XLI Nowenna Pompejańska

NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS – KRÓL ODWIECZNY I MARYJA MATKA BOŻA  – MATKA JEZUSA I NASZA MATKA KRÓLOWA POLSKI!

WITAM WAS KOCHANI W CHRYSTUSIE PANU! JUŻ W KOLEJNEJ XLI NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ.

TERAZ JESTEM W BARDZO TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ,DOSZŁY MI BARDZO ODPOWIEDZIALNE OBOWIĄZKI SPRAWOWANIA OPIEKI NAD STARSZYM RODZEŃSTWEM SARY PONIEWAŻ SARA  Z RODZICAMI WYJECHAŁA BARDZO DALEKO  OD SWOJEGO RODZINNEGO MIASTA DO KLINIKI GDZIE JEST PRZYGOTOWYWANA DO PIERWSZEJ OPERACJI SERCA. NIESTETY SĄDZILIŚMY ŻE JEDNA OPERACJA PRZYWRÓCI JEJ ZDROWIE ALE JEST INACZEJ.
JESZCZE RAZ ZWRACAM SIĘ DO WAS Z PROŚBĄ ABYŚCIE POZOSTALI PRZY SWOICH DZIESIĄTKACH RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO I ABYŚMY NIE PRZERWALI NOWENNY.BĘDZIE MI BARDZO MIŁO ZOBACZYĆ W KOMENTARZACH POD NOWENNĄ. ŻE DEKLARUJECIE W DALSZYM CIĄGU TRWANIE W TEJ NASZEJ WIELKIEJ NOWENNIE.
SWOJE OSOBISTE CIERPIENIE OFIAROWUJĘ OJCU PRZEDWIECZNEMU POPRZEZ ZŁĄCZENIE SIĘ Z KRZYŻEM CHRYSTUSOWYM ZA POMYŚLNE WYSŁUCHANIE NASZYCH INTENCJI W NASZEJ NOWENNIE O  KTÓRE PROSIŁ JEZUS CHRYSTUS NASZ ZBAWICIEL
W OSTATNI WTOREK ZA SARĘ ZOSTAŁY ODPRAWIONE JUŻ 2 MSZE ŚW BO NA TEN DZIEŃ WYZNACZONO PIERWOTNIE OPERACJĘ I MODLI SIĘ ZA NIĄ DUŻA GRUPA WOJOWNIKÓW MARYI.
A MNIE NAJBARDZIEJ ZALEŻY NA WASZEJ TUTAJ MODLITWIE NA BLOGU I MAM NADZIEJĘ ŻE MNIE NIE ZAWIEDZIECIE.
PROSZĘ WAS ABYŚCIE CHOĆ JEDNO ZDROWAŚ MARYJO ODMÓWILI ZA UDANĄ OPERACJĘ SARY I ZA JEJ POWRÓT DO ZDROWIA.
PISZĘ TO WSZYSTKO ABYŚCIE MNIE ZROZUMIELI I WYBACZYLI,ŻE NIE MA MNIE OBECNIE NA BLOGU.ZAPEWNIAM WAS,ŻE MODLĘ SIĘ Z WAMI I ZA WAS I BĘDĘ WDZIĘCZNA GDY MNIE ZAPEWNICIE,ŻE BĘDZIECIE KONTYNUOWAĆ 41 NOWENNĘ POMPEJAŃSKA BO MY JESTEŚMY ZARÓWNO WOJOWNIKAMI JEZUSA WALCZĄC O JEGO INTRONIZACJĘ I JEGO NALEŻYTĄ GODNOŚĆ W ŚWIĄTYNIACH A TAKŻE WOJOWNIKAMI MARYI WALCZĄC O V DOGMAT MATKI BOŻEJ.
CHCĘ WAM PRZYPOMNIEĆ ŻE PODCZAS ODMAWIANIA CZĘŚCI DZIĘKCZYNNEJ 18 LUTEGO MINIE 6 ROK NASZEJ MODLITWY A NASTĘPNEGO DNIA CZYLI 19 LUTEGO ZACZNIEMY 7 ROK NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ ZA CO WAM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WAM-WOJOWNICY JEZUSA I MARYI. I PAMIĘTAJMY,ŻE WALCZYMY O ŚWIĘTO DLA BOGA OJCA TO MOŻE POWINNIŚMY UZNAĆ NAS TAKŻE ZAWOJOWNIKÓW BOGA OJCA STWÓRCY NIEBA I ZIEMI I CAŁEGO WSZECHŚWIATA.

DUCHU ŚWIĘTY PRZYJDŹ I ROZJAŚNIJ OBLICZE TEJ ZIEMI – POLSKIEJ ZIEMI. AMEN.

TAKŻE WYTRWAJMY I W NASZEJ MODLITWIE I DOŁĄCZMY TA MODLITWĘ I Z WIELKĄ WIARĄ MÓDLMY SIĘ W TYCH INTENCJACH O KTÓRE PROSI PAN JEZUS A TAKŻE ZA DZIECI NARAŻONE NA ABORCJĘ Z POWODU WAD GENETYCZNYCH LUB TAKICH JAKĄ MA SARA.
INTENCJA 1:
”BOŻE OJCZE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ BŁAGAM ZAWSZE Z MARYJĄ O ZWIEŃCZENIE AKTU INTRONIZACJI W NASZEJ OJCZYŹNIE WEDŁUG TWOJEJ WOLI”
INTENCJA 2:
”BOŻE OJCZE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ BŁAGAM O TO ABY KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY OGŁOSIŁ JAK NAJSZYBCIEJ V DOGMAT MARYJNY O WSPÓŁODKUPICIELCE, POŚREDNICZCE I ORĘDOWNICZCE.”
INTENCJA 3:
”BOŻE OJCZE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ BŁAGAM OKRYJ NAJDROŻSZĄ KRWIĄ CHRYSTUSA WSZYSTKICH KAPŁANÓW , KTÓRZY NIEZMIENNIE GŁOSZĄ TWOJĄ EWANGELIĘ I PROWADZĄ OWCE DO WIECZNEGO ZBAWIENIA. UDZIEL ŁASKI WSZECHMOCNEJ POZNANIA PRAWDY CAŁEMU EPISKOPATOWI POLSKIEMU, ZDEJM BIELMO Z OCZU BŁĄDZĄCYM KAPŁANOM , WSPOMAGAJ W SWEJ LITOŚCI MIŁOSIERNEGO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA CHORYCH, CIERPIĄCYCH I PRZEŚLADOWANYCH KAPŁANÓW.”

