Orędzie Matki Bożej z Medjugorie dla świata; 25.12.2020

Marija during an apparition

„Drogie dzieci! Niosę wam Dziecię Jezus, które niesie wam pokój. On, który jest przeszłością, teraźniejszością i przyszłością waszego życia. Dziatki, nie pozwólcie, by zgasła wasza wiara i nadzieja na lepszą przyszłość, bo jesteście wybrani, abyście w każdej sytuacji byli świadkami nadziei. Dlatego jestem tu z Jezusem, aby was błogosławił Swoim pokojem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie. ”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

151 odpowiedzi na „Orędzie Matki Bożej z Medjugorie dla świata; 25.12.2020

 1. Marcin pisze:

  MARIUSZ!!!!!!

  Czy mógłbyś w poprzednim temacie tam w w moim przedostatnim komentarzu zmienić mój adres Email na moje imię Marcin? Pomyliłem się i zamiast imienia napisałem tam email. A jeśli nie można to mógłbyś po prostu usunąć ten komentarz z tym emailem. Nie chcę żeby ten adres email był tak na widoku.
  Dziękuję.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

 2. Szafirek pisze:

  26 grudnia
  Święty Szczepan, diakon
  pierwszy męczennik

  Greckie imię Stephanos znaczy tyle, co „wieniec” i jest tłumaczone na język polski jako Stefan lub Szczepan. Nie wiemy, ani kiedy, ani gdzie św. Szczepan się urodził. Jego greckie imię wskazywałoby na to, że był nawróconym hellenistą – Żydem z diaspory, zhellenizowanym, czyli posługującym się na co dzień językiem greckim. Nie są nam znane szczegóły jego wcześniejszego życia. Jego dzieje rozpoczynają się od czasu wybrania go na diakona Kościoła. Apostołowie w odpowiedzi na propozycję św. Piotra wybrali siedmiu diakonów dla posługi ubogim, aby w ten sposób odciążyć uczniów Chrystusa oraz dać im więcej czasu na głoszenie Ewangelii. W gronie tych siedmiu znalazł się Szczepan. Nie ograniczył się on jednak wyłącznie do posługi ubogim. Według Dziejów Apostolskich, „pełen łaski i mocy Ducha Świętego” głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie mógł się przeciwstawić.
  Został oskarżony przez Sanhedryn, że występuje przeciw Prawu i Świątyni. W mowie obrończej Szczepan ukazał dzieje Izraela z perspektywy chrześcijańskiej, konkludując, że naród ten stale lekceważył wolę Boga (Dz 6, 8 – 7, 53). Publicznie wyznał Chrystusa, za co został ukamienowany (Dz 7, 54-60). Jest określany mianem Protomartyr – pierwszy męczennik.
  Oskarżycielami Szczepana przed Sanhedrynem żydowskim byli inni zhelenizowani Żydzi, z wymienionych w tekście Dziejów Apostolskich synagog. Wynika stąd, że Szczepan zaczął od nawracania swoich rodaków, do których mógł przemawiać w ich własnym języku, czyli po grecku. Zadziwia znajomością dziejów narodu żydowskiego i wskazuje, że powołaniem narodu wybranego było przygotowanie świata na przyjście Zbawiciela. Żydzi nie tylko sprzeniewierzyli się temu wielkiemu posłannictwu, ale nawet zamordowali Chrystusa. Stąd oburzenie, jakie wyrywa się z ust Szczepana.
  Był to rok 36, a więc od śmierci Chrystusa Pana upłynęły zaledwie 3 lata. Prozelici musieli praktykować i wypełniać, podobnie jak Apostołowie i uczniowie Chrystusa, także prawo judaizmu z przyjęciem obrzezania, pogłębione jedynie o nakazy Ewangelii. Dopiero sobór w Jerozolimie w roku 49/50 zdecydował, że poganie nawróceni na chrześcijaństwo nie są zobowiązani do zachowania prawa mojżeszowego. Same niemal imiona greckie wskazują, jak wielkie były wpływy helleńskie w czasach apostolskich w narodzie żydowskim. Nadto wynika z tekstu, że pieczę nad ubogimi zlecono głównie nawróconym hellenistom, aby nie mieli żalu, że są krzywdzeni przez wiernych pochodzenia żydowskiego.
  Autor Dziejów Apostolskich podkreśla, że przy śmierci Szczepana był obecny Szaweł, późniejszy Apostoł Narodów, którego św. Łukasz stanie się potem uczniem. Pilnował szat oprawców. Był oficjalnym świadkiem kamienowania – reprezentował Sanhedryn.
  Bibliści zastanawiają się, jak mogło dojść do jawnego samosądu oraz morderstwa, skoro każdy wyrok śmierci był uzależniony od podpisu rzymskiego namiestnika, jak to widzimy przy śmierci Pana Jezusa. Właśnie wtedy, w 36 roku Piłat został odwołany ze swojego stanowiska, a nowy namiestnik jeszcze nie przybył. Żydzi wykorzystali ten moment, by dokonać samosądu na Szczepanie, co więcej, rozpoczęli na szeroką skalę akcję niszczenia chrześcijaństwa: „Wybuchło wówczas wielkie prześladowanie w Kościele jerozolimskim” (Dz 8, 1).
  Kult Szczepana rozwinął się natychmiast. Jednakże na skutek zawieruch, jakie nawiedzały Ziemię Świętą, w tym także Jerozolimę, zapomniano o jego grobie. Odkryto go dopiero w 415 roku. Skoro udało się go rozpoznać, to znaczy, że św. Szczepan musiał mieć grób wyróżniający się i z odpowiednim napisem. O znalezieniu tego grobu pisze kapłan Lucjan. Miał mu się zjawić pewnej nocy Gamaliel, nauczyciel św. Pawła, i wskazać grób swój i św. Szczepana w pobliżu Jerozolimy (Kfar Gamla, czyli Beit Jamal). Chrześcijanie, uciekając przed oblężeniem Jerozolimy i w obawie przed jej zburzeniem przez cesarza Hadriana, zabrali ze sobą śmiertelne szczątki tych dwóch czcigodnych mężów i we wspomnianej wiosce je pochowali. Gamaliel bowiem miał zakończyć życie jako chrześcijanin. Na miejscu odnalezienia ciał biskup Jerozolimy, Jan, wystawił murowaną bazylikę; drugą zbudował w miejscu, gdzie według podania Szczepan miał być ukamienowany. Bazylikę tę upiększyli św. Cyryl Jerozolimski (439) i cesarzowa św. Eudoksja (460).
  Imię Szczepana włączono do Kanonu rzymskiego. Jest patronem diecezji wiedeńskiej; kamieniarzy, kucharzy i tkaczy.
  Z dniem św. Szczepana łączono w Polsce wiele zwyczajów. Podczas gdy pierwszy dzień Świąt spędzano w zaciszu domowym, wśród najbliższej rodziny, w drugi dzień obchodzono z życzeniami świątecznymi sąsiadów, dalszą rodzinę i znajomych. W czasie Mszy świętej rzucano w kościele zboże na pamiątkę kamienowania Świętego. Wieczór 26 grudnia nazywano „szczodrym”, gdyż służba dworska składała panom życzenia i otrzymywała poczęstunek, a nawet prezenty. Po przyjęciu smarowano miodem pułap i rzucano ziarno. Jeśli zboże przylgnęło, było to dobrą wróżbą pomyślnych zbiorów.
  Zaskoczenie może budzić fakt, że Kościół w drugim dniu oktawy Świąt Bożego Narodzenia umieścił święto św. Szczepana. Być może stało się tak po to, byśmy zapatrzeni w żłóbek Chrystusa nie zapomnieli, że ofiara ze strony Boga dla człowieka pociąga konieczność także ofiary ze strony człowieka dla Boga, chociażby ona wymagała nawet krwi męczeństwa.
  Święty Szczepan

  W ikonografii św. Szczepan występuje jako młody diakon w białej tunice lub w bogato tkanej dalmatyce. Jego atrybutami są: księga Ewangelii, kamienie na księdze lub w jego rękach, gałązka palmowa.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-26.php3

  Polubienie

 3. Mateusz pisze:

  Watykan: Dzieciątko zniknęło

  Podczas błogosławieństwa Urbi et Orbi, kamera watykańska pokazała przerażającą szopkę na Placu Świętego Piotra. W czasie adwentu Dzieciątko Jezus było przykryte czerwoną szmatką. Teraz zupełnie zniknęło.

  Polubienie

 4. Mateusz pisze:

  Wybuch drugiej największej fabryki hydroksychlorochiny na świecie. Lekarze donosili o jej skuteczności w leczeniu COVID-19

  Do tajemniczego wybuchu i pożaru fabryki m.in. hydroksychlorochiny doszło na Tajwanie. W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba, a co najmniej dwie zostały ranne.

  Tajemnicze zdarzenie, o którym nie usłyszymy w mediach głównego ścieku miało miejsce na Tajwanie. Doszło tam do wybuchu i pożaru drugiej największej fabryki hydroksychlorochiny. Lek ten stał się przedmiotem sporu w sprawie jego wykorzystania i skuteczności w leczeniu COVID-19.

  Wybuch w fabryce

  W mediach głównego ścieku możemy przeczytać, iż na Tajwanie doszło do eksplozji w fabryce farmaceutycznej, a w wyniku zdarzenia jedna osoba zmarła, a jedna ucierpiała.

  Do zdarzenia doszło 20 grudnia po południu, mieszkańcy okolicy usłyszeli potężny huk, a zaraz po wybuchu można było zobaczyć czarny, gęsty dym.

  Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia znaleźli dwie ranne osoby, stan jednej był jednak krytyczny i mężczyzna nie przeżył.

  Jak donosi „Taiwan News” fabryka Sci Pharmtech Inc. produkuje hydroksychlorochinę. O wykorzystaniu leku było głośno, później został on jednak zakazany w atmosferze skandalu.

  Hydroksychlorochina w COVID-19

  Autorzy słynnego już listu lekarzy, pod którym podpisało się wielu medyków, pisali o hydroksychlorochinie następująco: Opracowano dostępną, bezpieczną i skuteczną terapię dla tych, którzy mają ciężki przebieg choroby – zastosowanie HCQ (hydroksychlorochinę) (…) Szybkie zastosowanie tej terapii prowadzi do wyzdrowienia i często zapobiega hospitalizacji. Dowodem skuteczności tej terapii są dane epidemiologiczne ze Szwajcarii, w których przedstawiono porównanie wskaźnika umieralności pacjentów, u których zastosowano lub nie zastosowano tej terapii.

  Jeszcze na wiosnę hydroksychlorochina była określana przez dużą część lekarzy „cudownym lekiem” na koronawirusa. Została ona jednak zakazana, między innymi we Francji, po majowym artykule w czasopiśmie medycznym „The Lancet”. Artykuł miał uderzyć w odkrycie niepoprawnego politycznie prof. Raoulta.

  Polubienie

 5. Marcin pisze:

  Michał Dworczyk o szczepionce na COVID-19: w drugiej połowie stycznia ruszają szczepienia seniorów i nauczycieli.

  Umowa Polski z Pfizer/BioNTech przewiduje, że od stycznia 300 tys. szczepionek na koronawirusa będzie trafiało do Polski w każdym kolejnym tygodniu, ale może w styczniu pojawi się kolejna szczepionka. Wtedy możliwe będzie zwiększenie dostaw – informuje szef KPRM Michał Dworczyk. – Jeszcze w drugiej połowie stycznia zaczniemy szczepić seniorów, nauczycieli. Rozpoczniemy szczepienia grupy pierwszej – zapewnił.

  Polubienie

 6. bozna2 pisze:

  Coroczne orędzie dla Jakova Čolo

  W czasie ostatniego codziennego objawienia w dniu 12 września 1998 r. Matka Boża powiedziała Jakovowi Čolo, że będzie miał objawienia raz w roku w dniu Bożego Narodzenia – 25 grudnia. Tak też było w tym roku. Matka Boża przekazała następujące orędzie przez Jakova:

  ”Drogie dzieci, również dziś Jezus jest tu przy was, więc i wtedy kiedy myślicie, że jesteście sami i że nie istnieje światło w waszym życiu On jest tu i nigdy was nie zostawił i [nie] oddalił się od was. Światło Jego narodzenia rozświetla ten świat i wasze życie. Jego Serce jest zawsze otwarte na was, aby przyjąć wasze wszelkie cierpienie, każdą pokusę, strach i potrzebę. Jego ręce są do was wyciągnięte, aby was jak ojciec objąć i powiedzieć jak bardzo jesteście dla Niego ważni, jak Was kocha i troszczy się o swoje dzieci. Dzieci, czy wasze serce jest otwarte na Jezusa? Czy w pełni oddaliście wasze życie w Jego ręce? Czy przyjęliście Jezusa jak swego ojca, do którego zawsze możecie się zwrócić i w Nim znaleźć pocieszenie i wszystko to co jest wam potrzebne, abyście żyli prawdziwą wiarą? Dlatego, moje dzieci, oddajcie wasze serca Jezusowi i pozwólcie, aby zapanował [nad] waszym życiem, bo tylko tak zaakceptujecie teraźniejszość i [będzie] mogli stanąć oko w oko ze światem w którym dziś żyjecie. Z Jezusem znika wszelki lęk, cierpienie i ból, bo wasze serce przyjmuje Jego wolę i wszystko to, co przychodzi do waszego życia. Jezus da wam wiarę, abyście wszystko przyjęli i nic was od Niego nie oddali, bo On was mocno trzyma za rękę i nie pozwala, abyście się oddalili i zagubili w trudnych chwilach, ponieważ On został Panem waszego życia. Ja was błogosławię swoim matczynym błogosławieństwem.”

  Jego ręce są do was wyciągnięte, aby was jak ojciec objąć i powiedzieć jak bardzo jesteście dla Niego ważni.

  Polubienie

 7. Gosia 3 pisze:

  17.12.2020
  PAN JEZUS:
  „NIE GARDŹCIE DZIECI OBFITOŚCIĄ TEGO MOJEGO ŚWIĘTA NARODZENIA BO DO KAŻDEGO PRAGNĘ PRZYJŚĆ NA TEJ PIERWSZEJ MSZY ŚWIĘTEJ NA PASTERCE JAKO NOWO NARODZONE DZIECIĘ I DOTKNĄĆ WAS RĄCZKAMI MAŁEGO DZIECKA.”
  25.12.2020
  MATKA BOŻA:
  „Czy w pełni oddaliście wasze życie w Jego ręce?
  „Jego ręce są do was wyciągnięte, aby was jak ojciec objąć i powiedzieć jak bardzo jesteście dla Niego ważni.”

  Polubienie

  • bozna2 pisze:

   W końcu odnalazłam ten fragment w Piśmie Świętym.
   1 List św. Piotra – Biblia Tysiąclecia –
   7 Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.
   Wylosowałam go w kaplicy szpitalnej przed operacją, na nowo napełnił mnie wiarą i nadzieją, zaufaniem że Jemu na mnie zależy, bo chyba wszyscy doświadczyliście jak wielka jet niewdzięczność człowieka, jak szybko odechciewa mu się kochać , szanować i trwać przy osobie kiedyś przez niego kochanej.

   Polubienie

 8. Marcin pisze:

  Trevignano Romano 24 grudnia 2020
  Wiadomość od Jezusa 23:20
  Moja oblubienico, czekasz tu na męża. Zebrałem te rodziny, ponieważ chcę, abyście dzielili miłość, miłość prawdziwej rodziny, silną miłość. Ja również urodziłem się w rodzinie pełnej miłości i tak jak ja musisz dawać i być przykładem mojej wielkiej miłości. Niech wasze rodziny będą przykładem jedności, siły i miłości, wychowujcie swoje dzieci z miłością, aby mogły uczyć innych. Wszyscy czekają na moje narodziny! Ktoś komentuje przesłania, które moja Matka przekazała ludzkości: kto wie, co się stanie, kiedy to się stanie, zobaczymy z czasem. Uwierz w to, co ci powiedziano, ponieważ czas się skończył, a wtedy Ostrzeżenie jest blisko. Powrócę w chwale, podczas gdy moi aniołowie położą koronę na narodzonym Królu, powrócę z moją mocą, z moją miłością i z moją wielkością. Wszyscy mi uwierzą i razem z moimi aniołami zaśpiewają hymny Panu, wrócę, aby zabrać cię do domu, gdzie zasługujesz na radość i pomyślność. Trzymajcie rodziny razem, wybaczcie dawne urazy, kochajcie się tak, jak ja was kocham. Kocham cię bardziej niż cokolwiek innego na świecie. Teraz czekajcie i módlcie się. Pieszczę cię jeden po drugim, przypominając ci o mojej miłości do ciebie. Kochaj mnie, moja oblubienico, kochaj mnie, a nie możesz się doczekać radości mojego świata. Kocham Cię. Dziękuję za przyjęcie mnie do swojego domu. Błogosławię was w imię Ojca, w moje imię i Ducha Świętego, Amen.

  Polubienie

 9. Mateusz pisze:

  Islamiści z fundamentalistycznego ugrupowania Boko Haram zabili co najmniej 11 chrześcijan, spalili kościół i uprowadzili księdza. Do zdarzenia doszło w północno-wschodniej Nigerii. W wigilię Bożego Narodzenia dżihadyści wzięli za cel miasteczko o większości chrześcijańskiej.

  Polubienie

 10. Mateusz pisze:

  Berlin (Niemcy), 22.05.1994, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  fragment z orędzi Matki Bożej do ks Gobbiefo

  Przyjdź Duchu Święty, przyjdź przez potężne wstawiennictwo Mojego Niepokalanego Serca.

  k Moja godzina jest godziną Ducha Świętego. Tryumf Mojego Niepokalanego Serca nastąpi równocześnie z wielkim cudem drugiej Pięćdziesiątnicy.

  l Z Nieba zstąpi nowy ogień. Oczyści on całą ludzkość, która popadła powtórnie w pogaństwo. To będzie jakby sąd w pomniejszeniu i każdy ujrzy samego siebie w świetle samej Prawdy Bożej. Dzięki temu grzesznicy powrócą do Łaski i do świętości; zagubieni – na drogę dobra; oddaleni – do domu Ojca. Chorzy doznają całkowitego uzdrowienia. Pyszni zaś, nieczyści, źli współpracownicy szatana zostaną na zawsze zwyciężeni i potępieni.

  m Wtedy Moje Serce Mamy odniesie tryumf nad całą ludzkością, która powróci do nowych zaślubin miłości i życia ze swoim Ojcem Niebieskim.

  n Przyjdź Duchu Święty, przyjdź przez głos Twej umiłowanej Oblubienicy, która Cię kocha.

  o Ja jestem Boską Oblubienicą Ducha Świętego. Dzięki szczególnemu planowi Ojca stałam się prawdziwą Matką Syna oraz prawdziwą Oblubienicą Ducha Świętego. Duch Święty oddał się Mojej duszy w wewnętrznej i prawdziwej oblubieńczej jedności, z której narodził się Boski owoc dziewiczego poczęcia Słowa w Moim najczystszym łonie.

  p Duch Święty nie może się oprzeć głosowi Swej Oblubienicy, która Go wzywa. Dlatego przyłączcie się do Mnie, wszystkie Moje małe dzieci, we wzywaniu dziś daru Ducha Świętego.

  q Niech wasze błaganie stanie się modlitwą tych ostatnich czasów. Niech będzie ono waszą stałą modlitwą, często powtarzaną, gdyż nauczyła was jej i gorąco o nią prosi wasza Niebieska Mama.

  «Przyjdź Duchu Święty, przyjdź przez potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, twojej umiłowanej Oblubienicy».

  r Otwórzcie też serca na nadzieję, ponieważ nadchodzi dla was największy cud drugiej Pięćdziesiątnicy.

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   Czas triumfu Niepokalanego Serca Matki Bożej i Ery Pokoju będzie bezpośrednio po Ostrzeżeniu? Tak by z tego fragmentu można wnioskować.

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Może tak być że Ostrzeżenie zapoczątkuje ten triumf Niepokalanego Serca Maryi. Podczas Oświetlenia Sumień każdy jasno bedzie wiedział że jest tylko Jedna Prawda – w Kościele Katolickim, a jeżeli Kościół Katolicki to nierozłącznie Jezus Chrystus i Maryja. Ja tak to właśnie zrozumiałem.

    A Ty Mateuszu na chybił trafił wybrałeś teraz ten fragment czy w jaki sposób? Czy jak go poszukałeś?

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Przeglądałerm książkę z tymi objawieniami i zwróciło to moją uwagę, gdy o tym myślałem to spojrzałem na godzinę- 17:17. Godzina objawienia fatimskiego.

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    tzn spojrzałem na tą godzinę już po wstawieniu tego tekstu na blog i jak nad tym się zastanawiałem

    Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   I MY TĄ MODLITWĘ ODMAWIAMY CODZIENNIE OPATRZNOŚCIOWO OD KILKU CHYBA LAT A PRZYNIÓSŁ JĄ NAM CHYBA LESZEK.
   SZKODA,ŻE TAK MAŁO OSÓB POD NIĄ SIĘ PODPISUJE. SZKODA.
   «Przyjdź Duchu Święty, przyjdź przez potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, twojej umiłowanej Oblubienicy».

   Polubienie

 11. Adrian pisze:

  26.12.2020r. Godz.10:47

  Dzieciątko Jezus: Aniu, córko Moja. Choć Jestem małym Dziecięciem, to i jestem Bogiem Ojcem, jestem Mesjaszem, jestem Zbawicielem.
  W tym Dziecku, które trzymasz na ręku, jestem dorosłym mężczyzną, Królem Świata, Królem Polski. Miłość Moja pragnie przyjąć każdego człowieka, lecz w tym świecie wiele jest drzwi zamkniętych i nieczułych. Kamienne serca nie mogą przyjąć miłości Boga w małym Dziecięciu, które tak łatwo można zranić, można je nawet zabić. Zło nienawidzi miłości, lecz miłość zwycięży świat.
  – Moje Dzieciątko Umiłowane, śliczny Jezu, Mój Boże. Dziękuję za Twoją miłość, dziękuję, żeś się Narodził dla nas, by rozradować nasze serca, wypełnić pokojem, dać nam nadzieję w cichości Twego przyjścia. Kocham Cię, Jezu malusieńki. Niech ciepło Twojej miłości wypełni wszystkie serca.
  Dzieciątko Jezus: Każde dziecko potrzebuje miłości, akceptacji, ciepłego przyjęcia przez rodzinę, lecz teraz Bóg nie jest przyjęty w wielu rodzinach.
  Cóż teraz jest ważne, gdy obchodzi się Święta?
  Teraz ważne jest, by się pokazać na Święta, mieć dom wysprzątany i ładnie udekorowany. Ważna jest piękna choinka i drogie ozdoby, ważne jest prezentów kupowanie.
  Zaś przy stole któż jeszcze się modli, czyta Pismo Święte?
  Za to jest ważne dzielenie się opłatkiem i życzenia świąteczne, i ważne jest jedzenie i często spożywany alkohol. Takie to święto, gdzie zagubiono Boga, co się Narodził w małym Dziecięciu.
  Zaś ci, co zaprosili Mnie na te Święta i z utęsknieniem czekali Mego przyjścia, tych pragnę nagrodzić nie tylko swoim Błogosławieństwem. Serca wasze otwarte, pełne ufności, mimo zła, wypełniam swoim pokojem i radością. I sprawię, że zostanie od was oddalony wszelki lęk i obawy. Nadzieja jest darem Boga, co pozwala ufać mimo obaw i lęku, i daje wam niezłomną nadzieję. Nadzieja taka pozwala trwać przy Bogu, mimo wielkich trudności czy prześladowań. To niezłomna nadzieja, to dar wielki. To nadzieja, co przetrwa każde zło.
  Tak, drogie dzieci, przychodzę do was w małym Dziecięciu, Ja Bóg. Nikt, co Mi zaufa i ukryje się pod płaszczem Mej Matki, Maryi, nie ulegnie lękowi. We Mnie jest ratunek i ratunek jest w Mej Matce, Maryi. A opiekunem waszych rodzin na te czasy jest Święty Józef, Mój ziemski ojciec i opiekun Świętej Rodziny.

  Polubienie

 12. Adrian pisze:

  Szczecin. Sąsiedzi donieśli o łamaniu obostrzeń w Wigilię. Interweniowała policja
  https://wiadomosci.wp.pl/szczecin-sasiedzi-doniesli-o-lamaniu-obostrzen-w-wigilie-interweniowala-policja-6590394891655968a

  Polubienie

 13. Adrian pisze:

  Telewizyjna drama: Fauci zostaje “zaszczepiony” w lewe ramię, ale wskazuje po szczepieniu na ból prawej ręki.
  https://i2.wp.com/detektywprawdy.pl/wp-content/uploads/2020/12/FauciszczepieniaKlamca.jpg?resize=442%2C152&ssl=1
  W filmie z CBS News widzimy, jak Anthony Fauci wydaje się być zaszczepiony w lewe ramię, ale podczas wywiadu na ten temat krótko później wskazuje na swoje prawe ramię jako miejsce, w którym doświadcza „bólu w miejscu wstrzyknięcia” .
  Jak to słusznie zauważają inni, gdyby jego ramię było tak obolałe, można by pomyśleć, że naturalnie wskazywałby na właściwą rękę, ale jakoś tak nie jest. Wszyscy przestępcy są kłamcami, a kiedy kłamiesz, trudno jest sobie przypomnieć, co mówiłeś. Taki człowiek gubi się w kłamstwach.
  Dlatego najlepszym antidotum na wirus kłamstwa jest prawda.
  Pisałem również o Netanjahu. Niebawem zobaczycie w Polsce podobny teatr jak to np Aleksander Kwaśniewski komunista czy marionetka UE Donald Tusk będą się szczepić przed kamerami telewizyjnymi aby goje myślały, że jest to bezpieczne.
  Justyna Steczkowska, Kuba Wojewódzki i inni będą opowiadać swoje wrażenia ze szczepień. Natomiast my wiemy swoje i ogrom wiedzy nie powala wierzącym biblijnie na kaleczenie swojego ciała.
  Pamiętajcie, że nawet jeśli będzie przymus mamy tę furtkę mówiącą o przekonaniach religijnych, które nie pozwalają nam na znieważanie Świątyni Ducha Świętego, którą jest ciało wierzącego.
  Podstawa prawna (biblijna):
  “ Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!” 1 Kor 6.
  Niestety wielu diabłów pastorów i księży będzie Was do tego namawiać i właśnie dlatego ja namawiam Was do Słowa Bożego, gdyż ono wyzwala z sideł kłamstwa i autorytetu człowieka.
  https://detektywprawdy.pl/2020/12/26/fauci-zostaje-zaszczepiony-w-lewe-ramie-ale-wskazuje-po-szczepieniu-na-bol-prawej-reki/

  Polubienie

 14. Adrian pisze:

  W Poznaniu działa gastronomiczne podziemie.

  Jakich czasów my dożyliśmy? Ukrywanie się, żeby zjeść kotleta? Bareja by czegoś takiego nie wymyślił.
  https://epoznan.pl/news-news-113186-w_poznaniu_dziala_gastronomiczne_podziemie_kolacja_ze_znajomymi_to_zaden_problem

  zdziwnie bo ja nie….i tak działa już prawie wszędzie, tylko sprawdzeni i poleceni, komunia, wesele, chrzciny, impreza, sylwester….kościół też poszedł do katakumb nie wszędzie……w małym miasteczkach, wsiach, jest lepiej niż dużych aglomeracjach i każdy ma to w 4 literach…

  Polubienie

 15. Mateusz pisze:

  Status osoby zaszczepionej będzie się różnił od osoby, która nie przyjęła szczepionki. Osoba zaszczepiona sama staje się bezpieczna, ale zyskujemy pewność, że nie jest niebezpieczna dla innych

  powiedział w programie „Gość Wiadomości” (TVP Info) szef KPRM Michał Dworczyk.

