Przesłania. Niech Trójca Święta błogosławi, a Matka Boża strzeże każdej osoby, która z wiarą tego dokona.

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Tak naprawdę to słowo ” wyszczepić ” nawet chyba nie istnieje.Szukam znaczenia,wpisuje w wyszukiwarkę,ale takie słowo się nie wyświetla,jedynie artykuły z wypowiedziami „mądrali” z tv itd.To po jakiemu oni do nas mówią? Dla mnie to słowo „wyszczepić” to się kojarzy ze słowem „wytruć”,no bo pewnie takie ma znaczenie…

   Polubione przez 1 osoba

  • Mariusz pisze:

   Droga Gosiu, przy takich Przesłaniach bardzo fajnie będzie jak w taki sposób przygotujesz
   Orędzie tak jak powinienem je wkleić. Zrobię to z przyjemnością i bez gadania.
   Przepraszam za nerwy – niepotrzebne, wybacz mi.
   Z Panem Bogiem i Maryją

   Polubienie

 15. Gosia 3 pisze:

  Polubienie

 16. Szafirek pisze:

  Gates się wygadał! Szczepionka na koronę wymorduje wiele ludzi i wszystkich uszkodzi genetycznie!
  https://www.cda.pl/video/570920605

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Czy może ktoś ma zapisanego linka do video po angielsku jak Gates się wygadał bo pamiętam,że ktoś z Was zamieszczał.
   Będę bardzo wdzięczna.

   Polubienie

   • Leszek pisze:

    Tu Gosiu-3 znajdziesz interesujące Cię wiadomości/videa:
    https://eprudnik.pl/bill-gates-szczepionki-jako-czynnik-depopulacji/
    Tymczasem pozdrawiam w Panu z lubelskiej wsi.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    LESZKU! BÓG ZAPŁAĆ ZA PRZESŁANEGO LINKA.
    NO TO JESTEŚMY TERAZ BLISKO SIEBIE LESZKU BO W JEDNYM WOJEWÓDZTWIE.
    SZCZĘŚĆ BOŻE!
    A PROPOS WYSZCZEPIONKI TO BRAKUJE USTAWY ODNOŚNIE WYSZCZEPIENIA BO TO PRZECIEŻ NIE ZWYKŁA SZCZEPIONKA BO POSIADA COŚ NOWEGO JAKO DODATEK DO NASZEGO DNA. MOJA ZNAJOMA OPOWIADAŁA MI ŻE DZISIAJ W RADIU SŁYSZAŁA NA WŁASNE USZY,ŻE DWÓCH LEKARZY ZASZCZEPIONYCH W ANGLII DOZNAŁO WSTRZĄSU ANAFILAKTYCZNEGO A W TV CICHO-SZA.

    Polubienie

 17. Szafirek pisze:

  Marta said
  9 grudnia 2020 @ 11:20
  11 0 Rate This
  12 grudnia jest Święto Matki Bożej która objawiła się w Meksyku w Guadalupe.

  Przez kolejne 3 dni (9,10 i 11 grudnia) możemy odmówić modlitwę prosząc o opiekę.

  Pamiętaj, o Najłaskawsza Dziewico, Maryjo z Guadalupe,
  że w swoich Niebiańskich Objawieniach na górze Tepeyac, uczyniłaś obietnicę okazania Swego współczucia i litości każdemu, kto Cię kocha i ufa Tobie,
  szukającym Twojej pomocy i wzywającym Ciebie w swoich potrzebach i nieszczęściach.
  Uczyniłaś obietnicę wysłuchania naszych próśb, by otrzeć nasze łzy i dać nam pocieszenie, i ulgę.
  Nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek uciekający się pod Twoją obronę, błagał Twojej pomocy lub szukał Twojego wstawiennictwa, także w zwyczajnych sprawach lub osobistych niepokojach, został opuszczony bez pomocy.
  Ożywieni tym przekonaniem wznosimy nasze serca do Ciebie, Maryjo, zawsze Dziewico, Matko Prawdziwego Boga!
  Zmartwieni ciężarem naszych grzechów przybywamy, by upaść na ziemię przed Twą dostojną Obecnością pewni, że spełnisz wobec nas swe Miłosierne Obietnice.
  Jesteśmy pełni nadziei, że, stojąc w Twym cieniu dającym ochronę, nie dosięgnie nas niepokój, ani nie dosięgnie nas nieszczęście, ani choroba, ani inny smutek.
  Zechciałaś pozostać między nami poprzez swój godny podziwu Wizerunek, przedstawiający Ciebie, naszą Matkę, nasze zdrowie i nasze życie.
  Stojąc w zasięgu Twojego Matczynego Spojrzenia i uciekając się do Ciebie ze wszystkimi naszymi potrzebami, nie potrzebujemy niczego więcej.
  O, Święta Matko Boża, nie gardź naszymi prośbami,
  ale w swoim Miłosierdziu wysłuchaj i odpowiedz nam.

  Wymieniamy nasze prośby i odmawiamy
  5 razy „Zdrowaś Maryjo”
  by uczcić cztery objawienia Juanowi Diego i jedno Juanowi Bernardino.

  Odpowiedz

  Polubienie

 18. Mariusz pisze:

  Polubienie

 19. Leszek pisze:

  Co do dzisiejszego 9z g. 12.52) wpisu Szafirka o słowie „wyszczepić”, to w treści interesuącego artykułu (z niepoprawnym optymista wirusologiem prof. Włodzimierzem Gutem, pod adresem:
  https://portal.abczdrowie.pl/wszyscy-bedziemy-przymusowo-szczepieni-wirusolog-rozwiewa-watpliwosci-internautow
  znalazłem taki oto fragment: … „Wyszczepią nas wszystkich na siłę!”, „właśnie zatwierdzili przymusowe szczepienia”, „a to wszystko pod osłoną aborcji” – takie komentarze pojawiły się w sieci. …

  Polubienie

 20. Mateusz pisze:

  „…TAKIE DZISIAJ WAM DAJĘ OSTRZEŻENIE I INNEGO W TEJ CHWILI NIE OCZEKUJCIE…”

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   CZAS WG PANA BOGA JEST WIELKĄ TAJEMNICĄ BO JEDEN DZIEŃ JEST JAK TYSIĄC LAT A TYSIĄC LAT JAK JEDEN DZIEŃ A CHWILA JEST JAK JEDNA GODZINA A JEDNA GODZINA JAK CHWILA? TEGO NIESTETY NIE WIEMY CZYM JEST CHWILA WG PANA BOGA.

   Polubienie

 21. Adrian pisze:

  Zaszczepieni na COVID-19 dostaną kody QR. Jak zmieni to nasze życie po…
  https://natemat.pl/329701,szczepionka-na-covid-19-czym-sa-kody-qr-i-jak-maja-sluzyc-zaszczepionym
  Zamiast opasek z gwiazdą dawida jak w 1939, teraz dostaniecie kody QR. Foliarze znowu mieli rację.
  ====================================
  Trevignano Romano, 8 grudnia 2020 r
  Drogie dzieci, dziękuję wam, że jesteście tu na modlitwie i oddajecie hołd Niepokalanemu Poczęciu. Moje dzieci, odtąd Duch Święty będzie coraz mocniej wiał w mój Kościół i jego dzieci, pamiętajcie, miejcie miłość do Pana. Drogie ukochane dzieci, jesteście moją małą resztką, bądźcie moją małą trzódką, abym zawsze mógł was umieścić pod moim błogosławionym płaszczem, aby was chronić. Moje umiłowane dzieci, ci, którzy ewangelizują, ponieważ zostali wybrani przeze Mnie, chcę, aby ich wysłuchano, ponieważ mają znak Boga, którym jest miłość, radość i pokój. Dzieci, Ja Niepokalana i Współodkupicielko ludzkości raz jeszcze wzywam was do wielkiej modlitwy w tym okresie. Świat i ludzkość potrzebują moich Apostołów; słuchajcie ich głosów i dołączcie do nich w pieśni chwały Panu. Wkrótce przewiduję powrót mojego Syna, nie bójcie się, że nigdy was nie zostawię w spokoju. Jesteście moimi dziećmi, a Ja waszą Matką. Teraz błogosławię was w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen

  Dzisiejsza Matka Boża miała na sobie niebieską suknię, była spowita wspaniałym światłem i miała wiele złotych i srebrnych gwiazd, które świeciły pod jej stopami.
  ====================================
  Obecny wirus nie zabija tak wielu ludzi, ale nowe nano-szczepionki będą bardziej śmiercionośne niż ta choroba.
  Jezus powiedział: „Moi ludzie, wasi lekarze używają różnych sposobów, by zmniejszyć liczbę zgonów od tego wirusa. Obecny wirus nie zabija tak wielu ludzi, ale nowe nano-szczepionki będą bardziej śmiercionośne niż ta choroba. Te nanoszczepionki zaatakują wasze DNA i wasz system odpornościowy. Odmawiajcie przyjęcia tych szczepionek, nawet jeśli grożą one zabiciem lub utratą pracy. Szczepionki i chiński wirus są dla RZADU FEDERALNEGO ( Deep State ) środkiem do zmniejszenia populacji świata. Bill Gates i przywódcy DEEP STATE stoją za tymi szczepionkami i zabiją wielu ludzi.
  Pojawi się również bardziej śmiercionośny wirus, a Deep State opracuje bardziej śmiercionośną szczepionkę, która nadal będzie powodować więcej martwych ciał wokół was, jak pokazałem wam w poprzednich wizjach. Kiedy ten śmiertelny wirus się rozprzestrzeni, ostrzegę moich ludzi i zawolam ich, aby szybko zostawili swoje miejsca i udali sie dla ochrony do Moich ” schronisk”.
  https://gloria.tv/post/ufCMqW6zPX3w1K74DZv2thCQm

  Polubienie

 22. Adrian pisze:


  plasma oderwała się od słońca, możliwa zorza w Polsce i europie, wzmożone trzęsienia ziemi i większa aktywność wulkanów

  Polubione przez 1 osoba

 23. Mateusz pisze:

  Ze strony Luz de Maria:

  POŚWIĘCENIE

  ŻYCZENIE NASZEGO KRÓLA I PANA JEZUSA CHRYSTUSA BYŁO OFEROWANE TWOJEJ I TWOJEJ MATCE GUADALUPE, ABY ŚWIATOWE TRIDUUM BYŁO OFEROWANE, ABY 12 GRUDNIA Poświęcili Sobie SIEBIE JEJ POD TYM TYTUŁEM, W SZCZEGÓLNOŚCI PRZED SZATANEM NIEKTÓRYCH Z ICH PRZEDSTAWICIELI. MICHAŁA ARCHANIOŁA, 5.12.2020.

  Z radością zakończyliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi, dlatego rozpoczynamy Triduum do Dziewicy z Guadalupe, aby Ją czcić.

  TRIDUUM DLA NASZEJ PANI Z GUADALUPE
  Święto: 12 grudnia

  PIERWSZY DZIEŃ (9 grudnia)

  Och, Najświętsza Pani z Guadalupe! Korona opasująca świątynie Twojej Najświętszej Głowy głosi, że jesteś królową wszechświata. Tym właśnie jesteś, o Pani, ponieważ jako Córka, jako Matka i Oblubienica Najwyższego, sprawujesz władzę absolutną i najbardziej sprawiedliwą nad wszystkimi stworzeniami.

  Skoro tak jest, ja też jestem Twój: i ja należę do Ciebie pod tysiącem tytułów; i przy tej okazji powierzam się Tobie jeszcze jednym tytułem, jako Królowej Ameryki pod tytułem Matki Bożej z Guadalupe. Dlatego widzisz mnie tutaj, padającego na twarz przed tronem Waszej Królewskiej Mości: wybieram cię na moją Królową i moją Panią iz tego powodu pragnę podwoić suwerenność i panowanie, które masz nade mną; Pragnę polegać na Tobie i pragnę, aby zamysły Bożej Opatrzności przeszły przez Twoje Ręce.

  Pozbywaj się mnie, jak chcesz; Chcę, żebyście znosili wydarzenia i sytuacje z mojego życia. Ufam Twojej dobroci: niech wszystko działa dla dobra mojej duszy oraz dla Honoru i Chwały Pana, który jest tak zadowolony, że cały świat uznaje Cię za swoją Królową.

  W co jeszcze mogę wierzyć, widząc cię blisko promieni słońca, poza tym, że jesteś tak ściśle zjednoczony ze Słońcem Boskości? To Światło jest w tobie, Światło Łaski i Świętości.

  W co jeszcze mogę wierzyć, poza tym, że jesteś zanurzony w morzu Boskich doskonałości i atrybutów, i że Bóg zawsze ma cię w swoim Sercu? Niech takie wzniosłe szczęście będzie najlepsze.

  W międzyczasie, zachwycony radością, którą mi sprawiasz, stoję przed tronem Twojej suwerenności, błagając Cię, abyś raczył posłać jeden z jego ognistych promieni do mojego serca: rozjaśnij moje rozumienie Twoim światłem, rozpal moją wolę Twoim światłem: niech mnie to przekona, że ​​jestem żałośnie oszukiwany, kiedy kocham coś innego niż mojego Boga i kiedy nie kocham Cię za Jezusa. Jak dobrze wiadomo, że jesteś naszym Orędownikiem na sądzie Bożym, skoro teraz zaciskasz na piersi te najpiękniejsze Ręce, które nigdy nie przestają nam przynosić korzyści, w geście tego, który błaga i błaga, tym samym sprawiając, że widzimy to z perspektywy Tronie Chwały, na którym mieszkasz jako Królowa Aniołów i ludzi, wypełniasz także urząd naszego Orędownika, modląc się i prosząc w naszym imieniu.