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami Światła. Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich czterech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:
Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.
Przez 27 dni: od 17 STYCZNIA 2021 roku do 12 LUTEGO 2021 r. odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:
Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.
Przez następne 27 dni: od 13 LUTEGO 2021 r. do 11 MARCA 2021 roku odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:
Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.
Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej:
Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!
Zgłoszenia do NP proszę kierować w komentarzach na tym blogu. Ja postaram się przydzielić Wam tajemnice wg waszych pragnień serca lecz jeśli pragniecie te same to napiszcie mi jakie to były bo to ułatwi mi tworzenie NP. Zawsze w pierwszej kolejności będę chciała zamknąć 1 nowennę. Na końcu wyświetlę układ ułożonych Nowenn i wtedy możecie zgłosić gdy komuś nie będzie odpowiadała przydzielona tajemnica. Spróbuję coś temu zaradzić. Proszę podawać tez nr intencji wg nr treści modlitw.
ZOSTAŃCIE Z PANEM BOGIEM I MATKĄ JEZUSA – MARYJĄ – NASZĄ KRÓLOWĄ POLSKI I Z ŁASKAMI Z NIEBA.
DUCHU ŚWIĘTY PRZYJDŹ I ROZJAŚNIJ OBLICZE TEJ ZIEMI – POLSKIEJ ZIEMI. AMEN.
MODLITWA ANIOŁA Z FATIMY:
O Boże mój, wierzę w Ciebie uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i miłuję Ciebie.
Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, Ciebie nie uwielbiają, Tobie nie ufają i Ciebie nie miłują.
Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty.
W najgłębszej pokorze cześć Ci oddaję i ofiaruję Tobie Przenajdroższe Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa obecnego na ołtarzach całego świata jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętność, którymi jest On obrażany.
Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca, i przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi proszę Cię o łaskę nawrócenia biednych grzeszników.
Amen.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

47 odpowiedzi na „XLI Nowenna Pompejańska

 1. Szafirek pisze:

  Gosiu,będę nadal odmawiać swoje dziesiątki:
  I Chwalebna-Dogmat
  IV Chwalebna- Kapłani
  V Chwalebna-Intronizacja
  mąż:
  IV Bolesna-Intronizacja

  Za Sarę modlę się codziennie.
  Jezu,ufam Tobie!

  Polubienie

 2. mariusz2015 pisze:

  Całość T. Światła – dla mamy.
  5 T. Bolesnych dla mnie.

  Za Sarę modlimy się na Anioł Pański.

  Polubienie

 3. Jola pisze:

  Kochana Gosiu, tak jak prosisz, pozostajemy przy swoich dziesiątkach.
  Pozdrawiamy i zapewniamy modlitwę za malutką Sarę. Szczęść Boże.

  Polubienie

 4. Halina pisze:

  Gosiu!
  Pozostajemy w dalszej modlitwie w 41 Nowennie Pompejańskiej takimi tajemnicami jak w 40 NP.
  Otaczamy modlitwą malutką Sarę i jej najbliższych.
  Panie Boże błogosław tej rodzinie.

  Polubienie

 5. Millka pisze:

  W takim układzie ja również pozostaję przy swoich – tajemnicach Światła.
  Z Panem Bogiem.

  Polubienie

 6. KIELICH pisze:

  Pozostaję oczywiście przy swoich tajemnicach, 1 chwalebna za kapłanów, 2 chwalebna za Dogmat, 3 chwalebna za intronizacje.
  I zapewniam Cie Gosiu, ze pomodle się za Sarę o udaną operację.
  Niech Cię Jezus prowadzi. Z Panem Bogiem.

  Polubienie

 7. Marcin pisze:

  Ja również potwierdzam, że zostaję przy tej samej Tajemnicy.
  Pozdrawiam

  Polubienie

 8. BRYZA pisze:

  Witaj Kochana Gosiu, potwierdzam odmawianie dziesiątek, które mi przydzieliłaś.
  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu- intronizacja .
  Narodzenie Pana Jezusa- v dogmat.
  Nawiedzenie św.Elżbiety-za kapłanów.
  Gosiu – bardzo dziękuję za Twoją pracę oraz wielką wrażliwość w realizacji zadań zleconych Tobie przez Pana Boga.Dziękuję bardzo za modlitwy za moją rodzinę.Niech Pan Bóg Błogosławi Twojej rodzinie i zsyła morze Łask na Sarę . Szczęść Boże!

  Pomodlę się za malutką Sarę , Ciebie i Twoich bliskich.

  Polubienie

 9. Leszek pisze:

  Ponawiam i potwierdzam swój udział w kolejnej już, XLI edycji blogowej NP, jak to miało miejsce nie tylko przy poprzedniej NP, w tych samych, co dotychczas dziesiątkach Różańca Św., w każdej z trzech intencji, tj.:
  1/. Intronizacji – 3-cia taj. światła
  2/. ogłoszenia 5-go dogmatu Maryjnego – 2-a taj. bolesna
  3/. za kapłanów – 5-a taj. światła.

  Korzystając i tym razem z okazji chciałbym ponownie zaproponować każdemu z uczestników NP w intencji Intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski, zawczasu przed rozpoczęciem NP zaprosić na cały przeciąg jej trwania do współmodlitwy świętych i święte, błogosławionych i błogosławione i wszystkie inne dusze ze społeczności polskiej z Kościoła tryumfującego i cierpiącego w czyśćcu, którym zapewne bardzo leży na sercu pomyślność i dobra naszej ojczyzny, by stała się królestwem Bożym. No i można dodać, że tą modlitwą włączamy się duchowo z tymi wszystkimi duszami polskimi z Kościoła walczącego (spoza uczestników tej blogowej NP), które też trwają na modlitwie w tej intencji/tych intencjach.
  Co do sprawy ogłoszenia V dogmatu Maryjnego o Współodkupicielce, to podobnie można
  zawczasu zaprosić świętych, błogosławionych z KK, którzy walczyli o tą sprawę i mogą być jej Patronami, a także dusze w czyśćcu cierpiące, które wyrażały za czasu swego ziemskiego życia swoje sprzeciwy, uważając to za jakąś formę podważania doskonałego dzieła odkupienia Pana Jezusa, napiwszy się nieświadomie trochę czy też więcej jak trochę zatrutej wody wypuszczanej z gardzieli/paszczy Smoka (wedle Ap 12,15).
  Zaś do intencji za kapłanów można zaprosić święte i błogosławione, a także cierpiące w czyśćcu dusze kapłańskie.
  Tymczasem pozdrawiam w Panu wszystkich wytrwale uczestniczących w dotychczasowych i zamierzających uczestniczyć w tej kolejnej NP (wedle 2Kor 13,11.13) z lubelskie/podlaskiej zaśnieżonej i mroźnej wsi, 40 km od Białej Podlaskiej i Kodnia.

  Polubienie

 10. MariaF pisze:

  Gosiu, współczuję Ci co teraz przeżywasz. Za Sarę już się modliłam i obiecuję modlitwę.
  Pozostajemy przy tych samych dziesiątkach – ja, Marysia z Wrocławia, Zosia i Irenka.
  Niech Pan Bóg błogosławi Tobie i Sarze oraz całej rodzinie.
  Serdecznie pozdrawiam.
  Maria F.

  Polubienie

 11. Mateusz pisze:

  Witaj Gosiu oczywiście zostaw te same tajemnice dla:
  Maria,Marta,Tereska,Lucyna,Leopold,Jan ,Janina,MariaS
  Elżbieta zastąpi Izabelę( kórą zastępował Leopold)

  Dołączy do nas Weronika która chciałaby się modlić następującymi tajemnicami :
  1 tajemnica radosna w Intencji Dogmatu Maryjnego
  5 tajemnica bolesna w intencji Intronizacji
  2 tajemnica bolesna za Kapłanów
  Oczywiście ja również zostanę przy swoich tajemnicach. Codziennie wspominam Ciebie i Sarę w modlitwie. Szczęść Boże!

  Polubienie

  • Wanda Z pisze:

   Kochana Gosiu ! Potwierdzam trwanie przy moich tajemnicach,Również modlę się za zdrowie Sary. Proszę aby dobry Bóg miał całą Twoja rodzinę w swojej opiece, Szczęść Boże!