  Polubienie

  • Adrian pisze:

   wiemy, że nic nie wiemy

   Skuteczność szczepień przeciwko grypie (teraz nikt nie choruje tylko na koronke)

   Szczepionki przeciwko grypie mają za zadanie przygotować układ odpornościowy na wirusy grypy, które w danym sezonie będą wywoływały chorobę. Wirus grypy charakteryzuje się dużą zmiennością, dlatego co sezon szczepionka jest dostosowywana do tych szczepów, które w danym roku będą dominowały. Szacuje się, że szczepionki są skuteczne u około 90 proc. szczepiących się. Zatem może zdarzyć się tak, że osoba zaszczepiona i tak zachoruje na grypę.
   Po podaniu szczepionki układ immunologiczny organizmu wytwarza własną obronę przeciwko chorobie (przeciwciała). Swoista odporność rozwija się w ciągu 2–3 tygodni po podaniu szczepionki i utrzymuje się przez 6–12 miesięcy. Żaden ze składników szczepionki nie powoduje zachorowania na grypę. Szczepionki przeciw grypie są skuteczne w zapobieganiu zachorowaniom u ok. 90% zdrowych dorosłych, w niektórych populacjach skuteczność może być mniejsza, znaczny jest jednak stopień zapobiegania powikłaniom związanym z chorobą.
   https://neurologia-praktyczna.pl/a2655/Szczepienia-przeciw-grypie—–pomocne-czy-niepotrzebne-.html
   https://www.mp.pl/pacjent/grypa/grypasezonowa/48105,szczepionki-przeciwko-grypie-sezonowej

   Polubienie

   • bozna2 pisze:

    poklosie grypy
    Wtedy w 2009 roku zakupiono tyle szczepionek ile obywateli. Polska nie zakupiła. Zaczęli szczepić. Najwięcej w Europie zaszczepiło się Niemcó 6%, Szwedów 5%, Włochów 1% jeszcze Irlandia i generalnie państwa starej Unii.
    Z tych co się zaszczepili 50000 osób zachorowało na narkolepsję (chorobę mózgu). Co szósta ofiara to młodzież w wieku 15-25 lat. Szczepienia przerwano nagle. Nikt nie został skazany za te 50000 kaleków.
    https://dzieckonmp.wordpress.com/2020/12/28/wywiad-z-prof-zw-dr-hab-romanem-zielinskim/

    Polubienie

 16. Adrian pisze:

  Carbonia 25.12.2020 – 20.55 pm

  Odrzucony kamień stał się kamieniem węgielnym!
  Jestem Słońcem, które wschodzi rano, jestem Tym, który obejmuje cię do siebie, abyś nie popadł w głęboką ciemność śmierci.
  Dzieci moje, moje drugie przyjście jest bardzo blisko, wasz Bóg płonie z miłością do was i oczekuje, poprzez wasze błagania i modlitwy, Jego powrotu; weźmie was w swoje ramiona, da wam z siebie i włoży was w siebie, … nie będziecie już niczego potrzebować.
  Ja jestem Życiem, a ty wejdziesz w życie, gdy cię we mnie wezmę.
  Jerozolima kocha swój lud, a jej lud kocha i uwielbia Go. Przyjdźcie do mnie radośnie. Radujcie się wszyscy, którzy mnie kochacie, bo nadeszła godzina, abyście opuścili to życie i weszli do nowego z waszym Stwórcą.
  Niebo i Ziemia zjednoczą się i w ich zjednoczeniu będzie się cieszył cały Mój lud; znajdziecie się w wymiarze Miłości i będziecie cieszyć się Jego Całością w Nim.
  Uratujcie teraz swoje zbawienie, oczyśćcie się, moje dzieci, porzućcie rzeczy tego świata i zanurzcie się od teraz w rzeczy Boże.
  Postawić Miłość przed wszystkim! Stwórzcie sobie czyste serce, dzieci moje; Bóg czeka na wasze prawdziwe nawrócenie; pokażcie Mu swoje szczere tak, abyście w chwili, gdy On wzywa waszego imienia, mogli się przedstawić tak, jak On chce was przyjąć do siebie.
  Francja ma zostać wprowadzona w stan śmierci, odwróciła się od swojej miłości do Boga, zawarła sojusz z wrogiem.
  Włochy doświadczą udręki jednego skazanego na śmierć!
  Wszystko się teraz zawaliło, zostało sprzedane za pięść monet.
  Potężni Ziemianie ogłosili swój werdykt:
  …Włochy zostaną posiekane i spalone.
  Mówię ci, człowieku, który uważasz się za mnie: przygotuj się na spotkanie z twoim Bogiem Stwórcą, wkrótce staniesz z nim twarzą w twarz, … nie będzie ucieczki dla zdrajców.
  Odrzucony kamień stał się kamieniem węgielnym!
  Wszystko zawali się pod twoimi stopami, twoje oczy zobaczą twoją porażkę!
  Biedni ludzie, biedni, ponieważ w swojej dumie chcieliście postawić się jako bogowie na ziemi, ale prawdziwy Bóg, jedyny Bóg, już zstępuje ze swojego nieba, aby położyć kres przekleństwu szatana!
  Wasza gra się skończyła, ludzie; oto król król królów wraca, aby odebrać to, co do niego należy; nie zostawi nic zdrajcom.
  Amen!

  Polubienie

 17. Adrian pisze:

  Rząd po cichu stworzył system przechowujący informacje o szczepieniu na COVID!

  Click to access Zal_3_Instrukcja_dla_podmiotw.pdf


  okazuje się że pierwszy raz w historii polski mamy E-KARTĘ SZCZEPIEŃ – to tylko teraz dorobić skanery kodów QR przed każdym obiektem i mamy gotowy przepis na 1984. Kiedy integracja z ID2020?

  Polubienie

 18. Adrian pisze:

  GRUDZIEŃ 252020-12: 00 RANO

  WOŁANIE DZIECKA BETLEJEMSKIEGO DO SWOJEGO WIERNEGO LUDU. PRZESŁANIE DO ENCHA
  Chwała Bogu w najwyższym i na ziemi pokój dla ludzi dobrej woli.
  Niech pokój dziecka betlejemskiego będzie z wami wszystkimi
  Dzieci moje, zbierzcie się duchowo wokół żłóbka i chwalcie chwałę Boga, która objawia się wam w czułości i pokorze Betlejemskiego Dziecka. Twój Bóg narodził się do was, otwórzcie swoje serca, ludzie dobrej woli, aby nowonarodzony Jezus mógł w nich mieszkać. Cieszcie się moimi narodzinami jako rodzina i uwielbiajcie mnie także w żłobie waszych serc. Nie pozwólcie, moje ukochane dzieci, aby duch Bożego Narodzenia umarł, bo Bohaterowie tych czasów zniosą tradycję dziecka w żłobie. Chcą mnie zastąpić postacią starego człowieka, którego nazywają „Świętym Mikołajem”, który jest obrazem reprezentującym dzisiejszy konsumpcyjny świat.
  Tradycja Dziecka Betlejemskiego musi pozostać z pokolenia na pokolenie, w sercu mojego wiernego ludu. Nie pozwólcie mojej trzódce, aby wasz ludzki Bóg został zastąpiony przez boga konsumpcjonizmu z rąk ludzi. Ja jestem waszym Jezusem, który objawia się wam w pokorze, ubóstwie i czułości Betlejemskiego Dzieciątka; chcę wam dać przykład pokory i posłuszeństwa wobec woli Bożej, abyście i wy byli naśladowani Mnie, prości, pokorni i posłuszni projektom Bożym.
  Otwórzcie wasze serca na mnie, pasterze i maluczcy, aby rozpalić w nich ogień mojej miłości. Przychodzę do was w pokorze i niewinności Dzieciątka; witajcie mnie, ponieważ jestem Światłem, które przychodzi oświetlać ciemności i mrok tego świata: przychodzę, aby przynieść wam pokój i miłość, aby rozpalić je w waszych sercach. Jestem dzieckiem Betlejem, które otwiera swoje małe rączki, czekając na ciebie, żebyś go nosiła. Przyjdźcie, pasterze i Zagale, aby uwielbić Dziecko, które już się narodziło; radujcie się, bo wasz Zbawiciel jest już wśród was. Zaśpiewajcie w tym dniu „Glorię w Excelsis Deo, w towarzystwie moich Aniołów, bo chwała Boża objawiła się wam w słodkiej i czułej obecności Dzieciątka Jezus w żłobie”.

  GLORIA IN EXCELSI DEO

  Anioły na haju z ich kryształowymi głosami
  Oni śpiewają chwałę dziecku.
  Mężczyznom śpiewają pokój
  Gloria w Excelsis Deo. Gloria w Excelsis Deo.
  Dziecko, że w nocy przychodzisz, nie przestawaj na nas patrzeć.
  Jeśli twoje oczy zasną, miłość je otworzy.
  Gloria w Excelsis Deo. Gloria w Excelsis Deo.
  Dzisiaj jego obietnica jest spełniona Nasz Bóg nas zbawi
  Z Aniołami zaśpiewajmy ich dobroć na zawsze
  Gloria w Excelsis Deo. Glory in Excellence Deo
  Anioły, napełnij ziemię
  Z niebiańskiego ogłoszenia.
  Anioły, dotknij chwały
  Aniołowie, śpiewajcie pokój
  Gloria w Excelsis Deo. Glory in Excellence Deo
  Twój Zbawiciel, Dziecko Betlejemskie
  Przekażcie moje wiadomości wszystkim ludziom dobrej woli.

  SZCZĘŚLIWE ŚWIĘTA

  http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/mensajesrecientes.html

  Polubienie

 19. Adrian pisze:

  W dzisiejszej Aktualizacji Sytuacji z 26 grudnia opisuję prawdopodobny czas tej wojny i jej początek w oparciu o to, co wydarzy się 6 stycznia.

  Oto najważniejsze informacje z raportu. Pełny podcast znajduje się poniżej:
  Wszyscy razem przez to przejdziemy, bez względu na to, jak będzie źle.
  Brandon Tatum ujawnia: „Ludzie są gotowi chwycić za broń”, aby chronić republikę i pokonać tyranię.
  Wiceprezes Pence, zdrajca, planuje przyjąć wyborców Joe Bidena 6 stycznia i uciekać z kraju, gdy rozpocznie się wojna domowa.
  Rudy Giuliani zdradza: „Dowiesz się wszystkiego naraz – to będzie bardzo szokujące dla kraju”.
  Amerykanie powinni wykorzystać ten świąteczny czas na przygotowanie planów gotowości na wypadek wydarzeń, które mogą mieć miejsce w styczniu.
  Niebieskie miasta – które są „ośrodkami terroru” Ameryki – mogą znaleźć się w stanie oblężenia. Spodziewaj się przerw w dostawach energii, żywności, wody, komunikacji i transportu………………
  https://my57xxs63hxr2v7vq2jbkfrpma–choosing-him-blogspot-com.translate.goog/2020/12/americans-prepare-for-january-war.html

  Polubienie

 20. Adrian pisze:

  Babciu, dziadku – zaszczepcie się, żeby wasze dzieci i wnuki mogły normalnie uczyć się, pracować

  Okażcie solidarność, zaszczepcie się gdy tylko będziecie mogli, żebyśmy mogli wrócić do życia, póki będzie nam się chciało do niego wracać – apeluje czytelniczka.
  Czekam na szczepionkę jak na zbawienie. Kiedy tylko dostanę skierowanie, pobiegnę w podskokach się zaszczepić. Niestety, jestem na tyle młoda, że nastąpi to pewnie za dwa lata, tymczasem muszę słuchać i czytać jak ludzie, którzy mogą dostać ją wcześniej, wymyślają tysiące powodów, by się nie zaszczepić, i nóż mi się w kieszeni otwiera.
  https://wyborcza.pl/7,162657,26627766,babciu-dziadku-zaszczepcie-sie-zeby-wasze-dzieci-i-wnuki.html

  Polubienie

 21. Szafirek pisze:

  27 grudnia
  Święty Jan, Apostoł i Ewangelista

  Święty Jan Ewangelista
  Jan był synem Zebedeusza i Salome, młodszym bratem Jakuba Starszego (Mt 4, 21). Jeśli chodzi o zestaw tekstów ewangelicznych, w których jest mowa o św. Janie, to ich liczba stawia go zaraz po św. Piotrze na drugim miejscu. Łącznie we wszystkich Ewangeliach o św. Piotrze jest wzmianka aż na 68 miejscach (193 wiersze), a o św. Janie na 31 miejscach (90 wierszy).
  Początkowo Jan był uczniem Jana Chrzciciela, ale potem razem ze św. Andrzejem poszedł za Jezusem (J 1, 35-40). Musiał należeć do najbardziej zaufanych uczniów, skoro św. Jan Chrzciciel z nimi tylko i ze św. Andrzejem przebywał właśnie wtedy nad rzeką Jordanem. Jan w Ewangelii nie podaje swojego imienia. Jednak jako naoczny świadek wymienia nawet dokładnie godzinę, kiedy ten wypadek miał miejsce. Rzymska godzina dziesiąta – to nasza godzina szesnasta. Po tym pierwszym spotkaniu Jan jeszcze nie został na stałe przy Panu Jezusie. Jaki był tego powód – nie wiemy. Być może musiał załatwić przedtem swoje sprawy rodzinne. O ostatecznym przystaniu Jana do grona uczniów Jezusa piszą św. Mateusz, św. Marek i św. Łukasz (Mt 4, 18-22; Mk 1, 14-20; Łk 5, 9-11).
  Jan pracował jako rybak. O jego zamożności świadczy to, że miał własną łódź i sieci. Niektórzy sądzą, że dostarczał ryby na stół arcykapłana – dzięki temu mógłby wprowadzić Piotra na podwórze arcykapłana po aresztowaniu Jezusa. Ewangelia odnotowuje obecność Jana podczas Przemienienia na Górze Tabor (Mk 9, 2), przy wskrzeszeniu córki Jaira (Mk 5, 37) oraz w czasie konania i aresztowania Jezusa w Ogrodzie Oliwnym (Mk 14, 33).
  Kiedy Jan wyraził zgorszenie, że ktoś obcy ma odwagę wyrzucać z ludzi złe duchy w imię Jezusa (sądził bowiem, że jest to wyłączny przywilej Chrystusa i Jego uczniów), otrzymał od Pana Jezusa odpowiedź: „Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami” (Mk 9, 37-38).
  Pewnego dnia do Pana Jezusa przybyła matka Jana i Jakuba z prośbą, aby jej synowie zasiadali w Jego królestwie na pierwszych miejscach, po Jego prawej i lewej stronie. Pan Jezus wiedział, że matka nie uczyniła tego sama z siebie, ale na prośbę synów. Dlatego nie do niej wprost, ale do nich się odezwał: „Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić?” Kiedy zaś ci odpowiedzieli: „Możemy”, otrzymali odpowiedź: „Kielich mój pić będziecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej czy lewej, ale dostanie się ono tym, dla których mój Ojciec je przygotował” (Mt 20, 21-28; Mk 10, 41-52).
  Szczegół ten zdradza to, że nawet tak świątobliwy Jan nie całkiem bezinteresownie przystąpił do Pana Jezusa w charakterze Jego ucznia. Przekonany, że wskrzesi On doczesne królestwo Izraela na wzór i co najmniej w granicach królestwa Dawida, marzył, by w tym królestwie mieć wpływowy urząd, być jednym z pierwszych ministrów u Jego boku. Samemu jednak wstydząc się o to prosić, wezwał interwencji swojej matki. Potem zrozumie, że chodzi o królestwo Boże, duchowe, o zbawienie ludzi – i odda się tej wielkiej sprawie aż do ostatniej godziny życia. Warto tu tylko uzupełnić, że według relacji Marka to oni sami: Jan i Jakub zwrócili się do Chrystusa z tą dziwną prośbą, nie wyręczając się przy tym matką.
  Chrystus nadał Janowi i Jakubowi, jego bratu, drugie imię – „Synowie gromu” (Łk 9, 51-56). Jan zostaje wyznaczony razem ze św. Piotrem, aby przygotowali Paschę wielkanocną. Podczas Ostatniej Wieczerzy Jan spoczywał na piersi Zbawiciela. Tylko on pozostał do końca wierny Panu Jezusowi – wytrwał pod krzyżem. Dlatego Chrystus z krzyża powierza mu swoją Matkę, a Jej – Jana jako przybranego syna (J 19, 26-27).
  Po zmartwychwstaniu Chrystusa Jan przybywa razem ze św. Piotrem do grobu, gdzie „ujrzał i uwierzył” (J 20, 8), że Chrystus żyje. W Dziejach Apostolskich Jan występuje jako nieodłączny na początku towarzysz św. Piotra. Obaj idą do świątyni żydowskiej na modlitwę i dokonują u jej wejścia cudu uzdrowienia paralityka (Dz 3, 1 – 4, 21). Jan z Piotrem został delegowany przez Apostołów dla udzielenia Ducha Świętego w Samarii (Dz 8, 14-17). We dwóch przemawiali do ludu, zostali pojmani i wtrąceni do więzienia (Dz 4, 1-24). O Janie Apostole wspomina także św. Paweł Apostoł w Liście do Galatów. Nazywa go filarem Kościoła (Ga 2, 9).
  Jan przebywał przez wiele lat w Jerozolimie (Ga 2, 9), potem prawdopodobnie w Samarii, a następnie w Efezie. To tam napisał Ewangelię i trzy listy apostolskie. Wynika z nich, że jako starzec kierował niektórymi gminami chrześcijańskimi w Małej Azji. Z Apokalipsy dowiadujemy się, że były to: Efez, Smyrna, Pergamon, Tiatyra, Sardes, Filadelfia i Laodycea.
  Tradycja wczesnochrześcijańska okazywała żywe zainteresowanie losami św. Jana Apostoła po zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu Pana Jezusa. Św. Papiasz (ok. 80-116) i św. Polikarp (ok. 70-166) szczycą się nawet, że byli uczniami św. Jana. Podają nam pewne cenne szczegóły z jego późniejszych lat. Podobnie św. Ireneusz (ok. 115-202) przekazał nam zaczerpnięte z tradycji niektóre wiadomości. Także w pismach apokryficznych znajdujemy o życiu Jana okruchy prawdy. Z tych wszystkich źródeł wynika, że Jan głosił Ewangelię albo w samej Ziemi Świętej, albo w jej pobliżu, a to ze względu na Matkę Bożą, nad którą Chrystus powierzył mu opiekę. Po wybuchu powstania żydowskiego Jan schronił się zapewne w Zajordanii, gdzie przebywał do końca wojny, tj. do roku 70 (zburzenie Jerozolimy). Stamtąd udał się do Małej Azji, gdzie pozostał aż do zesłania go na wyspę Patmos przez cesarza Domicjana (81-96). Po śmierci cesarza Apostoł wrócił do Efezu, by tu za panowania Trajana (98-117) zakończyć życie jako prawie stuletni starzec. Potwierdzają to św. Ireneusz i Polikrates, biskup Efezu (ok. 190 roku).
  W wieku II lub III powstał w Małej Azji apokryf Dzieje Jana. Przytacza go m.in. Focjusz. Do naszych czasów dochowały się jego znaczne fragmenty. Według tego pisma Domicjan wezwał najpierw Jana do Rzymu. Nie miał jednak odwagi skazać starca na gwałtowną śmierć, dlatego zesłał go na wygnanie na wyspę Patmos, by na tej skalistej, niezaludnionej wyspie Morza Egejskiego zginął powolną śmiercią. Na szczęście chrześcijanie nie zapomnieli o ostatnim świadku Chrystusa. Główną treścią apokryfu są cuda, jakie Jan miał zdziałać w Rzymie i w Efezie. W opisach znajduje się tak wiele legendarnych motywów, że trudno wydobyć z tego apokryfu prawdę. Utrwaliło się podanie, że Domicjan usiłował najpierw w Rzymie otruć św. Jana. Kielich pękł i wino się rozlało w chwili, gdy Apostoł nad nim uczynił znak krzyża świętego. Wtedy cesarz kazał go męczyć we wrzącym oleju, ale Święty wyszedł z niego odmłodzony. Przez kilkaset lat (do roku 1909) 6 maja było nawet obchodzone osobne święto ku czci św. Jana w Oleju.
  Jan miał mieć ucznia, którego w sposób szczególniejszy miłował i z którym łączył wielkie nadzieje. Ten wszakże wszedł w złe towarzystwo i został nawet hersztem zbójców. Apostoł tak długo go szukał, aż go odnalazł i nawrócił. Euzebiusz z Cezarei pisze, że Jan nosił diadem kapłana, że organizował gminy i ustanawiał nad nimi biskupów, a w Efezie miał wskrzesić zmarłego.
  Swoją Ewangelię napisał Jan prawdopodobnie po roku 70, kiedy powrócił do Efezu. Miał w ręku Ewangelie synoptyków (Mateusza, Marka i Łukasza), dlatego jako naoczny świadek nauk Pana Jezusa i wydarzeń z Nim związanych nie powtarza tego, co już napisano, uzupełnia wypadki szczegółami bliższymi i faktami przez synoptyków opuszczonymi. Nigdzie wprawdzie nie podaje swojego podpisu wprost, ale podaje go pośrednio, kiedy pisze na wstępie: „I oglądaliśmy Jego chwałę” (J 1, 14), zaś w swoim pierwszym liście napisze jeszcze dobitniej: „To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce” (1 J 1, 1). Ewangelię św. Jana zna św. Ignacy z Antiochii (+ ok. 107) i cytuje ją w swoich listach. Zna ją również św. Justyn (+ ok. 165), a Fragment Muratoriego (160-180) pisze wprost o św. Janie jako autorze Ewangelii.
  Pierwszymi adresatami Ewangelii św. Jana byli chrześcijanie z Małej Azji. Znali oni dobrze Jana, nie musiał się więc im przedstawiać. W owych czasach rozpowszechniały się pierwsze herezje gnostyckie: ceryntian, nikolaitów i ebionitów. Dlatego Ewangelia św. Jana nie ma charakteru katechetycznego, jak poprzednie, a raczej historyczno-teologiczny. Jan wykazuje, że Jezus jest postacią historyczną, że jest prawdziwie Synem Bożym. Tradycja za symbol słusznie nadała mu orła, gdyż głębią i polotem przewyższył wszystkich Ewangelistów.
  Według podania, cesarz Nerwa (96-98) miał uwolnić św. Jana z wygnania. Apostoł wrócił do Efezu, gdzie zmarł niebawem ok. 98 roku. Jako więc jedyny z Apostołów zmarł śmiercią naturalną. Dlatego podczas dzisiejszej liturgii celebrans nosi szaty białe, a nie – jak w przypadku wszystkich pozostałych Apostołów – czerwone. Pierwszą wzmiankę o grobie św. Jana w Efezie ok. 191 roku podaje w liście do papieża św. Wiktora Polikrates, biskup Efezu. Papież św. Celestyn I w liście swoim do ojców soboru efeskiego z 8 maja 431 roku winszuje im, że mogą czcić relikwie św. Jana Apostoła. Św. Grzegorz z Tours (+ 594) wspomina o cudach, jakie działy się przy tym grobie. Badania archeologiczne, przeprowadzone w 1936 roku, potwierdziły istnienie tego grobu. Dzisiaj z wielkiej metropolii, jaką niegdyś był Efez, pozostały jedynie ruiny, a na nich powstała mała wioska turecka.

  Święty Jan EwangelistaJan jest patronem Albanii i Azji Mniejszej; ponadto aptekarzy, bednarzy, dziewic, zawodów związanych z pisaniem i przepisywaniem: introligatorów, kopistów, kreślarzy, litografów, papierników, pisarzy oraz owczarzy, płatnerzy, skrybów, ślusarzy, teologów, uprawiających winorośl oraz wdów. Kult św. Jana Apostoła w Kościele był zawsze bardzo żywy. Najwspanialszą świątynię wystawiono mu w Rzymie. Jest nią bazylika na Lateranie pod wezwaniem świętych Jana Chrzciciela i Jana Apostoła. Zwana jest również bazyliką Zbawiciela – matką wszystkich kościołów chrześcijaństwa, gdyż jako pierwsza była uroczyście konsekrowana przez papieża św. Sylwestra I (+ 335) i dotąd jest katedrą papieską. Nadto w Rzymie wystawiono św. Janowi Apostołowi jeszcze inne kościoły, np. przy Bramie Łacińskiej (ante Portam Latinam), gdzie Apostoł miał być męczony w rozpalonym oleju. Do Jana Apostoła szczególne nabożeństwo miały św. Gertruda i św. Małgorzata Maria Alacoque. Właśnie w dniu dzisiejszym, w dniu jego święta miały objawienia dotyczące nabożeństw do Serca Pana Jezusa. Szczególnym nabożeństwem do św. Jana Apostoła wyróżniali się kiedyś w Polsce krzyżacy. Wystawili też oni szereg kościołów ku jego czci.

  W ikonografii św. Jan przedstawiany jest jako stary Apostoł, czasami jako młodzieniec w tunice i płaszczu, rzadko jako rybak. Najczęściej występuje w scenach będących ilustracjami tekstów Pisma św.: jest jedną z centralnych postaci podczas Ostatniej Wieczerzy, Jan pod krzyżem obok Maryi, Jan podczas Zaśnięcia NMP, Jan na Patmos, Jan i jego wizje apokaliptyczne. Bywa – błędnie – przedstawiany w scenie męczeństwa, zanurzony w kotle z wrzącą oliwą. Czasem na obrazach towarzyszy mu diakon Prochor, któremu dyktuje tekst. Jego atrybutami są: gołębica, kielich z Hostią, kielich zatrutego wina z wężem (wąż jest symbolem zawartej w kielichu trucizny-jadu; na tę pamiątkę podaje się dzisiaj w wielu kościołach wiernym poświęcone wino do picia, by nie szkodziła im żadna trucizna), kocioł z oliwą, księga, orzeł w locie, na księdze lub u jego stóp, siedem apokaliptycznych plag, zwój.

  Polubienie

 22. Szafirek pisze:

  Niedziela Świętej Rodziny

  Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013

  Święta RodzinaŚwięto świętej Rodziny zaczęto obchodzić w różnych krajach i diecezjach od wieku XVIII. Po raz pierwszy ustanowił je 4 listopada 1684 r. w Kanadzie, za aprobatą papieża Aleksandra VII, biskup Francois Montmorency-Laval. Na stałe do liturgii wprowadzono je za pontyfikatu papieża Leona XIII, który na prośbę kard. Bausa, arcybiskupa Florencji, 20 listopada 1890 r. wydał dekret aprobujący „kult czci zwrócony ku Rodzinie Świętej”. Zatwierdził je papież Leon XIII (+ 1903). W swoich pismach, m.in. w Neminem fugit (z 14 czerwca 1892 r.) i Cum nuper niejeden raz zachęcał on do naśladowania Najświętszej Rodziny. Wskazywał też na dobrodziejstwa, jakich można oczekiwać dzięki pobożności i związkom ze Świętą Rodziną: postęp w miłosierdziu, świętość obyczajów, atmosfera pobożności. W jednej ze swoich encyklik napisał: „Pod opieką Najświętszej Matki i św. Józefa w zupełnym ukryciu wychowywał się Jezus, Słońce sprawiedliwości, zanim swym blaskiem oświecił narody. Niewątpliwie jaśniała w tej Rodzinie wzajemna miłość, świętość obyczajów i pobożne ćwiczenia – jednym słowem wszystko, co rodzinę może uszlachetnić i ozdobić, aby dać na wzór naszym czasom”. Leon XIII był też pierwszym, który wskazał na małżeństwo jako miejsce uświęcenia (Arcanum divinae sapientiae), nadrabiając wielowiekowy brak spojrzenia na rodzinę jako na miejsce postępu duchowego i służby w Kościele. Papież Benedykt XV (+ 1922) rozszerzył święto Świętej Rodziny na cały Kościół.

  Obrazy przedstawiające Najświętszą Rodzinę spotykamy już w katakumbach. Jednak Józef jest na nich obecny raczej jako statysta i na planie dalszym. Dopiero od wieku XIV mamy pełne obrazy i rzeźby przedstawiające życie Najświętszej Rodziny. W Polsce od XVII w. słyną nawet cudowne obrazy: św. Józefa w Kaliszu, gdzie jest cała Święta Rodzina, w Studziannie, gdzie jest Święta Rodzina przy stole, i podobny obraz cudowny Matki Bożej w Miedniewicach w pobliżu Niepokalanowa.
  Kiedy więc papież Benedykt XV ustanowił święto Najświętszej Rodziny w 1921 roku, nie wprowadzał on nowego do liturgii Kościoła nabożeństwa, ale rozciągnął tylko na wszystkie diecezje i narody nabożeństwo, które było już bardzo znane w całym świecie katolickim. W liście Episkopatu Polski do wiernych z 23 października 1968 roku czytamy: „Dziś ma miejsce święto przedziwne; nie święto Pańskie ani Matki Najświętszej, ani jednego ze świętych, ale święto Rodziny. O niej teraz usłyszymy w tekstach Mszy świętej, o niej dziś mówi cała liturgia Kościoła. Jest to święto Najświętszej Rodziny – ale jednocześnie święto każdej rodziny. Bo słowo «rodzina» jest imieniem wspólnym Najświętszej Rodziny z Nazaretu i każdej rodziny. Każda też rodzina, podobnie jak Rodzina Nazaretańska, jest pomysłem Ojca niebieskiego i do każdej zaprosił się na stałe Syn Boży. Każda rodzina pochodzi od Boga i do Boga prowadzi”.

