List świętego Franciszka z Asyżu do polityków, sędziów i wszystkich sprawujących władzę nad innymi.

StFrancis_part

Św. Franciszek z Asyżu zawsze mówił krótko i na temat. Wysyłając na misje swoich współbraci zalecił im tylko:

„Idźcie i głoście Ewangelię, czasami także słowami.”

List św. Franciszka:

„Do wszystkich przywódców, sędziów, gdziekolwiek sprawujących  władzę, do wszystkich którzy otrzymają ten list, brat Franciszek, wasz sługa w Panu Bogu, mały i pogardzany, życzy wam pokoju i zdrowia.

Rozmyślajcie   i pamiętajcie o tym, że dzień waszej śmierci zbliża się. Błagam was przeto, w całym waszym zabieganiu i w troskach światowych, nie zapominajcie o Panu Jezusie.

Bądźcie posłuszni jego przykazaniom, ponieważ wszyscy, którzy oddalają się od Jego praw są przeklęci i będą przez Niego zapomniani.

A kiedy nadejdzie dzień śmierci, wszystkie te rzeczy, które posiadali i uważali za swoje, będą im zabrane; im bardziej potężni i mądrzy na tym świecie, tym większe męki piekielne będą cierpieli.

Dlatego też radzę wam, moi potężni panowie, abyście odłożyli wszelkie troski światowe i pobożnie przyjmowali komunię Najświętszego Ciała i Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Musicie też okazywać Jezusowi bardzo dużo szacunku wśród ludu wam powierzonego.

Niech każdego wieczoru herold ogłasza, lub ktoś inny oznajmia, że wy i cały lud wam powierzony oddaje cześć i hołd Bogu Wszechmogącemu.

A jeśli tego nie zrobicie, wiedzcie, że w dzień sądu będziecie musieli  zdać sprawę przed Panem, Bogiem waszym, Jezusem Chrystusem.

Ci, którzy wypełnią zalecenia tego listu  niech wiedzą, że są błogosławieni przez Jezusa.

Niech Pan was błogosławi i strzeże. Niech rozpromieni nad wami swoje oblicze i okaże wam miłosierdzie.

Niech was błogosławi i obdarzy swoim pokojem.”

†††

In italiano
Za; https://ksadam.wordpress.com/2013/03/23/list-swietego-franciszka-z-asyzu-do-politykow-sedziow/#more-2289

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

68 odpowiedzi na „List świętego Franciszka z Asyżu do polityków, sędziów i wszystkich sprawujących władzę nad innymi.

 1. Szafirek pisze:

  22 stycznia – św. Wincenty, diakon i męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-22a.php3
  22 stycznia – św. Wincenty Pallotti, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-22b.php3
  22 stycznia – bł. Laura Vicuña, dziewica https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-22c.php3
  22 stycznia – bł. Wilhelm Józef Chaminade, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-22d.php3

  Polubienie

 2. Mateusz pisze:

  Luz de Maria de Bonilla (Argentyna), 20.01.2021., orędzie Maryi

  Umiłowane dzieci Mego Niepokalanego Serca:

  Jesteście Moimi umiłowanymi dziećmi, tymi, które Mój Syn Mi powierzył od [chwili] krzyża. Jesteście [teraz] w czasie zamętu, niepewności i oczekiwania. Którzy [z ludzi] idą dalej [naprzód]? Moje dzieci, które ufają Bożej Woli. Moje dzieci pewne [tego], że Mój Syn was nie porzuci, oraz [tego], że [Ja, wasza] Matka, nie pozostawię was bez opieki. Każde z was posuwa się naprzód w pewności, ponieważ to, co zostało ogłoszone przez Przenajświętszą Trójcę, utrzymuje was w zaufaniu, iż nic się nie może wydarzyć, jeśli nie zostało wcześniej objawione, [tak], abyście się przygotowali, nie zatracili się i mogli ocalić [swoją] duszę. Bez Miłości człowiek nie osiąga Życia Wiecznego… Bez Wiary, człowiek buduje na ruchomych piaskach… Bez Nadziei człowiek gubi kurs z powodu ciągłej niepewności tego czasu… Bez Miłości Miłosiernej w stosunku do siebie samego i wobec bliźniego, człowiekowi nie udaje się robić postępów na drodze duchowej. To jest ta chwila, nie inna, ta zapowiedziana, ta, która doprowadzi was do oczyszczenia, i dlatego musicie wzrastać w Miłości ku wam [samym] i ku bliźniemu, musicie wzrastać w Wierze, Nadziei i Miłości Miłosiernej.

  Dzieci: Uwaga! na uczonych z pustym sercem, na tych, którzy znają literę, a nie [znają] Słowa Bożej Miłości. Uwaga! na tych, którzy nazywają sami siebie chrześcijanami, a gardzą krzyżem, mówią, że idą za Moim Synem, a gardzą swoimi braćmi. Uwaga! na tych, którzy lubią być aktorami, a nie widzami, skoro tymi ludźmi jest wypełniony świat. Podążajcie za Moim Synem, nie gardźcie Nim, nie zostawiajcie Go, by iść za tymi, którzy w Niego nie wierzą albo są błędnymi interpretatorami Słowa Bożego; ci, Moje dzieci, doprowadzą was do utraty Życia Wiecznego, jeśli nie obudzicie się już [teraz]! Przyjmujcie Boski Pokarm, ten, który przedłuża w was [swoją obecność], dlatego wzywam was, abyście trwali w stanie Łaski. Walczcie przeciwko grzechowi, trwajcie w uważności, aby nie upaść. Podążajcie [naprzód] nie zasmucając Ducha Świętego, wołajcie, aby was wspomagał i zapewnił wam siłę potrzebną [do tego], abyście trwali mocni i, jak straże, [abyście] mogli rozpoznać nieprzyjaciela [już] z daleka, i w ten sposób by was nie zaskoczył. Ilu z was, dzieci Mego Serca, uczyniło kroki na drodze, która nie prowadzi was do Życia Wiecznego, lecz są krokami błędnymi, [prowadzącymi] w stronę zła? Postępujcie ostrożnie ze swoimi bliźnimi, dzieci Moje, kochajcie ich ponad siebie samych, gdyż kto kocha swego brata, ten kocha samego siebie, a kto siebie nie kocha, dla takiego jest niemożliwe kochać bliźniego. Utrzymujcie zmysły duchowe w stanie gotowości. Ten czas jest mocny, bardzo delikatny, i jeśli nie będziecie wciąż strzec swojej osobistej drogi, [to] niektóre z Moich dzieci, które nie zdołały zejść z piedestału ludzkiego „ja”, doprowadzą was do tego, że będziecie sługami ich, a nie Mego Syna. W tej chwili wody się poruszają, ale w [waszej] osobistej łodzi towarzyszy wam Mój Syn, abyście wiosłowali [dalej] spokojni pośród wzburzonego morza. Bądźcie roztropni i módlcie się, Kościół Mego Syna znajduje się w niebezpieczeństwie, lekkomyślność przyciąga zło. Zło postępuje naprzód jak cień, który zaciemnia atmosferę Ziemi, zaciemniając tych, którzy nie mają całkowitej dyspozycji, by być wiernymi Memu Synowi. Wezwałam was jako Matka, aby pycha [w was] została obalona dobrowolnie, wezwałam was, abyście patrzyli wewnątrz małości, jaką jest każdy człowiek, a nie jestem słuchana. Czekam na was aż do waszego ostatniego tchnienia, abyście uznali się grzesznikami.

  Najukochańsze dzieci, módlcie się w porę i nie w porę, módlcie się sercem, wiedząc bardzo dobrze, iż w modlitwie znajduje się miłość bliźniego, przebaczenie, oddanie się. Módlcie się, z Miłością Mego Syna ku Jego [lub: waszym] braciom, módlcie się, będąc dobrymi ludźmi, nie bądźcie impulsywni, lecz skłonni do zgody, nie bądźcie sędziami waszych braci, ale bądźcie gotowi udzielić pomocy temu, kto [jej] potrzebuje; to, co dostrzegacie w bliźnim i oceniacie to jako złe postępowanie, jest tym, co znajduje się w was samych.

  Umiłowane dzieci Mego Serca, choroba robi postępy, posuwają się naprzód macki demona, mając władzę nad ludzkością, tak, że to, co przeżywa, przechodzi niezauważenie. Módlcie się, dzieci Moje, módlcie się, Orzeł [Stany Zjednoczone] wejdzie w chaos. Módlcie się, dzieci Moje, módlcie się, Francja padnie łupem najeźdźców. Módlcie się, dzieci Moje, módlcie się, wielkie wulkany wylewają swoją magmę, człowiek patrzy na to jak na spektakl, [a] Niebo jęczy. Módlcie się, dzieci Moje, módlcie się, Pierścień Ognia trzęsie się raz w jednym, raz w innym punkcie, [z bardzo dużą] siłą.

