Słowo na dziś

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

68 odpowiedzi na „Słowo na dziś

 1. Gosia 3 pisze:

  ANIOŁ PAŃSKI

  Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi.
  I poczęła z Ducha Świętego.
  Zdrowaś Maryjo…

  Oto ja Służebnica Pańska.
  Niech mi się stanie według słowa twego.
  Zdrowaś Maryjo…

  A Słowo Ciałem się stało.
  I mieszkało między nami.
  Zdrowaś Maryjo…

  Módl się za nami święta Boża Rodzicielko, abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się. Łaskę Twoją prosimy Cię Panie racz wlać w serca nasze, abyśmy, którzy przez Zwiastowanie anielskie, Wcielenie Chrystusa Syna Twojego poznali przez mękę Jego i krzyż do chwały zmartwychwstania zostali doprowadzeni. Przez Chrystusa Pana naszego.
  Amen.

  3x Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…
  Wieczne odpoczywanie raz zmarłym dać Panie…

  Umiłowana Matko Zbawienia, dziękujemy za wszelkie dotychczas otrzymane łaski. Okryj Płaszczem Swej Opieki naszą Ojczyznę, Prezydenta, rząd i nas samych. Proszę Oblubienico Ducha Świętego za Ojca Św. Benedykta XVI, za Kapłanów. Proszę Cię Maryjo o pokój w Polsce i na świecie. O miłość wzajemną i wzajemny szacunek nawet do nieprzyjaciół. O Intronizację Osoby Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Maryjo spraw byśmy wykonali misję Twojego Syna i skróć nasze cierpienia. Skróć także cierpienia chrześcijan na świecie. O nawrócenie Rosji.

  Błagam pokornie Matko Boża i Królowo o zdrowie fizyczne dla cierpiącej Joli z USA – kuzynki Halinki; błagam o powodzenie operacji małej Sary; składam dziękczynienie za łaskę powrotu do życia i zdrowia z udaru MariiF, o jej dobrą rehabilitację; wylej strumień łask dla Gosi 3 i jej wszystkich spraw, w intencji szybkiego załatwienia spraw kierownika duchowego Gosi 3; za siostrę Gosi i jej najstarszego wnuczka; dzięki Ci składam za pozytywny przebieg rehabilitacji mojej Marii; Moni i jej dzieci, o ulgę w cierpieniu dla Szafirka; o zdrowie dla Andrzeja, MariiF i jej męża; o zdrowie dla Kingusi i małej Małgosi; za chorego Dawidka i Franusia oraz wnuczków Gosi 3; za córkę MariiF, o pocieszenie, za Marcina, o Mateusza i zdrowie dla jego taty oraz o uratowanie małżeństwa siostry Magdaleny i nawrócenie Artura; za Mariusza (Kielicha) i nawrócenie jego żony; za Halinkę i zdrowie dla męża Ryszarda oraz o potrzebne łaski dla ich syna, o uzdrowienie i nawrócenie jej sąsiadów; o zdrowie dla Janusza, o cudowne uzdrowienie Leopolda, o Andrzeja, za Hannę i jej rodzinę, o nawrócenie Marty córki Wandy Z i syna MariiF; za Dorotę córkę Małgosi N; o siły i nawrócenie dla Bogusławy i Zbigniewa, w intencji Małgosi MK, za małżeństwo Beaty i Piotra o 24-letnim stażu, by mężczyzna wrócił do żony; Małgosi 4, Piotra, Basi z Kanady, Beatki1 i Beatki2, prosimy o pełny powrót do zdrowia dla ks. Czesława z Kanady; za Lidię, Barbarę, w int. Marioli, Tereski, Krzysztofa, o Sławka z USA i opiekę dla jego rodziny, Aviso i mamy, Bryzy z rodziną i pocieszenie w smutku, Marii, Zosi, Joli i jej męża, o pokój dla Asi z mamą, Moniki z T., Moniki z Wr., Marty i dzięki Ci Maryjo, że urodziła, Kasi i Katarzyny, Giovanny z mężem, Alicji, Edytki i Zosi, Małgosi, Danuty, Millki, Joli, Avizo z rodziną, o nawrócenie Andrzeja, za Leszka, osób które się z nami, za Adriana i jego rodzimę, które doszły do NP. Za dusze cierpiące w czyśćcu. Błagam za członków ich rodzin oraz wszystkich zmarłych członków naszych rodzin w tym rodzinę śp. Michała, śp. Heleny, mamy Basi oraz śp. taty i śp. brata Małgosi 4; śp. Agnieszki, córki Joli i śp. Jerzego, śp. Zdzisława i śp. Andrzeja, śp. Waldemara, śp. Jarka męża Bryzy, śp. Karola, – siostrzeńca MariiF, śp. siostry Avizo, śp. Bożeny, za śp. Zosię, kuzynkę Halinki oraz wszystkich członków naszych rodzin. Wstawiaj się za duszami, które odeszły do Niebieskiej Ojczyzny lub przechodzą oczyszczenie. Proszę za duszami czyśćcowymi o których nikt już nie pamięta. Mateczko w szczególności opiekuj się swoimi dziećmi na emigracji i żyjącymi samotnie. Za Czytelników, Przyjaciół i wrogów naszego bloga.

  Polubienie

 2. Gosia 3 pisze:

  Modlitwa Krucjaty 33. Bóg Ojciec: „O uznanie Mojej Pieczęci i przyjęcie jej z miłością, radością i wdzięcznością”. Bóg Ojciec pragnie, aby wszyscy przyjęli tę Pieczęć jako ochronę – dla każdego z osobna oraz dla naszych rodzin – w czasie przygotowań na Powtórne Przyjście Jezusa Chrystusa.

  Jezus: „Pragnę, by każdy z was odmawiał od dzisiaj każdego dnia Modlitwę Krucjaty o numerze 33 i żebyście mieli egzemplarz Pieczęci Boga Żywego przy sobie”.

  O mój Boże, mój kochający Ojcze, przyjmuję z miłością i wdzięcznością Twoją Boską Pieczęć Ochrony. Twoja Boskość obejmuje moje ciało i duszę na wieczność. Chylę się w pokornym dziękczynieniu i ofiaruję Ci moją głęboką miłość i wierność, mój ukochany Ojcze. Błagam Cię, chroń mnie i moich bliskich tą szczególną Pieczęcią. Ślubuję moim życiem służyć Ci na wieki wieków. Kocham Cię, drogi Ojcze. Pocieszam Cię w tych czasach, drogi Ojcze. Ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego na przebłaganie za grzechy świata i dla zbawienia wszystkich Twoich dzieci. Amen.

  Polubienie

 3. Gosia 3 pisze:

  „«Przyjdź Duchu Święty, przyjdź przez potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, Twojej umiłowanej Oblubienicy». Amen.

  Polubienie

 4. Mariusz pisze:

  DZIŚ MNIE NIE NIE MA.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   A PRZECIEŻ JESTEŚ. 🙂

   Polubienie

  • Marcin pisze:

   MARIUSZ!!!!!!