  Ewangelie podają następujące wydarzenia z życia Najświętszej Rodziny:
  Zwiastowanie narodzenia Pana Jezusa (Łk 1, 26-38)
  Nawiedzenie św. Elżbiety (Łk 1, 39-56)
  Objawienie św. Józefowi przez Anioła tajemnicy wcielenia (Mt 1, 18-25)
  Narodzenie Pana Jezusa (Łk 2, 1-20)
  Nadanie imienia Jezusowi (Łk 2, 21)
  Oczyszczenie Maryi i ofiarowanie Pana Jezusa (Łk 2, 22-38)
  Pokłon mędrców (Mt 2, 1-12)
  Ucieczka do Egiptu (Mt 2, 13-15)
  Powrót z Egiptu (Mt 2, 19-21; Łk 2, 39-40)
  Znalezienie Pana Jezusa w świątyni (Łk 2, 41-50)
  Życie ukryte w Nazarecie (Łk 2, 51-52)
  Święta RodzinaW kilkunastu miejscach Nowego Testamentu jest mowa o „braciach” i „siostrach” Jezusa (np. Mt 12, 46. 50; Mt 28, 10; Mk 3, 21. 32; Mk 6, 3; Łk 1, 36; Łk 8, 19-21; J 2, 12; J 7, 3. 5. 10; J 20, 17; Ga 1, 19; 1 Kor 9, 5 itp). Niektórzy z nich są wskazywani z imienia: św. Jakub, św. Szymon i św. Juda – Apostołowie, oraz Józef. O siostrach jest mowa jedynie ogólnie. Zdaniem Klemensa Aleksandryjskiego, Orygenesa, Euzebiusza, św. Epifaniusza, Tytusa z Bosco, św. Grzegorza z Nyssy, a na Zachodzie św. Hilarego i niektórych apokryfów, Najświętsza Maryja Panna miała poślubić Józefa jako wdowca. W takim wypadku „bracia” i „siostry” Chrystusa byliby synami i córkami św. Józefa, a wobec Pana Jezusa – Jego braćmi i siostrami przyrodnimi. Jednak już św. Hieronim tę hipotezę stanowczo odrzuca. Powszechna jest dziś opinia, że „bracia” i „siostry” Pana Jezusa – to synowie i córki braci i sióstr św. Józefa, mieszkający w Nazarecie. Chodziłoby więc o kuzynów Pana Jezusa. Jeszcze dzisiaj w krajach arabskich krewnych zwykło nazywać się „braćmi” i „siostrami”. Przykładów możemy przytaczać wiele również z Biblii (np. Rdz 13, 8; Rdz 14, 11-16; Rdz 29, 15; 1 Krn 23, 21n; 2 Krn 36, 10 itp.). Pan Jezus jednak występuje w Ewangeliach zawsze jako jedyny syn Maryi. Dlatego to oddał przy swojej śmierci swoją Matkę w opiekę nie rodzinie czy też swojemu rodzeństwu, ale jednemu z Apostołów.

  Św. Elżbieta jest wymieniana jako krewna Maryi (Łk 1, 36). Przypuszcza się, że była jej ciotką. Tak więc i św. Jan Chrzciciel byłby bratem ciotecznym Pana Jezusa. Zachariasz, kapłan, byłby powinowatym Najświętszej Maryi Panny.
  Maria Kleofasowa (Alfeuszowa) jest wymieniana w Ewangeliach jako siostra Najświętszej Maryi Panny (J 19, 25) i jako matka św. Jakuba i Józefa (Mt 27, 56; Mk 15, 40; Łk 24, 10; J 19, 25). Skądinąd dowiadujemy się, że św. Juda był bratem św. Jakuba (Jdt 1). Z tego by wynikało, że również św. Juda Tadeusz był synem Marii Kleofasowej. Dzisiaj panuje przekonanie, że Maria Kleofasowa mogła być siostrą św. Józefa i dlatego była nazywana w Ewangeliach siostrą Najświętszej Maryi Panny. Według bardzo dawnej tradycji Kościoła (Hegezyp, Klemens Aleksandryjski i Euzebiusz) Apostołowie Szymon, Juda i Jakub mieli być synami Kleofasa. Tak więc i Szymon byłby synem Marii Kleofasowej.
  Do kręgu dalszej rodziny Pana Jezusa należeliby zatem: Zachariasz, Elżbieta, Szymon, Juda, Jakub i Józef oraz bliżej nieznane „siostry”, Maria Kleofasowa i Kleofas (Alfeusz). Nadto tradycja podaje imiona zmarłych wcześnie rodziców Maryi – Joachima i Anny.
  Pan Jezus umarł na krzyżu mając ok. 33 lat. Św. Józef opuścił tę ziemię przed publicznym wystąpieniem Pana Jezusa, gdyż w tym czasie nie wspominają już o nim Ewangelie. Maryja miała dożyć według podania ponad 60 lat. Ostatni raz wspominają o Niej Dzieje Apostolskie: była obecna przy Zesłaniu Ducha Świętego na Apostołów. Wiek krewnych Pana Jezusa jest nam nieznany.

  Teksty liturgiczne na święto Najświętszej Rodziny ułożył papież Leon XIII (+ 1903). Jego dziełem również są przepiękne hymny kościelne, przeznaczone na ten dzień. Czytania tak są dobrane, by wyakcentować sceny, w których występuje rodzina. Teksty Pisma świętego podkreślają równocześnie obowiązki członków rodziny.

  Materiały związane z Bożym Narodzeniem podzieliliśmy na następujące części:

  Nauczanie papieskie o rodzinie
  Dokumenty na temat rodziny
  Episkopat Polski na niedziele Świętej Rodziny
  Refleksje wokół rodziny
  Zajrzyj też na półkę

  Polubienie

 23. Millka pisze:

  09.12.202027.12.2020

  Zimne serca ludzkości i nadchodzące zimne temperatury

  Po południu, gdy odmawiałam Koronkę do Miłosierdzia Bożego , anioła do mnie. Powiedział: „Jestem aniołem Pańskim. Wysłał mnie, abym przekazał ci tę wiadomość ”.

  Anioł powiedział: „Wkrótce świat odczuje ujemną temperaturę. Lepiej ostrzegaj ludzi o tym, co nadchodzi, a także powiedz im, aby trzymali ciepłe ubrania, a nie wyrzucali ich, ponieważ będą ich potrzebować. To mroźne zimno potrwa cztery lata ”.

  W tym samym czasie, kiedy otrzymywałem to przesłanie, pojawił się nasz Pan Jezus. Przyszedł, aby wyjaśnić przesłanie; dlaczego otrzymamy zimną i mroźną pogodę.

  Nasz Pan Jezus powiedział: „Walentyno, Moje dziecko, Ja, Wasz Pan, chcę wam powiedzieć, że serca ludzkości stały się zimne i zmarznięte. Dlatego w pogodzie będą odczuwać mroźną temperaturę ”.

  Powiedział: „Widzisz, Moje dziecko, koronawirus w ogóle nie zmienił ludzkości. Świat nie pokutował za swoje grzechy, ale nadal Mnie obrażał i wielu ludzi umrze w tej mroźnej temperaturze. Nastąpią nieurodzajne plony, a populacje zwierząt umrą, podobnie jak ludzie, zwłaszcza ci mieszkający w biednych domach, bez ciepła i ciepła. Będzie straszne cierpienie ”.

  „Zobacz, Moje dziecko, jak błagam ludzkość o zmianę, ale oni Mnie po prostu ignorują. Zapominają, skąd przybyli; z niczego ! ” Powiedział.

  Nasz Pan powtórzył: „Tak samolubny i tak grzeszny jest świat. Jest w całkowitej ciemności i jest coraz gorzej. Ludzkość musi się zmienić, ugiąć kolana i błagać Mnie, waszego Boga o przebaczenie i miłosierdzie. Nie chcę, abyście byli smutni z powodu tego, co nadchodzi, ponieważ zostało to przepowiedziane i musi się wydarzyć. Powiedz ludziom, aby się modlili i błagali Mnie o Moje miłosierdzie ”.

  Nasz Pan był bardzo smutny, przekazując mi tę wiadomość. Nie chce karać ludzi, ale nie ma wyboru, ponieważ Go ignorują i zapominają, że jest Bogiem Wszechmogącym.

  Panie, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

  Spotkanie dusz w czyśćcu, które kiedyś znałem

  To przesłanie otrzymałem 29 listopada 2020 r. Rano, kiedy się modliłem, przyszedł anioł i zabrał mnie do czyśćca.

  Wszedłem do budynku i zobaczyłem na ścianie duży napis: „Wszystkie narody świata – petycje”. Były to prośby żyjących, skierowane do dusz w czyśćcu, aby się za nie modliły. Święte Dusze nie mogą modlić się za siebie, ale mogą modlić się za żyjących. Zauważyłem petycje od mieszkańców wyspy, niektórych mieszkańców Tonga i niektórych z sąsiednich krajów, Samoa i Fidżi. Ze wszystkich petycji na ścianie ludy te miały najmniejszą, najmniejszą.

  Potem zobaczyłem, jak podeszła dama, bardzo dominująca i prawie agresywna. Patrzyłem, jak zerwała tę najmniejszą petycję ze ściany i odłożyła ją.

  Powiedziałem: „Dlaczego to zdjąłeś?”

  Zdenerwowanym tonem odpowiedziała: „Nie chcę, żebyśmy się za nich modlili”.

  Skinąłem na nią: „Weź to i odłóż z powrotem! Bóg nie będzie zadowolony z tego, co robisz. Każdy naród potrzebuje modlitwy i ma prawo, by się o niego modlono ”.

  „Nie lubię ludzi z Tonga” – mówiła.

  Odmówiła odłożenia petycji z powrotem na ścianę, mimo że ciągle jej to powtarzałam. Była duszą w czyśćcu, ale bardzo niespokojną.

  W tym miejscu, gdzie były te dusze, było bardzo zimno. Nagle znalazłem się ubrany w najpiękniejszy płaszcz.

  Zapytałem anioła: „Kto dał mi płaszcz?”

  To był taki piękny płaszcz i kiedy przyjrzałem się mu bliżej, zobaczyłem, że był ozdobiony mieszanką pięknych różowawych kwiatów i był tak lekki w noszeniu.

  Zapytałem: „Dlaczego jest tu tak zimno?”

  Anioł odpowiedział: „Ponieważ dusze tutaj cierpią. Kiedy dusze cierpią, są bardzo zimne ”.

  Wtedy anioł powiedział: „Teraz musimy stąd odejść”.

  Gdy wyszliśmy z budynku, zaczęliśmy schodzić po zboczu do doliny. Z doliny udaliśmy się na niewielkie wzgórze, na otwartą przestrzeń. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Widziałem mnóstwo ludzi ubranych na czarno, czekających i siedzących, głównie panie. Wszyscy byli duszami.

  Anioł i ja staliśmy tam. Powiedział: „Jest więcej ludzi. Czekają i czekają tu od dawna ”.

  Zauważyłem, że nie było tu tak zimno, więc zdjąłem płaszcz i położyłem go na ramieniu. Anioł powiedział: „Tutaj nie jest tak zimno”. Spoglądając w stronę budynku, z którego właśnie wyszliśmy, powiedział: „Ale tam jest znacznie chłodniej”.

  Zrozumiałem, że im bliżej Nieba znajdują się dusze, tym mniej było zimno, podczas gdy w głębszym czyśćcu jest bardzo zimno.

  Anioł poinstruował mnie: „Chodź między nimi!”

  To było jak rozległa wieś, pełna dusz. Widziałem małe wąskie przejście oddzielające dusze. Anioł i ja zaczęliśmy przechodzić przez to przejście. Minęliśmy mnóstwo dusz, wszystkie siedzące bardzo ciasno, stłoczone obok siebie i czekające. Kiedy przechodziłem, rozpoznałem wiele z tych dusz; pochodzili z naszej słoweńskiej społeczności. Nie znałem ich osobiście, ale kiedy żyli, widywałem niektórych z nich w naszym Kościele.

  Rozpoznałem pewną kobietę z tej grupy. Znałem ją osobiście. Powiedziałem do anioła: „Och, to jest Słoweńska dama. Nazywa się S. ”

  Siedziała tuż obok przejścia, przez które przechodziłem z aniołem. Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy ją zobaczyłem. Chciałem do niej podejść, porozmawiać z nią, dotknąć jej i powiedzieć: „O S, wciąż tu jesteś, a nie w niebie”.

  Zmarła kilka lat temu. Kiedy zbliżyłem się do niej, opuściła głowę i odwróciła ją w bok ode mnie. W ogóle nie chciała na mnie patrzeć.

  Czułem się trochę nieswojo, ale nadal chciałem się z nią przywitać. Dlaczego odwróciła głowę ode mnie? Ponownie odwróciłem się do niej, żeby zobaczyć, czy się przywitała, ale trzymała głowę spuszczoną. Była ubrana na czarno. Nie była z mężem w czyśćcu; była sama.

  Kontynuowałem spacer z aniołem. Wszystkie dusze były w czerni jak smoła. Czarny symbolizuje, że nadal nie są oczyszczeni.

  Anioł zapytał: „Czy znasz tę panią?”

  – Tak, to dama, którą znałem z kościoła, nie wiem dlaczego, ale nie chciała się ze mną przywitać? Powiedziałem.

  Powiedział: „Czy wiesz, dlaczego? Jest zawstydzona. Jest zawstydzona przed tobą. ”

  Zapytałem: „Dlaczego miałaby się wstydzić?”

  „Kiedy żyła, była ważna. Była bogata. Była zamożna, a ty byłeś niczym. Teraz wie, że jesteś wysoko, a ona jest niczym – wyjaśnił anioł.

  Kontynuował: „I nie tylko. Ludzie mówili o tobie, że masz wizje, a ona wyśmiewałaby cię. Mówiła: „Nie wierzę, że Bóg przemówiłby do niej”. Ale teraz zna rzeczywistość i czuje się bardzo zażenowana ”.

  Powiedziałem do anioła: „Wiesz, bardzo mi jej żal. Muszę się za nią modlić ”.

  Gdy nadal schodziliśmy ze wzgórza, usłyszałem, jak pewna pani, która była w dużej grupie, mówiła: „W Anglii będą jakieś ważne wieści”.

  Nadejdą jakieś wiadomości i nadejdą z Anglii. Dusze coś wiedzą.

  Zapytałem anioła o dusze, które były tutaj w tej okolicy. Zapytałem: „Na co oni wszyscy czekają?”

  Powiedział: „Jezus chce, żebyś przeszedł przez to miejsce i zobaczył, ile osób tu czeka”.

  „Och, tak wielu, nigdy nie widziałem tylu ludzi” – powiedziałem.

  Wtedy Pan Jezus powiedział do mnie: „Chcę, abyś zabrał ich wszystkich do kościoła i ofiarował Mi”.

  Anioł nadal prowadził mnie przez to miejsce w czyśćcu, aby zobaczyć wszystkie te dusze, abym zabrał je do kościoła, modlił się za nie i ofiarował je naszemu Panu.

  Powiedziałem: „Panie, bądź dla nich miłosierny, nawet dla mojego słoweńskiego przyjaciela S.”.

  Polubienie

 24. Millka pisze:

  PONIEDZIAŁEK 24 WRZEŚNIA 2018

  Przygotuj się, Ameryko!

  Ameryka wybrała ciemność nad światło. Ona wybrała swoje drogi ponad Moje. Ona wybrała grzech nad prawość. Tak, nawet wielki grzech. Trzyma się swoich obrzydliwości i promuje je wśród innych narodów. Jej opór wobec Mnie, Tego, który uczynił ją wielką, jest smrodem w Moich nozdrzach.

  Ponieważ Ameryka wybrała ciemność zamiast światła, oddam ją ciemności. Wezwę jej wrogów, aby zgasili światła w Ameryce, a Ameryka zostanie okryta ciemnością, aby wszyscy mogli ją zobaczyć.

  Wezwałem cię do pokuty, Ameryko, ale tego nie zrobisz. Wasz wyniosły duch rozprzestrzenił się teraz na inne narody, a wasze obrzydliwości zalały wasze granice i splugawiały innych. Wydam cię na zło i przewrotność, które wybrałeś nade Mną, i będzie to dla ciebie zniszczenie.

  Ponieważ nie wybrałeś tego, co słuszne, ale wybrałeś zło zamiast dobra, zło wypełni twoje granice. Twoi wrogowie podepczą cię stopami. Zabiorą twoje kobiety i zabiją twoje dzieci. Nie oszczędzą nikogo, młodego czy starego. Będą zbezcześcić waszą ziemię, jadąc plony i rujnując wasze stada. Głód będzie obfitował, a ludzie w Ameryce wyjdą na ulice, ponieważ ich domy nie będą już bezpiecznymi przystaniami.

  Przygotuj się, Ameryko, bo wzywam twoich wrogów, aby cię zniszczyli. Już nie będziecie nazywać się pięknymi ani wolnymi, gdyż oddam was im i żaden (bezbożny) nie będzie mógł się ostać przeciwko Mnie, Świętemu Izraela. Jak nie okazałeś miłosierdzia innym, tak też nie będzie ci okazywane miłosierdzie.

  Jak pozwoliłeś tym w swoich granicach zabijać niewinnych, tak twoje piękno zostanie zabite i nie powstaniesz ponownie. Od dawna niewinna krew tych, których zabiłeś, woła do Mnie, ale ja jestem cierpliwa, dając ci dużo czasu na skruchę, a jednak nie pokutowałeś. Jesteś wyniosły i pogardliwy, niegodziwy i przewrotny i nie będę cię dłużej przebywał.

  Polubienie

 25. Millka pisze:

  25 grudnia 2020 r

  WEZWANIE DZIECKA Z BELÉNA DO WIERNEGO LUDU. WIADOMOŚĆ DO ENOCHA.

  Chwała Bogu w niebie i na ziemi, pokój ludziom dobrej woli.

  Niech pokój Dzieciątka Betlejemskiego będzie z wami wszystkimi.

  Moje dzieci, zbierzcie się duchowo wokół żłóbka i wychwalajcie Chwałę Bożą, która objawia się wam w czułości i pokorze Dzieciątka Betlejemskiego. Wasz Bóg narodził się wam, otwórzcie swoje serca ludziom dobrej woli, aby nowo narodzony Jezus mógł w nich zamieszkać. Cieszcie się moimi narodzinami jako rodzina, a także wielbicie mnie w żłobie waszych serc. Nie pozwólcie moim ukochanym dzieciom, aby duch Bożego Narodzenia umarł, bo Herodowie tamtych czasów chcą zakończyć tradycję Dzieciątka w żłobie. Chcą mnie zastąpić postacią starca, którego nazywają „Świętym Mikołajem”, czyli obrazem reprezentującym dzisiejszy świat konsumentów.

  Tradycja Dzieciątka Betlejemskiego musi pozostawać z pokolenia na pokolenie w sercu mojego Wiernego Ludu. Nie pozwólcie mojej trzodzie, żeby waszego uczłowieczonego Boga zastąpił bóg konsumpcjonizmu z ręki ludzi. Jestem waszym Jezusem, który objawia się wam w pokorze, ubóstwie i czułości Dzieciątka Betlejemskiego; Chcę wam dać przykład pokory i posłuszeństwa Woli Bożej, abyście naśladując mnie byli prostymi, pokornymi i posłusznymi zamysłom Bożym.

  Otwórzcie mi swoich pasterzy i małe serca, aby rozpalić w nich ogień mojej miłości. Przychodzę do was w pokorze i niewinności Dziecka; witajcie mnie, ponieważ jestem Światłem, które przychodzi, aby oświetlić ciemność i mrok tego świata: przychodzę, aby przynieść wam Pokój i Miłość, aby oświetlić je w waszych sercach. Jestem Dzieciątkiem Betlejemskim, które otwiera swoje małe ramiona, czekając, aż go nieśli. Przyjdźcie, pasterze i Zagales (*), aby adorować Dzieciątko, które już się narodziło; raduj się, bo twój wybawca jest już pośród ciebie. Śpiewajcie w tym dniu „Gloria in Excelsis Deo” wraz z moimi Aniołami, ponieważ Chwała Boża objawiła się wam w słodkiej i czułej obecności Dzieciątka Jezus w żłobie.

  (*) Zagal: chłopiec / młody pastor.
  GLORIA W EXCELSI DEO
  Wysokie anioły ze swoimi kryształowymi głosami
  Idą śpiewać chwałę dziecku
  Ludziom śpiewają pokój.
  Gloria w Excelsis Deo. Gloria w Excelsis Deo.
  Dziecko, które przychodzi w nocy, nie przestawaj na nas patrzeć.
  Jeśli twoje oczy zasną, miłość je otworzy.
  Gloria w Excelsis Deo. Gloria w Excelsis Deo.
  Dziś spełnia się jego obietnica
  Nasz Bóg nas zbawi
  Razem z Aniołami śpiewajmy na zawsze o ich dobroci
  Gloria w Excelsis Deo. Gloria w Excelsis Deo
  Aniołowie, napełnijcie ziemię
  Z niebiańskiego ogłoszenia.
  Aniołowie, dotknijcie chwały
  Anioły śpiewają pokój
  Gloria w Excelsis Deo. Gloria w Excelsis Deo
  Wasz Zbawiciel, Dziecię z Betlejem
  Przekaż moje orędzia wszystkim ludziom dobrej woli.

  WESOŁYCH ŚWIĄT

  Polubienie

 26. Marcin pisze:

  Nie wiem czy w tym roku będzie mroźna i długa zima. Ale ja ostatnio wysłałem mojej mamie pieniądze aby kupiła tonę węgla. Moja mama ma piec kaflowy w mieszkaniu tam gdzie mieszka.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   PAMIĘTAM,ŻE W NASZYM PRZESŁANIU BYŁO O TYM JAK BĘDZIE ZIMNO TAK JAKBY POPIOŁY I DYMY Z WULKANÓW ZASNUŁY NIEBO.
   PAN JEZUS PROSIŁ ABY DZIECI ZAOPATRZYĆ W CIEPŁE UBRANKA.
   ALE NIE PAMIĘTAM W KTÓRYM TO PRZESŁANIU.

   Polubienie

 27. Gosia 3 pisze:

  ABY NIE PRZERYWAĆ TEJ PIĘKNEJ DZIAŁALNOŚCI WSTAWIANIA CODZIENNIE SŁOWA BOŻEGO PRZEZ MARIUSZA WSTAWIŁAM DZISIEJSZE SŁOWO BOŻE POD SŁOWEM BOŻYM Z 26 GRUDNIA.
  MARIUSZ JEST NIEOBECNY ALE NA PEWNO MA JAKIEŚ KŁOPOTY, DLATEGO POMÓDLMY SIĘ ZA NIEGO ABY DZIECIĄTKO JEZUS MU POBŁOGOSŁAWIŁO.NAJLEPIEJ PRZY KORONCE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
  ALE PRZY OKAZJI CHCIAŁAM WAS ZAPYTAĆ CZY U WAS NA MSZY ŚW BYŁO WSPOMNIENIE O ŚW JANIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO WINA BO U MNIE W OGÓLE POMINIĘTO. BYŁO BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MAŁŻEŃSTW I ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ.
  A TO POBŁOGOSŁAWIONE WINO BARDZO BY SIĘ PRZYDAŁO NA TE CZASY OD TEJ ZARAZY.

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   U mnie nie było wspomnienia o św Janie. Ma być na Mszy św Trydenckiej razem z poświęceniem wina ale tam św świętej Rodziny wypada z kolei w inny dzień. Więc wybrałem ta pierwszą msze świętą. Ale Pan Jezus mówił żeby pić codziennie wodę egzorcyzmowaną przeciw zarazie więc ja piję.

   Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   TAK MATEUSZU! MY Z MĘŻEM PRZED KAŻDYM WYJŚCIEM Z DOMU PIJEMY TĘ WODĘ EGZORCYZMOWANĄ CZYNIĄC ZNAK KRZYŻA I PROSZĄC JEZUSA O OCHRONĘ PRZED ZARAZĄ ALE PRZECIEŻ NIE WSZYSCY LUDZIE ZNAJĄ TE PRZESŁANIA .
   W NASZEJ KATEDRZE IM.ŚW JANA EWANGELISTY WINO JEST BŁOGOSŁAWIONE ALE DLACZEGO INNE PARAFIE NIE BIORĄ PRZYKŁADU I POMIJAJĄ. MOŻNA TE ŚWIĘTA UCZCIĆ JEDNOCZEŚNIE A NIE ODBIERAĆ LUDZIOM INNE ŁASKI PŁYNĄCE Z EUCHARYSTII. I ŻEBY CHOĆ JEDNYM SŁOWEM NIE WSPOMNIEĆ O UMIŁOWANYM UCZNIU JEZUSA CHRYSTUSA.

   Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Dziś nie byłam u siebie w kościele,tylko w innym,więc nie wiem dokładnie,ale z informacji jakie do mnie dotarły nie było chyba święcenia wina.
   A tam gdzie byłam też nie było i nie było nawet wspomniane o św.Janie,było tylko zawierzenie takie ogólne św.Rodzinie naszych rodzin.
   I zero informacji aby może przełożone było wspomnienie św.Jana Apostoła.

   Wiem,że w naszej Katedrze było święcenie wina,ale znowu błogosławieństwo małżeństw chyba tylko o 13:00 ,a ja akurat nie miałam jak się tam wybrać o tej godzinie.
   Wszystko jest poplątane jakoś w kościołach tak,że zwariować można,załamujące to bardzo…
   Jezu,ufam Tobie!
   Święta Rodzino,oświecaj nas,dopomagaj nam,ratuj nas!

   Polubienie

 28. Mateusz pisze:

  JEZU, MARYJO, JÓZEFIE, KOCHAM WAS RATUJCIE DUSZE!

  Polubienie

 29. Mateusz pisze:

  Turcja – Silne wstrząsy sejsmiczne wystąpiły w prowincji Elazig, były odczuwalne na dużym obszarze, magnituda 5.5

  Wstrząsy sejsmiczne o magnitudzie 5,5 nawiedziły wschodnią część Turcji w niedzielę 27 grudnia o 6:37 UTC (9:37 czasu lokalnego) – podały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Początkowo wstrząsy zostały wyliczone na magnitudę 6.4.

  Polubienie

 30. Mateusz pisze:

  Dziś nad ranem miałem sen: widziałem trzęsienie ziemi w Turcji bardzo mocne tak ponad 9 magnituda. Widziałem na mapie że to tak mniej więcej południowy-wschód Turcji.
  Nigdy nie miałem żadnych proroczych snów więc myślałem, raczej że to głupoty mi się śnią o czytania tego wszystkiego.
  Teraz czytam że rano było trzęsienie ziemi w tym położeniu co we śnie tylko że słabsze. Szok.

  Polubienie

  • Adrian pisze:

   ja też miałem dzisiaj sen, cały już nie pamiętam, wiem,że był tam wątek o papieżach i był Benedykt coś w rozprawy o nim, czy jest winny czy nie, a on dał z siebie poświate

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Może jakiś spisek na Watykanie z tym papieżem. Może papież opuści Rzym albo umrze bo piszesz że dał z siebie poświatę.
    Jeżeli już piszemy o snach to mi przeważnie jak coś się śni to śnią mi się czasy szkoły średniej albo jak odbywałem służbę wojskową. Dzisiaj śniło mi się że byłem w wojsku, ale byłem uradowany tym że zostały mi do końca służby jeszcze tylko dwa tygodnie. Tak mi się dzisiaj śniło.

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    Chciałem dopisać. Jakiś czas temu też mi się śniło że byłem w wojsku ale wtedy zostało mi kilka miesięcy do końca służby i nie byłem zbytnio uradowany. A dzisiaj w tym śnie jak pisałem cieszyłem się bo zostały mi do końca służby tylko dwa tygodnie.
    Może tak mi się tylko przyśniło. A może umrę za dwa tygodnie, albo coś się wydarzy, albo i nic.
    Może to tylko sen.

    Polubienie

 31. Gosia 3 pisze:

  MATEUSZU! JA CI WIERZĘ ALE NA PRZYSZŁOŚĆ NAPISZ WCZEŚNIEJ ABY INNI TEŻ UWIERZYLI. TO NIESAMOWITE BO JA TEŻ WYCZYTAŁAM NA PASKU ŻE DOŚĆ SILNE 6,4 W SKALI RICHTERA.
  POZDRAWIAM 🙂

  Polubienie

 32. Marcin pisze:

  Dzisiaj czytałem w internecie że krąży podobno taka legenda że ktoś chcial św Jana za życia otruć. Wlano mu trucizny do wina. Ale św Jan się nie otruł. Może silna wiara w Jezusa ochroniła go od tego otrucia. A dzisiaj taka anegdota to tej legendy bo właśnie od dzisiaj zaczynają się te szczepienia na koronawirusa gdzie w tych szczepionkach może być właśnie zatruwający nasz organizm skład. Od razu skojarzyło mi się z dzisiejszymi szczepieniami jak czytałem tą przypowieść o św Janie.