   Polubienie

 12. Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica !!
  Kochana Gosiu, potwierdzam, ze obydwie Beatki i rowniez ja – bedziemy trwaly przy dotychczasowych naszych tajemnicach.
  Niech Milosierny Bog wspomoze Was w tym trudnym czasie, i obdarzy zdrowiem Sare !!
  Szczesc Boze wszystkim czytajacym !!

  Polubienie

  • Gosia 3 pisze:

   WITAM WAS KOCHANI PO DŁUŻSZEJ PRZERWIE I DZIĘKUJĘ ŻE POTWIERDZILIŚCIE UDZIAŁ W DALSZEJ NASZEJ MODLITWIE NOWENNĄ POMPEJAŃSKĄ ORAZ ZA MODLITWĘ O ZDROWIE DLA SARY.
   MOJA RODZINA TAKŻE KONTYNUUJE TĘ WIELKĄ NOWENNĘ JUŻ 7 ROK.
   SARA BYŁA OPEROWANA W PONIEDZIAŁEK JEDNAK JESZCZE ZANIM TO NASTĄPIŁO CAŁY TYDZIEŃ Z MAMĄ PRZYBYWAŁA NA ODDZIALE W SZPITALU BO CIĄGLE BRAKOWAŁO WOLNEGO MIEJSCA NA OJOM-IE I TAM PONOĆ OD SUCHEGO POWIETRZA NABAWIŁA SIĘ KATARU. NIKT TYM SIĘ NIE PRZEJMOWAŁ POZA RODZINĄ I JĄ W TAKIM.STANIE OPEROWANO.
   NA POCZĄTKU BYŁO DOBRZE ALE WDAŁ SIĘ JAKIŚ STAN ZAPALNY I NADAL PRZEBYWA NA ODDZIALE RATUNKOWYM BEZ MAMY. MAMA CZEKA NA TEL ZE SZPITALA KIEDY MOŻE W KOŃCU DO NIEJ WEJŚĆ. CODZIENNIE OTRZYMUJEMY INNE WIADOMOŚCI Z WCZORAJ,ŻE STAN BARDZO DOBRY A DZISIAJ ŻE CRP WYSOKIE I BIERZE ANTYBIOTYK.
   TAKŻE PROSZĘ WAS O MODLITWĘ BO TO JUŻ PRAWIE 2 TYGODNIE JAK TO TRWA NASZA UDRĘKA.
   JA WPADŁAM TYLKO NA CHWILĘ BO OPIEKA NAD 3 DZIECI W MOIM WIEKU NIE JEST ŁATWA. „WIELKI CZWARTEK” MA NIECAŁE 4 LATKA,ODRABIANIE LEKCJI ZE STARSZAKAMI TO NIE LADA ZADANIE DLA MNIE.
   SERDECZNIE WAS POZDRAWIAM.
   Z MOJĄ MODLITWĄ.
   NIECH WAM CAŁA TRÓJCA ŚW BŁOGOSŁAWI A MARYJA UPRASZA ŁASKI U JEZUSA

   Polubienie

 13. Mateusz pisze:

  Z książki „Maryja mówi do ciebie”:
  14 styczeń
  „….odmawiaj Różaniec.Potrzebujesz tej modlitwy.Ona cię przemienia.Nie przestawaj się modlić także wtedy, gdy nie czujesz zapału i gdy nie rozpala cię Boża miłość. Walcz jak WOJOWNIK na polu bitwy-wszak jesteś WOJOWNIKIEM BOGA…”

  Niesamowite jest dla mnie że fragment jest przeznaczony na dzień 14 stycznia a dokładnie wczoraj 14 stycznia pojawił się na blogu wpis dotyczący nowenny pompejańskiej w którym to Gosia pisze że można nas nazwać WOJOWNIKAMI BOGA OJCA a także WOJOWNIKAMI JEZUSA I MARYI.

  Polubienie

 14. Mateusz pisze:

  Św. Michała Archanioła do Luz de Maria de Bonilla 20 czerwca 2020 r .:

  …Dzieci Boże, od początku dnia powinniście czcić Boga, jednego i trzech, w jedności z szeregami aniołów. Człowiek jest poddawany próbie do głębi, podczas gdy ludzie wierzący otrzymują pomoc w środku ucisku w tym okresie poprzedzającym Wielkie Ostrzeżenie. (2) Bóg pozwala, aby Jego Objawienia wypełniły się w sposób, którego człowiek nie spodziewa się ani nie zdoła przewidzieć, czego ostatnio doświadczaliście w Kościele.

  Nie lękajcie się, bądźcie pewni, że jesteście dziećmi Bożymi, dziećmi Naszej Królowej i Matki, dziećmi Boskiej Miłości.

  Nie lękajcie się prawdy, którą wam przyprowadzam z Nieba, abyście byli świadomi wierności Boga wobec Jego Ludu. Nie bój się: zostałeś z góry ostrzeżony. Pozostańcie wierni Bogu i Jego przykazaniom, a reszta będzie wam dana poza tym.

  Bądźcie prawdziwymi dziećmi Boga…

  Polubienie

 15. Sławik pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!!!
  Gosiu potwierdzamy dalsze trwanie w modlitwie, mama, żona i ja przy dotychczasowych tajemnicach.
  Dziś mamy w domu peregrynacje obrazu Matki Bożej Miłosierdzia i wspomnę przed nim za całą Waszą rodzinę.
  Szczęść Boże!
  +++

  Polubienie

 16. Mateusz pisze:

  „Paszport osoby zaszczepionej”. Otrzyma go każdy, kto przyjął drugą dawkę
  Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 19:29

  Wiceminister zdrowia Anna Goławska poinformowała, że każda osoba zaszczepiona przeciw COVID-19 otrzyma potwierdzenie, które nazwała „paszportem osoby zaszczepionej”. Wyjaśniła, że nastąpi to po przyjęciu drugiej dawki szczepionki.
  Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Anna Goławska
  Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Anna GoławskaFoto: PAP/Mateusz Marek

  Potwierdzenie będzie miało formę kodu QR. Jak mówiła wiceminister, będzie je można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub z aplikacji mObywatel. Anna Goławska dodała, że jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, będzie je można także wydrukować w punkcie szczepień. Kod „to będzie tak zwany paszport osoby zaszczepionej, który będzie potwierdzał, że osoba została zaszczepiona i może korzystać z uprawnień, które przysługują osobom zaszczepionym” – powiedziała wiceszefowa resortu zdrowia

  Polubienie

 17. Mateusz pisze:

  Trevignano Romano 16 stycznia 2021

  Drogie dzieci, dziękuję wam, że jesteście tu na modlitwie, ugnijcie kolana. Jestem tutaj, aby powitać Cię w swoim sercu i ująć w Twoje ręce. Moje dzieci, nie bójcie się i nie przejmujcie się tym, co się wydarzy, ale wierzcie mi, niczego wam nie zabraknie, jeśli wezwiecie Jezusa, On będzie waszym zaopatrzeniem, będzie żarem na mrozie, On będzie światłem w ciemności, On nadal będzie wasz. pożywienie, a zaspokoi Twoje pragnienie, bo wszystko w nim jest. Nie jestem tutaj, aby was straszyć, ale aby was ostrzec, że nadchodzące czasy będą ciemniejsze niż te, których doświadczacie teraz, ale jeśli nie rozpalicie płomienia wiary, poczujecie w swoim sercu jedynie rozpacz i udrękę. Dzieci, wzywam was do odkupienia, im większe będziecie cierpienie i tym silniejszy zmartwychwstaniecie,Chcę, żebyście wszyscy byli bezpieczni. Weź miecz miłości, a Bóg uczyni sprawiedliwość. Teraz zostawiam was z moim matczynym błogosławieństwem w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen.