  Moje dzieci, musicie dalej się modlić, wprowadzając modlitwę w czyn, uczestniczcie w Celebracji Eucharystycznej, odwróćcie się ze skruchą od złego postępowania, gdyż to, co nieoczekiwane, nadchodzi jak wiatr. Jestem waszą Matką, nie porzucam was. Jestem waszą Matką, ochraniam was, nie lękajcie się. Błogosławię was, chrońcie się w Moim Niepokalanym Sercu. Mama Maryja

  Witaj, Najczystsza Maryjo, bez grzechu poczęta. x3

  Komentarz Luz de Maria: Bracia: Nasza Matka czuwa nad Ludem Swego Syna. Nasza Matka ponawia swoje wezwanie do modlitwy. Jak Ona mi wyjaśniła: „Modlitwa sercem to rozmyślanie nad każdym słowem, które się wypowiada, odczuwając je w sercu, żyjąc nim i pomagając bratu w [jego] potrzebach.” To nie są powtarzające się [w kółko tak samo] słowa, dlatego mówi się nam, żebyśmy praktykowali modlitwę będąc pełnymi miłości, hojnymi, uprzejmymi i trwającymi w tej postawie Jej Syna, z roztropnością, miłością i szacunkiem dla bliźniego. Nasz Pan dał jeść głodnemu, pomógł potrzebującemu, uleczył chorych, kiedy nauczał… Trzeba łączyć modlitwę z działaniem. Z kolei nasza Matka ostrzega nas przed tym, co przeżywamy, i jak wszystko to będzie posuwać się naprzód, aż ludzkość padnie łupem Nowego Porządku Świata. Trwajmy w zaufaniu do tych Słów naszej Matki: „Na koniec Moje Niepokalane Serce zatryumfuje”. Amen

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   „Bez Miłości człowiek nie osiąga Życia Wiecznego… Bez Wiary, człowiek buduje na ruchomych piaskach… Bez Nadziei człowiek gubi kurs z powodu ciągłej niepewności tego czasu… Bez Miłości Miłosiernej w stosunku do siebie samego i wobec bliźniego, człowiekowi nie udaje się robić postępów na drodze duchowej…

   „Dzieci: Uwaga! na uczonych z pustym sercem, na tych, którzy znają literę, a nie [znają] Słowa Bożej Miłości….”

   Polubienie

 3. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 21 stycznia 2021
  Kochane dzieci, dziękuję wam, że jesteście tu na modlitwie i odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszych sercach. Uwielbiane dzieci, namawiam was, abyście zdecydowali, po której stronie stanąć. Ja, twoja Matka, jestem tutaj, czekam na Twój znak, aby złożyć Ci wiele podziękowań, zwracam się przede wszystkim do ludzkości, która oddała się światu. Zadzwoń, wzywaj mnie, a zawsze będę gotów przyjść z pomocą. Dzieci, oświecenie jest blisko, proszę o mój mały odpoczynek: włóż światło i noś najpiękniejszą zbroję, a umieszczę was w pierwszym rzędzie, teraz was potrzebuję, będziecie chronieni i niewidzialni przez moje anioły, zło będzie nadal zabierać dusze do piekła i tutaj będziecie musieli apostolat i ewangelizować z wielką odwagą i wiarą, być odważni i krzyczeć prawdę, nie lękajcie się. Dzieci, kochajcie i bądźcie namaszczeni,włóż wszystkie swoje boleści w najcenniejsze rany mojego Syna. Teraz zostawiam was z moim macierzyńskim błogosławieństwem w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen

  Polubienie

 4. Adrian pisze:


  SZCZEPIONKA JEST KOMPUTEREM – POTWIERDZONE

  Polubienie

 5. Mateusz pisze:

  Ciekawy artykuł:

  Trzy bardzo ważne kwestie

  Wielce zasłużony dla Kościoła abp Jan Paweł Lenga w swoich wystąpieniach porusza wiele ważnych kwestii. Jest to z pewnością bardzo potrzebny w obecnej sytuacji głos jednego z następców Apostołów, którego Opatrzność Boża za pośrednictwem św. Jana Pawła II uczyniła arcybiskupem ad persona, a wkrótce potem umieściła na polskiej ziemi.

  Nie oznacza to wcale, że katolicy mają obowiązek całkowicie bezkrytycznie przyjmować wszystko, co arcybiskup głosi, tym bardziej że sam powiedział, iż można wypowiadać się krytycznie na temat jego wystąpień[1].

  Z całym szacunkiem dla czcigodnego arcybiskupa Jana Pawła Lengi wypada odnieść się przynajmniej do trzech kwestii szczególnie mocno wyrażonych w jednym z ostatnich wystąpień[2].

  Przede wszystkim nie należy oceniać całego episkopatu na podstawie postępowania niektórych jego członków. Nie ma wątpliwości, że mamy w Polsce jeszcze wielu wspaniałych biskupów, którzy rozumieją obecną sytuację, lecz bardzo potrzebują naszej modlitwy, aby nabrali więcej odwagi do działania.

  Odnośnie do kwestii związanej z obecnym papieżem: jak do tej pory nikt nie przedstawił niepodważalnych dowodów na „niekanoniczny” wybór Franciszka, którego uznają nawet lefebryści[3]. Poza tym herezja materialna nie jest wystarczającym powodem do utraty urzędu Piotrowego, a bp Athanasius Schneider uważa, że nie istnieje taka możliwość[4].

  Gdy chodzi o kwestię dotyczącą Soboru Watykańskiego II, jedyne, co uczciwie można zarzucić dokumentom soborowym, to brak precyzji i dwuznaczne sformułowania zawarte w niektórych fragmentach tekstu, co otwiera pole do mylnych interpretacji[5]. Gdyby właściwie, tzn. w świetle Tradycji Kościoła odczytano to nauczanie, dzisiaj Kościół byłby w stanie wielkiego rozkwitu..

  Tak naprawdę to ostatni sobór był błogosławieństwem dla Kościoła, ponieważ umożliwił ujawnienie się wszystkich wilków w owczych skórach, które w czasach przedsoborowych działały bardziej w ukryciu i mniej zuchwale (dzięki temu Kościół może zostać oczyszczony i odnowiony).

  Obecny kryzys nie zaczął się w czasach posoborowych, gdyż nie wolno zapominać, że na skutek masońskiej rewolucji francuskiej odrzucony został na świecie Boży porządek: upadła monarchia i zapanował „porządek” masoński, a masońskie idee ogarnęły świat i wcisnęły się do Kościoła.

  Papież Grzegorz XVI usiłował reagować do tego stopnia, że nazywał kolej żelazną „drogą do piekła”, uważając, że jej wybudowanie w Państwie Kościelnym przyczyni się do wzmocnienia antymonarchistycznej burżuazji[6], jednak Leon XIII pogodził się z masońskim światem[7].

  Jednocześnie modernizm powoli i stopniowo coraz bardziej zarażał wielu duchownych, aż doszło do tego, że św. Pius X uległ niemieckim modernistom[8].

  Oprócz tego na skutek doświadczenia potworności II wojny światowej i nagłego rozwoju techniki Kościół zmuszony został do wyjścia z dotychczasowego stanu izolacji wobec świata i skonfrontowania się z nowymi, nieznanymi dotychczas wyzwaniami.

  Od momentu wynalezienia i użycia bomby atomowej każda wojna mogła zakończyć się całkowitą zagładą ziemi, dlatego z konieczności zaczęto kłaść nacisk na dążenie do pokoju między narodami, a także na pokojowe współżycie między wyznawcami wszystkich religii (masoneria popierała te dążenia i skrzętnie wykorzystała do swoich celów).

  Jednocześnie znajdujące się w bezbożnych rękach mass media zawładnęły umysłami ludzkimi, zniekształcając i zagłuszając głos Kościoła (brak zaangażowania w tworzenie katolickich mass mediów jest jednym z największych zaniedbań ze strony katolików żyjących w XX wieku).

  Mimo że rozpętana na Wschodzie rewolucja bolszewicka nie zdołała rozprzestrzenić się na Zachód, to jednak kilka dekad później rewolucja obyczajowa lat 60. dopełniła wszystkiego, niezwykle gwałtownie wpływając na zmianę mentalności niemal całej ludzkości.

  Posoborowi papieże zastali sytuację świata ogromnie zmienionego, a ta zmiana utrwaliła się do tego stopnia, że nie byli w stanie się temu przeciwstawić, dlatego usiłowali przekazywać niezmienną prawdę Ewangelii w nowoczesnej formie, co nie zawsze przynosiło rezultaty.

  Napotykali przy tym na przeciwności nie tylko ze strony świata, ale także na sprzeciw ze strony wielu członków samego Kościoła. Szczególnym przykładem jest odrzucenie przez wpływowe europejskie episkopaty encykliki „Humanae vitae”. Po tym wydarzeniu Paweł VI był przekonany, że pozostał osamotniony w Kościele[9].

  Św. Jan Paweł II, który był wykształcony w nurcie tomistycznym[10], dążył do zestawienia nauki św. Tomasza z bardziej współczesnymi nurtami teologicznymi i filozoficznymi. Zawsze jednak trwał przy niezmiennym depozycie wiary katolickiej i niestrudzenie głosił Ewangelię całemu światu, a przykład jego świętego życia wpłynął na wiele milionów ludzi.

  Ten wielki papież doskonale zdawał sobie sprawę z sytuacji panującej w Kościele i na świecie, lecz niewiele mógł uczynić. Na przykład nie jest tajemnicą, że niektóre nominacje biskupie dokonały się bez jego wiedzy i zgody, o czym wspominał także sam abp Jan Paweł Lenga[11]

  Jeszcze mniej był w stanie uczynić Benedykt XVI, który zwłaszcza od momentu rozpoczęcia przywracania bardziej tradycyjnego charakteru obrzędów posoborowej liturgii był ignorowany przez ogromną większość hierarchów Kościoła i zaciekle atakowany przez mass media, aż w końcu ustąpił z urzędu papieskiego[12].