  Polubienie

  • Adrian pisze:

   .
   06.12.2020 r. godz 10:30
   ….Jezus: To prawda, Aniu. Ci, co nie mają Ducha Bożego, ulegną lękowi i z lęku przyjmą szczepienia. Wielu się nagnie pod presją opinii innych. Lecz ci, co pozostaną Mi wierni, nie ulegną lękowi, i Ja sam będę ich chronił.
   Zaufanie jest miarą miłości do Mnie, a tam, gdzie jest ufność nie ma lęku. Zło staje się coraz silniejsze, dlatego czuwajcie, byście nie posnęli, by wasze dusze nie umarły.
   Szatan chce teraz zwieść wiele dusz i wiele doprowadzić do śmierci, nie tej, co ciało zabija, ale tej, co kradnie dusze…
   22.12.2020r. Godz. 10:41
   ……Jezus: Większość Polaków myśli, by się zaszczepić, i wielu czaka na tę szczepionkę.
   Jednak ci, co to zrobią, skazują się na wielkie cierpienie, bo z powodu swego lęku chcą uciec od cierpienia. Szczepionka ta niesie w sobie przekleństwo i wiele szkodliwych substancji, co wpłyną niszcząco na organizm. Ci, co mieli już różne choroby, zaczną chorować na nowe, zaś ci, co ich nie mieli, i oni poznają, co to ból i cierpienie.
   Kontrola społeczeństwa, która ma na celu wyeliminowanie słabszych i starszych osób, jest wielkim złem. Dlatego w tym czasie ucisku uciekajcie się do Maryi, chrońcie pod jej płaszczem i proście ją o ratunek dla was i dla waszych rodzin. Ja sam chronię wierne Mi dusze i te, co pozostaną Mi wierne, uratuję. ….
   https://anna-od-jezusa.pl.tl/DZIENNIK-DUCHOWY-ANNY-OD-JEZUSA.htm
   ŚWIATŁO DUCHA ŚWIĘTEGO
   ….KTO W WAS WSPÓŁDZIAŁAŁ W TYM CZASIE Z ŁASKĄ DANĄ Z NIEBA ROZPOZNAŁ CZYM SĄ SZCZEPIONKI,KTÓRYMI CHCĄ WAS ZASZCZEPIĆ. NIE PRZEMAWIAJĄ DO WAS W DUCHU PRAWDY I MIŁOŚCI I NIE NAZYWAJĄ WAS DZIEĆMI BOŻYMI A NAWET NIE LUDŹMI LECZ JESTEŚCIE DLA NICH JEDNĄ MASĄ-POPULACJĄ,KTÓRĄ NALEŻY WYSZCZEPIĆ…
   WIELU Z WAS SĄ TAK ZAŚLEPIONYMI,ŻE UWAŻAJĄ ,ŻE SZCZEPIONKI BĘDĄ WYBAWIENIEM OD ZARAZY JEDNAK ONE BĘDĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE PO TO ABY WAMI STEROWAĆ,ZNAĆ WASZE CHOROBY I MIEĆ WAS POD STAŁĄ KONTROLĄ. WSZYSCY ZASZCZEPIENI ZNAJDZIECIE SIĘ W JEDNEJ BAZIE DANYCH Z KTÓREJ NIGDY NIE BĘDZIECIE MOGLI SIĘ WYDOSTAĆ.WSZYSTKIE TE SZCZEPIENIA SĄ ŚMIERCIONOŚNE I ZMIENIĄ WASZĄ OSOBOWOŚĆ -WASZE DNA PODAROWANE WAM PRZEZ BOGA OJCA, WASZĄ ODPORNOŚĆ NATURALNĄ I WASZ MECHANIZM REALNEGO (TRZEŹWEGO) MYŚLENIA.
   STANIECIE SIĘ PO NICH OTĘPIENI ,OBOJĘTNI I ULEGAJĄCY ŁATWEJ MANIPULACJI A CZASAMI AGRESYWNI WOBEC WŁASNEJ BEZSILNOŚCI ORAZ WOBEC SWOICH WSPÓŁBRACI.
   LUDZIE ZACZNĄ JEDNAK OD RAZU PO NICH CHOROWAĆ I BĘDĄ MIELI PRETENSJĘ O TO NIE DO RZĄDZĄCYCH WŁADZ LECZ DO WAS,TYCH KTÓRZY SIĘ NIE ZASZCZEPILI. A TO MA DOPROWADZIĆ WAS DO TEGO ABY BRAT NIENAWIDZIŁ BRATA I W NIM SZUKAŁ PRZYCZYNY TEJ CHOROBY.
   SIOSTRA PRZECIW SIOSTRZE,BRAT PRZECIW BRATU I WTEDY STEROWANIE WAMI JEST ŁATWE I NIE ZNAJDUJE PRAWDZIWEJ PRZYCZYNY TEGO ZŁA POCHODZĄCEGO OD ANTYCHRYSTA, DZIAŁAJĄCEGO ZA KURTYNĄ. TA ZARAZA CO POWSTANIE PO SZCZEPIENIACH BĘDZIE TEŻ ZARAZĄ NIENAWIŚCI DZIECI SZATANA WOBEC DZIECI ŚWIATŁA.
   https://mariusz2015.wordpress.com/2020/12/08/3-12-2020-r-czwartek-godz-1945/
   http://www.johnleary.com/
   jeśli wężmiemi orędzia różnych wizjonerów mówiące o szczepionkach są one trucizną (nawet z http://www.johnleary.com/ i z http://ostrzezenie.net/wordpress/2012/10/13/potem-nastapi-wprowadzenie-globalnego-szczepienia-ktore-zabije-was-jesli-je-zaakceptujecie/), teraz ładnie wszystko się układa w całość, ci co uwierzą i będą prosić o miłosierdzie i pokute zostaną uzdrowieni przez Boga – okres cudów po prześwietleniu sumień (jest bliżej niż myśimy), chodż zdrugiej strony nie pamiętaj orędzia było mówione,że jak człowiek popatrzy się z wiarą w krzyż świetlisty i będzie się modlić to też zostanie uzdrowiony
   “Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.” Łk 21
   – Była koniunkcja Jowisza z Saturnem
   – 23 grudnia spektakularny rozbłysk meteorytu nad Chinami i co chwile zgłaszanie kolejnych zbliżających się i pojawianie się kolejnych asteroid do ziemi, które zostały odkryte w ostatniej chwili
   – 27.12.2020 było duże trzęsienie ziemi w Turcji (Turcja i Iran śnieg) i kolejne trzęsienia…
   – pogoda szaleje (ulewne deszcze, wiatry o tej porze roku), wulkany wybuchają
   – stada gęsi leciały w kierunku przeciwnym niz leciały w pażdzierniku
   – Roje trzęsień ziemi na Antarktydzie, zbieranie się duuże ilości pod różne superwulkany
   – silne rozbłyski słońca, nietypowe zjawiska pogodowe, niezgodne z ludzkim modelem sprawdzalności
   – co chwilę słychać o nowych morderstwach, porachunach, nożownikach (normalny i spokojny…..)
   – pojawianie się nowych wirusów i kolejnych mutacji
   – problemy z gospodarkami i finasami
   – nagle wybuchające lokalne wojny, potyczki….
   – itd….

   Polubienie

  • Mateusz pisze:

   Ciekawe z tą anegdotą w kontekście tej szczepionki

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Dzisiaj wspomnienie św Jana i ta przypowieść z tą trucizną w winie z osobą tego świętego i też dzisiaj też akurat ruszają te szczepienia na koronawirusa.

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    Od 15 stycznia podobno ten kto będzie chciał to może się zaszczepić.
    Niemcy są jeszcze bardziej nadgorliwi bo w jednym regionie Niemiec pewien szpital nie mógł się doczekać dzisiejszego dnia to już tam od wczoraj podobno zaczęły się szczepienia.
    Tu nie można też mieć pretensji do ludzi bo ludzie myślą że ta szczepionka przyniesie zdrowie. Szkoda że ludzie nie czytają proroctw.
    Ja myślałem że Ostrzeżenie będzie przed szczepieniami aby każdemu otworzyło oczy.

    Polubienie

 33. Adrian pisze:

  Będzie „miękki” przymus szczepień przeciwko COVID-19

  Od wielu dni trwają, m.in. w mediach społecznościowych, gorące dyskusje o zasadach prowadzenia szczepień przeciwko COVID-19. „Moim zdaniem rząd ukrywa fakt, że dojdzie do miękkiego przymusu szczepień, to jest bez szczepionki za jakiś czas nie pojedziesz na wakacje, nie pójdziesz do kina”
  https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Bedzie-miekki-przymus-szczepien-przeciwko-COVID-19-Jesli-przegna-zaraze-to-dlaczego-nie,216909,14.html
  ========================
  Od poniedziałku wchodzi w życie „segregacja sanitarna”. Zobacz „przywileje” dla zaszczepionych

  Z jakich obostrzeń będą zwolnione osoby zaszczepione? Oto ich lista:
  – osoby zaszczepione przeciw COVID-19 nie będą musiały trafiać na kwarantannę w przypadku kontaktu z osobą zakażoną albo po przekroczeniu granicy,
  – nie będą uwzględniane w limitach dotyczących spotkań towarzyskich,
  – będą mogły bez dodatkowych testów diagnostycznych korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,
  – będą mogły dostać miejsce w domu pomocy społecznej bez dodatkowych testów diagnostycznych.
  Zgodnie z przewidywaniami zatem „dobrowolność” szczepień zapowiadana przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, będzie polegać na dyskryminacji osób, które nie zgodzą się na „dobrowolne” przyjęcie szczepionki.
  https://gloria.tv/post/2hMLMYujs7q1Ades1a7UboxdB

  Polubienie

 34. Mateusz pisze:

  Pierwsze szczepienia pracowników ochrony zdrowia odbędą się w 72 szpitalach.

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   72 tez biblijna liczba, tyle ze w tym wypadku szpitale to posłańcy śmierci

   Polubienie

   • Adrian pisze:

    wkleiłem tekst, widocznie jest w poczekali, poczekajcie, proroctwa muszą się wypełnić, te szczepionki są prerudium do zamieszek i większego bólu, po ostrzeżeniu nastąpi wysyp reszte proroctw, lepiej skupmy się na swojej duszy, aby Bóg się zlitował i nas porwał nim zacznie się to wszystko, modlitwa, post, biblia….

    Polubienie

   • Adrian pisze:

    06.12.2020 r. godz 10:30
    ….Jezus: To prawda, Aniu. Ci, co nie mają Ducha Bożego, ulegną lękowi i z lęku przyjmą szczepienia. Wielu się nagnie pod presją opinii innych. Lecz ci, co pozostaną Mi wierni, nie ulegną lękowi, i Ja sam będę ich chronił.
    Zaufanie jest miarą miłości do Mnie, a tam, gdzie jest ufność nie ma lęku. Zło staje się coraz silniejsze, dlatego czuwajcie, byście nie posnęli, by wasze dusze nie umarły.
    Szatan chce teraz zwieść wiele dusz i wiele doprowadzić do śmierci, nie tej, co ciało zabija, ale tej, co kradnie dusze…
    22.12.2020r. Godz. 10:41
    ……Jezus: Większość Polaków myśli, by się zaszczepić, i wielu czaka na tę szczepionkę.
    Jednak ci, co to zrobią, skazują się na wielkie cierpienie, bo z powodu swego lęku chcą uciec od cierpienia. Szczepionka ta niesie w sobie przekleństwo i wiele szkodliwych substancji, co wpłyną niszcząco na organizm. Ci, co mieli już różne choroby, zaczną chorować na nowe, zaś ci, co ich nie mieli, i oni poznają, co to ból i cierpienie.
    Kontrola społeczeństwa, która ma na celu wyeliminowanie słabszych i starszych osób, jest wielkim złem. Dlatego w tym czasie ucisku uciekajcie się do Maryi, chrońcie pod jej płaszczem i proście ją o ratunek dla was i dla waszych rodzin. Ja sam chronię wierne Mi dusze i te, co pozostaną Mi wierne, uratuję. ….
    https://anna-od-jezusa.pl.tl/DZIENNIK-DUCHOWY-ANNY-OD-JEZUSA.htm
    ŚWIATŁO DUCHA ŚWIĘTEGO
    ….KTO W WAS WSPÓŁDZIAŁAŁ W TYM CZASIE Z ŁASKĄ DANĄ Z NIEBA ROZPOZNAŁ CZYM SĄ SZCZEPIONKI,KTÓRYMI CHCĄ WAS ZASZCZEPIĆ. NIE PRZEMAWIAJĄ DO WAS W DUCHU PRAWDY I MIŁOŚCI I NIE NAZYWAJĄ WAS DZIEĆMI BOŻYMI A NAWET NIE LUDŹMI LECZ JESTEŚCIE DLA NICH JEDNĄ MASĄ-POPULACJĄ,KTÓRĄ NALEŻY WYSZCZEPIĆ…
    WIELU Z WAS SĄ TAK ZAŚLEPIONYMI,ŻE UWAŻAJĄ ,ŻE SZCZEPIONKI BĘDĄ WYBAWIENIEM OD ZARAZY JEDNAK ONE BĘDĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE PO TO ABY WAMI STEROWAĆ,ZNAĆ WASZE CHOROBY I MIEĆ WAS POD STAŁĄ KONTROLĄ. WSZYSCY ZASZCZEPIENI ZNAJDZIECIE SIĘ W JEDNEJ BAZIE DANYCH Z KTÓREJ NIGDY NIE BĘDZIECIE MOGLI SIĘ WYDOSTAĆ.WSZYSTKIE TE SZCZEPIENIA SĄ ŚMIERCIONOŚNE I ZMIENIĄ WASZĄ OSOBOWOŚĆ -WASZE DNA PODAROWANE WAM PRZEZ BOGA OJCA, WASZĄ ODPORNOŚĆ NATURALNĄ I WASZ MECHANIZM REALNEGO (TRZEŹWEGO) MYŚLENIA.
    STANIECIE SIĘ PO NICH OTĘPIENI ,OBOJĘTNI I ULEGAJĄCY ŁATWEJ MANIPULACJI A CZASAMI AGRESYWNI WOBEC WŁASNEJ BEZSILNOŚCI ORAZ WOBEC SWOICH WSPÓŁBRACI.
    LUDZIE ZACZNĄ JEDNAK OD RAZU PO NICH CHOROWAĆ I BĘDĄ MIELI PRETENSJĘ O TO NIE DO RZĄDZĄCYCH WŁADZ LECZ DO WAS,TYCH KTÓRZY SIĘ NIE ZASZCZEPILI. A TO MA DOPROWADZIĆ WAS DO TEGO ABY BRAT NIENAWIDZIŁ BRATA I W NIM SZUKAŁ PRZYCZYNY TEJ CHOROBY.
    SIOSTRA PRZECIW SIOSTRZE,BRAT PRZECIW BRATU I WTEDY STEROWANIE WAMI JEST ŁATWE I NIE ZNAJDUJE PRAWDZIWEJ PRZYCZYNY TEGO ZŁA POCHODZĄCEGO OD ANTYCHRYSTA, DZIAŁAJĄCEGO ZA KURTYNĄ. TA ZARAZA CO POWSTANIE PO SZCZEPIENIACH BĘDZIE TEŻ ZARAZĄ NIENAWIŚCI DZIECI SZATANA WOBEC DZIECI ŚWIATŁA.
    https://mariusz2015.wordpress.com/2020/12/08/3-12-2020-r-czwartek-godz-1945/
    http://www.johnleary.com/
    jeśli wężmiemi orędzia różnych wizjonerów mówiące o szczepionkach są one trucizną (nawet z http://www.johnleary.com/ i z http://ostrzezenie.net/wordpress/2012/10/13/potem-nastapi-wprowadzenie-globalnego-szczepienia-ktore-zabije-was-jesli-je-zaakceptujecie/), teraz ładnie wszystko się układa w całość, ci co uwierzą i będą prosić o miłosierdzie i pokute zostaną uzdrowieni przez Boga – okres cudów po prześwietleniu sumień (jest bliżej niż myśimy), chodż zdrugiej strony nie pamiętaj orędzia było mówione,że jak człowiek popatrzy się z wiarą w krzyż świetlisty i będzie się modlić to też zostanie uzdrowiony
    “Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.” Łk 21
    – Była koniunkcja Jowisza z Saturnem
    – 23 grudnia spektakularny rozbłysk meteorytu nad Chinami i co chwile zgłaszanie kolejnych zbliżających się i pojawianie się kolejnych asteroid do ziemi, które zostały odkryte w ostatniej chwili
    – 27.12.2020 było duże trzęsienie ziemi w Turcji (Turcja i Iran śnieg) i kolejne trzęsienia…
    – pogoda szaleje (ulewne deszcze, wiatry o tej porze roku), wulkany wybuchają
    – stada gęsi leciały w kierunku przeciwnym niz leciały w pażdzierniku
    – Roje trzęsień ziemi na Antarktydzie, zbieranie się duuże ilości pod różne superwulkany
    – silne rozbłyski słońca, nietypowe zjawiska pogodowe, niezgodne z ludzkim modelem sprawdzalności
    – co chwilę słychać o nowych morderstwach, porachunach, nożownikach (normalny i spokojny…..)
    – pojawianie się nowych wirusów i kolejnych mutacji
    – problemy z gospodarkami i finasami
    – nagle wybuchające lokalne wojny, potyczki….
    – itd….

    Polubienie

 35. Szafirek pisze:

  28 grudnia
  Święci Młodziankowie, męczennicy

  Dwuletnim, a nawet młodszym chłopcom zamordowanym w Betlejem i okolicy na rozkaz króla Heroda św. Ireneusz, św. Cyprian, św. Augustyn i inni ojcowie Kościoła nadali tytuł męczenników. Ich kult datuje się od I wieku po narodzinach Chrystusa. W Kościele zachodnim Msza za świętych Młodzianków jest celebrowana – tak jak Msze święte Wielkiego Postu – bez radosnych śpiewów; kolor liturgiczny – czerwony.
  Wśród Ewangelistów jedynie św. Mateusz przekazał nam informację o tym wydarzeniu (Mt 2, 1-16). Dekret śmierci dla niemowląt wydał Herod Wielki, król żydowski, kiedy dowiedział się od mędrców, że narodził się Mesjasz, oczekiwany przez naród żydowski. W obawie, by Jezus nie odebrał jemu i jego potomkom panowania, chciał w podstępny sposób pozbyć się Pana Jezusa.
  Za czasów Heroda panowało przekonanie, że wszystko w państwie jest własnością władcy, także ludzie, nad którymi władca ma prawo życia i śmierci. Jeśli mu stoją na przeszkodzie, zagrażają jego życiu lub panowaniu, może bez skrupułów w sposób gwałtowny się ich pozbyć. Historia potwierdza, że Herod był wyjątkowo ambitny, żądny władzy i podejrzliwy. Sam bowiem doszedł do tronu po trupach i tylko dzięki terrorowi utrzymywał się u władzy. Był synem Antypatra, wodza Idumei. Za cel postawił sobie panowanie. Dlatego oddał się w całkowitą służbę Rzymianom. Dzięki nim jako poganin otrzymał panowanie nad Ziemią Świętą i narodem żydowskim z tytułem króla. Wymordował żydowską rodzinę królewską, która panowała nad narodem przed nim: Hirkana II, swojego teścia; Józefa, swojego szwagra; Mariam, swoją żonę; ponadto trzech swoich synów – Aleksandra, Arystobula i Antypatra; arcykapłana Arystobula; Aleksandrę, matkę Mariamme i wielu innych, jak to szczegółowo opisuje żyjący ok. 70 lat po nim historyk żydowski, Józef Flawiusz (Dawne dzieje Izraela). Jeszcze przed samą swoją śmiercią, by nie dać Żydom powodu do radości, ale by wycisnąć łzy z ich oczu i w ten sposób „upamiętnić” swój zgon, rozkazał dowódcy wojska zebrać na stadionie sportowym w Jerychu najprzedniejszych obywateli żydowskich i na wiadomość o jego śmierci wszystkich zgładzić. Na szczęście nie wykonano tego polecenia. Te i wiele innych faktów wskazuje, kim był Herod i czym było dla takiego okrutnika pozbawienie życia kilkudziesięciu niemowląt.
  Bibliści zastanawiają się nad tym, ile mogło być tych niemowląt? Betlejem w owych czasach mogło liczyć ok. 1000 mieszkańców. Niemowląt do dwóch lat w takiej sytuacji mogło być najwyżej ok. 100; chłopców zatem ok. 50. Jest to liczba raczej maksymalna i trzeba ją prawdopodobnie zaniżyć. Szczegół, że Herod oznaczył wiek niemowląt skazanych na śmierć, jest dla nas o tyle cenny, że pozwala nam w przybliżeniu określić czas narodzenia Pana Jezusa. Pan Jezus mógł mieć już ok. roku. Herod wolał dla „swego bezpieczeństwa” wiek ofiar zawyżyć.
  Czczeni jako flores martyrum – pierwiosnki męczeństwa, Młodziankowie nie złożyli świadomie swojego życia za Chrystusa, ale niewątpliwie oddali je z Jego powodu. Zatriumfowali nad światem i zyskali koronę męczeństwa nie doświadczywszy zła tego świata, pokus ciała i podszeptów szatana.
  Ikonografia podejmowała często ten tak dramatyczny temat dający wiele możliwości artystom. Dlatego wśród malarzy i rzeźbiarzy, którzy wykonali obrazy przedstawiające „Rzeź Niewiniątek”, figurują m.in.: Giovanni Francesco Baroto, Mikołaj Poussin, Guido Reni, Dürer, Romanino, Piotr Brueghel, Bartolomeo Schedoni, Rubens i wielu innych. W Padwie, w bazylice św. Justyny, a także w kilkunastu innych kościołach, można oglądać „relikwie” Młodzianków. Są one oczywiście nieprawdziwe, ale dowodzą, jak wielki w historii Kościoła był kult Świętych Młodzianków.
  Święci Młodziankowie są uważani za patronów chórów kościelnych.

  Polubienie

 36. Millka pisze:

  22 listopada 2020
  Fragmenty:
  NASZ PAN: „Błogosławię cię, mój umiłowany synu, najmilszy Mnie i całemu niebu. +”

  „Dzisiaj w Świętej Matce Kościoła jest wielkie święto. To Chrystus Król . Dziękuję Ci, synu, za odprawienie Mszy Świętej – bardzo mi się to podobało. Dzisiaj mieliście ze sobą wszystkich aniołów i świętych oddanych waszej misji. Gdyby tylko odprawiano więcej Mszy, takich jak ta, którą powiedziałeś dzisiaj ”.

  „Mój umiłowany synu i dzieci świata, ważne jest, abyście próbowali chodzić na Mszę, jeśli to możliwe , ponieważ diabeł prawie uniemożliwił Moim dzieciom uczestniczenie we Mszy, ale wiedzcie o tym, Moje dzieci, o tym wielkim cierpieniu Pozwolona przeze Mnie, nie potrwa długo, tak jak Moja Niepokalana Matka wstawiała się za ludzkością ”.

  „ Wirus, który biczuje ludzkość, powoduje wiele bólów serca i problemów na świecie, ale przede wszystkim ograniczył celebrację Mszy Świętej . Ale Moje dzieci są silne i zatriumfują nad tym strasznym cierpieniem ”.

  „Moje dzieci, Moje dzieci: ludzkość otrzymała część Globalnej Kary , ale to dopiero początek, ponieważ kiedy minie pandemia wirusa , otrzymacie kolejną – znacznie gorszą – równie powoli, jak jesteście przygotowani na Wielkie Ostrzeżenie która będzie o wiele większa niż jakakolwiek kara, jaką otrzymałeś ”.

  „Proszę, drogie dzieci, abyście ponownie przeczytali wszystkie Orędzia dane ludzkości od ostatnich 100 lat, ponieważ to w nich przemawiam do naszych krnąbrnych dzieci, przygotowując je na to, co nas czeka. W Piśmie Świętym mówię wam o tym, co przyjdzie na świat, aby was przygotować ”.

  „ Kary nie można teraz odwrócić, więc proszę każdego z was, aby przygotował swój dom, ponieważ kary będą nadal następować”.

  „Przez wiele lat przygotowywałem was na kary, które będą wymierzane jedna po drugiej. Świat wkrótce ujrzy kometę , która wpłynie na świat i asteroidę , która uderzy w świat, zabijając miliony dusz . Dlatego przygotowuj się każdego dnia tak, jakby to był twój ostatni ”.

  „Moje najdroższe dzieci, ile razy spodziewacie się, że ostrzegę świat, że jest już bardzo późno, a świat to zobaczy, tak jak pandemia pochłonęła Ziemię i pochłonęła wiele istnień ludzkich, ale gdyby świat Mnie posłuchał , tak by się nie stało ”.

  „Wkrótce Wielkie Tsunami uderzy w wiele Krain przybrzeżnych i przyniesie ze sobą zarazę , która nadejdzie z głębin oceanu, zabijając wielu, wielu ludzi. Módlcie się, drogie dzieci, ponieważ ludzkość poszła spać ”.

  „Módlcie się, słodkie dzieci, bo w piramidach wkrótce znajdą coś, co przerazi ludzkość. Moje dzieci nie zdają sobie sprawy, że szatan i jego panowania są teraz wypuszczone, a ludzkość znajdzie piekło , które zostanie umieszczone na Ziemi, aby ogłosić ludzkości z innych światów, aby ludzkość została sprowadzona na manowce.

  „Módlcie się, moje dzieci, módlcie się tak, jak wielokrotnie wcześniej prosiłam: o Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Różaniec Święty [który] zbawi ludzkość”.

  „ Antychryst jest w tej chwili bardzo ukryty, ale w rzeczywistości jest bardzo dobry i ma się dobrze, zwodząc ludzkość. Ściśle współpracuje z głową państwa , ale nie ujawnia, kim jest. ale bądź pewien, że wie, co robi. Kraje europejskie nie są w pełni świadome, że to on, ale bardzo niewielu ludzi, którzy pracują dla iluminatów i masonów , jest w pełni świadomych tego, co robi ”.

  „Módlcie się za Donalda Trumpa , aby mógł zwyciężyć, bo gdyby przegrał, USA wpadną w wielkie konwulsje. Jeśli wygra, będziesz miał krótki czas na naprawienie zła, które USA zrobiło przez wiele, wiele lat. Modlitwa należy do mieszkańców Ameryki i wolnego świata ”.

  „Proszę ludzi, aby modlili się za Hiszpanię , ponieważ plany są w trakcie tworzenia, jak to miało miejsce wiele setek lat temu, kiedy Hiszpania została najechana przez Maurów – tak się powtórzy, ale dotrze do Francji, Niemiec i Włoch . Proszę ludzi, aby poświęcili te kraje Najświętszej Maryi Pannie , aby ziemia była wolna ”.

  „Wszystkie kraje oddane muzułmanom wkrótce staną się wielkim wrogiem chrześcijaństwa ”.

  „Módlcie się, najdroższe dzieci, za Iran , ponieważ istnieje straszny plan wywołania wojny na Bliskim Wschodzie w celu schwytania Izraela . Czas Wielkiej Wojny nadejdzie wkrótce na ludzkość, więc módlcie się, słodkie dzieci, ponieważ tylko dzięki modlitwie sytuacja się zmieni ”.

  „Modlę się, aby wszystkie dzieci myślały o wieczności teraz, bardziej niż kiedykolwiek – i nie bójcie się, ponieważ wysłałem miliardy aniołów, aby stanęli nad wami. Módlcie się za rok 2021, bo to będzie trudny rok i chcę, aby wszystkie Moje dzieci poświęciły się Mojemu Najświętszemu Sercu i Sercu Mojej Najświętszej Matki . Kocham was, słodkie dzieci i dzisiaj was błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Każdemu dziecku dam Różę z Ogrodu Niepokalanego Serca Maryi, Mojej Matki. Ta róża cię wzmocni ”.

  NASZA PANI: „Pozdrawiam wszystkie Moje umiłowane dzieci i wszystkich was błogosławię: W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.”

  „Moje ukochane dzieci, świat stał się bardzo ciemny. Nie dzieje się tak po prostu z powodu Pandemii , ale raczej jest to zamknięcie serc i dusz Naszych dzieci, ponieważ ta Pandemia, która wkrótce się skończy, pochłonęła nie tylko ludzkie życie, ale zabrała też duchy i dusze. sprowadził ich w ciemność i odejdzie dopiero wtedy, gdy Nasze dzieci otworzą swoje serca i zwrócą się do Boga, ponieważ czas jest bardzo poważny ”.

  „Czas posuwa się naprzód w przygotowaniach do powrotu Mojego Boskiego Syna Jezusa na Ziemię, ale Moje dzieci muszą być w pełni świadome, że obecna Kary to dopiero początek, ponieważ będą inne Pandemie, które będą atakować ludzkość, ale co jest poważniejsze, jest taka, że ​​wiara osłabła, co oddziela ludzkość od Boga. Kościół Mojego Boskiego Syna zostaje oddzielony, wywołując w świecie Wielką Schizę – całkowite oddzielenie od Prawdy, którą jest Święty Kościół Rzymskokatolicki. ”

  „Moje dzieci, nie wolno wam opuszczać Prawdy, ale pozostać w Kościele – ale bądźcie świadomi, że papież Franciszek doprowadzi do tego, w którym wy, jako katolicy, zostaniecie poproszeni o podpisanie dokumentu lojalności wobec papieża, który będzie fałszywy deklaracja.”

  „Trzymajcie się mocno papieża Benedykta , ponieważ On jest Prawdziwym Papieżem, a kiedy umrze, podążajcie za papieżem Piotrem II , który będzie ostatnim papieżem, ale nie będzie on w pełni publiczny, ponieważ wróg będzie ukrywał jego informacje. Będzie miał wiele imion, ale wszystkie Moje dzieci będą znać.

  „Módlcie się, słodkie dzieci, ponieważ Anglia najpierw poniesie wiele ciężkich kar, zanim powróci do Prawdziwej i pełnej Wiary”.