  Polubienie

 18. Zofia pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Najświętsza Maryja Matka Boża!
  Potwierdzam odmawianie Tajemnic Różańca jak obecnie,
  Pomodlę się Gosiu za Sarę i za całą Rodzinę.
  Szczęść Boże!

  Polubienie

 19. Małgosia 4 pisze:

  Potwierdzam, że zostaję przy swoich tajemnicach. Pozdrawiam

  Polubienie

 20. Leszek pisze:

  Dzieje się!
  13 stycznia ’21
  Bunt w Sanoku ! ,,Chcemy kapłanów, nie pastorów” 10 000 plakatów na ulicach.
  https://www.youtube.com/watch?v=Dm2UIZakFQo&feature=emb_logo (5,50 min.)

  Polubienie

 21. Mateusz pisze:

  https://gadowskiwitold.pl/wp-content/uploads/2021/01/OPINIA-PRAWNA-dotyczaca-szc-zepien-przeciw-COVID-19.pdf?fbclid=IwAR2hf0XWCavt9voMYNOJIoOnWmlbUVEx_EJqNsXCyT4-JCsS2xf61zTUVHw
  https://gadowskiwitold.pl/wp-content/uploads/2021/01/Zaacznik-nr-1-do-opinii-prawnej-doty-czacej-szczepien-przeciw-COVID-19.pdf?fbclid=IwAR1Gx_yl6NtLGQGb8nAh1rqtGT8yzglBzC4QPFmOIBGchYUsHpAlyc2Z2Qc

  W związku z powyższym należy rozważyć jaki charakter prawny mają szczepienia przeciw COVID-19 w ramach tzw. Narodowego Programu Szczepień ogłoszonego przez Radę Ministrów.Z jednej bowiem strony w ramach Narodowego Programu Szczepieństosowanebędąszczepionki, które Komisja Europejska warunkowo i tymczasowo(na 1 rok)dopuściła do obrotu, z drugiej jednak strony warunkowoi tymczasowo (na1 rok)dopuszczone do obrotu szczepionki pozostająw dalszym ciągu w fazie badań klinicznych i nieznany jest ich stopień bezpieczeństwa,w szczególności w zakresie ewentualnych, mogących wystąpić w późniejszym czasie, poważnych skutków ubocznych. Ponadto na czas badań nad tymi szczepionkami zawieszono przepisyodnoszące się do organizmów zmodyfikowanych genetycznie GMO, w tym przepisy które regulują badania, obrót i wprowadzanie ich do organizmu człowieka. Zrezygnowano przy tym z monitorowania wpływu GMO na organizm człowieka, zrezygnowano z oceny ryzyka GMO w szczepionkach dla zdrowia ludzkiego.Producenci warunkowo i tymczasowo dopuszczonych szczepionek przeciw COVID-19, uzyskują warunkowe pozwolenie, bez podania pełnej charakterystyki substancji czynnej i produktu końcowego (możliwe jest uzupełnieni o te dane na późniejszym etapie –przykładowo firmy BioNTech i Pfizer mają na to czasdo lipca 2021r.). Dodatkowo w procedurzeszczepień planowane jest zastosowanie metody(dotychczas masowoniestosowanej), polegającejna podaniu dwóch dawek tej samej szczepionki(nad którą badania kliniczne nie zostały zakończone),w bardzo krótkim odstępie czasu (21 dni).Wświetle powyższych okoliczności,niezbędne wydaje się poddanie analizieprawnejczy szczepienia prowadzone w ramach tzw. Narodowego Programu Szczepieńspełniająkryteriaeksperymentu medycznegoprzeprowadzanego na ludziach.

  JW Konstytucji RP, w art. 39, wprowadzono zakaz przeprowadzania eksperymentów medycznych, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. Przepis ten znajduje zastosowanie w stosunku dokażdej osoby, a więc nie tylko obywatela RP ale i każdego cudzoziemca jak i bezpaństwowca, przebywającego na terytorium RP. Art. 39 Konstytucji RPstanowi: „Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.”

  ….Bezprawnym działaniem będzie stosowania jakiejkolwiek formy przymusu (bezpośredniego czy też pośredniego), zmierzającego do poddania osoby lub grupy osób zabiegowi szczepienia przeciw COVID-19, szczepionką warunkowo i tymczasowo dopuszczoną do obrotu, pozostającą w fazie badań klinicznych. Stosowanie jakiejkolwiek formy przymusu (przez pracodawcę, przełożonego, funkcjonariusza publicznego, członka personelu medycznego i inne osoby) skutkować może w stosunku do tych osób odpowiedzialnością karną i cywilną, w tym odszkodowawczą.

  Polubienie

 22. Szafirek pisze:

  17 stycznia
  Święty Antoni, opat

  Święty Antoni i św. Paweł z Teb
  Antoni (zwany później Wielkim) urodził się w Środkowym Egipcie w 251 r. Miał zamożnych i religijnych rodziców, których jednak wcześnie stracił (w wieku 20 lat). Po ich śmierci, kierując się wskazaniem Ewangelii, sprzedał ojcowiznę, a pieniądze rozdał ubogim. Młodszą siostrę oddał pod opiekę szlachetnym paniom, zabezpieczając jej byt materialny. Sam zaś udał się na pustynię w pobliżu rodzinnego miasta. Tam oddał się pracy fizycznej, modlitwie i uczynkom pokutnym. Podjął życie pełne umartwienia i milczenia. Nagła zmiana trybu życia kosztowała go wiele wyrzeczeń, a nawet trudu. Jego żywot, spisany przez św. Atanazego, głosi, że Antoni musiał znosić wiele jawnych ataków ze strony szatana, który go nękał, jawiąc mu się w różnych postaciach. Doznawał wtedy umacniających go wizji nadprzyrodzonych.
  Początkowo Antoni mieszkał w grocie. Około 275 r. przeniósł się na Pustynię Libijską. Dziesięć lat później osiadł w ruinach opuszczonej fortecy Pispir na prawym brzegu Nilu. Miał dar widzenia rzeczy przyszłych. Słynął ze świętości i mądrości. Walki wewnętrzne, jakie ze sobą stoczył, stały się później ulubionym tematem malarzy (H. Bosch, M. Grünewald) i pisarzy (G. Flaubert, A. France).