   Czy mógłbyś w poprzednim temacie tam gdzie jest przeslanie tam w moim przedostatnim komentarzu do Gosi zmienić mój adres Email na moje imię Marcin? Pomyliłem się i zamiast imienia napisałem tam email. A jeśli nie można to mógłbyś po prostu usunąć ten komentarz z tym emailem. Nie chcę żeby ten adres email był tak na widoku.
   Dziękuję.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Polubienie

 5. Gosia 3 pisze:

  ” ODMAWIAJCIE WIĘC TĄ MODLITWĘ CODZIENNIE A PAN BÓG ZMNIEJSZY KARĘ …”

  MODLITWA DO BOGA OJCA

  Podyktowana przez Jezusa polskiej prorokini S.B. siostrze Leonii Nastał

  Uwielbiam Cię, Ojcze nieskończonego majestatu. Cieszę się chwałą Twego Bóstwa płynącą z tajemnicy przybrania i uświęcenia dusz ziemskich Twoich dzieci. Cieszę się miłością Ducha Świętego – Boga równego Ojcu i Synowi. Chwalę Cię, Ojcze. Uwielbiam, miłuję z Jezusem, z Matką Najświętszą, aniołami, świętymi i sprawiedliwymi żyjącymi na ziemi i cierpiącymi w czyśćcu. Chwała Ojcu Przedwiecznemu i Synowi Jednorodzonemu i Duchowi Świętemu. Chwała nieustanna Trójcy Przenajświętszej przez Jezusa – od Jego najmniejszego dziecka przybranego. Niech ta chwała rozbrzmiewa nieustannie w sercu moim, w moim otoczeniu, w całym świecie, jak rozbrzmiewa w domu Ojca przedwiecznego. Amen.

  ŚW MÓJ PATRONIE: św. ANDRZEJU BOBOLO

  Proszę Cię zanieś moją modlitwę przed Tron Boga Ojca o odrodzenie moralne
  naszego narodu i solidarność społeczną.
  Amen.

  Panie Jezu Chryste, Synu Ojca, ześlij teraz Ducha Twego na ziemię. Spraw, aby Duch Święty zamieszkał w sercach Wszystkich narodów i chronił je od upadku, katastrofy i wojny. Niechaj Pani Wszystkich Narodów, która niegdyś była Maryją, stanie się naszą Orędowniczką. Amen

  BOŻE PRZEDWIECZNY PROSIMY CIĘ O TO ABY NARÓD IZRAELA UZNAŁ JEZUSA CHRYSTUSA JAKO JEDYNEGO KRÓLA I MESJASZA PRZEZ KTÓREGO MOŻNA TYLKO SIĘ ZBAWIĆ. PROSIMY MIEJ W SWOJEJ OPIECE ZEVA PORATA, KTÓRY GŁOSI EWANGELIĘ CHRYSTUSOWĄ.

  BOŻE MIŁOSIERNY I WSZECHMOCNY PROSIMY CIĘ PRZENIEŚ NASZE MODLITWY W OKRESIE ZMIANY CZASU LETNIEGO KTÓRE ODMAWIAMY W GODZINACH USTANOWIONYCH PRZEZ KOŚCIÓŁ ŚW ( ABY BYĆ MU POSŁUSZNYM) NA GODZINY RZECZYWISTYCH ŁASK CZYLI USTANOWIONYCH PRZEZ CIEBIE BOŻE OJCZE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ.
  BŁAGAMY ABY KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY ROZPOZNAŁ TEN ZNAK DANY OD PANA BOGA I POSTANOWIŁ INACZEJ A NAJLEPIEJ ABY CZAS NIE BYŁ W OGÓLE PRZESUWANY W NASZEJ OJCZYŹNIE I NA CAŁYM ŚWIECIE.

  Modlitwa o beatyfikację S.B. Rozalii Celakówny

  Wszechmogący, wieczny Boże, źródło wszelkiej świętości, prosimy Cię o łaskę wyniesienia na ołtarze Twej służebnicy, abyśmy za jej wzorem i przyczyną, umocnieni światłem i mocą Ducha Świętego, stawali się dojrzałymi katolikami wiernie szli drogą Krzyża ku Zmartwychwstaniu, w jedności z Jezusem Chrystusem, Panem naszym. Daj nam ducha ofiarnej miłości względem chorych i nieszczęśliwych, którym obdarzyłeś Twą służebnicę Rozalię Celakównę.

  Boże pełen dobroci i miłosierdzia, prosimy Cię rozpal nasze serca apostolska gorliwością w szerzeniu nabożeństwa do Jezusa Króla i dzieła Jego Intronizacji w Narodzie Polskim zgodnie z przykładem S.B. Rozalii, która odważnie i z poświęceniem oddała się tej misji. Prosimy Cię o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  Polubienie

 6. Gosia 3 pisze:

  Orędzie miłości Serca Jezusa do świata jest zaproszeniem do kroczenia pro­stą drogą zawierzenia i miłości

  Jezus powiedział: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa niebieskiego (Mt 18,3).

  Powiedział też: Wysławiam Cię Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie (Mt 11,25-26).

  Droga dziecięctwa duchowego to Maleńka Droga Miłości, wskazana przez Jezusa. Droga ta jest wyrażona w modlitwie:
  JEZU, MARYJO, KOCHAM WAS , RATUJCIE DUSZE!
  ( zachęcam więc do modlitwy tym krótkim aktem strzelistym ) który usłysza (Maria Consolata Betrone (ur. 6 kwietnia 1903; zm. 18 lipca 1946) – Służebnica Boża Kościoła katolickiego, włoska klaryska kapucynka.) od Jezusa

  Modlitwa o powstrzymanie aborcji w Irlandii i w Polsce

  O Matko Zbawienia, módl się za Twoje dzieci w Irlandii i w Polsce, aby zapobiec niegodziwym czynom aborcji nam zadawanym.

  Chroń ten święty naród i Polskę od coraz głębszego pogrążania się w rozpaczy, od ciemności, która ogarnia nasz kraj i Irlandię.

  Uwolnij Irlandię i Polskę od złego ducha, który chce zniszczyć Twoje dzieci, mające się dopiero narodzić.

  Módl się, żeby tamtejsi przywódcy i nasi przywódcy mieli odwagę słuchać tych, którzy kochają Twojego Syna, tak by postępowali zgodnie z Nauczaniem Pana naszego Jezusa Chrystusa.

  Amen.

  Modlitwa do św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

  „O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają , a zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie”.
  ( Św. Maksymilian Kolbe )

  Modlitwa o Beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

  Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Tysiąclecia

  Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych, apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

  Boże, Źródło wszelkiej świętości, spraw prosimy Cię, aby Kościół zaliczył go do grona swoich świętych. Wejrzyj na jego heroiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie, na jego męstwo wobec przeciwności i prześladowań, które znosił dla imienia Twego. Pomnij, jak bardzo miłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał Ojczyznę i każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając.

  Otocz chwałą wiernego Sługę Twojego Stefana Kardynała, który wszystko postawił na Maryję i Jej zawierzył bez granic, u Niej szukając pomocy w obronie wiary Chrystusowej i wolności Narodu. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą. Amen.

  Pokornie Cię błagam, Boże, udziel mi za wstawiennictwem Stefana Kardynała Wyszyńskiego tej łaski, o którą Cię teraz szczególnie proszę…

  PANIE BOŻE WSZECHMOGĄCY W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY PROSZĘ O BEATYFIKACJĘ SŁUGI BOŻEGO ABP FULTONA SHEENA , KTÓREGO WYNIESIENIE NA OŁTARZE ZOSTAŁO ODRZUCONE I ZOSTAŁ TAK PONIŻONY W NIESŁUSZNYM POSĄDZENIU.
  AMEN.

  Polubienie

 7. Gosia 3 pisze:

  MODLITWA O INTRONIZACJĘ JEZUSA KRÓLA POLSKI.

  Boże Ojcze, dziękujemy Ci że objawiłeś naszemu Narodowi Jezusa jako Króla Polski i że zobowiązałeś nas, abyśmy Go słuchali i Mu służyli.
  Duchu Święty, Boże dziękujemy Ci, że oświeciłeś nasze serca i umysły światłem miłości i poznania prawdy o Jezusie Królu, Synu Bożym.
  Maryjo, Królowo Polski , dziękujemy Ci że zstąpiłaś na Jasnogórski tron , aby przygotować nasz Naród do podjęcia wielkiej misji Intronizacji Jezusa Króla Polski.