  „Módlcie się za Liban , ponieważ ten kraj będzie biczowany, ale z powodu świętego Charbela Liban przetrwa”.

  „Módlcie się o jedność Widzących , ponieważ jest ona teraz niezbędna. Zjednoczcie się pod wodzą Williama Costellia, który wkrótce zostanie papieżem Piotrem Abrahamem II . Módlcie się za Papieża Benedykta , ponieważ jego dni są policzone ”.

  „Módlcie się, słodkie dzieci, za Argentynę , ponieważ przyjdzie wiele cierpienia. Jednak jeśli ludzie się modlą, Argentyna stanie się siłą Świętej Matki Kościoła i wsparciem papieża Piotra II . Módlcie się, drogie dzieci ”.

  „Módlcie się za Afrykę , ponieważ pragnę, aby kilka Narodów stało się bastionami Wiary, które wkrótce będą wspierać papieża Piotra II . Kocham was, Moje słodkie dzieci i proszę, abyście się modlili o jedność ”.

  „Módlcie się za Wietnam , ponieważ wybraliśmy kogoś, kto będzie wam bardzo bliski, mój synu, a wkrótce spotkacie tę duszę. Błogosławię cię, mój synu i wszystkie Moje słodkie dzieci. Nie traćcie nadziei, Moje dzieci i módlcie się. Kocham cię i błogosławię cię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.”

  Polubienie

 37. Millka pisze:

  27 GRUDNIA 2020 R.
  Fragmenty:
  „Moje umiłowane dzieci, ja, święty Józef, pozdrawiam was w te Święta Bożego Narodzenia i proszę was, abyście byli silni, gdyż nadchodzący rok będzie dla was wieloma niespodziankami, a dla wielu będzie trudny”.

  „ Wirus, który atakuje ludzkość, wyrządził ludzkości wielką krzywdę, ponieważ został wysłany przez Złych Aniołów, aby skusić ich – Nasze dzieci – z dala od Błogosławieństw Bożych i ludzkość nie wie, co z tym zrobić, ale uciekli się do swojego sposobu myślenia, zapominając, że Bóg prosi, aby Jego dzieci zwróciły się do Niego i zmieniły swój sposób życia ”.

  „Moje ukochane dzieci, ludzkość nie zwróciła się do Boga, ale zamiast tego zwróciła się ku ludzkiemu myśleniu i kalkulacjom. Tak więc Bóg pozwoli innemu wirusowi wkroczyć w życie ludzkości, który będzie znacznie gorszy niż ten obecnie ”.

  „Moje dzieci, kiedy zwrócicie się do Tego, który was kocha i szuka dla was tylko dobra?”

  „Moje umiłowane dzieci, Bóg jest Miłosierny, ale potrzeba pomocy ludzkości poprzez modlitwy i oddanie się Bogu, aby prosić Boga o przebaczenie ich grzechów, które osiągnęły wysokość, co jest śmieszne. Zwróć się teraz do swojego Boga, póki jeszcze masz czas, ponieważ wielkie Kary spadną na świat. Te temperatury zmieni – nawet bardziej drastyczne – i mórz wzrośnie, zalanie wybrzeży swoich krajach, przepełnione miasta i niszcząc wiele domów. Tak, Moje dzieci, naprawdę nie wiecie, co robią Złe. ”

  „W przyszłym roku będzie to trwało przez jakiś czas, ale w planach Elity i Iluminatów jest przyspieszenie Jednej Światowej Waluty poprzez zamknięcie pełnego dochodu między narodami, ponieważ jest to plan Złego, aby ustanowić Jeden Światowy Rząd , z Jednym Światowym Kościołem pod rządami Szatana i Antychrysta .

  „Ale wydarzy się wydarzenie, które zaszokuje Iluminatów i Światową Grupę Władzy , ponieważ wierzą, że kontrolują świat. Jednak zapominają, że kontroluję ludzkość i zniszczę ich pierścień wielkiej ciemności, kiedy Kościół ogłosi Mnie Pośredniczką Wszystkich Łask i Współodkupicielką Rasy Ludzkiej , co zniszczy plany Złego ”.

  „Módl się. drogie dzieci, ponieważ wszystkie święte miejsca na Ziemi zabrzmią jednym głosem: KTO JEST JAK BÓG , już niedługo, gdy Zły wie, że jego czas wkrótce dobiegnie końca. Dlatego módlcie się, słodkie dzieci, ponieważ Niebo wkrótce zainterweniuje ”.

  „ Europa bardzo ucierpi w nadchodzącym roku z muzułmanami , którzy będą sprawiać wiele problemów, a wiecie, słodkie dzieci, francuski monarcha i Piotr II modlą się o wydarzenia, które rzuciły wyzwanie Antychrystowi i jego siłom, już wkrótce. ”

  „ Afryce , w nadchodzących latach będziesz mieć wiele konfliktów, ponieważ Antychryst będzie rządził większością ludzi. Módlcie się za nich, ponieważ jeden Naród będzie chroniony i stanie się wielkim obrońcą Piotra II ”.

  „Mieszkańcy Azji , zwłaszcza Chin : zostaniecie zalani wieloma problemami, gdy dołączycie do sił Rosji , które sprowadzą siły Antychrysta i będzie to trwało aż do nadejścia Wielkiej Wojny w bardzo bliskiej przyszłości. ”

  Wietnam , nawet jeśli wybrałeś ścieżkę ciemnej chmury, wiedz, że wybraliśmy duszę, która podąży Naszą Boską Ścieżką, podążając za Białym Kamieniem , który przyniesie Waszemu Naród oświecenie i przyniesie wielkie zwycięstwo waszemu Narodowi. ”

  „Módlcie się, słodkie dzieci Indonezji , ponieważ będą miały miejsce wielkie trzęsienia ziemi i akcje wulkaniczne na tej ziemi i ściągną za zasłonę wielu ludzi. Módlcie się za nich, Moje dzieci i Ziemio Japonii: zostaliście wezwani, aby nieść światło na świat, ponieważ Naszym pragnieniem jest [] sprowadzić wielu do Światła, bardzo szybko, ale wasza ziemia zostanie ukarana jak wiele części ziemia zatonie ”.

  „Módlcie się, Moje słodkie dzieci Ameryki , a zwłaszcza USA , ponieważ wasza ziemia zostanie podzielona, ​​gdy złe plany dotarły do ​​waszej ziemi i trzeba ją ukarać, aby ludzie ponownie rozpoznali jej Boga”.

  „Módlcie się, drogie dzieci, ponieważ Bóg wyleje swój gniew na świat, dopóki ludzkość nie zwróci się do Niego i nie poprosi o przebaczenie”.

  Polubienie

 38. Szafirek pisze:

  Mariuszu,odezwij się! co się dzieje,że się nie odzywasz???

  Polubienie

 39. Gosia 3 pisze:

  No właśnie tyle osób zna Mariusza z bloga i nikogo nie interesuje los tego człowieka.
  MOŻE KTOŚ MA Z NIM KONTAKT TELEFONICZNY?

  JA MIAŁAM ALE CAŁĄ LISTĘ TEL Z KOMÓRKI UTRACIŁAM ,A NA POCZTĘ NAPISAŁAM I BRAK ODPOWIEDZI.
  NA BLOGU WSTAWIŁAM CIEKAWE VIDEA ALE NIE MA KTO URUCHOMIĆ.

  Polubienie

 40. Gosia 3 pisze:

  JEDYNIE CO POZOSTAŁO PO MARIUSZU TO POD SŁOWEM BOŻYM TAKA INFORMACJA:
  ‚Mariusz pisze:
  25 grudnia 2020 o 19:23

  DZIŚ MNIE NIE NIE MA.”

  ALE TO BYŁA INFORMACJA NA TEN JEDEN DZIEŃ,A NADAL JEST NIEOBECNY.

  Polubienie

 41. Mateusz pisze:

  Na własne oczy zobaczycie upadek Babilonu.
  Wysłany dnia 28 grudnia 2020 r

  Carbonia 27.12.2020 – 19.36

  Na własne oczy zobaczycie upadek Babilonu .

  Święta Maryjo z ty.

  Umiłowana córko, napisz do ludu Bożego: to właśnie tę wkrótce ujrzysz w przebraniu Niewiasty obleczonej w słońce, rozpoznasz Mnie jako Matkę Bożą i okażesz Mi swoje miłśo.

  Zostało tego mało czasu, czekam na uzupełnienie ohydnego czynu, wtedy będę wśród i jako dzielny wojownik będę bronił mojego ludu przed pragnieniami szatana.

  Dom Boży czeka na przyjęcie swoich dzieci.

  Bóg powraca do swojego projektu, aby ponownie projektować.

  Plemion Izraela będzie dwanaście, te, które Ojciec przywoła do siebie. Wszyscy będą w Nim mieszkać, ponieważ Na sam ogłosi ich świętymi, gdy wejdą do Jego Świątobliwości

  Szerzyć miłość Boga, wszystkie narody, Jego imię rozbrzmiewa po całej ziemi iw eterze! Niech zostanie ujawnione święta miłość do swego stworzenia.

  Filmy ludzi, bądźcie czujni, bo teraz ujrzycie obiecane znaki na niebie… ujrzycie na własne oczy upadek Babilonu.

  Dom Boży został skradziony, zdrajcy Kościoła Bożego otrzymają nagrodę za zwrócenie się przeciwko Niemu.

  Nadejdzie w nich płacz i zgrzytanie zębów: … walczyli z Prawdą, ogołocili się z Boga, by śmiało Lucyferowi.

  Gwiazda Bożonarodzeniowa Kometa, która pojawiła się na niebie, jest ta, która rozpoczyna drogę:… szybko wróć do Jezusa, szukaj go w jego grocie, gdzie wkrótce się zamanifestuje.

  Idźcie i adorujcie Dzieciątko Jezus, uznajcie Go za jedynego prawdziwego Boga, służcie Mu, kochajcie Go i naśladujcie, dajcie sobie możliwość zbawienia.
  O ludzie, nie bądźcie uparci, życie czas był do Siebie, przylgnijcie do Niego, abyśmy mogli żyć w Nim przeciwko szatanowi.

  Świt znów się pojawi na górach Syjonu! Jerozolima zatriumfuje, słońce będzie wysoko, będzie emanować słodkim ciepłem, weźmie w siebie każde serce i będzie go strzec.

  Moje dzieci, bądźcie gotowi, noc będzie bardzo zimna, mróz przylgnie do wielu dusz, tych, którzy nie odpowiedzieli na wolę Boga Miłości, … którzy nie schronili si w Nimnie kiem przylęcęz.

  Módlcie się, ludzie, porzućcie rzeczy tego świata, wyrzeknijcie się szatana, wzywajcie Święte Imię Jezus, wzywajcie go na swoją pomoc, bądźcie pokorni, aby mógłwaz jarwerci.

  Szatan jest wściekły, będzie oczekiwał swoich ruchów, zmuszając do zmuszania przez prawdę.

  … Judaszu, co masz zrobić, zrób to teraz!

  Szatanie, wkrótce spotkasz swojego Boga Stwórcę, ten dzień będzie twoim końcem! Do widzenia! Wystarczy! Czas się skończył, wasze gry zakończone, teraz decyzja należy do Chrystusa Króla królów.

  Dąży w trąbkę, ostrzega przed Boską interwencją w tym czasie … już mówi o Nim, zwycięskim Królu, kiedy przyjdzie.

  Polubienie

 42. Mateusz pisze:

  Objawienia św. Józefa zostały uznane przez Kościół. Miały one miejsce w Brazylii (miejscowość Itapiranga) w latach 1994-1998. Św. Józef pojawiał się tam wraz z Maryją i Jezusem.

  W pierwszą środę marca 1994 roku 22-letni Edson Glauber otrzymał przesłanie, w którym Maryja Królowa Różańca i Pokoju prosiła o nawrócenie, modlitwę różańcem oraz o częste korzystanie z sakramentów Eucharystii i Pojednania. Maryja wskazała też na nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.

  W ciągu czterech lat trwania objawień świętej Rodziny, również sam św. Józef przekazał Edsonowi dwie obietnice: „Tak jak ja jestem sprawiedliwy i wierny w oczach Boga, tak też ci, którzy poświęcą się nabożeństwu do mojego serca, będą czyści, sprawiedliwi i święci w Jego oczach. Napełnię was łaskami i cnotami, wspierając was w codziennej drodze do świętości”.

  Święty Józef obiecał także, że „wszyscy, którzy będą czynić dobro najbardziej potrzebującym – szczególnie chorym i umierającym, których pocieszam i ochraniam – otrzymają w ostatnim momencie życia łaskę dobrej śmierci. Ja sam będę prosił o dusze [dobroczyńców] mojego Syna – Jezusa – wraz z moją małżonką, Najświętszą Maryją. Pocieszymy ich w ostatnich godzinach na ziemi, będziemy przy nich wtedy obecni, a oni spoczną w pokoju naszych serc”.

  W przesłaniu świętego Józefa zawarta była również obietnica, że wszyscy grzesznicy, „nawet ci, którzy popełnili najgorsze grzechy, mogą ufać w Bożą miłość i przebaczenie, a także i we mnie, w moje wsparcie”.

  Na początku 2010 roku po wielu badaniach – studiach, modlitwach i obserwacjach – lokalny biskup, Carillo Gritti, w oficjalnym rozporządzeniu uznał Itapirangę jako miejsce objawień świętej Rodziny. Itapiranga położona jest ok. 1500 kilometrów na południowy zachód od Rio de Janeiro, przy granicy z Argentyną. Niedaleko – ok. 1000 km stąd – znajduje się sanktuarium w San Nicolas, gdzie w latach 80. XX wieku miały miejsce objawienia Maryi.

  W osobnym dokumencie biskup uznał również o objawienia Maryi, które miały miejsce w Itapirandze w latach 2005-2010. Maryja apelowała wówczas o oddanie się trzem świętym sercom: Jezusa, Maryi i Józefa. Kolejnym krokiem było zbudowanie sanktuarium, jako późniejszego celu pielgrzymek.

  Nabożeństwo do świętego Józefa jest obecne coraz bardziej w Kościele. W 1962 roku, po reformie liturgicznej papieża Pawła VI, imię św. Józefa po raz pierwszy zostało wprowadzone do pierwszej modlitwy eucharystycznej.

  19 czerwca 2013 roku Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wprowadziła imię św. Józefa do wszystkich modlitw eucharystycznych.

  Możliwość interwencji i uznawania objawień pozostaje w gestii ordynariusza miejsca. Potwierdził to m.in. dokument Kongregacji Nauki Wiary pt. „Normy postępowania przy rozeznawaniu domniemanych objawień” wydany 25 lutego 1978 roku. Czytamy w nim m.in., że „obowiązek czuwania i interweniowania spoczywa przede wszystkim na Ordynariuszu miejsca”, a regionalna bądź krajowa Konferencja Episkopatu może interweniować w sprawie objawień „jeśli Ordynariusz miejsca, po spełnieniu swoich obowiązków, zwróci się do niej, by rozeznać fakt z większą pewnością” oraz „jeśli fakt ma już zasięg krajowy bądź regionalny, zawsze jednak za uprzednią zgodą Ordynariusza miejsca”.

  Polubienie

 43. Mateusz pisze:

  Przesłanie Chwalebnego Świętego Józefa z 24 czerwca 2020 r
  Fragment:

  Poświęcajcie się codziennie mojemu Sercu, a przyjdę z nieba, aby powitać was wielką miłością i zbliżyć was do Niego, dając wam siłę, odwagę i światło, aby wygrać straszne bitwy, z którymi będziecie musieli stawić czoła i znieść dla miłości mój syn Jezus.

  Polubienie

 44. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 27 grudnia 2020
  Drogie dzieci, jestem Niepokalanym Poczęciem, przychodzę po raz kolejny pouczać was na nadchodzące czasy. Moje ukochane dzieci, ponieważ wciąż rozmawiacie o sprawach tego świata, planując swoją przyszłość i licząc na rzeczy ziemskie, radzę wam, abyście więcej myśleli o sprawach duchowych. Nie gniewaj się na to, co dzieje się wokół ciebie, niestety najgorszym wrogiem człowieka jest Ego, którego ta ludzkość nie ma siły całkowicie wyeliminować ze swojego życia. Miejcie pewność, moje dzieci, że każdy z was będzie odpowiedzialny za swoje czyny wobec Boga i wobec bliźniego, wybaczajcie, bo to, co nadejdzie, będzie znacznie gorsze niż to, czego doświadczacie, choroby i wirusy będą gorsze, ale macie tylko jedno lekarstwo , modlitwa i nieustanne zawierzenie Bogu. Moje dzieci, nie jesteście sami i nie lękajcie się,jedyną ważną rzeczą jest wybór, po której stronie stanąć, ponieważ będzie to ostateczny rachunek za życie wieczne. Teraz zostawiam was z moim macierzyńskim błogosławieństwem razem z błogosławieństwem mojego Ojca, który was niezmiernie kocha.

  Polubienie

 45. Adrian pisze:

  Koronawirus. ​Niemcy: Podano pięciokrotną dawkę szczepionki

  Ośmiu pracownikom domu opieki w Stralsundzie omyłkowo podano pięciokrotną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Cztery osoby trafiły do szpitala na obserwację – informuje niemiecki dziennik „Bild”.
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-niemcy-podano-pieciokrotna-dawke-szczepionki,nId,4953422
  =============
  Linie lotnicze Ryanair zachęcają do lotów hasłem “zaszczep się i leć”.
  https://i1.wp.com/detektywprawdy.pl/wp-content/uploads/2020/12/ryanair-szczepienia.jpg?resize=442%2C442&ssl=1
  Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie!
  Księga Rodzaju

  Polubienie

 46. Adrian pisze:

  Channel 4 pokazał fałszywe orędzie królowej Elżbiety jako ostrzeżenie przed deepfake’ami (wideo)

  Brytyjski Channel 4 wyemitował życzenia od „Królowej Elżbiety II”, które zostały przygotowane w oparciu o technologię deepfake. W ten sposób chciano zwrócić uwagę na problem fałszowania rzeczywistości z użyciem tego narzędzia.
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krolowa-elzbieta-oredzie-boze-narodzenie-deepfake#.X-mpNSAbic8.wykop?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-5870385&utm_campaign=wykop-poleca
  ile można teraz zwieść osób, ciekawe jakie elity posiadają technologie, które możemy się domyślać

  Polubienie

 47. Adrian pisze:

  W Polsce pierwszą zaszczepioną na Covid-19 jest Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Szczepionkę podał jej dr Artur Zaczyński, zastępca dyrektora do spraw medycznych.

  Oczywiście sama relacja z wbijania igły to za mało w tak doniosłym momencie. Trzeba jeszcze wygłosić odpowiednia mowę. Co powiedziała pierwsza zaszczepiona Polka? – Jeśli chcemy wrócić do normalności, wygrać z chorobą, nie ma innej możliwości – trzeba się zaszczepić – stwierdziła Jakubowska. – Jeśli nie chcemy zaszczepić się dla siebie, zróbmy to dla innych, także tych, których kochamy – zaapelowała pielęgniarka.
  Szanowni Państwo, oto jesteście świadkami propagandowego spektaklu z szantażem emocjonalnym w tle. Tak jak wmawiano nam, że noszenie maseczki chroni innych, tak teraz wmawia się nam, że przyjęcie szczepionki jest działaniem dla dobra tych, których kochamy. Chociaż nie ma żadnych dowodów na to, że szczepionka Pfizera zatrzymuje transmisję wirusa, jesteśmy emocjonalnie szantażowani, żeby zgodzić się na udział w eksperymencie medycznym. Jeśli się nie zaszczepisz, to zabijesz swoich bliskich – oto propagandowy przekaz ..
  https://gloria.tv/post/D4QMLGJDWNqV2c7cwbppKZrTs

  Wczoraj trafiło do Polski 10 tys. „szczepionek”, a do końca roku będzie ich łącznie 310 tys.! To 160 tys. „zaszczepionych” ludzi specyfikiem Pfizera! „Szczepionka” nie jest nawet dopuszczająco przebadana u starców – jest ona nieprzebadana dobrze! Rząd kupił „szczepionki” aż dla około 80% obywateli! Obostrzenia rujnują gospodarkę i niszczą życia Polaków! Statystyki są błędnie przedstawiane! Morawiecki organizuje masowe „testowanie”, a później straszy sporą ilością zakażeń! „Szczepionka” to droga do rządu światowego! „Szczepionki” przybyły teraz do nas kołowo, a następnie lotniczo – będą przywożone co tydzień! Z ostatniej konferencji rządowej wynika, że „szczepieni” będą tylko Polacy, a nie np. Ukraińcy w Polsce! To jednak najprawdopodobniej błąd i „szczepieni” będą wszyscy! Masowa propaganda dezinformacyjna mająca wprowadzać w błąd Polaków ma na celu „zaszczepić” jak najwięcej obywateli! Rząd już nie ukrywa, że jest całkowicie zależny od korporacji, Big Pharmy i nie ma nic do gadania! Morawiecki wie, że wprowadzał nielegalne zarządzenia! Ledwo 30% medyków chce się „zaszczepić”, a do reszty powysyłali skierowania na „szczepienia” (z których mogą zrezygnować medycy)! Jak sporo ludzi się „zaszczepi”, to rząd zluzuje obostrzenia! Chcą wpierw „zaszczepić” 30% obywateli!

  Polubienie

 48. Adrian pisze:

  Ilu z was modliło się do Jezusa przez lata z całego serca i nie otrzymaliście od niego niczego? – zapytała nastolatków Rihanna. – Ręce do góry. Bądźcie szczery.
  Po tym jak kilkoro dzieci podniosło ręce, piosenkarka powiedziała: – Jezus nie dba o ciebie. Czy naprawdę myślisz, że on cię słucha? Gorąca rada, ponieważ jesteście moimi rodakami. Chcesz być skuteczny i osiągnąć sukces, idź z tym do szatana – powiedziała Rihanna, zanim premier Freundel Stuart pośpiesznie zmienił temat, a zszokowani rodzice interweniowali i zabrali swoje dzieci.

  https://newsbook.pl/2017/12/02/rihanna-jezus-ci-nie-pomogl-popros-o-to-szatana/

  Polubienie

 49. Mateusz pisze:

  São Vicente, Portugalia – Ogromne ulewy na Maderze, niektóre tereny odcięte są od świata, w Porto Moniz spadło 178 litrów deszczu na metr kwadratowy

  Intensywne opady deszczu pojawiły się nad portugalską wyspą w czwartkową noc 24 grudnia. Najbardziej poszkodowane są obszary gminy i miasta São Vicente. Chodzi o parafie, czyli tamtejsze jednostki administracyjne, Ponta Delgada i Boaventura.

  Polubienie

 50. Szafirek pisze:

  29 grudnia
  Święty Tomasz Becket, biskup i męczennik

  Tomasz urodził się w 1118 r. w Londynie. Jego ojciec był zamożnym kupcem normandzkim w tym właśnie mieście. Również jego matka była Normandką.
  Pierwsze nauki Tomasz pobierał u kanoników regularnych w Merton, a na studia wyższe przeniósł się do Paryża. Po powrocie do Londynu pomagał ojcu w jego handlowych interesach, a równocześnie pełnił funkcję w skarbowym urzędzie miejskim. Udał się na dwór prymasa Anglii, Teobalda, do Canterbury. Prymas przyjął go do swojego kleru i wysłał na dalsze studia prawnicze do Bolonii i Auxerre; kiedy zaś po ich ukończeniu Tomasz powrócił, mianował go archidiakonem Canterbury (1154). W roku następnym (1155) król Henryk II obrał go swoim lordem kanclerzem, a po śmierci prymasa, 7 lat później, wybrał go jego następcą. Tomasz zmienił wtedy radykalnie styl życia, podejmując ascezę. Dotychczasowy dworak, ambitny karierowicz, nagle nawrócił się i stał się mężem Kościoła w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Jako prymas zrezygnował natychmiast z urzędu kanclerza królewskiego, chociaż godność ta dawała mu majątek i duże wpływy w państwie. Po przyjęciu święceń kapłańskich i sakry biskupiej przywdział włosiennicę, zaczął wieść życie ascetyczne, oddawać się modlitwie i uczynkom miłosierdzia. Stał się także nieustraszonym obrońcą praw Kościoła. Dawniejsze oddanie królowi zamienił na głęboką troskę o Kościół, o zachowanie jego praw i przywilejów.
  Próby poszerzenia zakresu i kompetencji sądów królewskich kosztem sądów kościelnych oraz ograniczenia władzy Kościoła spowodowały konflikt Tomasza z królem. W roku 1164 król ogłosił tzw. Konstytucje Klarendońskie, ograniczające znacznie prawa Kościoła na rzecz króla. Prymas swojej pieczęci ani podpisu na znak zgody pod nimi nie położył. Gdy zaś papież Aleksander III potępił te regulacje, to samo uczynił i prymas Anglii. Król wezwał wówczas Tomasza przed swój sąd w Northampton. Zamierzał go aresztować, uwięzić i urządzić proces. Prymas odwołał się do papieża i wezwał biskupów, by nie brali w nim udziału. Sam zaś potajemnie, w przebraniu, opuścił Anglię i udał się do Francji, do Pontigny, a potem do Sens (1164). Po 6 latach, w 1170 r., dzięki interwencji papieża i króla Francji, Henryk II zgodził się na powrót Tomasza do kraju. Traktował go jednak jako niewdzięcznika i głowę opozycji.
  Spokój trwał niezbyt długo. Kiedy król przebywał w Normandii, usłużni dworacy donosili mu, co dzieje się w Anglii. Pewnego dnia Henryk II miał zawołać: „Poddani moi to tchórze i ludzie bez honoru! Nie dochowują wiary swemu panu i dopuszczają, żebym był pośmiewiskiem jakiegoś tam klechy z gminu”. Czterej rycerze z otoczenia króla za zezwoleniem monarchy jeszcze tej samej nocy udali się do Anglii i wpadli do Canterbury, do pałacu prymasa. Nie zastali go tam, gdyż właśnie w katedrze odprawiał Nieszpory. Dobiegli do ołtarza i z okrzykiem „Śmierć zdrajcy!” zarąbali go na śmierć. Ranili również kapelana arcybiskupa, który usiłował prymasa bronić. Działo się to 29 grudnia 1170 roku.
  Przy ubieraniu biskupa do pogrzebu znaleziono na jego ciele włosiennicę i krwawe ślady od biczowania się. Zbrodnia wywołała oburzenie w całej Anglii i w świecie. W zaledwie trzy lata po męczeńskiej śmierci papież Aleksander III ogłosił Tomasza świętym i męczennikiem Kościoła. Król dla uwolnienia się od kar kościelnych, które groziły mu nawet utratą tronu (jako wyklęty z Kościoła według średniowiecznego prawa nie mógł być królem wyznawców Chrystusa) rozpoczął pokutę. Odbył pieszą pielgrzymkę do grobu św. Tomasza i przyrzekł wziąć udział w wyprawie krzyżowej, ale zamieniono mu ją na obowiązek wystawienia trzech kościołów (1174). Grób św. Tomasza stał się celem licznych pielgrzymek. Kazał go zniszczyć dopiero król Henryk VIII w 1538 roku.
  Św. Tomasz Becket jest obok św. Jerzego drugim patronem Anglii; jest także patronem duchownych.

  W ikonografii św. Tomasz przedstawiany jest w stroju biskupim. Jego atrybutami są: model kościoła, krzyż, miecz, palma męczeńska.

  Polubienie

 51. Szafirek pisze:

  Pierwsza Komunia w Szpitalu Narodowym
  W kaplicy polowej zorganizowanej w Tymczasowym Szpitalu na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się wczoraj uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Wyjątkowa tym bardziej, że przyjmujący ją pacjent ma 68 lat!

  Agnieszka Huf

  O. Maciej Ziębiec, redemptorysta, jest kapelanem w Tymczasowym Szpitalu Narodowym w Warszawie. Jego posługa nie różni się od pracy kapelanów na innych oddziałach – tak, jak wszyscy kapłani odwiedza pacjentów i rozmawia z nimi, spowiada, namaszcza chorych i przynosi im Komunię. Zamiast habitu ma na sobie jednak szczelny kombinezon, maskę i przyłbicę. Aby pacjenci wiedzieli, że podchodzący do nich „kosmita” jest kapłanem, na kombinezon nakleja swoją fotografię.

  – Rozmawiam ze wszystkimi: wierzącymi i niewierzącymi. Staram się zahaczyć każdą osobę i zapytać, jak się czuje, co dobrego – opowiada o. Maciej. – Z tym chorym też zaczęło się od zwyczajnych rozmów, zawsze pytałem, czy chciałby przyjąć Komunię świętą. Po którymś spotkaniu chyba coś w nim pękło – stanął przede mną i powiedział, że on nigdy nie przystąpił do Pierwszej Komunii, ale bardzo chciałby to zrobić – myślał o tym już dużo wcześniej, ale nie wiedział, jak podejść do kapłana, aby poprosić go o sakrament. Zacząłem więc działać!