  Święty Antoni PustelnikJego postawa znalazła wielu naśladowców. Sława i cuda sprawiły, że zaczęli ściągać uczniowie, pragnący poddać się jego duchowemu kierownictwu. Po wielu sprzeciwach zdecydował się ich przyjąć i odtąd oaza Faium na pustyni zaczęła zapełniać się rozrzuconymi wokół celami eremitów (miało ich być około 6000). Owe wspólnoty pustelników nazwano laurami. Wśród pierwszych uczniów Antoniego znalazł się św. Hilarion.
  W 311 r. Antoni gościł w Aleksandrii, wspierając duchowo prześladowanych przez cesarza Maksymiana chrześcijan. Spotkał się wówczas ze św. Aleksandrem, biskupem tego miasta i męczennikiem. Następnie, ok. 312 roku, udał się do Tebaidy, gdzie w grocie w okolicy Celzum, w górach odległych ok. 30 km od Nilu, spędził ostatnie lata życia. Stąd właśnie wybrał się do Teb, gdzie odwiedził św. Pawła Pustelnika. W latach 334-335 ponownie udał się do Aleksandrii. W roku 318 wystąpił tam bowiem z błędną nauką kapłan Ariusz. Znalazł on wielu zwolenników. Zatroskany o czystość wiary, żyjący jeszcze św. Aleksander zwołał synod, na którym około stu biskupów potępiło naukę Ariusza. Znalazł on jednak potężnych protektorów, nawet w samym cesarzu Konstantynie Wielkim, a przede wszystkim w jego następcy – Konstancjuszu, który rozpoczął bezwzględną walkę z przeciwnikami arianizmu. Dla ustalenia, po czyjej stronie jest prawda, Antoni udał się do Aleksandrii, gdzie biskupem był wówczas św. Atanazy. Po rozmowach z nim stał się żarliwym obrońcą czystości wiary wśród swoich uczniów.
  Cieszył się wielkim poważaniem. Korespondował m.in. z cesarzem Konstantynem Wielkim i jego synami. Zachowane listy Antoniego do mnichów zawierają głównie nauki moralne – szczególny nacisk kładzie w nich na poszukiwanie indywidualnej drogi do doskonałości, wsparte lekturą Pisma św.

  Święty Antoni PustelnikWedług podania św. Antoni zmarł 17 stycznia 356 roku w wieku 105 lat. Życie św. Antoniego było przykładem dla wielu nie tylko w Egipcie, ale i w innych stronach chrześcijańskiego świata. Jego kult rychło rozprzestrzenił się na całym Wschodzie. W roku 561 cesarz Justynian I przeniósł uroczyście jego relikwie do Aleksandrii. W roku 635 przeniesiono je do Konstantynopola. W wieku XII krzyżowcy zabrali je stamtąd do Francji do Monte-Saint-Didier, a w roku 1491 do Saint Julien koło Arles. Antoni jest patronem zakonu antoninów (powstałego w XII w. dla obsługi pielgrzymów przybywających do grobu św. Antoniego), dzwonników, chorych, hodowców trzody chlewnej (według legendy uzdrowił niewidome prosię), koszykarzy, rzeźników, szczotkarzy i ubogich. Orędownik w czasie pożarów. W ciągu wieków wzywano go podczas epidemii oraz chorób skórnych. Ku czci św. Antoniego Pustelnika wyrabiano krzyżyki w formie tau. Ku jego czci poświęcano również ogień, by chronił bydło od zarazy zwanej „ogniem”.

  W ikonografii św. Antoni przedstawiany jest jako pustelnik, czasami w długiej szacie mnicha. Szczególne zainteresowanie artystów budził temat kuszenia św. Antoniego. Jego atrybutami są: jeden, dwa lub trzy diabły, diabeł z pucharem, dzwonek, dzwonek i laska, krzyż egipski w kształcie litery tau, księga reguły monastycznej, lampa, lampka oliwna, laska, lew kopiący grób, pochodnia, świnia, pod postacią której kusił go szatan, źródło.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-17.php3

  Polubienie

 23. Mateusz pisze:

  Biskup Schneider: Stolica Apostolska współtworzy herezję

  Biskup Athanasius Schneider zachęca wiernych, którzy nie przyjmują Komunii na rękę, gdy biskupi „zabraniają” im jej przyjmowania [na język].

  Odpowiadając na LiveFatima.io (14 grudnia, film poniżej), Schneider wyjaśnił, że w czasach starożytnych i podczas prześladowań wierni przyjmowali Komunię Świętą bardzo rzadko, tylko kilka razy w roku.

  Twierdzi, że nie jest godne noszenie przez kapłanów masek w czasie liturgii, zwłaszcza podczas rozdzielania Komunii: „Nie możemy zrobić czegoś w rodzaju maskarady z liturgii”.

  Schneider nie ma wątpliwości, że wierni mogą „oczywiście” wypełniać swoje niedzielne obowiązki w Bractwie Świętego Piusa X (SSPX). Status kanoniczny SSPX określa jako „trudny” z powodu „bezprecedensowych” kryzysów, które Kościół przeżywa od czasów Soboru Watykańskiego II.

  Biskupi, którzy rozpowszechniają herezje, nie tracą automatycznie swojego urzędu, mówi Schneider. Jednak wierni powinni pisać do papieża o takich biskupach, ponieważ „papież musi interweniować”, „zapewnić czystość wiary” i „szybko usunąć biskupa heretyckiego”. Jeśli papież nie interweniuje, to „oczywista jest pewnego rodzaju ukryta współpraca z herezją”. (Faktem jest jednak, że przez dziesięciolecia papieże karali tylko biskupów prawowiernych, pozostawiając heretyckich biskupów bez szwanku).

  Do czasu zakończenia obecnego kryzysu, wiara katolicka będzie przekazywana głównie przez wiernych katolików świeckich, uważa Schneider. Później – ma nadzieję – Stolica Apostolska ponownie przyjmie na siebie obowiązek ochrony wiernych przed wilkami.

  Polubienie

 24. Mateusz pisze:

  modlitwa św. Bernarda:
  „Jeśli podniosą się wiatry pokus, jeśli zderzysz się z rafami pokusy, patrz na gwiazdę, wzywaj Maryję. Jeśli w okręt twej duszy uderzą gwałtownie gniew, chciwość lub nieczystość, patrz na Maryję. Jeśli przerażony pamięcią o swoich grzechach, zawstydzony brzydotą twego sumienia, zlękniony na myśl o sądzie zaczynasz się pogrążać w bezdenną otchłań smutku lub w przepaść rozpaczy, pomyśl o Maryi. W niebezpieczeństwach, trwogach, wątpliwościach myśl o Maryi, wzywaj Maryję. Niechaj Maryja nie schodzi z twoich ust, nie oddala się z twego serca; a żeby uzyskać Jej wstawienniczą pomoc, nie oddalaj się od przykładów Jej cnót. Jeżeli za Nią pójdziesz, nie zbłądzisz, jeżeli będziesz Ją prosił, nie popadniesz w rozpacz, jeżeli o Niej będziesz myślał, nie zginiesz. Jeśli Ona będzie cię trzymać za rękę, nie upadniesz; jeżeli będzie cię strzec, niczego nie musisz się obawiać; jeżeli Ona będzie twoją przewodniczką, nie zmęczysz się; jeżeli Ona będzie ci pomagać, szczęśliwie dotrzesz do portu.”