  Jezu ufamy Tobie i kochamy Ciebie. bo jesteś Zbawicielem świata, zapowiedzianym przez proroków Mesjaszem Królem. który mocą Ducha Św zaprowadza na ziemi jako w niebie Królestwo Boże. Korząc się przed Twoim Majestatem , składamy Ci najgłębszy hołd czci. Ty bowiem jesteś Alfą i Omegą, Początkiem i Końcem , Królem królów i Panem panujących- jedynym Władcą całego stworzenia.
  Razem z naszym Narodem klękamy przed Tobą , Nieskończony Boże , przyzywając Twego nad nami panowania.
  Jezu, Królu Polski , przyjdź Królestwo Twoje!
  Amen.

  Polubienie

 8. Halina pisze:

  KRUCJATA MODLITWY (61) – O UNIKNIĘCIE JEDNEJ ŚWIATOWEJ KONTROLI

  O Drogi Niebieski Ojcze,
  przez pamięć na Ukrzyżowanie Twojego Ukochanego Syna Jezusa Chrystusa
  błagam Cię,abyś chronił nas Twoje dzieci,
  od ukrzyżowania zaplanowanego przez antychrysta i jego zwolenników,
  aby zniszczyć Twoje dzieci.

  Daj nam łaski,których potrzebujemy,aby odrzucić znamię bestii
  i obdarz nas pomocą niezbędną nam do walki ze złem na świecie
  szerzonym przez tych,którzy podążają droga szatana.

  Błagamy Cię,Drogi Ojcze,ochroń wszystkie Twoje dzieci
  w tych strasznych czasach i umocnij nas wystarczająco,abyśmy powstali
  i zawsze głosili Twoje Święte Słowo.
  Amen.”

  MODLITWA O UŚWIĘCENIE NAJBLIŻSZYCH NAJDROŻSZĄ KRWIĄ JEZUSA CHRYSTUSA (122)

  Drogi Jezu,proszę Cię,uświęć mnie,moją rodzinę,przyjaciół i naród,aby ochronić nas Twoją Najdroższą Krwią.
  Umarłeś za mnie i Twoje Rany są moimi ranami ,gdy z wdzięcznością przyjmuję cierpienie,
  które znosić będę podczas przygotowań na Twoje Powtórne Przyjście.
  Cierpię z Tobą,Drogi Jezu,gdy próbujesz zebrać wszystkie dzieci Boga do Twojego Serca,abyśmy mieli życie wieczne.
  Okryj mnie i wszystkich,którzy potrzebują Twojej Ochrony Twoją Najdroższą Krwią.
  Amen.

  Polubienie

 9. Halina pisze:

  Modlitwa do Św. Rocha –Patrona od zarazy Święty Rochu, Ciebie przed wiekami nasi przodkowie obrali w czasach zarazy za patrona. Za Twoim wstawiennictwem zostali uratowani przed śmiercią, która pustoszyła miasta i wioski. Z tym większą ufnością klękamy aby błagać o Twoją pomoc i wstawiennictwo u Pana. Nie liczymy na nasze zasługi ani na nasze dobre czyny, ale tylko na nieskończone zasługi i miłość Jezusa do nas oraz na Twoją miłość do Boga wyrażającą się w bezgranicznej miłości i służbie bliźnim, która tak bardzo podobała się Panu. Ty jeszcze będąc tu na ziemi otrzymałeś od Boga dar uzdrawiania ludzi i zapewnienie, że kto w chorobie i trudnościach będzie wzywał Twego wstawiennictwa zgodnie z wolą Bożą, może być uzdrowiony. Ośmieleni tą obietnicą prosimy Cię pełni ufności i wiary, abyś uprosił nam u Pana łaskę zachowania nas i świata całego od epidemii i skutków koronawirusa.Ty wiesz nasz święty Patronie, jak bardzo Jezus nasz Odkupiciel pragnie udzielać nam swoich łask, bo sam będą tu na ziemi wielokrotnie ich doświadczałeś. Prosimy Cię wyproś nam u Pana tę łaskę której tak bardzo pragniemy i tak bardzo potrzebujemy, a my kolejnym pokoleniom będziemy przekazywać wiarę w Twoje wstawiennictwo za nami. Amen.

  Polubienie

 10. Szafirek pisze:

  „Jezu, Prawdo wiekuista, wzmocnij me siły słabe. Ty, Panie, wszystko możesz. Wiem, że niczym są wysiłki moje bez Ciebie. O Jezu, nie kryj się przede mną, bo ja żyć nie mogę bez Ciebie. Usłysz wołanie duszy mojej; nie wyczerpało się, Panie, miłosierdzie Twoje, a więc ulituj się nad nędzą moją. Miłosierdzie Twoje przechodzi umysł aniołów i ludzi razem, i chociaż mi się zdaje, że mnie nie słyszysz, jednak ufność moją położyłam w morzu miłosierdzia Twego i wiem, że nie będzie zawiedziona nadzieja moja.”(Dz.69)

  „Maryjo, Matko moja i Pani moja, oddaję Ci duszę i ciało moje, życie i śmierć moją, i to, co po niej nastąpi. Wszystko składam w Twoje ręce, o Matko moja. Okryj swym płaszczem dziewiczym moją duszę i udziel mi łaski czystości serca, duszy i ciała, i broń mnie swą potęgą przed nieprzyjaciółmi wszelkimi, a szczególnie przed tymi, którzy złośliwość swoją pokrywają maską cnoty. O śliczna Lilio, Tyś dla mnie zwierciadłem, o Matko moja” (Dz. 79)

  Modlitwa Jana Pawła II o Dary Ducha Świętego

  Duchu Święty, proszę Cię
  o dar Mądrości do lepszego poznawania
  Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,

  o dar Rozumu do lepszego zrozumienia
  ducha tajemnic wiary świętej,

  o dar Umiejętności, abym w życiu kierował
  się zasadami tejże wiary,

  o dar Rady, abym we wszystkim u Ciebie
  szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,

  o dar Męstwa, aby żadna bojaźń ani
  względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,

  o dar Pobożności, abym zawsze służył
  Twojemu Majestatowi z synowską miłością,

  o dar Bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu,
  który Ciebie, o Boże obraża.

  Prosimy Cię, Panie, za przyczyna Najświętszej Panny Marii, Królowej Polski i wstawiennictwem świętych patronów naszych, ochraniaj Rzeczpospolitą naszą od wszelkich przeciwności, a gdy całym sercem korzy się przed Tobą, zasłaniaj ją łaskawie od zasadzek nieprzyjacielskich. Podaj, błagamy Cię Panie, słudze Twemu Andrzejowi Dudzie Prezydentowi Rzeczpospolitej, prawicę niebieskiej pomocy, aby całym sercem Cię szukał, a o co godnie Cię prosi, niech wszystko otrzymać zdoła. Przez Chrystusa Pana naszego.

  *

  Amen.

  Modlitwa
  Boże!,za Prezydenta dzisiaj prosimy,
  bądż mu nasz Jezu, litościwy,
  niech Twoja Dłoń go zawsze ochrania,
  Płaszcz Matki Bożej od złego osłania.
  Chroń go Boże, od złych ludzkich zamiarów,
  udziel mu Panie potrzebnych darów,
  niechaj Duch Święty go zawsze oświeca,
  w sercu,do Boga miłość roznieca.
  Michał Archanioł niech przy nim stoi,
  od zła,ciemnych mocy, w dzień, w nocy chroni.
  Swe Miłosierdzie okaż nam Boże,
  Kraj nasz zachowaj od wszelkich zagrożeń!