  Jakimi wyrazami uznania i wdzięczności mogę odwdzięczyć się za taką delikatność? Ponieważ jednak w moim sercu nie ma dość bogactwa, aby za to zapłacić, zwracam się do Ciebie, aby wzbogacić mnie cennymi darami gorącej i żarliwej miłości, głębokiej pokory i natychmiastowego posłuszeństwa Panu. Wzmocnijcie swoje błagania, pomnóżcie swoje modlitwy i nie przestawajcie prosić Wszechmocnego, aby uczynił mnie swoim, i pozwól mi odejść i podziękować Ci za szczęśliwy wynik Twojego wstawiennictwa w chwale. Amen.

  NASZA PANI Z GUADALUPE:
  MÓDL SIĘ ZA NAS. (3 razy.)

  Polubienie

 24. Szafirek pisze:

  10 grudnia
  Najświętsza Maryja Panna Loretańska

  Kult Matki Bożej Loretańskiej wywodzi się z sanktuarium domu Najświętszej Maryi Panny w Loreto. Jak podaje tradycja, jest to dom z Nazaretu, w którym Archanioł Gabriel pozdrowił przyszłą Matkę Boga i gdzie Słowo stało się Ciałem. Sanktuarium w Loreto koło Ankony (we Włoszech) jest pierwszym maryjnym sanktuarium o charakterze międzynarodowym i stało się miejscem modlitw wiernych. Wewnątrz Domku nad ołtarzem umieszczono figurę Matki Bożej Loretańskiej, przedstawiająca Maryję z Dzieciątkiem na lewej ręce. Rzeźba posiada dwie charakterystyczne cechy: jedna dalmatyka okrywa dwie postacie, a twarze Matki Bożej i Dzieciątka mają ciemne oblicza. Pośród kaplic znajdujących się w bazylice warto wspomnieć Kaplicę Polską, ozdobioną freskami w latach 1920-1946, przedstawiającymi dwa wydarzenia z historii Polski: zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem oraz cud nad Wisłą.

  2000 lat temu w ciepłym klimacie Palestyny ludzie znajdowali schronienie w grotach wykuwanych w skałach. Czasem dobudowywano dodatkowe pomieszczenia. I tak pewnie postąpili Joachim i Anna, bo ich dom znajdował się obok groty, zbyt małej dla powiększającej się rodziny. Już pierwsi chrześcijanie otaczali to skromne domostwo opieką i szacunkiem. Między innymi cesarzowa Helena w IV w. zwiedziła je, pielgrzymując po Ziemi Świętej, i poleciła wznieść nad nim świątynię. Obudowany w ten sposób Święty Domek przetrwał do XIII w., chociaż chroniący go kościół był parokrotnie burzony i odbudowywany.
  Gdy muzułmanie zburzyli bazylikę chroniącą Święty Domek, sam Domek przetrwał, o czym świadczą wspomnienia pielgrzymów odwiedzających w tym czasie Nazaret. Jednak po 1291 r. brakuje już świadectw mówiących o murach tego Domku. Kilka lat później domek Maryi „pojawił się” we włoskim Loreto. Dało to pole do powstania legendy o cudownym przeniesieniu Świętego Domku przez anioły.
  Okazało się, że legenda ta wcale nie jest taka daleka od prawdy. W archiwach watykańskich znaleziono dokumenty świadczące o tym, że budynek z Nazaretu został przetransportowany drogą morską przez włoską rodzinę noszącą nazwisko Angeli, co po włosku znaczy aniołowie. Cała operacja przeprowadzona była w sekrecie ze względu na niespokojne czasy i strach o to, by cenny ładunek nie wpadł w niepowołane ręce. Była to na tyle skomplikowana akcja, że bez udziału Opatrzności i wojska anielskiego wydaje się, że była nie do przeprowadzenia. Nie od razu przewieziony budynek znalazł się w Loreto. Trafił najpierw do dzisiejszej Chorwacji, a dopiero po trzech latach pieczołowicie złożono go w całość w lesie laurowym, stąd późniejsza nazwa Loreto. Nie ulega też wątpliwości, że to ten sam Domek. W XIX w. prowadzono szczegółowe badania naukowe, które w pełni potwierdziły autentyczność tego bezcennego zabytku.
  Do Loreto przybywali sławni święci, m.in. Katarzyna ze Sieny, Franciszek z Pauli, Ignacy Loyola, Franciszek Ksawery, Franciszek Borgiasz, Ludwik Gonzaga, Karol Boromeusz, Benedykt Labre i Teresa Martin.
  Jest to miejsce szczególnych uzdrowień i nawróceń. Papież Leon X w swojej bulli wysławiał chwałę tego sanktuarium i proklamował wielkie, niezliczone i nieustające cuda, które za wstawiennictwem Maryi Bóg czyni w tym kościele.
  Ciekawa jest także historia papieża Piusa IX i jego uzdrowienia, które zawdzięcza właśnie Matce Bożej z Loreto. Według historyków, młody hrabia Giovanni Maria Mastai-Ferretti już od wczesnego dzieciństwa poświęcony był Dziewicy Maryi. Jego rodzice wraz z dziećmi każdego roku jeździli do Świętego Domu. Początkowo ich syn miał być żołnierzem broniącym Stolicy Apostolskiej. Zachorował jednak na epilepsję. Lekarze przepowiadali bliski koniec. Jednak za namową papieża Piusa VIII postanowił poświęcić się całkowicie służbie Bożej. Odbył pielgrzymkę do Loreto, aby błagać o uzdrowienie. Ślubował tam, że jeśli otrzyma tę łaskę, wstąpi w stan kapłański. Gdy Święta Dziewica wysłuchała go, po powrocie do Rzymu został księdzem, mając 21 lat.
  To właśnie papież Pius IX ogłosił światu dogmat o Niepokalanym Poczęciu. „Oprócz tego, że został mi przywrócony wzrok, to jeszcze ogarnęło mnie ogromne pragnienie modlitwy. To było największe wydarzenie w moim życiu, bo właśnie w tym miejscu narodziłem się z łaski i Maryja odrodziła mnie w Bogu, gdzie Ona poczęła Jezusa Chrystusa”.

  Warto pamietać, że rejon Marchii Ankońskiej, gdzie leży Loreto, był w lipcu 1944 r. wyzwolony spod władzy hitlerowców przez 2. Korpus Polski pod dowództwem gen. Andersa. Bitwa o Loreto i później bitwa o Ankonę to wielki sukces militarny Polaków w ramach tzw. Kampanii Adriatyckiej. Włosi byli wdzięczni Polakom za uchronienie najcenniejszych zabytków, w tym Domku Loretańskiego. W Loreto, u stóp bazyliki, znajduje się polski cmentarz wojenny, gdzie pochowanych jest ponad 1080 podkomendnych gen. Władysława Andersa. Natomiast wewnątrz bazyliki jest polska kaplica. W jej ołtarzu widać portrety polskich świętych: św. Jacka Odrowąża, św. Andrzeja Boboli i św. Kingi.

  Z Loreto związana jest też Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny, która rozbrzmiewa również w polskich kościołach i kapliczkach każdego roku, zwłaszcza podczas nabożeństw majowych. Mimo że w historii powstało wiele litanii maryjnych, to powszechnie i na stałe przyjęła się właśnie ta, którą odmawiano w Loreto. Została ona oficjalnie zatwierdzona przez papieża Sykstusa V w 1587 r.

  Wnętrze kościoła w polskim LorettoŚwięty Domek w Loreto stał się wzorem do urządzania podobnych miejsc kultu w całym chrześcijańskim świecie. Również w Polsce wybudowano kilka Domków Loretańskich (znane miejsca to Gołąb, Głogówek, Warszawa-Praga, Kraków, Piotrkowice, Bydgoszcz).
  Bardzo znane jest sanktuarium maryjne w Loretto niedaleko Wyszkowa. Jego początki sięgają 1928 roku. Wówczas bł. Ignacy Kłopotowski, założyciel Zgromadzenia Sióstr Loretanek i ówczesny proboszcz parafii Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie, zakupił od dziedzica Ziatkowskiego duży majątek – Zenówkę nad Liwcem w pobliżu Warszawy. 27 marca 1929 roku zmieniono urzędową nazwę miejscowości na Loretto, nawiązując w ten sposób bezpośrednio do Sanktuarium Świętego Domku Matki Bożej w Loreto.
  Na początku była tu tylko skromna kapliczka w lesie. Z uwagi na wzrastającą liczbę wiernych przychodzących na nabożeństwa, konieczne było wybudowanie dużej kaplicy poświęconej Matce Bożej Loretańskiej. Mimo utrudnień ze strony PRL-owskich władz, prace rozpoczęto w 1952 roku. Pierwsza Msza św. została odprawiona 19 marca 1960 roku. Prace nad wykończeniem kaplicy trwały przez wiele lat.
  Ostateczny wystrój nadał kaplicy artysta Jerzy Machaj, a jej poświęcenia dokonał 19 lutego 1984 r. ks. bp Jerzy Modzelewski. Początkowo kaplica była pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej. W 1981 roku sprowadzono z Włoch wierną kopię figury Matki Bożej Loretańskiej. Od tej pory kaplica znana jest pod wezwaniem Matki Bożej Loretańskiej. Obecnie w polskim Loretto mieści się klasztor sióstr loretanek i dom nowicjatu, dom dla osób starszych pod nazwą „Dzieło Miłości im. ks. Ignacego Kłopotowskiego”, domy rekolekcyjne, wypoczynkowe i kolonijne. Sanktuarium to jest celem pielgrzymek nie tylko z okolicznych dekanatów i parafii. Odpust w Loretto odbywa się w niedzielę po święcie Narodzenia Matki Bożej, czyli po 8 września. Wierni modlą się przed figurą Matki Bożej Loretańskiej i przy grobie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-10b.php3

  10 grudnia
  Święty Grzegorz III, papież https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-10a.php3

  Polubienie

 25. Mateusz pisze:

  DRUGI DZIEŃ (10 grudnia)

  Och, Najświętsza Mario z Guadalupe! Jeśli anioł z Nieba ma wielki zaszczyt przebywać u Twych stóp, radośnie otwierając ramiona i rozkładając skrzydła, aby stanowić wsparcie dla Waszej Wysokości, co powinienem zrobić, aby okazać cześć dla Twojej osoby, jeśli nie ofiarować Ci swojego serca i moją duszę, aby przez uświęcenie jej Twymi Boskimi stopami stała się tronem godnym Twojej suwerenności? Racz, Pani, przyznać ten znak: nie pogardzaj nim jako niegodnym, ponieważ zasługę, której mu brakuje z powodu mojej nędzy i ubóstwa, nadrabiam dobrą wolą i pragnieniami.

  Wejdź i zbadaj moje serce, a zobaczysz, że nie jest ono poruszane przez inne skrzydła, ale pragnienie bycia twoim i strach przed obrażeniem Twojego Najświętszego Syna. Uczyń swój tron ​​w moim sercu, a przez to nie zostanie upodlony przez wejście winy i zniewolenie diabła. Niech w nim nie mieszkają, ale raczej Jezus i Maryja.

  Jaka inna część garderoby odpowiadałaby komuś, kto ma piękno niebiańskie, jeśli nie taki, który w całości jest wykonany z gwiazd? Czym można by ozdobić całkowicie niebiańskie piękno, jeśli nie blaskiem cnót tak wysokich i olśniewających jak twoje?

  Tysiąc razy błogosławiona niech będzie ręka Boga, który umiał zjednoczyć w Tobie tak rzadkie piękno z tak wzmocnioną czystością, z takim blaskiem i bogactwem, z taką łagodną pokorą. Pozostaję, Pani, pochłonięta tak łaskawym pięknem i chciałbym, aby moje oczy były zawsze skierowane na Ciebie, aby moje serce nie pozwoliło się odciągnąć innym uczuciom niż Twoja macierzyńska miłość.

  Przez te jaśniejące gwiazdy, którymi jesteś ozdobiony, napełnij mnie ognistą i żarliwą miłością, abym całym sercem i całą mocą kochał mojego Boga, a za Bogiem, jedyną istotą godną powszechnej miłości.

  Jak dobrze ten dywan uformowany przez księżyc u Twoich świętych stóp mówi o Twojej suwerenności! Nieugiętym krokiem zmiażdżyłeś marności tego świata, pozostając ponad wszelkim stworzeniem, nigdy nie ustępując z najmniejszą niedoskonałością: przed pierwszą chwilą byłeś pełen łaski. Jakże jestem nieszczęśliwy, o Pani, nie wiedząc, jak trzymać się swoich zamiarów; Nie jestem stabilny w mojej cnocie i jestem tylko stały w moich złych nawykach. Zasmucaj się nade mną, kochająca i czuła Matko; ponieważ jestem jak Księżyc w mojej niestałości, obym był jak Księżyc, który jest u Twych stóp, zawsze pozostając niewzruszony w Twoim oddaniu i miłości, aby nie umniejszać moich wad.

  Uczyń mnie zawsze u Twych stóp z miłością i oddaniem, a wtedy nie będę się już bać usychania w grzechu, ale będę starał się całkowicie oddać swoje obowiązki, nienawidząc z serca wszystkiego, co jest obrazą Boga. Amen.

  NASZA PANI Z GUADALUPE:
  MÓDL SIĘ ZA NAS. (3 razy.)