  Obecnie dochodzimy do punktu kulminacyjnego, dlatego Kościół ogarnął wielki chaos, a świat pogrążył się w ciemności. Jednocześnie u wszystkich ludzi dobrej woli budzi się coraz większa świadomość tragizmu obecnej sytuacji i pragnienie całkowitego powrotu do dawnego porządku, który tak naprawdę może przywrócić tylko sam Bóg przez bezpośrednią interwencję.

  Wszystko wskazuje na to, że nadchodzi nowa wiosna Kościoła zapowiedziana przez św. Jana Pawła II. Nadchodzi Triumf Niepokalanego Serca Maryi zapowiedziany podczas objawień w Fatimie. Nadchodzi nowe średniowiecze, lecz udoskonalone. Nadchodzi epoka największego rozkwitu Kościoła, który najpierw musi przejść ostatnią próbę i za wzorem swego Założyciela zostać ukrzyżowany, by zmartwychwstać i zajaśnieć blaskiem prawdy wobec wszystkich narodów.

  Polubienie

  • Jan pisze:

   Nie wiem kto jest autorem tych przytoczonych artykułów, ale nie zgadzam się z teza że sposób wyboru zPapieza Franciszka jest niepodważalny.
   Wystarczy posłuchać KS. Piotra Natanka i jego analizy i przytaczanych faktów i książek w jaki sposób i kto i kiedy wybrał na papieża Franciszka. KS. Natanek jest historykiem i wie co mówi.
   W przekazach „z nieba” sam Jezus i Matka Boża wypowiadają się o Papieżu Franciszku
   i polskim episkopacie. Sami też możemy wyrobić sobie opinię na temat episkopatu
   (komunia na rękę , blokowanie prawidlowej intronizacji , zachęcanie do szczepień itp…)

   Polubienie

 6. Adrian pisze:

  Karbonia 22.01.2021 – 17.10 p.m.

  Nowa Ziemia czeka na Ciebie
  Przeżywać życie w szczęściu i miłości.
  Umiłowane dzieci, o wy, którzy szukacie Mnie w swoim sercu, oto przychodzę, aby was błogosławić.
  Słuchajcie Słowa Bożego, szanujcie Jego prawa, proście Go o przebaczenie za wasze grzechy i naśladujcie Go tak, jak On was prosi.
  Posyłam do was Moje Słowo, przez Mojego proroka, ona mówi wam, co dla was powiedziałem. Wkrótce objawię się światu, w Moim Miłosierdziu przyjdę sądzić Mój lud.
  Jezus mówi do swoich dzieci, do tych, którzy czekają na znak miłości i pokoju: Oto Ja jestem dla was, moje dzieci, Ja jestem Tym, który jest, przychodzę dzisiaj, aby wam błogosławić w waszych domach.
  Odmawiajcie święty Różaniec, poświęćcie go dla triumfu Niepokalanego Serca Maryi, Ona wkrótce zatriumfuje ze wszystkimi swoimi dziećmi, tymi, którzy okażą uległość Mojemu Słowu i pójdą za Nią, aby zostać pouczonymi w sprawach Bożych.
  Cierpienie jest na świecie, umiłowani Moi, każda rodzina ma swoje cierpienie, ale w prawdzie wiedzcie, że wszystko jest łaską, bo przez te piękne dusze zbawię świat.
  Wywołaj do mnie swój ból, nie pozostaniesz niewysłuchany, Ja sam uleczę twoje rany.
  Umiłowani Moi, Moje Serce ocieka Krwią za niegodziwości, które są na świecie, … jak ukrzyżowali Mnie, waszego Stwórcę, tak czynią Moi aniołowie z wami, tymi, którzy Mnie słuchają i idą za Mną, niosąc w milczeniu swój krzyż, najpiękniejszą ofiarę Bogu-Miłości!
  Chodźcie, wasza przyszłość nie jest na tej Ziemi, przechodzicie tędy.
  Jest to wielka próba, którą musisz przejść, aby wejść do życia wiecznego i cieszyć się nim. Nowy Raj jest gotowy, czeka na Ciebie, podążaj za mną w miłości i miłosierdziu.
  Czas się skończył; wkrótce otworzę Moje Niebo i zstąpię, aby zabrać Moje dzieci do Siebie.
  Chodźcie, nic nie jest stracone, Nowa Ziemia czeka na was, abyście żyli życiem w szczęściu i miłości.
  Oddajcie się modlitwie, niech w waszych rękach będzie różaniec święty i każdego dnia jednoczcie się z Jezusem w duchowej komunii.
  Bóg was słucha, nie bójcie się służyć mi tak, jak o to proszę.
  Błogosławieństwo i łaska dla ciebie.
  Jezus, Święty Izraela.

  Polubienie

 7. Adrian pisze:

  Wielki Reset. Finałowe odliczanie

  W dniach 25-29 stycznia dojdzie do pierwszego od wybuchu pandemii spotkania elity w ramach Światowego Forum Ekonomicznego. To właśnie wtedy z dużą dozą pewności zostanie proklamowany „Nowy Porządek Świata”, zwany obecnie „Wielkim Resetem”. Podsumujmy co na ten moment wiemy o potencjalnych planach dla świata i ludzkości.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wielki-reset-finalowe-odliczanie

  Polubienie

 8. Adrian pisze:

  Rząd jest bankrutem! Chcą zabrać oszczędności Polakom… Minister finansów chce wyeliminować gotówkę

  Polubienie

 9. Szafirek pisze:

  23 stycznia – błogosławieni Wincenty Lewoniuk i Towarzysze, męczennicy z Pratulina https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-23a.php3
  23 stycznia – bł. Henryk Suzo, prezbiter https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-23b.php3
  23 stycznia – bł. Mikołaj Gross, męczennik https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-23c.php3
  23 stycznia – św. Ildefons, biskup https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-23d.php3

  Polubienie

 10. Adrian pisze:

  Polacy ruszajcie do banków. Apel ministra finansów
  https://www.o2.pl/informacje/apel-ministra-finansow-wyciagajcie-kase-spod-materacow-6600234641136608a
  tak, jak pieniądze z OFE…..
  Dziękuję za ostrzeżenie lepiej wypłacicć. Bo coś kombinują.

  Polubienie

 11. Mateusz pisze:

  To nie może być przypadek że akurat teraz wychodzi na rynek taka książka: jest przedsprzedaż książki „Bóg Ojciec mówi do ciebie” ze słowami Boga Ojca każdy dzień roku. Autorka ta samo co książki „Maryja mówi do ciebie”
  Zamawiajcie!

  Polubienie

  • Mateusz pisze:

   Ojciec Niebieski nieustannie mówi do swoich dzieci

   Jego słowa uzdrawiają, podnoszą na duchu, dają radość, budzą nadzieję i umacniają. Kto otwiera na nie swoje serce, doznaje prawdziwej przemiany i odkrywa, kim jest dla Boga. Codzienne rozważania przygotowane przez polską pustelnicę przypominają, że Bóg zawsze jest blisko każdego z nas, we wszystkich doświadczeniach naszego życia. Wsłuchuj się w słowa Ojca i otwórz serce na prawdziwe spotkanie z Bogiem!

   s. Bożena Maria Hanusiak – pustelnica Archidiecezji Krakowskiej, autorka książek, m.in. Maryja mówi do ciebie, Modlitewnik do św. Józefa oraz Różaniec z orędziami Maryi.

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    A jeśli ktoś nigdy w życiu nie poznał swojego biologicznego ojca…
    Jak ma zwracać się do Boga Ojca. Człowiek jest poraniony

    Polubienie

   • Marcin pisze:

    Ta rana zostaje na całe życie.

    Polubienie

   • Dorota pisze:

    Siostra Medarda(Zofia Wyskiel) „Przyprowadź mi duszę ”
    cytat: str 714 Tyle razy powtarzam i tak pragnę, aby każdy nazywał Mnie Ojcem. Nie mówcie Mi „Boże” ale „Anna”, to jest „Ojcze”.
    Pragnę być Ojcem pełnym Miłości i Miłosierdzia, pełnym tkliwości , pełnym Serca Ojcowskiego.
    Największą radość sprawiają Mi ci, którzy przychodzą do Mnie z prostotą dziecka i powtarzają Mi wszystkie swoje troski. A jaka to radość dla potężnego Stwórcy być równocześnie Ojcem!.
    Duszę , które Mnie obrały za Ojca, przychodzą jako dzieci do Ojca i otrzymują nadzwyczajne łaski.
    Pragnę, by stworzenie Moje nie lękalo się Mnie, że jestem Bogiem mocnym. Bogiem wszechmogącym, ale by tulili się do Mojego Serca pełnego Miłości, dobroci i nieskończonego Miłosierdzia.
    Mówcie Mi „Ojcze” , ” Ojcze nasz , któryś jest w niebie”.
    O wy wszyscy , którzy idziecie drogą bojaźni, którzy widzicie Mnie, jako Boga sprawiedliwego, Boga, który karze, żyjecie w ciągłym lęku, czy grzechy wasze są przeznaczone, czy grzechy wasze są zapomniane, zawołajcie tylko głosem dziecięcia, pełnego prostoty i wiary : „Ojcze”!
    Na słowo to Serce Moje się wzrusza i gdybym mógł płakać, plakalbym z radości i wesela, że stworzenie Moje zrozumiało
    pragnienie Moje, stało się Moim dziecięciem, a Ja jego Ojcem – Ojcem pełnym litości , miłości i przebaczenia.”(…)

    m

    Polubienie

   • Dorota pisze:

    Abba powinno być a nie Anna

    Polubienie

   • Dorota pisze:

    Powinno być „Abba” a nie Anna

    Polubienie

   • Dorota pisze:

    Powinno być Abba a nie Anna.