  Polubienie

 11. Szafirek pisze:

  Modlitwa o beatyfikację o. Wenantego
  Umieszczona na obrazku wydrukowanym przez św. Maksymiliana

  Panie Jezu Chryste, Któryś rzekł: „Jeśli chcesz być doskonałym, idź, sprzedaj co masz i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; a przyjdź, pójdź za mną”, oto sługa Twój, Wenanty, posłuszny tej radzie ewangelicznej, opuścił wszystko i z miłości ku Tobie wziął na się jarzmo życia zakonnego, by na wzór Twój stać się wszystkim dla wszystkich; racz, prosimy Cię, przyspieszyć chwilę wyniesienia go na Ołtarze Twoje, na większą chwałę Twoją, dla dobra Twego świętego Kościoła i zbawienia dusz.

  Maryjo, Matko nasza Niepokalana, nigdy jeszcze nie słyszano, aby kto się do Ciebie ucieka, został opuszczony; ufni w Twe ustawiczne za nami wstawiennictwo, prosimy Cię pokornie, wstaw się i teraz do Trójcy Przenajświętszej, aby sługa Twój Wenanty, jak najrychlej w poczet błogosławionych Pańskich policzony został, a jako znak Jego za nami u Boga orędownictwa, udziel nam łaskę, o którą Cię pokornie prosimy… (wymienić lub pomyśleć intencję).

  Przez Chrystusa Pana naszego

  Amen

  Modlitwa o beatyfikację ks. Dolindo Ruotolo
  Boże i Ojcze, Ty który pozwalasz nam cieszyć się promienną przyjaźnią Księdza Dolindo Ruotolo oraz przykładem jego radosnego ubóstwa, prostoty, serdeczności i skutecznego wstawiennictwa, zechciej obdarzyć go chwałą Twoich ołtarzy, a za jego wstawiennictwem udziel nam łaski, o którą Cię z ufnością prosimy…
  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu

  Psalm 91

  O Bożej opiece

  11 Kto przebywa w pieczy Najwyższego
  i w cieniu Wszechmocnego mieszka,
  2 mówi do Pana: «Ucieczko moja i Twierdzo,
  mój Boże, któremu ufam».
  3 Bo On sam cię wyzwoli
  z sideł myśliwego
  i od zgubnego słowa2.
  4 Okryje cię swymi piórami
  i schronisz się pod Jego skrzydła:
  Jego wierność to puklerz i tarcza.
  5 W nocy nie ulękniesz się strachu
  ani za dnia – lecącej strzały,
  6 ani zarazy, co idzie w mroku,
  ni moru, co niszczy w południe3.
  7 Choć tysiąc padnie u twego boku,
  a dziesięć tysięcy po twojej prawicy:
  ciebie to nie spotka.
  8 Ty ujrzysz na własne oczy:
  będziesz widział odpłatę daną grzesznikom.
  9 Albowiem Pan jest twoją ucieczką,
  jako obrońcę wziąłeś sobie Najwyższego.
  10 Niedola nie przystąpi do ciebie,
  a cios nie spotka twojego namiotu,
  11 bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie,
  aby cię strzegli na wszystkich twych drogach4.
  12 Na rękach będą cię nosili,
  abyś nie uraził swej stopy o kamień.
  13 Będziesz stąpał po wężach i żmijach,
  a lwa i smoka będziesz mógł podeptać5.

  14 Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie;
  osłonię go, bo uznał moje imię.
  15 Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham
  i będę z nim w utrapieniu,
  wyzwolę go i sławą obdarzę.
  16 Nasycę go długim życiem
  i ukażę mu moje zbawienie.

  Polubienie

 12. Gosia 3 pisze:

  JEZUSIE, SYNU DAWIDA, SYNU CZŁOWIECZY ULITUJ SIĘ NAD NAMI!!!

  JEZU MIŁOSIERNEGO SERCA ULECZ Z OPONIAKA MAGDĘ KTÓRA MA 3 MALUTKICH DZIECI DO WYCHOWANIA!
  ULITUJ SIĘ NAD NIĄ

  NAJUKOCHAŃSZY JEZUSIE PROSZĘ CIĘ O UZDROWIENIE PANI TERESKI!

  PANIE JEZU MIŁOSIERNY BŁAGAM CIĘ ULECZ DZIECIĄTKO MOJEJ CÓRKI I UFAM TOBIE , ŻE JUŻ GO DOTKNĄŁEŚ SWOJĄ ŚWIĘTĄ BOSKĄ RĘKĄ JAK KIEDYŚ GDY CHODZIŁEŚ PO ZIEMI I DOTYKAŁEŚ CHORYCH ,CHROMYCH I ULECZYŁEŚ WIELU LUDZI. NIECH SIĘ DOKONA TWOJA ŚWIĘTA WOLA.

  PANIE BOŻE WSZECHMOGĄCY W TRÓJCY ŚWIĘTEJ OSŁANIAJ NAS TUTAJ TRWAJĄCYCH NA MODLITWIE OD CHOROBY KORONAWIRUSA. NIECH TWOJA MATKA NAJŚWIĘTSZA NAS OSŁANIA OD TEJ ZARAZY NIEBIESKIM PŁASZCZEM MIŁOSIERDZIA I UDZIELA ŁASK POMOCY W TYCH CZASACH OSTATECZNYCH. UFAMY TOBIE!

  PANIE BOŻE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ OSŁANIAJ SWOJĄ TARCZĄ ŻYCIE I URZĄD NASZEGO PANA PREZYDENTA I ZSYŁAJ NA NIEGO ŁASKI Z NIEBA DO SPRAWOWANIA SWOJEGO URZĘDU.
  CIEBIE PROSIMY WYSŁUCHAJ NAS PANIE I MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA NIEGO DLA BOLESNEJ MĘKI TWOJEGO SYNA JEZUSA CHRYSTUSA!

  NAJŚWIĘTSZE SERCE JEZUSA PRZYJMIJ NASZA BŁAGALNĄ MODLITWĘ ZA WSTAWIENNICTWEM O. WENANTEGO W INTENCJI TRUDNEJ SPRAWY DLA KAPLANA I DAJ POMYŚLNE ROZWIĄZANIE.SKŁADAM DZIĘKCZYNIENIE CAŁEMU NIEBU ZA POZYTYWNE ZAŁATWIENIE POPREZDNIEJ SPRAWY O KTÓRĄ PROSIŁAM W INNEJ INTENCJI ZA KAPŁANA. TRUDNA TO BYŁA I DŁUGA DROGA ALE JEZUNIU KOCHANY WYSŁUCHAŁEŚ MEGO WOŁANIA I INNYCH TUTAJ MODLĄCYCH SIĘ. ZA TO CI CZEŚC I CHWAŁA.
  DLA JEGO BOLESNEJ MĘKI MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA KAPŁANA SZCZEGÓNIE DROGIEGO MOJEMU SERCU, KTÓRY ZAWSZE DUCHOWO MNIE WSPOMAGAŁ I WSPOMAGA.

  BOŻE WSZYCHMOGĄCY SKŁADAMY CI DZIĘKCZYNIENIE ZA TO ZE STAN ZDROWIA MARI F NA TYLE SIE POPRAWIŁ ŻE MOGŁA POWRÓCIĆ DO DOMU PO UDARZE ALE W DALSZYM CIĄGU BŁAGAMY PRZYJMIJ NASZE MODLITWY O POMYSLNĄ JEJ REHABILITACJĘ I DALSZĄ POPRAWĘ ZDROWIA NASZEJ SIOSTRY W CHRYSTUSIE PANU I TE MODLITWY ZANOSZONE PRZY KORONCE I TE ZANOSZONE PRZEZ MARYJĘ NA ROŻAŃCU I ZA WSTAWIENNICTWEM WSZYTKICH ŚWIĘTYCH.
  DLA JEGO BOLESNEJ MĘKI MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA NAS I CAŁEGO ŚWIATA I DLA MARII F. AMEN.