  Polubienie

 25. Szafirek pisze:

  18 stycznia – św. Małgorzata Węgierska, dziewica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-18a.php3
  18 stycznia – bł. Regina Protmann, dziewica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-18b.php3

  Polubienie

 26. Mateusz pisze:

  Słyszeliście o mistyczne i stygmatyczce Katarzynie Szymon? tu wstawiam fragmenty objawień do niej skierowanych. Trochę dziwne ale sam nie wiem

  Ekstaza z 21 czerwca 1986 roku -Mówi Matka Boża

  Bądźcie zawsze w łasce uświęcającej i przyjmujcie Komunię Świętą z wielką pokorą, powagą, nie bądźcie pyszni.Pamiętajcie matki, panny i dziewczynki, nie chodźcie nigdy w spodniach, bo to strój dla mężczyzn. Tyle lat mówię o tym, ale lud nie chce słuchać, a kapłani nie zwracają na to uwagi. Kapłani którzy nie upominają i nie zabraniają kobietom chodzić w spodniach, będą za to cierpieć, bo to jest wielka pycha. Żadna kobieta nie może przyjmować Komunii Świętej w spodniach. Przez to Mojego Syna bardzo znieważacie. Co jest dla kobiet, to dla kobiet, a co dla mężczyzn, to dla mężczyzn: „Kobieta nie będzie nosiła ubiorumężczyzny, ani mężczyzna ubioru kobiety, gdyż każdy kto tak postępuje, obrzydły jest dla PanaBoga swego” [1]. Syn Mój jest bardzo obrażony i zasmucony, że obecnie ludzie obnażają się i chodzą nago. Nie mają żadnego wstydu . Źle się dzieje naziemi, a szatan bardzo się cieszy. Ja i Mój Syn płaczemy.

  … Czuwajcie zawsze przy Moim Synu i bądźcie zawsze w łasce uświęcającej. Komunię świętą przyjmujcie wszyscy, ale tylko raz dziennie, a nie dwa razy. Kapłani mogą przyjąć tyle razy, ile Mszy świętych odprawiają. Tylko w Boże Narodzenie, Boże Ciało, przy oka­zji chrztu dziecka, pierwszej Komunii i niektóre inne uroczystości, któ­re kapłani zapowiedzą, wolno przyjąć drugi raz Komunię, ale podczas Mszy świętej… Sakramenty święte przyjmujcie z trzygodzinnym po­stem, nie z jedną godziną. 3 godziny – nie umrzecie. Nie pracujcie w Niedziele i święta. Ratujcie się wszyscy, póki macie czas…”

  MÓWI OJCIEC PIOEkstaza z dnia 4.04.1982 r

  …Bo świat idzie na potępienie. Ale nie ma w piekle ani jednego szatana.Nie ma. Są po wszystkich domach rozpuszczeni. Na całej kuli ziemskiej…

  14 stycznia 1986 r
  Każda matka ma dobrze wychowywać swe dziecko, ochrzcić dziecko. Dziecko bez chrztu nie może być w Niebie.Musi być chrzest, żeby kapłan mógł nałożyć Oleje święte przed zejściem z tego świata.Niech nie będzie smutku. Świat ulega szatanowi. Trzeba mieć silną wiarę, spowiadać się, sakramenty przyjmować, by już Niebo nie
  64płakało. Nawracajcie jeden drugiego.Matka Boża płacze teraz bardzo… Z całego życia musicie zdać rachunek. Przyjmują stojąco Komunię świętą. Kapłani podają stojąco. Co robią Moi słudzy?Dlaczego słudzy Moi odprawiają Mszę świętą tyłem do tabernakulum? Kapłan musi być skupiony w czasie odprawiania Mszy świętej, a tak patrzy na ludzi i rozprasza uwagę,co oni robią? Wyrzucili Stoły Pańskie, tabernakulum do bocznych ołtarzy. Do ręki dają Komunię świętą. Mam nie płakać i Mój Syn. Przyjdą na Sąd wierni słudzy, wtedy oni będą płakać, ale będzie już za późno.Skromność musi być u kapłana, nie patrzeć na lud.Brak pokory u kapłanów, pycha. Jak jest kapłan, to myśli, że jest Bóg, wieczym. Trzeba modlić się za nich.Ojciec Pio trzy godziny odprawiał Mszę świętą. On był prawdziwym wiernym sługą. On był skromny. Każdy kapłan powinien być skromny.Oni mają świątynie, a nie świat. Pychę zastępować pokorą. Ci kapłani, co dobrze odprawiają Mszę świętą, mają nagrodę. Gdy kapłan odprawia Mszę świętą musi się skupić. Ma być święty na ołtarze, święcie żyć. Zastanówcie się nad waszym życiem. Rozważajcie dobrze Mękę Mego Syna. Mężu, dobrze rozważałeś. Dobrze nauczajcie. Dobrze prowadźcie dzieci. Słuchają cię, modlą się za ciebie. I ty, drogi ojcze, dobrze się ze swoimi dziećmi modlisz, dobrzewychowujesz

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   Czy zachowujecie 3 godzinny post przed msza świętą? Bo ja tylko 1 godzinny i trudno było by mi np pracując i chcąc chodzić codziennie na msze świętą jeszcze 3 godzinny post zachowywać…

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Ja kilka dobrych lat temu natknąłem się pierwszy raz na te przekazy. Wtedy tak jakoś po tym postanowiłem od siebie zachowywać 1 godzinny post, tak jak Ty. Pan Bóg sam wie na co nas stać. Może nie trzeba brać tak tego do siebie że trzeba 3 godzinny post stosować. Jeśli ktoś tak robi i nie robi tego kosztem czegoś innego a tak po prostu ma silną wolę co mu na to pozwala, to może przez taki 3 godzinny post otrzymuje się wieksze łaski i wyrywa się więcej dusz szatanowi. Nie wiem.
    Ja i tak zanim dojadę do tego polskiego kościoła tutaj środkami komunikacji miejskiej to potrzebuję prawie godzinę czasu. Duże miasto a ten kościół nie znajduje się w moim pobliżu.

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    Teraz tam w kościele, jak jakiś czas temu tutaj pisałem, jest Komunia św na ręke. Ja nie przyjmuję na rękę tylko duchowo.

    Polubienie

   • Mateusz pisze:

    Objawienia nie zostały uznane przez kościół a do tego biorąc pod uwagę że żaden kapłan który by miał duży autorytet nie głosi że trzeba zachowywać 3 godzinny post to myślę że spokojnie można pozostać przy 1-godzinnym ale jeśli ktoś czuje pragnienie i daje radę 3-godzinny to świetnie. Co do noszenia spodni to np Mirjana z Medjogorie je nosi a ma objawienia od wielu lat, podobnie Gisela z Trevignano Romano więc sprawa wcale nie jest oczywista.
    Ze w piekle nie ma ani jednego szatana? tez dziwne bo przecież szatani chyba np torturują tam potępionych.
    Ze dziecko bez chrztu nie może być w niebie? to gdzie ma być?
    Nie znam innych wiarygodnych proroctw które by podobnie opisywały te sprawy….

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    No te rzeczy które wymieniłeś to można poddać w wątpliwość. Przecież szatany są tylko w piekle no i tu na ziemi . Tylko że ich tak fizycznie tutaj nie widać.
    Z tym chrztem to też dziwne. O co jeśli ktoś nie przyjąl chrztu ale nie z własnej woli. Jest bardzo dużo osób na świecie których rodzice w domach nie wychowywali w wierze chrześcijańskiej.