  Przeszkód nie było

  Najpierw trzeba było sprawdzić, czy kandydat do przyjęcia Komunii na pewno jest osobą ochrzczoną. Pacjent podał kapelanowi parafię swojego chrztu, a o. Maciej skontaktował się z proboszczem, żeby sprawdzić zapisy w księgach parafialnych. Okazało się, że wszystko jest w porządku – widnieje adnotacja o chrzcie, nie ma żadnych przeciwskazań do przyjęcia Komunii. Można więc było rozpocząć prawdziwe przygotowania. – W rozmowie z tym człowiekiem widziałem, że otwiera się bardzo na przyjęcie Jezusa. W jego oczach było wypisane ogromne pragnienie, słychać je było w każdym jego słowie, kiedy mówił, że on bardzo chce przyjąć Najświętszy Sakrament. To, że przyszła choroba i Pan Bóg zatrzymał jego życie na kilkanaście dni w naszym szpitalu, okazało się dla niego błogosławieństwem – mógł pomyśleć o tym co najważniejsze i… zmienić swoje życie! Co spowodowało, że się otworzył? Na pewno łaska Boża, ale też i świadectwo innych chorych, którzy przyjmowali Komunię, świadectwo personelu, który się modlił.

  W prezencie modlitewnik i ciasto
  W „brudnej” strefie szpitala, czyli w miejscu, gdzie przebywają osoby zakażone, o. Maciej już wcześniej zorganizował kaplicę polową. Nie ma w niej ołtarza, ponieważ nie da się tam odprawić Eucharystii – aby Msza św. była ważna, kapłan musi spożyć Ciało i Krew Chrystusa, a w strefie brudnej personelowi nie wolno zdejmować masek. W kaplicy znajduje się jednak tabernakulum, wiszą też ikony, tworząc atmosferę sprzyjającą modlitwie. I choć przyjęcie Komunii odbyło się poza Mszą świętą, to sama ceremonia odbyła się w sposób uroczysty – z czytaniem Słowa Bożego, modlitwą, wyznaniem wiary. Oczywiście poprzedziła ją pierwsza spowiedź, która była jednocześnie spowiedzią z całego życia, kapelan przeprowadził też krótkie przygotowanie do przyjęcia sakramentów. Po uroczystości pacjent otrzymał pamiątkę komunijną – taką samą, jaką dostają dzieci przyjmujące pierwszy raz Pana Jezusa. W prezencie od kapelana dostał też modlitewnik i Pismo Święte. Odbyło się nawet komunijne przyjęcie!

  – Skontaktowałem się ze znajomymi, którzy prowadzą piekarnię i cukiernię i zapytałem, czy mają jakieś ciasta, bo przecież w święta nie da się nic kupić – wspomina o. Maciej. – Udało się: kolega ofiarował mi cały karton ciast! A pacjent chodził potem pomiędzy łóżkami i częstował innych chorych, opowiadając im, że właśnie przyjął Pierwszą Komunię. Personelowi pokazywał pamiątkę, którą dostał. Jakież to było świadectwo! On był taki szczęśliwy, że nie mógł się ze mną rozstać! – cieszy się o. Maciej

  COVID może być błogosławieństwem!

  Pacjent, który w szpitalu otrzymał podwójne „nowe życie” w najbliższych dniach opuści placówkę. – Wierzę, że to dla niego piękny początek powrotu do życia wiary – zaznacza o. Ziębiec. – Chory deklarował, że chce naprawdę wrócić do Kościoła, przyjmować Komunię, chodzić na Mszę świętą, jest w nim ogromne pragnienie poukładania pewnych rzeczy. Widzę, że dla wielu COVID jest błogosławieństwem. Czasem ludzie po wielu latach proszą o spowiedź, bo mają wreszcie możliwość się zatrzymać i przemyśleć swoje życie. Ja podsuwam czasem pacjentom książki, modlitewniki, rozdaję różańce, żeby podtrzymać ich na duchu, bo są podłamani, szczególnie szpitalną samotnością. Ten moment Pan Bóg wykorzystuje jednak, żeby dotykać serc! – kończy kapłan, który w najbliższym czasie planuje przygotowanie konferencji dla osób, które pokonały chorobę lub straciły w niej kogoś bliskiego.

  Agnieszka Huf

  Z urodzenia (i przekonania!) – Ślązaczka. Z zawodu – psycholog. Z pasji – bibliofil, człowiekolub, autostopowiczka. A to wszystko traci na znaczeniu wobec najważniejszego: z woli Ojca – dziecko Boże. Uczestniczka Akademii Dziennikarstwa 2017/18.

  Źródło: Stacja 7
  REKLAMA

  Polubienie

 52. Adrian pisze:


  Dodatek specjalny, o duszach, duchowieństwie, szczepionce, profanacjach, etc.

  Polubienie

 53. Millka pisze:

  10 grudnia 2020 r. Jezus Chrystus. (fragmenty)
  Pragnę waszej miłości i świętości, lecz dążą do tego jedynie pojedyncze osoby na całym świecie, reszta ludzi poddaje się ułudzie zwodziciela całej ludzkości. Zły duch, demon jest sprytny, posiada wielką inteligencję, jest morderczo zazdrosny o każdego człowieka. Najtrudniej jest jemu kusić ludzi ułomnych, umysłowo poszkodowanych, nie mających lotnego umysłu. Tym typem ludzi gardzi, jednak i nimi się zajmuje choć wie, że ci są pod specjalną Bożą ochroną.

  Najchętniej zły duch kusi i wabi tych, którzy posiadają wyższy intelekt, którzy są obficiej wyposażeni przez Trójcę Świętą. Te osoby są łatwym łupem szatana, bo ten stosuje demoniczną hipnozę i znieczulenie, taka osoba nie zauważa momentu, w którym upadły Anioł zaczyna podawać jej swoją demoniczną truciznę. Najchętniej kusi kapłanów, biskupów i papieża, kusi i wabi Moich proroków nazwanych dzisiaj wizjonerami. Czyni co tylko zdoła, aby psuć, utrudniać każdą Bożą pracę.
  Chcę, aby każdy z was wiedział, że nieświadomość czynienia zła, zawsze jest czynnikiem łagodzącym dla człowieka, a to oznacza, że nie będzie potępiony na wieki, a to zmienia wszystko.

  Każdy kto trafił na wiecznie trwającą pokutę do piekła, grzeszył w pełni świadomie, z rozmysłem, doskonale wiedział co robi, tego wyboru każdy człowiek dokonał sam. Czynnikiem łagodzącym jest ułomność, w tym ułomność natury człowieka, grzech czyniony z ułomności natury.

  Boża Sprawiedliwość zawsze wie, co zostało uczynione z rozmysłem, w pełni świadomie, a co z ułomności natury
  Boża Sprawiedliwość wie, kiedy ktoś nie ma warunków, kiedy ktoś nigdy nie poznał prawdy, żył w miarę uczciwie, w zgodzie z prawem naturalnym, taki człowiek będzie miał szansę odpokutować za swoje grzechy i przewinienia w czyśćcu.

  Nie ma człowieka, który by nie znał prawa naturalnego, nawet jeśli jest buszmenem, lub ateistą. Karę wiecznego potępienia otrzymuje jedynie ten, kto tego chce i pragnie, czyniąc wszystko, aby tam trafić.
  Niewielu Moich kapłanów się modli, pości, umartwia. Wielka ich liczba grzeszy bez opamiętania, rzadko, albo w ogóle się nie oczyszcza w Sakramencie Pokuty, często żyją po świecku, w grzechach. Często nie ograniczają się w czynieniu zła, łamią bez oporów prawo Dekalogu. Niebawem demon rozpocznie usuwanie kapłanów z ziemi żyjących. Będzie to czynił rękoma swoich sług z masonerii i iluminatów. Jeżeli nic się nie zmieni, to stan kapłański będzie zredukowany o 80%. Dopuszczę na kapłanów prześladowania, one ich oczyszczą. W tym wszystkim jest jeszcze dla nich ratunek, nie wszystko jest stracone.
  Niebawem nastąpi wiele zmian na całym świecie, a także w Polsce. Nie lękaj się biedny człowiecze, bo „machina” ruszyła, potoczą się zapowiedziane wydarzenia dość szybko i intensywnie. Niebawem spełni się to wszystko co było zapowiadane, nie wtedy kiedy wy tego chcecie, pragniecie, lecz w czasie, w którym w swojej mądrości wyznaczył Mój Niebieski Ojciec.

  15 grudnia 2020 Bóg Ojciec.

  Gdy którakolwiek Osoba Boża mówi do kogoś, zawsze mówi prawdę, czy to do proroka Starego Testamentu czy do współczesnego proroka. Słowo Boże zawsze ma spójność, ciągłość, nie może być w sprzeczności względem siebie nawzajem.

  Jeśli jest zgrzyt, jeśli pojawia się jakieś kłamstwo, nieprawda, jeżeli stwierdzone jest pomówienie, a także inne temu podobne, miejcie świadomość, że odbiór Słowa Bożego został zakłócony, zmieniony przez człowieka, albo jest inspirowany działaniem złego ducha. Trójca Święta i ci których do człowieka wysyła, nigdy nie zmienia zdania w tej samej kwestii, bo przecież nie jest człowiekiem.

  Boża Sprawiedliwość wykrywa każde, nawet najmniejsze kłamstwo, każdy fałsz. Jeżeli w proroctwie, w objawieniu pojawia się jakaś niezgodność, kłamstwo, to nie pochodzi ono od żadnej Osoby Bożej, ani od nikogo z Nieba i jest to ślad działania człowieka, albo upadłego Anioła. Biada temu człowiekowi, który wkłada w Boże Usta, lub usta kogoś z Nieba, swoje własne słowa, taka osoba zbiera na siebie wielkie Boże przekleństwo. Jeżeli czyni to stronniczo, tendencyjnie, a także chronicznie, tego niechybnie zgładzi z ziemi żyjących Boża Sprawiedliwość.

  Polsko, chcę się tobą posłużyć, pomimo twoich licznych wad i ułomności. Szatan chce was zniszczyć, chce was rozszarpać, domyśla się tego, do czego chcę was użyć, dlatego tak bardzo się wścieka i miota w swojej bezsilności. Chce utrudnić realizację Bożego planu, lecz Ja pozwolę mu jedynie na to, by pomógł mimowolnie swoim działaniem oczyścić was na tyle, że będziecie mogli wypełnić to co chcę i pragnę.

  Nie spodoba się to waszym wielu odwiecznym wrogom, będą chcieli zdobyć Polskę siłą. W czasie wolnym od działania szatana, polscy biskupi zdążą zrobić szybką, uroczystą Intronizację Jezusa na Króla Polski. To Jezus i Maryja sami będą was bronić jako swojej chwały, w krótkim czasie wydarzy się wiele wielkich cudów, których jeszcze nie było. Wielu ciężkich grzeszników się nawróci, zacznie pokutować za swoje grzechy. Nawrócą się rządzący i w tym czasie podejmą szereg dobrych, właściwych decyzji, takich zgodnych z Wolą i Myślą Bożą.

  To rozwścieczy wielu żydów chazarskich i innych, którzy po cichu wpływali na losy Polski. Rozpętają oni wielką wojnę, lecz ich działanie przeciwko Polsce przyniesie niewiele szkód. Liczne cuda i nowi sprzymierzeńcy, a także ci, których się nie spodziewacie pomogą wam odnieść szybkie, błyskawiczne zwycięstwo.

  Prawo Polskie zmieni się nie do poznania, będzie dostosowane do Prawa Bożego. Inne narody widząc nad Polską wielkie Boże Błogosławieństwo, przyłączą się do was i to wy będziecie przewodzić wielu narodom. Nim to jednak nastąpi, już teraz potrzebne jest wiele waszego wysiłku, modlitwy, postów i umartwień. Ufajcie, niczym się nie zniechęcajcie, bo gdy staniecie przy Mnie i będziecie doskonale wypełniać Moje polecenia, Ja wam będę błogosławić, jak nigdy przedtem.

  25 grudnia 2020 Jezus Chrystus
  Obecny czas jest końcówką okresu panowania złych duchów, które czynią wszystko co mogą, aby pociągnąć za sobą tylu ludzi ile zdołają. Złe duchy nigdy nie działają z dobrych pobudek, bo odwróciwszy się od Boga, nie są zdolne do jakiegokolwiek dobra. One nie mówią prawdy, bo prawda to Boża domena. Demony są w stanie wypowiedzieć prawdę oświecone Bożym Światłem, zmuszone do tego Bożą Siłą.
  .

  Nadszedł czas realizacji końcowych kart Apokalipsy, wszystko się toczy na waszych oczach i z waszym udziałem. Nie chcę, abyście szli za głosem złych duchów i ludzi, którym one przewodzą. Działajcie tak, jak umiecie, tak, jak potraficie. Jednoczcie się w pełni z Bogiem, bo tylko tak zrealizujecie powierzone wam zadania lub plan.
  Wybaczcie winy waszym winowajcom, tym którzy was skrzywdzili. Nigdy nie chowajcie urazy w swoim sercu, bo pamiętliwość i zawziętość to stan pielęgnowany w was przez szatana, a powoduje zablokowanie duszy człowieka, na działanie Łaski Bożej. Mimo waszej czasem wielkiej krzywdy, zawsze przebaczajcie, módlcie się za tych co was prześladują, za winowajców, oprawców, ofiarujcie Trójcy Świętej wasz trud, wasz ból, wysiłek, zmęczenie, wasze poranienie, krzywdę, itp., a to wszystko oddajcie do dyspozycji Trójcy Świętej.

  Jeżeli ktoś was krzywdzi, oddajcie tę osobę w ręce Bożej Sprawiedliwości. Jednocześnie proście o jej nawrócenie, opamiętanie, zbawienie. Wasz trud i wysiłek, a także wspaniałomyślność, policzone będzie wam za plus, a wasza modlitwa o nawrócenie i ratunek dla waszego gnębiciela, oprawcy spowoduje jego szybkie opamiętanie, lecz nie natychmiast.
  Nie martwcie się terminem Małego Sądu, odbędzie się On w najbardziej odpowiednim czasie. Nie snujcie domysłów, ani przypuszczeń, bo wszystko jest zakryte przed waszym wzrokiem. Polacy, tak bardzo na was liczę, zechciejcie ochotnie wspomagać waszych kapłanów i biskupów, waszą modlitwą, postami i ofiarą. To jest nader bardzo potrzebne, bo demony podjęły starania, nad likwidacją Kościoła w Polsce, a niewiele brakuje, aby zrealizowali swój plan.

  Bez waszej współpracy z Bogiem demon, zły duch będzie odnosił swoje zwycięstwa za zwycięstwami. Nie jest to łatwa sprawa, ale warta waszego wysiłku. Możecie wymodlić i wypościć zmianę serc waszych kapłanów i biskupów, lecz czy zechce się wam? Ja pragnę waszej miłości, bo tylko na niej możecie wszystko zbudować. Nie zapominajcie o pomocy świętym duszom w czyśćcu cierpiącym, oni tak bardzo liczą na waszą pomoc, pamiętajcie, że większość z was kiedyś będzie na ich miejscu, będzie kiedyś duszą czyśćcową.

  26 grudnia 2020 Bóg Ojciec.
  Najczęściej popełnianym grzechem przez was jest grzech nieczysty. Najczęściej zaczynacie grzeszyć niejako niewinnie, od złego spojrzenia, złego dotyku. Nie jest to bez znaczenia, bo pobudza to was do spojrzeń w sferę grzechu, do wkroczenia przez was w sferę zakazaną prawem Bożym. Zabezpieczyłem tę sferę obostrzeniem prawa Bożego nie po to, aby wam życie utrudnić, lecz aby je ułatwić.

  Błogosławię ludzkiej płodności, lecz wyłącznie w małżeństwie, poza nim nie mogę błogosławić, bo takie działanie sprzyja namnażaniu grzechów. Ofiarowując człowiekowi możliwość prokreacji, nie zostawiłem tego przypadkowi. Od początku nakazałem rodzajowi ludzkiemu, aby się rozmnażał i czynił sobie ziemię poddaną. Jedynie w świecie zwierząt nie ma znaczenia wierność jednej partnerce, partnerowi, bo zwierzęta nie mają nieśmiertelnej duszy.
  Dlaczego współżycie z dowolną osobą u ludzi jest złe? Spójrzcie na to co dziś niestety stało się normą. Ja chcę, aby każde urodzone dziecko miało obojga rodziców, bo tylko to gwarantuje stabilizację do normalnego życia i rozwoju każdego człowieka. Oboje rodzice powinni być sobie wierni, zawrzeć sakramentalny związek małżeński, w którym obie strony mają podjąć trud, wysiłek związany z wiernością, wzajemną miłością i dbanie o to, aby nie wygasła.

  Miłość małżeńska, gdy oparta jest jedynie na ciele, na fizyczności, błyskawicznie wygasa. Jeżeli oboje małżonkowie oprą się na Bogu i Jego Świętej Miłości i będą tę miłość pielęgnować, taka miłość przetrwa długie lata. Współżycie poza związkiem małżeńskim oparte jest jedynie na popędzie, na własnym zaspokojeniu zmysłów. Naturalną konsekwencją każdego współżycia jest zazwyczaj powstanie nowego życia. Nie mogę błogosławić życiu poczętemu w grzechu!

  Pragnę, aby mężczyzna i kobieta połączyli się w sakramentalnym związku małżeńskim, bo tylko to daje możliwość otrzymania i pielęgnowania Bożego Błogosławieństwa, a tylko Ono gwarantuje normalne funkcjonowanie i Błogosławieństwo oraz szczęście nowego życia, nowego dziecka. Złym jest samotne wychowywanie dzieci, to uszkadza, spacza psychikę dziecka. Wielkim złem są „związki” jednopłciowe i homoseksualne. Niestety, są to demoniczne dewiacje, inspirowane przez demony, które niosą ze sobą szereg Bożych przekleństw.
  Wielkim złem jest pornografia, ona bardzo niszczy duszę człowieka, silnie pobudza zmysły prokreacyjne. Nie mogę błogosławić temu co złe i do zła zmierza. Pożądanie to także świat materialny i duchowy. Dobrym jest bezpieczne realizowanie marzeń i planów ale, musicie to dobrze rozgraniczyć, rozróżnić, pożądanie od pragnienia. Pożądanie łączy się z zazdrością i chciwością, pragnienie nadaje kierunek, do jego bezpiecznego realizowania. Pożądanie rodzi chciwość, zazdrość, a czasem inspiruje do kradzieży. Nie podążajcie do realizacji swoich celów za wszelką cenę.
  Inną sferą jest mowa. Swoim językiem człowiek zaciąga nie mniej win i grzechów niż w sferze nieczystej. Człowiek przeklina, bluźni, złorzeczy, wulgaryzuje, a każde z nich znacznie obciąża duszę tak czyniącego. Zaprzestańcie niepotrzebnej mowy, Bardzo miłym w Moich Świętych Oczach jest praktykowany przez was post milczenia, zwłaszcza jak nakłada go na siebie gaduła. Tak żyjcie, aby nigdy celowo nie grzeszyć.
  Ograniczcie albo wyeliminujcie telewizję i Internet, bo one kradną wasz cenny czas. Uspokójcie, wyciszcie swoje serca, proście Mnie o pomoc w wyciszeniu, a tę łaskę z pewnością otrzymacie. Nie podążajcie w stronę zła i grzechu, bo ich konsekwencją jest pobyt w jeziorze ognia i siarki, w piekle. Nie bójcie się trudów, ani wysiłku, starajcie się być stale aktywni, nie pasywni. Dbajcie nieustannie o czystość swojej duszy, pielęgnujcie ją, bo to wasz jedyny, największy skarb, a Ja chcę mieć klejnot waszej czystej duszy w Moim wiecznym Królestwie.

  Polubienie

 54. Gosia 3 pisze:

  Pytany o Benedykta XVI jego wieloletni sekretarz osobisty powiedział, że 93-letni papież senior ma jasny umysł, „fizycznie jednak stał się bardzo slaby. Przy wszelkich różnicach osobowości łączą go z jego następcą bardzo przyjazne, a nawet serdeczne stosunki”.

  Pod koniec stycznia Franciszek nieoczekiwanie poinformował abp. Gänsweina, że w przyszłości musi swój czas i siły poświęcić tylko Benedyktowi XVI i dlatego zwalnia go z obowiązków w prefekturze Domu Papieskiego. Moje zadania w Prefekturze zostały zawieszone na czas nieokreślony – powiedział abp Gänswein.

  Jednocześnie przyznał, że „posłusznie” przyjął tę decyzję, choć uważał ją za „ukaranie”. Teraz jednak wie, że tak nie jest. „Wiara pomogła mi i pomaga przyjmować wszystko, czego w określonej chwili nie mogę zrozumieć i przyjąć. Że nawet te fazy życia, które wydają się bezcelowe, mają głębszy sens. Tego się nie rozpoznaje na pierwszy rzut oka – powiedział wieloletni sekretarz papieża seniora. Dodał, że taka refleksja jest wsparciem w życiu, a mocną kotwicą jest wiara.

  Decyzja, o której się dowiedział, była nie tylko przysłowiowym „uderzeniem w nerki”. We wrześniu lekarze zdiagnozowali u niego chorobę nerek. Po dwóch tygodniach w szpitalu, wszystkie podejrzenia o nowotwór zostały wykluczone, teraz wraca do zdrowia w domu.
  Reklama

  W rozmowie z „Bunte” abp Gänswein powiedział, że czuje się dobrze, nie używa soli i nie pije alkoholu, aby działanie leków było bardziej skuteczne. Po wyjściu ze szpitala odbył „bardzo miłe, pokrzepiające spotkanie z papieżem Franciszkiem”.

  Polubienie

 55. Mateusz pisze:

  Aktywność sejsmiczna oraz wulkaniczna wzrasta na całym świecie, a wulkany zachowują się niemal jak fajerwerki w Sylwestra. Bardzo możliwe, że ten nagły wzrost ilości erupcji wulkanów ma jakiś związek z aktualnym układem planet. Od dawna wiadomo, że Jowisz swą silną grawitacją, przy określonych położeniach w przestrzeni oddziałuje na pływy plazmy na Słońcu. W związku z tym można założyć, że ostatnia koniunkcja Jowisza i Saturna mogła dać impuls do zdarzeń sejsmicznych i wulkanicznych na Ziemi.

  Polubienie

 56. Mateusz pisze:

  Carbonia 27.12.2020 – 19.36
  Gwiazda Bożonarodzeniowa Kometa, która pojawiła się na niebie, jest ta, która rozpoczyna drogę:…

  Polubienie

 57. Gosia 3 pisze:

  POGRZEB DZIECI NIENARODZONYCH – DRUGI KATYŃ W POLSKICH SZPITALACH
  KONIECZNIE TRZEBA TO ZOBACZYĆ!
  https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,28122017,35131088

  Polubienie

 58. Adrian pisze:

  Carbonia 29.12.2020 o godzinie 08.00

  Rzym zostanie zdobyty przez wroga,
  Papież Benedykt zostanie uniesiony ręką Boga.
  Mirjam, Jezus ci mówi: pisz do mojego ludu.
  Ludu mój, ludzie święci, przygotujcie się na przyjęcie Mnie w was, przychodzę, aby was podnieść do Mnie, przychodzę, aby was przydzielić do nowych niebios i nowej ziemi. Przychodzę z berłem królewskim w dłoni, przychodzę jako Król królów, by rządzić Ziemią.
  Ludu mój, narodzie wybrany, czuwajcie w tych godzinach i módlcie się intensywnie. Czas dobiegł końca, wszystko nieczyste zostanie oczyszczone, Bóg Ojciec posyła swoich Aniołów, aby oczyścili Ziemię. Zwróćcie swoje serce ku Najwyższemu i ogłoście Jego chwałę na całej Ziemi.
  Moje dzieci, o wy wszyscy, którzy podążacie za Mną z miłością i czekacie na Mnie pośród was, zaprawdę powiadam wam: oto nadeszła godzina naszego spotkania, przyjdę objąć was Mnie i umieszczę was we Mnie, będziecie stróżami we Mnie nowe pokolenie, święte, to, które Bóg uznał za dobre dla swojego domu, Izraela.
  Mam ci jeszcze tak wiele do powiedzenia, ale nie mogłeś znieść tego ciężaru, więc obdarzę cię świętymi darami, abyś zrozumiał.
  Zaraz uderzą w stolicę!
  Rzym zostanie zajęty przez wroga, mój ukochany Papież Benedykt XVI zostanie zabrany ręką Boga i umieszczony na miejscu
  bezpieczny i stamtąd nadal będzie prowadził Kościół Boży na Ziemi.
  Teraz dla dzieci Bożych nadejdzie dziw po zdumieniu! Ogłaszajcie, ogłaszajcie chwałę Boga, ludzie, ogłaszajcie Jego Boską interwencję na tej niegodziwej Ludzkości, aby mogła zmienić zdanie i powrócić do swego Boga Stwórcy.
  Teraz jest czas, przygotujcie swoje serca, padnijcie na kolana, módlcie się i błagajcie o Boże miłosierdzie.
  Najświętsza Maryja Panna otwiera swój płaszcz, aby przyjąć tam wszystkie swoje dzieci.
  Sfera Odkupienia jest teraz wśród was!
  Gorzki kielich cierpienia będą pić zdrajcy!
  Śmiało, ludu wybrany, ludu Boży, będzie dla was wielkie święto, otworzą się dla was drzwi ogromnej radości. Ogród Boży, przygotowany dla całego swego ludu, przyjmie was, będziecie jego najpiękniejszymi i pachnącymi kwiatami.
  Dzieci Boże nie muszą się bać, ponieważ zostaną umieszczone w bezpiecznym miejscu, z dala od gniewu Bożego, który spadnie na niegodziwców.
  Wszystko jest gotowe na interwencję Boga!

  Polubienie

 59. Adrian pisze:

  Silne trzęsienie ziemi w Turcji
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/turcja-trzesienie-ziemi-na-wschodzie-kraju/yk87hvg,79cfc278
  Papua-Nowa Gwinea: silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/papua-nowa-gwinea-silne-trzesienie-ziemi-o-magnitudzie-73/zb4k3sb,79cfc278
  Silne trzęsienie ziemi 6,7 stopni uderzyło w Chile
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/silne-trzesienie-ziemi-67-stopni-uderzylo-w-chile
  Na całym świecie trwa nagły wzrost aktywności wulkanicznej
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/na-calym-swiecie-trwa-nagly-wzrost-aktywnosci-wulkanicznej

  To, co się dzieje zostało zapowiedziane w Orędziach z Carbonii
  Carbonia 03bis.12.2020 – 11.54
  „Teraz planety będą się poruszać, z nieba rozlegają się odgłosy, dni ciemnieją, … to początek boleści, przed oczami będą przepowiednie ogłoszone w La Salette i Fatimie, nie będziecie mogli przed nimi uciec, o ludzie!
  O wszyscy, którzy powiedzieliście okrutne „ nie” swojemu Bogu Miłości, będą cierpieć piekło, które sami stworzyliście, odrzucając Życie.
  Góry się zawalą, morza się podniosą,
  rzeki wylewają, wulkany spłoną,
  a Ziemia będzie drżeć wszędzie.”
  Carbonia 28.11.2020 – 18.18.2020
  „Teraz na waszej planecie morza będą się trząść,
  wulkany będą pluć ogniem, Ziemia zostanie potrząśnięta jak obrus, tak że nie pozostaną w niej okruchy zła.”
  Carbonia 25.11.2020 – 14.48
  Bądź gotów!
  „Mój Kraj rozjaśni się teraz ogniem, jej serce pogrąży się w agonii, moja Sprawiedliwość jest w niej! Zawarli pakt z diabłem, zaciemnili Prawdę, ich głupota będzie ich potępieniem.
  Moje ukochane dzieci, o wy, moja mała resztka,
  przygotujcie się
  z zapalonymi świecami, laską w dłoni,
  butami na nogach i przepasanymi biodrami,
  ponieważ wkrótce zawołam was do Mnie
  i musicie być gotowi.”
  Carbonia 22.11.2020 – 09.12.2019
  Przygotujcie się, ludzie, na wielki ucisk.
  „Nie czekajcie dłużej, wszystko jest zrobione, katarakty niebios otwarte na Ziemię … będą wstrząsy na całej Ziemi!
  Przygotujcie się, ludzie, na wielki ucisk, ponieważ ten, kto nie nawrócił się do Mnie, kto nie zdecydował się powrócić do swego Boga Stwórcy, będzie cierpiał piekło na ziemi.
  Uważajcie, ludzie, te moje słowa są prawdą!
  Trwa wstrząs planet,
  wkrótce zobaczysz znaki na niebie i na Ziemi!”
  Colle del Buon Pastore (Wzgórze dobrego Pasterza)
  Carbonia 19-12-2020
  „Teraz przejdziecie przez ucisk, ciało niebieskie niebawem uderzy w ziemię!
  Wszystko pogrąży się w ciemności, dni będą pełne rozpaczy dla tych, którzy nie uwierzyli Mojemu Słowu”
  Carbonia 25.12.2020 – 20.55 Odrzucony kamień stał się narożnikiem!
  „Włochy doświadczą udręki człowieka skazanego na śmierć!
  Wszystko się teraz zawaliło, zostało sprzedane za garść monet.
  Potężni na Ziemi ogłosili werdykt:
  … Włochy zostaną posiekane i spalone na stosie.”
  Colle del Buon Pastore (Wzgórze Dobrego Pasterza)
  Carbonia 14.12.2020
  „Przygotujcie swoje domy ponieważ nadchodzę.
  Bądźcie gotowi, trwajcie we Mnie.
  Jestem gotów interweniować, spektakl będzie straszny, bo Mój gniew będzie wielki; Uderzę zdrajców, czcicieli szatana, nałożę na nich jarzmo cierpienia.
  Jesteśmy na końcu tej historii, Moja interwencja będzie potężna, Moi wrogowie nie wygrają! Wystarczy! Ten straszny scenariusz musi się skończyć, niegodziwcy zostaną wygnani i zesłani do piekła, gdzie będą płakać i zgrzytać zębami.”
  Carbonia 19-08-2020 – ore 16.48
  „Moje dzieci, wiatr silnie wzrośnie teraz, świat wkroczy w wielką pasję, przygotowywana jest wielka kwarantanna dla tej Ludzkości.”
  Colle del Buon Pastore (Wzgórze Dobrego Pasterza)
  Carbonia 11.12.2020
  „Wkrótce usłyszycie grzmot nadchodzący z nieba.
  Nadszedł czas, kiedy wkrótce usłyszycie grzmot dochodzący z nieba, będzie to ogłuszający ryk.
  Kiedy wezwę Moje dzieci do Mnie, wszystko się zmieni, świat ujrzy Moc Jedynego i Prawdziwego Boga, Izrael będzie płakał, że nie uwierzył jego powołaniu przez proroków.”
  Carbonia 27.12.2020 – 19.36
  „Na własne oczy zobaczycie upadek Babilonu.
  Uważajcie, ludzie, bądźcie czujni, ponieważ teraz ujrzycie obiecane znaki na niebie… ujrzycie oczami upadek Babilonu.
  Dom Boży został skradziony, zdrajcy Kościoła Bożego otrzymają nagrodę za zwrócenie się przeciwko Niemu.
  Nadejdzie w nich płacz i zgrzytanie zębów: … walczyli z Prawdą, ogołocili się z Boga, by służyć Lucyferowi. Moje dzieci, bądźcie gotowi, noc będzie bardzo zimna, mróz przylgnie do wielu dusz, tych, którzy nie odpowiedzieli na wolę Boga Miłości, … którzy nie schronili się w Nim, aby się schronić przed wielkim zniszczeniem, które dotknie….
  Szatanie, wkrótce spotkasz swojego Boga Stwórcę, ten dzień będzie twoim końcem! Do widzenia! Wystarczy! Czas się skończył, wasze gry zakończone, teraz decyzja należy do Chrystusa Króla królów.
  Dmij w trąbkę, ostrzegaj przed Boską interwencją w tym czasie … wszystko już mówi o Nim, zwycięskim Królu, gdy przyjdzie.”