    Polubienie

 12. mariusz2015 pisze:

  Polubienie

  • Marcin pisze:

   ”Jeśli jesteś Ojcem”

   Jeśli jestem Twoim dzieckiem,
   A Ty jesteś moim Ojcem,
   Naucz mnie kołysać świat,
   Daj mi rękę,
   Chodźmy w podróż,
   Mów mi z radą,
   Odgoń wiatr.

   Jeśli zwać Cię mogę Ojcem,
   Weź w objęcia mnie i przytul,
   Mów magiczne słowo – kocham,
   Naucz chodzić,
   Patrzeć świtu.

   Jeśli Ojciec – Ty,
   Ja – syn,
   Chcę, byś wiedział o mnie wszystko,
   Chcę, być zawsze w Twoim sercu
   I czuć Twą obecność blisko.

   Jeśli mam być Twoim dzieckiem,
   Stwórzmy razem piękny dom,
   Odśpiewajmy pieśń jedności,
   Wszystkie zwrotki,
   Każdy swą.

   Jeśli jesteś moim Ojcem,
   Pomóż znaleźć, gdy zagubię,
   Otrzyj łzy, kiedy zapłaczę,
   Pozwól pojąć świat rozumnie.

   Jeśli jestem Twoim synem
   I Ty jesteś moim Ojcem,
   Tak zostańmy życie całe
   I obudźmy w Niebie potem.

   Polubienie

 13. Millka pisze:

  Pilny przekaz od Pana Jezusa Króla Polski i Wszechświata

  do WSZYSTKICH !!!

  Wezwanie do postu i szczególnej modlitwy w Pierwszy piątek lutego / 5 II 2021r./

  „Ja Jezus Chrystus Król Polski i Bóg w II Osobie Trójcy Przenajświętszej, wzywam wszystkich do postu w Pierwszy piątek lutego / 5 II 2021r./, w intencji: „Przebłagania Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej za grzechy Narodu Polskiego” , a wieczorem również w ten jeden dzień w tej samej intencji o godzinie 20.00: Różaniec święty -Tajemnice chwalebne oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  Na „to” POLSKO, błogosławi Wam całe Królestwo Boże, liczymy na was. Chrystus Król Polski i Wszechświata”.

  Wspólnoty: „W posłudze” oraz „Domy Modlitwy św. JPII’.

  Przypominamy, że po Koronacji Jezusa na Króla Polski w Świebodzinie 31X2020r. wiele osób realizuje wołanie Króla Polski i modli się codziennie o godz. 20.00 w intencji dziękczynnej za przyjętą Intronizację. W tym ciągu modlitw, jeden dzień ma być wyjątkiem, jeśli chodzi o treść intencji. Gdy nadejdzie dzień 5II 2021r. w tym dniu zawieszamy intencję dziękczynną za Intronizację, a pościmy cały dzień/ różne formy postu /, oraz o godz. 20.00 odmawiamy Różaniec- Tajemnice chwalebne oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w intencji „Przebłagania Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej za grzechy Narodu Polskiego”.

  Z wielką odpowiedzialnością przyjmujmy Wielki Apel Chrystusa Króla Polski o post, o modlitwę różańcową i koronkę do Bożego Miłosierdzia za Polskę w Pierwszy piątek lutego-5II 2021r. Prosimy wszystkie Domy Modlitwy św. JPII, całe „Przymierze Bożej Miłości”, wszystkie wspólnoty religijne działające w naszej Ojczyźnie i wśród Polonii, wszystkich wyznawców Chrystusa; o szczególną mobilizację duchowo- osobową, poprzez powyższą ofiarę postno-modlitewną.

  Przekazujmy tą informację jeden drugiemu, gdzie się tylko da i twórzmy 5 II 2021r. w naszych domach największe w dziejach Polski „Modlitewne Zjednoczenie Narodowe”. Zbudźmy się ze snu i przystąpmy do wspólnej „platformy” modlitewnej. Ta „formacja” nigdy nie zawiedzie i wierzymy mocno, że ochroni Polskę. Do każdej rodziny niech dotrzeć ta informacja:

  Pilny przekaz od Pana Jezusa Króla Polski i Wszechświata
  do WSZYSTKICH !!!
  Wezwanie do postu i szczególnej modlitwy w Pierwszy piątek lutego / 5 II 2021r./
  Szczegóły: http://www.domymodlitwyjp2.pl

  Polubienie

  • mariusz2015 pisze:

   Miilko,
   Ponieważ pierwsza Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski nie przebiegła wg. relacji i życzenia s.b. Rozalii Celakówny, to modlimy się dalej aby Intronizacja przebiegła wg. Woli Bożej. Np. ja modlitwy z Księgi Prawdy przez Zoom w grupie – jest różaniec,
   modlitwy ok 1,15. Post…

   Polubienie

   • Millka pisze:

    Mariuszu 2015 – nigdy nie jest za wiele modlitwy, a zwłaszcza w tym czasie, gdzie dokładnie widać do czego to wszystko zmierza. Nie nam oceniać apelu Boga o modlitwę za Polskę.

    Polubienie

   • mariusz2015 pisze:

    Millko, to prawda, dlatego módlmy się, kto może niech pokutuje i pości… Niech różnice spajają, bowiem idziemy pod jednym sztandarem, a w zasadzie dwoma Jezusa i Maryi i do jednego celu, czyż nie?

    Polubienie

  • Dorota pisze:

   Kanały na Youtube
   58ALFA
   Ussuri3
   rozpowszechniają ten apel
   58alfa ma 37946 wyświetleń 2,3tysiaca łapek w górę
   Ussuri3 2957 wyświetleń i 427 łapek w górę
   Módlmy się za Polskę naszą Ojczyznę i za nas Polaków niech nas ta modlitwa Apel łączy a nie dzieli, nie czas na spory, czas na modlitwę o przegonienie zła które zagraża naszej ojczyźnie i nam Polakom.
   Krew Jezusa ocal nać i nasza ojczyznę Polskę!!!
   KRÓLOWO ŚWIĘTEGO SZKAPLERZA POGROMCZYNI ZLEGO módl się za nami!?

   Polubienie

   • mariusz2015 pisze:

    Doroto, np. wiele grup modlitewnych Jezus do Ludzkości przyłącza się codziennie Różańcem św., Krucjatami Modlitwy na Zoom’ie – czytane są Orędzia MBM i grupy się codziennie rozrastają. Oczywiście jest post.
    Szczęść Boże!

    Polubienie

   • mariusz2015 pisze:

    Popieram wszystkie długofalowe akcje modlitewne z Jezusem i Maryją.

    Polubienie

   • Dorota pisze:

    Mam modlitewnik krucjata modlitwy z podziałem na dni tygodnia , modlę się tymi modlitwami, mam pieczęć, medalik , nie łącze się na zoomie bo nie wiem jak się zalogować, odpowiadam modlitwą na prośbę Jezusa o modlitwę w określonym czasie i intencji jaka jest w przekazach na tym blogu i innych blogach z orędziami z nieba.(nie mam książek z orędziami MBM
    bo są dla mnie za drogie)
    Pozdrawiam wszystkich.
    Z Bogiem.

    Polubienie

 14. Adrian pisze:


  ŻYWNOŚĆ 2030 – CZĘŚĆ 2

  Polubienie

 15. Mateusz pisze:

  W niedzielę 24 stycznia rozpoczną się silne oddziaływania magnetyczne planet, krótkotrwały spadek nastąpi 31 stycznia. Od 27 stycznia oddziaływania gwałtownie zaczną narastać do szczytu 29-30 stycznia. Osoby wrażliwe na zmiany magnetyczne, oddziaływania mogą odczuwać na ponad dobę przed szczytami i po szczytach w formie: bólu głowy, bólu stawów, zmęczenia i szumów usznych często z modulacjami.
  W tym czasie może wystąpić wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej.

  Polubienie

 16. Adrian pisze:

  dopiero co się zaczął rok, a nie ma tygodnia by jakiś nieszczęscia były w mojej rodzinie….

  Polubienie

 17. Adrian pisze:

  Microsoft opatentował reanimację zmarłych jako 3D „chatboty”.
  „Gigant technologiczny zaproponował możliwość stworzenia chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który byłby budowany na bazie profilu osoby, który obejmowałby między innymi jej „obrazy, dane głosowe, posty w mediach społecznościowych, wiadomości elektroniczne.”, Informuje IGN. „Zakłada się, że chatbot byłby wtedy w stanie symulować ludzką rozmowę za pomocą poleceń głosowych i / lub czatów tekstowych”.