  Polubienie

 26. Mateusz pisze:

  Colle del Buon Pastore

  Carbonia 08.12.2020

  Przyjdę jako Współodkupicielka.
  Przygotujcie swoje domy.
  Ja, Niepokalane Poczęcie, przynoszę wam, dzieci Boże, Jego święte błogosławieństwo.
  Nadszedł czas, abym przyszła do was, Moje dzieci! Umiłowane dzieci Miłości, za waszą wierność Jezusowi spodziewam się Mojego zstąpienia między wami.
  Przyjdę jako Współodkupicielka, wezmę was do Mnie i poprowadzę w ostatecznej bitwie z szatanem.
  Przygotujcie swoje domy na przyjęcie mnie, przyniosę was łaskę Pana,
  zostaniecie przyjęci na Mojej łono i będziecie mieli łaskę Ducha Świętego.
  Moje ukochane dzieci, wy, pełni miłości do Jezusa i Maryi, oto czas Nowej Ery dla was,… stańcie się częścią nowego Kościoła Jezusa Chrystusa, Kościoła świętego w Nim, razem z Nim będziecie świętować zwycięstwo.
  Bóg Ojciec Wszechmogący prosi wszystkie swoje dzieci, aby były gotowe, z zapaloną lampą, ponieważ Niebo zagrzmi Jego gniewem, w Jego Mocy świat poczuje Jego Sprawiedliwość!
  Nawracajcie się, Moje dzieci, nawracajcie się szybko, czas się skończył!
  Umiłowane dzieci, otwórzcie swoje serce na waszą Matkę z Nieba, aby mogła przemienić was w nowe i doskonałe życie, abyście mogli wejść do Królestwa Bożego.
  Przychodzę pod postacią waszej Pani czasów ostatecznych,
  Pokażę wam Moją moc w Bogu i obdarzę was niebiańskimi darami.
  Bóg musi interweniować, aby położyć kres temu grzesznemu światu, pokaże światu swoją wielkość i swoim miłosierdziem przyjmie swoje dzieci, które pracowały dla realizacji Jego dzieła zbawienia.
  W swojej sprawiedliwości wypędzi złych, aby wszystko wróciło do normalnego porządku, tak jak wtedy, gdy Stwórca to widział, zanim wszystko było. Nowy świat będzie w harmonii z Miłością, a miłość i pokój będzie trwać wiecznie.
  Niech w waszych domach oczekuje się Dzieciątka,
  niech wasz serce będzie nową stajenką, która będzie dla Niego schronieniem.
  Miejcie wiarę w Boga i módlcie się o jego szybki powrót.
  Ja, Niepokalane Poczęcie, pełna łaski, przyciskam was do Moje Piersi i błogosławię was w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
  Amen.

  Polubienie

 27. Szafirek pisze:

  11 grudnia – św. Damazy I, papież https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-11a.php3
  11 grudnia – bł. Dawid, mnich https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-11b.php3
  11 grudnia – św. Maria Maravillas od Jezusa, dziewica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-11c.php3
  11 grudnia – św. Wicelin, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-11d.php3

  Polubienie

 28. Leszek pisze:

  „Nie ma weta, jest kompromis”. Na słowa podane polskiej opinii publicznej przez brukselską korespondentkę RMF FM Katarzynę Szymańską-Borginon czekał – jak się zdaje – cały kraj, a przynajmniej jego najświatlejsza, liberalna część. Pewnie w kilku miejscach nadwiślańskiej republiki strzelają teraz korki od szampana. Cieszyć powinni się jednak przede wszystkim eurokraci. W końcu to im udało się utrzymać na łańcuchu – ostatnio nieco wierzgającą – dojną krowę zapewniającą tanią siłę roboczą. Straszak w postaci groźby ograniczenia dostępności siana wystarczył bowiem do ujarzmienia Warszawy. …
  Dalej i całość:wraz z komentarzami, z których ten moi się bardzo podobał:: „skazani na sukces”.

  https://www.pch24.pl/kolejne-moralne-zwyciestwo-premiera–oby-ostatnie,80527,i.html

  Polubienie

 29. Gosia 3 pisze:

  DLACZEGO TO ZAMIEŚCIŁAM A DLATEGO ,ŻE JA W DOMU POSIADAM TO PROROCTWO MICHALDY CZLI KRÓLOWEJ SABY SPISANE ODRĘCZNIE .JAKIŚ CZAS TEMU ODNALAZŁAM GO W PIWNICY .I NIEDAWNO PRZECZYTAŁAM A CO ZWRÓCIŁAM UWAGĘ ŻE BĘDĄ ZARAZY,ŻE CZŁOWIEK CZŁOWIEKA BĘDZIE SIĘ BAŁ I UNIKAŁ GO. NO DOKŁADNIE TERAZ NASTAŁY TAKIE CZASY.

  Polubienie

 30. Mateusz pisze:

  Unia Europejska upadnie… jakie mają te wszystkie ustalenia znaczenie? niech sobie tam ustalają co chcą, my trwajmy przy Panu Bogu i Matce Bożej.

  Polubienie

  • Marcin pisze:

   Unia Europejska upadnie. Zamiast niej powstanie jeden rząd światowy NWO.
   Wszystko będzie jednolite dla wszystkich państw świata. Jedna światowa religia, jeden rząd, jedna waluta. To będzie najbardziej widoczne za Antychrysta. On to oficjalnie wprowadzi.

   Polubienie

  • Millka pisze:

   Zostaliśmy oszukani. Sprzedali nas za miskę soczewicy. Skutki będą opłakane. Obce wojska „w imię praworządności” będą stacjonować we Wrocławiu. Poleje się krew. Tym sposobem poznaliśmy dokładnie co kto ma w sercu. Prawdziwych Polaków w rządzie ponoć jest tylko pięciu.
   Chyba mamy zagwarantowany przymus szczepień.
   Ale nie wiedzą , że igrają z naszym Bogiem-Królem.

   Polubienie

 31. Mateusz pisze:

  DZIEŃ TRZECI (11 grudnia)

  Och, Najświętsza Dziewico z Guadalupe! Widzę w tym najpiękniejszym portrecie to, co prowadzi mnie do poznania wysokich doskonałości, w jakie Pan obdarzył Twoją niewinną duszę. Ta szorstka i pospolita tkanina – ta biedna, ale błogosławiona ayate [włókno], na którym odciśnięte jest Twoje niezwykłe piękno, uwydatnia najgłębszą pokorę, która służyła zarówno jako szczyt, jak i fundament Twojej zdumiewającej świętości. Nie wzgardziliście zabraniem tilmy ubogich od Juana Diego, aby można było na niej odcisnąć Twoje Oblicze, oczarowujące anioły, czarujących ludzi i wywołujące podziw w całym wszechświecie.

  Jak więc mógłbym nie mieć nadziei, że dzięki Twojej dobroci ubóstwo i nędza mojej duszy nie przeszkodzi Ci w odciśnięciu na niej Twojego najpiękniejszego obrazu? Proszę Cię o to, o Pani, i za to ofiarowuję Ci tkankę mojego serca.

  Weź ją w swoje ręce, o Pani i nigdy nie pozwól jej odejść, ponieważ pragnę, aby nie służyła do niczego innego niż kochanie Ciebie i kochanie Boga.

  Jak tajemniczo iz jakim sukcesem poruszyła się Ręka Najwyższego Rzemieślnika, haftując Twoją szatę tą lamówką z najlepszego złota, która służy do jej ozdobienia, niewątpliwie nawiązując do tego najdelikatniejszego złota miłości i miłości Bożej, którym zostały wzbogacone wszystkie Twoje dzieła. Przyjmij do swego pobożnego serca tych, którzy są tak nieszczęśliwi; podaj rękę tym, którzy upadli, i wzywają Cię, abyś wstał; niech twoja będzie chwała, że ​​znalazłeś we mnie nędzę odpowiadającą bardziej niż wszystkim innym twemu współczuciu i miłosierdziu.

  Co jest niemożliwe dla twojej potęgi, skoro mnożąc cuda, ani szorstkość, ani prostota ayate nie stanowiły przeszkody w tak wyrafinowanym PORTRETOWYM Tobie? Nie wymazał jej również marsz trwający prawie pięć wieków, a nawet atak z 1921 roku nie był w stanie was zniszczyć.

  Jaki dobry powód, by wzmocnić moją ufność, szerzyć wasze oddanie i błagać was, abyście, otwierając swoje serce i przypominając sobie ogromną moc, jaką Wszechmoc Pana dał wam w imieniu śmiertelników, raczyli wyryć w mojej duszy obraz Najwyższego, który wymazał moje winy!

  Nie zwracajcie uwagi na moją niegodność; racz tylko na mnie spojrzeć, bo po Jezusie jedyną moją nadzieją jest Ty, Święta Dziewico Maryjo. Amen.

  NASZA PANI Z GUADALUPE:
  MÓDL SIĘ ZA NAS. (3 razy.)

  Polubienie

 32. Mateusz pisze:

  Modlitwa papieża Jana Pawła II do Matki Bożej z Guadalupe

  . Jan Paweł II, Meksyk, styczeń 1979. z wizytą w Jej Bazylice podczas swojej pierwszej zagranicznej podróży jako papież.

  O Dziewico Niepokalana, Matko Boga prawdziwego i Matko Kościoła, która z tego miejsca okazujesz swoją łaskawość i litość tym wszystkim, którzy się chronią pod Twoją opiekę, usłysz modlitwę, którą zanosimy do Ciebie z dziecięcą ufnością, i przedstaw ją Twemu Synowi Jezusowi, jedynemu naszemu Odkupicielowi.

  Matko Miłosierdzia, Mistrzyni ofiary ukrytej i cichej, Tobie, która nam naprzeciw wychodzisz, my grzeszni poświęcamy w tym dniu całe nasze istnienie i całą naszą miłość. Poświęcamy Ci także nasze życie, naszą pracę, nasze radości, nasze cierpienia i nasze bóle.

  Użycz pokoju, sprawiedliwości i pomyślności naszym narodom, bo wszystko co mamy i to czym jesteśmy Twej troskliwości powierzamy, Pani i Matko nasza.

  Chcemy być całkowicie Twoimi i z Tobą iść drogą doskonałej wierności wobec Jezusa Chrystusa, w Jego Kościele; prowadź nas zawsze, miłościwie, za rękę.

  Popatrz, jak wielkie jest żniwo, i wstawiaj się u Pana, by wzbudził głód świętości w całym Ludzie Bożym i dał liczne powołania kapłanów i zakonników, mocnych we wierze i gorliwych szafarzy tajemnic Bożych.

  Użycz naszym ogniskom domowym łaski miłości i szacunku dla budzącego się życia; niech je przyjmują z taką samą miłością, z jaką Ty poczęłaś w swym łonie Syna Bożego.

  Dziewico Święta, Maryjo, Matko pięknej miłości, wspomagaj nasze rodziny, by zawsze trwały w jedności, i błogosław wychowaniu naszych dzieci.

  Nadziejo nasza, wejrzyj na nas litościwie, naucz nas dążyć zawsze do Jezusa, a jeśli upadamy, pomóż nam powstać i wrócić do Niego przez wyznanie naszych win i naszych grzechów w sakramencie pokuty, który napełnia duszę spokojem. Błagamy Ciebie, użycz nam wielkiej miłości dla wszystkich sakramentów świętych, które stanowią znaki, jakie Twój Syn nam zostawił na ziemi.

  W ten sposób, Matko Najświętsza, z pokojem Bożym w sumieniu, z sercem wolnym od złości i nienawiści, będziemy mogli nieść wszystkim prawdziwą radość i prawdziwy pokój, które pochodzą od Twego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków.

  Amen.

  Polubienie

 33. Mateusz pisze:

  Litania do Matki Bożej z Guadalupe

  Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
  Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas.
  Chryste, usłysz nas.
  Chryste, wysłuchaj nas.
  Boże Ojcze Stwórco niebieski , przez którego żyjemy, zmiłuj się nad nami.
  Synu, dziedzicu wszystkiego na Niebie i na ziemi, zmiłuj się nad nami.
  Duchu Święty, Boże, źródło miłości zmiłuj się nad nami.
  Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się z nami.
  Maryjo z Guadalupe, módl się za nami.
  Święta Maryjo, Matko Ameryki,
  Święta Maryjo, Gwiazda Nowej Ewangelizacji,
  Święta Maryjo, Dziewico Najczystsza,
  Święta Maryjo, Matko Boga prawdziwego,
  Święta Maryjo, Matko godna czci wszelakiej,
  Święta Maryjo, Matko miłosierna,
  Święta Maryjo, Matko tych, którzy cię kochają i mają zaufanie do Ciebie,
  Święta Maryjo, Matko tych, którzy wołają do Ciebie i szukają u Ciebie pomocy,
  Święta Maryjo, Matko, która leczysz wszystkie nasze bóle, nieszczęść, i smutki,
  Święta Maryjo, Matko, lekarstwo na nasze cierpienia,
  Święta Maryjo, Matko, podtrzymująca nas swoim spojrzeniem pełnym współczucia i miłosierdzia,
  Święta Maryjo, Matko, ukazująca nam swoją pomoc, miłość i współczucie,
  Święta Maryjo, Matko, opiekunko prostych i pokornych,
  Święta Maryjo, Matko, Pełna łaski dla tych którzy jej wiernie służą,
  Święta Maryjo, Matko, zapewniająca ochronę wszystkim którzy się do Ciebie udają,
  Święta Maryjo, Matko, biorąca nas w swoje objęcia,
  Święta Maryjo, Źródło naszej radości,

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

  Módl się za nami, Święta Boża Rodzicielko,
  abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się

  Wszechmogący, wieczny Boże, któryś swoje Miłosierdzie, powierzył Matce Bożej z Guadalupe , za wstawiennictwem Matki Twojego Syna, Matki Miłości Miłosiernej rozpal nasze serca, abyśmy byli wiernymi głosicielami i narzędziami tego Miłosierdzia Bożego dla świata. Prosimy o to przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który żyje i króluje z Tobą i Duchem Świętym, Bóg przez wszystkie wieki wieków.
  Amen.