  Polubienie

 60. Adrian pisze:

  Internauta w publicznym wpisie zwyzywał oraz sugerował eksterminację osób, które nie będą chciały się zaszczepić na koronawirusa SARS-CoV-2 nieprzebadanymi należycie szczepionkami.

  – Sposób na antyszczepionkowców. Wyposażyć w to wojsko i policję i zaczynamy polowanie. Serio, wcale nie żartuję – napisał na Facebooku internauta, załączając zdjęcie karabinu na strzykawki.
  – To nie jest tak, że szczepienie się albo nie może być decyzją indywidualną. Uważam, że szczepienia powinny być obowiązkowe. Nie szczepiąc się nie ryzykujesz tylko własny zdrowiem – przekonuje.

  Następnie zaczyna się wyzywanie ludzi i złorzeczenie.

  – To by mi nie przeszkadzało, gdybyś sczezł, byłby nawet pożytek w postaci podniesienia średniego IQ populacji – czytamy.
  – Jesteś zagrożeniem bo godzisz się na to, bydlaku, że zostaniesz roznosicielem i zarazisz tych, którzy też się nie szczepili – bo są takimi durniami jak ty, bo nie zdążyli albo nie mogą z powodu różnych przeciwwskazań – są i takie przypadki. Dzieciaka z białaczką jedno spotkanie z tobą wyśle na cmentarz. Będziesz to miał na sumieniu. 10% nieszczepionych to jest dosyć ludzi, by w tym gronie rozwinęła się epidemia. Niektóre straszliwe choroby, które jak sądzono, były już wytępione, zaczynają wracać – twierdzi dalej autor posta.
  Na koniec wzywa, by przeciwnicy szczepień „ogarnęli się”. – Bo będzie trzeba do was strzelać. Na razie strzykawkami – odgraża się.
  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s552x414/130939511_10219320637431246_1710247188156111028_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=2&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=cKvem4mjUygAX88uY29&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&tp=7&oh=91ae041535122ce83f626fbfa3ad3297&oe=6010AA93

  Polubienie

 61. Szafirek pisze:

  Wywiad z prof. zw. dr hab. Romanem Zielińskim
  15.12.2020 r.

  „…Czy to możliwe, że osoby po szczepieniu „szczepionkami” firmy Pfizer będą rozsiewać wirusa SARS-CoV-2, podobnie jak po szczepieniu przeciw odrze. Czy osoby zaszczepione mogą zarażać?
  RZ: Dla porównania powiem, że szczepionka na wirusa grypy ma efektywność około 50%, to znaczy chroni ona tylko co drugą zaszczepioną osobę. Ochrona ta nie musi być jednak całkowita, to znaczy przebieg choroby może być jedynie łagodniejszy. Trzeba zwrócić uwagę, że połowiczny efekt szczepionki na grypę ma miejsce w sytuacji gdy szczepionka jest każdego roku dostosowywana do aktualnie występujących zmutowanych szczepów wirusa grypy, a na jej zawartość składa się „koktajl” tych atenuowanych szczepów.

  W odniesieniu do szczepionki mRNA na SARS-CoV-2 odpowiedź immunologiczną ma wywołać jedynie pojedynczy antygen, jedno białko S, wytwarzane przez nasz organizm na wirusowej matrycy. Najnowsze badania wskazują, że taka szczepionka, np. u kotów wzmaga ich zachorowalność i śmiertelność. Podobnego zdania są naukowcy odnośnie możliwych efektów zastosowania tej szczepionki u ludzi. …”

  Tak więc, odpowiadając na Pani pytanie, odpowiedź nasuwa się taka: osoby zaszczepione na SARS-CoV-2 nie uchronią się przed zakażeniem koronawirusem, a nawet mogą mieć poważniejsze objawy COVID-19, a co za tym idzie, będą rozsadnikiem tego wirusa.

  całość:
  https://dzieckonmp.wordpress.com/2020/12/28/wywiad-z-prof-zw-dr-hab-romanem-zielinskim/#comments

  Polubienie

  • Szafirek pisze:

   Coś mi się żle wstawił ten kawałek tekstu.Trzy kropki i cudzysłów powinny być na końcu całego tego tekstu czyli po : „Tak więc, odpowiadając na Pani pytanie, odpowiedź nasuwa się taka: osoby zaszczepione na SARS-CoV-2 nie uchronią się przed zakażeniem koronawirusem, a nawet mogą mieć poważniejsze objawy COVID-19, a co za tym idzie, będą rozsadnikiem tego wirusa.. …”

   Polubienie

 62. Gosia 3 pisze:

  UWAGA:
  MARIUSZ JEST CHORY I PROSIŁ MNIE WCZORAJ WIECZOREM O MODLITWĘ.
  TO OCZYWISTE ,ŻE WSZYSCY POWINNIŚMY SIĘ ZA JEGO POWRÓT DO ZDROWIA POMODLIĆ.
  JEŻELI NIE BĘDZIE NOWEGO WPISU TO Z KOMENTARZAMI PRZENIEŚMY SIĘ POD WPIS GŁÓWNY Z ŻYCZENIAMI NA ŚWIĘTA,PONIŻEJ.
  SZCZĘŚĆ BOŻE!

  Polubienie

 63. Mateusz pisze:

  Carbonia 29.12.2020

  „Bóg Ojciec posyła swoich Aniołów, aby oczyścili Ziemię. Zwróćcie swoje serce ku Najwyższemu i ogłoście Jego chwałę na całej Ziemi.”

  „Rzym zostanie zajęty przez wroga, mój ukochany Papież Benedykt XVI zostanie zabrany ręką Boga i umieszczony na miejscu
  bezpieczny i stamtąd nadal będzie prowadził Kościół Boży na Ziemi.”

  Polubienie

 64. Adrian pisze:

  Specjalnie przygotowana strzykawka do szczepień medialnych
  https://gloria.tv/post/3YNmE2Cb3Zaa2DZvWyxT3E7yT

  Stanowisko Episkopatu
  https://gloria.tv/post/6fuBD8vd4BhX6NQMNtHJUDE6R

  To jest zdrada jawna Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego a za to wszyscy kapłani, którzy to poparli zapłacą, tak jak za te abortowane niewiniątka.
  ==========================
  W Europie nadciąga apartheid szczepionkowy. Niezaszczepienie będą podludźmi
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-europie-nadciaga-apartheid-szczepionkowy-niezaszczepienie-beda-podludzmi
  =============================
  Skopiujcie sobie ten filmik bo usuwają go na potęgę z yt

  Polubienie

 65. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 29 grudnia 2020
  Drogie dzieci, dziękuję wam, że jesteście tu na modlitwie i odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszych sercach. Dzieci, spójrzcie na świat, on został zniszczony. Prosiłam i nadal proszę was, abyście odmawiali Różaniec Święty i zawierzyli się Bogu, waszemu jedynemu zbawieniu. Idziesz drogą pełną niebezpieczeństw, a jednak nie wierzysz, nie otwierasz serc, bądźcie zjednoczeni i stanowicie jedną rodzinę, abyście mogli sobie nawzajem pomagać. Wkrótce wiele rzeczy zobaczycie, będziecie też świadkami zakończenia tej bitwy i razem z Jezusem będziecie zwycięzcami, nie lękajcie się. Iluż wierzy, że wszystko to szybko minie; pozwalacie się kształtować tym, co mówią potężni, światowa elita, nie rozumiejąc, co się dzieje. Uważaj, to, co ci powiedzą, nie zawsze będzie dla twojego dobra. Módlcie się oWłochy i świat są tak bardzo zagrożone. Watykan będzie bardzo wstrząśnięty, wielu prałatów poczuje ciemność w swoich sercach, powierzam się waszym modlitwom, drogie dzieci, aby można było złagodzić to, co nadejdzie. Teraz zostawiam was z moim matczynym błogosławieństwem w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen

  Polubienie

 66. Adrian pisze:

  https://image-processing.gloria.tv/ZZaGSMDMuccL1XxWyTaVHvCHE/wbcq9yirl2x7w5s2tbr9mx1g22dxcj8qmf9zuqn.webp?format=webp
  Jezu przyjdź i przegoń tych co mają diabła za Ojca,całą masonerie i ich zakonspirowanych wielbicieli

  Polubienie

 67. Millka pisze:

  29 grudnia 2020 r
  WEZWANIE JEZUSA DOBREGO PASTERZA DO SWOJEJ TRZODY. WIADOMOŚĆ DO ENOCHA.
  Moja trzodo, mój pokój niech będzie z wami.

  Owce mojej Szarej, zbliżają się dni wielkiego ucisku, te dni całkowitego oczyszczenia całej ludzkości, a zwłaszcza Ludu Bożego. Czekają cię trudne lata, moja trzodo, ból dopiero się zaczyna, a pierwsze biada już słychać. To, co nadchodzi, to materialny, fizyczny i duchowy ucisk, który oczyści cię na ciele, duszy i duchu, aż będziesz świecić jak tygiel; Tylko w ten sposób, oczyszczeni i umarli dla grzechu, będziecie mogli jutro zamieszkać w moim Nowym Stworzeniu.

  Moje dzieci, zbliżają się dni obrzydliwości i spustoszenia Moich Świątyń; wkrótce moje Domy zostaną zbezczeszczone, zniszczone, całkowicie zamknięte, a moja codzienna Ofiara zostanie zawieszona. Moje biedne dzieci będą spragnione i głodne Mojego Słowa, a także Mojego Ciała i Mojej Krwi. Schizma w moim Kościele zaraz wybuchnie i miliony dusz stracą wiarę; kryzys mojego Kościoła zostanie wykorzystany przez ich wrogów do zbezczeszczenia moich domów, zniszczenia moich Namiotów i wypędzenia mnie z moich Świątyń. Módlcie się, moja trzodo, ponieważ męczeństwo mojego Kościoła jest blisko; nadchodzi godzina zdrady i Judasz jest gotowy wydać ją w ręce bezbożnych.

  Moja trzodo, od roku, który ma się rozpocząć i lat następnych, będziecie oczyszczeni, jak złoto oczyszcza się w ogniu. Módlcie się i pozostańcie mocni w wierze, abyście mogli przetrwać nadchodzące dni udręki, spustoszenia i oczyszczenia. Moje Ostrzeżenie już puka do drzwi, biegnij , biegnij, uporządkuj swoje rachunki, ponieważ moje Domy są bliskie zamknięcia i nie znajdziesz już żadnego z moich Kapłanów, którzy przyjmą cię w spowiedzi! Moje stado, ucisk, który ma nadejść, nigdy nie przeżył tego żaden śmiertelnik ; Dlatego moje dzieci, niech dni wielkiego oczyszczenia złapią was w łasce Bożej, abyście wytrwali do końca i otrzymali w ten sposób koronę życia. Ten świat kroczy w ciemności, moje dzieci, zło i grzech osiągnęły kres; Chwasty urosły, a żniwa tonie, nadszedł czas żniw, ponieważ jeśli nadal będą rosły, zbiory zostaną utracone.

  Moje dzieci, a także dzisiaj moim uczniom mówię wam: przez pewien czas nie będę już z wami i ten czas nadchodzi; ale w innym czasie znowu mnie zobaczysz i nic i nikt nie odbierze ci radości. Będziesz na tym świecie jak owce pośród wilków, ale nie bój się, nie opuszczę cię; moja Matka i moi Aniołowie będą z wami; Przyjmijcie schronienie w Dziewiczym Łonie mojej Matki, ponieważ Ona będzie Tabernakulum, w którym pozostanę w tych dniach udręki, spustoszenia i oczyszczenia. Kochajcie się wzajemnie i pomagajcie sobie nawzajem, aby siła miłości, modlitwy i zaufania Bogu była siłą, która utrzymuje was niezachwianą wiarą. Pamiętajcie: jeśli pozostaniecie zjednoczeni ze Mną, jak latorośl z winoroślą, nic i nikt nie będzie w stanie ukraść wam mojego Pokoju. Chodźcie więc, moje maleństwa, jak dzieci światłości, którymi jesteście, abyście mogli oświetlić ciemność i ciemność, która już wisi nad ziemią.

  Pokój zostawiam wam, mój pokój wam daję. Pokutujcie i nawróćcie się, ponieważ Królestwo Boże jest blisko.
  Wasz Mistrz, Jezus Dobry Pasterz.
  Głoście moje orędzia zbawienia całej ludzkości, mojej trzodzie.
  Henoch.

  Polubienie

 68. Mateusz pisze:

  Z blogu zniknęło orędzie z dnia 17.12.2020r

  Polubienie

 69. Szafirek pisze:

  31 grudnia – św. Katarzyna Laboure, dziewica i zakonnica
  31 grudnia – św. Sylwester I, papież

  Polubienie

 70. Marcin pisze:

  „Na początku stycznia 2021 roku Ziemia znajdzie się najbliżej słońca.

  Nadchodzące zbliżenie Ziemi i Słońca w 2021 roku przypada akurat na okres Nowego Roku. Nasza planeta minie punkt peryhelium dokładnie 2 stycznia. W drugim dniu nowego roku Ziemia znajdzie się najbliżej Słońca, ale nie ma w tym żadnej anomalii . Po prostu na początku roku nastąpi moment przejścia peryhelium, czyli punktu orbity Ziemi, w którym nasza planeta corocznie przechodzi w minimalnej odległości od Słońca…”

  Polubienie

 71. Kielich pisze:

  Bóg z Boga, Światłość ze Światłości;
  Zrodzony z Maryji, Matki Miłości;
  Przychodzi Dziecię niewinne bez grzechu;
  Królowie chcą zdążyć, za gwiazdą, w pośpiechu;
  W biednej stajence Najczystszy się zrodził;
  Oddać za nas życie Bóg Ojciec się zgodził;
  Bezbronne Dzieciątko w objęciach Mateńki;
  Król nad Królami, Największy … Maleńki.

  Polubienie

 72. Gosia 3 pisze:

  KIELICHU! NAPRAWDĘ CUDOWNE TWOJE SERCE,PRZEPEŁNIONE MIŁOŚCIĄ DO BOGA.
  TYLKO Z TAKIEGO SERCA MOŻE SIĘ TO ZRODZIĆ TAKI PIĘKNY UTWÓR CHWALEBNY.
  SZCZĘŚĆ BOŻE! I DZIĘKUJĘ. TO JUŻ DRUGIE TWOJE DZIEŁO W OSTATNIM CZASIE.
  POZDRAWIAM SERDECZNIE.

  Polubienie

 73. KIELICH pisze:

  Dziękuję Szafirku Marcinie i Gosiu za miłe słowa

  Polubienie

 74. Gosia 3 pisze:

  Gosia 3 pisze:
  31 grudnia 2020 o 21:26

  KOCHANI!
  PAN JEZUS PROSI ABY JUTRO PRZED KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PO 14 ODMÓWIĆ TĄ KORONKĘ DO BOGA OJCA,POTEM O 15 ODMÓWIĆ KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA I POWTÓRZYĆ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO WODĄ EGZORCYZMOWANĄ LUB WODĄ ŚWIĘCONA NASZE DOMOSTWA NA CZTERY STRONY ŚWIATA.
  NIE WYMAGA TEGO O PÓŁNOCY LECZ W CZASIE GODZINY ŁASKI,KTÓRĄ DAŁ DLA ŚWIATA.
  JEZUS MÓWI ŻEBY PROSIĆ BOGA ABY ULITOWAŁ SIĘ NAD ŚWIATEM BO NADCHODZI GODZINA KARY BOŻEJ.
  MÓWI ŻE BÓG JEST PONAD CZASEM A TO SĄ NASZE GRANICE CZASU . TEN CZAS PODAROWAŁ ABY ZREFLEKTOWAĆ SWOJE ZYCIE I SPOJRZEĆ NA MINIONY ROK CZY ZBLIŻYLIŚMY SIĘ DO JEZUSA .I SYLWESTRA NAM TEŻ PODAROWAŁ BO JEST NAM DANY NA PAMIĄTKĘ WSPOMNIENIA PAPIEŻA SYLWESTRA ALE WSZYSTKO ROBIĆ Z UMIAREM ,BÓG MÓWI,ZE FAJERWERKI I NASZE RADOŚCI SĄ JEGO RADOŚCIAMI.
  NIE WIEM CZY DOBRZE PRZEKAZAŁAM ALE TO PRZESŁANIE JEST Z DZISIAJ Z GODZ 14:17.
  SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
  ZROBICIE JAK UWAŻACIE BO JEŚLI TE PRZESŁANIA SĄ USUWANE TO DOPRAWDY NIE WIEM DLACZEGO TO MARIUSZ ROBI. JA JUŻ NIE BĘDĘ ICH PUBLIKOWAŁA NA TYM BLOGU JEŚLI NIE SĄ SZANOWANE.

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   OCZYWIŚCIE PROSI ABY ODMAWIAĆ RÓŻANIEC I ŻEBY TO WSZYSTKO UCZYNIĆ W ŚWIĘTO JEGO MAMY ŚW BOŻEJ RODZICIELKI.
   Z PANEM BOGIEM I Z MARYJĄ.

   Polubienie

  • Jan pisze:

   Ja się dzisiaj o 2 i 3 w nocy pomodliłem koronką do Boga i Miłosierdzia i powtórzę to jeszcze raz w dzień o 14 i 15 godzinie.
   Te nowe orędzia będą publikowane na jakiej stronie?
   Wszystkiego najlepszego w nowym roku
   NichChrystus Król Polski i Wszechświata ma nas w swojej opiece

   Polubienie

   • Gosia 3 pisze:

    DROGI JANIE!
    CIESZY MNIE BARDZO,. ŻE CHOĆ TY SIĘ ODEZWAŁEŚ I TAK PIĘKNIE POMODLIŁEŚ ŻE LEŻY CI NA SERCU LOS TYCH PRZESŁAŃ.
    NIE WIEM CO MAM ODPOWIEDZIEĆ BO NIE WIEM JAK MI WYJAŚNI MARIUSZ DLACZEGO USUNĄŁ TO OSTATNIE PRZESŁANIE I INNE JEGO DZIWNE ZACHOWANIE.BĘDĄ MOŻE ZŁOŻONE U KS OPIEKUNA DUCHOWNEGO.
    A TY JESTEŚ TYM JANEM CO TRWA Z NAMI W NP?
    SERDECZNIE POZDRAWIAM A TERAZ UDAJĘ SIĘ ABY ODMAWIAĆ RÓŻANIEC DO BOGA OJCA .
    Z PANEM BOGIEM W TRÓJCY ŚW I Z MARYJĄ -BOŻĄ RODZICIELKĄ

    Polubienie

  • Dorota pisze:

   Czy ktoś w nocy z czwartku na piątek modlił sie modlitwami na uczczenie mek
   Pana Jezusa w ciemnicy?!
   Przekazy Pana Jezusa dla:
   -Zofii Nosko „Centuria”
   W każdą pierwszą środę i w każdy pierwszy piątek miesiąca odprawiaj półgodzinną adorację przed ukrzyżowanym Panem Jezusem Chrystusem przed Krzyżem Świętym.
   W pierwszą środę od godz 3 do 3.30
   W pierwszy piątek (noc z czwartku na piątek) od godz .00 do 0.30
   Odmawiać:
   Różaniec część bolesna
   Koronka do Ran Zbawiciela wg Marty Chambon
   Akt osobistego poświęcenia się Najświętszej
   Krwi Jezusa Chrystusa
   Dziesięć dziesiątków Różańca z wezwaniem: któryś za nas cierpiał rany…
   (100 razy)
   malirycerze.pl Zofia Nosko
   S. Józefa Menendez „Wezwanie do miłości”
   Wanda Malczewska BlMaria Magdalena
   Catarlina Rivas „Męka Pańska”
   Leonia Nastał orędzie nr63 26 ll 1936
   Litanie i modlitwy do ran i krwi Pana Jezusa
   Godzina
   14.00 Różaniec ku Chwale Boga Ojca Przedwiecznego (www.angelfire.com/ca3/Rafael Marie/RosarygloryGodFadher.html) tłumaczenie Magdalena Tuszyńska
   14.30 Koronka do Boga Ojca
   15.00 koronka do Miłosierdzia
   „Dla Jezusa Bolesnej Męki…
   Poświęcenie domu

   Polubienie

   • Mateusz pisze:

    W sylwestra między 23 a 24 godz odmówiłem różaniec część bolesną (wcześniej różaniec do Boga Ojca) a po północy modlitwy do Boga Ojca i poświęciłem dom. Wczoraj po 14 różaniec do Boga Ojca, o 15 koronka i ponownie poświęciłem dom .

    Polubienie

 75. Gosia 3 pisze:

  Tutaj wersja rozszerzona ( z rozważaniem) według objawień w Carbonia

  + W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

  O Boże, przyjdź i ocal mnie.
  Panie, pośpiesz mi na pomoc.
  Chwała Ojcu.
  Myślę

  W pierwszej tajemnicy kontemplujemy triumf Ojca w Ogrodzie Eden, kiedy po grzechu Adama i Ewy obiecuje przyjście Zbawiciela.
  „Pan Bóg rzekł do węża: ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych , na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł przez wszystkie dni swego życia. Położę nieprzyjaźń między tobą, a między niewiastą, i między nasieniem twym, a nasieniem jej, ona zetrze głowę twoje, a ty czyhać będziesz na piętę jej
  .
  Zdrowaś Maryjo, 10 Ojcze nasz, Chwała Ojcu
  Ojcze mój, dobry Ojcze, ofiaruję się Tobie, oddaję się Tobie.
  Aniele Boży.

  W drugiej tajemnicy kontemplujemy triumf Ojca w chwili „fiat” Maryi podczas Zwiastowania.
  Anioł powiedział do Maryi: „Nie bój się, Maryjo, bo znalazłaś łaskę u Boga. Oto poczniesz Syna, porodzisz go i nazwiesz go Jezusem. Będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego; Pan Bóg da mu tron jego praojca, Dawida, i będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a jego królestwu nie będzie końca. Wtedy Maryja powiedziała: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa!”. (Łk 1, 30-38)

  Zdrowaś Maryjo, 10 Ojcze nasz, Chwała Ojcu
  Ojcze mój, dobry Ojcze, ofiaruję się Tobie, oddaję się Tobie.
  Aniele Boży

  W trzeciej tajemnicy kontemplujemy triumf Ojca w ogrodzie Getsemani, gdy oddaje całą swoją moc Synowi.
  Jezus modlił się: „Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode mnie ten kielich! Jednak nie moja, ale Twoja wola niech się stanie ”. Wtedy ukazał mu się anioł z nieba, aby go pocieszyć.
  W udręce modlił się intensywniej, a jego pot stał się jak krople krwi spadające na ziemię. (Łk 22, 42-44)
  Jezus podszedł do nich i zapytał: „Kogo szukacie?” Odpowiedzieli mu: „Jezusa z Nazaretu”. Jezus powiedział do nich: „Ja Jestem!” Gdy tylko powiedział „Ja Jestem!” cofnęli się i upadli na ziemię. (J 18, 4-6)

  Zdrowaś Maryjo, 10 Ojcze nasz, Chwała Ojcu
  Ojcze mój, dobry Ojcze, ofiaruję się Tobie, oddaję się Tobie.
  Aniele Boży

  W czwartej tajemnicy kontemplujemy triumf Ojca w chwili sądu partykularnego.
  Kiedy był jeszcze daleko, jego ojciec zobaczył go i ruszył na spotkanie z nim, rzucił się na jego szyję i pocałował. Potem powiedział do służących: „Szybko, przynieś tu najpiękniejszą suknię i załóż ją, załóż mu pierścionek na palec i sandały na nogi i świętujmy, bo ten mój syn był umarły a znów ożył, zaginął a odnalazł się . ” (Łk 15, 20-24)

  Zdrowaś Maryjo, 10 Ojcze nasz, Chwała Ojcu
  Ojcze mój, dobry Ojcze, ofiaruję się Tobie, oddaję się Tobie.
  Aniele Boży

  W piątej tajemnicy kontemplujemy triumf Ojca w chwili sądu powszechnego.
  Potem ujrzałem nowe niebo i nową ziemię, ponieważ pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, a morza juz nie ma. Widziałem też święte miasto, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. Wtedy usłyszałem potężny głos dochodzący z tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi! Będzie mieszkał wśród nich, a oni będą jego ludem, a On będzie „Bogiem z nimi”: otrze z ich oczu wszelką łzę; a śmierci już odtąd nie będzie, ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już odtąd nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. (Ap 21, 1-4)

  Zdrowaś Maryjo, 10 Ojcze nasz, Chwała Ojcu
  Ojcze mój, dobry Ojcze, ofiaruję się Tobie, oddaję się Tobie.
  Aniele Boży

  Salve Regina:

  Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia,
  życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj!
  Do Ciebie wołamy
  wygnańcy, synowie Ewy,
  do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc
  na tym łez padole.
  Przeto, Orędowniczko nasza,
  one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć,
  a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego,
  po tym wygnaniu nam okaż.
  O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!

  Polubienie

 76. KIELICH pisze:

  Swiat się bawi. Ja leżę i myślę o Bogu. Jakie to szczescie dla grzesznika że na ten brudny świat przyszedł Zbawiciel by nas uratować. Niech sie swiat bawi… jak za dni noego… jak w sodomie… przyjdź Jezu. Niech to bedzie ten najszczesliwszy rok dla Twoich Dzieci. Szczesliwego Nowego Roku dla wszystkich uczestników tego bloga. Kocham Cie Jezu i tęsknię.

  Polubienie

 77. Mateusz pisze:

  Jakże się cieszę z wylosowanego Patrona na 2021r zwłaszcza w kontekście że zaczynamy rok od Pierwszego Piątku :

  Patron

  św. MARIA MAŁGORZATA ALACOQUE

  Praktyka

  Modlę się,
  wynagradzając miłosiernemu Sercu Jezusa
  za wszystkich, którzy nie ufają Jego dobroci.

  Przesłanie

  Jezus dał mi poznać,
  jak Mu jest miła modlitwa wynagradzająca.
  – Mówi mi: „Modlitwa duszy pokornej i miłującej
  rozbraja zagniewanie Ojca Mojego
  i ściąga błogosławieństw morze” (Dz. 320).