  Patent wyjaśnia, że ​​chatbot może być postacią historyczną, celebrytą, przyjacielem lub krewnym, a nawet kopią „użytkownika tworzącego / szkolącego chatbota”.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/microsoft_opatentowal,p1598266278

  Polubienie

 18. Adrian pisze:


  WOJNA 2025 – PROROCTWO

  Polubienie

 19. Adrian pisze:

  z komentarzy:
  ” Pojawiają się pierwsze czytniki szczepionki covidowej. Jak sądzicie ile czasu trwa budowanie od prototypu po masową produkcje takich urządzeń? 6 miesięcy? Hehehe tylko idiota w to uwierzy. To jest minimum 5 lat przygotowań, testów i wdrożenia do produkcji. ”
  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/gallery_medium.jpg?itok=1PCdO8Ij
  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/v27tmbnsybactyvevlcza4pkertqukgfxs_5vmt45y0.jpg?itok=ao70MfxB
  http://www.zmianynaziemi.pl

  Polubienie

 20. Adrian pisze:

  HIT! Łukaszenka dobitnie wyjaśnia polskich polityków! „Duda sfałszował wybory!”
  https://gloria.tv/post/QxwqrjFNMLi63QXn3TqU3Etcw

  Polubienie

 21. Adrian pisze:

  … Kiedy dopełni się miara wybranych, świat istniał nie będzie!
  Dał mi Pan poznać w jednym momencie grzechy świata całego w dniu tym popełnione. Zemdlałam z przerażenia i pomimo że znam całą głębię miłosierdzia Bożego, zdziwiłam się, że Bóg pozwala istnieć ludzkości. I dał mi Pan poznać, kto podtrzymuje istnienie tej ludzkości: to są dusze wybrane. Kiedy dopełni się miara wybranych, świat istniał nie będzie (Dzienniczek 926)

  ****************
  Powstaje podręcznik dla 10-latków z instruktażem, jak dokonać aborcji bez wiedzy rodziców
  https://jedenznas.pl/powstaje-podrecznik-dla-10-latkow-z-instruktazem-jak-dokonac-aborcji-bez-wiedzy-rodzicow/
  =======================
  Do Francji wjedziesz z tylko z negatywnym wynikiem na COVID-19!

  Osoby, które będą chciały wjechać do Francji, będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Nowe obostrzenia wejdą w życie w najbliższą niedzielę.
  https://prawy.pl/112485-do-francji-wjedziesz-z-tylko-z-negatywnym-wynikiem-na-covid-19/

  Polubienie

 22. Adrian pisze:

  To juz oficjalnie i uroczyscie. Otwarcie pierwszego obozu dla lamiacych …
  https://streamable.com/safx25
  … restrykcje i kwarantanne.Fajny ten oboz, taki europejski, wygodny, wszyscy sie tam usmiechaja i wogole bajery. Mundury majo nowe i na spacerniak mozna wyjsc, brak słów aby to ogólnie skomentować…………W Niemczech tworzone już są specjalne obozy pod dozorem Policji, w których więzione będą osoby wielokrotnie nieprzestrzegające obostrzeń! Wkrótce do obozów trafią także osoby, które się nie „zaszczepią”, a później ci, którzy się nie zaczipują! Na Słowacji chce się wprowadzić przymusowe „testy” przesiewowe! Jeśli się im nie podda, to nie wyjdzie się samemu na zewnątrz, ale z psem już tak! To absurd! Czasy III Rzeszy to dziś mały Miki! Technologia poszła znacznie do przodu, więc oprawcy wykorzystują nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania! Słowacja, Austria i Niemcy wprowadzają ostre restrykcje! Na Słowacji robi się bezpłatne i najbardziej nierzetelne spośród innych „testów” „testy” antygenowe! Organizuje się powszechne „testowanie”, podczas którego przez 10 dni wszyscy muszą się poddać „testowaniu”! Od 27 stycznia w tym kraju bez negatywnego wyniku „testu” nie wyjdziesz z domu – czyli nie pójdziesz do pracy, na pocztę, nie wyjedziesz za granicę itd.! Jedynym wyjątkami będą: pójście do apteki, drogerii, lekarza, najbliższego sklepu, na zrobienie „testu”, opiekę ludzi i zwierząt oraz spacer ze zwierzęciem nie dalej niż 1 km od domu! „Testy” będą ważne tylko do 2 lutego i trzeba będzie je co chwilę powtarzać! Za chwilę będzie bardzo podobnie ze „szczepieniami”! Rządy wprowadzą totalny nakaz „szczepień” i ludzie nie będą mogli iść do pracy – przeżyć, więc się „zaszczepią”! Słowacy mogą zrobić tak, że będą pożyczać psy od innych, aby wyjść na spacer! Przymusowe „testowanie” jest tylko dla Słowaków od 15. do 60. roku życia oraz tych, którzy nie są niepełnosprawni! To absurdalne! Częste „testowanie” = duże ilości (w znacznej mierze fałszywych) zakażeń! Obostrzenia nie zostaną zdjęte! W Austrii lockdown miał się skończyć miesiąc temu, a został przedłużony do 7 lutego! Od 25 stycznia zaostrzy się tam nawet obostrzenia i będzie wymagało od ludzi noszenia masek FFP2, a nie obojętnie jakich oraz trzymania dwóch metrów odległości od innych osób, a nie jednego metra, jak jest teraz w Austrii! Jedynie maski FFP2 i lepsze mogą uchronić przed wirusem w aerozolu! W Austrii masek nie trzeba nosić na ulicach! Maski FFP3 będą sprzedawane także masowo w popularnych sklepach! Niemieckimi obozami dla opornych będą obozy dla uchodźców, zakłady poprawcze, oddziały szpitalne, ośrodki zatrzymań i inne miejsca! Mogą tam trafić oporni obostrzeniom! Policja będzie ich tam nadzorować! W wielu niemieckich krematoriach obecnie daje się nawet o dwa razy (200%) więcej ciał do spalenia niż w ubiegłym miesiącu! Kremacja jest idealna, aby zatuszować prawdziwą przyczynę zgonu, jaką można odkryć podczas sekcji zwłok! W Niemczech sytuacja koronawirusowa jest lepsza niż w Polsce, pomimo, że robi się tam znacznie więcej „testów”! W dodatku to tam są niezwykle srogie obostrzenia, a w Polsce nie! Umieszczanie ludzi w niemieckich obozach będzie bez wyroków sądowych! To jest na wzór obozów FEMA, gdzie mają trafić ludzie, którzy nie poddadzą się NWO! Będzie taka mordownia, że ludzie, żeby móc przeżyć (iść do pracy) „zaszczepią” się! Nieliczni oporni będą pozamykani w obozach! Niemcy apelują, żeby ich restrykcje były też we wszystkich innych krajach europejskich! Nasz zachodni sąsiad chce zmuszać ludzi do pracy zdalnej, ograniczać spotkanie międzyludzkie i wdrożyć godzinę policyjną!

  Polubienie

  • Marcin pisze:

   Tutaj w Niemczech lockdown miał trwać do 10 stycznie ale został przedłużony do połowy lutego. Jak na razie.
   Nie można już od zeszłego tygodnia nosić na twarzy w sklepach i w środkach komunikacji miejskiej własnorobionych masek z materiału, ale to muszą być maski właśnie FFP2 albo te szpitalne jednorazowe.
   Przy tym zarabiają koncerny na tym bo np. taka jedna maska FFP2 kosztuje tutaj pomiędzy 4 a 8 euro. Bo są różne rodzaje.

   Polubienie

   • Marcin pisze:

    Małe sklepy pozamykane, kwiaciarnie, butiki, sklepy odzieżowe i obuwnicze pozamykane, sklepy budowlane pozamykane. Nawet odebrali małym sklepom sprzedawanie masek z materiału. Teraz na maskach zarabiają przede wszystkim apteki. Niemcy byli taką potegą w Europie pod względem gospodarczym, rozwojowym a przez taki głupi lockdown wszystko idzie na dno. Merkel słucha innych co pociągają za sznurki i pewnie rząd fostaje za to profity, to się nie dziwić. Tylko troszczą się o siebie.
    Dobrze że jeszcze nie wprowadzili tu obowiązku szczepień na koronę. Wtedy to nie wiem. Chyba przyjadę do Polski..nie wiem

    Polubienie

   • Millka pisze:

    Marcinku- szczepionki będą obowiązkowe w całej Unii. Na dodatek będą zamykać granice. Powinieneś rozważyć przyjazd już teraz, bo niepokorni będą izolowani w obozach- wszak mają w tym „historyczne” doświadczenie.
    W Polsce też będą chcieli wprowadzić przymus, ale Pan Bóg pokrzyżuje im plany .