    Polubienie

  • Dorota pisze:

   http://www.cudajezusa.pl
   Obdarzona była Katarzyna Szymon wieloma cudownymi darami jak np. spotkania z Panem Jezusem, Matką Bożą i świętymi, darem bilokacji, przenikania ludzkich serc i sumień. Mówieniem różnymi językami (m.in hebrajskim, niemieckim mimo , że nie umiała czytać ani pisać). Wielokrotnie jak zeznają świadkowie hostia święta schodziła z Nieba i spoczywała na jej ustach.
   Ten cud świadectwa i inne fakty pokazano w filmie który jest do obejrzenia na stronie
   http://www.katarzynaszymon.pl
   Stygmaty wraz z cierpieniem trwały przez 40 lat aż do śmierci . Orędzia z nieba są zgodne z nauką Kościoła Świętego. Nadzwyczajna Pokora niezwykłe cierpienie, które przechodziła wykluczają błąd w rozeznaniu jej charyzmatów. Są one także rękojmią świętości. W 1983r Jan Paweł ll w Katowicach spotkał się z nią, uściskał ją i powiedział do towarzyszącego jej biskupa Bednarza „Proszę się zająć tą osobą”.
   Zmarła 24 sierpnia 1986 r . Na pogrzebie było około 20000 osób w tym wielu kapłanów.
   Katarzyna Szymon i Kazimierz Domański ( http://www.objawieniaolawskie.pl ) wielokrotnie spotykali się w Oławie.

   Polubienie

 27. Szafirek pisze:

  19 stycznia
  Święty Józef Sebastian Pelczar, biskup

  Józef urodził się 17 stycznia 1842 roku w Korczynie koło Krosna, w rodzinie Wojciecha i Marianny, średniozamożnych rolników. Jeszcze przed urodzeniem został ofiarowany Najświętszej Maryi Pannie przez swoją pobożną matkę. Ochrzczony został w dwa dni po urodzeniu. Wzrastał w głęboko religijnej atmosferze. Od szóstego roku życia był ministrantem w kościele parafialnym. Po ukończeniu szkoły w Korczynie kontynuował naukę w Rzeszowie. Zdał egzamin dojrzałości w 1860 roku i wstąpił do seminarium duchownego w Przemyślu. 17 lipca 1864 r. przyjął święcenia kapłańskie. Podjął pracę jako wikariusz w Samborze. W 1865 r. został skierowany na studia w Kolegium Polskim w Rzymie, na których uzyskał doktoraty z teologii i prawa kanonicznego. Oddawał się w tym czasie głębokiemu życiu wewnętrznemu i zgłębiał dzieła ascetyków. Zaowocowało to jego pracą zatytułowaną Życie duchowe, czyli doskonałość chrześcijańska. Przez dziesiątki lat służyła ona zarówno kapłanom, jak i osobom świeckim.
  Po powrocie do kraju w październiku 1869 r. został wykładowcą teologii pastoralnej i prawa kościelnego w seminarium przemyskim, a w latach 1877-1899 był profesorem i rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obok zajęć uniwersyteckich był również znakomitym kaznodzieją, zajmował się też działalnością kościelno-społeczną. Odznaczał się gorliwością i szczególnym nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu, do Serca Bożego i Najświętszej Maryi Panny, czemu dawał wyraz w swej bogatej pracy pisarskiej i kaznodziejskiej. Podczas pobytu w Krakowie blisko związany był z franciszkanami konwentualnymi, mieszkał przez siedem lat w klasztorze przy ul. Franciszkańskiej. Wówczas wstąpił do III Zakonu św. Franciszka, a profesję zakonną złożył w Asyżu, przy grobie Biedaczyny.
  W trosce o najbardziej potrzebujących oraz o rozszerzenie Królestwa Serca Bożego w świecie założył w Krakowie w 1894 r. Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sercanek).
  W 1899 r. został biskupem pomocniczym, a 17 grudnia 1900 r. ordynariuszem diecezji przemyskiej. Jako gorliwy arcypasterz dbał o świętość diecezji. Był mężem modlitwy, z której czerpał natchnienie i moc do pracy apostolskiej. Ubodzy i chorzy byli zawsze przedmiotem jego szczególnej troski. Jego rządy były czasem wielkiej troski o podniesienie poziomu wiedzy duchowieństwa i wiernych. W tym celu często gromadził księży na zebrania i konferencje oraz pisał wiele listów pasterskich. Popierał bractwa i sodalicję mariańską. Przeprowadził także reformę nauczania religii w szkołach podstawowych. Z jego inicjatywy powstał w diecezji Związek Katolicko-Społeczny. Zwiększył o 57 liczbę placówek duszpasterskich. Dzięki pomocy biskupa sufragana Karola Fischera dokonywał często wizytacji kanonicznych w parafiach.
  W 1901 roku powołał do życia redakcję miesięcznika Kronika Diecezji Przemyskiej. W 1902 roku urządził bibliotekę i muzeum diecezjalne, założył Małe Seminarium i odnowił katedrę przemyską. Jako jedyny biskup w tamtych czasach, pomimo zaborów, odważył się w 1902 roku zwołać synod diecezjalny po 179 latach przerwy, aby oprzeć działalność duszpasterską na mocnym fundamencie prawa kościelnego. Wśród tych wszechstronnych zajęć przez cały czas prowadził także działalność pisarską. Posiadał rzadką umiejętność doskonałego wykorzystywania czasu. Każdą chwilę umiał poświęcić dla chwały Bożej i zbawienia dusz. Był ogromnie pracowity, systematyczny i roztropny w podejmowaniu ważnych przedsięwzięć, miał doskonałą pamięć. Oszczędny dla siebie, hojnie wspierał wszelkie dobre i potrzebne inicjatywy.
  Zmarł w Przemyślu 28 marca 1924 roku w opinii świętości. Beatyfikowany został w Rzeszowie 2 czerwca 1991 roku przez św. Jana Pawła II. Papież podczas homilii mówił wtedy m.in.:

  Święci i błogosławieni stanowią żywy argument na rzecz tej drogi, która wiedzie do królestwa niebieskiego. Są to ludzie – tacy jak każdy z nas – którzy tą drogą szli w ciągu swego ziemskiego życia i którzy doszli. Ludzie, którzy życie swoje budowali na skale, na opoce, jak to głosi psalm: na skale, a nie na lotnym piasku (por. Ps 31, 3-4). Co jest tą skałą? Jest nią wola Ojca, która wyraża się w Starym i Nowym Przymierzu. Wyraża się w przykazaniach Dekalogu. Wyraża się w całej Ewangelii, zwłaszcza w Kazaniu na górze, w ośmiu błogosławieństwach. Święci i błogosławieni to chrześcijanie w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Chrześcijanami nazywamy się my wszyscy, którzy jesteśmy ochrzczeni i wierzymy w Chrystusa Pana.