  Polubienie

 78. Szafirek pisze:

  1 stycznia
  Święta Boża Rodzicielka Maryja

  Bogarodzica Maryja

  Pierwszy dzień Nowego Roku to ósmy dzień od Narodzenia Jezusa. Według prawa żydowskiego każdy chłopiec miał być tego dnia obrzezany. W oktawę Bożego Narodzenia, dziękując Bogu za przyjście na świat Chrystusa, Kościół obchodzi uroczystość Maryi jako Matki Bożej, przez którą spełniły się obietnice dane całej ludzkości, związane z tajemnicą Odkupienia. Tego dnia z wszystkich przymiotów Maryi czcimy szczególnie Jej macierzyństwo. Dziękujemy Jej także za to, że swą macierzyńską opieką otacza cały Lud Boży.

  Poświęcenie Maryi pierwszego dnia rozpoczynającego się roku ma także inne znaczenie. Matka Jezusa zostaje ukazana ludziom jako najdoskonalsze stworzenie, a zarazem jako pierwsza z tych, którzy skorzystali z darów Chrystusa. Pragnienie zaakcentowania specjalnego wspomnienia Matki Bożej zrodziło się już w starożytności chrześcijańskiej. Kościół zachodni już w VII wieku wyznaczył w tym celu dzień 1 stycznia.

  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi to najstarsze maryjne święto. Do liturgii Kościoła wprowadził je dość późno papież Pius XI w roku 1931 na pamiątkę 1500. rocznicy soboru w Efezie (431). Pius XI wyznaczył na coroczną pamiątkę tego święta dzień 11 października. Reforma liturgiczna w roku 1969 nie zniosła tego święta, ale podniosła je do rangi uroczystości nakazanych i przeniosła na 1 stycznia.

  Maryja – Święta Boża Rodzicielka
  W Starym Testamencie jest wiele szczegółowych proroctw, zapowiadających Zbawiciela świata. Pośrednio dotyczą one także osoby Jego Matki. Niektóre z nich są nawet wyraźną aluzją do Rodzicielki Zbawiciela, np. zapowiedź dotycząca Niewiasty, która zetrze głowę węża-szatana (Rdz 3, 15). Jeszcze wyraźniej o Matce Mesjasza wspomina prorok Micheasz (Mi 5, 1-2). Jako proroctwo dotyczące Maryi traktuje się także zapowiedź Izajasza:

  Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna i nazwie Go imieniem Emmanuel (Iz 7, 14).

  Poza tymi tekstami tradycja chrześcijańska uznaje wiele innych w znaczeniu typicznym (stanowiącym wzór, pra-obraz), jak np. królowa stojąca po prawicy króla (Ps 45, 10), oblubienica z Pieśni nad Pieśniami, zwycięska Judyta czy ratująca swój naród od niechybnej zguby bohaterska Estera.

  Maryja była córką świętych Joachima i Anny (tak przekazuje nam apokryf Protoewangelia Jakuba, pochodzący z roku ok. 150). To oni oddali ją do Świątyni (to także przekaz apokryficzny – wspomnienie tego wydarzenia obchodzimy w liturgii 21 listopada). Przez Boga została wybrana na Matkę Jezusa Chrystusa. Jej postać jest obecna na kartach Nowego Testamentu od chwili Zwiastowania po Zesłanie Ducha Świętego.
  Anioł Gabriel zwiastuje Jej narodzenie Syna, który będzie „Synem Najwyższego” (Łk 1, 26-38). Od tej chwili Maryja całkowicie oddaje się Bogu. Za wskazaniem anioła odwiedza swoją krewną, św. Elżbietę, matkę Jana Chrzciciela (Łk 1, 39-56). Wraz ze swym oblubieńcem, św. Józefem, w związku ze spisem ludności udaje się do Betlejem, miasta, z którego wywodzi się Jej ród (a także ród Józefa, Jej męża). Tutaj przychodzi na świat Jezus (Łk 2, 1-20). Zgodnie z żydowskim obyczajem ofiarowuje Syna w świątyni (Łk 2, 21-38). Wobec zagrożenia ze strony Heroda ucieka z Jezusem i św. Józefem do Egiptu (Mt 2, 13-18). Po śmierci króla wraca do Nazaretu (Mt 2, 19-23). Podczas pobytu w Jerozolimie przeżywa niepokój z powodu zagubienia swego Syna (Łk 2, 41-49). Na godach weselnych w Kanie poprzez Jej wstawiennictwo Jezus czyni swój pierwszy cud (J 2, 1-11).
  Synoptycy (św. Mateusz, św. Łukasz i św. Marek) wspominają, że Maryja towarzyszyła Panu Jezusowi w Jego wędrówkach apostolskich (Mt 12, 46-50; Mk 3, 31-35; Łk 8, 19-21). Maryja jest także świadkiem śmierci Chrystusa. Stoi pod krzyżem Jezusa, gdy Ten powierza Ją opiece swego umiłowanego ucznia Jana (J 19, 25-27). Pod krzyżem zostaje Matką Kościoła i ludzkości. Po ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu pozostaje wśród Apostołów w Jerozolimie.
  Maryja niewątpliwie jest osobą najbliższą Jezusowi ze względu na szczególną rolę w dziele zbawienia. Jej niezwykłe posłannictwo i miejsce w chrześcijaństwie odsłania tekst Apokalipsy.
  Według tradycji po wniebowstąpieniu Jezusa żyła jeszcze 12 lat. Niektóre dokumenty mówią, że mieszkała ze św. Janem w Efezie, inne – że nie opuszczała Jerozolimy. Pusty grób Maryi znajduje się obok Ogrodu Oliwnego w dolinie Cedron. Fakty z Jej życia, tytuły i wezwania modlitewne oraz cudowne wydarzenia, które miały miejsce za Jej przyczyną, Kościół rozważa w ciągu wielu świąt podczas całego roku liturgicznego.

  Spośród szczególnych przywilejów Maryi na pierwszym miejscu trzeba wymienić Jej Boskie macierzyństwo, które w dzisiejszej uroczystości czcimy. Kiedy Nestoriusz, patriarcha Konstantynopola, odważył się odróżniać w Jezusie Chrystusie dwie natury i dwie osoby, wtedy Maryję zaczął nazywać Matką Chrystusa-Człowieka i odmówił Jej przywileju Boskiego macierzyństwa. Jednak biskupi zebrani na soborze w Efezie (431) stanowczo odrzucili i potępili naukę Nestoriusza, wykazując, że Jezus miał tylko jedną osobę, której własnością były dwie natury: Boska i ludzka. Dlatego Maryja była Matką Osoby Jezusa Chrystusa w Jego ludzkiej naturze – była więc Matką Bożą. Prawda ta została ogłoszona jako dogmat. Zebrani na tym soborze biskupi Kościoła pod przewodnictwem legatów papieskich orzekli jednogłośnie, że nie tylko można, ale należy Maryję nazywać Matką Bożą, Bogurodzicą (greckie Theotokos). Maryja nie zrodziła Bóstwa, nie dała Panu Jezusowi natury Boskiej, którą On już posiadał odwiecznie od Ojca. Dała Chrystusowi Panu w czasie naturę ludzką – ciało ludzkie. Ale dała je Boskiej Osobie Pana Jezusa. Jest więc Matką Syna Bożego według ciała i w czasie, jak według natury Bożej i odwiecznie Pan Jezus jest Synem Bożym. Ta godność i ten przywilej wynosi Maryję ponad wszystkie stworzenia i jest źródłem wszystkich innych Jej przywilejów.
  Prawdę o Boskim macierzyństwie Maryi potwierdzono na soborach w Chalcedonie (451) i w Konstantynopolu (553 i 680), w konstytucji Pawła IV przeciwko arianom (socynianom) w roku 1555, w wyznaniu wiary Benedykta XIV (1743) oraz w encyklice Piusa XI Lux veritatis w 1931 roku.
  Kościół właściwie przez cały rok wysławia ten wielki przywilej Maryi. W codziennej Komplecie w antyfonie końcowej spotykamy słowa: „Witaj, Matko Zbawiciela!”, „Witaj, Królowo nieba, Pani aniołów!”, „Witaj korzeniu i bramo święta, z której Światło zeszło na ziemię!”, „Królowo nieba, wesel się, alleluja, albowiem, którego zasłużyłaś nosić, zmartwychwstał, jak przepowiedział, alleluja!”, „Witaj, Królowo… a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż”.

  Macierzyństwo Maryi wobec Jezusa jest wyjątkowe, ponieważ jest dziewicze. Maryja była Dziewicą zawsze: przed porodzeniem Jezusa i po Jego urodzeniu, aż do śmierci. Kościół nie ustanowił osobnego święta dla podkreślenia tego tytułu. Łączy go jednak bezpośrednio z Boskim macierzyństwem. Prawdę o dziewiczym macierzyństwie ogłosił jako dogmat na Soborze Laterańskim I w roku 649. Jednak wiarę w tę prawdę Kościół wyraził również na soborach poprzednich, np. w Chalcedonie (451) i w Konstantynopolu (553). Nadto prawdę tę akcentuje w wyznaniach wiary, w orzeczeniach papieży, w pismach Ojców Kościoła i w liturgii.

  Pan Bóg godnością przewyższa wszystko, co tylko istnieje. Dlatego kult najwyższy, tak prywatny, jak i publiczny, należy się Panu Bogu. Maryja jest tylko stworzeniem, ale wśród stworzeń wyróżniona została najwyższą godnością. Dlatego Kościół oddaje Jej cześć szczególną, większą niż innym Świętym, co w liturgii nazywa się kultem hyperduliae – czcią wyjątkową. Kult Świętych jest zawsze względny i pośredni. Czcimy ich bowiem, ponieważ są przyjaciółmi Boga, a całą swoją godność i chwałę zawdzięczają Panu Bogu. To samo odnosi się również do Matki Bożej.
  W swoich początkach chrześcijaństwo na pierwszy plan wysuwało kult Pana Jezusa jako Wcielonego Słowa i Zbawiciela świata. W miarę jednak, jak nauka Chrystusa ogarniała coraz to nowe obszary, powiększało się też zainteresowanie osobą Matki Zbawiciela. Dlatego wspomnienie o Niej spotykamy u pierwszych Ojców Kościoła oraz w apokryfach. Kiedy zaczął rozwijać się kult męczenników, a zaraz potem wyznawców, kult Matki Bożej zyskiwał na znaczeniu. Od wieku IV można już mówić o powszechnym kulcie Maryi w Kościele. Wzrósł on po Soborze Efeskim (431), kiedy zaczęto stawiać ku czci Matki Bożej kościoły, otaczać kultem Jej obrazy, układać modlitwy, wygłaszać homilie i obchodzić Jej święta. Dzisiaj kult Matki Bożej w Kościele katolickim jest tak powszechny i żywy, że stanowi jedną z jego cech charakterystycznych. Do jego najważniejszych elementów należą:
  Dni i święta Maryi. W roku liturgicznym mamy kilkanaście obchodów maryjnych, co jest sytuacją wyjątkową – nikt inny nie jest tak często w liturgii wspominany. Niektórym z tych obchodów Kościół nadaje rangę najwyższą – uroczystości: Boskiego macierzyństwa Maryi (1 stycznia), Jej Wniebowzięcia (15 sierpnia) i Niepokalanego Poczęcia (8 grudnia). Dwa miesiące: maj i październik są miesiącami Maryi, w których Maryja odbiera szczególną cześć u wiernych. Są także święta lokalne, np. w Polsce – Królowej Polski (3 maja) czy Matki Bożej Częstochowskiej (26 sierpnia). Także poszczególne miejscowości czy zakony mają swoje święta. Sobota każdego tygodnia już od wczesnego średniowiecza była obchodzona jako dzień Maryi. W Okresie Zwykłym Kościół dozwala na odprawianie w soboty Mszy św. według specjalnego formularza o Matce Bożej.
  Świątynie pod wezwaniem Matki Bożej. Zaczęto je stawiać już od wieku IV. Dzisiaj są ich tysiące na całym świecie. Najdostojnieszą z nich jest bazylika Matki Bożej Większej w Rzymie.
  Obrazy i rzeźby Matki Bożej. Ikonografia w tej dziedzinie jest niezmiernie bogata. Obejmuje setki tysięcy obrazów i rzeźb. Pierwsze wizerunki Maryi spotykamy już w katakumbach w II w. – w katakumbach Pryscylli w Rzymie umieszczono literę M z krzyżem. Nadto na suficie jednej z krypt tych katakumb widzimy Maryję siedzącą na wysokim krześle niby na tronie albo na katedrze biskupiej. Jest ubrana w białą tunikę i ma welon dziewiczy na głowie. Na kolanach trzyma Dziecię Jezus. Powstały całe szkoły ikonografii maryjnej. Wiele obrazów i figur zasłynęło niezwykłymi łaskami, tak że zostały uznane za cudowne (jest ich ok. 3000, w tym kilkaset koronowano koronami papieskimi). Do sanktuariów maryjnych podążają milionowe rzesze pielgrzymów.
  Figury Maryi, stawiane na placach. W samym Awinionie we Francji jest ich 158. Wiele z nich przedstawia wysoką wartość artystyczną. W Rzymie znana jest kolumna Matki Bożej Niepokalanej na Placu Hiszpańskim, przed którą papież co roku zwyczajowo w każde święto Niepokalanej (8 grudnia) składa wiązankę kwiatów.
  Pisma teologów. Nie było pisarza kościelnego, który by nie podejmował tematyki maryjnej. Rocznie wychodzi kilkaset prac na temat Matki Bożej. Istnieją specjalne biblioteki, czasopisma i encyklopedie mariologiczne.
  Kongresy mariologiczne: miejscowe, diecezjalne, prowincjalne, krajowe, międzynarodowe. Rocznie przypada ich w różnych krajach kilka do dziesięciu, z okazji specjalnych – więcej. Pierwszy międzynarodowy kongres mariologiczny odbył się w Lyonie w dniach 5-8 września 1900 roku.
  Rozmaite nabożeństwa. Wystarczy wymienić najgłośniejsze: nabożeństwo 3 Zdrowaś Maryjo, koronki, różaniec, szkaplerze, medaliki, małe oficjum brewiarzowe (czyli Godzinki), nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, nowenny, pielgrzymki, peregrynacje obrazów i figur Matki Bożej, prywatne i publiczne akty poświęcenia się Matce Bożej, Święte Niewolnictwo, Dzieło Pomocników Maryi.
  Maryja jest patronką Kościoła powszechnego, wielu diecezji, zakonów, krajów, miast oraz asysty kościelnej, lotników, matek, motocyklistów, panien, piekarzy, prządek, studentów i szkół katolickich.

  Maryja – Święta Boża RodzicielkaW ikonografii Najświętsza Maryja Panna jest – obok Jezusa – najczęściej występującą postacią. Sztuka chrześcijańska rozwinęła szereg typów Madonny: z Dzieciątkiem, Matki Bożej tkliwej, majestatycznej (w sztuce bizantyjskiej), tronującej, opiekuńczej, orędującej, dziewczęcej, surowej władczyni, królowej, mieszczki, wieśniaczki, wytwornej damy. Ukazywana jest jako Bogurodzica, Niepokalana, Bolesna, Wniebowzięta, Niewiasta z Apokalipsy, Różańcowa, Wspomożycielka, Królowa, Matka Kościoła.
  Jej atrybutami są m.in.: gołąb – symbol Ducha Świętego, siedem gołębi – oznaczających siedem darów Ducha Świętego, jagnię, jaskółka, jednorożec; ciała niebieskie: gwiazdy, księżyc, półksiężyc, słońce i gwiazdy; kwiaty: anemon, fiołek, irys, lilia, lilia w ręku – symbol Niepokalanej, róża, różany szpaler; drzewa: cedr, dąb, drzewo figowe; owoce: cytryna – znak cierpienia, goździk, jabłko – symbol Odkupienia, truskawka, winorośl, winogrono jako symbol Jezusa zrodzonego ze szlachetnego winnego szczepu; ciernie, łza, mały krzyż, krucyfiks, miecz, miecz w piersi, siedem mieczów, narzędzia męki w dłoniach anioła; Boskie Miasto, kielich, kielich z hostią, korona, księga, otwarta księga, naszyjnik, naszyjnik z korali, perła, różaniec, smok u stóp, studnia.

  Polubienie

 79. Szafirek pisze:

  Każdego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych Patronów. Do tego wydarzenia wielką wagę przywiązywała św. Siostra Faustyna, gdyż spodziewała się wielkiej pomocy z nieba, udzielanej jej na prośbę Patrona Roku. Święci bowiem, to nie tylko wzory chrześcijańskiego życia, od których wiele się można nauczyć, ale także możni orędownicy u Boga, którzy wstawiają się za nami.

  Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy, którą możemy podejmować na różne sposoby, nawet krótkim aktem strzelistym, oraz przesłanie, które najczęściej pochodzi z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.
  https://www.faustyna.pl/zmbm/patronowie/

  Polubienie

  • Halina pisze:

   Patron

   MATKA BOŻA z GUADALUPE

   Praktyka

   W swojej modlitwie będę pamiętać
   o kobietach w stanie błogosławionym,
   aby z miłością przyjęły dar nowego życia.

   Przesłanie

   Idę przez życie wśród tęcz i burz,
   ale z czołem dumnie wzniesionym,
   bo jestem dzieckiem królewskim,
   bo czuję,
   że krew Jezusa krąży w żyłach moich,
   a ufność swoją złożyłam w wielkim
   miłosierdziu Pańskim (Dz. 992).

   Polubienie

 80. Marcin pisze:

  Ja wylosowałem przed chwilą patrona:

  Patron

  MATKA BOŻA DOBREJ RADY

  Praktyka

  Maryi będę zawierzać codziennie
  siebie i wszystkich bliskich
  modlitwą: „Pod Twoją obronę…”

  Przesłanie

  Córko Moja, polecam ci usilnie,
  abyś wiernie spełniała wszystkie życzenia Boże,
  bo to jest najmilsze Jego oczom świętym.
  Bardzo pragnę, abyś się w tym odznaczyła,
  to jest w tej wierności w pełnieniu woli Boga.
  Tę wolę Boga przełóż
  ponad wszystkie ofiary i całopalenia.
  Kiedy mówiła do mnie Matka niebieska,
  wstępowało w duszę moją
  głębokie zrozumienie tej woli Boga (Dz. 1244)

  Polubienie

 81. Adrian pisze:

  PROROCTWO Z ROKU 2007 SPEŁNIA SIĘ DOSŁOWNIE… Tylko bezpieczni ludzie nie rozumieją, co się dzieje i sami spowodują swoją śmierć. Niewiedza jest grzechem

  Niezapomniany Starzec Sawwa (Achilleos) dokładnie opisał bieżące wydarzenia i te, które czekają nas w przyszłości!
  Antychryst przejmie kontrolę nad światowym systemem zdrowotnym i będzie działał przez niego … Spowoduje, że wszędzie sprzedawane będą tylko jego lekarstwa, będą one zawierały różne trucizny. U tych, którzy przyjmują takie leki, te trucizny spowodują zatrucie i śmierć. To, co teraz mówię, nie jest moimi własnymi słowami. Po pierwsze, mówią o tym ludzie, którzy mają Boże oświecenie, a po drugie ci, którzy patrzą na działania Antychrysta z pomocą nauki.
  On rozsiewa grypę – ten planetarny przywódca….
  Czy słyszeliście w telewizji, że właśnie w tamtym czasie zostanie stworzona nowa szczepionka? Już pojawiła się nowa szczepionka. Dla dziewcząt w wieku 13 lat i starszych, podobno po to, żeby nie zachorowały na raka. Ale jej cel jest zupełnie inny. Jest ona przeznaczona do wywoływania bezpłodności. Żeby zmniejszyć populację ziemi…. Ludzie zostaną zobowiązani robić szczepionkę przeciw grypie, a tymczasem to ona będzie zarażać tą chorobą. Zaleca się unikać wszelkiego rodzaju szczepień….
  https://gloria.tv/post/hWB8stveEKLT3u3SqwyFTuFZZ
  ======================
  Apokaliptyczne osuwiska ziemi w Norwegii. Kolejny znak po koniunkcji Saturna i trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

  Z jednej strony mogą to być tzw sinkhole, czyli leje krasowe, a z drugiej strony stawiam być może nieco śmiałą, ale to czas pokaże teorie o przygotowaniu się do wyjścia upadłych aniołów z otchłani..
  https://detektywprawdy.pl/2020/12/31/apokaliptyczne-osuwiska-ziemi-w-norwegii-kolejny-znak-po-koniunkcji-saturna-i-trzesieniu-ziemi-w-chorwacji/

  Polubienie

 82. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 1 stycznia 2021
  Orędzie Boga Ojca: 00:21 godz
  Ja, wasz Ojciec, jestem tutaj z wami, aby powiedzieć wam kilka ważnych rzeczy na nadchodzący rok. Moje dzieci, idźcie za moim Jezusem, tylko dzięki zaufaniu będziecie mogli osiągnąć zbawienie swoich dusz. Dałem wam moją Córkę, Matkę dla was. Proszę dzieci, nie bójcie się mnie, Ja jako dobry Ojciec chcę, abyście poznali mnie takim, jakim jestem, nauczcie wasze dzieci Mojego imienia, a kiedy zwrócicie się do mnie, nazywajcie mnie Ojcem, nie tylko Bogiem, ale Ojcem. Ja, który jestem Ojcem was wszystkich, jak mógłbym nigdy nie kochać moich dzieci. Od czasu do czasu moja sprawiedliwość służy wam, aby was skarcić, ponieważ nie zawsze słuchacie. Spójrz, spójrz w niebo i bądź mi posłuszny jako Bóg pokoju, bądź pokorny. Ale co myśliszże mogę wejść do twojego serca, jeśli twoje serce jest zamknięte na łaskę? To nigdy nie będzie możliwe, zamiast tego otworzę wasze serca i będę tam, dając wam wszystko, o co prosicie, a niczego wam nie zabraknie. Módlcie się prostymi modlitwami, których cię nauczyli, nic więcej, nie chcę niczego więcej. O! moje dzieci, gdybyście wiedzieli, jaką radość mi dajecie, patrząc na siebie razem i zjednoczeni, tylko dlatego, że mnie nie widzicie, wierzycie, że mnie nie ma, ale słucham was i obserwuję was, patrzę na wasze serca i waszą radość. Wkrótce przyjdę po ciebie, wkrótce mój Jezus cię zabierze i zabierze do nowego świata. Jak myślisz, że tylko na tym świecie musisz robić? Ale mój świat jest również pełen zobowiązań. O! tak, dawaj tylko radość, pokój i miłość, to są rzeczy, które musisz zrobić. Będę blisko ciebie,radość w sercu, którą odczuwasz, jest tylko moją radością, a twoja miłość jest moją miłością. Jestem w każdym z was i nadal tego nie rozumiecie. Szukaj mnie, a znajdziesz mnie. Jestem także wśród tych, którzy mnie nie znają. Wiem, kim jesteście i stworzyłem was w miłości, pokorze i miłości, a wy stworzyliście sobie boga. Zawierz wszystko jedynemu Ojcu, którego masz, i Maryi, Matce miłosiernej i pobożnej, pokornej służebnicy Bożej, która prowadzi Cię drogą świętości. Odmawiajcie Jego Różaniec o swoje zbawienie; czasami potrzebne są również proste słowa, co doceniam. Moje najsłodsze dzieci, zróbcie arkę, tak jak prosiłam Noego, ale prosiłam go, aby przyprowadził do mnie wszystkie swoje dzieci, nie tracąc ani jednego. Do was, moje dzieci, nie proszę was, abyście zbudowali arkę, ale bądźcie wielką rodziną i zbierzcie jak najwięcej dusz.Wkrótce będziecie się potrzebować i co zrobicie, jeśli niebo nie da wam tych instrukcji? Posłuchaj tej pięknej duszy, to moja miłość. O! moja miłości, jak bardzo Cię kocham, jak bardzo jesteś umiłowany w moich oczach, kontynuuj swoją podróż i powiedz swoim braciom, aby pełnili tylko Moją wolę, zostali stworzeni do misji, zostali stworzeni tylko po to, a jednak zgubili się. Moja córko, miłości mojego serca, postaw ich na właściwej ścieżce, tak jak robi to matka ze swoimi dziećmi, wyjaśnij im, że je kocham, powiedz im, jak wielka jest moja miłość do nich, oni są moimi dziećmi, a ja ich Ojcem. Zwróć się do mnie, nazywaj mnie Ojcem i nie inaczej, Ojcze, jak ja was nazywam dziećmi. Pamiętajcie, że tylko przez mojego Jezusa i Jego krzyż będziecie mieli zbawienie. O! moje dzieci, teraz błogosławię was w imię Trójcy Przenajświętszej,Ojcze, Synu i Duchu Święty, bądźcie zawsze zjednoczeni w moim imieniu, a Ja będę z wami. Amen

  Na koniec Madonna dodała: Módlcie się, módlcie się dużo, bo silniejsze tornada i cyklony, które się przygotowują.

  Polubienie

 83. Adrian pisze:

  31.12.2020r. Godz. 21:24

  Jezus: Aniu, córko Moja, wiedz, że nadchodzący Rok będzie bardo trudny dla wielu Polaków. Wielu straci pracę, bo kolejne firmy będą upadały. Zaś szczepionka sprawi, że wielu Polaków zacznie chorować, zaś ci, co stracą swe życie, niech wiedzą, że śmierć jest dla nich ratunkiem.
  – Tak, Mój Jezu Umiłowany. Ten miniony rok nie był łatwy, a jest Ci za co dziękować. Dziękuję Ci, Jezu, za wiele łask, za miłość, za ten rok próby i walki. Dziękuję Ci, Jezu, że uczysz mnie kochać coraz bardziej. Dziękuję, że królujesz w moim sercu, w sercach moich bliźnich, że jesteś naszym Królem, Królem Polski. Dziękuję, że uczysz nas kochać naszą Polskę i walczyć o nią Różańcem. Dziękuję za wszystko, co dla nas przygotowałeś, za Twoją troskę, miłość i Miłosierdzie. Dziękuję, że umiłowałeś nasz naród Polski.
  Jezus: Moje Nowe Jeruzalem, Mój narodzie wybrany. Kraj ten wspaniały, choć teraz wyniszczany, oczyszczę i przemienię, bo jestem waszym Królem, Królem Polskiego Narodu.
  – Jezu, nie wiem czy powinnam pytać, jaki będzie nadchodzący rok?
  Jezus: Aniu, córko Moja, proroctwa już się skończyły, i ten prorok, co teraz chce mówić o przyszłości, światła Mojego nie dostanie. Szatan wprowadza zamęt i nieporozumienia, i tu rozeznaniem jest Mój pokój, który dusza odczuwa w sercu. Zaś zło daje niepokój serca i wprowadza zamęt. Takie są kryteria rozeznania. Nikt, kto szuka siebie, Mych proroctw nie dostanie, zaś te, co otrzymałaś, są tajemnicą. Lud Mój wierny powinien Mi ufać i wierzyć w Moje prowadzenie i łaskę. Teraz w wielu duszach jest niepewność, czasem lęk, jednak Ja jestem. Czasy Apokaliptyczne są już od wielu miesięcy i wszystko, co ujawniam w tym dzienniku, ma służyć dla dobra dusz.
  Dlatego pragnę wam ujawnić, drogie dusze, że w tym roku, co nadchodzi, w Nowym Roku, ujawni się Antychryst jako Mesjasz. Lecz nie przyjdzie po to, by was zbawić, choć cuda będzie czynić i fałszywy pokój wprowadzi. Przyjdzie po to, by zniewolić Mój Naród. Strzeżcie się tego fałszywego Mesjasza i w nic mu nie wierzcie. Zło jest przebiegłe i kryje się często pod płaszczem dobra.
  Ja jestem waszym Zbawicielem i wam zginąć nie pozwolę. Nie bójcie się utraty pracy, czy stanowiska. Nie bójcie się nowych chorób, nie bójcie się przymusu szczepionek, nie bójcie się zła, ani tego, co przyjść musi.
  Wszystko, co dopuszczam na Polski Naród, prowadzi nie tylko do oczyszczenia Narodu Polskiego, ale do Nowego Jeruzalem, gdzie dobro króluje nad złem, gdzie lud Mój wierny i pobożny, Bogu oddany i Jemu wierny.
  O Moja nowa Polsko, Jam jest wierny.
  Czy Ty jesteś Mi wierna, Polsko? Czy są wierni Mi kapłani, co wytrwają w ucisku?
  Czy są wierni świeccy, co się nie poddadzą, mimo zła?
  Czas pokaże, kto jest wierny i kto wytrwa.
  Miłość Moja jest wierna i nikogo nie opuści, nie wyrzeknie się swego dziecięcia, ani nie odrzuci. Miłość Moja przeprowadzi wierne dusze w największym ucisku i wskaże drogę i ochroni. Miłość Moja nikogo nie zawiedzie, co zaufał Mojej miłości.
  Drogie dusze, Ja jestem z wami, wasz Król i Zbawiciel. Trwajcie w zaufaniu, trwajcie na wiernej modlitwie, a Nowy Rok, który nadchodzi, będzie dla was czasem łaski, czasem życia w Mojej bliskości.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s