  JEZUSIE UKOCHANY , KTÓRY ZOSTAŁES Z NAMI W EUCHARYSTII I KARMISZ NAS SWOIM ŚWIĘTYM CIAŁEM ULECZ PROSZĘ CHOREGO LEOPOLDA. MODLITWĘ DO CIEBIE JEZUNIU KIERUJEMY ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW OJCA PIO , KTÓRY TAKŻE MIAŁ SZCZEGÓLNY STOSUNEK DO NAJŚWIETSZEJ OFIARY W EUCHARYSTI I DO NAJŚWIETSZEJ MARYI PANNY I PROSIMY O WYSŁUCHANIE TEJ MODLITWY NASZEJ.

  DLA JEGO BOLESNEJ MĘKI MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA BRYZY , KTÓRA JEST W ŻAŁOBIE PO MĘŻU I UTUL JEJ TEN BÓL W NIEPOKALANYM SERCU MARYI. BOŻE WSZECHMOGĄCY PROSIMY O ZBAWIENIE DUSZY JEJ MĘŻA JARKA. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM. AMEN.

  BOŻE PRZEDWIECZNY W TRÓJCY ŚWIĘTEJ PROSZĘ CIĘ O ŁASKĘ ZDROWIA DLA CHOREJ ŚMIERTELNIE KASI MAMY DWÓCH MAŁYCH SYNKÓW I DLA CHOREJ JOLI Z USA – KUZYNKI HALINKI. BŁAGAM POMÓŻ IM WYZDROWIEĆ.
  AMEN.
  KOCHANY JEZU MIŁOSIERNEGO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PROSZĘ SPRAW ABY ZDROWIE PANI BASI – MAMY MARIUSZKA ULEGŁO ZNACZNEJ POPRAWIE.
  CIEBIE PROSIMY WYSŁUCHAJ NAS PANIE.!

  PANIE BOŻE MIŁOSIERNY I ŁASKAWY BŁAGAMY O NAWRÓCENIE ARTURA, ABY ZROZUMIAŁ SWÓJ GRZECH I GO PORZUCIŁ I POWRÓCIŁ DO SWOJEJ SAKRAMENTALNEJ ŻONY.

  UKOCHANY NASZ KRÓLU – JEZU CHRYSTE PRZYJMIJ DZISIAJ DO SWOJEGO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA I NASZEJ WSPÓLNEJ MODLITWY BÓL SERCA KAMILA PO UTRACIE ŻONY I BŁAGAMY POCIESZ GO. TY ZAWSZE PANIE JEZU ZNAJDZIESZ SPOSÓB BY UKOIĆ TO CIERPIENIE MŁODEGO CZŁOWIEKA. NIECH JEGO WŁASNE CIERPIENIE WYZWOLI W NIM WIECZNĄ MIŁOŚĆ DO CIEBIE I ZNAJDŹ DLA NIEGO DROGĘ POCIESZENIA.

  BŁAGAMY O POKÓJ DLA NASZEJ OJCZYZNY I CAŁEGO ŚWIATA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  BOŻE OJCZE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ BŁAGAM CIEBIE I MARYJĘ O ZDROWIE DLA BENEDYKTA XVI!

  JEZU UKOCHANY NIECH Z TWOJEGO MIŁOSIERNEGO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA TWOJEGO SPŁYNIE ŁASKA ZDROWIA DLA MARIUSZKA, SZAFIRKA, DLA MOJEJ SIOSTRY ORAZ DLA MARII F I JEJ MĘŻA , O ŁASKĘ POCIESZENIA DLA JEJ CÓRKI, KTÓRA UTRACIŁA DZIECIĄTKO ORAZ POTRZEBNE ŁASKI DLA ADRIANA I JEGO RODZINY.

  JEZU NAJDROŻSZY ZAOPIEKUJ SIĘ ŻONĄ MICHAŁA I JEGO MAŁYMI DZIEĆMI.

  PANIE JEZU PROSIMY TEŻ O RATOWANIE SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA MAGDALENY – SIOSTRY MATEUSZA . POBŁOGOSŁAW TEMU ZWIĄZKOWI I NIECH CAŁA TRÓJCA ŚWIĘTA OSŁONI TO MAŁŻEŃSTWO. BŁAGAMY.

  BOŻE OJCZE PRZEDWIECZNY! BŁAGAM CIĘ O DALSZE ZDROWIE DLA KAPŁANA Z KANADY KS. PROBOSZCZA CZESŁAWA I MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA NIEGO BO JEST BARDZO POTRZEBNY W TEJ PARAFII. NIECH WOLA TWOJA SIĘ WYPEŁNI PANIE BOŻE WSZECHWIEDZĄCY I WSZECHMOCNY I MIŁOSIERNY.
  SKŁADAMY DZIĘKCZYNIENIE TOBIE BOŻE WSZECHMOGĄCY W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY ZA TO ŻE GUZ OKAZAŁ SIĘ NIEZŁOŚLIWY. TOBIE CHWAŁA , CZEŚĆ I DZIĘKCZYNIENIE. STWÓRCO NIEBA I ZIEMII – PRZYRZEKAMY CIĘ KOCHAĆ I WIELBIC NA WIEKI I BYĆ WIERNYMI DO KOŃCA ZA TWOJĄ DOBROĆ I ŁASKI PŁYNĄCE Z NIEBA.

  PANIE BOŻE! DLA BOLESNEJ MĘKI TWOJEGO SYNA JEZUSA CHRYSTUSA, MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA CHOREGO PRZEMKA- URATUJ JEGO DUSZĘ I ULECZ CHORE CIAŁO I ULITUJ SIĘ NAD JEGO NIESZCZĘŚCIEM ABY INNYM GRZESZNIKOM MÓGŁ DAĆ ŚWIADECTWO WIARY, JEŚLI TAKA TWOJA WOLA.

  PANIE BOŻE TERAZ SZCZEGÓLNIE ULITUJ SIĘ NAD MAŁYM DAWIDKIEM I FRANUSIEM, KTÓRZY SĄ BARDZO CIĘŻKO CHORZY ! , i O ZDROWIE DLA MOICH WNUKÓW I INNYCH DZIECI POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA MODLITEWNEGO.