    Polubienie

 23. Szafirek pisze:

  24 stycznia
  Święty Franciszek Salezy,
  biskup i doktor Kościoła

  Franciszek urodził się pod Thorens (w Alpach Wysokich) 21 sierpnia 1567 r. Jego ojciec, także Franciszek, był kasztelanem w Nouvelles i miał tytuł pana di Boisy. Matka, Franciszka, pochodziła również ze znakomitego rodu Sionnaz. Spośród licznego rodzeństwa Franciszek był najstarszy.
  W domu otrzymał wychowanie głęboko katolickie. Duży wpływ na jego późniejsze życie wywarła mamka Puthod i kapelan Deage. Jednak wpływ decydujący na wychowanie syna miała matka. Wyszła za pana di Boisy, gdy miała zaledwie 15 lat. On miał wówczas 45 lat, mógł być zatem dla niej raczej ojcem niż mężem. Wychowała 13 dzieci. Jej opiece było zlecone ponadto całe gospodarstwo i służba. Franciszka umiała znaleźć czas na wszystko, była bardzo pracowita, systematyczna, spokojna i zapobiegliwa. Właśnie przykład matki będzie dla Franciszka wzorem, jaki poleci osobom żyjącym w świecie, by nawet wśród najliczniejszych zajęć umiały jednoczyć się z Panem Bogiem.
  W roku 1573 jako sześcioletni chłopiec Franciszek rozpoczął regularną naukę w kolegium w La Roche-sur-Foron. W dwa lata później został przeniesiony do kolegium w Annecy, gdzie przebywał trzy lata. W tym też czasie przyjął pierwszą Komunię świętą i sakrament bierzmowania (1577). Kiedy miał 11 lat, zgodnie z ówczesnym zwyczajem otrzymał tonsurę jako znak przynależności do stanu duchownego. Kiedy miał zaledwie 15 lat, udał się do Paryża, by studiować na tamtejszym słynnym uniwersytecie. Ponadto w kolegium jezuitów studiował klasykę. W czasie tych studiów owładnęły nim wątpliwości, czy się zbawi, czy nie jest przeznaczony na potępienie. Właśnie wtedy wystąpił we Francji Kalwin ze swoją nauką o przeznaczeniu. Franciszek odzyskał spokój dopiero wtedy, gdy oddał się w niepodzielną opiekę Matki Bożej w kościele św. Stefana des Gres. Franciszek studiował ponadto na Sorbonie teologię i zagadnienia biblijne. Do rzetelnych studiów biblijnych przygotował się dodatkowo przez naukę języka hebrajskiego i greckiego.
  Posłuszny woli ojca, który chciał, by syn rozpoczął studia prawnicze, które mogły mu otworzyć drogę do kariery urzędniczej, Franciszek udał się z Sorbony do Padwy. Studia na tamtejszym uniwersytecie uwieńczył doktoratem. Wybrał się następnie do Loreto, gdzie złożył ślub dozgonnej czystości (1591). Potem odbył pielgrzymkę do Rzymu (1592). Kiedy syn powrócił do domu, ojciec miał już gotowy plan: zamierzał go wprowadzić jako adwokata i prawnika do senatu w Chambery i czynił starania, by go ożenić z bogatą dziedziczką, Franciszką Suchet de Mirabel. Franciszek jednak ku wielkiemu niezadowoleniu ojca obie propozycje stanowczo odrzucił. Natomiast zgłosił się do swojego biskupa, by ten go przyjął w poczet swoich duchownych. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1593 przy niechętnej zgodzie rodziców. Jednocześnie został prepozytem kolegiaty św. Piotra, co uczyniło go drugą osobą po miejscowym biskupie.

  Święty Franciszek SalezyW rok potem (1594) za zezwoleniem biskupa Franciszek udał się w charakterze misjonarza do okręgu Chablais, by umocnić w wierze katolików i aby próbować odzyskać dla Chrystusa tych, którzy odpadli od wiary i przeszli na kalwinizm. Właśnie ten rejon Szwajcarii został wówczas przyłączony do Sabaudii (1593). Wśród niesłychanych trudów Franciszek musiał przełęczami pokonywać wysokości Alp, dochodzące w owych stronach do ponad 4000 m. Odwiedzał wioski i poszczególne zagrody wieśniaków. Miał dar nawiązywania kontaktu z ludźmi prostymi, umiał ich przekonywać, swoje spotkania okraszał złotym humorem. Na murach i parkanach rozlepiał ulotki – zwięzłe wyjaśnienia prawd wiary. Może dlatego właśnie Kościół ogłosił św. Franciszka Salezego patronem katolickich dziennikarzy. Wśród jego cnót na pierwszy plan wybijała się niezwykła łagodność. Był z natury popędliwy i skory do wybuchów. Jednakże długoletnią pracą nad sobą potrafił zdobyć się na tyle słodyczy i dobroci, że przyrównywano go do samego Chrystusa.
  W epoce fanatyzmu i zaciekłych sporów Franciszek objawiał wprost wyjątkowy umiar i łagodność. Jego ujmująca uprzejmość i takt spowodowały, iż nazwano go „światowcem pośród świętych”. W kontaktach między ludźmi wyznawał zasadę: „Więcej much się złapie na kroplę miodu aniżeli na całą beczkę octu”. Według podania miał on w ten sposób odzyskać dla Kościoła kilkadziesiąt tysięcy kalwinów. W swojej żarliwości apostolskiej Franciszek posunął się do tego, że w przebraniu udał się do Genewy i złożył wizytę głowie Kościoła kalwińskiego, Teodorowi Beze, usiłując nakłonić go do powrotu na łono Kościoła katolickiego. Wizytę ponowił Franciszek aż trzy razy, chociaż nie dała ona konkretnych wyników.
  Misja w Chablais trwała 4 lata. W roku 1599 papież Klemens VIII mianował Franciszka biskupem pomocniczym. Po otrzymaniu sakry biskupiej Franciszek udał się ponownie do Chablais, by dokończyć tam swoją misję (1601).
  W 1602 r. został biskupem Genewy po śmierci biskupa Graniera. Z właściwą sobie żarliwością zabrał się natychmiast do dzieła. Rozpoczął od wizytacji 450 parafii swojej diecezji, położonej po większej części w Alpach. Niestrudzenie przemawiał, spowiadał, udzielał sakramentów świętych, rozmawiał z księżmi, nawiązywał bezpośrednie kontakty z wiernymi. Wizytował także klasztory. Zreformował kapitułę katedralną. Zdając sobie sprawę, jak wielkie spustoszenia może sprawić ignorancja religijna, popierał Bractwo Nauki Chrześcijańskiej. Za podstawę nauczania wiary służył katechizm, ułożony niedawno przez kardynała św. Roberta Bellarmina. Sam także cały wolny czas poświęcał nauczaniu. Stworzył nowy ideał pobożności – wydobył z ukrycia życie duchowe, wewnętrzne, praktykowane w klasztorach, aby „wskazywało drogę tym, którzy żyją wśród świata”. W roku 1604 zapoznał się Franciszek ze św. Joanną Franciszką de Chantal i przy jej współpracy założył nową rodzinę zakonną sióstr Nawiedzenia NMP (wizytek). Uzyskała ona zatwierdzenie papieskie w 1618 r. W 1654 r. przybyły one do Polski i zamieszkały w Warszawie. Zaproszony do Paryża w celu odbycia konferencji (1618-1619), Franciszek zapoznał się tu ze św. Wincentym a Paulo.
  Zmarł nagle w Lyonie, w drodze powrotnej ze spotkania z królem Francji, w dniu 28 grudnia 1622 r. Jego ciało przeniesiono do Annecy, gdzie spoczęło w kościele macierzystym Sióstr Nawiedzenia. Jego serce zatrzymały jednak wizytki w Lyonie. Beatyfikacja odbyła się w roku 1661, a kanonizacja już w roku 1665. Papież Pius IX ogłosił św. Franciszka Salezego doktorem Kościoła (1877), a papież Pius XI patronem dziennikarzy i katolickiej prasy (1923). Ponadto czczony jest jako patron wizytek, salezjanów i salezjanek (Towarzystwa św. Franciszka Salezego, założonego przez św. Jana Bosko); Annecy, Chabery i Genewy.
  Jego pisma wyróżniają się tak pięknym językiem i stylem, że do dnia dzisiejszego zalicza się je do klasyki literatury francuskiej. Do najbardziej znanych należą: Kontrowersje, Filotea, czyli wprowadzenie do życia pobożnego (1608) i Teotym, czyli traktat o miłości Bożej (1616). Zostało także sporo jego listów (ok. 1000).
  Co roku w dzień wspomnienia św. Franciszka Salezego papież ogłasza orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W Polsce ten dzień obchodzony jest w III niedzielę września.

  Ikonografia przedstawia św. Franciszka Salezego w stroju biskupim – w rokiecie i mantolecie lub w stroju pontyfikalnym z mitrą na głowie. Jego atrybutami są: gorejąca kula ośmiopłomienna, księga, pióro, serce przeszyte strzałą i otoczone cierniową koroną trzymane w dłoni.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-24a.php3

  24 stycznia
  Błogosławiona Paula Gambara Costa, tercjarka https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-24b.php3

  Polubienie

 24. mariusz2015 pisze:

  Polubienie

 25. Adrian pisze:

  Karbonalia 23-01-2021 – godz. 16:22 pierwsza lokacja

  Proście o Moją pomoc, Moje dzieci, Ja jestem waszą Matką.
  Do twoich sług.
  W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen
  Moje dzieci, Moi umiłowani, oto jestem wśród was, jestem tu na tej Świętej Górze, pobłogosławionej przez Niebo. Dziś chcę wam objawić Moje przyjście pośród was, chcę wam powiedzieć, że wezmę was za rękę i poprowadzę was w tej ostatniej walce z szatanem.
  Przygotujcie się duchowo, moje dzieci, wejdźcie w duchową komunię z Jezusem i chwyćcie w swoje ręce broń świętego Różańca. Bądźcie mocni w modlitwie; bądźcie odważni w głoszeniu Słowa Bożego światu; bądźcie takimi, jakich Bóg od was żąda: pokornymi sługami w Jego służbie, w tym Dziele.
  Wezwanie to było dla was, moje dzieci, łaską, którą, jak widzę, przyjęliście z miłością. Mile, które pokonujecie za każdym razem, aby dotrzeć do tego Świętego Miejsca, są błogosławione przez Pana. Pan wynagrodzi wam wszystko, moje dzieci, On napełni was wszelkim dobrem i wprowadzi was do nowego życia, gdzie będziecie mieli tylko szczęście i miłość.
  Chodźcie, moi ukochani! Dalej, ludu Boży! Wam będzie dane dziedzictwo Boże, będziecie protoplastami nowego pokolenia, będziecie tworzyć lud święty.
  Czas się skończył, kurtyna ma opaść na ten świat grzechu, Pan spieszy się, aby wszystko odnowić.
  Przygotujcie wasze domy, przygotujcie ołtarz, świece, sakramentalia pod ręką, ale przede wszystkim bądźcie przygotowani duchowo, wasza dusza niech będzie w czystości.
  Proś o przebaczenie, na kolanach, przed Krucyfiksem.
  Proście o pomoc Nieba, proście o moją pomoc, małe dzieci,
  Jestem twoją matką.
  Będę biegła do Ciebie za każdym razem, gdy zawołasz mnie MAMO!
  Mamusiu Jezusa i wasza Mamusiu, moje dzieci! Kocham was z całego serca, Jezus dał mi was, a ja was do siebie przygarniam, jako Matka będę was wspierać w każdej sytuacji, w każdym zmaganiu, z jakim przyjdzie wam się zmierzyć w tym czasie, i zawsze będziecie w Bożym błogosławieństwie.
  Nigdy nie oglądaj się za siebie, nie patrz ani w prawo, ani w lewo, idź naprzód po Rzeczy, o które prosi cię Jezus.
  Chwała niech będzie Jezusowi Chrystusowi. Zawsze bądźcie chwaleni.
  Błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
  Łączę moje ręce z waszymi, naznaczam wasze serca znakiem krzyża i proszę was, abyście w tej ostatecznej walce byli prawdziwymi żołnierzami Chrystusa.
  No dalej, wszystko się zaczęło!!! … I wszystko dobiega końca!!! Amen.