  Polubienie

 34. Adrian pisze:

  Zaczynają testować szczepionki na dzieciach

  https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,26570623,moderna-planuje-rozpoczac-testy-swojej-szczepionki-przeciwko.html
  ======================================
  COVID-19. Dlaczego Chiny milczą o swojej szczepionce? Dają ją ludziom od lipca

  W Chinach, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę, zaszczepiono już milion obywateli. Szczepionka, której użyto, nie przeszła jednak trzeciej fazy badań. Czy to właśnie z tego powodu władze Chin milczą? W mediach o szczepionce cisza…
  https://www.o2.pl/informacje/covid-19-w-chinach-szczepia-sie-od-lipca-dlaczego-milcza-nt-szczepionki-6584685691525856a
  ======================================
  Ks. Grzegorz Bliźniak: Jestem świadkiem objawień w Trevignano Romano

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   JA MOŻE ODNIOSĘ SIĘ DO TEGO CO WSTAWIŁ W 1 LINKU ADRIAN.
   TEMAT:”Zaczynają testować szczepionki na dzieciach ”
   ALE POLSKIE MEDIA JUŻ SĄ HEJ DO PRZODU. PRZEDWCZORAJ W NASZYM TV INFO NOWY PAN DOKTOR ZACZĄŁ OPOWIADAĆ ŻE NA COWIDA ZACZYNAJĄ CHOROWAĆ DZIECI I TO SĄ JAKIEŚ POWIKŁANIA TEJ CHOROBY O NOWEJ NAZWIE PINS( -tutaj nie wiem czy nie przekręciłam nazwy). PONOĆ 10 DZIECI LEŻY NA TO SCHORZENIE W SZPITALU W WARSZAWIE. PO TYM NA KOŃCU PAN DOKTOREK NIE OMIESZKAŁ POWIEDZIEĆ, ŻE JUŻ PRACUJE SIĘ NAD SZCZEPIONKĄ DLA DZIECI. I TO SIĘ ZGADZA Z TYM ARTYKUŁEM.
   O MÓJ BOŻE! 😦

   Polubienie

 35. Szafirek pisze:

  Cudowna melodia z płaszcza Matki Bożej z Guadalupe.

  Polubienie

 36. Adrian pisze:

  Carbonia 09.12.2020 – 17.16.2020

  Tu pojawia się Kobieta obleczona w słońce.
  Będę uprzywilejował moje dzieci w tej sytuacji wielkiego zniszczenia i zamętu. Ich droga jest we Mnie, podążają za Mną z miłością i wiernością, zostaną nagrodzeni przez ich Boga Miłości.
  Nadeszła godzina zmiany, nastąpi zamiana miejsc, pokorni zostaną wywyższeni, a bogaci i potężni zostaną zrzuceni z tronów.
  Przemiana zachodzi, spójrz uważnie, spójrz na to, co dzieje się w Ameryce, spójrz na upadek głupców!
  Zaprawdę wam mówię: Jestem! Kto Mnie nienawidzi i prześladuje moje dzieci, nie jest Mnie godzien i zostanie katapultowany do piekła.
  Czekanie się skończyło, dotarłeś do końca jazdy, pociąg teraz przejedzie bardzo szybko, tylko tym, którzy są przygotowani do wsiadania, odniesie sukces, a głupcy wpadną w wielką rozpacz, ponieważ zrozumieją, że stracili szansę na uratowanie się.
  Wkrótce niebo będzie nowe, gwiazdy będą świecić tak, jak nigdy nie świeciły, ale jedna w szczególności oświetli całą Ziemię,
  tu pojawia się Niewiasta obleczona w słońce ,
  … W swojej świetności oślepi Ziemię, a ciemność zniknie.
  Maryja, Matka Jezusa, ukaże się w swojej olśniewającej Piękności iz wielką mocą spali Zło.
  Przygotujcie się, moje dzieci, przychodzę, aby was zebrać do Mnie, aby umieścić was we Mnie, abyście razem ze Mną zwyciężyli przeciwko starożytnemu wężowi.
  Bóg posyła Mnie do ciebie, aby się ze Mną zjednoczyć, będziesz w świetle Boga, na twój widok demony uciekną.
  Chodźcie dzieci, módlcie się na różańcu świętym , broni, za pomocą której pokonacie szatana. Oddaj Jezusowi wszystko za triumf Jego Niepokalanego Serca i mojego!
  Kocham Cię.

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   „Czekanie się skończyło, dotarłeś do końca jazdy, pociąg teraz przejedzie bardzo szybko, tylko tym, którzy są przygotowani do wsiadania, odniesie sukces, a głupcy wpadną w wielką rozpacz, ponieważ zrozumieją, że stracili szansę na uratowanie się.”

   Co do tych słów,przypomniał mi się sen od razu ,który miałam rok temu.Az tak mnie to zdziwiło ten fragment.A tu komentarze z tamtego czasu kiedy opisałam ten sen:

   Gosia 3 pisze:
   4 grudnia 2019 o 17:04
   Witaj Szafirku! Jak dzisiaj przeczytałam dzisiejsze czytanie :
   „1. czytanie
   Iz 25, 6-10a Uczta mesjańska
   Pan Zastępów przygotuje dla wszystkich ludów na tej górze ucztę z tłustego mięsa, ucztę z wybornych win, z najpożywniejszego mięsa, z najwyborniejszych win. Zedrze On na tej górze zasłonę, zapuszczoną na twarzy wszystkich ludów, i całun, który okrywał wszystkie narody.
   Raz na zawsze zniszczy śmierć. Wtedy Pan otrze łzy z każdego oblicza, odejmie hańbę swego ludu po całej ziemi, bo Pan przyrzekł.
   I powiedzą w owym dniu: „Oto nasz Bóg, Ten, któremuśmy zaufali, że nas wybawi; oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność: cieszmy się i radujmy z Jego zbawienia! Albowiem ręka Pana spocznie na tej górze”.

   to przypomniał mi się ten Twój sen z dzisiejszej ( ostatniej) nocy co widziałaś w nim że jechałyśmy kolejką na wysoką górę.
   Tam Pan Zastępów ma przygotować ” UCZTĘ MESJAŃSKĄ” gdzie będzie najpożywniejsze mięso i wyborne wino. Ja uwielbiam dobrze przygotowane mięsko i spośród alkoholi lubię tylko dobre wino. Wszystko jak dla mnie przygotowane ale ja chyba jednak jeszcze nie do końca przygotowana.
   Marzeniem moim jest się tam dostać i zasiąść przy takim stole i w takim NAJWSPANIALSZYM TOWARZYSTWIE.
   W nocy z 1/2 GRUDNIA usłyszałam ” POCHWYCENIA WIERNYCH” ale może to pod wpływem w ostatnią niedzielę czytanej Ewangelii .

   Polubienie

   Odpowiedz
   elzbieta pisze:
   4 grudnia 2019 o 17:45
   Gosiu czy to pochwycenie wiernych to znaczy Przeswietlenie Sumien

   Polubienie

   Odpowiedz
   Gosia 3 pisze:
   5 grudnia 2019 o 17:17
   Wydaje mi się że to dotyczy fragmentu tej Ewangelii:
   „1. niedziela Adwentu A
   Mateusz 24,37-44

   A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.

   Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

   Polubienie

   Gosia 3 pisze:
   5 grudnia 2019 o 20:32
   To wydaje mi się pewnie jest prawdą bo nie zamierzając tego wstawiłam o 17:17.
   Czy to przypadek?

   Polubienie

   Szafirek pisze:
   4 grudnia 2019 o 18:53
   Przyznam,że ja nie przeczytałam Słowa Bożego od rana,dopiero teraz i jestem bardzo zaskoczona.Tak,to prawda dziś miałam sen,że jechałam jakby pociągiem,kolejką,wiedziałam,że to coś w stylu jak się wjeżdża na górę,np. jak turyści wjeżdżają wozem nad Morskie Oko.Było sporo osób w tym pociągu,ale jedyną,którą zapamiętałam to Ciebie Gosiu.I tak mi się okropnie dłużyła ta podróż i zastanawiałam się i denerwowałam w co mam się ubrać żeby dobrze wyglądać jak wysiądę i właśnie Ciebie pytałam,żebyś mi doradziła,bo miałam jakieś ubrania w torbie ze sobą.I tylko pamiętam,że założyłam chyba taką jakby sukienkę,jakby sweter długi biały,ale na górze z wzorkami ciemnymi (a coś podobnego widziałam ostatnio i myślałam nad tym żeby sobie kupić,żeby było coś na Święta… 🙂 Więc tak sobie myślę teraz,że na tą Ucztę w Niebie to jeszcze raczej nie jestem gotowa,bo ubranie nie było całkiem białe w tym śnie.
   No,ale sen tak mnie zastanawiał rano dlatego Ci o nim powiedziałam.
   Szczęść Boże! Wszystkim.

   Polubienie

 37. Szafirek pisze:

  12 grudnia
  Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe

  Jak głosi przekaz, 12 grudnia 1531 roku Matka Boża ukazała się Indianinowi, św. Juanowi Diego. Mówiła w jego ojczystym języku nahuatl. Ubrana była we wspaniały strój: w różową tunikę i błękitny płaszcz, opasana czarną wstęgą, co dla Azteków oznaczało, że była brzemienna. Zwróciła się ona do Juana Diego: „Drogi synku, kocham cię. Jestem Maryja, zawsze Dziewica, Matka Prawdziwego Boga, który daje i zachowuje życie. On jest Stwórcą wszechrzeczy, jest wszechobecny. Jest Panem nieba i ziemi. Chcę mieć świątynię w miejscu, w którym okażę współczucie twemu ludowi i wszystkim ludziom, którzy szczerze proszą mnie o pomoc w swojej pracy i w swoich smutkach. Tutaj zobaczę ich łzy. Ale uspokoję ich i pocieszę. Idź teraz i powiedz biskupowi o wszystkim, co tu widziałeś i słyszałeś”.
  Początkowo biskup Meksyku Juan de Zumárraga nie dał wiary Indianinowi. Ten poprosił więc Maryję o jakiś znak, którym mógłby przekonać biskupa. W czasie kolejnego spotkania Maryja kazała Indianinowi wejść na szczyt wzgórza. Chociaż w Meksyku w grudniu kwiaty nie kwitną, rosły tam przepiękne róże. Madonna poleciła Juanowi nazbierać całe ich naręcze i schować je do tilmy (był to rodzaj indiańskiego płaszcza, opuszczony z przodu jak peleryna, a z tyłu podwiązany na kształt worka). Juan szybko spełnił to polecenie, a Maryja sama starannie poukładała zebrane kwiaty. Juan natychmiast udał się do biskupa i w jego obecności rozwiązał rogi swojego płaszcza. Na podłogę wysypały się kastylijskie róże, a biskup i wszyscy obecni uklękli w zachwycie. Na rozwiniętym płaszczu zobaczyli przepiękny wizerunek Maryi z zamyśloną twarzą o ciemnej karnacji, ubraną w czerwoną szatę, spiętą pod szyją małą spinką w kształcie krzyża. Jej głowę przykrywał błękitny płaszcz ze złotą lamówką i gwiazdami, spod którego widać było starannie zaczesane włosy z przedziałkiem pośrodku. Maryja miała złożone ręce, a pod stopami półksiężyc oraz głowę serafina. Za Jej postacią widoczna była owalna tarcza promieni.
  Właśnie ów płaszcz Juana Diego, wiszący do dziś w sanktuarium wybudowanym w miejscu objawień, jest słynnym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Na obrazie nie ma znanych barwników ani śladów pędzla. Na materiale nie znać upływu czasu, kolory nie wypłowiały, nie ma na nim śladów po przypadkowym oblaniu żrącym kwasem. Oczy Matki Bożej posiadają nadzwyczajną głębię. W źrenicy Madonny dostrzeżono niezwykle precyzyjny obraz dwunastu postaci.
  Płaszcz z wizerunkiem Maryi w dniu 24 grudnia 1531 r. w uroczystej procesji biskup przeniósł ze swojej rezydencji do kaplicy wybudowanej w pobliżu wzgórza Tepeyac, spełniając tym samym życzenie Maryi. Obecnie jest to największe sanktuarium maryjne świata, gdzie przybywa co roku około 12 milionów pielgrzymów.
  Matka Boża z Guadalupe – Opiekunka nienarodzonychNajwiększym cudem Maryi była pokojowa chrystianizacja meksykańskich Indian. Czas Jej objawień był bardzo trudnym okresem ewangelizacji tych terenów. Do czasu inwazji konkwistadorów Aztekowie oddawali cześć Słońcu i różnym bóstwom, pośród nich Quetzalcoatlowi w postaci pierzastego węża. Wierzyli, że trzeba ich karmić krwią i sercami ludzkich ofiar. Według relacji Maryja miała poprosić Juana Diego w jego ojczystym języku nahuatl, aby nazwać Jej wizerunek „święta Maryja z Guadalupe”. Przypuszcza się, że „Guadalupe” jest przekręconym przez Hiszpanów słowem „Coatlallope”, które w náhuatl znaczy „Ta, która depcze głowę węża”.
  Gdy rozeszła się wieść o objawieniach, o niezwykłym obrazie i o tym, że Matka Boża zdeptała głowę węża, Indianie zrozumieli, że pokonała Ona straszliwego boga Quetzalcoatla. Pokorna młoda Niewiasta przynosi w swoim łonie Boga, który stał się człowiekiem, Zbawicielem całego świata. Pod wpływem objawień oraz wymowy obrazu Aztekowie masowo zaczęli przyjmować chrześcijaństwo. W ciągu zaledwie sześciu lat po objawieniach aż osiem milionów Indian przyjęło chrzest. Dało to początek ewangelizacji całej Ameryki Łacińskiej.
  3 maja 1953 roku kardynał Miranda y Gomez, ówczesny prymas Meksyku, na prośbę polskiego Episkopatu oddał Polskę w opiekę Matki Bożej z Guadalupe. Do dziś kopia obrazu z meksykańskiego sanktuarium znalazła się w ponad stu kościołach w Polsce. Polacy czczą Madonnę z Guadalupe jako Patronkę życia poczętego, ponieważ przedstawiona jest na obrazie w stanie błogosławionym.