  W TEJ GODZINIE MIŁOSIERDZIA BŁAGAM BOGA WSZECHMOGĄCEGO O ŁASKĘ NAWRÓCENIA DLA BOGUSŁAWY I ZBIGNIEWA, ŻONY MARIUSZA( KIELICHA) , SYNA MARII F, BRATA MARIUSZA – ANDRZEJA I MARTY – CÓRKI WANDZI Z ORAZ O POWRÓT DO BOGA OJCA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ DLA ANI. A TAKŻE ŁASKI NAWRÓCENIA DLA RODZINY MARCINA( ULOTNOŚĆ), W INTENCJI UDRĘCZONEGO POKUSAMI MARCINA I ANDRZEJA , ORAZ INNE OSOBY PRZEBYWAJĄCE NA BLOGU DOTKNIĘTE TYM GRZECHEM. PROSZĘ O WSZELKIE POTRZEBNE ŁASKI DLA POLAKÓW PRACUJĄCYCH POZA GRANICAMI NASZEGO KRAJU.
  O ŁASKĘ SIŁY NIESIENIA WŁASNEGO KRZYŻA DLA MARIUSZA, O ŁASKĘ ZDROWIA I NIESIENIA WŁASNYCH KRZYŻY DLA SZAFIRKA, O ZDROWIE DLA MONI , O ZDROWIE I SIŁY DO NIESIENIA KRZYŻA DLA MĘŻA HALINKI- RYSZARDA, O ŁASKI DLA SYNA HALINKI, O POTRZEBNE ŁASKI DLA TATY MATEUSZA, O URATOWANIE MAŁŻEŃSTWA O KTÓRE MARTWI SIĘ HALINKA, O NAWRÓCENIE NASZYCH BLISKICH ORAZ MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA NAS WSZYSTKICH TUTAJ SIĘ MODLĄCYCH :
  Barbary- mamy Mariusza , Millki, , Mateusza ( Mat) – o uzdrowienie dla jego taty , Mariusza( Kielicha),Halinki, , Małgosi MK, Małgosi 4, Piotra, , Basi i Beatki 1, Beatki2, Tereski, Krzysztofa , Bryzy, Zosi, Marii F i łaski dla jej bliskich, o uzdrowienie kręgosłupa Sławka i łaski dla jego rodziny, Aviso i jego mamy, Bożenki2, Asi i jej mamy , Moniki z T, Danuty, Marysi z Wrocławia, Małgosi N i jej córki Dorotki, Leszka, Hanny i wszystkich nowych uczestników NP, Bożenny oraz innych osób które wcześniej się z nami modliły a także dla innych tutaj zaglądających a potrzebujących dłoni Jezusa i opieki Maryi.
  BOŻE OJCZE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ SKŁADAM CI DZIĘKCZYNIENIE ZA TO ŻE WYSŁUCHAŁEŚ MOJEJ OSOBISTEJ MODLITWY. W TOBIE POKŁADAŁAM NADZIEJĘ I MOJA MODLITWA TRWAŁA PONAD 2 LATA A JA WCIĄŻ Z NADZIEJĄ BŁAGAŁAM A TU PANIE BOŻE MNIE W KOŃCU WYSŁUCHAŁEŚ. JEDNAK ZNOWU PRZYJDĄ W TEJ SPRAWIE TRUDY JEDNAK WIEM ŻE TY JESTEŚ ZE MNĄ I MNIE NIE OPUŚCISZ. JEZU UFAM TOBIE!!!

  JEZU MIŁOSIERNY SPÓJRZ NA NASZĄ MODLITWĘ BŁAGALNĄ I POMÓŻ WYCIĄGNĄĆ Z CZYŚĆCA ZMARŁYCH Z NASZYCH RODZIN. SZCZEGÓLNIE PROSZĘ CIĘ O BRATA I TATĘ MALGOSI4 , KTÓRZY ODESZLI i PROSIMY O ŻYCIE WIECZNE DLA NICH I ZMARŁEGO OSTATNIO TATY JOLI- KAZIMIERZA, ANDRZEJA, MICHAŁA, ŚP MARKA ORAZ HELENY – MAMY BASI Z KANADY ZMARŁEGO ZDZISŁAWA I JEGO BRATA JERZEGO, ZMARŁEJ ZOSI ORAZ TRAGICZNIE ZMARŁEJ MŁODEJ AGNIESZKI – CÓRKI JOLI. PRZYJMIJ JOLI KOMUNIE ŚW JAKO POMOC W RATOWANIU DUSZY JEJ KOCHANEJ CÓRKI. A JEŚLI ONI SĄ W NIEBIE TO PRZEKAŻ NASZE MODLITWY INNYM POTRZEBUJĄCYM DUSZOM O KTÓRE NIE MA KTO SIĘ POMODLIĆ. AMEN.

  JEZU UFAM TOBIE!
  https://images.tinypic.pl/i/00995/pfczlj63whks.jp

  JEZU UFAM TOBIE!

  DLA WSZYSTKICH TYCH , KTÓRZY NIE WIEDZĄ JAK PRAWIDŁOWO ODMAWIAĆ

  MODLITWĘ KORONKI DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA:

  W IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘTEGO +.

  OJCZE NASZ….

  ZDROWAŚ MARYJO ŁASKIŚ PEŁNA…..

  WIERZĘ W BOGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO…..

  JEZU UFAM TOBIE! ( 3 x )

  Polubienie

 13. Gosia 3 pisze:

  AMEN.AMEN.

  Polubienie

 14. Mateusz pisze:

  Napełnij mnie teraz, o Panie, Darem Ducha Świętego, abym niósł Twoje najświętsze Słowo grzesznikom, których muszę pomóc ratować w Twoje Imię.
  Pomóż mi przez moje modlitwy okryć ich Twoją Najdroższą Krwią, aby mogli zostać przyciągnięci do Twojego Najświętszego Serca.
  Udziel mi Daru Ducha Świętego, aby te biedne dusze mogły ucztować w Twoim Nowym Raju.

  Modlitwa Krucjaty 51
  O Dar Ducha Świętego
  O przyjdź, Duchu Święty, wylej Twoje Dary Miłości, mądrości i wiedzy na moją pokorną duszę.
  Napełnij mnie Światłem Prawdy, abym mógł odróżnić Bożą Prawdę od kłamstw rozpowszechnianych przez szatana i jego aniołów.
  Pomóż mi uchwycić pochodnię i nieść płomień zrozumienia tym wszystkim, których spotykam.
  Przez Chrystusa Pana naszego.
  Amen.

  Modlitwa Krucjaty 96
  O błogosławieństwo i ochronę naszej grupy Krucjaty Modlitwy
  O mój najdroższy Jezu, prosimy, błogosław i chroń nas, Twoją grupę Krucjaty Modlitwy, abyśmy się stali odporni na nikczemne napaści diabła i wszelkich złych duchów, które mogą nas dręczyć w tej świętej Misji ratowania dusz.
  Obyśmy pozostali wierni i silni, gdy wytrwale zachowujemy Twoje Święte Imię wobec świata, i nigdy nie zrezygnowali z naszej walki o szerzenie Prawdy Twojego świętego Słowa.
  Amen.

  Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów,
  Ty, która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władzę,
  by zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie rozkaż Hufcom Anielskim,
  aby ścigały szatanów, stłumiły ich zuchwałość,
  a zwalczając ich wszędzie, strąciły do piekła. Amen.
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – brońcie nas i strzeżcie nas. Amen.
  Ta modlitwa rozszerzyła się bardzo prędko, uzyskała aprobatę wielu biskupów i arcybiskupów a Ojciec Św. Pius X reskryptem z 8.07.1908 r. nadał 300 dni odpustu dla tych, którzy ją pobożnie odmówią.

  Polubienie

 15. Gosia 3 pisze:

  ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
  1. czytanie (Rdz 15, 1-6; 21, 1-3)
  Obietnica potomstwa

  Czytanie z Księgi Rodzaju

  Pan tak powiedział do Abrama podczas widzenia: «Nie obawiaj się, Abramie, bo Ja jestem twoim obrońcą; nagroda twoja będzie sowita».

  Abram rzekł: «o Panie, mój Boże, na cóż mi ona, skoro zbliżam się do kresu mego życia, nie mając potomka; przyszłym zaś spadkobiercą mojej majętności jest Damasceńczyk Eliezer». I mówił: «Ponieważ nie dałeś mi potomka, ten właśnie, zrodzony u mnie sługa mój, zostanie moim spadkobiercą».

  Ale oto usłyszał słowa: «Nie on będzie twoim spadkobiercą, lecz ten po tobie dziedziczyć będzie, który od ciebie będzie pochodził».