  Polubienie

 26. Adrian pisze:

  Karbonia 23 stycznia 2021 r. o godz. 16.59.

  Wystarczy! Nadeszła godzina! … To jest Wielkanoc Pana!

  Ja jestem kwiatem pszenicy!
  Umiłowane dzieci, przebaczę każdemu z was, wszystkim, którzy czczą Mnie waszą miłością. Powstanie we mnie nowe życie, będziesz piękna jak słońce i będziesz świecić nieskończonym światłem.

  Dzisiaj Jezus woła do swojego ludu o pilne nawrócenie, nie ma już czasu do stracenia, wszystko się zaczęło, wielkie bóle spadają na niewierną Ludzkość.
  Bądźcie gotowi z przepasanymi biodrami, butami na nogach i laską w rękach.

  Maryja, Najświętsza Dziewica, jest gotowa wziąć swoje dzieci do siebie i poprowadzić je do ostatecznej walki z szatanem.
  Ona kieruje waszym życiem, przyobleka was w siebie i wyświęca na kapłanów Jezusa, dzieci uhonorowane przez Ojca za wielką służbę, jaką pełnicie, za zaufanie, jakim Go obdarzyliście.

  Na Ziemi zbliża się dramatyczny koniec, … Ziemia przejdzie wielką katastrofę, ta Ludzkość zostanie wystawiona na próbę.
  Słońce jest już wysoko, wszystko jest już w stanie bólu, jego ogień spadnie na Ziemię, żaden człowiek nie będzie w stanie powstrzymać tej katastrofy.

  Najświętsza Dziewica przychodzi wam na ratunek, okryje ziemię płaszczem, aby was chronić i włoży w siebie swoje dzieci, aby chronić je przed tym wszystkim, co nadejdzie.
  Bóg spieszy się, aby zamknąć swój plan zbawienia, chce dać swoim dzieciom utracony Raj: … Otworzy na nowo nowe życie, nowy Raj dla wszystkich swoich dzieci.

  Głos Boga woła o sprawiedliwość,
  Ta ludzkość zaprzedała się szatanowi.
  i nie wraca do swego Stwórcy, zwrócił się przeciwko Niemu.

  Nadeszła godzina Boskiej sprawiedliwości, Bóg nie może już dłużej tego znieść, Jego serce ocieka krwią, Jego rany są otwarte, Jego twarz jest zraniona tysiącem łez bólu.

  Bóg Miłości cierpi z powodu postępowania swojego ludu, z powodu zaparcia się swoich dzieci, (…) Nie omieszka teraz interweniować, ponieważ nie może wyjść poza ten ból.

  Dzieci moje, łączcie się w modlitwie, każdy w swoim domu.
  Módlcie się bardzo moje dzieci. Jednoczcie się w nieustannej modlitwie, nawet jeśli na odległość.
  Rozpoczniesz prawdziwą misję z Maryją, spotkasz Najwyższego, zostaniesz wzięty przez Niego i umieszczony w Jego wielkości, gdzie wszystko jest nieskończoną radością i ogromną miłością.

  Godzina gorzko bije dla tych, którzy nie chcą zrozumieć. Bądźcie ostrożne Moje dzieci, Moje powiedzenie jest powiedzeniem, które nie przemija, Mój płacz jest płaczem, który nie może się teraz skończyć, … Muszę wszystko zakończyć, Wystarczy! Nie będę patrzył na dzieci, które się mnie wyparły, które codziennie zabijają przez aborcje i plugawą podłość.

  Wystarczy! Nadeszła godzina! …To jest Pascha Pana!

  Błogosławię Cię w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
  Idź w pokoju Chrystusa, umieścić znak Jego miłości w tobie. Amen

  Polubienie

 27. Mateusz pisze:

  Edson Glauber (Itapiranga, Brazylia), 23.01.2021., orędzie Maryi, Królowej Pokoju i Różańca Świętego

  Matka Najświętsza przyszła dziś razem z Dzieciątkiem Jezus i św. Józefem. Dała nam następujące orędzie:

  Pokój, Moje umiłowane dzieci, pokój! Moje dzieci, Ja, wasza Matka, przychodzę z Nieba razem z Mym Boskim Synem i św. Józefem, aby pobłogosławić wasze rodziny i zanieść do Nieba wasze prośby. Miejcie wiarę, Moje umiłowane dzieci; nie jesteście sami w tych trudnych czasach. Bóg jest z wami i was błogosławi. Nie odrywajcie się od świętej drogi Pana, nie traćcie wiary. Nie dajcie się pokonać [dosł. powalić] wobec prób, ani przez rozpacz, ani przez strach. Bóg jest pokojem i swój pokój On wam daje w tej chwili. Ja was kocham, i spuszczam na was i na wasze rodziny deszcz łask z Nieba, te łaski wam pomogą być wiernymi Bogu aż do końca waszego życia i zawsze czynić Jego Boską Wolę. Wierzcie, wierzcie, wierzcie, a zobaczycie wielkie cuda Boże w waszym życiu, [takie, jakich jeszcze] ludzkie oczy nigdy [wcześniej] nie widziały, i będziecie oddawać Panu chwałę każdego dnia za Jego wielkie cuda. Demon pragnie śmierci, ale Bóg tchnie na was Ducha Życia. Demon pragnie cierpień, ale Bóg da wam dar swej siły i swego męstwa, aby zwalczyć wszelkie zło. Demon pragnie braku wiary, braku modlitwy i istnień [dosł. żyć] [ludzkich] zniszczonych przez grzech, ale Bóg zadziała swą łaską i przyniesie swoje dary i swoje światło, które odnowią całą powierzchnię Ziemi, dla tych wszystkich, którzy ufają Jego miłości i którzy Mu służą. Kocham was, Moje dzieci, i was błogosławię: w Imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen!

  Polubienie

 28. KIELICH pisze:

  Jutro Święto Nawrócenie Świętego Pawła Apostoła… Jasność z Nieba… Głos z Nieba…
  Niech się wszystko rozpocznie, pragnę dostać zadanie od Jezusa. Takie, żebym nie miał wątpliwości, że pełnię Wolę Bożą. Jestem gotów Panie. Kocham Cię Jezu.

  Polubienie

 29. KIELICH pisze:

  Tęsknię za Interwencją Bożą tak bardzo, że płakać mi się chce, jak pomyślę, że może to być jeszcze za odległy czas. Ja pragnę by wszystko wydarzyło się … jutro.

  Polubienie

  • Millka pisze:

   Interwencja Boża – rozpocznie czas ostatniego okresu – armagedonu ; trzeciej wojny światowej ,ukazania się antychrysta i wszelkiego rodzaju kar aż do ostatniej kary – 3 dni ciemności.
   Każdy z nas raczej tęskni za ukróceniem wszelkiego zła , zwycięstwem dobra, za życiem w odnowionej ziemi. Strach pomyśleć przez co będziemy musieli przejść, ile będzie łez i niedoli . Poprzez cierpienie będziemy ratowani dla Nieba.