  18 maja 2003 r. św. Jan Paweł II kanonizował Józefa Sebastiana Pelczara razem z bł. Urszulą Ledóchowską. Powiedział wtedy:

  Święty Józef Sebastian Pelczar – obraz kanonizacyjnyDewizą życia biskupa Pelczara było zawołanie: „Wszystko dla Najświętszego Serca Jezusowego przez niepokalane ręce Najświętszej Maryi Panny”. To ono kształtowało jego duchową sylwetkę, której charakterystycznym rysem jest zawierzenie siebie, całego życia i posługi Chrystusowi przez Maryję.
  Swoje oddanie Chrystusowi pojmował nade wszystko jako odpowiedź na Jego miłość, jaką zawarł i objawił w sakramencie Eucharystii. „Zdumienie – mówił – musi ogarnąć każdego, gdy pomyśli, że Pan Jezus, mając odejść do Ojca na tron chwały, został z ludźmi na ziemi. Miłość Jego wynalazła ten cud cudów, (…) ustanawiając Najświętszy Sakrament”. To zdumienie wiary nieustannie budził w sobie i w innych. Ono prowadziło go też ku Maryi. Jako biegły teolog nie mógł nie widzieć w Maryi Tej, która „w tajemnicy Wcielenia antycypowała także wiarę eucharystyczną Kościoła”; Tej, która nosząc w łonie Słowo, które stało się Ciałem, w pewnym sensie była „tabernakulum” – pierwszym „tabernakulum” w historii (por. encyklika Ecclesia de Eucharistia, 55). Zwracał się więc do Niej z dziecięcym oddaniem i z tą miłością, którą wyniósł z domu rodzinnego, i innych do tej miłości zachęcał. Do założonego przez siebie Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego pisał: „Pośród pragnień Serca Jezusowego jednym z najgorętszych jest to, by Najświętsza Jego Rodzicielka była czczona od wszystkich i miłowana, raz dlatego, że Ją Pan sam niewypowiedzianie miłuje, a po wtóre, że Ją uczynił Matką wszystkich ludzi, żeby Ona swą słodkością pociągała do siebie nawet tych, którzy uciekają od świętego Krzyża, i wiodła ich do Serca Boskiego”.

  Relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara znajdują się w przemyskiej katedrze. W szczególny sposób święty biskup jest czczony w krakowskim kościele sercanek, gdzie znajduje się poświęcona mu kaplica.

  W ikonografii św. Józef Pelczar przedstawiany jest w stroju biskupim.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-19a.php3

  19 stycznia – św. Henryk z Uppsali, biskup i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-19b.php3
  19 stycznia – św. Mariusz, męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-19c.php3
  19 stycznia – błogosławieni Jakub Sales, Wilhelm Saltemouche i inni, męczennicy jezuiccy https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-19d.php3
  19 stycznia – św. Makary Wielki, opat https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-19e.php3
  19 stycznia – św. Kanut Leward, król i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-19f.php3

  Polubienie

 28. Szafirek pisze:

  20 stycznia – św. Fabian, papież i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-20a.php3
  20 stycznia – św. Sebastian, męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-20b.php3
  20 stycznia – św. Eustachia Calafato, dziewica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-20c.php3
  20 stycznia – bł. Euzebiusz z Ostrzyhomia, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-20d.php3
  20 stycznia – bł. Angelo (Anioł) Paoli, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-20e.php3

  Polubienie

 29. Szafirek pisze:

  21 stycznia
  Święta Agnieszka, dziewica i męczennica

  Święta Agnieszka
  Agnieszka była w starożytności jedną z najbardziej popularnych świętych. Piszą o niej św. Ambroży, św. Hieronim, papież św. Damazy, papież św. Grzegorz I Wielki i wielu innych. Jako 12-letnia dziewczynka, pochodząca ze starego rodu, miała ponieść męczeńską śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku. Na miejscu „świadectwa krwi” dzisiaj jest Piazza Navona – jedno z najpiękniejszych i najbardziej uczęszczanych miejsc Rzymu. Tuż obok, nad grobem męczennicy, wzniesiono bazylikę pod jej wezwaniem, w której 21 stycznia – zgodnie ze starym zwyczajem – poświęca się dwa białe baranki.
  Według przekazów o rękę Agnieszki, która złożyć miała wcześniej ślub czystości, rywalizowało wielu zalotników, a wśród nich pewien młody rzymski szlachcic oczarowany jej urodą. Ona jednak odrzuciła wszystkich, mówiąc, że wybrała Małżonka, którego nie potrafią zobaczyć oczy śmiertelnika. Zalotnicy, chcąc złamać jej upór, oskarżyli ją, że jest chrześcijanką. Doprowadzona przed sędziego nie uległa ani łagodnym namowom, ani groźbom. Rozniecono ogień, przyniesiono narzędzia tortur, ale ona przyglądała się temu z niewzruszonym spokojem.
  Wobec tego odesłano ją do domu publicznego, ale jej postać budziła taki szacunek, że żaden z grzesznych młodzieńców odwiedzających to miejsce nie śmiał się zbliżyć do niej. Jeden, odważniejszy niż inni, został nagle porażony ślepotą i upadł w konwulsjach. Młoda Agnieszka wyszła z domu rozpusty niepokalana i nadal była czystą małżonką Chrystusa.
  Zalotnicy znów zaczęli podburzać sędziego. Bohaterska dziewica została wtedy rzucona w ogień, ale kiedy wyszła z niego nietknięta, skazano ją na ścięcie. „Udała się na miejsce kaźni – mówi św. Ambroży – szczęśliwsza niż inne, które szły na swój ślub”. Wśród powszechnego płaczu ścięto jej głowę. Poszła na spotkanie Nieśmiertelnego małżonka, którego ukochała bardziej niż życie.

  Święta AgnieszkaAgnieszka jest patronką dzieci, panien i ogrodników. Według legendy św. Agnieszka, całkowicie obnażona na stadionie, została rzucona na pastwę spojrzeń tłumu. Za sprawą cudu okryła się płaszczem włosów. Imię Agnieszki jest wymieniane w I Modlitwie Eucharystycznej – Kanonie rzymskim. Artyści przedstawiają Agnieszkę z barankiem, gdyż łacińskie imię Agnes wywodzi się zapewne od łacińskiego wyrazu agnus – baranek. Dlatego powstał zwyczaj, że w dzień św. Agnieszki poświęca się baranki hodowane przez trapistów w rzymskim opactwie Tre Fontane (znajdującym się w miejscu ścięcia św. Pawła), a następnie przekazuje się je siostrom benedyktynkom z klasztoru przy kościele św. Cecylii na Zatybrzu. Z ich wełny zakonnice wyrabiają paliusze, które papież nakłada co roku 29 czerwca (w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła) świeżo mianowanym metropolitom Kościoła katolickiego.

  W ikonografii św. Agnieszkę przedstawia się z barankiem mającym nimb lub z dwiema koronami – dziewictwa i męczeństwa. Nieraz obok płonie stos, na którym próbowano ją spalić. Jej atrybutami są ponadto: gałązka palmowa, kość słoniowa, lampka oliwna, lilia, miecz, zwój. W sztuce wschodniej św. Agnieszka przedstawiana jest w szatach żółtych (a nie czerwonych, jak męczennicy) i z krzyżem męczeńskim w ręce.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-21.php3

  Polubienie

 30. Mateusz pisze:

  Trevignano Romano 20 stycznia 2021

  Moje dzieci, ugnijcie kolana w modlitwie. Chciałbym cię pocieszyć, mówiąc, że każde słowo, każdy gest, każde spojrzenie zwrócone na mnie, Króla nieba i ziemi, będzie w tym czasie jeszcze bardziej błogosławione. Patrzę na was i widzę wasze serca i błogosławię was i daję wam mój pokój, który z kolei wniesiecie do waszych domów. Kocham Cię i zawsze tu jestem, czekam na Ciebie każdego dnia jak biedny żebrak, proszę tylko o Miłość.

  Twój Jezus

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   „każde słowo, każdy gest, każde spojrzenie zwrócone na mnie, Króla nieba i ziemi….”

   Tylki się cieszyć że modlimy się w intencji Intronizacji bo skoro nawet spojrzenie jest błogosławione to co dopiero nasza modlitwa w nowennie 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s