  I poleciwszy Abramowi wyjść z namiotu, rzekł: «Spójrz na niebo i policz gwiazdy, jeśli zdołasz to uczynić»; potem dodał: «Tak liczne będzie twoje potomstwo». Abram uwierzył i Pan poczytał mu to za zasługę.

  Pan okazał Sarze łaskawość, jak to obiecał, i uczynił jej to, co zapowiedział. Sara stała się brzemienną i urodziła sędziwemu Abrahamowi syna w tym właśnie czasie, jaki Bóg wyznaczył. Abraham dał swemu synowi, który mu się urodził, a którego mu zrodziła Sara, imię Izaak.
  Psalm (Ps 105 (104), 1-2. 3-4. 5-6. 8-9 (R.: por. 8a))
  Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

  Sławcie Pana, wzywajcie Jego imienia, *
  głoście Jego dzieła wśród narodów.
  Śpiewajcie i grajcie Mu psalmy, *
  rozgłaszajcie wszystkie Jego cuda.

  Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

  Szczyćcie się Jego świętym imieniem, *
  niech się weseli serce szukających Pana.
  Rozmyślajcie o Panu i Jego potędze, *
  zawsze szukajcie Jego oblicza.

  Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

  Pamiętajcie o cudach, które on uczynił, *
  o Jego znakach, o wyrokach ust Jego.
  Potomkowie Abrahama, słudzy Jego, *
  synowie Jakuba, Jego wybrańcy.

  Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

  Na wieki pamięta o swoim przymierzu, *
  obietnicy danej tysiącu pokoleń,
  o przymierzu, które zawarł z Abrahamem, *
  przysiędze danej Izaakowi.

  Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu
  2. czytanie (Hbr 11, 8. 11-12. 17-19)
  Wiara Abrahama, Sary i Izaaka

  Czytanie z Listu do Hebrajczyków

  Bracia:

  Dzięki wierze ten, którego nazwano Abrahamem, usłuchał wezwania, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć w posiadanie. Wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie.

  Dzięki wierze także i sama Sara, mimo podeszłego wieku, otrzymała moc poczęcia. Uznała bowiem za godnego wiary Tego, który udzielił obietnicy. Przeto z człowieka jednego, i to już niemal obumarłego, powstało potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie, jak niezliczone ziarnka piasku na wybrzeżu morza.

  Dzięki wierze Abraham, wystawiony na próbę, ofiarował Izaaka, i to jedynego syna składał na ofiarę, on, który otrzymał obietnicę, któremu powiedziane było: «z Izaaka będzie dla ciebie potomstwo». Pomyślał bowiem, iż Bóg mocen jest wskrzesić także umarłych, i dlatego odzyskał go, na podobieństwo śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
  Aklamacja (Por. Hbr 1, 1-2a)
  Alleluja, alleluja, alleluja

  Wielokrotnie przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,
  a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.

  Alleluja, alleluja, alleluja
  Wersja dłuższa
  Ewangelia (Łk 2, 22-40)
  Dziecię rosło, napełniając się mądrością

  Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

  Gdy upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, Rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby przedstawić Go Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: «Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu». Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

  A żył w Jeruzalem człowiek imieniem Symeon. Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny, wyczekujący pociechy Izraela; a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż zobaczy Mesjasza Pańskiego. z natchnienia więc Ducha przyszedł do świątyni.

  A gdy Rodzice wnosili dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił: «Teraz, o Władco, pozwalasz odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, które przygotowałeś wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela».

  A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: «Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą – a Twoją duszę miecz przeniknie – aby na jaw wyszły zamysły serc wielu».

  Była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem i pozostała wdową.

  Liczyła już sobie osiemdziesiąt cztery lata. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jeruzalem.

  A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta – Nazaretu. Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim.
  OTO SŁOWO BOŻE!

  Polubienie

 16. Gosia 3 pisze:

  BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!

  Polubienie

 17. Gosia 3 pisze:

  Święto świętych Młodzianków, męczenników

  kolor szat
  czerwony

  1. czytanie (1 J 1, 5 – 2, 2)
  Krew Jezusa Chrystusa oczyszcza nas z wszelkiego grzechu

  Czytanie z Pierwszego listu świętego Jana Apostoła

  Umiłowani:

  Nowina, którą usłyszeliśmy od Jezusa Chrystusa i którą wam głosimy, jest taka: Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności. Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie postępujemy zgodnie z prawdą. Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu.

  Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, Bóg będąc wiernym i sprawiedliwym odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. Jeśli powiemy, że nie zgrzeszyliśmy, czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego nauki.

  Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca, Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata.
  Psalm (Ps 124, 2-3. 4-5. 7b-8 )
  Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca

  Gdyby Pan nie był po naszej stronie,
  gdy ludzie przeciw nam powstali,
  wtedy pochłonęliby nas żywcem,
  gdy gniew ich przeciw nam zapłonął.

  Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca

  Wówczas zatopiłaby nas woda,
  potok by popłynął nad nami,
  wówczas potoczyłyby się nad nami
  wezbrane wody.

  Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca

  Dusza nasza jak ptak się wyrwała z sidła ptaszników,
  sidło się podarło i zostaliśmy uwolnieni.
  Nasza pomoc w imieniu Pana,
  który stworzył niebo i ziemię.

  Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca
  Aklamacja
  Alleluja, alleluja, alleluja

  Ciebie, Boże, chwalimy, Ciebie, Panie, wysławiamy,
  Ciebie wychwala Męczenników zastęp świetlany.

  Alleluja, alleluja, alleluja
  Ewangelia (Mt 2, 13-18 )
  Śmierć dzieci w Betlejem

  Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

  Gdy Mędrcy odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: „Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić”.

  On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: „Z Egiptu wezwałem Syna mego”.

  Wtedy Herod widząc, że go Mędrcy zawiedli, wpadł w straszny gniew. Posłał oprawców do Betlejem i całej okolicy i kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch, stosownie do czasu, o którym się dowiedział od Mędrców.

  Wtedy spełniły się słowa proroka Jeremiasza: „Krzyk usłyszano w Rama, płacz i jęk wielki. Rachel opłakuje swe dzieci i nie chce utulić się w żalu, bo ich już nie ma”.

  Polubienie

 18. Gosia 3 pisze:

  29 grudnia 2020
  Piąty Dzień oktawy Narodzenia Pańskiego

  kolor szat
  biały

  1. czytanie (1 J 2, 3-11)
  Kto miłuje brata, trwa w światłości

  Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła

  Najmilsi:

  Po tym poznajemy, że znamy Jezusa, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: «znam Go», a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. Kto zaś zachowuje Jego naukę, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała. Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim. Kto twierdzi, że w Nim trwa, powinien również sam postępować tak, jak on postępował.

  Umiłowani, nie piszę do was o nowym przykazaniu, ale o przykazaniu istniejącym od dawna, które mieliście od samego początku; tym dawnym przykazaniem jest nauka, którą posłyszeliście. A jednak piszę wam o nowym przykazaniu, które prawdziwe jest w Nim i w nas, ponieważ ciemności ustępują, a jaśnieje już prawdziwa światłość.

  Kto twierdzi, że żyje w światłości, a nienawidzi brata swego, dotąd jeszcze jest w ciemności. Kto miłuje swego brata, ten trwa w światłości i nie może się potknąć. Kto zaś swojego brata nienawidzi, żyje w ciemności i działa w ciemności, i nie wie, dokąd idzie, ponieważ ciemności dotknęły ślepotą jego oczy.
  Psalm (Ps 96 (95), 1-2. 3 i 5b i 6 (R.: por. 11a))
  Niebo i ziemia niechaj się radują

  Śpiewajcie Panu pieśń nową, *
  śpiewaj Panu, ziemio cała.
  Śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię, *
  każdego dnia głoście Jego zbawienie.