   Polubienie

 30. Szafirek pisze:

  25 stycznia
  Nawrócenie św. Pawła, Apostoła

  Nawrócenie św. Pawła

  Szaweł urodził się w Tarsie w Cylicji (obecnie Turcja) około 5-10 roku po Chrystusie. Pochodził z żydowskiej rodziny silnie przywiązanej do tradycji. Byli niewolnikami, którzy zostali wyzwoleni. Szaweł odziedziczył po nich obywatelstwo rzymskie. Uczył się rzemiosła – tkania płótna namiotowego. Później przybył do Jerozolimy, aby studiować Torę. Był uczniem Gamaliela (Dz 22, 3). Gorliwość w strzeżeniu tradycji religijnej sprawiła, że mając około 25 lat stał się zdecydowanym przeciwnikiem i prześladowcą Kościoła. Uczestniczył jako świadek w kamienowaniu św. Szczepana. Około 35 roku z własnej woli udał się z listami polecającymi do Damaszku (Dz 9, 1n; Ga 1, 15-16), aby tam ścigać chrześcijan. Jak podają Dzieje Apostolskie, u bram miasta „olśniła go nagle światłość z nieba. A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos: «Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?» – «Kto jesteś, Panie?» – powiedział. A On: «Jestem Jezus, którego ty prześladujesz. Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić» (Dz 9, 3-6).
  Po tym nagłym, niespodziewanym i cudownym nawróceniu przyjął chrzest i zmienił imię na Paweł.
  Po trzech latach pobytu w Damaszku oraz krótkim pobycie w Jerozolimie odbył trzy misyjne podróże: pierwszą – w latach 44-49: Cypr-Galacja, razem z Barnabą i Markiem; drugą w latach 50-53: Filippi-Tesaloniki-Berea-Achaia-Korynt, razem z Tymoteuszem i Sylasem; trzecią w latach 53-58: Efez-Macedonia-Korynt-Jerozolima.
  Św. Paweł, nazywany Apostołem Narodów, jest autorem 13 listów do gmin chrześcijańskich, włączonych do ksiąg Nowego Testamentu.
  W Palestynie Paweł został aresztowany i był przesłuchiwany przez prokuratorów Feliksa i Festusa. Dwa lata przebywał w więzieniu w Cezarei. Gdy odwołał się do cesarza, został deportowany drogą morską do Rzymu. Dwa lata przebywał w więzieniu o dość łagodnym regulaminie. Uwolniony, udał się do Efezu, Hiszpanii (prawdopodobnie; jak podaje Klemens, „dotarł do kresu Zachodu”, a tak określano tereny Półwyspu Iberyjskiego) i na Kretę. W Efezie albo w Troadzie aresztowano go po raz drugi (64 r.). W Rzymie oczekiwał na zakończenie procesu oraz wyrok.
  Zginął śmiercią męczeńską przez ścięcie mieczem w tym samym roku co św. Piotr Apostoł (67 r.). W Rzymie w IV wieku szczątki Pawła Apostoła złożono w grobowcu, nad którym wybudowano bazylikę św. Pawła za Murami. Jest patronem licznych zakonów, Awinionu, Berlina, Biecza, Frankfurtu nad Menem, Poznania, Rygi, Rzymu, Saragossy oraz marynarzy, powroźników, tkaczy.

  W ikonografii św. Paweł przedstawiany jest w długiej tunice i płaszczu. Jego atrybutami są: baranek, koń, kość słoniowa, miecz.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-25.php3

  Polubienie

 31. Szafirek pisze:

  Wczoraj taka rzecz mi się przydarzyła.Nie byłam pewna czy mogę przystąpić do Komunii,do spowiedzi i tak trzeba się wybrać,ale jeszcze doszła sytuacja taka z ostatniej chwili,że już nie za bardzo wiedziałam czy mogę jeszcze przystąpić do Komunii.Już do kościoła miałam iść,zawsze też się do spowiedzi przygotowuje,a nie byłam przygotowana,a też nie zawsze na mszy można się wyspowiadać.No i taki miałam dylemat co zrobić.I tak w duchu mówiłam „Panie Jezu co robić,czy jeszcze mogę w razie jak się nie uda wyspowiadać przyjąć Cię do serce? daj jakiś znak,co robić..”,bo też nie wiem kiedy uda się wybrać,a nawet dwa,trzy dni z tymi kłopotami co się ma,to bez Pana Jezusa jakby człowiek umierał…
  I myśl przyszła,żeby z Dzienniczka s.Faustyny przeczytać 285 fragment,a tam jest tak:

  Cytat z „Dzienniczka” nr 285
  1934. W pewnej chwili, kiedy przyszłam do celi, a byłam tak bardzo zmęczona, że musiałam chwilę wpierw spocząć, nim się zaczęłam rozbierać, a kiedy byłam już rozebrana, jedna z sióstr prosi mnie, żebym przyniosła jej gorącej wody. Pomimo zmęczenia ubrałam się prędziutko i przyniosłam wody, jakiej (126) sobie życzyła, chociaż od kuchni do celi było spory kawałek, a błoto pod kostki. Kiedy weszłam do swojej celi, ujrzałam puszkę z Najświętszym Sakramentem – i usłyszałam taki głos: Weźmij tę puszkę i przenieś do tabernakulum. W pierwszej chwili zawahałam się, ale się zbliżyłam i kiedy się dotknęłam puszki – usłyszałam te słowa: Z jaką miłością zbliżasz się do Mnie, z taką miłością zbliżaj się do każdej z sióstr, a cokolwiek czynisz im – Mnie czynisz. Po chwili ujrzałam jako jestem sama.”

  Te słowo „weżmij” to w szoku byłam.Potem się zastanawiałam,że może coś innego z tego wszystkiego miałam odczytać,zrozumieć,ale to słowo było szczególne w tamtej chwili dla mnie,dosłownie odpowiedz na pytanie czy mogę przyjąć Komunię.Teraz nawet jak piszę to w całym tekście jest podkreślone na czerwono:)Tak więc poszłam do Komunii św.,chociaż wolałabym się wyspowiadać,ale się nie udało akurat.Więc Pan Jezus mnie uratował.

  Dziękuję Ci Jezuniu za Twoje Wielkie Miłosierdzie!
  Jezu,ufam Tobie!

  Polubienie

 32. Millka pisze:

  Otrzymujemy kolejne zgłoszenia o śmierci po szczepieniu. POMÓŻ! UDOSTĘPNIJ NA STRONACH WSZYSTKICH MEDIÓW! TO MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!
  Otrzymujemy kolejne zgłoszenia o śmierci po szczepieniu. POMÓŻ! UDOSTĘPNIJ NA STRONACH WSZYSTKICH MEDIÓW! TO MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

  Dwukrotnie informowaliśmy większość redakcji mediów, że została zawiadomiona prokuratura.
  Media ignorują fakt, na szczepienie wykonano bez świadomej zgody, co łamie zasady ustalone po procesach norymberskich.
  Media ignorują fakt, że zaszczepiono osobę która doświadczyła już powikłań poszczepiennych.
  Media ignorują fakt że NOP (niepożądany odczyn poszczepienny) został prawdopodobnie zgłoszony dopiero po złożeniu 21.01.2021 r. przez rodzinę zawiadomienia do prokuratury na lekarza.

  POLSKA: DWIE OSOBY ZMARŁY TUŻ PO SZCZEPIENIU NA COVID-19 – została zawiadomiona prokuratura
  stopnop.com.pl/smierc-covid/

  Zostaliśmy poinformowani przez rodzinę, że 20 stycznia 2021 r. dobę po szczepieniu na COVID-19 zmarł podopieczny domu pomocy społecznej na zachodzie Polski. Była to osoba starsza z historią powikłań poszczepiennych w dzieciństwie, z chorobami współistniejącymi, na które chorowała od lat, a których rodzina nie wiąże ze śmiercią. Lekarz stwierdził nagły zgon o przyczynie nieustalonej, co bardzo poruszyło bliskich, którzy chcą poznać prawdę. Ponadto opiekun prawny nie wyraził świadomej zgody na szczepienie.

  Wyjaśnienie tej sprawy jest szczególnie ważne w przypadku szczepionki dopuszczonej warunkowo, gdy producent sam zastrzega że nie są znane wszystkie działania niepożądane.

  Oświadczenie pełnomocnika rodziny

  „Jako pełnomocnik przedstawiciela ustawowego zmarłej osoby, zostałem upoważniony do złożenia oświadczenia dotyczącego zawiadomień do prokuratury. Złożone zostały trzy odrębne zawiadomienia do różnych prokuratur w związku ze śmiercią bliskiej osoby po podaniu szczepionki. Zawiadomienia te dotyczą podejrzenia popełnienia przestępstwa i śmierci w związku z zaszczepieniem bez właściwej kwalifikacji oraz w związku z brakiem świadomej zgody. Zostało również złożone odrębne zawiadomienie dotyczące nie zgłoszenia przez lekarza niepożądanego odczynu poszczepiennego do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Rodzina chce aby sprawa została wyjaśniona. Trwają czynności wyjaśniające, trwają przesłuchania, są składane liczne wnioski dowodowe, ma zostać przeprowadzona sekcja w zakładzie medycyny sądowej. Został również złożony wniosek o zabezpieczenie tej serii szczepionki, która została podana w celu zbadania i sprawdzenie czy przyczyną zgonu nie była na przykład wadliwa szczepionka.

  Badania kliniczne szczepionki na COVID-19 nie zostały zakończone. Zgon to ciężki niepożądany odczyn poszczepienny. Jeśli nie ma zgłoszenia to główna inspekcja farmaceutyczna nie ma podstaw do wszczęcia postępowania wyjaśniającego.”

  Adwokat Arkadiusz Tetela
  Tel. +48607877988

  Oświadczenie wygłoszone dla mediów podczas konferencji prasowej 22 stycznia 2021

  Źródło facebook.com/…cza-seniorz/10225185271279190/

  W piątek 22 stycznia 2021 kolejna rodzina poinformowała nas o śmierci seniora w innym domu opieki społecznej. Wkrótce podamy więcej informacji.

  Justyna Socha
  Tel. 606668891

  Polubienie

 33. KIELICH pisze:

  List do Hebr.8
  „10 Takie jest przymierze, które zawrę z domem Izraela
  po owych dniach, mówi Pan.
  Nadam prawa moje w ich myśli,
  i wypiszę je na ich sercach,
  i będę im Bogiem,
  a oni będą Mi ludem.
  11 I nikt nie będzie uczył swojego rodaka
  ani nikt swego brata, mówiąc:
  Poznaj Pana!
  Bo wszyscy Mnie poznają,
  od małego aż do wielkiego.
  12 Ponieważ ulituję się nad ich nieprawością,
  a na ich grzechy więcej już nie wspomnę.”
  Takie Słowo Boże mi się otworzyło dzisiaj. Z Panem Bogiem.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s