  Opracowano na podstawie materiałów „Godziny Różańcowej” z 16.12.2001
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-12a.php3

  12 grudnia – św. Finian, opat https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-12b.php3
  12 grudnia – bł. Hartmann, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-12c.php3

  Polubienie

 38. Mateusz pisze:

  Apel biskupów w sprawie nieetycznych szczepionek

  „O moralnej niedozwoloności użycia szczepionek zrobionych z komórek pochodzących z abortowanych płodów ludzkich”. Publikujemy apel kard. Janisa Pujatsa, abp. Tomasza Pety, abp. Jana Pawła Lengi, bp. Josepha Stricklanda i bp. Athanasiusa Schneidera.

  Serwisy prasowe i różne źródła informacji podały niedawno, że – w związku z pilną sytuacją dotyczącą COVID19 – niektóre państwa wyprodukowały szczepionki wykorzystując linie komórkowe pochodzące z abortowanych ludzkich płodów, podczas gdy w innych krajach planowana jest produkcja takich szczepionek…

  …Nasz Pan powiedział, że pod koniec czasów nawet wybrani zostaną zwiedzeni (por. Mk 13, 22). Dziś cały Kościół i wszyscy wierni katolicy muszą pilnie troszczyć się o swoje utwierdzenie w doktrynie i praktyce wiary. W obliczu zła aborcji katolicy bardziej niż kiedykolwiek muszą „unikać wszystkiego, co ma choćby pozór zła” (1 Tes 5, 22). Zdrowie cielesne nie jest wartością absolutną. Prymat musi być nadany posłuszeństwu wobec Bożego prawa oraz wiecznemu zbawieniu. Szczepionki pochodzące z komórek okrutnie zamordowanych, nienarodzonych dzieci mają charakter ewidentnie apokaliptyczny i niewykluczone, że są zapowiedzią znamienia bestii (por. Ap 13, 16).

  Niektórzy duchowni w naszych czasach uspokajają wiernych stwierdzeniem, że szczepienie przeciw COVID19 przy pomocy szczepionki przygotowanej z linii komórkowych pochodzących od dziecka, które padło ofiarą aborcji, jest moralnie dopuszczalne, jeśli brakuje alternatywy, usprawiedliwiając to tak zwaną „materialną i odległą współpracą” ze złem. Takie stwierdzenia ludzi Kościoła są wysoce antyduszpasterskie i kontrproduktywne, biorąc pod uwagę wciąż rozrastający się i apokaliptyczny przemysł aborcyjny oraz nieludzkie technologie wykorzystujące płody. Właśnie w tej obecnej sytuacji, która prawdopodobnie mogłaby jeszcze się pogorszyć, katolicy w sposób kategoryczny nie mogą zachęcać do grzechu aborcji i promować go choćby w bardzo odległy i nieznaczny sposób, akceptując wspomnianą szczepionkę. Dlatego, jako następcy apostołów i pasterze odpowiedzialni za wieczne zbawienie dusz, uznaliśmy, że nie możemy milczeć i zachowywać dwuznacznej postawy wobec naszego obowiązku, by z „największą determinacją” (Jan Paweł II) opierać się „okropnemu przestępstwu” aborcji (Sobór Watykański II, Gaudium et Spes, 51).

  Nasza deklaracja została przygotowana za radą lekarzy z różnych krajów. Istotny wkład pochodzi również od osób świeckich – od babć, dziadków, ojców i matek rodzin, od młodych ludzi. Wszystkie osoby, których rady zasięgnięto, niezależnie od wieku, narodowości i zawodu, jednomyślnie i niemal instynktownie odrzuciły szczepionkę przygotowaną z embrionalnych linii komórkowych pochodzących od dzieci poddanych aborcji i uznały, że usprawiedliwianie użycia takiej szczepionki na podstawie „materialnej, odległej współpracy”, jak również na podstawie analogii, jest niestosowne i niewłaściwe w omawianym przypadku. Jest to pocieszające, a zarazem bardzo wymowne, ponieważ ich jednomyślna odpowiedź jest kolejnym przejawem siły rozumu i sensus fidei.

  Bardziej niż kiedykolwiek potrzeba nam ducha wyznawców i męczenników, którzy unikali najdrobniejszego podejrzenia o współpracę ze złem swojej własnej epoki. Słowo Boże mówi: „[Bądźcie] bez zarzutu i bez winy jako nienaganne dzieci Boże pośród narodu zepsutego i przewrotnego. Między nimi jawicie się jako źródła światła w świecie” (Flp 2, 15).

  Polubienie

 39. Mateusz pisze:

  JEZUS: Moje Narodzenie było zaplanowane przez Mojego Ojca z Jego wielkiego Miłosierdzia i z Jego niezwykłej Miłości do Jego dzieci

  KSIĘGA PRAWDY

  czwartek, 12 grudnia 2013 roku, godz. 23.15

  Moja szczerze umiłowana córko, gdy zbliża się czas Mojego Narodzenia, pragnę, aby wszyscy chrześcijanie na całym świecie rozważali przyczynę Mojego Narodzenia.

  Moje Narodzenie było zaplanowane przez Mojego Ojca z Jego wielkiego Miłosierdzia i z Jego niezwykłej Miłości do Jego dzieci. Jego największą ofiarą było wysłanie Swojego Syna Jedynego, zrodzonego z Niego, do niewdzięcznego świata, pełnego grzeszników, którzy nie chcą Go poznać na Jego warunkach.

  Każda Interwencja za sprawą proroków była po to, aby spróbować zmienić ich zatwardziałe serca, aby szukali Jego Chwały. Ale oni zwracali się przeciw Niemu i zabijali proroków, którzy karmili ich pokarmem dla ich dusz.

  Wysyłając do świata niewinne dziecko, Swojego Syna Jedynego, umieścił w ludzkim ciele Siebie, jako pokornego sługę, przed tymi, którzy uważali, że służą swojemu Mistrzowi. Zatem Mistrz stał się sługą, co stało się najdoskonalszą formą pokory. Jednak On tak kochał Swoje dzieci, że był gotów uczynić wszystko, aby odzyskać je mimo oszustw i pokus szatana.

  Podczas całego Mojego dzieciństwa wiedziałem, Kim jestem i czego się ode Mnie oczekuje. Byłem bardzo przestraszony i przytłoczony wiedzą, Kim jestem i czego się ode Mnie oczekuje. Cierpiałem ze strachu, bo byłem człowiekiem. Łatwo było Mnie zranić. Kochałem wszystkich, którzy mieli ze Mną styczność, i ufałem wszystkim, bo ich kochałem. Nie wiedziałem, że Mnie zabiją, ponieważ myślałem, iż przyszło Moje Królestwo. Pewne rzeczy były ukryte przede Mną przez Mojego Ojca, Który nie porozumiewał się ze Mną tak, jak byście przypuszczali. Zamiast tego otrzymywałem wlaną wiedzę wtedy, kiedy tego sobie życzył Mój Ojciec, dla zadania, które Mi powierzył, by przynieść zbawienie wszystkim.

  Została podjęta wszelkiego rodzaju Boża Interwencja, aby pozyskać dusze tych, którzy myśleli, że znają Prawa Mojego Ojca, ale którzy je przeinaczali, dostosowując do swoich własnych pragnień i własnego ja.

  Spędziłem wiele lat życia z Moją ukochaną Matką i ojcem, św. Józefem, tak jak każda rodzina. Tak bardzo ich kochałem i byłem szczęśliwy. Byliśmy sobie bardzo bliscy, a Moja Matka była obdarzona szczególnymi Łaskami danymi jej przez Moc Ducha Świętego.

  Oznaczało to, że Ona dokładnie wiedziała, z czym się wiąże Moja Misja. Znała trudności, z jakimi miałem się zmierzyć. Odrzucenie. Ośmieszenie. Ale nie wiedziała, że zostanę zamordowany.

  Po pierwszych dwóch latach Mojej Misji, gdy poświęcałem dwadzieścia godzin dziennie na głoszenie prawdy, zdałem sobie sprawę, że utworzyła się opozycja. Wszyscy, którzy słyszeli Moje Słowo, byli na nie wyczuleni, nawet wtedy, gdy nie mogli dokładnie zrozumieć tego, co starałem się im powiedzieć. Wielu tym, którzy przyjęli, że to, co mówię, jest prawdą, trudno było iść za Mną z powodu wyśmiewania, z którym się spotykali. Tak czy inaczej, Moi wrogowie nie mogli Mnie zignorować. Byłem przedmiotem wielu dyskusji, kłótni i konfliktów.

  Rozpowszechniali o Mnie okropne kłamstwa, także na temat Mojej moralności, równowagi umysłowej i intencji – a jednak nie mogli zignorować tego, co robiłem, mówiłem i co powiedziałem im o Królestwie Mojego Ojca.

  Zostałem zdradzony przez tego, który Mnie kochał, ale któremu zabrakło odwagi, aby iść za Mną.

  Z Łaski Mojego Ojca znosiłem cały ten ból, aż w końcu ostateczne wypełnienie stało się dla Mnie jasne. Wiedziałem wtedy, że Mnie nie zaakceptują. Poznałem Prawdę pod koniec, ale wiedziałem też, że nie mogę zrezygnować. Tak więc przez największy akt pokory Bóg, w Swoim Synu Jedynym, stał się Ofiarą, pozwalając w ten sposób człowiekowi na zadanie Mu strasznych cierpień, biczowania i brutalnej śmierci.

  Ten pozornie tchórzliwy czyn dokonany przeze Mnie, bo tak był widziany oczami szatana, sprawił, że szatan zwątpił w to, czy Ja rzeczywiście jestem Synem Człowieczym. I tak sam się oszukał. Dlatego szatan nie mógł przeciwdziałać temu wielkiemu aktowi pokory, bo nie miał kogo kusić.

  Kiedy szedłem na śmierć jako chętna i cicha ofiara, pełen miłości do ludzi, szatan nie mógł konkurować z tym czynem, bo on nie posiada żadnej formy pokory. Zatem poszedłem chętnie, płonąc pragnieniem zbawienia dusz i pozostawienia światu Dziedzictwa Życia Wiecznego. Jednak Moje Królestwo pozostało w znacznej części we władaniu szatana. Dusze poznały jednak Prawdę.

  Przychodzę teraz odzyskać Moje Królestwo, by zapewnić ludzkości zrozumienie Prawdy. Czyniąc to, wzbudzam gniew szatana. Jego plany ukrycia Prawdy są misterne i wyrafinowane. Poprzez przebiegłe działania przeniknął Mój Kościół, w swojej ostatniej próbie odebrania Mi dusz, do których przychodzę. Tych dusz, które mają naturalne prawo do chwalebnego Królestwa, które im obiecałem. Tym razem on nie wygra. Ale wiele dusz zostanie oszukanych i jako takie zostaną przez oszustwo pozbawione największego Daru danego ludzkości przez Mojego ukochanego Ojca.

  Przeżywanie życia w Chwale Bożej, z doskonałym ciałem i duszą, na wieczność, należy do was. Do wszystkich z was. Nie zmarnujcie tego, pozwalając sobie na to, by dać się zaślepić na prawdziwe Słowo Boga.

  Wasz Jezus

  Polubienie

 40. Gosia 3 pisze:

  2 GODZ TEMU CÓRKA PUSZCZAŁA MNIE TO NAGRANIE PRZEZ TELEFON ALE SŁABO SŁYSZAŁAM. PRZED NAMI NAJGORSZE.
  DZIĘKUJĘ MATEUSZU!
  ALE UWAŻAM, ŻE JEST TA WYPOWIEDŹ BARDZO ZBLIŻONA DO NASZYCH PRZESŁAŃ,PRAWDA.?
  I CHCĘ WAM POWIEDZIEĆ,ŻE CZASY SĄ BARDZO PODOBNE. TAKŻE NIE JEST JUŻ CZAS ODLEGŁY I KIEDYŚ WAM POWIEDZIAŁAM,ŻE CZAS NOWENNY TRWAJĄCEJ 9 LAT JEST PEWNYM WYZNACZNIKIEM. TAKŻE TRWAJMY NA NIEUSTANNEJ MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ I ŻYJMY EUCHARYSTIĄ I W ŁASCE NIEUSTAJĄCEJ. AMEN.