  Niebo i ziemia niechaj się radują

  Głoście Jego chwałę wśród wszystkich narodów, *
  rozgłaszajcie Jego cuda pośród wszystkich ludów.
  Pan stworzył niebiosa, †
  przed Nim kroczą majestat i piękno, *
  a potęga i blask w Jego przybytku.

  Niebo i ziemia niechaj się radują
  Aklamacja (Łk 2, 32)
  Alleluja, alleluja, alleluja

  Światło na oświecenie pogan
  i chwałę ludu Twego, Izraela.

  Alleluja, alleluja, alleluja
  Ewangelia (Łk 2, 22-35)
  Chrystus jest światłem na oświecenie pogan

  Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

  Gdy upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, Rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby przedstawić Go Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: «Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu». Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

  A żył w Jeruzalem człowiek imieniem Symeon. Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny, wyczekujący pociechy Izraela; a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż zobaczy Mesjasza Pańskiego. Z natchnienia więc Ducha przyszedł do świątyni. A gdy Rodzice wnosili dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił:

  «Teraz, o Władco, pozwalasz odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, które przygotowałeś wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela».

  A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono.

  Symeon zaś błogosławił ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: «Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą – a Twoją duszę miecz przeniknie – aby na jaw wyszły zamysły serc wielu».
  OTO SŁOWO BOŻE!

  Polubienie

 19. Gosia 3 pisze:

  30 grudnia 2020r.
  Szósty Dzień oktawy Narodzenia Pańskiego

  kolor szat
  biały

  1. czytanie (1 J 2, 12-17)
  Kto wypełnia wolę Bożą, trwa na wieki

  Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła

  Piszę do was, dzieci, że dostępujecie odpuszczenia grzechów ze względu na Jego imię. Piszę do was, ojcowie, że poznaliście Tego, który jest od początku. Piszę do was, młodzi, że zwyciężyliście Złego.

  Napisałem do was, dzieci, że znacie Ojca, napisałem do was, ojcowie, że poznaliście Tego, który jest od początku, napisałem do was, młodzi, że jesteście mocni i że nauka Boża trwa w was, a zwyciężyliście Złego.

  Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie. Jeśli ktoś miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia, pochodzi nie od Ojca, lecz od świata. Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki.
  Psalm (Ps 96 (95), 7-8. 9-10 (R.: por. 11a))
  Niebo i ziemia niechaj się radują

  Oddajcie Panu, rodziny narodów, *
  Oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę.
  Oddajcie Panu chwałę należną Jego imieniu, *
  przynieście dary i wejdźcie na Jego dziedzińce.

  Niebo i ziemia niechaj się radują

  Uwielbiajcie Pana w świętym przybytku, *
  zadrżyj, ziemio cała, przed Jego obliczem.
  Głoście wśród ludów, że Pan jest królem, †
  On świat tak utwierdził, że się nie zachwieje, *
  będzie sprawiedliwie sądził ludy.

  Niebo i ziemia niechaj się radują
  Aklamacja
  Alleluja, alleluja, alleluja

  Zajaśniał nam dzień święty,
  pójdźcie, narody, oddajcie pokłon Panu, bo wielka światłość zstąpiła dzisiaj na ziemię.

  Alleluja, alleluja, alleluja
  Ewangelia (Łk 2, 36-40)
  Anna mówiła o Jezusie wszystkim, którzy oczekiwali Mesjasza

  Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

  Gdy Rodzice przynieśli Dzieciątko Jezus do świątyni, była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem i pozostała wdową. Liczyła już sobie osiemdziesiąt cztery lata. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jeruzalem.

  A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta – Nazaretu. Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim.
  OTO SŁOWO BOŻE!

  Polubienie

 20. Gosia 3 pisze:

  31 grudnia 2020r.

  czwartek
  Siódmy Dzień oktawy Narodzenia Pańskiego

  kolor szat
  biały

  1. czytanie (1 J 2, 18-21)
  Mamy namaszczenie od Boga i znamy prawdę

  Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła

  Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. Wyszli oni spośród nas, lecz nie byli z nas, bo gdyby byli z nas, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są z nas.

  Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. Ja wam nie pisałem, jakbyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi.
  Psalm (Ps 96 (95), 1-2. 11-12. 13 (R.: por. 11a))
  Niebo i ziemia niechaj się radują

  Śpiewajcie Panu pieśń nową, *
  śpiewaj Panu, ziemio cała.
  Śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię, *
  każdego dnia głoście Jego zbawienie.

  Niebo i ziemia niechaj się radują

  Niech się radują niebiosa i ziemia weseli, *
  niech szumi morze i wszystko, co je napełnia.
  Niech się cieszą pola i wszystko, co na nich rośnie, *
  niech wszystkie drzewa w lasach wykrzykują z radości.

  Niebo i ziemia niechaj się radują

  Przed obliczem Pana, który już się zbliża, *
  który już się zbliża, by osądzić ziemię.
  On będzie sądził świat sprawiedliwie, *
  a ludy według swej prawdy.

  Niebo i ziemia niechaj się radują
  Aklamacja (J 1, 14a. 12a)
  Alleluja, alleluja, alleluja

  Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.
  Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.

  Alleluja, alleluja, alleluja
  Wersja dłuższa
  Ewangelia (J 1, 1-18)
  Słowo stało się ciałem

  Słowa Ewangelii według Świętego Jana

  Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, z tego, co się stało.

  W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

  Pojawił się człowiek posłany przez Boga, Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości.

  Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.

  A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.

  Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». Z Jego pełności wszyscy otrzymaliśmy – łaskę po łasce.

  Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.

  Boga nikt nigdy nie widział; ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył.
  OTO SŁOWO BOŻE!

  Polubienie

 21. Gosia 3 pisze:

  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

  kolor szat
  biały

  1. czytanie (Lb 6, 22-27)
  Błogosławieństwo Boże

  Czytanie z Księgi Liczb

  Pan mówił do Mojżesza tymi słowami: «Powiedz Aaronowi i jego synom: Tak oto macie błogosławić Izraelitom.

  Powiecie im: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”.

  Tak będą wzywać imienia mojego nad Izraelitami, a Ja im będę błogosławił».
  Psalm (Ps 67 (66), 2-3. 5 i 8 (R.: por. 2a))
  Bóg miłosierny niech nam błogosławi

  Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi; *
  niech nam ukaże pogodne oblicze.
  Aby na ziemi znano Jego drogę, *
  Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

  Bóg miłosierny niech nam błogosławi

  Niech się narody cieszą i weselą, †
  bo rządzisz ludami sprawiedliwie *
  i kierujesz narodami na ziemi.
  Niech nam Bóg błogosławi, *
  i niech cześć Mu oddają wszystkie krańce ziemi.

  Bóg miłosierny niech nam błogosławi
  2. czytanie (Ga 4, 4-7)
  Bóg zesłał swego Syna, zrodzonego z Niewiasty

  Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Galatów

  Bracia:

  Gdy nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z Niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, byśmy mogli otrzymać przybrane synostwo.

  Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg zesłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: «Abba, Ojcze!» A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
  Aklamacja (Por. Hbr 1, 1-2a)
  Alleluja, alleluja, alleluja

  Wielokrotnie przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,
  a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.

  Alleluja, alleluja, alleluja
  Ewangelia (Łk 2, 16-21)
  Nadano Mu imię Jezus

  Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

  Pasterze pośpiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli.

  Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane.

  Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał Anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.
  OTO SŁOWO BOŻE!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s