  Polubienie

 41. Gosia 3 pisze:

  W ŁASCE UŚWIĘCAJĄCEJ I NIEUSTAJĄCEJ.
  18 LUTEGO 2021 ROZPOCZNIE SIĘ 7 ROK NASZEJ MODLITWY. ALE PAMIĘTAJMY ŻE CZAS ZAWSZE JEST W RĘKACH PANA BOGA I ON OSTATECZNIE ZDECYDUJE BO JEST PANEM WSZYSTKIEGO CO STWORZYŁ.

  Polubienie

 42. Szafirek pisze:

  Mateuszu,wiem,że powyżej zamieściłeś tą modlitwę,ale tam chyba brakuje kilku linijek,dlatego zamieszczam jeszcze raz.

  Modlitwa Papieża Jana Pawła II

  Dziewico Niepokalana,
  Matko Boga prawdziwego i Matko Kościoła!
  Ty, Która z tego miejsca objawiasz Twą łaskawość i współczucie
  dla wszystkich, co uciekają się pod Twą opiekę,
  wysłuchaj modlitwy, wznoszonej do Ciebie z synowską ufnością
  i przedstaw ją Twemu Synowi,
  Jezusowi, naszemu jedynemu Odkupicielowi.

  Matko miłosierdzia. Nauczycielko ukrytej i cichej ofiary,
  Tobie, wychodzącej nam naprzeciw, my, grzesznicy,
  oddajemy w tym dniu całą naszą istotę i całą naszą miłość.
  Oddajemy Ci także nasze życie, nasze prace,
  nasze radości, naszą słabość i nasze cierpienia.

  Udziel pokoju, sprawiedliwości i pomyślności naszym ludom,
  gdyż wszystko, co mamy i czym jesteśmy, powierzamy Twojej trosce, Pani Matko nasza.
  Chcemy być całkiem Twoi, z Tobą przemierzać drogę pełnej wierności Chrystusowi w Jego Kościele:
  z miłością zawsze prowadź nas za rękę.

  Dziewico z Guadalupe, Matko Ameryk, prosimy Cię za wszystkimi Biskupami, by wiedli wiernych ścieżkami żarliwego życia chrześcijańskiego, ścieżkami miłości i pokornej służby Bogu i duszom.
  Spójrz, jak wielkie jest żniwo i wstaw się u Pana, by głodem świętości
  napełnił cały Lud Boży i wzbudził liczne powołania:
  kapłanów i zakonników, mocnych w wierze i gorliwych rozdawców tajemnic Bożych.

  Daj naszym rodzinom tę łaskę, by kochały i szanowały poczynające się życie, z tą samą miłością, z jaką Ty w łonie Twoim poczęłaś życie Syna Bożego.
  Święta Dziewico, Maryjo, Matko Pięknej Miłości, chroń nasze rodziny, by zawsze trwały w zgodzie i błogosław wychowaniu naszych dzieci.
  Nadziejo nasza, spójrz na nas z litością, naucz nas iść zawsze do Jezusa, a jeśli upadniemy pomóż nam się podźwignąć i wrócić do Niego przez wyznanie naszych win i naszych grzechów w sakramencie Pokuty, dającym spokój duszy.
  Błagamy Cię, daj nam wielkie umiłowanie wszystkich świętych Sakramentów, które są jak znaki pozostawione przez Twego Syna na ziemi.

  Teraz, Matko Święta, z pokojem Bożym w sumieniu, z sercem wolnym od złości i nienawiści będziemy mogli nieść wszystkim prawdziwą radość i pokój prawdziwy,
  które przychodzą do nas od Twego Syna, Pana naszego Jezusa Chrystusa
  który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków.
  Amen.

  Polubienie

 43. Mateusz pisze:

  Objawienia Matki Bożej
  w Montichiari i Fontanella
  (13 lipca 1947) :

  Jestem Matką Jezusa i Matką was wszystkich. Pan mnie przysyła, aby rozpowszechnić jak najbardziej nabożeństwo maryjne w instytutach i kongregacjach religijnych (…) oraz wśród kleru. Wszystkim, którzy mnie czczą obiecuję moją opiekę, odnowienie powołań, mniej odszczepieństwa i wielkie pragnienie świętości. Niech każdy 13 dzień miesiąca będzie dniem modlitwy poświęconym Maryi i przygotowywanym przez pierwsze 12 dni miesiąca. Sprawię, że dzień ten obfitować będzie w łaski i powołania.

  Polubienie

 44. Adrian pisze:

  Watykan zawiera ogromny sojusz z fundacjami Rothschilda i Rockefellera

  Papież Franciszek ogłosił, że Watykan zawrze „globalny sojusz” z największymi światowymi bankami, międzynarodowymi korporacjami i globalistycznymi fundacjami, aby stworzyć radę gospodarczą, której celem będzie redystrybucja bogactwa na całym świecie.
  https://www.maurizioblondet.it/il-vaticano-entra-in-alleanza-globale-con-rothschild-fondazione-rockefeller-e-grandi-banche-per-creare-un-great-reset/

  Polubienie

 45. Mateusz pisze:

  Przed chwilą sprawdziłem stan konta i tu taka liczna 2121,02…. co po odwróceniu daje datę 20r.12.12 🙂 a kupowałem dziś m.in. Pismo Święte i ikonę Boga Ojca 🙂

  Polubienie

 46. Mateusz pisze:

  Sekretarz Kongregacji ds. Kultu Bożego: Komunii świętej do ust można czasowo zakazać

  Sekretarz Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wysłał w ubiegłym miesiącu pismo do katolika z diecezji Knoxville w Stanach Zjednoczonych. Diecezjanin zaskarżył decyzję lokalnego biskupa, który czasowo zakazał udzielania Komunii świętej do ust powołując się na względy sanitarne. Sekretarz odrzucił skargę, uznając, że biskup działał w dopuszczalnych ramach.

  W wielu diecezjach na całym świecie biskupi wydawali w tym roku zakazy udzielania Komunii świętej do ust. W Polsce tej – właściwej przecież – formy udzielania Ciała Chrystusa nigdy nie zakazano, choć część hierarchów zaleciła przyjmowanie Pana do ręki.

  W diecezji Knoxville, którą kieruje bp Richard F. Stika, Komunii do ust jednak zakazano całkowicie. Biskup uzasadnił to względami epidemiologicznymi. Przeciwko tej decyzji wystąpił jeden z katolików, pisząc skargę do Stolicy Apostolskiej. W ubiegłym miesiącu na skargę odpowiedział sekretarz Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, abp Arthur Roche. Kongregacją kieruje kard. Robert Sarah, ale na piśmie nie ma jego podpisu.

  Sekretarz powołał się przy tym na list, jaki ogłosiła w sierpniu tego jego Kongregacja, sygnowany już osobiście przez kard. Saraha. W liście napisano, że w trudnych czasach – takich jak wojny czy pandemie – biskupi oraz poszczególne Konferencje Episkopatu mogą wydawać różne normy prowizoryczne, którym należne jest posłuszeństwo; takie tymczasowe rozwiązania tracą wszakże podstawę, gdy sytuacja wraca do normalności. Abp Roche w swoim liście do katolika z Knoxville napisał, że zasady te dotyczą także zawieszenia możliwości przyjmowania Komunii świętej do ust. Hierarcha napisał wprost, że „dykasteria tym samym potwierdza decyzję biskupa Stika i odrzuca skargę”.

  To zmiana względem poprzedniego stanowiska Kongregacji. W roku 2009 dykasteria, podczas tak zwanej epidemii świńskiej grypy, zajmowała się analogiczną sprawą. Wówczas przywołała instrukcję Redemptionis sacramentum, w której podkreśla się, iż katolicy zawsze mają możliwość przyjęcia Komunii do ust.

  Bp Stika przywrócił możliwość przyjmowania Komunii do ust pod koniec listopada.

  Decyzję sekretarza Kongregacji skomentował na Twitterze bp Thomas Tobin, ordynariusz Providence.

  „Watykan uznał, że biskup może zakazać przyjmowania Komunii świętej do ust na czas pandemii. Zastanawiam się, czy to samo orzeczenie pozwoliłoby też biskupowi zakazać Komunii na rękę, jeżeli uznałby, że jest to konieczne/pomocne? (swoją drogę, nie zrobiłbym ani jednego, ani drugiego)” – napisał na Twitterze.

  Polubienie

 47. Szafirek pisze:

  13 grudnia
  Święta Łucja, dziewica i męczennica

  Łucja pochodziła z Syrakuz na Sycylii. Najstarszy żywot św. Łucji pochodzi z V wieku. Według niego Święta miała pochodzić ze znakomitej rodziny. Była przeznaczona dla pewnego młodzieńca z niemniej szlachetnej rodziny. Kiedy udała się z pielgrzymką na grób św. Agaty do pobliskiej Katanii, aby uprosić zdrowie dla swojej matki, miała się jej ukazać sama św. Agata i przepowiedzieć śmierć męczeńską. Doradziła jej też, by przygotowała się na czekającą ją ofiarę. Kiedy więc Łucja powróciła do Syrakuz, cofnęła wolę wyjścia za mąż i rozdała majętność ubogim; złożyła także ślub dozgonnej czystości. Gdy wkrótce wybuchło prześladowanie chrześcijan, kandydat do jej ręki zadenuncjował ją jako chrześcijankę. Kiedy nawet tortury nie załamały bohaterskiej dziewicy, została ścięta mieczem. Działo się to 13 grudnia ok. 304 roku. Święta miała 23 lata (lub 28, bo w życiorysach można spotkać rok 286 jako datę urodzenia).
  Legenda ozdobiła heroiczną śmierć św. Łucji pewnymi szczegółami, których autentyczność trudno sprawdzić. Święta miała być m.in. wiedziona na pohańbienie do domu publicznego, ale żadną siłą nie mogli oprawcy ruszyć jej z miejsca, nawet parą wołów. Kiedy sędzia nakazał spalić ją na stosie, ogień jej nie tknął. Sędzia wtedy w obawie rokoszu skazał ją na ścięcie. Jednak i to przeżyła. Przyniesiona do domu, poprosiła jeszcze o Komunię świętą i dopiero po jej przyjęciu zmarła. Autor opisu jej męczeńskiej śmierci zostawił nadto przepiękny dialog Świętej z sędzią, swego rodzaju arcydzieło nauki moralnej ku zachęcie chrześcijan i ich podbudowaniu.
  Posiadamy tak mało informacji o św. Łucji, że niektórzy historycy byli skłonni wykreślić ją z Martyrologium Rzymskiego. W roku 1894 znaleziono jednak w Syrakuzach na cmentarzu św. Jana starożytny napis w języku greckim, który orzeka, że grób ten wystawiła swojej pani Łucji niejaka Euschia.
  Relikwie św. Łucji były między rokiem 1204 a 2004 przechowywane w Wenecji, która po 800 latach zdecydowała się je „wypożyczyć” Syrakuzom. Imię Łucji od czasów św. Grzegorza Wielkiego wymienia się w Kanonie rzymskim. Jest patronką Szwecji oraz Toledo; ponadto także krawców, ociemniałych, rolników, szwaczek, tkaczy; orędowniczką w chorobach oczu.
  W Skandynawii otoczona jest wielkim kultem. Jej wspomnienie jest świętem światła, kiedy to dzieci zgodnie z tradycja idą w pochodzie prowadzonym przez dziewczynę w wieńcu z zapalonymi świecami na głowie. Tradycja wróżb w dzień św. Łucji spotykana jest także w innych krajach, choćby u słowackich górali. Polscy górale także pamiętają o św. Łucji – od tego dnia przepowiadają pogodę na cały kolejny rok. Jest to również tradycyjny dzień rozpoczęcia przygotowań do Godów.

  W ikonografii przedstawia się św. Łucję w stroju rzymskiej niewiasty z palmą męczeństwa w ręce i z tacą, na której leży para oczu. Według bowiem dawnej legendy miała mieć tak duże i piękne oczy, że ściągała nimi na siebie powszechną uwagę. Widząc zachwyt nawet u oprawców, kazała sobie oczy wyłupić. Na tę pamiątkę w dzień jej dorocznego święta w Syrakuzach niesie się na drogocennej tacy „oczy św. Łucji”. Św. Łucja była tak dalece czczona jako patronka od chorób oczu, że nawet Dante modlił się do niej, kiedy zaczął chorować na oczy (Raj, Pieśń 32, 136). Atrybutami św. Łucji są: lampa, miecz, palma męczeństwa, płomień u stóp; na tacy oczy, które jej wyłupiono; sztylet.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-13a.php3

  13 grudnia
  Święta Odylia (Otylia), opatka https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-13b.php3

  Polubienie

 48. Adrian pisze:

  Carbonia 12.12.2020 – 02.47 Wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe.

  I Mary Najświętsza, Dziewica z Guadalupe, Współodkupicielka.
  Jestem z wami, którzy idą za moim Synem Jezusem.
  Moja błogosławiona córko, przygotuj swój dom i złóż w sobie pewność, że wszystko się skończyło, że bramy piekielne nie przemogą prawdziwego Kościoła Bożego; że Święty Ołtarz jest gotowy, Jego Ofiara, Jego Wszystko zostało oddane za jego własne, teraz powraca, aby wziąć wszystko z powrotem w siebie.
  Ja, Najświętsza Maryja Panno , Dziewica z Guadalupe, postępuję teraz zgodnie z planem, jaki Ojciec Mi powierzył dla zbawienia ludzkości. Przychodzę jako Współodkupicielka Dzieła zbawienia, przychodzę z bronią Miłości, aby głosić Miłość.
  Oto przychodzę, aby oczekiwać jego powrotu, przygotuję z wami, jego żołnierzami, drogę na jego powrót.
  Umiłowane dzieci, jestem Tym, który weźmie was w Jej Piersi i dam wam dary Nieba, będziecie pełnić misję ze Mną i ze Mną odniesiecie zwycięstwo w Chrystusie Jezusie, moim Synu.
  Święty Józef jest zawsze przy mnie i będzie ze Mną w tej misji. Jezus posyła go, aby jego krawat był we Mnie mocny.
  Kiedy przyjdę, niebo zamanifestuje się w blasku Bożego Narodzenia, wszystko będzie nieskończenie niebieskie, a opadający mróz będzie oczyszczał, ponieważ będzie towarzyszył Królowej Nieba i Ziemi.
  W te Święta Bożego Narodzenia Jezus będzie z małym odpoczynkiem w każdym domu, w którym przygotowano szopkę , z miłością, oddaniem i prawdziwym oczekiwaniem Zbawiciela. Będzie błogosławił swój nowy lud i strzegł ich domów swoimi aniołami.
  Jesteśmy w obliczu ostatecznego wyzwania, punktem zwrotnym są dzieci Boże w Błogosławieństwach Niebios, podczas gdy ucisk będzie wielki dla tych, którzy zaparli się Boga Zbawiciela.
  Kwiaty mojego Ogrodu, czekajcie na mnie z miłością, niech żar miłości będzie w was, ponieważ przyszedłem, aby przynieść wam Zbawiciela.
  Módlcie się moje dzieci, módlcie się na różańcu świętym
  i wyrzeknij się rzeczy tego świata, przygotowując się do wzniesienia.
  … Nadszedł czas łaski dla dzieci Bożych!
  Przyjmij mnie w sobie, to ja poprowadzę cię do pewnego zwycięstwa.
  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Dziewica z Guadalupe
  =====================================
  Trevignano Romano 12 grudnia 2020
  Moje dzieci, dziękuję wam, że jesteście tu na modlitwie i odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszych sercach. Drogie dzieci, to czas na wybór. Twój wybór będzie musiał dotyczyć życia lub śmierci, światła lub ciemności. Moje dzieci, posłuchajcie słów poprzednika Adwentu mojego Syna Jezusa, moje dzieci, nie rozpraszajcie się i módlcie się, ponieważ wojna między dobrem a złem już się rozpoczęła, módlcie się z rękami złożonymi od teraz. nastąpi ciąg wydarzeń, nawróć się pilnie, czas się skończył. Teraz zostawiam was z moim Świętym Błogosławieństwem w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen.

  Polubienie

 49. Adrian pisze:

  Microsoft opatentował wirtualne ludzkie klony

  Wszystkie te dane będą przetwarzane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Algorytm będzie w stanie niezawodnie naśladować styl komunikacji danej osoby w sieciach społecznościowych, a także budować modele mowy, które całkowicie go skopiują.
  W szczególności system może służyć również do tworzenia botów do rozmów głosowych, które kopiują styl komunikacji zmarłych osób. W ten sposób w praktyce powstanie ich wirtualny klon, zdolny do komunikowania się, a nawet mówienia.
  Microsoft ukrywa cel nowej technologii. Jeśli jest używany do tworzenia klonów zmarłych osób, wiele krajów będzie musiało zrewidować obowiązujące przepisy w zakresie, w jakim gwarantuje ono prywatność po śmierci.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/microsoft-opatentowal-wirtualne-ludzkie-klony

  Polubienie

 50. Mateusz pisze:

  Carbonia 11.12.2020 – 17.55
  Fragment:

  Umiłowana córko, napisz:
  Ja, Bóg Ojciec Wszechmogący, powiedziałem prawdę do twego serca, rozprzestrzeniam się na mój lud, moja córko!

  Bóg ma interweniować, jego ramię będzie strzelać ognistymi strzałami,
  jego gniew jest na to przewrotne pokolenie, pozbawione miłości i pokory.
  Człowiek się okadził, wierzy w rzeczy materialne,
  pieniądze zaślepiają go na prawdę.

  Bóg długo czekał, aż człowiek pokutuje, ale widzi, że nie ma powrotu, jego zło nie ma granic, wsiąknął w truciznę szatana.

  Dlatego mówię wam: przygotujcie się, ludzie, mój kielich zostanie wylany, wszystko się skończyło.
  Mój Kościół odwrócił się ode Mnie, zaparł się Mnie! … Nawet dzisiaj, tak jak wtedy, cierpię na zdradę. Prawdę mówiąc, powiadam wam, ludzie, tutaj zaczęła się wasza namiętność, teraz to, co Mi uczyniliście, przydarzy się wam.

  Bębny toczą się na śmierć! Ratujcie się, ludzie! Wróć do Mnie teraz, zanim Bóg wykrzykuje swój ból i wyzwoli swój gniew… pospiesz się… nie ma już czasu!

  Polubienie

 51. Leszek pisze:

  W dzisiejszym drugim adwentowym czytaniu z 1Tes 5,16-24, św. Paweł powiada: „nieustanne/ustawicznie się módlcie” (5.17).
  O istocie tej nieustannej modlitwy tak mówi, Pan Jezus w „Prawdziwym Życiu w Bogu”:

  „Szatan nie ma żadnego przystępu do czuwających bez przerwy na modlitwie” (29.07.1991) …

  „Moje umiłowane dzieci, złodziej przychodzi w nocy (z przypisu:To znaczy, że szatan wchodzi o wiele łatwiej do duszy pogrążonej w ciemności.). Bądźcie więc czujni i nie pozwólcie mu się włamać do domu. Trwajcie u s t a w i c z n i e na modlitwie ze Mną. Modlić się u s t a w i c z n i e znaczy mieć stałą świadomość Mojej Obecności w sobie. Mieć świadomość Mojej Obecności znaczy być czujnym. Być czujnym znaczy żyć w światłości i być świętym. Waszym domem jest wasza dusza. Czuwajcie więc, aby światło w was nie było ciemnością. Nie pozwólcie Kusicielowi zastać was śpiących. Jesteście Moimi przyjaciółmi, czy o tym pamiętacie? Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was miłuję. O cokolwiek poprosicie w Moje Imię, tego wam udzielę”. (3.03.1992) …

  i

  „Gdybyście wiedzieli, jak bardzo zatrważająca jest nieznajomość przyczyn waszych grzechów, nieodczuwanie waszych grzechów i utrata rozróżniania tego, co jest dobre, a co złe! (por. Pwt 1,39; Iz 5,20; Jn 4,11). Bądźcie odporni na taktykę demona; bądźcie czujni, proście Mnie ciągle, módlcie się n i e u s t a n n i e. Dzięki nieprzerwanej modlitwie, modlitwie płynącej z serca, pozwólcie Mi odczuwać, że stale Mnie pragniecie. Takie jest Życzenie Boga, Moi umiłowani. Jeśli pragniecie wzrastać w Mojej Miłości, wyjdźcie z letargu i porzućcie modlitwy wypowiadane jedynie wargami.
  Pragnąć Mnie, Mnie, waszego Pana to znaczy trwać na n i e u s t a n n e j modlitwie. Spróbujcie zrozumieć Moje orędzie. Pragnijcie Mnie z radością, pragnijcie Mnie sercem, a nie waszymi wargami. Pozwólcie Mi usłyszeć wasze wołanie: Abba! Powróćcie do Mnie jak małe dzieci, powróćcie do Mnie i szukajcie Mnie swoim sercem. Przyjdźcie do Mnie oddać Mi swoje serca. Pobożność upiększy wasze dusze. Nie oddalajcie się od Prawdy, bo Prawda jest Miłością. Przyjdźcie więc do Mnie pełni miłości, czerpiąc z Mojego Serca. Trwajcie w Prawdzie, żyjcie w Prawdzie, pragnąc Mnie nieustannie. Czyńcie to wszystko, abyście mogli żyć. (2.10.1989) …

  „Rozmyślaj nad tajemnicą Mojej Obecności. O, Vassulo, tyle jest pokus na świecie, że dusze nie mogą pozwolić sobie na to, aby choć na sekundę zasnąć.
  Powinny stale modlić się czuwając. Te pokusy rodzą się niby z niczego. Zasadzki budowane przez szatana są tak subtelnie ukryte, że dusze wpadają w nie w jednej chwili, zupełnie nieświadome, że w nie wpadły! Gdyby tylko dusze słuchały Mnie i modliły się częściej – dostrzegając wciąż Moją Obecność, rozmawiając ze Mną jak ze swoim Towarzyszem albo prosząc Mnie jak Ojca – byłyby bardziej świadome tych zasadzek. N i e u s t a n n e modlitwy utrzymują szatana w oddaleniu, a zbliżają dusze do Mnie”. (19.01.1990)

  oraz:

  Matka Boża do jednej grupy modlitewnej:

  … Módlcie się, Moi umiłowani, módlcie się b e z p r z e r w y. Znajdziecie odpowiedzi na wasze problemy w n i e u s t a n n e j modlitwie. Niech to będzie waszą bronią: modlitwa serca. W ten sposób prowadźcie dialog z Bogiem. Szatan ucieka za każdym razem, kiedy z miłością wzywacie Boga. Dlatego dziś, jutro i zawsze będę wam powtarzać: módlcie się, módlcie się, módlcie się. Moja miłość do was jest wielka. Nie pozwalajcie szatanowi kusić was, abyście przestali na Mnie patrzeć…. (2.08.1991)

  Polubienie

 52. Millka pisze:

  12.12.2020r. Godz.11:05

  Jezus: Aniu, córko Moja, Duch Święty jest darem dla dusz otwartych na miłość Boga. Zaś Boża mądrość prowadzi dusze, co ufają Bogu.
  Duch zamętu zaś pochodzi od szatana, i tu nie ma ani mądrości, ani logiki, ani dobra.
  Cóż mają robić dusze zwiedzione przez szatana?
  Każda dusza od Boga pochodzi i nosi w swym sercu cząstkę Boga. Wielka to godność być stworzonym na obraz i podobieństwo Boga. Miłość Moja pragnie przyciągnąć każdą duszę do siebie, i miłość Moja szuka dusz i wyczekuje ich powrotu.
  Dusza, która się zagubiła, lecz pragnie życia w bliskości Boga, powinna trwać na modlitwie, czytać często Pismo Święte, korzystać często z Sakramentów Świętych i karmić się Eucharystią.

  – Tak, Mój Jezu Umiłowany. A cóż mają czynić dusze, co gubią się na Twojej drodze nawrócenia?

  Jezus: Dusze, co gubią się na drodze nawrócenia, są kuszone i zwodzone przez szatana. Tak, tym bardziej powinny Mi ufać i zwracać się do Maryi o obronę, walczyć z szatanem modlitwą różańcową i nigdy się nie poddawać. Czas walki jest czasem oczyszczenia dla takiej duszy. To czas, gdy ją urabiam i przemieniam. Ważne jest, by trwała w walce będąc ciągle w stanie łaski uświęcającej, a gdy grzech popełni, niech nie traci ani chwili, by Mą łaskę odzyskać i pójść jak najszybciej do spowiedzi.
  Grzeszna jest natura człowieka i grzech pierworodny nad nim ciąży, grzech Adama i Ewy. I wielu myśli, że winna jest Ewa, lecz wina jest obopólna, gdyż Adam i Ewa obydwoje zjedli z drzewa owoc zakazany. Tam, gdzie jest pokusa powinna być i walka z pokusą. Tak, obydwoje ulegli, choć zdaje się, że słabsza była Ewa i zwiódł ją szatan, lecz Adam swej siły nie pokazał. Tak, natura ludzka skażona jest grzechem i słabość ta jest w każdym człowieku. Tylko Maryja bez grzechu poczęta jest wolna od skażenia słabością Adama i Ewy. Dlatego, mimo że jest człowiekiem, ma dar walki z szatanem jak żadna istota ludzka. Tak, zmiażdży mu głowę, choć pięta jej też zostanie zmiażdżona. Tą piętą jesteście wy, Moje drogie dzieci. Dlatego tak bardzo szatan was atakuje, niszczy wasze rodziny, bliskie relacje, wprowadza chaos i zamęt.

  – Mój Jezu Umiłowany, Tyś nam ratunkiem w czasach zamętu i knowania szatana, gdzie brat przeciwko bratu staje. Prowadź nas w walce niczym rycerzy, sił nam dodawaj, byśmy nie ustali. Prowadź nas w mocy Ducha Świętego i spraw, by nasze serca w modlitwie były zawsze zapalone ogniem Twojej miłości.
  Maryjo, niech płaszcz Twojej opieki osłania całą naszą Polskę i każdego z nas, byśmy byli niewidoczni dla wroga. Niech Krew Twojego Syna będzie nam ratunkiem, byśmy zwyciężali każdego dnia, by Naród Polski, Naród wybrany, wyszedł zwycięsko z opresji szatana i stał się Chwałą Boga samego.

  Maryja: Ja, Maryja, pragnę przyprowadzić każdą duszę przed Oblicze Mojego Syna. Lecz, drogie dzieci, nie traćcie nadziei, nie traćcie Ducha Mojego Syna.
  Czyż Mój Syn nie zwyciężył na Krzyżu? Czy Krew Jego, Krew Baranka ofiarnego nie jest łaską dla całego świata?
  Miłość Boga wyleje się na cały świat w obfitości, gdy czas próby minie. Lecz teraz jest czas walki, walki modlitwą, walki postem i ofiarą. Czas, gdy dusze ofiarne wynagradzają za zło. Wkrótce czas żniw nastanie i czas przyjścia Mojego Syna na Sąd. Tak, wiele dusz czeka na Prześwietlenie Sumień i wielkie jest wasze zniecierpliwienie. Mój Syn przyjdzie w wyznaczonym czasie i wszystko się wypełni w swoim czasie. Czas jest wciąż przyspieszany dla dobra ludzkości i krótsza jest doba, i godzina, i minuta, i sekunda szybciej płynie dla dobra ludzkości.
  Tak, drogie dzieci, żyjcie nadzieją na przyjście Mojego Syna, gdyż wkrótce się narodzi.
  Czy wasze serca są już gotowe, otwarte i pełne ufności?
  Miłość Boga jest wielką łaską, i Jego radość i nadzieja, co się nie łamie. Trwajcie w bliskości Boga, a Ja, Maryja, będę wam wypraszać łaski u Mego Narodzonego Syna.

  Polubienie

  • Lucjan pisze:

   Jesteś mi wstanie wytłumaczyć dlaczego Jezus mówi, że pięta zostanie zmiażdżona? W oryginalnym tłumaczeniu pisze, że czyhać będzie. A to jest różnica. Bóg nie może powtarzać kłamstw, czyż nie?

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   Lucjanie! dziękuję Ci że na to zwróciłeś uwagę.Ja też to zauważyłam ale generalnie już nie czytam wpisów Millki i je pomijam. I tak radzę każdemu.
   Ona po prostu stara się u nas wprowadzić zamęt.

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   PRZECZYTAJCIE TO CO SERWUJE NAM MILLKA:
   ” Tylko Maryja bez grzechu poczęta jest wolna od skażenia słabością Adama i Ewy. Dlatego, mimo że jest człowiekiem, ma dar walki z szatanem jak żadna istota ludzka. Tak, zmiażdży mu głowę, choć pięta jej też zostanie zmiażdżona. Tą piętą jesteście wy,”

   TAK TO PRAWDA,ŻE MARYJA POKONA SZATANA ALE JEŚLI WIZJONERKA PODAJE ŻE MY JESTEŚMY TĄ PIĘTĄ TO MATKA BOŻA MA NAS ZMIAŻDŻYĆ SWOJE DZIECI BOŻE.STRASZNA HEREZJA MILLKO.

   Polubienie

   • Lucjan pisze:

    Źle to tłumaczysz, nie chodzi o to że pięta zostanie zmiażdżona. Bo tak jest napisane w Biblii. Tak faktycznie pisze. Tylko że, w jednych pisze że będzie zmiażdżona, tych młodszych. A tych starszych pisze, że czyhać będzie. Zakładam, że niebo doskonale, wie jak jest w oryginale. I gdyby ktoś majstrował przy pisamch, to niebo nie mówiłoby tak samo jak kłamstwo które powstało. Ale jest możliwe, walnąć gafę przez człowieka.

    Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    JESZCZE DO TEGO WRÓCĘ:”Tak, zmiażdży mu głowę, choć pięta jej też zostanie zmiażdżona. Tą piętą jesteście wy,”
    TAK NAPRAWDĘ TO Z TEGO ZDANIA NIE WYNIKA,ŻE TO MARYJA ZMIAŻDŻY PIĘTĘ I TO PROSTUJĘ OD RAZU ALE JEST NIE OKREŚLONE KTO TO ZROBI”
    WYPOWIEDZIAŁAM SIĘ TAK MOŻNA POWIEDZIEĆ KIERUJĄC SIĘ TYM CO NAPISAŁ LUCJAN,A JAK JEST W PIŚMIE ŚW KS WUJKA TO JESZCZE NIE SPRAWDZIŁAM ALE SĄDZĘ ŻE ANI JOTA Z PISMA ŚW NIE POWINNA BYĆ ZMIENIONA.

    Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   KSIĘGA RODZAJU3
   „Wtedy Pan Bóg rzekł do węża:
   «Ponieważ to uczyniłeś,
   bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych;
   na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia.
   15 Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,
   pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
   ono zmiażdży2 ci głowę,
   a ty zmiażdżysz2 mu piętę».

   WG TEJ TREŚCI PISMA ŚWIĘTEGO TO PAN BÓG POWIEDZIAŁ DO SZATANA ŻE,BĘDZIE STARAŁ SIĘ ZWIEŚĆ WIELE DZIECI BOŻYCH I ICH ZMIAŻDŻYĆ.,NO I DUŻĄ CZĘŚĆ ZMIAŻDŻY CZEGO JESTEŚMY ŚWIADKAMI.

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   TO W MOIM OSTATNIM WPISIE ZAMIEŃ SOBIE SŁOWO ZMIAŻDŻY NA CZYHA NA DZIECI BOŻE I WIELE ZWIÓDŁ.
   WYKAZAŁAM ZASADNICZĄ RÓŻNICĘ ŻE MARYJA POKONA SZATANA A SZATAN CZYHA (ZMIAŻDŻY) PIĘTĘ (DZIECI BOŻE) ALE CIEBIE WIDAĆ TO NIE SATYSFAKCJONUJE ,TO DZIĘKUJĘ CI JUŻ ZA ROZMOWĘ ALE I ZA TO ŻE MOGŁAM ODNIEŚĆ SIĘ TO TEGO KŁAMSTWA W TYM PRZESŁANIU ANIU.

   Polubienie

 53. Szafirek pisze:

  14 grudnia
  Święty Jan od Krzyża,
  prezbiter i doktor Kościoła

  Jan de Yepes był trzecim z kolei dzieckiem Gonzaleza de Yepes i Katarzyny Alvarez. Przyszedł na świat w 1542 roku w Fontiveros, w pobliżu miasta Avila (Hiszpania). Miał dwóch braci: Ludwika i Franciszka, ale pierwszy z nich zmarł niedługo po urodzeniu. Warunki w domu były bardzo ciężkie, gdyż rodzina wyrzekła się Gonzaleza za to, że będąc szlachcicem śmiał wziąć za żonę dziewczynę z ludu. Jeszcze cięższe warunki nastały, kiedy zmarł ojciec. Jan miał wówczas dwa i pół roku. Matka przeniosła się z dziećmi do Arevalo (1548), a potem do Medina del Campo (1551). Jan został oddany do przytułku. Potem pracował w szpitalu, by następnie próbować różnych zawodów u kolejnych majstrów: w tkactwie, krawiectwie, snycerstwie, jako malarz, jako zakrystian, wreszcie jako pielęgniarz. Za zebrane z trudem pieniądze uczył się w kolegium jezuickim w Medinie (1559-1563), jednocześnie pracując na swoje utrzymanie. W roku 1563, mając 21 lat, wstąpił do karmelitów i wtedy obrał sobie imię Jan od św. Macieja. W zakonie napotkał na znaczne rozluźnienie. Dlatego gdy składał śluby, czynił to z myślą o profesji według dawnej obserwancji. Po ukończeniu studiów filozoficznych i teologicznych w Salamance, w 25. roku życia otrzymał święcenia kapłańskie (1567).
  W dniu swojej Mszy prymicyjnej spotkał św. Teresę z Avila, która podjęła się dzieła reformy żeńskiej gałęzi Karmelu. Te dwie bratnie dusze zrozumiały się i postanowiły wytężyć wszystkie siły dla reformy obu rodzin karmelitańskich. W następnym roku św. Teresa namówiła pewnego szlachcica, żeby ofiarował dom w Duruelo na założenie pierwszej fundacji reformy. Tam przeniósł się Jan wraz z dwoma przyjaciółmi, których pozyskał dla reformy. 28 listopada 1568 r. złożyli ślub zachowania pierwotnej reguły. Jan przybrał sobie wówczas imię Jana od Krzyża. Postanowił pozostać wierny reformie, choćby „miał to przypłacić życiem”. Wkrótce okazało się, że będzie miał okazję dać dowód tej wierności. W latach 1569-1571 został wybrany na mistrza nowicjatu. W roku 1570 musiał jednak przenieść klasztor do Pastrany. W roku 1571 został rektorem pierwszego klasztoru karmelitów w Alcali, który przyjął reformę. Równocześnie pełnił obowiązki spowiednika karmelitanek zreformowanych w Avila (1572-1577).
  W postępowaniu Jana przełożeni dopatrzyli się niesubordynacji. Obawiali się rozkładu zakonu. Posypały się napomnienia i nakazy. Gdy Jan okazywał się na nie głuchy, został aresztowany w Avila w nocy z dnia 2 na 3 grudnia 1577 roku i siłą zabrany do Toledo. Wtrącony do więzienia klasztornego, był nie tylko pozbawiony wolności, ale skazany na głód i częstą chłostę. Nie załamał się jednak. Jak sam pisał, w „paszczy wieloryba” przebył 9 miesięcy. Pan Bóg w tych miesiącach udręki zalewał go potokami pociech mistycznych. „Noce ciemne” długiego więzienia wykorzystał dla doświadczenia nie mniej bolesnego stanu, kiedy Pan Bóg pozornie opuszcza swoich wybranych, by ich zupełnie oczyścić i ogołocić z niepożądanych pragnień, uczuć i przywiązań.
  15 sierpnia 1578 roku udało mu się uciec z zakonnego więzienia w Toledo po długich i żmudnych do tego przygotowaniach. Bracia z własnego klasztoru przyjęli go z wielką radością. 9 października tego roku wziął udział w kapitule, na której został wybrany przełożonym konwentu w Jaen, w Andaluzji. W roku następnym (1579) otworzył nowy dom reformy, w Baeza, gdzie pozostał jako przełożony do 1582 r. W roku 1581 z domów zreformowanych karmelitów utworzona została osobna prowincja. Zezwolił na to papież Grzegorz XIII specjalnym breve z 22 lipca 1580 roku.
  Cierpienia Jana podjęte dla reformy zaczęły owocować. Gorliwi zakonnicy widzieli w nim męczennika sprawy i zaczęli przekonywać się do reformy. Mnożyły się także nowe fundacje dzięki hojności panów duchownych i świeckich. W roku 1582 Jan został mianowany przełożonym domu w Granadzie, a trzy lata później kapituła wybrała go wikariuszem prowincji Andaluzja. W 1587 r. zrzekł się tego urzędu i został ponownie mianowany przełożonym konwentu w Granadzie.
  Kiedy liczba zreformowanych klasztorów zaczęła rosnąć i powstawały nowe prowincje, papież Sykstus V zezwolił na wybór osobnego wikariusza generalnego dla prowincji zreformowanych, ale generał miał być jeszcze wspólny dla obu rodzin karmelu. Papież miał bowiem nadzieję, że niebawem cały zakon przyjmie reformę. W roku 1588 odbyła się pierwsza kapituła generalna prowincji zreformowanych.
  Jednak stronnictwo złagodzonej reguły wzięło górę. Jan został usunięty ze wszystkich urzędów i jako zwykły zakonnik zakończył niebawem życie w klasztorze w Ubedzie 14 grudnia 1591 roku w wieku zaledwie 49 lat. Umierał zupełnie osamotniony, bowiem św. Teresa z Avila dawno już nie żyła – przeszła do nieba 4 października 1582 roku.
  Najbardziej sławny stał się Jan od Krzyża dzięki swoim pismom. Było ich znacznie więcej, ale spalono je zaraz po śmierci w obawie, by nie dostały się do rąk wrogów zakonu jako materiał przeciwko złagodzonej regule. Pozostały 22 dzieła, w tym kilkanaście utworów poetyckich, które dla mistyki chrześcijańskiej mają wprost bezcenną wartość. Najważniejsze są dwa z nich: Noc ciemna i Pieśń duchowa. Są one perłą w światowej literaturze mistyki. Oba dzieła początek swój wywodzą z więzienia w Toledo. One też przysporzyły Janowi tytuł doktora Kościoła; dzięki nim zwany jest on także doktorem mistycznym. Dzisiaj jego dzieła są przełożone na wszystkie znane języki świata i należą do klasyki dzieł mistycznych.
  Nie mniejszym powodzeniem cieszą się dotąd Droga na Górę Karmel i Żywy płomień. Nikt dotąd nie poddał stanów mistyki tak subtelnej analizie, jak właśnie Jan od Krzyża. Św. Teresa z Avila zostawiła wprawdzie także poważne dzieła z zakresu mistyki chrześcijańskiej, ale podeszła ona do problemu raczej od strony praktycznej, podczas gdy Jan wskazał na podstawy teologiczne mistyki. Miał także wybitne zdolności plastyczne. Umiał rysunkiem, poglądowo, przedstawić nawet bardzo skomplikowane drogi mistyki (np. szkic Góra doskonałości). Chyba to jedyny wypadek w dziejach mistyki katolickiej. Najsłynniejszym rysunkiem, zachowanym do dziś (i przechowywanym jako relikwia) jest szkic Ukrzyżowanego Chrystusa, utrwalona na kartce wizja z objawienia w Avila (1572-1577). Rysunek ten stał się inspiracją dla współczesnych twórców (m.in. Salvadore Dali namalował obraz zatytułowany Chrystus św. Jana od Krzyża).
  Relikwie Doktora Mistycznego znajdują się w kościele karmelitów w Segovii. Beatyfikowany został przez papieża Klemensa X w 1675 r., a kanonizowany w 1726 r. przez Benedykta XIII. Pius XI ogłosił go doktorem Kościoła w 1926 r. Jest patronem karmelitów bosych.

  W ikonografii św. Jan od Krzyża przedstawiany jest w habicie karmelitańskim. Jego atrybutami są: otwarta księga, krucyfiks, lilia, orzeł u jego stóp.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-14a.php3

  14 grudnia
  Święty Wenancjusz Fortunat, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-14b.php3

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s